Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 14.82 Mads Lund 2000 Sparta
2 15.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 15.14 Emil Frænde 2000 Sparta
4 16.69 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
5 17.93 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 22.70 Christoffer Åndahl 2000 KIF
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
DNF Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145 150 155 160 165 170 175 180 181
1 1.75 Jacob Rosenlund 2001 Sparta O XO XO O XO XX X
2 1.70 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik O O XXX
3 1.60 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O O XXO XXX
4 1.55 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O O O O XXX
5 1.50 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF O O O O XXX
6 1.45 Luke Basiliadis 2002 Sparta O O XXX
7 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC O O XO O XXX
8 1.45 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK O XXO XXX
8 1.45 Victor Chabert 2002 Greve Atletik O O O O XXO XXX
10 1.40 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK O XO O XXX
11 1.40 Reuben Hamann 2002 KIF XXO O XXO XXX
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 5.13 (+0.0) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 5.00 (+0.0) Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 4.93 (+0.0) Carl Aabo 2004 HG ATM
4 4.71 (+0.0) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 4.40 (-0.3) Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
6 4.37 (+0.0) Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
7 4.35 (+0.0) Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
8 4.19 (+0.0) Silas Larsen 2004 Viking Atletik
9 4.16 (+0.0) Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
10 4.15 (-2.1) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
11 4.08 (+0.0) Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
12 4.03 (+0.0) Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
13 4.01 (+0.0) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
14 4.01 (-0.2) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
15 3.99 (+0.0) Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
16 3.99 (+0.0) Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
17 3.94 (-0.8) Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
18 3.94 (+0.0) Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
19 3.93 (+0.0) Christian veselinovski 2004 Sparta
20 3.86 (+0.0) Jacob Cort 2004 Viking Atletik
21 3.60 (+0.0) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
22 3.58 (+0.0) Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
23 3.49 (+0.0) Magnus Cold 2004 IK Hellas
24 3.25 (+0.0) Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
25 3.08 (-0.1) Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
26 0.00 (+0.0) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 1 / 2
2 5.00 (+0.0) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.86 (+0.0) 4.64 (+0.0) X 4.67 (+0.0) X 5.00 (+0.0)
3 4.93 (+0.0) Carl Aabo 2004 HG ATM 4.64 (+0.0) 4.83 (+0.0) 4.93 (+0.0) 4.69 (+0.0) 4.71 (+0.0) 3.69 (+0.0)
4 4.71 (+0.0) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.54 (+0.0) 4.62 (+0.0) 4.71 (+0.0) 4.44 (+0.0) 4.61 (+0.0) 4.70 (+0.0)
6 4.37 (+0.0) Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas 4.22 (+0.0) 4.11 (+0.0) 4.37 (+0.0) 4.34 (+0.0) 4.14 (+0.0) 4.22 (+0.0)
7 4.35 (+0.0) Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 4.34 (+0.0) 4.35 (+0.0) 4.27 (+0.0) 4.25 (+0.0) 4.15 (+0.0) 4.16 (+0.0)
8 4.19 (+0.0) Silas Larsen 2004 Viking Atletik 4.19 (+0.0) 4.07 (+0.0) 3.74 (+0.0) 3.99 (+0.0) X 4.01 (+0.0)
12 4.03 (+0.0) Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel 3.73 (+0.0) 3.74 (+0.0) 4.03 (+0.0)
15 3.99 (+0.0) Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 3.95 (+0.0) 3.99 (+0.0) X
18 3.94 (+0.0) Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik X 3.94 (+0.0) 3.69 (+0.0)
20 3.86 (+0.0) Jacob Cort 2004 Viking Atletik 3.81 (+0.0) 3.86 (+0.0) 3.77 (+0.0)
21 3.60 (+0.0) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.29 (+0.0) 3.18 (+0.0) 3.60 (+0.0)
23 3.49 (+0.0) Magnus Cold 2004 IK Hellas X X 3.49 (+0.0)
26 0.00 (+0.0) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X - -
DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
HEAT 2 / 2
1 5.13 (+0.0) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.94 (+0.0) 5.10 (-1.9) 5.08 (+0.0) 5.13 (+0.0) 5.06 (+0.0) 5.06 (+0.0)
5 4.40 (-0.3) Sofus vølund 2004 Bagsværd AC 4.01 (-1.1) 4.15 (-1.3) 4.26 (+0.3) 4.31 (+0.0) 4.21 (+0.0) 4.40 (-0.3)
9 4.16 (+0.0) Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM 4.14 (+0.0) 4.07 (+0.0) 3.93 (-0.8) 3.86 (-0.8) X 4.16 (+0.0)
10 4.15 (-2.1) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 4.15 (-2.1) X X 3.31 (+0.0) 3.94 (+0.0) X
11 4.08 (+0.0) Andreas Lau Sørensen 2004 Roar 4.08 (+0.0) 3.82 (+0.0) 3.70 (+0.0) X 3.79 (+0.0) 3.18 (+0.0)
13 4.01 (+0.0) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF X 4.01 (+0.0) 3.97 (+0.0) 3.89 (+0.0) X 3.79 (-0.9)
14 4.01 (-0.2) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik X 4.01 (-0.2) X 3.90 (+0.1) X X
16 3.99 (+0.0) Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF 3.99 (+0.0) 3.82 (-0.1) 3.90 (-0.5)
17 3.94 (-0.8) Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 3.89 (+0.0) 3.94 (-0.8) 3.91 (+0.0)
19 3.93 (+0.0) Christian veselinovski 2004 Sparta 3.93 (+0.0) 3.82 (-1.1) 3.87 (+1.4)
22 3.58 (+0.0) Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK X 3.57 (+0.0) 3.58 (+0.0)
24 3.25 (+0.0) Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik 3.25 (+0.0) X 3.24 (+0.0)
25 3.08 (-0.1) Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC 3.03 (+0.0) 3.08 (-0.1) 3.04 (+0.0)
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 (-0.5) Lukas M. Sørensen 2003 KIF 5.05 (+0.4) 5.01 (-0.7) 5.02 (-0.7) 5.04 (-0.2) 4.95 (-0.7) 5.14 (-0.5)
2 4.92 (+0.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.92 (+0.0) 4.86 (-0.1) 4.72 (-0.3) 4.56 (+0.3) X X
3 4.86 (+1.0) Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 4.74 (+0.0) 4.77 (-1.0) 4.86 (+1.0) 4.42 (-2.2)
4 4.84 (+0.0) Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.84 (+0.0) 4.76 (-1.8) 3.58 (-0.5) 3.84 (-2.4) 3.74 (-0.2) 3.71 (-1.0)
5 4.83 (+0.6) Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.54 (+1.1) 4.68 (-1.9) 4.83 (+0.6) X 3.74 (-1.7) 4.75 (+0.0)
6 4.50 (-0.7) Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC 4.36 (+0.0) 4.18 (-1.5) 4.50 (-0.7) 4.15 (-0.2) 4.13 (-1.4) 4.25 (+1.9)
7 4.42 (+0.3) Johan Holst 2003 Amager AC 4.04 (+0.0) 4.31 (-1.6) 4.42 (+0.3) 4.01 (-0.1) 4.04 (-1.7) 4.04 (-3.3)
8 4.38 (+0.3) Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk 4.38 (+0.3) 4.12 (-0.7) 4.13 (-0.4) 3.83 (+0.0) 3.88 (-1.3) 4.18 (-1.9)
9 4.23 (-2.6) Oliver Veselinovski 2003 Sparta X 4.23 (-2.6) 4.04 (+0.0)
10 4.23 (+0.0) Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF X X 4.23 (+0.0)
11 3.88 (-0.9) Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik 3.65 (+0.0) 3.88 (-0.9) X
12 3.59 (-0.1) Mads Emil Svensson 2003 KIF 3.52 (+0.0) 3.59 (-0.1) 3.54 (-0.2)
DNS Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.6
1 q 9.31 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.23 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
3 q 10.32 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
4 q 10.33 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.43 Mille Bendtsen 2007 KIF
6 12.46 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
7 12.66 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.1
1 q 9.80 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 10.24 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
3 10.59 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.08 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
5 11.21 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 11.34 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
7 11.61 Leila Faljie 2008 Greve Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.52 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 10.60 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
4 11.33 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
5 11.51 Line Svare 2008 Amager AC
6 11.67 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
7 12.15 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.35 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
3 q 9.95 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
4 q 10.47 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
5 q 10.51 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 12.50 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 5 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 q 10.08 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
3 q 10.09 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
4 10.86 Mille Elmer 2007 KIF
5 11.00 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
6 11.63 Susanna Ring 2008 Amager AC
7 11.86 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 12.92 Helene Andersen 2008 Greve Atletik
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.4
1 q 11.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 q 12.29 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 q 13.60 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 13.66 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 13.69 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
6 13.96 Elisabeth Elsner 2006 KIF
7 14.03 Laura Thygesen 2006 KIF
8 14.34 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
1 q 11.53 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 12.34 Celina Hagihara 2006 KIF
3 q 12.76 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 q 13.21 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
5 q 13.29 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 13.75 Asta Jensen 2005 Allerød AM
7 14.15 Freja Abraham 2006 Sparta
8 14.25 Malou Basson 2005 KIF
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:20
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.50 Sara Vallentin 2005 Greve Atletik-Skolestæve 37.76 37.92 38.50 39.49 39.08 41.50
2 41.04 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve X 33.52 37.66 38.97 40.27 41.04
3 35.30 Emilie B. Voigt 2005 Sparta X 32.37 35.30 32.84 32.68 29.79
4 33.75 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 28.03 28.97 27.10 29.75 33.75 X
5 32.40 Laura Thygesen 2006 KIF 20.58 28.79 27.66 32.40 27.04 28.61
6 31.31 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 31.31 27.74 30.19 27.97 24.85 31.25
7 26.45 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 26.45 22.86 23.46
8 24.97 Mie Sühler 2006 IK Olympia 24.97 22.85 22.19
9 24.54 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 23.01 24.54 23.15
10 24.10 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 24.04 21.11 24.10
11 23.09 Anna Pedersen 2005 Sparta 23.09 22.41 23.03
12 22.03 Emilie Jæger 2006 IK Hellas 22.03 16.70 18.86
13 21.71 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 21.71 16.61 19.93
14 21.59 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 21.59 19.16 16.61
15 21.32 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik 20.41 17.01 21.32
16 21.27 Ditte Jensen 2005 KIF 21.27 18.41 19.02
17 20.44 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 20.44 19.71 18.35
18 20.38 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 17.65 X 20.38
19 20.36 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF X 20.36 X
20 19.26 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 17.12 19.26 18.63
21 18.99 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC 18.99 X 18.12
22 15.65 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik 15.65 13.76 10.25
23 15.62 Freja Abraham 2006 Sparta 9.82 15.62 X
DNS Victoria Jensen 2006 Amager AC
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:25
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 q 11.68 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
2 q 11.85 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 q 12.17 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
4 q 12.69 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
5 q 13.02 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
6 175 q 13.18 Asger Abraham 2006 Sparta
7 177 13.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
1 q 11.07 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 q 12.55 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
3 14.05 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK
4 14.44 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 14.51 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
6 15.87 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 16.46 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.0
1 q 9.53 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 9.81 Mads Vincentsen 2007 Sparta
3 q 9.97 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
4 q 10.24 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
5 11.05 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
6 11.07 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
7 11.26 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
8 11.35 Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.4
1 q 9.60 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
2 q 9.93 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
3 q 9.94 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 10.51 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
5 10.62 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
6 10.77 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
7 11.40 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
8 12.10 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
HEAT 3 / 5 - Wind: +1.9
1 q 9.66 Marvin Jensen 2007 KIF
2 q 9.73 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
3 q 10.13 Birk Kryger 2008 HG ATM
4 q 10.19 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 10.94 William Thøgersen 2008 Sparta
6 11.06 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
7 11.61 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
8 12.03 Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.0
1 q 9.73 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
2 q 10.00 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 10.55 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
4 10.62 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
5 10.81 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
6 11.44 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
7 11.54 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
8 11.75 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 5 / 5 - Wind: +1.8
1 q 9.41 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 9.97 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 q 10.48 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
4 10.53 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
5 10.53 Mads Christoffersen 2007 HG ATM
6 10.59 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
7 10.74 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
8 12.28 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
1 DUR q 9.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.17 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 11.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 12.53 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
5 13.85 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
1 q 10.00 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
2 q 10.74 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
3 12.00 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 12.14 Alberte Ulrik 2003 KIF
5 13.03 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
6 13.71 Andrea Theill Kristensen 2003 Gentofte IK
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.1
1 q 9.71 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 q 11.59 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
4 13.64 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
5 14.80 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
1 q 13.06 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 16.21 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
3 17.35 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
4 17.77 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
5 18.49 Magnus Cold 2004 IK Hellas
DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.9
1 q 12.34 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 13.70 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 13.87 Mik R. Lønborg 2003 KIF
4 q 14.86 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
5 15.62 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 15.64 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.0
1 q 13.14 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
2 q 13.68 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
3 q 13.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 16.00 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
5 16.79 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
6 21.42 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160 165
1 1.60 Vilhelm Kopp 2003 Trongården IF O O O O XXX
2 1.60 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O XO O O O O XO O XXX
3 1.55 Tobias Bjerre 2004 KIF O O XO XO XXX
4 1.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta O O O O O XXO XXX
5 1.50 Lukas M. Sørensen 2003 KIF O O O XO XXX
6 1.45 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC O O O O XXO O XXX
7 1.40 Vilhelm Krüger 2004 Sparta O O O O XXX
8 1.40 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF XO O O XXX
8 1.40 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O O XO O XXX
10 1.35 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O XXX
11 1.25 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta O O XXX
12 1.20 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik XO XO O XXX
13 1.10 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK O XXX
14 1.10 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik XO O XO XXX
15 0.00 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.16 (-1.6) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 3.70 (+0.7) Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
3 3.65 (+0.4) Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 3.52 (+1.2) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
5 3.50 (-2.2) Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 3.44 (-0.8) Grace Dahi 2007 Greve Atletik
7 3.38 (-1.7) Laura Rosenkvist 2007 KIF
8 3.24 (+0.0) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
9 3.21 (-1.4) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
10 3.20 (+0.0) Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
11 3.17 (+0.6) Line Svare 2008 Amager AC
12 3.14 (+0.0) Mille Elmer 2007 KIF
13 3.12 (-2.0) Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
14 3.09 (+0.0) Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
15 3.04 (+0.0) Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
16 2.98 (+0.0) Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
17 2.95 (+0.8) Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
18 2.94 (+1.3) Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
19 2.90 (+0.7) Clara Vejlgaard 2008 Sparta
20 2.87 (+0.0) Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
21 2.87 (-1.4) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
22 2.85 (-0.2) Susanna Ring 2008 Amager AC
23 2.75 (+0.0) Julie Gulev 2008 Viking Atletik
24 2.73 (-0.7) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
25 2.63 (+0.0) Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
26 2.63 (+0.3) Mille Bendtsen 2007 KIF
27 2.41 (-0.2) Leila Faljie 2008 Greve Atletik
28 2.37 (+0.0) Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
29 2.33 (+0.6) Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM
30 2.31 (+0.0) Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta
31 2.31 (+0.3) Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik
32 2.31 (+0.0) Susan Jawad 2008 Viking Atletik
33 2.22 (-0.1) Helene Andersen 2008 Greve Atletik
34 2.21 (+0.0) Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC
35 1.81 (+0.0) Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM
36 0.00 (+0.0) Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
2 3.70 (+0.7) Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik 3.27 (+0.0) 3.41 (+0.0) 3.62 (+1.7) 3.55 (+2.8) 0.03 (+5.1) 3.70 (+0.7)
3 3.65 (+0.4) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.50 (+0.0) 3.51 (+1.2) 3.52 (+1.4) 3.60 (-0.3) 3.64 (+0.3) 3.65 (+0.4)
4 3.52 (+1.2) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.32 (+0.0) 3.23 (+0.3) 3.32 (+1.1) 3.15 (+0.7) 3.42 (+1.4) 3.52 (+1.2)
8 3.24 (+0.0) Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 3.13 (+0.0) 3.24 (+0.0) 3.01 (+0.6) 3.15 (+0.8) 3.11 (+0.6) 3.16 (+0.9)
11 3.17 (+0.6) Line Svare 2008 Amager AC 3.05 (+0.0) 2.94 (+0.1) 3.00 (+0.3) 2.99 (-0.3) 3.04 (-0.4) 3.17 (+0.6)
16 2.98 (+0.0) Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta 2.98 (+0.0) 2.88 (+1.4) 2.74 (+0.1) 2.84 (+1.5) 2.76 (+0.6) 2.93 (+2.7)
17 2.95 (+0.8) Esther Falck 2008 Frederiksberg IF 2.85 (+0.0) 2.95 (+0.8) 2.92 (+0.6)
18 2.94 (+1.3) Christine Emilie Næsby 2007 Sparta 2.88 (+0.0) 2.80 (+0.6) 2.94 (+1.3)
19 2.90 (+0.7) Clara Vejlgaard 2008 Sparta 2.76 (+0.0) 2.90 (+1.5) 2.90 (+0.7)
22 2.85 (-0.2) Susanna Ring 2008 Amager AC 2.70 (+0.0) 2.68 (+2.7) 2.85 (-0.2)
26 2.63 (+0.3) Mille Bendtsen 2007 KIF 2.31 (+0.0) 2.19 (+0.8) 2.63 (+0.3)
28 2.37 (+0.0) Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM 2.37 (+0.0) 2.32 (+0.0) X
29 2.33 (+0.6) Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM 2.31 (+0.0) 2.15 (+0.0) 2.33 (+0.6)
31 2.31 (+0.3) Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik 1.98 (+0.0) 1.85 (+0.0) 2.31 (+0.3)
32 2.31 (+0.0) Susan Jawad 2008 Viking Atletik X 2.31 (+0.0) X
33 2.22 (-0.1) Helene Andersen 2008 Greve Atletik 2.11 (+0.0) 2.21 (+0.0) 2.22 (-0.1)
34 2.21 (+0.0) Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC 2.21 (+0.0) 1.88 (+0.0) 1.96 (+1.1)
35 1.81 (+0.0) Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM 1.19 (+0.0) 1.53 (+0.0) 1.81 (+0.0)
HEAT 2 / 2
1 4.16 (-1.6) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.75 (+0.0) 4.15 (-1.5) 4.16 (-1.6) 4.05 (-1.3) 3.96 (-0.6) 4.15 (-1.2)
5 3.50 (-2.2) Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC 3.33 (+0.1) 3.11 (-1.3) X 3.41 (-0.4) 3.40 (-0.1) 3.50 (-2.2)
6 3.44 (-0.8) Grace Dahi 2007 Greve Atletik 3.35 (+0.9) 3.33 (-1.1) 3.38 (-1.4) 3.34 (-1.2) 2.98 (-0.8) 3.44 (-0.8)
7 3.38 (-1.7) Laura Rosenkvist 2007 KIF 3.17 (+0.0) 3.23 (-0.3) 2.98 (-1.3) 3.37 (-2.0) 3.36 (-0.1) 3.38 (-1.7)
9 3.21 (-1.4) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 3.20 (+0.9) 3.08 (-1.2) 3.00 (-1.3) 3.21 (-1.4) 3.00 (-1.3) 3.17 (-1.2)
10 3.20 (+0.0) Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta 3.16 (+0.4) X 3.04 (-1.9) 3.09 (-0.7) 3.20 (+0.0) 3.01 (-3.1)
12 3.14 (+0.0) Mille Elmer 2007 KIF 3.14 (+0.0) - 2.97 (-0.9)
13 3.12 (-2.0) Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik 2.96 (+0.0) X 3.12 (-2.0)
14 3.09 (+0.0) Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 3.09 (+0.0) 3.01 (-1.1) 2.88 (-0.9)
15 3.04 (+0.0) Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF 3.04 (+0.0) 3.03 (-1.9) 3.04 (+0.0)
20 2.87 (+0.0) Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK 2.84 (-0.4) 2.87 (+0.0) 2.58 (-1.2)
21 2.87 (-1.4) Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.70 (-1.7) 2.74 (-1.3) 2.87 (-1.4)
23 2.75 (+0.0) Julie Gulev 2008 Viking Atletik 2.75 (+0.0) 2.58 (-0.1) 2.65 (-1.1)
24 2.73 (-0.7) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 2.62 (+0.0) 2.73 (-0.7) 2.34 (+0.0)
25 2.63 (+0.0) Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 2.59 (-0.6) 2.59 (-0.2) 2.63 (+0.0)
27 2.41 (-0.2) Leila Faljie 2008 Greve Atletik 1.79 (+0.0) 2.25 (-0.9) 2.41 (-0.2)
30 2.31 (+0.0) Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta 2.31 (+0.0) 2.22 (-0.5) 2.30 (-1.4)
36 0.00 (+0.0) Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.60 Lili Kökeny 2001 Sparta
2 12.76 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 12.90 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 13.62 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 13.98 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 15.23 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
7 17.07 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
8 17.61 Regitze Friis 2002 Amager AC
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 11:05
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.07 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 24.47 X 26.07 X X 24.05
2 24.79 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 20.36 21.76 24.03 X X 24.79
3 22.30 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 19.08 22.30 19.09 22.07 20.00 19.01
4 21.90 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM X 20.50 21.72 19.29 21.90 20.75
5 20.34 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 19.70 X X 15.23 19.49 20.34
6 17.15 Helene Ekner 2004 Amager AC X 14.56 17.15 X 14.75 15.94
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 15.60 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 17.14 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 17.20 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 18.10 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 19.90 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.88 (-1.3) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.57 (-3.4) 4.43 (-1.7) 4.64 (-1.1) 4.67 (+0.0) 4.83 (-1.8) 4.88 (-1.3)
2 4.66 (-2.6) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 4.66 (-2.6) 4.62 (-1.5) X 4.45 (-0.7) 4.39 (-2.4) 4.58 (-2.7)
3 4.66 (-1.5) Lili Kökeny 2001 Sparta X X 4.39 (-1.1) 4.59 (-2.5) X 4.66 (-1.5)
4 4.57 (-1.2) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.57 (-1.2) X X X 4.45 (-2.8) 4.39 (-1.9)
5 4.56 (-0.8) Vibha Soren 2001 KIF 4.03 (-1.6) 4.56 (-0.8) X 4.14 (-1.6) X 3.20 (-3.9)
6 4.49 (+0.0) Helena Ring 2002 Amager AC X 4.36 (-0.9) 4.05 (-2.1) 3.82 (-2.2) 4.49 (+0.0) 4.44 (-2.7)
7 4.40 (-0.9) Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF 3.97 (-2.2) 4.30 (-0.8) 4.28 (-0.9) 3.58 (-2.1) 4.40 (-0.9) 4.28 (-1.4)
8 4.05 (-1.1) Julie Møller 2002 Greve Atletik 4.01 (-2.8) 4.05 (-1.1) 4.02 (-3.5) 3.91 (-1.6) 3.98 (-3.5) 4.04 (-0.3)
9 4.04 (-1.9) Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta X X 4.04 (-1.9) X X X
10 0.00 (+0.0) Marie Dahi 2001 Greve Atletik X X X X X X
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.05 Emilie R.Hansen 1999 Sparta 12.62 X 12.10 12.59 12.97 13.05
2 11.14 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 11.14 10.94 11.04 11.06 X 10.45
3 8.95 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.61 8.89 X 8.95 X 8.78
4 7.53 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF X 7.02 7.23 7.23 7.14 7.53
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 11:15
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.60 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta 10.32 11.60 11.38 11.25 11.04 X
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:20
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 53.32 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 48.85 50.53 48.28 49.60 51.44 53.32
2 46.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 46.33 42.68 41.15 43.38 45.16 X
3 41.33 Dren Meri 2002 IK Olympia 34.46 39.57 39.44 39.76 41.33 X
4 39.50 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta X 36.52 35.07 36.43 39.50 39.29
5 38.33 Qswald Carstensen 2002 Sparta 36.87 38.33 X 35.76 X 35.50
6 37.76 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 37.76 36.11 35.88 31.49 32.90 X
7 35.93 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK 35.93 34.00 31.83
8 34.05 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 26.35 30.65 34.05
9 32.55 Victor Chabert 2002 Greve Atletik 32.55 32.47 X
10 29.98 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik 29.98 27.64 23.98
11 29.94 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 25.22 29.94 X
12 29.22 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 29.22 28.70 25.81
13 23.21 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF 23.21 21.84 X
14 18.79 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 17.22 16.04 18.79
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:25
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 15.51 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 16.81 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 17.21 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 17.38 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 19.37 Sebastian Steglgaard 2002 Trongården IF
6 20.50 Reuben Hamann 2002 KIF
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 10.86 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 11.34 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
3 11.70 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
4 11.75 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
5 12.60 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
6 12.63 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
7 12.80 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
8 13.32 Asger Abraham 2006 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 11.58 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 11.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 11.75 Celina Hagihara 2006 KIF
4 12.19 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 12.40 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 13.58 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
7 13.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 13.69 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:40
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.10 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 48.77 38.99 37.52 44.20 46.27 52.10
2 48.45 Marcus Juul Pedersen 2005 Greve Atletik-Skolestæve 39.71 42.52 41.99 43.99 45.58 48.45
3 46.59 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 44.44 46.59 42.96 44.12
4 45.54 Rolf Riisager 2006 Amager AC 42.84 39.99 36.46 43.99 44.00 45.54
5 40.59 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 40.59 39.69 37.65 31.17 36.65 31.43
6 39.72 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 36.13 36.28 39.72 38.31 38.27 38.93
7 37.09 Leon Hamann 2005 KIF 36.58 32.03 37.09
8 35.58 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 35.58 28.03 35.20
9 35.34 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta 35.34 35.03 32.17
10 33.31 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 33.31 29.03
11 31.90 Asger Abraham 2006 Sparta 31.90 30.20 30.62
12 31.57 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF 30.30 31.57 23.42
13 31.36 Valdemar Kopp 2006 Trongården IF 29.59 29.23 31.36
14 30.35 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 26.15 30.27 30.35
15 29.42 Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK 27.77 29.42 21.55
16 29.19 Christian Carstensen 2005 KIF 13.39 29.19 27.76
17 28.78 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM 28.78 27.58 28.28
18 18.08 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF 18.08 13.30 11.96
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.52 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.66 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 9.89 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 9.98 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 10.48 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
6 11.12 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
7 11.29 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
8 12.09 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.34 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik Delta X 13.91 13.30 14.34 13.73 13.82
2 14.24 Mads Lund 2000 Sparta 13.77 14.13 X 14.22 X 14.24
3 12.02 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 12.02 11.41 11.24 11.45 X 11.83
4 10.46 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 9.96 10.01 10.27 10.16 X 10.46
5 9.24 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 6.61 8.82 9.24 8.97 8.63 8.94
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 11:55
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.85 Michael Johansen 1975 Roar 14.30 14.36 X 14.85 X 14.44
2 10.73 René Nybo 1961 Glostrup IC 10.60 10.57 10.59 10.53 10.73 10.59
3 8.69 Esben Gudhjem 1998 Viking Atletik 8.69 X 8.05 8.64 8.66 8.58
Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.22 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta 9.61 X 10.22 X X -
Mænd 55-59 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.68 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 8.91 9.28 X 9.08 9.29 9.68
Mænd 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
4.0 kg
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 11:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.34 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 34.57 35.34 X X X X
2 31.64 Helena Ring 2002 Amager AC X 30.96 28.18 24.60 31.64 31.62
3 31.03 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 28.14 29.76 31.03 25.40 27.02 28.81
4 29.72 Sofia Lange 2002 Sparta 26.29 29.00 29.72 29.44 29.62 26.58
5 21.98 Regitze Friis 2002 Amager AC 15.61 19.99 17.73 19.53 19.64 21.98
6 18.03 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 15.99 16.00 17.24 14.94 18.03 X
7 15.72 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik X 15.72 X X X X
8 14.07 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik X 11.74 14.07 X X X
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.31 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 13.06 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 13.12 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 13.56 Mik R. Lønborg 2003 KIF
5 13.58 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 14.66 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
7 14.92 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
DNS Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.86 (-3.2) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.79 (-4.5) X 4.86 (-3.2) X X 4.85 (-1.0)
2 4.60 (-1.7) Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 4.46 (-2.4) 4.60 (-1.7) X 4.09 (-1.3)
3 4.53 (-1.9) Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik 4.22 (-1.0) X 4.12 (-3.0) 4.20 (-0.8) 4.37 (-0.3) 4.53 (-1.9)
4 3.62 (-1.8) Ya-Kaday Kamara 2000 KIF 3.40 (-2.6) 3.25 (-0.1) 3.53 (-2.8) 3.62 (-1.8) 3.44 (-1.9)
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 12:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 (-1.1) Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta 4.91 (-1.1) 4.91 (-2.0) 4.92 (-2.8) 5.05 (-1.0) 5.14 (-1.1)
2 5.04 (-2.3) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 4.68 (-1.9) 4.73 (-3.0) 5.04 (-2.3) 4.89 (-2.8) 4.91 (-1.4)
3 4.12 (-0.5) Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik 3.89 (-1.9) 4.12 (-0.5) 4.02 (-1.2) 4.10 (-0.2) 4.11 (-1.2) 4.02 (-2.3)
DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160 164 166
1 DUR 1.64 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O XO O XX
2 1.45 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia O O O O XXX
3 1.35 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC O O O O XXX
4 1.30 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk O O XO XXX
5 1.30 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC XO O XXO XXX
6 1.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O O XXX
6 1.25 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF O O O O O O XXX
8 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O O XO O XXX
9 1.25 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O XO XXX
10 1.20 Julie Svare 2003 Amager AC O O XXX
11 1.20 Karoline Bygwraa 2003 KIF O XO O XXO XXX
12 1.10 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O XXX
12 1.10 Mille Tofthøj 2003 HG ATM O O O XXX
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
9 9.93 Anders Silleborg 2007 Sparta
10 9.94 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
11 9.99 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
12 10.04 Birk Kryger 2008 HG ATM
13 10.06 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
14 10.32 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
15 10.38 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
DNS Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 9.42 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 9.48 Kevin Jensen 2007 KIF
3 9.57 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 9.69 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
5 9.80 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 9.94 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
7 9.95 Marvin Jensen 2007 KIF
7 9.95 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.03 (+0.0) Celina Hagihara 2006 KIF 3.72 (+1.7) 4.03 (+0.0) 3.94 (+1.1) 3.66 (+1.4) 3.82 (+1.9) 3.73 (+1.7)
2 4.01 (+1.9) Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 3.81 (+0.6) 3.88 (+0.3) 4.01 (+1.9) 3.86 (+1.7) 3.87 (+0.0) 3.97 (+1.4)
3 3.79 (+1.7) Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik 3.50 (+1.2) 3.73 (+1.1) 3.66 (+0.7) 2.86 (+1.2) 3.79 (+1.7) 3.65 (+0.0)
4 3.73 (+0.0) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.73 (+1.4) 3.73 (+0.0) 3.58 (+0.2) 3.48 (+0.8) 3.70 (+1.5) 3.59 (+0.8)
5 3.68 (+3.3) Sofia Bianco 2006 KIF 3.62 (+1.0) 3.65 (+1.0) 3.61 (+0.0) 3.68 (+3.3) 3.60 (+1.2) X
6 3.67 (+0.7) Elisabeth Elsner 2006 KIF 3.67 (+0.7) 3.61 (+0.0) 3.58 (+0.0) 3.21 (+0.6) 3.58 (+0.0) 3.51 (+0.9)
7 3.64 (+0.4) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.43 (+2.2) 3.64 (+0.4) 3.35 (+0.0)
8 3.62 (+0.0) Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF 3.56 (+2.1) 3.60 (+0.9) 3.62 (+0.0)
9 3.51 (+0.7) Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK X 3.47 (+0.8) 3.51 (+0.7)
10 3.49 (+1.8) Frederikke Jensen 2006 HG ATM 3.34 (+1.9) 3.49 (+1.8) 3.39 (+0.0)
11 3.47 (+1.8) Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC 3.47 (+1.8) 3.42 (+0.3) 3.41 (+0.1)
12 3.34 (+2.1) Freja Abraham 2006 Sparta 3.34 (+2.1) 3.30 (+0.4) 3.26 (+0.4)
13 3.31 (+1.7) Mie Sühler 2006 IK Olympia 3.31 (+1.7) 3.18 (+1.2) 2.88 (+0.0)
14 3.25 (+0.4) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.14 (+0.2) 3.03 (+0.0) 3.25 (+0.4)
15 3.24 (+0.6) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 2.86 (+2.5) 3.02 (+1.9) 3.24 (+0.6)
16 3.22 (+1.0) Laura Thygesen 2006 KIF 3.05 (+0.8) 3.22 (+1.0) 3.14 (+0.8)
17 3.10 (+0.0) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.98 (+0.2) 3.10 (+0.0) 3.07 (+1.3)
18 3.09 (+0.9) Laura Diaz Friis 2006 Sparta 2.82 (+1.1) 3.09 (+0.9) 2.92 (+0.9)
19 3.04 (+1.8) Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik 2.56 (+0.7) 3.04 (+1.8) 2.97 (+0.8)
20 2.96 (+0.0) Katrine Gulev 2006 Viking Atletik 2.68 (+1.2) 2.81 (+1.4) 2.96 (+0.0)
21 2.93 (+0.0) Mille Djurhus 2006 Greve Atletik 2.47 (+0.9) 2.93 (+2.2) 2.93 (+0.0)
22 2.88 (+1.1) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 2.48 (+1.4) 2.88 (+1.1) 2.44 (+1.1)
23 2.77 (+0.0) Emilie Jæger 2006 IK Hellas 2.35 (+1.4) 2.71 (+1.0) 2.77 (+0.0)
24 2.69 (+0.3) Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik 1.78 (+2.8) 2.46 (+2.2) 2.69 (+0.3)
25 2.34 (+1.3) Frida Revall 2006 Greve Atletik 2.34 (+1.3) 2.08 (+0.2) 1.79 (+0.0)
DNS Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 12:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.43 (+0.3) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.28 (+1.7) 4.41 (+0.4) 4.43 (+0.3) 4.19 (+0.6) 4.43 (+1.4) X
2 4.40 (+1.5) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.09 (+1.6) 4.27 (+0.9) 4.22 (+0.8) 4.19 (+0.6) 4.37 (+1.1) 4.40 (+1.5)
3 4.26 (+0.7) Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK X 4.23 (+2.0) 2.34 (+2.0) 3.71 (+0.3) 4.06 (+0.2) 4.26 (+0.7)
4 4.23 (+0.8) Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 4.15 (+0.9) 4.11 (+1.5) X 4.18 (+0.6) 4.23 (+0.8) 4.23 (+2.1)
5 4.04 (+0.8) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 4.04 (+0.8) 3.88 (+1.1) 3.81 (+0.2) 3.88 (+0.6) 2.76 (+0.0) 3.83 (+0.7)
6 4.01 (+1.7) Karla B. Langvik 2005 Sparta 4.01 (+1.7) 3.83 (+0.2) 3.99 (+0.0) 3.91 (+0.5) X 3.97 (+1.6)
7 4.00 (+0.4) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 4.00 (+0.4) 3.74 (+0.4) 3.78 (+0.3)
8 3.96 (+1.5) Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve 3.96 (+1.5) 3.81 (+0.8) 3.81 (+0.4)
9 3.86 (+1.1) Filippa Roug 2005 Ballerup AK X 3.82 (+0.5) 3.86 (+1.1)
10 3.75 (+0.8) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.75 (+0.8) X X
11 3.63 (+0.4) Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.51 (+0.8) 3.59 (+1.0) 3.63 (+0.4)
12 3.63 (+0.6) Anna Pedersen 2005 Sparta 3.63 (+0.6) 3.58 (+0.6) 3.52 (+0.4)
13 3.57 (+0.4) Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC X 3.57 (+0.4) 3.54 (+1.1)
14 3.56 (+1.0) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 3.46 (+1.7) 3.56 (+1.0) 3.55 (+0.5)
15 3.56 (+0.4) Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC 3.56 (+0.4) 3.38 (+1.5) 3.28 (+0.5)
16 3.53 (+2.0) Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC X X 3.53 (+2.0)
17 3.48 (+0.4) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC X 3.48 (+0.4) 3.45 (+0.6)
18 3.45 (+0.6) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 3.34 (+0.5) 3.45 (+0.6) X
19 3.31 (+1.1) Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik 3.25 (+0.3) 3.31 (+1.1) X
20 3.19 (+2.0) Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik 3.07 (+0.0) 3.16 (-0.1) 3.19 (+2.0)
21 3.15 (+0.6) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 3.15 (+0.6) 3.08 (+0.6) 2.94 (+0.9)
DNS Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
9 10.39 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
10 10.66 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
11 10.79 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
12 10.93 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
13 10.93 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
14 11.03 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
DNS Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
DNS Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 9.39 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 9.41 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 9.45 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
4 9.85 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 10.11 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 10.11 Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
7 10.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 10.32 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 11.34 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.57 Mads Lund 2000 Sparta
4 11.78 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 12.05 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
6 12.08 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.20 Oliver Birlie 1999 Amager AC
7 12.20 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
9 12.24 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
10 12.36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
11 12.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
5 12.05 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
6 12.08 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.20 Oliver Birlie 1999 Amager AC
9 12.24 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
10 12.36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
11 12.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 11.34 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.57 Mads Lund 2000 Sparta
4 11.78 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
7 12.20 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
DNS Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 12:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.85 Kevin Jensen 2007 KIF 36.87 38.36 36.64 32.09 38.85 33.97
2 36.53 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk 36.53 X 33.97 30.97 34.54 31.48
3 34.56 Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas 33.30 32.45 33.55 30.73 32.88 34.56
4 32.60 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 32.60 32.12 31.99 25.58 31.10 X
5 31.87 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta X 27.06 31.87 27.18 28.65 30.51
6 30.65 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM 22.01 30.26 21.73 27.97 29.22 30.65
7 29.91 Marvin Jensen 2007 KIF 29.91 28.20 26.81
8 29.45 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM 28.68 27.87 29.45
9 28.77 Anders Silleborg 2007 Sparta 28.77 27.67 28.31
10 28.19 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik 26.51 24.67 28.19
11 27.83 Mads Christoffersen 2007 HG ATM X 22.53 27.83
12 27.64 Mads Vincentsen 2007 Sparta X 25.25 27.64
13 27.34 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM 24.35 27.34 25.38
14 27.05 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 27.05 24.22 24.58
15 24.55 Jonathan Mansfeldt 2007 KIF 24.55 22.06 21.70
16 24.52 Victor Visan Bahn 2007 Sparta 23.06 X 24.52
17 22.40 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta 22.40 19.78 13.83
18 19.30 Emil Stilling 2007 Holte Atletik 19.30 X 18.18
19 18.07 Theodor Bjerg 2007 IK Hellas 18.07 11.26 8.55
20 16.46 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas 16.46 X 14.28
21 13.67 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 13.67 9.95 11.40
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.72 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
2 12.10 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 12.16 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
4 12.92 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
5 13.65 Henrik Berg 1963 Bagsværd AC
DNF Jørgen Linde 1942 Uden klub
DNS Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
DNS Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.4
1 13.31 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 13.45 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 13.94 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 14.06 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
5 15.70 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.83 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 13.07 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 13.78 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.55 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 35.97 33.20 X 36.05 35.94 38.55
2 36.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 30.23 36.79 31.76 34.77 36.73 36.22
3 36.28 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 32.88 30.28 36.28 34.89 34.37 35.15
4 35.79 Sofus Lassen 2003 Sparta X 32.79 35.28 31.97 35.79 34.79
5 34.28 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 29.44 31.93 33.41 30.87 31.89 34.28
6 32.97 Mik R. Lønborg 2003 KIF 32.40 30.28 32.97 27.69 30.13 29.37
7 31.89 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC 31.89 31.31 30.12
8 30.73 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 28.77 30.73 22.49
9 29.65 Tobias Bjerre 2004 KIF 29.65 28.91 28.83
10 26.91 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 26.91 23.09 23.36
11 26.78 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC 26.78 25.16 19.44
12 26.74 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 25.24 22.54 26.74
13 26.65 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 26.65 23.58 22.93
14 23.80 Christian veselinovski 2004 Sparta X 20.86 23.80
15 21.43 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 13.87 18.79 21.43
16 21.17 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF 18.38 21.17 20.84
17 20.72 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas 19.46 20.72
18 19.19 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK X X 19.19
19 18.41 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 18.41 15.11 X
20 18.22 Mads Emil Svensson 2003 KIF 14.50 18.22 17.09
21 16.70 Theodor Hennecke 2004 Roar 16.70 14.94 15.25
22 0.00 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM X X X
22 0.00 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF X X X
Drenge 8 år - Boldkast - Day 1 at 12:50
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.56 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 28.62 28.31 30.07 29.77 30.07 30.56
2 26.54 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta X 26.24 25.18 26.54 21.50 X
3 26.21 William Thøgersen 2008 Sparta 25.39 X 21.75 26.21 24.50 24.75
4 25.42 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC X 23.06 X 18.04 25.42 21.32
5 24.70 Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas 23.04 20.95 23.80 24.38 24.70 23.06
6 22.72 Karl Søttrup 2009 Ballerup AK 20.89 22.65 21.73 22.09 22.72
7 20.10 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC 15.01 20.10 19.32
8 19.10 Birk Kryger 2008 HG ATM X 19.10 16.57
9 17.45 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas 14.75 16.59 17.45
10 17.21 Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC 15.35 16.35 17.21
11 16.96 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik 16.96 16.80 15.02
12 16.55 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta 15.31 16.55 16.24
13 10.30 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas 9.63 10.30 X
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.26 (-2.4) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.05 (-1.8) 4.43 (-1.9) 6.26 (-2.4)
2 5.78 (-3.7) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta 5.48 (-2.2) 5.78 (-3.7) X 5.49 (-2.3) 5.64 (-0.3) 5.28 (-1.9)
3 5.61 (-0.9) Alexander Haugeby 2000 Sparta 5.39 (-1.9) 5.03 (-2.7) 5.14 (-2.0) 5.16 (-1.1) X 5.61 (-0.9)
4 4.11 (-1.2) Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 4.11 (-1.2) X X
5 0.00 (+0.0) Emil Frænde 2000 Sparta X X X X X X
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.50 (-1.7) Peter Andersson 1999 Greve Atletik X X 6.05 (-2.8) 6.16 (-2.2) X 6.50 (-1.7)
2 6.25 (-0.1) Kasper Andersson 1997 Greve Atletik X X 6.25 (-0.1) 6.00 (-0.2) X X
3 5.94 (-0.9) Tomas Kofoed-Nielsen 1976 KIF 5.94 (-0.9) 5.81 (-2.5) X X X X
4 5.69 (-2.1) Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta 5.39 (-0.4) 5.51 (-2.0) 5.38 (-0.6) 5.18 (-1.3) 5.49 (-1.8) 5.69 (-2.1)
5 5.60 (-0.4) Kristian Kolbye 1996 Amager AC 5.52 (-0.7) X 5.37 (-2.0) 5.49 (-0.9) 5.60 (-0.4) 5.50 (-1.4)
6 0.00 (+0.0) Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM X X X X X X
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 24.98 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
2 25.33 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 25.76 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 26.05 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
5 26.17 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 26.41 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 26.50 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 26.93 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholm IF
9 27.01 Qswald Carstensen 2002 Sparta
10 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
11 27.33 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
12 28.71 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
13 29.35 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
14 31.05 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
15 31.35 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.5
12 28.71 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
13 29.35 Rasmus Baltzersen 2002 Ballerup AK
14 31.05 Jason Overgaard 2001 Fremad Holbæk
DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
DNS Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
DNS Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongården IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.5
5 26.17 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 26.93 Jakob Zäll 2001 SWE - Ängelholm IF
9 27.01 Qswald Carstensen 2002 Sparta
10 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
11 27.33 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
15 31.35 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.7
1 24.98 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
2 25.33 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 25.76 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 26.05 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 26.41 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 26.50 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 139 141
1 1.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O O XO XXX
2 1.30 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK O O O XXX
3 1.30 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O XO XXX
4 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O O O XO XXX
5 1.20 Smilla Hytholm Alex Peter 2004 Holte Atletik XO O XXX
6 1.20 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK O O XXO XXX
7 0.00 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK XXX
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.22 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 31.83 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 31.87 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
4 32.36 Adam Skytte 2006 KIF
5 32.59 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
6 32.87 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
7 33.04 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
8 33.59 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
9 34.24 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
10 34.74 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
11 35.00 David Rogge 2006 Hvidovre AM
12 35.35 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
13 35.36 William Hvass 2006 Sparta
14 35.41 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
15 37.04 Anton Malkov 2006 Amager AC
16 37.52 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 40.05 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
18 43.07 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
3 31.87 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
5 32.59 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
9 34.24 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
12 35.35 Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM
15 37.04 Anton Malkov 2006 Amager AC
18 43.07 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.1
2 31.83 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 32.36 Adam Skytte 2006 KIF
6 32.87 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
7 33.04 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
8 33.59 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
14 35.41 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.6
1 30.22 Lance Aabo 2006 HG ATM
10 34.74 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
11 35.00 David Rogge 2006 Hvidovre AM
13 35.36 William Hvass 2006 Sparta
16 37.52 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
17 40.05 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
DNS Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
Drenge 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.45 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 28.66 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 31.33 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
4 31.49 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 31.63 Leon Hamann 2005 KIF
6 31.75 Asger Liboriussen 2005 Sparta
7 31.81 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
8 32.07 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
9 32.33 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
10 32.98 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
11 33.11 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
12 33.54 Elias Solvang 2005 IK Hellas
13 34.77 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
14 36.06 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
15 38.51 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
16 40.31 Christian Carstensen 2005 KIF
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.2
9 32.33 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
10 32.98 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
14 36.06 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
15 38.51 Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik
16 40.31 Christian Carstensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.2
3 31.33 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 31.63 Leon Hamann 2005 KIF
6 31.75 Asger Liboriussen 2005 Sparta
7 31.81 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
11 33.11 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
12 33.54 Elias Solvang 2005 IK Hellas
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.1
1 28.45 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 28.66 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 31.49 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
8 32.07 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
13 34.77 Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM
DNS Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.61 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 28.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 29.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 30.00 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
5 30.38 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
6 30.43 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
7 31.13 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
8 31.16 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
9 31.28 Søs Sühler 2004 IK Olympia
10 31.35 Helene Ekner 2004 Amager AC
11 31.77 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
12 31.98 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
13 32.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 32.96 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
15 32.97 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
16 33.02 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
17 33.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
18 34.17 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
19 34.55 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
20 34.76 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
21 35.19 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
22 38.53 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
7 31.13 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
11 31.77 Julia Taanum 2004 Køge Atletik
16 33.02 Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
17 33.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
18 34.17 Esther Kirkeby 2004 Gentofte IK
20 34.76 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
22 38.53 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK
DNS Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.4
5 30.38 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
8 31.16 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
10 31.35 Helene Ekner 2004 Amager AC
12 31.98 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
13 32.14 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
15 32.97 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
19 34.55 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
21 35.19 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
1 28.61 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 28.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 29.24 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 30.00 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 30.43 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
9 31.28 Søs Sühler 2004 IK Olympia
14 32.96 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 13:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.21 (+1.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 4.02 (+2.1) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 3.79 (+2.1) Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas
4 3.71 (+0.2) Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
5 3.64 (+2.2) Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 3.62 (+0.5) Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
7 3.56 (+0.6) Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
8 3.48 (+0.6) Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
9 3.45 (+0.3) Mads Vincentsen 2007 Sparta
10 3.34 (+1.7) Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
11 3.34 (+0.0) Jonathan Mansfeldt 2007 KIF
12 3.31 (+0.6) Marvin Jensen 2007 KIF
13 3.30 (+0.0) Victor Visan Bahn 2007 Sparta
14 3.30 (+2.5) Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
15 3.20 (+0.6) Birk Kryger 2008 HG ATM
16 3.15 (+0.0) Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
17 3.02 (+1.4) Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
18 2.98 (+1.2) Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
19 2.94 (+2.5) Simon Castberg Kaus 2007 Sparta
20 2.93 (+0.8) Karl Søttrup 2009 Ballerup AK
21 2.89 (+0.3) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
22 2.88 (+0.0) Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
23 2.87 (+0.7) Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
24 2.86 (+2.0) Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
25 2.86 (+1.1) Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
26 2.86 (+0.9) Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
27 2.80 (+1.7) Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
28 2.79 (+2.1) Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM
29 2.79 (+1.1) Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
30 2.72 (+2.0) Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC
31 2.71 (+0.0) Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas
32 2.69 (+0.7) Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
33 2.69 (+0.4) Theodor Bjerg 2007 IK Hellas
34 2.65 (+0.7) Mads Christoffersen 2007 HG ATM
35 2.58 (+1.2) Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
36 2.55 (+2.0) Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
37 2.49 (+0.4) Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
38 2.46 (+0.5) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
39 2.38 (+0.5) Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta
40 2.33 (+1.9) Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
41 2.22 (+0.0) Anders Silleborg 2007 Sparta
HEAT 1 / 2
2 4.02 (+2.1) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas X 4.02 (+2.1) 3.99 (+0.6) 3.65 (+0.3) 3.78 (+1.2) X
4 3.71 (+0.2) Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk 2.38 (+0.5) 3.40 (+0.2) X 3.55 (+0.8) 3.71 (+0.2) 3.60 (+0.5)
6 3.62 (+0.5) Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM 3.44 (+1.3) 3.62 (+0.5) 3.43 (+0.7) 3.44 (+0.6) 3.44 (+0.4) 3.49 (+0.4)
7 3.56 (+0.6) Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 3.56 (+0.6) 3.52 (+0.7) 3.48 (+1.2) 3.14 (+0.7) 3.26 (+1.2) 3.36 (+1.3)
8 3.48 (+0.6) Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK 3.45 (+0.5) 3.44 (+0.5) 3.48 (+0.6) 2.99 (+0.4) 3.31 (+0.3) 3.42 (+1.7)
10 3.34 (+1.7) Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta 3.12 (+1.3) 3.34 (+1.7) 3.26 (+0.4) 2.71 (+1.1) 3.29 (+0.3) 3.32 (+1.3)
12 3.31 (+0.6) Marvin Jensen 2007 KIF 3.31 (+0.6) 3.26 (+0.4) 3.09 (+1.7)
14 3.30 (+2.5) Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta 3.07 (+0.6) 3.30 (+2.5) 3.08 (+0.6)
15 3.20 (+0.6) Birk Kryger 2008 HG ATM 3.10 (+0.6) 2.77 (+0.9) 3.20 (+0.6)
16 3.15 (+0.0) Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik 3.06 (+0.9) 3.15 (+0.0) 3.15 (+0.6)
23 2.87 (+0.7) Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC 2.82 (+0.4) 2.87 (+0.7) 2.75 (+1.2)
24 2.86 (+2.0) Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas 2.78 (+1.7) 2.86 (+2.0) X
25 2.86 (+1.1) Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas 2.75 (+0.4) 2.71 (+1.3) 2.86 (+1.1)
27 2.80 (+1.7) Mikkel Drage 2008 Greve Atletik 2.80 (+1.7) 2.52 (+0.5) 2.64 (+1.6)
32 2.69 (+0.7) Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC 2.68 (+1.6) 2.69 (+0.7) 2.65 (+0.5)
33 2.69 (+0.4) Theodor Bjerg 2007 IK Hellas 2.69 (+0.4) X 2.52 (+0.6)
35 2.58 (+1.2) Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas 2.36 (+2.9) 2.38 (+1.1) 2.58 (+1.2)
37 2.49 (+0.4) Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC 2.46 (+0.8) 2.49 (+0.4) X
38 2.46 (+0.5) Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas 2.40 (+0.1) 2.28 (+0.3) 2.46 (+0.5)
39 2.38 (+0.5) Johannes Helweg-Ovesen 2008 Sparta X X 2.38 (+0.5)
41 2.22 (+0.0) Anders Silleborg 2007 Sparta 2.22 (+0.0) X X
HEAT 2 / 2
1 4.21 (+1.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 4.01 (+1.0) 4.10 (+2.1) 4.21 (+1.2) 4.15 (+0.7) 4.19 (+1.2) X
3 3.79 (+2.1) Oliver Ndiaye 2007 IK Hellas 3.51 (+2.3) 3.51 (+0.9) 3.66 (+1.0) 3.55 (+0.0) 3.79 (+2.1) 3.53 (+1.1)
5 3.64 (+2.2) Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM 3.40 (+3.2) 3.38 (+1.5) 3.29 (-0.3) 3.31 (+0.7) 3.58 (+2.1) 3.64 (+2.2)
9 3.45 (+0.3) Mads Vincentsen 2007 Sparta 3.40 (+1.5) 3.45 (+0.3) 3.21 (+1.3) 3.37 (+0.7) 3.34 (+0.2) 3.44 (+1.9)
11 3.34 (+0.0) Jonathan Mansfeldt 2007 KIF 3.17 (+3.0) 3.28 (+1.6) 3.22 (+1.5) 3.32 (+1.3) 3.34 (+0.0) 3.24 (+0.7)
13 3.30 (+0.0) Victor Visan Bahn 2007 Sparta 3.12 (+2.2) 2.60 (+2.0) 3.30 (+0.0) X 3.30 (+0.8) 3.04 (+1.8)
17 3.02 (+1.4) Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta 3.01 (+1.8) 2.80 (+2.0) 3.02 (+1.4)
18 2.98 (+1.2) Kasper Christensen 2007 Viking Atletik 2.93 (+0.2) 2.98 (+1.2) 2.85 (+0.9)
19 2.94 (+2.5) Simon Castberg Kaus 2007 Sparta 2.94 (+2.5) 2.93 (+1.0) 2.84 (+0.0)
20 2.93 (+0.8) Karl Søttrup 2009 Ballerup AK 2.93 (+0.8) 2.73 (+0.1) 2.74 (+1.5)
21 2.89 (+0.3) Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas 2.81 (+1.2) 2.89 (+0.3) 2.82 (+0.1)
22 2.88 (+0.0) Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas 2.82 (+0.1) 2.88 (+0.0) 2.59 (+0.3)
26 2.86 (+0.9) Magnus Dons 2008 Bagsværd AC 2.70 (+1.1) 2.39 (+0.0) 2.86 (+0.9)
28 2.79 (+2.1) Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM 2.79 (+2.1) 2.75 (+0.7) 2.71 (+1.5)
29 2.79 (+1.1) Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM 2.42 (+0.0) 2.79 (+1.1) 2.55 (+0.8)
30 2.72 (+2.0) Jaspar Løvdal Nielsen 2008 Amager AC 2.66 (+0.5) 2.72 (+2.0) 2.51 (+1.2)
31 2.71 (+0.0) Frederik S. Nielsen 2008 IK Hellas 2.71 (+0.0) 2.53 (-0.5) 2.49 (+0.9)
34 2.65 (+0.7) Mads Christoffersen 2007 HG ATM 2.65 (+0.7) X X
36 2.55 (+2.0) Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik 2.35 (+1.4) 2.43 (+1.3) 2.55 (+2.0)
40 2.33 (+1.9) Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM 2.27 (+2.1) 2.27 (+0.0) 2.33 (+1.9)
DNS Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.14 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 29.93 X 34.14 29.27 X 32.88
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.06 Mads Lund 2000 Sparta 37.50 X 41.06 X X X
2 33.27 Alexander Haugeby 2000 Sparta X 33.27 X X 33.11 X
3 33.18 Emanuel Hammann 1999 KIF X 25.82 33.18 32.01 31.59 32.52
4 25.71 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 25.71 25.33 25.15 23.90 20.53 23.64
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 13:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 31.78 René Nybo 1961 Glostrup IC 31.78 X X X X X
Kvinder 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 27.53 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 27.07 26.84 27.53 X 27.03 X
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.58 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta 26.64 32.34 30.58 32.58 X X
Mænd 55-59 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.48 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 32.22 31.14 31.04 29.49 29.13 32.48
Mænd 60-64 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.50 Martin Iversen 1956 Hvidovre AM X 39.37 42.50 X 40.55 41.12
Mænd 75-79 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.31 Niels Ole Frederiksen 1941 Roar X 24.31 X X X X
Piger 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.68 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.79 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 27.98 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 28.75 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 28.77 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
7 28.87 Annika Haldbo 2003 Sparta
8 29.06 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
9 29.12 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
10 29.58 Regitze Steenberg 2003 Sparta
11 29.66 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 29.68 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
13 29.98 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholm IF
14 30.02 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
15 30.37 Nanna Elmer 2003 KIF
16 30.69 Julie Svare 2003 Amager AC
17 30.72 Karoline Bygwraa 2003 KIF
18 31.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
19 31.20 Maria Brorsen 2003 KIF
20 31.29 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
21 31.48 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
22 31.61 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
23 31.70 Alberte Ulrik 2003 KIF
24 31.72 Isabel Møller 2003 Amager AC
25 32.35 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
26 32.70 Karen Tonsgaard 2003 KIF
27 32.82 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
28 33.71 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
29 36.20 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
30 36.23 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
31 37.93 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
HEAT 1 / 5 - Wind: +0.0
20 31.29 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
21 31.48 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
26 32.70 Karen Tonsgaard 2003 KIF
28 33.71 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
29 36.20 Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
HEAT 2 / 5 - Wind: -0.1
6 28.77 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
16 30.69 Julie Svare 2003 Amager AC
18 31.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
22 31.61 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
23 31.70 Alberte Ulrik 2003 KIF
24 31.72 Isabel Møller 2003 Amager AC
25 32.35 Benedicte Rasmussen 2003 Fremad Holbæk
27 32.82 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
HEAT 3 / 5 - Wind: -0.4
10 29.58 Regitze Steenberg 2003 Sparta
11 29.66 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 29.68 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
13 29.98 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholm IF
14 30.02 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
15 30.37 Nanna Elmer 2003 KIF
17 30.72 Karoline Bygwraa 2003 KIF
19 31.20 Maria Brorsen 2003 KIF
HEAT 4 / 5 - Wind: -1.5
1 26.68 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.79 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 27.98 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 28.75 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
7 28.87 Annika Haldbo 2003 Sparta
8 29.06 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
9 29.12 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.1
30 36.23 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
31 37.93 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.61 (-0.9) Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 4.68 (+0.5) 5.13 (-0.9) 5.24 (-0.9) 5.25 (-1.8) 5.58 (-1.9) 5.61 (-0.9)
2 5.41 (-1.1) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 4.50 (-2.8) 5.04 (-1.4) 4.87 (-1.2) X X 5.41 (-1.1)
3 5.18 (-2.5) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta X X 4.98 (-1.6) X 5.03 (-1.4) 5.18 (-2.5)
4 5.03 (-1.8) Qswald Carstensen 2002 Sparta 4.80 (-0.8) 4.86 (-1.2) X X 5.03 (-1.8)
5 5.02 (-1.2) Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 4.89 (-2.7) X 4.75 (-0.2) 4.67 (-2.3) 4.87 (-1.2) 5.02 (-1.2)
6 4.76 (-1.3) Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK 4.22 (-2.6) 4.44 (-0.5) 4.69 (-1.3) 4.76 (-1.3) 4.55 (-1.5) 4.44 (-1.6)
7 4.65 (-0.8) Luke Basiliadis 2002 Sparta 4.65 (-0.8) X X
8 4.23 (-0.4) Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF 3.90 (-1.6) 4.23 (-0.4) 3.97 (-1.3)
9 3.88 (-2.0) Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 3.88 (-2.0) 3.31 (-1.9) 3.62 (-0.9)
DNS Oscar Langtved Pallisgaar 2002 Trongården IF
DNS Tobias Vig Andersen 2001 Trongården IF
DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
DNS Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Drenge 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 13:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.79 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 24.79 22.99 15.63 19.05 22.79 21.36
2 21.78 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 21.78 X 16.99 X 19.92 21.02
3 21.76 Frederik Pedersen 2005 Greve Atletik 21.76 16.11 21.17 X 17.39 17.83
4 19.36 Rolf Riisager 2006 Amager AC 15.00 16.15 14.11 18.49 19.36 18.75
5 18.20 Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF 14.21 16.45 16.08 18.20 16.71 X
6 15.42 Emil D. Pedersen 2005 Greve Atletik 15.42 X 14.38 13.52 X 14.21
7 15.24 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 15.24 15.21 12.69
8 15.06 Asger Abraham 2006 Sparta X 15.06 13.29
9 12.43 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta X X 12.43
DNS William Jacobsen 2005 KIF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148
1 1.45 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF O O XXO XXO XXX
2 1.40 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O XXX
Piger 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 32.38 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 34.68 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 34.98 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
4 35.04 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 36.13 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
6 36.47 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
7 36.97 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
8 37.23 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
9 37.66 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
10 37.69 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
11 38.47 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
12 39.89 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
13 40.21 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
14 42.17 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
15 42.18 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
16 44.44 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
17 45.91 Susanna Ring 2008 Amager AC
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.5
2 34.68 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 36.47 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
9 37.66 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
11 38.47 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik
13 40.21 Amalie Hesthaven 2008 Gentofte IK
DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.9
3 34.98 Filippa Hytholm Alex 2007 Holte Atletik
7 36.97 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
12 39.89 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM
14 42.17 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
16 44.44 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
17 45.91 Susanna Ring 2008 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.3
1 32.38 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 35.04 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 36.13 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
8 37.23 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
10 37.69 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
15 42.18 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta
DNS Filippa B. Clemmensen 2007 Gentofte IK
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 14:10
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.83 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 17.83 28.83 23.73 21.34 23.18
2 28.65 Søs Sühler 2004 IK Olympia 24.89 26.97 25.94 28.65 28.24 28.04
3 27.03 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 21.25 23.74 24.18 27.03 26.10 26.76
4 26.97 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 20.86 22.68 21.47 21.83 23.59 26.97
5 25.86 Smilla Kristensen 2004 KIF 23.86 25.71 25.33 X 25.86 23.62
6 21.65 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 19.02 20.76 16.86 21.12 21.65 19.56
7 19.54 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK X 17.63 19.54
8 18.06 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta 12.47 17.75 18.06
9 15.37 Josepha Dahl 2004 Korsør AM X 15.01 15.37
10 13.44 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 11.88 12.06 13.44
11 11.69 Helene Ekner 2004 Amager AC 11.40 10.16 11.69
12 9.81 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 9.39 7.56 9.81
13 6.38 Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK 5.10 6.38 5.01
14 0.00 Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK X X X
DNS Smilla Hytholm Alex Peter 2004 Holte Atletik
DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
Piger 10-11 år - 200 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 29.06 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 30.13 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 30.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 31.11 Karla B. Langvik 2005 Sparta
5 31.48 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 32.50 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
7 32.63 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
8 33.19 Liv Berendt 2005 Amager AC
9 33.39 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
10 33.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
11 33.78 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
12 33.99 Malou Basson 2005 KIF
13 34.12 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
14 34.21 Asta Jensen 2005 Allerød AM
15 34.49 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
16 34.53 Ditte Jensen 2005 KIF
17 34.64 Anna Pedersen 2005 Sparta
18 35.92 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
19 36.25 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
20 36.45 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
21 36.62 Freja Veicherts 2005 KIF
22 36.81 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.2
8 33.19 Liv Berendt 2005 Amager AC
12 33.99 Malou Basson 2005 KIF
13 34.12 Isabel Rose Skanborg 2005 Bagsværd AC
14 34.21 Asta Jensen 2005 Allerød AM
15 34.49 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
20 36.45 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
DNS Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.6
9 33.39 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
11 33.78 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
16 34.53 Ditte Jensen 2005 KIF
17 34.64 Anna Pedersen 2005 Sparta
18 35.92 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
19 36.25 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
21 36.62 Freja Veicherts 2005 KIF
22 36.81 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.6
1 29.06 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 30.13 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 30.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 31.11 Karla B. Langvik 2005 Sparta
5 31.48 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 32.50 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
7 32.63 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
10 33.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 14:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.35 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 30.48 31.73 30.98 33.35 31.22 29.72
2 29.74 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC 29.74 20.09 23.85 19.61 26.65 25.84
3 28.89 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 22.59 25.32 28.39 27.13 28.89 26.08
4 27.47 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 26.15 24.65 25.41 23.81 25.65 27.47
5 26.38 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas 25.91 26.38 26.00 25.60 24.67 X
6 26.16 Helene Salomonsen 2007 Sparta X 26.16 19.93 16.84 25.23 22.68
7 22.60 Line Svare 2008 Amager AC 20.00 20.29 19.40 22.60 15.89 21.03
8 22.50 Mille Elmer 2007 KIF X 20.78 21.18 17.12 22.50 16.00
9 20.12 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta 4.86 X 20.12
10 19.74 Clara Vejlgaard 2008 Sparta 19.52 19.60 19.74
11 19.38 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF 18.59 19.38 18.04
12 18.97 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 18.97 13.44 16.86
13 17.07 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK 12.40 17.07 8.91
14 16.56 Laura Rosenkvist 2007 KIF 16.56 X 14.18
15 16.34 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik Delta 16.34 13.14 13.52
16 15.12 Mille Bendtsen 2007 KIF 15.12 12.81 14.04
17 14.88 Susanna Ring 2008 Amager AC 14.88 12.99 9.49
18 14.71 Freja Riber Kristensen 2008 Slagelse Atletik Delta X 14.71 8.37
19 12.76 Susan Jawad 2008 Viking Atletik 10.82 9.46 12.76
20 10.46 Julie Gulev 2008 Viking Atletik 10.04 10.46 8.63
21 10.14 Filippa O. Jørgensen 2008 Greve Atletik 10.14 X 9.07
22 9.40 Leila Faljie 2008 Greve Atletik 8.78 7.14 9.40
23 8.98 Kathrine Bay Albertsen 2008 Amager AC 4.91 8.98 7.77
24 8.88 Nadia Steen Hansen 2007 Allerød AM 7.85 7.84 8.88
25 7.91 Sofie Ferslev Kaspersen 2007 Allerød AM 7.91 5.04 7.47
26 6.78 Helene Andersen 2008 Greve Atletik X 6.22 6.78
27 6.59 Katharina Kaufmann 2008 Greve Atletik X 6.59 5.87
28 5.86 Sarah Steen Hansen 2009 Allerød AM 4.37 5.71 5.86
29 0.00 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta X X X
DNS Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
DNS Eva Tomovski 2009 Hvidovre AM
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.87 Celina Hagihara 2006 KIF
2 32.80 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 33.84 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 33.87 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
5 33.99 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
6 34.41 Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC
7 34.44 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
8 34.87 Sofia Bianco 2006 KIF
9 35.33 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
10 35.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
11 36.01 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
12 36.85 Freja Abraham 2006 Sparta
13 36.88 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
14 37.58 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
15 37.69 Viola Jensen 2006 Greve Atletik
16 37.88 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
17 38.04 Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik
18 40.55 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.1
2 32.80 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 33.99 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
7 34.44 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
14 37.58 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
15 37.69 Viola Jensen 2006 Greve Atletik
17 38.04 Agnes Sewerin Pryning 2006 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.4
6 34.41 Clara Juul Pallesen 2006 Amager AC
8 34.87 Sofia Bianco 2006 KIF
12 36.85 Freja Abraham 2006 Sparta
13 36.88 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
16 37.88 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
DNS Johanne Stegelmann 2006 KIF
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.4
1 31.87 Celina Hagihara 2006 KIF
3 33.84 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 33.87 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
9 35.33 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
10 35.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
11 36.01 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
18 40.55 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - Diskoskast - Day 1 at 14:55
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.63 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 17.63 X 14.79 12.59 13.35 14.02
2 11.79 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta X 10.59 9.98 11.39 11.79 10.43
3 11.52 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 10.83 9.88 10.38 11.52 11.24 11.29
4 10.88 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF X 10.77 10.88 9.65 10.41 8.44
5 9.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 9.29 X X 7.68 7.59 8.24
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.77 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 28.66 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 29.43 Carl Aabo 2004 HG ATM
4 29.82 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
5 30.04 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
6 30.26 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 30.30 Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
8 30.46 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
9 30.77 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
10 31.22 Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
11 31.26 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
12 31.54 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
13 31.90 Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
14 31.95 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
15 32.04 Jacob Cort 2004 Viking Atletik
16 32.49 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
17 33.12 Christian veselinovski 2004 Sparta
18 33.61 Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
19 34.15 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
20 34.23 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
21 35.10 Magnus Cold 2004 IK Hellas
22 35.99 Mads Kjær 2004 Greve Atletik
23 36.44 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.9
8 30.46 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
11 31.26 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
13 31.90 Andreas Lau Sørensen 2004 Roar
15 32.04 Jacob Cort 2004 Viking Atletik
16 32.49 Julius Claville Sørensen 2004 IK Hellas
22 35.99 Mads Kjær 2004 Greve Atletik
23 36.44 Bertil Winsløv 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.1
5 30.04 Victor Jørgensen 2004 Greve Atletik
7 30.30 Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
12 31.54 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
18 33.61 Jonas Lysk 2004 Fredensborg AK
20 34.23 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
21 35.10 Magnus Cold 2004 IK Hellas
DNS Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.4
2 28.66 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
9 30.77 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
10 31.22 Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
14 31.95 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
17 33.12 Christian veselinovski 2004 Sparta
19 34.15 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
DNS Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
HEAT 4 / 4 - Wind: -0.3
1 27.77 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 29.43 Carl Aabo 2004 HG ATM
4 29.82 Sofus vølund 2004 Bagsværd AC
6 30.26 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
DNS Frederik Lee 2004 AGF
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 15:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.52 (+2.0) Lance Aabo 2006 HG ATM 4.45 (+2.2) 4.51 (+1.3) 4.52 (+2.0) - - -
2 4.14 (+0.0) Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK X 4.11 (+1.3) 3.87 (+0.1) 3.78 (+0.3) 4.14 (+0.0) 3.69 (+0.9)
3 3.94 (+1.4) Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 3.79 (+1.9) 3.53 (+0.5) X 3.60 (+2.5) X 3.94 (+1.4)
4 3.92 (+0.6) Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF 3.92 (+0.6) 3.76 (+0.4) 3.81 (+1.7) 3.85 (+2.6) 3.91 (+0.4) 3.63 (+1.0)
5 3.91 (+1.1) Rolf Riisager 2006 Amager AC 3.91 (+1.1) 3.66 (+0.0) 3.61 (+1.2) 3.31 (+0.6) 3.21 (+0.9) 3.80 (+1.1)
6 3.80 (+0.0) Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF 3.80 (+0.0) 3.57 (+0.4) 3.65 (+1.7) 3.61 (+0.0) 3.58 (-0.4) 3.75 (+0.7)
7 3.69 (+1.6) Kasper Birk 2006 Hvidovre AM 3.62 (+1.5) 3.57 (+0.8) 3.69 (+1.6)
8 3.61 (+1.2) Christian Andersson 2006 Greve Atletik 2.02 (+0.4) 3.61 (+1.2) 3.59 (+0.6)
9 3.48 (+0.6) Oskar Hovmand Petersson 2006 Hvidovre AM 3.48 (+2.4) 3.48 (+0.6) 3.19 (+0.8)
10 3.47 (+0.0) Adam Skytte 2006 KIF 3.47 (+0.0) 3.35 (+0.0) 3.38 (+0.0)
11 3.43 (+1.6) Asger Abraham 2006 Sparta 3.43 (+1.6) X 3.33 (+1.1)
12 3.34 (+0.1) Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM 3.15 (+1.0) 2.90 (+0.1) 3.34 (+0.1)
13 3.24 (+0.8) Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 3.24 (+0.8) 3.09 (+0.0) 2.97 (+0.3)
14 3.17 (+0.0) William Hvass 2006 Sparta 3.17 (+1.9) 3.17 (+0.0) 3.14 (+0.3)
15 3.06 (+1.8) Benjamin Kegle 2006 Fredensborg AK 3.05 (+1.5) 3.06 (+1.8) 2.96 (+0.0)
16 3.02 (+1.4) Anton Malkov 2006 Amager AC 3.02 (+1.4) 2.98 (+0.1) 2.51 (+0.1)
17 2.84 (+1.4) Aksel Westergaard-Kabelma 2006 KIF X X 2.84 (+1.4)
DNS Valdemar Kopp 2006 Trongården IF
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 15:05
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.90 (+0.4) Hakeem Ali 2005 Sparta X 4.89 (-0.1) 4.90 (+0.4) X 4.76 (+0.6) 4.87 (+0.8)
2 4.71 (+0.7) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.71 (+0.7) 4.49 (+0.2) 4.53 (+0.4) 4.40 (+0.3) X 4.31 (+0.0)
3 4.41 (+0.7) Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 3.25 (+1.0) 4.39 (+0.0) X 4.23 (+0.0) 4.41 (+0.7) 4.39 (+0.8)
4 4.33 (+1.0) Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM 4.33 (+1.0) 3.13 (-0.1) 3.94 (+0.2) 3.95 (+0.3) 3.98 (+0.0) 3.92 (+1.1)
5 4.25 (+0.0) Timoléon Rescan 2005 Frederiksberg IF X 4.25 (+0.0) 4.07 (+0.4)
6 4.20 (+0.7) Frederik Rasmussen 2005 Roar 4.19 (-0.3) 3.72 (+0.3) 3.80 (-0.2) X 3.96 (+0.0) 4.20 (+0.7)
7 4.17 (+1.7) Adam Gonsalves 2005 Roar 4.17 (+1.7) 3.89 (-0.3) 3.96 (+1.0)
8 4.07 (+0.0) Asger Liboriussen 2005 Sparta X 3.94 (+0.4) 4.07 (+0.0)
9 3.96 (+0.0) Julius Christoffersen 2005 Trongården IF 3.95 (+0.8) 3.96 (+0.0) 3.96 (+0.2)
10 3.88 (+0.0) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 3.32 (+0.9) 3.76 (+0.7) 3.88 (+0.0)
11 3.84 (+1.5) Gustav Herold 2005 Sparta 3.84 (+1.5) 3.56 (-0.1) 3.72 (+0.2)
12 3.82 (+0.8) Marcus Juul Pedersen 2005 Greve Atletik-Skolestæve X 3.82 (+0.8) 3.80 (+0.3)
13 3.75 (+1.5) Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 3.75 (+1.5) 3.72 (-0.2) 3.59 (+0.3)
14 3.66 (+1.3) Leon Hamann 2005 KIF 3.66 (+1.3) 3.42 (+0.5) 3.65 (+0.4)
15 3.60 (+0.3) Esben Ørum Madsen 2005 Korsør AM 3.40 (+0.4) 3.39 (+1.1) 3.60 (+0.3)
16 3.54 (+0.8) Oliver Larsen 2005 Amager AC 3.54 (+0.8) 3.51 (-0.2) 3.50 (+0.3)
17 3.54 (+0.9) Hassan Abu-Daya 2005 KIF 3.17 (+1.3) 3.54 (+0.9) 3.37 (+0.3)
18 3.00 (+0.2) William Jacobsen 2005 KIF 2.32 (+0.6) 3.00 (+0.2) 2.94 (+0.8)
19 2.81 (-0.1) Christian Carstensen 2005 KIF 2.54 (+1.5) 2.60 (+0.7) 2.81 (-0.1)
20 2.49 (+0.3) Maximillian Henriksen 2005 Greve Atletik 2.49 (+0.3) 2.39 (+0.9) X
DNS Elias Solvang 2005 IK Hellas
Drenge 12-13 år - 200 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.71 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
2 26.82 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 27.04 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 27.81 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 27.89 Neloo Falck 2003 KIF
6 28.40 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 28.68 William Elsner 2003 KIF
8 29.08 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
9 29.17 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
10 30.90 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
11 31.11 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
12 33.63 Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
2 26.82 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 27.81 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
7 28.68 William Elsner 2003 KIF
8 29.08 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
10 30.90 Aland Ahmad 2003 Køge Atletik
12 33.63 Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik
DNS Johan Holst 2003 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.2
1 26.71 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
3 27.04 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 27.89 Neloo Falck 2003 KIF
6 28.40 Oliver Fabrucius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
9 29.17 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
11 31.11 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.21 Dren Meri 2002 IK Olympia X 44.14 41.20 41.10 44.21 42.88
2 40.28 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 36.94 X 38.51 37.71 40.28 39.10
3 35.76 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 31.30 30.11 34.32 30.90 X 35.76
4 32.68 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik 32.68 27.85 28.79 25.39 27.52 32.32
5 29.80 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 22.08 29.80 X X X X
6 29.01 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC X 29.01 26.04 X 25.84 25.57
7 27.93 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 27.93 X X
8 27.45 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 24.61 22.70 27.45
9 23.15 Nicklas Kihl-Plambek 2002 Amager AC 23.15 22.12 X
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 15:20
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.01 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 30.58 32.98 33.01 32.45 X X
2 30.01 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 27.51 26.10 26.37 30.01 28.65 28.63
3 24.20 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 24.20 24.16 23.23 22.19 23.98 18.82
4 21.28 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 21.28 14.00 19.87 13.77 20.00 12.50
5 19.02 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 19.02 X 18.98 18.71 X X
6 18.52 Maria Brorsen 2003 KIF 18.52 X 17.68 18.08 16.93 X
7 18.49 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik 18.49 14.74 17.08
8 18.10 Isabel Møller 2003 Amager AC 15.58 16.75 18.10
9 16.02 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 16.02 14.96 13.99
10 14.61 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 11.54 14.61 13.64
11 14.10 Sitta Mathiesen 2003 KIF 13.87 14.10 13.04
12 14.05 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF X 14.05 X
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
DNS Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.77 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 27.41 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
3 27.76 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 27.97 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
5 28.12 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 28.43 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 29.51 Esther Arce 2002 Amager AC
7 29.51 Helena Ring 2002 Amager AC
9 30.04 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
10 31.24 Laura Rothschild 2002 KIF
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
5 28.12 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 29.51 Esther Arce 2002 Amager AC
9 30.04 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
10 31.24 Laura Rothschild 2002 KIF
DNS Sofie Spiegelhauer 2001 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 26.77 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 27.41 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
3 27.76 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 27.97 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
6 28.43 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 29.51 Helena Ring 2002 Amager AC
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 15:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.85 (+0.1) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.85 (+0.1) 4.75 (-0.3) X 4.67 (-2.2) 4.73 (+0.3) 4.71 (-2.5)
2 4.68 (-0.6) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 4.66 (-1.1) 4.58 (-0.7) X 4.40 (-2.2) 4.68 (-0.6) 4.55 (-1.4)
3 4.54 (-2.0) Alma S. Witt 2004 KIF X 4.38 (-1.4) 4.32 (-1.0) 4.54 (-2.0) 4.40 (-0.2) 4.43 (-1.7)
4 4.41 (-1.4) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.22 (-1.3) 4.29 (-0.1) 4.27 (-1.4) 4.20 (-1.8) X 4.41 (-1.4)
5 4.37 (-1.9) Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK 4.26 (-0.6) 4.05 (-0.5) 2.53 (-1.6) 4.17 (+2.2) 4.15 (-1.9) 4.37 (-1.9)
6 4.32 (-1.5) Angelina Holme 2004 Greve Atletik 4.06 (-1.4) 4.32 (-1.5) 4.05 (+0.0) 3.99 (-0.8) 4.01 (-2.0) 4.17 (-1.5)
7 4.23 (-2.4) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 4.13 (-1.9) 4.23 (-2.4) 4.13 (-0.8)
8 4.22 (-0.4) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.13 (-0.4) 4.22 (-0.4) 0.40 (-2.5)
9 4.18 (-2.0) Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM 4.18 (-2.0) 4.05 (-0.1) 4.03 (-2.0)
10 4.12 (-0.5) Nanna Grubert 2004 Ballerup AK X 3.80 (-0.8) 4.12 (-0.5)
11 4.08 (-0.3) Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 3.98 (-0.6) 4.02 (-1.4) 4.08 (-0.3)
12 4.01 (-2.2) Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik 4.01 (-2.2) 3.89 (-2.5) 3.92 (-1.2)
13 3.93 (-1.2) Søs Sühler 2004 IK Olympia 3.90 (-2.4) 3.93 (-1.2) 3.66 (+0.0)
14 3.92 (-1.9) Smilla Kristensen 2004 KIF 3.92 (-1.9) 3.81 (-0.5) 3.90 (-1.4)
15 3.86 (-0.2) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.86 (-0.2) 3.82 (-1.8) 3.76 (-1.5)
16 3.79 (+0.0) Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.65 (-1.4) 3.79 (+0.0) 3.71 (-1.3)
17 3.76 (-2.1) Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta 3.44 (-2.1) 3.76 (-2.1) 3.69 (-1.5)
18 3.74 (-1.5) Asta Borggaard 2004 IK Olympia 3.74 (-1.5) 3.61 (+0.0) 3.63 (-1.7)
19 3.61 (-1.0) Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik 3.49 (-0.8) 3.61 (-1.0) 3.35 (-1.0)
20 3.48 (-2.6) Frida Kristensen 2004 Viking Atletik 3.48 (-2.6) 2.73 (-1.1) 2.86 (-1.0)
21 3.46 (-1.1) Leonora van Deurs 2004 Fredensborg AK 24.9 (-0.2) 3.15 (-0.3) 3.46 (-1.1)
22 3.29 (-0.3) Isabella Bay Jørgensen 2004 Fredensborg AK 3.29 (-0.3) 2.81 (-0.9) 2.88 (-1.1)
23 3.27 (-0.1) Julia Taanum 2004 Køge Atletik X 3.21 (-0.7) 3.27 (-0.1)
DNS Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.58 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 40.96 34.90 43.01 36.71 44.58
2 31.28 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 31.28 26.87 28.32 30.81 30.82 28.53
3 31.20 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 27.75 22.00 31.20 X 21.10 27.35
4 28.92 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 20.64 23.96 27.46 18.69 X 28.92
5 27.08 Sofus Lassen 2003 Sparta 27.08 X X X 26.72 24.88
6 26.42 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC X 24.98 21.49 26.42 23.14 X
7 22.95 Mik R. Lønborg 2003 KIF 21.37 22.95 22.21
8 22.78 Tobias Bjerre 2004 KIF X 21.80 22.78
9 21.32 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas 15.31 21.32 X
10 19.55 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 17.59 19.55 17.90
11 17.95 Theodor Hennecke 2004 Roar 16.67 17.58 17.95
12 17.90 Vilhelm Krüger 2004 Sparta X 17.90 X
13 17.59 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 17.16 14.83 17.59
14 0.00 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta X - -
14 0.00 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM X - -
Drenge 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.95 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 32.42 Kevin Jensen 2007 KIF
3 32.80 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 33.72 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
5 34.25 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
6 34.68 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
7 34.75 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
8 35.94 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
9 35.98 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
10 37.04 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
11 37.24 William Thøgersen 2008 Sparta
12 37.67 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
13 37.85 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
14 38.12 Marvin Jensen 2007 KIF
15 38.42 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
16 38.47 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
17 38.91 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
18 38.92 Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM
19 39.95 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
20 40.08 Emil Stilling 2007 Holte Atletik
21 41.61 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
22 41.96 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
23 42.44 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
4 33.72 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
6 34.68 Marius Bøje Jørgensen 2007 Fremad Holbæk
8 35.94 Victor Ridderholm 2007 Greve Atletik
12 37.67 Kasper Christensen 2007 Viking Atletik
17 38.91 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
18 38.92 Johannes K Jacobsen 2007 Allerød AM
22 41.96 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
7 34.75 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
9 35.98 Mathias Rosendal 2007 Gentofte IK
13 37.85 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 IK Hellas
16 38.47 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
19 39.95 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
20 40.08 Emil Stilling 2007 Holte Atletik
21 41.61 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
23 42.44 Magnus Dons 2008 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.3
1 31.95 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 32.42 Kevin Jensen 2007 KIF
3 32.80 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 34.25 Christoffer B. Jørgensen 2007 HG ATM
10 37.04 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
11 37.24 William Thøgersen 2008 Sparta
14 38.12 Marvin Jensen 2007 KIF
15 38.42 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.25.94 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
2 2.34.61 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
3 2.36.57 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
4 2.55.34 Asta Mersebach 2002 Gentofte IK
DNS Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.26.27 Tanja Ravnholt 1987 Hvidovre AM
2 2.30.02 Emily Oron Lexner 1997 Allerød AM
DNS Mette Overgaard Nielsen 1971 Roar
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.14.95 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
DNS Jacob Hvorup 1999 Sparta
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.00.86 Klaus Præst Jaqué 1992 Bagsværd AC
2 2.01.25 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
3 2.08.46 Ivano Castelli (U) 1985 Roar
4 2.09.71 Martín Besné Eseverri (U) 1995 Roar
5 2.13.00 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd AC
6 2.19.06 Thomas Juhl 1971 Fremad Holbæk
7 2.29.21 Kim Lee 1976 AGF
DNS Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 5.14 (+1.5) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 5.05 (+0.5) Annika Haldbo 2003 Sparta
3 5.00 (+1.2) Karla Schärfe 2003 Sparta
4 4.82 (+0.6) Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
5 4.81 (+1.6) Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 4.73 (+1.3) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 4.71 (+0.8) Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 4.68 (+1.2) Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
9 4.53 (+2.5) Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
10 4.51 (+0.3) Regitze Steenberg 2003 Sparta
11 4.49 (+0.8) Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
12 4.40 (+0.7) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
13 4.36 (+0.0) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
14 4.24 (+0.9) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
15 4.19 (+2.3) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
16 4.17 (+1.2) Aude Tra-Bi 2003 Sparta
17 4.17 (+0.6) Julie Svare 2003 Amager AC
18 4.12 (+0.2) Isabel Møller 2003 Amager AC
19 4.08 (+1.4) Andrea Jensen 2003 Gullfoss IF
20 4.06 (+0.9) Alberte Ulrik 2003 KIF
21 4.05 (+0.9) Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF
22 4.03 (+0.9) Nanna Elmer 2003 KIF
23 4.01 (+1.2) Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
24 3.97 (+1.0) Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC
25 3.81 (+0.3) Sitta Mathiesen 2003 KIF
26 3.75 (+0.0) Mille Tofthøj 2003 HG ATM
27 3.75 (+1.2) Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
28 3.68 (+0.0) Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
29 3.38 (+0.1) Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
30 3.32 (+1.7) Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
31 3.30 (+0.8) Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
32 3.02 (+1.5) Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK
HEAT 1 / 2
2 5.05 (+0.5) Annika Haldbo 2003 Sparta 4.79 (+1.1) 4.86 (+0.9) 4.73 (+0.8) 2.45 (+0.8) 4.76 (+1.0) 5.05 (+0.5)
3 5.00 (+1.2) Karla Schärfe 2003 Sparta 4.92 (+2.6) 4.95 (+0.4) 4.98 (+0.2) 4.78 (+0.8) 4.89 (+1.5) 5.00 (+1.2)
4 4.82 (+0.6) Angela Muki 2003 Frederiksberg IF 4.63 (+0.6) 4.73 (+1.1) X 4.65 (+0.7) 4.82 (+0.6) 4.44 (+1.4)
5 4.81 (+1.6) Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 4.72 (+1.3) 4.45 (+0.2) 4.48 (+0.4) 4.67 (+2.7) 4.62 (+1.4) 4.81 (+1.6)
6 4.73 (+1.3) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.43 (+1.1) 4.51 (+1.6) 4.63 (+1.2) 4.73 (+1.3) 4.58 (+0.5) 4.71 (+1.3)
8 4.68 (+1.2) Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC 4.29 (+0.4) 4.51 (+1.1) 4.68 (+1.2) 4.66 (+1.3) 4.56 (+0.8) 4.43 (+1.3)
11 4.49 (+0.8) Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC 4.32 (+0.7) X 4.49 (+0.8)
12 4.40 (+0.7) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 4.40 (+0.7) 4.29 (+0.7) 4.26 (+1.1)
16 4.17 (+1.2) Aude Tra-Bi 2003 Sparta 4.17 (+1.2) 3.62 (+2.6) 3.98 (+1.0)
19 4.08 (+1.4) Andrea Jensen 2003 Gullfoss IF 4.08 (+1.4) 3.93 (+1.7) X
20 4.06 (+0.9) Alberte Ulrik 2003 KIF 3.98 (+1.8) 4.04 (+1.3) 4.06 (+0.9)
21 4.05 (+0.9) Cecilia Grüner-Nielsen 2003 KIF 4.05 (+0.9) 3.98 (+1.3) 3.93 (+0.5)
22 4.03 (+0.9) Nanna Elmer 2003 KIF 4.03 (+0.9) 3.77 (+0.6) 3.87 (+1.0)
23 4.01 (+1.2) Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF 3.93 (+1.0) 3.94 (+1.2) 4.01 (+1.2)
25 3.81 (+0.3) Sitta Mathiesen 2003 KIF 3.81 (+0.3) 3.80 (+1.0) 3.76 (+1.1)
31 3.30 (+0.8) Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik 3.26 (+0.4) 3.06 (+0.7) 3.30 (+0.8)
HEAT 2 / 2
1 5.14 (+1.5) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 5.14 (+1.5) 4.88 (+0.3) 5.02 (+0.6) 5.08 (+0.0) 4.95 (+1.1) 4.99 (+2.1)
7 4.71 (+0.8) Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.66 (+1.1) 4.60 (+0.9) 4.49 (+1.2) 4.71 (+0.8) 4.64 (+1.0) 4.58 (+0.6)
9 4.53 (+2.5) Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC 4.35 (+0.7) 4.33 (+1.8) 4.53 (+2.5) 4.42 (+0.5) - -
10 4.51 (+0.3) Regitze Steenberg 2003 Sparta 4.51 (+0.3) 4.32 (+0.0) 4.14 (+2.3) 4.15 (+0.5) 4.21 (+0.0) 4.02 (+1.9)
13 4.36 (+0.0) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 4.36 (+0.0) 4.10 (+1.0) 4.08 (+0.5) 4.15 (+1.5) 3.73 (+0.3) -
14 4.24 (+0.9) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta X 4.24 (+0.9) 3.96 (+0.0)
15 4.19 (+2.3) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 4.06 (+1.5) 4.19 (+2.3) 3.96 (+1.5)
17 4.17 (+0.6) Julie Svare 2003 Amager AC 4.17 (+0.6) 3.74 (+1.1) 3.81 (+1.3)
18 4.12 (+0.2) Isabel Møller 2003 Amager AC 3.61 (+0.8) 3.85 (+1.0) 4.12 (+0.2)
24 3.97 (+1.0) Krista Bak-Jensen 2004 Amager AC 3.97 (+1.0) 3.52 (+0.4) 3.75 (+0.0)
26 3.75 (+0.0) Mille Tofthøj 2003 HG ATM 3.56 (+0.5) 3.65 (+1.7) 3.75 (+0.0)
27 3.75 (+1.2) Nanna Kristiansen 2003 HG ATM 3.75 (+1.2) 3.56 (+0.8) 3.33 (+0.0)
28 3.68 (+0.0) Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik 3.68 (+0.0) 3.60 (+0.9) 3.54 (+1.4)
29 3.38 (+0.1) Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF 3.38 (+0.1) 3.33 (+1.2) 3.24 (+2.1)
30 3.32 (+1.7) Natasja Andersen 2003 Viking Atletik 3.32 (+1.7) X
32 3.02 (+1.5) Silke Victoria stege Geil 2003 Fredensborg AK 3.02 (+1.5) 2.89 (+0.0) 2.74 (+1.4)
DNS Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 16:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 31.15 Sofia Lange 2002 Sparta X X 25.23 26.49 31.15 X
2 30.98 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 27.28 25.74 27.22 25.10 25.55 30.98
3 30.29 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 26.97 X 30.29 X 28.08 28.26
4 29.19 Marie Dahi 2001 Greve Atletik 29.19 X 25.74 X X X
5 28.40 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 26.16 28.40 26.29 23.36 25.71 27.60
6 21.78 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik 21.30 X X X X 21.78
7 19.29 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik 18.35 17.87 19.29
8 12.71 Laura Rothschild 2002 KIF 9.30 10.93 12.71
Drenge 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.06.29 Hakeem Ali, Asger Abraham, Asger Liboriussen, Vitus Rosenkrands Sparta 1
2 2.12.48 Gustav Striboldt Lind, Frederik Dahl Larsen, Villads Fredsted Andersen, Timoléon Rescan Frederiksberg
3 2.12.73 David Rogge, Kasper Birk, Ole Hornbæk, Malte Wolfgang Sassersen Hvidovre
4 2.13.29 Malou Basson, Mikaela Medina Sørensen, Sofia Bianco, Leon Hamann KIF A
5 2.17.12 Thor Knudsen, Ajda Podobnikar, Harshal Choudhary, Jeppe Dolmer Nielsen Bagsværd 1
6 2.22.69 Johan Dahl Kokkegård, Victor Visan Bahn, Mads Vincentsen, Anders Silleborg Sparta 9årige
7 2.30.60 Clara Vejlgaard, Mads Augustinus Rasmussen, Selma Madicken Vöge-Widdi, William Thøgersen Sparta 9mix
Drenge 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.51.94 KIF A
2 1.53.30 Magnus Ravn Herche, Sebastian Højriis Monnere, Viktor Bech Petersen, Johan Holst Amager AC
3 1.55.32 Iben Nørby Winther, Lia Palmberg Nordhald, Amalie Thrane, Stinus Dolmer Nielsen Bagsværd 1
4 2.00.25 Sparta 1
5 2.01.43 August Edvard Johansen, Carlos Ørn Tange Paldan, Oliver Fabrucius Thomsen, Magnus Askov-Hansen FIF
6 2.10.74 Viking Atletik
7 2.15.20 Mathilde de Moura Fallese, Daniella Truberg Jensen, Julia Taanum, Gustav Ibsen Jensen Køge
Piger 10-11 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.03.07 Kaisa Duedam Ventrup, Karla B. Langvik, Sofia Thøgersen, Emilie B. Voigt Sparta 1
2 2.19.82 Signe Juhl Laursen, Pil Nedergaard, Freja Abraham, Amélie Vejlgaard Sparta 2
3 2.20.10 Johanna C. B. Jessen, Kaisa Egelund, Ellen Vering Therkelsen, Greta Keisala Frederiksberg
4 2.22.33 Sophia Bosack, Ida Caroline Mørck, Isabel Rose Skanborg, Freja Isabel Knudsen Bagsværd 1
5 2.25.35 Amalie Sofie Nielsen, Helene Salomonsen, Clara Vejlgaard, Maja Børregaard Voigt Sparta 9årige
Piger 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.56.15 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC
2 1.59.75 Julie Møller, Lykke Laursen, Sara Olsson, Marie Dahi Greve Atletik
DNS Sparta 1
Piger 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.51.42 Sparta 1
DNS Sparta 2
Kvinder senior - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.07.11 Line Wienberg Laursen, Anna Wilma Harder, Emily Oron Lexner, Karoline Vinther Allerød
Drenge 14-15 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
Drenge 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.44.22 Mads Simonsen, Mathias Sikora, Jeppe Kristensen, Mathias Skifter Andersen Slagelse Atletik Delta
DQ Greve Atletik
DNS Sparta 1
Piger 12-13 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.56.63 Nanna Grubert, Majken Lützen, Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge Ballerup
2 1.59.06 Sparta 1
3 2.00.48 Liva Lindgren, Vera Schjerup Thomsen, Julie Svare, Laura Juul Pallesen Amager AC
4 2.01.10 Ingeborg Falck, Ellen Nørding Christensen, Angela Muki, Kamille Dahlsgaard Anders FIF
5 2.02.01 KIF A
6 2.04.71 Mathilde Andersen, Jasmin Henriksen, Angelina Holme, Christina Ghandforoush Greve Atletik
7 2.10.78 KIF B