Eurotrack • 2016 Jun 04 - Jun 05 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 40 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
2 63 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF
3 251 Amara Mol Romero 2007 G I K
4 2 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
5 30 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
6 82 2.52 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
7 42 2.70 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 83 2.73 Susanna Ring 2008 A A C
9 289 2.79 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
10 58 2.84 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
11 18 2.97 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
12 286 3.09 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
13 277 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
14 284 3.46 Helene Salomonsen 2007 Sparta
15 131 3.47 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
16 279 3.52 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
17 291 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
18 281 3.90 Maja B. Voigt 2007 Sparta
19 102 4.13 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 58 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
2 277 7.23 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 83 8.32 Susanna Ring 2008 A A C
4 291 6.62 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
5 279 7.23 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 63 Annmaja W. Ankerstjerne 2008 Frederiksberg IF
7 289 8.49 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
HEAT 2 / 3
2 2 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
3 102 6.63 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
4 42 8.00 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 131 7.14 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
6 286 7.46 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
7 82 8.52 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
HEAT 3 / 3
2 251 Amara Mol Romero 2007 G I K
3 18 7.51 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
4 40 7.78 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
5 281 6.65 Maja B. Voigt 2007 Sparta
6 284 7.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 30 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 277 7.24 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 284 7.12 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 131 6.87 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
4 281 6.75 Maja B. Voigt 2007 Sparta
5 102 6.82 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
6 291 7.04 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 279 7.20 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 251 7.43 Amara Mol Romero 2007 G I K
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Agnes Nissen 2008 Frederiksberg IF
2 102 Freja Isabel Knudsen 2007 B A C
3 58 Melanie I. Ø. Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
4 30 Natalie Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
5 251 Amara Mol Romero 2007 G I K
6 289 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
7 277 3.85 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
8 82 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 A A C
9 286 11.13 Selma M. Vöge-Widding 2008 Sparta
10 83 13.09 Susanna Ring 2008 A A C
11 42 14.75 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
12 18 15.65 Esther Falk 2008 Frederiksberg IF
13 281 15.80 Maja B. Voigt 2007 Sparta
14 40 18.05 Wilma C.A. Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
15 131 20.21 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas
16 284 25.03 Helene Salomonsen 2007 Sparta
17 279 29.07 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
18 291 29.16 Ella Julie Fischer 2007 Sparta