Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 14.82 Mads Lund 2000 Sparta
2 15.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 15.14 Emil Frænde 2000 Sparta
4 16.69 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
5 17.93 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 22.70 Christoffer Åndahl 2000 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 26 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 27 15.25 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 309 14.73 Mads Lund 2000 Sparta
5 235 15.10 Emil Frænde 2000 Sparta
6 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
DNF Villads Clausen 1998 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 618 16.93 Villads Clausen 1998 Amager AC
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145 150 155 160 165 170 175 180 181
1 1.75 Jacob Rosenlund 2001 Sparta O XO XO O XO XX X
2 1.70 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik O O XXX
3 1.60 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O O XXO XXX
4 1.55 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O O O O XXX
5 1.50 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF O O O O XXX
6 1.45 Luke Basiliadis 2002 Sparta O O XXX
7 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC O O XO O XXX
8 1.45 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK O XXO XXX
8 1.45 Victor Chabert 2002 Greve Atletik O O O O XXO XXX
10 1.40 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK O XO O XXX
11 1.40 Reuben Hamann 2002 KIF XXO O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 1.80 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
2 241 1.70 Jacob Rosenlund 2001 Sparta
3 169 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 490 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
5 422 1.38 Reuben Hamann 2002 KIF
6 12 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
7 558 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
8 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
9 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
10 303 Luke Basiliadis 2002 Sparta
11 51 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 5.13 (+0.0) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 5.00 (+0.0) Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 4.93 (+0.0) Carl Aabo 2004 HG ATM
4 4.71 (+0.0) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 4.40 (-0.3) Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
6 4.37 (+0.0) Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
7 4.35 (+0.0) Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
8 4.19 (+0.0) Silas Larsen 2004 Viking Atletik
9 4.16 (+0.0) Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
10 4.15 (-2.1) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
11 4.08 (+0.0) Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
12 4.03 (+0.0) Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
13 4.01 (+0.0) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
14 4.01 (-0.2) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
15 3.99 (+0.0) Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
16 3.99 (+0.0) Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
17 3.94 (-0.8) Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
18 3.94 (+0.0) Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
19 3.93 (+0.0) Christian veselinovski 2004 Sparta
20 3.86 (+0.0) Jacob Cort 2004 Viking Atletik
21 3.60 (+0.0) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
22 3.58 (+0.0) Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
23 3.49 (+0.0) Magnus Cold 2004 IK Hellas
24 3.25 (+0.0) Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
25 3.08 (-0.1) Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
26 0.00 (+0.0) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 1 / 2
2 5.00 (+0.0) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.86 (+0.0) 4.64 (+0.0) X 4.67 (+0.0) X 5.00 (+0.0)
3 4.93 (+0.0) Carl Aabo 2004 HG ATM 4.64 (+0.0) 4.83 (+0.0) 4.93 (+0.0) 4.69 (+0.0) 4.71 (+0.0) 3.69 (+0.0)
4 4.71 (+0.0) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.54 (+0.0) 4.62 (+0.0) 4.71 (+0.0) 4.44 (+0.0) 4.61 (+0.0) 4.70 (+0.0)
6 4.37 (+0.0) Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas 4.22 (+0.0) 4.11 (+0.0) 4.37 (+0.0) 4.34 (+0.0) 4.14 (+0.0) 4.22 (+0.0)
7 4.35 (+0.0) Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 4.34 (+0.0) 4.35 (+0.0) 4.27 (+0.0) 4.25 (+0.0) 4.15 (+0.0) 4.16 (+0.0)
8 4.19 (+0.0) Silas Larsen 2004 Viking Atletik 4.19 (+0.0) 4.07 (+0.0) 3.74 (+0.0) 3.99 (+0.0) X 4.01 (+0.0)
12 4.03 (+0.0) Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel 3.73 (+0.0) 3.74 (+0.0) 4.03 (+0.0)
15 3.99 (+0.0) Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 3.95 (+0.0) 3.99 (+0.0) X
18 3.94 (+0.0) Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik X 3.94 (+0.0) 3.69 (+0.0)
20 3.86 (+0.0) Jacob Cort 2004 Viking Atletik 3.81 (+0.0) 3.86 (+0.0) 3.77 (+0.0)
21 3.60 (+0.0) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.29 (+0.0) 3.18 (+0.0) 3.60 (+0.0)
23 3.49 (+0.0) Magnus Cold 2004 IK Hellas X X 3.49 (+0.0)
26 0.00 (+0.0) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X - -
DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
HEAT 2 / 2
1 5.13 (+0.0) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.94 (+0.0) 5.10 (-1.9) 5.08 (+0.0) 5.13 (+0.0) 5.06 (+0.0) 5.06 (+0.0)
5 4.40 (-0.3) Sofus vølund 2004 Bagsværd AC 4.01 (-1.1) 4.15 (-1.3) 4.26 (+0.3) 4.31 (+0.0) 4.21 (+0.0) 4.40 (-0.3)
9 4.16 (+0.0) Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM 4.14 (+0.0) 4.07 (+0.0) 3.93 (-0.8) 3.86 (-0.8) X 4.16 (+0.0)
10 4.15 (-2.1) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 4.15 (-2.1) X X 3.31 (+0.0) 3.94 (+0.0) X
11 4.08 (+0.0) Andreas Lau Sørensen 2004 Roar 4.08 (+0.0) 3.82 (+0.0) 3.70 (+0.0) X 3.79 (+0.0) 3.18 (+0.0)
13 4.01 (+0.0) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF X 4.01 (+0.0) 3.97 (+0.0) 3.89 (+0.0) X 3.79 (-0.9)
14 4.01 (-0.2) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik X 4.01 (-0.2) X 3.90 (+0.1) X X
16 3.99 (+0.0) Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF 3.99 (+0.0) 3.82 (-0.1) 3.90 (-0.5)
17 3.94 (-0.8) Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 3.89 (+0.0) 3.94 (-0.8) 3.91 (+0.0)
19 3.93 (+0.0) Christian veselinovski 2004 Sparta 3.93 (+0.0) 3.82 (-1.1) 3.87 (+1.4)
22 3.58 (+0.0) Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK X 3.57 (+0.0) 3.58 (+0.0)
24 3.25 (+0.0) Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik 3.25 (+0.0) X 3.24 (+0.0)
25 3.08 (-0.1) Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC 3.03 (+0.0) 3.08 (-0.1) 3.04 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 182 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
2 183 Jacob Cort 2004 Viking Atletik
3 48 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
4 64 DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
5 219 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 150 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
7 151 Magnus Cold 2004 IK Hellas
8 317 3.30 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
9 313 3.78 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
10 368 3.87 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
11 153 4.10 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
12 67 4.26 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
13 439 4.81 Carl Aabo 2004 HG ATM
14 334 5.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 451 Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
2 656 Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
3 568 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
4 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 640 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
6 40 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
7 370 3.43 Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
8 487 3.48 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
9 326 3.94 Christian veselinovski 2004 Sparta
10 79 4.07 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
11 551 4.30 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
12 521 4.38 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
13 664 5.15 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 (-0.5) Lukas M. Sørensen 2003 KIF 5.05 (+0.4) 5.01 (-0.7) 5.02 (-0.7) 5.04 (-0.2) 4.95 (-0.7) 5.14 (-0.5)
2 4.92 (+0.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.92 (+0.0) 4.86 (-0.1) 4.72 (-0.3) 4.56 (+0.3) X X
3 4.86 (+1.0) Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 4.74 (+0.0) 4.77 (-1.0) 4.86 (+1.0) 4.42 (-2.2)
4 4.84 (+0.0) Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.84 (+0.0) 4.76 (-1.8) 3.58 (-0.5) 3.84 (-2.4) 3.74 (-0.2) 3.71 (-1.0)
5 4.83 (+0.6) Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.54 (+1.1) 4.68 (-1.9) 4.83 (+0.6) X 3.74 (-1.7) 4.75 (+0.0)
6 4.50 (-0.7) Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC 4.36 (+0.0) 4.18 (-1.5) 4.50 (-0.7) 4.15 (-0.2) 4.13 (-1.4) 4.25 (+1.9)
7 4.42 (+0.3) Johan Holst 2003 Amager AC 4.04 (+0.0) 4.31 (-1.6) 4.42 (+0.3) 4.01 (-0.1) 4.04 (-1.7) 4.04 (-3.3)
8 4.38 (+0.3) Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk 4.38 (+0.3) 4.12 (-0.7) 4.13 (-0.4) 3.83 (+0.0) 3.88 (-1.3) 4.18 (-1.9)
9 4.23 (-2.6) Oliver Veselinovski 2003 Sparta X 4.23 (-2.6) 4.04 (+0.0)
10 4.23 (+0.0) Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF X X 4.23 (+0.0)
11 3.88 (-0.9) Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik 3.65 (+0.0) 3.88 (-0.9) X
12 3.59 (-0.1) Mads Emil Svensson 2003 KIF 3.52 (+0.0) 3.59 (-0.1) 3.54 (-0.2)
DNS Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 352 DNS Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF
2 185 Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik
3 417 3.89 Mads Emil Svensson 2003 KIF
4 349 4.01 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
5 563 DNS 4.27 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
6 593 4.70 Johan Holst 2003 Amager AC
7 333 4.71 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
8 603 4.72 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
9 327 4.75 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
10 660 4.77 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
11 567 4.79 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
12 617 4.81 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
13 692 5.20 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
14 421 5.56 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
SCRATCH
1 377 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.6
1 q 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
3 q 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
4 q 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.43 Mille Bendtsen 2007 KIF
6 12.46 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
7 12.66 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.1
1 q 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
3 10.59 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.08 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
5 11.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 11.34 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
7 11.61 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 10.60 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
4 11.33 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
5 11.51 Line Svare 2008 Amager AC
6 11.67 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
7 12.15 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
3 q 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
4 q 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 q 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 12.50 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 q 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
3 q 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
4 10.86 Mille Elmer 2007 KIF
5 11.00 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 11.63 Susanna Ring 2008 Amager AC
7 11.86 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 12.92 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 104 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
4 289 10.62 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 287 9.21 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 193 10.41 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
7 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
8 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 5
2 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
3 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
4 378 11.11 Laura Rosenkvist 2007 KIF
5 300 9.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 83 10.20 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
7 614 11.90 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
8 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
3 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
4 292 10.90 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
5 161 9.74 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 283 10.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 600 12.01 Line Svare 2008 Amager AC
8 106 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
HEAT 4 / 5
2 172 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 294 10.77 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 493 9.24 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 517 10.39 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
7 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
8 647 DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5
1 697 Mille Elmer 2007 KIF
2 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
4 91 11.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 189 10.00 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
6 288 10.19 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 615 11.33 Susanna Ring 2008 Amager AC
8 561 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.4
1 q 11.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 q 12.29 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 q 13.60 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 13.66 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 13.69 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
6 13.96 Elisabeth Elsner 2006 KIF
7 14.03 Laura Thygesen 2006 KIF
8 14.34 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
1 q 11.53 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 12.34 Celina Hagihara 2006 KIF
3 q 12.76 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 q 13.21 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
5 q 13.29 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 13.75 Asta Jensen 2005 Allerød AM
7 14.15 Freja Abraham 2006 Sparta
8 14.25 Malou Basson 2005 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 388 Laura Thygesen 2006 KIF
2 256 15.62 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 252 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 247 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 579 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
6 255 13.28 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 671 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 387 Elisabeth Elsner 2006 KIF
HEAT 2 / 2
1 693 Asta Jensen 2005 Allerød AM
2 597 14.94 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
3 88 12.70 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 257 11.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 383 12.51 Celina Hagihara 2006 KIF
6 249 14.01 Freja Abraham 2006 Sparta
7 389 Malou Basson 2005 KIF
8 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
SCRATCH
1 92 DNS 14.41 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 511 DNS 12.94 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:20
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.50 Sara Vallentin 2005 Greve Atletik-Skolestæve 37.76 37.92 38.50 39.49 39.08 41.50
2 41.04 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve X 33.52 37.66 38.97 40.27 41.04
3 35.30 Emilie B. Voigt 2005 Sparta X 32.37 35.30 32.84 32.68 29.79
4 33.75 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 28.03 28.97 27.10 29.75 33.75 X
5 32.40 Laura Thygesen 2006 KIF 20.58 28.79 27.66 32.40 27.04 28.61
6 31.31 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 31.31 27.74 30.19 27.97 24.85 31.25
7 26.45 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 26.45 22.86 23.46
8 24.97 Mie Sühler 2006 IK Olympia 24.97 22.85 22.19
9 24.54 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 23.01 24.54 23.15
10 24.10 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 24.04 21.11 24.10
11 23.09 Anna Pedersen 2005 Sparta 23.09 22.41 23.03
12 22.03 Emilie Jæger 2006 IK Hellas 22.03 16.70 18.86
13 21.71 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 21.71 16.61 19.93
14 21.59 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 21.59 19.16 16.61
15 21.32 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik 20.41 17.01 21.32
16 21.27 Ditte Jensen 2005 KIF 21.27 18.41 19.02
17 20.44 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 20.44 19.71 18.35
18 20.38 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 17.65 X 20.38
19 20.36 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF X 20.36 X
20 19.26 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 17.12 19.26 18.63
21 18.99 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC 18.99 X 18.12
22 15.65 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik 15.65 13.76 10.25
23 15.62 Freja Abraham 2006 Sparta 9.82 15.62 X
DNS Victoria Jensen 2006 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 152 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
2 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
4 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
5 502 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
6 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
7 391 Ditte Jensen 2005 KIF
8 372 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
9 180 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik
10 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
11 363 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
12 249 10.80 Freja Abraham 2006 Sparta
13 258 16.50 Anna Pedersen 2005 Sparta
14 92 17.55 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
15 616 DNS 19.55 Victoria Jensen 2006 Amager AC
16 384 20.84 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
17 82 25.34 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
18 344 27.86 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
19 388 32.41 Laura Thygesen 2006 KIF
20 256 32.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
21 250 34.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
22 645 35.59 Sara Vallentin 2005 Greve Atletik-Skolestæve
23 515 36.15 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
24 669 39.40 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:25
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 q 11.68 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
2 q 11.85 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 q 12.17 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
4 q 12.69 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
5 q 13.02 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
6 175 q 13.18 Asger Abraham 2006 Sparta
7 177 13.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
1 q 11.07 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 q 12.55 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
3 14.05 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
4 14.44 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 14.51 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
6 15.87 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 16.46 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
3 483 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
4 248 13.60 Asger Abraham 2006 Sparta
5 262 10.10 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 265 12.47 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 213 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
8 364 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 374 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
3 80 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
4 103 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 100 11.15 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 470 11.42 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
7 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
8 58 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 q 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
5 11.05 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
6 11.07 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
7 11.26 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 11.35 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.4
1 q 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
2 q 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
3 q 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 10.51 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
5 10.62 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
6 10.77 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
7 11.40 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
8 12.10 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
HEAT 3 / 5 - Wind: +1.9
1 q 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
2 q 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
3 q 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
4 q 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 10.94 William Thøgersen 2008 Sparta
6 11.06 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
7 11.61 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
8 12.03 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.0
1 q 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
2 q 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 10.55 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 10.62 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
5 10.81 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
6 11.44 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
7 11.54 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
8 11.75 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.8
1 q 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 q 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
4 10.53 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
5 10.53 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
6 10.59 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
7 10.74 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
8 12.28 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
2 592 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
3 379 11.14 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
4 525 9.23 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 298 10.93 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 293 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
7 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 5
1 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
2 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
3 602 11.49 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
4 162 9.75 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 434 10.28 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 436 12.45 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
7 199 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
8 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 5
1 296 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
2 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 286 11.43 William Thøgersen 2008 Sparta
4 381 9.61 Marvin Jensen 2007 KIF
5 291 10.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
6 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
7 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
HEAT 4 / 5
1 512 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
2 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 166 11.59 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 148 9.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 297 9.95 Anders Silleborg 2007 Sparta
6 167 12.12 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
7 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
8 526 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
HEAT 5 / 5
1 176 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
2 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
3 295 11.17 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
4 382 9.49 Kevin Jensen 2007 KIF
5 284 10.82 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
6 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
7 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
8 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
1 DUR q 9.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 11.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 12.53 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
5 13.85 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
1 q 10.00 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
2 q 10.74 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
3 12.00 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 12.14 Alberte Ulrik 2003 KIF
5 13.03 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
6 13.71 Andrea Theill Kristensen 2003 Gentofte IK
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.1
1 q 9.71 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 q 11.59 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
4 13.64 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
5 14.80 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 325 11.58 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 34 9.41 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 74 10.13 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
7 544 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 2 / 3
2 45 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
3 406 11.77 Alberte Ulrik 2003 KIF
4 598 10.07 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
5 574 10.11 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
6 7 12.23 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 200 Andrea Theill Kristensen 2003 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 6 DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 507 11.73 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
4 321 9.67 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 311 10.11 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 485 12.75 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 371 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
1 q 13.06 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 16.21 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
3 17.35 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 17.77 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
5 18.49 Magnus Cold 2004 IK Hellas
DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.9
1 q 12.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 13.70 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 13.87 Mik R. Lønborg 2003 KIF
4 q 14.86 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
5 15.62 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 15.64 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 13.14 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
2 q 13.68 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
3 q 13.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 16.00 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
5 16.79 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
6 21.42 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 191 DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 67 15.23 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
4 368 12.97 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
5 329 13.07 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 487 17.28 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
7 151 Magnus Cold 2004 IK Hellas
HEAT 2 / 3
2 333 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 418 14.07 Mik R. Lønborg 2003 KIF
4 330 12.20 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 521 13.81 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
6 150 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
7 327 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 552 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
3 567 14.34 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 613 12.89 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
5 617 13.30 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 40 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
7 48 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160 165
1 1.60 Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF O O O O XXX
2 1.60 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O XO O O O O XO O XXX
3 1.55 Tobias Bjerre 2004 KIF O O XO XO XXX
4 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta O O O O O XXO XXX
5 1.50 Lukas M. Sørensen 2003 KIF O O O XO XXX
6 1.45 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC O O O O XXO O XXX
7 1.40 Vilhelm Krüger 2004 Sparta O O O O XXX
8 1.40 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF XO O O XXX
8 1.40 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O O XO O XXX
10 1.35 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O XXX
11 1.25 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta O O XXX
12 1.20 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik XO XO O XXX
13 1.10 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK O XXX
14 1.10 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik XO O XO XXX
15 0.00 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 613 1.62 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
2 421 1.55 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
3 692 1.54 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 415 1.53 Tobias Bjerre 2004 KIF
5 334 1.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 617 DNS 1.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
7 362 1.47 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
8 664 1.41 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
9 603 1.40 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
10 312 1.30 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
11 79 1.20 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
12 352 Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF
13 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
14 552 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
15 640 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
16 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.16 (-1.6) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 3.70 (+0.7) Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 3.65 (+0.4) Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 3.52 (+1.2) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
5 3.50 (-2.2) Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 3.44 (-0.8) Grace Dahi 2007 Greve Atletik
7 3.38 (-1.7) Laura Rosenkvist 2007 KIF
8 3.24 (+0.0) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
9 3.21 (-1.4) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
10 3.20 (+0.0) Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
11 3.17 (+0.6) Line Svare 2008 Amager AC
12 3.14 (+0.0) Mille Elmer 2007 KIF
13 3.12 (-2.0) Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
14 3.09 (+0.0) Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
15 3.04 (+0.0) Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
16 2.98 (+0.0) Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
17 2.95 (+0.8) Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
18 2.94 (+1.3) Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
19 2.90 (+0.7) Clara Vejlgaard 2008 Sparta
20 2.87 (+0.0) Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
21 2.87 (-1.4) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
22 2.85 (-0.2) Susanna Ring 2008 Amager AC
23 2.75 (+0.0) Julie Gulev 2008 Viking Atletik
24 2.73 (-0.7) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
25 2.63 (+0.0) Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
26 2.63 (+0.3) Mille Bendtsen 2007 KIF
27 2.41 (-0.2) Leila Faljie 2008 Greve Atletik
28 2.37 (+0.0) Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
29 2.33 (+0.6) Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM
30 2.31 (+0.0) Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
31 2.31 (+0.3) Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
32 2.31 (+0.0) Susan Jawad 2008 Viking Atletik
33 2.22 (-0.1) Helene Andersen 2008 Greve Atletik
34 2.21 (+0.0) Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
35 1.81 (+0.0) Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM
36 0.00 (+0.0) Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
2 3.70 (+0.7) Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik 3.27 (+0.0) 3.41 (+0.0) 3.62 (+1.7) 3.55 (+2.8) 0.03 (+5.1) 3.70 (+0.7)
3 3.65 (+0.4) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.50 (+0.0) 3.51 (+1.2) 3.52 (+1.4) 3.60 (-0.3) 3.64 (+0.3) 3.65 (+0.4)
4 3.52 (+1.2) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.32 (+0.0) 3.23 (+0.3) 3.32 (+1.1) 3.15 (+0.7) 3.42 (+1.4) 3.52 (+1.2)
8 3.24 (+0.0) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 3.13 (+0.0) 3.24 (+0.0) 3.01 (+0.6) 3.15 (+0.8) 3.11 (+0.6) 3.16 (+0.9)
11 3.17 (+0.6) Line Svare 2008 Amager AC 3.05 (+0.0) 2.94 (+0.1) 3.00 (+0.3) 2.99 (-0.3) 3.04 (-0.4) 3.17 (+0.6)
16 2.98 (+0.0) Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta 2.98 (+0.0) 2.88 (+1.4) 2.74 (+0.1) 2.84 (+1.5) 2.76 (+0.6) 2.93 (+2.7)
17 2.95 (+0.8) Esther Falck 2008 Frederiksberg IF 2.85 (+0.0) 2.95 (+0.8) 2.92 (+0.6)
18 2.94 (+1.3) Christine Emilie Næsby 2007 Sparta 2.88 (+0.0) 2.80 (+0.6) 2.94 (+1.3)
19 2.90 (+0.7) Clara Vejlgaard 2008 Sparta 2.76 (+0.0) 2.90 (+1.5) 2.90 (+0.7)
22 2.85 (-0.2) Susanna Ring 2008 Amager AC 2.70 (+0.0) 2.68 (+2.7) 2.85 (-0.2)
26 2.63 (+0.3) Mille Bendtsen 2007 KIF 2.31 (+0.0) 2.19 (+0.8) 2.63 (+0.3)
28 2.37 (+0.0) Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM 2.37 (+0.0) 2.32 (+0.0) X
29 2.33 (+0.6) Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM 2.31 (+0.0) 2.15 (+0.0) 2.33 (+0.6)
31 2.31 (+0.3) Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik 1.98 (+0.0) 1.85 (+0.0) 2.31 (+0.3)
32 2.31 (+0.0) Susan Jawad 2008 Viking Atletik X 2.31 (+0.0) X
33 2.22 (-0.1) Helene Andersen 2008 Greve Atletik 2.11 (+0.0) 2.21 (+0.0) 2.22 (-0.1)
34 2.21 (+0.0) Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC 2.21 (+0.0) 1.88 (+0.0) 1.96 (+1.1)
35 1.81 (+0.0) Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM 1.19 (+0.0) 1.53 (+0.0) 1.81 (+0.0)
HEAT 2 / 2
1 4.16 (-1.6) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.75 (+0.0) 4.15 (-1.5) 4.16 (-1.6) 4.05 (-1.3) 3.96 (-0.6) 4.15 (-1.2)
5 3.50 (-2.2) Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC 3.33 (+0.1) 3.11 (-1.3) X 3.41 (-0.4) 3.40 (-0.1) 3.50 (-2.2)
6 3.44 (-0.8) Grace Dahi 2007 Greve Atletik 3.35 (+0.9) 3.33 (-1.1) 3.38 (-1.4) 3.34 (-1.2) 2.98 (-0.8) 3.44 (-0.8)
7 3.38 (-1.7) Laura Rosenkvist 2007 KIF 3.17 (+0.0) 3.23 (-0.3) 2.98 (-1.3) 3.37 (-2.0) 3.36 (-0.1) 3.38 (-1.7)
9 3.21 (-1.4) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.20 (+0.9) 3.08 (-1.2) 3.00 (-1.3) 3.21 (-1.4) 3.00 (-1.3) 3.17 (-1.2)
10 3.20 (+0.0) Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta 3.16 (+0.4) X 3.04 (-1.9) 3.09 (-0.7) 3.20 (+0.0) 3.01 (-3.1)
12 3.14 (+0.0) Mille Elmer 2007 KIF 3.14 (+0.0) - 2.97 (-0.9)
13 3.12 (-2.0) Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik 2.96 (+0.0) X 3.12 (-2.0)
14 3.09 (+0.0) Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 3.09 (+0.0) 3.01 (-1.1) 2.88 (-0.9)
15 3.04 (+0.0) Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF 3.04 (+0.0) 3.03 (-1.9) 3.04 (+0.0)
20 2.87 (+0.0) Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK 2.84 (-0.4) 2.87 (+0.0) 2.58 (-1.2)
21 2.87 (-1.4) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.70 (-1.7) 2.74 (-1.3) 2.87 (-1.4)
23 2.75 (+0.0) Julie Gulev 2008 Viking Atletik 2.75 (+0.0) 2.58 (-0.1) 2.65 (-1.1)
24 2.73 (-0.7) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 2.62 (+0.0) 2.73 (-0.7) 2.34 (+0.0)
25 2.63 (+0.0) Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 2.59 (-0.6) 2.59 (-0.2) 2.63 (+0.0)
27 2.41 (-0.2) Leila Faljie 2008 Greve Atletik 1.79 (+0.0) 2.25 (-0.9) 2.41 (-0.2)
30 2.31 (+0.0) Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta 2.31 (+0.0) 2.22 (-0.5) 2.30 (-1.4)
36 0.00 (+0.0) Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 453 Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM
2 455 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
3 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
4 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
5 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
6 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
7 454 Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM
8 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
9 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
10 161 0.35 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
11 294 2.74 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
12 106 2.79 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
13 615 3.02 Susanna Ring 2008 Amager AC
14 292 3.04 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
15 600 3.15 Line Svare 2008 Amager AC
16 83 3.16 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
17 290 3.63 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
18 300 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
2 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
3 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
5 172 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
7 647 Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
8 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
9 104 2.43 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
10 614 2.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
11 91 2.80 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
12 561 2.97 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
13 378 3.04 Laura Rosenkvist 2007 KIF
14 289 3.09 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
15 283 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
16 517 3.55 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
17 493 4.16 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
18 697 Mille Elmer 2007 KIF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.60 Lili Kökeny 2001 Sparta
2 12.76 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 12.90 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 13.62 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 13.98 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 15.23 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
7 17.07 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
8 17.61 Regitze Friis 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 53 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
2 477 15.26 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 533 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 228 12.46 Lili Kökeny 2001 Sparta
5 229 13.04 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 532 13.67 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 610 15.96 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 681 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 11:05
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.07 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 24.47 X 26.07 X X 24.05
2 24.79 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 20.36 21.76 24.03 X X 24.79
3 22.30 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 19.08 22.30 19.09 22.07 20.00 19.01
4 21.90 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM X 20.50 21.72 19.29 21.90 20.75
5 20.34 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 19.70 X X 15.23 19.49 20.34
6 17.15 Helene Ekner 2004 Amager AC X 14.56 17.15 X 14.75 15.94
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 323 16.61 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 589 18.20 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 315 20.81 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
5 102 23.32 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
6 489 26.24 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 15.60 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 17.14 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 17.20 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 18.10 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 19.90 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 78 17.50 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 226 15.73 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 33 16.54 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 305 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.88 (-1.3) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.57 (-3.4) 4.43 (-1.7) 4.64 (-1.1) 4.67 (+0.0) 4.83 (-1.8) 4.88 (-1.3)
2 4.66 (-2.6) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 4.66 (-2.6) 4.62 (-1.5) X 4.45 (-0.7) 4.39 (-2.4) 4.58 (-2.7)
3 4.66 (-1.5) Lili Kökeny 2001 Sparta X X 4.39 (-1.1) 4.59 (-2.5) X 4.66 (-1.5)
4 4.57 (-1.2) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.57 (-1.2) X X X 4.45 (-2.8) 4.39 (-1.9)
5 4.56 (-0.8) Vibha Soren 2001 KIF 4.03 (-1.6) 4.56 (-0.8) X 4.14 (-1.6) X 3.20 (-3.9)
6 4.49 (+0.0) Helena Ring 2002 Amager AC X 4.36 (-0.9) 4.05 (-2.1) 3.82 (-2.2) 4.49 (+0.0) 4.44 (-2.7)
7 4.40 (-0.9) Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF 3.97 (-2.2) 4.30 (-0.8) 4.28 (-0.9) 3.58 (-2.1) 4.40 (-0.9) 4.28 (-1.4)
8 4.05 (-1.1) Julie Møller 2002 Greve Atletik 4.01 (-2.8) 4.05 (-1.1) 4.02 (-3.5) 3.91 (-1.6) 3.98 (-3.5) 4.04 (-0.3)
9 4.04 (-1.9) Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta X X 4.04 (-1.9) X X X
10 0.00 (+0.0) Marie Dahi 2001 Greve Atletik X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 Julie Møller 2002 Greve Atletik
2 14 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 243 4.20 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
4 556 4.40 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
5 423 4.64 Vibha Soren 2001 KIF
6 228 4.88 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 532 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
8 588 4.99 Helena Ring 2002 Amager AC
9 229 5.13 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
10 3 5.31 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.05 Emilie R.Hansen 1999 Sparta 12.62 X 12.10 12.59 12.97 13.05
2 11.14 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 11.14 10.94 11.04 11.06 X 10.45
3 8.95 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.61 8.89 X 8.95 X 8.78
4 7.53 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF X 7.02 7.23 7.23 7.14 7.53
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 638 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
3 425 8.11 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
4 78 11.80 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.60 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta 10.32 11.60 11.38 11.25 11.04 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 12.20 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 53.32 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 48.85 50.53 48.28 49.60 51.44 53.32
2 46.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 46.33 42.68 41.15 43.38 45.16 X
3 41.33 Dren Meri 2002 IK Olympia 34.46 39.57 39.44 39.76 41.33 X
4 39.50 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta X 36.52 35.07 36.43 39.50 39.29
5 38.33 Qswald Carstensen 2002 Sparta 36.87 38.33 X 35.76 X 35.50
6 37.76 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 37.76 36.11 35.88 31.49 32.90 X
7 35.93 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK 35.93 34.00 31.83
8 34.05 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 26.35 30.65 34.05
9 32.55 Victor Chabert 2002 Greve Atletik 32.55 32.47 X
10 29.98 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik 29.98 27.64 23.98
11 29.94 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 25.22 29.94 X
12 29.22 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 29.22 28.70 25.81
13 23.21 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF 23.21 21.84 X
14 18.79 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 17.22 16.04 18.79
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
2 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
3 356 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF
4 113 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta
5 661 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
6 542 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik
7 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
8 132 Dren Meri 2002 IK Olympia
9 605 20.41 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
10 490 31.07 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
11 307 36.67 Qswald Carstensen 2002 Sparta
12 462 36.90 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
13 115 52.80 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
14 218 54.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:25
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 15.51 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 16.81 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 17.21 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 17.38 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 19.37 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF
6 20.50 Reuben Hamann 2002 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 422 20.44 Reuben Hamann 2002 KIF
3 169 16.63 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 115 15.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
5 677 16.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 76 18.02 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 356 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 10.86 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 11.34 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
3 11.70 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 11.75 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
5 12.60 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
6 12.63 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
7 12.80 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
8 13.32 Asger Abraham 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 483 13.02 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
2 80 12.55 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
3 364 11.85 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 470 11.07 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 262 11.68 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 265 12.17 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 213 12.69 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
8 248 13.18 Asger Abraham 2006 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 11.58 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 11.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 11.75 Celina Hagihara 2006 KIF
4 12.19 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 12.40 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 13.58 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
7 13.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 13.69 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 474 13.29 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 88 12.76 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 579 12.29 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 257 11.53 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 247 11.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 383 12.34 Celina Hagihara 2006 KIF
7 597 13.21 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
8 252 13.60 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:40
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.10 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 48.77 38.99 37.52 44.20 46.27 52.10
2 48.45 Marcus Juul Pedersen 2005 Greve Atletik-Skolestæve 39.71 42.52 41.99 43.99 45.58 48.45
3 46.59 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 44.44 46.59 42.96 44.12
4 45.54 Rolf Riisager 2006 Amager AC 42.84 39.99 36.46 43.99 44.00 45.54
5 40.59 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 40.59 39.69 37.65 31.17 36.65 31.43
6 39.72 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 36.13 36.28 39.72 38.31 38.27 38.93
7 37.09 Leon Hamann 2005 KIF 36.58 32.03 37.09
8 35.58 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 35.58 28.03 35.20
9 35.34 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta 35.34 35.03 32.17
10 33.31 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 33.31 29.03
11 31.90 Asger Abraham 2006 Sparta 31.90 30.20 30.62
12 31.57 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF 30.30 31.57 23.42
13 31.36 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF 29.59 29.23 31.36
14 30.35 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 26.15 30.27 30.35
15 29.42 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK 27.77 29.42 21.55
16 29.19 Christian Carstensen 2005 KIF 13.39 29.19 27.76
17 28.78 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM 28.78 27.58 28.28
18 18.08 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF 18.08 13.30 11.96
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 395 Christian Carstensen 2005 KIF
4 353 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
5 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 394 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
7 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
8 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 374 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
10 80 27.00 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
11 248 35.81 Asger Abraham 2006 Sparta
12 259 36.60 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
13 149 38.28 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
14 265 40.78 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
15 622 41.36 Marcus Juul Pedersen 2005 Greve Atletik-Skolestæve
16 399 42.54 Leon Hamann 2005 KIF
17 611 44.87 Rolf Riisager 2006 Amager AC
18 559 50.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.66 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 9.89 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 9.98 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 10.48 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
6 11.12 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
7 11.29 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
8 12.09 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 11.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 74 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 598 10.00 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 34 9.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 321 9.71 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 311 10.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 574 10.74 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
8 507 11.59 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.34 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik Delta X 13.91 13.30 14.34 13.73 13.82
2 14.24 Mads Lund 2000 Sparta 13.77 14.13 X 14.22 X 14.24
3 12.02 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 12.02 11.41 11.24 11.45 X 11.83
4 10.46 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 9.96 10.01 10.27 10.16 X 10.46
5 9.24 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 6.61 8.82 9.24 8.97 8.63 8.94
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
2 25 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
4 112 14.76 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 309 15.20 Mads Lund 2000 Sparta
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 11:55
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.85 Michael Johansen 1975 Roar 14.30 14.36 X 14.85 X 14.44
2 10.73 René Nybo 1961 Glostrup IC 10.60 10.57 10.59 10.53 10.73 10.59
3 8.69 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik 8.69 X 8.05 8.64 8.66 8.58
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 649 Michael Johansen 1975 Roar
2 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
3 188 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik
SCRATCH
1 304 DNS Nikolaj Graves 1998 Sparta
Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.22 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta 9.61 X 10.22 X X -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta
Mænd 55-59 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.68 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 8.91 9.28 X 9.08 9.29 9.68
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 670 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Mænd 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 648 DNS Niels Ole Frederiksen 1941 Roar
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 11:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.34 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 34.57 35.34 X X X X
2 31.64 Helena Ring 2002 Amager AC X 30.96 28.18 24.60 31.64 31.62
3 31.03 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 28.14 29.76 31.03 25.40 27.02 28.81
4 29.72 Sofia Lange 2002 Sparta 26.29 29.00 29.72 29.44 29.62 26.58
5 21.98 Regitze Friis 2002 Amager AC 15.61 19.99 17.73 19.53 19.64 21.98
6 18.03 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 15.99 16.00 17.24 14.94 18.03 X
7 15.72 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik X 15.72 X X X X
8 14.07 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik X 11.74 14.07 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 681 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
2 469 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
3 20 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik
4 610 22.25 Regitze Friis 2002 Amager AC
5 268 29.11 Sofia Lange 2002 Sparta
6 588 32.62 Helena Ring 2002 Amager AC
7 2 32.65 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
8 624 37.18 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.31 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 13.06 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 13.12 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 13.56 Mik R. Lønborg 2003 KIF
5 13.58 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 14.66 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
7 14.92 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
DNS Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 567 13.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 333 13.70 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 617 13.14 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 330 12.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 329 13.06 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 613 DNS 13.68 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
7 418 13.87 Mik R. Lønborg 2003 KIF
8 521 14.86 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.86 (-3.2) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.79 (-4.5) X 4.86 (-3.2) X X 4.85 (-1.0)
2 4.60 (-1.7) Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 4.46 (-2.4) 4.60 (-1.7) X 4.09 (-1.3)
3 4.53 (-1.9) Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik 4.22 (-1.0) X 4.12 (-3.0) 4.20 (-0.8) 4.37 (-0.3) 4.53 (-1.9)
4 3.62 (-1.8) Ya-Kaday Kamara 2000 KIF 3.40 (-2.6) 3.25 (-0.1) 3.53 (-2.8) 3.62 (-1.8) 3.44 (-1.9)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
2 425 3.95 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
3 33 4.55 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 78 5.06 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 (-1.1) Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta 4.91 (-1.1) 4.91 (-2.0) 4.92 (-2.8) 5.05 (-1.0) 5.14 (-1.1)
2 5.04 (-2.3) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 4.68 (-1.9) 4.73 (-3.0) 5.04 (-2.3) 4.89 (-2.8) 4.91 (-1.4)
3 4.12 (-0.5) Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik 3.89 (-1.9) 4.12 (-0.5) 4.02 (-1.2) 4.10 (-0.2) 4.11 (-1.2) 4.02 (-2.3)
DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik
2 652 DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
3 673 5.15 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 109 5.32 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160 164 166
1 DUR 1.64 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O XO O XX
2 1.45 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia O O O O XXX
3 1.35 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC O O O O XXX
4 1.30 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk O O XO XXX
5 1.30 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC XO O XXO XXX
6 1.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O XXX
6 1.25 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF O O O O O O XXX
8 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O O XO O XXX
9 1.25 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O XO XXX
10 1.20 Julie Svare 2003 Amager AC O O XXX
11 1.20 Karoline Bygwraa 2003 KIF O XO O XXO XXX
12 1.10 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O XXX
12 1.10 Mille Tofthøj 2003 HG ATM O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 321 1.63 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 507 1.45 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
3 598 1.35 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 94 1.34 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
5 435 1.31 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 594 1.30 Julie Svare 2003 Amager AC
7 318 1.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
8 485 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
9 345 1.25 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
10 430 1.20 Karoline Bygwraa 2003 KIF
11 460 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
12 133 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
13 530 Mille Tofthøj 2003 HG ATM
SCRATCH
1 186 DNS Anita Cordua 2003 Viking Atletik
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
9 9.93 Anders Silleborg 2007 Sparta
10 9.94 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
11 9.99 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
12 10.04 Birk Kryger 2008 HG ATM
13 10.06 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
14 10.32 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
15 10.38 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
DNS Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 9.42 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.48 Kevin Jensen 2007 KIF
3 9.57 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 9.69 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 9.80 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 9.94 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
7 9.95 Marvin Jensen 2007 KIF
7 9.95 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 379 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
2 442 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 351 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 519 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
5 572 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
6 297 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
7 291 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
8 176 DNS 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
HEAT 1 / 2
1 298 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
2 148 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 162 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
4 382 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
5 525 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 381 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
7 39 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 434 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.03 (+0.0) Celina Hagihara 2006 KIF 3.72 (+1.7) 4.03 (+0.0) 3.94 (+1.1) 3.66 (+1.4) 3.82 (+1.9) 3.73 (+1.7)
2 4.01 (+1.9) Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 3.81 (+0.6) 3.88 (+0.3) 4.01 (+1.9) 3.86 (+1.7) 3.87 (+0.0) 3.97 (+1.4)
3 3.79 (+1.7) Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik 3.50 (+1.2) 3.73 (+1.1) 3.66 (+0.7) 2.86 (+1.2) 3.79 (+1.7) 3.65 (+0.0)
4 3.73 (+0.0) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.73 (+1.4) 3.73 (+0.0) 3.58 (+0.2) 3.48 (+0.8) 3.70 (+1.5) 3.59 (+0.8)
5 3.68 (+3.3) Sofia Bianco 2006 KIF 3.62 (+1.0) 3.65 (+1.0) 3.61 (+0.0) 3.68 (+3.3) 3.60 (+1.2) X
6 3.67 (+0.7) Elisabeth Elsner 2006 KIF 3.67 (+0.7) 3.61 (+0.0) 3.58 (+0.0) 3.21 (+0.6) 3.58 (+0.0) 3.51 (+0.9)
7 3.64 (+0.4) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.43 (+2.2) 3.64 (+0.4) 3.35 (+0.0)
8 3.62 (+0.0) Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF 3.56 (+2.1) 3.60 (+0.9) 3.62 (+0.0)
9 3.51 (+0.7) Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK X 3.47 (+0.8) 3.51 (+0.7)
10 3.49 (+1.8) Frederikke Jensen 2006 HG ATM 3.34 (+1.9) 3.49 (+1.8) 3.39 (+0.0)
11 3.47 (+1.8) Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC 3.47 (+1.8) 3.42 (+0.3) 3.41 (+0.1)
12 3.34 (+2.1) Freja Abraham 2006 Sparta 3.34 (+2.1) 3.30 (+0.4) 3.26 (+0.4)
13 3.31 (+1.7) Mie Sühler 2006 IK Olympia 3.31 (+1.7) 3.18 (+1.2) 2.88 (+0.0)
14 3.25 (+0.4) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.14 (+0.2) 3.03 (+0.0) 3.25 (+0.4)
15 3.24 (+0.6) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 2.86 (+2.5) 3.02 (+1.9) 3.24 (+0.6)
16 3.22 (+1.0) Laura Thygesen 2006 KIF 3.05 (+0.8) 3.22 (+1.0) 3.14 (+0.8)
17 3.10 (+0.0) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.98 (+0.2) 3.10 (+0.0) 3.07 (+1.3)
18 3.09 (+0.9) Laura Diaz Friis 2006 Sparta 2.82 (+1.1) 3.09 (+0.9) 2.92 (+0.9)
19 3.04 (+1.8) Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik 2.56 (+0.7) 3.04 (+1.8) 2.97 (+0.8)
20 2.96 (+0.0) Katrine Gulev 2006 Viking Atletik 2.68 (+1.2) 2.81 (+1.4) 2.96 (+0.0)
21 2.93 (+0.0) Mille Djurhus 2006 Greve Atletik 2.47 (+0.9) 2.93 (+2.2) 2.93 (+0.0)
22 2.88 (+1.1) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 2.48 (+1.4) 2.88 (+1.1) 2.44 (+1.1)
23 2.77 (+0.0) Emilie Jæger 2006 IK Hellas 2.35 (+1.4) 2.71 (+1.0) 2.77 (+0.0)
24 2.69 (+0.3) Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik 1.78 (+2.8) 2.46 (+2.2) 2.69 (+0.3)
25 2.34 (+1.3) Frida Revall 2006 Greve Atletik 2.34 (+1.3) 2.08 (+0.2) 1.79 (+0.0)
DNS Victoria Jensen 2006 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
2 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
4 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 152 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
6 666 Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik
7 254 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
8 15 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
9 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
10 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
11 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
12 11 Frida Revall 2006 Greve Atletik
13 616 DNS 2.70 Victoria Jensen 2006 Amager AC
14 388 3.11 Laura Thygesen 2006 KIF
15 522 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
16 249 3.33 Freja Abraham 2006 Sparta
17 580 3.37 Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC
18 540 3.44 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
19 387 3.46 Elisabeth Elsner 2006 KIF
20 196 3.56 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
21 575 3.61 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
22 385 3.61 Sofia Bianco 2006 KIF
23 344 3.68 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
24 363 3.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
25 384 4.01 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
26 383 4.08 Celina Hagihara 2006 KIF
SCRATCH
1 128 DNS Kimmie Jakobsen 2006 IK Olympia
2 375 DNS Ida Palm 2006 IK Olympia
3 511 DNS 3.88 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.43 (+0.3) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.28 (+1.7) 4.41 (+0.4) 4.43 (+0.3) 4.19 (+0.6) 4.43 (+1.4) X
2 4.40 (+1.5) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.09 (+1.6) 4.27 (+0.9) 4.22 (+0.8) 4.19 (+0.6) 4.37 (+1.1) 4.40 (+1.5)
3 4.26 (+0.7) Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK X 4.23 (+2.0) 2.34 (+2.0) 3.71 (+0.3) 4.06 (+0.2) 4.26 (+0.7)
4 4.23 (+0.8) Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 4.15 (+0.9) 4.11 (+1.5) X 4.18 (+0.6) 4.23 (+0.8) 4.23 (+2.1)
5 4.04 (+0.8) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 4.04 (+0.8) 3.88 (+1.1) 3.81 (+0.2) 3.88 (+0.6) 2.76 (+0.0) 3.83 (+0.7)
6 4.01 (+1.7) Karla B. Langvik 2005 Sparta 4.01 (+1.7) 3.83 (+0.2) 3.99 (+0.0) 3.91 (+0.5) X 3.97 (+1.6)
7 4.00 (+0.4) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 4.00 (+0.4) 3.74 (+0.4) 3.78 (+0.3)
8 3.96 (+1.5) Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve 3.96 (+1.5) 3.81 (+0.8) 3.81 (+0.4)
9 3.86 (+1.1) Filippa Roug 2005 Ballerup AK X 3.82 (+0.5) 3.86 (+1.1)
10 3.75 (+0.8) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.75 (+0.8) X X
11 3.63 (+0.4) Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.51 (+0.8) 3.59 (+1.0) 3.63 (+0.4)
12 3.63 (+0.6) Anna Pedersen 2005 Sparta 3.63 (+0.6) 3.58 (+0.6) 3.52 (+0.4)
13 3.57 (+0.4) Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC X 3.57 (+0.4) 3.54 (+1.1)
14 3.56 (+1.0) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 3.46 (+1.7) 3.56 (+1.0) 3.55 (+0.5)
15 3.56 (+0.4) Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC 3.56 (+0.4) 3.38 (+1.5) 3.28 (+0.5)
16 3.53 (+2.0) Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC X X 3.53 (+2.0)
17 3.48 (+0.4) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC X 3.48 (+0.4) 3.45 (+0.6)
18 3.45 (+0.6) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 3.34 (+0.5) 3.45 (+0.6) X
19 3.31 (+1.1) Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik 3.25 (+0.3) 3.31 (+1.1) X
20 3.19 (+2.0) Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik 3.07 (+0.0) 3.16 (-0.1) 3.19 (+2.0)
21 3.15 (+0.6) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 3.15 (+0.6) 3.08 (+0.6) 2.94 (+0.9)
DNS Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 644 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
2 497 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
3 180 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik
4 543 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
5 372 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
6 486 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
7 502 3.42 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
8 597 3.51 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
9 669 3.57 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
10 258 3.72 Anna Pedersen 2005 Sparta
11 89 DNS 3.76 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
12 515 3.83 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
13 88 3.85 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
14 252 3.87 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
15 82 3.94 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
16 261 3.94 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
17 253 3.95 Karla B. Langvik 2005 Sparta
18 256 3.96 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
19 257 4.14 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
20 627 4.26 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
21 247 4.28 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
22 250 4.38 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
9 10.39 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
10 10.66 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
11 10.79 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
12 10.93 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
13 10.93 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
14 11.03 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
DNS Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
DNS Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 9.39 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 9.41 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 9.45 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 9.85 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 10.11 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 10.11 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
7 10.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 10.32 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 172 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
2 665 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 83 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
4 220 DNS 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
5 193 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
6 289 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
7 294 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
8 283 DNS 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 1 / 2
1 517 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
2 161 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
3 13 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 493 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 287 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 300 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 288 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 189 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 11.34 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.57 Mads Lund 2000 Sparta
4 11.78 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 12.05 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
6 12.08 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.20 Oliver Birlie 1999 Amager AC
7 12.20 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
9 12.24 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
10 12.36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
11 12.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
5 12.05 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
6 12.08 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.20 Oliver Birlie 1999 Amager AC
9 12.24 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
10 12.36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
11 12.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 11.34 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.57 Mads Lund 2000 Sparta
4 11.78 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
7 12.20 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
DNS Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 355 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
3 236 12.40 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
4 108 12.02 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 8 12.13 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
6 606 12.49 Oliver Birlie 1999 Amager AC
7 36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 27 11.55 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 235 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
4 309 11.37 Mads Lund 2000 Sparta
5 1 11.42 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 232 DNS 11.45 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 170 11.87 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 346 DNS 12.04 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 538 DNS 11.49 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.85 Kevin Jensen 2007 KIF 36.87 38.36 36.64 32.09 38.85 33.97
2 36.53 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk 36.53 X 33.97 30.97 34.54 31.48
3 34.56 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas 33.30 32.45 33.55 30.73 32.88 34.56
4 32.60 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 32.60 32.12 31.99 25.58 31.10 X
5 31.87 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta X 27.06 31.87 27.18 28.65 30.51
6 30.65 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM 22.01 30.26 21.73 27.97 29.22 30.65
7 29.91 Marvin Jensen 2007 KIF 29.91 28.20 26.81
8 29.45 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM 28.68 27.87 29.45
9 28.77 Anders Silleborg 2007 Sparta 28.77 27.67 28.31
10 28.19 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik 26.51 24.67 28.19
11 27.83 Mads Christoffersen 2007 HG ATM X 22.53 27.83
12 27.64 Mads Vincentsen 2007 Sparta X 25.25 27.64
13 27.34 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM 24.35 27.34 25.38
14 27.05 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 27.05 24.22 24.58
15 24.55 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF 24.55 22.06 21.70
16 24.52 Victor Visan Bahn 2007 Sparta 23.06 X 24.52
17 22.40 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta 22.40 19.78 13.83
18 19.30 Emil Stilling 2007 Holte Atletik 19.30 X 18.18
19 18.07 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas 18.07 11.26 8.55
20 16.46 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas 16.46 X 14.28
21 13.67 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 13.67 9.95 11.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
2 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
3 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
4 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
5 525 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
7 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
8 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
9 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
10 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
11 536 Emil Stilling 2007 Holte Atletik
12 155 13.50 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
13 379 25.42 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
14 297 29.01 Anders Silleborg 2007 Sparta
15 284 29.49 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
16 298 29.78 Mads Vincentsen 2007 Sparta
17 434 32.80 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
18 162 34.32 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
19 285 34.54 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
20 381 36.80 Marvin Jensen 2007 KIF
21 382 41.71 Kevin Jensen 2007 KIF
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.72 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
2 12.10 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 12.16 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
4 12.92 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
5 13.65 Henrik Berg 1963 Bagsværd AC
DNF Jørgen Linde 1942 Uden klub
DNS Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
DNS Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 498 13.44 Henrik Berg 1963 Bagsværd AC
2 216 DNS 12.20 Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
3 87 11.75 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
4 24 DNS 11.14 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 86 11.45 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
6 609 12.04 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
7 110 13.24 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
8 66 14.2 Jørgen Linde 1942 Uden klub
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
2 97 DNS 11.15 Dennis K. Egholm 1994 AK Brøndby
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.4
1 13.31 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 13.45 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 13.94 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 14.06 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
5 15.70 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 425 14.94 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
5 33 14.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 424 14.11 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
7 302 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.83 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 13.07 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 13.78 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 348 13.84 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
2 555 12.62 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
3 109 13.12 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.55 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 35.97 33.20 X 36.05 35.94 38.55
2 36.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 30.23 36.79 31.76 34.77 36.73 36.22
3 36.28 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 32.88 30.28 36.28 34.89 34.37 35.15
4 35.79 Sofus Lassen 2003 Sparta X 32.79 35.28 31.97 35.79 34.79
5 34.28 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 29.44 31.93 33.41 30.87 31.89 34.28
6 32.97 Mik R. Lønborg 2003 KIF 32.40 30.28 32.97 27.69 30.13 29.37
7 31.89 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC 31.89 31.31 30.12
8 30.73 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 28.77 30.73 22.49
9 29.65 Tobias Bjerre 2004 KIF 29.65 28.91 28.83
10 26.91 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 26.91 23.09 23.36
11 26.78 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC 26.78 25.16 19.44
12 26.74 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 25.24 22.54 26.74
13 26.65 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 26.65 23.58 22.93
14 23.80 Christian veselinovski 2004 Sparta X 20.86 23.80
15 21.43 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 13.87 18.79 21.43
16 21.17 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF 18.38 21.17 20.84
17 20.72 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas 19.46 20.72
18 19.19 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK X X 19.19
19 18.41 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 18.41 15.11 X
20 18.22 Mads Emil Svensson 2003 KIF 14.50 18.22 17.09
21 16.70 Theodor Hennecke 2004 Roar 16.70 14.94 15.25
22 0.00 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM X X X
22 0.00 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 655 Theodor Hennecke 2004 Roar
2 444 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
3 125 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
4 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 417 15.25 Mads Emil Svensson 2003 KIF
6 480 16.43 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
7 156 17.50 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
8 368 20.88 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
9 317 22.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
10 504 23.77 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
11 326 24.32 Christian veselinovski 2004 Sparta
12 569 25.00 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
13 79 26.90 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
14 329 28.87 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
15 563 28.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
16 521 30.18 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
17 415 31.50 Tobias Bjerre 2004 KIF
18 557 32.02 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
19 660 33.55 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
20 418 34.11 Mik R. Lønborg 2003 KIF
21 617 34.81 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
22 333 35.92 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
23 330 39.64 Sofus Lassen 2003 Sparta
Drenge 8 år - Boldkast - Day 1 at 12:50
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.56 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 28.62 28.31 30.07 29.77 30.07 30.56
2 26.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta X 26.24 25.18 26.54 21.50 X
3 26.21 William Thøgersen 2008 Sparta 25.39 X 21.75 26.21 24.50 24.75
4 25.42 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC X 23.06 X 18.04 25.42 21.32
5 24.70 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas 23.04 20.95 23.80 24.38 24.70 23.06
6 22.72 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK 20.89 22.65 21.73 22.09 22.72
7 20.10 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC 15.01 20.10 19.32
8 19.10 Birk Kryger 2008 HG ATM X 19.10 16.57
9 17.45 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas 14.75 16.59 17.45
10 17.21 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC 15.35 16.35 17.21
11 16.96 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik 16.96 16.80 15.02
12 16.55 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta 15.31 16.55 16.24
13 10.30 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas 9.63 10.30 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 291 30.91 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
2 286 24.62 William Thøgersen 2008 Sparta
3 491 22.00 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
4 602 19.93 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
5 295 18.82 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
6 592 17.33 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
7 167 9.98 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
8 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
9 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
10 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
11 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
12 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
13 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.26 (-2.4) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.05 (-1.8) 4.43 (-1.9) 6.26 (-2.4)
2 5.78 (-3.7) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta 5.48 (-2.2) 5.78 (-3.7) X 5.49 (-2.3) 5.64 (-0.3) 5.28 (-1.9)
3 5.61 (-0.9) Alexander Haugeby 2000 Sparta 5.39 (-1.9) 5.03 (-2.7) 5.14 (-2.0) 5.16 (-1.1) X 5.61 (-0.9)
4 4.11 (-1.2) Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 4.11 (-1.2) X X
5 0.00 (+0.0) Emil Frænde 2000 Sparta X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 108 5.95 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 235 6.61 Emil Frænde 2000 Sparta
SCRATCH
1 346 DNS 6.15 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 606 DNS Oliver Birlie 1999 Amager AC
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.50 (-1.7) Peter Andersson 1999 Greve Atletik X X 6.05 (-2.8) 6.16 (-2.2) X 6.50 (-1.7)
2 6.25 (-0.1) Kasper Andersson 1997 Greve Atletik X X 6.25 (-0.1) 6.00 (-0.2) X X
3 5.94 (-0.9) Tomas Kofoed-Nielsen 1976 KIF 5.94 (-0.9) 5.81 (-2.5) X X X X
4 5.69 (-2.1) Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta 5.39 (-0.4) 5.51 (-2.0) 5.38 (-0.6) 5.18 (-1.3) 5.49 (-1.8) 5.69 (-2.1)
5 5.60 (-0.4) Kristian Kolbye 1996 Amager AC 5.52 (-0.7) X 5.37 (-2.0) 5.49 (-0.9) 5.60 (-0.4) 5.50 (-1.4)
6 0.00 (+0.0) Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
2 596 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
3 110 5.28 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
4 672 6.07 Tomas Kofoed-Nielsen 1976 KIF
5 25 6.67 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 24 6.78 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 24.98 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
2 25.33 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 25.76 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 26.05 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
5 26.17 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 26.41 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 26.50 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 26.93 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholm IF
9 27.01 Qswald Carstensen 2002 Sparta
10 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
11 27.33 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
12 28.71 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
13 29.35 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
14 31.05 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
15 31.35 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.5
12 28.71 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
13 29.35 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
14 31.05 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
DNS Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
DNS Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongården IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.5
5 26.17 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 26.93 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholm IF
9 27.01 Qswald Carstensen 2002 Sparta
10 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
11 27.33 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
15 31.35 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.7
1 24.98 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
2 25.33 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 25.76 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 26.05 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 26.41 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 26.50 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 376 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 358 DNS Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
4 657 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
5 12 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
6 359 DNS Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongården IF
7 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 76 27.36 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 462 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
4 201 26.07 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 448 26.14 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholm IF
6 307 27.24 Qswald Carstensen 2002 Sparta
7 369 33.79 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 3 / 3
2 633 26.04 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 537 25.87 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
4 51 25.27 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 19 25.27 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
6 677 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 545 26.07 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 139 141
1 1.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O O XO XXX
2 1.30 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK O O O XXX
3 1.30 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O XO XXX
4 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O O O XO XXX
5 1.20 Smilla Hytholm Alex Peter 2004 Holte Atletik XO O XXX
6 1.20 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK O O XXO XXX
7 0.00 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 335 1.38 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 221 1.31 Smilla Hytholm Alex Peter 2004 Holte Atletik
3 194 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 636 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
5 688 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
6 630 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
7 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.22 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 31.83 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 31.87 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
4 32.36 Adam Skytte 2006 KIF
5 32.59 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
6 32.87 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
7 33.04 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
8 33.59 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
9 34.24 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
10 34.74 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
11 35.00 David Rogge 2006 Hvidovre AM
12 35.35 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
13 35.36 William Hvass 2006 Sparta
14 35.41 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
15 37.04 Anton Malkov 2006 Amager AC
16 37.52 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 40.05 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
18 43.07 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
3 31.87 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
5 32.59 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
9 34.24 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
12 35.35 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
15 37.04 Anton Malkov 2006 Amager AC
18 43.07 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.1
2 31.83 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 32.36 Adam Skytte 2006 KIF
6 32.87 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
7 33.04 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
8 33.59 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
14 35.41 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.6
1 30.22 Lance Aabo 2006 HG ATM
10 34.74 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
11 35.00 David Rogge 2006 Hvidovre AM
13 35.36 William Hvass 2006 Sparta
16 37.52 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 40.05 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
DNS Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 195 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
3 394 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
4 483 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
5 578 Anton Malkov 2006 Amager AC
6 190 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
7 364 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
2 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 85 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
4 392 Adam Skytte 2006 KIF
5 468 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
6 122 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
7 246 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 3 / 3
2 467 David Rogge 2006 Hvidovre AM
3 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
4 103 36.13 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 262 DNS 30.00 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 440 30.88 Lance Aabo 2006 HG ATM
7 245 1.26.48 William Hvass 2006 Sparta
8 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.45 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 28.66 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 31.33 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
4 31.49 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 31.63 Leon Hamann 2005 KIF
6 31.75 Asger Liboriussen 2005 Sparta
7 31.81 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
8 32.07 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
9 32.33 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
10 32.98 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
11 33.11 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
12 33.54 Elias Solvang 2005 IK Hellas
13 34.77 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
14 36.06 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
15 38.51 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
16 40.31 Christian Carstensen 2005 KIF
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.2
9 32.33 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
10 32.98 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
14 36.06 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
15 38.51 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
16 40.31 Christian Carstensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.2
3 31.33 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 31.63 Leon Hamann 2005 KIF
6 31.75 Asger Liboriussen 2005 Sparta
7 31.81 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
11 33.11 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
12 33.54 Elias Solvang 2005 IK Hellas
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.1
1 28.45 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 28.66 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 31.49 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
8 32.07 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
13 34.77 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
DNS Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 354 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
3 203 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
4 471 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
5 58 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
6 395 Christian Carstensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3
2 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 266 Asger Liboriussen 2005 Sparta
4 399 32.76 Leon Hamann 2005 KIF
5 160 33.20 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 398 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
7 503 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
2 100 DNS 31.99 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 260 31.24 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 263 28.64 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 470 31.13 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 212 31.2 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
7 437 32.40 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.61 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 28.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 29.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 30.00 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 30.38 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
6 30.43 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
7 31.13 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
8 31.16 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
9 31.28 Søs Sühler 2004 IK Olympia
10 31.35 Helene Ekner 2004 Amager AC
11 31.77 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
12 31.98 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
13 32.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 32.96 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
15 32.97 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
16 33.02 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
17 33.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
18 34.17 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
19 34.55 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
20 34.76 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
21 35.19 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
22 38.53 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
7 31.13 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
11 31.77 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
16 33.02 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
17 33.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
18 34.17 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
20 34.76 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
22 38.53 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
DNS Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.4
5 30.38 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
8 31.16 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
10 31.35 Helene Ekner 2004 Amager AC
12 31.98 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
13 32.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
15 32.97 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
19 34.55 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
21 35.19 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
1 28.61 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 28.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 29.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 30.00 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 30.43 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
9 31.28 Søs Sühler 2004 IK Olympia
14 32.96 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 698 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
2 35 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
3 45 DNS Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
4 197 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
5 689 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
6 541 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
7 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
8 585 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 136 33.4 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 7 33.07 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 438 31.62 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
4 320 31.02 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 589 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 319 31.76 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 215 33.2 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
8 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
1 322 30.51 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
2 636 29.80 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 628 29.09 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 102 28.13 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 74 DNS 28.99 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 210 29.5 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
7 574 29.99 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
8 134 31.01 Søs Sühler 2004 IK Olympia
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 13:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.21 (+1.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 4.02 (+2.1) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 3.79 (+2.1) Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
4 3.71 (+0.2) Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
5 3.64 (+2.2) Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 3.62 (+0.5) Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
7 3.56 (+0.6) Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
8 3.48 (+0.6) Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
9 3.45 (+0.3) Mads Vincentsen 2007 Sparta
10 3.34 (+1.7) Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
11 3.34 (+0.0) Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
12 3.31 (+0.6) Marvin Jensen 2007 KIF
13 3.30 (+0.0) Victor Visan Bahn 2007 Sparta
14 3.30 (+2.5) Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
15 3.20 (+0.6) Birk Kryger 2008 HG ATM
16 3.15 (+0.0) Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
17 3.02 (+1.4) Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
18 2.98 (+1.2) Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
19 2.94 (+2.5) Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
20 2.93 (+0.8) Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
21 2.89 (+0.3) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
22 2.88 (+0.0) Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
23 2.87 (+0.7) Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
24 2.86 (+2.0) Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
25 2.86 (+1.1) Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
26 2.86 (+0.9) Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
27 2.80 (+1.7) Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
28 2.79 (+2.1) Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM
29 2.79 (+1.1) Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
30 2.72 (+2.0) Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
31 2.71 (+0.0) Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
32 2.69 (+0.7) Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
33 2.69 (+0.4) Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
34 2.65 (+0.7) Mads Christoffersen 2007 HG ATM
35 2.58 (+1.2) Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
36 2.55 (+2.0) Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
37 2.49 (+0.4) Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
38 2.46 (+0.5) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
39 2.38 (+0.5) Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
40 2.33 (+1.9) Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
41 2.22 (+0.0) Anders Silleborg 2007 Sparta
HEAT 1 / 2
2 4.02 (+2.1) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas X 4.02 (+2.1) 3.99 (+0.6) 3.65 (+0.3) 3.78 (+1.2) X
4 3.71 (+0.2) Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk 2.38 (+0.5) 3.40 (+0.2) X 3.55 (+0.8) 3.71 (+0.2) 3.60 (+0.5)
6 3.62 (+0.5) Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM 3.44 (+1.3) 3.62 (+0.5) 3.43 (+0.7) 3.44 (+0.6) 3.44 (+0.4) 3.49 (+0.4)
7 3.56 (+0.6) Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 3.56 (+0.6) 3.52 (+0.7) 3.48 (+1.2) 3.14 (+0.7) 3.26 (+1.2) 3.36 (+1.3)
8 3.48 (+0.6) Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK 3.45 (+0.5) 3.44 (+0.5) 3.48 (+0.6) 2.99 (+0.4) 3.31 (+0.3) 3.42 (+1.7)
10 3.34 (+1.7) Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta 3.12 (+1.3) 3.34 (+1.7) 3.26 (+0.4) 2.71 (+1.1) 3.29 (+0.3) 3.32 (+1.3)
12 3.31 (+0.6) Marvin Jensen 2007 KIF 3.31 (+0.6) 3.26 (+0.4) 3.09 (+1.7)
14 3.30 (+2.5) Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta 3.07 (+0.6) 3.30 (+2.5) 3.08 (+0.6)
15 3.20 (+0.6) Birk Kryger 2008 HG ATM 3.10 (+0.6) 2.77 (+0.9) 3.20 (+0.6)
16 3.15 (+0.0) Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik 3.06 (+0.9) 3.15 (+0.0) 3.15 (+0.6)
23 2.87 (+0.7) Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC 2.82 (+0.4) 2.87 (+0.7) 2.75 (+1.2)
24 2.86 (+2.0) Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas 2.78 (+1.7) 2.86 (+2.0) X
25 2.86 (+1.1) Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas 2.75 (+0.4) 2.71 (+1.3) 2.86 (+1.1)
27 2.80 (+1.7) Mikkel Drage 2008 Greve Atletik 2.80 (+1.7) 2.52 (+0.5) 2.64 (+1.6)
32 2.69 (+0.7) Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC 2.68 (+1.6) 2.69 (+0.7) 2.65 (+0.5)
33 2.69 (+0.4) Theodor Bjerg 2007 IK Hellas 2.69 (+0.4) X 2.52 (+0.6)
35 2.58 (+1.2) Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas 2.36 (+2.9) 2.38 (+1.1) 2.58 (+1.2)
37 2.49 (+0.4) Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC 2.46 (+0.8) 2.49 (+0.4) X
38 2.46 (+0.5) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.40 (+0.1) 2.28 (+0.3) 2.46 (+0.5)
39 2.38 (+0.5)