DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:00
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
4 600 47.08 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
HEAT 2 / 2
1 41 51.63 51.63 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 607 51.11 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
3 465 47.68 47.68 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 108 50.47 50.47 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
5 353 51.17 51.17 Sophie G. Als Randers Freja
6 148 53.58 53.58 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
SCRATCH
1 259 DNS 50.73 50.73 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 10:00
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 544 45.97 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
2 555 53.75 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
3 59 50.36 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 372 38.92 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
5 430 52.47 52.47 Arthur W Petersen 1999 Sparta
6 489 42.41 42.41 Mads Holm 1999 Sparta
7 345 54.90 54.90 Mathias Hansen 1999 Randers Freja
8 509 46.72 46.72 Nikolaj Graves 1998 Sparta
9 387 43.40 43.40 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
Drenge 14-15 år - 300 meter hæk - Day 1 at 10:15
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
4 299 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
HEAT 2 / 2
1 399 50.46 50.46 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM
2 117 45.07 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
3 342 44.17 44.17 Johannes Glue Randers Freja
4 228 44.25 44.25 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
5 637 48.11 48.11 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 391 52.78 52.78 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
SCRATCH
1 401 DNS 50.64 50.64 Ole Bennedsgaard 2001 Skive AM
Piger 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 687 76.8 76.8 Therese Johansen 1999 Århus 1900 A/M
3 668 68.28 68.28 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 666 64.04 64.04 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
5 385 65.20 65.20 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
6 644 69.20 69.20 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 10.21 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
2 287 9.42 9.42 Vibha Soren 2001 Københavns IF
3 594 9.15 Anne Andersen 2001 Aalborg AM
4 609 9.40 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
5 403 9.19 9.40 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
6 284 11.69 11.69 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
7 289 9.15 9.26 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
8 362 10.55 Frida Selmer SAK77
9 632 9.15 9.15 Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M
10 36 10.87 10.87 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
11 518 10.98 10.98 Sara Vardar 2000 Sparta
12 212 9.91 9.91 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
13 689 8.62 9.02 Tine H. Nielsen Århus 1900 A/M
14 548 9.61 Nina Lund 2001 Vejen AF
SCRATCH
1 259 DNS 9.48 9.48 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:50
83.8 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 575 Simon B. Knudsen 1999 Viborg AM
3 147 59.87 59.87 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
4 555 57.3 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
5 468 58.64 58.64 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 214 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - 400 meter hæk - Day 1 at 11:10
91.4 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 688 61.24 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
Drenge 20-22 år - 400 meter hæk - Day 1 at 11:10
91.4 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 250 54.18 53.55 Alexandre Guidje 1994 Københavns IF
4 507 50.02 50.02 Nicolai Hartling 1994 Sparta
5 617 53.02 53.02 Martin Johansen 1995 Aalborg AM
6 450 56.69 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 431 4.23 4.23 Aske Petersen 1998 Sparta
2 542 3.77 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta
3 509 3.45 3.45 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 185 3.20 3.20 David Sass 1999 Herning GF AM
5 624 3.40 3.40 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
6 156 4.10 4.10 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
7 175 3.30 3.50 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 418 43.40 43.40 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
2 400 47.24 47.24 Nina K. Skov 1997 Skive AM
3 545 51.10 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF
4 584 43.62 43.62 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
Piger 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 442 62.20 62.20 Celina Julin 1994 Sparta
2 484 55.80 55.80 Louise Odgaard 1993 Sparta
3 100 47.87 47.87 Caroline Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM
4 301 40.89 Anna Krogshave Dahlgren 1993 Odense Atletik/OGF
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 349 Oliver Shadwell 1997 Randers Freja
2 602 31.59 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 201 44.09 Waldemar Sveistrup 1997 Holte Atletik
4 603 40.08 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 587 60.11 61.22 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG ATM
6 57 52.10 Christoffer Olsen 1996 Ballerup AK
7 159 50.01 50.01 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 488 DNS 54.21 54.21 Mads Christiansen 1997 Sparta
2 503 DNS 33.15 33.15 Mikkel Lysholt Petersen 1997 Sparta
Drenge 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 357 64.65 66.51 Lukas Björnvad 1995 Roar Atletik
2 207 51.85 51.85 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 356 44.31 45.90 Emil Breum Eriksen 1995 Roar Atletik
4 588 61.87 Sebastian Bach Garbrecht 1995 Aabenraa IG ATM
5 397 45.76 Mathias Eithz 1995 Skive AM
6 70 42.32 Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
SCRATCH
1 469 DNS 63.28 63.28 Jakob Slipsager 1993 Sparta
2 652 DNS 62.32 62.32 Hanus Bergsson 1995 Århus 1900 A/M
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 11:45
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 Naja Vinther, Astrid Lykke, Emilie Florin, Laura Valentin Jensen Helsingør Atletik
3 Katrine Holgaard, Karoline Winther Mortense, Freja Krogh, Anne Andersen Aalborg AM 2.hold
4 Fie Hoffmann, Jasmin Boe Rasmussen, Mathilde Hammerum, Marie Paule Dahi Greve Atletik
5 Tine H. Nielsen, Thea Lyng Møller Jensen, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal Århus 1900 1.hold
HEAT 2 / 3
2 Sofia Skjødt, Sophie G. Als, Mathilde B. Petersen, Nina Meincke Randers Freja
3 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Agnes Bøg, Ellen Friborg Bagsværd AC
4 Andrea Holm, Amalie M Pedersen, Laura Haslund-Christensen, Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
5 Isabella Juul, Sara Vardar, Laura Nørrung Poulsen, Ida Beiter Bomme Sparta 2.hold
HEAT 3 / 3
2 Nathalie Richter, Henriette Schnack, Julie Kalstrup Schultz, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
3 Ida Boel, Roze Gad Akrawi, Sofie Haahr, Catharina Thorn Esbjerg AM
4 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Hannah Illum Petersen Sparta 1.hold
5 DNS Odense Atletik
6 Anna Mosby Nielsen, Amalie Holmark Andersen, Emma Guldager, Laura Astrup Århus 1900 2.hold
SCRATCH
1 DNS SAK77
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 158 9.28 Sofie Revall 1998 Greve Atletik
2 685 9.44 9.44 Thea H. Nielsen 1998 Århus 1900 A/M
3 283 10.08 10.36 Rita Wilcke 1999 Københavns IF
4 671 9.61 9.68 Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M
5 384 9.65 Louise Østergård 1999 SIK 80 Sæby
6 222 10.33 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
7 599 10.05 10.05 Helene Nyby 1999 Aalborg AM
8 136 11.11 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 254 10.96 12.04 Annette Nielsen 1996 Københavns IF
2 630 11.09 11.09 Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M
3 645 9.76 10.27 Edna Maria Debes 1997 Århus 1900 A/M
Piger 20-22 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 655 13.29 13.29 Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M
2 580 9.17 Michelle Holding 1995 Vordingborg AC
3 98 11.41 11.62 Anne Porsholdt 1995 Esbjerg AM
SCRATCH
1 278 DNS 11.71 11.71 May Zerzut 1994 Københavns IF
Piger 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Helena S. Lang, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes, Cornelia Andersen Slej Århus 1900 1.hold
2 Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard, Emma Beiter Bomme, Simone Hjort Sparta 1.hold
3 Emilie Pedersen, Frida Selmer, Lærke Kreiberg, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
4 Amalie Brammer Kristianse, Sarah W. Jensen, Maja Clement Frederiksen, Therese Helk Olesen Skive AM
5 Pernille Schmidt, Karen Mølgaard Rasmussen, Caroline Højgaard, Julie Bøye AGF Atletik
6 Louise Wessel Leroy, Ane Kjærgaard, Leonora Hede, Mathilde Søndergaard Jeps Sparta 2.hold
SCRATCH
1 DNS Hvidovre AM
2 DNS Odense Atletik
3 DNS Århus 1900 2.hold
Piger 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Camilla Motzkus, Louise Malmqvist, Elisabeth Dorsche, Sabrina Møller Odense Atletik
Piger 20-22 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 Julia Seixas, Liv Didi Pedersen, Isa B. Rich, Astrid Glenner-Frandsen Københavns IF
5 Julia Maurer, Sandra Böll, Emma Vitale, Martha Traoré Sparta
Drenge 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 DNS Alexander Haugeby, Anders Madsen, Andreas Christoffersen, Magnus Skjøtt Jensen Sparta 2.hold
2 Odense Atletik
3 Rasmus Vejlgård, Lucas Richardt, Mathias Thuesen, Markus Kirk Kjeldsen SAK77
4 Simon Sigvald Jensen, Patrick Wolf, Martin Kårstad Møller, Anders Holm Jensen Esbjerg AM
5 Emil Frænde, Vincent Plas, Gabriel Lausten, Christian Cornelius Sparta 1.hold
6 DNS Kasper Hørmann, Philip Vikne Dalmose, Anton Bisgaard, Tais Leicht Kjær Århus 1900
SCRATCH
1 DNS Skive AM
Drenge 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen, Nikolaj Graves, Marc Hanselmann Nielsen Sparta 2.hold
4 Sofus Clausen, Nicolai L. Andersen, Simon Traoré, Jonathan Aquino Sparta 1.hold
5 Mads Dahl-Jessen, Andreas Støve, Robin Ostenfeldt, William Winkler SAK77
SCRATCH
1 DNS Greve Atletik
2 DNS Århus 1900
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:35
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 23.71 23.71 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
2 413 44.15 44.15 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 82 36.54 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
4 133 26.50 Nikoline Lindegaard Laurs Frederiksberg IF
5 546 58.02 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
6 123 23.62 Cæcilie Højer M Thomsen Frederiksberg IF
7 394 38.76 38.76 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
8 76 25.01 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
9 172 31.36 Mathilde Boye Nielsen 2000 Helsingør Atletik
10 634 24.99 24.99 Amanda Kyhn Århus 1900 A/M
11 565 22.87 22.87 Cecilie Bang 2000 Viborg AM
12 386 33.41 33.41 Annika Larsen Husted 2000 Skive AM
13 583 42.76 42.76 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM
14 15 25.93 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
Drenge 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Peter Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen, Sebastian Pedersen, Phillip Reynolds Sparta
3 Jonas N. Bjerremand, Kojo Musah, Mathias Kirk, Jonas Lund Vejle IF
Drenge 20-22 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 DNS Ballerup AK
5 Benjamin Gabrielsen, Emil Kaare Strøm, Nicolai Hartling, Massin Ait Bouziad Sparta
6 DNS Odense Atletik
SCRATCH
1 DNS Skive AM
Drenge 20-22 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 370 3.50.50 Mikkel Dahl-Jessen 1994 SAK77
2 318 4.19.80 Mohammed Idiris 1995 Odense Atletik/OGF
3 317 4.17.88 Martin Eisemann de Almeid 1993 Odense Atletik/OGF
4 242 4.11.29 4.04 Jean Bosco Nshimiyimana 1995 Korsør AM
5 605 4.11.11 4.11.11 Johannes Würtz 1995 Aalborg AM
6 491 4.06.4 4.03.45 Mads Skaaning 1995 Sparta
7 390 3.55.18 3.54.89 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 Skive AM
8 327 3.52.85 Peter Gerner Ejersbo 1995 Odense Atletik/OGF
9 455 3.59.63 Frederik Furstenberg 1993 Sparta
10 505 4.27.98 4.27.98 Mohammed Hersi 1994 Sparta
11 266 4.05.9 4.05.9 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
12 566 4.14.95 Emil Kortbæk Aarestrup 1995 Viborg AM
Drenge 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 640 4.27.28 4.21.06 Casper Giversen Århus 1900 A/M
2 130 4.03.70 Joachim Sieverts Nielsen 1997 Frederiksberg IF
3 298 DNS 4.21.68 Abdirisak Ahmed Mahamad 1996 Odense Atletik/OGF
4 27 4.15.56 4.15.56 Thor Skifte 1997 Amager AC
5 571 4.16.37 Marc Laursen 1997 Viborg AM
6 629 4.29.94 Stig Malmberg 1996 Aalborg Øst Road Runners
7 49 4.13.82 4.13.82 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
8 109 4.12.45 4.05 Kristian Holm Jensen 1997 Esbjerg AM
9 540 4.08.48 4.08.48 Viktor Hastrup 1996 Sparta
10 339 4.12.42 August Broz 1996 Randers Freja
11 662 4.25.52 4.25.52 Kasper Korsgaard Nielsen 1997 Århus 1900 A/M
12 577 4.28.19 Tom Nijhuis 1997 Viborg AM
13 39 4.04.09 4.04.09 Joachim Weel Rosbo 1997 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 393 DNS 1.58 1.58 Jonas Mikkelsen 2001 Skive AM
2 299 DNS 1.45 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
3 194 1.73 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 354 1.60 1.60 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja
5 282 1.55 1.55 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
6 257 1.70 1.70 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
7 341 1.64 1.64 Frederik Thygesen Randers Freja
8 276 1.58 1.58 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
9 675 DNS 1.58 1.60 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
10 333 DNS 1.58 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
11 208 1.55 1.55 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
12 73 1.50 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
13 342 1.77 1.77 Johannes Glue Randers Freja
14 115 1.58 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 676 4.43.34 4.43.34 Rasmus Lorenzen 1998 Århus 1900 A/M
2 422 3.55.20 3.55.20 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
3 552 4.32.88 Gunnar Sivertsen 1999 Vejle IF
4 326 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik/OGF
5 26 4.28.71 4.14.74 Simon Holst 1998 Amager AC
6 170 4.21.46 Lucas La Cour Heebøll 1999 Helsingør Atletik
7 406 4.05.73 4.05.73 Sebastian Stensvig 1999 Skive AM
8 622 4.13.12 4.13.12 Noel Mono 1998 Aalborg AM
9 220 4.42.53 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
10 678 4.22.97 4.22.75 Sander Kragelund Christse 1999 Århus 1900 A/M
11 319 4.28.17 Mubaarik Ibrahim 1998 Odense Atletik/OGF
12 556 4.27.92 Julian Gregersen 1998 Vejle IF
13 667 4.11.51 4.10.69 Magnus Nyman HALL 1999 Århus 1900 A/M
14 111 4.21.66 Mads Mortensen 1998 Esbjerg AM
15 493 4.10.35 4.10.35 Malthe Nielsen 1999 Sparta
16 483 4.24.95 4.24.95 Louis Herrmann 1999 Sparta
17 627 4.47.19 August Runge Bengtson 1999 Aalborg Øst Road Runners
SCRATCH
1 28 DNS 4.06.61 Victor Thomsen 1999 Amager AC
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 10.75 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
2 396 11.27 11.27 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM
3 452 12.71 13.28 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
4 381 11.59 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
5 434 12.81 12.81 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
6 215 15.59 15.59 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
7 414 13.86 13.94 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
8 141 12.43 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
9 415 10.82 11.30 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
10 679 12.72 12.72 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
11 477 13.82 13.82 Karoline Mangor 1998 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:10
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 241 51.72 51.72 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
2 95 35.82 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
3 399 35.26 35.26 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 Skive AM
4 270 31.23 31.23 Kasper Clausen 2000 Københavns IF
5 200 45.60 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
6 371 41.24 Rasmus Vejlgård SAK77
7 502 36.95 36.95 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
8 443 44.09 44.09 Christian Cornelius 2000 Sparta
9 74 40.21 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
10 638 32.26 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M
11 411 31.62 31.62 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
12 490 52.85 52.85 Mads Lund 2000 Sparta
13 569 29.98 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
SCRATCH
1 436 DNS 29.09 29.09 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
2 364 DNS 30.00 Lucas Richardt SAK77
3 401 DNS 35.26 35.26 Ole Bennedsgaard 2001 Skive AM
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 369 4.21.39 Mebrahtom Tesfom 2000 SAK77
2 446 4.32.47 4.32.47 Conrad Lind 2001 Sparta
3 69 4.49.23 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
4 564 4.34.76 Carl-Christian Burvil 2000 Viborg AM
5 521 4.39.55 4.39.55 Sebastian Nielsen Sparta
6 221 4.47.18 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 IK Hellas
7 310 4.42.36 Jonas Lyngvald Schmidt 2001 Odense Atletik/OGF
8 623 4.17.66 4.17.66 Oliver Bjørslev 2000 Aalborg AM
9 20 4.24.34 4.24.34 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
10 38 4.34.46 4.34.46 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
11 96 4.35.00 Anders-dres Tarbensen 2001 Esbjerg AM
12 288 4.51.73 4.51.73 Villads Schou 2001 Københavns IF
13 367 4.18.65 Markus Kirk Kjeldsen 2001 SAK77
14 543 4.18.76 4.18.76 William Devantier Sparta
15 392 4.30.55 4.27.80 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
16 31 4.47.54 4.47.54 Antol Østdal 2001 Bagsværd AC
17 579 DNS 4.45.57 Anders Schou viking 2001 Viking Atletik Rønne
18 112 4.40.66 Martin Kårstad Møller 2000 Esbjerg AM
19 48 DNS 4.55.16 4.55.16 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
SCRATCH
1 344 DNS 4.29.16 4.25.61 Mads L. Brøndum 1995 Randers Freja
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 5.04.06 5.04.06 Lærke Natacha Lund 2001 Sparta
2 101 5.23.65 5.10 Catharina Thorn 2000 Esbjerg AM
3 593 5.31.15 5.31.15 Andrea Holm Nielsen 2000 Aalborg AM
4 458 5.00.96 5.00.96 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 285 4.51.80 4.51.80 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
6 425 4.33.50 4.33.50 Anna Mark Helwigh Sparta
7 635 5.08.13 5.08.13 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
8 500 4.56.29 4.56.29 Matilde Willer Sparta
9 628 5.25.76 5.16.71 Sofie Hintz 2000 Aalborg Øst Road Runners
10 673 5.30.39 5.30.39 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
11 613 5.19.29 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
12 102 5.25 Cathrine Andersen 2000 Esbjerg AM
13 560 5.01.41 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
14 665 5.00.64 5.00.64 Laura Astrup 2000 Århus 1900 A/M
15 601 4.58.40 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
SCRATCH
1 2 DNS 5.37 5.31 Anna Møller Larsen 2000 AGF Atletik
2 230 DNS 4.47.93 4.47.93 Anastacia Damm 2001 Kolding KFUM
3 305 DNS 5.39.15 Emilie Kaalund Odense Atletik/OGF
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 234 4.48.23 4.42.04 Dorthea Jørgensen 1998 Kolding KFUM
2 470 5.00.88 5.00.88 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
3 445 4.46.23 4.46.23 Clara Kall 1999 Sparta
4 107 5.17.48 Frederikke Bilgrav 1999 Esbjerg AM
5 239 4.49.39 4.49.39 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
6 9 4.58.38 4.45.73 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
7 190 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
8 42 4.34.08 4.34.08 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
9 292 4.56.40 4.56.40 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
10 670 5.47.59 5.47.59 Marie Halkjær Dupont 1998 Århus 1900 A/M
11 340 5.22.78 5.22.78 Camilla Øhrmann 1999 Randers Freja
12 75 5.36.06 5.25.34 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
2 329 3.90 Robin Swann 1997 Odense Atletik/OGF
3 602 4.20 4.20 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 603 4.30 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 21 3.94 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
6 280 4.71 4.71 Mikkel Ringsted 1996 Københavns IF
7 142 3.40 3.40 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 664 DNS 3.60 3.60 Kristopher Torp Jensen 1996 Århus 1900 A/M
Drenge 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 4.00 Oscar Abelgren 1994 Ballerup AK
2 58 4.60 Emil H. Christensen 1995 Ballerup AK
3 397 3.30 Mathias Eithz 1995 Skive AM
4 53 4.83 Andreas Rønning 1993 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 4.37.77 4.37.77 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 46 4.48.63 4.48.03 Sara Schou Kristensen 1997 Bagsværd AC
3 11 5.04.49 4.48.29 Louise Høj Jensen 1997 AGF Atletik
4 467 5.19.35 5.16.46 Isabella Sheldon 1997 Sparta
5 92 4.47.83 4.47.83 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
6 475 4.25.47 4.21.66 Josephine Thestrup 1996 Sparta
7 360 4.51.68 Camilla Lundtoft 1996 SAK77
8 612 4.14.66 4.14.66 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
Piger 20-22 år - 1500 meter - Day 1 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 4.45.18 4.45.18 Josephine Brysting 1995 Københavns IF
2 658 4.41.10 Joseffa Keidser 1995 Århus 1900 A/M
3 561 4.39.62 Rebekka Fuglø 1993 Vejle IF
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 14:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 604 13.24 13.24 Jakob Plaschke 1996 Aalborg AM
2 620 12.49 12.91 Matthias Kikkenborg 1997 Aalborg AM
3 615 12.84 12.84 Magnus Ugilt 1997 Aalborg AM
SCRATCH
1 447 DNS 12.47 12.47 Daniel Korang 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - Trespring - Day 1 at 14:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 497 14.94 14.94 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
2 286 12.63 Trygvi Laksafoss 1994 Københavns IF
SCRATCH
1 332 DNS 12.99 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik/OGF
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:05
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 346 Mathilde B. Petersen Randers Freja
2 178 13.27 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 619 12.70 12.53 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 586 13.22 13.22 Mie Mikkelsen 2001 Aabenraa IG ATM
5 348 Nina Meincke Randers Freja
6 45 12.74 12.74 Rose Due 2000 Bagsværd AC
HEAT 2 / 4
2 23 13.15 13.15 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 131 12.58 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 132 13.47 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 574 13.57 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
6 164 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
HEAT 3 / 4
1 365 14.09 Lærke Kreiberg SAK77
2 403 13.34 13.34 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
3 647 14.28 14.28 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
4 686 12.78 12.78 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 A/M
5 519 12.68 12.68 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 7 13.16 13.16 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
HEAT 4 / 4
2 463 12.98 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 179 13.38 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
4 153 13.16 13.16 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 351 14.26 14.26 Sofia Skjødt Randers Freja
6 511 12.61 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
SCRATCH
1 461 DNS 13.47 13.47 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 14:15
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 30.51 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
2 215 45.83 49.44 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
3 438 49.28 49.28 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
4 415 31.79 31.79 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
5 427 38.62 38.62 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta
6 352 33.07 33.07 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja
7 414 43.86 44.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
8 225 46.68 46.68 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia
SCRATCH
1 378 DNS 22.22 Ulrikke Lundstrøm Anderse 1999 SAK77
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:25
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 541 11.95 11.95 Vincent Plas 2001 Sparta
2 364 12.93 Lucas Richardt SAK77
3 684 12.58 12.51 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 140 11.93 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
5 80 13.12 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 115 12.60 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
HEAT 2 / 4
2 371 12.46 Rasmus Vejlgård SAK77
3 205 12.62 12.62 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
4 145 12.78 12.78 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 596 11.78 11.63 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
6 196 12.07 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 460 12.24 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 199 11.18 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
4 661 12.71 12.71 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
5 368 12.71 Mathias Thuesen SAK77
6 333 12.09 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
HEAT 4 / 4
1 315 12.61 Mads Maegaard Jørgensen Odense Atletik/OGF
2 443 12.58 12.58 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 675 DNS 13.23 13.23 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
4 449 11.86 11.86 Emil Frænde 2000 Sparta
5 416 12.80 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 139 12.01 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
SCRATCH
1 342 DNS 12.04 12.04 Johannes Glue Randers Freja
2 393 DNS 12.60 12.60 Jonas Mikkelsen 2001 Skive AM
3 419 DNS 12.59 12.59 Anders Madsen 2001 Sparta
Drenge 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 14:25
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 207 12.63 12.63 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
2 332 12.61 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik/OGF
3 650 11.26 11.26 Hallur Simonsen 1995 Århus 1900 A/M
4 421 15.85 15.85 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 14:25
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 172 29.66 Mathilde Boye Nielsen 2000 Helsingør Atletik
2 616 32.20 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
3 600 30.88 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
4 437 30.46 30.46 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
5 581 36.36 36.36 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM
6 122 22.42 Andrea Holm Frederiksberg IF
7 647 17.53 17.53 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
8 121 28.98 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
9 148 25.19 25.19 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
10 15 29.47 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
11 465 26.41 26.41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
12 386 25.17 25.17 Annika Larsen Husted 2000 Skive AM
13 546 44.05 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
14 583 30.51 30.51 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM
SCRATCH
1 229 DNS 26.09 26.09 Amalie Holmelund Jørgense 2001 Kolding KFUM
2 52 DNS 29.64 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:45
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 525 13.11 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
3 361 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
4 441 12.63 12.63 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 499 13.22 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
HEAT 2 / 3
2 410 13.55 13.46 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
3 653 12.88 12.88 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
4 453 12.27 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 12 13.35 13.35 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
6 385 12.79 12.79 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
HEAT 3 / 3
2 63 12.98 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 209 13.76 13.76 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 424 13.22 13.22 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
5 414 12.79 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 428 12.46 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
SCRATCH
1 203 DNS 12.98 12.98 Cassie Skjærbæk 1999 Hvidovre AM
2 482 DNS 13.48 13.42 Leonora Hede 1998 Sparta
3 404 DNS 12.66 12.66 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 680 10.57 10.57 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
2 524 11.56 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
3 526 11.78 11.78 Sofus Clausen 1998 Sparta
4 160 12.41 12.41 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
5 624 11.91 11.91 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
6 472 11.38 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 654 11.75 11.75 Jacob Møberg Klysner 1998 Århus 1900 A/M
2 508 11.37 11.37 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
3 683 10.77 10.77 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
4 347 12.07 12.07 Nicolai Friis 1998 Randers Freja
5 156 11.58 11.58 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
6 468 12.00 11.98 Jacob Hvorup 1999 Sparta
SCRATCH
1 144 DNS 11.84 11.84 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 626 DNS Zakariya Dhamac 1999 Aalborg AM
Piger 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 273 12.64 12.64 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
3 335 12.21 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
4 169 12.69 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 656 13.52 13.52 Jasmin B. Esfahani 1997 Århus 1900 A/M
HEAT 2 / 2
2 481 12.78 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 589 12.44 12.44 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
4 248 13.24 13.24 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 119 12.57 12.40 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 499 1.55 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 679 DNS 1.62 1.62 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
3 222 1.51 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 358 1.43 1.43 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
5 192 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
6 485 1.49 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 198 1.72 Tina Bischoff Gerlin 1998 Holte Atletik
8 515 1.73 1.73 Rikke Andersen 1998 Sparta
9 451 1.50 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 314 1.62 Louise Malmqvist 1996 Odense Atletik/OGF
2 630 1.55 1.64 Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M
3 448 1.57 Desiré Castellani 1996 Sparta
Piger 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 655 1.73 Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M
2 25 1.78 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
3 681 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 12.11 12.11 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 699 11.21 Julian Schlegel 1998 SIK 80 Sæby
3 237 11.82 11.82 Mads Lunø 1999 Kolding KFUM
4 238 11.00 11.00 Marc Christiansen 1998 Kolding KFUM
5 124 12.14 Emil Damgaard 1999 Frederiksberg IF
6 690 13.57 13.57 Tórur Mortensen 1998 Århus 1900 A/M
7 134 12.17 Silas Verkooijen 1998 Frederiksberg IF
8 555 13.49 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
9 379 11.31 William Winkler 1999 SAK77
SCRATCH
1 387 DNS 10.33 10.33 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
2 423 DNS 12.61 12.61 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:30
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 557 11.07 Kojo Musah 1996 Vejle IF
3 554 11.32 Jonas Lund 1996 Vejle IF
4 522 11.34 11.34 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
5 513 10.99 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
HEAT 2 / 3
2 71 11.08 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 456 10.82 10.79 Frederik Schou-Nielsen 1996 Sparta
4 514 11.30 11.22 Phillip Reynolds 1996 Sparta
5 336 12.06 Patrick Christensen 1996 Odense Atletik/OGF
6 142 11.77 11.77 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 447 12.06 12.06 Daniel Korang 1996 Sparta
3 295 11.20 11.20 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
4 602 12.00 12.00 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 210 10.57 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
6 631 11.15 11.15 Alex Futtrup Christiansen 1997 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 47 DNS 11.21 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
2 328 DNS 10.86 Rasmus Mohr Ernst 1997 Odense Atletik/OGF
3 646 DNS 11.54 Emil Søndergaard 1996 Århus 1900 A/M
4 657 DNS 12.15 12.15 Jesper Vatta Hvilsted 1996 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 387 10.75 10.75 Bjarke Meyer Pedersen 1999 Skive AM
2 84 12.70 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
3 18 15.04 15.04 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
4 300 11.10 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF
5 81 12.02 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
6 509 12.81 12.81 Nikolaj Graves 1998 Sparta
7 669 19.59 19.79 Marcus Thomsen 1998 Århus 1900 A/M
8 544 12.51 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
9 275 13.63 13.63 Mads Ringsted 1999 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 15:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 638 19.96 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M
2 74 45.17 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 180 34.27 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev Løbe- og Atletikkl
4 567 30.55 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
5 157 41.69 41.69 Phillip H. Vegge 2000 Greve Atletik
6 625 17.09 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
7 675 DNS 28.82 31.56 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 436 DNS 37.12 37.12 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Piger 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:45
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 217 12.17 12.17 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
3 429 12.98 12.95 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
4 476 12.92 12.92 Julia Maurer 1993 Sparta
5 614 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
6 496 12.07 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta
HEAT 2 / 2
2 464 12.90 Helena Nicolaisen 1995 Sparta
3 585 11.85 11.85 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
4 595 12.79 12.79 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
5 255 12.51 12.51 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
6 454 13.09 13.09 Emma Vitale 1993 Sparta
SCRATCH
1 517 DNS 12.54 12.54 Sandra Böll 1994 Sparta
2 674 DNS 11.98 11.98 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 30.81 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
2 218 34.15 Amailie Nielsen 1998 IK Hellas
3 671 33.57 36.79 Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M
4 283 29.13 31.85 Rita Wilcke 1999 Københavns IF
5 244 41.12 41.12 Liv Cantby 1999 Korsør AM
6 679 43.66 43.73 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
7 396 34.13 36.88 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM
8 141 45.57 45.57 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 515 DNS 33.09 33.09 Rikke Andersen 1998 Sparta
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 582 42.93 44.45 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM
2 584 30.24 34.07 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
SCRATCH
1 204 DNS 33.70 Cecilie Bønnelycke 1997 Hvidovre AM
Piger 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 32.16 32.86 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF
2 338 30.01 30.01 Ane Liv Berthelsen 1995 Randers Freja
SCRATCH
1 120 DNS 40.10 Victoria Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM
Drenge 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:55
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 83 12.17 Sam Buasri 1995 Ballerup AK
3 55 12.27 Bruce Buasri 1995 Ballerup AK
4 309 11.25 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
5 398 10.46 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
6 388 11.24 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 272 11.49 11.49 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
3 316 11.22 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
4 435 10.95 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 60 12.50 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
6 677 11.48 11.48 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 649 DNS 11.12 Frederik Peschardt 1995 Århus 1900 A/M
Piger 18-19 år - 3000 meter forh. - Day 1 at 16:15
76.2 cm, 28 forhindringer, 7 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 88 Anna Emilie Møller 1997 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:35
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 7.52.96 Karen Mølgaard Rasmussen 2000 AGF Atletik
2 673 8.39.82 8.39.82 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
3 635 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:35
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 644 7.49.04 7.38.03 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
2 432 8.08.56 8.08.56 Astrid Bager 1999 Sparta
3 307 7.41.45 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 16:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 257 2.50 2.50 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
2 661 2.65 2.65 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
3 578 3.00 3.00 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 282 3.50 3.50 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
5 444 2.67 2.67 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
6 474 2.30 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
7 457 3.00 3.00 Frederik Thede 2000 Sparta
8 334 2.80 Toke Staub Jørgensen Odense Atletik/OGF
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 16:45
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 663 56.96 56.96 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M
2 553 54.81 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF
3 320 45.52 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik/OGF
4 61 45.57 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK
5 211 54.72 54.72 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
Drenge 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 16:45
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 473 56.98 57.08 Jonathan Groves 1993 Sparta
2 113 36.35 36.35 Morten Nielsen 1995 Esbjerg AM
Drenge 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:55
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 228 7.16.78 7.16.78 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
2 412 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 354 Thomas S. Larsen 2000 Randers Freja
4 95 8.02.69 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:55
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 Alexander Siedler Nielsen 1999 Hvidovre AM
2 236 6.47.39 6.47.39 Mads Emil Munksgaard 1999 Kolding KFUM
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 1 at 16:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 11.05 Lucas Richardt SAK77
2 341 10.81 10.81 Frederik Thygesen Randers Freja
3 355 9.35 9.35 Andreas D. Sørensen 2000 Roar Atletik
4 115 11.09 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
5 637 11.00 11.00 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 625 10.39 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
7 342 12.57 12.69 Johannes Glue Randers Freja
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 13.00 13.16 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
2 511 12.91 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 619 12.60 12.53 Mathilde Pritzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 519 12.87 12.68 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
5 131 12.95 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
6 153 13.06 13.16 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 11.84 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 140 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
3 199 11.45 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
4 596 11.56 11.63 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
5 541 11.81 11.95 Vincent Plas 2001 Sparta
6 196 11.84 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 523 1.53 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 40 1.41 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
3 583 1.59 1.61 Lise Lotte Jepsen 2000 Aabenraa IG ATM
4 548 1.41 Nina Lund 2001 Vejen AF
5 394 1.56 1.56 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
6 153 1.52 1.52 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 597 1.47 Freja Krogh 2001 Aalborg AM
8 437 1.44 1.44 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
9 480 1.59 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
10 417 1.56 1.56 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
11 610 1.41 Katrine Holgaard 2001 Aalborg AM
12 67 1.38 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
13 568 1.60 Katharina Sadolin Klausen 2001 Viborg AM
SCRATCH
1 308 DNS 1.41 Gertrud Vølund Odense Atletik/OGF
2 193 DNS 1.40 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 653 12.78 12.88 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
2 361 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
3 428 12.21 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 453 12.36 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
5 441 12.70 12.63 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
6 63 12.93 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 472 11.61 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 508 11.27 11.37 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
3 683 11.04 10.77 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
4 680 11.18 10.57 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
5 526 11.43 11.78 Sofus Clausen 1998 Sparta
6 524 11.62 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 17:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 584 13.24 13.24 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
2 582 12.53 12.53 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM
SCRATCH
1 545 DNS 10.71 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF
Piger 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 17:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 681 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M
2 252 11.84 11.97 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF
3 517 Sandra Böll 1994 Sparta
SCRATCH
1 255 DNS 5.67 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 17:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 13.12 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 119 12.64 12.40 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
3 335 12.06 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
4 589 12.53 12.44 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
5 169 12.71 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
6 273 DNS 13.18 12.64 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 17:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 513 10.92 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 456 10.84 10.79 Frederik Schou-Nielsen 1996 Sparta
3 210 10.56 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
4 557 10.81 Kojo Musah 1996 Vejle IF
5 71 10.87 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 514 11.08 11.22 Phillip Reynolds 1996 Sparta
Piger 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 17:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 595 12.60 12.79 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
2 496 12.14 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta
3 217 12.09 12.17 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
4 585 12.11 11.85 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
5 255 12.30 12.51 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
6 476 12.71 12.92 Julia Maurer 1993 Sparta
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 17:50
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 227 36.70 36.70 Mathias Jørgensen 1999 IK Olyimpia
2 544 56.03 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
3 81 49.64 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
4 84 52.84 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 300 43.03 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF
6 226 39.90 39.90 Martin Skaaning 1998 IK Olyimpia
7 433 51.91 51.91 August Hallberg 1998 Sparta
8 265 41.20 41.20 Johan Lehtonen 1999 Københavns IF
9 260 36.10 36.10 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
Drenge 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 17:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 677 11.38 11.48 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
2 309 10.98 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
3 398 10.68 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
4 435 10.92 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 316 11.14 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
6 388 11.43 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:10
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 148 46.83 46.83 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 108 45.22 44.94 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
4 609 45.65 45.65 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
5 186 47.00 47.00 Emma Christensen 2000 Herning GF AM
HEAT 2 / 3
1 17 DNS 44.82 44.82 Anna Harder 2000 Allerød AM
2 607 45.17 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
3 177 44.28 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
4 261 44.52 44.52 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
5 116 45.09 45.09 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
6 440 45.18 45.18 Cecilie Næsby 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 132 43.54 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
2 621 42.76 42.22 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
3 598 39.93 39.93 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
4 510 41.00 41.00 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 363 43.34 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
6 574 43.97 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
SCRATCH
1 7 DNS 45.05 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
2 353 DNS 46.89 46.89 Sophie G. Als Randers Freja
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 18:25
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
4 197 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 3
1 73 42.86 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
2 117 40.94 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
3 684 40.66 40.66 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
4 267 40.88 40.88 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
5 559 41.19 Niels Bøje Vejle IF
6 366 45.04 43.85 Mads Dahl-Jessen SAK77
HEAT 3 / 3
1 333 40.36 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
2 592 39.78 39.78 Adreas Rebstrup 2000 Aalborg AM
3 596 38.33 38.23 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
4 460 39.00 39.00 Gabriel Lausten 2000 Sparta
5 196 40.29 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
6 205 40.51 40.51 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 18:30
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 349 11.04 11.04 Oliver Shadwell 1997 Randers Freja
2 159 11.47 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 306 11.59 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik/OGF
4 663 17.94 17.94 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M
5 211 15.76 15.76 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
6 503 11.41 11.41 Mikkel Lysholt Petersen 1997 Sparta
7 61 11.90 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK
8 538 13.99 14.48 Stefan Mortensen 1996 Sparta
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 18:40
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 471 1.04.36 1.04.36 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 618 67.52 67.52 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
4 235 1.02.98 1.02.98 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
5 129 1.04.61 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 668 61.69 61.69 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 291 59.13 58.62 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
3 428 54.17 54.17 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 666 58.96 58.96 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
5 410 61.04 61.04 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
6 85 62.90 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
SCRATCH
1 42 DNS 57.16 57.16 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 114 DNS 1.02.9 1.02.9 Nina Krarup 1999 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 18:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 372 56.92 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
2 516 55.30 55.30 Samuel Marcus 1999 Sparta
3 154 53.57 53.57 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
4 87 54.23 54.23 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
5 240 56.50 56.50 Søren A. Nørgaard 1999 Kolding KFUM
6 214 Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 648 52.35 52.35 Esben Poulsen 1998 Århus 1900 A/M
2 608 51.70 51.70 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg AM
3 126 51.07 Felipe Bahamondes 1999 Frederiksberg IF
4 555 51.24 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
5 462 52.10 52.10 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
6 187 53.02 53.02 Lasse Bangsgaard 1998 Herning GF AM
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 19:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 612 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
4 183 58.77 58.72 Carolien Millenaar 1997 Herning GF AM
5 700 Sabrina Kjær Møller Odense Atletik/OGF
SCRATCH
1 246 DNS 60.26 60.26 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 19:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 688 55.75 55.75 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
4 128 51.46 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 498 54.37 54.37 Mathias Holm 1997 Sparta
2 558 51.25 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
3 514 50.78 50.63 Phillip Reynolds 1996 Sparta
4 149 51.23 51.23 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 72 54.35 53.22 Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
6 459 54.94 54.94 Fuad Raga 1996 Sparta
SCRATCH
1 49 DNS 51.26 51.26 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
2 328 DNS 50.73 Rasmus Mohr Ernst 1997 Odense Atletik/OGF
3 513 DNS 49.51 49.51 Peter Trajkovski 1996 Sparta
4 646 DNS 49.22 49.22 Emil Søndergaard 1996 Århus 1900 A/M
Piger 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 19:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 614 59.97 59.97 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
3 636 57.46 56.70 Anna Thestrup Andersen 1995 Århus 1900 A/M
4 110 58.48 Laura Møller 1994 Esbjerg AM
5 517 Sandra Böll 1994 Sparta
Drenge 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 19:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 182 52.6 52.76 Simon Harbo 1995 Herlufsholm GATM
3 617 48.90 48.90 Martin Johansen 1995 Aalborg AM
4 549 50.93 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
5 277 57.92 56.14 Martin H. Nielsen 1993 Københavns IF
SCRATCH
1 397 DNS 53.50 Mathias Eithz 1995 Skive AM
2 507 DNS 47.55 47.55 Nicolai Hartling 1994 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 308 15.41 Gertrud Vølund Odense Atletik/OGF
3 568 13.90 Katharina Sadolin Klausen 2001 Viborg AM
4 108 13.09 13.09 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
5 353 14.16 14.16 Sophie G. Als Randers Freja
6 463 12.53 12.53 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
HEAT 2 / 3
2 41 12.81 12.81 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 480 12.59 12.59 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 673 14.13 14.13 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Århus 1900 A/M
5 166 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
6 143 13.95 Fie Hoffmann 2000 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 193 DNS 14.28 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
3 121 14.29 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
4 465 12.32 12.32 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 313 13.83 Liv Nowack 2001 Odense Atletik/OGF
6 348 13.6 13.6 Nina Meincke Randers Freja
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 254 5.51 5.75 Annette Nielsen 1996 Københavns IF
2 589 5.51 5.51 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
3 645 4.80 4.80 Edna Maria Debes 1997 Århus 1900 A/M
4 481 5.74 5.84 Laura Tølløse 1997 Sparta
5 119 5.55 5.71 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
Piger 20-22 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 98 5.41 5.52 Anne Porsholdt 1995 Esbjerg AM
2 496 6.45 6.45 Martha Traoré 1995 Sparta
SCRATCH
1 56 DNS 4.98 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK
2 252 DNS 4.79 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF
3 255 DNS 4.54 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
4 655 DNS 5.62 5.67 Janne Nielsen 1993 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 09:00
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 669 51.78 51.78 Marcus Thomsen 1998 Århus 1900 A/M
2 18 51.58 51.58 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
3 433 37.95 37.95 August Hallberg 1998 Sparta
4 81 34.18 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
5 509 40.65 40.65 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 260 32.99 32.99 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
7 383 41.13 Kasper Larsen 1999 SIK 80 Sæby
8 544 45.42 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
9 84 36.07 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 352 17.40 17.40 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja
2 611 DNS 16.67 16.67 Laura Lund 1998 Aalborg AM
3 666 15.06 15.06 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 343 15.47 15.47 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
5 358 18.96 18.96 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
6 385 15.37 15.37 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 337 17.49 17.49 Amalie B. Petersen 1998 Randers Freja
2 478 15.28 15.28 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 668 15.15 15.15 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 192 16.67 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
5 639 15.87 15.87 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
6 485 18.15 18.15 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
SCRATCH
1 482 DNS 16.66 16.66 Leonora Hede 1998 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:35
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 449 14.70 14.35 Emil Frænde 2000 Sparta
3 194 16.32 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 368 17.38 Mathias Thuesen SAK77
5 637 16.14 16.14 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
6 391 18.59 18.59 Jeppe Espersen 2001 Skive AM
HEAT 2 / 2
2 420 16.91 16.91 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 490 14.08 Mads Lund 2000 Sparta
4 342 15.00 15.00 Johannes Glue Randers Freja
5 299 16.05 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
6 661 16.66 16.66 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 117 DNS 16.54 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:50
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 468 16.12 16.12 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 555 14.67 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
4 526 15.25 15.25 Sofus Clausen 1998 Sparta
5 147 16.34 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 156 15.50 15.50 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 524 14.12 14.12 Simon Traoré 1998 Sparta
4 624 15.27 15.27 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
5 29 16.76 16.45 Villads Clausen 1998 Amager AC
SCRATCH
1 423 DNS 15.83 15.83 Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 09:50
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 638 9.55 9.55 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M
2 145 11.66 11.66 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
3 257 11.64 11.64 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
4 74 11.51 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
5 334 9.78 Toke Staub Jørgensen Odense Atletik/OGF
6 241 13.26 13.26 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
7 331 11.96 Sebastian Tornehave Odense Atletik/OGF
8 163 12.11 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
9 416 12.64 12.91 Alexander Haugeby 2000 Sparta
10 567 10.36 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
11 200 11.72 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
12 51 9.57 9.57 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
13 95 11.25 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
14 520 10.31 10.31 Sebastian Larsen 2001 Sparta
SCRATCH
1 436 DNS 11.85 11.85 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 10:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 439 2.29.37 2.25.13 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
2 132 2.27.43 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 281 2.29.94 2.29.94 Mira Aamann-Christensen 2000 Københavns IF
4 635 2.27.81 2.27.81 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
5 186 2.33.37 2.33.37 Emma Christensen 2000 Herning GF AM
6 594 2.27.47 Anne Andersen 2001 Aalborg AM
7 607 DNS 2.28.93 Julie Kalstrup Schultz 2000 Aalborg AM
8 572 2.28.22 Marie Møller Schmidt 2001 Viborg AM
HEAT 2 / 2
1 165 2.26.48 Elena Johansen 2001 Helsingør Atletik
2 285 2.23.58 2.23.58 Sophie Søefeldt 2000 Københavns IF
3 601 2.20.46 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
4 425 2.13.37 2.13.37 Anna Mark Helwigh Sparta
5 621 2.20.21 Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
6 50 2.26.77 2.26.77 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
7 665 2.21.13 2.21.13 Laura Astrup 2000 Århus 1900 A/M
8 500 2.22.63 2.22.63 Matilde Willer Sparta
9 560 2.23.73 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
SCRATCH
1 4 DNS 2.24.46 2.23.99 Caroline Højgaard 2000 AGF Atletik
2 30 DNS 2.27.80 2.27.80 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
3 305 DNS 2.37.11 Emilie Kaalund Odense Atletik/OGF
4 353 DNS 2.38.76 2.38.76 Sophie G. Als Randers Freja
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 389 1.95 2.03 Frederik Neergaard Sørens 1996 Skive AM
2 150 1.96 2.00 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Drenge 20-22 år - Højdespring - Day 2 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 286 DNS 1.70 Trygvi Laksafoss 1994 Københavns IF
2 497 2.03 2.06 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
3 405 1.90 1.96 Sebastian Dysterdich 1995 Skive AM
4 570 1.91 1.91 Mads Moos Larsen 1995 Viborg AM
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 351 2.40 2.40 Sofia Skjødt Randers Freja
2 394 2.40 2.40 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 Skive AM
3 672 1.70 1.70 Martha Thestrup Andersen Århus 1900 A/M
4 426 2.20 2.20 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
5 152 2.80 2.80 Maria Pico Kjeldsen 2000 Greve Atletik
6 506 2.59 2.59 Nicola Malling 2001 Sparta
7 659 2.70 2.70 Julie Harsmann Århus 1900 A/M
8 634 2.80 2.80 Amanda Kyhn Århus 1900 A/M
9 641 2.70 2.72 Cecilie B. Meier Århus 1900 A/M
10 64 3.10 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
11 647 2.10 2.10 Emma Guldager 2001 Århus 1900 A/M
12 523 3.00 3.00 Selma Staun 2000 Sparta
SCRATCH
1 417 DNS 2.00 2.00 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 10:15
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 211 48.08 48.08 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 538 42.46 43.89 Stefan Mortensen 1996 Sparta
3 553 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF
4 294 43.56 43.56 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
5 503 30.53 30.53 Mikkel Lysholt Petersen 1997 Sparta
6 663 50.33 50.33 Kristoffer Thomsen 1996 Århus 1900 A/M
7 587 41.57 41.57 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG ATM
8 306 34.50 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik/OGF
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 10:20
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 14 2.47.76 Anne Zederkof Christoffer 1998 AK Holstebro
2 618 2.33.24 2.33.13 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
3 470 2.27.34 2.25.88 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
4 75 2.37.04 2.28.98 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
5 224 2.45.47 Sophie Dyrekær Gudsøe 1998 IK Hellas
6 432 2.34.97 2.34.97 Astrid Bager 1999 Sparta
7 114 DNS 2.22.10 2.22.10 Nina Krarup 1999 Esbjerg AM
HEAT 2 / 2
1 307 2.24.59 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
2 235 DNS 2.22.23 2.19.48 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
3 42 2.09.73 2.09.73 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
4 292 2.19.43 2.19.26 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
5 190 2.11.80 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
6 291 2.17.85 2.17.85 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
7 239 2.21.94 2.19.33 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 41 4.92 4.92 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 466 4.85 4.85 Isabella Juul 2000 Sparta
3 284 5.28 5.31 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
4 597 4.55 Freja Krogh 2001 Aalborg AM
5 686 5.23 5.23 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 A/M
6 122 4.21 Andrea Holm Frederiksberg IF
7 518 4.65 4.66 Sara Vardar 2000 Sparta
8 463 5.45 5.45 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
9 121 4.80 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
10 313 4.70 Liv Nowack 2001 Odense Atletik/OGF
11 287 4.62 4.62 Vibha Soren 2001 Københavns IF
12 495 4.88 4.88 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
13 568 4.73 Katharina Sadolin Klausen 2001 Viborg AM
14 36 5.41 5.41 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
15 179 4.91 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
16 362 5.14 Frida Selmer SAK77
17 600 4.89 Henriette Schnack 2000 Aalborg AM
18 586 4.88 4.88 Mie Mikkelsen 2001 Aabenraa IG ATM
19 153 5.31 5.31 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
20 304 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik/OGF
SCRATCH
1 461 DNS 5.09 5.09 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
2 574 DNS 4.46 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
3 193 DNS 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 2.15.34 2.15.34 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 612 2.12.93 2.11.45 Line Kalstrup Schulz 1996 Aalborg AM
3 88 2.20.84 2.20.84 Anna Emilie Møller 1997 Blovstrød Løverne
4 183 2.34.18 2.18.27 Carolien Millenaar 1997 Herning GF AM
5 475 2.10.07 2.10.07 Josephine Thestrup 1996 Sparta
6 92 2.18.41 2.18.41 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
7 11 2.27.95 2.20.53 Louise Høj Jensen 1997 AGF Atletik
SCRATCH
1 46 DNS 2.22.02 2.19.52 Sara Schou Kristensen 1997 Bagsværd AC
Piger 20-22 år - 800 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 658 2.10.14 2.10.06 Joseffa Keidser 1995 Århus 1900 A/M
2 561 2.12.77 Rebekka Fuglø 1993 Vejle IF
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 10:35
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 411 2.18.02 2.18.02 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik DELTA
2 112 2.18.69 Martin Kårstad Møller 2000 Esbjerg AM
3 16 2.24.88 Peter Lindholt Nielsen 2000 AK Holstebro
4 117 2.18.66 Simon Sigvald Jensen 2000 Esbjerg AM
5 288 2.16.78 2.16.78 Villads Schou 2001 Københavns IF
6 521 2.11.80 2.11.80 Sebastian Nielsen Sparta
HEAT 2 / 2
1 96 2.08.85 Anders-dres Tarbensen 2001 Esbjerg AM
2 176 2.08.76 Mikkel Stamp 2000 Helsingør Atletik
3 369 2.02.98 Mebrahtom Tesfom 2000 SAK77
4 367 2.04.14 Markus Kirk Kjeldsen 2001 SAK77
5 228 2.08.71 2.08.71 Micki Borgen Morell 2000 IK Olyimpia
6 592 2.04.50 2.04.50 Adreas Rebstrup 2000 Aalborg AM
7 543 1.58.65 1.58.65 William Devantier Sparta
SCRATCH
1 167 DNS 2.08.83 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør Atletik
2 344 DNS 2.09.60 2.07.54 Mads L. Brøndum 1995 Randers Freja
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 220 2.13.44 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
2 372 2.08.70 Robin Ostenfeldt 1999 SAK77
3 231 2.12.93 2.12.93 Anders Holmelund Jørgense 1999 Kolding KFUM
4 483 2.09.72 2.09.72 Louis Herrmann 1999 Sparta
5 326 2.11.7 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik/OGF
7 556 2.08.55 Julian Gregersen 1998 Vejle IF
8 552 2.10.03 Gunnar Sivertsen 1999 Vejle IF
HEAT 2 / 2
1 622 2.02.34 2.02.34 Noel Mono 1998 Aalborg AM
2 608 1.56.52 1.56.52 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg AM
3 319 2.04.9 Mubaarik Ibrahim 1998 Odense Atletik/OGF
4 402 2.01.97 2.01.97 Rasmus Rose-Hansen 1999 Skive AM
5 87 2.08.21 2.06.92 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
6 667 2.01.17 2.01.17 Magnus Nyman HALL 1999 Århus 1900 A/M
7 28 1.55.27 1.55.27 Victor Thomsen 1999 Amager AC
8 3 2.05.1 2.05.1 Benjamin Morthorst 1998 AGF Atletik
9 170 2.09.44 Lucas La Cour Heebøll 1999 Helsingør Atletik
SCRATCH
1 223 DNS 2.31.40 Sofus Zwergius 1998 IK Hellas
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 11:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 629 2.08.71 2.08.71 Stig Malmberg 1996 Aalborg Øst Road Runners
2 162 2.04.9 Peder Christian Mølbak 1996 Haderslev IF
3 27 2.02.51 2.02.51 Thor Skifte 1997 Amager AC
4 577 2.02.37 Tom Nijhuis 1997 Viborg AM
5 298 DNS 2.01.80 Abdirisak Ahmed Mahamad 1996 Odense Atletik/OGF
6 540 2.04.39 2.04.39 Viktor Hastrup 1996 Sparta
HEAT 2 / 2
1 49 1.55.26 1.55.13 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
2 161 2.01.33 2.01.33 Gustaf Rho Frederiksen 1997 Haderslev IF
3 380 2.00.20 2.00.20 Christoffer Frost Johanse 1997 Sdr.Omme IF - AM
4 106 2.01.46 2.01.46 Frederik Kjeldsen Hertz 1997 Esbjerg AM
5 130 1.58.28 Joachim Sieverts Nielsen 1997 Frederiksberg IF
6 339 2.00.74 2.00.74 August Broz 1996 Randers Freja
7 662 2.01.62 2.01.62 Kasper Korsgaard Nielsen 1997 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 247 DNS 2.11.06 2.06.26 Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
Drenge 20-22 år - 800 meter - Day 2 at 11:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 390 1.53.55 1.53.55 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 Skive AM
2 643 2.03.17 Christian Asklund 1994 Århus 1900 A/M
3 370 2.00.41 2.00.41 Mikkel Dahl-Jessen 1994 SAK77
4 266 1.58.29 1.58.29 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
5 455 1.56.03 1.54.39 Frederik Furstenberg 1993 Sparta
6 505 2.07.69 2.07.69 Mohammed Hersi 1994 Sparta
7 327 1.53.2 Peter Gerner Ejersbo 1995 Odense Atletik/OGF
8 549 1.57.08 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
9 242 2.01.41 1.57 Jean Bosco Nshimiyimana 1995 Korsør AM
10 317 Martin Eisemann de Almeid 1993 Odense Atletik/OGF
11 642 1.57.74 1.57.20 Christian A. Larsen 1993 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 501 DNS 1.50.71 1.50.63 Mihn Cho Kyun 1994 Sparta
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 11:25
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 23 26.58 26.58 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 574 28.49 Nanna E. Andersen 2001 Viborg AM
4 67 28.51 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 348 Nina Meincke Randers Freja
HEAT 2 / 3
1 121 27.85 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
2 177 27.47 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 7 26.82 26.82 Julie Bøye 2000 AGF Atletik
4 363 27.13 Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
5 116 27.58 27.58 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
6 403 28.23 28.23 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
HEAT 3 / 3
1 510 26.29 26.29 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 598 26.17 26.17 Freja Wærness 2000 Aalborg AM
3 131 25.98 Kamille Busch Hansen Frederiksberg IF
4 511 26.12 26.12 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 45 26.27 26.27 Rose Due 2000 Bagsværd AC
6 519 26.40 26.40 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
SCRATCH
1 193 DNS 29.54 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
2 274 DNS 28.37 28.17 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 461 DNS 26.85 26.85 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
4 581 DNS 28.27 28.27 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM
5 621 DNS Nathalie Richter 2000 Aalborg AM
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:25
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 545 35.88 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF
2 22 49.91 50.28 Lisa Brix 1996 Amager AC
3 418 35.77 35.77 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
4 582 32.67 32.67 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG ATM
5 584 46.00 46.00 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
Piger 20-22 år - Diskoskast - Day 2 at 11:25
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 33.89 34.14 Caroline Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM
2 517 40.70 Sandra Böll 1994 Sparta
3 442 31.09 Celina Julin 1994 Sparta
4 484 35.67 Louise Odgaard 1993 Sparta
5 296 43.57 43.75 Tenna Riber 1995 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:25
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 226 11.90 11.90 Martin Skaaning 1998 IK Olyimpia
2 84 14.21 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
3 81 13.58 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
4 433 14.52 14.52 August Hallberg 1998 Sparta
5 260 11.14 11.14 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
6 227 11.97 11.97 Mathias Jørgensen 1999 IK Olyimpia
7 300 11.60 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik/OGF
8 544 15.54 Hans Barrett 1999 Stoholm IF
SCRATCH
1 265 DNS 12.55 12.55 Johan Lehtonen 1999 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 11:45
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 262 26.56 Hans B. Falkenberg 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 4
1 80 27.25 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
2 213 27.68 27.68 Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
3 264 27.11 27.11 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
4 492 28.56 28.56 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 550 27.47 Bertil Steffensen 2001 Vejle IF
6 625 27.25 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
HEAT 3 / 4
1 267 26.35 26.35 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
2 315 25.89 Mads Maegaard Jørgensen Odense Atletik/OGF
3 371 25.63 Rasmus Vejlgård SAK77
4 486 26.43 26.43 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 559 26.02 Niels Bøje Vejle IF
6 684 25.57 25.57 Tais Leicht Kjær Århus 1900 A/M
HEAT 4 / 4
1 140 24.20 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk Atletikklub
2 199 22.74 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
3 449 24.37 24.37 Emil Frænde 2000 Sparta
4 460 24.88 24.88 Gabriel Lausten 2000 Sparta
5 541 23.83 23.83 Vincent Plas 2001 Sparta
6 596 24.15 24.15 Daniel Andersen 2001 Aalborg AM
SCRATCH
1 197 DNS 25.51 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 675 DNS 26.90 26.16 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 12:00
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 85 28.26 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
3 485 28.94 28.25 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 209 28.12 28.12 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
5 192 28.14 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
6 97 26.71 Anne Ohrt Gregersen 1999 Esbjerg AM
HEAT 2 / 3
1 129 27.96 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
2 525 27.49 27.49 Simone Hjort 1999 Sparta
3 63 26.99 26.99 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 410 27.34 27.2 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
5 644 27.96 27.96 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
6 12 28.03 28.03 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
HEAT 3 / 3
1 404 26.15 26.15 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
2 414 26.13 26.13 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 428 24.51 24.51 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 361 25.72 Emilie Pedersen 1998 SAK77
5 441 26.14 26.14 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
6 141 26.21 26.21 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 263 DNS 28.06 Isa B. Rich 1998 Københavns IF
2 453 DNS 25.00 25.00 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 12:20
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 359 25.05 Andreas Støve 1998 SAK77
4 154 24.79 24.79 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 347 Nicolai Friis 1998 Randers Freja
HEAT 2 / 3
2 494 24.25 23.61 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 156 23.87 22.87 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 160 24.08 24.08 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
5 516 24.61 24.61 Samuel Marcus 1999 Sparta
HEAT 3 / 3
1 575 23.75 Simon B. Knudsen 1999 Viborg AM
2 472 23.42 23.42 Jonathan Aquino 1999 Sparta
3 508 23.13 23.13 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
4 462 23.16 23.16 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
5 144 23.62 23.62 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 187 23.86 23.86 Lasse Bangsgaard 1998 Herning GF AM
SCRATCH
1 648 DNS 23.25 23.25 Esben Poulsen 1998 Århus 1900 A/M
2 654 DNS 24.17 24.17 Jacob Møberg Klysner 1998 Århus 1900 A/M
3 680 DNS 21.37 21.37 Simon Hansen 1998 Århus 1900 A/M
4 683 DNS 21.69 21.69 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900 A/M
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 5.55 Tobias Rendbæk Odense Atletik/OGF
2 342 5.61 5.73 Johannes Glue Randers Freja
3 243 DNS 4.77 Johan Schade 2000 Korsør AM
4 637 4.93 4.93 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
5 115 5.22 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
6 520 5.10 5.10 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 625 4.83 Thomas S. Larsen 2001 Aalborg AM
8 145 5.40 5.40 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
9 443 3.97 5.48 Christian Cornelius 2000 Sparta
10 449 6.23 6.23 Emil Frænde 2000 Sparta
11 460 5.85 5.85 Gabriel Lausten 2000 Sparta
12 364 5.39 Lucas Richardt SAK77
13 138 5.84 5.84 Martin Lindebjerg Fremad Holbæk Atletikklub
14 341 5.06 5.06 Frederik Thygesen Randers Freja
SCRATCH
1 675 DNS 5.01 5.50 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 A/M
2 419 DNS 5.50 5.50 Anders Madsen 2001 Sparta
Piger 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 12:35
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 248 28.13 27.40 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 269 28.22 27.33 Julia Seixas 1996 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 656 27.90 27.90 Jasmin B. Esfahani 1997 Århus 1900 A/M
2 335 25.82 Camilla Motzkus 1997 Odense Atletik/OGF
3 314 25.51 Louise Malmqvist 1996 Odense Atletik/OGF
4 119 25.80 25.80 Stella Jørgensen 1996 Esbjerg AM
5 169 26.98 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
6 704 28.06 Anne Søeborg Thisgaard 1997 Esbjerg AM
SCRATCH
1 273 DNS 26.18 26.01 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
2 630 DNS 26.60 Agnes Skovgaard 1996 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 379 1.78 William Winkler 1999 SAK77
2 512 1.60 1.60 Oskar Lundin 1999 Sparta
3 249 1.84 1.90 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 624 1.92 1.92 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
5 699 1.68 Julian Schlegel 1998 SIK 80 Sæby
6 555 1.95 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
7 29 1.72 1.75 Villads Clausen 1998 Amager AC
8 175 1.75 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
9 431 1.83 1.83 Aske Petersen 1998 Sparta
10 232 1.71 1.71 Andreas Asklund 1998 Kolding KFUM
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 12:45
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 447 24.67 24.67 Daniel Korang 1996 Sparta
3 498 24.07 24.07 Mathias Holm 1997 Sparta
4 459 24.45 24.45 Fuad Raga 1996 Sparta
5 336 24.67 Patrick Christensen 1996 Odense Atletik/OGF
HEAT 2 / 3
1 71 23.37 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 558 23.04 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
3 557 22.87 Kojo Musah 1996 Vejle IF
4 554 22.89 Jonas Lund 1996 Vejle IF
5 631 23.36 23.36 Alex Futtrup Christiansen 1997 Århus 1900 A/M
6 602 23.90 23.90 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
HEAT 3 / 3
1 149 22.83 22.83 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
2 514 22.35 22.35 Phillip Reynolds 1996 Sparta
3 210 22.04 21.16 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
4 513 22.27 21.92 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 295 22.76 22.76 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
6 195 22.85 Markus G Larsen 1997 Holte Atletik
SCRATCH
1 47 DNS 22.69 22.69 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
2 142 DNS 24.34 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 328 DNS 21.70 Rasmus Mohr Ernst 1997 Odense Atletik/OGF
4 646 DNS 23.07 23.07 Emil Søndergaard 1996 Århus 1900 A/M
5 657 DNS 24.75 Jesper Vatta Hvilsted 1996 Århus 1900 A/M
Drenge 18-19 år - Vægtkast - Day 2 at 12:45
12.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 61 16.89 Frederik Carlsson 1997 Ballerup AK
2 211 20.15 20.15 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
3 587 14.72 14.72 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG ATM
4 21 13.04 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
5 553 Hasan Alsofi 1997 Vejle IF
6 320 13.08 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik/OGF
Drenge 20-22 år - Vægtkast - Day 2 at 12:45
15.88 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 113 Morten Nielsen 1995 Esbjerg AM
2 473 14.62 Jonathan Groves 1993 Sparta
3 332 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik/OGF
4 421 15.59 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
Piger 20-22 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 595 DNS Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
3 476 26.46 26.46 Julia Maurer 1993 Sparta
4 614 26.85 26.85 Liv V. Kaupang 1995 Aalborg AM
5 110 Laura Møller 1994 Esbjerg AM
HEAT 2 / 2
1 517 25.33 25.33 Sandra Böll 1994 Sparta
2 217 25.12 25.12 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
3 674 24.45 24.45 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900 A/M
4 255 25.07 25.07 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
5 585 25.25 25.25 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
6 681 25.43 Sofie Albrechtsen 1995 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 636 DNS 25.45 25.33 Anna Thestrup Andersen 1995 Århus 1900 A/M
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 13:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 163 41.41 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
2 416 38.18 38.18 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 490 50.04 50.04 Mads Lund 2000 Sparta
4 157 25.89 25.89 Phillip H. Vegge 2000 Greve Atletik
5 258 27.59 27.59 Edvard Restorff-Liliegree 2000 Københavns IF
6 567 35.70 Frederik Skov Hansen 2001 Viborg AM
7 74 38.04 Mathias P. Kveiborg 2000 Ballerup AK
8 51 29.07 29.07 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
9 502 31.95 31.95 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
10 638 28.71 28.71 Anton Kühl 2001 Århus 1900 A/M
11 151 31.07 31.07 Lauritz Fiig 2000 Greve Atletik
12 95 31.65 Anders Holm Jensen 2000 Esbjerg AM
SCRATCH
1 436 DNS 33.76 33.76 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Drenge 20-22 år - 200 meter - Day 2 at 13:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 435 23.18 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
3 677 DNS 23.11 23.11 Rúni Jakobsen 1994 Århus 1900 A/M
4 388 23.66 23.66 Dennis Skødt 1994 Skive AM
5 397 27.12 Mathias Eithz 1995 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 316 22.77 Mads Sjørslev Christensen 1994 Odense Atletik/OGF
2 507 22.35 22.35 Nicolai Hartling 1994 Sparta
3 398 21.30 21.06 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
4 450 22.13 21.87 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
5 250 22.37 22.37 Alexandre Guidje 1994 Københavns IF
6 309 22.81 Jacob Bo Hedeager 1993 Odense Atletik/OGF
SCRATCH
1 272 DNS 23.04 23.04 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
2 649 DNS 22.18 22.18 Frederik Peschardt 1995 Århus 1900 A/M
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 2 at 13:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 41 13.27 12.81 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 480 13.04 12.59 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
3 465 12.78 12.32 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 463 12.95 12.53 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 108 13.09 13.09 Ida Boel 2000 Esbjerg AM
6 143 13.36 Fie Hoffmann 2000 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 302 3.10 Bjørg Nowack 1999 Odense Atletik/OGF
2 504 3.72 3.72 Mira Guldbrandsen 1998 Sparta
3 343 3.30 3.85 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
4 312 2.25 Krista Stenstrøm 1999 Odense Atletik/OGF
5 311 2.45 Katrine Hjelmborg 1999 Odense Atletik/OGF
6 660 2.60 2.60 Karoline F Madsen 1999 Århus 1900 A/M
7 303 2.84 Camille Frederiksen 1999 Odense Atletik/OGF
8 682 2.50 2.50 Sofie Johanning Garset 1999 Århus 1900 A/M
SCRATCH
1 181 DNS 2.90 2.92 Johanne Auener 1998 Herlufsholm GATM
2 377 DNS 3.00 Signe Skov Jensen 1998 SAK77
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 254 3.13 Annette Nielsen 1996 Københavns IF
2 651 2.40 2.40 Hanne Hansen 1997 Århus 1900 A/M
3 479 3.70 Kirstine Odgaard Herr 1997 Sparta
Piger 20-22 år - Stangspring - Day 2 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 3.60 3.60 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF
2 454 2.14 2.14 Emma Vitale 1993 Sparta
3 56 3.50 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK
4 330 2.75 Sandra Christensen 1995 Odense Atletik/OGF
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 13:30
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 225 13.62 13.62 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia
2 215 15.28 15.28 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
Piger 18-19 år - Vægtkast - Day 2 at 13:30
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 418 13.93 13.93 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
2 400 1.68 1.68 Nina K. Skov 1997 Skive AM
3 545 14.40 Sofie Dahl 1997 Stoholm IF
SCRATCH
1 584 DNS 14.02 14.02 Marie Aagaard 1996 Aabenraa IG ATM
Piger 20-22 år - Vægtkast - Day 2 at 13:30
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 442 18.23 18.23 Celina Julin 1994 Sparta
2 100 14.50 14.50 Caroline Bjerre Hansen 1995 Esbjerg AM
3 484 15.17 15.17 Louise Odgaard 1993 Sparta
SCRATCH
1 301 DNS 11.96 Anna Krogshave Dahlgren 1993 Odense Atletik/OGF
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:35
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 639 16.15 15.87 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
2 478 15.50 15.28 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 666 15.23 15.06 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 668 15.24 15.15 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
5 385 15.54 15.37 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
6 343 16.42 15.47 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 637 16.60 16.14 Anton Bisgaard 2001 Århus 1900 A/M
2 490 15.52 14.08 Mads Lund 2000 Sparta
3 449 14.96 14.35 Emil Frænde 2000 Sparta
4 342 15.06 15.00 Johannes Glue Randers Freja
5 299 15.99 Andreas Emil Land Odense Atletik/OGF
6 661 16.71 16.66 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 4.95 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
2 136 5.13 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
3 653 DNS 5.15 5.26 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
4 599 4.87 Helene Nyby 1999 Aalborg AM
5 485 4.79 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 414 5.39 5.53 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
7 424 4.98 4.98 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
8 453 5.55 5.65 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
9 141 5.41 5.41 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
10 525 5.42 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
11 471 4.72 4.81 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
12 135 4.93 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
13 192 5.05 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
SCRATCH
1 499 DNS 5.05 5.05 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 679 DNS 5.07 5.07 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:50
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 204 DNS 17.00 16.15 Cecilie Bønnelycke 1997 Hvidovre AM
4 589 14.44 14.44 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG ATM
5 314 15.81 Louise Malmqvist 1996 Odense Atletik/OGF
Piger 20-22 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:55
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 464 16.25 Helena Nicolaisen 1995 Sparta
3 429 15.17 14.82 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
4 674 13.84 13.84 Mette Graversgaard 1995 Århus 1900 A/M
5 173 13.99 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør Atletik
6 585 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG ATM
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 2 at 14:05
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 16.56 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 524 15.02 14.12 Simon Traoré 1998 Sparta
3 555 15.01 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
4 526 15.02 15.25 Sofus Clausen 1998 Sparta
5 624 15.65 15.27 Sebastian Sund Frandsen 1998 Aalborg AM
6 468 DNS 17.18 16.12 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 14:05
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 10.80 11.83 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
2 304 6.13 Clara Bang Larsen 2001 Odense Atletik/OGF
3 546 13.75 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
4 52 11.74 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
5 565 9.61 Cecilie Bang 2000 Viborg AM
6 219 8.12 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
7 576 9.60 Sofie Märcher 2000 Viborg AM
8 616 10.63 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
9 86 9.10 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
10 233 12.04 12.04 Anne-Kathrine Jørgensen 2000 Kolding KFUM
11 253 10.53 10.53 Annesofie Hartmann Nielse 2000 Københavns IF
12 313 9.05 Liv Nowack 2001 Odense Atletik/OGF
13 632 8.30 8.30 Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M
14 122 7.96 Andrea Holm Frederiksberg IF
15 581 10.58 10.58 Elisabeth Auning 2000 Aabenraa IG ATM
16 15 9.56 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
17 413 12.12 12.12 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
18 82 DNS 9.36 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 2 at 14:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 688 16.90 Thomas Elling Christensen 1997 Århus 1900 A/M
3 602 16.38 16.38 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 171 15.36 14.85 Mathias Mørk 1997 Helsingør Atletik
5 150 15.92 15.92 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
6 336 18.32 Patrick Christensen 1996 Odense Atletik/OGF
Drenge 20-22 år - 110 meter hæk - Day 2 at 14:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 507 15.19 Nicolai Hartling 1994 Sparta
4 450 16.09 15.74 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
5 207 16.26 16.26 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
Drenge 20-22 år - Diskoskast - Day 2 at 14:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 650 44.89 44.89 Hallur Simonsen 1995 Århus 1900 A/M
2 256 28.82 Christian Iversen 1993 Københavns IF
3 113 40.58 40.58 Morten Nielsen 1995 Esbjerg AM
4 421 56.24 56.24 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
5 24 39.79 41.18 Mikkel Jørgensen 1995 Amager AC
Piger 14-15 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 14:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 21.39.16 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
2 635 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
3 82 18.15.94 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 2 at 15:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 11.46.64 Maya Haghfelt 2000 Helsingør Atletik
2 665 11.02.14 11.02.14 Laura Astrup 2000 Århus 1900 A/M
3 8 11.59.79 11.16.81 Karen Mølgaard Rasmussen 2000 AGF Atletik
4 593 11.46.85 11.46.85 Andrea Holm Nielsen 2000 Aalborg AM
5 487 11.16.35 11.16.35 Lærke Natacha Lund 2001 Sparta
7 458 11.00.06 11.00.06 Frida Schledermann 2001 Sparta
8 572 11.41.57 Marie Møller Schmidt 2001 Viborg AM
9 628 11.45.00 Sofie Hintz 2000 Aalborg Øst Road Runners
10 251 10.54.91 10.54.91 Amanda Amaloo 2000 Københavns IF
11 189 11.41.81 Freja Lunde Larsen 2000 Holte Atletik
12 573 11.06.53 Mie Gam 2001 Viborg AM
13 102 12.06 Cathrine Andersen 2000 Esbjerg AM
14 613 11.18.32 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
SCRATCH
1 2 DNS 12.12 12.08 Anna Møller Larsen 2000 AGF Atletik
2 230 DNS 10.05.08 10.04.17 Anastacia Damm 2001 Kolding KFUM
3 635 DNS 11.25.66 Anna Mosby Nielsen 2001 Århus 1900 A/M
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 15:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 462 6.01 6.01 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 238 5.87 5.87 Marc Christiansen 1998 Kolding KFUM
3 508 6.69 6.69 Nicolai L. Andersen 1998 Sparta
4 249 6.05 6.05 Albert Ranning 1998 Københavns IF
5 555 DNS 6.47 Jonas N. Bjerremand 1998 Vejle IF
6 626 DNS Zakariya Dhamac 1999 Aalborg AM
7 59 6.68 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 690 6.49 6.49 Tórur Mortensen 1998 Århus 1900 A/M
9 383 6.55 Kasper Larsen 1999 SIK 80 Sæby
10 524 6.98 6.98 Simon Traoré 1998 Sparta
11 526 6.03 6.03 Sofus Clausen 1998 Sparta
SCRATCH
1 297 DNS 5.25 Christian Fobian Dalsgaar 1998 Nyborg GIF
2 489 DNS 5.94 6.00 Mads Holm 1999 Sparta
3 654 DNS 5.83 5.83 Jacob Møberg Klysner 1998 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 2 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 340 Camilla Øhrmann 1999 Randers Freja
2 9 10.26.40 10.19.73 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
3 68 12.04.52 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
4 77 13.10.96 12.27.91 Natasha Clausen 1999 Ballerup AK
5 234 10.19.54 1.05.99 Dorthea Jørgensen 1998 Kolding KFUM
6 445 10.03.83 10.03.83 Clara Kall 1999 Sparta
7 670 12.11 Marie Halkjær Dupont 1998 Århus 1900 A/M
8 107 11.22.03 Frederikke Bilgrav 1999 Esbjerg AM
9 188 11.05.49 Caroline Amalie Jensen 1999 Holte Atletik
SCRATCH
1 6 DNS Johanne Astrup Rsmussen 1999 AGF Atletik
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 15:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 32.41 33.00 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
2 616 30.04 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
3 82 23.08 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
4 52 31.42 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
5 15 25.92 Emilie Mejls Ramsgaard 2001 AK Holstebro
6 44 24.29 24.29 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
7 37 28.83 28.83 Feline Christens 2000 Bagsværd AC
8 253 38.08 38.08 Annesofie Hartmann Nielse 2000 Københavns IF
9 632 22.25 22.25 Amalie Holmark Andersen 2001 Århus 1900 A/M
10 121 32.79 Amalie M Pedersen Frederiksberg IF
11 86 26.54 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
12 546 43.43 Vicky Dahl 2000 Stoholm IF
13 576 23.47 Sofie Märcher 2000 Viborg AM
14 155 23.73 23.73 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
15 609 24.17 Karoline Winther Mortense 2000 Aalborg AM
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 2 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 137 10.01.76 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
2 38 9.57.81 9.57.81 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
3 20 Jonathan Mogensen 2000 Amager AC
4 564 9.41.23 Carl-Christian Burvil 2000 Viborg AM
5 221 10.18.18 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 IK Hellas
6 446 9.55.09 9.55.09 Conrad Lind 2001 Sparta
7 623 9.03.68 9.03.68 Oliver Bjørslev 2000 Aalborg AM
8 310 9.56.97 Jonas Lyngvald Schmidt 2001 Odense Atletik/OGF
9 245 10.08.81 Louis Cantby 2001 Korsør AM
10 579 9.49.65 Anders Schou viking 2001 Viking Atletik Rønne
11 13 10.10.27 10.10.27 Rasmus Nyhus Hertz 2000 AGF Atletik
12 369 9.28.07 Mebrahtom Tesfom 2000 SAK77
13 48 10.31.93 10.31.93 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
14 412 9.57.17 9.57.17 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
15 69 10.02.98 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
16 392 9.47.35 9.47.35 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
SCRATCH
1 184 DNS 9.48.88 9.48.88 Daniel Schmidt 2000 Herning GF AM
Piger 18-19 år - 5000 meter - Day 2 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 18.20.48 18.20.48 Sara Schou Kristensen 1997 Bagsværd AC
2 467 19.41.37 19.41.37 Isabella Sheldon 1997 Sparta
3 360 18.12.32 Camilla Lundtoft 1996 SAK77
Piger 20-22 år - 5000 meter - Day 2 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 563 19.26.12 Camilla Laursen 1995 Viborg AM
SCRATCH
1 268 DNS 17.53.22 Josephine Brysting 1995 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 5000 meter - Day 2 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 231 17.23.53 17.23.53 Anders Holmelund Jørgense 1999 Kolding KFUM
2 627 August Runge Bengtson 1999 Aalborg Øst Road Runners
3 676 Rasmus Lorenzen 1998 Århus 1900 A/M
4 539 16.52.92 16.52.92 Thor Bendix Madsen 1999 Sparta
5 678 17.08.58 17.08.58 Sander Kragelund Christse 1999 Århus 1900 A/M
6 26 16.23.98 Simon Holst 1998 Amager AC
7 382 16.49.06 16.49.06 Bastian Peitersen 1999 SIK 80 Sæby
8 422 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
9 493 16.47.86 16.47.86 Malthe Nielsen 1999 Sparta
10 202 15.26.58 15.26.58 Alexander Siedler Nielsen 1999 Hvidovre AM
11 65 16.51.25 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
12 406 15.43.97 15.43.97 Sebastian Stensvig 1999 Skive AM
13 236 16.45.61 16.45.61 Mads Emil Munksgaard 1999 Kolding KFUM
SCRATCH
1 19 DNS 15.53.11 Frederik Mogensen 1998 Amager AC
2 556 DNS Julian Gregersen 1998 Vejle IF
3 326 DNS Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik/OGF
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 16:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 215 41.73 41.73 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
2 434 26.90 26.90 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
3 415 22.10 22.10 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 427 29.06 29.06 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta
5 438 23.24 23.24 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
6 209 22.78 22.78 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
7 687 22.97 22.97 Therese Johansen 1999 Århus 1900 A/M
8 290 34.93 34.93 Ane Riber 1999 Køge Atletik
9 35 21.16 21.16 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC
10 293 38.34 38.34 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
11 225 29.56 29.56 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia
12 381 31.23 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby
Drenge 18-19 år - 5000 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 571 15.53.10 Marc Laursen 1997 Viborg AM
2 109 15.16.11 Kristian Holm Jensen 1997 Esbjerg AM
3 39 14.39.94 14.39.94 Joachim Weel Rosbo 1997 Bagsværd AC
4 106 15.59.46 Frederik Kjeldsen Hertz 1997 Esbjerg AM
5 640 16.33.96 16.33.96 Casper Giversen Århus 1900 A/M
Drenge 20-22 år - 5000 meter - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 566 16.06.84 Emil Kortbæk Aarestrup 1995 Viborg AM
2 606 15.37.38 15.37.38 Johannes Würtz 1995 Aalborg AM
3 279 16.40.80 16.18.59 Mikkel Hansen 1993 Københavns IF
4 125 15.18.26 Esben Krogh Rasmussen 1993 Frederiksberg IF
5 547 15.52.54 Alex Mogensen 1994 SÅN-Løberne
6 5 15.03.47 Jacob Simonsen 1995 AGF Atletik
7 318 Mohammed Idiris 1995 Odense Atletik/OGF
8 94 16.54.35 16.54.35 Malthe Gaarsdal 1995 Blovstrød Løverne
9 10 15.53.34 Kristian Broløs Damgaard 1995 AGF Atletik
10 90 16.38.02 16.32.00 Christoffer Vienberg 1994 Blovstrød Løverne
11 491 15.58.60 15.55.77 Mads Skaaning 1995 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 16:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 522 7.09 7.09 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
2 615 6.17 6.17 Magnus Ugilt 1997 Aalborg AM
3 389 6.26 6.39 Frederik Neergaard Sørens 1996 Skive AM
4 142 6.20 6.20 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 329 5.99 Robin Swann 1997 Odense Atletik/OGF
6 604 6.50 6.50 Jakob Plaschke 1996 Aalborg AM
7 620 6.05 6.13 Matthias Kikkenborg 1997 Aalborg AM
8 603 DNS 5.44 5.44 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Drenge 20-22 år - Længdespring - Day 2 at 16:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 497 6.81 7.02 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
2 70 6.75 Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
3 62 7.05 Frederik Thomsen 1993 Ballerup AK
4 207 6.85 6.85 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
SCRATCH
1 43 DNS 5.84 5.84 Michael Rangel 1994 Bagsværd AC
2 286 DNS 6.10 Trygvi Laksafoss 1994 Københavns IF
3 551 DNS 6.53 Daniel W. Jørgensen 1993 Vejle IF
Piger 14-15 år - 1000 m stafet - Day 2 at 17:20
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 Freja Krogh, Katrine Holgaard, Anne Andersen, Ida Jørgensen Aalborg AM 2.hold
4 Emma Guldager, Amanda Kyhn, Mathilde Brüchle Kodal, Anna Mosby Nielsen Århus 1900 2.hold
5 Isabella Juul, Cecilie Boesdal, Hannah Illum Petersen, Laura Nørrung Poulsen Sparta 2.hold
HEAT 2 / 2
1 Sofie Haahr, Catharina Thorn, Caroline Bjerre Hansen, Roze Gad Akrawi Esbjerg AM
2 Tine H. Nielsen, Cecilie B. Meier, Thea Lyng Møller Jensen, Laura Astrup Århus 1900 1.hold
3 Naja Vinther, Laura Valentin Jensen, Astrid Lykke, Emilie Florin Helsingør Atletik
4 Fie Hoffmann, Marie Paule Dahi, Maria Pico Kjeldsen, Jasmin Boe Rasmussen Greve Atletik
5 Olivia Tuokila, Sarah Sveistrup Dahl, Olivia Thorsgaard, Anna Mark Helwigh Sparta 1.hold
6 Mathilde Pritzel Nielsen, Henriette Schnack, Nathalie Richter, Freja Wærness Aalborg AM 1.hold
SCRATCH
1 DNS Bagsværd AC
2 DNS Odense Atletik
3 DNS SAK77
Drenge 14-15 år - 1000 m stafet - Day 2 at 17:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Christian Cornelius, Alexander Haugeby, Sebastian Larsen, Sebastian Nielsen Sparta 2.hold
3 DNS Esbjerg AM
4 Toke Staub Jørgensen, Mads Maegaard Jørgensen, Tobias Rendbæk, Andreas Emil Land Odense Atletik
5 Gabriel Lausten, Emil Frænde, Vincent Plas, William Devantier Sparta 1.hold
6 Lucas Richardt, Rasmus Vejlgård, Mebrahtom Tesfom, Markus Kirk Kjeldsen SAK77
SCRATCH
1 DNS Holte Atletik
2 DNS Skive AM
3 DNS Århus 1900
Piger 16-17 år - 1000 m stafet - Day 2 at 17:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Caroline Graversgaard Joh, Cornelia Andersen Slej, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes Århus 1900 1.hold
2 Mathilde Søndergaard Jeps, Ane Kjærgaard, Simone Hjort, Johanne Wiedemann Simonse Sparta 2.hold
3 Katrine Koch Jacobsen, Cecilie Schou-Nielsen, Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard Sparta 1.hold
4 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Tine Østergaard, Mia Helene Mørck Bagsværd AC P17
5 Lærke Kreiberg, Emilie Pedersen, Frida Selmer, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
6 Camille Frederiksen, Bjørg Nowack, 1998, Freja Blom Odense Atletik
SCRATCH
1 DNS Skive AM
2 DNS Århus 1900 2.hold
Drenge 16-17 år - 1000 m stafet - Day 2 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Jacob Hvorup, Samuel Marcus, Louis Herrmann, Malthe Nielsen Sparta 2.hold
3 Jonathan Aquino, Sofus Clausen, Gustav Lundholm Nielsen, Andreas Lindgreen Sparta 1.hold
4 Thomas Holm, Oliver Chabert, Frankly Dadey, Mathias Astrup Greve Atletik
5 Mathias Thuesen, Andreas Støve, William Winkler, Robin Ostenfeldt SAK77
SCRATCH
1 DNS Århus 1900
Piger 18-19 år - 4 x 400 m stafet - Day 2 at 18:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Karoline Hardis, Emily Oron Lexner, Louise Rode, Anna Emilie Møller Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 DNS Århus 1900
Piger 20-22 år - 4 x 400 m stafet - Day 2 at 18:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 Emma Vitale, Josephine Thestrup, Julia Maurer, Sandra Böll Sparta
SCRATCH
1 DNS Esbjerg AM P22
Drenge 18-19 år - 4 x 400 m stafet - Day 2 at 18:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Asger Østerby, Kasper Andersson, Henning Elmer, Kenneth Pedersen Greve Atletik
4 Alex Futtrup Christiansen, Kasper Korsgaard Nielsen, Magnus Nyman HALL, Thomas Elling Christensen Århu 1900 D19
5 Fuad Raga, Mathias Holm, Daniel Korang, Phillip Reynolds Sparta
Drenge 20-22 år - 4 x 400 m stafet - Day 2 at 18:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 Benjamin Gabrielsen, Frederik Furstenberg, Emil Kaare Strøm, Nicolai Hartling Sparta
SCRATCH
1 DNS Bagsværd AC
2 DNS Odense Atletik