DM kastemangekamp - master • 2016 Sep 18 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Kvinder 30-34 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 14.79 847 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 14.24 14.79 13.93
Kvinder 45-49 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 10.94 731 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde 10.13 9.98 10.94
Kvinder 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 7.61 503 HAGEN Anke 1966 IK Hellas 7.06 7.41 7.61
2 7.33 480 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik 7.33 7.21 7.13
Mænd 30-34 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.07 430 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC X 8.57 9.07
Mænd 45-49 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.77 591 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF 9.77 X 9.19
2 9.72 587 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik 9.11 9.51 9.72
3 9.49 570 KURE Michael 1971 Amager AC 9.02 8.98 9.49
Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.51 769 CORDIUS Jan 1966 Sparta X 12.51 X
2 9.55 557 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik 8.94 9.44 9.55
3 8.34 472 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 8.17 8.26 8.34
Mænd 55-59 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.18 819 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 12.08 12.18 X
2 11.47 763 NYBO René 1961 Glostrup IC 11.18 11.35 11.47
3 10.29 672 SABROE Per 1959 HGF Herning 9.90 10.19 10.29
4 10.18 663 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik 9.56 9.78 10.18
Kvinder 30-34 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 44.37 740 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 41.11 44.37 41.29
Kvinder 45-49 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.20 749 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde 35.20 37.20 36.58
Kvinder 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 19.39 377 HAGEN Anke 1966 IK Hellas 17.87 18.75 19.39
2 15.64 287 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik 15.64 15.56 X
Mænd 30-34 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 19.58 264 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC X 18.28 19.58
Mænd 45-49 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 27.29 521 KURE Michael 1971 Amager AC 27.29 25.89 25.88
2 26.99 514 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF 26.99 23.85 22.99
3 26.18 495 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik 25.16 X 26.18
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 47.73 845 CORDIUS Jan 1966 Sparta 45.20 46.43 47.73
2 33.34 545 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik X 33.34 X
3 23.18 342 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 22.95 X 23.18
Mænd 55-59 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 43.60 837 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 41.50 X 43.60
2 40.47 765 SABROE Per 1959 HGF Herning 38.57 40.47 39.19
3 35.42 651 NYBO René 1961 Glostrup IC 30.59 33.91 35.42
4 28.51 497 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik 25.18 28.51 X
Kvinder 30-34 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 47.12 868 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 45.70 47.12 45.70
Kvinder 45-49 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.47 795 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde 30.09 34.47 X
Kvinder 50-54 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 29.62 668 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik 29.17 X 29.62
2 17.09 321 HAGEN Anke 1966 IK Hellas X 17.09 X
Mænd 30-34 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.91 397 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC 29.62 X 32.91
Mænd 45-49 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.15 591 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik 32.86 36.15 34.28
2 34.39 555 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF 33.01 33.12 34.39
3 26.26 391 KURE Michael 1971 Amager AC 26.26 25.76 25.83
Mænd 50-54 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 56.91 969 CORDIUS Jan 1966 Sparta X 56.91 X
2 37.18 579 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik X 36.68 37.18
3 33.80 514 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 33.80 X 32.26
Mænd 55-59 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 47.82 890 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM X 46.76 47.82
2 46.99 872 SABROE Per 1959 HGF Herning 46.98 46.99 X
3 36.42 641 NYBO René 1961 Glostrup IC X 36.42 33.75
4 33.38 576 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik 32.71 33.31 33.38
Kvinder 30-34 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 23.30 350 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 23.30 X 22.89
Kvinder 45-49 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.28 793 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde 36.15 37.28 35.66
Kvinder 50-54 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 18.78 376 HAGEN Anke 1966 IK Hellas 17.70 18.78 X
2 16.69 325 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik X 14.88 16.69
Mænd 30-34 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 28.78 282 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC 25.99 26.84 28.78
Mænd 45-49 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 45.61 640 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik 44.60 43.93 45.61
2 39.88 540 KURE Michael 1971 Amager AC 39.88 37.83 37.89
3 37.19 494 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF 33.61 37.19 32.94
Mænd 50-54 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 49.89 757 CORDIUS Jan 1966 Sparta 45.59 49.89 X
2 38.21 543 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik 38.11 38.21 30.60
3 18.49 198 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 18.49 X X
Mænd 55-59 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 42.55 692 NYBO René 1961 Glostrup IC 42.16 41.12 42.55
2 41.11 663 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 38.09 37.92 41.11
3 26.85 383 SABROE Per 1959 HGF Herning 24.28 24.53 26.85
4 22.87 308 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik 21.15 22.87 21.42
Kvinder 30-34 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
9.08 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 14.15 748 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 14.15 12.81 13.20
Kvinder 45-49 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
9.08 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 DMR 13.76 978 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde 12.31 13.76 13.09
Kvinder 50-54 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.30 553 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik 6.30 8.57 9.30
2 8.29 481 HAGEN Anke 1966 IK Hellas 8.29 X 8.22
Mænd 30-34 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
15.88 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.59 429 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC 9.59 8.85 X
Mænd 45-49 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
15.88 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 11.81 667 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik 11.81 X X
2 9.58 519 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF 9.07 9.58 9.33
3 8.76 465 KURE Michael 1971 Amager AC 8.76 8.35 X
Mænd 50-54 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 18.88 1012 CORDIUS Jan 1966 Sparta X X 18.88
2 13.53 689 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik 12.28 13.53 X
3 11.61 574 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 11.18 11.61 10.95
Mænd 55-59 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 14.77 825 SABROE Per 1959 HGF Herning 13.99 14.77 14.08
2 13.39 737 NYBO René 1961 Glostrup IC X X 13.39
3 11.37 607 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik 11.07 10.62 11.37
4 0.00 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM X X X
Kvinder 30-34 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3553 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4046 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2313 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
2 2058 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
Mænd 30-34 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1802 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2980 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
2 2673 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
3 2487 KURE Michael 1971 Amager AC
Mænd 50-54 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4352 CORDIUS Jan 1966 Sparta
2 2913 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 2100 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3517 SABROE Per 1959 HGF Herning
2 3484 NYBO René 1961 Glostrup IC
3 3209 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
4 2651 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
Kvinder 60-64 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 10.73 935 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM 10.73 X 10.02
2 7.21 583 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik 6.93 X 7.21
Kvinder 65-69 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 8.67 820 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC 8.67 8.46 8.37
2 8.63 815 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM 8.63 X 8.48
3 6.70 603 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC 6.34 6.70 X
Kvinder 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.21 619 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM 5.55 5.97 6.21
Mænd 60-64 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 10.16 648 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta X 10.16 9.91
2 9.33 585 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik 9.33 8.91 X
Mænd 65-69 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 10.22 722 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik 10.22 X 10.13
2 8.85 609 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik 8.77 8.30 8.85
Mænd 70-74 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 10.13 665 ANDERSSON Karsten 1944 ORI 10.13 9.87 9.84
2 9.54 619 HØYER Knud 1946 Greve Atletik 9.54 X X
3 9.06 582 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening 9.06 8.98 9.04
Mænd 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.90 719 CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød 9.25 9.90 9.28
Mænd 80-84 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.30 728 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC 9.28 X 9.30
Mænd 85-89 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 7.60 656 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta 7.33 7.60 7.20
Kvinder 60-64 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 29.18 783 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM 29.11 X 29.18
2 28.21 753 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik 26.88 27.36 28.21
Kvinder 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 28.00 855 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM 26.51 X 28.00
2 19.99 573 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC 19.99 18.88 X
3 19.15 545 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC X 19.15 18.81
Kvinder 75-79 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.13 430 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM 11.65 13.13 12.22
Mænd 60-64 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.64 600 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta 31.79 X 34.64
2 0.00 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik X X X
Mænd 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.59 741 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik X 37.59 X
2 33.03 633 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik X 33.03 X
Mænd 70-74 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.73 807 HØYER Knud 1946 Greve Atletik 34.35 36.73 35.08
2 30.94 655 ANDERSSON Karsten 1944 ORI X 30.94 X
3 28.02 580 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening 26.95 28.02 26.68
Mænd 75-79 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
Mænd 80-84 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 25.13 691 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC X 25.13 24.07
Mænd 85-89 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2
1 13.37 388 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta 13.07 13.37
Kvinder 60-64 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.45 997 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM 34.45 34.12 34.16
2 32.86 942 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik 32.86 31.21 31.39
Kvinder 65-69 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.42 1241 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM 37.09 37.42 35.45
2 31.51 1014 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC 30.54 30.16 31.51
3 22.97 692 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC 22.97 21.15 X
Kvinder 75-79 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 19.49 642 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM 18.58 19.49 X
Mænd 60-64 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.00 585 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik 34.00 X X
2 28.50 468 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta 28.00 28.50 X
Mænd 65-69 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 42.74 887 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik 38.35 42.74 42.13
2 26.54 494 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik X 24.54 26.54
Mænd 70-74 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.96 737 HØYER Knud 1946 Greve Atletik X 36.96 X
2 36.55 727 ANDERSSON Karsten 1944 ORI 32.07 34.55 36.55
3 31.36 603 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening 27.52 30.26 31.36
Mænd 75-79 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 30.39 678 CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød 30.39 X X
Mænd 80-84 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 30.53 792 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC X X 30.53
Mænd 85-89 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 18.81 541 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta X X 18.81
Kvinder 60-64 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.40 903 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM 30.35 31.88 32.40
2 13.21 313 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik X X 13.21
Kvinder 65-69 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 20.65 620 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC 20.65 19.44 19.48
2 19.05 564 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC 19.05 18.69 17.62
3 14.43 405 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM 14.43 12.81 X
Kvinder 75-79 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.36 314 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM 7.90 8.66 9.36
Mænd 60-64 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 27.51 426 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta 23.45 27.19 27.51
2 25.29 381 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik 24.16 25.29 X
Mænd 65-69 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.31 595 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik 32.31 X X
2 19.38 303 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik 19.38 18.51 18.21
Mænd 70-74 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 28.66 561 HØYER Knud 1946 Greve Atletik 23.47 28.66 27.18
2 22.34 406 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening 20.52 22.34 21.87
3 21.58 388 ANDERSSON Karsten 1944 ORI X 21.58 X
Mænd 75-79 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
Mænd 80-84 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 22.46 545 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC 21.93 22.05 22.46
Mænd 85-89 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 16.49 445 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta 16.49 14.86 15.21
Kvinder 60-64 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.80 832 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM X X 12.80
2 12.72 826 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik 12.72 11.90 X
Kvinder 65-69 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.74 1002 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM 13.73 X 13.74
2 11.39 807 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC 11.34 11.39 X
3 9.18 626 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC 8.96 X 9.18
Kvinder 75-79 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 7.65 534 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM 6.49 X 7.65
Mænd 60-64 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
9.08 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.07 656 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta X 12.65 13.07
2 11.85 584 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik 11.85 X X
Mænd 65-69 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
9.08 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 15.42 861 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik 14.65 X 15.42
2 10.34 538 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik 9.40 9.17 10.34
Mænd 70-74 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 14.72 838 ANDERSSON Karsten 1944 ORI 14.72 14.20 X
2 14.34 812 HØYER Knud 1946 Greve Atletik 14.30 X 14.34
3 10.93 590 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening 10.93 10.90 X
Mænd 75-79 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
7.26 kg
Mænd 80-84 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.10 854 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC 12.71 11.99 13.10
Mænd 85-89 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 7.57 505 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta 7.57 X 7.28
Kvinder 60-64 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4450 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
2 3417 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
Kvinder 65-69 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4318 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
2 3834 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
3 3030 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
Kvinder 75-79 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2539 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2798 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
2 2135 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
Mænd 65-69 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3806 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
2 2577 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3536 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
2 3273 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
3 2761 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
Mænd 75-79 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
DNF CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3610 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2535 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta