Glostrup Games • 2015 Apr 25 • Glostrup Stadion • Glostrup

ALL
Mænd 55-59 år

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:00
Games rekord: 10.49 Anneli Overby - Slagelse Atletik DELTA - 2010
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.6
1 Q 11.54 1 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 11.59 1 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
3 11.88 1 Signe Larsen 2002 FIF-Hillerød
4 12.07 1 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik
5 12.76 1 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
6 13.80 1 Sofia Lange 2002 Københavns IF
7 14.06 1 Nina Loshak 2003 Københavns IF
8 14.92 1 Bianca Gad 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.0
1 Q 11.27 1 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.50 1 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
3 q 11.53 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 12.06 1 Esther Arce 2002 Amager AC
5 12.45 1 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
6 12.55 1 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
7 12.82 1 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
8 12.89 1 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.8
1 Q 11.60 1 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
2 q 11.71 1 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
3 11.74 1 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
4 12.43 1 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 12.52 1 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik
6 13.66 1 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
DNS Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
HEAT 4 / 4 - Wind: -2.5
1 Q 11.53 1 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
2 12.25 1 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 12.33 1 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
4 12.68 1 Eva Seixas 2002 Københavns IF
5 13.16 1 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
DNS Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 297 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
2 181 Nina Loshak 2003 Københavns IF
3 188 13.17 Sofia Lange 2002 Københavns IF
4 27 11.53 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 49 11.60 Signe Larsen 2002 FIF-Hillerød
6 132 14.83 Bianca Gad 2003 Københavns IF
7 302 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik
8 41 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
HEAT 2 / 4
1 257 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
2 107 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
3 158 12.41 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
4 65 11.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 5 11.92 Esther Arce 2002 Amager AC
6 109 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
7 171 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
8 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
2 295 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik
3 304 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
4 174 12.25 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 127 11.00 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
6 52 12.12 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 38 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
8 15 DNS Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
HEAT 4 / 4
2 259 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
3 29 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 149 12.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
5 86 DNS 11.43 Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
6 143 12.02 Eva Seixas 2002 Københavns IF
8 266 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
SCRATCH
1 51 DNS Ellen Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 278 DNS Carla Skousen 2002 Trongården IF
3 282 DNS Mia Van Elzelingen 2002 Trongården IF
4 404 DNS Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
Games rekord: 1.68 Conny Fachinger - ESV Lok Neustrelitz - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 105 110 115 120 125 130 135 138
1 1.35 7 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF O O O XO XXX
2 1.30 5 Lilian Görke 2001 Lõwenberg O XO XXX
2 1.30 5 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF O XO XXX
4 1.30 1 Ellen Balslev 2001 Københavns IF XO XXO XO XXX
5 1.30 1 Juliane Kollwitz 2001 Lõwenberg O XO XO O XXO XXX
6 1.25 1 Lærke Krejberg 2000 Silkeborg 77 O O XXX
7 1.25 1 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF O XO XO XXO O XXX
DNS Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 204 Juliane Kollwitz 2001 Lõwenberg
2 300 DNS Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik
3 210 Lilian Görke 2001 Lõwenberg
4 222 Lærke Krejberg 2000 Silkeborg 77
5 198 1.26 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 140 1.35 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
7 199 1.40 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
8 197 1.45 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
Games rekord: 1.66 Evelin Kusman Tallinna - Nömme SK - 1997
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 125 130 135 138 141 144 147 152 155 158 160
1 1.55 7 FLine Damsgaard Andersen 1999 Silkeborg 77 XO XO XO XX X
2 1.44 5 Simone Björk Lautrup 1998 Hellas Roskilde O O O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 218 FLine Damsgaard Andersen 1999 Silkeborg 77
2 92 1.50 Simone Björk Lautrup 1998 Hellas Roskilde
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 3.98 Josefine Skifter Andersen - Slagelse Atletik DELTA - 2012
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.60 (-0.9) 7 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.53 (-1.5) 3.41 (-0.9) 3.54 (-1.3) 3.38 (-1.7) 3.55 (-0.7) 3.60 (-0.9)
2 3.46 (-0.9) 5 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik 3.10 (-1.1) 3.17 (-1.1) 3.20 (-1.3) 3.25 (+0.0) 2.81 (-0.4) 3.46 (-0.9)
3 3.43 (-0.2) 3 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik 3.13 (-0.5) X 3.43 (-0.2) 2.98 (-0.4) 3.20 (-0.9) X
4 3.15 (-0.3) 1 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF 3.14 (-0.5) 3.12 (-0.2) 3.15 (-0.3) 3.12 (-2.1) 2.97 (-1.7) 3.00 (-0.4)
5 3.10 (+0.0) 1 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik 2.70 (-1.4) 2.75 (-2.3) 2.92 (-1.3) 2.90 (-0.6) 2.95 (-1.2) 3.10 (+0.0)
6 3.06 (-0.7) 1 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde 2.88 (-1.3) X 2.90 (-1.3) 2.86 (-0.6) 2.92 (-0.7) 3.06 (-0.7)
7 3.03 (-0.6) 1 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik 2.53 (-1.2) 2.83 (-1.1) 2.46 (-0.4) 2.87 (-0.8) 2.98 (-0.7) 3.03 (-0.6)
8 2.83 (-0.1) 1 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF 2.83 (-0.1) 2.57 (-0.5) 2.69 (-0.8) 2.55 (-0.9) 2.74 (+0.0) 2.63 (-0.4)
9 2.70 (-1.5) 1 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.68 (-0.7) 2.70 (-1.5) 2.60 (-0.7)
10 2.70 (-0.8) 1 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik 2.64 (-0.5) 2.70 (-0.8) 2.60 (-1.0)
11 2.69 (+0.0) 1 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.64 (+0.0) 2.69 (+0.0) 2.67 (-0.3)
12 2.68 (-0.5) 1 Celina Hagihara 2006 Københavns IF 2.68 (-0.5) 2.16 (+0.0) 2.60 (-0.8)
13 2.65 (+0.0) 1 Sophia Bonde 2007 Københavns IF 1.91 (-0.1) 2.44 (-0.9) 2.65 (+0.0)
14 2.65 (-0.8) 1 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik 2.65 (-0.8) X 2.32 (+0.0)
15 2.57 (-2.0) 1 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF 2.42 (+0.0) 2.46 (-1.0) 2.57 (-2.0)
16 2.49 (-1.9) 1 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC 2.49 (-1.9) 2.44 (-1.6) 2.49 (-1.0)
17 2.48 (+0.0) 1 Roberta Hoé 2007 Københavns IF 2.48 (+0.0) 2.14 (+0.0) 2.20 (-0.8)
18 2.36 (-0.8) 1 Mille Elmer 2007 Københavns IF 2.36 (-0.8) 2.19 (-0.7) 2.16 (-0.6)
19 2.20 (-0.8) 1 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 2.20 (-0.8) 2.05 (-0.5) X
20 2.10 (-0.3) 1 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF 2.07 (+0.0) 2.10 (-0.3) 2.04 (-1.3)
21 1.94 (-1.8) 1 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde 1.92 (-0.1) 1.94 (-1.8) 1.93 (-0.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF
2 2 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
3 189 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 25 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 82 1.90 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
6 142 2.02 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
7 162 2.10 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
8 184 2.34 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
9 178 2.37 Mille Elmer 2007 Københavns IF
10 236 2.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
11 134 2.72 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
12 22 2.73 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
13 237 2.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
14 21 2.91 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
15 229 2.99 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik
16 89 3.03 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
17 241 3.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
18 139 3.12 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
19 244 3.27 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
20 234 3.39 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
21 19 3.58 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 4.69 Anne Müller - Friedland 1814 TSV - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.11 (+0.1) 7 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF X 4.11 (+0.1) 3.99 (+1.0) 4.10 (+2.1) X 4.11 (+2.4)
2 4.00 (+1.6) 5 Emilie B Voigt 2004 Sparta Atletik 4.00 (+1.6) 3.97 (+1.1) 3.87 (+0.4) 3.71 (+1.8) 3.63 (+1.0) 3.83 (+2.3)
3 3.86 (+3.0) 3 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF 3.65 (+1.6) X 3.82 (+1.6) 3.67 (+1.1) 3.66 (+1.6) 3.86 (+3.0)
4 3.85 (+0.7) 1 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM 3.82 (+1.0) 3.85 (+0.7) 3.81 (+1.3) 3.70 (+1.4) X 3.78 (+2.2)
5 3.79 (+0.3) 1 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød 3.79 (+0.3) 3.78 (+1.4) 3.75 (+2.0) 3.60 (+1.4) 3.69 (+1.3) 3.75 (+2.4)
6 3.77 (+1.7) 1 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 3.66 (+0.7) 3.71 (+1.0) 3.70 (+0.8) 3.61 (+2.0) 3.53 (+1.6) 3.77 (+1.7)
7 3.71 (+1.7) 1 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF 3.71 (+1.7) 3.25 (+1.4) 2.92 (+1.9) 3.41 (+1.9) 2.83 (+2.5)
8 3.24 (+2.7) 1 Sophie Bleicke 2004 Lõwenberg 3.14 (+2.0) 3.23 (+2.2) 3.00 (+0.8) 2.92 (+1.2) 2.84 (+1.1) 3.24 (+2.7)
9 3.20 (+0.7) 1 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik 3.20 (+0.7) X 1.90 (+0.7)
10 3.14 (+1.3) 1 Sophie Senkbeil 2005 Lõwenberg 3.06 (+1.7) 3.14 (+1.3) 2.94 (+0.0)
11 2.74 (+1.3) 1 Lara Brzoska 2004 Lõwenberg 2.57 (+1.2) 2.74 (+1.8) 2.74 (+1.3)
DNS Laura Bjørnstad-Holst 2005 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 119 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM
2 10 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 160 DNS Laura Bjørnstad-Holst 2005 Københavns IF
3 110 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 213 Sophie Bleicke 2004 Lõwenberg
5 214 Sophie Senkbeil 2005 Lõwenberg
6 206 Lara Brzoska 2004 Lõwenberg
7 130 3.43 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
8 193 3.69 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
9 48 3.73 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
10 235 3.88 Emilie B Voigt 2004 Sparta Atletik
11 53 4.09 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 403 DNS 3.57 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
2.0 kg
Games rekord: 10.68 Jannick Bagge - Glostrup IC - 2003
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.74 7 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF 5.74 5.52 X 5.55 5.11 5.07
2 5.40 5 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 5.03 5.16 5.12 5.28 5.40 5.11
3 5.08 3 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF 5.08 4.86 X 4.78 5.02 5.00
4 4.47 1 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde 4.43 3.17 3.70 4.03 4.47 X
5 4.43 1 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC 4.37 4.14 4.43 3.94 X 4.04
6 3.47 1 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik 3.40 3.24 2.95 3.28 3.18 3.47
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
2 287 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
3 233 3.58 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik
4 83 4.24 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
5 191 5.35 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
6 26 5.94 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:00
600 gram
Games rekord: 44.64 Arthur Wiborg Petersen - Sparta - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 GR 48.03 7 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 42.21 43.69 46.85 48.03 46.04 43.43
2 36.83 5 Sebastian Nielsen 2000 Sparta Atletik 34.57 35.21 32.87 32.13 34.43 36.83
3 35.23 3 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg X 33.71 35.23 28.21 X 33.22
4 30.00 1 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77 23.87 27.85 27.97 29.67 30.00 28.19
5 29.07 1 Kasper Clausen 2000 Københavns IF 24.60 25.42 27.05 23.88 29.00 29.07
6 23.29 1 Matthias Klyscz 2001 Lõwenberg X 21.95 23.29 22.91 22.13 20.84
7 18.00 1 Anders Nyby 2001 Aalborg Atletik 18.00 17.48 X
8 17.98 1 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg 77 17.98 17.81 X 16.49 X X
9 12.55 1 Philipp Uhlmann 2002 Lõwenberg X X 12.55 X X X
DNS Nando Fischer 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 Sebastian Nielsen 2000 Sparta Atletik
2 211 Matthias Klyscz 2001 Lõwenberg
3 273 DNS Nando Fischer 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
4 212 Philipp Uhlmann 2002 Lõwenberg
5 217 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg 77
6 120 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
7 294 Anders Nyby 2001 Aalborg Atletik
8 221 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77
9 159 25.75 Kasper Clausen 2000 Københavns IF
10 200 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 10:00
700 gram
Games rekord: 58.40 Torben Wolf - Esbjerg AF - 1994
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.98 7 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg 77 32.45 31.98 32.98 32.80 31.81 31.64
2 30.17 5 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg 30.17 28.58 25.93 28.71 28.06 X
3 25.86 3 Til-Frederik Schulz 1999 Lõwenberg 20.72 17.03 23.42 21.04 25.82 25.86
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 226 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg 77
2 216 Til-Frederik Schulz 1999 Lõwenberg
3 209 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:20
Games rekord: 9.90 Albert de Caprétz - Malmö AI - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.0
1 Q 11.09 1 Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
2 q 11.57 1 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
3 q 11.74 1 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 11.92 1 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
5 12.59 1 Tim Kragh Petersen 2003 Brøndby, AK
6 12.80 1 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
7 13.25 1 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -2.0
1 Q 11.64 1 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
2 12.15 1 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
3 12.31 1 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
4 12.80 1 William Elsner 2003 Københavns IF
5 12.85 1 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 12.87 1 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
7 12.91 1 Emil Polack 2002 Københavns IF
HEAT 3 / 4 - Wind: -3.1
1 Q 11.10 1 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 11.19 1 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
3 q 11.86 1 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
4 12.35 1 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
5 13.47 1 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
6 14.12 1 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
7 0.00 August Østergaard 2003 Gentofte IK
HEAT 4 / 4 - Wind: -2.5
1 Q 11.10 1 Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
2 12.10 1 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
3 12.36 1 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 12.52 1 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
5 13.64 1 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
6 14.23 1 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 147 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
3 112 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
4 277 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
5 87 11.0 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
6 177 13.00 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
7 40 Tim Kragh Petersen 2003 Brøndby, AK
8 301 Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
HEAT 2 / 4
2 288 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
3 94 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 270 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
5 196 12.43 William Elsner 2003 Københavns IF
6 141 13.64 Emil Polack 2002 Københavns IF
7 60 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
8 12 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
HEAT 3 / 4
2 274 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
3 56 August Østergaard 2003 Gentofte IK
4 50 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
5 225 11.03 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
6 129 14.24 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
7 78 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
8 307 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
HEAT 4 / 4
2 101 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 169 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
4 44 12.17 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
5 271 11.16 Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
6 151 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
7 9 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
SCRATCH
1 61 DNS Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
2 80 DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
3 284 DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
Games rekord: 8.53 Ludwig Lau - SV Warnow 90 - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.0
1 Q 8.88 1 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
2 q 9.15 1 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
3 q 10.01 1 Louie Svane 2004 Amager AC
4 q 10.09 1 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
5 10.92 1 Arthur Rose 2005 Lõwenberg
6 11.03 1 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
7 11.26 1 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF
DNS Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 Q 9.46 1 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
2 q 9.90 1 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
3 q 9.97 1 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
4 q 10.04 1 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 10.12 1 Filip Ravn 2004 Københavns IF
6 10.23 1 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
DNS Julius Loshak 2005 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 165 DNS 11.40 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
2 272 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
3 145 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF
4 138 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
5 263 9.12 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
6 11 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
7 45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
8 202 Arthur Rose 2005 Lõwenberg
HEAT 2 / 2
2 117 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
3 154 DNS 11.41 Julius Loshak 2005 Københavns IF
4 111 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
5 84 9.68 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 144 Filip Ravn 2004 Københavns IF
7 118 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
8 79 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
Games rekord: 8.71 Christin Herse - Friedland 1814 TSV - 2000
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.8
1 Q 9.31 1 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
2 q 9.73 1 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 q 9.87 1 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM
4 q 9.92 1 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
5 10.30 1 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
6 10.67 1 Lara Brzoska 2004 Lõwenberg
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 Q 9.44 1 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 9.77 1 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 q 9.83 1 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
4 q 10.22 1 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
5 10.76 1 Sophie Bleicke 2004 Lõwenberg
6 11.08 1 Sophie Senkbeil 2005 Lõwenberg
7 12.37 1 Laura Bjørnstad-Holst 2005 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 206 Lara Brzoska 2004 Lõwenberg
3 110 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 253 9.48 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
5 48 9.80 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
6 119 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM
7 276 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 2 / 2
2 160 Laura Bjørnstad-Holst 2005 Københavns IF
3 8 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 53 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 130 9.84 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
6 214 Sophie Senkbeil 2005 Lõwenberg
7 213 Sophie Bleicke 2004 Lõwenberg
8 10 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:50
500 gram
Games rekord: 39.68 Nikoline Skifter Andersen - Slagelse Atletik Delta - 2013
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 22.68 7 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 21.43 22.68 20.82 21.19 22.17 22.26
2 22.63 5 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF 21.60 22.63 X 17.40 18.43 X
3 21.75 3 Alina Herrmann 2001 Lõwenberg 19.19 X 20.64 21.01 18.85 21.75
4 20.70 1 Gina Hauck 2001 Lõwenberg 19.87 X 15.66 19.18 19.32 20.70
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 146 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
2 201 Alina Herrmann 2001 Lõwenberg
3 66 20.75 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 203 29.34 Gina Hauck 2001 Lõwenberg
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 10:50
500 gram
Games rekord: 41.31 Elisabeth Onana - Sparta - 2003
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.76 7 Marleen Harmuth 1998 SV Warnow 90 Rostock/T 36.67 33.46 40.76 39.19 40.30
2 40.16 5 Liv Cantby 1999 Korsør AM 37.98 36.71 36.86 39.73 35.91 40.16
3 26.11 3 Helene Nyby 1999 Aalborg Atletik X 24.80 24.48 24.18 26.11 23.38
4 24.74 1 FLine Damsgaard Andersen 1999 Silkeborg 77 24.74 12.01 22.75 22.53
34.07 Anne Susemihl 1995 SV Warnow 90 Rostock/T 29.32 32.13 34.07
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 298 Helene Nyby 1999 Aalborg Atletik
2 218 FLine Damsgaard Andersen 1999 Silkeborg 77
3 269 Marleen Harmuth 1998 SV Warnow 90 Rostock/T
4 122 Liv Cantby 1999 Korsør AM
5 255 Anne Susemihl 1995 SV Warnow 90 Rostock/T
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 11:00
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 5.25 Katrin Pärt - Tallinna Nõmme SK - 1997
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.08 (+2.2) 7 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse 4.74 (+1.2) 4.78 (+1.0) 4.78 (+1.9) 4.89 (+1.6) 4.93 (+1.4) 5.08 (+2.2)
2 4.88 (+2.5) 5 Emely Grenzer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T X 4.47 (+1.9) 4.72 (+0.9) 4.61 (+1.3) 4.77 (+1.5) 4.88 (+2.5)
3 4.82 (+2.2) 3 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.76 (+1.0) 4.76 (+0.6) 4.60 (+1.0) 4.67 (+0.0) 4.82 (+2.2) 4.69 (+1.0)
4 4.61 (+1.9) 1 Helena Ring 2002 Amager AC 4.61 (+1.9) 4.45 (+0.9) 4.41 (+1.3) 4.28 (+0.0) 4.56 (+0.7) 4.58 (+0.4)
5 4.56 (+1.8) 1 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik 4.56 (+1.8) 4.52 (+1.7) 4.49 (+1.7) 3.45 (+1.0) 4.50 (+0.0) 4.45 (+1.4)
6 4.49 (+0.6) 1 Signe Larsen 2002 FIF-Hillerød 4.46 (+1.7) X 4.28 (+0.8) 4.45 (+0.4) 4.49 (+0.6) 4.49 (+0.8)
7 4.41 (+1.2) 1 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik 4.41 (+1.2) X X 4.34 (+0.3) X X
8 4.34 (+0.9) 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.15 (+2.9) 4.34 (+0.9) 4.17 (+1.0) 4.31 (+1.1) 4.27 (+1.3) X
9 4.29 (+1.7) 1 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik 4.21 (+1.2) 4.29 (+1.7) 4.22 (+1.1)
10 4.25 (+1.4) 1 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik 4.04 (+1.9) 4.25 (+1.4) X
11 4.22 (+1.3) 1 Esther Arce 2002 Amager AC 4.22 (+1.3) 4.19 (+1.4) 4.04 (+1.4)
12 4.19 (+2.4) 1 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK 4.19 (+2.4) 3.63 (+1.7) X
13 4.14 (+1.9) 1 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 3.88 (+1.5) 4.14 (+1.9) 3.90 (+0.9)
14 4.09 (+1.3) 1 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 4.02 (+1.1) 4.09 (+1.3) 3.94 (+1.8)
15 4.05 (+0.9) 1 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik 4.05 (+0.9) 3.98 (+1.3) 4.04 (+1.1)
16 3.96 (+1.8) 1 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik X 3.89 (+1.1) 3.96 (+1.8)
17 3.93 (+1.0) 1 Anne Gundelach Lorenzen 2002 HvIdovre AM X 3.93 (+1.0) 3.89 (+1.0)
18 3.88 (+1.9) 1 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T X 3.80 (+0.9) 3.88 (+1.9)
19 3.83 (+0.2) 1 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 3.70 (+1.8) 3.80 (+2.5) 3.83 (+0.2)
20 3.76 (+1.1) 1 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik 3.70 (+1.5) 3.67 (+2.3) 3.76 (+1.1)
21 3.61 (+0.6) 1 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 3.60 (+1.8) 3.54 (+1.4) 3.61 (+0.6)
22 3.56 (+2.0) 1 Sofia Lange 2002 Københavns IF 3.36 (+1.6) X 3.56 (+2.0)
23 3.49 (+1.3) 1 Nanna Elmer 2003 Københavns IF 3.43 (+1.9) 3.49 (+1.3) X
24 3.40 (+0.6) 1 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF 3.38 (+1.6) 3.14 (+2.2) 3.40 (+0.6)
25 3.30 (+0.2) 1 Nina Loshak 2003 Københavns IF 3.28 (+1.3) 3.26 (+2.0) 3.30 (+0.2)
DNS Carla Skousen 2002 Trongården IF
DNS Ellen Christensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 Anne Gundelach Lorenzen 2002 HvIdovre AM
3 297 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
4 7 Helena Ring 2002 Amager AC
5 5 Esther Arce 2002 Amager AC
6 27 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
7 304 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
8 259 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
9 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
10 302 Mai R. Wærness 2002 Aalborg Atletik
11 72 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
12 107 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
13 295 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg Atletik
14 296 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
15 262 Emely Grenzer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
16 278 DNS Carla Skousen 2002 Trongården IF
17 109 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
18 181 3.03 Nina Loshak 2003 Københavns IF
19 171 3.51 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
20 158 3.54 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
21 180 3.56 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
22 188 3.67 Sofia Lange 2002 Københavns IF
23 126 3.70 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
24 52 4.03 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
25 51 DNS 4.23 Ellen Christensen 2003 Frederiksberg IF
26 86 DNS 4.41 Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
27 49 4.41 Signe Larsen 2002 FIF-Hillerød
28 41 4.69 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
29 65 4.69 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 282 DNS Mia Van Elzelingen 2002 Trongården IF
2 401 DNS 4.13 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.7
1 Q 6.81 1 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
2 q 7.18 1 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
3 7.46 1 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
4 7.64 1 Daniel Lund 2006 Amager AC
5 8.08 1 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik
6 8.56 1 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.7
1 Q 7.02 1 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
2 q 7.11 1 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
3 q 7.38 1 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
4 7.50 1 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 7.50 1 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 8.80 1 August Refsvov 2007 Glostrup IC
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.5
1 Q 6.81 1 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
2 7.48 1 Tobias Zeberg 2007 Sparta Atletik
3 7.60 1 Linus Juhl 2007 Københavns IF
4 7.70 1 Samuel Skov Bailey 2006 Sparta Atletik
5 7.81 1 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik
6 8.25 1 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik
7 9.24 1 Matteo Battain 2007 Københavns IF
HEAT 4 / 4 - Wind: -0.9
1 Q 7.08 1 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 7.15 1 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 7.69 1 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
4 7.84 1 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
5 7.87 1 Johannes Faurschou-Givers 2006 Sparta Atletik
6 8.24 1 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 113 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik
2 4 7.92 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 238 7.04 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
4 245 7.33 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
5 231 8.32 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik
6 287 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
HEAT 2 / 4
1 267 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
2 191 7.86 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
3 185 6.83 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
4 83 7.1 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
5 292 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
6 59 August Refsvov 2007 Glostrup IC
HEAT 3 / 4
1 251 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik
2 250 Tobias Zeberg 2007 Sparta Atletik
3 243 7.70 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik
4 114 6.72 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
5 248 7.54 Samuel Skov Bailey 2006 Sparta Atletik
6 164 Linus Juhl 2007 Københavns IF
7 175 Matteo Battain 2007 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 239 Johannes Faurschou-Givers 2006 Sparta Atletik
2 233 8.00 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik
3 3 7.15 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 26 7.26 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 230 7.9 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
6 23 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 11:05
2.0 kg
Games rekord: 12.01 Jannick Bagge - Glostrup IC - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.16 7 Filip Ravn 2004 Københavns IF 5.69 6.27 6.70 6.15 6.71 7.16
2 6.83 5 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM 5.53 6.74 5.72 5.58 6.07 6.83
3 6.22 3 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 5.84 X 6.07 5.72 X 6.22
4 6.22 1 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF X 6.04 5.19 5.37 4.61 6.22
5 6.10 1 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM 5.58 6.10 5.57 5.51 5.58 5.81
6 5.56 1 Arthur Rose 2005 Lõwenberg 4.34 5.56 5.29 5.56 4.40 5.37
7 5.33 1 Julius Loshak 2005 Københavns IF 4.72 4.94 4.57 5.27 5.33 4.41
8 5.25 1 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde 5.00 5.25 4.97 5.10 5.11 5.03
9 4.65 1 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF 4.40 4.65 4.34
10 4.19 1 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF 2.72 4.19 3.92
DNS Bertram Frisch 2005 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 144 Filip Ravn 2004 Københavns IF
2 117 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
3 118 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
4 202 Arthur Rose 2005 Lõwenberg
5 145 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF
6 138 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
7 79 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
8 131 DNS 3.74 Bertram Frisch 2005 Københavns IF
9 154 4.91 Julius Loshak 2005 Københavns IF
10 93 5.01 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
11 165 5.08 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 11:15
Games rekord: 1.64 John Steffen - Frederiksberg IF - 1993
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147
1 1.44 7 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse O O O O O XXX
2 1.41 5 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77 O O O XXO XXO XXX
3 1.38 3 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF O O O O O XXO XXO XXX
4 1.25 1 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF O XO XO XXX
5 1.15 1 Mik Lønborg 2003 Københavns IF O O XXX
6 1.10 1 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC XO XXX
DNS Alex Faber 2002 Helsingør IF
DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
2 44 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
3 288 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
4 97 DNS Alex Faber 2002 Helsingør IF
5 225 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
6 177 1.13 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
7 129 1.25 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
8 56 DNS 1.40 August Østergaard 2003 Gentofte IK
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.0
1 Q 7.24 1 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
2 q 7.44 1 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
3 q 7.67 1 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 7.75 1 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
5 7.96 1 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.6
1 Q 7.12 1 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 7.38 1 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 7.69 1 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
4 7.84 1 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 7.96 1 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF
6 8.26 1 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
7 8.30 1 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.6
1 Q 7.08 1 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
2 q 7.25 1 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
3 q 7.45 1 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
4 8.33 1 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta Atletik
5 8.35 1 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
6 8.39 1 Mille Elmer 2007 Københavns IF
7 8.64 1 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 189 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
2 236 8.20 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
3 234 7.27 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
4 237 7.34 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
5 89 10.0 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
HEAT 2 / 3
1 162 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
2 2 7.96 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
3 19 7.18 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 241 7.59 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
5 136 Claire Malambo Christoffe 2007 Københavns IF
6 134 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 25 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 178 Mille Elmer 2007 Københavns IF
2 184 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
3 139 7.72 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
4 244 6.92 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
5 190 7.64 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
6 142 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
7 232 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta Atletik
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 11:30
1.0 kg
Games rekord: 45.09 Maria Sløk Hansen - Hvidovre AM - 2013
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.73 7 Mette Overgaard 1971 Københavns IF 33.73 X X X 32.38 X
2 32.31 5 Lara Sophie Glasow 2001 Lõwenberg X X 29.76 32.31 28.14 27.98
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 176 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
2 208 Lara Sophie Glasow 2001 Lõwenberg
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 11:30
2.0 kg
Games rekord: 54.36 Dariusz Slowik - Århus 1900 - 2001
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.44 7 Julius Thiemer 1999 Lõwenberg 30.99 34.39 31.93 X 35.44 32.00
2 27.64 5 Thomas Günther 1997 Lõwenberg X 24.85 24.69 27.53 X 27.64
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 205 Julius Thiemer 1999 Lõwenberg
2 215 Thomas Günther 1997 Lõwenberg
Kvinder 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 11:30
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.50 7 Inge Faldager 1948 HvIdovre AM 29.50 28.02 27.82 27.88 28.26 27.90
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 116 29.50 Inge Faldager 1948 HvIdovre AM
Mænd 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 11:30
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.22 7 Knud Hoyer 1946 Greve Atletik 35.64 34.46 X X 35.04 37.22
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 Knud Hoyer 1946 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:35
Games rekord: 12.77 Nina Törnquist IK - Finish - 2001
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.4
1 Q 14.09 1 Mathilde Byrgesen 200 Delta Slagelse
2 q 14.55 1 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
DNS Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
DNS Marie Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 Q 13.65 1 Lina Seiß 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
2 q 13.68 1 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
3 q 14.83 1 Lærke Krejberg 2000 Silkeborg 77
3 q 14.83 1 Lara Maaß 2001 Lõwenberg
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 198 DNS 14.91 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
4 73 DNS 13.53 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
5 42 13.74 Mathilde Byrgesen 200 Delta Slagelse
6 303 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
HEAT 2 / 2
3 265 Lina Seiß 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
4 197 DNS 13.94 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
5 220 13.45 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
6 222 13.90 Lærke Krejberg 2000 Silkeborg 77
7 207 Lara Maaß 2001 Lõwenberg
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 11:35
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 20.76 7 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik 20.76 20.14 17.08 19.14 18.24 19.50
2 19.79 5 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 14.24 17.46 14.43 16.75 19.79 16.64
3 19.18 3 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 16.77 18.57 19.18 17.80 18.20 18.88
4 16.96 1 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik 16.96 15.36 X 14.56 12.57 12.97
5 15.59 1 Pil Nedergaard 2006 Sparta Atletik 12.85 11.77 13.66 12.79 15.59 14.79
6 13.79 1 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 10.79 13.26 X 13.79 X 9.65
7 13.38 1 Sophia Holtze 2006 Københavns IF 12.24 12.68 13.38 13.04 10.09 12.53
8 9.43 1 Roberta Hoé 2007 Københavns IF 7.26 9.21 8.47 9.43 X 8.46
9 6.60 1 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde 4.92 5.76 6.60
DNS Cecillie Andersen 2006 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 20.08 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 184 Roberta Hoé 2007 Københavns IF
3 190 13.40 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
4 133 DNS Cecillie Andersen 2006 Københavns IF
5 241 16.73 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta Atletik
6 21 19.50 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
7 82 7.70 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
8 247 13.71 Pil Nedergaard 2006 Sparta Atletik
9 229 19.31 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik
10 22 14.28 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:45
Games rekord: 11.65 Andreas Trajkovski - Københavns IF - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.5
1 Q 12.50 1 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 q 12.84 1 Philip Bukall 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
3 q 13.54 1 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
4 q 14.02 1 Philip Z. Ellefsen 2001 Københavns IF
5 15.10 1 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg 77
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 Q 12.50 1 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 q 12.91 1 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
3 q 13.26 1 Hans Falkenberg 2000 Københavns IF
4 q 13.42 1 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77
5 15.79 1 Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
DNS Eddie Fröse 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 217 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg 77
4 182 13.00 Philip Z. Ellefsen 2001 Københavns IF
5 54 12.53 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
6 275 12.94 Philip Bukall 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
7 150 14.14 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2
2 260 DNS Eddie Fröse 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
3 148 13.21 Hans Falkenberg 2000 Københavns IF
4 55 12.80 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 221 12.90 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77
6 152 13.24 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
7 286 Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
SCRATCH
1 289 DNS Yousef Al Basari 2000 Trongården IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
Games rekord: 8.53 Ludwig Lau - SV Warnow 90 - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.2
1 8.64 6 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
2 9.07 4 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
3 9.21 2 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
4 9.96 Louie Svane 2004 Amager AC
5 9.98 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 10.01 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
7 10.05 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
8 10.18 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 10.04 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
2 118 9.97 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
3 263 9.15 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
4 45 8.88 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
5 111 9.46 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
6 84 9.90 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
7 11 10.01 Louie Svane 2004 Amager AC
8 272 10.09 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:05
Games rekord: 8.71 Christin Herse - Friedland 1814 TSV - 2000
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.1
1 9.37 6 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
2 9.51 4 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 9.60 2 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 9.77 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
5 9.82 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM
6 9.84 Helene Ekner 2004 Amager AC
7 9.95 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
8 9.96 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 276 9.92 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
2 10 9.83 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
3 110 9.73 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 253 9.31 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
5 53 9.44 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 8 9.77 Helene Ekner 2004 Amager AC
7 119 9.87 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM
8 130 10.22 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
Games rekord: 1.88 Kenneth Olsen - Glostrup IC - 1996
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 130 135 140 145 150 155 160 165 170
1 1.65 7 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg O O O XO XXX
2 1.60 5 Egor Vambold 2000 SV Warnow 90 Rostock/T O O O O O XXO XXX
3 1.60 3 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg 77 XO O XO XXO XXX
4 1.55 1 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF O XO XXO XXO XXX
5 1.50 1 Sinan Turmen 2000 Københavns IF O O XXX
6 1.40 1 Nando Fischer 2001 SV Warnow 90 Rostock/T O O O
DNS Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 273 Nando Fischer 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
2 200 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg
3 261 Egor Vambold 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
4 223 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg 77
5 187 Sinan Turmen 2000 Københavns IF
6 170 1.50 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
7 135 DNS 1.64 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
Games rekord: 2.01 Kenneth Olsen - Glostrup IC - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 140 145 150 155 160 165 170
1 1.65 7 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg O O O XXX
2 1.65 5 Til-Frederik Schulz 1999 Lõwenberg XXO O O XO XXX
3 1.60 3 Henning Elmer 1999 Greve Atletik O O O XO O XX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 64 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 216 Til-Frederik Schulz 1999 Lõwenberg
3 209 1.70 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
Games rekord: 9.90 Albert de Caprétz - Malmö AI - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.5
1 10.77 6 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 10.79 4 Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
3 11.09 2 Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
4 11.25 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
5 11.43 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
6 11.67 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
6 11.67 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
8 11.70 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 87 11.74 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
2 225 11.19 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
3 271 11.10 Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
4 301 11.09 Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
5 78 11.10 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 270 11.64 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
7 277 11.57 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
8 274 11.86 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 4.92 Mikkel Retsloff - FIF Hillerød - 1999
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.41 (-1.5) 7 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S 4.31 (-2.4) 4.41 (-1.5) 4.20 (-1.1) 4.33 (-0.5) 4.36 (-2.2) X
2 4.16 (-0.1) 5 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik 4.13 (-2.2) 4.16 (-0.1) 4.10 (-0.8) 3.92 (-2.4) 4.02 (-2.8) 4.06 (-2.1)
3 4.15 (-0.9) 3 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 4.12 (-1.2) 3.99 (-1.3) 3.98 (-0.3) 4.11 (-1.1) 4.15 (-0.9) 4.04 (-2.1)
4 3.94 (-1.6) 1 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde 3.81 (-1.6) 3.94 (-1.6) 3.70 (-2.1) X 3.69 (-1.3) 3.70 (-0.8)
5 3.87 (-1.4) 1 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T X 3.87 (-1.4) X X X X
6 3.85 (-0.6) 1 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.77 (-2.5) 3.58 (-1.1) 3.77 (-0.9) 3.84 (-2.7) 3.74 (-1.2) 3.85 (-0.6)
7 3.73 (-1.1) 1 Louie Svane 2004 Amager AC 3.73 (-1.1) 3.67 (-2.2) 3.50 (-1.6) 3.52 (+0.0) X 3.60 (-2.9)
8 3.66 (-1.8) 1 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM 3.66 (-1.8) 3.44 (-0.8) 3.29 (-1.7)
9 3.50 (-0.4) 1 Arthur Rose 2005 Lõwenberg 3.45 (-2.4) 3.50 (-0.4) 3.18 (-1.5)
10 3.50 (-1.1) 1 Filip Ravn 2004 Københavns IF 3.50 (-1.1) X 3.36 (-0.8)
11 3.50 (-1.7) 1 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM 3.30 (-1.3) 3.28 (-2.1) 3.50 (-1.7)
12 3.40 (-0.6) 1 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC 3.40 (-0.6) 3.32 (-1.4) 3.15 (-2.5)
13 3.29 (-1.3) 1 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF 3.29 (-1.3) 3.20 (-0.6) X
14 2.89 (-1.4) 1 Julius Loshak 2005 Københavns IF 2.80 (-2.1) 2.88 (-0.9) 2.89 (-1.4)
15 2.77 (-0.9) 1 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde 2.17 (-1.8) 2.32 (-1.8) 2.77 (-0.9)
16 2.70 (-2.7) 1 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF 2.39 (-2.0) 2.70 (-2.7) 2.63 (-0.1)
DNS Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 202 Arthur Rose 2005 Lõwenberg
2 138 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
3 144 Filip Ravn 2004 Københavns IF
4 145 Frederik K. Gram 2004 Københavns IF
5 263 Gavin Okalla 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
6 11 Louie Svane 2004 Amager AC
7 117 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
8 45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
9 79 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
10 6 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
11 118 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
12 165 DNS 2.67 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
13 93 2.95 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
14 154 2.99 Julius Loshak 2005 Københavns IF
15 192 3.80 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
16 84 4.13 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
17 111 4.15 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.02 7 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik 20.77 26.33 28.00 29.02 24.63
2 27.08 5 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik 27.08 21.49 26.80 20.66 22.41 26.10
3 23.49 3 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik 22.77 19.46 22.82 23.49 22.28 X
4 23.44 1 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik 20.92 20.80 22.56 20.48 23.44 21.47
5 23.24 1 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF 19.37 23.24 21.46 19.80 16.43 19.34
6 18.60 1 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF 18.02 17.24 17.39 18.44 18.60
7 17.94 1 August Refsvov 2007 Glostrup IC 8.89 17.94 13.19
8 13.50 1 Linus Juhl 2007 Københavns IF 13.50 X 10.07 12.81 11.06 10.95
DNS Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 DNS Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 243 13.55 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik
3 113 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik
4 164 Linus Juhl 2007 Københavns IF
5 59 August Refsvov 2007 Glostrup IC
6 287 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
7 191 18.36 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
8 231 31.52 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik
9 251 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 12:20
Games rekord: 10.49 Anneli Overby - Slagelse Atletik DELTA - 2010
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -4.1
1 11.65 6 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 11.74 4 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
2 11.74 2 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
4 11.84 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 11.87 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 11.91 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
7 12.02 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
8 12.03 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 41 11.59 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
2 107 11.50 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
3 27 11.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 65 11.27 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 259 11.53 Daliah Zoe Sommer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
6 304 11.60 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg Atletik
7 108 11.53 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
8 52 11.71 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.2
1 6.78 6 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
2 6.83 4 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
3 7.12 2 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 7.17 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 7.21 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
6 7.31 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
7 7.58 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
DNS Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 245 7.18 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
2 292 7.11 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
3 267 7.02 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
4 114 6.81 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
5 238 DNS 6.81 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
6 26 7.08 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 3 7.15 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
8 83 7.38 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
Kvinder senior - Hammerkast - Day 1 at 12:30
4.0 kg
Games rekord: 57.06 Meiken Greve - Sparta - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.45 7 Mette Overgaard 1971 Københavns IF 32.86 X X 32.45 33.33 33.45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 176 Mette Overgaard 1971 Københavns IF
Mænd senior - Hammerkast - Day 1 at 12:30
7.26 kg
Games rekord: 63.97 Stefan Kvist - Alvesta FI - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 51.88 7 Jonathan Sand 1993 Sparta Atletik X 51.41 X 51.88 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 240 Jonathan Sand 1993 Sparta Atletik
Kvinder 65-69 år - Hammerkast - Day 1 at 12:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 39.62 7 Inge Faldager 1948 HvIdovre AM 38.18 38.78 X 39.28 39.56 39.62
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 116 39.50 Inge Faldager 1948 HvIdovre AM
Mænd 55-59 år - Hammerkast - Day 1 at 12:30
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 DNS Evert Kvist 1956 Alvesta FI/S
Mænd 65-69 år - Hammerkast - Day 1 at 12:30
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.43 7 Knud Hoyer 1946 Greve Atletik X 36.76 38.43 37.14 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 Knud Hoyer 1946 Greve Atletik
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -4.5
1 7.28 6 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
2 7.39 4 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 7.45 2 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 7.49 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
5 7.51 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
6 7.52 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
7 7.87 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
8 7.88 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 190 7.45 Sophia Holtze 2006 Københavns IF
2 134 7.38 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 234 7.24 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
4 244 7.08 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
5 19 7.12 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 139 7.25 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
7 89 7.44 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
8 189 7.67 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 4.14 Sofus Peter Lassen - Sparta - 2012
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.99 (+0.0) 7 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik 3.99 (+0.0) 3.78 (+3.4) 3.88 (+0.9) 3.89 (+0.2)
2 3.85 (+0.8) 5 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.47 (+0.1) 3.25 (+3.7) 3.41 (+0.0) 3.47 (+0.4) 3.74 (+0.0) 3.85 (+0.8)
3 3.73 (+0.0) 3 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T 3.20 (+0.7) 3.46 (+0.0) 3.20 (+1.2) 3.19 (-0.7) 3.73 (+0.0)
4 3.54 (+0.7) 1 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S 3.35 (+2.0) 3.37 (+0.2) 1.84 (+0.2) 3.23 (+0.0) 3.54 (+0.7) 3.30 (+0.1)
5 3.40 (+0.2) 1 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.40 (+0.2) 3.38 (-0.1)
6 3.35 (+0.0) 1 Shady Mohamed 2006 Københavns IF 2.97 (+0.0) 3.35 (+0.0) 3.18 (+0.0) 3.24 (+0.0) 3.18 (+0.0) 3.26 (+0.8)
7 3.20 (+0.4) 1 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik 3.20 (+0.4) 2.91 (+0.0) 3.04 (+0.0) 3.14 (+1.9) 3.05 (-0.1) X
8 3.14 (+0.7) 1 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik 3.14 (+0.7) 2.99 (-0.1)
9 3.11 (+0.0) 1 Daniel Lund 2006 Amager AC 2.98 (+0.0) 3.07 (+0.3) 3.11 (+0.0)
10 3.05 (+0.0) 1 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde 3.05 (+0.0) 2.53 (+0.5) 3.00 (+0.0)
11 3.01 (+0.0) 1 Tobias Zeberg 2007 Sparta Atletik 2.90 (+0.9) 3.01 (+0.0) 2.80 (+0.0)
12 3.01 (+0.0) 1 Matteo Battain 2007 Københavns IF 2.85 (+0.0) 3.01 (+0.0) 2.05 (+0.9)
13 2.97 (+0.3) 1 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF 2.97 (+0.3) 2.04 (+0.0) 2.93 (+1.1)
14 2.91 (+1.1) 1 Adam B. Skytte 2006 Københavns IF 2.75 (-0.6) 2.70 (+1.2) 2.91 (+1.1)
15 2.89 (+0.0) 1 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik 2.89 (+0.0) 2.30 (+0.2) 2.65 (+0.0)
16 2.87 (+0.0) 1 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC 2.87 (+0.0) 2.66 (+0.0) 2.81 (+0.4)
17 2.84 (-0.3) 1 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik 2.57 (+0.9) 2.84 (-0.3)
18 2.80 (+0.0) 1 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik 2.80 (+0.0) X 2.48 (-0.3)
19 2.72 (+1.5) 1 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik X 2.47 (+0.0) 2.72 (+1.5)
20 2.59 (+0.0) 1 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik 2.55 (+0.0) 2.59 (+0.0) 2.54 (+1.1)
21 2.48 (+0.7) 1 August Refsvov 2007 Glostrup IC 2.48 (+0.7) 2.46 (-0.5) 2.35 (-0.2)
22 2.22 (+0.7) 1 Linus Juhl 2007 Københavns IF 2.22 (+0.7) 2.09 (+0.5) 2.13 (+0.1)
DNS Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 292 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
2 4 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 267 Luan Wolf 2006 SV Warnow 90 Rostock/T
4 59 August Refsvov 2007 Glostrup IC
5 23 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
6 251 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta Atletik
7 175 Matteo Battain 2007 Københavns IF
8 113 Kristoffer Banke Jørgense 2007 Herlufsholm Atletik
9 3 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
10 287 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
11 164 1.76 Linus Juhl 2007 Københavns IF
12 231 2.64 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta Atletik
13 125 2.68 Adam B. Skytte 2006 Københavns IF
14 233 2.79 Elias Regan Emborg 2006 Sparta Atletik
15 250 2.83 Tobias Zeberg 2007 Sparta Atletik
16 243 2.90 Mads Vincentsen 2007 Sparta Atletik
17 185 3.03 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
18 245 3.06 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
19 230 3.16 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
20 83 3.34 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
21 26 3.45 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
22 114 3.89 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
23 238 DNS 4.02 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
Games rekord: 12.77 Nina Törnquist IK - Finish - 2001
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.7
1 13.77 6 Lina Seiß 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
2 13.94 4 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
3 14.17 2 Mathilde Byrgesen 200 Delta Slagelse
4 14.76 Lara Maaß 2001 Lõwenberg
5 15.08 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
6 15.14 Lærke Krejberg 2000 Silkeborg 77
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 197 DNS 14.83 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
3 220 13.68 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
4 265 13.65 Lina Seiß 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
5 42 14.09 Mathilde Byrgesen 200 Delta Slagelse
6 303 14.55 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
7 207 14.83 Lara Maaß 2001 Lõwenberg
8 222 15.00 Lærke Krejberg 2000 Silkeborg 77
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 12:45
2.0 kg
Games rekord: 7.45 Ida-Marie Gry Beder - Bagsværd AC - 2006
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.59 7 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF 4.83 4.66 5.31 5.36 5.59 5.59
2 5.50 5 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik 4.39 4.44 4.36 4.23 5.50 5.37
3 5.22 3 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik 5.09 5.11 5.22 X 5.19 5.01
4 5.21 1 Pil Nedergaard 2006 Sparta Atletik 5.07 5.17 4.95 5.07 5.21 4.81
5 4.27 1 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 3.87 3.90 4.10 4.27 3.88 4.22
6 3.84 1 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 3.47 3.44 3.84 3.47 3.60 3.30
7 3.65 1 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.31 3.08 3.49 3.20 2.85 3.65
8 3.30 1 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta Atletik 2.49 2.86 2.61 3.20 3.30 2.94
9 2.47 1 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde 2.47 2.11 2.33
DNS Cecillie Andersen 2006 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 133 DNS Cecillie Andersen 2006 Københavns IF
2 82 2.33 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
3 232 3.33 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta Atletik
4 21 4.32 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
5 229 4.59 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta Atletik
6 139 5.09 Elisabeht Elsner 2006 Københavns IF
7 247 5.23 Pil Nedergaard 2006 Sparta Atletik
8 234 5.32 Ella Julie Fischer 2007 Sparta Atletik
9 22 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
10 25 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 12:45
2.0 kg
Games rekord: 9.27 Josefine Skifter Andersen - Slagelse Atletik Delta - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.59 7 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 7.28 6.87 7.59 7.39 7.06 6.40
2 6.19 5 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød 6.10 5.97 6.19 5.30 6.18 X
3 5.07 3 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik 5.07 4.88 4.33 4.77 3.83 2.83
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 48 6.49 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
3 110 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
9 10 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 12:50
Games rekord: 11.65 Andreas Trajkovski - Københavns IF - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.47 6 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 12.64 4 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
3 12.82 2 Philip Bukall 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
4 12.92 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
5 13.37 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77
6 13.53 Hans Falkenberg 2000 Københavns IF
7 13.77 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
DNS Philip Z. Ellefsen 2001 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 150 13.54 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
2 148 13.26 Hans Falkenberg 2000 Københavns IF
3 275 12.84 Philip Bukall 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
4 54 12.50 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
5 55 12.50 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 152 12.91 Jonathan Makwarth 2000 Københavns IF
7 221 13.42 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77
8 182 DNS 14.02 Philip Z. Ellefsen 2001 Københavns IF
Drenge 12-13 år - Boldkast - Day 1 at 12:50
250 gram
Games rekord: 62.08 Sebastian Raubold - ESV Lok Neustrelitz - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.12 7 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse 55.12 51.72 50.88 48.88 48.68 51.68
2 47.86 5 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik 46.08 44.46 47.86 47.76 47.80 46.40
3 47.00 3 William Elmer 2002 Greve Atletik 44.32 44.26 46.76 44.84 X 47.00
4 40.10 1 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T 33.60 36.98 37.08 40.10 32.78 37.28
5 36.08 1 Jannes Peterson 2003 SV Warnow 90 Rostock/T 30.94 36.08 24.32 26.52 30.86 34.02
6 35.88 1 Mik Lønborg 2003 Københavns IF 31.58 32.36 31.64 32.20 30.66 35.88
7 22.46 1 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF X 22.46 19.68
DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF
DNS Sebastian Stejlgaard 2002 Trongården IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 William Elmer 2002 Greve Atletik
2 283 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF
3 112 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
4 44 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
5 264 Jannes Peterson 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
6 277 Thomas Pham 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
7 177 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
8 284 DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF
9 285 DNS Sebastian Stejlgaard 2002 Trongården IF
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:55
Games rekord: 12.43 Camilla Voigt - Trongårdens IF - 1994
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -3.1
1 13.15 7 Nickoline Skifter Anderse 1998 Delta Slagelse
2 13.80 5 Julie Højland 1999 Korsør AM
3 14.46 3 Marleen Harmuth 1998 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 121 Julie Højland 1999 Korsør AM
5 43 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Delta Slagelse
6 269 13.79 Marleen Harmuth 1998 SV Warnow 90 Rostock/T
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
Games rekord: 11.14 Espen Gatzwiller - Sparta - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -3.8
1 12.00 7 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 12.10 5 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg
3 12.86 3 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
4 13.35 1 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg 77
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 75 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
4 226 12.30 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg 77
5 209 12.78 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg
6 76 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 13:05
Games rekord: 12.79 Sara Brahmer Svendsen - Sparta - 2011
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.2
1 12.90 7 Anne Susemihl 1995 SV Warnow 90 Rostock/T
2 13.15 5 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
3 13.46 3 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 13.80 1 Anna-Lena Salchow 1996 SV Warnow 90 Rostock/T
5 14.45 1 Anastasia Gaspert 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 124 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 254 13.65 Anna-Lena Salchow 1996 SV Warnow 90 Rostock/T
5 255 12.68 Anne Susemihl 1995 SV Warnow 90 Rostock/T
6 18 13.04 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
7 252 13.98 Anastasia Gaspert 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 13:05
Games rekord: 1.41 Jacob Rosenlund - Holte Atletik - 2012
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 95 100 105 110 115 120 125 128 130
1 1.28 7 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde O O O O XO XXO XO XXX
2 1.20 5 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF O XXO XXO XXX
3 1.15 3 Simon Damsø 2004 Brøndby, AK O O O XXX
4 1.15 1 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM O O O XO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 117 Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
2 39 Simon Damsø 2004 Brøndby, AK
3 84 1.15 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
4 192 1.30 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 13:10
Games rekord: 10.87 Espen Gatzwiller - Sparta - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.1
1 11.60 7 Dennis K. Egholm 1994 Brøndby, AK
2 11.86 5 Christian Sieg 1988 LAC Mühl Rosin
3 12.00 1 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 12.32 1 Ludwig Lau 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 268 11.64 Ludwig Lau 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
4 24 11.34 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 409 11.50 Christian Sieg 1988 LAC Mühl Rosin
6 37 Dennis K. Egholm 1994 Brøndby, AK
SCRATCH
1 280 DNS Frederik 1997 Trongården IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 13:10
2.0 kg
Games rekord: 11.68 Lara Sophie Glasow - Team Orhtmann - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.45 7 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse 9.15 X 9.93 10.45 9.94 10.03
2 10.06 5 Emely Grenzer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T 9.50 9.65 10.06 10.00 9.24 9.48
3 9.44 3 Helena Ring 2002 Amager AC 8.78 8.22 9.10 8.98 8.72 9.44
4 9.05 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik 7.20 8.53 7.86 8.70 8.63 9.05
5 8.99 1 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 8.30 8.99 8.16 8.36 8.90 8.36
6 8.48 1 Signe Lawson 2002 Københavns IF 8.29 8.48 8.48 7.88 7.86 7.94
7 8.16 1 Anne Gundelach Lorenzen 2002 HvIdovre AM 7.79 8.13 8.00 7.94 8.16 8.09
8 8.12 1 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 7.82 8.12 7.70 7.76 7.56 8.10
9 8.09 1 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 7.79 8.09 7.30 7.86 7.30 7.33
10 7.87 1 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF 7.87 7.87 7.70
11 6.50 1 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK X 6.50 X
12 5.95 1 Julie B. Nielsen 2003 Københavns IF 5.82 5.93 5.95
13 4.83 1 Bianca Gad 2003 Københavns IF 4.83 4.48 4.68
DNS Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
2 262 Emely Grenzer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
3 15 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
4 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 106 DNS Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
6 17 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
7 115 Anne Gundelach Lorenzen 2002 HvIdovre AM
8 7 Helena Ring 2002 Amager AC
10 132 4.56 Bianca Gad 2003 Københavns IF
11 153 5.60 Julie B. Nielsen 2003 Københavns IF
12 158 7.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
13 57 7.32 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK
14 186 8.46 Signe Lawson 2002 Københavns IF
15 41 11.20 Josefine Skifter Andersen 2003 Delta Slagelse
SCRATCH
1 282 DNS Mia Van Elzelingen 2002 Trongården IF
2 402 DNS 6.77 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
3 404 DNS 5.91 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
Piger 8-9 år - 400 meter - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.25.47 7 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
2 1.28.31 5 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 1.28.96 3 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 1.29.60 1 Pil Nedergaard 2006 Sparta Atletik
5 1.33.17 1 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
6 1.34.10 1 Emilie Michelsen 2007 Helsingør IF
7 1.34.95 1 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 1.36.65 1 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
9 1.37.25 1 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
10 1.39.84 1 Mille Elmer 2007 Københavns IF
11 1.41.19 1 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
12 1.41.64 1 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
13 1.44.93 1 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
14 1.49.16 1 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
DNS Cecillie Andersen 2006 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 85.89 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
2 162 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
3 134 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 99 Emilie Michelsen 2007 Helsingør IF
5 133 DNS Cecillie Andersen 2006 Københavns IF
6 25 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 237 1.42.35 Helene Salomonsen 2007 Sparta Atletik
8 236 1.38.31 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta Atletik
9 244 1.29.82 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta Atletik
10 189 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
11 178 Mille Elmer 2007 Københavns IF
12 22 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
13 142 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 Københavns IF
14 247 Pil Nedergaard 2006 Sparta Atletik
15 21 1.32.29 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
Drenge 8-9 år - 400 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.18.35 7 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
2 1.20.89 5 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 1.23.91 3 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
4 1.25.11 1 Samuel Skov Bailey 2006 Sparta Atletik
5 1.27.75 1 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
6 1.28.37 1 Adam B. Skytte 2006 Københavns IF
7 1.29.08 1 Daniel Lund 2006 Amager AC
8 1.40.54 1 Matteo Battain 2007 Københavns IF
9 1.48.21 1 Linus Juhl 2007 Københavns IF
10 0.00 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 175 Matteo Battain 2007 Københavns IF
2 292 Alexander Andersson 2006 Öresund FK/S
3 164 Linus Juhl 2007 Københavns IF
4 4 92.51 Daniel Lund 2006 Amager AC
5 245 1.23.73 Oswald Lindquist 2006 Sparta Atletik
6 125 Adam B. Skytte 2006 Københavns IF
7 248 1.23.96 Samuel Skov Bailey 2006 Sparta Atletik
8 230 Anders Silleborg 2007 Sparta Atletik
9 185 1.23.36 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
10 3 91.01 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
SCRATCH
1 238 DNS 1.13.34 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta Atletik
2 405 DNS Luca Stig Andersen 2007 Sparta Atletik
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:25
Planke
Games rekord: 5.61 Michala Hjarne - Frederiksberg IF - 1994
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.06 (-0.9) 7 Marie Dahi 2001 Greve Atletik 5.06 (-0.9) 5.02 (-0.6) X 4.97 (-1.0) X X
2 4.90 (-0.1) 5 Frida Selmer 2000 Silkeborg 77 4.90 (-0.1) 4.77 (-2.0) 4.83 (-0.9) 4.70 (+0.0)
3 4.73 (-0.9) 3 Lina Seiß 2001 SV Warnow 90 Rostock/T 4.39 (-2.6) 4.35 (-0.4) 4.69 (-1.5) X 4.73 (-0.9)
4 4.16 (-2.2) 1 Vibha Soren 2001 Københavns IF 3.90 (-2.9) X 4.16 (-2.2)
5 4.14 (-2.3) 1 Lilian Görke 2001 Lõwenberg 4.14 (-2.3) 4.03 (-1.1) 4.13 (-1.1) 3.92 (-1.3) 3.95 (+0.5) 3.95 (-0.7)
6 4.10 (-1.0) 1 Lara Maaß 2001 Lõwenberg X 4.10 (-1.0) 4.01 (-3.4)
7 3.90 (-2.0) 1 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik 3.90 (-2.0) 2.93 (-0.9) 3.84 (+0.0) 3.80 (-0.3) 3.36 (-1.2) 3.63 (+0.0)
8 3.90 (-1.1) 1 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF X 3.90 (-1.1) 3.71 (-1.7) 3.69 (-1.7) 3.58 (-1.1) 3.59 (+0.0)
9 3.73 (-2.6) 1 Ellen Balslev 2001 Københavns IF X 3.68 (-2.4) 3.73 (-2.6)
10 3.60 (-1.4) 1 Mariam Elouamari 2001 Københavns IF 3.60 (-1.4) 3.45 (-1.6)
11 3.38 (-2.0) 1 Juliane Kollwitz 2001 Lõwenberg 3.29 (-1.3) X 3.38 (-2.0)
DNS Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik
DNS Malika Elouamari 2001 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 207 Lara Maaß 2001 Lõwenberg
2 204 Juliane Kollwitz 2001 Lõwenberg
3 219 Frida Selmer 2000 Silkeborg 77
4 265 Lina Seiß 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
5 293 DNS Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik
6 210 Lilian Görke 2001 Lõwenberg
7 300 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik
8 173 3.65 Mariam Elouamari 2001 Københavns IF
9 172 DNS 3.67 Malika Elouamari 2001 Københavns IF
10 197 4.16 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
11 140 4.17 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
12 194 4.40 Vibha Soren 2001 Københavns IF
13 73 5.25 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 13:30
145 gram
Games rekord: 55.77 Jannick Bagge - Glostrup IC - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.08 7 Louie Svane 2004 Amager AC 32.22 35.46 35.90 31.36 36.08 31.96
2 35.30 5 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 25.75 34.92 34.20 32.50 33.16 35.30
3 31.60 3 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM 28.32 25.02 27.94 30.50 28.08 31.60
DNS Bertram Frisch 2005 Københavns IF
DNS Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 131 DNS 17.28 Bertram Frisch 2005 Københavns IF
2 192 33.60 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 117 DNS Jonas Strunge 2004 HvIdovre AM
4 118 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
5 11 Louie Svane 2004 Amager AC
Drenge 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
Games rekord: 24.44 Albert de Caprétz - Malmö AI - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 27.52 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
2 27.62 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 28.53 August Østergaard 2003 Gentofte IK
4 29.88 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
5 29.96 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
6 30.07 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
7 30.65 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg 77
8 30.74 Vitus Bergenser 2003 Aalborg Atletik
9 31.49 Lucas Sørensen 2003 Københavns IF
10 31.76 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
11 31.84 William Elsner 2003 Københavns IF
12 31.89 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
13 32.58 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
14 32.93 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
15 33.56 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
16 34.55 Lucas Kolvig 2002 Københavns IF
17 35.15 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF
HEAT 1 / 4 - Wind: -2.1
5 29.96 1 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
8 30.74 1 Vitus Bergenser 2003 Aalborg Atletik
12 31.89 1 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
DNS Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
HEAT 2 / 4 - Wind: -2.7
9 31.49 1 Lucas Sørensen 2003 Københavns IF
13 32.58 1 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
14 32.93 1 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
15 33.56 1 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
DNS Sebastian Stejlgaard 2002 Trongården IF
HEAT 3 / 4 - Wind: -2.8
7 30.65 1 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg 77
10 31.76 1 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
11 31.84 1 William Elsner 2003 Københavns IF
16 34.55 1 Lucas Kolvig 2002 Københavns IF
17 35.15 1 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF
HEAT 4 / 4 - Wind: -2.0
1 27.52 7 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
2 27.62 5 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 28.53 3 August Østergaard 2003 Gentofte IK
4 29.88 1 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
6 30.07 1 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 308 Vitus Bergenser 2003 Aalborg Atletik
3 301 DNS Magnus N. Shaw 2002 Aalborg Atletik
4 307 Nikolaj Richter 2002 Aalborg Atletik
5 288 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
HEAT 2 / 4
2 14 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
3 168 Lucas Sørensen 2003 Københavns IF
4 101 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
5 285 DNS Sebastian Stejlgaard 2002 Trongården IF
6 50 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
HEAT 3 / 4
2 283 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF
3 196 31.54 William Elsner 2003 Københavns IF
4 228 30.00 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg 77
5 9 30.97 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
6 167 32.00 Lucas Kolvig 2002 Københavns IF
HEAT 4 / 4
2 87 29.25 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
3 56 28.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
4 78 27.63 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 225 27.90 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg 77
6 112 29.0 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
SCRATCH
1 97 DNS Alex Faber 2002 Helsingør IF
2 284 DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF
Piger 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
Games rekord: 30.04 Marie Falkebo Jensen - Sparta - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 31.44 Emilie B Voigt 2004 Sparta Atletik
2 31.82 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 32.22 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
4 34.14 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
5 34.29 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
6 34.68 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
3 32.22 3 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
5 34.29 1 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
DNS Laura Bjørnstad-Holst 2005 Københavns IF
DNS Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
2 31.82 5 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 34.14 1 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
6 34.68 1 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 31.44 7 Emilie B Voigt 2004 Sparta Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 160 DNS Laura Bjørnstad-Holst 2005 Københavns IF
3 48 DNS Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
4 253 Anna Sophie Vöge 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
5 110 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
HEAT 2 / 3
2 276 Pia Wachs 2005 SV Warnow 90 Rostock/T
4 8 32.86 Helene Ekner 2004 Amager AC
5 53 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
3 235 31.26 Emilie B Voigt 2004 Sparta Atletik
SCRATCH
1 403 DNS Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 14:05
Games rekord: 28.10 Andreas T Sørensen - Københavns IF - 2004
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 28.45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
2 31.48 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
3 32.82 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
4 33.76 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
5 34.11 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 35.07 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
7 35.92 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
8 36.78 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta Atletik
9 40.42 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 28.45 7 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
4 33.76 1 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
6 35.07 1 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
9 40.42 1 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
DNS Bertram Frisch 2005 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.4
2 31.48 5 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
3 32.82 3 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
5 34.11 1 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
7 35.92 1 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
8 36.78 1 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta Atletik
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 272 Max Laciny 2004 SV Warnow 90 Rostock/T
3 45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI/S
4 93 40.17 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
5 131 DNS Bertram Frisch 2005 Københavns IF
6 118 Malte Wolfgang Sassersen 2005 HvIdovre AM
HEAT 2 / 2
2 6 37.13 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
3 84 33.21 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
4 111 31.70 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm Atletik
5 114 31.70 Lance Christian Aabo 2006 Herlufsholm Atletik
6 246 35.70 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 14:05
Planke
Games rekord: 6.66 Andreas Trajkovski - Københavns IF - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.59 (+0.0) 7 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.52 (+0.0) 5.42 (+0.0) 4.33 (+0.0) 5.59 (+0.0) 5.37 (+0.0) 5.34 (+0.0)
2 5.49 (+0.0) 5 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg 5.29 (+0.0) 5.41 (+0.0) X 5.20 (+0.0) X 5.49 (+0.0)
3 5.39 (+0.0) 3 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77 5.27 (+0.0) 5.07 (+0.0) 5.39 (+0.0) X 5.37 (+0.0) 5.26 (+0.0)
4 4.97 (+0.0) 1 Hans Falkenberg 2000 Københavns IF 4.70 (+0.0) X 4.74 (+0.0) 4.87 (+0.0) 4.97 (+0.0)
5 4.03 (+0.0) 1 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg 77 4.03 (+0.0) 3.49 (+0.0) 3.61 (+0.0) 3.82 (+0.0) 3.38 (+0.0) 3.51 (+0.0)
6 3.59 (+0.0) 1 Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF 3.20 (+0.0) 3.59 (+0.0) 3.22 (+0.0) 3.57 (+0.0) 3.52 (+0.0) 3.45 (+0.0)
DNS Yousef Al Basari 2000 Trongården IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 289 DNS Yousef Al Basari 2000 Trongården IF
2 200 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg
3 217 Emil Busch Bjerregaard 2001 Silkeborg 77
4 221 Lucas Richardt 2000 Silkeborg 77
5 286 Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
6 148 4.31 Hans Falkenberg 2000 Københavns IF
7 54 5.84 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 14:10
Games rekord: 1.31 Annette Nielsen - Københavns IF - 2007
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 90 95 100 105 110 115 118 121
1 1.18 7 Helene Ekner 2004 Amager AC O XO O XXO O XXX
2 1.10 5 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød O O O O O XXX
3 1.00 3 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik O XO XXO XX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 Helene Ekner 2004 Amager AC
2 110 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 48 1.15 Emma Flor 2005 FIF-Hillerød
Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 14:15
Games rekord: 27.67 Nikoline Skifter Andersen - Slagelse Atletik DELTA - 2011
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 29.14 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
2 29.28 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
3 29.44 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
4 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 29.83 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 30.36 Helena Ring 2002 Amager AC
7 30.53 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
8 31.11 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
9 31.27 Esther Arce 2002 Amager AC
10 31.44 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
11 31.63 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
12 31.83 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
13 31.86 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
14 31.95 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
15 32.24 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
16 32.47 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
17 33.00 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
18 33.18 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
19 33.32 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
20 34.07 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
21 34.20 Signe Lawson 2002 Københavns IF
22 34.86 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.6
1 29.14 7 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
5 29.83 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
10 31.44 1 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
17 33.00 1 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
22 34.86 1 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
HEAT 2 / 5 - Wind: -0.8
3 29.44 3 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
7 30.53 1 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
8 31.11 1 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
18 33.18 1 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
20 34.07 1 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: -1.0
12 31.83 1 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
15 32.24 1 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
16 32.47 1 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
19 33.32 1 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
21 34.20 1 Signe Lawson 2002 Københavns IF
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.6
9 31.27 1 Esther Arce 2002 Amager AC
11 31.63 1 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
13 31.86 1 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
14 31.95 1 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
DNS Lilli Marie Jensen 2002 Københavns IF
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.6
2 29.28 5 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
4 29.78 1 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 30.36 1 Helena Ring 2002 Amager AC
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
DNS Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 107 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
4 256 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
5 38 Mathilde Barslund Carsten 2003 Brøndby, AK
6 257 Charleen Reich 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 2 / 5
2 296 Emma S. Hansen 2003 Aalborg Atletik
3 109 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
4 297 Eva Nyby 2002 Aalborg Atletik
5 52 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 266 Lizaveta Yahorova 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 3 / 5
2 72 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
3 186 33.18 Signe Lawson 2002 Københavns IF
4 149 32.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
5 180 32.65 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
6 126 34.08 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 4 / 5
2 15 32.26 Filippa Zäll 2003 Ângelholms IF
3 163 DNS 31.95 Lilli Marie Jensen 2002 Københavns IF
4 161 30.69 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
5 5 31.12 Esther Arce 2002 Amager AC
6 174 32.23 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
HEAT 5 / 5
2 7 30.05 Helena Ring 2002 Amager AC
3 65 DNS 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 127 29.00 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 86 DNS 29.28 Emmeline Søltoft Sønderga 2002 Hellas Roskilde
6 29 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 51 DNS Ellen Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 401 DNS 33.00 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 402 DNS 34.00 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 14:20
3.0 kg
Games rekord: 15.47 Sebastian Raubold - ESV Lok Neustrelitz - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.68 7 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse 10.68 10.17 10.00 9.58 10.18 10.01
2 9.96 5 Philipp Uhlmann 2002 Lõwenberg 9.55 9.96 9.29 9.75 9.22 9.32
3 7.86 3 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC 5.90 6.24 7.04 7.75 7.86 7.49
4 7.45 1 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF X 6.86 7.15 7.45 6.45 7.09
5 7.14 1 William Elmer 2002 Greve Atletik X 6.78 6.91 4.91 6.90 7.14
6 6.79 1 Mik Lønborg 2003 Københavns IF 6.46 6.12 6.79 6.10 6.05 6.05
7 6.66 1 Victor Chabert 2002 Greve Atletik 5.82 6.30 5.56 6.66 6.03 5.75
8 6.16 1 Jakob Sønder 2003 Københavns IF X 5.82 5.53 6.10 6.16 5.69
DNS Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 William Elmer 2002 Greve Atletik
2 212 Philipp Uhlmann 2002 Lõwenberg
3 288 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
4 60 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
5 44 Nikolaj Grønbech 2002 Delta Slagelse
6 151 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
7 80 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
8 177 6.90 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
9 87 DNS 6.99 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:35
Planke
Games rekord: 5.58 Trine Flensborg-Madsen - Nivå Atletik - 1995
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.18 (+0.0) 7 Nickoline Skifter Anderse 1998 Delta Slagelse 5.18 (+0.0) X X 5.03 (-1.0) X 5.05 (-1.0)
2 4.89 (-1.4) 5 Simone Björk Lautrup 1998 Hellas Roskilde 4.75 (-1.1) 4.81 (-0.9) 4.86 (+0.0) 4.89 (-1.4) 4.68 (-0.3) 4.47 (-1.3)
3 4.24 (+0.0) 3 Helene Nyby 1999 Aalborg Atletik 2.61 (-1.2) 4.05 (-1.6) 4.24 (+0.0) X 2.20 (+0.0) X
DNS Josephine Eyrich 1999 Trongården IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 298 Helene Nyby 1999 Aalborg Atletik
2 281 DNS Josephine Eyrich 1999 Trongården IF
3 92 4.98 Simone Björk Lautrup 1998 Hellas Roskilde
4 43 5.53 Nickoline Skifter Anderse 1998 Delta Slagelse
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 14:35
Planke
Games rekord: 5.91 Jessie Ipsen - Københavns IF - 2010
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:35
Planke
Games rekord: 7.08 Thomas Flensborg-Madsen - Sparta - 1998
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.07 (-1.0) 7 Julius Thiemer 1999 Lõwenberg X 5.85 (+0.1) X 5.71 (-1.3) 6.07 (-1.0) 6.06 (-0.5)
2 5.86 (+0.0) 5 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg 5.56 (-1.0) X 5.60 (-2.0) 5.86 (+0.0) X X
3 4.87 (+0.0) 3 Til-Frederik Schulz 1999 Lõwenberg 4.85 (-1.7) 3.50 (+0.0) X 4.78 (+0.0) 4.86 (-2.1) 4.87 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 Til-Frederik Schulz 1999 Lõwenberg
2 209 5.51 Lennard Ganschow 1999 Lõwenberg
3 205 5.83 Julius Thiemer 1999 Lõwenberg
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 14:35
Planke
Games rekord: 7.89 Morten Jensen - Sparta - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.28 (-1.1) 7 Christian Sieg 1988 LAC Mühl Rosin X X 6.21 (-2.1) 6.27 (+0.3) 6.28 (-1.1) X
2 5.77 (-1.7) 3 Thomas Günther 1997 Lõwenberg 5.62 (-0.3) 5.60 (-1.0) 5.57 (-1.7) X 5.77 (-1.7) 5.76 (-1.0)
3 5.76 (+0.0) 1 Ludwig Lau 1997 SV Warnow 90 Rostock/T 5.35 (-1.0) 5.53 (-1.6) 5.64 (+0.0) 5.76 (+0.0) 5.52 (-0.1) 5.21 (-1.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 Ludwig Lau 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
2 215 Thomas Günther 1997 Lõwenberg
3 409 6.85 Christian Sieg 1988 LAC Mühl Rosin
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 14:35
7.26 kg
Games rekord: 10.44 René Nybo - Hvidovre AM - 2013
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 14:40
145 gram
Games rekord: 43.02 Freja Heick Hansen - Herlev Atletik - 2013
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 27.56 7 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM 27.56 26.08 25.89 21.81 27.49 26.60
2 24.09 5 Sophie Senkbeil 2005 Lõwenberg X 20.45 24.09 22.66 20.67 23.86
3 20.57 3 Sophie Bleicke 2004 Lõwenberg 10.36 18.42 16.39 20.57 17.29 16.20
4 16.95 1 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF 16.84 16.80 14.63 X X 16.95
5 16.37 1 Lara Brzoska 2004 Lõwenberg 12.59 14.64 13.93 16.37 13.39 15.01
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
2 119 Stine Mikkelsen 2004 HvIdovre AM
3 206 Lara Brzoska 2004 Lõwenberg
4 213 Sophie Bleicke 2004 Lõwenberg
5 214 Sophie Senkbeil 2005 Lõwenberg
SCRATCH
1 403 DNS Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
Piger 12-13 år - Boldkast - Day 1 at 14:40
145 gram
Games rekord: 54.58 Celine Kristiansen - Københavns IF - 2008
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.63 7 Emely Grenzer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T 34.12 44.63 35.19 40.61 X 40.94
2 38.66 5 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T 37.03 32.56 36.57 34.81 38.66 37.97
3 37.66 3 Anne Gundelach Lorenzen 2002 HvIdovre AM 36.01 35.61 35.15 31.27 33.41 37.66
4 37.35 1 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 32.41 28.00 29.10 30.51 28.72 37.35
5 33.93 1 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik 33.93 32.03 33.31 28.56 23.99
6 32.90 1 Sofia Lange 2002 Københavns IF 30.45 32.90 28.92 27.41 28.26 30.40
7 26.56 1 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik 26.56 25.96 26.21
8 23.95 1 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik 22.89 X 23.25 23.04 23.95 X
9 18.77 1 Julie B. Nielsen 2003 Københavns IF 15.63 10.71 18.77
10 18.41 1 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik 16.34 17.48 18.41
11 16.71 1 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 14.70 16.71 14.10
DNS Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
3 106 DNS Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
4 109 Josephine K Madsen 2002 Herlev Atletik
5 305 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik
6 256 Anni Büchner 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
7 108 Josephine K Jacobsen 2003 Herlev Atletik
8 188 Sofia Lange 2002 Københavns IF
10 126 18.51 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
11 115 Anne Gundelach Lorenzen 2002 HvIdovre AM
12 262 Emely Grenzer 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
13 153 18.11 Julie B. Nielsen 2003 Københavns IF
14 107 Freja K Madsen 2002 Herlev Atletik
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 14:45
Games rekord: 41.5 Camilla Voigt - Herlev Atletik - 1993
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 43.81 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
2 45.21 Frida Selmer 2000 Silkeborg 77
3 45.22 Mira Aamann-Christensen 2000 Københavns IF
4 45.63 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik
5 45.81 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
6 46.54 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik
7 46.83 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
8 48.62 Nanna Muurholm 20001 Aalborg Atletik
9 49.50 Veronica Janning 2001 Helsingør IF
10 52.89 Emilie Pihl 2001 Helsingør IF
11 0.00 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik
11 0.00 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
HEAT 1 / 2
4 45.63 1 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik
6 46.54 1 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik
8 48.62 1 Nanna Muurholm 20001 Aalborg Atletik
10 52.89 1 Emilie Pihl 2001 Helsingør IF
11 0.00 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik
11 0.00 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
HEAT 2 / 2
1 43.81 7 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
2 45.21 5 Frida Selmer 2000 Silkeborg 77
3 45.22 3 Mira Aamann-Christensen 2000 Københavns IF
5 45.81 1 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
7 46.83 1 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
9 49.50 1 Veronica Janning 2001 Helsingør IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 293 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik
2 306 Nanna Muurholm 20001 Aalborg Atletik
3 100 58.10 Emilie Pihl 2001 Helsingør IF
4 300 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg Atletik
5 299 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik
6 303 Mathilde Dausel 2001 Aalborg Atletik
HEAT 2 / 2
1 66 48.92 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 219 45.55 Frida Selmer 2000 Silkeborg 77
3 179 44.00 Mira Aamann-Christensen 2000 Københavns IF
4 220 44.10 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg 77
5 146 46.00 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
6 105 53.10 Veronica Janning 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 14:55
Games rekord: 36.66 Mikkel Matzen - Odense Atletik/OGF - 2002
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 39.46 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 40.58 Sinan Turmen 2000 Københavns IF
3 40.86 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg
4 41.30 Mikkel Stamp 2000 Helsingør IF
5 41.46 Egor Vambold 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
6 42.26 Jakob Zäll 2001 Ângelholms IF
7 42.43 Sebastian Nielsen 2000 Sparta Atletik
8 43.66 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
HEAT 1 / 2
3 40.86 3 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg
4 41.30 1 Mikkel Stamp 2000 Helsingør IF
8 43.66 1 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
DNS Eddie Fröse 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 2 / 2
1 39.46 7 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 40.58 5 Sinan Turmen 2000 Københavns IF
5 41.46 1 Egor Vambold 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
6 42.26 1 Jakob Zäll 2001 Ângelholms IF
7 42.43 1 Sebastian Nielsen 2000 Sparta Atletik
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 200 Adrian Lorenz 2000 Lõwenberg
3 170 47.69 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
4 103 49.00 Mikkel Stamp 2000 Helsingør IF
5 260 DNS Eddie Fröse 2001 SV Warnow 90 Rostock/T
HEAT 2 / 2
2 249 43.88 Sebastian Nielsen 2000 Sparta Atletik
3 187 43.16 Sinan Turmen 2000 Københavns IF
4 55 40.99 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 16 42.56 Jakob Zäll 2001 Ângelholms IF
6 261 43.80 Egor Vambold 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:15
1 meter zoneafsæt
Games rekord: 5.88 Albert de Caprétz - Malmö - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.09 (+0.5) 7 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 4.72 (+0.0) 4.68 (+0.1) 4.89 (+0.1) 4.62 (+0.8) 5.09 (+0.5) X
2 4.72 (+0.0) 5 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg 77 4.62 (+1.3) 4.72 (+0.0) X 4.70 (+0.0)
3 4.69 (+0.2) 3 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde 4.68 (-0.1) 4.65 (-0.7) 4.67 (+0.1) 4.55 (+0.5) 4.69 (+0.2) X
4 4.60 (+0.5) 1 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T 0.46 (+1.0) 0.46 (+4.0) 4.58 (+0.4) 4.50 (+1.4) 4.60 (+0.5)
5 4.60 (+0.2) 1 Lucas Sørensen 2003 Københavns IF 4.46 (+0.8) 4.37 (+0.0) 4.54 (+0.0) 4.29 (+0.0) 4.53 (+0.0) 4.60 (+0.2)
6 4.41 (+0.2) 1 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T 4.34 (+0.0) 4.09 (-0.4) 3.80 (-0.2) 4.03 (-0.5) 4.10 (+0.9) 4.41 (+0.2)
7 4.33 (+0.1) 1 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik 4.28 (+0.0) 4.31 (+0.5) 4.33 (+0.1) 4.10 (+0.0) 4.02 (+0.7) 4.13 (+0.0)
8 4.32 (+0.0) 1 William Elmer 2002 Greve Atletik 4.30 (+0.0) 4.09 (+0.0) 4.10 (-0.1) 4.32 (+0.0) 4.29 (+0.1) X
9 4.26 (+0.0) 1 Johan Christian Holst 2003 Amager AC 4.25 (+0.0) 4.26 (+0.0) 4.26 (+0.0)
10 4.24 (+0.4) 1 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC 4.18 (+0.0) 3.92 (+0.5) 4.24 (+0.4)
11 4.21 (+0.3) 1 Viktor Bech Petersen 2004 Amager AC X X 4.21 (+0.3)
12 4.12 (+0.0) 1 William Elsner 2003 Københavns IF 4.00 (+0.0) 4.03 (+0.5) 4.12 (+0.0)
13 4.10 (+0.0) 1 Tim Kragh Petersen 2003 Brøndby, AK 3.97 (-0.3) 4.10 (+0.0) 3.99 (+0.4)
14 4.01 (+0.7) 1 Emil Polack 2002 Københavns IF 4.01 (+0.7) 3.82 (+0.2) 3.70 (-0.3)
15 3.92 (+0.0) 1 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF 3.92 (+0.0) 3.81 (+0.1) 3.87 (+0.0)
16 3.79 (+0.2) 1 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF 3.73 (+0.2) 3.55 (+0.0) 3.79 (+0.2)
17 3.69 (-0.1) 1 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød 3.51 (+0.3) 3.60 (+0.0) 3.69 (-0.1)
18 3.67 (-0.3) 1 Victor Chabert 2002 Greve Atletik 3.66 (+0.5) 3.43 (-0.2) 3.67 (-0.3)
19 3.63 (-0.2) 1 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC 3.63 (-0.2) 3.49 (+0.5) 3.39 (-0.5)
20 3.61 (+0.0) 1 Jakob Sønder 2003 Københavns IF 3.61 (+0.0) X X
21 3.60 (+0.0) 1 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF X X 3.60 (+0.0)
22 3.52 (+0.8) 1 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF 3.42 (+0.0) 3.52 (+0.8) 3.44 (+0.0)
DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
DNS Vitus Bergenser 2003 Aalborg Atletik
DNS Sebastian Stejlgaard 2002 Trongården IF
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
DNS Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 308 DNS Vitus Bergenser 2003 Aalborg Atletik
2 271 DNS Matthis Stabenow 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
3 9 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
4 61 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
5 151 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
6 228 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg 77
7 94 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
8 288 Willhelm Kopp 2003 Trongården IF
9 168 Lucas Sørensen 2003 Københavns IF
10 285 DNS Sebastian Stejlgaard 2002 Trongården IF
11 80 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
12 270 Mattes Kühn 2002 SV Warnow 90 Rostock/T
13 13 Viktor Bech Petersen 2004 Amager AC
14 274 Ols de Wilde 2003 SV Warnow 90 Rostock/T
15 112 Jeppe Henrichsen 2002 Herlufsholm Atletik
16 284 DNS Sebastian Magnussen 2003 Trongården IF
17 60 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
18 50 William Hornshøj 2003 FIF-Hillerød
19 81 William Elmer 2002 Greve Atletik
20 40 Tim Kragh Petersen 2003 Brøndby, AK
21 283 Oscar Pallisgaard 2002 Trongården IF
22 169 3.47 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
23 141 3.58 Emil Polack 2002 Københavns IF
24 147 3.61 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
25 196 3.88 William Elsner 2003 Københavns IF
26 56 DNS 4.11 August Østergaard 2003 Gentofte IK
27 87 4.76 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
28 78 4.82 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
29 14 DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 15:15
4.0 kg
Games rekord: 15.20 Kenneth Mertz - Køge Atletik - 2004
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.58 7 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 12.27 12.04 X 11.10 12.58 X
2 11.55 5 Philip Bukall 2000 SV Warnow 90 Rostock/T 11.48 X 11.33 11.55 11.54 10.68
3 10.10 3 Matthias Klyscz 2001 Lõwenberg 9.16 9.43 9.65 9.34 10.10 9.85
4 7.90 1 Edvard Restorff-Liliegree 2000 Københavns IF 7.90 7.40 7.76 7.70 7.85 7.87
DNS Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 275 Philip Bukall 2000 SV Warnow 90 Rostock/T
2 211 Matthias Klyscz 2001 Lõwenberg
3 120 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 137 7.18 Edvard Restorff-Liliegree 2000 Københavns IF
5 135 DNS 10.37 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:15
5.0 kg
Games rekord: 15.93 Matthias Hagen - Hvidovre AM - 2014
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.46 7 Julius Thiemer 1999 Lõwenberg X 12.16 13.32 13.46 12.69 12.90
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 205 14.21 Julius Thiemer 1999 Lõwenberg
Drenge 14-15 år - 6 x 200 m stafet - Day 1 at 15:15
Games rekord: 2.48.43 ESV Lok Neustrelitz - 1997
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.55.61 7 Gavin Okalla, Anna Sophie Vöge, Matthis Stabenow, Daliah Zoe Sommer, Lina Seiß, Philip Bukall Warnow Rostock 1
2 3.03.87 5 Tobias Bjerre, Vera Dalsgaard, Gustav Bøttger-Roth, Amina Dyfan, Jonathan Makwarth, Louise Moore KIF Hold I
3 3.07.75 3 Max Laciny, Thomas Pham, Ols de Wilde, Lizaveta Yahorova, Egor Vambold, Emely Grenzer Warnow Rostock 2
4 3.15.93 1 Vera Dalsgaard, Barbara Z. Neergaard, Emil Polack, Mathilde Grejsen, Sinan Turmen, Ellen Balslev KIF Hold II
5 3.19.81 1 Adam B. Skytte, Elisabeht Elsner, William Elsner, Eva Seixas, Hans Falkenberg, Frederikke von Benzon KIF Hold III
6 3.27.48 Matteo Battain, Celina Hagihara, Mik Lønborg, Karoline Bygwraa, Jacob W. Jensen, Vibha Soren KIF Hold IV
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Matteo Battain, Celina Hagihara, Mik Lønborg, Karoline Bygwraa, Jacob W. Jensen, Vibha Soren KIF Hold IV
2 Vera Dalsgaard, Barbara Z. Neergaard, Emil Polack, Mathilde Grejsen, Sinan Turmen, Ellen Balslev KIF Hold II
3 Max Laciny, Thomas Pham, Ols de Wilde, Lizaveta Yahorova, Egor Vambold, Emely Grenzer Warnow Rostock 2
4 Adam B. Skytte, Elisabeht Elsner, William Elsner, Eva Seixas, Hans Falkenberg, Frederikke von Benzon KIF Hold III
5 Gavin Okalla, Anna Sophie Vöge, Matthis Stabenow, Daliah Zoe Sommer, Lina Seiß, Philip Bukall Warnow Rostock 1
6 Tobias Bjerre, Vera Dalsgaard, Gustav Bøttger-Roth, Amina Dyfan, Jonathan Makwarth, Louise Moore KIF Hold I
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 15:25
Games rekord: 58.13 Ida Voss Jensen - Frederiksberg IF - 2007
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 62.41 7 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 62.90 5 Tessa Strand 1998 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 61.0 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 34 62.29 Tessa Strand 1998 Ballerup AK
SCRATCH
1 279 DNS Clara Vo 1999 Trongården IF
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 15:25
Games rekord: 58.12 Kathrine Mikkelsen - Aalborg Atletik - 2010
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 60.77 7 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
2 61.38 5 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
3 62.70 3 Anna-Lena Salchow 1996 SV Warnow 90 Rostock/T
4 68.85 1 Anastasia Gaspert 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 123 62.38 Mathilde Sardal 1997 Korsør AM
4 128 61.14 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
5 254 61.53 Anna-Lena Salchow 1996 SV Warnow 90 Rostock/T
6 252 63.58 Anastasia Gaspert 1997 SV Warnow 90 Rostock/T
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 15:30
Games rekord: 50.10 Rasmus Olsen - Hvidovre AM - 2005
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 53.75 7 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 53.90 5 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 54.17 3 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 54.75 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 58.58 1 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg 77
DNS Henning Elmer 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 226 56.00 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg 77
2 63 55.0 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 77 54.0 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
4 64 DNS 55.0 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
5 76 55.0 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
6 75 56.02 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 15:30