Lyngby Games • 2014 Jun 01 • Lyngby Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Drenge 10-11 år - 1000 meter - Day 1 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 237 3.34.06 Lucas Ravn 2004 Sparta
2 124 DNS Zakarias Eliasson 2003 Københavns IF
3 211 Anton Backman Christianse 2004 Sparta
4 16 3.33.05 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
5 60 3.25.0 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør Atletik
6 119 3.55.03 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
7 112 4.41.33 Emil Malthe Lindbæk 2003 Københavns IF
8 232 Linus Christoffersen 2003 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 68 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte Atletik
3 120 Neloo Falck 2003 Københavns IF
4 113 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
5 129 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
6 39 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
2 77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 232 10.77 Linus Christoffersen 2003 Sparta
4 60 10.0 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør Atletik
5 250 10.55 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 211 Anton Backman Christianse 2004 Sparta
HEAT 3 / 4
1 243 DNS 9.78 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
2 251 9.41 Robert Jacques Giertz Chr 2003 Sparta
3 28 9.39 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 61 9.40 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
5 80 DNS 9.58 Marcus Ringhofer 2003 Hvidovre AM
6 62 9.95 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
HEAT 4 / 4
1 222 9.27 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 217 9.10 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 262 8.83 William Wittendorff 2003 Sparta
4 256 8.84 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
5 17 9.19 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 223 9.32 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 251 1.13 Robert Jacques Giertz Chr 2003 Sparta
3 119 1.13 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 237 1.15 Lucas Ravn 2004 Sparta
5 243 DNS 1.20 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
6 80 DNS 1.20 Marcus Ringhofer 2003 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 11:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 39 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
3 113 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 129 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
5 120 Neloo Falck 2003 Københavns IF
6 211 2.17 Anton Backman Christianse 2004 Sparta
7 250 3.22 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
8 62 3.35 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
9 123 3.41 William Madsen 2004 Københavns IF
10 243 DNS 3.50 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 223 3.83 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 122 3.88 William Elsner 2003 Københavns IF
3 80 DNS 3.93 Marcus Ringhofer 2003 Hvidovre AM
4 61 3.98 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
5 28 3.99 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 222 4.02 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 262 4.12 William Wittendorff 2003 Sparta
8 16 4.22 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
9 17 4.35 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
10 217 4.36 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
11 256 4.66 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
12 68 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte Atletik
13 115 Isak Søndergaard 2003 Københavns IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 61 9.32 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
2 262 9.07 William Wittendorff 2003 Sparta
3 256 8.77 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 120 9.03 Neloo Falck 2003 Københavns IF
5 217 9.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 222 9.35 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 129 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
3 112 5.90 Emil Malthe Lindbæk 2003 Københavns IF
4 123 5.91 William Madsen 2004 Københavns IF
5 124 DNS 6.27 Zakarias Eliasson 2003 Københavns IF
6 61 6.74 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
7 223 7.58 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
8 251 7.72 Robert Jacques Giertz Chr 2003 Sparta
9 28 8.00 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
10 122 8.02 William Elsner 2003 Københavns IF
11 115 8.34 Isak Søndergaard 2003 Københavns IF
12 80 8.60 Marcus Ringhofer 2003 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 14:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 113 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 62 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
5 129 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
6 250 13.50 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 124 DNS 37.41 Zakarias Eliasson 2003 Københavns IF
8 80 39.00 Marcus Ringhofer 2003 Hvidovre AM
9 115 41.23 Isak Søndergaard 2003 Københavns IF
10 119 42.55 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
11 28 42.64 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 262 DNS 1.09.05 William Wittendorff 2003 Sparta
2 68 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte Atletik
3 115 Isak Søndergaard 2003 Københavns IF
4 217 1.21.21 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 123 William Madsen 2004 Københavns IF
6 237 1.11.24 Lucas Ravn 2004 Sparta
7 129 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
8 39 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
9 112 DNS Emil Malthe Lindbæk 2003 Københavns IF
10 16 1.07.83 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
11 122 1.11.95 William Elsner 2003 Københavns IF
12 256 1.06.28 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
13 17 1.09.19 Sebastian Monneret 2003 Amager AC