Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 26 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 27 15.25 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 309 14.73 Mads Lund 2000 Sparta
5 235 15.10 Emil Frænde 2000 Sparta
6 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 618 16.93 Villads Clausen 1998 Amager AC
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 1.80 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
2 241 1.70 Jacob Rosenlund 2001 Sparta
3 169 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 490 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
5 422 1.38 Reuben Hamann 2002 KIF
6 12 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
7 558 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
8 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
9 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
10 303 Luke Basiliadis 2002 Sparta
11 51 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 182 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
2 183 Jacob Cort 2004 Viking Atletik
3 48 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
4 64 DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
5 219 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 150 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
7 151 Magnus Cold 2004 IK Hellas
8 317 3.30 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
9 313 3.78 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
10 368 3.87 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
11 153 4.10 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
12 67 4.26 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
13 439 4.81 Carl Aabo 2004 HG ATM
14 334 5.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 451 Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
2 656 Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
3 568 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
4 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 640 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
6 40 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
7 370 3.43 Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
8 487 3.48 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
9 326 3.94 Christian veselinovski 2004 Sparta
10 79 4.07 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
11 551 4.30 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
12 521 4.38 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
13 664 5.15 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 352 DNS Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF
2 185 Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik
3 417 3.89 Mads Emil Svensson 2003 KIF
4 349 4.01 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
5 563 DNS 4.27 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
6 593 4.70 Johan Holst 2003 Amager AC
7 333 4.71 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
8 603 4.72 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
9 327 4.75 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
10 660 4.77 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
11 567 4.79 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
12 617 4.81 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
13 692 5.20 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
14 421 5.56 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
SCRATCH
1 377 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 104 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
4 289 10.62 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 287 9.21 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 193 10.41 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
7 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
8 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 5
2 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
3 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
4 378 11.11 Laura Rosenkvist 2007 KIF
5 300 9.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 83 10.20 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
7 614 11.90 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
8 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
3 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
4 292 10.90 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
5 161 9.74 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 283 10.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 600 12.01 Line Svare 2008 Amager AC
8 106 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
HEAT 4 / 5
2 172 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 294 10.77 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 493 9.24 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 517 10.39 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
7 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
8 647 DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5
1 697 Mille Elmer 2007 KIF
2 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
4 91 11.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 189 10.00 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
6 288 10.19 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 615 11.33 Susanna Ring 2008 Amager AC
8 561 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 388 Laura Thygesen 2006 KIF
2 256 15.62 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 252 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 247 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 579 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
6 255 13.28 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 671 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 387 Elisabeth Elsner 2006 KIF
HEAT 2 / 2
1 693 Asta Jensen 2005 Allerød AM
2 597 14.94 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
3 88 12.70 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 257 11.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 383 12.51 Celina Hagihara 2006 KIF
6 249 14.01 Freja Abraham 2006 Sparta
7 389 Malou Basson 2005 KIF
8 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
SCRATCH
1 92 DNS 14.41 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 511 DNS 12.94 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:20
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 152 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
2 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
4 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
5 502 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
6 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
7 391 Ditte Jensen 2005 KIF
8 372 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
9 180 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik
10 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
11 363 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
12 249 10.80 Freja Abraham 2006 Sparta
13 258 16.50 Anna Pedersen 2005 Sparta
14 92 17.55 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
15 616 DNS 19.55 Victoria Jensen 2006 Amager AC
16 384 20.84 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
17 82 25.34 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
18 344 27.86 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
19 388 32.41 Laura Thygesen 2006 KIF
20 256 32.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
21 250 34.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
22 645 35.59 Sara Vallentin 2005 Greve Atletik-Skolestæve
23 515 36.15 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
24 669 39.40 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:25
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
3 483 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
4 248 13.60 Asger Abraham 2006 Sparta
5 262 10.10 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 265 12.47 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 213 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
8 364 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 374 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
3 80 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
4 103 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 100 11.15 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 470 11.42 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
7 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
8 58 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
2 592 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
3 379 11.14 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
4 525 9.23 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 298 10.93 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 293 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
7 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 5
1 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
2 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
3 602 11.49 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
4 162 9.75 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 434 10.28 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 436 12.45 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
7 199 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
8 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 5
1 296 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
2 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 286 11.43 William Thøgersen 2008 Sparta
4 381 9.61 Marvin Jensen 2007 KIF
5 291 10.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
6 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
7 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
HEAT 4 / 5
1 512 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
2 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 166 11.59 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 148 9.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 297 9.95 Anders Silleborg 2007 Sparta
6 167 12.12 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
7 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
8 526 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
HEAT 5 / 5
1 176 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
2 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
3 295 11.17 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
4 382 9.49 Kevin Jensen 2007 KIF
5 284 10.82 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
6 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
7 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
8 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 325 11.58 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 34 9.41 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 74 10.13 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
7 544 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 2 / 3
2 45 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
3 406 11.77 Alberte Ulrik 2003 KIF
4 598 10.07 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
5 574 10.11 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
6 7 12.23 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 200 Andrea Theill Kristensen 2003 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 6 DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 507 11.73 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
4 321 9.67 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 311 10.11 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 485 12.75 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 371 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 191 DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 67 15.23 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
4 368 12.97 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
5 329 13.07 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 487 17.28 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
7 151 Magnus Cold 2004 IK Hellas
HEAT 2 / 3
2 333 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 418 14.07 Mik R. Lønborg 2003 KIF
4 330 12.20 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 521 13.81 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
6 150 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
7 327 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 552 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
3 567 14.34 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 613 12.89 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
5 617 13.30 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 40 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
7 48 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 613 1.62 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
2 421 1.55 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
3 692 1.54 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 415 1.53 Tobias Bjerre 2004 KIF
5 334 1.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 617 DNS 1.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
7 362 1.47 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
8 664 1.41 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
9 603 1.40 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
10 312 1.30 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
11 79 1.20 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
12 352 Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF
13 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
14 552 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
15 640 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
16 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 453 Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM
2 455 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
3 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
4 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
5 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
6 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
7 454 Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM
8 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
9 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
10 161 0.35 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
11 294 2.74 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
12 106 2.79 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
13 615 3.02 Susanna Ring 2008 Amager AC
14 292 3.04 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
15 600 3.15 Line Svare 2008 Amager AC
16 83 3.16 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
17 290 3.63 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
18 300 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
2 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
3 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
5 172 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
7 647 Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
8 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
9 104 2.43 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
10 614 2.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
11 91 2.80 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
12 561 2.97 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
13 378 3.04 Laura Rosenkvist 2007 KIF
14 289 3.09 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
15 283 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
16 517 3.55 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
17 493 4.16 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
18 697 Mille Elmer 2007 KIF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 53 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
2 477 15.26 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 533 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 228 12.46 Lili Kökeny 2001 Sparta
5 229 13.04 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 532 13.67 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 610 15.96 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 681 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 11:05
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 323 16.61 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 589 18.20 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 315 20.81 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
5 102 23.32 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
6 489 26.24 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 78 17.50 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 226 15.73 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 33 16.54 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 305 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 Julie Møller 2002 Greve Atletik
2 14 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 243 4.20 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
4 556 4.40 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
5 423 4.64 Vibha Soren 2001 KIF
6 228 4.88 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 532 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
8 588 4.99 Helena Ring 2002 Amager AC
9 229 5.13 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
10 3 5.31 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 638 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
3 425 8.11 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
4 78 11.80 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 12.20 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
2 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
3 356 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF
4 113 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta
5 661 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
6 542 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik
7 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
8 132 Dren Meri 2002 IK Olympia
9 605 20.41 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
10 490 31.07 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
11 307 36.67 Qswald Carstensen 2002 Sparta
12 462 36.90 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
13 115 52.80 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
14 218 54.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:25
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 422 20.44 Reuben Hamann 2002 KIF
3 169 16.63 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 115 15.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
5 677 16.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 76 18.02 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 356 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 483 13.02 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
2 80 12.55 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
3 364 11.85 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 470 11.07 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 262 11.68 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 265 12.17 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 213 12.69 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
8 248 13.18 Asger Abraham 2006 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 474 13.29 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 88 12.76 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 579 12.29 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 257 11.53 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 247 11.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 383 12.34 Celina Hagihara 2006 KIF
7 597 13.21 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
8 252 13.60 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:40
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 395 Christian Carstensen 2005 KIF
4 353 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
5 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 394 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
7 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
8 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 374 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
10 80 27.00 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
11 248 35.81 Asger Abraham 2006 Sparta
12 259 36.60 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
13 149 38.28 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
14 265 40.78 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
15 622 41.36 Marcus Juul Pedersen 2005 Greve Atletik-Skolestæve
16 399 42.54 Leon Hamann 2005 KIF
17 611 44.87 Rolf Riisager 2006 Amager AC
18 559 50.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 11.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 74 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 598 10.00 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 34 9.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 321 9.71 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 311 10.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 574 10.74 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
8 507 11.59 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
2 25 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
4 112 14.76 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 309 15.20 Mads Lund 2000 Sparta
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 11:55
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 649 Michael Johansen 1975 Roar
2 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
3 188 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik
SCRATCH
1 304 DNS Nikolaj Graves 1998 Sparta
Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta
Mænd 55-59 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 670 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Mænd 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 648 DNS Niels Ole Frederiksen 1941 Roar
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 11:55
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 681 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
2 469 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
3 20 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik
4 610 22.25 Regitze Friis 2002 Amager AC
5 268 29.11 Sofia Lange 2002 Sparta
6 588 32.62 Helena Ring 2002 Amager AC
7 2 32.65 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
8 624 37.18 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 567 13.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 333 13.70 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 617 13.14 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 330 12.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 329 13.06 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 613 DNS 13.68 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
7 418 13.87 Mik R. Lønborg 2003 KIF
8 521 14.86 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
2 425 3.95 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
3 33 4.55 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 78 5.06 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik
2 652 DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
3 673 5.15 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 109 5.32 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 321 1.63 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 507 1.45 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
3 598 1.35 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 94 1.34 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
5 435 1.31 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 594 1.30 Julie Svare 2003 Amager AC
7 318 1.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
8 485 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
9 345 1.25 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
10 430 1.20 Karoline Bygwraa 2003 KIF
11 460 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
12 133 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
13 530 Mille Tofthøj 2003 HG ATM
SCRATCH
1 186 DNS Anita Cordua 2003 Viking Atletik
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 379 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
2 442 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
3 351 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 519 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
5 572 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
6 297 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
7 291 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
8 176 DNS 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
HEAT 1 / 2
1 298 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
2 148 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 162 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
4 382 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
5 525 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 381 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
7 39 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
8 434 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
2 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
4 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 152 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
6 666 Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik
7 254 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
8 15 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
9 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
10 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
11 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
12 11 Frida Revall 2006 Greve Atletik
13 616 DNS 2.70 Victoria Jensen 2006 Amager AC
14 388 3.11 Laura Thygesen 2006 KIF
15 522 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
16 249 3.33 Freja Abraham 2006 Sparta
17 580 3.37 Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC
18 540 3.44 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
19 387 3.46 Elisabeth Elsner 2006 KIF
20 196 3.56 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
21 575 3.61 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
22 385 3.61 Sofia Bianco 2006 KIF
23 344 3.68 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
24 363 3.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
25 384 4.01 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
26 383 4.08 Celina Hagihara 2006 KIF
SCRATCH
1 128 DNS Kimmie Jakobsen 2006 IK Olympia
2 375 DNS Ida Palm 2006 IK Olympia
3 511 DNS 3.88 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 644 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
2 497 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
3 180 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik
4 543 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
5 372 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
6 486 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
7 502 3.42 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
8 597 3.51 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
9 669 3.57 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
10 258 3.72 Anna Pedersen 2005 Sparta
11 89 DNS 3.76 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
12 515 3.83 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
13 88 3.85 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
14 252 3.87 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
15 82 3.94 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
16 261 3.94 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
17 253 3.95 Karla B. Langvik 2005 Sparta
18 256 3.96 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
19 257 4.14 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
20 627 4.26 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
21 247 4.28 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
22 250 4.38 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 172 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
2 665 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
3 83 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
4 220 DNS 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
5 193 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
6 289 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
7 294 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
8 283 DNS 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 1 / 2
1 517 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
2 161 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
3 13 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 493 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 287 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 300 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 288 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 189 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 355 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
3 236 12.40 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
4 108 12.02 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 8 12.13 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
6 606 12.49 Oliver Birlie 1999 Amager AC
7 36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 27 11.55 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 235 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
4 309 11.37 Mads Lund 2000 Sparta
5 1 11.42 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 232 DNS 11.45 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 170 11.87 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 346 DNS 12.04 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 538 DNS 11.49 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
2 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
3 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
4 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
5 525 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
7 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
8 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
9 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
10 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
11 536 Emil Stilling 2007 Holte Atletik
12 155 13.50 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
13 379 25.42 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
14 297 29.01 Anders Silleborg 2007 Sparta
15 284 29.49 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
16 298 29.78 Mads Vincentsen 2007 Sparta
17 434 32.80 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
18 162 34.32 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
19 285 34.54 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
20 381 36.80 Marvin Jensen 2007 KIF
21 382 41.71 Kevin Jensen 2007 KIF
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 498 13.44 Henrik Berg 1963 Bagsværd AC
2 216 DNS 12.20 Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
3 87 11.75 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
4 24 DNS 11.14 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 86 11.45 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
6 609 12.04 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
7 110 13.24 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
8 66 14.2 Jørgen Linde 1942 Uden klub
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
2 97 DNS 11.15 Dennis K. Egholm 1994 AK Brøndby
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 425 14.94 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
5 33 14.05 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 424 14.11 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
7 302 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 348 13.84 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
2 555 12.62 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
3 109 13.12 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 655 Theodor Hennecke 2004 Roar
2 444 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
3 125 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
4 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 417 15.25 Mads Emil Svensson 2003 KIF
6 480 16.43 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
7 156 17.50 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
8 368 20.88 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
9 317 22.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
10 504 23.77 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
11 326 24.32 Christian veselinovski 2004 Sparta
12 569 25.00 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
13 79 26.90 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
14 329 28.87 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
15 563 28.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
16 521 30.18 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
17 415 31.50 Tobias Bjerre 2004 KIF
18 557 32.02 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
19 660 33.55 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
20 418 34.11 Mik R. Lønborg 2003 KIF
21 617 34.81 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
22 333 35.92 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
23 330 39.64 Sofus Lassen 2003 Sparta
Drenge 8 år - Boldkast - Day 1 at 12:50
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 291 30.91 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
2 286 24.62 William Thøgersen 2008 Sparta
3 491 22.00 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
4 602 19.93 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
5 295 18.82 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
6 592 17.33 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
7 167 9.98 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
8 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
9 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
10 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
11 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
12 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
13 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 108 5.95 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 235 6.61 Emil Frænde 2000 Sparta
SCRATCH
1 346 DNS 6.15 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 606 DNS Oliver Birlie 1999 Amager AC
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
2 596 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
3 110 5.28 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
4 672 6.07 Tomas Kofoed-Nielsen 1976 KIF
5 25 6.67 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 24 6.78 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 376 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 358 DNS Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
4 657 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
5 12 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
6 359 DNS Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongården IF
7 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 76 27.36 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 462 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
4 201 26.07 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 448 26.14 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholm IF
6 307 27.24 Qswald Carstensen 2002 Sparta
7 369 33.79 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 3 / 3
2 633 26.04 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 537 25.87 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
4 51 25.27 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 19 25.27 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
6 677 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 545 26.07 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 335 1.38 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 221 1.31 Smilla Hytholm Alex Peter 2004 Holte Atletik
3 194 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 636 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
5 688 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
6 630 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
7 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 195 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
3 394 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
4 483 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
5 578 Anton Malkov 2006 Amager AC
6 190 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
7 364 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
2 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 85 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
4 392 Adam Skytte 2006 KIF
5 468 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
6 122 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
7 246 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 3 / 3
2 467 David Rogge 2006 Hvidovre AM
3 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
4 103 36.13 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 262 DNS 30.00 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 440 30.88 Lance Aabo 2006 HG ATM
7 245 1.26.48 William Hvass 2006 Sparta
8 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 354 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
3 203 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
4 471 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
5 58 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
6 395 Christian Carstensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3
2 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 266 Asger Liboriussen 2005 Sparta
4 399 32.76 Leon Hamann 2005 KIF
5 160 33.20 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 398 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
7 503 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
2 100 DNS 31.99 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 260 31.24 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 263 28.64 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 470 31.13 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 212 31.2 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
7 437 32.40 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 698 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
2 35 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
3 45 DNS Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
4 197 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
5 689 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
6 541 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
7 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
8 585 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 136 33.4 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 7 33.07 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 438 31.62 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
4 320 31.02 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 589 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 319 31.76 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 215 33.2 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
8 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
1 322 30.51 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
2 636 29.80 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 628 29.09 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 102 28.13 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 74 DNS 28.99 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 210 29.5 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
7 574 29.99 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
8 134 31.01 Søs Sühler 2004 IK Olympia
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 13:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
2 154 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
3 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
5 526 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
6 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
7 442 Birk Kryger 2008 HG ATM
8 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
9 163 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
10 293 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
11 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
12 167 2.55 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
13 602 2.69 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
14 491 2.82 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
15 155 2.83 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
16 295 3.15 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
17 381 3.22 Marvin Jensen 2007 KIF
18 291 3.39 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
19 199 3.50 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
20 297 3.70 Anders Silleborg 2007 Sparta
21 148 4.00 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 631 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
2 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
3 452 Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM
4 164 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
5 166 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
6 433 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
7 165 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
8 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
9 176 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
10 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
11 512 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
12 436 2.36 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
13 592 2.78 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
14 296 2.81 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
15 379 3.04 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
16 285 DNS 3.06 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
17 434 3.33 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
18 284 3.34 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
19 298 3.62 Mads Vincentsen 2007 Sparta
20 162 3.67 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
21 525 4.31 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 465 37.82 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 652 DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 93 26.49 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
3 428 34.13 Emanuel Hammann 1999 KIF
4 309 46.81 Mads Lund 2000 Sparta
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 13:50
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Kvinder 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 484 29.00 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta
Mænd 55-59 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 670 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Mænd 60-64 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 44.43 Martin Iversen 1956 Hvidovre AM
Mænd 75-79 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 648 Niels Ole Frederiksen 1941 Roar
Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
4 410 33.00 Karen Tonsgaard 2003 KIF
5 407 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
6 332 32.70 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 371 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
HEAT 2 / 5
1 411 32.00 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
2 365 31.92 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 345 31.50 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
4 406 30.99 Alberte Ulrik 2003 KIF
5 77 31.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 594 31.60 Julie Svare 2003 Amager AC
7 591 31.93 Isabel Møller 2003 Amager AC
8 485 32.20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 5
1 623 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
2 52 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 447 29.90 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholm IF
4 316 29.44 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 598 29.62 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 430 30.10 Karoline Bygwraa 2003 KIF
7 404 30.31 Nanna Elmer 2003 KIF
8 409 30.96 Maria Brorsen 2003 KIF
HEAT 4 / 5
1 311 28.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 34 28.38 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 328 27.55 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 341 26.19 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 629 27.20 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 90 27.93 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
7 634 28.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
8 18 29.38 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
4 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
5 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
SCRATCH
1 111 DNS 27.53 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 303 Luke Basiliadis 2002 Sparta
2 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
3 51 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
5 359 DNS Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongården IF
6 358 DNS Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
7 19 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 22 DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
9 369 3.84 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
10 677 4.44 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
11 169 DNS 5.16 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
12 307 5.16 Qswald Carstensen 2002 Sparta
13 115 5.55 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Drenge 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 13:55
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 560 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 103 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
3 611 Rolf Riisager 2006 Amager AC
4 17 Frederik Pedersen 2005 Greve Atletik
5 248 Asger Abraham 2006 Sparta
6 559 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
7 265 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
8 100 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
9 396 DNS William Jacobsen 2005 KIF
10 16 Emil D. Pedersen 2005 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 556 1.47 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
2 469 1.46 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
Piger 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 14:10
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 289 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
3 647 DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
4 193 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
5 198 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
6 288 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 220 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 294 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
4 91 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 615 Susanna Ring 2008 Amager AC
6 455 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
7 614 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
HEAT 3 / 3
2 106 41.52 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
3 290 36.28 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
4 287 32.39 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 517 5.17 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 493 31.55 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 189 DNS 35.00 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
8 83 39.61 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 14:10
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 402 26.33 Smilla Kristensen 2004 KIF
2 315 23.38 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
3 335 22.64 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
4 102 19.86 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 320 16.52 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 95 14.60 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 589 Helene Ekner 2004 Amager AC
8 221 DNS Smilla Hytholm Alex Peter 2004 Holte Atletik
9 319 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
10 210 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
11 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
12 689 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
13 29 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
14 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
15 688 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
16 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
Piger 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 14:30
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 601 Liv Berendt 2005 Amager AC
3 389 Malou Basson 2005 KIF
4 497 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
5 693 Asta Jensen 2005 Allerød AM
6 502 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
7 486 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
8 82 DNS Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 88 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 372 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
3 258 Anna Pedersen 2005 Sparta
4 252 35.97 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 390 Freja Veicherts 2005 KIF
6 671 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
7 543 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
8 391 Ditte Jensen 2005 KIF
HEAT 3 / 3
1 261 33.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 253 32.21 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 247 31.53 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 250 30.51 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 223 31.17 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
6 627 31.67 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
7 644 33.50 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 257 35.81 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 14:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
2 595 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
3 453 Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM
4 493 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 43 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
6 455 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
7 647 DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
8 49 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
9 46 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
10 172 DNS Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
11 429 Mille Bendtsen 2007 KIF
12 454 Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM
13 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
14 42 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
15 517 2.83 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
16 104 16.34 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
17 106 16.68 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
18 615 17.20 Susanna Ring 2008 Amager AC
19 287 17.78 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
20 91 18.11 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
21 292 18.42 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
22 600 18.53 Line Svare 2008 Amager AC
23 83 19.56 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
24 378 20.09 Laura Rosenkvist 2007 KIF
25 193 20.61 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
26 283 22.83 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
27 161 23.13 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
28 288 27.79 Helene Salomonsen 2007 Sparta
29 290 30.91 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
30 300 35.76 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
31 697 Mille Elmer 2007 KIF
SCRATCH
1 127 DNS Nikoline Søgren Jensen 2008 IK Olympia
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
3 363 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
4 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
5 32 Viola Jensen 2006 Greve Atletik
6 666 Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik
7 384 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
HEAT 2 / 3
2 386 DNS Johanne Stegelmann 2006 KIF
3 580 Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC
4 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 15 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
6 385 Sofia Bianco 2006 KIF
7 249 Freja Abraham 2006 Sparta
HEAT 3 / 3
2 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
3 387 36.48 Elisabeth Elsner 2006 KIF
4 575 34.55 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 383 33.76 Celina Hagihara 2006 KIF
6 540 34.0 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
7 344 35.77 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
8 522 38.26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
SCRATCH
1 92 DNS Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 128 DNS Kimmie Jakobsen 2006 IK Olympia
3 375 DNS Ida Palm 2006 IK Olympia
4 511 DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 14:55
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 261 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 257 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 522 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 150 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
2 656 Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
3 568 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
4 182 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
5 40 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
6 183 Jacob Cort 2004 Viking Atletik
7 31 Mads Kjær 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
2 487 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
3 451 Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
4 151 Magnus Cold 2004 IK Hellas
5 313 DNS 34.90 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 370 36.52 Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
7 48 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
8 566 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
HEAT 3 / 4
2 554 34.4 Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
3 123 32.76 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
4 153 31.48 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
5 480 DNS 31.11 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 79 31.33 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 326 32.04 Christian veselinovski 2004 Sparta
8 640 33.92 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
HEAT 4 / 4
2 551 30.16 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 521 29.43 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
4 439 28.89 Carl Aabo 2004 HG ATM
5 64 DNS 27.19 Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
6 219 27.71 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
7 664 DNS 29.43 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
8 98 DNS 29.80 Frederik Lee 2004 AGF
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 15:05
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 578 Anton Malkov 2006 Amager AC
2 468 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
3 483 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
4 374 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
5 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 646 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
7 353 DNS Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
8 245 3.38 William Hvass 2006 Sparta
9 103 3.42 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
10 248 3.60 Asger Abraham 2006 Sparta
11 364 3.66 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
12 246 3.77 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
13 611 3.80 Rolf Riisager 2006 Amager AC
14 190 3.85 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
15 85 3.87 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
16 392 3.88 Adam Skytte 2006 KIF
17 440 4.52 Lance Aabo 2006 HG ATM
18 394 3.64 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 15:05
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 654 Adam Gonsalves 2005 Roar
2 395 Christian Carstensen 2005 KIF
3 354 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
4 58 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
5 653 Frederik Rasmussen 2005 Roar
6 396 William Jacobsen 2005 KIF
7 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
8 264 3.61 Gustav Herold 2005 Sparta
10 398 3.66 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
11 399 3.85 Leon Hamann 2005 KIF
12 160 DNS 3.89 Elias Solvang 2005 IK Hellas
13 608 3.91 Oliver Larsen 2005 Amager AC
14 622 3.98 Marcus Juul Pedersen 2005 Greve Atletik-Skolestæve
15 213 3.99 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
16 437 4.14 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
17 266 4.20 Asger Liboriussen 2005 Sparta
18 470 4.28 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
19 149 4.46 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
20 560 4.47 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
21 100 4.48 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
22 260 4.57 Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 523 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
3 552 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
4 593 DNS 30.72 Johan Holst 2003 Amager AC
5 420 29.40 William Elsner 2003 KIF
6 349 29.56 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
7 185 Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik
8 692 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 327 29.22 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
3 444 29.04 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
4 603 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 191 DNS 25.61 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 421 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
7 419 27.63 Neloo Falck 2003 KIF
8 362 29.14 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 377 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 542 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik
2 132 Dren Meri 2002 IK Olympia
3 19 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
4 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
5 661 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
6 605 21.58 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC
7 76 25.13 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 490 29.01 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
9 462 31.15 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
SCRATCH
1 570 DNS 46.25 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 15:20
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 544 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
2 30 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
3 18 DNS Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
4 412 Sitta Mathiesen 2003 KIF
5 323 12.01 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 52 12.65 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 591 14.29 Isabel Møller 2003 Amager AC
8 324 14.58 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
9 409 16.96 Maria Brorsen 2003 KIF
10 460 17.34 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
11 318 23.37 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
12 94 23.63 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
13 332 28.62 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
14 34 31.87 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 14 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 413 30.69 Laura Rothschild 2002 KIF
4 267 28.08 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 584 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
6 231 DNS Sofie Spiegelhauer 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
2 228 27.91 Lili Kökeny 2001 Sparta
3 449 26.58 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 604 26.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
5 534 26.56 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
6 482 27.31 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
7 588 28.02 Helena Ring 2002 Amager AC
SCRATCH
1 53 DNS Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 15:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
2 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
3 541 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
4 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
5 636 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
6 688 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK
7 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
8 689 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
9 35 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
10 466 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
11 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
12 7 3.94 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
13 320 4.04 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 319 4.08 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
15 325 4.13 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
16 438 4.14 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
17 402 4.36 Smilla Kristensen 2004 KIF
18 102 4.41 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
19 194 4.49 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
20 401 4.57 Alma S. Witt 2004 KIF
21 335 4.62 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
22 322 DNS 4.80 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
23 628 4.95 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
24 74 4.99 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 156 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
2 313 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 334 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 655 Theodor Hennecke 2004 Roar
6 557 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
7 480 16.93 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
8 504 18.90 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
9 415 21.20 Tobias Bjerre 2004 KIF
10 418 23.75 Mik R. Lønborg 2003 KIF
11 660 25.78 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
12 330 28.83 Sofus Lassen 2003 Sparta
13 613 30.39 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
14 312 43.74 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
15 617 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Drenge 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 15:40
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 491 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
3 39 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
4 176 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
5 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
6 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
7 452 Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM
8 351 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 3
1 536 Emil Stilling 2007 Holte Atletik
2 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 57 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
4 171 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
5 526 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
6 166 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
7 512 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
8 199 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
1 155 39.5 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
2 381 36.81 Marvin Jensen 2007 KIF
3 148 34.23 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 525 31.45 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 382 32.02 Kevin Jensen 2007 KIF
6 434 34.98 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
7 286 37.10 William Thøgersen 2008 Sparta
8 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 2.33.83 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 63 2.39.0 Asta Mersebach 2002 Gentofte IK
3 361 2.41.0 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
4 77 2.45.87 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 94 DNS Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 476 2.25.00 Tanja Ravnholt 1987 Hvidovre AM
7 450 2.27.64 Emily Oron Lexner 1997 Allerød AM
8 652 DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 233 DNS 2.08.97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 114 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 505 2.00.82 Klaus Præst Jaqué 1992 Bagsværd AC
4 126 2.03.03 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 651 2.04.00 Martín Besné Eseverri (U) 1995 Roar
6 650 2.05.00 Ivano Castelli (U) 1985 Roar
7 516 2.10.56 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd AC
8 347 2.20.00 Thomas Juhl 1971 Fremad Holbæk
9 99 2.28.0 Kim Lee 1976 AGF
10 206 DNS Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 133 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 412 Sitta Mathiesen 2003 KIF
3 548 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
4 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
5 411 3.68 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
6 404 3.74 Nanna Elmer 2003 KIF
7 485 4.04 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
8 101 4.08 Andrea Jensen 2003 Gullfoss IF
9 406 4.17 Alberte Ulrik 2003 KIF
10 324 4.20 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
11 501 4.34 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
12 365 4.55 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
13 311 4.60 Annika Haldbo 2003 Sparta
14 321 4.98 Karla Schärfe 2003 Sparta
15 629 5.08 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
16 507 4.46 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 371 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
2 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
3 530 Mille Tofthøj 2003 HG ATM
4 342 3.45 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
5 407 3.52 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
6 591 3.95 Isabel Møller 2003 Amager AC
7 435 4.00 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 316 4.11 Regitze Steenberg 2003 Sparta
9 77 DNS 4.12 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
10 594 4.21 Julie Svare 2003 Amager AC
11 52 4.25 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
12 318 4.36 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
13 598 4.48 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
14 488 4.70 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
15 341 5.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
24 499 4.67 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
25 698 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 16:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 Laura Rothschild 2002 KIF
2 681 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
3 20 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik
4 2 27.03 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 3 27.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
6 469 28.70 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
7 532 30.08 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
8 268 33.99 Sofia Lange 2002 Sparta
Drenge 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Clara Vejlgaard, Mads Augustinus Rasmussen, Selma Madicken Vöge-Widdi, William Thøgersen Sparta 9mix
2 Malou Basson, Mikaela Medina Sørensen, Sofia Bianco, Leon Hamann KIF A
3 2.15.19 Gustav Striboldt Lind, Frederik Dahl Larsen, Villads Fredsted Andersen, Timoléon Rescan Frederiksberg
4 Johan Dahl Kokkegård, Victor Visan Bahn, Mads Vincentsen, Anders Silleborg Sparta 9årige
5 Thor Knudsen, Ajda Podobnikar, Harshal Choudhary, Jeppe Dolmer Nielsen Bagsværd 1
6 Hakeem Ali, Asger Abraham, Asger Liboriussen, Vitus Rosenkrands Sparta 1
7 David Rogge, Kasper Birk, Ole Hornbæk, Malte Wolfgang Sassersen Hvidovre
Drenge 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Magnus Ravn Herche, Sebastian Højriis Monnere, Viktor Bech Petersen, Johan Holst Amager AC
2 Iben Nørby Winther, Lia Palmberg Nordhald, Amalie Thrane, Stinus Dolmer Nielsen Bagsværd 1
3 Viking Atletik
4 KIF A
5 Sparta 1
6 August Edvard Johansen, Carlos Ørn Tange Paldan, Oliver Fabrucius Thomsen, Magnus Askov-Hansen FIF
7 Mathilde de Moura Fallese, Daniella Truberg Jensen, Julia Taanum, Gustav Ibsen Jensen Køge
Piger 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Kaisa Duedam Ventrup, Karla B. Langvik, Sofia Thøgersen, Emilie B. Voigt Sparta 1
2 Sophia Bosack, Ida Caroline Mørck, Isabel Rose Skanborg, Freja Isabel Knudsen Bagsværd 1
3 2.15.97 Johanna C. B. Jessen, Kaisa Egelund, Ellen Vering Therkelsen, Greta Keisala Frederiksberg
4 Amalie Sofie Nielsen, Helene Salomonsen, Clara Vejlgaard, Maja Børregaard Voigt Sparta 9årige
5 Signe Juhl Laursen, Pil Nedergaard, Freja Abraham, Amélie Vejlgaard Sparta 2
SCRATCH
1 DNS Bagsværd 2
Piger 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Julie Møller, Lykke Laursen, Sara Olsson, Marie Dahi Greve Atletik
2 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC
3 DNS Sparta 1
Piger 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 Sparta 1
5 DNS Sparta 2
Kvinder senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 Line Wienberg Laursen, Anna Wilma Harder, Emily Oron Lexner, Karoline Vinther Allerød
Drenge 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 DNS Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 DNS Sparta 1
3 Mads Simonsen, Mathias Sikora, Jeppe Kristensen, Mathias Skifter Andersen Slagelse Atletik Delta
4 Greve Atletik
Piger 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Mathilde Andersen, Jasmin Henriksen, Angelina Holme, Christina Ghandforoush Greve Atletik
2 Liva Lindgren, Vera Schjerup Thomsen, Julie Svare, Laura Juul Pallesen Amager AC
3 Sparta 1
4 KIF A
5 Nanna Grubert, Majken Lützen, Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge Ballerup
6 Viking Atletik
7 Ingeborg Falck, Ellen Nørding Christensen, Angela Muki, Kamille Dahlsgaard Anders FIF
8 KIF B
SCRATCH
1 DNS Julia Taanum, Daniella Truberg Jensen, Mathilde de Moura Fallese, Lea Strand Mortensen Køge
Piger 12-13 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 117 2.41 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
2 501 2.23 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 267 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 243 1.95 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
3 683 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 682 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
5 116 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik Delta
6 240 Nicola Malling 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
2 305 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 586 3.33 Freyja Anderberg 1993 Amager AC
Piger 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 424 9.33 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
2 78 10.93 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik
2 690 Sofie Revall 1998 Greve Atletik
3 673 10.32 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 26 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 25 13.00 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
2 643 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 131 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
4 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
5 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
6 310 DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 668 Mads Olsson 2000 Greve Atletik
8 637 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
9 428 45.70 Emanuel Hammann 1999 KIF
Mænd senior - Hammerkast - Day 2 at 10:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Mænd 50-54 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 641 Uffe Jensen 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 1.86 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 187 DNS Samuel Anker 2000 Viking Atletik
Mænd senior - Højdespring - Day 2 at 10:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 618 1.77 Villads Clausen 1998 Amager AC
2 596 1.71 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 2 at 10:10
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
2 180 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik
3 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
4 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
5 390 Freja Veicherts 2005 KIF
6 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
7 375 Ida Palm 2006 IK Olympia
8 152 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
9 59 Lærke Gravesen 2005 Greve Atletik
10 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
11 391 Ditte Jensen 2005 KIF
12 522 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
13 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
14 363 4.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
15 252 5.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
16 509 5.37 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
17 88 5.50 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
18 384 5.53 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
19 255 6.23 Pil Nedergaard 2006 Sparta
20 518 6.32 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
21 388 6.51 Laura Thygesen 2006 KIF
22 257 6.91 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
23 387 7.18 Elisabeth Elsner 2006 KIF
24 253 7.33 Karla B. Langvik 2005 Sparta
25 250 8.10 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
26 675 10.97 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
SCRATCH
1 511 DNS 8.60 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 576 DNS 6.26 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:25
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 469 DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 14 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 267 9.42 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 268 DNS 9.83 Sofia Lange 2002 Sparta
5 2 10.65 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 624 DNS 12.38 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
Piger 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 615 Susanna Ring 2008 Amager AC
Drenge 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
3 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 473 Erik Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 638 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
4 662 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Drenge 12-13 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 182 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 686 Asbjørn Birkelund 2002 KIF
Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
3 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
4 276 9.19 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
5 582 8.00 Edith Riisager 2009 Amager AC
6 273 8.38 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
7 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
3 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
4 272 8.89 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
5 277 7.09 Alma Ravn 2009 Sparta
6 599 8.79 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
7 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
8 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
HEAT 3 / 3
2 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
3 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
4 275 9.19 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
5 274 8.06 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
6 271 8.16 Theresa Dommer 2009 Sparta
7 590 9.91 Ida lund 2009 Amager AC
8 508 DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - Trespring - Day 2 at 10:55
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 628 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 367 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 403 8.95 Vera K. Dalsgaard 2004 KIF
Drenge 12-13 år - Trespring - Day 2 at 10:55
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 626 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 156 DNS 8.45 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
3 329 9.30 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 421 11.15 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 242 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta
2 269 DNS 1.46 Caroline T. Hansen 2000 Sparta
3 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Højdespring - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 535 1.72 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
Drenge 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 11:05
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 691 DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
4 282 9.43 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
5 280 7.82 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
6 527 8.72 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
7 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
8 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
3 583 9.81 Elliot Malkov 2009 Amager AC
4 278 7.97 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
5 281 8.16 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
6 279 11.52 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
7 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
SCRATCH
1 619 DNS 9.27 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 11:05
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 542 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik
3 113 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 132 Dren Meri 2002 IK Olympia
5 61 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund
6 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
7 19 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
9 661 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
10 76 10.22 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 11:05
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Laura Pauska 1999 IK Olympia
2 81 DNS 38.19 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
3 78 43.58 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 443 43.80 Elsa Lindén SWE - Mölndals AIK
Kvinder 65-69 år - Hammerkast - Day 2 at 11:05
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 484 39.00 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 357 DNS Elias Bjergegaard 2006 Trongården IF
3 581 10.14 Daniel Lund 2006 Amager AC
4 246 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 676 9.30 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
6 251 10.36 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
7 578 Anton Malkov 2006 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 85 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
3 524 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
4 195 9.90 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
5 440 9.02 Lance Aabo 2006 HG ATM
6 190 9.59 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
7 103 10.54 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
8 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 582 2.65 Edith Riisager 2009 Amager AC
2 590 1.60 Ida lund 2009 Amager AC
3 599 2.47 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
4 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
5 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
6 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
7 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 508 DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
9 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
10 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
11 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
HEAT 2 / 2
11 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
12 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
13 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
14 277 3.65 Alma Ravn 2009 Sparta
15 276 2.30 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
16 272 2.37 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
17 273 2.76 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
18 275 2.30 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
19 271 2.48 Theresa Dommer 2009 Sparta
20 274 2.64 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 654 Adam Gonsalves 2005 Roar
3 264 9.93 Gustav Herold 2005 Sparta
4 398 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
5 263 8.82 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 437 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 608 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 203 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
HEAT 2 / 2
1 471 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
2 397 Johan Scheibelein 2005 KIF
3 400 9.56 Clifton Benjamin 2005 KIF
4 260 8.85 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 653 8.88 Frederik Rasmussen 2005 Roar
6 160 9.72 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
8 354 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
2 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
3 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
4 691 DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
5 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
6 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
7 527 8.72 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
8 279 9.62 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
9 583 9.63 Elliot Malkov 2009 Amager AC
10 281 9.96 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
11 282 12.44 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
12 278 14.04 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
13 280 18.31 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
SCRATCH
1 619 DNS 14.33 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:40
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 6 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
4 325 DNS 11.96 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 74 11.31 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 438 11.84 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
7 331 12.75 Tsinat Krause 2004 Sparta
8 585 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 29 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
3 547 12.22 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
4 574 DNS 11.43 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
5 401 11.52 Alma S. Witt 2004 KIF
6 320 12.26 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 214 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
8 319 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
2 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
3 562 12.17 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
4 102 11.41 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 628 11.57 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 95 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 630 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
8 209 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
SCRATCH
1 322 DNS 11.94 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:50
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 548 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
3 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
4 405 12.17 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 311 11.21 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 52 11.57 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 435 DNS 12.35 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 5
2 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
3 336 12.21 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 365 11.23 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
5 133 11.34 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 332 12.33 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 30 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
3 694 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
4 318 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 629 10.89 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 316 11.64 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 367 12.79 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
8 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
HEAT 4 / 5
2 544 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 342 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
4 324 11.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 341 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 373 11.79 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
7 77 13.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
8 430 Karoline Bygwraa 2003 KIF
HEAT 5 / 5
2 47 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
3 460 14.01 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
4 564 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
5 34 10.85 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 117 11.78 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
7 408 13.06 Nina Loshak 2003 KIF
8 530 DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
SCRATCH
1 111 DNS 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 499 DNS 11.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 2 at 11:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 1.41 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
2 559 1.29 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 265 1.18 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
4 581 1.15 Daniel Lund 2006 Amager AC
5 103 1.09 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
6 393 Thomas Oldenburg 2006 KIF
7 467 David Rogge 2006 Hvidovre AM
8 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 654 Adam Gonsalves 2005 Roar
10 266 Asger Liboriussen 2005 Sparta
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 11:55
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
2 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
5 525 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 121 Lucas Kongsted Misander 2007 Gentofte IK
7 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
8 286 4.56 William Thøgersen 2008 Sparta
9 381 5.20 Marvin Jensen 2007 KIF
10 380 6.13 Hector Wieleshowski 2007 KIF
11 285 6.24 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
12 382 7.16 Kevin Jensen 2007 KIF
13 676 7.71 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Laura Pauska 1999 IK Olympia
2 81 DNS Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
3 443 11.40 Elsa Lindén SWE - Mölndals AIK
4 78 13.91 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 637 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
2 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
3 643 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 131 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
5 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
6 428 13.27 Emanuel Hammann 1999 KIF
Mænd senior - Vægtkast - Day 2 at 11:55
15.88 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 130 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Kvinder 65-69 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
5.45 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 484 14.50 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
Mænd 50-54 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 641 Uffe Jensen 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:10
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
4 196 10.19 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 383 9.26 Celina Hagihara 2006 KIF
6 522 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
8 11 Frida Revall 2006 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
3 509 10.64 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
4 363 9.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 575 9.94 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 576 10.84 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
7 15 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
3 546 10.25 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 384 9.60 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
5 518 10.01 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
6 375 Ida Palm 2006 IK Olympia
7 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
SCRATCH
1 92 DNS 10.36 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
2 460 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
3 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
4 18 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
6 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
7 133 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 544 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
9 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
10 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
11 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
12 7 5.95 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
13 331 6.52 Tsinat Krause 2004 Sparta
14 342 6.63 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
15 408 6.66 Nina Loshak 2003 KIF
16 547 7.00 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
17 336 7.16 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
18 318 7.24 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
19 94 7.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
20 405 7.55 Rebekka Hosting 2003 KIF
21 320 7.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
22 367 7.98 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 323 8.16 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
24 430 8.43 Karoline Bygwraa 2003 KIF
25 332 8.75 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
26 34 9.40 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
27 489 9.49 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
28 628 9.63 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
29 341 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
30 315 12.09 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 111 DNS 12.44 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 322 DNS 7.75 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:20
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 543 10.18 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
3 579 9.52 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 627 9.21 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
5 644 9.38 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
6 252 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 391 Ditte Jensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3
2 390 Freja Veicherts 2005 KIF
3 258 10.13 Anna Pedersen 2005 Sparta
4 253 9.42 Karla B. Langvik 2005 Sparta
5 250 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
6 247 9.40 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 88 9.82 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 445 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
HEAT 3 / 3
2 59 Lærke Gravesen 2005 Greve Atletik
3 256 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 257 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 261 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 669 9.68 Cecilie Nonboe Linde 2005