Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL

 

 

Piger 12-13 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 205 215 225 235 245
1 2.35 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta O O XXX
2 2.05 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 117 2.41 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
2 501 2.23 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 165 175 185 195 205 215 225 235 245 255 265 275 285
1 2.85 Nicola Malling 2001 Sparta O O O
2 2.65 Klara Loessl 2002 Ballerup AK O O O XXX
3 2.45 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK O XXX
4 2.25 Liv Nedergaard 2002 Sparta O XX
4 2.25 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik Delta O O O O XXX
6 2.05 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta XO O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 267 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 243 1.95 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
3 683 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 682 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
5 116 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik Delta
6 240 Nicola Malling 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 215 225 235 245 265 285 295 305
1 2.95 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O XO O XXX
2 2.35 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
2 305 Mille Widstrup Lindholm 1999 Sparta
Kvinder senior - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 295 315 345
1 3.15 Freyja Anderberg 1993 Amager AC XO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 586 3.33 Freyja Anderberg 1993 Amager AC
Piger 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.12 (+0.6) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.28 (+1.4) 10.53 (+1.8) 10.73 (+1.3) 10.80 (+0.2) 10.97 (+0.5) 11.12 (+0.6)
2 9.29 (+1.0) Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF 8.60 (+0.9) 8.28 (+0.0) 8.96 (+1.5) 8.65 (+0.0) X 9.29 (+1.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 424 9.33 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
2 78 10.93 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Kvinder senior - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.54 (+2.0) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas X 10.16 (+1.6) 10.50 (+1.9) 10.43 (+1.6) 10.47 (+1.6) 10.54 (+2.0)
2 8.68 (+0.4) Sofie Revall 1998 Greve Atletik X 8.61 (+0.0) - 8.68 (+0.4) X -
3 8.16 (+0.0) Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik 8.14 (+0.3) 8.09 (+1.5) 8.09 (+1.3) - 8.12 (+1.3) 8.16 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 Sofie Skovgaard 1993 Greve Atletik
2 690 Sofie Revall 1998 Greve Atletik
3 673 10.32 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.90 (+0.6) Peter Andersson 1999 Greve Atletik 12.90 (+0.6) 12.66 (+2.0) 12.88 (+0.0) - X X
2 11.72 (+0.7) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 9.70 (+1.9) 11.49 (+0.0) 11.72 (+0.7) - - -
3 11.68 (+0.1) Henning Elmer 1999 Greve Atletik 11.42 (+1.7) 11.30 (+0.5) 11.68 (+0.1) - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 26 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 25 13.00 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 59.31 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 56.08 53.44 54.32 56.18 55.68 59.31
2 56.65 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 55.87 56.20 56.65 X 52.72 X
3 50.16 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK X 42.89 50.16
4 48.17 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 47.16 45.16 X 45.80 48.17 46.38
5 45.07 Emanuel Hammann 1999 KIF 42.60 X X 45.07 42.71 X
6 28.20 Mads Olsson 2000 Greve Atletik X X 26.69 28.20 26.34 26.61
7 25.35 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF X 25.35 24.27
8 0.00 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia X X X
DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
2 643 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 131 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
4 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
5 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
6 310 DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 668 Mads Olsson 2000 Greve Atletik
8 637 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
9 428 45.70 Emanuel Hammann 1999 KIF
Mænd senior - Hammerkast - Day 2 at 10:00
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.40 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X X 28.14 X 28.28 32.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Mænd 50-54 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 36.02 Uffe Jensen 1966 Ballerup AK 32.29 X X X X 36.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 641 Uffe Jensen 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 34.77 René Nybo 1961 Glostrup IC 34.77 33.21 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 175 181 187
1 1.81 Christoffer Åndahl 2000 KIF O O XO XXX
DNS Samuel Anker 2000 Viking Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 1.86 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 187 DNS Samuel Anker 2000 Viking Atletik
Mænd senior - Højdespring - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 165 170 175
1 1.70 Kristian Kolbye 1996 Amager AC O O XO XXX
2 1.70 Villads Clausen 1998 Amager AC O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 618 1.77 Villads Clausen 1998 Amager AC
2 596 1.71 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
SCRATCH
1 50 DNS Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 2 at 10:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.74 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 9.40 X 9.04 9.36 9.27 9.74
2 8.35 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 7.50 8.00 6.45 7.48 8.11 8.35
3 7.44 Karla B. Langvik 2005 Sparta 7.37 6.97 7.08 6.70 7.44 6.88
4 7.05 Ida Palm 2006 IK Olympia 7.05 5.36 6.68 6.29 6.10 6.50
5 6.94 Pil Nedergaard 2006 Sparta 5.89 6.13 6.94 6.34 6.76 6.50
6 6.90 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 6.90 6.02 6.88 X 6.09 6.12
7 6.75 Elisabeth Elsner 2006 KIF 6.75 6.24 6.41
8 6.75 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik X 6.75 6.39
9 6.28 Mie Sühler 2006 IK Olympia X 5.67 6.28
10 6.07 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 6.07 5.96 5.88
11 5.63 Ditte Jensen 2005 KIF 5.38 5.63 5.42
12 5.55 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 5.43 5.55 5.52
13 5.38 Laura Thygesen 2006 KIF 4.81 5.38 4.90
14 5.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 4.76 4.97 5.22
15 5.17 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 4.82 4.48 5.17
16 5.16 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 5.12 5.16 5.14
17 5.09 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 5.02 5.09 4.54
18 5.08 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF 5.08 4.61 4.63
19 4.92 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM X 4.92 4.42
20 4.76 Freja Veicherts 2005 KIF 4.72 4.18 4.76
21 4.59 Emilie Jæger 2006 IK Hellas 4.59 4.04 4.12
22 4.53 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 4.53 4.53 4.41
23 4.30 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik 4.30 X 3.45
24 4.00 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF 3.44 3.97 4.00
25 3.99 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik 3.76 X 3.99
26 3.73 Lærke Gravesen 2005 Greve Atletik 3.73 3.38 3.49
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
2 180 Freja Rasmussen 2005 Viking Atletik
3 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
4 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
5 390 Freja Veicherts 2005 KIF
6 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
7 375 Ida Palm 2006 IK Olympia
8 152 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
9 59 Lærke Gravesen 2005 Greve Atletik
10 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
11 391 Ditte Jensen 2005 KIF
12 522 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
13 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
14 363 4.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
15 252 5.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
16 509 5.37 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
17 88 5.50 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
18 384 5.53 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
19 255 6.23 Pil Nedergaard 2006 Sparta
20 518 6.32 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
21 388 6.51 Laura Thygesen 2006 KIF
22 257 6.91 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
23 387 7.18 Elisabeth Elsner 2006 KIF
24 253 7.33 Karla B. Langvik 2005 Sparta
25 250 8.10 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
26 675 10.97 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
SCRATCH
1 511 DNS 8.60 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 576 DNS 6.26 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:25
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.26 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 8.69 9.57 9.26 9.42 10.26 9.77
2 9.42 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.54 8.43 8.89 9.42 9.07 8.95
3 6.46 Sara Olsson 2002 Greve Atletik 5.97 6.25 6.21 6.28 6.46 6.36
DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
DNS Sofia Lange 2002 Sparta
DNS Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 469 DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 14 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 267 9.42 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 268 DNS 9.83 Sofia Lange 2002 Sparta
5 2 10.65 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 624 DNS 12.38 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
Piger 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.50.94 Susanna Ring 2008 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 615 Susanna Ring 2008 Amager AC
Drenge 8-9 år - 400 meter kapgang - Day 2 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.17.62 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
2 3.17.82 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
3 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.57.94 Erik Dons 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 473 Erik Dons 2006 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.25.09 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
5.13.94 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 638 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
4 662 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Drenge 12-13 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.54.35 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 182 Silas Larsen 2004 Viking Atletik
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.54.35 Asbjørn Birkelund 2002 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 686 Asbjørn Birkelund 2002 KIF
Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.4
1 q 7.96 774 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
2 q 8.01 759 Edith Riisager 2009 Amager AC
3 q 8.19 705 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
4 q 8.42 636 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
5 8.59 575 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
6 9.27 251 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
7 9.60 128 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.1
1 q 6.95 1047 Alma Ravn 2009 Sparta
2 q 8.29 675 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
3 8.54 600 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
4 8.82 460 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
5 8.86 440 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
6 9.37 214 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
7 10.45 Lilly Clausen 2009 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.5
1 q 7.60 882 Theresa Dommer 2009 Sparta
2 q 8.27 681 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
3 8.69 525 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
4 8.75 495 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
5 9.18 285 Ida lund 2009 Amager AC
DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
3 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
4 276 9.19 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
5 582 8.00 Edith Riisager 2009 Amager AC
6 273 8.38 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
7 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
3 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
4 272 8.89 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
5 277 7.09 Alma Ravn 2009 Sparta
6 599 8.79 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
7 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
8 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
HEAT 3 / 3
2 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
3 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
4 275 9.19 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
5 274 8.06 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
6 271 8.16 Theresa Dommer 2009 Sparta
7 590 9.91 Ida lund 2009 Amager AC
8 508 DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - Trespring - Day 2 at 10:55
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.63 (-0.9) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 9.25 (-0.3) 8.35 (+0.0) X 9.63 (-0.9) 9.49 (-1.6) 9.45 (+0.3)
2 8.48 (+0.0) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 8.30 (+0.0) 8.48 (+0.0) 8.38 (+0.0) 8.26 (-0.9) 8.28 (-0.2) 8.18 (+0.2)
3 8.16 (+0.0) Vera K. Dalsgaard 2004 KIF 7.94 (+0.0) 8.01 (+0.0) 8.06 (-1.2) 8.15 (-0.6) 8.01 (-1.0) 8.16 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 628 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 367 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 403 8.95 Vera K. Dalsgaard 2004 KIF
Drenge 12-13 år - Trespring - Day 2 at 10:55
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.88 (+0.3) Lukas M. Sørensen 2003 KIF 10.38 (+0.0) 10.52 (+0.0) 10.88 (+0.3) 10.72 (-1.5) 10.59 (+0.0) 10.72 (-2.1)
2 10.19 (-0.2) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 10.19 (-0.2) 10.19 (+0.0) 9.95 (+0.0) 10.17 (-1.4) 9.88 (-0.1) X
3 9.60 (+0.0) Emil Boesen 2003 Ballerup AK 9.60 (+0.0) 9.40 (+0.0) 9.33 (-0.1) 9.49 (+0.0) 9.36 (+0.0) 9.35 (+0.0)
DNS Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 626 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 156 DNS 8.45 Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
3 329 9.30 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 421 11.15 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155 160
1 1.55 Emilie R.Hansen 1999 Sparta O O O XXO XXX
2 1.50 Emilie Persson 1999 Sparta O O XXO XXX
DNS Caroline T. Hansen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 242 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta
2 269 DNS 1.46 Caroline T. Hansen 2000 Sparta
3 301 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Kvinder senior - Højdespring - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 155 160 165 169
1 1.65 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik O O O XO XX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 535 1.72 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
Drenge 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 q 7.72 846 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
2 q 8.57 585 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 q 8.70 520 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
4 q 8.82 460 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
5 8.90 420 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
6 8.90 420 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 q 8.00 762 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
2 q 8.28 678 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
3 q 8.56 590 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
4 q 8.83 455 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
5 9.62 120 Elliot Malkov 2009 Amager AC
6 10.54 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 691 DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
4 282 9.43 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
5 280 7.82 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
6 527 8.72 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
7 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
8 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
2 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
3 583 9.81 Elliot Malkov 2009 Amager AC
4 278 7.97 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
5 281 8.16 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
6 279 11.52 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
7 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
SCRATCH
1 619 DNS 9.27 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 11:05
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.91 Dren Meri 2002 IK Olympia 12.13 11.81 11.87 11.99 11.87 12.91
2 12.22 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund 11.48 X X 11.28 11.68 12.22
3 11.94 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 11.46 11.23 11.31 11.09 11.74 11.94
4 11.01 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 10.13 X 11.01 10.13 10.08 10.25
5 10.75 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X 10.71 X X 10.75 X
6 10.66 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 10.13 X 10.58 X 10.66 10.09
7 10.48 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta 10.48 10.18 9.75
8 9.88 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 9.11 9.08 9.88
9 9.53 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik 9.42 9.53 X
10 8.87 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK 8.46 8.87 8.38
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 542 Rasmus Post Meyhoff 2002 Køge Atletik
3 113 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik Delta
4 132 Dren Meri 2002 IK Olympia
5 61 Andreas Henriksson 2002 SWE - IFK Lund
6 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
7 19 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
9 661 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
10 76 10.22 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 11:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.30 Laura Pauska 1999 IK Olympia 44.30 42.40 43.05 41.92 41.75 43.07
2 40.81 Elsa Lindén SWE - Mölndals AIK 40.81 40.34 X X X X
3 36.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X X X 33.13 36.54 X
DNS Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Laura Pauska 1999 IK Olympia
2 81 DNS 38.19 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
3 78 43.58 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 443 43.80 Elsa Lindén SWE - Mölndals AIK
Kvinder 65-69 år - Hammerkast - Day 2 at 11:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.51 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 33.28 37.92 38.51 37.65 36.21 34.95
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 484 39.00 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.4
1 q 9.53 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 q 9.85 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
3 10.45 Daniel Lund 2006 Amager AC
4 10.50 Anton Malkov 2006 Amager AC
5 10.86 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
DNS Elias Bjergegaard 2006 Trongården IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.7
1 q 8.98 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 q 9.29 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
3 q 9.65 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
4 q 9.74 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
5 q 9.90 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 q 9.93 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
7 10.50 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 357 DNS Elias Bjergegaard 2006 Trongården IF
3 581 10.14 Daniel Lund 2006 Amager AC
4 246 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 676 9.30 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
6 251 10.36 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
7 578 Anton Malkov 2006 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 85 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
3 524 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
4 195 9.90 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
5 440 9.02 Lance Aabo 2006 HG ATM
6 190 9.59 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
7 103 10.54 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
8 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
SUMMARY
1 3.13 (+0.7) Alma Ravn 2009 Sparta
2 2.66 (+0.0) Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
3 2.60 (+0.1) Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
4 2.50 (+0.0) Theresa Dommer 2009 Sparta
5 2.49 (+0.2) Laura Malis 2009 Bagsværd AC
6 2.46 (+0.0) Edith Riisager 2009 Amager AC
7 2.38 (+0.0) Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
8 2.38 (+1.0) Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
9 2.30 (+1.0) Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
10 2.23 (+0.0) Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
11 2.20 (+1.0) Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
12 2.18 (+0.2) Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
13 2.14 (+0.1) Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
14 2.10 (+0.0) Ida lund 2009 Amager AC
15 2.04 (+1.0) Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
16 1.86 (+0.2) Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
17 1.77 (+0.2) Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
18 1.68 (+0.0) Ronja Revall 2009 Greve Atletik
19 1.40 (+0.0) Lilly Clausen 2009 Amager AC
HEAT 1 / 2
2 2.66 (+0.0) 464 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC 2.66 (+0.0) 2.35 (+0.3) 2.39 (+0.0)
5 2.49 (+0.2) 396 Laura Malis 2009 Bagsværd AC 2.49 (+0.2) 2.20 (+0.3) 1.93 (+0.0)
6 2.46 (+0.0) 384 Edith Riisager 2009 Amager AC 2.46 (+0.0) 2.13 (+0.0) 2.22 (+1.1)
10 2.23 (+0.0) 289 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK 1.80 (+1.0) 2.23 (+0.0) 2.14 (+0.1)
12 2.18 (+0.2) 259 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK 1.94 (+0.0) 1.20 (+0.5) 2.18 (+0.2)
14 2.10 (+0.0) 211 Ida lund 2009 Amager AC 2.00 (+0.9) 2.01 (+1.0) 2.10 (+0.0)
15 2.04 (+1.0) 175 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC 2.04 (+1.0) 1.86 (+0.1) 1.72 (+0.0)
17 1.77 (+0.2) 13 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC 1.77 (+0.2) 1.70 (+0.3) 1.58 (+1.0)
19 1.40 (+0.0) Lilly Clausen 2009 Amager AC 1.30 (+0.0) 1.39 (+0.2) 1.40 (+0.0)
DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 3.13 (+0.7) 678 Alma Ravn 2009 Sparta 3.13 (+0.7) 3.03 (+0.0) 2.57 (+0.0)
3 2.60 (+0.1) 440 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta 2.34 (+0.1) 2.60 (+0.1) 2.60 (+1.0)
4 2.50 (+0.0) 400 Theresa Dommer 2009 Sparta 2.38 (+0.0) 2.50 (+0.0) 2.48 (+1.4)
7 2.38 (+0.0) 352 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta 2.18 (+0.5) 2.38 (+0.0) 2.38 (+0.0)
8 2.38 (+1.0) 352 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta 2.38 (+1.0) 2.35 (+0.0) 2.10 (+0.3)
9 2.30 (+1.0) 320 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta 2.30 (+1.0) 2.15 (+0.1) 2.12 (+0.4)
11 2.20 (+1.0) 271 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM 2.20 (+1.0) 1.90 (+0.7) 2.05 (+0.6)
13 2.14 (+0.1) 235 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta 1.99 (+0.0) 2.05 (+0.2) 2.14 (+0.1)
16 1.86 (+0.2) 67 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta 1.86 (+0.2) 1.64 (+0.8) 1.28 (+0.0)
18 1.68 (+0.0) Ronja Revall 2009 Greve Atletik 1.68 (+0.0) X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 582 2.65 Edith Riisager 2009 Amager AC
2 590 1.60 Ida lund 2009 Amager AC
3 599 2.47 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
4 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
5 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
6 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
7 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 508 DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
9 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
10 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
11 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
HEAT 2 / 2
11 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
12 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
13 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
14 277 3.65 Alma Ravn 2009 Sparta
15 276 2.30 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
16 272 2.37 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
17 273 2.76 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
18 275 2.30 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
19 271 2.48 Theresa Dommer 2009 Sparta
20 274 2.64 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 q 8.70 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.21 Adam Gonsalves 2005 Roar
3 9.57 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 9.69 Gustav Herold 2005 Sparta
5 9.71 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 9.79 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
7 10.55 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 q 8.86 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 9.02 Frederik Rasmussen 2005 Roar
3 q 9.41 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
4 q 9.48 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.50 Clifton Benjamin 2005 KIF
6 q 9.55 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
7 9.92 Elias Solvang 2005 IK Hellas
8 10.60 Johan Scheibelein 2005 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 654 Adam Gonsalves 2005 Roar
3 264 9.93 Gustav Herold 2005 Sparta
4 398 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 KIF
5 263 8.82 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 437 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 608 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 203 Emil Nicolas Krarup 2005 Gentofte IK
HEAT 2 / 2
1 471 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
2 397 Johan Scheibelein 2005 KIF
3 400 9.56 Clifton Benjamin 2005 KIF
4 260 8.85 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 653 8.88 Frederik Rasmussen 2005 Roar
6 160 9.72 Elias Solvang 2005 IK Hellas
7 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
8 354 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 18.21 328 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC 18.21 X 13.62 13.89 13.04 X
2 17.08 302 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta 17.08 12.22 13.85 11.22 12.93 10.37
3 16.57 282 Lui Heick 2009 Bagsværd AC 11.97 15.39 14.72 15.41 16.57 13.74
4 14.72 203 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC 14.72 11.83 13.61 12.93 13.36 13.54
5 13.51 151 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik 11.01 X 12.12 10.09 13.51 8.78
6 13.02 130 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta 11.79 X 13.01 12.07 13.02 12.03
7 10.77 34 Magne Frisch 2009 Greve Atletik 10.77 8.53 7.67 X X X
8 9.62 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC 9.62 X 7.98 7.96 8.39 8.93
9 9.16 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta 8.56 9.16 8.35 X X X
10 8.98 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta 7.83 8.16 8.98 X X X
11 8.76 Max Backman Christiansen 2010 Sparta 8.76 7.96 8.08 X X X
12 8.59 Elliot Malkov 2009 Amager AC 8.59 6.18 4.71
DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
2 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
3 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
4 691 DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
5 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
6 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
7 527 8.72 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
8 279 9.62 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
9 583 9.63 Elliot Malkov 2009 Amager AC
10 281 9.96 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
11 282 12.44 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
12 278 14.04 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
13 280 18.31 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
SCRATCH
1 619 DNS 14.33 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.3
1 q 11.29 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 11.78 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
3 q 11.99 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 12.91 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
5 13.01 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
6 13.07 Tsinat Krause 2004 Sparta
DNS Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.2
1 q 11.50 Alma S. Witt 2004 KIF
2 q 11.84 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
3 12.17 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
4 12.48 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 12.74 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
DNS Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.4
1 q 11.25 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 q 11.50 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 11.73 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 12.35 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
5 12.38 Søs Sühler 2004 IK Olympia
6 12.66 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
7 12.81 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
8 13.12 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 6 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
3 181 Frida Kristensen 2004 Viking Atletik
4 325 DNS 11.96 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 74 11.31 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 438 11.84 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
7 331 12.75 Tsinat Krause 2004 Sparta
8 585 Eva Kirstein Jensen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
2 29 DNS Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
3 547 12.22 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
4 574 DNS 11.43 Amanda Sondrup Henrriques 2004 AK Holstebro
5 401 11.52 Alma S. Witt 2004 KIF
6 320 12.26 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 214 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
8 319 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
2 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
3 562 12.17 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
4 102 11.41 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 628 11.57 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 95 12.39 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 630 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
8 209 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
SCRATCH
1 322 DNS 11.94 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: -0.9
1 q 11.55 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 q 11.88 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
3 q 12.10 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 12.32 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 13.73 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
6 13.93 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
DNS Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
HEAT 2 / 5 - Wind: +0.6
1 q 11.06 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 q 11.31 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 q 12.09 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 q 12.22 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 12.64 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
6 13.75 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
HEAT 3 / 5 - Wind: -0.8
1 q 11.12 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.42 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
3 q 11.80 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 12.36 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 12.38 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
6 12.70 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
7 13.04 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.4
1 q 10.86 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.64 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
3 q 11.80 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.33 Karoline Bygwraa 2003 KIF
5 12.45 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 13.18 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 5 / 5 - Wind: -0.3
1 q 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.65 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.83 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 13.03 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
5 13.24 Nina Loshak 2003 KIF
6 13.59 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 548 Mathilde de Moura Fallese 2003 Køge Atletik
3 314 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
4 405 12.17 Rebekka Hosting 2003 KIF
5 311 11.21 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 52 11.57 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 435 DNS 12.35 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 5
2 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
3 336 12.21 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 365 11.23 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
5 133 11.34 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 332 12.33 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 30 Helena Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
2 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
3 694 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
4 318 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 629 10.89 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 316 11.64 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 367 12.79 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
8 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
HEAT 4 / 5
2 544 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 342 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
4 324 11.83 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 341 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 373 11.79 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
7 77 13.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
8 430 Karoline Bygwraa 2003 KIF
HEAT 5 / 5
2 47 Sofie Høeg-Olsen 2003 Greve Atletik
3 460 14.01 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
4 564 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
5 34 10.85 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 117 11.78 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
7 408 13.06 Nina Loshak 2003 KIF
8 530 DNS Mille Tofthøj 2003 HG ATM
SCRATCH
1 111 DNS 11.01 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 499 DNS 11.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 2 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 120 125 130 135 140 142 145
1 1.42 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas O O O O O XO XXX
2 1.35 Adam Gonsalves 2005 Roar O O O XO O O XXX
3 1.35 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O O O XO XXX
4 1.20 Asger Liboriussen 2005 Sparta O O XO O O O XXX
5 1.15 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF O O O O XXX
6 1.10 David Rogge 2006 Hvidovre AM O O O XXX
7 1.10 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK O O O XO XXX
8 1.10 Daniel Lund 2006 Amager AC O XO XO XXX
9 1.10 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta O XO XO XXO XXX
10 1.05 Thomas Oldenburg 2006 KIF O XO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 1.41 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
2 559 1.29 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 265 1.18 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
4 581 1.15 Daniel Lund 2006 Amager AC
5 103 1.09 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
6 393 Thomas Oldenburg 2006 KIF
7 467 David Rogge 2006 Hvidovre AM
8 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 654 Adam Gonsalves 2005 Roar
10 266 Asger Liboriussen 2005 Sparta
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 11:55
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.49 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 6.51 7.35 7.06 7.49 7.11 7.12
2 7.20 Kevin Jensen 2007 KIF 6.51 5.74 6.79 7.20 6.84 7.20
3 6.75 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 6.30 6.56 6.46 6.51 6.48 6.75
4 6.71 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 6.45 6.13 6.04 6.71 6.41 6.18
5 6.54 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 5.84 6.05 6.54 5.49 6.22 6.08
6 6.05 Lucas Kongsted Misander 2007 Gentofte IK 6.03 5.09 5.60 6.05 5.27 4.18
7 5.81 Hector Wieleshowski 2007 KIF 5.81 X 5.68
8 5.57 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM X 5.57 5.44
9 4.69 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta 4.63 4.69 4.48
10 4.69 Marvin Jensen 2007 KIF X 3.65 4.69
11 4.50 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM X 4.50 4.33
12 3.68 William Thøgersen 2008 Sparta 3.48 3.68 2.87
13 3.32 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik 3.32 2.56 3.26
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 539 Oliver Marstrand Hummel 2007 Slagelse Atletik Delta
2 572 Nurdin Lukio 2007 Hvidovre AM
3 519 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
4 571 Emil-Sebastian Zierfuss 2007 Hvidovre AM
5 525 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 121 Lucas Kongsted Misander 2007 Gentofte IK
7 175 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik
8 286 4.56 William Thøgersen 2008 Sparta
9 381 5.20 Marvin Jensen 2007 KIF
10 380 6.13 Hector Wieleshowski 2007 KIF
11 285 6.24 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
12 382 7.16 Kevin Jensen 2007 KIF
13 676 7.71 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.94 Laura Pauska 1999 IK Olympia 13.39 13.94 13.60 13.56 13.79 13.52
2 12.34 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 9.83 X X 12.34 11.80 12.16
3 11.13 Elsa Lindén SWE - Mölndals AIK X 11.13 11.03 X 10.12 9.59
DNS Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Laura Pauska 1999 IK Olympia
2 81 DNS Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
3 443 11.40 Elsa Lindén SWE - Mölndals AIK
4 78 13.91 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.00 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 17.00 X 16.01 15.33 15.42 16.92
2 16.61 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK X 16.03 X 16.61 X 16.11
3 16.46 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 16.31 X 16.46 X 16.19 15.97
4 16.02 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 14.76 14.76 16.02 X X X
5 14.78 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK X X X X 14.78 X
6 0.00 Emanuel Hammann 1999 KIF X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 637 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
2 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
3 643 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 131 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
5 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
6 428 13.27 Emanuel Hammann 1999 KIF
Mænd senior - Vægtkast - Day 2 at 11:55
15.88 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.65 Martin Skaaning 1998 IK Olympia 9.43 8.78 9.32 X 9.65 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 130 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Kvinder 65-69 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
5.45 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.09 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 11.98 14.09 X 14.01 14.03 12.13
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 484 14.50 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
Mænd 50-54 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.13 Uffe Jensen 1966 Ballerup AK X X 11.92 X 11.90 12.13
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 641 Uffe Jensen 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.46 René Nybo 1961 Glostrup IC 13.48 14.46 13.97 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 René Nybo 1961 Glostrup IC
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.1
1 q 9.27 Celina Hagihara 2006 KIF
2 q 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
3 10.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
4 10.71 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 10.74 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
6 11.72 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
7 12.83 Frida Revall 2006 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.8
1 q 9.51 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 q 9.84 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 q 9.88 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
4 10.73 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
5 10.79 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
6 11.11 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.9
1 q 9.62 Ida Palm 2006 IK Olympia
2 q 9.87 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 q 9.97 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 10.13 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
5 10.23 Mie Sühler 2006 IK Olympia
6 11.05 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 474 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 56 Mille Djurhus 2006 Greve Atletik
4 196 10.19 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 383 9.26 Celina Hagihara 2006 KIF
6 522 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 475 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
8 11 Frida Revall 2006 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 178 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
3 509 10.64 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
4 363 9.77 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 575 9.94 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 576 10.84 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
7 15 Lyng Mellergaard 2006 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 135 Mie Sühler 2006 IK Olympia
3 546 10.25 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 384 9.60 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
5 518 10.01 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
6 375 Ida Palm 2006 IK Olympia
7 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
SCRATCH
1 92 DNS 10.36 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.83 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 11.60 11.83 X 11.28 10.99 11.27
2 10.81 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 10.42 9.76 9.50 8.26 10.81 10.34
3 10.78 Søs Sühler 2004 IK Olympia 9.06 10.62 9.74 10.38 10.62 10.78
4 10.08 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 10.08 8.82 8.35 9.42 X 8.24
5 9.70 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 9.45 8.92 9.27 9.10 9.70 8.65
6 9.69 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI X 9.37 9.57 9.69 9.03 9.38
7 9.25 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 8.35 7.71 9.25
8 9.17 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik 8.66 9.17 8.75
9 8.60 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 8.30 8.41 8.60
10 8.46 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 8.17 8.46 8.42
11 8.46 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 7.43 7.87 8.46
12 8.28 Karoline Bygwraa 2003 KIF 7.85 8.09 8.28
13 8.15 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 8.15 8.09 -
14 8.03 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 8.03 7.14 7.21
15 7.91 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 7.29 7.91 7.75
16 7.87 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik 7.20 7.87 7.60
17 7.42 Rebekka Hosting 2003 KIF 7.42 7.11 7.04
18 7.28 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 7.28 6.40 6.69
19 7.25 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik 7.25 6.70 6.89
20 7.20 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 7.20 7.02 7.15
21 7.14 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.99 7.11 7.14
22 7.13 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik 6.19 6.10 7.13
23 7.02 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 6.45 7.02 X
24 6.61 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 6.27 6.61 6.13
25 6.57 Nina Loshak 2003 KIF 6.06 5.48 6.57
26 6.17 Tsinat Krause 2004 Sparta 5.99 5.72 6.17
27 6.06 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF 5.99 6.06 5.43
28 5.88 Anita Cordua 2003 Viking Atletik 5.30 5.88 4.34
29 5.87 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik 5.68 5.87 5.29
30 5.73 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik 5.73 5.61 5.35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Dicte Abildgaard 2004 Viking Atletik
2 460 Sarah Røjkjær Knudsen 2003 Frederiksberg IF
3 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
4 18 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 68 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
6 186 Anita Cordua 2003 Viking Atletik
7 133 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 544 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
9 679 Natasja Andersen 2003 Viking Atletik
10 224 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
11 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
12 7 5.95 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
13 331 6.52 Tsinat Krause 2004 Sparta
14 342 6.63 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
15 408 6.66 Nina Loshak 2003 KIF
16 547 7.00 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
17 336 7.16 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
18 318 7.24 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
19 94 7.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
20 405 7.55 Rebekka Hosting 2003 KIF
21 320 7.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
22 367 7.98 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 323 8.16 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
24 430 8.43 Karoline Bygwraa 2003 KIF
25 332 8.75 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
26 34 9.40 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
27 489 9.49 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
28 628 9.63 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
29 341 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
30 315 12.09 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 111 DNS 12.44 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 322 DNS 7.75 Betty Marie Ramsgaard 2004 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.7
1 q 9.07 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.25 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
3 q 9.57 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 9.68 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
5 9.81 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.22 Ditte Jensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
1 q 8.89 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.28 Karla B. Langvik 2005 Sparta
3 q 9.49 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 9.95 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 9.98 Anna Pedersen 2005 Sparta
6 10.60 Freja Veicherts 2005 KIF
7 11.45 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.0
1 q 9.35 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
2 q 9.56 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 9.69 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 9.70 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 9.80 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
6 11.51 Lærke Gravesen 2005 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 543 10.18 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
3 579 9.52 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
4 627 9.21 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
5 644 9.38 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
6 252 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 391 Ditte Jensen 2005 KIF
HEAT 2 / 3
2 390 Freja Veicherts 2005 KIF
3 258 10.13 Anna Pedersen 2005 Sparta
4 253 9.42 Karla B. Langvik 2005 Sparta
5 250 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
6 247 9.40 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 88 9.82 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 445 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
HEAT 3 / 3
2 59 Lærke Gravesen 2005 Greve Atletik
3 256 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 257 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 261 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 669 9.68 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
7 671 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.7
1 q 11.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 q 11.81 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
3 12.03 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 12.68 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
5 13.17 Carl August Engelbreth 2004 KIF
DNS Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
DNS Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
1 q 10.61 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 11.09 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 q 11.76 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
4 12.22 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
5 12.56 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Filip F. O. Ravn 2004 Greve Atletik
DNS Jacob Cort 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.1
1 q 11.24 Tobias Bjerre 2004 KIF
2 q 11.31 Carl Aabo 2004 HG ATM
3 q 11.96 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 11.99 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
5 13.66 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
DNS Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 62 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
3 554 DNS Filip Friis Lassen 2004 Greve Atletik-Skolestæve
4 416 13.00 Carl August Engelbreth 2004 KIF
5 664 11.27 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 79 11.84 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 67 Valdemar Bech Thomsen 2004 SUI - LC Basel
8 451 DNS Johannes Rolin Stenberg 2004 Allerød AM
HEAT 2 / 3
2 568 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
3 219 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 478 12.47 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 123 11.12 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 587 12.14 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
7 54 DNS Filip F. O. Ravn 2004 Greve Atletik
8 183 DNS Jacob Cort 2004 Viking Atletik
HEAT 3 / 3
2 565 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
3 487 13.07 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
4 439 11.27 Carl Aabo 2004 HG ATM
5 415 11.41 Tobias Bjerre 2004 KIF
6 313 DNS 13.08 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
SCRATCH
1 64 DNS Albin Öberg 2004 SWE - Eslöv AI
Piger 14-15 år - Trespring - Day 2 at 12:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.61 (-1.7) Vibha Soren 2001 KIF 9.30 (+0.0) 8.96 (+0.0) 9.61 (-1.7) 9.54 (+0.0) 9.49 (-0.7) 9.40 (+0.0)
2 9.01 (-0.6) Esther Arce 2002 Amager AC 9.01 (-0.6) 8.90 (+0.0) X 8.51 (-0.3) 8.65 (-0.5) 9.00 (+1.6)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 584 9.16 Esther Arce 2002 Amager AC
2 423 9.93 Vibha Soren 2001 KIF
SCRATCH
1 53 DNS Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 12:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.18 (+0.0) Qswald Carstensen 2002 Sparta 11.06 (+0.0) 11.12 (+0.0) 10.95 (-0.3) 11.18 (+0.0) 10.88 (+0.0) 11.06 (-0.2)
2 10.83 (+0.0) Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 10.79 (+0.0) X 10.79 (-0.7) 10.83 (+0.0) X 10.71 (-0.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 307 Qswald Carstensen 2002 Sparta
2 642 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
SCRATCH
1 376 DNS 9.42 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.1
1 q 10.39 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 10.69 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
3 q 11.13 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
4 q 11.14 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 11.50 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
6 12.65 Mads Emil Svensson 2003 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.0
1 q 10.69 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
2 11.21 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 11.31 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager AC
4 11.66 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
5 11.72 Oliver Baasch 2003 Amager AC
DNS Henrik Gullberg 2003 SWE - Eslöv AI
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.0
1 q 10.36 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslöv AI
2 q 10.78 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 q 10.83 William Wittendorff 2003 Sparta
4 11.15 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 417 12.05 Mads Emil Svensson 2003 KIF
3 660 11.13 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 330 10.36 Sofus Lassen 2003 Sparta
5 603 10.76 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
6 613 11.39 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
7 523 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 607 11.74 Oliver Baasch 2003 Amager AC
3 695 11.00 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager AC
4 421 10.27 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
5 329 10.91 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 349 11.60 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
7 70 DNS Henrik Gullberg 2003 SWE - Eslöv AI
HEAT 3 / 3
2 69 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslöv AI
3 333 11.24 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 191 DNS 10.47 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 692 10.60 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
6 244 11.37 William Wittendorff 2003 Sparta
7 377 DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 12:55
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
SUMMARY
1 15.19 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
2 12.54 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
3 12.04 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
4 11.87 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
5 10.56 Alma Ravn 2009 Sparta
6 10.48 Edith Riisager 2009 Amager AC
7 10.28 Theresa Dommer 2009 Sparta
8 10.18 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
9 9.91 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
10 9.91 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
11 8.24 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
12 7.32 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
13 7.03 Lilly Clausen 2009 Amager AC
14 6.98 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
15 6.64 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
16 6.59 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
17 5.71 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
18 5.67 Ida lund 2009 Amager AC
19 5.65 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
4 11.87 289 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC 11.87 10.60 10.27
6 10.48 170 Edith Riisager 2009 Amager AC 10.44 10.48 X
8 10.18 145 Laura Malis 2009 Bagsværd AC 10.18 7.71 X
10 9.91 122 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK 8.12 8.48 9.91
13 7.03 Lilly Clausen 2009 Amager AC 7.03 6.11 6.35
16 6.59 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK 5.64 2.56 6.59
17 5.71 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC 5.71 4.17 5.24
18 5.67 Ida lund 2009 Amager AC 5.55 5.67 4.91
19 5.65 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC 5.65 3.93 3.60
DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 15.19 419 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta 15.19 X 14.35
2 12.54 320 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta 11.73 12.54 11.76
3 12.04 301 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM 12.04 9.57 X
5 10.56 177 Alma Ravn 2009 Sparta 8.32 10.56 9.73
7 10.28 153 Theresa Dommer 2009 Sparta 10.23 5.93 10.28
9 9.91 122 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta 8.55 7.53 9.91
11 8.24 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta 8.24 5.94 5.85
12 7.32 Ronja Revall 2009 Greve Atletik 6.86 7.32 X
14 6.98 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta 4.69 6.47 6.98
15 6.64 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta X 5.97 6.64
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 582 11.15 Edith Riisager 2009 Amager AC
2 590 4.71 Ida lund 2009 Amager AC
3 599 15.97 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
4 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
5 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
6 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
7 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 508 DNS Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
9 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
10 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
11 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
HEAT 2 / 2
11 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
12 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
13 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
14 277 11.02 Alma Ravn 2009 Sparta
15 276 8.46 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
16 272 10.46 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
17 273 2.76 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
18 275 8.46 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
19 271 9.96 Theresa Dommer 2009 Sparta
20 274 19.17 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.9
1 q 12.28 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
2 q 12.43 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 q 12.88 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 q 13.04 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 13.44 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
6 14.96 Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 q 12.46 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
2 q 12.63 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 q 12.69 Luke Basiliadis 2002 Sparta
4 q 13.30 Qswald Carstensen 2002 Sparta
5 13.91 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 120 Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
3 201 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 537 12.39 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 76 13.29 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 632 Mads Fahnøe 2002 Ballerup AK
7 19 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 303 Luke Basiliadis 2002 Sparta
3 22 DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
4 545 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
5 307 13.06 Qswald Carstensen 2002 Sparta
6 51 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 28 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 376 DNS 12.41 Johan Voigt 2001 IK Olympia
Drenge 12-13 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 4 205 215 225 235 245 255 265 275
1 2.75 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC XXX O O XO XO XO
2 2.55 Emil Boesen 2003 Ballerup AK XXX O O O XXO
3 2.35 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF XXX O XO XO XXO
DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 613 2.70 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
2 626 2.50 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 560 2.50 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 329 DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 4 225 235 245 325
1 2.45 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XXX XO XXO
2 2.35 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK XXX O XO
3 0.00 Christian Munch Skylv 2001 Sparta XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 237 3.60 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 239 2.70 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
3 684 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 365 375 385 395
1 3.85 Peter M. Adamsen 2000 KIF XO O XXO XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 427 4.05 Peter M. Adamsen 2000 KIF
2 309 DNS 3.48 Mads Lund 2000 Sparta
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 375 385 395
1 3.85 Kristian Kolbye 1996 Amager AC O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 596 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
Drenge 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 13:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 2.88 (+1.1) 552 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta 2.79 (+1.5) 2.88 (+1.1) 2.71 (+0.1)
2 2.76 (+1.2) 504 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta 2.57 (+0.9) 2.62 (+1.4) 2.76 (+1.2)
3 2.45 (+0.0) 380 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC 2.17 (+1.3) 2.45 (+0.0) 2.40 (+0.1)
4 2.39 (+1.4) 356 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta 1.91 (+0.4) 2.39 (+1.4) 2.20 (+1.3)
5 2.34 (+1.1) 336 Magne Frisch 2009 Greve Atletik X 2.18 (+1.4) 2.34 (+1.1)
6 2.28 (+0.0) 312 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC 1.84 (+0.5) 2.28 (+0.0) 2.22 (+0.1)
7 2.28 (+1.6) 312 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta 2.10 (+0.9) 2.08 (+1.7) 2.28 (+1.6)
8 2.25 (+0.2) 300 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC 2.25 (+0.2) 2.20 (+1.7) 2.15 (+2.4)
9 2.02 (+0.1) 163 Lui Heick 2009 Bagsværd AC 2.02 (+0.1) 1.89 (+0.9) 1.92 (+1.1)
10 1.99 (+0.7) 145 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik 1.49 (+0.0) 1.99 (+0.7) 1.57 (+0.3)
11 1.56 (+1.3) Max Backman Christiansen 2010 Sparta 1.45 (+1.1) 1.56 (+1.3) 1.56 (+1.3)
12 1.53 (+0.7) Elliot Malkov 2009 Amager AC 1.04 (+0.9) 1.53 (+0.7) 1.51 (+0.0)
DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
2 583 Elliot Malkov 2009 Amager AC
3 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
4 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
5 691 DNS Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
6 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
7 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
8 279 1.52 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
9 278 2.35 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
10 527 2.41 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
11 281 2.48 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
12 282 2.71 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
13 280 2.98 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
SCRATCH
1 619 DNS 2.20 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Drenge 12-13 år - Hammerkast - Day 2 at 13:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.47 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 44.90 X X 45.47 39.52 44.22
2 25.76 Tobias Bjerre 2004 KIF X 25.14 X 25.76 22.79 22.24
3 22.54 Frederik Pedersen 2005 Greve Atletik 20.28 21.89 20.61 22.14 22.54 21.01
4 20.92 Mik R. Lønborg 2003 KIF 20.23 16.84 19.97 20.92 20.24 19.82
5 19.82 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia X 18.90 18.13 19.82 16.98 17.76
6 19.27 Emil D. Pedersen 2005 Greve Atletik 18.48 19.27 17.21 14.67 15.74 16.05
7 18.87 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF X 18.80 18.87
8 15.66 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 15.66 X X - - -
9 0.00 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 Frederik Pedersen 2005 Greve Atletik
2 16 Emil D. Pedersen 2005 Greve Atletik
3 125 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
4 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 557 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
6 418 20.12 Mik R. Lønborg 2003 KIF
7 158 21.17 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas
8 415 23.99 Tobias Bjerre 2004 KIF
9 312 47.22 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 q 13.34 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 13.34 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
3 q 14.17 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 q 14.22 Misja Brynjolf Jepsen 2001 Hvidovre AM
5 q 14.45 Esther Arce 2002 Amager AC
DNS Anarikke Larsen 2001 AK Brøndby
DNS Lili Kökeny 2001 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 q 13.26 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 13.27 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 14.12 Simone Iversen 2002 Sparta
4 14.47 Nicola Malling 2001 Sparta
5 14.70 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 15.54 Julie Henriksen 2002 Greve Atletik
DNS Helena Ring 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 96 DNS Anarikke Larsen 2001 AK Brøndby
3 584 14.15 Esther Arce 2002 Amager AC
4 228 DNS 13.78 Lili Kökeny 2001 Sparta
5 534 12.77 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
6 3 13.05 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
7 481 13.95 Misja Brynjolf Jepsen 2001 Hvidovre AM
8 14 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 240 Nicola Malling 2001 Sparta
3 2 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
4 230 13.85 Simone Iversen 2002 Sparta
5 604 12.89 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
6 683 13.00 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 588 DNS 13.87 Helena Ring 2002 Amager AC
8 44 Julie Henriksen 2002 Greve Atletik
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 13:10
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.59 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 4.99 5.60 6.32 6.11 6.26 6.59
2 6.54 Grace Dahi 2007 Greve Atletik 4.90 5.87 5.91 5.21 4.59 6.54
3 6.11 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta 4.38 5.49 4.16 5.41 6.11 5.66
4 5.77 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC X 5.39 4.96 5.49 5.48 5.77
5 5.13 Helene Salomonsen 2007 Sparta 4.96 4.75 3.73 X 4.22 5.13
6 4.68 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF 4.27 4.68 4.28 4.35 4.43 4.05
7 4.57 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik 4.57 4.49 4.49
8 4.56 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 4.42 4.56 4.24
9 4.01 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik 2.04 X 4.01
10 3.85 Susanna Ring 2008 Amager AC 3.39 3.39 3.85
11 3.15 Julie Gulev 2008 Viking Atletik 3.07 3.15 X
12 3.15 Susan Jawad 2008 Viking Atletik 3.15 2.72 X
DNS Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 546 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
2 493 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 665 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
4 517 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
5 174 Susan Jawad 2008 Viking Atletik
6 13 Grace Dahi 2007 Greve Atletik
7 561 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
8 173 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
9 615 3.37 Susanna Ring 2008 Amager AC
10 283 DNS 3.85 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
11 288 4.83 Helene Salomonsen 2007 Sparta
12 287 5.03 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
13 290 6.66 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 2 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 9.24 Celina Hagihara 2006 KIF
2 9.41 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 9.41 Ida Palm 2006 IK Olympia
4 9.68 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
5 9.84 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
6 10.00 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
7 10.04 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
8 10.05 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 196 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
2 384 9.87 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 375 9.62 Ida Palm 2006 IK Olympia
4 383 9.27 Celina Hagihara 2006 KIF
5 363 9.51 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
6 575 9.84 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
7 178 9.88 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik
8 518 9.97 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.3
1 8.81 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 8.91 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 9.24 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
4 9.29 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
5 9.35 Karla B. Langvik 2005 Sparta
6 9.47 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 9.50 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 9.56 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 261 9.56 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 669 9.35 Cecilie Nonboe Linde 2005 Greve Atletik-Skolestæve
3 644 9.25 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
4 250 8.89 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 627 9.07 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 253 9.28 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 247 9.49 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 579 9.57 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
Piger 6-7 år - 3 kamp - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1902 (+0.0) Alma Ravn 2009 Sparta
2 1540 (-0.4) Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
3 1446 (-0.4) Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
4 1435 (-0.4) Theresa Dommer 2009 Sparta
5 1313 (-0.4) Edith Riisager 2009 Amager AC
6 1169 (-0.4) Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
7 1116 (-0.1) Laura Malis 2009 Bagsværd AC
8 1042 (+0.6) Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
9 1017 (-0.3) Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
10 904 (+0.6) Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
11 812 (+0.6) Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
12 786 (+0.6) Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
13 784 (-0.2) Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
14 760 (-0.2) Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
15 675 (-0.2) Ronja Revall 2009 Greve Atletik
16 496 (-0.2) Ida lund 2009 Amager AC
17 264 (-0.1) Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
18 195 (-0.1) Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
19 0 (+0.1) Lilly Clausen 2009 Amager AC
19 0 (-0.2) Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 271 Theresa Dommer 2009 Sparta
2 275 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
3 277 Alma Ravn 2009 Sparta
4 506 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
5 494 DNS Frida Meier Eriksen 2009 Bagsværd AC
6 192 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
7 696 Lilly Clausen 2009 Amager AC
8 202 Filippa Fløisdorf 2009 Gentofte IK
9 273 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
10 272 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
11 10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
12 582 Edith Riisager 2009 Amager AC
13 599 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
14 107 Karoline Andersen 2010 Slagelse Atletik Delta
15 508 Liva Vekslund 2009 Bagsværd AC
16 573 Lena-Marie Zierfuss 2010 Hvidovre AM
17 274 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
18 496 Hannah Klæstrup Damborg 2009 Bagsværd AC
19 590 Ida lund 2009 Amager AC
20 492 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
21 276 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
Drenge 6-7 år - 3 kamp - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1700 (+0.9) Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
2 1293 (+0.6) Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 1204 (+0.3) Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
4 1105 (-0.2) Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
5 1048 (+0.1) Magne Frisch 2009 Greve Atletik
6 924 (+1.3) Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
7 865 (+0.7) Lui Heick 2009 Bagsværd AC
8 816 (+0.8) Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
9 811 (+0.2) Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
10 760 (+0.6) Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
11 120 (-0.2) Elliot Malkov 2009 Amager AC
12 0 (+0.1) Max Backman Christiansen 2010 Sparta
12 0 (+0.7) Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 510 Lui Heick 2009 Bagsværd AC
2 513 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
3 583 Elliot Malkov 2009 Amager AC
4 282 Asger Viggo Flensborg Rev 2010 Sparta
5 278 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
6 527 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
7 279 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
8 281 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
9 280 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
10 520 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
11 55 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
12 691 Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
13 549 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
SCRATCH
1 619 DNS William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
Drenge 10 år - 60 meter - Day 2 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 8.99 Lance Aabo 2006 HG ATM
2 9.36 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 9.38 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.67 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
5 9.74 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
6 9.78 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
7 9.96 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
8 10.02 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 9.90 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 195 9.74 Daniel Gouchault 2006 Gentofte IK
3 246 9.53 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 440 8.98 Lance Aabo 2006 HG ATM
5 190 9.29 Noah Rosendal Østergaard 2006 Gentofte IK
6 85 9.65 Gustav Striboldt Lind 2006 Frederiksberg IF
7 676 9.85 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
8 524 9.93 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 8.66 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.75 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 9.07 Frederik Rasmussen 2005 Roar
4 9.44 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 9.47 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
6 9.48 Adam Gonsalves 2005 Roar
7 9.67 Clifton Benjamin 2005 KIF
DNS Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 400 9.50 Clifton Benjamin 2005 KIF
2 354 9.41 Julius Christoffersen 2005 Trongården IF
3 653 9.02 Frederik Rasmussen 2005 Roar
4 263 8.70 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 260 8.86 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 654 9.21 Adam Gonsalves 2005 Roar
7 37 9.48 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
8 471 DNS 9.55 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 2 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 80 85 90 95 100 105 110 115 120 125 130 135 140
1 1.35 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF O O XO XXX
2 1.25 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O O O O XXX
3 1.25 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC X O O O XO XO XXX
4 1.25 Karla B. Langvik 2005 Sparta O O O O XXO XXX
4 1.25 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC O O O O XXO XXX
6 1.20 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF O XO XO O XXX
7 1.20 Annabelle Viple 2005 Amager AC O O O O XXO XXX
7 1.20 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF O O O O O XXO XXX
9 1.10 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC O O O XO XXX
10 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O XXX
11 1.05 Laura Thygesen 2006 KIF XO O O XXX
12 1.05 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF XO XO O XO XXX
13 1.05 Pil Nedergaard 2006 Sparta O XXO X- - - - - - -
14 1.00 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik O O O O O XXX
15 1.00 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC O O O O XXO XXX
16 0.95 Elisabeth Elsner 2006 KIF O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 675 1.43 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 261 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 253 1.35 Karla B. Langvik 2005 Sparta
4 597 1.32 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
5 579 1.23 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
6 88 1.15 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 577 1.13 Annabelle Viple 2005 Amager AC
8 387 1.10 Elisabeth Elsner 2006 KIF
9 196 1.10 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
10 255 1.00 Pil Nedergaard 2006 Sparta
11 363 0.90 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
12 500 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
13 388 Laura Thygesen 2006 KIF
14 384 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
15 671 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
16 177 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
SCRATCH
1 92 DNS 1.13 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 511 DNS 1.19 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Drenge 12 år - 80 meter - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 10.46 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 11.05 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
3 11.23 Tobias Bjerre 2004 KIF
4 11.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 11.47 Carl Aabo 2004 HG ATM
6 11.77 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
7 12.14 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 11.81 Christian Mersebach 2004 Gentofte IK
2 664 11.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 415 11.24 Tobias Bjerre 2004 KIF
4 219 10.61 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 123 11.09 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 439 11.31 Carl Aabo 2004 HG ATM
7 568 11.76 Zacharias Albert Gustafse 2004 Helsingør IF
8 550 DNS 11.96 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 2 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 10.30 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslöv AI
2 10.38 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 10.44 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
4 10.67 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 10.92 William Wittendorff 2003 Sparta
6 10.92 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
7 11.12 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
8 11.16 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 523 11.13 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
2 692 10.78 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 603 10.69 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 69 10.36 Edvin Assarsson 2004 SWE - Eslöv AI
5 330 10.39 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 421 10.69 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
7 244 10.83 William Wittendorff 2003 Sparta
8 660 11.14 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Piger 12 år - 80 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 11.15 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 11.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 11.27 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
4 11.36 Alma S. Witt 2004 KIF
5 11.46 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 11.83 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
7 11.94 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
DNS Angelina Holme 2004 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 547 11.84 Anna Erika G. Hamborg 2004 Køge Atletik
2 628 11.73 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 401 11.50 Alma S. Witt 2004 KIF
4 102 11.25 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 74 11.29 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 209 11.50 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
7 438 11.78 Ida Marie Skøt-Nielsen 2004 HG ATM
8 6 DNS 11.99 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 2 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
9 11.59 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
10 11.63 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
11 11.97 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
12 11.99 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
13 12.20 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
14 12.26 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
DNS Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
DNS Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 10.65 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 10.92 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 10.97 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 11.25 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 11.29 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
6 11.59 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
7 11.62 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
DNS Annika Haldbo 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 52 12.10 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
2 314 11.88 Aude Tra-Bi 2003 Sparta
3 324 DNS 11.80 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 117 11.65 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
5 316 DNS 11.80 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 564 11.83 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
7 332 12.09 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
8 336 12.22 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 1 / 2
1 311 DNS 11.55 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 365 11.31 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
3 629 11.12 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 341 10.86 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 133 11.06 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 34 11.13 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 68 11.42 Tova Möllerström 2003 SWE - Eslöv AI
8 373 11.64 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 14:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.94 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 13.26 13.43 13.94 X 13.76 13.33
2 10.16 Lukas M. Sørensen 2003 KIF 9.11 9.33 9.35 10.02 10.10 10.16
3 10.05 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 9.56 9.31 9.50 8.40 9.05 10.05
4 9.83 Sofus Lassen 2003 Sparta 9.54 9.69 8.86 X X 9.83
5 9.55 Tobias Bjerre 2004 KIF 9.02 9.26 9.55 8.97 9.03 9.24
6 9.54 William Elsner 2003 KIF 9.28 9.29 9.05 8.98 9.54 8.51
7 9.27 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 9.27 8.95 7.21
8 9.18 Mik R. Lønborg 2003 KIF 7.84 8.51 9.18
9 8.74 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 7.85 8.74 8.38
10 8.48 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 8.43 8.42 8.48
11 8.27 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 7.34 X 8.27
12 7.79 Oliver Baasch 2003 Amager AC 7.79 7.07 7.26
13 7.70 Theodor Hennecke 2004 Roar 7.03 6.37 7.70
14 7.67 Lukas Brix 2004 HG ATM 7.67 7.34 7.08
15 7.32 Filip F. O. Ravn 2004 Greve Atletik 7.32 7.19 6.82
16 7.16 Elias Uth Lauritzen 2004 KIF 6.80 6.34 7.16
17 6.81 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 6.58 6.34 6.81
18 6.66 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 4.46 6.58 6.66
19 6.51 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 6.23 6.51 6.01
20 6.43 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas 6.43 6.35 6.00
21 6.43 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK 6.43 5.99 5.62
22 6.28 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 6.28 6.00 6.21
23 6.20 Carl August Engelbreth 2004 KIF 6.20 X 5.80
24 6.12 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 6.12 5.28 6.12
25 5.70 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC 5.70 5.08 5.68
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 153 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
2 478 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 550 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 414 Elias Uth Lauritzen 2004 KIF
5 125 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
6 441 Lukas Brix 2004 HG ATM
7 640 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
8 655 Theodor Hennecke 2004 Roar
9 54 Filip F. O. Ravn 2004 Greve Atletik
10 587 5.50 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
11 416 6.20 Carl August Engelbreth 2004 KIF
12 79 6.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
13 557 6.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
14 607 7.64 Oliver Baasch 2003 Amager AC
15 368 7.93 Bjørn Lund 2004 Fredensborg AK
16 418 8.65 Mik R. Lønborg 2003 KIF
17 158 8.65 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas
18 617 8.71 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
19 420 9.70 William Elsner 2003 KIF
20 330 9.89 Sofus Lassen 2003 Sparta
21 415 9.95 Tobias Bjerre 2004 KIF
22 421 10.02 Lukas M. Sørensen 2003 KIF
23 333 10.15 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
24 613 10.32 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
25 312 14.19 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 2 at 14:10
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.56 Liv Nedergaard 2002 Sparta 43.56 X X X X X
2 31.84 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 24.82 26.83 31.84 X 23.88 26.58
3 31.10 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK 28.81 28.15 X 29.49 29.02 31.10
4 27.22 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 23.30 25.18 25.65 26.09 27.22 27.20
5 0.00 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik X X X X X X
DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
DNS Emilie Bank 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 682 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 469 DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
3 662 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
4 20 30.75 Nicoline Landgreen 2001 Greve Atletik
5 2 34.36 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 270 DNS 37.20 Emilie Bank 2002 Sparta
7 267 47.83 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 7.85 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
2 8.06 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
3 8.17 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
4 8.35 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
5 8.72 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
6 9.05 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
7 9.11 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
8 9.44 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 527 8.82 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
2 520 8.57 Sigurd Fobian Nielsen 2009 Bagsværd AC
3 55 8.28 Magne Frisch 2009 Greve Atletik
4 280 7.72 Sofus Houman Prassé 2009 Sparta
5 278 8.00 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
6 513 8.56 Marcus Lind 2009 Bagsværd AC
7 549 8.70 Tor Birk Hansen 2009 Køge Atletik
8 281 8.83 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 2 at 14:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.08 Frederik Pedersen 2005 Greve Atletik 8.63 9.24 9.13 9.44 9.94 10.08
2 10.06 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 9.60 10.02 9.74 8.35 X 10.06
3 8.52 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 8.52 8.29 X X 8.20 8.40
4 8.40 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 7.90 7.36 7.81 7.23 8.40 X
5 8.35 Hakeem Ali 2005 Sparta 7.75 7.61 8.31 8.35 7.45 8.25
6 8.31 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC 7.02 8.26 8.31 7.57 7.97 8.22
7 7.90 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM 6.48 7.17 7.90 7.27 7.75 7.28
8 7.84 Rolf Riisager 2006 Amager AC 6.72 6.86 7.84
9 7.70 Emil D. Pedersen 2005 Greve Atletik 6.41 7.70 7.37
10 7.45 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 6.61 7.42 7.45
11 7.45 Oliver Larsen 2005 Amager AC 6.63 6.87 7.45
12 7.24 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 7.24 X 6.48
13 6.84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 6.03 6.78 6.84
14 6.35 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 6.35 X 6.27
15 6.16 Gustav Herold 2005 Sparta 5.91 6.16 6.02
16 6.14 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta X X 6.14
17 5.88 Thomas Oldenburg 2006 KIF 4.89 5.88 4.71
18 4.29 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta X 4.29 3.74
DNS Elias Bjergegaard 2006 Trongården IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Emil D. Pedersen 2005 Greve Atletik
2 84 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
3 37 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
4 17 Frederik Pedersen 2005 Greve Atletik
5 503 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
6 38 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 471 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 357 DNS Elias Bjergegaard 2006 Trongården IF
9 251 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
10 264 5.99 Gustav Herold 2005 Sparta
11 393 6.15 Thomas Oldenburg 2006 KIF
12 103 6.41 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
13 246 6.61 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
14 608 7.49 Oliver Larsen 2005 Amager AC
15 611 7.85 Rolf Riisager 2006 Amager AC
16 263 7.93 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
17 559 8.54 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
18 260 8.75 Hakeem Ali 2005 Sparta
19 560 9.67 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 7.05 Alma Ravn 2009 Sparta
2 7.80 Theresa Dommer 2009 Sparta
3 7.96 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
4 8.06 Edith Riisager 2009 Amager AC
5 8.09 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
6 8.12 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
7 8.43 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
8 8.57 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 8.29 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
2 492 8.19 Emma Hjortshøj Møller 2009 Bagsværd AC
3 273 7.96 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
4 277 6.95 Alma Ravn 2009 Sparta
5 271 7.60 Theresa Dommer 2009 Sparta
6 582 8.01 Edith Riisager 2009 Amager AC
7 274 8.27 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
8 192 8.42 Lærke Rosendal Østergaard 2010 Gentofte IK
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 2 at 14:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 12.12 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
2 12.37 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
3 12.55 Luke Basiliadis 2002 Sparta
4 12.56 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 12.56 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
6 12.89 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 13.00 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 13.13 Qswald Carstensen 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 13.04 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
2 303 12.69 Luke Basiliadis 2002 Sparta
3 545 12.46 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 19 12.28 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 537 12.43 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
6 51 12.63 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 201 12.88 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 307 13.30 Qswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 2 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 12.99 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 13.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 13.26 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
4 13.35 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
5 14.13 Simone Iversen 2002 Sparta
6 14.18 Misja Brynjolf Jepsen 2001 Hvidovre AM
DNS Sara Olsson 2002 Greve Atletik
DNS Esther Arce 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 14.22 Misja Brynjolf Jepsen 2001 Hvidovre AM
2 230 14.12 Simone Iversen 2002 Sparta
3 3 13.34 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
4 604 13.26 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
5 683 13.27 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 534 13.34 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
7 14 DNS 14.17 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
8 584 DNS 14.45 Esther Arce 2002 Amager AC
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 14:40
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.16 Liv Cantby 1999 Korsør AM 42.30 X 45.16 44.65 43.81 X
2 32.04 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 30.09 29.09 32.04 X X X
3 29.99 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 26.59 27.38 X 29.99 X 29.55
4 28.20 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta X 28.08 28.20 X 25.28 25.00
5 0.00 Caroline T. Hansen 2000 Sparta X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 306 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 302 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 33 32.51 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 269 34.36 Caroline T. Hansen 2000 Sparta
5 211 44.45 Liv Cantby 1999 Korsør AM
Kvinder senior - Spydkast - Day 2 at 14:40
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.04 Sandra B Christensen 1995 Amager AC 23.35 24.68 25.32 X 26.04 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 612 28.60 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Piger 12-13 år - Hammerkast - Day 2 at 14:55
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.77 Rebekka Hosting 2003 KIF 28.90 X X 26.92 28.37 30.77
2 30.39 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 29.67 29.86 30.39 28.72 24.51 X
3 26.04 Søs Sühler 2004 IK Olympia X 25.11 25.67 23.32 X 26.04
4 23.82 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 19.93 X 22.44 20.28 X 23.82
5 23.16 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK X 20.14 23.15 23.16 X X
6 22.80 Karoline Bygwraa 2003 KIF X X 22.80 19.03 19.39 X
7 22.23 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik X 22.23 20.42
8 16.32 Nina Loshak 2003 KIF X 14.30 16.32
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 134 Søs Sühler 2004 IK Olympia
2 430 Karoline Bygwraa 2003 KIF
3 408 Nina Loshak 2003 KIF
4 136 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
5 373 15.32 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 405 22.85 Rebekka Hosting 2003 KIF
7 102 24.06 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
8 489 28.02 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 23.58 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 23.90 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
3 24.07 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
4 24.41 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
5 25.02 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
6 25.30 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
7 25.38 Oliver Birlie 1999 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 25.40 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
2 170 24.63 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
3 108 24.33 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 1 22.92 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 8 23.61 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 236 25.18 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
8 606 Oliver Birlie 1999 Amager AC
SCRATCH
1 27 DNS 23.09 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 233 DNS 23.15 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 538 DNS 23.13 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Mænd senior - 200 meter - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.3
1 22.98 Andreas Schou 1998 Korsør AM
2 25.52 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
3 25.73 Kim Vilborg 1972 Greve Atletik
4 26.70 Jesper Wiingaard 1970 Greve Atletik
5 27.52 Henrik Berg 1963 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 110 26.40 Michael Skifter Andersen 1969 Slagelse Atletik Delta
4 498 27.65 Henrik Berg 1963 Bagsværd AC
5 23 Jesper Wiingaard 1970 Greve Atletik
6 21 25.97 Kim Vilborg 1972 Greve Atletik
7 205 23.18 Andreas Schou 1998 Korsør AM
SCRATCH
1 124 DNS 23.24 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
2 24 DNS 22.83 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
3 66 DNS 28.3 Jørgen Linde 1942 Uden klub
4 87 DNS 24.42 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
5 216 DNS 24.90 Navid Bazgerri 1995 Hvidovre AM
Kvinder senior - 200 meter - Day 2 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 26.51 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 26.57 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
3 27.45 Mette Brynjolf Jepsen 1970 Hvidovre AM
4 27.96 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 28.27 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 208 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
3 479 27.58 Mette Brynjolf Jepsen 1970 Hvidovre AM
4 555 26.12 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
5 109 26.75 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik Delta
6 348 28.60 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 15:20
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.48 Arthur W Petersen 1999 Sparta 53.44 56.01 60.48 X 57.35 60.14
2 54.53 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 48.83 X 47.47 51.22 52.66 54.53
3 54.28 Jacob Binou Nielsen Korsør AM 54.28 X 49.89 X 47.61 X
4 51.09 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 46.59 49.66 51.09
5 47.68 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik 47.68 45.24 45.96 46.98 44.21 X
6 44.65 Alexander Haugeby 2000 Sparta 44.65 X X
7 37.11 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta 37.11 36.67 33.64 35.44 32.38 35.72
8 22.92 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 17.82 19.09 22.92
DNS Henning Elmer 1999 Greve Atletik
DNS Zakaria Dahmani 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 DNS Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 114 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
3 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
4 308 DNS Zakaria Dahmani 1999 Sparta
5 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
7 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 27 49.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
9 204 54.13 Jacob Binou Nielsen Korsør AM
10 234 59.02 Arthur W Petersen 1999 Sparta
Mænd senior - Spydkast - Day 2 at 15:20
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.62 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik X X 48.01 48.65 46.68 49.62
2 40.97 Jesper Wiingaard 1970 Greve Atletik 39.80 40.97 35.90 40.76 38.33 38.14
DNS René Nybo 1961 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 674 DNS René Nybo 1961 Glostrup IC
2 23 Jesper Wiingaard 1970 Greve Atletik
3 217 51.07 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
SCRATCH
1 635 DNS 67.48 Michael Nielsen 1966 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 26.86 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 27.77 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
3 28.11 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
4 28.40 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 30.49 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
START LIST
# BibNo