Lyngby Games • 2014 Jun 01 • Lyngby Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.0
1 q 13.62 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
2 14.22 Nanna Andersen 2000 Sparta
3 15.05 Marie Kierstein 1999 Trongårdens IF
4 15.67 Julia Bielefeldt 1999 Trongårdens IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -0.6
1 q 13.88 Iona Pardis White 2000 Sparta
2 14.73 Cecilie Næsby 1999 Sparta
3 15.03 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
4 15.54 Constance Christiansen 2000 Københavns IF
5 16.05 Caroline Tarrasson 2000 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.2
1 13.91 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 14.16 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 14.18 Nana Birch Krull 1999 Sparta
4 14.58 Sara Vardar 1999 Sparta
5 15.06 Juliet Watson 1999 Sparta
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 q 13.18 Maria Selck 1999 Sparta
2 q 13.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 13.63 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
4 q 13.80 Simone Hjort 1999 Sparta
5 14.08 Jasmin Pedersen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 59 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
3 269 Marie Kierstein 1999 Trongårdens IF
4 268 Julia Bielefeldt 1999 Trongårdens IF
5 186 Nanna Andersen 2000 Sparta
HEAT 2 / 4
2 147 Caroline Tarrasson 2000 Sparta
3 103 14.90 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
4 149 14.83 Cecilie Næsby 1999 Sparta
5 86 14.90 Constance Christiansen 2000 Københavns IF
6 164 Iona Pardis White 2000 Sparta
HEAT 3 / 4
2 166 14.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 169 14.46 Juliet Watson 1999 Sparta
4 183 14.26 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 185 14.38 Nana Birch Krull 1999 Sparta
6 195 14.51 Sara Vardar 1999 Sparta
HEAT 4 / 4
2 165 13.86 Jasmin Pedersen 1999 Sparta
3 46 13.53 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
4 181 12.89 Maria Selck 1999 Sparta
5 190 13.05 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 202 13.54 Simone Hjort 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.19 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 12.83 X 13.02 13.19 12.86 13.19
2 10.74 Ane Riber 1999 Køge Atletik 10.54 10.58 10.25 9.70 10.74 X
3 9.68 Mia Lindberg 2000 Öresund FK 9.53 9.51 8.98 9.68 9.26 X
4 9.62 Cathrine Trodsøe Hansen 1999 Køge Atletik X 9.18 8.66 9.47 9.62 9.50
5 7.25 Cecilie Nagel Haase 2000 Trongårdens IF 6.84 X 7.07 6.66 6.34 7.25
6 7.10 Nanna Fleig Mortensen 2000 Bagsværd AC 7.10 6.67 7.02 7.06 X X
7 6.94 Constance Christiansen 2000 Københavns IF X 5.32 6.94 6.18 6.49 5.71
DNS Suzanne Andersen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 265 Cecilie Nagel Haase 2000 Trongårdens IF
2 133 Mia Lindberg 2000 Öresund FK
3 86 6.35 Constance Christiansen 2000 Københavns IF
4 24 7.21 Nanna Fleig Mortensen 2000 Bagsværd AC
5 205 DNS 8.39 Suzanne Andersen 2000 Sparta
6 126 10.21 Cathrine Trodsøe Hansen 1999 Køge Atletik
7 125 11.35 Ane Riber 1999 Køge Atletik
8 76 13.88 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.05 (+0.0) Maria Selck 1999 Sparta 4.86 (+0.0) 5.05 (+0.0) 5.01 (-0.5) 4.93 (+0.0) 3.81 (+1.3) X
2 4.80 (-1.9) Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta 4.80 (-1.9) X 4.45 (-1.5) 4.61 (+0.0) X 4.44 (+0.2)
3 4.79 (+0.0) Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.72 (-0.6) 4.71 (+0.0) 4.79 (+0.0) 4.79 (+0.0) 4.71 (+0.2) X
4 4.79 (+0.0) Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik 4.01 (+1.7) 4.31 (+0.0) 4.47 (+0.5) 4.61 (+0.0) 4.59 (-1.1) 4.79 (+0.0)
5 4.64 (+0.0) Jasmin Pedersen 1999 Sparta 4.51 (+0.0) 4.38 (-1.2) 4.26 (-0.9) 4.28 (+0.2) 4.64 (+0.0) 4.46 (+0.0)
6 4.62 (+0.3) Sara Vardar 1999 Sparta X 4.62 (+0.3) 4.49 (-1.4) 4.48 (+0.9) X X
7 4.28 (-2.2) Nanna Andersen 2000 Sparta 4.28 (-2.2) X X
8 4.07 (+1.4) Nana Birch Krull 1999 Sparta 2.25 (+0.0) 4.07 (+1.4) 3.90 (+0.0)
9 3.93 (+0.0) Juliet Watson 1999 Sparta 3.93 (+0.0) 3.75 (+1.1) X
10 3.77 (+0.0) Philippa Falk-List 2000 Københavns IF 3.17 (-0.4) 3.61 (-1.3) 3.77 (+0.0)
11 3.35 (-0.7) Julia Bielefeldt 1999 Trongårdens IF 3.35 (-0.7) 2.71 (+0.0) X
DNS Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 Julia Bielefeldt 1999 Trongårdens IF
2 103 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
3 169 4.07 Juliet Watson 1999 Sparta
4 183 4.27 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 185 4.31 Nana Birch Krull 1999 Sparta
6 195 4.41 Sara Vardar 1999 Sparta
7 186 4.42 Nanna Andersen 2000 Sparta
8 46 DNS 4.45 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
9 165 4.53 Jasmin Pedersen 1999 Sparta
10 166 4.73 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
11 181 4.73 Maria Selck 1999 Sparta
12 59 4.79 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
SCRATCH
1 202 DNS 5.03 Simone Hjort 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.58 Mia Lindberg 2000 Öresund FK 29.00 29.74 28.96 30.58 X 28.95
2 25.47 Caroline Tarrasson 2000 Sparta 25.21 X 25.47 X X X
3 24.54 Nanna Fleig Mortensen 2000 Bagsværd AC 21.55 22.57 21.49 23.59 24.54 22.26
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 Caroline Tarrasson 2000 Sparta
2 133 Mia Lindberg 2000 Öresund FK
3 24 24.37 Nanna Fleig Mortensen 2000 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.3
1 13.02 Maria Selck 1999 Sparta
2 13.24 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 13.43 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
4 13.43 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
5 13.51 Simone Hjort 1999 Sparta
DNS Iona Pardis White 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 13.80 Simone Hjort 1999 Sparta
2 59 13.62 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
3 181 13.18 Maria Selck 1999 Sparta
4 190 13.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 46 13.63 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
6 164 DNS 13.88 Iona Pardis White 2000 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 145 150 155
1 1.50 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O XXX
2 1.40 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O O XXX
3 1.35 Selma Staun 2000 Sparta O O O XXX
4 1.35 Caroline Tarrasson 2000 Sparta O O XO XXX
5 1.15 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 1.37 Natasja Jacobsen 2000 Glostrup IC
2 199 1.39 Selma Staun 2000 Sparta
3 147 1.40 Caroline Tarrasson 2000 Sparta
4 183 1.47 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 175 1.59 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
SCRATCH
1 202 DNS 1.47 Simone Hjort 1999 Sparta
Piger 14-15 år - 400 meter - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.03.91 Julie Falkebo Jensen 2000 Sparta
2 1.07.18 Cecilie Næsby 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 149 Cecilie Næsby 1999 Sparta
4 168 Julie Falkebo Jensen 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.49.15 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 4.51.17 Clara Kall 1999 Sparta
3 4.54.50 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
4 4.58.05 Matilde Willer 2000 Sparta
5 5.29.21 Astrid Bager 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 4.49.25 Clara Kall 1999 Sparta
2 145 5.20.46 Astrid Bager 1999 Sparta
3 141 4.54.76 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
4 184 5.07.24 Matilde Willer 2000 Sparta
5 106 4.58.88 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
SCRATCH
1 55 DNS 5.39.0 Natascha Clausen 1999 Helsingør Atletik