DM kastemangekamp - master • 2016 Sep 18 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.51 769 CORDIUS Jan 1966 Sparta X 12.51 X
2 9.55 557 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik 8.94 9.44 9.55
3 8.34 472 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 8.17 8.26 8.34
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
2 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
3 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 47.73 845 CORDIUS Jan 1966 Sparta 45.20 46.43 47.73
2 33.34 545 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik X 33.34 X
3 23.18 342 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 22.95 X 23.18
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
2 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 50-54 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 56.91 969 CORDIUS Jan 1966 Sparta X 56.91 X
2 37.18 579 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik X 36.68 37.18
3 33.80 514 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 33.80 X 32.26
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
2 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
3 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 50-54 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 49.89 757 CORDIUS Jan 1966 Sparta 45.59 49.89 X
2 38.21 543 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik 38.11 38.21 30.60
3 18.49 198 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 18.49 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
2 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 50-54 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 18.88 1012 CORDIUS Jan 1966 Sparta X X 18.88
2 13.53 689 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik 12.28 13.53 X
3 11.61 574 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK 11.18 11.61 10.95
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
2 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
3 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
Mænd 50-54 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4352 CORDIUS Jan 1966 Sparta
2 2913 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 2100 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
2 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta