DMU • 2015 Aug 22 - Aug 23 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 400 meter hæk - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.32 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 1.05.67 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 1.06.73 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 1.06.87 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
5 1.20.45 Therese Johansen 1999 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.46 (+1.7) Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF X X X 10.46 (+1.7) X X
2 10.21 (+2.7) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 9.52 (+2.5) 9.86 (+1.8) 9.93 (+2.7) 10.06 (+2.7) 10.04 (+0.6) 10.21 (+2.7)
3 10.03 (+1.9) Rita Wilcke 1999 Københavns IF 10.03 (+1.9) 9.89 (+1.1) 9.98 (+1.7) X X 9.54 (+0.2)
4 9.54 (+2.7) Helene Nyby 1999 Aalborg AM X 9.54 (+2.7) X X 9.14 (+0.0) 9.40 (+1.1)
5 9.49 (+1.5) Louise Østergård 1999 SIK 80 Sæby 9.31 (+1.8) 9.32 (+2.9) 9.18 (+1.4) 9.49 (+1.5) X X
6 9.43 (+0.4) Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M X X 9.28 (+2.1) 9.43 (+0.4) X X
7 9.08 (+3.3) Sofie Revall 1998 Greve Atletik X X 9.08 (+3.3) X X 8.62 (+3.7)
8 9.00 (+1.8) Thea H. Nielsen 1998 Århus 1900 A/M 8.80 (+3.3) 9.00 (+1.8) 8.99 (+3.1) 8.92 (+1.9) 8.55 (+0.1) 8.60 (+1.1)
Piger 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 49.36 Katrine Koch Jacobsen, Anne Sofie Kirkegaard, Emma Beiter Bomme, Simone Hjort Sparta 1.hold
2 50.86 Helena S. Lang, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes, Cornelia Andersen Slej Århus 1900 1.hold
3 51.39 Amalie Brammer Kristianse, Sarah W. Jensen, Maja Clement Frederiksen, Therese Helk Olesen Skive AM
4 51.87 Emilie Pedersen, Frida Selmer, Lærke Kreiberg, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
5 52.02 Louise Wessel Leroy, Ane Kjærgaard, Leonora Hede, Mathilde Søndergaard Jeps Sparta 2.hold
6 54.37 Pernille Schmidt, Karen Mølgaard Rasmussen, Caroline Højgaard, Julie Bøye AGF Atletik
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.74 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM X 14.46 14.70 14.62 14.74 14.69
2 PB 13.84 Karoline Mangor 1998 Sparta 13.62 13.10 13.74 13.69 13.79 13.84
3 13.26 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 12.49 12.46 12.92 13.26 13.19 12.83
4 PB 13.20 Ayoe B Røbel 1998 Sparta 12.87 12.47 12.78 12.53 12.04 13.20
5 12.81 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 12.33 10.32 11.22 11.45 12.81 12.01
6 12.08 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M 11.77 12.08 11.45 X 11.49 11.44
7 11.93 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik X 11.11 11.53 11.62 11.38 11.93
8 11.27 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 9.38 9.27 11.27 10.15 10.81 11.15
9 11.21 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM 10.47 10.50 11.21
10 10.43 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas X X 10.43
11 10.18 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 9.67 X 10.18
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.38.96 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 4.40.01 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
3 PB 4.45.64 Clara Kall 1999 Sparta
4 PB 4.49.10 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
5 PB 4.53.04 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
6 4.58.81 Dorthea Jørgensen 1998 Kolding KFUM
7 4.59.48 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
8 PB 5.20.73 Camilla Øhrmann 1999 Randers Freja
9 5.23.22 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
10 PB 5.23.96 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
11 5.25.88 Frederikke Bilgrav 1999 Esbjerg AM
12 PB 5.36.43 Marie Halkjær Dupont 1998 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 14:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.45 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 46.45 40.75 41.22 43.53 X 45.90
2 44.61 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia 40.78 44.61 42.94 X X X
3 42.20 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta 42.20 X 38.04 38.38 37.30 39.44
4 37.84 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta 34.61 33.95 37.06 37.84 X X
5 PB 36.67 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja X 31.78 31.91 35.85 X 36.67
6 36.11 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 36.06 X X X 36.11 X
7 PB 32.56 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 29.20 29.88 32.56 X 31.20 X
8 31.58 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 30.08 29.50 30.28 X 30.98 31.58
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.6
1 Q 12.47 Emilie Pedersen 1998 SAK77
2 q 12.70 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 13.36 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 13.45 Simone Hjort 1999 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.7
1 Q 12.36 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 PB q 12.78 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
3 12.96 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
4 PB 13.11 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
5 13.76 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.0
1 PB Q 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 q 12.93 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 13.17 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 13.87 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
4 13.87 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166 169 172 175
1 1.72 Rikke Andersen 1998 Sparta O O O O XO XXX
2 1.69 Tina Bischoff Gerlin 1998 Holte Atletik O O O XXO XXX
3 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O XO O XXX
4 1.51 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O XO O XXX
5 1.48 Emilie Persson 1999 Sparta O O XXO XXX
6 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XO XO XXX
7 1.40 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub O O XXX
8 1.40 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas O XO XO XXX
DNS Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 44.15 Sarah Bahat 1999 Århus 1900 A/M 38.24 39.28 42.17 42.21 44.15 X
2 PB 42.88 Liv Cantby 1999 Korsør AM 42.88 X 39.75 37.75 40.56 40.87
3 42.40 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 35.80 40.47 X 42.40 40.03 36.18
4 PB 38.97 Maja Clement Frederiksen 1998 Skive AM 35.24 35.67 34.86 33.33 38.97 32.88
5 35.36 Marita Káradóttir 1998 Århus 1900 A/M 34.83 X 35.36 34.54 32.30 X
6 30.56 Amailie Nielsen 1998 IK Hellas X 30.56 29.07 29.66 26.45 26.88
7 27.99 Rita Wilcke 1999 Københavns IF 27.48 27.79 X X 26.24 27.99
8 27.81 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby X X X 27.81 27.25 27.04
Piger 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 16:35
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.29.04 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
2 7.53.75 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
3 8.36.35 Astrid Bager 1999 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 PB 12.45 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 12.57 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 12.71 Emilie Pedersen 1998 SAK77
4 12.84 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 13.18 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 13.19 Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 18:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 54.62 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 PB 58.63 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
3 58.86 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
4 1.01.99 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
5 1.03.00 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
6 1.03.42 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 1.03.65 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
8 1.03.83 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
9 1.04.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
10 1.06.83 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
HEAT 1 / 2
7 1.03.65 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
8 1.03.83 Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
9 1.04.69 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
10 1.06.83 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
HEAT 2 / 2
1 54.62 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 PB 58.63 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
3 58.86 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
4 1.01.99 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
5 1.03.00 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
6 1.03.42 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.6
1 Q 15.23 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 q 15.54 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 q 16.42 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
4 PB 18.42 Lise Louise Pedersen 1999 Rødding Atletik Klub
5 20.12 Sofie Jørgensen 1999 Randers Freja
DNS Laura Lund 1998 Aalborg AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.8
1 Q 15.24 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 q 15.50 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 16.15 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
4 17.66 Amalie B. Petersen 1998 Randers Freja
5 17.96 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
DNF Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 10:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.15.59 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.17.04 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
3 PB 2.18.48 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
4 2.20.22 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
5 2.22.39 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
6 2.24.00 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
7 PB 2.32.13 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
8 2.33.89 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
9 2.34.36 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
10 2.43.08 Sophie Dyrekær Gudsøe 1998 IK Hellas
11 2.44.91 Astrid Bager 1999 Sparta
12 2.49.17 Anne Zederkof Christoffer 1998 AK Holstebro
HEAT 1 / 2
7 PB 2.32.13 Mathilde Pedersen 1999 Aalborg AM
8 2.33.89 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
9 2.34.36 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
10 2.43.08 Sophie Dyrekær Gudsøe 1998 IK Hellas
11 2.44.91 Astrid Bager 1999 Sparta
12 2.49.17 Anne Zederkof Christoffer 1998 AK Holstebro
DNS Nina Krarup 1999 Esbjerg AM
HEAT 2 / 2
1 2.15.59 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.17.04 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
3 PB 2.18.48 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
4 2.20.22 Michela Damm 1998 Kolding KFUM
5 2.22.39 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
6 2.24.00 Freja Blom 1999 Odense Atletik/OGF
DNS Emilie Damgaard 1998 Kolding KFUM
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.61 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 26.52 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 26.78 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 26.81 Emilie Pedersen 1998 SAK77
5 27.23 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 27.29 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
7 PB 27.33 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
8 27.54 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
9 28.10 Simone Hjort 1999 Sparta
10 28.18 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
11 28.33 Anne Ohrt Gregersen 1999 Esbjerg AM
12 28.45 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
13 28.63 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
13 28.63 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
15 29.01 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
16 29.18 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
17 29.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 1 / 3 - Wind: -2.0
11 28.33 Anne Ohrt Gregersen 1999 Esbjerg AM
13 28.63 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
15 29.01 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
16 29.18 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
17 29.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.1
5 27.23 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
7 PB 27.33 Pernille Schmidt 1999 AGF Atletik
9 28.10 Simone Hjort 1999 Sparta
10 28.18 Cornelia Andersen Slej 1999 Århus 1900 A/M
12 28.45 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
13 28.63 Jasmin Gade 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: -2.3
1 25.61 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 26.52 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 26.78 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
4 26.81 Emilie Pedersen 1998 SAK77
6 27.29 Sarah W. Jensen 1999 Skive AM
8 27.54 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 330 340 360
1 3.40 Mira Guldbrandsen 1998 Sparta O XO XXX
2 3.30 Josephine Skipper 1998 Randers Freja O XO O XXO XXX
3 3.00 Bjørg Nowack 1999 Odense Atletik/OGF O O XXO XO O XXX
4 2.80 Camille Frederiksen 1999 Odense Atletik/OGF XXO O XO XXO XXX
5 =PB 2.60 Karoline F Madsen 1999 Århus 1900 A/M O O O XXO XXX
6 2.30 Katrine Hjelmborg 1999 Odense Atletik/OGF XO XO XXX
7 2.20 Krista Stenstrøm 1999 Odense Atletik/OGF O O O XXX
8 0.00 Sofie Johanning Garset 1999 Århus 1900 A/M XXX
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 13:30
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 16.94 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 16.39 16.44 15.80 15.73 16.94 X
2 PB 13.95 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia 12.56 X 12.42 X 13.51 13.95
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 2 at 13:35
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.4
1 15.18 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
2 15.53 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 15.54 Mai Stæhr Rødtnes 1999 Århus 1900 A/M
4 16.11 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 16.33 Josephine Skipper 1998 Randers Freja
6 16.92 Caroline Graversgaard Joh 1998 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.70 (+2.7) Emma Beiter Bomme 1998 Sparta 5.45 (+2.2) 5.25 (+0.4) 5.33 (+1.1) 5.70 (+2.7) 5.23 (+1.3) 5.50 (+2.0)
2 5.37 (+3.1) Simone Hjort 1999 Sparta 5.37 (+3.1) 5.01 (+1.1) 5.11 (+2.4) 4.73 (+1.3) 5.21 (+1.5) 5.17 (+1.1)
3 5.22 (+2.1) Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 5.05 (+2.4) X X 5.12 (+1.4) X 5.22 (+2.1)
4 5.13 (+2.8) Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 4.62 (+1.8) 4.93 (+0.0) X 4.79 (+0.4) X 5.13 (+2.8)
5 4.91 (+1.8) Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.71 (+0.1) 4.91 (+1.8) 4.88 (+2.6) 4.70 (+1.5) 4.64 (+2.1) 4.89 (+2.2)
6 4.85 (+1.8) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 4.82 (+1.9) 4.64 (+1.0) 4.71 (+2.3) 4.79 (+1.3) 4.85 (+1.8) 4.83 (+2.3)
7 4.83 (+2.5) Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF 3.23 (+0.4) 4.64 (+0.2) 4.39 (+1.5) 4.83 (+2.5) 4.71 (+2.9) X
8 4.81 (+3.6) Ane Kjærgaard 1998 Sparta 4.81 (+3.6) 3.42 (+0.2) 4.57 (+1.4) 4.44 (+1.0) 4.71 (+3.1) 4.50 (+2.0)
9 4.57 (+2.3) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta X 4.47 (+2.3) 4.57 (+2.3)
10 4.57 (+1.9) Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.57 (+1.9) 4.36 (+1.2) 4.37 (+0.3)
11 4.37 (+1.3) Helene Nyby 1999 Aalborg AM 4.12 (+2.8) 4.37 (+1.3) 4.37 (+2.2)
12 4.04 (+1.9) Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF X X 4.04 (+1.9)
DNS Helena S. Lang 1998 Århus 1900 A/M
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 2 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.27.06 Clara Kall 1999 Sparta
2 10.48.56 Dorthea Jørgensen 1998 Kolding KFUM
3 10.53.16 Kirsten Wiborg Jensen 1998 AGF Atletik
4 11.20.65 Camilla Øhrmann 1999 Randers Freja
5 11.51.91 Caroline Amalie Jensen 1999 Holte Atletik
6 11.58.19 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
7 12.08.80 Marie Halkjær Dupont 1998 Århus 1900 A/M
8 12.10.93 Frederikke Bilgrav 1999 Esbjerg AM
9 13.13.39 Natasha Clausen 1999 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 16:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.79 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM X 39.35 40.79 X 39.90 X
2 36.73 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik 33.82 36.73 X X X X
3 PB 36.25 Ane Riber 1999 Køge Atletik 34.81 X 35.06 31.50 36.25 34.13
4 PB 32.12 Ayoe B Røbel 1998 Sparta X X 26.93 32.12 X 30.42
5 29.27 Laura Pauska 1999 IK Olyimpia 24.98 27.33 27.97 27.09 29.17 29.27
6 27.87 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta 20.84 X 26.17 26.34 27.87 25.62
7 27.69 Anne Farum 1999 SIK 80 Sæby 25.40 26.01 25.37 X X 27.69
8 PB 24.70 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta 24.70 X 24.51 21.51 X 23.54
9 22.63 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM X 22.63 21.04
10 PB 22.28 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC 19.98 22.28 20.79
11 20.50 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA X 20.50 X
12 19.68 Therese Johansen 1999 Århus 1900 A/M X 19.68 19.29
Piger 16-17 år - 1000 m stafet - Day 2 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.14.57 Katrine Koch Jacobsen, Cecilie Schou-Nielsen, Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard Sparta 1.hold
2 2.21.55 Caroline Graversgaard Joh, Cornelia Andersen Slej, Mai Stæhr Rødtnes, Liv Stæhr Rødtnes Århus 1900 1.hold
3 2.22.98 Katarina Hessner Hansen, Rose Due, Tine Østergaard, Mia Helene Mørck Bagsværd AC P17
4 2.29.09 Lærke Kreiberg, Emilie Pedersen, Frida Selmer, Josefine Bundgaard-Hansen SAK77
5 2.31.24 Mathilde Søndergaard Jeps, Ane Kjærgaard, Simone Hjort, Johanne Wiedemann Simonse Sparta 2.hold
6 2.35.38 Camille Frederiksen, Bjørg Nowack, 1998, Freja Blom Odense Atletik