Eurotrack • 2016 Jun 04 - Jun 05 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.6
1 q 11.31 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 11.59 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
3 12.29 Sonia Wendelboe Hansen 2004 Frederiksberg IF
4 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
5 13.38 Julie B. Nielsen 2003 K I F
DNS Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 10.91 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 q 11.64 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
3 12.37 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
4 12.52 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 12.81 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 12.92 Mathilde Andersen 2004 Greve
7 13.80 Gaia Eisner 2004 K I F
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.4
1 q 10.61 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
2 q 10.75 Amina Dyfan 2003 K I F
3 12.73 Rebekka Holsting 2003 K I F
4 13.06 Nina Loshak 2003 K I F
5 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev
6 13.32 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.5
1 q 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
2 q 11.24 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 11.80 Beatrice Nødvig 2003 K I F
4 11.99 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C
5 13.75 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
DNS Alberte D. Steenbech 2004 G I K
DNS Bianca Gad 2003 K I F
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 236 240 250 260 280 290 300 310 320 330
1 3.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O O XXO XXX
2 3.10 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse O O O XO XXX
3 2.50 Julius H. Mortensen 2005 Helsingør O O O O XXO XO XXX
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
DNS Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 300
1 0.00 Peter M Adamsen 2000 K I F XXX
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 320 340 350 360 380 390 400 410
1 3.90 Aske Petersen 1998 Sparta O XO XXX
2 3.60 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O XO
3 3.50 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O XO XXX
4 0.00 Magnus Herstedt 1998 M A I XXX
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.82 (+0.6) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.58 (+0.5) 10.80 (+0.0) X X 10.82 (+0.6) X
2 10.73 (+2.6) Sophia Kmit Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF 10.50 (+0.3) 10.28 (+1.9) X 10.54 (+0.5) 10.73 (+2.6) 10.67 (+1.8)
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.29 (+1.4) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse 10.96 (+1.1) 10.47 (+1.1) 11.15 (+1.6) 11.12 (+1.3) 10.76 (+0.5) 11.29 (+1.4)
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 31.19 Sofia Lange 2002 Sparta 31.19 28.62 29.62 30.37 30.35 29.63
2 27.76 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 24.90 24.90 25.32 22.41 27.76 26.78
3 24.01 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte 18.94 24.01 23.24 21.64 X 23.90
4 21.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve X X 21.34 X 21.52 X
5 20.96 Freja K. Madsen 2002 Herlev 20.96 X X 15.61 X X
DNS Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.57 Ayeo Røbel 1998 Sparta 29.04 31.49 27.63 29.30 31.41 36.57
500 31.00 Caroline T. Hansen 2000 Sparta 27.26 28.04 28.35 28.43 31.00 29.21
500 29.66 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve 25.08 29.66 27.88 21.94 27.70 28.18
DNS Nickoline Sk. Andersen 1998 Slagelse
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.09 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse X 34.50 37.09 X X X
2 35.40 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 35.40 34.68 34.61 33.70 32.82 33.44
3 34.92 Oswald Carstensen 2002 Sparta 31.51 34.92 31.15 32.04 28.65 32.69
4 28.31 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 23.84 23.64 28.31 26.57 X X
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 q 10.79 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 11.42 Tobias Bjerre 2004 K I F
3 q 11.43 Carl Bruce Aabo 2004 H G
4 12.31 Mik Lønborg 2003 K I F
5 13.44 Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
6 14.17 Tobias R. Kjær 2004 K I F
DNS August Østergaard 2003 G I K
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.8
1 q 10.33 Lukas Sørensen 2003 K I F
2 q 10.78 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
3 q 11.09 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
4 q 11.55 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
5 q 11.91 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
6 11.94 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 12.94 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 q 11.91 Mathilde U Kramer 1993 AAIG
2 q 12.25 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
3 q 12.66 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
4 q 12.71 Annemarie Nissen 1994 K I F
5 q 12.71 Sofie Roessler 1996 AAIG
6 q 13.22 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
7 q 13.86 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
8 q 15.12 Cecilie Artmur 2002 H G
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.8
1 q 11.19 Mathias Schou 1986 K I F
2 q 11.27 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
3 PB 11.28 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
4 11.52 Daryoush Yazdanyar 1986 Frederiksberg IF
5 11.75 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
6 11.84 Nicolas Posse 1997 Sparta
7 12.83 Peter Faber 1993 A G F
8 12.88 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +3.2
1 q 10.99 Simon Mathiasen 1996 HvAM
2 q 11.06 Jacob Wolfgang 1981 B A C
3 11.39 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
4 11.56 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
5 12.15 Kristian Kolbye 1996 A A C
DNS Daniel Elkrog 1989 A G F
DNS Andreas Wain Uggen 1992 HvAM
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 0.00 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
1 q 0.00 Peter Trajkovski 1996 Sparta
1 q 0.00 Martin Kristensen 1992 HvAM
1 q 0.00 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
1 q 0.00 Christian Laugesen 1986 Sparta
1 q 0.00 Emil E. Storgaard 1994 K I F
1 q 0.00 Christian Trajkovski 1965 Sparta
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 11:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.76 Sebastian Monneret 2003 A A C 9.76 9.00 9.06 6.92 9.50 9.50
2 8.78 Tobias Bjerre 2004 K I F 8.78 8.78 8.75 8.41 8.72 8.35
3 8.54 Mik Lønborg 2003 K I F 7.64 7.41 7.87 8.21 8.35 8.54
4 8.47 Viktor Bech Petersen 2003 A A C 8.06 8.34 7.74 8.33 8.47 8.46
5 7.54 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF 5.86 7.20 7.05 7.05 7.16 7.54
6 6.98 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF 6.87 6.98 6.78 X 6.46 5.99
7 6.62 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 6.38 6.62 6.37
8 6.47 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge 6.47 6.24 5.82
9 5.36 Tobias R. Kjær 2004 K I F 5.22 5.36 4.04
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.6
1 q 13.21 Anna Michaelsen 2002 Holte
2 q 13.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 13.54 Helena Ring 2002 A A C
4 q 13.54 Annika Eppers 2002 Sparta
5 13.88 Signe Dam 2002 Frederiksberg IF
6 14.41 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
DNS Mathilde Grejsen 2002 K I F
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.1
1 q 13.22 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 13.55 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
3 13.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 14.16 Esther Arce 2002 A A C
5 14.18 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
6 14.27 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 16.71 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.1
1 q 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev
2 q 13.15 Laura Haslund Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 q 13.34 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 13.66 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 14.03 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
DNS Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.2
1 q 12.22 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 12.59 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 q 13.03 Bertram Costa 2002 Sparta
4 q 13.23 Aske Hippe Brun 2002 G I K
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.6
1 q 12.62 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 q 12.67 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
3 q 13.13 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
4 q 13.29 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 13.44 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.21 (-0.3) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse 5.13 (+0.7) 4.99 (+2.9) 4.92 (-0.2) 3.78 (-0.7) 5.21 (-0.3) 5.17 (+1.2)
2 5.16 (-1.8) Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev 5.13 (+1.1) 4.93 (+2.1) 5.09 (+0.0) X 5.04 (-0.3) 5.16 (-1.8)
3 5.05 (+0.9) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve 5.05 (+0.9) 4.83 (+1.4) 4.88 (+0.0) 4.95 (-0.2) 4.86 (+0.8) 5.02 (-0.5)
4 4.70 (+1.0) Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF 4.70 (+1.0) 4.68 (+2.1) X X X X
5 4.69 (+1.8) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.69 (+1.8) 4.61 (-1.4) 4.60 (+1.0) X X X
6 4.42 (-0.9) Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM 4.28 (+2.0) 4.31 (-1.4) 4.38 (+1.2) 4.27 (-0.2) 4.34 (+0.8) 4.42 (-0.9)
7 4.14 (-0.5) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.99 (+1.8) 4.05 (-0.5) 4.14 (-0.5)
8 3.93 (+2.2) Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF 3.93 (+2.2) 3.65 (+0.0) 3.85 (-1.8)
9 3.82 (+1.3) Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF 3.82 (+1.3) 3.81 (-1.2) 3.79 (-0.2)
10 3.82 (-1.1) Lise Damsø 2004 AK Brøndby 3.80 (+2.0) 3.73 (+1.1) 3.82 (-1.1)
11 3.79 (-0.1) Beatrice Nødvig 2003 K I F 2.50 (+1.7) 3.33 (-2.6) 3.79 (-0.1)
12 3.66 (+2.0) Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF 3.66 (+2.0) 3.47 (-0.1) X
13 3.41 (+0.0) Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev 3.24 (+1.1) 3.32 (-1.4) 3.41 (+0.0)
14 3.40 (+0.0) Gaia Eisner 2004 K I F 3.35 (+0.2) 3.40 (+0.0) 3.34 (-0.3)
15 3.24 (+0.7) Sonia Wendelboe Hansen 2004 Frederiksberg IF 2.94 (+2.0) 3.24 (+0.7) 3.13 (+0.3)
16 3.15 (+0.2) Julie B. Nielsen 2003 K I F 3.15 (+0.2) 3.08 (+0.0) 3.03 (+0.0)
DNS Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.7
1 12.04 Mathilde U Kramer 1993 AAIG
2 12.33 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
3 12.62 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
4 12.84 Annemarie Nissen 1994 K I F
5 12.88 Sofie Roessler 1996 AAIG
6 13.34 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
7 13.96 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
DNS Cecilie Artmur 2002 H G
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 10.95 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 11.15 Mathias Schou 1986 K I F
3 11.19 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
4 11.38 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 11.40 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
6 11.60 Christian Trajkovski 1965 Sparta
7 12.15 Emil E. Storgaard 1994 K I F
8 13.23 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.18 Liv Nedergaard 2002 Sparta 41.18 37.99 36.22 41.04 X X
2 35.18 Emilie Bank 2002 Sparta 33.72 X X 32.42 X 35.18
3 21.75 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 17.96 17.02 17.29 19.81 19.20 21.75
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.34 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 35.30 40.30 36.48 X 42.34 X
2 38.13 Cæcilie Thomsen 2000 Frederiksberg IF 38.13 36.50 X 33.74 31.09 X
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
4.0 kg
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 10.45 Lukas Sørensen 2003 K I F
2 10.77 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 10.86 Magnus Ravn Herche 2003 A A C
4 11.26 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
5 11.41 Tobias Bjerre 2004 K I F
6 11.55 Carl Bruce Aabo 2004 H G
7 11.59 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
8 12.20 Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 10.71 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
2 10.83 Amina Dyfan 2003 K I F
3 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
4 11.16 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse
5 11.38 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 11.50 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
7 12.02 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 270 280 290 300 310 320 330
1 3.20 Nicola Malling 2001 Sparta O O O O O XO XXX
DNS Rebecca Krüeger 2003 M A I
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 280 290
1 2.80 Ebba Carlsson 1999 I K Hinden O XXX
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 13:00
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 13.09 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
2 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
3 13.27 Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta
4 13.33 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 14.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
6 14.11 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
7 14.94 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:05
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 13:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.34 (+0.0) Lukas Sørensen 2003 K I F 5.29 (-1.6) 5.34 (+0.0) 4.89 (+0.0) 5.00 (-1.6) X X
2 4.92 (-0.7) Sebastian Monneret 2003 A A C 4.85 (-1.0) 4.84 (+0.5) X 4.82 (-0.4) 4.92 (-0.7) X
3 4.70 (-1.8) Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.70 (-1.8) 4.49 (-0.5) X X 4.58 (-1.7) 3.38 (-1.1)
4 4.50 (-2.0) Carl Bruce Aabo 2004 H G 4.50 (-2.0) 4.28 (-2.3) 4.48 (-0.1) 4.39 (+0.0) 4.22 (+0.0) X
5 4.43 (-0.7) Magnus Ravn Herche 2003 A A C 4.22 (-0.8) 3.49 (-1.0) 3.96 (-1.6) X 4.43 (-0.7) 4.39 (-0.8)
6 4.35 (-0.9) Lance Aabo 2006 H G 4.25 (-1.1) 4.24 (-0.5) 4.22 (+0.0) 4.35 (-0.9) 4.30 (-0.9) 4.12 (-2.1)
7 4.32 (-0.6) Viktor Bech Petersen 2003 A A C 4.20 (-0.1) 4.32 (-0.6) X 4.24 (-0.5) X X
8 4.14 (+0.2) Gustav Emil I. Jensen 2004 Køge 4.14 (+0.2) 4.02 (+0.7) 3.70 (+0.0) X 3.96 (-0.9) 3.90 (-2.1)
9 3.93 (-0.1) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 3.93 (-0.1) 3.72 (-0.2) 3.62 (-0.6) 3.52 (-0.9) X X
10 3.83 (-1.5) Mik Lønborg 2003 K I F 3.79 (+0.0) 3.83 (-1.5) 3.82 (-1.1)
11 3.67 (-1.5) Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF 3.67 (-1.5) 3.65 (-1.7) 3.49 (-1.0)
12 3.46 (-1.2) Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C 3.21 (+0.0) 3.36 (-0.8) 3.46 (-1.2)
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 13.14 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 13.16 Laura Haslund Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 13.32 Freja K. Madsen 2002 Herlev
4 13.47 Anna Michaelsen 2002 Holte
5 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 13.56 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 13.87 Helena Ring 2002 A A C
8 13.93 Annika Eppers 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 12.43 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 12.50 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
4 12.64 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 13.00 Bertram Costa 2002 Sparta
6 13.05 Aske Hippe Brun 2002 G I K
7 13.35 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 13.61 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 13:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.62 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse X 11.62 X X 10.46 10.93
2 10.19 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev X 10.19 9.78 X X X
3 8.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 8.07 7.94 7.47 X 8.21 7.85
4 7.78 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 Frederiksberg IF 7.72 7.68 7.02 7.66 7.78 7.67
5 7.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.00 7.25 6.58 6.53 6.88 5.74
6 7.13 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF 6.98 6.53 7.13 6.93 6.64 6.76
7 7.06 Rebekka Holsting 2003 K I F 6.85 7.06 6.53
8 6.72 Julie B. Nielsen 2003 K I F 6.72 6.69 6.58
9 6.64 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 5.98 6.17 6.64
10 6.57 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C 6.57 6.56 6.00
11 5.97 Nina Loshak 2003 K I F 5.97 5.75 5.46
12 5.88 Beatrice Nødvig 2003 K I F 5.85 X 5.88
13 5.03 Gaia Eisner 2004 K I F 5.03 4.70 4.95
14 0.00 Denice Ugleholt Pedersen 2003 Frederiksberg IF X X X
14 0.00 Rebecca Krüeger 2003 M A I X X X
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
DNS Bianca Gad 2003 K I F
DNS Alberte Nødvig 2003 K I F
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.45 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
3 12.03 Haris Khan 2000 HvAM
4 12.42 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 11.26 Sebastian V. Buschardt 1997 B A C
2 12.23 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
DNS Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.20.62 Esther Arce, Helena Ring, Mathilde Yttesen AAC P15
2 1.21.47 Caroline Jessen, Freja K. Madsen, Josephine K. Jacobsen Herlev P15
3 1.27.71 Emma Landberg, Caroline Søndergaard, Laura Haslund Christensen FIF P15
Piger 16-17 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:40
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.24 (-0.7) Marie Dahi 2001 Greve 4.78 (-1.5) 5.05 (-1.3) 4.70 (+0.0) 5.24 (-0.7) 5.21 (+0.0) X
2 5.09 (-1.0) Victoria Lendal 2002 Sparta 5.04 (-0.6) 4.94 (-1.4) 4.90 (-1.2) 5.09 (-1.0) 4.91 (-1.0) 5.05 (-0.9)
3 4.88 (+0.0) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte 4.59 (+0.0) X 4.51 (-0.2) 4.61 (-1.1) X 4.88 (+0.0)
4 4.82 (-1.1) Helena Ring 2002 A A C 4.40 (-0.3) 4.69 (+0.0) 4.43 (-1.6) 4.19 (-1.3) 4.72 (-1.2) 4.82 (-1.1)
5 4.80 (-0.6) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.43 (-0.5) 4.63 (+0.0) 4.66 (-0.8) 4.75 (-2.5) 4.80 (-0.6) 4.79 (-1.1)
6 4.36 (-1.8) Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF X 4.36 (-1.8) X X 3.82 (+0.4)
7 4.33 (-0.1) Freja K. Madsen 2002 Herlev 4.33 (-0.1) X 3.54 (-1.5)
8 4.32 (-0.9) Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF 4.14 (-0.2) 4.29 (+0.7) 4.32 (-0.9)
9 4.31 (+1.0) Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta 4.28 (-0.7) 4.31 (+1.0) 4.28 (-1.2)
10 4.25 (-1.6) Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 4.25 (-1.6) 4.03 (-0.8) 4.18 (-1.3)
11 4.19 (-0.3) Annika Eppers 2002 Sparta 4.14 (-0.7) 4.19 (-0.3) 4.04 (-0.5)
12 4.18 (-1.0) Anna Michaelsen 2002 Holte 4.01 (-0.2) 4.18 (-1.0) X
13 4.07 (-1.0) Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 3.90 (-1.9) 2.68 (-1.3) 4.07 (-1.0)
14 4.04 (-0.2) Ida Lyngby 2002 Sparta 3.91 (-0.1) 3.98 (-0.9) 4.04 (-0.2)
15 3.96 (-0.7) Signe Dam 2002 Frederiksberg IF 3.52 (+0.0) 3.38 (+0.0) 3.96 (-0.7)
16 3.72 (-0.6) Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF 3.72 (-0.6) 3.55 (+0.0) 3.59 (+0.0)
17 3.56 (-1.4) Caroline Jessen 2992 Herlev 3.56 (-1.4) X X
18 3.33 (-1.6) Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF 3.33 (-1.6) 3.29 (-1.2) 3.20 (-1.2)
19 0.00 (+0.0) Maria Skov Kragh 2001 Sparta X X X
DNS Cecilie Artmur 2002 H G
DNS Nicola Malling 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.97 (-0.5) Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X X 5.89 (-1.9) 5.89 (-1.7) X 5.97 (-0.5)
2 5.18 (-1.8) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse 4.94 (-1.5) 5.10 (-0.7) 3.02 (-1.9) 5.05 (-1.4) X 5.18 (-1.8)
3 5.15 (+0.6) Bertram Costa 2002 Sparta X X 4.88 (-0.8) 4.84 (-2.6) 5.02 (-1.2) 5.15 (+0.6)
4 5.01 (-0.7) Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.81 (+0.0) X 2.98 (-0.5) 4.87 (-1.1) 4.81 (-0.8) 5.01 (-0.7)
5 4.63 (-0.1) Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 2.32 (-1.1) 4.63 (-0.1) X 4.53 (-1.7) X X
Drenge 12-13 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.26.55 Viktor Bech Petersen, Sebastian Monneret, Magnus Ravn Herche AAC D13
2 1.31.64 Oliver Fabricius Thomsen, Magnus Askov Hansen, August Edvard Johansen FIF D13
DNS KIF D13
Drenge 14-15 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
Drenge 16-17 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
Piger 12-13 år - 600 m stafet - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.33.45 Ingeborg Falck, Kamille D. Andersen, Ellen Nørding Christensen FIF P13 1
2 1.41.38 Frida Hagen Nielsen, Kathrine Rogers, Amalie Boeck FIF P13 2
DNS KIF P13
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.67 Cecilie Biltoft-Jensen 1994 Frederiksberg IF
2 1.08.06 Kathrine Dahl 1979 Frederiksberg IF
DNS Kjerstin Tetzlaf 1991 Sparta
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 48.71 Kristoffer Hari 1997 HvAM
2 49.55 Kasper Olsen 1991 HvAM
3 49.87 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 50.28 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
6 50.36 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
7 50.52 Martin Kristensen 1992 HvAM
8 50.77 William Devantier 2000 Sparta
9 51.24 Simon Hvelplund 1984 Sparta
10 51.40 Mathias A. Olsen 1991 Frederiksberg IF
11 55.45 Navid Bazgir 1995 HvAM
12 1.03.11 Alexander Tureczek 1982 Frederiksberg IF
HEAT 1 / 3
10 51.40 Mathias A. Olsen 1991 Frederiksberg IF
11 55.45 Navid Bazgir 1995 HvAM
12 1.03.11 Alexander Tureczek 1982 Frederiksberg IF
DNS Iasonas Koniaris 1997 HvAM
HEAT 2 / 3
1 48.71 Kristoffer Hari 1997 HvAM
3 49.87 Christian Laugesen 1986 Sparta
8 50.77 William Devantier 2000 Sparta
9 51.24 Simon Hvelplund 1984 Sparta
HEAT 3 / 3
2 49.55 Kasper Olsen 1991 HvAM
3 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 50.28 Mikkel Kleinstrup 1986 Sparta
6 50.36 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
7 50.52 Martin Kristensen 1992 HvAM
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.22.13 Elena G. Johansen 2001 Helsingør
2 2.29.50 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 2.32.20 Frida S. Uhrskov 2001 Helsingør
4 2.36.76 Cecilie Boedal 2001 Sparta
5 2.40.30 Freja K. Madsen 2002 Herlev
6 2.40.59 Caroline Jessen 2992 Herlev
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.10.31 Conrad Lind 2001 Sparta
2 2.22.10 Rasmus Baltzersen 2002 Greve
DNS Nikolaj Lange Dons 2002 HvAM
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.4
1 q 10.48 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
2 q 10.91 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 11.69 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
4 q 11.77 Alberte Ulrik 2003 K I F
5 q 12.48 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 13.14 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.7
1 q 9.72 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 q 12.52 Nanna Elmer 2003 K I F
3 q 12.65 Mathilde Andersen 2004 Greve
4 12.85 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
5 14.03 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
6 14.21 Sigrid Fog 2004 Herlev
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.11 (-0.3) Freja Isabel Knudsen 2007 B A C 4.11 (-0.3) 4.02 (-1.5) 3.89 (-1.5) 4.02 (-1.2) 4.10 (-0.3) 4.00 (-2.3)
2 3.74 (-0.3) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.74 (-0.3) X 3.56 (-2.6) 3.63 (+0.0) 3.53 (-0.7) 3.58 (-2.2)
3 3.63 (+0.0) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.52 (+0.2) 3.33 (-1.1) 3.47 (-1.4) 3.31 (+0.0) 3.33 (-0.4) 3.63 (+0.0)
4 3.50 (-0.2) Silke Lykke Evensen 2007 Hellas 3.32 (-0.2) 3.35 (-1.9) 3.33 (-1.5) 3.36 (-2.1) 3.40 (+0.0) 3.50 (-0.2)
5 3.46 (-0.9) Maja B. Voigt 2007 Sparta 3.32 (-1.0) 3.36 (-1.1) 3.31 (-1.1) 3.46 (-0.9) 3.39 (-0.7) 3.22 (+0.0)
6 3.26 (-1.1) Amara Mol Romero 2007 G I K 3.26 (-1.1) 3.11 (-0.8) 3.00 (-1.4) 3.11 (-0.9) 3.08 (+0.0) 3.12 (-0.8)
7 3.17 (-1.4) Helene Salomonsen 2007 Sparta 3.01 (-1.4) 3.12 (-1.6) 3.17 (-1.4)
8 3.12 (-0.5) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.07 (-1.1) 3.04 (-1.3) 3.12 (-0.5)
9 3.01 (-1.1) Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta 3.01 (-1.1) 3.00 (-1.3) 2.94 (-0.3)
10 2.87 (-1.8) Susanna Ring 2008 A A C 2.87 (-1.8) 2.74 (+0.0) 2.58 (-0.8)
11 2.85 (-0.5) Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF X 2.51 (+0.0) 2.85 (-0.5)
12 2.74 (-1.2) Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF 2.66 (-0.6) 2.60 (-0.2) 2.74 (-1.2)
13 2.70 (-0.5) Esther Falk 2008 Frederiksberg IF 2.70 (-0.5) 2.51 (-0.8) X
14 2.68 (-1.8) Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta 2.66 (-1.5) 2.68 (-1.8) 2.62 (-1.2)
15 2.66 (-0.8) Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C 2.66 (-0.8) 2.52 (-1.3) 2.48 (-1.1)
16 2.64 (-1.3) Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 2.54 (-0.6) 2.39 (-0.4) 2.64 (-1.3)
17 2.48 (-3.3) Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF 2.48 (-3.3) 2.44 (+0.0) 2.11 (+0.0)
18 2.39 (-1.3) Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF 1.93 (+0.0) 2.27 (-0.7) 2.39 (-1.3)
19 1.90 (-1.2) Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF 1.81 (-1.2) 1.60 (-0.5) 1.90 (-1.2)
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.35 (-0.1) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.22 (-1.1) 4.35 (-0.1) 4.10 (-1.3) 4.23 (+0.0) 4.12 (+0.4) 4.06 (-0.9)
2 4.13 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.07 (-1.5) 4.03 (+0.0) 4.13 (+0.0) 4.03 (+0.4) 4.06 (-0.2) 3.86 (-0.6)
3 4.08 (-0.5) Caroline Jørgrensen 2005 A A C 3.84 (+0.0) 3.96 (+0.0) 3.89 (+0.0) 3.67 (-1.8) 3.88 (-0.8) 4.08 (-0.5)
4 4.01 (+0.0) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 4.01 (+0.0) 2.99 (+0.0) 3.40 (+2.2) 3.56 (+0.3) 2.36 (+0.0) X
5 3.88 (+0.2) Celina Hagihara 2006 K I F 3.56 (-1.2) X 3.74 (+0.0) 3.81 (-0.7) 3.84 (-0.3) 3.88 (+0.2)
6 3.76 (+0.0) Luna Frid Hanberg 2006 B A C 3.71 (-1.7) 3.67 (+0.0) 3.65 (+0.0) X 3.61 (+0.0) 3.76 (+0.0)
7 3.66 (-0.7) Kirsa With 2006 Herlev 3.66 (-0.7) 3.59 (+0.0) 3.53 (-0.3)
8 3.63 (+0.0) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.62 (-0.9) 3.63 (+0.0) 3.62 (-0.8)
9 3.62 (-0.7) Nicoline Skovsted 2005 HvAM 3.42 (-1.6) 3.62 (-0.7) 3.51 (+1.1)
10 3.62 (+0.0) Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF 3.43 (-1.0) 3.47 (-2.2) 3.62 (+0.0)
11 3.58 (+0.0) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 3.45 (-1.2) 3.35 (-0.5) 3.58 (+0.0)
12 3.54 (+0.7) Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.51 (-0.2) 3.49 (+0.0) 3.54 (+0.7)
13 3.42 (-0.4) Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K 3.42 (-0.4) 3.21 (+1.0) 3.11 (-1.5)
14 3.41 (+1.7) Mikaela M. Sørensen 2006 K I F 3.20 (-1.6) 3.37 (+0.6) 3.41 (+1.7)
15 3.33 (+0.0) Freja Abraham 2006 Sparta 3.33 (+0.0) 3.18 (+0.0) 3.28 (+0.0)
16 3.32 (-0.4) Sophia Bosack 2006 B A C 3.32 (-0.4) 3.18 (+0.0) 3.14 (+0.0)
17 3.22 (-0.3) Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C 3.15 (+0.9) X 3.22 (-0.3)
18 3.20 (+0.0) Sophie Hengstenberg 2006 Sparta 3.20 (+0.0) 2.78 (-1.7) 3.16 (-1.1)
19 3.18 (+0.0) Emmeline Steinmetz 2006 Sparta X 3.18 (+0.0) 3.09 (+1.2)
20 3.13 (-1.7) Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF X 3.13 (-1.7) X
21 3.12 (+0.0) Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.12 (+0.0) 2.88 (+0.7) 2.54 (-1.9)
22 2.96 (-0.7) Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF 2.88 (+0.0) 2.86 (+0.0) 2.96 (-0.7)
23 2.88 (-0.7) Huda Elmhassani 2006 K I F 2.74 (-2.3) 2.45 (-1.2) 2.88 (-0.7)
24 2.75 (+0.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.75 (+0.0) 2.68 (+0.7) 2.62 (+0.0)
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.90 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C 36.90 34.68 32.42 35.74 32.25 29.47
2 35.89 Thor Knudsen 2007 B A C 29.51 29.42 33.39 31.00 35.54 35.89
3 34.30 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 31.24 27.65 34.30 27.84 29.63 28.97
4 30.91 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta 30.91 28.48 29.05 30.82 26.53 30.85
5 29.49 Victor Visan Bahn 2007 Sparta 28.65 26.97 18.12 X X 29.49
6 29.01 Anders Silleborg 2007 Sparta 26.71 25.83 27.12 29.01 21.84 24.15
7 23.06 William Thøgersen 2008 Sparta 22.78 23.06 21.37
8 19.54 August Ranstorp 2008 Sparta 19.54 16.40 16.25
9 9.67 Emil Englund 2007 Sparta X 9.67 8.07
DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 12.89 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
2 13.29 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 17.07 Regitze Friis 2002 A A C
4 20.65 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 13.70 Viktor Bech Petersen 2003 A A C
2 13.76 Sebastian Monneret 2003 A A C
3 14.31 Mik Lønborg 2003 K I F
DNS August Østergaard 2003 G I K
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 1101
1 1.53 Tobias Bjerre 2004 K I F O O O O O XO XXX
2 1.44 Lukas Sørensen 2003 K I F O XXO O XXO XXX
3 1.41 Sebastian Monneret 2003 A A C O O O O XXX
4 1.38 Magnus Askov Hansen 2003 Frederiksberg IF O O O O XXX
5 1.38 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF O O O XO O XXX
6 1.38 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF O O O XO XO XXX
7 1.35 Mik Lønborg 2003 K I F O XO O XXO XXO XXX
8 1.05 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF O X
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156
1 1.53 Jacob Rosenlund 2001 Sparta XO O XXX
2 1.50 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO O XXO O XXX
3 1.38 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F O O O O O XXX
3 1.38 Reuben Hamann 2002 K I F O O O XXX
5 1.30 Emil Polack 2002 K I F O O XO XO XXX
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.44 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM 21.44 19.09 17.00 14.61 20.82 18.01
2 20.29 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve 16.21 19.50 20.29 17.29 X 16.49
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.07 Helena Ring 2002 A A C X 29.07 X 26.53 26.89 27.00
2 19.95 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 14.93 17.07 16.83 17.95 19.95 14.18
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.12 Thea Jensen 1999 HvAM X 39.73 X 42.12 X 37.53
2 27.43 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X X 18.88 X 26.94 27.43
3 21.08 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve X 20.26 X X 18.87 21.08
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
1.0 kg
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.9
1 q 6.79 Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
2 q 7.44 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
3 q 7.77 William Thøgersen 2008 Sparta
4 q 7.86 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
5 q 8.14 August Ranstorp 2008 Sparta
DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 q 6.76 Thor Knudsen 2007 B A C
2 q 7.01 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 q 7.40 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 8.20 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 H G
5 9.66 Emil Englund 2007 Sparta
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
1 q 7.04 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 7.20 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
3 q 7.24 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
4 8.12 Susanna Ring 2008 A A C
5 8.13 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF
6 8.18 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
7 8.25 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.3
1 q 6.82 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
2 q 6.87 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
3 7.54 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
4 8.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
5 8.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
6 8.58 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 6.75 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 q 7.12 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 q 7.43 Amara Mol Romero 2007 G I K
4 7.45 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
5 7.99 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
6 11.01 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
1 q 9.41 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 q 9.62 Noah Østergaard 2006 G I K
3 10.04 Adam Skytte 2006 K I F
4 10.22 Thomas Oldenborg 2006 K I F
5 10.35 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
6 11.14 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
1 q 8.83 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
3 q 9.68 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
4 10.33 Asger Abraham 2006 Sparta
5 10.78 Sylvester Brushøj 2006 K I F
6 10.79 William Schultz 2006 K I F
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.3
1 q 9.12 Emil Rosentjørn 2005 Roar
2 q 9.50 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 q 9.67 Ole Hornbæk 2005 HvAM
4 9.82 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
5 10.08 Carl Ranstorp 2005 Sparta
DNS Eli Riege 2006 Sparta
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.19 (+0.0) Thor Knudsen 2007 B A C 3.89 (-1.9) 4.19 (+0.0) X 3.91 (-1.4) 4.04 (-0.5) 3.85 (-1.8)
2 3.93 (-0.6) Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C 3.70 (-1.3) 3.91 (+0.4) 3.86 (-1.5) 3.93 (-0.6) 3.92 (-0.5) 1.84 (-0.2)
3 3.59 (-2.1) Anders Silleborg 2007 Sparta 3.43 (-1.2) 3.47 (-0.1) 3.53 (+0.0) 3.55 (-2.2) 3.59 (-2.1) 3.59 (-1.2)
4 3.17 (-1.2) Victor Visan Bahn 2007 Sparta X 3.17 (-1.2) 3.09 (-1.4) 3.17 (-0.2) 3.02 (-2.8) 3.11 (-1.6)
5 3.06 (+1.1) Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 2.74 (+0.0) 2.80 (-1.3) 3.06 (+1.1) 2.88 (-2.7) 2.90 (-2.3) 3.00 (-0.8)
6 3.05 (-1.2) Aksel Rosentjørn 2008 Roar 3.05 (+0.0) 3.02 (+0.4) 3.05 (-1.2)
7 2.91 (+0.0) Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta 2.91 (+0.0) 2.41 (-2.1) 2.86 (-0.2)
8 2.66 (+0.3) William Thøgersen 2008 Sparta 2.44 (-0.5) 2.49 (-1.4) 2.66 (+0.3)
9 2.36 (-0.8) Magnus Vielsø-Nielsen 2008 H G 2.24 (-0.8) 2.36 (-0.8) 1.94 (-0.7)
10 2.26 (-1.3) Emil Englund 2007 Sparta 1.84 (-0.5) 2.26 (-1.3) 2.25 (+0.0)
DNS Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
Piger 14-15 år - Trespring - Day 2 at 11:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.16 (+0.0) Esther Arce 2002 A A C 8.61 (-0.6) 9.16 (+0.0) 9.08 (-0.8) 9.03 (-0.8) 8.98 (-1.9) 9.09 (+0.0)
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 11:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.48 (+3.2) Reuben Hamann 2002 K I F X 8.21 (+0.0) 8.57 (+0.0) 8.95 (-0.7) 9.48 (+3.2) X
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 25.39 Sebastian Monneret 2003 A A C X 25.39 21.61 X 23.50 X
2 21.90 Mik Lønborg 2003 K I F 17.33 X 16.06 18.84 16.33 21.90
3 21.56 Viktor Bech Petersen 2003 A A C 20.21 20.82 19.58 X X 21.56
4 21.20 Tobias Bjerre 2004 K I F 19.65 X 20.89 21.20 19.61 21.19
5 19.30 Lukas Sørensen 2003 K I F 17.29 X 17.28 18.84 14.38 19.30
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.71 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 25.63 28.46 X X 29.71 26.66
2 20.25 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF X X X 19.97 20.25 X
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
1 q 9.12 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.52 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
3 q 9.86 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
4 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 10.24 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F
6 10.26 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
7 10.46 Sophia Bosack 2006 B A C
HEAT 2 / 3 - Wind: -3.5
1 q 9.57 Celina Hagihara 2006 K I F
2 q 9.76 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 9.97 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
4 10.40 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 10.81 Luna Frid Hanberg 2006 B A C
6 11.29 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 11.45 Freja Abraham 2006 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
1 q 9.66 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
2 q 9.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 10.05 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 10.21 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
5 10.23 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
6 10.26 Kirsa With 2006 Herlev
7 11.33 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.54 Leon Hamann 2005 K I F 38.74 X X 40.71 41.00 42.54
2 40.78 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 37.17 38.02 39.62 36.14 40.78 38.13
3 36.83 Ole Hornbæk 2005 HvAM 36.32 32.63 36.83 32.14 32.78 X
4 35.81 Asger Abraham 2006 Sparta 32.00 35.81 35.22 X 34.34 34.32
5 35.20 Hassan Abu-Daya 2005 K I F 31.51 35.20 X 34.66 33.12 33.96
6 33.05 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 30.57 33.05 32.18 32.78 30.44 30.76
7 32.00 Carl Ranstorp 2005 Sparta 30.86 30.72 32.00
8 31.99 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF 29.70 27.72 31.99
9 31.92 Gustav Herold 2005 Sparta 29.91 24.46 31.92
10 31.28 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 28.31 31.28 26.38
11 27.17 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta 25.01 22.86 27.17
12 26.40 William Schultz 2006 K I F 26.40 X X
13 25.40 Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF 23.28 25.40 24.82
14 24.67 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF 22.97 24.67 20.50
15 20.75 Noah Østergaard 2006 G I K 20.75 X 20.68
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 12:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 10.03 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
2 10.21 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev
3 10.88 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 11.56 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM
5 12.22 Alberte Ulrik 2003 K I F
6 12.37 Nanna Elmer 2003 K I F
7 12.45 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
DNF Mathilde Andersen 2004 Greve
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
1 1.46 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev O O O O O O O XXO XO XXX
2 1.37 Ingrid S.B.J. Bang 2003 B A C O XO O O O XXX
3 1.31 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF O XO XXO XO O XO XO XXX
4 1.31 Nanna Kristiansen 2003 H G O O O O XO XXO XXO XXX
5 1.28 Stine Engberg Mikkelsen 2004 HvAM O O O XXX
6 1.28 Alberte Ulrik 2003 K I F O O O O XXO O XXX
7 1.28 Nanna Elmer 2003 K I F O O O O XO XO XXX
8 1.25 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF O O XO O XXX
8 1.25 Nicoline Skovsted 2005 HvAM O O O XO O XXX
10 1.25 Alberte D. Steenbech 2004 G I K O XO XO XXX
11 1.15 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O XXX
12 1.15 Sigrid Fog 2004 Herlev O O XO XXO XXX
13 1.10 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O XO XXX
14 1.00 Silje V. Kanneworff 2004 K I F XXO XXX
DNS Karoline Bygwraa 2003 K I F
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149
1 1.46 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O O XXO XO XXX
2 1.43 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O O O O O XXX
3 1.43 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM O O O O O XO O XXX
4 1.43 Marie Dahi 2001 Greve XXO O O XXO XXX
5 1.31 Laura Rothschild 2002 K I F O O O O O XO XXX
6 1.28 Freja K. Madsen 2002 Herlev O O O O
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 6.59 Maja B. Voigt 2007 Sparta
2 6.69 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
3 6.74 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
4 6.94 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
5 7.09 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 7.13 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 7.15 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 7.27 Amara Mol Romero 2007 G I K
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 6.79 Thor Knudsen 2007 B A C
2 7.38 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 7.51 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 7.82 William Thøgersen 2008 Sparta
5 7.83 Aksel Rosentjørn 2008 Roar
6 7.84 Johan Dahl Kokkegaard 2008 Sparta
7 8.04 August Ranstorp 2008 Sparta
DNS Carl Bäckström Nielsen 2007 A A C
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 2 at 12:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.39 (+0.3) Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF 4.04 (-1.4) 4.05 (-1.4) X X 4.39 (+0.3) 4.32 (+1.9)
2 4.13 (+0.1) Vitus Rosenkrands 2005 Sparta X 4.13 (+0.1) X X X
3 3.88 (+0.6) Adam Skytte 2006 K I F 3.88 (+0.6) 3.58 (+0.0) 3.39 (+0.3) 3.40 (-0.9) 3.42 (+0.4) 3.60 (+1.1)
4 3.85 (-1.0) Leon Hamann 2005 K I F 3.68 (+0.0) 3.80 (+0.0) 3.47 (+1.3) 3.56 (-1.7) 3.62 (+0.0) 3.85 (-1.0)
5 3.76 (-1.1) Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G 3.71 (+1.1) 3.54 (-1.0) X X 3.76 (-1.1) X
6 3.66 (+1.5) Hassan Abu-Daya 2005 K I F 3.66 (+1.5) 3.64 (-0.5) 3.42 (+1.7) 3.52 (+0.0) 3.29 (-1.5) 3.37 (+0.0)
7 3.61 (+0.7) Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF 3.57 (+0.0) 3.42 (+0.7) 3.61 (+0.7)
8 3.60 (+0.3) Asger Abraham 2006 Sparta 3.60 (+0.3) 3.17 (-1.2) 3.36 (-0.6)
9 3.58 (+2.3) Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 3.41 (+2.3) 3.56 (-0.3) 3.58 (+2.3)
10 3.52 (+0.8) Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF 3.25 (+0.8) 3.35 (-1.9) 3.52 (+0.8)
11 3.48 (+0.0) Simon Worsøe Clausen G I K 3.43 (-1.0) 3.37 (+0.1) 3.48 (+0.0)
12 3.46 (-0.6) Carl Ranstorp 2005 Sparta X 2.93 (+0.0) 3.46 (-0.6)
13 3.19 (+0.8) Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta 3.19 (+0.8) 3.07 (-0.1) 3.04 (+0.0)
14 3.14 (-1.3) Sylvester Brushøj 2006 K I F 3.14 (-1.3) 3.06 (+1.8) 3.00 (-1.6)
15 3.07 (+0.0) William Schultz 2006 K I F 2.78 (+0.0) 2.92 (+0.0) 3.07 (+0.0)
16 3.06 (-0.5) Thomas Oldenborg 2006 K I F 2.93 (+1.0) 3.06 (-0.5) 3.02 (+0.2)
17 3.05 (-0.6) Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF 3.05 (-0.6) 2.74 (+0.0) 2.94 (+0.0)
18 2.75 (+0.5) Erik lange Dons 2006 HvAM 2.71 (-3.0) 2.75 (+0.5) X
19 0.00 (+0.0) Noah Østergaard 2006 G I K X X X
DNS Eli Riege 2006 Sparta
DNS Emil Rosentjørn 2005 Roar
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 12:20
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.23 Mads Lund 2000 Sparta 40.23 39.64 39.28 37.46 35.33 X
2 26.49 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 23.59 X X X 23.14 26.49
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 12:20
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.69 Nikolaj Graves 1998 Sparta 37.49 39.36 40.69 X X 36.01
2 35.46 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 32.89 32.90 35.46 33.29 33.21 33.81
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.76 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 31.75 35.76 32.75 33.25 33.91 34.12
2 30.91 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 28.94 28.74 28.56 29.28 30.91 30.64
3 27.79 Helene Salomonsen 2007 Sparta 26.14 26.73 27.69 22.21 27.79 24.90
4 26.25 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C 26.25 24.84 24.37 23.37 25.69 24.71
5 23.34 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas X X 23.34 X 21.57 14.81
6 22.83 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 20.98 17.13 21.86 16.38 21.09 22.83
7 17.08 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF 10.01 12.47 17.08
8 16.96 Maja B. Voigt 2007 Sparta 6.63 16.72 16.96
9 15.20 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta 9.10 15.20 13.19
10 14.91 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 12.14 X 14.91
11 14.72 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF 10.78 14.72 13.81
12 12.92 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF 12.92 10.65 7.15
13 12.68 Amara Mol Romero 2007 G I K 12.19 12.68 X
14 12.51 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF 12.51 11.19 11.07
15 9.60 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta 8.66 8.77 9.60
16 9.58 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C 8.25 8.87 9.58
17 5.47 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF 5.47 4.30 2.54
18 5.18 Susanna Ring 2008 A A C X 5.18 3.81
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.51.21 Maria Brorsen 2003 K I F
2 1.54.72 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør
3 1.56.68 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Karoline Bygwraa 2003 K I F
DNS Majken Lützen 2003 B A K
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.53.95 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
2 1.54.02 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
3 1.58.91 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
DNS Aksel Frimodt-Møller 2004 B A C
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.43 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 27.19 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 27.39 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
4 28.06 Helena Ring 2002 A A C
5 28.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 28.57 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 28.79 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 29.11 Annika Eppers 2002 Sparta
9 29.24 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
10 30.32 Josefine Sørensen 2002 Sparta
11 30.63 Regitze Friis 2002 A A C
12 30.69 Laura Rothschild 2002 K I F
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
9 29.24 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
11 30.63 Regitze Friis 2002 A A C
12 30.69 Laura Rothschild 2002 K I F
DNS Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
DNS Veronica Landler Janning 2001 Helsingør
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.8
7 28.79 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 29.11 Annika Eppers 2002 Sparta
10 30.32 Josefine Sørensen 2002 Sparta
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
DNS Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.5
1 26.43 Mathilde Yttesen 2001 A A C
2 27.19 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 27.39 Katarina Hessner Hansen 2001 B A C
4 28.06 Helena Ring 2002 A A C
5 28.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 28.57 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 26.51 Aske Hippe Brun 2002 G I K
3 26.73 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F
4 26.93 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 27.08 Bertram Costa 2002 Sparta
6 27.81 Oswald Carstensen 2002 Sparta
7 28.18 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 30.19 Emil Polack 2002 K I F
9 30.94 Reuben Hamann 2002 K I F
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.3
4 26.93 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
6 27.81 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 30.19 Emil Polack 2002 K I F
9 30.94 Reuben Hamann 2002 K I F
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
1 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 26.51 Aske Hippe Brun 2002 G I K
3 26.73 Ketil V. Kannewoeff 2002 K I F
5 27.08 Bertram Costa 2002 Sparta
7 28.18 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.22 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 26.53 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 27.52 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 27.57 Naja Vinter 2000 Helsingør
5 27.63 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 28.15 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
7 28.39 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 28.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
9 31.12 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
10 33.71 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.3
7 28.39 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 28.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
9 31.12 Ya Chernoh Kamara 2000 K I F
10 33.71 Ya Kaday Kamara 2000 K I F
DNS Ida Jacobsen 1999 Holte
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.0
1 26.22 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 26.53 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 27.52 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 27.57 Naja Vinter 2000 Helsingør
5 27.63 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 28.15 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
Piger 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:20
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.79 Sofia Lange 2002 Sparta 9.79 9.05 9.69 9.25 9.45 9.75
2 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.42 8.52 8.13 8.34 8.12 8.65
3 8.42 Emilie Bank 2002 Sparta 7.46 X 7.48 X 8.42 X
4 7.99 Regitze Friis 2002 A A C 7.99 7.29 7.72 7.53 6.59 7.87
5 7.53 Anne G. Lorenzen 2002 HvAM 7.35 6.84 7.13 7.25 6.93 7.53
6 7.47 Freja K. Madsen 2002 Herlev 6.16 7.47 7.18 X 6.37 7.36
7 6.28 Anna Sofie B. Leegård 2002 Frederiksberg IF 6.28 6.07 5.75
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.19 Aske Hippe Brun 2002 G I K 10.19 9.29 9.42 9.02 8.34 9.13
2 10.08 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 10.08 8.48 9.30 9.38 9.49 X
3 8.58 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 8.08 X 6.74 8.58 7.89 7.85
4 7.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 7.08 X 7.17 7.09 5.83 7.52
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.0
1 23.44 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
2 23.61 Emil Frænde 2000 Sparta
3 44.66 Vinzent Slot 1999 Parasport
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Samuel Marcus 1999 Sparta
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 13:25
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 30.12 32.61 34.85 17.10 34.76 30.86
2 30.60 Luna Frid Hanberg 2006 B A C 30.06 29.07 27.16 25.58 30.60 30.18
3 30.42 Nicoline Skovsted 2005 HvAM 30.42 24.30 21.22 27.61 29.96 26.24
4 28.17 Caroline Jørgrensen 2005 A A C 28.16 25.37 27.98 26.03 28.17 17.03
5 27.86 Kirsa With 2006 Herlev X 23.98 24.53 25.82 27.61 27.86
6 25.96 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 20.65 25.78 25.96 X 25.47 22.73
7 21.45 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 18.93 21.45 7.04
8 20.10 Huda Elmhassani 2006 K I F 19.50 X 20.10
9 19.94 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 19.94 17.60 18.19
10 17.55 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 15.73 17.55 15.59
11 17.26 Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF 15.85 11.15 17.26
12 17.07 Mikaela M. Sørensen 2006 K I F 14.16 16.33 17.07
13 16.78 Celina Hagihara 2006 K I F X 16.78 14.80
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 22.68 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 22.97 Sebastian V. Buschardt 1997 B A C
24.09 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.49 (+0.1) Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 4.89 (-2.0) 5.30 (+0.7) 5.18 (-0.5) 5.09 (-0.8) X 5.49 (+0.1)
2 5.18 (-0.3) Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 4.64 (-1.7) 4.74 (-1.1) 5.06 (+0.0) 4.61 (-2.2) 5.18 (-0.3) 5.06 (-0.9)
3 5.08 (-0.9) Simone Hjort 1999 Sparta 5.01 (+0.0) 5.08 (-0.9) X X X 4.96 (+0.0)
4 4.99 (+2.2) Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta X 4.92 (+0.4) 4.86 (-0.4) 4.69 (-2.4) 4.99 (+2.2) 4.94 (-0.3)
5 4.93 (-1.2) Isabella Juul 2000 Sparta 4.93 (-1.2) 4.73 (-0.4) X X 3.50 (-0.8) X
6 4.81 (+0.0) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.81 (+0.1) 4.66 (+1.2) 4.72 (-1.0) 4.73 (-1.3) 4.81 (+0.0) X
7 4.80 (+0.0) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 4.52 (+1.4) 4.80 (+0.0) 4.68 (-2.0)
8 4.79 (-0.3) Sara Vardar 2000 Sparta 4.79 (-0.3) 4.68 (+0.2) 4.70 (+0.2)
9 4.55 (+1.3) Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve 4.21 (-1.9) 4.37 (-0.3) 4.55 (+1.3)
10 4.43 (+1.1) Emilie R. Hansen 1999 Sparta 4.25 (-1.7) 4.38 (+0.0) 4.43 (+1.1)
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.45 (+1.4) Gabriel Lausten 2000 Sparta 5.45 (+1.4) 5.20 (+0.0) 1.98 (+0.0) 5.12 (-1.9) 5.36 (+0.0) 3.83 (+0.1)
2 2.70 (+1.7) Vinzent Slot 1999 Parasport 1.74 (+0.0) 2.50 (-1.0) 2.29 (-1.5) 2.42 (-1.6) 2.70 (+1.7) 2.35 (+0.0)
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 5.70 (+0.0) Nikolaj Graves 1998 Sparta 5.64 (+1.5) 5.64 (-0.4) 5.41 (-1.5) 5.70 (+0.0) 5.63 (-0.3)
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 8.86 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.35 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 9.49 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 K I F
5 9.60 Noah Østergaard 2006 G I K
6 9.66 Ole Hornbæk 2005 HvAM
7 9.68 Mads Vielsø-Nielsen 2005 H G
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.04 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 9.32 Celina Hagihara 2006 K I F
3 9.41 Caroline Jørgrensen 2005 A A C
4 9.55 Amalie Lippert 2005 Frederiksberg IF
5 9.56 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.63 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
7 9.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.98 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
Drenge 10-11 år - 1500 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.23.73 Gustav Herold 2005 Sparta
2 5.33.20 Leon Hamann 2005 K I F
3 5.40.42 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
4 5.46.83 Marcus L. van der Made 2005 Frederiksberg IF
5 5.58.73 Simon Worsøe Clausen G I K
6 6.00.97 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
7 6.02.12 Ole Hornbæk 2005 HvAM
8 6.21.80 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 6.26.19 Erik lange Dons 2006 HvAM
DNS Niels Emil Videbæk 2005 K I F
DNS Anton Grønborg 2006 Frederiksberg IF
DNS Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
Drenge 12-13 år - 1500 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.57.90 A xel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 5.01.26 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør
3 5.38.19 Jens-Jakob S. Ingerslev 2003 G I K
DNS Marcus Rølling 2003 A A C
Piger 10-11 år - 1500 meter - Day 2 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.08.84 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 5.49.73 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 5.51.14 Kirsa With 2006 Herlev
4 5.53.81 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
5 5.58.27 Ellen Krog Vindfeld 2006 G I K
6 6.22.77 Freja Abraham 2006 Sparta
7 6.32.55 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 6.44.39 Ada Nissen Thyrsted 2006 A A C
9 7.00.86 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 7.11.85 Huda Elmhassani 2006 K I F
DNS Esther Alice Ravn 2006 Frederiksberg IF
DNS Sophia Bosack 2006 B A C
Piger 12-13 år - 1500 meter - Day 2 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.08.21 Kamille D. Andersen 2003 Frederiksberg IF
2 5.26.42 Ulrikke Juul Søeborg 3003 Helsingør
3 5.27.86 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
4 5.48.31 Mathilde Andersen 2004 Greve
DNS Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.44.97 Nikoline H. Ø. Nielsen 2002 Sparta
2 4.59.11 Elena G. Johansen 2001 Helsingør
3 5.27.28 Caroline Jessen 2992 Herlev
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.51.16 Amanda Amaloo 2000 Sparta
2 5.41.34 Maya Haghfelt 2000 Helsingør
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.28.30 Christian Lindgren 2002 Sparta
2 4.29.60 Anders Bang 2002 Sparta
DNS Nikolaj Lange Dons 2002 HvAM
DNS Noah Nouri 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.13.59 Malthe Nielsen 1999 Sparta
2 4.14.39 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta