Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: -1.0
1 q 13.52 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 14.45 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
3 14.79 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
4 15.39 Manar Ashraf 2002 Gullfoss
5 15.77 Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott
DNS Alice Gustavsson 2002 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 6 - Wind: -2.4
1 q 13.71 Louise B Moore 2001 K.I.F.
2 14.12 Annika Eppers 2002 Sparta
3 14.41 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
4 14.47 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
DNS Alva Bengtsson 2001 IFK Helsingborg
DNS Luka Kristiansen 2000 Bagsværd AC
HEAT 3 / 6 - Wind: -0.6
1 q 13.26 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 13.26 Anna Lundmark 2001 IF Lennéa Friidrott
3 13.78 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
4 14.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 14.47 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 16.26 Sarah Bardrum 2002 Gullfoss
HEAT 4 / 6 - Wind: -1.7
1 q 13.66 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 q 13.74 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
3 14.72 Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott
4 15.71 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager Atletik Club
5 15.84 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager Atletik Club
DNS Hanna Persson 2002 IFK Helsingborg
HEAT 5 / 6 - Wind: -1.5
1 q 13.59 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
2 14.53 Rau Petersen 2002 FIF Hillerød
3 15.14 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
DNS Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
DNS Anarikke Larsen 2001 Brøndby Atletik
DNS Anna Lukic 2002 IFK Helsingborg
HEAT 6 / 6 - Wind: -0.2
1 q 13.23 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
2 13.78 Lili Kökeny 2001 Sparta
3 14.14 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF
4 15.06 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
DNS Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 685 DNS Alice Gustavsson 2002 IFK Helsingborg
2 693 Manar Ashraf 2002 Gullfoss
3 800 14.84 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
4 489 13.50 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 715 14.45 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
6 215 Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 6
1 491 Annika Eppers 2002 Sparta
2 799 14.76 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
3 769 14.56 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
4 841 13.49 Louise B Moore 2001 K.I.F.
5 849 DNS Alva Bengtsson 2001 IFK Helsingborg
6 608 DNS Luka Kristiansen 2000 Bagsværd AC
HEAT 3 / 6
1 221 Anna Lundmark 2001 IF Lennéa Friidrott
2 478 14.90 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 289 13.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 267 14.30 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
5 692 Sarah Bardrum 2002 Gullfoss
6 65 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 4 / 6
1 220 Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott
2 483 13.90 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 731 16.14 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager Atletik Club
4 798 13.96 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
5 759 15.23 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager Atletik Club
6 851 DNS Hanna Persson 2002 IFK Helsingborg
HEAT 5 / 6
1 855 Rau Petersen 2002 FIF Hillerød
2 805 14.90 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
3 299 14.05 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
4 152 DNS 13.57 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 46 DNS Anarikke Larsen 2001 Brøndby Atletik
6 850 DNS Anna Lukic 2002 IFK Helsingborg
HEAT 6 / 6
1 23 14.67 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF
2 756 12.92 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
3 802 14.60 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
4 678 DNS Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
5 488 Lili Kökeny 2001 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 q 11.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 q 11.93 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 12.33 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
4 q 14.55 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 q 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 q 11.28 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 q 14.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 q 14.53 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
4 14.73 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
5 15.16 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
DNS Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
DNS Marie Maag Jensen 2006 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 426 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 432 11.82 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 609 DNS 13.46 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
5 435 13.60 Pil Nedergaard 2006 Sparta
6 214 DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
7 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 700 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
2 237 10.96 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
3 427 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 236 DNS 11.91 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 753 DNS Marie Maag Jensen 2006 Amager Atletik Club
6 744 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
7 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155 158 161 164 167
1 1.64 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF O O XO XXX
2 1.55 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik O O O XXO XXX
3 1.45 Caroline T Hansen 2000 Sparta O XO XXX
4 1.40 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 504 Caroline T Hansen 2000 Sparta
2 207 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
4 600 1.48 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 161 164 167 170 173
1 1.70 Rikke Andersen 1998 Sparta O O O O XXX
2 1.70 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O O XO O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 1.72 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
2 529 1.76 Rikke Andersen 1998 Sparta
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 158 161 164 167 170 173 176
1 1.73 Sandra B Christensen 1995 Amager Atletik Club O O O O XXO XXX
2 1.67 Sandra Arense Böll 1994 Sparta O O XO XXO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 555 1.75 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
2 772 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager Atletik Club
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.06 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 28.92 34.06 31.05 31.79 29.92 32.45
2 28.43 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club 24.05 25.63 27.24 X 25.18 28.43
3 22.90 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club 22.90 19.26 X 19.17 21.23 21.82
4 20.19 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 17.20 18.38 20.01 20.05 20.19 15.16
5 19.82 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Aabenraa IG 18.92 18.71 X X 19.82 X
6 19.60 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta 19.60 X X X 17.02 18.14
7 18.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X X 18.04
8 17.62 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo 17.62 X 12.32
9 17.00 William Elsner 2003 K.I.F. 16.44 16.19 17.00
10 16.44 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 16.44 X 15.80
11 16.41 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F. 16.41 X 16.33
12 16.36 Oliver Veselinovski 2003 Sparta 16.36 15.58 15.18
13 13.42 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid X 13.42 11.72
14 12.97 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg 11.54 12.97 12.17
15 0.00 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott X X X
DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
DNS August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 602 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
2 787 21.44 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
3 812 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
4 137 DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 674 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
6 99 DNS August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
7 325 16.41 William Elsner 2003 K.I.F.
8 467 31.53 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
10 473 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 477 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
12 660 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo
13 179 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Aabenraa IG
14 471 17.28 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
15 327 16.05 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
16 365 16.62 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
17 773 24.08 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 47.65 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 45.71 43.23 42.19 42.68 42.71 47.65
2 42.72 Dren Meri 2002 Olympia Maribo 39.94 X 39.76 40.97 37.71 42.72
3 42.19 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 37.95 39.34 38.27 41.45 41.04 42.19
4 37.49 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 36.08 37.22 30.80 37.49 33.54 X
5 32.97 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik 32.97 X 31.81 25.78 29.72 X
6 18.55 Hugin Jacobsen 2002 Bragdid 18.21 17.42 17.38 18.55 X X
DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 69 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
3 585 DNS 24.04 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
4 117 45.61 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
5 71 25.41 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 804 17.80 Hugin Jacobsen 2002 Bragdid
7 154 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 11.63 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
2 11.89 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 11.96 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 12.27 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
5 12.88 Esben Madsen 2005 Korsør AM
6 14.45 William Schultz 2006 K.I.F.
DNS Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 358 Esben Madsen 2005 Korsør AM
2 815 10.90 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 344 DNS 13.00 Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
4 32 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 814 12.36 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 350 14.04 William Schultz 2006 K.I.F.
7 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.7
1 q 9.96 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 12.23 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
3 12.93 Bianca Willis 2004 K.I.F.
4 13.90 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
5 14.26 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
DNS Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.9
1 q 10.33 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 q 10.38 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 q 11.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 12.55 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
5 13.03 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 15.80 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: -3.1
1 q 10.01 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.63 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
3 q 11.22 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 q 11.52 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
5 12.39 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
6 13.96 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 342 Bianca Willis 2004 K.I.F.
2 453 12.58 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
3 808 DNS 10.83 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 27 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
5 20 13.75 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
6 456 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
HEAT 2 / 3
1 48 13.30 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
2 59 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 298 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 41 13.01 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
6 155 10.43 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 3 / 3
1 345 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
2 681 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
3 738 11.73 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
4 75 10.97 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 73 9.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -2.2
1 q 11.99 Bimo Soenarso 2001 M.A.I
2 12.91 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 15.22 Lucas Kolvig 2002 K.I.F.
4 15.75 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
DNS Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
HEAT 2 / 4 - Wind: -4.1
1 q 12.73 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 12.83 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 13.22 Isac Engman 2002 IFK Trelleborg
4 13.74 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
DNS Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.0
1 q 11.99 Caleb Conable 2001 M.A.I
2 q 12.59 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
3 q 12.87 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 13.80 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
DNS Emil Engdahl 2002 IFK Helsingborg
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.2
1 q 11.74 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 12.84 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
3 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 13.06 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
5 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 107 13.39 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 830 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
3 223 11.64 Bimo Soenarso 2001 M.A.I
4 320 14.00 Lucas Kolvig 2002 K.I.F.
5 695 DNS Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
HEAT 2 / 4
1 682 DNS Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
2 279 12.78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 71 12.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 827 Isac Engman 2002 IFK Trelleborg
5 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
HEAT 3 / 4
1 2 14.96 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
2 498 12.59 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 803 12.82 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
4 688 DNS Emil Engdahl 2002 IFK Helsingborg
5 227 Caleb Conable 2001 M.A.I
HEAT 4 / 4
1 502 11.57 Vincent Plas 2001 Sparta
2 1 13.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 82 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 503 13.60 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
5 177 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
SCRATCH
1 328 DNS 15.59 Asbjørn Birkelund 2002 K.I.F.
2 663 DNS Janus Rask Baad Grønbæk 2002 Olympia Maribo
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.3
1 q 13.32 Lili Kökeny 2001 Sparta
2 q 13.59 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
3 q 13.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 17.78 Astrid Falkencrone 2002 Amager Atletik Club
5 18.06 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.3
1 q 12.47 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 q 12.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 13.29 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
4 15.37 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
5 15.83 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 15.96 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 490 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
3 702 Astrid Falkencrone 2002 Amager Atletik Club
4 299 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
5 488 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 759 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 289 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 603 12.81 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 769 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
4 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 715 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
6 234 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: -0.8
1 q 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 10.22 Sine Demirhan 2005 Herlev
4 10.25 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
5 10.81 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7 - Wind: -0.2
1 q 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
2 q 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 10.12 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
4 10.17 Zara Unal 2005 Herlev
5 11.25 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 12.63 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 q 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 10.31 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
4 10.38 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
5 10.44 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
6 10.56 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 4 / 7 - Wind: -1.7
1 q 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 10.09 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
3 10.19 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
4 10.45 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 11.24 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
HEAT 5 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
2 10.13 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
3 10.15 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 10.16 Kirsa Wirth 2006 Herlev
5 10.86 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 11.70 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 6 / 7 - Wind: -0.2
1 q 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
3 q 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 10.42 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
5 10.45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 10.70 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
HEAT 7 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 10.43 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
3 10.58 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
4 10.63 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
5 11.08 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 771 11.51 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
2 10 9.98 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 828 8.84 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 295 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev
5 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7
1 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
2 813 10.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 236 9.15 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 696 10.51 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
5 296 9.86 Zara Unal 2005 Herlev
6 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
2 114 9.67 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 153 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 427 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 428 10.42 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 430 10.17 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
2 348 11.06 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
3 438 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 167 9.93 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
5 612 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
HEAT 5 / 7
1 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
2 294 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev
3 301 9.15 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 429 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 434 10.52 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 7
1 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 432 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 737 10.47 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
4 366 9.72 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 629 10.31 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
HEAT 7 / 7
1 701 11.74 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
2 347 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
3 339 9.98 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 237 8.76 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.8
1 q 13.71 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 14.81 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
3 15.21 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
4 17.05 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
DNS Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 13.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
2 15.71 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
3 17.31 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
4 25.34 David Sparrevohn 2004 Bagsværd AC
DNS Emil Boesen 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.3
1 q 13.58 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 q 13.97 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
3 15.82 Lukas Rask Baad Grønbæk 2003 Olympia Maribo
4 16.76 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
DNS Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.8
1 q 12.80 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 15.91 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
4 19.09 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 674 DNS Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
2 327 14.42 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
3 475 13.80 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 187 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
5 121 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 4
1 787 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
2 266 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 589 David Sparrevohn 2004 Bagsværd AC
4 473 15.20 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
5 273 DNS 13.75 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
1 319 14.00 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
2 181 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
3 812 DNS 14.00 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
4 662 Lukas Rask Baad Grønbæk 2003 Olympia Maribo
5 860 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
HEAT 4 / 4
1 469 12.94 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 773 DNS Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
3 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
4 470 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 579 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 13:00
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.32 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK X X 17.21 X 18.38 23.32
2 18.20 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club 15.28 15.64 18.20 12.20 X 18.07
3 18.19 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott X X 16.40 14.92 18.14 18.19
4 17.16 Emilie Kirst 2004 Sparta 13.41 X 17.04 X 17.16 14.56
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 16.05 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
3 723 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
4 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:00
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.99 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF 38.60 38.15 37.53 38.99 37.47 35.21
2 37.05 Enny Björk 2001 IFK Växjö 37.05 34.85 X 35.55 35.55 33.85
3 34.22 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO) 31.02 31.48 34.22 33.35 X X
4 32.82 Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg 32.29 27.92 X X 26.22 32.82
5 31.56 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club 28.32 31.56 27.33 27.95 22.13 26.99
6 26.81 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X X 25.60 26.08 24.37 26.81
7 21.99 Sofia Lange 2002 Sparta 21.99 X X
8 20.73 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 X 20.73 20.55
9 19.21 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club X 17.11 19.21
10 18.07 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 16.09 16.89 18.07
11 16.17 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG 16.11 16.17 15.69
12 0.00 Marie E. Molander Pederse 2001 Frederiksberg IF X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO)
2 229 Enny Björk 2001 IFK Växjö
3 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
4 166 23.96 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900
5 769 20.11 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
6 178 15.84 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
7 479 Sofia Lange 2002 Sparta
8 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 684 Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg
10 722 28.07 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
11 24 18.52 Marie E. Molander Pederse 2001 Frederiksberg IF
12 243 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.09 Liv Cantby 1999 Korsør AM X 41.38 X 42.09 40.89 38.81
2 34.98 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 23.03 34.98 28.07 X 26.38 27.75
3 34.45 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM 30.63 26.38 29.98 34.45 34.40 31.08
4 29.48 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF 29.48 X X X X X
5 27.93 Caroline T Hansen 2000 Sparta 27.27 X 27.93 X X 26.32
6 26.81 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik X 26.81 X 26.40 X X
7 23.74 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC 17.90 23.74 X X X X
DNS Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 354 43.30 Liv Cantby 1999 Korsør AM
2 207 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 74 27.53 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 504 Caroline T Hansen 2000 Sparta
5 623 28.23 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
6 250 33.28 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
7 169 DNS Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
8 3 29.47 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.31 Amalie Taageby 1998 Hellas Roskilde 26.31 X X 23.92 25.43 25.88
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 Amalie Taageby 1998 Hellas Roskilde
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.17 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG 43.17 38.08 40.30 41.71 38.98 40.60
2 36.35 Karoline Mathilde Mangor 1998 Sparta 36.32 36.35 X 33.82 34.14 34.18
3 32.73 Sandra Arense Böll 1994 Sparta 32.73 30.14 31.24 30.37 26.78 30.24
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 555 32.95 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
2 556 40.36 Karoline Mathilde Mangor 1998 Sparta
3 180 46.52 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 14.44 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 14.78 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 15.23 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
4 17.76 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 18.24 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 515 15.19 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 207 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 3 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 74 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159
1 1.56 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta XO O XO O XXX
2 1.41 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF O O O O XXX
3 1.38 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O O XXO XO XXX
4 1.35 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O XXX
4 1.35 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg O O O O XXX
6 1.30 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG O O XXX
7 1.30 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid O O O O XO XXX
8 1.20 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev O O XXX
DNS Alice Gustavsson 2002 IFK Helsingborg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 800 1.28 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
2 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
3 268 1.35 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
4 678 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
5 685 DNS Alice Gustavsson 2002 IFK Helsingborg
6 486 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
7 178 1.41 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
8 299 1.20 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
9 23 1.50 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: -0.3
1 q 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
2 q 9.74 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
3 9.95 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
4 10.40 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
5 10.70 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
6 10.73 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
HEAT 2 / 7 - Wind: -1.0
1 q 9.48 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.65 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 9.79 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 10.63 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
5 10.84 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 11.37 William Schultz 2006 K.I.F.
HEAT 3 / 7 - Wind: -1.1
1 q 9.47 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
2 q 9.67 Leon Hamann 2005 K.I.F.
3 10.25 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
4 10.65 Jakob Schmidt Larsen 2005 Trongårdens IF
5 10.68 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
6 10.85 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7 - Wind: -0.8
1 q 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 9.87 Asger Lange 2005 Greve Atletik
3 9.94 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
4 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 10.81 Holger Post 2006 Trongårdens IF
6 11.02 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
HEAT 5 / 7 - Wind: -1.5
1 q 9.22 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 q 9.37 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
3 9.87 Oswald Lindquist 2006 Sparta
4 10.79 William Hvass 2006 Sparta
5 12.16 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
DNS Viktor Andersen 2005 Trongårdens IF
HEAT 6 / 7 - Wind: -1.8
1 q 9.38 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
2 9.85 Thomas Massa 2005 Sparta
3 10.07 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 10.38 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
5 10.72 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
6 11.59 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
HEAT 7 / 7 - Wind: -0.4
1 q 8.97 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 9.70 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
3 10.17 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
4 10.29 Oskar Westerlin 2006 Bagsværd AC
DNS Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
2 241 10.48 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
3 87 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
4 766 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
5 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
6 337 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
HEAT 2 / 7
1 192 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
2 441 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 650 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 350 11.49 William Schultz 2006 K.I.F.
5 578 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 732 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
2 814 9.72 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 189 Jakob Schmidt Larsen 2005 Trongårdens IF
4 261 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
5 349 9.50 Leon Hamann 2005 K.I.F.
6 783 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 186 Holger Post 2006 Trongårdens IF
2 134 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 346 9.84 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
4 32 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 825 Asger Lange 2005 Greve Atletik
HEAT 5 / 7
1 188 DNS Viktor Andersen 2005 Trongårdens IF
2 445 9.83 Oswald Lindquist 2006 Sparta
3 649 9.18 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
4 338 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
5 447 10.79 William Hvass 2006 Sparta
6 122 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
HEAT 6 / 7
1 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
2 444 9.65 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 815 9.65 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
4 862 Thomas Massa 2005 Sparta
4 448 DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
5 211 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
6 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
HEAT 7 / 7
1 344 DNS 10.05 Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
2 336 10.04 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
3 185 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
4 440 8.89 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 580 DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
6 622 Oskar Westerlin 2006 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 13:25
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 q 15.97 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
2 q 16.72 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 q 17.73 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
DNS Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.3
1 q 15.83 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 16.75 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
3 q 19.00 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
4 20.66 Reuben Hamann 2002 K.I.F.
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 103 DNS Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 1 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 69 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
4 497 16.51 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
1 335 18.50 Reuben Hamann 2002 K.I.F.
2 803 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
3 154 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 2 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 14.88 Karoline Mathilde Mangor 1998 Sparta
2 15.26 Thea Sofie Haahr 1991 Sparta
3 15.28 Annemarie Nissen 1994 K.I.F.
4 17.61 Marie Louise Levy 1979 Hvidovre AM
DNS Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 557 DNS 15.26 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
2 303 14.90 Annemarie Nissen 1994 K.I.F.
3 554 14.23 Thea Sofie Haahr 1991 Sparta
4 360 17.25 Marie Louise Levy 1979 Hvidovre AM
5 556 Karoline Mathilde Mangor 1998 Sparta
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.55 (+2.7) Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
2 4.32 (+2.1) Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 4.26 (+1.3) Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 4.13 (+0.3) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 4.12 (+0.5) Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 4.11 (+0.0) Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
7 4.03 (+0.4) Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
8 3.98 (+0.3) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
9 3.89 (+1.5) Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
10 3.87 (+2.1) Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
11 3.86 (+1.6) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
12 3.76 (+1.5) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
13 3.75 (+1.7) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
14 3.70 (+0.9) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
15 3.69 (+0.4) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
16 3.63 (+2.1) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
17 3.62 (+1.5) Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
18 3.58 (+0.0) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
19 3.58 (+0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev
20 3.55 (+0.4) Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
21 3.54 (+0.2) Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
22 3.54 (+1.8) Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
23 3.53 (-0.3) Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
24 3.51 (+0.0) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
25 3.49 (+0.0) Lea Thomsen 2005 Bragdid
26 3.38 (+0.5) Anna E B Pedersen 2005 Sparta
27 3.38 (+1.7) Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
28 3.36 (+0.4) Zara Unal 2005 Herlev
29 3.36 (+0.0) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
30 3.33 (+0.0) Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
31 3.26 (+1.0) Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
32 3.19 (+0.3) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
33 3.15 (+1.8) Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
34 3.12 (+2.0) Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
35 3.10 (+0.0) Sine Demirhan 2005 Herlev
36 3.03 (+0.0) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
37 2.96 (+1.4) Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
38 2.94 (+2.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
39 2.90 (+1.7) Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
40 2.86 (+1.7) Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
41 2.68 (+1.1) Laura Diaz Friis 2006 Sparta
42 2.43 (+1.3) Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
43 2.35 (+0.1) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
4 4.13 (+0.3) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 3.87 (+0.0) 4.13 (+0.3) 4.02 (+0.7) 4.11 (+0.6) 4.12 (+0.6) 3.86 (+0.0)
5 4.12 (+0.5) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.81 (+1.8) 4.11 (+1.0) 4.02 (+0.3) 4.12 (+0.5) 4.12 (+0.5) 4.09 (+0.0)
6 4.11 (+0.0) Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF 4.03 (+0.8) 4.11 (+0.0) 4.03 (+0.1) 3.81 (+0.0) 3.56 (+1.1) 3.57 (+0.0)
7 4.03 (+0.4) Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club 3.72 (+1.7) 3.84 (+0.1) 4.03 (+0.4)
8 3.98 (+0.3) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev 3.98 (+0.3) 3.71 (+1.4) 3.84 (+0.5)
9 3.89 (+1.5) Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 3.81 (+2.4) 3.80 (+1.2) 3.89 (+1.5)
17 3.62 (+1.5) Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club 3.49 (+2.4) 3.62 (+1.5) X
18 3.58 (+0.0) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 3.58 (+0.0) 3.51 (+0.7) 3.52 (+0.1)
19 3.58 (+0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev X 3.58 (+0.9) X
23 3.53 (-0.3) Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott 3.23 (+1.3) 3.31 (+2.2) 3.53 (-0.3)
24 3.51 (+0.0) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.41 (+0.6) 3.45 (+0.9) 3.51 (+0.0)
25 3.49 (+0.0) Lea Thomsen 2005 Bragdid 3.49 (+0.0) 3.35 (+0.1) 3.41 (+1.3)
26 3.38 (+0.5) Anna E B Pedersen 2005 Sparta 3.18 (+0.0) 3.28 (+0.0) 3.38 (+0.5)
28 3.36 (+0.4) Zara Unal 2005 Herlev 3.27 (+1.4) 3.36 (+0.4) 3.12 (+0.7)
31 3.26 (+1.0) Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC 3.26 (+1.0) 3.23 (+0.2) X
32 3.19 (+0.3) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.14 (+2.2) 3.19 (+0.3) 2.92 (+0.4)
35 3.10 (+0.0) Sine Demirhan 2005 Herlev 3.01 (+1.2) 3.10 (+0.0) 2.85 (+1.5)
36 3.03 (+0.0) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 0.30 (+0.7) 3.01 (+1.2) 3.03 (+0.0)
38 2.94 (+2.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.94 (+2.0) 2.92 (+0.0) X
41 2.68 (+1.1) Laura Diaz Friis 2006 Sparta 2.56 (+0.0) 2.61 (+2.1) 2.68 (+1.1)
42 2.43 (+1.3) Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club 2.41 (+1.6) 2.43 (+1.3) 2.33 (+0.0)
43 2.35 (+0.1) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 0.24 (+1.1) 2.35 (+0.1) X
HEAT 2 / 2
1 4.55 (+2.7) Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF 4.55 (+2.7) 4.23 (+1.4) 4.38 (+2.0) 4.31 (+0.3) 4.23 (+0.5) 4.28 (+0.2)
2 4.32 (+2.1) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.32 (+2.1) 4.23 (+0.0) 4.27 (+1.2) X X X
3 4.26 (+1.3) Ella Engman 2005 IFK Trelleborg 3.97 (+1.9) 4.04 (+0.7) 3.91 (+2.8) 4.26 (+1.3) 4.21 (+0.0) 4.11 (+0.0)
10 3.87 (+2.1) Elisabeth Elsner 2006 K.I.F. 3.87 (+2.1) 3.64 (+2.4) X
11 3.86 (+1.6) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.86 (+1.6) X 2.97 (+1.9)
12 3.76 (+1.5) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.53 (+1.3) X 3.76 (+1.5)
13 3.75 (+1.7) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.70 (+2.1) 3.75 (+1.7) X
14 3.70 (+0.9) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF X 3.70 (+0.9) 3.54 (+1.6)
15 3.69 (+0.4) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.60 (+0.3) 3.69 (+0.4) 3.54 (+0.0)
16 3.63 (+2.1) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club 3.54 (+0.3) 3.63 (+2.1) 3.58 (+1.6)
20 3.55 (+0.4) Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik 3.55 (+0.4) 3.45 (+1.3) 3.26 (+1.7)
21 3.54 (+0.2) Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC 3.42 (+0.0) 3.54 (+0.2) 3.34 (+1.5)
22 3.54 (+1.8) Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF 3.41 (+2.4) 3.41 (+2.1) 3.54 (+1.8)
27 3.38 (+1.7) Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde 3.38 (+1.7) 3.27 (+3.1) 2.94 (+0.0)
29 3.36 (+0.0) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club 3.36 (+0.0) 3.18 (+0.7) 3.01 (+1.0)
30 3.33 (+0.0) Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F. 3.31 (+2.3) 3.33 (+0.0) 3.09 (+0.0)
33 3.15 (+1.8) Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club 3.15 (+1.8) 3.02 (+3.0) 3.13 (+1.6)
34 3.12 (+2.0) Ida Mørck 2006 Bagsværd AC 3.12 (+2.0) 2.91 (+1.0) 3.06 (+2.9)
37 2.96 (+1.4) Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott 2.96 (+1.4) 2.82 (+1.8) 2.87 (+0.1)
39 2.90 (+1.7) Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 2.53 (+2.9) 2.90 (+1.7) 2.56 (+3.1)
40 2.86 (+1.7) Huda Elmhassani 2006 K.I.F. 2.70 (+1.6) 2.86 (+1.7) 2.73 (+1.5)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 295 Sine Demirhan 2005 Herlev
2 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
3 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
4 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
5 296 3.24 Zara Unal 2005 Herlev
6 428 2.90 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 813 3.30 Lea Thomsen 2005 Bragdid
8 426 4.10 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
9 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
10 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
11 433 3.95 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
12 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
13 629 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
14 301 4.04 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
15 114 3.88 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
16 434 2.82 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
17 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
18 612 3.54 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
19 430 3.24 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
20 153 3.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
21 786 2.34 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
22 294 Kirsa Wirth 2006 Herlev
HEAT 2 / 2
1 616 2.71 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
3 339 3.40 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 429 3.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 696 3.17 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
6 737 3.27 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
7 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
8 10 3.60 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
9 348 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
10 427 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
11 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
12 432 3.96 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
13 701 2.79 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
14 438 4.23 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
15 347 3.26 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
16 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
17 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
18 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
19 366 4.00 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
20 594 3.10 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
21 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 16.49 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 206 16.83 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 17.04 Villads Clausen 1998 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 788 Villads Clausen 1998 Amager Atletik Club
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 575 DNS 15.44 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: -1.1
1 q 11.07 Miso Buha 2003 Bragdid
2 q 11.27 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
3 11.70 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 12.53 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 13.47 Eskil Plamqvist 2004 IFK Helsingborg
DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
HEAT 2 / 6 - Wind: -1.2
1 q 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 q 11.48 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
3 12.07 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
4 12.24 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
5 12.60 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
6 13.61 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 6 - Wind: -1.9
1 q 11.50 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 11.76 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
3 11.99 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 12.35 Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club
5 12.51 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
6 13.41 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
HEAT 4 / 6 - Wind: -1.5
1 q 10.74 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 491 q 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 492 11.50 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager Atletik Club
4 11.92 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
5 12.61 Assan Ashraf 2004 Gullfoss
6 12.76 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
HEAT 5 / 6 - Wind: -0.2
1 q 11.01 Neloo Falck 2003 K.I.F.
2 11.68 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 11.68 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 12.16 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 13.26 Lukas R. Lundhof 2004 K.I.F.
6 13.36 Mads Emil Svensson 2003 K.I.F.
HEAT 6 / 6 - Wind: -0.7
1 q 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 10.93 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 q 11.19 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
4 q 11.35 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 12.57 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
6 13.29 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 677 Eskil Plamqvist 2004 IFK Helsingborg
2 5 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
3 474 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 44 DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
5 807 11.34 Miso Buha 2003 Bragdid
6 749 11.52 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 6
1 721 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
2 728 11.82 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
3 187 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
4 602 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
6 475 11.14 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
1 471 11.40 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
2 477 11.42 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 765 Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club
4 831 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
5 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
6 125 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
HEAT 4 / 6
1 748 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager Atletik Club
2 651 10.33 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 365 14.04 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 694 Assan Ashraf 2004 Gullfoss
5 812 12.40 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
6 860 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
HEAT 5 / 6
1 317 11.09 Neloo Falck 2003 K.I.F.
2 343 12.09 Lukas R. Lundhof 2004 K.I.F.
3 638 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 266 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 137 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 863 Mads Emil Svensson 2003 K.I.F.
HEAT 6 / 6
1 106 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 288 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 22 11.66 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 89 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
5 806 11.25 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 470 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
SCRATCH
1 283 DNS 11.64 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.96 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 31.54 34.10 X X X 38.96
2 37.42 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik 37.23 35.82 X X 36.45 37.42
3 35.41 Ane Riber 1999 Køge Atletik 32.69 34.62 X 35.41 X X
4 34.14 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö 32.75 32.63 34.14 31.63 34.13 32.06
5 33.62 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 29.45 X 33.30 32.10 X 33.62
6 32.69 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF 28.51 32.69 29.01 X 28.26 X
7 32.12 Nicole Ridegård 1999 IFK Helsingborg 32.12 29.65 28.93
8 32.07 Hanna Grönwall 1999 Øresund FK 32.07 29.25 30.52
9 31.45 Evalina Eklund 1999 IK Hinden 31.39 31.45 29.74
10 30.78 Cecila Larsson 1999 IFK Växjö 30.59 29.38 30.78
11 28.42 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 24.73 28.42
12 28.04 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM X 25.62 28.04
13 20.78 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC 20.78 X 19.91
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 588 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC
2 141 38.34 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
3 230 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö
4 233 Evalina Eklund 1999 IK Hinden
5 853 Hanna Grönwall 1999 Øresund FK
6 243 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
7 374 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
8 140 36.25 Ane Riber 1999 Køge Atletik
9 231 Cecila Larsson 1999 IFK Växjö
10 3 32.79 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
11 383 41.73 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
12 250 33.63 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
13 669 Nicole Ridegård 1999 IFK Helsingborg
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 11.44 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 11.85 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 12.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 12.47 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
5 13.89 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
6 14.06 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
DNS Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 435 14.55 Pil Nedergaard 2006 Sparta
2 427 DNS 14.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 432 11.93 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 237 11.28 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 426 11.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 716 12.33 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
7 735 14.53 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
8 370 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:15
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.14 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 46.62 49.60 47.48 50.02 50.14 49.03
2 48.85 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik X 48.85 47.36 45.60 47.74 44.55
3 48.42 Christian Cornelius 2000 Sparta X 48.42 45.19 41.43 X X
4 47.63 Hans Barrett 1999 Stoholm Atletik X 47.50 43.40 47.63 47.15 46.61
5 39.10 Andre´ Skovshoved-Justese 1999 Fremad Holbæk 38.69 36.69 33.28 34.26 25.78 39.10
6 32.92 Emanuel Hammann 1999 K.I.F. 32.92 31.10 31.86 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 526 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 642 37.75 Andre´ Skovshoved-Justese 1999 Fremad Holbæk
3 353 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 61 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 159 47.71 Hans Barrett 1999 Stoholm Atletik
6 819 37.78 Emanuel Hammann 1999 K.I.F.
SCRATCH
1 516 DNS 53.20 Arthur W Petersen 1999 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 9.70 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.91 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.18 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 10.29 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
5 10.38 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
6 10.91 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 11.41 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
8 11.46 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 11.52 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
2 689 10.63 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
3 298 10.33 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 456 9.96 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 73 10.01 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 155 10.38 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 75 11.22 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 376 11.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 120 125 130 135 140 145 150 155 158 161 164 167
1 1.64 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid O O O O XXO XXX
2 1.61 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK O O XO O O XXX
3 1.45 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900 O O O XXX
4 1.45 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik O XXO XXX
4 1.45 Adam Landen 2002 IFK Helsingborg XXO XXX
6 1.45 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900 XO XO XXO XXX
7 1.30 Reuben Hamann 2002 K.I.F. O O XO XXX
8 1.05 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK XXO XXX
DNS Asbjørn Birkelund 2002 K.I.F.
DNS Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
DNS Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 176 1.51 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900
2 279 1.67 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 328 DNS 1.25 Asbjørn Birkelund 2002 K.I.F.
4 335 1.25 Reuben Hamann 2002 K.I.F.
5 803 1.59 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
6 830 1.10 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
7 177 1.48 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
8 111 DNS 1.76 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
9 585 DNS 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
10 68 1.51 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
11 682 Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 8 - Wind: -0.2
1 q 11.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 12.00 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
3 12.05 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 12.41 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 12.52 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
6 12.84 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 8 - Wind: -1.4
1 q 11.41 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
2 q 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 12.19 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.53 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 12.72 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
6 13.47 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 8 - Wind: -0.4
1 q 11.55 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 q 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 q 11.66 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
4 12.39 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
5 12.42 Silla Jørgensen 2004 Amager Atletik Club
6 13.15 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 8 - Wind: -1.6
1 q 11.23 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 12.51 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
3 12.70 Bianca Willis 2004 K.I.F.
4 12.85 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
5 13.14 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
6 13.25 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
HEAT 5 / 8 - Wind: -1.0
1 q 11.58 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
2 11.79 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 12.00 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
4 12.06 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
5 12.56 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
6 12.59 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
HEAT 6 / 8 - Wind: -1.9
1 q 11.22 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.69 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
3 13.19 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 13.68 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
HEAT 7 / 8 - Wind: -2.0
1 q 11.45 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
2 11.79 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
2 11.79 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 11.95 Sára Iversen 2003 Bragdid
5 12.60 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
6 12.64 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
HEAT 8 / 8 - Wind: -1.4
1 q 11.60 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
2 12.19 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
3 12.22 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
4 12.51 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 12.61 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
6 13.27 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
START LIST
Antal heats: 8 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 8
1 213 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
2 14 11.90 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 329 12.00 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
4 451 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 675 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
6 461 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 2 / 8
1 861 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
2 454 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
4 108 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 455 11.82 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 676 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 8
1 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 733 12.53 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
3 775 Silla Jørgensen 2004 Amager Atletik Club
4 75 11.67 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
6 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 8
1 48 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
2 342 13.00 Bianca Willis 2004 K.I.F.
3 298 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
5 345 13.00 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
6 723 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
HEAT 5 / 8
1 297 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
2 271 11.82 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 811 12.00 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
4 681 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
5 465 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 6 / 8
1 47 DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
2 25 13.96 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
3 832 12.85 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 856 DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
5 272 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
HEAT 7 / 8
1 726 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
2 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 809 12.20 Sára Iversen 2003 Bragdid
4 457 11.68 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 683 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
6 459 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
HEAT 8 / 8
1 453 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 810 12.64 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
3 808 11.67 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 450 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
6 686 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
SCRATCH
1 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:40
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 12.57 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 12.88 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
3 13.39 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
5 15.34 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
DNS Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 DNS 13.97 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
2 475 13.71 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 469 12.80 Sofus Lassen 2003 Sparta
4 860 13.58 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
5 787 13.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
6 470 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.4
1 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 13.04 Lili Kökeny 2001 Sparta
4 13.49 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
5 13.96 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 17.09 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 299 13.59 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
2 234 13.29 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
3 603 12.47 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 289 12.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 488 13.32 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 490 13.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.52 (+0.1) Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
2 4.47 (+0.6) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
3 4.43 (+1.9) Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
4 4.25 (+1.3) Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 4.20 (+0.1) Jónas Isaksen 2005 Bragdid
6 4.08 (+1.5) Eli Riege 2006 Sparta
7 3.99 (+3.0) Esben Madsen 2005 Korsør AM
8 3.97 (+0.3) Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
9 3.95 (+0.9) Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
10 3.86 (+0.1) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
11 3.84 (+2.1) Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
12 3.80 (+0.7) Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club
13 3.79 (+0.0) Asger Lange 2005 Greve Atletik
14 3.74 (+0.8) Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
15 3.64 (+0.4) Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
16 3.64 (+1.3) Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
17 3.57 (+0.5) Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
18 3.56 (+0.9) Shady Mohamed 2006 K.I.F.
19 3.55 (+1.8) Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
20 3.54 (+2.0) Christian Andersson 2006 Greve Atletik
21 3.54 (+0.0) Samson Tommerup 2005 K.I.F.
22 3.54 (+0.0) Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
23 3.54 (+1.4) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
24 3.51 (+0.6) Oswald Lindquist 2006 Sparta
25 3.47 (+1.5) Thomas Massa 2005 Sparta
26 3.46 (+1.5) Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
27 3.46 (+1.0) Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
28 3.40 (+1.7) Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
29 3.34 (+2.0) Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
30 3.30 (+2.7) Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
31 3.28 (+1.9) Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
32 3.21 (+0.0) Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik
33 3.20 (+0.2) Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
34 3.17 (+0.0) Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
35 3.07 (+0.0) Holger Post 2006 Trongårdens IF
36 3.04 (+0.0) William Hvass 2006 Sparta
37 3.02 (+0.0) William Schultz 2006 K.I.F.
38 3.00 (+1.7) Alexander Dan Lundsby 2006 Roar Atletik
39 2.67 (+0.1) Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
HEAT 1 / 2
4 4.25 (+1.3) Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 4.25 (+1.3) 4.15 (+1.5) 4.09 (+1.2) 4.06 (+0.0) 4.25 (+1.4) 4.24 (+1.0)
5 4.20 (+0.1) Jónas Isaksen 2005 Bragdid 3.92 (+1.2) 3.99 (+0.2) 4.00 (+0.0) 4.20 (+0.1) 4.14 (+0.0) X
8 3.97 (+0.3) Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid 3.97 (+0.3) 3.95 (-0.7) 3.95 (+0.0)
10 3.86 (+0.1) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM X X 3.86 (+0.1)
13 3.79 (+0.0) Asger Lange 2005 Greve Atletik 3.77 (+0.0) 3.79 (+0.0) 3.69 (+0.2)
14 3.74 (+0.8) Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM 3.66 (+1.1) 3.71 (+0.6) 3.74 (+0.8)
15 3.64 (+0.4) Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M 3.64 (+0.4) 3.45 (+1.5) 3.61 (+0.9)
16 3.64 (+1.3) Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F. 3.64 (+1.3) 2.57 (+0.7) 2.78 (+1.5)
17 3.57 (+0.5) Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM 3.57 (+0.5) 2.60 (+0.3) X
18 3.56 (+0.9) Shady Mohamed 2006 K.I.F. 3.40 (+1.2) 3.51 (+0.7) 3.56 (+0.9)
21 3.54 (+0.0) Samson Tommerup 2005 K.I.F. 3.44 (+0.5) 3.54 (+0.0) 3.14 (+0.1)
31 3.28 (+1.9) Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club 3.11 (+1.5) X 3.28 (+1.9)
32 3.21 (+0.0) Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik 3.21 (+0.0) 3.14 (+0.1) X
33 3.20 (+0.2) Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF 3.18 (+0.3) 3.02 (+0.7) 3.20 (+0.2)
34 3.17 (+0.0) Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF 2.93 (+1.7) 3.17 (+0.0) 3.02 (+1.4)
35 3.07 (+0.0) Holger Post 2006 Trongårdens IF 3.07 (+0.0) 2.85 (+0.6) X
36 3.04 (+0.0) William Hvass 2006 Sparta 2.98 (+0.5) 3.04 (+0.0) 3.04 (+0.0)
39 2.67 (+0.1) Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg 2.44 (+1.2) 2.67 (+0.1) 2.30 (+0.3)
DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 4.52 (+0.1) Lance Christian Aabo 2006 HG ATM 4.52 (+0.6) 4.52 (+0.1) 4.45 (+0.9) 4.24 (+1.8) 4.36 (+1.4) 4.29 (+1.3)
2 4.47 (+0.6) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 4.11 (+2.4) 4.47 (+0.6) 4.33 (+0.2) 4.17 (+1.7) 4.22 (+1.0) 3.98 (+0.3)
3 4.43 (+1.9) Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde 4.09 (+1.1) 4.33 (+1.8) 4.43 (+1.9) 4.21 (+1.5) 4.16 (+0.3) 3.68 (+0.3)
6 4.08 (+1.5) Eli Riege 2006 Sparta 2.94 (+2.1) 4.01 (+1.0) 4.08 (+1.5) 2.78 (+1.3) X X
7 3.99 (+3.0) Esben Madsen 2005 Korsør AM 3.46 (+0.3) 3.90 (+0.1) 3.99 (+3.0)
9 3.95 (+0.9) Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 3.82 (+0.0) 3.79 (-0.2) 3.95 (+0.9)
11 3.84 (+2.1) Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club 3.84 (+2.1) 3.76 (+0.3) X
12 3.80 (+0.7) Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club 3.80 (+0.7) 3.64 (+2.7) 3.53 (+1.4)
19 3.55 (+1.8) Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F. 3.19 (+1.6) X 3.55 (+1.8)
20 3.54 (+2.0) Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.48 (+2.0) 3.54 (+2.0) 3.50 (+1.6)
22 3.54 (+0.0) Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott 3.54 (+0.0) 3.39 (+2.4) 3.41 (+2.4)
23 3.54 (+1.4) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC X 3.54 (+1.4) 3.40 (+1.5)
24 3.51 (+0.6) Oswald Lindquist 2006 Sparta 3.46 (+0.1) 3.22 (+1.5) 3.51 (+0.6)
25 3.47 (+1.5) Thomas Massa 2005 Sparta X 3.47 (+1.5) X
26 3.46 (+1.5) Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club 3.46 (+1.5) 3.32 (+1.0) 3.44 (+2.1)
27 3.46 (+1.0) Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club 3.46 (+1.0) 3.29 (+0.8) 3.13 (+0.6)
28 3.40 (+1.7) Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF 3.40 (+1.7) 3.37 (+0.0) 3.24 (+1.2)
29 3.34 (+2.0) Thomas Malis 2006 Bagsværd AC 3.34 (+2.0) 3.17 (+2.6) 2.88 (+2.0)
30 3.30 (+2.7) Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F. 3.30 (+2.7) 3.27 (+0.8) X
37 3.02 (+0.0) William Schultz 2006 K.I.F. 3.02 (+0.0) 2.92 (+1.5) X
38 3.00 (+1.7) Alexander Dan Lundsby 2006 Roar Atletik 2.63 (+0.0) 3.00 (+1.7) 2.59 (+1.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
2 815 3.50 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 447 2.78 William Hvass 2006 Sparta
4 650 3.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
5 261 3.40 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
6 338 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
7 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
8 340 3.34 Shady Mohamed 2006 K.I.F.
9 32 4.25 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
10 580 DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
11 124 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik
12 732 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
13 192 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
14 825 Asger Lange 2005 Greve Atletik
15 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
16 814 3.98 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
17 336 3.53 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
18 368 2.72 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
19 186 Holger Post 2006 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
1 123 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 337 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
3 150 Alexander Dan Lundsby 2006 Roar Atletik
4 632 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
5 87 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 770 3.49 Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club
7 6 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
8 649 4.23 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
9 631 3.64 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
10 358 Esben Madsen 2005 Korsør AM
11 346 3.41 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
12 783 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
13 122 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
14 211 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
15 441 4.10 Eli Riege 2006 Sparta
16 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
17 766 3.64 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
18 445 3.25 Oswald Lindquist 2006 Sparta
19 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
20 350 2.92 William Schultz 2006 K.I.F.
21 862 Thomas Massa 2005 Sparta
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.72 Sofie Dahl 1997 Aarhus 1900 33.66 34.26 X X 35.36 35.72
15.56 Frida Jersøe (F55) 1997 Parasport Frederiksberg 15.29 15.56 12.69 15.42 15.16 15.16
DNS Ayoe Røbel 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 531 DNS Ayoe Røbel 1998 Sparta
2 792 Frida Jersøe (F55) 1997 Parasport Frederiksberg
3 824 Sofie Dahl 1997 Aarhus 1900
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 15:00
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 15.65 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 15.75 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 16.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 17.39 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
5 18.52 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
DNS Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 69 17.73 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
2 1 16.72 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 154 15.83 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 497 15.97 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
5 803 DNS 16.75 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
6 2 19.00 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 q 9.13 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.35 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 q 9.44 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 9.68 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 10.02 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.38 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
1 q 8.87 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 9.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 q 9.44 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 9.69 Lea Thomsen 2005 Bragdid
5 9.76 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 214 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 716 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 438 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 237 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 236 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
6 427 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 813 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
2 114 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 828 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 301 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
5 432 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 366 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:10
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.91 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO) 34.79 31.27 31.38 33.93 35.12 35.91
2 31.64 Sofia Lange 2002 Sparta 31.13 29.40 31.09 X 28.31 31.64
3 28.70 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 25.03 26.49 26.21 23.99 25.68 28.70
4 26.46 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg 25.43 X 26.46 25.06 23.30 22.98
5 25.12 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 23.27 X 19.21 23.15 24.95 25.12
6 24.16 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 19.92 23.68 23.76 17.94 24.16 23.98
7 22.93 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid 17.71 21.57 22.93
8 21.32 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid 18.72 18.19 21.32
9 19.95 Annika Isaksen 2002 Bragdid 19.95 X 18.50
10 18.27 Rau Petersen 2002 FIF Hillerød 15.26 14.43 18.27
11 17.62 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev 17.62
12 15.23 Astrid Falkencrone 2002 Amager Atletik Club 13.02 12.82 15.23
13 8.69 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager Atletik Club 8.69 X 6.29
DNS Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 678 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
2 479 Sofia Lange 2002 Sparta
3 805 19.15 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
4 731 14.40 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager Atletik Club
5 855 Rau Petersen 2002 FIF Hillerød
6 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
7 684 DNS Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg
8 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 166 23.44 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900
10 702 17.90 Astrid Falkencrone 2002 Amager Atletik Club
11 801 17.72 Annika Isaksen 2002 Bragdid
12 798 23.85 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
13 222 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO)
14 299 25.56 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
15 487 DNS 28.23 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.9
1 q 12.61 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 13.04 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 13.17 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 13.73 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
5 q 13.83 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
6 15.72 Ya-Kaday Kamara 2000 K.I.F.
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.6
1 q 12.69 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
2 q 12.82 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 q 13.88 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
4 13.99 Simone Hjort 1999 Sparta
5 15.21 Ya-Chernoh Kamara 2000 K.I.F.
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 18 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 511 13.16 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 797 13.81 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
4 45 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
5 512 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 321 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 K.I.F.
HEAT 2 / 2
1 307 13.93 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
2 195 12.79 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 249 12.53 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 510 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
5 322 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 K.I.F.
SCRATCH
1 31 DNS Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.0
1 q 8.91 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 q 9.28 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 q 9.31 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
4 9.73 Eli Riege 2006 Sparta
5 9.78 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
6 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.1
1 q 9.26 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 q 9.32 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 q 9.33 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 9.56 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
5 9.57 Leon Hamann 2005 K.I.F.
6 9.85 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 367 9.65 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 815 9.38 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 440 8.97 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 649 9.37 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
5 441 9.48 Eli Riege 2006 Sparta
6 766 9.74 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 349 9.67 Leon Hamann 2005 K.I.F.
2 87 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
3 122 9.22 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
4 32 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 814 9.47 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 185 9.70 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.61 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF 9.45 8.79 9.25 9.32 9.04 9.61
2 8.25 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik 8.09 8.25 8.05 X 7.04 X
3 8.10 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 7.62 7.67 7.86 8.10 7.97 7.67
4 7.73 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF 7.67 7.32 6.37 6.49 7.73 7.63
5 7.38 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 6.70 6.71 7.08 6.74 7.35 7.38
6 6.65 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg 6.35 6.65 X
7 6.55 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 6.07 6.51 6.55
8 6.47 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900 6.47 6.40 6.40
9 6.43 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik X 6.43 X
10 6.35 Zara Unal 2005 Herlev 6.35 5.67 6.26
11 6.29 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F. 5.74 6.29 6.19
12 6.18 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott 5.57 5.15 6.18
13 5.89 Pil Nedergaard 2006 Sparta 5.89 5.24 5.51
14 5.75 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 4.12 5.75 4.88
15 5.70 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 4.91 5.58 5.70
16 5.38 Sine Demirhan 2005 Herlev 4.92 5.38 X
17 5.34 Kirsa Wirth 2006 Herlev 5.34 5.17 4.73
18 5.31 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 4.53 5.31 4.54
19 5.22 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF 4.45 4.26 5.22
20 5.18 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC 5.03 5.18 5.16
21 5.11 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC 5.11 4.38 4.82
22 4.99 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 4.92 4.99 4.80
23 4.83 Huda Elmhassani 2006 K.I.F. 4.18 4.46 4.83
24 4.76 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 0.44 4.50 4.76
25 4.58 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 4.35 4.58 4.52
26 4.45 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F. 4.45 4.08 4.31
27 4.39 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club 4.39 3.89 2.57
28 3.60 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott 3.60 X 3.38
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 295 Sine Demirhan 2005 Herlev
2 167 6.62 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
3 301 DNS 5.16 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 433 7.17 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
5 609 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
6 435 6.08 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
8 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
9 594 5.30 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
10 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
11 114 7.32 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
12 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
13 296 Zara Unal 2005 Herlev
14 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
15 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
16 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
17 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
18 294 4.99 Kirsa Wirth 2006 Herlev
19 616 3.77 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
20 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
21 347 5.18 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
22 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
23 348 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
24 438 8.02 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
25 339 6.51 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
26 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
27 153 5.21 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
28 10 5.99 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
29 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 15:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.30 Kathrine Bebe 1991 Sparta X 49.01 49.36 48.61 X 50.30
2 47.94 Lisa Brix 1996 Amager Atletik Club 47.37 47.94 43.27 X 46.23 47.02
3 46.54 Mathilde Roe IL Fri (Norge) 45.65 14.27 45.27 44.65 46.54 X
4 43.29 Marie Aagaard 1996 Aalborg AM 41.26 42.46 43.06 42.70 43.29 X
5 42.92 Tenna Riber 1995 Køge Atletik 36.94 42.92 39.48 39.71 40.79 39.74
6 32.96 Evalina Eklund 1999 IK Hinden 30.24 32.96 32.40 30.57 30.89 30.92
7 32.54 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö 32.38 32.54 31.38
8 31.61 Hanna Grönwall 1999 Øresund FK 30.01 X 31.61
9 29.83 Enny Björk 2001 IFK Växjö 29.76 29.35 29.83
10 29.75 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö 29.75 29.57 X
11 27.67 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 27.04 27.16 27.67
12 27.55 Kristel Høj Walther 1987 Aarhus 1900 27.55 25.52 26.29
DNS Cecila Larsson 1999 IFK Växjö
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 853 Hanna Grönwall 1999 Øresund FK
2 231 DNS Cecila Larsson 1999 IFK Växjö
3 230 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö
4 244 Mathilde Roe IL Fri (Norge)
5 547 Kathrine Bebe 1991 Sparta
6 364 29.00 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
7 229 Enny Björk 2001 IFK Växjö
8 233 Evalina Eklund 1999 IK Hinden
9 742 50.28 Lisa Brix 1996 Amager Atletik Club
10 175 26.62 Kristel Høj Walther 1987 Aarhus 1900
11 251 46.00 Marie Aagaard 1996 Aalborg AM
12 138 43.75 Tenna Riber 1995 Køge Atletik
13 232 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.1
1 q 11.15 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 11.39 Jonathan Aquino 1999 Sparta
3 q 11.62 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 q 11.83 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 q 12.09 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 12.43 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
7 12.63 Mads Ferling Larsen 2000 Bagsværd AC
8 13.10 Jacob Rasmussen 2000 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 q 11.81 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 q 11.89 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 q 12.07 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 12.53 Gabriel Lausten 2000 Sparta
5 13.14 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
6 13.60 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Peter Andersson 1999 Greve Atletik
DNS Uche Onwuneme 1999 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 113 11.72 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 353 12.30 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
3 524 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 526 12.55 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 116 11.18 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
6 274 11.74 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
7 727 Jacob Rasmussen 2000 Amager Atletik Club
8 610 13.51 Mads Ferling Larsen 2000 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 517 12.89 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
2 639 11.55 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 523 11.54 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 284 13.12 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 79 DNS 11.00 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 57 11.84 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 785 DNS Uche Onwuneme 1999 Amager Atletik Club
8 525 12.23 Gabriel Lausten 2000 Sparta
SCRATCH
1 58 DNS Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 190 DNS Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.0
1 q 10.94 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
2 q 11.43 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
3 q 11.56 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 11.71 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
5 11.73 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
6 11.95 Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 q 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.40 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
3 q 11.51 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
4 11.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 11.66 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 11.77 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 689 11.69 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
2 681 11.58 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
3 298 11.23 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 240 11.41 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
5 808 11.60 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
6 455 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 218 11.66 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
2 679 11.55 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
3 272 11.22 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 683 11.45 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
5 75 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 14 11.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.7
1 q 11.36 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
2 q 11.41 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
3 q 12.01 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 q 12.02 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
5 12.37 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
DNS Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.2
1 q 11.27 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
2 q 11.35 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 11.63 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
4 q 11.66 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 12.06 Aske Petersen 1998 Sparta
6 12.22 Peter Rasmussen 1998 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 11 12.06 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
2 378 DNS 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
3 379 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 81 11.20 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 4 12.06 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
6 655 11.07 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
HEAT 2 / 2
1 532 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
2 278 10.87 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 768 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager Atletik Club
4 624 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 242 10.88 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
6 15 11.66 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
Drenge 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.1
1 q 10.56 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
2 q 10.99 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
3 q 11.05 Neloo Falck 2003 K.I.F.
4 q 11.10 Miso Buha 2003 Bragdid
DNS Vilhelm Krüger 2004 Sparta
DNS Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 q 10.94 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 11.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 11.28 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
4 11.36 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 11.51 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
6 11.54 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 470 DNS 11.35 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 807 11.07 Miso Buha 2003 Bragdid
3 860 10.74 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
4 317 11.01 Neloo Falck 2003 K.I.F.
5 749 11.27 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
6 651 DNS 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2
1 216 11.48 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
2 475 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 22 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 106 10.93 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 806 11.19 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 477 11.50 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 145 150 155 160 165 168 171 174 177 180 183
1 1.80 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden O O XO O XXO XXX
2 1.80 Anders Beier-Christiansen 1999 HG ATM O O XXO O O XXO XXX
3 1.77 Christoffer Åndahl 2000 K.I.F. O O XXO O XXX
4 1.68 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM O O O XXO O XXX
5 1.55 Johan Schade 2000 Korsør AM O O XO XXX
DNS Victor Ravyse Tornhoj 2000 Helsingør Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 357 1.70 Johan Schade 2000 Korsør AM
2 361 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
3 314 1.82 Christoffer Åndahl 2000 K.I.F.
4 654 1.87 Anders Beier-Christiansen 1999 HG ATM
5 206 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden
6 130 DNS Victor Ravyse Tornhoj 2000 Helsingør Atletik
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 165 168 171 174 177 180
1 1.77 Villads Clausen 1998 Amager Atletik Club O O O XO XXO O XXX
2 1.60 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
2 788 1.75 Villads Clausen 1998 Amager Atletik Club
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 177 180 183 186 190
1 1.86 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 571 2.03 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 5.27 (+1.7) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 5.05 (+1.3) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
3 4.95 (+0.3) Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
4 4.86 (+0.8) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 4.76 (+0.0) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 4.72 (+2.1) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 4.67 (+1.5) Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
8 4.55 (+3.2) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
9 4.55 (+1.8) Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
10 4.51 (+2.7) Sára Iversen 2003 Bragdid
11 4.49 (+0.0) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
12 4.48 (+0.9) Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
13 4.43 (+1.5) Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
14 4.42 (+2.8) Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
15 4.40 (+1.0) Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
16 4.37 (+1.7) Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
17 4.36 (+0.2) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
18 4.32 (+0.7) Emilie Kirst 2004 Sparta
19 4.27 (+1.0) Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
20 4.27 (+3.1) Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
21 4.22 (+2.6) Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
22 4.20 (+1.7) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
23 4.19 (+0.6) Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
24 4.18 (+2.7) Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
25 4.18 (+2.4) Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
26 4.03 (+1.7) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
27 4.01 (+1.5) Bjørg Jensen 2003 Bragdid
28 3.99 (+0.0) Bianca Willis 2004 K.I.F.
29 3.97 (+0.0) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
30 3.96 (+0.9) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
31 3.95 (+3.9) Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
32 3.91 (+1.2) Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
33 3.88 (+0.0) Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
34 3.87 (+0.0) Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
35 3.85 (+0.3) Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
36 3.84 (+2.1) Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
37 3.80 (+0.9) Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
38 3.78 (+2.4) Izabela Djekic 2004 K.I.F.
39 3.76 (-0.1) Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
40 3.70 (+2.1) Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
41 3.68 (+0.3) Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
42 3.59 (+0.3) Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
43 3.58 (+1.6) Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
44 3.47 (+0.4) Katrine Schultz Hansen 2003 ORI A&M
45 3.39 (+1.7) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
46 3.36 (+0.6) Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
47 3.34 (+0.7) Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
48 3.02 (-0.9) Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
49 2.80 (+1.3) Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
1 5.27 (+1.7) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 5.04 (+1.6) 5.08 (+0.0) 4.99 (+0.4) 4.93 (+0.0) 5.27 (+1.7) 5.18 (+0.4)
2 5.05 (+1.3) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev 4.90 (+0.4) 4.66 (+0.0) 4.76 (+1.1) 5.05 (+1.3) 5.01 (+1.0) 4.94 (+1.4)
4 4.86 (+0.8) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.83 (+1.9) 4.72 (+2.0) 4.86 (+0.8) 4.78 (+1.6) 4.68 (+0.3) X
5 4.76 (+0.0) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.73 (+0.7) 4.59 (+1.7) 4.39 (+0.5) 0.04 (+6.4) 4.76 (+0.0) 4.17 (+0.6)
6 4.72 (+2.1) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 4.60 (-0.7) 4.72 (+2.1) 4.71 (+0.5) X 4.57 (+0.0) X
9 4.55 (+1.8) Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg 4.55 (+1.8) 4.35 (+1.5) 4.37 (+1.6)
11 4.49 (+0.0) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.44 (+1.7) 4.49 (+0.0) 3.79 (+0.0)
12 4.48 (+0.9) Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg 4.29 (+1.3) 4.48 (+0.9) X
15 4.40 (+1.0) Erna Krett Hansen 2003 Bragdid X 4.40 (+1.0) X
16 4.37 (+1.7) Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC 4.15 (+1.1) 4.17 (-0.7) 4.37 (+1.7)
17 4.36 (+0.2) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.36 (+0.2) 4.35 (+1.2) 4.16 (+0.0)
19 4.27 (+1.0) Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott 4.27 (+1.0) 4.11 (+0.2) 4.03 (+0.0)
23 4.19 (+0.6) Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC 4.00 (+1.8) 4.19 (+0.6) 4.15 (+1.5)
24 4.18 (+2.7) Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott 4.15 (+1.2) 3.95 (+0.0) 4.18 (+2.7)
26 4.03 (+1.7) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.78 (+1.4) 4.03 (+1.7) 3.70 (-0.2)
28 3.99 (+0.0) Bianca Willis 2004 K.I.F. 3.99 (+0.0) 3.85 (+1.1) X
32 3.91 (+1.2) Juni Palm 2004 IFK Helsingborg 3.91 (+1.2) X 3.74 (+0.0)
33 3.88 (+0.0) Vera Dalsgaard 2004 K.I.F. 3.70 (+0.4) 3.88 (+0.0) 3.75 (+0.7)
34 3.87 (+0.0) Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF 3.84 (+0.1) 3.71 (+0.0) 3.87 (+0.0)
35 3.85 (+0.3) Julia Östman 2004 IFK Helsingborg 3.85 (+0.3) 3.70 (+2.7) 3.59 (+3.1)
39 3.76 (-0.1) Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg 3.76 (-0.1) 3.73 (+1.9) 3.70 (+1.2)
40 3.70 (+2.1) Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg 3.61 (+1.6) 3.66 (+1.4) 3.70 (+2.1)
47 3.34 (+0.7) Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg 3.32 (+0.0) 3.34 (+0.7) 3.23 (+0.3)
49 2.80 (+1.3) Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC 2.61 (+1.4) 2.80 (+1.3) X
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
HEAT 2 / 2
3 4.95 (+0.3) Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott 4.57 (+3.7) 4.57 (+0.7) 4.73 (+1.2) 4.53 (+0.1) 4.66 (+1.1) 4.95 (+0.3)
7 4.67 (+1.5) Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid 3.16 (+2.2) 4.39 (+0.9) 4.67 (+1.5)
8 4.55 (+3.2) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.55 (+3.2) 4.47 (+1.7) 0.04 (+4.2)
10 4.51 (+2.7) Sára Iversen 2003 Bragdid 4.51 (+2.7) 4.03 (+1.0) 4.32 (+0.9)
13 4.43 (+1.5) Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg X 4.31 (+2.3) 4.43 (+1.5)
14 4.42 (+2.8) Alma Søttrup 2003 Ballerup AK 3.53 (+1.3) 4.17 (+3.3) 4.42 (+2.8)
18 4.32 (+0.7) Emilie Kirst 2004 Sparta 4.29 (+1.7) 4.20 (+1.6) 4.32 (+0.7)
20 4.27 (+3.1) Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 3.90 (+1.0) 4.27 (+3.1) 3.91 (+0.1)
21 4.22 (+2.6) Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik 4.22 (+2.6) 3.96 (+2.3) 4.08 (+0.0)
22 4.20 (+1.7) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 4.14 (+2.8) 4.04 (+0.0) 4.20 (+1.7)
25 4.18 (+2.4) Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 3.98 (+0.0) 4.18 (+2.4) X
27 4.01 (+1.5) Bjørg Jensen 2003 Bragdid 3.45 (+2.9) 3.31 (+2.1) 4.01 (+1.5)
29 3.97 (+0.0) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 3.95 (+3.0) X 3.97 (+0.0)
30 3.96 (+0.9) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 3.82 (+1.9) X 3.96 (+0.9)
31 3.95 (+3.9) Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.75 (+1.1) 3.56 (+1.8) 3.95 (+3.9)
36 3.84 (+2.1) Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik 3.79 (+0.0) 3.84 (+2.1) 3.78 (+2.4)
37 3.80 (+0.9) Julie Svare 2003 Amager Atletik Club 3.80 (+0.9) 3.72 (+0.3) 2.42 (+0.0)
38 3.78 (+2.4) Izabela Djekic 2004 K.I.F. 3.58 (+1.9) 3.78 (+2.4) X
41 3.68 (+0.3) Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta 3.68 (+0.3) 3.67 (+0.6) 3.38 (+1.1)
42 3.59 (+0.3) Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF X 3.59 (+0.3) 3.58 (+2.9)
43 3.58 (+1.6) Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev 3.46 (+1.9) 3.31 (+0.0) 3.58 (+1.6)
44 3.47 (+0.4) Katrine Schultz Hansen 2003 ORI A&M 3.47 (+0.4) 3.17 (+2.1) 3.05 (+0.6)
45 3.39 (+1.7) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.23 (+1.3) 3.27 (+1.3) 3.39 (+1.7)
46 3.36 (+0.6) Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC 3.36 (+0.6) 3.18 (+2.2) 3.17 (+1.3)
48 3.02 (-0.9) Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF 3.02 (-0.9) 3.00 (+1.0) 2.88 (+1.6)
DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 20 3.89 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
2 856 DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
3 73 5.06 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 155 5.17 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
5 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
6 675 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
7 272 4.86 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 583 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
9 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
10 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
11 30 3.81 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
12 271 4.54 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
13 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
14 686 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
15 298 4.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
16 329 4.00 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
17 811 4.00 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
18 213 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
19 14 4.73 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
20 683 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
21 595 4.16 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
22 342 3.67 Bianca Willis 2004 K.I.F.
23 676 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
24 606 4.13 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
25 9 DNS 4.96 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
26 861 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2
1 450 3.67 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
2 75 4.25 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 27 3.66 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 810 3.65 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
5 453 4.14 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
6 808 4.50 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
7 48 3.65 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
8 269 4.17 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
9 297 3.09 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
10 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
11 461 4.29 Emilie Kirst 2004 Sparta
12 733 3.83 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
13 454 4.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
14 345 3.46 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
15 25 3.10 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
16 809 3.89 Sára Iversen 2003 Bragdid
17 59 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
18 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
19 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
20 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
21 260 3.33 Katrine Schultz Hansen 2003 ORI A&M
22 832 3.39 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 108 4.02 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
24 451 4.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
25 465 4.53 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
26 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 q 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 q 12.49 Martha Traore 1995 Sparta
3 q 12.82 Monika Benserud 1996 Aalborg AM
4 q 12.95 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
5 13.18 Mette Brynjolf Jepsen 1970 Hvidovre AM
6 14.25 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.4
1 q 11.98 Erica Jarder 1986 Sparta
2 q 12.59 Camilla F. R. Nissen 1990 K.I.F.
3 q 12.84 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
4 q 13.16 Anne Porsholdt 1995