DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:00
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 47.63 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 47.91 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
3 PB 48.32 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
4 PB 49.98 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 50.64 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
6 PB 52.16 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 53.19 Sophie G. Als Randers Freja
HEAT 1 / 2
2 47.91 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
HEAT 2 / 2
1 PB 47.63 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 PB 48.32 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
4 PB 49.98 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 50.64 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
6 PB 52.16 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 53.19 Sophie G. Als Randers Freja
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
4 600 47.08 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
HEAT 2 / 2
1 41 51.63 51.63 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 607 51.11 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
3 465 47.68 47.68 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 108 50.47 50.47 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
5 353 51.17 51.17 Sophie G. Als Randers Freja
6 148 53.58 53.58 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
SCRATCH
1 259 DNS 50.73 50.73 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 10:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 56.24 Mathias Hansen 1999 Randers Freja 51.53 56.24 54.19 52.79 55.78 54.72
2 53.36 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF 53.36 X X X X X
3 51.01 Arthur W Petersen 1999 Sparta X X 43.36 50.94 X 51.01
4 PB 49.43 Nikolaj Graves 1998 Sparta 46.22 40.37 47.71 49.43 48.72 X
5 47.71 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 45.66 47.71 X 42.73 X X
6 46.64 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 46.64 X X X X X
7 PB 43.98 Mads Holm 1999 Sparta 37.34 42.88 40.29 33.05 43.98 41.05
8 41.57 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM X X 41.50 41.57 X X
9 37.82 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77 33.98 34.75 37.82 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 544 45.97 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
2 555 53.75 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
3 59 50.36 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 372 38.92 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
5 430 52.47 52.47 Arthur W Petersen 1999 Sparta
6 489 42.41 42.41 Mads Holm 1999 Sparta
7 345 54.90 54.90 Mathias Hansen 1999 Randers Freja
8 509 46.72 46.72 Nikolaj Graves 1998 Sparta
9 387 43.40 43.40 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
Drenge 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:15
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 42.00 Johannes Glue Randers Freja
2 PB 42.12 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
3 43.87 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
4 44.14 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
5 PB 48.03 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 PB 50.13 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM
7 PB 52.11 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
HEAT 1 / 2
4 44.14 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
HEAT 2 / 2
1 PB 42.00 Johannes Glue Randers Freja
2 PB 42.12 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
3 43.87 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
5 PB 48.03 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 PB 50.13 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM
7 PB 52.11 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
4 299 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
HEAT 2 / 2
1 399 50.46 50.46 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM
2 117 45.07 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
3 342 44.17 44.17 Johannes Glue Randers Freja
4 228 44.25 44.25 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
5 637 48.11 48.11 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 391 52.78 52.78 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
SCRATCH
1 401 DNS 50.64 50.64 Ole Bennedsgaard 2001 Skive AM
Piger 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.32 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 1.05.67 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 1.06.73 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 1.06.87 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
5 1.20.45 Therese Johansen 1999 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 687 76.8 76.8 Therese Johansen 1999 Århus 1900 A/M
3 668 68.28 68.28 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 666 64.04 64.04 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
5 385 65.20 65.20 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
6 644 69.20 69.20 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.46 (+1.3) Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF X 10.84 (+1.6) 10.99 (+2.3) X 11.13 (+1.7) 11.46 (+1.3)
2 PB 11.13 (+1.1) Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 10.74 (+2.2) 10.88 (+1.5) 11.00 (+1.9) X 11.13 (+1.1) 11.07 (+1.7)
3 10.88 (+2.3) Sara Vardar 2000 Sparta 10.43 (+2.2) 10.75 (+1.6) 10.88 (+2.3) 10.34 (+3.0) 10.68 (+1.7) 10.57 (+2.8)
4 10.53 (+1.9) Frida Selmer SAK77 10.25 (+2.3) 10.24 (+1.7) 10.10 (+2.5) 10.10 (+1.8) 10.25 (+1.4) 10.53 (+1.9)
5 9.89 (+1.4) Amalie M Pedersen Frederiksberg IF 9.74 (+1.8) 9.71 (+2.3) 9.89 (+1.4) 9.75 (+1.6) 9.74 (+1.1) X
6 9.87 (+2.3) Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM 9.87 (+2.3) X X 9.70 (+1.4) 9.70 (+1.5) 9.68 (+2.3)
7 9.57 (+1.6) Nina Lund 2001 Vejen AF 9.57 (+1.6) 9.05 (+1.6) 9.38 (+1.6) 8.75 (+1.8) 8.29 (+1.2) 9.21 (+2.5)
8 9.28 (+2.2) Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM 8.84 (+1.8) 8.96 (+1.3) 9.28 (+2.2) X X X
9 9.22 (+1.1) Vibha Soren 2001 Københavns IF 9.22 (+1.1) X X
10 9.08 (+1.6) Anne Andersen 2001 Aalborg AM 9.08 (+1.6) 7.62 (+1.7) 8.88 (+1.8)
11 8.96 (+1.6) Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M 8.84 (+1.4) 8.96 (+1.6) 8.56 (+2.3)
12 8.67 (+2.1) Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF 8.67 (+2.1) 8.43 (+1.2) 8.41 (+2.0)
13 8.61 (+1.3) Sarah Kristensen 2000 Skive AM 8.61 (+1.3) 8.21 (+1.1) 8.43 (+2.4)
14 8.37 (+2.9) Tine H. Nielsen Århus 1900 A/M X X 8.37 (+2.9)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 10.21 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
2 287 9.42 9.42 Vibha Soren 2001 Københavns IF
3 594 9.15 Anne Andersen 2001 Aalborg AM
4 609 9.40 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
5 403 9.19 9.40 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
6 284 11.69 11.69 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
7 289 9.15 9.26 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
8 362 10.55 Frida Selmer SAK77
9 632 9.15 9.15 Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M
10 36 10.87 10.87 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
11 518 10.98 10.98 Sara Vardar 2000 Sparta
12 212 9.91 9.91 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
13 689 8.62 9.02 Tine H. Nielsen Århus 1900 A/M
14 548 9.61 Nina Lund 2001 Vejen AF
SCRATCH
1 259 DNS 9.48 9.48 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:50
83.8 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 56.93 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
2 PB 57.70 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 PB 57.75 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 59.93 Simon B. Knudsen 1999 Viborg AM
5 1.03.73 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 575 Simon B. Knudsen 1999 Viborg AM
3 147 59.87 59.87 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
4 555 57.3 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
5 468 58.64 58.64 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 214 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - 400 meter hæk - Day 1 at 11:10
91.4 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.03.34 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 688 61.24 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
Drenge 20-22 år - 400 meter hæk - Day 1 at 11:10
91.4 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 51.12 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 PB 52.73 Martin Johansen 1995 Aalborg AM
3 PB 53.34 Alexandre Guidje 1994 Københavns IF
4 PB 53.70 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 250 54.18 53.55 Alexandre Guidje 1994 Københavns IF
4 507 50.02 50.02 Nicolai Hartling 1994 Sparta
5 617 53.02 53.02 Martin Johansen 1995 Aalborg AM
6 450 56.69 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390 400 410 420
1 =PB 4.10 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O O O XXO O O XXX
2 4.00 Aske Petersen 1998 Sparta O XO XXX
3 3.70 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta XO XXO XO O XXX
4 =PB 3.40 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM O XO O XXO XO XXX
5 3.30 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik O O O O XXX
6 3.30 Nikolaj Graves 1998 Sparta XXO O XXX
7 3.00 David Sass 1999 Herning GF AM O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 431 4.23 4.23 Aske Petersen 1998 Sparta
2 542 3.77 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta
3 509 3.45 3.45 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 185 3.20 3.20 David Sass 1999 Herning GF AM
5 624 3.40 3.40 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
6 156 4.10 4.10 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
7 175 3.30 3.50 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.40 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF X X X X 45.40 X
2 43.90 Nina K. Skov 1997 Skive AM 43.45 43.90 43.46 X 43.59 X
3 42.09 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM 41.42 40.28 42.09 40.81 40.76 X
4 41.92 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta X 40.63 40.45 41.92 X 41.30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 418 43.40 43.40 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
2 400 47.24 47.24 Nina K. Skov 1997 Skive AM
3 545 51.10 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF
4 584 43.62 43.62 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
Piger 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 59.54 Celina Julin 1994 Sparta 59.54 X X 59.30 X X
2 52.42 Louise Odgaard 1993 Sparta 52.13 51.23 50.55 X 52.42 51.25
3 42.74 Caroline Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM 39.77 X 42.74 41.56 42.29 X
4 40.01 Anna Krogshave Dahlgren 1993 Odense Atletik/OGF 33.26 X 38.04 X 36.82 40.01
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 442 62.20 62.20 Celina Julin 1994 Sparta
2 484 55.80 55.80 Louise Odgaard 1993 Sparta
3 100 47.87 47.87 Caroline Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM
4 301 40.89 Anna Krogshave Dahlgren 1993 Odense Atletik/OGF
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.74 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG ATM 60.74 57.74 58.69 X X 56.64
2 50.48 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK 50.48 X 48.77 49.75 X 50.39
3 49.40 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 47.23 48.50 49.40 47.15 47.33 X
4 43.64 Waldemar Sveistrup 1997 Holte Atletik 43.64 X 42.16 42.37 43.14 X
5 41.87 Oliver Shadwell 1997 Randers Freja 41.87 36.66 37.66 36.55 X X
6 39.43 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 38.28 38.74 39.43 38.50 37.53 X
7 0.00 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 349 Oliver Shadwell 1997 Randers Freja
2 602 31.59 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 201 44.09 Waldemar Sveistrup 1997 Holte Atletik
4 603 40.08 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 587 60.11 61.22 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG ATM
6 57 52.10 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK
7 159 50.01 50.01 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 488 DNS 54.21 54.21 Mads Christiansen 1997 Sparta
2 503 DNS 33.15 33.15 Mikkel Lysholt Petersen 1997 Sparta
Drenge 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 59.57 Lukas Björnvad 1995 Roar Atletik 57.91 57.15 X 57.93 56.63 59.57
2 54.59 Sebastian Bach Garbrecht 1995 Aabenraa IG ATM X 54.59 49.66 52.24 X X
3 49.60 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 45.83 X 47.66 X 49.60 48.07
4 PB 44.37 Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK X 44.37 43.88 X 41.36 X
5 42.92 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik X 42.92 X X X X
6 42.64 Mathias Eithz 1995 Skive AM 42.64 X X 40.81 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 357 64.65 66.51 Lukas Björnvad 1995 Roar Atletik
2 207 51.85 51.85 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 356 44.31 45.90 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
4 588 61.87 Sebastian Bach Garbrecht 1995 Aabenraa IG ATM
5 397 45.76 Mathias Eithz 1995 Skive AM
6 70 42.32 Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
SCRATCH
1 469 DNS 63.28 63.28 Jakob Slipsager 1993 Sparta
2 652 DNS 62.32 62.32 Hanus Bergsson 1995 Århus 1900 A/M
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 49.80 Sparta 1.hold Sparta
2 50.87 Aalborg AM 1.hold Aalborg AM
3 52.03 Bagsværd AC Bagsværd AC
4 52.40 Frederiksberg IF Frederiksberg IF
5 52.92 Helsingør Atletik Helsingør Atletik
6 53.72 Sparta 2.hold Sparta
7 54.19 Randers Freja Randers Freja
8 54.51 Århus 1900 1.hold Århus 1900 A/M
9 55.08 Greve Atletik Greve Atletik
10 55.54 Esbjerg AM Esbjerg AM
11 56.73 Aalborg AM 2.hold Aalborg AM
12 58.05 Århus 1900 2.hold Århus 1900 A/M
HEAT 1 / 3
5 52.92 Naja Vinther, Astrid Lykke, Emilie Florin, Laura Valentin Jensen Helsingør Atletik
8 54.51 Tine H. Nielsen, Thea Lyng Møller Jensen, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal Århus 1900 1.hold
9 55.08 Fie Hoffmann, Jasmin Boe Rasmussen, Mathilde Hammerum, Marie Paule Dahi Greve Atletik
11 56.73 Katrine Holgaard, Karoline Winther Mortense, Freja Krogh, Anne Andersen Aalborg AM 2.hold
HEAT 2 / 3
3 52.03 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Agnes Bøg, Ellen Friborg Bagsværd AC
4 52.40 Andrea Holm, Amalie M Pedersen, Laura Haslund-Christensen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
6 53.72 Isabella Juul, Sara Vardar, Laura Nørrung Poulsen, Ida Beiter Bomme Sparta 2.hold
7 54.19 Sofia Skjødt, Sophie G. Als, Mathilde B. Petersen, Nina Meincke Randers Freja
HEAT 3 / 3
1 49.80 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Hannah Illum Petersen Sparta 1.hold
2 50.87 Nathalie Richter, Henriette Schnack, Julie Kalstrup Schultz, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
10 55.54 Ida Boel, Roze Gad Akrawi, Sofie Haahr, Catharina Thorn Esbjerg AM
12 58.05 Anna Mosby Nielsen, Amalie Holmark Andersen, Emma Guldager, Laura Astrup Århus 1900 2.hold
DNS Odense Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 Naja Vinther, Astrid Lykke, Emilie Florin, Laura Valentin Jensen Helsingør Atletik
3 Katrine Holgaard, Karoline Winther Mortense, Freja Krogh, Anne Andersen Aalborg AM 2.hold
4 Fie Hoffmann, Jasmin Boe Rasmussen, Mathilde Hammerum, Marie Paule Dahi Greve Atletik
5 Tine H. Nielsen, Thea Lyng Møller Jensen, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal Århus 1900 1.hold
HEAT 2 / 3
2 Sofia Skjødt, Sophie G. Als, Mathilde B. Petersen, Nina Meincke Randers Freja
3 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Agnes Bøg, Ellen Friborg Bagsværd AC
4 Andrea Holm, Amalie M Pedersen, Laura Haslund-Christensen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
5 Isabella Juul, Sara Vardar, Laura Nørrung Poulsen, Ida Beiter Bomme Sparta 2.hold
HEAT 3 / 3
2 Nathalie Richter, Henriette Schnack, Julie Kalstrup Schultz, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
3 Ida Boel, Roze Gad Akrawi, Sofie Haahr, Catharina Thorn Esbjerg AM
4 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Hannah Illum Petersen Sparta 1.hold
5 DNS Odense Atletik
6 Anna Mosby Nielsen, Amalie Holmark Andersen, Emma Guldager, Laura Astrup Århus 1900 2.hold
SCRATCH
1 DNS SAK77
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.46 (+1.7) Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF X X X 10.46 (+1.7) X X
2 10.21 (+2.7) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 9.52 (+2.5) 9.86 (+1.8) 9.93 (+2.7) 10.06 (+2.7) 10.04 (+0.6) 10.21 (+2.7)
3 10.03 (+1.9) Rita Wilcke 1999 Københavns IF 10.03 (+1.9) 9.89 (+1.1) 9.98 (+1.7) X X 9.54 (+0.2)
4 9.54 (+2.7) Helene Nyby 1999 Aalborg AM X 9.54 (+2.7) X X 9.14 (+0.0) 9.40 (+1.1)
5 9.49 (+1.5) Louise Østergård 1999 SIK 80 Sæby 9.31 (+1.8) 9.32 (+2.9) 9.18 (+1.4) 9.49 (+1.5) X X
6 9.43 (+0.4) Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M X X 9.28 (+2.1) 9.43 (+0.4) X X
7 9.08 (+3.3) Sofie Revall 1998 Greve Atletik X X 9.08 (+3.3) X X 8.62 (+3.7)
8 9.00 (+1.8) Thea H. Nielsen 1998 Århus 1900 A/M 8.80 (+3.3) 9.00 (+1.8) 8.99 (+3.1) 8.92 (+1.9) 8.55 (+0.1) 8.60 (+1.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 158 9.28 Sofie Revall 1998 Greve Atletik
2 685 9.44 9.44 Thea H. Nielsen 1998 Århus 1900 A/M
3 283 10.08 10.36 Rita Wilcke 1999 Københavns IF
4 671 9.61 9.68 Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M
5 384 9.65 Louise Østergård 1999 SIK 80 Sæby
6 222 10.33 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
7 599 10.05 10.05 Helene Nyby 1999 Aalborg AM
8 136 11.11 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 11.19 (+3.6) Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M 10.97 (+1.6) 10.93 (+2.1) 11.19 (+3.6) 10.84 (+0.9) 11.16 (+2.0) X
2 11.15 (+0.6) Annette Nielsen 1996 Københavns IF 10.97 (+1.4) 11.10 (+1.5) 10.69 (+1.4) 11.02 (+1.8) 11.15 (+0.6) 10.96 (+1.8)
3 10.06 (+2.5) Edna Maria Debes 1997 Århus 1900 A/M X 9.69 (+2.0) 10.06 (+2.5) 9.82 (+0.8) 9.79 (+1.1) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 254 10.96 12.04 Annette Nielsen 1996 Københavns IF
2 630 11.09 11.09 Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M
3 645 9.76 10.27 Edna Maria Debes 1997 Århus 1900 A/M
Piger 20-22 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.85 (+2.2) Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M X X 12.85 (+2.2) X 12.66 (+2.7) X
2 10.85 (+0.5) Anne Porsholdt 1995 Esbjerg AM X 10.34 (+1.6) 10.19 (+1.8) 10.56 (+1.3) 10.53 (+2.8) 10.85 (+0.5)
3 8.83 (+1.2) Michelle Holding 1995 Vordingborg AC 8.83 (+1.2) X 8.58 (+0.9) 8.52 (+1.4) 8.20 (+0.0) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 655 13.29 13.29 Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M
2 580 9.17 Michelle Holding 1995 Vordingborg AC
3 98 11.41 11.62 Anne Porsholdt 1995 Esbjerg AM
SCRATCH
1 278 DNS 11.71 11.71 May Zerzut 1994 Københavns IF
Piger 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 49.36 Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard, Emma Beiter Bomme, Simone Hjort Sparta 1.hold
2 50.86 Helena S. Lang, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes, Cornelia Andersen Slej Århus 1900 1.hold
3 51.39 Amalie Brammer Kristianse, Sarah W. Jensen, Maja Clement Frederiksen, Therese Helk Olesen Skive AM
4 51.87 Emilie Pedersen, Frida Selmer, Lærke Kreiberg, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
5 52.02 Louise Wessel Leroy, Ane Kjærgaard, Leonora Hede, Mathilde Søndergaard Jeps Sparta 2.hold
6 54.37 Pernille Schmidt, Karen Mølgaard Rasmussen, Caroline Højgaard, Julie Bøye AGF Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Helena S. Lang, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes, Cornelia Andersen Slej Århus 1900 1.hold
2 Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard, Emma Beiter Bomme, Simone Hjort Sparta 1.hold
3 Emilie Pedersen, Frida Selmer, Lærke Kreiberg, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
4 Amalie Brammer Kristianse, Sarah W. Jensen, Maja Clement Frederiksen, Therese Helk Olesen Skive AM
5 Pernille Schmidt, Karen Mølgaard Rasmussen, Caroline Højgaard, Julie Bøye AGF Atletik
6 Louise Wessel Leroy, Ane Kjærgaard, Leonora Hede, Mathilde Søndergaard Jeps Sparta 2.hold
SCRATCH
1 DNS Hvidovre AM
2 DNS Odense Atletik
3 DNS Århus 1900 2.hold
Piger 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 49.82 Camilla Motzkus, Louise Malmqvist, Elisabeth Dorsche, Sabrina Møller Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Camilla Motzkus, Louise Malmqvist, Elisabeth Dorsche, Sabrina Møller Odense Atletik
Piger 20-22 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 48.06 Julia Maurer, Sandra Böll, Emma Vitale, Martha Traoré Sparta
2 51.59 Julia Seixas, Liv Didi Pedersen, Isa B. Rich, Astrid Glenner-Frandsen Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 Julia Seixas, Liv Didi Pedersen, Isa B. Rich, Astrid Glenner-Frandsen Københavns IF
5 Julia Maurer, Sandra Böll, Emma Vitale, Martha Traoré Sparta
Drenge 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 46.66 Emil Frænde, Vincent Plas, Gabriel Lausten, Christian Cornelius Sparta 1.hold
2 49.18 Odense Atletik
3 49.29 Rasmus Vejlgård, Lucas Richardt, Mathias Thuesen, Markus Kirk Kjeldsen SAK77
4 49.97 Simon Sigvald Jensen, Patrick Wolf, Martin Kårstad Møller, Anders Holm Jensen Esbjerg AM
DNS Alexander Haugeby, Anders Madsen, Andreas Christoffersen, Magnus Skjøtt Jensen Sparta 2.hold
DNS Kasper Hørmann, Philip Vikne Dalmose, Anton Bisgaard, Tais Leicht Kjær Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 DNS Alexander Haugeby, Anders Madsen, Andreas Christoffersen, Magnus Skjøtt Jensen Sparta 2.hold
2 Odense Atletik
3 Rasmus Vejlgård, Lucas Richardt, Mathias Thuesen, Markus Kirk Kjeldsen SAK77
4 Simon Sigvald Jensen, Patrick Wolf, Martin Kårstad Møller, Anders Holm Jensen Esbjerg AM
5 Emil Frænde, Vincent Plas, Gabriel Lausten, Christian Cornelius Sparta 1.hold
6 DNS Kasper Hørmann, Philip Vikne Dalmose, Anton Bisgaard, Tais Leicht Kjær Århus 1900
SCRATCH
1 DNS Skive AM
Drenge 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 43.71 Sofus Clausen, Nicolai L. Andersen, Simon Traoré, Jonathan Aquino Sparta 1.hold
2 49.62 Mads Dahl-Jessen, Andreas Støve, Robin Ostenfeldt, William Winkler SAK77
DQ Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen, Nikolaj Graves, Marc Hanselmann Nielsen Sparta 2.hold
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen, Nikolaj Graves, Marc Hanselmann Nielsen Sparta 2.hold
4 Sofus Clausen, Nicolai L. Andersen, Simon Traoré, Jonathan Aquino Sparta 1.hold
5 Mads Dahl-Jessen, Andreas Støve, Robin Ostenfeldt, William Winkler SAK77
SCRATCH
1 DNS Greve Atletik
2 DNS Århus 1900
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:35
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 48.75 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF X X 48.75 X X X
2 PB 43.06 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM X X 43.06 41.89 X X
3 PB 39.71 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM X 36.17 33.79 31.27 35.41 39.71
4 38.62 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA X 38.62 33.75 35.26 38.42 38.02
5 34.35 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK X 33.93 X X 33.83 34.35
6 PB 33.49 Annika Larsen Husted 2000 Skive AM 32.33 32.69 X 29.39 31.62 33.49
7 PB 28.12 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik X 25.67 25.68 26.28 28.12 X
8 25.76 Cæcilie Højer M Thomsen Frederiksberg IF 25.76 22.77 22.84 21.91 21.69 24.07
9 25.43 Nikoline Lindegaard Laurs Frederiksberg IF 25.43 22.09 X
10 PB 25.26 Cecilie Bang 2000 Viborg AM X 25.26 X
11 24.70 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 24.70 X X
12 22.99 Amanda Kyhn Århus 1900 A/M 16.23 19.68 22.99
13 19.10 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK X X 19.10
14 0.00 Mathilde Boye Nielsen 2000 Helsingør Atletik X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 23.71 23.71 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
2 413 44.15 44.15 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 82 36.54 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
4 133 26.50 Nikoline Lindegaard Laurs Frederiksberg IF
5 546 58.02 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
6 123 23.62 Cæcilie Højer M Thomsen Frederiksberg IF
7 394 38.76 38.76 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
8 76 25.01 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
9 172 31.36 Mathilde Boye Nielsen 2000 Helsingør Atletik
10 634 24.99 24.99 Amanda Kyhn Århus 1900 A/M
11 565 22.87 22.87 Cecilie Bang 2000 Viborg AM
12 386 33.41 33.41 Annika Larsen Husted 2000 Skive AM
13 583 42.76 42.76 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM
14 15 25.93 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
Drenge 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 42.09 Peter Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen, Sebastian Pedersen, Phillip Reynolds Sparta
DNF Jonas N. Bjerremand, Kojo Musah, Mathias Kirk, Jonas Lund Vejle IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Peter Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen, Sebastian Pedersen, Phillip Reynolds Sparta
3 Jonas N. Bjerremand, Kojo Musah, Mathias Kirk, Jonas Lund Vejle IF
Drenge 20-22 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 43.19 Benjamin Gabrielsen, Emil Kaare Strøm, Nicolai Hartling, Massin Ait Bouziad Sparta
DNS Ballerup AK
DNS Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 DNS Ballerup AK
5 Benjamin Gabrielsen, Emil Kaare Strøm, Nicolai Hartling, Massin Ait Bouziad Sparta
6 DNS Odense Atletik
SCRATCH
1 DNS Skive AM
Drenge 20-22 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.51.77 Mikkel Dahl-Jessen 1994 SAK77
2 PB 3.53.57 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 Skive AM
3 4.03.75 Peter Gerner Ejersbo 1995 Odense Atletik/OGF
4 4.05.98 Frederik Furstenberg 1993 Sparta
5 4.06.23 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
6 4.10.81 Jean Bosco Nshimiyimana 1995 Korsør AM
7 4.11.17 Mads Skaaning 1995 Sparta
8 4.13.48 Martin Eisemann de Almeid 1993 Odense Atletik/OGF
9 4.16.67 Emil Kortbæk Aarestrup 1995 Viborg AM
10 4.22.37 Mohammed Idiris 1995 Odense Atletik/OGF
11 4.24.31 Johannes Würtz 1995 Aalborg AM
12 4.35.56 Mohammed Hersi 1994 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 370 3.50.50 Mikkel Dahl-Jessen 1994 SAK77
2 318 4.19.80 Mohammed Idiris 1995 Odense Atletik/OGF
3 317 4.17.88 Martin Eisemann de Almeid 1993 Odense Atletik/OGF
4 242 4.11.29 4.04 Jean Bosco Nshimiyimana 1995 Korsør AM
5 605 4.11.11 4.11.11 Johannes Würtz 1995 Aalborg AM
6 491 4.06.4 4.03.45 Mads Skaaning 1995 Sparta
7 390 3.55.18 3.54.89 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 Skive AM
8 327 3.52.85 Peter Gerner Ejersbo 1995 Odense Atletik/OGF
9 455 3.59.63 Frederik Furstenberg 1993 Sparta
10 505 4.27.98 4.27.98 Mohammed Hersi 1994 Sparta
11 266 4.05.9 4.05.9 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
12 566 4.14.95 Emil Kortbæk Aarestrup 1995 Viborg AM
Drenge 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.04.39 Kristian Holm Jensen 1997 Esbjerg AM
2 PB 4.04.61 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
3 4.08.49 Joachim Sieverts Nielsen 1997 Frederiksberg IF
4 PB 4.14.15 Kasper Korsgaard Nielsen 1997 Århus 1900 A/M
5 4.14.21 August Broz 1996 Randers Freja
6 4.15.28 Joachim Weel Rosbo 1997 Bagsværd AC
7 4.15.62 Marc Laursen 1997 Viborg AM
8 4.17.36 Thor Skifte 1997 Amager AC
9 4.17.74 Viktor Hastrup 1996 Sparta
10 PB 4.18.96 Casper Giversen Århus 1900 A/M
11 4.34.12 Tom Nijhuis 1997 Viborg AM
12 4.49.08 Stig Malmberg 1996 Aalborg Øst Road Runners
DNS Abdirisak Ahmed Mahamad 1996 Odense Atletik/OGF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 640 4.27.28 4.21.06 Casper Giversen Århus 1900 A/M
2 130 4.03.70 Joachim Sieverts Nielsen 1997 Frederiksberg IF
3 298 DNS 4.21.68 Abdirisak Ahmed Mahamad 1996 Odense Atletik/OGF
4 27 4.15.56 4.15.56 Thor Skifte 1997 Amager AC
5 571 4.16.37 Marc Laursen 1997 Viborg AM
6 629 4.29.94 Stig Malmberg 1996 Aalborg Øst Road Runners
7 49 4.13.82 4.13.82 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
8 109 4.12.45 4.05 Kristian Holm Jensen 1997 Esbjerg AM
9 540 4.08.48 4.08.48 Viktor Hastrup 1996 Sparta
10 339 4.12.42 August Broz 1996 Randers Freja
11 662 4.25.52 4.25.52 Kasper Korsgaard Nielsen 1997 Århus 1900 A/M
12 577 4.28.19 Tom Nijhuis 1997 Viborg AM
13 39 4.04.09 4.04.09 Joachim Weel Rosbo 1997 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 150 155 158 161 164 167 170 173 176 179 182 185 188
1 PB 1.85 Johannes Glue Randers Freja O O O XO O O XO XXO XO XXX
2 PB 1.79 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O XXO XO O XXO O XXX
3 PB 1.67 Frederik Thygesen Randers Freja O O O O XXX
4 PB 1.67 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja O O XO XO XO XXX
5 1.64 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik O XXO XXO XXX
6 1.58 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM O XXO O XXX
7 =PB 1.55 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM O O O O XXX
8 1.55 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF XO XXO XXX
9 1.50 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O O XXX
9 1.50 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK O O O O XXX
DNS Jonas Mikkelsen 2001 Skive AM
DNS Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
DNS Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
DNS Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 393 DNS 1.58 1.58 Jonas Mikkelsen 2001 Skive AM
2 299 DNS 1.45 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
3 194 1.73 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 354 1.60 1.60 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja
5 282 1.55 1.55 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
6 257 1.70 1.70 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
7 341 1.64 1.64 Frederik Thygesen Randers Freja
8 276 1.58 1.58 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
9 675 DNS 1.58 1.60 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
10 333 DNS 1.58 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
11 208 1.55 1.55 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
12 73 1.50 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
13 342 1.77 1.77 Johannes Glue Randers Freja
14 115 1.58 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.15.70 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
2 4.17.87 Magnus Nyman HALL 1999 Århus 1900 A/M
3 4.18.56 Simon Holst 1998 Amager AC
4 4.20.60 Mubaarik Ibrahim 1998 Odense Atletik/OGF
5 PB 4.21.27 Sander Kragelund Christse 1999 Århus 1900 A/M
6 4.21.49 Sebastian Stensvig 1999 Skive AM
7 4.22.56 Noel Mono 1998 Aalborg AM
8 4.23.96 Julian Gregersen 1998 Vejle IF
9 4.25.38 Mads Mortensen 1998 Esbjerg AM
10 4.26.09 Malthe Nielsen 1999 Sparta
11 4.28.88 Lucas La Cour Heebøll 1999 Helsingør Atletik
12 4.29.80 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik/OGF
13 4.30.37 Louis Herrmann 1999 Sparta
14 4.35.13 Gunnar Sivertsen 1999 Vejle IF
15 4.54.14 Rasmus Lorenzen 1998 Århus 1900 A/M
16 4.54.33 August Runge Bengtson 1999 Aalborg Øst Road Runners
17 4.54.39 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 676 4.43.34 4.43.34 Rasmus Lorenzen 1998 Århus 1900 A/M
2 422 3.55.20 3.55.20 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
3 552 4.32.88 Gunnar Sivertsen 1999 Vejle IF
4 326 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik/OGF
5 26 4.28.71 4.14.74 Simon Holst 1998 Amager AC
6 170 4.21.46 Lucas La Cour Heebøll 1999 Helsingør Atletik
7 406 4.05.73 4.05.73 Sebastian Stensvig 1999 Skive AM
8 622 4.13.12 4.13.12 Noel Mono 1998 Aalborg AM
9 220 4.42.53 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
10 678 4.22.97 4.22.75 Sander Kragelund Christse 1999 Århus 1900 A/M
11 319 4.28.17 Mubaarik Ibrahim 1998 Odense Atletik/OGF
12 556 4.27.92 Julian Gregersen 1998 Vejle IF
13 667 4.11.51 4.10.69 Magnus Nyman HALL 1999 Århus 1900 A/M
14 111 4.21.66 Mads Mortensen 1998 Esbjerg AM
15 493 4.10.35 4.10.35 Malthe Nielsen 1999 Sparta
16 483 4.24.95 4.24.95 Louis Herrmann 1999 Sparta
17 627 4.47.19 August Runge Bengtson 1999 Aalborg Øst Road Runners
SCRATCH
1 28 DNS 4.06.61 Victor Thomsen 1999 Amager AC
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.74 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM X 14.46 14.70 14.62 14.74 14.69
2 PB 13.84 Karoline Mangor 1998 Sparta 13.62 13.10 13.74 13.69 13.79 13.84
3 13.26 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 12.49 12.46 12.92 13.26 13.19 12.83
4 PB 13.20 Ayoe B Røbel 1998 Sparta 12.87 12.47 12.78 12.53 12.04 13.20
5 12.81 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 12.33 10.32 11.22 11.45 12.81 12.01
6 12.08 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M 11.77 12.08 11.45 X 11.49 11.44
7 11.93 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik X 11.11 11.53 11.62 11.38 11.93
8 11.27 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 9.38 9.27 11.27 10.15 10.81 11.15
9 11.21 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM 10.47 10.50 11.21
10 10.43 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas X X 10.43
11 10.18 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 9.67 X 10.18
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 10.75 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
2 396 11.27 11.27 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM
3 452 12.71 13.28 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
4 381 11.59 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
5 434 12.81 12.81 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
6 215 15.59 15.59 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
7 414 13.86 13.94 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
8 141 12.43 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
9 415 10.82 11.30 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
10 679 12.72 12.72 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
11 477 13.82 13.82 Karoline Mangor 1998 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:10
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 56.27 Mads Lund 2000 Sparta 52.37 46.46 52.44 52.05 55.74 56.27
2 PB 52.10 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 50.86 52.10 49.25 47.93 47.12 49.31
3 PB 45.71 Christian Cornelius 2000 Sparta 43.63 45.71 X 42.09 41.35 X
4 42.36 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM 36.12 X 39.35 X 42.36 X
5 41.66 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK 40.12 40.80 X 41.66 X 40.44
6 41.60 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 41.60 33.93 39.76 32.84 X 39.23
7 PB 38.06 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta 38.06 29.87 37.79 36.35 X X
8 PB 35.89 Kasper Clausen 2000 Københavns IF 33.95 X 35.89 31.80 33.34 33.19
9 PB 34.50 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA 31.36 29.89 34.50
10 33.73 Rasmus Vejlgård SAK77 33.73 32.25 27.12
11 31.95 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM 31.95 30.79 30.98
12 31.74 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M X 31.74 27.27
13 30.90 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM X X 30.90
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 241 51.72 51.72 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
2 95 35.82 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
3 399 35.26 35.26 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM
4 270 31.23 31.23 Kasper Clausen 2000 Københavns IF
5 200 45.60 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
6 371 41.24 Rasmus Vejlgård SAK77
7 502 36.95 36.95 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
8 443 44.09 44.09 Christian Cornelius 2000 Sparta
9 74 40.21 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
10 638 32.26 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M
11 411 31.62 31.62 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
12 490 52.85 52.85 Mads Lund 2000 Sparta
13 569 29.98 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
SCRATCH
1 436 DNS 29.09 29.09 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
2 364 DNS 30.00 Lucas Richardt SAK77
3 401 DNS 35.26 35.26 Ole Bennedsgaard 2001 Skive AM
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 4.12.51 William Devantier Sparta
2 PB 4.13.58 Oliver Bjørslev 2000 Aalborg AM
3 4.14.79 Markus Kirk Kjeldsen 2001 SAK77
4 PB 4.18.66 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
5 4.19.68 Mebrahtom Tesfom 2000 SAK77
6 PB 4.26.57 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
7 PB 4.27.40 Conrad Lind 2001 Sparta
8 4.28.57 Anders-dres Tarbensen 2001 Esbjerg AM
9 4.29.70 Carl-Christian Burvil 2000 Viborg AM
10 PB 4.31.94 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
11 PB 4.38.96 Antol Østdal 2001 Bagsværd AC
12 4.39.64 Jonas Lyngvald Schmidt 2001 Odense Atletik/OGF
13 4.39.69 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 IK Hellas
14 PB 4.42.57 Villads Schou 2001 Københavns IF
15 4.44.18 Martin Kårstad Møller 2000 Esbjerg AM
16 4.48.71 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
17 5.03.89 Sebastian Nielsen Sparta
DNS Anders Schou viking 2001 Viking Atletik Rønne
DNS Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 369 4.21.39 Mebrahtom Tesfom 2000 SAK77
2 446 4.32.47 4.32.47 Conrad Lind 2001 Sparta
3 69 4.49.23 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
4 564 4.34.76 Carl-Christian Burvil 2000 Viborg AM
5 521 4.39.55 4.39.55 Sebastian Nielsen Sparta
6 221 4.47.18 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 IK Hellas
7 310 4.42.36 Jonas Lyngvald Schmidt 2001 Odense Atletik/OGF
8 623 4.17.66 4.17.66 Oliver Bjørslev 2000 Aalborg AM
9 20 4.24.34 4.24.34 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
10 38 4.34.46 4.34.46 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
11 96 4.35.00 Anders-dres Tarbensen 2001 Esbjerg AM
12 288 4.51.73 4.51.73 Villads Schou 2001 Københavns IF
13 367 4.18.65 Markus Kirk Kjeldsen 2001 SAK77
14 543 4.18.76 4.18.76 William Devantier Sparta
15 392 4.30.55 4.27.80 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
16 31 4.47.54 4.47.54 Antol Østdal 2001 Bagsværd AC
17 579 DNS 4.45.57 Anders Schou viking 2001 Viking Atletik Rønne
18 112 4.40.66 Martin Kårstad Møller 2000 Esbjerg AM
19 48 DNS 4.55.16 4.55.16 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
SCRATCH
1 344 DNS 4.29.16 4.25.61 Mads L. Brøndum 1995 Randers Freja
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.44.06 Anna Mark Helwigh Sparta
2 PB 4.48.67 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 4.49.32 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
4 4.58.77 Matilde Willer Sparta
5 PB 4.58.85 Laura Astrup 2000 Århus 1900 A/M
6 5.06.23 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
7 5.10.20 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
8 5.12.85 Lærke Natacha Lund 2001 Sparta
9 5.16.07 Frida Schledermann 2001 Sparta
10 5.17.14 Catharina Thorn 2000 Esbjerg AM
11 5.17.81 Sofie Hintz 2000 Aalborg Øst Road Runners
12 5.20.25 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
13 PB 5.27.70 Andrea Holm Nielsen 2000 Aalborg AM
14 PB 5.28.97 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
15 5.33.01 Cathrine Andersen 2000 Esbjerg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 5.04.06 5.04.06 Lærke Natacha Lund 2001 Sparta
2 101 5.23.65 5.10 Catharina Thorn 2000 Esbjerg AM
3 593 5.31.15 5.31.15 Andrea Holm Nielsen 2000 Aalborg AM
4 458 5.00.96 5.00.96 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 285 4.51.80 4.51.80 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
6 425 4.33.50 4.33.50 Anna Mark Helwigh Sparta
7 635 5.08.13 5.08.13 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
8 500 4.56.29 4.56.29 Matilde Willer Sparta
9 628 5.25.76 5.16.71 Sofie Hintz 2000 Aalborg Øst Road Runners
10 673 5.30.39 5.30.39 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
11 613 5.19.29 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
12 102 5.25 Cathrine Andersen 2000 Esbjerg AM
13 560 5.01.41 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
14 665 5.00.64 5.00.64 Laura Astrup 2000 Århus 1900 A/M
15 601 4.58.40 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
SCRATCH
1 2 DNS 5.37 5.31 Anna Møller Larsen 2000 AGF Atletik
2 230 DNS 4.47.93 4.47.93 Anastacia Damm 2001 Kolding KFUM
3 305 DNS 5.39.15 Emilie Kaalund Odense Atletik/OGF
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.38.96 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 4.40.01 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
3 PB 4.45.64 Clara Kall 1999 Sparta
4 PB 4.49.10 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
5 PB 4.53.04 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
6 4.58.81 Dorthea Jørgensen 1998 Kolding KFUM
7 4.59.48 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
8 PB 5.20.73 Camilla Øhrmann 1999 Randers Freja
9 5.23.22 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
10 PB 5.23.96 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
11 5.25.88 Frederikke Bilgrav 1999 Esbjerg AM
12 PB 5.36.43 Marie Halkjær Dupont 1998 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 234 4.48.23 4.42.04 Dorthea Jørgensen 1998 Kolding KFUM
2 470 5.00.88 5.00.88 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
3 445 4.46.23 4.46.23 Clara Kall 1999 Sparta
4 107 5.17.48 Frederikke Bilgrav 1999 Esbjerg AM
5 239 4.49.39 4.49.39 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
6 9 4.58.38 4.45.73 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
7 190 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
8 42 4.34.08 4.34.08 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
9 292 4.56.40 4.56.40 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
10 670 5.47.59 5.47.59 Marie Halkjær Dupont 1998 Århus 1900 A/M
11 340 5.22.78 5.22.78 Camilla Øhrmann 1999 Randers Freja
12 75 5.36.06 5.25.34 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 310 330 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450 460
1 4.50 Mikkel Ringsted 1996 Københavns IF X O O XX
2 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK O O O O XXO XXX
3 =PB 4.20 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM XO O O XXX
4 3.80 Robin Swann 1997 Odense Atletik/OGF O XO O XXX
5 3.60 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM XO XXX
6 PB 3.50 Asger Østerby 1997 Greve Atletik O XO XO O XXX
7 0.00 Kristian Kolbye 1996 Amager AC XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
2 329 3.90 Robin Swann 1997 Odense Atletik/OGF
3 602 4.20 4.20 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 603 4.30 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 21 3.94 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
6 280 4.71 4.71 Mikkel Ringsted 1996 Københavns IF
7 142 3.40 3.40 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 664 DNS 3.60 3.60 Kristopher Torp Jensen 1996 Århus 1900 A/M
Drenge 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 310 390 400 410 420 450 470 500
1 4.70 Andreas Rønning 1993 Ballerup AK XO XO XXX
2 4.10 Oscar Abelgren 1994 Ballerup AK XO XO XXX
3 4.10 Emil H. Christensen 1995 Ballerup AK XO XXO XXX
4 0.00 Mathias Eithz 1995 Skive AM XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 4.00 Oscar Abelgren 1994 Ballerup AK
2 58 4.60 Emil H. Christensen 1995 Ballerup AK
3 397 3.30 Mathias Eithz 1995 Skive AM
4 53 4.83 Andreas Rønning 1993 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.21.91 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
2 4.30.31 Josephine Thestrup 1996 Sparta
3 4.41.81 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
4 4.49.99 Sara Schou Kristensen 1997 Bagsværd AC
5 4.51.64 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
6 4.52.51 Camilla Lundtoft 1996 SAK77
7 4.52.79 Louise Høj Jensen 1997 AGF Atletik
8 5.20.87 Isabella Sheldon 1997 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 4.37.77 4.37.77 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 46 4.48.63 4.48.03 Sara Schou Kristensen 1997 Bagsværd AC
3 11 5.04.49 4.48.29 Louise Høj Jensen 1997 AGF Atletik
4 467 5.19.35 5.16.46 Isabella Sheldon 1997 Sparta
5 92 4.47.83 4.47.83 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
6 475 4.25.47 4.21.66 Josephine Thestrup 1996 Sparta
7 360 4.51.68 Camilla Lundtoft 1996 SAK77
8 612 4.14.66 4.14.66 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
Piger 20-22 år - 1500 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 4.40.02 Joseffa Keidser 1995 Århus 1900 A/M
2 4.45.05 Rebekka Fuglø 1993 Vejle IF
3 4.52.88 Josephine Brysting 1995 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 4.45.18 4.45.18 Josephine Brysting 1995 Københavns IF
2 658 4.41.10 Joseffa Keidser 1995 Århus 1900 A/M
3 561 4.39.62 Rebekka Fuglø 1993 Vejle IF
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 14:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.86 (+0.0) Jakob Plaschke 1996 Aalborg AM 12.32 (-0.7) 12.00 (-1.9) 12.86 (+0.0) X X X
2 12.44 (-1.7) Matthias Kikkenborg 1997 Aalborg AM X 11.91 (-0.8) 12.15 (-1.1) 12.44 (-1.7) 12.19 (-1.1) 12.02 (-0.2)
3 12.36 (+0.0) Magnus Ugilt 1997 Aalborg AM 11.86 (-1.6) 12.36 (+0.0) 12.20 (+0.0) 12.28 (-1.9) 12.29 (-1.2) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 604 13.24 13.24 Jakob Plaschke 1996 Aalborg AM
2 620 12.49 12.91 Matthias Kikkenborg 1997 Aalborg AM
3 615 12.84 12.84 Magnus Ugilt 1997 Aalborg AM
SCRATCH
1 447 DNS 12.47 12.47 Daniel Korang 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - Trespring - Day 1 at 14:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.50 (-1.6) Massin Ait Bouziad 1995 Sparta 13.45 (-1.7) 13.05 (-1.1) X 13.50 (-1.6) X 12.62 (-1.7)
2 12.51 (+0.0) Trygvi Laksafoss 1994 Københavns IF 12.51 (+0.0) X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 497 14.94 14.94 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
2 286 12.63 Trygvi Laksafoss 1994 Københavns IF
SCRATCH
1 332 DNS 12.99 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik/OGF
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.9
1 q 12.60 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
2 13.08 Rose Due 2000 Bagsværd AC
3 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
4 13.25 Mie Mikkelsen 2001 Aabenraa IG ATM
5 13.44 Nina Meincke Randers Freja
6 14.55 Mathilde B. Petersen Randers Freja
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.0
1 q 12.95 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
2 13.15 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
3 =PB 13.15 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 13.45 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 14.01 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.1
1 q 12.87 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
2 PB q 13.00 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
3 13.14 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 A/M
4 13.72 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
5 14.15 Lærke Kreiberg SAK77
6 14.46 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.4
1 q 12.91 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 PB q 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.08 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 13.39 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
5 14.55 Sofia Skjødt Randers Freja
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 346 Mathilde B. Petersen Randers Freja
2 178 13.27 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 619 12.70 12.53 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 586 13.22 13.22 Mie Mikkelsen 2001 Aabenraa IG ATM
5 348 Nina Meincke Randers Freja
6 45 12.74 12.74 Rose Due 2000 Bagsværd AC
HEAT 2 / 4
2 23 13.15 13.15 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 131 12.58 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 132 13.47 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 574 13.57 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
6 164 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
HEAT 3 / 4
1 365 14.09 Lærke Kreiberg SAK77
2 403 13.34 13.34 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
3 647 14.28 14.28 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
4 686 12.78 12.78 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 A/M
5 519 12.68 12.68 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 7 13.16 13.16 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
HEAT 4 / 4
2 463 12.98 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 179 13.38 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
4 153 13.16 13.16 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 351 14.26 14.26 Sofia Skjødt Randers Freja
6 511 12.61 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
SCRATCH
1 461 DNS 13.47 13.47 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 14:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.45 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 46.45 40.75 41.22 43.53 X 45.90
2 44.61 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia 40.78 44.61 42.94 X X X
3 42.20 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta 42.20 X 38.04 38.38 37.30 39.44
4 37.84 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta 34.61 33.95 37.06 37.84 X X
5 PB 36.67 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja X 31.78 31.91 35.85 X 36.67
6 36.11 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 36.06 X X X 36.11 X
7 PB 32.56 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 29.20 29.88 32.56 X 31.20 X
8 31.58 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 30.08 29.50 30.28 X 30.98 31.58
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 30.51 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
2 215 45.83 49.44 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
3 438 49.28 49.28 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
4 415 31.79 31.79 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
5 427 38.62 38.62 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta
6 352 33.07 33.07 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja
7 414 43.86 44.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
8 225 46.68 46.68 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia
SCRATCH
1 378 DNS 22.22 Ulrikke Lundstrøm Anderse 1999 SAK77
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.9
1 q 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 PB q 11.81 Vincent Plas 2001 Sparta
3 PB 12.44 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 12.70 Lucas Richardt SAK77
5 12.82 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
6 13.20 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4 - Wind: +2.2
1 PB q 11.56 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
2 q 11.84 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 PB 12.17 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 PB 12.41 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 12.43 Rasmus Vejlgård SAK77
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.7
1 q 11.45 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 12.36 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
3 12.37 Gabriel Lausten 2000 Sparta
4 12.98 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
5 13.01 Mathias Thuesen SAK77
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.1
1 q 11.84 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 11.88 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB 12.55 Christian Cornelius 2000 Sparta
4 PB 12.66 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 12.82 Mads Maegaard Jørgensen Odense Atletik/OGF
DNS Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 541 11.95 11.95 Vincent Plas 2001 Sparta
2 364 12.93 Lucas Richardt SAK77
3 684 12.58 12.51 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 140 11.93 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
5 80 13.12 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 115 12.60 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
HEAT 2 / 4
2 371 12.46 Rasmus Vejlgård SAK77
3 205 12.62 12.62 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 145 12.78 12.78 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 596 11.78 11.63 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
6 196 12.07 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 460 12.24 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 199 11.18 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
4 661 12.71 12.71 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
5 368 12.71 Mathias Thuesen SAK77
6 333 12.09 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
HEAT 4 / 4
1 315 12.61 Mads Maegaard Jørgensen Odense Atletik/OGF
2 443 12.58 12.58 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 675 DNS 13.23 13.23 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
4 449 11.86 11.86 Emil Frænde 2000 Sparta
5 416 12.80 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 139 12.01 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
SCRATCH
1 342 DNS 12.04 12.04 Johannes Glue Randers Freja
2 393 DNS 12.60 12.60 Jonas Mikkelsen 2001 Skive AM
3 419 DNS 12.59 12.59 Anders Madsen 2001 Sparta
Drenge 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 14:25
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 15.98 Andreas Ellegaard 1993 Sparta 14.92 X 15.30 15.36 14.96 15.98
2 12.89 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik/OGF 12.48 12.89 12.22 X X 12.50
3 12.53 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 11.69 12.14 X X 11.79 12.53
4 11.22 Hallur Simonsen 1995 Århus 1900 A/M X X 8.82 9.65 11.22 11.05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 207 12.63 12.63 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
2 332 12.61 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik/OGF
3 650 11.26 11.26 Hallur Simonsen 1995 Århus 1900 A/M
4 421 15.85 15.85 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 14:25
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.66 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF X 36.66 34.50 X X 35.67
2 35.45 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM X 31.53 35.45 X X 33.24
3 PB 34.20 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta 34.20 X 27.81 X 30.62 31.21
4 33.28 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM 31.57 32.14 33.28 X 30.29 31.21
5 29.57 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM 29.57 27.65 X X X 26.65
6 27.06 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM X 27.06 X X X X
7 26.88 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF X 25.27 25.77 X 26.88 X
8 26.82 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro 26.82 26.61 X X 26.76 X
9 25.13 Mathilde Boye Nielsen 2000 Helsingør Atletik 25.13 22.37 X
10 24.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 23.71 24.95 24.57
11 24.73 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 24.73 X X
12 23.65 Annika Larsen Husted 2000 Skive AM X 23.65 22.53
13 23.20 Andrea Holm Frederiksberg IF 23.20 21.94 21.43
14 PB 18.03 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M X X 18.03
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 172 29.66 Mathilde Boye Nielsen 2000 Helsingør Atletik
2 616 32.20 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
3 600 30.88 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
4 437 30.46 30.46 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
5 581 36.36 36.36 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM
6 122 22.42 Andrea Holm Frederiksberg IF
7 647 17.53 17.53 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
8 121 28.98 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
9 148 25.19 25.19 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
10 15 29.47 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
11 465 26.41 26.41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
12 386 25.17 25.17 Annika Larsen Husted 2000 Skive AM
13 546 44.05 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
14 583 30.51 30.51 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM
SCRATCH
1 229 DNS 26.09 26.09 Amalie Holmelund Jørgense 2001 Kolding KFUM
2 52 DNS 29.64 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.6
1 Q 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
2 q 12.70 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 13.36 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 13.45 Simone Hjort 1999 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.7
1 Q 12.36 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 PB q 12.78 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
3 12.96 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
4 PB 13.11 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
5 13.76 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.0
1 PB Q 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 q 12.93 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 13.17 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 13.87 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 13.87 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 525 13.11 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
3 361 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
4 441 12.63 12.63 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 499 13.22 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
HEAT 2 / 3
2 410 13.55 13.46 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
3 653 12.88 12.88 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
4 453 12.27 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 12 13.35 13.35 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
6 385 12.79 12.79 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
HEAT 3 / 3
2 63 12.98 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 209 13.76 13.76 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 424 13.22 13.22 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
5 414 12.79 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 428 12.46 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
SCRATCH
1 203 DNS 12.98 12.98 Cassie Skjærbæk 1999 Hvidovre AM
2 482 DNS 13.48 13.42 Leonora Hede 1998 Sparta
3 404 DNS 12.66 12.66 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 Q 11.18 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
2 PB q 11.43 Sofus Clausen 1998 Sparta
3 q 11.61 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 q 11.62 Simon Traoré 1998 Sparta
5 11.93 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
6 PB 12.11 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.5
1 Q 11.04 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
2 PB q 11.27 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
3 11.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 PB 11.68 Jacob Møberg Klysner 1998 Århus 1900 A/M
5 PB 11.87 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 PB 12.04 Nicolai Friis 1998 Randers Freja
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 680 10.57 10.57 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
2 524 11.56 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
3 526 11.78 11.78 Sofus Clausen 1998 Sparta
4 160 12.41 12.41 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
5 624 11.91 11.91 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
6 472 11.38 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 654 11.75 11.75 Jacob Møberg Klysner 1998 Århus 1900 A/M
2 508 11.37 11.37 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
3 683 10.77 10.77 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
4 347 12.07 12.07 Nicolai Friis 1998 Randers Freja
5 156 11.58 11.58 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
6 468 12.00 11.98 Jacob Hvorup 1999 Sparta
SCRATCH
1 144 DNS 11.84 11.84 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 626 DNS Zakariya Dhamac 1999 Aalborg AM
Piger 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.7
1 Q 12.06 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
2 q 12.71 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
3 q 13.18 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
4 PB 13.51 Jasmin B. Esfahani 1997 Århus 1900 A/M
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.8
1 Q 12.53 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
2 q 12.64 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
3 q 13.12 Laura Tølløse 1997 Sparta
4 PB 13.21 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 273 12.64 12.64 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
3 335 12.21 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
4 169 12.69 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 656 13.52 13.52 Jasmin B. Esfahani 1997 Århus 1900 A/M
HEAT 2 / 2
2 481 12.78 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 589 12.44 12.44 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
4 248 13.24 13.24 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 119 12.57 12.40 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166 169 172 175
1 1.72 Rikke Andersen 1998 Sparta O O O O XO XXX
2 1.69 Tina Bischoff Gerlin 1998 Holte Atletik O O O XXO XXX
3 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O XO O XXX
4 1.51 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O XO O XXX
5 1.48 Emilie Persson 1999 Sparta O O XXO XXX
6 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XO XO XXX
7 1.40 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub O O XXX
8 1.40 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas O XO XO XXX
DNS Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 499 1.55 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 679 DNS 1.62 1.62 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
3 222 1.51 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 358 1.43 1.43 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
5 192 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
6 485 1.49 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 198 1.72 Tina Bischoff Gerlin 1998 Holte Atletik
8 515 1.73 1.73 Rikke Andersen 1998 Sparta
9 451 1.50 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 145 151 154 157 160 163 166
1 1.63 Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M O O O O O XXX
2 1.57 Louise Malmqvist 1996 Odense Atletik/OGF O O O XXX
3 0.00 Desiré Castellani 1996 Sparta XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 314 1.62 Louise Malmqvist 1996 Odense Atletik/OGF
2 630 1.55 1.64 Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M
3 448 1.57 Desiré Castellani 1996 Sparta
Piger 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 163 166 169 172 175 178
1 1.75 Sandra B Christensen 1995 Amager AC O O O O XO XXX
2 1.72 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M O O O O O XXX
3 1.69 Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M O XO O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 655 1.73 Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M
2 25 1.78 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
3 681 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.45 (-1.9) Tórur Mortensen 1998 Århus 1900 A/M 13.45 (-1.9) X 13.38 (-0.8) X X X
2 12.90 (-0.3) Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF 12.65 (-1.1) X X X X 12.90 (-0.3)
3 12.15 (-1.6) Silas Verkooijen 1998 Frederiksberg IF X 10.92 (-0.4) 12.12 (-1.3) 12.15 (-1.6) X 11.93 (-2.1)
4 12.13 (+0.0) Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF X 11.71 (-1.3) 12.13 (+0.0) 11.61 (-0.1) X 11.83 (-0.6)
5 PB 11.99 (+0.0) Mads Lunø 1999 Kolding KFUM 11.83 (-0.6) X 11.99 (+0.0) X X 11.53 (-1.3)
6 11.64 (-0.5) Henning Elmer 1999 Greve Atletik 11.61 (-1.1) 11.64 (-0.5) 11.59 (-0.4) X X X
7 11.19 (-1.8) Julian Schlegel 1998 SIK 80 Sæby 10.77 (-0.7) 11.19 (-1.8) 11.13 (+0.0) 10.90 (-1.8) X 11.10 (-0.1)
8 PB 11.14 (-0.7) Marc Christiansen 1998 Kolding KFUM 11.14 (-0.7) 10.66 (-2.5) 10.84 (-1.5) 10.66 (-0.6) 11.05 (-0.7) 11.10 (+0.0)
9 10.52 (-1.1) William Winkler 1999 SAK77 10.39 (+0.0) 10.45 (-0.3) 10.52 (-1.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 12.11 12.11 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 699 11.21 Julian Schlegel 1998 SIK 80 Sæby
3 237 11.82 11.82 Mads Lunø 1999 Kolding KFUM
4 238 11.00 11.00 Marc Christiansen 1998 Kolding KFUM
5 124 12.14 Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF
6 690 13.57 13.57 Tórur Mortensen 1998 Århus 1900 A/M
7 134 12.17 Silas Verkooijen 1998 Frederiksberg IF
8 555 13.49 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
9 379 11.31 William Winkler 1999 SAK77
SCRATCH
1 387 DNS 10.33 10.33 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
2 423 DNS 12.61 12.61 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.5
1 Q 10.81 Kojo Musah 1996 Vejle IF
2 PB q 10.92 Peter Trajkovski 1996 Sparta
3 11.12 Jonas Lund 1996 Vejle IF
4 PB 11.14 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.0
1 Q 10.84 Frederik Schou-Nielsen 1996 Sparta
2 q 10.87 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 PB q 11.08 Phillip Reynolds 1996 Sparta
4 11.78 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 11.95 Patrick Christensen 1996 Odense Atletik/OGF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 Q 10.56 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
2 11.22 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
3 11.36 Alex Futtrup Christiansen 1997 Århus 1900 A/M
4 PB 11.72 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 PB 12.03 Daniel Korang 1996 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 557 11.07 Kojo Musah 1996 Vejle IF
3 554 11.32 Jonas Lund 1996 Vejle IF
4 522 11.34 11.34 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
5 513 10.99 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
HEAT 2 / 3
2 71 11.08 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 456 10.82 10.79 Frederik Schou-Nielsen 1996 Sparta
4 514 11.30 11.22 Phillip Reynolds 1996 Sparta
5 336 12.06 Patrick Christensen 1996 Odense Atletik/OGF
6 142 11.77 11.77 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 447 12.06 12.06 Daniel Korang 1996 Sparta
3 295 11.20 11.20 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
4 602 12.00 12.00 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 210 10.57 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
6 631 11.15 11.15 Alex Futtrup Christiansen 1997 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 47 DNS 11.21 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
2 328 DNS 10.86 Rasmus Mohr Ernst 1997 Odense Atletik/OGF
3 646 DNS 11.54 Emil Søndergaard 1996 Århus 1900 A/M
4 657 DNS 12.15 12.15 Jesper Vatta Hvilsted 1996 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 20.37 Marcus Thomsen 1998 Århus 1900 A/M X 18.89 19.46 19.74 20.37 20.08
2 15.03 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 14.53 15.03 14.77 X X X
3 PB 14.00 Mads Ringsted 1999 Københavns IF 11.57 12.69 13.97 13.72 X 14.00
4 PB 13.62 Nikolaj Graves 1998 Sparta 11.17 11.91 12.76 12.38 12.69 13.62
5 13.55 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 13.55 X X 13.01 13.20 12.58
6 12.19 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF 11.59 12.19 12.00 X 11.22 X
7 12.09 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 12.09 11.92 X X X X
8 11.44 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 10.02 11.18 11.24 11.44 11.40 11.39
9 10.39 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM 10.18 10.04 10.39
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 387 10.75 10.75 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
2 84 12.70 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
3 18 15.04 15.04 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
4 300 11.10 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF
5 81 12.02 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
6 509 12.81 12.81 Nikolaj Graves 1998 Sparta
7 669 19.59 19.79 Marcus Thomsen 1998 Århus 1900 A/M
8 544 12.51 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
9 275 13.63 13.63 Mads Ringsted 1999 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 15:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.27 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK 49.27 X X X 47.08 48.08
2 40.22 Phillip H. Vegge 2000 Greve Atletik X X 35.23 40.22 X 37.92
3 36.24 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM 36.24 X X 33.17 34.25 34.80
4 33.37 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev Løbe- og Atletikkl X 32.42 28.28 X 31.52 33.37
5 24.60 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM 21.91 X X 24.58 24.59 24.60
6 PB 21.74 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M 19.31 X 21.74 X 20.24 17.69
DNS Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 638 19.96 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M
2 74 45.17 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 180 34.27 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev Løbe- og Atletikkl
4 567 30.55 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
5 157 41.69 41.69 Phillip H. Vegge 2000 Greve Atletik
6 625 17.09 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
7 675 DNS 28.82 31.56 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 436 DNS 37.12 37.12 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Piger 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.9
1 PB Q 12.09 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
2 q 12.14 Martha Traoré 1995 Sparta
3 PB q 12.71 Julia Maurer 1993 Sparta
4 PB 12.78 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
5 13.44 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 Q 12.11 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
2 PB q 12.30 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
3 PB q 12.60 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
4 13.16 Emma Vitale 1993 Sparta
5 13.42 Helena Nicolaisen 1995 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 217 12.17 12.17 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
3 429 12.98 12.95 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
4 476 12.92 12.92 Julia Maurer 1993 Sparta
5 614 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
6 496 12.07 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta
HEAT 2 / 2
2 464 12.90 Helena Nicolaisen 1995 Sparta
3 585 11.85 11.85 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
4 595 12.79 12.79 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
5 255 12.51 12.51 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
6 454 13.09 13.09 Emma Vitale 1993 Sparta
SCRATCH
1 517 DNS 12.54 12.54 Sandra Böll 1994 Sparta
2 674 DNS 11.98 11.98 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 44.15 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M 38.24 39.28 42.17 42.21 44.15 X
2 PB 42.88 Liv Cantby 1999 Korsør AM 42.88 X 39.75 37.75 40.56 40.87
3 42.40 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 35.80 40.47 X 42.40 40.03 36.18
4 PB 38.97 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM 35.24 35.67 34.86 33.33 38.97 32.88
5 35.36 Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M 34.83 X 35.36 34.54 32.30 X
6 30.56 Amailie Nielsen 1998 IK Hellas X 30.56 29.07 29.66 26.45 26.88
7 27.99 Rita Wilcke 1999 Københavns IF 27.48 27.79 X X 26.24 27.99
8 27.81 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby X X X 27.81 27.25 27.04
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 30.81 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
2 218 34.15 Amailie Nielsen 1998 IK Hellas
3 671 33.57 36.79 Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M
4 283 29.13 31.85 Rita Wilcke 1999 Københavns IF
5 244 41.12 41.12 Liv Cantby 1999 Korsør AM
6 679 43.66 43.73 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
7 396 34.13 36.88 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM
8 141 45.57 45.57 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 515 DNS 33.09 33.09 Rikke Andersen 1998 Sparta
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 44.92 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM 43.85 43.92 43.20 44.92 42.12 44.62
2 33.27 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM 33.27 32.71 X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 582 42.93 44.45 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM
2 584 30.24 34.07 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
SCRATCH
1 204 DNS 33.70 Cecilie Bønnelycke 1997 Hvidovre AM
Piger 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 34.91 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF 31.10 31.66 28.93 34.91 34.57 X
2 PB 31.70 Ane Liv Berthelsen 1995 Randers Freja X X 26.45 27.33 27.86 31.70
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 32.16 32.86 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF
2 338 30.01 30.01 Ane Liv Berthelsen 1995 Randers Freja
SCRATCH
1 120 DNS 40.10 Victoria Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM
Drenge 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 Q 10.68 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 q 10.98 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
3 q 11.43 Dennis Skødt 1994 Skive AM
4 11.88 Bruce Buasri 1995 Ballerup AK
5 11.95 Sam Buasri 1995 Ballerup AK
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.0
1 PB Q 10.92 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
2 q 11.14 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
3 PB q 11.38 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
4 PB 11.44 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
5 PB 11.51 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 83 12.17 Sam Buasri 1995 Ballerup AK
3 55 12.27 Bruce Buasri 1995 Ballerup AK
4 309 11.25 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
5 398 10.46 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
6 388 11.24 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 272 11.49 11.49 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
3 316 11.22 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
4 435 10.95 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 60 12.50 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
6 677 11.48 11.48 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 649 DNS 11.12 Frederik Peschardt 1995 Århus 1900 A/M
Piger 18-19 år - 3000 meter forh. - Day 1 at 16:15
76.2 cm, 28 forhindringer, 7 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.09.58 Anna Emilie Møller 1997 Blovstrød Løverne
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 88 Anna Emilie Møller 1997 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:35
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.59.71 Karen Mølgaard Rasmussen 2000 AGF Atletik
2 8.19.52 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
3 PB 8.26.84 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 7.52.96 Karen Mølgaard Rasmussen 2000 AGF Atletik
2 673 8.39.82 8.39.82 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
3 635 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:35
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.29.04 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
2 7.53.75 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
3 8.36.35 Astrid Bager 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 644 7.49.04 7.38.03 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
2 432 8.08.56 8.08.56 Astrid Bager 1999 Sparta
3 307 7.41.45 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 330 340 350 360
1 PB 3.50 Frederik Thede 2000 Sparta O O O O O O XXO XXX
2 3.40 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF XO O XO XXX
3 =PB 3.00 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik O O O O XXX
4 2.80 Toke Staub Jørgensen Odense Atletik/OGF O XXO XO O XXX
5 PB 2.70 Christian Munch Skylv 2001 Sparta XO XXO XXX
6 2.40 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O O XXX
6 2.40 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M O O XXX
8 =PB 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XXO O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 257 2.50 2.50 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
2 661 2.65 2.65 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
3 578 3.00 3.00 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 282 3.50 3.50 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
5 444 2.67 2.67 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
6 474 2.30 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
7 457 3.00 3.00 Frederik Thede 2000 Sparta
8 334 2.80 Toke Staub Jørgensen Odense Atletik/OGF
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 16:45
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 56.30 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM X 49.86 53.02 X 52.86 56.30
2 55.79 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF 55.79 54.76 54.57 X 53.91 54.80
3 53.92 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M 53.92 X X X X X
4 45.78 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik/OGF X 36.82 42.06 X 44.66 45.78
5 44.11 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK 41.34 X 40.77 44.11 X 42.68
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 663 56.96 56.96 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M
2 553 54.81 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF
3 320 45.52 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik/OGF
4 61 45.57 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK
5 211 54.72 54.72 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
Drenge 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 16:45
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 54.89 Jonathan Groves 1993 Sparta X 49.02 52.33 52.49 54.89 53.69
2 PB 40.06 Morten Nielsen 1995 Esbjerg AM 29.75 34.95 40.06 35.02 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 473 56.98 57.08 Jonathan Groves 1993 Sparta
2 113 36.35 36.35 Morten Nielsen 1995 Esbjerg AM
Drenge 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:55
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 6.53.51 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
2 7.27.76 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
3 7.40.36 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
4 7.59.50 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 228 7.16.78 7.16.78 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
2 412 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 354 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja
4 95 8.02.69 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:55
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.41.31 Alexander Siedler Nielsen 1999 Hvidovre AM
2 7.04.94 Mads Emil Munksgaard 1999 Kolding KFUM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 Alexander Siedler Nielsen 1999 Hvidovre AM
2 236 6.47.39 6.47.39 Mads Emil Munksgaard 1999 Kolding KFUM
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 1 at 16:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 13.61 (+0.0) Johannes Glue Randers Freja 13.18 (+1.7) 13.28 (+1.3) 13.49 (+2.9) 13.61 (+0.0) 13.04 (+0.0) X
2 PB 11.37 (+1.7) Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M X 11.37 (+1.7) 11.18 (+1.8) 10.33 (+0.8) 11.13 (+1.6) X
3 11.29 (+1.7) Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM X X 11.29 (+1.7) 11.21 (+1.1) X 10.87 (+0.0)
4 PB 11.14 (-0.1) Frederik Thygesen Randers Freja X 10.94 (+1.2) X 10.77 (+0.0) 11.14 (-0.1) 10.62 (+0.0)
5 11.01 (+0.3) Lucas Richardt SAK77 10.94 (+1.8) 11.01 (+0.3) 10.56 (+1.5) 10.96 (+1.1) 10.73 (+0.1) 10.57 (+0.6)
6 9.92 (+1.5) Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM 8.10 (+2.4) 9.92 (+1.5) 8.65 (+1.0) X X X
7 9.30 (+0.1) Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik 8.16 (+2.2) 8.96 (+0.8) 8.33 (+0.8) 9.15 (+1.2) 8.74 (+0.0) 9.30 (+0.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 11.05 Lucas Richardt SAK77
2 341 10.81 10.81 Frederik Thygesen Randers Freja
3 355 9.35 9.35 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
4 115 11.09 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
5 637 11.00 11.00 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 625 10.39 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
7 342 12.57 12.69 Johannes Glue Randers Freja
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 12.62 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
2 13.10 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
3 13.13 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 13.36 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
5 13.46 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
6 13.59 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 13.00 13.16 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
2 511 12.91 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 619 12.60 12.53 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 519 12.87 12.68 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
5 131 12.95 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
6 153 13.06 13.16 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 11.59 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 11.72 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
3 11.73 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
4 11.83 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
5 12.03 Vincent Plas 2001 Sparta
6 12.04 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 11.84 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 140 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
3 199 11.45 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
4 596 11.56 11.63 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
5 541 11.81 11.95 Vincent Plas 2001 Sparta
6 196 11.84 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162 165 167
1 PB 1.65 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM O O O O O XO XO XO XXX
2 PB 1.62 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM O O O O O XO XO O XXX
3 1.56 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O O O XXX
4 1.53 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta XO O XXO XO XXX
5 1.53 Katharina Sadolin Klausen 2001 Viborg AM XXO XXX
6 1.50 Selma Staun 2000 Sparta O O O O XXX
7 PB 1.50 Nina Lund 2001 Vejen AF O O O XO O XO XXX
8 1.47 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik XO XO O O XXO XXO XXX
9 1.44 Freja Krogh 2001 Aalborg AM XO O O O XXX
10 1.41 Katrine Holgaard 2001 Aalborg AM O XO O XO XXX
11 1.38 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK O XXO XO O XXX
12 1.38 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XXO XXX
13 1.35 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 523 1.53 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 40 1.41 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
3 583 1.59 1.61 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM
4 548 1.41 Nina Lund 2001 Vejen AF
5 394 1.56 1.56 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
6 153 1.52 1.52 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 597 1.47 Freja Krogh 2001 Aalborg AM
8 437 1.44 1.44 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
9 480 1.59 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
10 417 1.56 1.56 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
11 610 1.41 Katrine Holgaard 2001 Aalborg AM
12 67 1.38 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
13 568 1.60 Katharina Sadolin Klausen 2001 Viborg AM
SCRATCH
1 308 DNS 1.41 Gertrud Vølund Odense Atletik/OGF
2 193 DNS 1.40 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 PB 12.45 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 12.57 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 12.71 Emilie Pedersen 1998 SAK77
4 12.84 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 13.18 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 13.19 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 653 12.78 12.88 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
2 361 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
3 428 12.21 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 453 12.36 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 441 12.70 12.63 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
6 63 12.93 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 10.86 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
2 11.17 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
3 11.42 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
4 PB 11.48 Sofus Clausen 1998 Sparta
5 11.72 Simon Traoré 1998 Sparta
6 11.83 Jonathan Aquino 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 472 11.61 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 508 11.27 11.37 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
3 683 11.04 10.77 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
4 680 11.18 10.57 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
5 526 11.43 11.78 Sofus Clausen 1998 Sparta
6 524 11.62 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 17:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.36 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM 11.98 X 12.36 X 12.10 12.26
2 11.14 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM X 10.78 10.69 11.14 11.06 11.14
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 584 13.24 13.24 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
2 582 12.53 12.53 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM
SCRATCH
1 545 DNS 10.71 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF
Piger 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 17:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.51 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M X 12.01 12.51 X X X
2 11.34 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF X 11.34 X 10.59 10.91 10.44
3 11.11 Sandra Böll 1994 Sparta 11.00 10.37 11.11 10.55 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 681 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M
2 252 11.84 11.97 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF
3 517 Sandra Böll 1994 Sparta
SCRATCH
1 255 DNS 5.67 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 17:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 11.97 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
2 12.49 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
3 12.52 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
4 12.74 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 13.03 Laura Tølløse 1997 Sparta
DNS Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 13.12 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 119 12.64 12.40 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
3 335 12.06 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
4 589 12.53 12.44 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
5 169 12.71 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
6 273 DNS 13.18 12.64 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 17:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 10.42 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
2 PB 10.74 Frederik Schou-Nielsen 1996 Sparta
3 10.91 Kojo Musah 1996 Vejle IF
4 11.04 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 11.08 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 PB 11.18 Phillip Reynolds 1996 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 513 10.92 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 456 10.84 10.79 Frederik Schou-Nielsen 1996 Sparta
3 210 10.56 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
4 557 10.81 Kojo Musah 1996 Vejle IF
5 71 10.87 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 514 11.08 11.22 Phillip Reynolds 1996 Sparta
Piger 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 11.89 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
2 PB 12.02 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
3 12.09 Martha Traoré 1995 Sparta
4 PB 12.33 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
5 PB 12.67 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
6 PB 12.77 Julia Maurer 1993 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 595 12.60 12.79 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
2 496 12.14 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta
3 217 12.09 12.17 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
4 585 12.11 11.85 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
5 255 12.30 12.51 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
6 476 12.71 12.92 Julia Maurer 1993 Sparta
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 17:50
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.79 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 49.31 55.25 53.72 52.96 54.17 55.79
2 PB 53.99 August Hallberg 1998 Sparta X 49.74 X 52.30 51.08 53.99
3 52.38 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X 47.15 50.17 52.38 X 50.60
4 45.36 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK X X X X 42.96 45.36
5 PB 40.46 Mathias Jørgensen 1999 IK Olyimpia 34.43 36.08 40.46 38.63 38.88 39.43
6 38.61 Johan Lehtonen 1999 Københavns IF 38.61 X 36.61 X X X
7 38.00 Martin Skaaning 1998 IK Olyimpia 38.00 X 37.40 36.86 X 37.32
8 36.04 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF X X X X 36.04 34.77
9 33.69 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF X X 33.69 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 227 36.70 36.70 Mathias Jørgensen 1999 IK Olyimpia
2 544 56.03 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
3 81 49.64 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
4 84 52.84 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 300 43.03 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF
6 226 39.90 39.90 Martin Skaaning 1998 IK Olyimpia
7 433 51.91 51.91 August Hallberg 1998 Sparta
8 265 41.20 41.20 Johan Lehtonen 1999 Københavns IF
9 260 36.10 36.10 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
Drenge 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 17:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 10.51 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 PB 10.84 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
3 10.94 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
4 11.08 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
5 PB 11.30 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
6 11.36 Dennis Skødt 1994 Skive AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 677 11.38 11.48 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
2 309 10.98 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
3 398 10.68 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
4 435 10.92 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 316 11.14 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
6 388 11.43 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 40.99 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
2 PB 41.68 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
3 42.24 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 43.46 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
5 PB 44.17 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
6 44.18 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
7 44.47 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
8 PB 44.62 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
9 44.79 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
10 44.86 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
11 45.37 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
12 45.62 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
13 46.18 Cecilie Næsby 2000 Sparta
14 47.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
15 49.09 Emma Christensen 2000 Herning GF AM
HEAT 1 / 3
5 PB 44.17 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
11 45.37 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
14 47.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
15 49.09 Emma Christensen 2000 Herning GF AM
HEAT 2 / 3
7 44.47 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
8 PB 44.62 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
10 44.86 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
12 45.62 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
13 46.18 Cecilie Næsby 2000 Sparta
DNS Anna Harder 2000 Allerød AM
HEAT 3 / 3
1 40.99 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
2 PB 41.68 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
3 42.24 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 43.46 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
6 44.18 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
9 44.79 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 148 46.83 46.83 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 108 45.22 44.94 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
4 609 45.65 45.65 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
5 186 47.00 47.00 Emma Christensen 2000 Herning GF AM
HEAT 2 / 3
1 17 DNS 44.82 44.82 Anna Harder 2000 Allerød AM
2 607 45.17 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
3 177 44.28 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
4 261 44.52 44.52 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
5 116 45.09 45.09 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
6 440 45.18 45.18 Cecilie Næsby 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 132 43.54 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
2 621 42.76 42.22 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
3 598 39.93 39.93 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
4 510 41.00 41.00 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 363 43.34 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
6 574 43.97 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
SCRATCH
1 7 DNS 45.05 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
2 353 DNS 46.89 46.89 Sophie G. Als Randers Freja
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 37.79 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
2 38.61 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 39.51 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
4 39.68 Gabriel Lausten 2000 Sparta
5 39.80 Niels Bøje Vejle IF
6 PB 39.93 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
7 PB 40.02 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
8 40.05 Adreas Rebstrup 2000 Aalborg AM
9 40.31 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
10 PB 40.50 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
11 41.16 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
12 41.19 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
13 45.68 Mads Dahl-Jessen SAK77
HEAT 1 / 3
3 39.51 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 3
5 39.80 Niels Bøje Vejle IF
6 PB 39.93 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
7 PB 40.02 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
11 41.16 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
12 41.19 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
13 45.68 Mads Dahl-Jessen SAK77
HEAT 3 / 3
1 PB 37.79 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
2 38.61 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 39.68 Gabriel Lausten 2000 Sparta
8 40.05 Adreas Rebstrup 2000 Aalborg AM
9 40.31 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
10 PB 40.50 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
4 197 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 3
1 73 42.86 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
2 117 40.94 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
3 684 40.66 40.66 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 267 40.88 40.88 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
5 559 41.19 Niels Bøje Vejle IF
6 366 45.04 43.85 Mads Dahl-Jessen SAK77
HEAT 3 / 3
1 333 40.36 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
2 592 39.78 39.78 Adreas Rebstrup 2000 Aalborg AM
3 596 38.33 38.23 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
4 460 39.00 39.00 Gabriel Lausten 2000 Sparta
5 196 40.29 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
6 205 40.51 40.51 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 18:30
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.10 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M 16.90 16.63 17.05 16.62 17.10 X
2 15.28 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 14.89 15.14 15.28 X X X
3 13.88 Stefan Mortensen 1996 Sparta 13.88 X X X X 13.75
4 12.31 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik/OGF 11.52 11.47 11.48 12.31 X X
5 11.99 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK 11.36 11.08 X 11.57 11.99 X
6 PB 11.65 Oliver Shadwell 1997 Randers Freja 11.28 11.65 10.91 10.77 11.07 10.99
7 11.07 Mikkel Lysholt Petersen 1997 Sparta 10.18 10.13 10.39 10.35 11.07 10.85
8 10.96 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik X 10.84 10.04 10.39 10.57 10.96
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 349 11.04 11.04 Oliver Shadwell 1997 Randers Freja
2 159 11.47 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 306 11.59 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik/OGF
4 663 17.94 17.94 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M
5 211 15.76 15.76 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
6 503 11.41 11.41 Mikkel Lysholt Petersen 1997 Sparta
7 61 11.90 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK
8 538 13.99 14.48 Stefan Mortensen 1996 Sparta
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 18:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 54.62 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 PB 58.63 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
3 58.86 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
4 1.01.99 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
5 1.03.00 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
6 1.03.42 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 1.03.65 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
8 1.03.83 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
9 1.04.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
10 1.06.83 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
HEAT 1 / 2
7 1.03.65 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
8 1.03.83 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
9 1.04.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
10 1.06.83 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
HEAT 2 / 2
1 54.62 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 PB 58.63 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
3 58.86 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
4 1.01.99 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
5 1.03.00 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
6 1.03.42 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 471 1.04.36 1.04.36 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 618 67.52 67.52 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
4 235 1.02.98 1.02.98 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
5 129 1.04.61 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 668 61.69 61.69 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 291 59.13 58.62 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
3 428 54.17 54.17 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 666 58.96 58.96 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
5 410 61.04 61.04 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
6 85 62.90 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
SCRATCH
1 42 DNS 57.16 57.16 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 114 DNS 1.02.9 1.02.9 Nina Krarup 1999 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 18:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 50.62 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg AM
2 51.09 Felipe Bahamondes 1999 Frederiksberg IF
3 PB 51.20 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 51.76 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
5 PB 52.71 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
6 PB 52.96 Lasse Bangsgaard 1998 Herning GF AM
7 56.06 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
8 56.15 Samuel Marcus 1999 Sparta
9 57.60 Søren A. Nørgaard 1999 Kolding KFUM
10 58.15 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
5 PB 52.71 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
7 56.06 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
8 56.15 Samuel Marcus 1999 Sparta
9 57.60 Søren A. Nørgaard 1999 Kolding KFUM
10 58.15 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
DQ Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 PB 50.62 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg AM
2 51.09 Felipe Bahamondes 1999 Frederiksberg IF
3 PB 51.20 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 51.76 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
6 PB 52.96 Lasse Bangsgaard 1998 Herning GF AM
DNF Esben Poulsen 1998 Århus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 372 56.92 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
2 516 55.30 55.30 Samuel Marcus 1999 Sparta
3 154 53.57 53.57 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
4 87 54.23 54.23 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
5 240 56.50 56.50 Søren A. Nørgaard 1999 Kolding KFUM
6 214 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 648 52.35 52.35 Esben Poulsen 1998 Århus 1900 A/M
2 608 51.70 51.70 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg AM
3 126 51.07 Felipe Bahamondes 1999 Frederiksberg IF
4 555 51.24 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
5 462 52.10 52.10 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
6 187 53.02 53.02 Lasse Bangsgaard 1998 Herning GF AM
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 19:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 59.05 Carolien Millenaar 1997 Herning GF AM
2 59.48 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
3 1.04.58 Sabrina Kjær Møller Odense Atletik/OGF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 612 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
4 183 58.77 58.72 Carolien Millenaar 1997 Herning GF AM
5 700 Sabrina Kjær Møller Odense Atletik/OGF
SCRATCH
1 246 DNS 60.26 60.26 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 19:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 50.50 Phillip Reynolds 1996 Sparta
2 PB 51.05 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
3 51.11 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
4 PB 51.27 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
5 PB 53.37 Mathias Holm 1997 Sparta
6 53.99 Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
7 PB 54.30 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
8 55.04 Fuad Raga 1996 Sparta
HEAT 1 / 2
4 PB 51.27 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
7 PB 54.30 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
HEAT 2 / 2
1 PB 50.50 Phillip Reynolds 1996 Sparta
2 PB 51.05 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
3 51.11 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
5 PB 53.37 Mathias Holm 1997 Sparta
6 53.99 Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
8 55.04 Fuad Raga 1996 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 688 55.75 55.75 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
4 128 51.46 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 498 54.37 54.37 Mathias Holm 1997 Sparta
2 558 51.25 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
3 514 50.78 50.63 Phillip Reynolds 1996 Sparta
4 149 51.23 51.23 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 72 54.35 53.22 Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
6 459 54.94 54.94 Fuad Raga 1996 Sparta
SCRATCH
1 49 DNS 51.26 51.26 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
2 328 DNS 50.73 Rasmus Mohr Ernst 1997 Odense Atletik/OGF
3 513 DNS 49.51 49.51 Peter Trajkovski 1996 Sparta
4 646 DNS 49.22 49.22 Emil Søndergaard 1996 Århus 1900 A/M
Piger 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 19:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 57.71 Sandra Böll 1994 Sparta
2 58.63 Laura Møller 1994 Esbjerg AM
3 59.81 Anna Thestrup Andersen 1995 Århus 1900 A/M
4 1.01.06 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 614 59.97 59.97 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
3 636 57.46 56.70 Anna Thestrup Andersen 1995 Århus 1900 A/M
4 110 58.48 Laura Møller 1994 Esbjerg AM
5 517 Sandra Böll 1994 Sparta
Drenge 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 19:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 49.76 Martin Johansen 1995 Aalborg AM
2 50.46 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
3 PB 52.59 Simon Harbo 1995 Herlufsholm GATM
4 57.78 Martin H. Nielsen 1993 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 182 52.6 52.76 Simon Harbo 1995 Herlufsholm GATM
3 617 48.90 48.90 Martin Johansen 1995 Aalborg AM
4 549 50.93 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
5 277 57.92 56.14 Martin H. Nielsen 1993 Københavns IF
SCRATCH
1 397 DNS 53.50 Mathias Eithz 1995 Skive AM
2 507 DNS 47.55 47.55 Nicolai Hartling 1994 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.9
1 Q 12.95 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 =PB q 13.09 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
3 14.32 Katharina Sadolin Klausen 2001 Viborg AM
4 14.80 Sophie G. Als Randers Freja
5 15.34 Gertrud Vølund Odense Atletik/OGF
HEAT 2 / 3 - Wind: -2.3
1 Q 13.04 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 q 13.27 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 q 13.36 Fie Hoffmann 2000 Greve Atletik
4 13.45 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
5 14.27 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
HEAT 3 / 3 - Wind: -2.9
1 Q 12.78 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 PB 13.66 Nina Meincke