Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 685 DNS Alice Gustavsson 2002 IFK Helsingborg
2 693 Manar Ashraf 2002 Gullfoss
3 800 14.84 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
4 489 13.50 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 715 14.45 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
6 215 Sandra Sönnergaard 2002 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 6
1 491 Annika Eppers 2002 Sparta
2 799 14.76 Teresa F. Bláhamar 2001 Bragdid
3 769 14.56 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
4 841 13.49 Louise B Moore 2001 K.I.F.
5 849 DNS Alva Bengtsson 2001 IFK Helsingborg
6 608 DNS Luka Kristiansen 2000 Bagsværd AC
HEAT 3 / 6
1 221 Anna Lundmark 2001 IF Lennéa Friidrott
2 478 14.90 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 289 13.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 267 14.30 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
5 692 Sarah Bardrum 2002 Gullfoss
6 65 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 4 / 6
1 220 Tamalie Jonson 2002 IF Lennéa Friidrott
2 483 13.90 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 731 16.14 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager Atletik Club
4 798 13.96 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
5 759 15.23 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager Atletik Club
6 851 DNS Hanna Persson 2002 IFK Helsingborg
HEAT 5 / 6
1 855 Rau Petersen 2002 FIF Hillerød
2 805 14.90 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
3 299 14.05 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
4 152 DNS 13.57 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 46 DNS Anarikke Larsen 2001 Brøndby Atletik
6 850 DNS Anna Lukic 2002 IFK Helsingborg
HEAT 6 / 6
1 23 14.67 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF
2 756 12.92 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
3 802 14.60 Andrea Kirstina Møller 2002 Bragdid
4 678 DNS Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
5 488 Lili Kökeny 2001 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 426 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 432 11.82 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 609 DNS 13.46 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
5 435 13.60 Pil Nedergaard 2006 Sparta
6 214 DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
7 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 700 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
2 237 10.96 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
3 427 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 236 DNS 11.91 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 753 DNS Marie Maag Jensen 2006 Amager Atletik Club
6 744 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
7 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 504 Caroline T Hansen 2000 Sparta
2 207 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
4 600 1.48 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 1.72 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
2 529 1.76 Rikke Andersen 1998 Sparta
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 555 1.75 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
2 772 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager Atletik Club
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 602 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
2 787 21.44 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
3 812 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
4 137 DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 674 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
6 99 DNS August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
7 325 16.41 William Elsner 2003 K.I.F.
8 467 31.53 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
10 473 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 477 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
12 660 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo
13 179 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Aabenraa IG
14 471 17.28 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
15 327 16.05 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
16 365 16.62 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
17 773 24.08 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 69 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
3 585 DNS 24.04 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
4 117 45.61 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
5 71 25.41 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 804 17.80 Hugin Jacobsen 2002 Bragdid
7 154 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 358 Esben Madsen 2005 Korsør AM
2 815 10.90 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 344 DNS 13.00 Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
4 32 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 814 12.36 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 350 14.04 William Schultz 2006 K.I.F.
7 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 342 Bianca Willis 2004 K.I.F.
2 453 12.58 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
3 808 DNS 10.83 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 27 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
5 20 13.75 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
6 456 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
HEAT 2 / 3
1 48 13.30 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
2 59 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 298 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 41 13.01 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
6 155 10.43 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 3 / 3
1 345 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
2 681 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
3 738 11.73 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
4 75 10.97 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 73 9.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:30
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 107 13.39 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 830 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
3 223 11.64 Bimo Soenarso 2001 M.A.I
4 320 14.00 Lucas Kolvig 2002 K.I.F.
5 695 DNS Luke Basiliadis 2002 Gullfoss
HEAT 2 / 4
1 682 DNS Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
2 279 12.78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 71 12.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 827 Isac Engman 2002 IFK Trelleborg
5 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
HEAT 3 / 4
1 2 14.96 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
2 498 12.59 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 803 12.82 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
4 688 DNS Emil Engdahl 2002 IFK Helsingborg
5 227 Caleb Conable 2001 M.A.I
HEAT 4 / 4
1 502 11.57 Vincent Plas 2001 Sparta
2 1 13.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 82 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 503 13.60 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
5 177 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
SCRATCH
1 328 DNS 15.59 Asbjørn Birkelund 2002 K.I.F.
2 663 DNS Janus Rask Baad Grønbæk 2002 Olympia Maribo
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 490 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
3 702 Astrid Falkencrone 2002 Amager Atletik Club
4 299 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
5 488 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 759 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 289 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 603 12.81 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 769 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
4 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 715 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
6 234 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:50
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 771 11.51 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
2 10 9.98 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 828 8.84 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 295 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev
5 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7
1 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
2 813 10.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 236 9.15 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 696 10.51 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
5 296 9.86 Zara Unal 2005 Herlev
6 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
2 114 9.67 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 153 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 427 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 428 10.42 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 430 10.17 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
2 348 11.06 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
3 438 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 167 9.93 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
5 612 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
HEAT 5 / 7
1 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
2 294 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev
3 301 9.15 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 429 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 434 10.52 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 7
1 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 432 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 737 10.47 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
4 366 9.72 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 629 10.31 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
HEAT 7 / 7
1 701 11.74 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
2 347 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
3 339 9.98 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 237 8.76 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 674 DNS Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
2 327 14.42 Mik Resen Lønborg 2003 K.I.F.
3 475 13.80 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 187 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
5 121 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 4
1 787 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
2 266 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 589 David Sparrevohn 2004 Bagsværd AC
4 473 15.20 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
5 273 DNS 13.75 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
1 319 14.00 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
2 181 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
3 812 DNS 14.00 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
4 662 Lukas Rask Baad Grønbæk 2003 Olympia Maribo
5 860 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
HEAT 4 / 4
1 469 12.94 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 773 DNS Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
3 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
4 470 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 579 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 13:00
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 16.05 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
3 723 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
4 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:00
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO)
2 229 Enny Björk 2001 IFK Växjö
3 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
4 166 23.96 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900
5 769 20.11 Regitze Friis 2002 Amager Atletik Club
6 178 15.84 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
7 479 Sofia Lange 2002 Sparta
8 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 684 Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg
10 722 28.07 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
11 24 18.52 Marie E. Molander Pederse 2001 Frederiksberg IF
12 243 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 354 43.30 Liv Cantby 1999 Korsør AM
2 207 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 74 27.53 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 504 Caroline T Hansen 2000 Sparta
5 623 28.23 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
6 250 33.28 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
7 169 DNS Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
8 3 29.47 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 Amalie Taageby 1998 Hellas Roskilde
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 555 32.95 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
2 556 40.36 Karoline Mathilde Mangor 1998 Sparta
3 180 46.52 Fawzie Otour 1996 Aabenraa IG
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 515 15.19 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 207 Lovisa Karlsson 2000 Högby IF
3 3 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 74 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 800 1.28 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
2 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
3 268 1.35 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
4 678 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
5 685 DNS Alice Gustavsson 2002 IFK Helsingborg
6 486 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
7 178 1.41 Sofie Guldborg Krogsgaard 2002 Aabenraa IG
8 299 1.20 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
9 23 1.50 Maja Antvortskov 2002 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:25
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
2 241 10.48 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
3 87 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
4 766 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
5 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
6 337 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
HEAT 2 / 7
1 192 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
2 441 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 650 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 350 11.49 William Schultz 2006 K.I.F.
5 578 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 732 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
2 814 9.72 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
3 189 Jakob Schmidt Larsen 2005 Trongårdens IF
4 261 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
5 349 9.50 Leon Hamann 2005 K.I.F.
6 783 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 186 Holger Post 2006 Trongårdens IF
2 134 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 346 9.84 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
4 32 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 825 Asger Lange 2005 Greve Atletik
HEAT 5 / 7
1 188 DNS Viktor Andersen 2005 Trongårdens IF
2 445 9.83 Oswald Lindquist 2006 Sparta
3 649 9.18 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
4 338 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
5 447 10.79 William Hvass 2006 Sparta
6 122 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
HEAT 6 / 7
1 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
2 444 9.65 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 815 9.65 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
4 862 Thomas Massa 2005 Sparta
4 448 DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
5 211 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
6 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
HEAT 7 / 7
1 344 DNS 10.05 Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
2 336 10.04 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
3 185 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
4 440 8.89 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 580 DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
6 622 Oskar Westerlin 2006 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 13:25
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 103 DNS Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 1 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 69 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
4 497 16.51 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
1 335 18.50 Reuben Hamann 2002 K.I.F.
2 803 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
3 154 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 2 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 557 DNS 15.26 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
2 303 14.90 Annemarie Nissen 1994 K.I.F.
3 554 14.23 Thea Sofie Haahr 1991 Sparta
4 360 17.25 Marie Louise Levy 1979 Hvidovre AM
5 556 Karoline Mathilde Mangor 1998 Sparta
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 295 Sine Demirhan 2005 Herlev
2 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
3 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
4 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
5 296 3.24 Zara Unal 2005 Herlev
6 428 2.90 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 813 3.30 Lea Thomsen 2005 Bragdid
8 426 4.10 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
9 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
10 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
11 433 3.95 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
12 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
13 629 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
14 301 4.04 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
15 114 3.88 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
16 434 2.82 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
17 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
18 612 3.54 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
19 430 3.24 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
20 153 3.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
21 786 2.34 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
22 294 Kirsa Wirth 2006 Herlev
HEAT 2 / 2
1 616 2.71 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
3 339 3.40 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 429 3.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 696 3.17 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
6 737 3.27 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
7 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
8 10 3.60 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
9 348 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
10 427 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
11 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
12 432 3.96 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
13 701 2.79 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
14 438 4.23 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
15 347 3.26 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
16 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
17 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
18 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
19 366 4.00 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
20 594 3.10 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
21 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 206 16.83 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 788 Villads Clausen 1998 Amager Atletik Club
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 575 DNS 15.44 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:00
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 677 Eskil Plamqvist 2004 IFK Helsingborg
2 5 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
3 474 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 44 DNS Frederik Lee 2004 AGF Atletik
5 807 11.34 Miso Buha 2003 Bragdid
6 749 11.52 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 6
1 721 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
2 728 11.82 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
3 187 Benjamin Gulmann Kjelleru 2004 Trongårdens IF
4 602 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
6 475 11.14 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
1 471 11.40 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
2 477 11.42 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 765 Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club
4 831 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
5 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
6 125 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
HEAT 4 / 6
1 748 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager Atletik Club
2 651 10.33 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 365 14.04 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 694 Assan Ashraf 2004 Gullfoss
5 812 12.40 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
6 860 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
HEAT 5 / 6
1 317 11.09 Neloo Falck 2003 K.I.F.
2 343 12.09 Lukas R. Lundhof 2004 K.I.F.
3 638 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
4 266 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 137 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 863 Mads Emil Svensson 2003 K.I.F.
HEAT 6 / 6
1 106 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 288 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 22 11.66 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 89 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
5 806 11.25 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 470 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
SCRATCH
1 283 DNS 11.64 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 588 Christine Tilling 1999 Bagsværd AC
2 141 38.34 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
3 230 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö
4 233 Evalina Eklund 1999 IK Hinden
5 853 Hanna Grönwall 1999 Øresund FK
6 243 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
7 374 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
8 140 36.25 Ane Riber 1999 Køge Atletik
9 231 Cecila Larsson 1999 IFK Växjö
10 3 32.79 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
11 383 41.73 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
12 250 33.63 Maria Thorndal Thomsen 2000 Aalborg AM
13 669 Nicole Ridegård 1999 IFK Helsingborg
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 435 14.55 Pil Nedergaard 2006 Sparta
2 427 DNS 14.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 432 11.93 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 237 11.28 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 426 11.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 716 12.33 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
7 735 14.53 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
8 370 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:15
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 526 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 642 37.75 Andre´ Skovshoved-Justese 1999 Fremad Holbæk
3 353 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 61 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 159 47.71 Hans Barrett 1999 Stoholm Atletik
6 819 37.78 Emanuel Hammann 1999 K.I.F.
SCRATCH
1 516 DNS 53.20 Arthur W Petersen 1999 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 11.52 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
2 689 10.63 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
3 298 10.33 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 456 9.96 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 73 10.01 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
6 155 10.38 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 75 11.22 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 376 11.57 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 176 1.51 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900
2 279 1.67 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 328 DNS 1.25 Asbjørn Birkelund 2002 K.I.F.
4 335 1.25 Reuben Hamann 2002 K.I.F.
5 803 1.59 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
6 830 1.10 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
7 177 1.48 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
8 111 DNS 1.76 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
9 585 DNS 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
10 68 1.51 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
11 682 Adam Landen 2002 IFK Helsingborg
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:40
START LIST
Antal heats: 8 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 8
1 213 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
2 14 11.90 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 329 12.00 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
4 451 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 675 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
6 461 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 2 / 8
1 861 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
2 454 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
4 108 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 455 11.82 Regitze Steenberg 2003 Sparta
6 676 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 8
1 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 733 12.53 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
3 775 Silla Jørgensen 2004 Amager Atletik Club
4 75 11.67 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
6 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 4 / 8
1 48 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
2 342 13.00 Bianca Willis 2004 K.I.F.
3 298 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
5 345 13.00 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
6 723 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
HEAT 5 / 8
1 297 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
2 271 11.82 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 811 12.00 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
4 681 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
5 465 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 6 / 8
1 47 DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
2 25 13.96 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
3 832 12.85 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 856 DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
5 272 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
HEAT 7 / 8
1 726 Isabel Møller 2003 Amager Atletik Club
2 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 809 12.20 Sára Iversen 2003 Bragdid
4 457 11.68 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 683 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
6 459 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
HEAT 8 / 8
1 453 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 810 12.64 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
3 808 11.67 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
4 450 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
6 686 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
SCRATCH
1 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:40
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 DNS 13.97 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
2 475 13.71 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 469 12.80 Sofus Lassen 2003 Sparta
4 860 13.58 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
5 787 13.79 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
6 470 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 299 13.59 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
2 234 13.29 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
3 603 12.47 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 289 12.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 488 13.32 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 490 13.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
2 815 3.50 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 447 2.78 William Hvass 2006 Sparta
4 650 3.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
5 261 3.40 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
6 338 Aksel Westergaard-Kabelma 2006 K.I.F.
7 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
8 340 3.34 Shady Mohamed 2006 K.I.F.
9 32 4.25 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
10 580 DNS Anders Rosenberg Jessen 2006 Bagsværd AC
11 124 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik
12 732 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
13 192 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
14 825 Asger Lange 2005 Greve Atletik
15 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
16 814 3.98 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
17 336 3.53 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
18 368 2.72 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
19 186 Holger Post 2006 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
1 123 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 337 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
3 150 Alexander Dan Lundsby 2006 Roar Atletik
4 632 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
5 87 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
6 770 3.49 Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club
7 6 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
8 649 4.23 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
9 631 3.64 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
10 358 Esben Madsen 2005 Korsør AM
11 346 3.41 Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
12 783 Thor Vincent Hansen 2006 Amager Atletik Club
13 122 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
14 211 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
15 441 4.10 Eli Riege 2006 Sparta
16 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
17 766 3.64 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
18 445 3.25 Oswald Lindquist 2006 Sparta
19 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
20 350 2.92 William Schultz 2006 K.I.F.
21 862 Thomas Massa 2005 Sparta
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 531 DNS Ayoe Røbel 1998 Sparta
2 792 Frida Jersøe (F55) 1997 Parasport Frederiksberg
3 824 Sofie Dahl 1997 Aarhus 1900
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 15:00
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 69 17.73 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
2 1 16.72 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 154 15.83 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 497 15.97 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
5 803 DNS 16.75 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
6 2 19.00 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:10
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 214 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 716 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 438 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 237 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 236 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
6 427 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 813 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
2 114 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 828 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 301 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
5 432 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 366 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:10
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 678 Sofia Ovesson 2002 IFK Helsingborg
2 479 Sofia Lange 2002 Sparta
3 805 19.15 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
4 731 14.40 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager Atletik Club
5 855 Rau Petersen 2002 FIF Hillerød
6 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
7 684 DNS Emilia Münchmeyer 2002 IFK Helsingborg
8 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 166 23.44 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900
10 702 17.90 Astrid Falkencrone 2002 Amager Atletik Club
11 801 17.72 Annika Isaksen 2002 Bragdid
12 798 23.85 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
13 222 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO)
14 299 25.56 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
15 487 DNS 28.23 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 18 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 511 13.16 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 797 13.81 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
4 45 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
5 512 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 321 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 K.I.F.
HEAT 2 / 2
1 307 13.93 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
2 195 12.79 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
3 249 12.53 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
4 510 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
5 322 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 K.I.F.
SCRATCH
1 31 DNS Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 367 9.65 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 815 9.38 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 440 8.97 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 649 9.37 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
5 441 9.48 Eli Riege 2006 Sparta
6 766 9.74 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 349 9.67 Leon Hamann 2005 K.I.F.
2 87 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 Hellas Roskilde
3 122 9.22 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
4 32 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 814 9.47 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 185 9.70 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 295 Sine Demirhan 2005 Herlev
2 167 6.62 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
3 301 DNS 5.16 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 433 7.17 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
5 609 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
6 435 6.08 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
8 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
9 594 5.30 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
10 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
11 114 7.32 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
12 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
13 296 Zara Unal 2005 Herlev
14 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
15 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
16 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
17 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
18 294 4.99 Kirsa Wirth 2006 Herlev
19 616 3.77 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
20 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
21 347 5.18 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
22 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
23 348 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
24 438 8.02 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
25 339 6.51 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
26 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
27 153 5.21 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
28 10 5.99 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
29 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 15:20
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 853 Hanna Grönwall 1999 Øresund FK
2 231 DNS Cecila Larsson 1999 IFK Växjö
3 230 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö
4 244 Mathilde Roe IL Fri (Norge)
5 547 Kathrine Bebe 1991 Sparta
6 364 29.00 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
7 229 Enny Björk 2001 IFK Växjö
8 233 Evalina Eklund 1999 IK Hinden
9 742 50.28 Lisa Brix 1996 Amager Atletik Club
10 175 26.62 Kristel Høj Walther 1987 Aarhus 1900
11 251 46.00 Marie Aagaard 1996 Aalborg AM
12 138 43.75 Tenna Riber 1995 Køge Atletik
13 232 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:25
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 113 11.72 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 353 12.30 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
3 524 11.38 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 526 12.55 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 116 11.18 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
6 274 11.74 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
7 727 Jacob Rasmussen 2000 Amager Atletik Club
8 610 13.51 Mads Ferling Larsen 2000 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 517 12.89 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
2 639 11.55 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 523 11.54 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 284 13.12 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 79 DNS 11.00 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 57 11.84 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 785 DNS Uche Onwuneme 1999 Amager Atletik Club
8 525 12.23 Gabriel Lausten 2000 Sparta
SCRATCH
1 58 DNS Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 190 DNS Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 15:35
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 689 11.69 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
2 681 11.58 Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
3 298 11.23 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 240 11.41 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
5 808 11.60 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
6 455 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 218 11.66 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
2 679 11.55 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
3 272 11.22 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 683 11.45 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
5 75 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
6 14 11.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:40
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 11 12.06 Emil Grovn 1998 Frederiksberg IF
2 378 DNS 10.37 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
3 379 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 81 11.20 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
5 4 12.06 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
6 655 11.07 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
HEAT 2 / 2
1 532 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
2 278 10.87 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 768 12.18 Peter Rasmussen 1998 Amager Atletik Club
4 624 11.21 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 242 10.88 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
6 15 11.66 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
Drenge 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 15:45
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 470 DNS 11.35 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 807 11.07 Miso Buha 2003 Bragdid
3 860 10.74 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
4 317 11.01 Neloo Falck 2003 K.I.F.
5 749 11.27 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
6 651 DNS 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2
1 216 11.48 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
2 475 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 22 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 106 10.93 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 806 11.19 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
6 477 11.50 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 357 1.70 Johan Schade 2000 Korsør AM
2 361 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
3 314 1.82 Christoffer Åndahl 2000 K.I.F.
4 654 1.87 Anders Beier-Christiansen 1999 HG ATM
5 206 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden
6 130 DNS Victor Ravyse Tornhoj 2000 Helsingør Atletik
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
2 788 1.75 Villads Clausen 1998 Amager Atletik Club
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 571 2.03 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 20 3.89 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
2 856 DNS Frida Petersen 2003 FIF Hillerød
3 73 5.06 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 155 5.17 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
5 689 Tilda Lilja 2003 IFK Helsingborg
6 675 Julia Östman 2004 IFK Helsingborg
7 272 4.86 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 583 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
9 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
10 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
11 30 3.81 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
12 271 4.54 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
13 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
14 686 Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
15 298 4.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
16 329 4.00 Vera Dalsgaard 2004 K.I.F.
17 811 4.00 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
18 213 Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
19 14 4.73 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
20 683 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
21 595 4.16 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
22 342 3.67 Bianca Willis 2004 K.I.F.
23 676 Ella Sandwång 2004 IFK Helsingborg
24 606 4.13 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
25 9 DNS 4.96 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
26 861 Sanna Svensson 2004 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2
1 450 3.67 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
2 75 4.25 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 27 3.66 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 810 3.65 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
5 453 4.14 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
6 808 4.50 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
7 48 3.65 Lise Damsø 2004 Brøndby Atletik
8 269 4.17 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
9 297 3.09 Marie Kaare Nordskov 2003 Herlev
10 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
11 461 4.29 Emilie Kirst 2004 Sparta
12 733 3.83 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
13 454 4.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
14 345 3.46 Izabela Djekic 2004 K.I.F.
15 25 3.10 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
16 809 3.89 Sára Iversen 2003 Bragdid
17 59 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
18 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
19 626 Sofia R Olesen 2004 Bagsværd AC
20 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
21 260 3.33 Katrine Schultz Hansen 2003 ORI A&M
22 832 3.39 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 108 4.02 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
24 451 4.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
25 465 4.53 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
26 62 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 557 13.34 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
2 539 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
3 253 12.60 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
4 254 12.55 Monika Benserud 1996 Aalborg AM
5 372 13.20 Mette Brynjolf Jepsen 1970 Hvidovre AM
6 550 12.07 Martha Traore 1995 Sparta
HEAT 2 / 2
1 554 DNS 13.05 Thea Sofie Haahr 1991 Sparta
2 541 12.78 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
3 551 11.77 Erica Jarder 1986 Sparta
4 555 12.54 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
5 304 12.31 Camilla F. R. Nissen 1990 K.I.F.
6 552 Anne Porsholdt 1995 Sparta
7 305 13.37 Signe Boelsmand 1991 K.I.F.
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 16:00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 42 13.54 Olaf Damm 1986 AGF Atletik
3 162 11.48 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
4 564 11.51 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
5 575 10.92 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
6 313 11.00 Mathias Skou 1986 K.I.F.
7 565 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
8 571 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
HEAT 2 / 3
1 576 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
2 35 11.77 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 164 12.41 Daniel W Jørgensen 1993 Vejle IF
4 599 11.25 Jacob Wolfgang 1981 Bagsværd AC
5 309 12.45 Martin Panduro 1994 K.I.F.
6 200 DNS 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
7 199 DNS 11.28 Rene Kåstrup 1975 Skive AM
HEAT 3 / 3
1 194 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
2 563 DNS 11.82 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
3 7 11.39 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
4 28 13.50 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
5 736 12.24 Kristian Kolbye 1996 Amager Atletik Club
6 160 10.91 Kojo Musah 1996 Vejle IF
7 193 11.54 Kasper Filsø 1990 Skive AM
8 36 11.85 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 252 DNS 10.82 Benjamin Lobo Vedel 1997 Aalborg AM
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 16:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 320 Lucas Kolvig 2002 K.I.F.
3 128 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
4 177 35.15 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
5 176 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900
6 154 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 585 24.58 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 DNS 9.44 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 716 9.35 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 828 8.87 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 438 9.13 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 301 9.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
6 236 9.44 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 814 9.32 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
2 815 9.28 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
3 440 8.91 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 122 9.26 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
5 649 9.31 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
6 32 9.33 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 841 13.71 Louise B Moore 2001 K.I.F.
2 299 13.59 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
3 221 13.26 Anna Lundmark 2001 IF Lennéa Friidrott
4 756 13.23 Mathilde Yttesen 2001 Amager Atletik Club
5 289 13.26 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 489 13.52 Viktoria Dommer 2001 Sparta
7 483 13.66 Victoria Lendal 2002 Sparta
8 798 13.74 Elisabeth H. Simonsen 2001 Bragdid
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 16:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
2 336 7.00 Samson Tommerup 2005 K.I.F.
3 444 6.38 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 192 Sebastian Fritsch 2006 Trongårdens IF
5 766 6.95 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
6 349 7.56 Leon Hamann 2005 K.I.F.
7 440 7.77 Hakeem Ali 2005 Sparta
8 337 Niels Emil Videbæk 2005 K.I.F.
9 825 Asger Lange 2005 Greve Atletik
10 123 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
11 134 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
12 344 DNS 6.15 Thomas Oldenburg 2006 K.I.F.
13 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
14 241 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
15 261 6.62 Alfred Schultz Hansen 2006 ORI A&M
16 815 DNS Jónas Isaksen 2005 Bragdid
17 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
18 446 Gustav Herold 2005 Sparta
19 448 DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
20 32 8.38 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
21 340 5.42 Shady Mohamed 2006 K.I.F.
22 770 6.70 Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club
23 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
24 239 Elias Johansson 2008 Ängelholm IF
25 6 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
26 238 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 16:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 679 11.51 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
2 683 11.40 Titti Ewertz 2003 IFK Helsingborg
3 298 10.94 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
4 272 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 240 11.43 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
6 808 11.56 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 16:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 503 12.84 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
2 71 12.73 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 227 11.99 Caleb Conable 2001 M.A.I
4 502 11.74 Vincent Plas 2001 Sparta
5 223 11.99 Bimo Soenarso 2001 M.A.I
6 803 12.59 Andrias B. Antoft 2002 Bragdid
7 279 12.83 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
8 498 12.87 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 807 11.10 Miso Buha 2003 Bragdid
2 749 10.99 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
3 860 10.56 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI
4 22 10.94 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 317 DNS 11.05 Neloo Falck 2003 K.I.F.
6 106 11.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 797 13.83 Margit W. Fríðmundsdóttir 1999 Bragdid
2 511 13.17 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 195 12.82 Amalie Brammer Kristianse 1999 Skive AM
4 18 12.61 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
5 249 12.69 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 Aalborg AM
6 512 13.04 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 45 13.73 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
8 307 13.88 Sofie Rasmussen 2000 K.I.F.
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 523 DNS 12.07 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
2 113 11.83 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 274 DNS 11.62 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 116 11.15 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
5 524 11.39 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 57 11.81 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 639 11.89 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
8 526 DNS 12.09 Christian Cornelius 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 379 12.01 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
2 15 11.63 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
3 81 11.36 Kasper Andersson 1997 Greve Atletik
4 242 11.27 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
5 278 11.35 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
6 655 11.41 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
7 624 11.66 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 4 12.02 Asbjørn Magnussen 1998 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 16:40
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 707 51.58 Casper Jørgensen 1999 Amager Atletik Club
2 314 Christoffer Åndahl 2000 K.I.F.
3 159 46.98 Hans Barrett 1999 Stoholm Atletik
4 281 36.55 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
5 206 Anton Olsson 1999 FIK Färjestaden
6 819 32.99 Emanuel Hammann 1999 K.I.F.
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 13.27 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
2 352 13.16 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
3 645 13.86 Silje Kristensen 1997 Fremad Holbæk
4 796 DNS 14.00 Sára Debesardóttir 1998 Bragdid
5 795 13.70 Hildur Poulsen 1997 Bragdid
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 365 DNS 3.77 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 96 Rasmus Jæger 2004 Hellas Roskilde
3 216 Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
4 602 3.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 651 4.55 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 475 4.96 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 474 5.01 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
8 680 Hampus Stolz 2004 IFK Helsingborg
9 677 Eskil Plamqvist 2004 IFK Helsingborg
10 288 3.97 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
11 721 DNS 4.09 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
12 807 4.73 Miso Buha 2003 Bragdid
13 831 3.25 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
14 472 3.94 Christian Veselinovski 2004 Sparta
15 662 Lukas Rask Baad Grønbæk 2003 Olympia Maribo
16 179 3.71 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Aabenraa IG
17 728 4.62 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
18 273 DNS 4.76 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
19 787 4.21 Viktor Bech Petersen 2003 Amager Atletik Club
20 319 5.36 Lukas M. Sørensen 2003 K.I.F.
21 125 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
HEAT 2 / 2
1 477 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 137 3.91 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 812 3.50 Jógvan K. Gullfoss 2004 Bragdid
4 106 4.82 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 694 Assan Ashraf 2004 Gullfoss
5 89 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
6 673 DNS Nathan Andersson-Hjälte 2003 IFK Helsingborg
7 579 2.86 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
8 773 4.79 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
9 343 3.38 Lukas R. Lundhof 2004 K.I.F.
10 22 4.62 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
11 589 David Sparrevohn 2004 Bagsværd AC
12 183 Vilhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
13 674 Liam Andersson Hjälte 2004 IFK Helsingborg
14 471 4.50 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
15 469 5.22 Sofus Lassen 2003 Sparta
16 749 4.03 Magnus Herche 2003 Amager Atletik Club
17 5 3.99 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
18 806 4.65 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
19 724 2.30 Hussein Ali 2003 Amager Atletik Club
20 470 5.03 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
21 266 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
22 283 DNS 4.46 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
23 765 DNS Oliver Baasch 2003 Amager Atletik Club
24 863 Mads Emil Svensson 2003 K.I.F.
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 253 12.95 Caroline Elkjær 1995 Aalborg AM
2 254 12.82 Monika Benserud 1996 Aalborg AM
3 550 12.49 Martha Traore 1995 Sparta
4 551 11.98 Erica Jarder 1986 Sparta
5 539 12.46 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
6 304 12.59 Camilla F. R. Nissen 1990 K.I.F.
7 555 12.84 Sandra Arense Böll 1994 Sparta
8 552 13.16 Anne Porsholdt 1995 Sparta
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 564 11.47 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
2 162 11.33 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
3 575 11.27 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
4 160 11.10 Kojo Musah 1996 Vejle IF
5 313 11.26 Mathias Skou 1986 K.I.F.
6 194 11.31 Dennis Skødt 1994 Skive AM
7 599 11.44 Jacob Wolfgang 1981 Bagsværd AC
8 36 11.65 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 17:10
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 377 DNS Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 242 DNS 53.70 Elias Kopp 1998 LC Kirchberg
3 707 47.21 Casper Jørgensen 1999 Amager Atletik Club
4 139 43.94 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 17:10
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Knud Høyer 1946 Greve Atletik
2 758 41.14 Mikkel Jørgensen 1999 Amager Atletik Club
3 781 Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
4 757 Michael Kure 1971 Amager Atletik Club
5 823 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
6 363 Martin Iversen 1956 Hvidovre AM
7 857 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta
8 170 Ronni Jensen 1980 Aarhus 1900
9 359 Andreas Jørgensen 1991 Hvidovre AM
10 864 Ture Lund (F56) 1972 Helsingør Atletik
Piger 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 17:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 95 Emilie Jæger 2006 Hellas Roskilde
3 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
4 214 DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
5 437 DNS Inaya Atif 2005 Sparta
6 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
7 744 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
8 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
9 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
10 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
11 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
12 700 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
13 436 DNS Dua Atif 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 616 1.25.00 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 301 DNS 1.16.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 153 1.24.65 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 813 1.15.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
5 426 1.09.93 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 433 1.11.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 438 DNS 1.09.88 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
8 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
9 771 1.26.73 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
10 294 1.20.51 Kirsa Wirth 2006 Herlev
11 594 1.28.15 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
12 236 1.12.05 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
13 167 1.22.03 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
14 701 1.25.47 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
Drenge 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 17:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 186 Holger Post 2006 Trongårdens IF
2 109 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
3 368 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
4 211 Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
5 13 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
6 635 DNS Troels Jøhnk 2006 Bagsværd AC
7 632 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
8 373 David Rogge 2006 Hvidovre AM
9 6 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
10 150 Alexander Dan Lundsby 2006 Roar Atletik
11 448 DNS Gustav L. Fogtmann 2005 Sparta
12 578 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
13 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
14 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
15 185 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
16 862 Thomas Massa 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 444 1.16.77 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 445 1.16.38 Oswald Lindquist 2006 Sparta
3 814 DNS 1.15.00 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
4 189 Jakob Schmidt Larsen 2005 Trongårdens IF
5 815 70.00 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
6 188 DNS Viktor Andersen 2005 Trongårdens IF
7 358 Esben Madsen 2005 Korsør AM
8 770 1.23.19 Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club
9 650 1.12.38 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
10 440 1.10.94 Hakeem Ali 2005 Sparta
11 241 1.16.54 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
12 349 1.14.08 Leon Hamann 2005 K.I.F.
13 340 1.16.08 Shady Mohamed 2006 K.I.F.
14 766 1.16.17 Oliver Larsen 2005 Amager Atletik Club
15 367 DNS Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 17:45
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 681 DNS Humla Drott 2003 IFK Helsingborg
2 583 Astrid Koch Hollingbery 2004 Bagsværd AC
3 213 DNS Malva Röse Sporre 2003 IF Lennéa Friidrott
4 450 2.13.0 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 258 Emma Kiplagat Kondrup 2004 Kolding KFUM
6 41 2.03.20 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 47 DNS Mathilde Carstensen 2003 Brøndby Atletik
8 810 2.10.0 Bjørg Jensen 2003 Bragdid
9 606 2.02.00 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
10 263 2.10.00 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
11 723 2.09.06 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 30 2.00.30 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
2 269 1.52.37 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
3 323 1.59.28 Maria Brorsen 2003 K.I.F.
4 462 1.53.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 454 2.01.08 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 458 1.43.56 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
7 280 DNS 1.43.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
8 62 1.50.89 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
9 240 DNS 1.50.08 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
10 235 1.47.73 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
11 455 1.58.24 Regitze Steenberg 2003 Sparta
12 9 1.43.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 18:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 216 DNS Wille Waldenlind 2004 IF Lennéa Friidrott
2 638 Anton Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
3 660 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo
4 579 2.15.3 Aksel Frimodt-Møller 2004 Bagsværd AC
5 44 Frederik Lee 2004 AGF Atletik
6 96 Rasmus Jæger 2004 Hellas Roskilde
7 89 Viktor Willingshøj Stæhr 2004 Hellas Roskilde
8 181 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
9 831 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
10 748 2.09.70 Mads Østerberg-Hansen 2003 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 473 DNS 1.54.35 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
2 317 1.54.3 Neloo Falck 2003 K.I.F.
3 806 1.47.83 Hans Erland Thomsen 2003 Bragdid
4 728 DNS 1.53.70 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
5 265 1.51.50 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
6 137 1.56.03 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
7 325 1.48.78 William Elsner 2003 K.I.F.
8 264 1.51.45 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
9 228 DNS 1.38.10 Albin Öberg 2004 Eslövs AI
10 721 1.53.51 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager Atletik Club
11 472 1.57.00 Christian Veselinovski 2004 Sparta
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 18:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 644 34.34 Nicolaj Grue 1998 Fremad Holbæk
2 533 Mads Christiansen 1997 Sparta
3 848 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at 18:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 781 Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
2 151 Lukas Björnvad 1995 Roar Atletik
3 757 Michael Kure 1971 Amager Atletik Club
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 18:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 800 2.47.04 Urd Reginsdóttir á Lofti 2001 Bragdid
2 805 2.38.0 Unna Ró Jacobsen 2002 Bragdid
3 330 Laura Rothschild 2002 K.I.F.
4 299 2.35.00 Freja Koertsz Madsen 2002 Herlev
5 119 Frida Schjønning Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
6 166 2.36.97 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900
7 801 2.52.0 Annika Isaksen 2002 Bragdid
HEAT 2 / 2
1 56 2.32.13 Mathilde Winther 2002 Blovstrødløverne
2 722 2.31.53 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
3 587 2.32.00 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
4 118 2.25.12 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør Atletik
5 482 2.24.17 Cecilie Boedal 2001 Sparta
6 100 2.29.2 Emilie Bøg Ekholm 2002 Hellas Roskilde
7 234 2.22.83 Ellinor Aurell 2001 Ängelholm IF
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 18:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 804 2.36.00 Hugin Jacobsen 2002 Bragdid
2 335 Reuben Hamann 2002 K.I.F.
3 369 2.34.32 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
4 110 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
5 163 Bertil Steffensen 2001 Vejle IF
6 259 2.30.68 Victor Kiplagat Kondrup 2002 Kolding KFUM
7 830 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
8 672 DNS Erik Hasselgren 2002 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2
1 493 2.09.51 Conrad Lind 2001 Sparta
2 492 2.15.37 Anders Bang 2002 Sparta
3 494 2.14.34 Noah Nouri 2002 Sparta
4 198 2.08.30 Jeppe Risvig 2001 Skive AM
5 247 2.16.17 Nicolaj Richter Mikkelsen 2002 Aalborg AM
6 68 2.30.00 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
7 165 2.15.17 Elias Shifris 2002 Viborg AM
8 496 2.27.13 Linus Lindquist 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 836 Kasper Mejlholm 2000 Aalborg AM
2 521 2.09.72 Louis Herrrmann 1999 Sparta
3 653 2.20.22 Bjørn Sabroe Simonsen 2000 HG ATM
4 131 2.12.00 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør Atletik
5 520 2.04.88 Malthe Nielsen 1999 Sparta
6 835 2.09.00 Oliver Bjørslev 2000 Aalborg AM
7 105 2.12.96 kasper Pontoppindan Jense 1997 Hellas Roskilde
8 598 2.15.40 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
9 668 Frederik Nordstedt 1999 IFK Helsingborg
10 661 Micki Borgen Morell 2000 Olympia Maribo
SCRATCH
1 625 DNS 2.25.98 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 18:45
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 19:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 196 Therese Helk Olesen 1999 Skive AM
2 282 DNS 2.31.38 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
3 50 2.35.27 Augusta Maria Grønborg Ch 2000 Blovstrødløverne
4 840 Isabella Sørensen 2000 Brøndby Atletik
5 506 2.22.33 Matilde Willer 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 19:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 667 Helene Holm Gottlieb 1998 Holte Atletik
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 19:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 543 2.07.65 Dagmar Fæster Olsen 1994 Sparta
2 601 2.10.12 Josefine Rytter 1994 Bagsværd AC
3 535 Henriette Skavin 1989 Sparta
4 248 2.12.86 Nathalie Richter Mikkelse 2000 Aalborg AM
5 613 2.09.62 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
6 536 DNS 2.20.0 Hilda Heller 1996 Sparta
7 351 2.12.45 Louise Jørgensen 1991 K.I.F.
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 19:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 132 Roberto Schmidt 1966 Herlev
2 310 2.04.55 Søren Brasen 1984 K.I.F.
3 256 DNS 2.07.25 Frederik T. Kapper 1995 Herning Løbeklub
4 730 2.07.93 Jonathan Mogensen 2000 Amager Atletik Club
5 614 2.14.00 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd AC
6 43 DNS 2.22.00 Kim Lee 1976 AGF Atletik
7 559 2.13.00 Henrik Bierbun Bacher 1986 Sparta
8 49 2.14.00 Christoffer Vienberg 1994 Blovstrødløverne
9 791 2.05.00 Mohamed Hersi 1994 Parasport Frederiksberg
10 311 2.10.00 Martin Højland Nielsen 1993 K.I.F.
HEAT 2 / 2
1 842 1.52.77 Christian Clausen 1996 K.I.F.
2 161 1.54.95 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
3 630 1.55.00 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
4 355 2.04.26 Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
5 255 1.57.73 Rasmus Gregersen 1995 Herning Løbeklub
6 308 1.58.29 Jonathan Munk Adamsen 1995 K.I.F.
7 168 1.56.95 Christian Larsen 1993 Aarhus 1900
8 782 2.00.93 Thor Skifte 1997 Amager Atletik Club
9 382 1.57.75 Jean Bosco Nshimiyimana 1995 Hvidovre AM
10 518 1.58.63 William Devantier 2000 Sparta
11 257 2.02.02 Morten Fagerlund 1986 Herning Løbeklub
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 19:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 61.61 Olaf Damm 1986 AGF Atletik
Piger 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 300 11.41 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev
2 774 Sia Arvedsen 2011 Amager Atletik Club
3 754 11.59 Matilde Birger Larsen 2011 Amager Atletik Club
4 384 Ellen Vincentsen 2011 Sparta
Drenge 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 246 Ebbe Hult 2011 IF Rigor
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 286 2.70 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 289 2.80 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 485 3.00 Nicola Malling 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 500 3.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 69 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
3 122 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
4 499 2.45 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
5 126 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 596 2.81 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd AC
2 413 DNS 2.53 Emily Osula 2008 Sparta
3 410 3.82 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 94 3.35 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
5 406 3.38 Helene Salomonsen 2007 Sparta
6 741 2.52 Line Svare 2008 Amager Atletik Club
7 403 3.52 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 136 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
9 407 2.38 Salma Mittag 2008 Sparta
10 755 Mathilde Thilqvist 2008 Amager Atletik Club
11 405 2.71 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
12 778 1.68 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager Atletik Club
13 12 2.93 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
14 412 2.98 Karla Haynes 2007 Sparta
15 404 3.04 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
16 409 3.09 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
17 402 3.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
18 219 Alice Hermundstad 2008 IF Lennéa Friidrott
19 38 2.48 Melanie I Ø Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
20 98 Anna Solvang 2007 Hellas Roskilde
21 615 3.16 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
22 591 4.08 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
23 839 Glóa Reginsdóttir á Lofti 2007 Bragdid
24 817 Heiða Jacobsen 2008 Bragdid
25 408 2.83 Luna Berg Torsbake 2008 Sparta
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Lucas Zwicki 2008 Amager Atletik Club
2 423 4.53 Valdemar Willer Oldenborg 2008 Sparta
4 420 4.56 William Thøgersen 2008 Sparta
5 416 2.86 Bertram Rasmus Clausen 2008 Sparta
6 633 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 621 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
8 102 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
9 424 4.56 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
10 239 Elias Johansson 2008 Ängelholm IF
11 417 DNS 2.24 Oscar Bo Herskind 2007 Sparta
12 238 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
13 419 5.87 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
14 262 3.20 Simon Skafte Johansen 2008 ORI A&M
15 90 Albert Lysemose Nielsen 2008 Hellas Roskilde
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 222 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO)
2 24 19.57 Marie E. Molander Pederse 2001 Frederiksberg IF
3 286 DNS Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
4 243 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
5 480 Emilie Bank 2002 Sparta
6 76 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
7 478 Liv Nedergaard 2002 Sparta
8 362 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
9 229 Enny Björk 2001 IFK Växjö
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 10:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 16.46 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
3 439 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
6 658 Mie Sühler 2006 Olympia Maribo
7 609 31.37 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
8 786 10.01 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
9 429 26.64 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
10 17 19.56 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
11 375 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
12 706 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club
13 586 Caroline G Jensen 2005 Bagsværd AC
14 245 Ida Hult 2006 IF Rigor
15 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
16 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
17 427 20.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
18 430 16.93 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
19 341 23.66 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
20 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
21 594 25.30 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:10
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 390 Sofia Geill Kjær 2009 Sparta
2 714 Emma Flindt Eskildsen 2009 Amager Atletik Club
3 620 Nina Rosa Jespersen 2008 Bagsværd AC
4 389 8.89 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
5 391 8.89 Elvira Kirstine Ramsgaard 2009 Sparta
6 743 Liva Schärfe 2010 Amager Atletik Club
7 762 Natasia Hatting 2009 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 4
1 713 14.35 Emma Brandt 2010 Amager Atletik Club
2 393 8.11 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
3 386 9.14 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
4 144 DNS Sol Hornum 2009 Parasport Frederiksberg
5 725 Ida Røddik Lund 2009 Amager Atletik Club
6 699 Alva Wagner Toftdahl 2010 Amager Atletik Club
7 854 Julie Flindt Eskildsen 2009 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 4
1 720 9.85 Gro Arvedsen 2009 Amager Atletik Club
2 760 Mona Bjørneboe 2009 Amager Atletik Club
3 789 Vilma Vestergaard Jensen 2009 Amager Atletik Club
4 845 Emma Ask O 2009 Bagsværd AC
5 387 9.57 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
6 385 6.96 Alma Ravn 2009 Sparta
7 605 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 392 7.96 Theresa Dommer 2009 Sparta
2 709 Edith Riisager 2009 Amager Atletik Club
3 739 9.45 Lea Johanne Larsen 2009 Amager Atletik Club
4 846 Sille May Bekker Adler 2009 Amager Atletik Club
5 740 11.16 Lili Clausen 2009 Amager Atletik Club
6 293 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
7 39 Natalie A Ø Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 388 DNS Vigga Marie Lund Singer 2010 Sparta
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:35
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 745 Lucas von Eyben 2010 Amager Atletik Club
2 764 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager Atletik Club
3 212 DNS Nils Lindberg 2010 IF Lennéa Friidrott
4 826 Otto Qvist 2010 Amager Atletik Club
5 401 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
6 790 10.14 William Kühn Bjerre 2010 Amager Atletik Club
7 397 8.82 Benjamin Bordado Sköld 2009 Sparta
HEAT 2 / 3
1 719 Gabriel F Trondheim 2009 Amager Atletik Club
2 779 Stellan Luth-Svan 2010 Amager Atletik Club
3 729 Jonas Gretlund 2009 Amager Atletik Club
4 396 9.60 Christian Linde 2009 Sparta
5 394 8.86 Hampus Simonsen 2009 Sparta
6 710 Emil Rendtorff 2010 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 3
1 698 10.81 Alfred Brekling Brushøj 2010 Amager Atletik Club
2 777 12.52 Simon Juhl Urup 2010 Amager Atletik Club
3 637 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
4 399 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
5 703 Balder Tølbøll Sørensen 2009 Amager Atletik Club
6 398 8.49 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
7 784 Tobias Frimann Bergstrøm 2010 Amager Atletik Club
8 816 Daniel Thomsen 2009 Bragdid
SCRATCH
1 395 DNS Álvaro Morales Csaplár 2010 Sparta
2 400 DNS Barnabas Manoa Reinseth 2009 Sparta
Piger 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 774 Sia Arvedsen 2011 Amager Atletik Club
2 754 1.49 Matilde Birger Larsen 2011 Amager Atletik Club
3 300 1.55 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev
4 384 Ellen Vincentsen 2011 Sparta
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 699 Alva Wagner Toftdahl 2010 Amager Atletik Club
2 605 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
3 845 Emma Ask O 2009 Bagsværd AC
4 789 Vilma Vestergaard Jensen 2009 Amager Atletik Club
5 713 1.11 Emma Brandt 2010 Amager Atletik Club
6 743 Liva Schärfe 2010 Amager Atletik Club
7 760 Mona Bjørneboe 2009 Amager Atletik Club
8 391 2.15 Elvira Kirstine Ramsgaard 2009 Sparta
9 740 1.41 Lili Clausen 2009 Amager Atletik Club
10 293 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
11 720 1.92 Gro Arvedsen 2009 Amager Atletik Club
12 385 3.33 Alma Ravn 2009 Sparta
13 739 2.46 Lea Johanne Larsen 2009 Amager Atletik Club
14 39 Natalie A Ø Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
15 846 Sille May Bekker Adler 2009 Amager Atletik Club
16 709 Edith Riisager 2009 Amager Atletik Club
17 620 Nina Rosa Jespersen 2008 Bagsværd AC
18 392 2.39 Theresa Dommer 2009 Sparta
19 386 2.63 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
20 393 2.41 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
21 387 2.20 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
22 144 DNS Sol Hornum 2009 Parasport Frederiksberg
23 714 Emma Flindt Eskildsen 2009 Amager Atletik Club
24 390 Sofia Geill Kjær 2009 Sparta
25 389 2.22 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
26 762 Natasia Hatting 2009 Amager Atletik Club
27 725 Ida Røddik Lund 2009 Amager Atletik Club
28 854 Julie Flindt Eskildsen 2009 Amager Atletik Club
SCRATCH
1 388 DNS Vigga Marie Lund Singer 2010 Sparta
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 421 11.17 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
2 92 Oliver Ejsenhardt-Anderse 2008 Hellas Roskilde
3 239 10.31 Elias Johansson 2008 Ängelholm IF
4 416 Bertram Rasmus Clausen 2008 Sparta
5 705 9.72 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager Atletik Club
6 750 Magnus Svanhardt 2008 Amager Atletik Club
7 818 Óðin J. Glerfoss 2008 Bragdid
HEAT 2 / 4
1 417 DNS Oscar Bo Herskind 2007 Sparta
2 414 10.58 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 746 Lucas Zwicki 2008 Amager Atletik Club
4 633 9.42 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 647 Felix Amby Frederiksen 2007 HG ATM
6 90 Albert Lysemose Nielsen 2008 Hellas Roskilde
7 424 10.88 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
HEAT 3 / 4
1 262 Simon Skafte Johansen 2008 ORI A&M
2 425 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
3 751 Magnus Wulff 2008 Amager Atletik Club
5 648 10.02 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG ATM
6 636 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
7 646 Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
8 418 9.95 Anders Silleborg 2007 Sparta
HEAT 4 / 4
1 93 Laurids Wang Boesen 2008 Hellas Roskilde
2 747 11.67 Mads Varnike Schiff 2007 Amager Atletik Club
3 415 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
4 102 10.08 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
5 621 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
7 238 9.81 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:50
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 209 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund
2 634 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
3 2 9.57 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
4 1 9.20 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 82 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 827 8.30 Isac Engman 2002 IFK Trelleborg
7 664 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
8 176 7.27 Sebastian R. Suurballe 2002 Aarhus 1900
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 10:50
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik
2 124 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik
3 770 35.45 Rolf Riisager 2006 Amager Atletik Club
4 241 Isak Hjelm 2006 Åhus FIK
5 134 36.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 373 David Rogge 2006 Hvidovre AM
7 149 Emil Rosentjørn 2005 Roar Atletik
8 815 DNS Jónas Isaksen 2005 Bragdid
9 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
10 732 Julian Leivsgarð 2005 Amager Atletik Club
11 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
12 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
13 847 Max Ferry Bekker Adler 2006 Amager Atletik Club
14 631 33.00 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
15 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
16 442 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
17 150 Alexander Dan Lundsby 2006 Roar Atletik
18 440 38.72 Hakeem Ali 2005 Sparta
19 13 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
20 336 DNS Samson Tommerup 2005 K.I.F.
21 368 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
22 97 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS Louise Barrett 2004 Stoholm Atletik
2 27 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 686 DNS Emma Sandberg 2004 IFK Helsingborg
4 376 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
5 334 Karoline Bygwraa 2003 K.I.F.
6 652 1.20 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
7 808 1.50 Bára J. Glerfoss 2003 Bragdid
8 271 1.35 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
9 20 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
10 30 1.30 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
11 733 1.15 Julie Svare 2003 Amager Atletik Club
12 456 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta
13 738 Laura Juul Pallesen 2003 Amager Atletik Club
14 218 Saga Hermundstad 2004 IF Lennéa Friidrott
15 25 Mathilde Aguilar 2003 Frederiksberg IF
16 240 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK
17 451 1.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
18 723 1.18 Helene Sonne Ekner 2004 Amager Atletik Club
19 606 1.30 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
20 679 Olivia Dittlau 2003 IFK Helsingborg
21 793 DNS Augusta Bendsen 2003 Olympia Maribo
22 595 1.40 Ingrid Bach Bang 2003 Bagsværd AC
23 453 1.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
24 41 1.15 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 465 1.31 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
26 210 Ines Lindberg 2003 IF Lennéa Friidrott
27 811 1.20 Erna Krett Hansen 2003 Bragdid
28 272 1.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
29 464 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
30 670 Juni Palm 2004 IFK Helsingborg
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 11:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 233 Evalina Eklund 1999 IK Hinden
2 383 49.44 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
3 8 33.13 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
4 231 Cecila Larsson 1999 IFK Växjö
5 208 Jennifer Quick 2000 IFK Lund
6 623 21.72 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
7 3 37.51 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 158 58.66 Vicki Dahl 2000 Stoholm Atletik
9 230 Ida Wählstrand 2000 IFK Växjö
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 2 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 243 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
2 824 Sofie Dahl 1997 Aarhus 1900
3 222 Helle H Hvidsten 2001 Modum FIK (NO)
4 530 Amanda Rasmussen 1997 Sparta
Drenge 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 11:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 246 Ebbe Hult 2011 IF Rigor
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 729 Jonas Gretlund 2009 Amager Atletik Club
2 719 Gabriel F Trondheim 2009 Amager Atletik Club
3 394 Hampus Simonsen 2009 Sparta
4 398 14.15 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
5 396 5.47 Christian Linde 2009 Sparta
6 637 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
7 779 Stellan Luth-Svan 2010 Amager Atletik Club
8 698 Alfred Brekling Brushøj 2010 Amager Atletik Club
9 703 Balder Tølbøll Sørensen 2009 Amager Atletik Club
10 710 Emil Rendtorff 2010 Amager Atletik Club
11 784 Tobias Frimann Bergstrøm 2010 Amager Atletik Club
12 826 Otto Qvist 2010 Amager Atletik Club
13 399 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
14 212 DNS Nils Lindberg 2010 IF Lennéa Friidrott
15 790 9.01 William Kühn Bjerre 2010 Amager Atletik Club
16 764 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager Atletik Club
17 777 6.94 Simon Juhl Urup 2010 Amager Atletik Club
18 401 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
19 745 Lucas von Eyben 2010 Amager Atletik Club
20 397 Benjamin Bordado Sköld 2009 Sparta
22 816 Daniel Thomsen 2009 Bragdid
SCRATCH
1 395 DNS Álvaro Morales Csaplár 2010 Sparta
2 400 DNS 3.66 Barnabas Manoa Reinseth 2009 Sparta
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:10
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 591 9.38 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 405 10.77 Christine Emilie Næsby 2007 Sparta
3 33 Wilma Carla Ank Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
4 408 Luna Berg Torsbake 2008 Sparta
5 817 Heiða Jacobsen 2008 Bragdid
6 83 10.41 Amara Mol Romero 2007 Gentofte IK
7 21 11.27 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
1 12 10.75 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
2 98 Anna Solvang 2007 Hellas Roskilde
3 219 Alice Hermundstad 2008 IF Lennéa Friidrott
4 38 12.35 Melanie I Ø Jørgensen 2007 Frederiksberg IF
5 778 12.00 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager Atletik Club
6 411 9.21 Maja Voigt 2007 Sparta
7 409 10.62 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
HEAT 3 / 4
1 596 11.20 Ingrid Vølund 2007 Bagsværd AC
2 761 Naja Rosendahl Kammann 2008 Amager Atletik Club
3 780 Susanna Ring 2008 Amager Atletik Club
4 741 Line Svare 2008 Amager Atletik Club
5 407 Salma Mittag 2008 Sparta
6 94 10.01 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
7 412 10.95 Karla Haynes 2007 Sparta
8 615 10.06 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 410 9.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 413 DNS 11.23 Emily Osula 2008 Sparta
3 136 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
4 755 Mathilde Thilqvist 2008 Amager Atletik Club
5 402 10.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
6 839 Glóa Reginsdóttir á Lofti 2007 Bragdid
7 404 10.90 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 Felix Nilsson 2007 Ängelholm IF
2 418 3.50 Anders Silleborg 2007 Sparta
3 647 Felix Amby Frederiksen 2007 HG ATM
4 646 DNS Magnus Vielsø-Nielsen 2008 HG ATM
5 648 3.60 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG ATM
6 101 2.30 Mikkel Nielsen 2007 Hellas Roskilde
7 422 3.23 Mads Vincentsen 2007 Sparta
8 239 Elias Johansson 2008 Ängelholm IF
9 633 4.03 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
10 417 DNS 1.69 Oscar Bo Herskind 2007 Sparta
11 751 2.04 Magnus Wulff 2008 Amager Atletik Club
12 416 2.32 Bertram Rasmus Clausen 2008 Sparta
13 415 3.03 Victor Visan Bahn 2007 Sparta
14 102 3.60 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
15 636 Vid Podobnikar 2007 Bagsværd AC
16 705 3.89 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager Atletik Club
17 419 2.72 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
18 421 2.87 Mads Augustinus Rasmussen 2008 Sparta
19 262 2.97 Simon Skafte Johansen 2008 ORI A&M
20 423 2.65 Valdemar Willer Oldenborg 2008 Sparta
21 414 3.00 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
22 425 2.61 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
23 750 1.63 Magnus Svanhardt 2008 Amager Atletik Club
24 747 3.42 Mads Varnike Schiff 2007 Amager Atletik Club
25 818 Óðin J. Glerfoss 2008 Bragdid
26 90 1.94 Albert Lysemose Nielsen 2008 Hellas Roskilde
27 746 2.64 Lucas Zwicki 2008 Amager Atletik Club
28 93 Laurids Wang Boesen 2008 Hellas Roskilde
29 91 Frederik Sønderskov Niels 2008 Hellas Roskilde
30 621 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 11:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 61 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 315 3.80 Peter M. Adamsen 2000 K.I.F.
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 11:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 532 4.23 Aske Petersen 1998 Sparta
2 292 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
3 60 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 129 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør Atletik
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 11:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 4.71 Mikkel Ringsted 1996 K.I.F.
2 736 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager Atletik Club
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 11:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 591 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 410 6.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 411 4.08 Maja Voigt 2007 Sparta
4 755 Mathilde Thilqvist 2008 Amager Atletik Club
5 408 3.79 Luna Berg Torsbake 2008 Sparta
6 407 Salma Mittag 2008 Sparta
7 12 3.62 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
8 780 Susanna Ring 2008 Amager Atletik Club
9 412 3.67 Karla Haynes 2007 Sparta
10 21 3.53 Louise C. B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
11 94 5.25 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
12 136 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
13 33 Wilma Carla Ank Rasmussen 2007 Frederiksberg IF
14 403 6.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
Piger 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:35
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 706 16.28 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club
2 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
3 813 15.89 Lea Thomsen 2005 Bragdid
4 658 Mie Sühler 2006 Olympia Maribo
5 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
6 435 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 341 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
HEAT 2 / 4
1 375 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
2 236 14.85 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
3 433 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 26 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
7 439 16.74 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
HEAT 3 / 4
1 245 Ida Hult 2006 IF Rigor
2 10 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 427 17.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 629 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 430 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 301 14.64 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
7 429 19.99 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
HEAT 4 / 4
1 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 438 14.80 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 437 DNS Inaya Atif 2005 Sparta
4 17 16.98 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 820 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
6 436 DNS Dua Atif 2005 Sparta
7 586 Caroline G Jensen 2005 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:50
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 443 15.10 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 444 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 697 Alex Gebuhr 2006 Amager Atletik Club
4 373 David Rogge 2006 Hvidovre AM
5 649 14.95 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
6 847 Max Ferry Bekker Adler 2006 Amager Atletik Club
7 691 Sejer Kolding Bennedsen 2006 Roar Atletik
8 184 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3
1 149 Emil Rosentjørn 2005 Roar Atletik
2 767 19.17 Otto Brekling Brushøj 2005 Amager Atletik Club
3 815 14.80 Jónas Isaksen 2005 Bragdid
4 80 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 346 DNS Hassan Abu-Daya 2005 K.I.F.
6 650 17.19 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 97 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
HEAT 3 / 3
1 442 Connor Joseph Mikkelsen 2006 Sparta
2 145 Storm Hornum 2006 Parasport Frederiksberg
3 336 DNS Samson Tommerup 2005 K.I.F.
4 211 DNS Josef Lindberg 2005 IF Lennéa Friidrott
5 814 15.10 Eiri J. Glerfoss 2005 Bragdid
6 440 15.06 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 367 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
8 182 Elias Guldbæk Bjergegaard 2006 Trongårdens IF
Drenge 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 12:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 246 Ebbe Hult 2011 IF Rigor
Drenge 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 12:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 729 Jonas Gretlund 2009 Amager Atletik Club
2 394 2.25 Hampus Simonsen 2009 Sparta
3 745 Lucas von Eyben 2010 Amager Atletik Club
4 397 2.22 Benjamin Bordado Sköld 2009 Sparta
5 826 Otto Qvist 2010 Amager Atletik Club
6 399 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
7 764 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager Atletik Club
8 703 Balder Tølbøll Sørensen 2009 Amager Atletik Club
9 784 Tobias Frimann Bergstrøm 2010 Amager Atletik Club
10 212 DNS Nils Lindberg 2010 IF Lennéa Friidrott
11 779 Stellan Luth-Svan 2010 Amager Atletik Club
12 698 2.01 Alfred Brekling Brushøj 2010 Amager Atletik Club
13 790 1.78 William Kühn Bjerre 2010 Amager Atletik Club
14 719 Gabriel F Trondheim 2009 Amager Atletik Club
15 777 1.99 Simon Juhl Urup 2010 Amager Atletik Club
16 398 2.48 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
17 710 Emil Rendtorff 2010 Amager Atletik Club
18 401 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
19 396 1.97 Christian Linde 2009 Sparta
20 637 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd AC
21 816 Daniel Thomsen 2009 Bragdid
SCRATCH
1 395 DNS Álvaro Morales Csaplár 2010 Sparta
2 400 DNS 1.31 Barnabas Manoa Reinseth 2009 Sparta
Piger 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 12:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 774 Sia Arvedsen 2011 Amager Atletik Club
2 300 4.91 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev
3 384 Ellen Vincentsen 2011 Sparta
4 754 4.60 Matilde Birger Larsen 2011 Amager Atletik Club
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 12:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 760 Mona Bjørneboe 2009 Amager Atletik Club
2 740 Lili Clausen 2009 Amager Atletik Club
3 391 7.97 Elvira Kirstine Ramsgaard 2009 Sparta
4 389 7.00 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
5 385 9.36 Alma Ravn 2009 Sparta
6 846 Sille May Bekker Adler 2009 Amager Atletik Club
7 714 Emma Flindt Eskildsen 2009 Amager Atletik Club
8 620 Nina Rosa Jespersen 2008 Bagsværd AC
9 720 5.59 Gro Arvedsen 2009 Amager Atletik Club
10 725 Ida Røddik Lund 2009 Amager Atletik Club
11 390 Sofia Geill Kjær 2009 Sparta
12 743 Liva Schärfe 2010 Amager Atletik Club
13 39 Natalie A Ø Jørgensen 2010 Frederiksberg IF
14 854 Julie Flindt Eskildsen 2009 Amager Atletik Club
15 789 Vilma Vestergaard Jensen 2009 Amager Atletik Club
16 713 3.93 Emma Brandt 2010 Amager Atletik Club
17 387 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
18 762 Natasia Hatting 2009 Amager Atletik Club
19 392 8.35 Theresa Dommer 2009 Sparta
20 393 9.49 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
21 739 10.73 Lea Johanne Larsen 2009 Amager Atletik Club
22 386 5.87 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
23 699 Alva Wagner Toftdahl 2010 Amager Atletik Club
24 845 Emma Ask O 2009 Bagsværd AC
25 709 Edith Riisager 2009 Amager Atletik Club
26 605 Laura Malis 2009 Bagsværd AC
27 293 Amalie Gedsø Færge 2009