Eurotrack • 2016 Jun 04 - Jun 05 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.6
1 q 11.31 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 11.59 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
3 12.29 Sonia Wendelboe Hansen 2004 Frederiksberg IF
4 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
5 13.38 Julie B. Nielsen 2003 K I F
DNS Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 10.91 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 q 11.64 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
3 12.37 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
4 12.52 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 12.81 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 12.92 Mathilde Andersen 2004 Greve
7 13.80 Gaia Eisner 2004 K I F
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.4
1 q 10.61 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
2 q 10.75 Amina Dyfan 2003 K I F
3 12.73 Rebekka Holsting 2003 K I F
4 13.06 Nina Loshak 2003 K I F
5 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev
6 13.32 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.5
1 q 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
2 q 11.24 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 11.80 Beatrice Nødvig 2003 K I F
4 11.99 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C
5 13.75 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
DNS Alberte D. Steenbech 2004 G I K
DNS Bianca Gad 2003 K I F
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 151 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
2 21 11.43 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 95 12.65 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 60 11.41 Sonia Wendelboe Hansen 2004 Frederiksberg IF
5 173 DNS 12.45 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 186 DNS 13.50 Alberte Nødvig 2003 K I F
7 191 13.50 Julie B. Nielsen 2003 K I F
HEAT 2 / 4
1 124 Mathilde Andersen 2004 Greve
2 121 11.09 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
3 24 12.38 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
4 23 11.54 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
5 34 12.99 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 5 13.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 184 14.51 Gaia Eisner 2004 K I F
HEAT 3 / 4
1 139 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev
2 189 13.07 Rebekka Holsting 2003 K I F
3 47 DNS 12.37 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
4 194 11.62 Amina Dyfan 2003 K I F
5 141 10.74 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
6 48 14.58 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF
7 193 13.13 Nina Loshak 2003 K I F
HEAT 4 / 4
1 248 DNS Alberte D. Steenbech 2004 G I K
2 103 12.65 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C
3 13 11.35 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 241 11.47 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
5 192 12.42 Beatrice Nødvig 2003 K I F
6 188 DNS 13.95 Bianca Gad 2003 K I F
7 31 13.34 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 236 240 250 260 280 290 300 310 320 330
1 3.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O O XXO XXX
2 3.10 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse O O O XO XXX
3 2.50 Julius H. Mortensen 2005 Helsingør O O O O XXO XO XXX
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
DNS Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 367 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
2 371 Julius H. Mortensen 2005 Helsingør
3 305 DNS 2.50 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
4 244 3.20 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
5 308 3.40 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 300
1 0.00 Peter M Adamsen 2000 K I F XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 217 3.80 Peter M Adamsen 2000 K I F
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 320 340 350 360 380 390 400 410
1 3.90 Aske Petersen 1998 Sparta O XO XXX
2 3.60 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O XO
3 3.50 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O XO XXX
4 0.00 Magnus Herstedt 1998 M A I XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 264 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 365 3.60 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 306 4.30 Aske Petersen 1998 Sparta
4 233 4.47 Magnus Herstedt 1998 M A I
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.82 (+0.6) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.58 (+0.5) 10.80 (+0.0) X X 10.82 (+0.6) X
2 10.73 (+2.6) Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF 10.50 (+0.3) 10.28 (+1.9) X 10.54 (+0.5) 10.73 (+2.6) 10.67 (+1.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 11.02 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 36 11.13 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.29 (+1.4) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse 10.96 (+1.1) 10.47 (+1.1) 11.15 (+1.6) 11.12 (+1.3) 10.76 (+0.5) 11.29 (+1.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 243 11.32 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 31.19 Sofia Lange 2002 Sparta 31.19 28.62 29.62 30.37 30.35 29.63
2 27.76 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 24.90 24.90 25.32 22.41 27.76 26.78
3 24.01 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte 18.94 24.01 23.24 21.64 X 23.90
4 21.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve X X 21.34 X 21.52 X
5 20.96 Freja K. Madsen 2002 Herlev 20.96 X X 15.61 X X
DNS Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 125 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 46 DNS Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
3 123 DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
4 140 20.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev
5 146 24.31 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte
6 163 28.70 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM
7 268 31.64 Sofia Lange 2002 Sparta
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.57 Ayeo Røbel 1998 Sparta 29.04 31.49 27.63 29.30 31.41 36.57
500 31.00 Caroline T. Hansen 2000 Sparta 27.26 28.04 28.35 28.43 31.00 29.21
500 29.66 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve 25.08 29.66 27.88 21.94 27.70 28.18
DNS Nickoline Sk. Andersen 1998 Slagelse
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 353 Ayeo Røbel 1998 Sparta
2 126 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
3 242 DNS Nickoline Sk. Andersen 1998 Slagelse
4 267 34.36 Caroline T. Hansen 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.09 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse X 34.50 37.09 X X X
2 35.40 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 35.40 34.68 34.61 33.70 32.82 33.44
3 34.92 Oswald Carstensen 2002 Sparta 31.51 34.92 31.15 32.04 28.65 32.69
4 28.31 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 23.84 23.64 28.31 26.57 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 263 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 4 22.82 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 175 32.19 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
4 244 47.65 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 q 10.79 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 11.42 Tobias Bjerre 2004 K I F
3 q 11.43 Carl Bruce Aabo 2004 H G
4 12.31 Mik Lønborg 2003 K I F
5 13.44 Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
6 14.17 Tobias R. Kjær 2004 K I F
DNS August Østergaard 2003 G I K
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.8
1 q 10.33 Lukas Sørensen 2003 K I F
2 q 10.78 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
3 q 11.09 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
4 q 11.55 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
5 q 11.91 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
6 11.94 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 12.94 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 101 Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
3 25 10.80 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 250 DNS 10.82 August Østergaard 2003 G I K
5 211 11.50 Tobias Bjerre 2004 K I F
6 129 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 H G
7 210 12.70 Tobias R. Kjær 2004 K I F
8 212 12.46 Mik Lønborg 2003 K I F
HEAT 2 / 2
2 39 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
3 84 11.99 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
4 77 10.99 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
5 213 10.76 Lukas Sørensen 2003 K I F
6 33 11.35 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 11 12.10 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
8 231 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 q 11.91 Mathilde U Kramer 1993 AAIG
2 q 12.25 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
3 q 12.66 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
4 q 12.71 Annemarie Nissen 1994 K I F
5 q 12.71 Sofie Roessler 1996 AAIG
6 q 13.22 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
7 q 13.86 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
8 q 15.12 Cecilie Artmur 2002 H G
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Cecilie Artmur 2002 H G
2 344 13.33 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
3 366 12.44 Sofie Roessler 1996 AAIG
4 202 12.31 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
5 245 12.22 11.85 Mathilde U Kramer 1993 AAIG
6 201 12.61 Annemarie Nissen 1994 K I F
7 94 12.83 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
8 345 12.78 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
SCRATCH
1 154 DNS 12.02 Zarah Buchwald 1995 HvAM
2 162 DNS 13.18 Mette Brynjolf Jepsen 1970 HvAM
3 343 DNS 13.05 Thea Haahr 1991 Sparta
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.8
1 q 11.19 Mathias Schou 1986 K I F
2 q 11.27 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
3 PB 11.28 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
4 11.52 Daryoush Yazdanyar 1986 Frederiksberg IF
5 11.75 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
6 11.84 Nicolas Posse 1997 Sparta
7 12.83 Peter Faber 1993 A G F
8 12.88 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +3.2
1 q 10.99 Simon Mathiasen 1996 HvAM
2 q 11.06 Jacob Wolfgang 1981 B A C
3 11.39 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
4 11.56 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
5 12.15 Kristian Kolbye 1996 A A C
DNS Daniel Elkrog 1989 A G F
DNS Andreas Wain Uggen 1992 HvAM
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 0.00 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
1 q 0.00 Peter Trajkovski 1996 Sparta
1 q 0.00 Martin Kristensen 1992 HvAM
1 q 0.00 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
1 q 0.00 Christian Laugesen 1986 Sparta
1 q 0.00 Emil E. Storgaard 1994 K I F
1 q 0.00 Christian Trajkovski 1965 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 93 13.84 Peter Faber 1993 A G F
2 32 13.32 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
3 218 11.00 Mathias Schou 1986 K I F
4 52 11.23 Daryoush Yazdanyar 1986 Frederiksberg IF
5 349 11.47 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
6 91 11.45 11.44 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
7 351 11.75 Nicolas Posse 1997 Sparta
8 53 11.77 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
2 76 12.40 Kristian Kolbye 1996 A A C
3 104 11.32 Jacob Wolfgang 1981 B A C
4 92 DNS 11.33 Daniel Elkrog 1989 A G F
5 170 10.96 Simon Mathiasen 1996 HvAM
6 35 11.60 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
7 157 DNS 12.14 Andreas Wain Uggen 1992 HvAM
8 50 11.64 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
2 168 13.06 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
3 347 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
4 155 11.26 Martin Kristensen 1992 HvAM
5 348 11.55 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
6 292 11.35 Christian Laugesen 1986 Sparta
7 221 11.91 Emil E. Storgaard 1994 K I F
8 350 11.69 Christian Trajkovski 1965 Sparta
SCRATCH
1 156 DNS 11.58 Alex Clausen 1992 HvAM
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 11:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.76 Sebastian Monneret 2003 A A C 9.76 9.00 9.06 6.92 9.50 9.50
2 8.78 Tobias Bjerre 2004 K I F 8.78 8.78 8.75 8.41 8.72 8.35
3 8.54 Mik Lønborg 2003 K I F 7.64 7.41 7.87 8.21 8.35 8.54
4 8.47 Viktor Bech Petersen 2003 A A C 8.06 8.34 7.74 8.33 8.47 8.46
5 7.54 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF 5.86 7.20 7.05 7.05 7.16 7.54
6 6.98 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF 6.87 6.98 6.78 X 6.46 5.99
7 6.62 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 6.38 6.62 6.37
8 6.47 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge 6.47 6.24 5.82
9 5.36 Tobias R. Kjær 2004 K I F 5.22 5.36 4.04
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
2 210 4.70 Tobias R. Kjær 2004 K I F
3 231 6.22 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
4 11 6.46 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 33 8.06 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
6 84 8.30 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
7 212 8.65 Mik Lønborg 2003 K I F
8 211 9.45 Tobias Bjerre 2004 K I F
9 81 10.32 Sebastian Monneret 2003 A A C
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.6
1 q 13.21 Anna Michaelsen 2002 Holte
2 q 13.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 13.54 Helena Ring 2002 A A C
4 q 13.54 Annika Eppers 2002 Sparta
5 13.88 Signe Dam 2002 Frederiksberg IF
6 14.41 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
DNS Mathilde Grejsen 2002 K I F
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.1
1 q 13.22 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 13.55 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
3 13.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 14.16 Esther Arce 2002 A A C
5 14.18 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
6 14.27 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 16.71 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.1
1 q 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev
2 q 13.15 Laura Haslund Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 q 13.34 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 13.66 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 14.03 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
DNS Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 49 Signe Dam 2002 Frederiksberg IF
3 270 14.12 Annika Eppers 2002 Sparta
4 148 13.13 Anna Michaelsen 2002 Holte
5 327 13.66 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 75 14.34 Helena Ring 2002 A A C
7 12 14.66 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
8 198 DNS 14.50 Mathilde Grejsen 2002 K I F
HEAT 2 / 3
2 46 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
3 266 14.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 330 14.41 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 16 13.67 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 79 12.92 Mathilde Yttesen 2001 A A C
7 8 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
8 74 14.45 Esther Arce 2002 A A C
HEAT 3 / 3
1 331 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 123 DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
3 55 13.43 Laura Haslund Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 140 13.16 Freja K. Madsen 2002 Herlev
5 26 DNS 14.14 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
6 332 14.20 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
7 271 14.57 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 174 DNS 14.53 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.2
1 q 12.22 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 12.59 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 q 13.03 Bertram Costa 2002 Sparta
4 q 13.23 Aske Hippe Brun 2002 G I K
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.6
1 q 12.62 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 q 12.67 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
3 q 13.13 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
4 q 13.29 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 13.44 Oswald Carstensen 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 272 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 249 Aske Hippe Brun 2002 G I K
4 329 12.59 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 333 13.52 Bertram Costa 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
2 273 12.84 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
3 4 13.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
4 1 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 175 13.20 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
6 263 13.97 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.21 (-0.3) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse 5.13 (+0.7) 4.99 (+2.9) 4.92 (-0.2) 3.78 (-0.7) 5.21 (-0.3) 5.17 (+1.2)
2 5.16 (-1.8) Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev 5.13 (+1.1) 4.93 (+2.1) 5.09 (+0.0) X 5.04 (-0.3) 5.16 (-1.8)
3 5.05 (+0.9) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve 5.05 (+0.9) 4.83 (+1.4) 4.88 (+0.0) 4.95 (-0.2) 4.86 (+0.8) 5.02 (-0.5)
4 4.70 (+1.0) Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF 4.70 (+1.0) 4.68 (+2.1) X X X X
5 4.69 (+1.8) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.69 (+1.8) 4.61 (-1.4) 4.60 (+1.0) X X X
6 4.42 (-0.9) Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM 4.28 (+2.0) 4.31 (-1.4) 4.38 (+1.2) 4.27 (-0.2) 4.34 (+0.8) 4.42 (-0.9)
7 4.14 (-0.5) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.99 (+1.8) 4.05 (-0.5) 4.14 (-0.5)
8 3.93 (+2.2) Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF 3.93 (+2.2) 3.65 (+0.0) 3.85 (-1.8)
9 3.82 (+1.3) Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF 3.82 (+1.3) 3.81 (-1.2) 3.79 (-0.2)
10 3.82 (-1.1) Lise Damsø 2004 AK Brøndby 3.80 (+2.0) 3.73 (+1.1) 3.82 (-1.1)
11 3.79 (-0.1) Beatrice Nødvig 2003 K I F 2.50 (+1.7) 3.33 (-2.6) 3.79 (-0.1)
12 3.66 (+2.0) Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF 3.66 (+2.0) 3.47 (-0.1) X
13 3.41 (+0.0) Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev 3.24 (+1.1) 3.32 (-1.4) 3.41 (+0.0)
14 3.40 (+0.0) Gaia Eisner 2004 K I F 3.35 (+0.2) 3.40 (+0.0) 3.34 (-0.3)
15 3.24 (+0.7) Sonia Wendelboe Hansen 2004 Frederiksberg IF 2.94 (+2.0) 3.24 (+0.7) 3.13 (+0.3)
16 3.15 (+0.2) Julie B. Nielsen 2003 K I F 3.15 (+0.2) 3.08 (+0.0) 3.03 (+0.0)
DNS Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
2 139 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev
3 191 2.77 Julie B. Nielsen 2003 K I F
4 186 DNS 3.10 Alberte Nødvig 2003 K I F
5 192 3.11 Beatrice Nødvig 2003 K I F
6 184 3.35 Gaia Eisner 2004 K I F
7 31 DNS 3.64 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
8 60 3.64 Sonia Wendelboe Hansen 2004 Frederiksberg IF
9 48 3.78 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF
10 5 3.81 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
11 24 3.89 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
12 95 3.91 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
13 47 DNS 4.10 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
14 34 4.18 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
15 21 4.73 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
16 13 4.96 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
17 141 5.05 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
18 121 5.06 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
19 241 5.27 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.7
1 12.04 Mathilde U Kramer 1993 AAIG
2 12.33 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
3 12.62 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
4 12.84 Annemarie Nissen 1994 K I F
5 12.88 Sofie Roessler 1996 AAIG
6 13.34 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
7 13.96 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
DNS Cecilie Artmur 2002 H G
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 344 13.86 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
2 366 12.71 Sofie Roessler 1996 AAIG
3 94 12.66 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
4 245 11.91 11.85 Mathilde U Kramer 1993 AAIG
5 202 12.25 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
6 201 12.71 Annemarie Nissen 1994 K I F
7 345 13.22 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
8 130 DNS 15.12 Cecilie Artmur 2002 H G
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 10.95 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 11.15 Mathias Schou 1986 K I F
3 11.19 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
4 11.38 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 11.40 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
6 11.60 Christian Trajkovski 1965 Sparta
7 12.15 Emil E. Storgaard 1994 K I F
8 13.23 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 347 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 218 11.19 Mathias Schou 1986 K I F
3 349 11.27 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
4 348 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
5 168 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
6 221 Emil E. Storgaard 1994 K I F
7 292 Christian Laugesen 1986 Sparta
8 350 Christian Trajkovski 1965 Sparta
SCRATCH
1 104 DNS 11.06 Jacob Wolfgang 1981 B A C
2 155 DNS Martin Kristensen 1992 HvAM
3 170 DNS 10.99 Simon Mathiasen 1996 HvAM
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.18 Liv Nedergaard 2002 Sparta 41.18 37.99 36.22 41.04 X X
2 35.18 Emilie Bank 2002 Sparta 33.72 X X 32.42 X 35.18
3 21.75 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 17.96 17.02 17.29 19.81 19.20 21.75
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 163 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM
2 269 33.33 Emilie Bank 2002 Sparta
3 266 43.28 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.34 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 35.30 40.30 36.48 X 42.34 X
2 38.13 Cæcilie Thomsen 2000 Frederiksberg IF 38.13 36.50 X 33.74 31.09 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 61 Cæcilie Thomsen 2000 Frederiksberg IF
2 7 37.88 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
4.0 kg
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 10.45 Lukas Sørensen 2003 K I F
2 10.77 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 10.86 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
4 11.26 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
5 11.41 Tobias Bjerre 2004 K I F
6 11.55 Carl Bruce Aabo 2004 H G
7 11.59 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
8 12.20 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 11.55 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
2 211 11.42 Tobias Bjerre 2004 K I F
3 25 10.79 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 213 10.33 Lukas Sørensen 2003 K I F
5 77 10.78 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
6 33 11.09 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 129 11.43 Carl Bruce Aabo 2004 H G
8 231 11.91 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 10.71 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
2 10.83 Amina Dyfan 2003 K I F
3 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
4 11.16 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
5 11.38 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 11.50 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
7 12.02 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 11.59 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
2 13 DNS 11.24 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 121 10.91 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
4 141 10.61 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
5 194 10.75 Amina Dyfan 2003 K I F
6 241 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
7 21 11.31 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 23 11.64 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 270 280 290 300 310 320 330
1 3.20 Nicola Malling 2001 Sparta O O O O O XO XXX
DNS Rebecca Krüeger 2003 M A I
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 234 DNS 3.12 Rebecca Krüeger 2003 M A I
2 304 3.20 Nicola Malling 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 280 290
1 2.80 Ebba Carlsson 1999 I K Hinden O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 3.18 Ebba Carlsson 1999 I K Hinden
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 375 DNS 4.00 4.09 Line Renée Jensen 1992 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 13.09 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
2 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
3 13.27 Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta
4 13.33 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 14.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
6 14.11 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
7 14.94 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 200 14.62 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
2 265 12.98 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 275 13.22 Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta
4 261 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 336 13.33 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 199 14.00 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
7 122 14.22 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 242 DNS 12.76 Nickoline Sk. Andersen 1998 Slagelse
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 13:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.34 (+0.0) Lukas Sørensen 2003 K I F 5.29 (-1.6) 5.34 (+0.0) 4.89 (+0.0) 5.00 (-1.6) X X
2 4.92 (-0.7) Sebastian Monneret 2003 A A C 4.85 (-1.0) 4.84 (+0.5) X 4.82 (-0.4) 4.92 (-0.7) X
3 4.70 (-1.8) Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.70 (-1.8) 4.49 (-0.5) X X 4.58 (-1.7) 3.38 (-1.1)
4 4.50 (-2.0) Carl Bruce Aabo 2004 H G 4.50 (-2.0) 4.28 (-2.3) 4.48 (-0.1) 4.39 (+0.0) 4.22 (+0.0) X
5 4.43 (-0.7) Magnus Ravn Herche 2003 A A C 4.22 (-0.8) 3.49 (-1.0) 3.96 (-1.6) X 4.43 (-0.7) 4.39 (-0.8)
6 4.35 (-0.9) Lance Aabo 2006 H G 4.25 (-1.1) 4.24 (-0.5) 4.22 (+0.0) 4.35 (-0.9) 4.30 (-0.9) 4.12 (-2.1)
7 4.32 (-0.6) Viktor Bech Petersen 2003 A A C 4.20 (-0.1) 4.32 (-0.6) X 4.24 (-0.5) X X
8 4.14 (+0.2) Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge 4.14 (+0.2) 4.02 (+0.7) 3.70 (+0.0) X 3.96 (-0.9) 3.90 (-2.1)
9 3.93 (-0.1) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 3.93 (-0.1) 3.72 (-0.2) 3.62 (-0.6) 3.52 (-0.9) X X
10 3.83 (-1.5) Mik Lønborg 2003 K I F 3.79 (+0.0) 3.83 (-1.5) 3.82 (-1.1)
11 3.67 (-1.5) Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF 3.67 (-1.5) 3.65 (-1.7) 3.49 (-1.0)
12 3.46 (-1.2) Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C 3.21 (+0.0) 3.36 (-0.8) 3.46 (-1.2)
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 Lance Aabo 2006 H G
2 3 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
3 39 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
4 101 3.48 Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
5 231 4.05 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
6 11 4.06 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 212 4.22 Mik Lønborg 2003 K I F
8 77 4.41 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
9 84 4.62 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
10 129 4.81 Carl Bruce Aabo 2004 H G
11 25 5.01 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
12 81 5.10 Sebastian Monneret 2003 A A C
13 213 5.36 Lukas Sørensen 2003 K I F
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 13.14 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 13.16 Laura Haslund Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 13.32 Freja K. Madsen 2002 Herlev
4 13.47 Anna Michaelsen 2002 Holte
5 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 13.56 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 13.87 Helena Ring 2002 A A C
8 13.93 Annika Eppers 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 13.54 Helena Ring 2002 A A C
2 327 13.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 148 13.21 Anna Michaelsen 2002 Holte
4 55 13.15 Laura Haslund Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 140 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev
6 79 13.22 Mathilde Yttesen 2001 A A C
7 331 13.34 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
8 270 13.54 Annika Eppers 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 12.43 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 12.50 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
4 12.64 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 13.00 Bertram Costa 2002 Sparta
6 13.05 Aske Hippe Brun 2002 G I K
7 13.35 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 13.61 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 13.23 Aske Hippe Brun 2002 G I K
2 333 13.03 Bertram Costa 2002 Sparta
3 1 12.62 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 329 12.22 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 272 12.59 Osadeba Isaac 2002 Sparta
6 273 12.67 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
7 175 13.13 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 4 13.29 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 13:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.62 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse X 11.62 X X 10.46 10.93
2 10.19 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev X 10.19 9.78 X X X
3 8.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 8.07 7.94 7.47 X 8.21 7.85
4 7.78 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF 7.72 7.68 7.02 7.66 7.78 7.67
5 7.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.00 7.25 6.58 6.53 6.88 5.74
6 7.13 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF 6.98 6.53 7.13 6.93 6.64 6.76
7 7.06 Rebekka Holsting 2003 K I F 6.85 7.06 6.53
8 6.72 Julie B. Nielsen 2003 K I F 6.72 6.69 6.58
9 6.64 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 5.98 6.17 6.64
10 6.57 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C 6.57 6.56 6.00
11 5.97 Nina Loshak 2003 K I F 5.97 5.75 5.46
12 5.88 Beatrice Nødvig 2003 K I F 5.85 X 5.88
13 5.03 Gaia Eisner 2004 K I F 5.03 4.70 4.95
14 0.00 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF X X X
14 0.00 Rebecca Krüeger 2003 M A I X X X
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
DNS Bianca Gad 2003 K I F
DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
2 234 Rebecca Krüeger 2003 M A I
3 184 Gaia Eisner 2004 K I F
4 47 DNS 5.31 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
5 188 DNS 5.37 Bianca Gad 2003 K I F
6 103 5.78 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C
7 191 5.95 Julie B. Nielsen 2003 K I F
8 95 6.18 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
9 48 6.40 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF
10 192 6.64 Beatrice Nødvig 2003 K I F
11 193 6.66 Nina Loshak 2003 K I F
12 34 7.17 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
13 23 7.35 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
14 189 7.55 Rebekka Holsting 2003 K I F
15 31 7.64 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
16 21 8.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
17 141 11.54 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
18 241 12.31 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.45 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
3 12.03 Haris Khan 2000 HvAM
4 12.42 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 338 DNS 11.25 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 158 12.06 Haris Khan 2000 HvAM
3 341 11.45 Emil Frænde 2000 Sparta
4 337 11.54 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
5 243 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 11.26 Sebastian V. Buschardt 1997 B A C
2 12.23 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
DNS Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 10 DNS 12.02 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
7 15 12.37 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
8 107 11.21 Sebastian V. Buschardt 1997 B A C
Piger 14-15 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.20.62 Esther Arce, Helena Ring, Mathilde Yttesen AAC P15
2 1.21.47 Caroline Jessen, Freja K. Madsen, Josephine K. Jacobsen Herlev P15
3 1.27.71 Emma Landberg, Caroline Søndergaard, Laura Haslund Christensen FIF P15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Emma Landberg, Caroline Søndergaard, Laura Haslund Christensen FIF P15
3 Esther Arce, Helena Ring, Mathilde Yttesen AAC P15
4 Caroline Jessen, Freja K. Madsen, Josephine K. Jacobsen Herlev P15
Piger 16-17 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:40
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.24 (-0.7) Marie Dahi 2001 Greve 4.78 (-1.5) 5.05 (-1.3) 4.70 (+0.0) 5.24 (-0.7) 5.21 (+0.0) X
2 5.09 (-1.0) Victoria Lendal 2002 Sparta 5.04 (-0.6) 4.94 (-1.4) 4.90 (-1.2) 5.09 (-1.0) 4.91 (-1.0) 5.05 (-0.9)
3 4.88 (+0.0) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte 4.59 (+0.0) X 4.51 (-0.2) 4.61 (-1.1) X 4.88 (+0.0)
4 4.82 (-1.1) Helena Ring 2002 A A C 4.40 (-0.3) 4.69 (+0.0) 4.43 (-1.6) 4.19 (-1.3) 4.72 (-1.2) 4.82 (-1.1)
5 4.80 (-0.6) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.43 (-0.5) 4.63 (+0.0) 4.66 (-0.8) 4.75 (-2.5) 4.80 (-0.6) 4.79 (-1.1)
6 4.36 (-1.8) Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF X 4.36 (-1.8) X X 3.82 (+0.4)
7 4.33 (-0.1) Freja K. Madsen 2002 Herlev 4.33 (-0.1) X 3.54 (-1.5)
8 4.32 (-0.9) Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF 4.14 (-0.2) 4.29 (+0.7) 4.32 (-0.9)
9 4.31 (+1.0) Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta 4.28 (-0.7) 4.31 (+1.0) 4.28 (-1.2)
10 4.25 (-1.6) Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 4.25 (-1.6) 4.03 (-0.8) 4.18 (-1.3)
11 4.19 (-0.3) Annika Eppers 2002 Sparta 4.14 (-0.7) 4.19 (-0.3) 4.04 (-0.5)
12 4.18 (-1.0) Anna Michaelsen 2002 Holte 4.01 (-0.2) 4.18 (-1.0) X
13 4.07 (-1.0) Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 3.90 (-1.9) 2.68 (-1.3) 4.07 (-1.0)
14 4.04 (-0.2) Ida Lyngby 2002 Sparta 3.91 (-0.1) 3.98 (-0.9) 4.04 (-0.2)
15 3.96 (-0.7) Signe Dam 2002 Frederiksberg IF 3.52 (+0.0) 3.38 (+0.0) 3.96 (-0.7)
16 3.72 (-0.6) Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF 3.72 (-0.6) 3.55 (+0.0) 3.59 (+0.0)
17 3.56 (-1.4) Caroline Jessen 2992 Herlev 3.56 (-1.4) X X
18 3.33 (-1.6) Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF 3.33 (-1.6) 3.29 (-1.2) 3.20 (-1.2)
19 0.00 (+0.0) Maria Skov Kragh 2001 Sparta X X X
DNS Cecilie Artmur 2002 H G
DNS Nicola Malling 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 138 Caroline Jessen 2992 Herlev
2 8 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
3 163 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM
4 331 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 46 3.57 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
6 49 3.98 Signe Dam 2002 Frederiksberg IF
7 16 4.08 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
8 12 4.11 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
9 332 4.19 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
10 26 4.23 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
11 148 4.49 Anna Michaelsen 2002 Holte
12 304 DNS 4.49 Nicola Malling 2001 Sparta
13 140 4.49 Freja K. Madsen 2002 Herlev
14 271 4.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
15 270 4.62 Annika Eppers 2002 Sparta
16 75 4.71 Helena Ring 2002 A A C
17 330 4.72 Josefine Sørensen 2002 Sparta
18 146 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte
19 373 4.98 Marie Dahi 2001 Greve
19 130 DNS 3.81 Cecilie Artmur 2002 H G
20 327 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.97 (-0.5) Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X X 5.89 (-1.9) 5.89 (-1.7) X 5.97 (-0.5)
2 5.18 (-1.8) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse 4.94 (-1.5) 5.10 (-0.7) 3.02 (-1.9) 5.05 (-1.4) X 5.18 (-1.8)
3 5.15 (+0.6) Bertram Costa 2002 Sparta X X 4.88 (-0.8) 4.84 (-2.6) 5.02 (-1.2) 5.15 (+0.6)
4 5.01 (-0.7) Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.81 (+0.0) X 2.98 (-0.5) 4.87 (-1.1) 4.81 (-0.8) 5.01 (-0.7)
5 4.63 (-0.1) Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 2.32 (-1.1) 4.63 (-0.1) X 4.53 (-1.7) X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 263 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 333 4.68 Bertram Costa 2002 Sparta
3 4 5.09 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
4 244 5.52 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
5 329 6.01 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Drenge 12-13 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.26.55 Viktor Bech Petersen, Sebastian Monneret, Magnus Ravn Herche AAC D13
2 1.31.64 Oliver Fabricius Thomsen, Magnus Askov Hansen, August Edvard Johansen FIF D13
DNS KIF D13
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Viktor Bech Petersen, Sebastian Monneret, Magnus Ravn Herche AAC D13
2 Oliver Fabricius Thomsen, Magnus Askov Hansen, August Edvard Johansen FIF D13
3 DNS KIF D13
Drenge 14-15 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
Drenge 16-17 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
Piger 12-13 år - 600 m stafet - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.33.45 Ingeborg Falck, Kamille D. Andersen, Ellen Nørding Christensen FIF P13 1
2 1.41.38 Frida Hagen Nielsen, Kathrine Rogers, Amalie Boeck FIF P13 2
DNS KIF P13
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Frida Hagen Nielsen, Kathrine Rogers, Amalie Boeck FIF P13 2
2 DNS KIF P13
3 Ingeborg Falck, Kamille D. Andersen, Ellen Nørding Christensen FIF P13 1
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.67 Cecilie Biltoft-Jensen 1994 Frederiksberg IF
2 1.08.06 Kathrine Dahl 1979 Frederiksberg IF
DNS Kjerstin Tetzlaf 1991 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 346 DNS 65.11 Kjerstin Tetzlaf 1991 Sparta
3 57 64.45 Cecilie Biltoft-Jensen 1994 Frederiksberg IF
4 54 68.00 Kathrine Dahl 1979 Frederiksberg IF
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 48.71 Kristoffer Hari 1997 HvAM
2 49.55 Kasper Olsen 1991 HvAM
3 49.87 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 50.28 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
6 50.36 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
7 50.52 Martin Kristensen 1992 HvAM
8 50.77 William Devantier 2000 Sparta
9 51.24 Simon Hvelplund 1984 Sparta
10 51.40 Mathias A. Olsen 1991 Frederiksberg IF
11 55.45 Navid Bazgir 1995 HvAM
12 1.03.11 Alexander Tureczek 1982 Frederiksberg IF
HEAT 1 / 3
10 51.40 Mathias A. Olsen 1991 Frederiksberg IF
11 55.45 Navid Bazgir 1995 HvAM
12 1.03.11 Alexander Tureczek 1982 Frederiksberg IF
DNS Iasonas Koniaris 1997 HvAM
HEAT 2 / 3
1 48.71 Kristoffer Hari 1997 HvAM
3 49.87 Christian Laugesen 1986 Sparta
8 50.77 William Devantier 2000 Sparta
9 51.24 Simon Hvelplund 1984 Sparta
HEAT 3 / 3
2 49.55 Kasper Olsen 1991 HvAM
3 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 50.28 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
6 50.36 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
7 50.52 Martin Kristensen 1992 HvAM
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 59 52.32 Mathias A. Olsen 1991 Frederiksberg IF
3 166 DNS Iasonas Koniaris 1997 HvAM
4 165 Navid Bazgir 1995 HvAM
5 51 68.00 Alexander Tureczek 1982 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
2 292 51.48 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 167 51.50 Kristoffer Hari 1997 HvAM
4 352 51.25 Simon Hvelplund 1984 Sparta
5 299 51.26 William Devantier 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
2 153 49.09 Kasper Olsen 1991 HvAM
3 342 49.79 Philip Braun 1990 Sparta
4 349 50.44 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
5 155 49.71 Martin Kristensen 1992 HvAM
6 91 50.80 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.22.13 Elena G. Johansen 2001 Helsingør
2 2.29.50 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 2.32.20 Frida S. Uhrskov 2001 Helsingør
4 2.36.76 Cecilie Boedal 2001 Sparta
5 2.40.30 Freja K. Madsen 2002 Herlev
6 2.40.59 Caroline Jessen 2992 Herlev
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 133 2.32.97 Frida S. Uhrskov 2001 Helsingør
2 302 2.29.69 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 135 2.21.86 Elena G. Johansen 2001 Helsingør
4 300 2.24.17 Cecilie Boedal 2001 Sparta
5 140 2.32.75 Freja K. Madsen 2002 Herlev
6 138 2.38.19 Caroline Jessen 2992 Herlev
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.10.31 Conrad Lind 2001 Sparta
2 2.22.10 Rasmus Baltzersen 2002 Greve
DNS Nikolaj Lange Dons 2002 HvAM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 372 2.24.96 Rasmus Baltzersen 2002 Greve
2 295 2.09.13 Conrad Lind 2001 Sparta
3 152 DNS 2.22.45 Nikolaj Lange Dons 2002 HvAM
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.4
1 q 10.48 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
2 q 10.91 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 11.69 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
4 q 11.77 Alberte Ulrik 2003 K I F
5 q 12.48 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 13.14 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.7
1 q 9.72 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 q 12.52 Nanna Elmer 2003 K I F
3 q 12.65 Mathilde Andersen 2004 Greve
4 12.85 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
5 14.03 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
6 14.21 Sigrid Fog 2004 Herlev
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 34 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
3 141 9.83 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
4 21 11.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 190 13.00 Alberte Ulrik 2003 K I F
6 5 13.01 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 151 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
HEAT 2 / 2
2 143 Sigrid Fog 2004 Herlev
3 187 12.98 Nanna Elmer 2003 K I F
4 24 15.75 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
5 121 9.57 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
6 47 12.89 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
7 124 Mathilde Andersen 2004 Greve
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.11 (-0.3) Freja Isabel Knudsen 2007 B A C 4.11 (-0.3) 4.02 (-1.5) 3.89 (-1.5) 4.02 (-1.2) 4.10 (-0.3) 4.00 (-2.3)
2 3.74 (-0.3) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.74 (-0.3) X 3.56 (-2.6) 3.63 (+0.0) 3.53 (-0.7) 3.58 (-2.2)
3 3.63 (+0.0) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.52 (+0.2) 3.33 (-1.1) 3.47 (-1.4) 3.31 (+0.0) 3.33 (-0.4) 3.63 (+0.0)
4 3.50 (-0.2) Silke Lykke Evensen 2007 Hellas 3.32 (-0.2) 3.35 (-1.9) 3.33 (-1.5) 3.36 (-2.1) 3.40 (+0.0) 3.50 (-0.2)
5 3.46 (-0.9) Maja B. Voigt 2007 Sparta 3.32 (-1.0) 3.36 (-1.1) 3.31 (-1.1) 3.46 (-0.9) 3.39 (-0.7) 3.22 (+0.0)
6 3.26 (-1.1) Amara Mol Romero 2007 G I K 3.26 (-1.1) 3.11 (-0.8) 3.00 (-1.4) 3.11 (-0.9) 3.08 (+0.0) 3.12 (-0.8)
7 3.17 (-1.4) Helene Salomonsen 2007 Sparta 3.01 (-1.4) 3.12 (-1.6) 3.17 (-1.4)
8 3.12 (-0.5) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.07 (-1.1) 3.04 (-1.3) 3.12 (-0.5)
9 3.01 (-1.1) Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta 3.01 (-1.1) 3.00 (-1.3) 2.94 (-0.3)
10 2.87 (-1.8) Susanna Ring 2008 A A C 2.87 (-1.8) 2.74 (+0.0) 2.58 (-0.8)
11 2.85 (-0.5) Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF X 2.51 (+0.0) 2.85 (-0.5)
12 2.74 (-1.2) Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF 2.66 (-0.6) 2.60 (-0.2) 2.74 (-1.2)
13 2.70 (-0.5) Esther Falk 2008 Frederiksberg IF 2.70 (-0.5) 2.51 (-0.8) X
14 2.68 (-1.8) Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta 2.66 (-1.5) 2.68 (-1.8) 2.62 (-1.2)
15 2.66 (-0.8) Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C 2.66 (-0.8) 2.52 (-1.3) 2.48 (-1.1)
16 2.64 (-1.3) Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 2.54 (-0.6) 2.39 (-0.4) 2.64 (-1.3)
17 2.48 (-3.3) Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF 2.48 (-3.3) 2.44 (+0.0) 2.11 (+0.0)
18 2.39 (-1.3) Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF 1.93 (+0.0) 2.27 (-0.7) 2.39 (-1.3)
19 1.90 (-1.2) Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF 1.81 (-1.2) 1.60 (-0.5) 1.90 (-1.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 40 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
2 63 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF
3 251 Amara Mol Romero 2007 G I K
4 2 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
5 30 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
6 82 2.52 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
7 42 2.70 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 83 2.73 Susanna Ring 2008 A A C
9 289 2.79 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
10 58 2.84 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
11 18 2.97 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
12 286 3.09 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
13 277 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
14 284 3.46 Helene Salomonsen 2007 Sparta
15 131 3.47 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
16 279 3.52 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
17 291 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
18 281 3.90 Maja B. Voigt 2007 Sparta
19 102 4.13 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.35 (-0.1) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.22 (-1.1) 4.35 (-0.1) 4.10 (-1.3) 4.23 (+0.0) 4.12 (+0.4) 4.06 (-0.9)
2 4.13 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.07 (-1.5) 4.03 (+0.0) 4.13 (+0.0) 4.03 (+0.4) 4.06 (-0.2) 3.86 (-0.6)
3 4.08 (-0.5) Caroline Jørgrensen 2005 A A C 3.84 (+0.0) 3.96 (+0.0) 3.89 (+0.0) 3.67 (-1.8) 3.88 (-0.8) 4.08 (-0.5)
4 4.01 (+0.0) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 4.01 (+0.0) 2.99 (+0.0) 3.40 (+2.2) 3.56 (+0.3) 2.36 (+0.0) X
5 3.88 (+0.2) Celina Hagihara 2006 K I F 3.56 (-1.2) X 3.74 (+0.0) 3.81 (-0.7) 3.84 (-0.3) 3.88 (+0.2)
6 3.76 (+0.0) Luna Frid Hanberg 2006 B A C 3.71 (-1.7) 3.67 (+0.0) 3.65 (+0.0) X 3.61 (+0.0) 3.76 (+0.0)
7 3.66 (-0.7) Kirsa With 2006 Herlev 3.66 (-0.7) 3.59 (+0.0) 3.53 (-0.3)
8 3.63 (+0.0) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.62 (-0.9) 3.63 (+0.0) 3.62 (-0.8)
9 3.62 (-0.7) Nicoline Skovsted 2005 HvAM 3.42 (-1.6) 3.62 (-0.7) 3.51 (+1.1)
10 3.62 (+0.0) Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF 3.43 (-1.0) 3.47 (-2.2) 3.62 (+0.0)
11 3.58 (+0.0) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 3.45 (-1.2) 3.35 (-0.5) 3.58 (+0.0)
12 3.54 (+0.7) Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.51 (-0.2) 3.49 (+0.0) 3.54 (+0.7)
13 3.42 (-0.4) Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K 3.42 (-0.4) 3.21 (+1.0) 3.11 (-1.5)
14 3.41 (+1.7) Mikaela M. Sørensen 2006 K I F 3.20 (-1.6) 3.37 (+0.6) 3.41 (+1.7)
15 3.33 (+0.0) Freja Abraham 2006 Sparta 3.33 (+0.0) 3.18 (+0.0) 3.28 (+0.0)
16 3.32 (-0.4) Sophia Bosack 2006 B A C 3.32 (-0.4) 3.18 (+0.0) 3.14 (+0.0)
17 3.22 (-0.3) Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C 3.15 (+0.9) X 3.22 (-0.3)
18 3.20 (+0.0) Sophie Hengstenberg 2006 Sparta 3.20 (+0.0) 2.78 (-1.7) 3.16 (-1.1)
19 3.18 (+0.0) Emmeline Steinmetz 2006 Sparta X 3.18 (+0.0) 3.09 (+1.2)
20 3.13 (-1.7) Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF X 3.13 (-1.7) X
21 3.12 (+0.0) Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.12 (+0.0) 2.88 (+0.7) 2.54 (-1.9)
22 2.96 (-0.7) Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF 2.88 (+0.0) 2.86 (+0.0) 2.96 (-0.7)
23 2.88 (-0.7) Huda Elmhassani 2006 K I F 2.74 (-2.3) 2.45 (-1.2) 2.88 (-0.7)
24 2.75 (+0.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.75 (+0.0) 2.68 (+0.7) 2.62 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 14 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 6 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
4 183 2.86 Huda Elmhassani 2006 K I F
5 311 2.92 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
6 319 2.94 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 17 3.13 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
8 28 3.14 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
9 71 3.17 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
10 312 3.19 Emmeline Steinmetz 2006 Sparta
11 108 3.23 Sophia Bosack 2006 B A C
12 73 3.28 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
13 325 3.31 Freja Abraham 2006 Sparta
14 182 3.33 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F
15 252 3.63 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
16 142 3.64 Kirsa With 2006 Herlev
17 313 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
18 159 3.69 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
20 41 3.85 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
21 326 3.85 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
22 106 3.88 Luna Frid Hanberg 2006 B A C
23 181 4.06 Celina Hagihara 2006 K I F
24 316 4.12 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
25 310 4.32 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.90 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C 36.90 34.68 32.42 35.74 32.25 29.47
2 35.89 Thor Knudsen 2007 B A C 29.51 29.42 33.39 31.00 35.54 35.89
3 34.30 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 31.24 27.65 34.30 27.84 29.63 28.97
4 30.91 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta 30.91 28.48 29.05 30.82 26.53 30.85
5 29.49 Victor Visan Bahn 2007 Sparta 28.65 26.97 18.12 X X 29.49
6 29.01 Anders Silleborg 2007 Sparta 26.71 25.83 27.12 29.01 21.84 24.15
7 23.06 William Thøgersen 2008 Sparta 22.78 23.06 21.37
8 19.54 August Ranstorp 2008 Sparta 19.54 16.40 16.25
9 9.67 Emil Englund 2007 Sparta X 9.67 8.07
DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 Thor Knudsen 2007 B A C
2 290 Emil Englund 2007 Sparta
3 278 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 287 DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
5 288 17.52 August Ranstorp 2008 Sparta
6 285 20.57 Anders Silleborg 2007 Sparta
7 282 22.33 William Thøgersen 2008 Sparta
8 280 25.50 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
9 283 31.62 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
10 72 36.31 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 12.89 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
2 13.29 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 17.07 Regitze Friis 2002 A A C
4 20.65 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 80 Regitze Friis 2002 A A C
4 8 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
5 105 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
6 140 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 13.70 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
2 13.76 Sebastian Monneret 2003 A A C
3 14.31 Mik Lønborg 2003 K I F
DNS August Østergaard 2003 G I K
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 250 DNS August Østergaard 2003 G I K
4 212 14.42 Mik Lønborg 2003 K I F
5 81 Sebastian Monneret 2003 A A C
6 84 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 1101
1 1.53 Tobias Bjerre 2004 K I F O O O O O XO XXX
2 1.44 Lukas Sørensen 2003 K I F O XXO O XXO XXX
3 1.41 Sebastian Monneret 2003 A A C O O O O XXX
4 1.38 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF O O O O XXX
5 1.38 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF O O O XO O XXX
6 1.38 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF O O O XO XO XXX
7 1.35 Mik Lønborg 2003 K I F O XO O XXO XXO XXX
8 1.05 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF O X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 213 1.55 Lukas Sørensen 2003 K I F
2 81 1.50 Sebastian Monneret 2003 A A C
3 211 1.48 Tobias Bjerre 2004 K I F
4 39 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
5 56 1.25 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
6 33 1.25 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 25 1.50 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 212 1.25 Mik Lønborg 2003 K I F
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156
1 1.53 Jacob Rosenlund 2001 Sparta XO O XXX
2 1.50 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO O XXO O XXX
3 1.38 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F O O O O O XXX
3 1.38 Reuben Hamann 2002 K I F O O O XXX
5 1.30 Emil Polack 2002 K I F O O XO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 215 1.30 Emil Polack 2002 K I F
2 263 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 214 1.35 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F
4 216 1.25 Reuben Hamann 2002 K I F
5 307 1.60 Jacob Rosenlund 2001 Sparta
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.44 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM 21.44 19.09 17.00 14.61 20.82 18.01
2 20.29 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve 16.21 19.50 20.29 17.29 X 16.49
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 20.06 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 151 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.07 Helena Ring 2002 A A C X 29.07 X 26.53 26.89 27.00
2 19.95 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 14.93 17.07 16.83 17.95 19.95 14.18
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
2 163 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM
3 75 31.56 Helena Ring 2002 A A C
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.12 Thea Jensen 1999 HvAM X 39.73 X 42.12 X 37.53
2 27.43 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X X 18.88 X 26.94 27.43
3 21.08 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve X 20.26 X X 18.87 21.08
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 122 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
2 7 28.42 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 164 43.44 Thea Jensen 1999 HvAM
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
1.0 kg
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.9
1 q 6.79 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
2 q 7.44 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
3 q 7.77 William Thøgersen 2008 Sparta
4 q 7.86 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
5 q 8.14 August Ranstorp 2008 Sparta
DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 q 6.76 Thor Knudsen 2007 B A C
2 q 7.01 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 q 7.40 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 8.20 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 H G
5 9.66 Emil Englund 2007 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 236 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
3 280 7.26 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
4 72 6.62 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
5 282 7.86 William Thøgersen 2008 Sparta
6 288 8.22 August Ranstorp 2008 Sparta
7 287 DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
2 285 7.33 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 290 8.62 Emil Englund 2007 Sparta
4 278 7.74 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
5 109 6.60 Thor Knudsen 2007 B A C
6 127 8.63 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 H G
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
1 q 7.04 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 7.20 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 q 7.24 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
4 8.12 Susanna Ring 2008 A A C
5 8.13 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF
6 8.18 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
7 8.25 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.3
1 q 6.82 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
2 q 6.87 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
3 7.54 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
4 8.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
5 8.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
6 8.58 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 6.75 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 q 7.12 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 q 7.43 Amara Mol Romero 2007 G I K
4 7.45 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
5 7.99 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
6 11.01 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 58 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
2 277 7.23 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 83 8.32 Susanna Ring 2008 A A C
4 291 6.62 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
5 279 7.23 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 63 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF
7 289 8.49 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
HEAT 2 / 3
2 2 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
3 102 6.63 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
4 42 8.00 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 131 7.14 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
6 286 7.46 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
7 82 8.52 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
HEAT 3 / 3
2 251 Amara Mol Romero 2007 G I K
3 18 7.51 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
4 40 7.78 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
5 281 6.65 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 284 7.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 30 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
1 q 9.41 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 q 9.62 Noah Østergaard 2006 G I K
3 10.04 Adam Skytte 2006 K I F
4 10.22 Thomas Oldenborg 2006 K I F
5 10.35 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
6 11.14 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
1 q 8.83 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
3 q 9.68 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
4 10.33 Asger Abraham 2006 Sparta
5 10.78 Sylvester Brushøj 2006 K I F
6 10.79 William Schultz 2006 K I F
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.3
1 q 9.12 Emil Rosentjørn 2005 Roar
2 q 9.50 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 q 9.67 Ole Hornbæk 2005 HvAM
4 9.82 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
5 10.08 Carl Ranstorp 2005 Sparta
DNS Eli Riege 2006 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 19 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
3 37 9.15 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 205 9.97 Thomas Oldenborg 2006 K I F
5 254 9.64 Noah Østergaard 2006 G I K
6 203 10.74 Adam Skytte 2006 K I F
7 9 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
2 206 Sylvester Brushøj 2006 K I F
3 128 9.73 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
4 324 11.23 Asger Abraham 2006 Sparta
5 317 8.93 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 207 9.84 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
7 204 11.49 William Schultz 2006 K I F
HEAT 3 / 3
2 237 Emil Rosentjørn 2005 Roar
3 38 9.48 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 27 10.09 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
5 321 10.38 Carl Ranstorp 2005 Sparta
6 320 DNS 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
7 169 Ole Hornbæk 2005 HvAM
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.19 (+0.0) Thor Knudsen 2007 B A C 3.89 (-1.9) 4.19 (+0.0) X 3.91 (-1.4) 4.04 (-0.5) 3.85 (-1.8)
2 3.93 (-0.6) Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C 3.70 (-1.3) 3.91 (+0.4) 3.86 (-1.5) 3.93 (-0.6) 3.92 (-0.5) 1.84 (-0.2)
3 3.59 (-2.1) Anders Silleborg 2007 Sparta 3.43 (-1.2) 3.47 (-0.1) 3.53 (+0.0) 3.55 (-2.2) 3.59 (-2.1) 3.59 (-1.2)
4 3.17 (-1.2) Victor Visan Bahn 2007 Sparta X 3.17 (-1.2) 3.09 (-1.4) 3.17 (-0.2) 3.02 (-2.8) 3.11 (-1.6)
5 3.06 (+1.1) Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 2.74 (+0.0) 2.80 (-1.3) 3.06 (+1.1) 2.88 (-2.7) 2.90 (-2.3) 3.00 (-0.8)
6 3.05 (-1.2) Aksel Rosentjørn 2008 Roar 3.05 (+0.0) 3.02 (+0.4) 3.05 (-1.2)
7 2.91 (+0.0) Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta 2.91 (+0.0) 2.41 (-2.1) 2.86 (-0.2)
8 2.66 (+0.3) William Thøgersen 2008 Sparta 2.44 (-0.5) 2.49 (-1.4) 2.66 (+0.3)
9 2.36 (-0.8) Magnus Vielsø-Nielsen 2008 H G 2.24 (-0.8) 2.36 (-0.8) 1.94 (-0.7)
10 2.26 (-1.3) Emil Englund 2007 Sparta 1.84 (-0.5) 2.26 (-1.3) 2.25 (+0.0)
DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 236 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
2 287 DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
3 290 1.77 Emil Englund 2007 Sparta
4 127 2.26 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 H G
5 283 2.72 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
6 282 2.75 William Thøgersen 2008 Sparta
7 280 3.00 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
8 278 3.03 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
9 285 3.70 Anders Silleborg 2007 Sparta
10 72 4.10 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
11 109 4.31 Thor Knudsen 2007 B A C
Piger 14-15 år - Trespring - Day 2 at 11:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.16 (+0.0) Esther Arce 2002 A A C 8.61 (-0.6) 9.16 (+0.0) 9.08 (-0.8) 9.03 (-0.8) 8.98 (-1.9) 9.09 (+0.0)
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 74 9.25 Esther Arce 2002 A A C
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 11:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.48 (+3.2) Reuben Hamann 2002 K I F X 8.21 (+0.0) 8.57 (+0.0) 8.95 (-0.7) 9.48 (+3.2) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 8.48 Reuben Hamann 2002 K I F
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 25.39 Sebastian Monneret 2003 A A C X 25.39 21.61 X 23.50 X
2 21.90 Mik Lønborg 2003 K I F 17.33 X 16.06 18.84 16.33 21.90
3 21.56 Viktor Bech Petersen 2003 A A C 20.21 20.82 19.58 X X 21.56
4 21.20 Tobias Bjerre 2004 K I F 19.65 X 20.89 21.20 19.61 21.19
5 19.30 Lukas Sørensen 2003 K I F 17.29 X 17.28 18.84 14.38 19.30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 213 Lukas Sørensen 2003 K I F
2 212 Mik Lønborg 2003 K I F
3 211 Tobias Bjerre 2004 K I F
4 84 24.26 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
5 81 28.43 Sebastian Monneret 2003 A A C
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.71 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 25.63 28.46 X X 29.71 26.66
2 20.25 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF X X X 19.97 20.25 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
2 175 24.02 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
1 q 9.12 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.52 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
3 q 9.86 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
4 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 10.24 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F
6 10.26 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
7 10.46 Sophia Bosack 2006 B A C
HEAT 2 / 3 - Wind: -3.5
1 q 9.57 Celina Hagihara 2006 K I F
2 q 9.76 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 9.97 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
4 10.40 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 10.81 Luna Frid Hanberg 2006 B A C
6 11.29 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 11.45 Freja Abraham 2006 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
1 q 9.66 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
2 q 9.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 10.05 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 10.21 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
5 10.23 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
6 10.26 Kirsa With 2006 Herlev
7 11.33 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 20 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 310 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 252 9.55 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
5 182 10.06 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F
6 73 9.56 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
7 108 10.14 Sophia Bosack 2006 B A C
8 17 10.74 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 6 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
3 41 9.82 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 181 9.26 Celina Hagihara 2006 K I F
5 326 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 106 9.89 Luna Frid Hanberg 2006 B A C
7 325 10.52 Freja Abraham 2006 Sparta
8 319 10.52 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
HEAT 3 / 3
2 14 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 313 9.17 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 316 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 159 9.72 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
6 71 10.04 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
7 142 10.16 Kirsa With 2006 Herlev
8 28 10.53 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.54 Leon Hamann 2005 K I F 38.74 X X 40.71 41.00 42.54
2 40.78 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 37.17 38.02 39.62 36.14 40.78 38.13
3 36.83 Ole Hornbæk 2005 HvAM 36.32 32.63 36.83 32.14 32.78 X
4 35.81 Asger Abraham 2006 Sparta 32.00 35.81 35.22 X 34.34 34.32
5 35.20 Hassan Abu-Daya 2005 K I F 31.51 35.20 X 34.66 33.12 33.96
6 33.05 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 30.57 33.05 32.18 32.78 30.44 30.76
7 32.00 Carl Ranstorp 2005 Sparta 30.86 30.72 32.00
8 31.99 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF 29.70 27.72 31.99
9 31.92 Gustav Herold 2005 Sparta 29.91 24.46 31.92
10 31.28 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 28.31 31.28 26.38
11 27.17 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta 25.01 22.86 27.17
12 26.40 William Schultz 2006 K I F 26.40 X X
13 25.40 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF 23.28 25.40 24.82
14 24.67 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF 22.97 24.67 20.50
15 20.75 Noah Østergaard 2006 G I K 20.75 X 20.68
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 Ole Hornbæk 2005 HvAM
2 27 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
3 207 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
4 254 Noah Østergaard 2006 G I K
5 204 William Schultz 2006 K I F
6 9 25.86 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
7 323 26.79 Gustav Herold 2005 Sparta
8 322 27.53 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
9 324 30.08 Asger Abraham 2006 Sparta
10 37 30.86 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
11 19 31.57 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
12 321 31.64 Carl Ranstorp 2005 Sparta
13 314 32.48 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
14 208 36.12 Leon Hamann 2005 K I F
15 318 36.94 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 12:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 10.03 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 10.21 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
3 10.88 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 11.56 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
5 12.22 Alberte Ulrik 2003 K I F
6 12.37 Nanna Elmer 2003 K I F
7 12.45 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
DNF Mathilde Andersen 2004 Greve
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 187 12.52 Nanna Elmer 2003 K I F
2 190 11.77 Alberte Ulrik 2003 K I F
3 21 10.91 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 121 9.72 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
5 141 10.48 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
6 151 11.69 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
7 34 12.48 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
8 124 12.65 Mathilde Andersen 2004 Greve
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
1 1.46 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev O O O O O O O XXO XO XXX
2 1.37 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C O XO O O O XXX
3 1.31 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF O XO XXO XO O XO XO XXX
4 1.31 Nanna Kristiansen 2003 H G O O O O XO XXO XXO XXX
5 1.28 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM O O O XXX
6 1.28 Alberte Ulrik 2003 K I F O O O O XXO O XXX
7 1.28 Nanna Elmer 2003 K I F O O O O XO XO XXX
8 1.25 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF O O XO O XXX
8 1.25 Nicoline Skovsted 2005 HvAM O O O XO O XXX
10 1.25 Alberte D. Steenbech 2004 G I K O XO XO XXX
11 1.15 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O XXX
12 1.15 Sigrid Fog 2004 Herlev O O XO XXO XXX
13 1.10 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O XO XXX
14 1.00 Silje V. Kanneworff 2004 K I F XXO XXX
DNS Karoline Bygwraa 2003 K I F
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 374 1.27 Nanna Kristiansen 2003 H G
2 103 1.40 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C
3 185 Silje V. Kanneworff 2004 K I F
4 143 Sigrid Fog 2004 Herlev
5 141 1.34 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
6 5 1.20 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 187 1.15 Nanna Elmer 2003 K I F
8 34 1.31 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
9 24 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
10 248 1.25 Alberte D. Steenbech 2004 G I K
11 151 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
12 190 1.05 Alberte Ulrik 2003 K I F
13 160 1.31 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
14 47 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
15 196 DNS 1.20 Karoline Bygwraa 2003 K I F
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
1 1.46 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O O XXO XO XXX
2 1.43 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O O O O O XXX
3 1.43 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM O O O O O XO O XXX
4 1.43 Marie Dahi 2001 Greve XXO O O XXO XXX
5 1.31 Laura Rothschild 2002 K I F O O O O O XO XXX
6 1.28 Freja K. Madsen 2002 Herlev O O O O
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 1.50 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
2 373 Marie Dahi 2001 Greve
3 140 1.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev
4 176 1.38 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
5 163 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM
6 197 Laura Rothschild 2002 K I F
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 6.59 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 6.69 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
3 6.74 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
4 6.94 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
5 7.09 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 7.13 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 7.15 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 7.27 Amara Mol Romero 2007 G I K
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 277 7.24 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 284 7.12 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 131 6.87 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
4 281 6.75 Maja B. Voigt 2007 Sparta
5 102 6.82 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
6 291 7.04 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 279 7.20 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 251 7.43 Amara Mol Romero 2007 G I K
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 6.79 Thor Knudsen 2007 B A C
2 7.38 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 7.51 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 7.82 William Thøgersen 2008 Sparta
5 7.83 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
6 7.84 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
7 8.04 August Ranstorp 2008 Sparta
DNS Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 236 7.86 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
2 280 7.44 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
3 285 7.01 Anders Silleborg 2007 Sparta
4 109 6.76 Thor Knudsen 2007 B A C
5 72 DNS 6.79 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
6 278 7.40 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
7 282 7.77 William Thøgersen 2008 Sparta
8 288 8.14 August Ranstorp 2008 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 2 at 12:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.39 (+0.3) Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF 4.04 (-1.4) 4.05 (-1.4) X X 4.39 (+0.3) 4.32 (+1.9)
2 4.13 (+0.1) Vitus Rosenkrands 2005 Sparta X 4.13 (+0.1) X X X
3 3.88 (+0.6) Adam Skytte 2006 K I F 3.88 (+0.6) 3.58 (+0.0) 3.39 (+0.3) 3.40 (-0.9) 3.42 (+0.4) 3.60 (+1.1)
4 3.85 (-1.0) Leon Hamann 2005 K I F 3.68 (+0.0) 3.80 (+0.0) 3.47 (+1.3) 3.56 (-1.7) 3.62 (+0.0) 3.85 (-1.0)
5 3.76 (-1.1) Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G 3.71 (+1.1) 3.54 (-1.0) X X 3.76 (-1.1) X
6 3.66 (+1.5) Hassan Abu-Daya 2005 K I F 3.66 (+1.5) 3.64 (-0.5) 3.42 (+1.7) 3.52 (+0.0) 3.29 (-1.5) 3.37 (+0.0)
7 3.61 (+0.7) Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF 3.57 (+0.0) 3.42 (+0.7) 3.61 (+0.7)
8 3.60 (+0.3) Asger Abraham 2006 Sparta 3.60 (+0.3) 3.17 (-1.2) 3.36 (-0.6)
9 3.58 (+2.3) Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 3.41 (+2.3) 3.56 (-0.3) 3.58 (+2.3)
10 3.52 (+0.8) Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF 3.25 (+0.8) 3.35 (-1.9) 3.52 (+0.8)
11 3.48 (+0.0) Simon Worsøe Clausen G I K 3.43 (-1.0) 3.37 (+0.1) 3.48 (+0.0)
12 3.46 (-0.6) Carl Ranstorp 2005 Sparta X 2.93 (+0.0) 3.46 (-0.6)
13 3.19 (+0.8) Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta 3.19 (+0.8) 3.07 (-0.1) 3.04 (+0.0)
14 3.14 (-1.3) Sylvester Brushøj 2006 K I F 3.14 (-1.3) 3.06 (+1.8) 3.00 (-1.6)
15 3.07 (+0.0) William Schultz 2006 K I F 2.78 (+0.0) 2.92 (+0.0) 3.07 (+0.0)
16 3.06 (-0.5) Thomas Oldenborg 2006 K I F 2.93 (+1.0) 3.06 (-0.5) 3.02 (+0.2)
17 3.05 (-0.6) Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF 3.05 (-0.6) 2.74 (+0.0) 2.94 (+0.0)
18 2.75 (+0.5) Erik lange Dons 2006 HvAM 2.71 (-3.0) 2.75 (+0.5) X
19 0.00 (+0.0) Noah Østergaard 2006 G I K X X X
DNS Eli Riege 2006 Sparta
DNS Emil Rosentjørn 2005 Roar
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 321 Carl Ranstorp 2005 Sparta
2 206 Sylvester Brushøj 2006 K I F
3 237 DNS Emil Rosentjørn 2005 Roar
4 161 Erik lange Dons 2006 HvAM
5 9 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
6 203 Adam Skytte 2006 K I F
7 204 2.92 William Schultz 2006 K I F
8 324 3.02 Asger Abraham 2006 Sparta
9 205 3.16 Thomas Oldenborg 2006 K I F
10 27 3.23 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
11 322 3.32 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
12 207 3.55 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
13 318 3.58 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
14 208 3.60 Leon Hamann 2005 K I F
15 38 3.66 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
16 320 DNS 4.10 Eli Riege 2006 Sparta
17 128 4.14 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
18 317 4.22 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
19 37 4.25 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
20 254 5.07 Noah Østergaard 2006 G I K
21 355 Simon Worsøe Clausen G I K
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 12:20
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.23 Mads Lund 2000 Sparta 40.23 39.64 39.28 37.46 35.33 X
2 26.49 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 23.59 X X X 23.14 26.49
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 262 Mads Lund 2000 Sparta
2 29 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 12:20
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.69 Nikolaj Graves 1998 Sparta 37.49 39.36 40.69 X X 36.01
2 35.46 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 32.89 32.90 35.46 33.29 33.21 33.81
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 264 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 365 34.56 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.76 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 31.75 35.76 32.75 33.25 33.91 34.12
2 30.91 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 28.94 28.74 28.56 29.28 30.91 30.64
3 27.79 Helene Salomonsen 2007 Sparta 26.14 26.73 27.69 22.21 27.79 24.90
4 26.25 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C 26.25 24.84 24.37 23.37 25.69 24.71
5 23.34 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas X X 23.34 X 21.57 14.81
6 22.83 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 20.98 17.13 21.86 16.38 21.09 22.83
7 17.08 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF 10.01 12.47 17.08
8 16.96 Maja B. Voigt 2007 Sparta 6.63 16.72 16.96
9 15.20 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta 9.10 15.20 13.19
10 14.91 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 12.14 X 14.91
11 14.72 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF 10.78 14.72 13.81
12 12.92 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF 12.92 10.65 7.15
13 12.68 Amara Mol Romero 2007 G I K 12.19 12.68 X
14 12.51 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF 12.51 11.19 11.07
15 9.60 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta 8.66 8.77 9.60
16 9.58 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C 8.25 8.87 9.58
17 5.47 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF 5.47 4.30 2.54
18 5.18 Susanna Ring 2008 A A C X 5.18 3.81
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
2 102 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
3 58 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
4 30 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
5 251 Amara Mol Romero 2007 G I K
6 289 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
7 277 3.85 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
8 82 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
9 286 11.13 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
10 83 13.09 Susanna Ring 2008 A A C
11 42 14.75 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
12 18 15.65 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
13 281 15.80 Maja B. Voigt 2007 Sparta
14 40 18.05 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
15 131 20.21 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
16 284 25.03 Helene Salomonsen 2007 Sparta
17 279 29.07 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
18 291 29.16 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.51.21 Maria Brorsen 2003 K I F
2 1.54.72 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør
3 1.56.68 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Karoline Bygwraa 2003 K I F
DNS Majken Lützen 2003 B A K
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 1.59.40 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
2 13 DNS 1.41.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 195 1.50.09 Maria Brorsen 2003 K I F
4 196 DNS 2.03.76 Karoline Bygwraa 2003 K I F
5 246 DNS 1.43.07 Majken Lützen 2003 B A K
6 354 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.53.95 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
2 1.54.02 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
3 1.58.91 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
DNS Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
2 39 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
3 56 1.56.00 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
4 101 DNS 2.01.00 Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
5 33 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.43 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 27.19 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 27.39 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
4 28.06 Helena Ring 2002 A A C
5 28.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 28.57 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 28.79 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 29.11 Annika Eppers 2002 Sparta
9 29.24 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
10 30.32 Josefine Sørensen 2002 Sparta
11 30.63 Regitze Friis 2002 A A C
12 30.69 Laura Rothschild 2002 K I F
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
9 29.24 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
11 30.63 Regitze Friis 2002 A A C
12 30.69 Laura Rothschild 2002 K I F
DNS Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
DNS Veronica Landler Janning 2001 Helsingør
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.8
7 28.79 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 29.11 Annika Eppers 2002 Sparta
10 30.32 Josefine Sørensen 2002 Sparta
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
DNS Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.5
1 26.43 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 27.19 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 27.39 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
4 28.06 Helena Ring 2002 A A C
5 28.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 28.57 Liv Nedergaard 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 332 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
2 80 30.72 Regitze Friis 2002 A A C
3 197 31.50 Laura Rothschild 2002 K I F
4 176 DNS 31.71 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
5 369 DNS Veronica Landler Janning 2001 Helsingør
HEAT 2 / 3
1 22 DNS 29.68 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 271 29.09 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 270 28.76 Annika Eppers 2002 Sparta
4 330 30.50 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 12 DNS 30.60 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
1 266 28.33 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 79 26.28 Mathilde Yttesen 2001 A A C
3 140 27.22 Freja K. Madsen 2002 Herlev
4 75 28.02 Helena Ring 2002 A A C
5 105 27.55 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
6 327 28.15 Victoria Lendal 2002 Sparta
SCRATCH
1 232 DNS 28.07 Maja Felby 2002 Køge
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 26.51 Aske Hippe Brun 2002 G I K
3 26.73 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F
4 26.93 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 27.08 Bertram Costa 2002 Sparta
6 27.81 Oswald Carstensen 2002 Sparta
7 28.18 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 30.19 Emil Polack 2002 K I F
9 30.94 Reuben Hamann 2002 K I F
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.3
4 26.93 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
6 27.81 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 30.19 Emil Polack 2002 K I F
9 30.94 Reuben Hamann 2002 K I F
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
1 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 26.51 Aske Hippe Brun 2002 G I K
3 26.73 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F
5 27.08 Bertram Costa 2002 Sparta
7 28.18 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 263 29.43 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 175 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
3 215 32.00 Emil Polack 2002 K I F
4 216 32.00 Reuben Hamann 2002 K I F
HEAT 2 / 2
1 1 26.11 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 333 27.63 Bertram Costa 2002 Sparta
3 214 28.10 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F
4 249 26.00 Aske Hippe Brun 2002 G I K
5 4 28.93 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.22 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 26.53 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 27.52 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 27.57 Naja Vinter 2000 Helsingør
5 27.63 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 28.15 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
7 28.39 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 28.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
9 31.12 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
10 33.71 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.3
7 28.39 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 28.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
9 31.12 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
10 33.71 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
DNS Ida Jacobsen 1999 Holte
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.0
1 26.22 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 26.53 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 27.52 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 27.57 Naja Vinter 2000 Helsingør
5 27.63 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 28.15 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 122 28.97 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
3 199 29.22 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
4 147 DNS 28.43 Ida Jacobsen 1999 Holte
5 7 27.84 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 200 32.07 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
HEAT 2 / 2
1 370 27.72 Naja Vinter 2000 Helsingør
2 265 27.21 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 62 25.63 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 335 26.25 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 334 27.20 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 336 27.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.79 Sofia Lange 2002 Sparta 9.79 9.05 9.69 9.25 9.45 9.75
2 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.42 8.52 8.13 8.34 8.12 8.65
3 8.42 Emilie Bank 2002 Sparta 7.46 X 7.48 X 8.42 X
4 7.99 Regitze Friis 2002 A A C 7.99 7.29 7.72 7.53 6.59 7.87
5 7.53 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 7.35 6.84 7.13 7.25 6.93 7.53
6 7.47 Freja K. Madsen 2002 Herlev 6.16 7.47 7.18 X 6.37 7.36
7 6.28 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF 6.28 6.07 5.75
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 163 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM
2 123 DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
3 46 6.35 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
4 140 7.31 Freja K. Madsen 2002 Herlev
5 80 7.77 Regitze Friis 2002 A A C
6 269 7.83 Emilie Bank 2002 Sparta
7 266 8.92 Liv Nedergaard 2002 Sparta
8 268 9.48 Sofia Lange 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.19 Aske Hippe Brun 2002 G I K 10.19 9.29 9.42 9.02 8.34 9.13
2 10.08 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 10.08 8.48 9.30 9.38 9.49 X
3 8.58 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 8.08 X 6.74 8.58 7.89 7.85
4 7.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 7.08 X 7.17 7.09 5.83 7.52
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 Aske Hippe Brun 2002 G I K
2 175 9.17 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
3 1 9.20 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 4 10.22 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.0
1 23.44 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
2 23.61 Emil Frænde 2000 Sparta
3 44.66 Vinzent Slot 1999 Parasport
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Samuel Marcus 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 338 DNS 22.90 Jonathan Aquino 1999 Sparta
3 339 DNS 24.31 Samuel Marcus 1999 Sparta
4 337 23.22 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
5 341 23.50 Emil Frænde 2000 Sparta
6 235 Vinzent Slot 1999 Parasport
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 13:25
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 30.12 32.61 34.85 17.10 34.76 30.86
2 30.60 Luna Frid Hanberg 2006 B A C 30.06 29.07 27.16 25.58 30.60 30.18
3 30.42 Nicoline Skovsted 2005 HvAM 30.42 24.30 21.22 27.61 29.96 26.24
4 28.17 Caroline Jørgrensen 2005 A A C 28.16 25.37 27.98 26.03 28.17 17.03
5 27.86 Kirsa With 2006 Herlev X 23.98 24.53 25.82 27.61 27.86
6 25.96 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 20.65 25.78 25.96 X 25.47 22.73
7 21.45 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 18.93 21.45 7.04
8 20.10 Huda Elmhassani 2006 K I F 19.50 X 20.10
9 19.94 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 19.94 17.60 18.19
10 17.55 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 15.73 17.55 15.59
11 17.26 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF 15.85 11.15 17.26
12 17.07 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F 14.16 16.33 17.07
13 16.78 Celina Hagihara 2006 K I F X 16.78 14.80
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
2 17 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
3 142 Kirsa With 2006 Herlev
4 106 Luna Frid Hanberg 2006 B A C
5 182 12.64 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F
6 28 16.46 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 183 18.80 Huda Elmhassani 2006 K I F
8 313 20.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
9 41 21.20 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 181 24.69 Celina Hagihara 2006 K I F
11 73 29.13 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
12 159 29.94 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
13 310 30.58 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 22.68 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 22.97 Sebastian V. Buschardt 1997 B A C
24.09 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 22.69 Sebastian V. Buschardt 1997 B A C
2 365 22.94 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 35 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.49 (+0.1) Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 4.89 (-2.0) 5.30 (+0.7) 5.18 (-0.5) 5.09 (-0.8) X 5.49 (+0.1)
2 5.18 (-0.3) Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 4.64 (-1.7) 4.74 (-1.1) 5.06 (+0.0) 4.61 (-2.2) 5.18 (-0.3) 5.06 (-0.9)
3 5.08 (-0.9) Simone Hjort 1999 Sparta 5.01 (+0.0) 5.08 (-0.9) X X X 4.96 (+0.0)
4 4.99 (+2.2) Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta X 4.92 (+0.4) 4.86 (-0.4) 4.69 (-2.4) 4.99 (+2.2) 4.94 (-0.3)
5 4.93 (-1.2) Isabella Juul 2000 Sparta 4.93 (-1.2) 4.73 (-0.4) X X 3.50 (-0.8) X
6 4.81 (+0.0) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.81 (+0.1) 4.66 (+1.2) 4.72 (-1.0) 4.73 (-1.3) 4.81 (+0.0) X
7 4.80 (+0.0) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 4.52 (+1.4) 4.80 (+0.0) 4.68 (-2.0)
8 4.79 (-0.3) Sara Vardar 2000 Sparta 4.79 (-0.3) 4.68 (+0.2) 4.70 (+0.2)
9 4.55 (+1.3) Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve 4.21 (-1.9) 4.37 (-0.3) 4.55 (+1.3)
10 4.43 (+1.1) Emilie R. Hansen 1999 Sparta 4.25 (-1.7) 4.38 (+0.0) 4.43 (+1.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 265 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
2 122 4.54 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
3 274 4.70 Sara Vardar 2000 Sparta
4 334 4.83 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 276 4.87 Isabella Juul 2000 Sparta
6 309 4.90 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 275 5.05 Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta
8 7 5.06 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
9 328 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
10 261 5.52 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.45 (+1.4) Gabriel Lausten 2000 Sparta 5.45 (+1.4) 5.20 (+0.0) 1.98 (+0.0) 5.12 (-1.9) 5.36 (+0.0) 3.83 (+0.1)
2 2.70 (+1.7) Vinzent Slot 1999 Parasport 1.74 (+0.0) 2.50 (-1.0) 2.29 (-1.5) 2.42 (-1.6) 2.70 (+1.7) 2.35 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 235 Vinzent Slot 1999 Parasport
2 340 5.85 Gabriel Lausten 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 5.70 (+0.0) Nikolaj Graves 1998 Sparta 5.64 (+1.5) 5.64 (-0.4) 5.41 (-1.5) 5.70 (+0.0) 5.63 (-0.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 264 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 8.86 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.35 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 9.49 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
5 9.60 Noah Østergaard 2006 G I K
6 9.66 Ole Hornbæk 2005 HvAM
7 9.68 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 207 9.68 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
2 254 9.62 Noah Østergaard 2006 G I K
3 38 9.50 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 317 8.83 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 37 9.41 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 128 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
7 169 9.67 Ole Hornbæk 2005 HvAM
SCRATCH
1 237 DNS 9.12 Emil Rosentjørn 2005 Roar
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.04 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 9.32 Celina Hagihara 2006 K I F
3 9.41 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
4 9.55 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
5 9.56 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.63 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
7 9.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.98 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 9.86 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
2 316 9.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 181 9.57 Celina Hagihara 2006 K I F
4 310 9.12 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 73 9.52 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
6 159 9.66 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
7 326 9.76 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 6 9.97 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 1500 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.23.73 Gustav Herold 2005 Sparta
2 5.33.20 Leon Hamann 2005 K I F
3 5.40.42 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
4 5.46.83 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
5 5.58.73 Simon Worsøe Clausen G I K
6 6.00.97 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
7 6.02.12 Ole Hornbæk 2005 HvAM
8 6.21.80 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 6.26.19 Erik lange Dons 2006 HvAM
DNS Niels Emil Videbæk 2005 K I F
DNS Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
DNS Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
2 19 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
3 208 Leon Hamann 2005 K I F
4 209 DNS Niels Emil Videbæk 2005 K I F
5 27 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
6 318 6.10.48 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
7 9 DNS 7.18.00 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
8 161 Erik lange Dons 2006 HvAM
9 322 DNS Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
10 323 Gustav Herold 2005 Sparta
11 169 Ole Hornbæk 2005 HvAM
12 355 Simon Worsøe Clausen G I K
Drenge 12-13 år - 1500 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.57.90 A xel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 5.01.26 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør
3 5.38.19 Jens-Jakob S. Ingerslev 2003 G I K
DNS Marcus Rølling 2003 A A C
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 132 4.59.68 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør
2 78 DNS 4.56.87 Marcus Rølling 2003 A A C
3 172 4.58.77 A xel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
4 253 5.30.00 Jens-Jakob S. Ingerslev 2003 G I K
Piger 10-11 år - 1500 meter - Day 2 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.08.84 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 5.49.73 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 5.51.14 Kirsa With 2006 Herlev
4 5.53.81 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
5 5.58.27 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
6 6.22.77 Freja Abraham 2006 Sparta
7 6.32.55 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 6.44.39 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
9 7.00.86 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 7.11.85 Huda Elmhassani 2006 K I F
DNS Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
DNS Sophia Bosack 2006 B A C
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 183 Huda Elmhassani 2006 K I F
2 20 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 325 Freja Abraham 2006 Sparta
4 311 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
5 41 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 316 5.20.46 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 252 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
8 28 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
9 17 DNS Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
10 71 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
11 108 DNS Sophia Bosack 2006 B A C
12 142 Kirsa With 2006 Herlev
Piger 12-13 år - 1500 meter - Day 2 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.08.21 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
2 5.26.42 Ulrikke Juul Søeborg 3003 Helsingør
3 5.27.86 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
4 5.48.31 Mathilde Andersen 2004 Greve
DNS Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 124 Mathilde Andersen 2004 Greve
2 23 5.30.00 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
3 368 5.26.00 Ulrikke Juul Søeborg 3003 Helsingør
4 111 DNS 5.30.00 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød
5 5 5.35.00 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.44.97 Nikoline H. Ø. Nielsen 2002