Greve afslutningsstævne • 2016 Oct 01 - Oct 02 • Greve Stadion • Greve

ALL
Drenge 8 år
Mænd 60-64 år

 

 

Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 09:55
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 14.82 Mads Lund 2000 Sparta
2 15.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 15.14 Emil Frænde 2000 Sparta
4 16.69 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
5 17.93 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 22.70 Christoffer Åndahl 2000 KIF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 26 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 27 15.25 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 309 14.73 Mads Lund 2000 Sparta
5 235 15.10 Emil Frænde 2000 Sparta
6 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:55
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.34 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik Delta X 13.91 13.30 14.34 13.73 13.82
2 14.24 Mads Lund 2000 Sparta 13.77 14.13 X 14.22 X 14.24
3 12.02 Peter Andersson 1999 Greve Atletik 12.02 11.41 11.24 11.45 X 11.83
4 10.46 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 9.96 10.01 10.27 10.16 X 10.46
5 9.24 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 6.61 8.82 9.24 8.97 8.63 8.94
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
2 25 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
4 112 14.76 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 309 15.20 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 11.34 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.57 Mads Lund 2000 Sparta
4 11.78 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 12.05 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
6 12.08 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.20 Oliver Birlie 1999 Amager AC
7 12.20 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
9 12.24 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
10 12.36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
11 12.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
5 12.05 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
6 12.08 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 12.20 Oliver Birlie 1999 Amager AC
9 12.24 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
10 12.36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
11 12.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 11.34 Emil Frænde 2000 Sparta
2 11.56 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 11.57 Mads Lund 2000 Sparta
4 11.78 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
7 12.20 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
DNS Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 355 Yousef Al Basari 1999 Trongården IF
3 236 12.40 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
4 108 12.02 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 8 12.13 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
6 606 12.49 Oliver Birlie 1999 Amager AC
7 36 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 27 11.55 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 235 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
4 309 11.37 Mads Lund 2000 Sparta
5 1 11.42 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 232 DNS 11.45 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 170 11.87 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 346 DNS 12.04 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 538 DNS 11.49 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:55
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.26 (-2.4) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.05 (-1.8) 4.43 (-1.9) 6.26 (-2.4)
2 5.78 (-3.7) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta 5.48 (-2.2) 5.78 (-3.7) X 5.49 (-2.3) 5.64 (-0.3) 5.28 (-1.9)
3 5.61 (-0.9) Alexander Haugeby 2000 Sparta 5.39 (-1.9) 5.03 (-2.7) 5.14 (-2.0) 5.16 (-1.1) X 5.61 (-0.9)
4 4.11 (-1.2) Frankly Dadey 1999 Greve Atletik 4.11 (-1.2) X X
5 0.00 (+0.0) Emil Frænde 2000 Sparta X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 1 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 108 5.95 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 235 6.61 Emil Frænde 2000 Sparta
SCRATCH
1 346 DNS 6.15 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 606 DNS Oliver Birlie 1999 Amager AC
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 13:50
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.06 Mads Lund 2000 Sparta 37.50 X 41.06 X X X
2 33.27 Alexander Haugeby 2000 Sparta X 33.27 X X 33.11 X
3 33.18 Emanuel Hammann 1999 KIF X 25.82 33.18 32.01 31.59 32.52
4 25.71 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 25.71 25.33 25.15 23.90 20.53 23.64
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 93 26.49 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
3 428 34.13 Emanuel Hammann 1999 KIF
4 309 46.81 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.14.95 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
DNS Jacob Hvorup 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 233 DNS 2.08.97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 114 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
Drenge 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.44.22 Mads Simonsen, Mathias Sikora, Jeppe Kristensen, Mathias Skifter Andersen Slagelse Atletik Delta
DQ Greve Atletik
DNS Sparta 1
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 DNS Sparta 1
3 Mads Simonsen, Mathias Sikora, Jeppe Kristensen, Mathias Skifter Andersen Slagelse Atletik Delta
4 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.90 (+0.6) Peter Andersson 1999 Greve Atletik 12.90 (+0.6) 12.66 (+2.0) 12.88 (+0.0) - X X
2 11.72 (+0.7) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 9.70 (+1.9) 11.49 (+0.0) 11.72 (+0.7) - - -
3 11.68 (+0.1) Henning Elmer 1999 Greve Atletik 11.42 (+1.7) 11.30 (+0.5) 11.68 (+0.1) - - -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 26 Henning Elmer 1999 Greve Atletik
3 25 13.00 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 59.31 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 56.08 53.44 54.32 56.18 55.68 59.31
2 56.65 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 55.87 56.20 56.65 X 52.72 X
3 50.16 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK X 42.89 50.16
4 48.17 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 47.16 45.16 X 45.80 48.17 46.38
5 45.07 Emanuel Hammann 1999 KIF 42.60 X X 45.07 42.71 X
6 28.20 Mads Olsson 2000 Greve Atletik X X 26.69 28.20 26.34 26.61
7 25.35 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF X 25.35 24.27
8 0.00 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia X X X
DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
2 643 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
3 131 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
4 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
5 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
6 310 DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 668 Mads Olsson 2000 Greve Atletik
8 637 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
9 428 45.70 Emanuel Hammann 1999 KIF
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 175 181 187
1 1.81 Christoffer Åndahl 2000 KIF O O XO XXX
DNS Samuel Anker 2000 Viking Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 1.86 Christoffer Åndahl 2000 KIF
2 187 DNS Samuel Anker 2000 Viking Atletik
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 11:55
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.00 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 17.00 X 16.01 15.33 15.42 16.92
2 16.61 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK X 16.03 X 16.61 X 16.11
3 16.46 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 16.31 X 16.46 X 16.19 15.97
4 16.02 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 14.76 14.76 16.02 X X X
5 14.78 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK X X X X 14.78 X
6 0.00 Emanuel Hammann 1999 KIF X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 637 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
2 9 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
3 643 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 131 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
5 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
6 428 13.27 Emanuel Hammann 1999 KIF
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 365 375 385 395
1 3.85 Peter M. Adamsen 2000 KIF XO O XXO XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 427 4.05 Peter M. Adamsen 2000 KIF
2 309 DNS 3.48 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 23.58 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 23.90 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
3 24.07 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
4 24.41 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
5 25.02 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
6 25.30 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
7 25.38 Oliver Birlie 1999 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 25.40 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
2 170 24.63 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
3 108 24.33 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
5 1 22.92 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
6 8 23.61 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 236 25.18 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
8 606 Oliver Birlie 1999 Amager AC
SCRATCH
1 27 DNS 23.09 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 233 DNS 23.15 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 538 DNS 23.13 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 2 at 15:20
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.48 Arthur W Petersen 1999 Sparta 53.44 56.01 60.48 X 57.35 60.14
2 54.53 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 48.83 X 47.47 51.22 52.66 54.53
3 54.28 Jacob Binou Nielsen Korsør AM 54.28 X 49.89 X 47.61 X
4 51.09 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 46.59 49.66 51.09
5 47.68 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik 47.68 45.24 45.96 46.98 44.21 X
6 44.65 Alexander Haugeby 2000 Sparta 44.65 X X
7 37.11 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta 37.11 36.67 33.64 35.44 32.38 35.72
8 22.92 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF 17.82 19.09 22.92
DNS Henning Elmer 1999 Greve Atletik
DNS Zakaria Dahmani 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 DNS Henning Elmer 1999 Greve Atletik
2 114 Mads Simonsen 2000 Slagelse Atletik Delta
3 639 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
4 308 DNS Zakaria Dahmani 1999 Sparta
5 310 Alexander Haugeby 2000 Sparta
6 93 Mikael Chua Ziska 1999 Frederiksberg IF
7 685 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 27 49.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
9 204 54.13 Jacob Binou Nielsen Korsør AM
10 234 59.02 Arthur W Petersen 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.32.86 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik Delta
DNS Zakaria Dahmani 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 308 DNS Zakaria Dahmani 1999 Sparta
8 105 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik Delta