DMU holdfinale - drenge 16-19 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 16-19 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 Steffen Knudsen 1998 Aarhus 1900
3 12 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
4 2 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
5 39 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
6 74 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
7 13 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
8 3 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
Drenge 16-19 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
2 9 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 63 Marcus Thomsen 1998 Aarhus 1900
4 68 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik
5 24 DNS Andreas Sandfeld Hansen 1999 Sparta
6 25 Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 7 Philip Vegge 2000 Greve Atletik
Drenge 16-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:45
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 66 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 20 Mads Lund 2000 Sparta
4 62 Kasper Bang 1997 Aarhus 1900
5 1 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 77 Frederik Randrup 1997 Odense Atletik
3 15 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 8 DNS Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
Drenge 16-19 år - Hammerkast - Day 1 at 13:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 August Hallberg 1998 Sparta
2 56 Tais Kjær 2000 Aarhus 1900
3 43 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
4 72 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik
5 7 Philip Vegge 2000 Greve Atletik
6 41 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
7 25 Alexander Haugeby 2000 Sparta
8 67 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik
Drenge 16-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Aske Petersen 1998 Sparta
2 61 Jacob Klysner 1998 Aarhus 1900
3 73 Robin Swann 1997 Odense Atletik
4 1 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 40 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
6 81 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
7 75 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 16-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 75 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 55 Simon Hansen 1998 Aarhus 1900
4 3 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 12 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
6 13 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
7 61 Jacob Klysner 1998 Aarhus 1900
8 77 Frederik Randrup 1997 Odense Atletik
Drenge 16-19 år - Højdespring - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 6 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 74 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 20 Mads Lund 2000 Sparta
5 55 Simon Hansen 1998 Aarhus 1900
6 22 DNS Aske Petersen 1998 Sparta
Drenge 16-19 år - Spydkast - Day 1 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 60 Steffen Knudsen 1998 Aarhus 1900
3 43 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
4 26 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 68 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik
6 67 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik
7 28 Arthur W. Petersen 1999 Sparta
Drenge 16-19 år - 5000 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 Magnus Nymann 2000 Aarhus 1900
2 18 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
3 36 Joachim Rønsholt 1999 Ballerup AK
4 76 Peter Christian Wildt 1998 Odense Atletik
5 82 Mads Emil Mikkelsen 1997 Greve Atletik
6 19 Malthe Nielsen 1999 Sparta
Drenge 16-19 år - Trespring - Day 1 at 16:15
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 Kasper Bang 1997 Aarhus 1900
2 14 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 2 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
4 73 Robin Swann 1997 Odense Atletik
5 40 DNS Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
Drenge 16-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 DNS Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 69 Jonas Jensen 1998 Odense Atletik
3 8 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
4 14 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
5 66 Andreas Land 2000 Odense Atletik
6 56 Tais Kjær 2000 Aarhus 1900
Drenge 16-19 år - 1500 meter - Day 1 at 17:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 37 Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
3 57 Magnus Nymann 2000 Aarhus 1900
4 70 Jonas Gertsen 1998 Odense Atletik
5 16 William Devantier 2000 Sparta
6 17 Morten Bach 2000 Sparta
Drenge 16-19 år - Diskoskast - Day 1 at 17:55
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 63 Marcus Thomsen 1998 Aarhus 1900
2 26 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 9 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 41 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
5 72 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik
6 42 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
7 4 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
8 27 August Hallberg 1998 Sparta
Drenge 16-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Andreas Land, Robin Swann, Jonas Gertsen, Peter Roll Odense Atletik - II
2 Emil Frænde, Mads Lund, Jacob Hvorup, Marc Hanselmann Sparta - II
3 Frederik Randrup, Jonas Jensen, Toke Staub Jørgensen, Tobias Rendbæk Odense Atletik - I
4 Frankly Dadey, Peter Andersson, Oliver Chabert, Asger Østerby Greve Atletik - I
5 Jacob Klysner, Tais Kjær, Steffen Knudsen, Simon Hansen Aarhus 1900 - I
6 Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen, Sebastian Pedersen, Nikolaj Graves Sparta - I