Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 13:50
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 575 DNS 15.44 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 571 2.03 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 16:00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 42 13.54 Olaf Damm 1986 AGF Atletik
3 162 11.48 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
4 564 11.51 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
5 575 10.92 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
6 313 11.00 Mathias Skou 1986 K.I.F.
7 565 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
8 571 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
HEAT 2 / 3
1 576 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
2 35 11.77 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 164 12.41 Daniel W Jørgensen 1993 Vejle IF
4 599 11.25 Jacob Wolfgang 1981 Bagsværd AC
5 309 12.45 Martin Panduro 1994 K.I.F.
6 200 DNS 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
7 199 DNS 11.28 Rene Kåstrup 1975 Skive AM
HEAT 3 / 3
1 194 11.24 Dennis Skødt 1994 Skive AM
2 563 DNS 11.82 Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
3 7 11.39 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
4 28 13.50 Noa Bak-Pedersen 1996 Frederiksberg IF
5 736 12.24 Kristian Kolbye 1996 Amager Atletik Club
6 160 10.91 Kojo Musah 1996 Vejle IF
7 193 11.54 Kasper Filsø 1990 Skive AM
8 36 11.85 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 252 DNS 10.82 Benjamin Lobo Vedel 1997 Aalborg AM
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 564 11.47 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
2 162 11.33 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
3 575 11.27 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
4 160 11.10 Kojo Musah 1996 Vejle IF
5 313 11.26 Mathias Skou 1986 K.I.F.
6 194 11.31 Dennis Skødt 1994 Skive AM
7 599 11.44 Jacob Wolfgang 1981 Bagsværd AC
8 36 11.65 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 17:10
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Knud Høyer 1946 Greve Atletik
2 758 41.14 Mikkel Jørgensen 1999 Amager Atletik Club
3 781 Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
4 757 Michael Kure 1971 Amager Atletik Club
5 823 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
6 363 Martin Iversen 1956 Hvidovre AM
7 857 Bo Eske Nielsen 1962 Sparta
8 170 Ronni Jensen 1980 Aarhus 1900
9 359 Andreas Jørgensen 1991 Hvidovre AM
10 864 Ture Lund (F56) 1972 Helsingør Atletik
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at 18:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 781 Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
2 151 Lukas Björnvad 1995 Roar Atletik
3 757 Michael Kure 1971 Amager Atletik Club
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 19:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 132 Roberto Schmidt 1966 Herlev
2 310 2.04.55 Søren Brasen 1984 K.I.F.
3 256 DNS 2.07.25 Frederik T. Kapper 1995 Herning Løbeklub
4 730 2.07.93 Jonathan Mogensen 2000 Amager Atletik Club
5 614 2.14.00 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd AC
6 43 DNS 2.22.00 Kim Lee 1976 AGF Atletik
7 559 2.13.00 Henrik Bierbun Bacher 1986 Sparta
8 49 2.14.00 Christoffer Vienberg 1994 Blovstrødløverne
9 791 2.05.00 Mohamed Hersi 1994 Parasport Frederiksberg
10 311 2.10.00 Martin Højland Nielsen 1993 K.I.F.
HEAT 2 / 2
1 842 1.52.77 Christian Clausen 1996 K.I.F.
2 161 1.54.95 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
3 630 1.55.00 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
4 355 2.04.26 Oliver Thernøe 1996 Korsør AM
5 255 1.57.73 Rasmus Gregersen 1995 Herning Løbeklub
6 308 1.58.29 Jonathan Munk Adamsen 1995 K.I.F.
7 168 1.56.95 Christian Larsen 1993 Aarhus 1900
8 782 2.00.93 Thor Skifte 1997 Amager Atletik Club
9 382 1.57.75 Jean Bosco Nshimiyimana 1995 Hvidovre AM
10 518 1.58.63 William Devantier 2000 Sparta
11 257 2.02.02 Morten Fagerlund 1986 Herning Løbeklub
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 19:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 61.61 Olaf Damm 1986 AGF Atletik
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 11:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 4.71 Mikkel Ringsted 1996 K.I.F.
2 736 4.40 Kristian Kolbye 1996 Amager Atletik Club
Mænd senior - Hammerkast - Day 2 at 13:45
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 203 DNS Evert Kvist 1956 Alvesta Friidrott
2 568 Jonathan Groves 1993 Sparta
3 66 Knud Høyer 1946 Greve Atletik
4 202 DNS Stefan Kvist 1987 Alvesta Friidrott
Mænd senior - 3000 meter - Day 2 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 40 8.50.00 Esben Krogh Rasmussen 1993 Frederiksberg IF
2 172 Rasmus Isager Hansen 1989 Aarhus 1900
3 665 Max Boderskov 1987 Aarhus 1900
4 173 9.04.95 Magnus Nyman Hall 1999 Aarhus 1900
6 776 9.12.96 Simon Holst 1998 Amager Atletik Club
7 381 8.54.50 Alexander Siedler Nielsen 1999 Hvidovre AM
8 146 Mark Sonne 1984 Parasport Frederiksberg
9 43 10.55.00 Kim Lee 1976 AGF Atletik
11 821 9.04.44 Richard D Jensen 1985 Sparta
12 52 9.12.00 Christoffer Vienberg 1994 Blovstrødløverne
13 690 Martin Klausen 1972 Fremad Holbæk
14 704 10.00.00 Bo Antvorskov 1961 Amager Atletik Club
15 791 9.25.00 Mohamed Hersi 1994 Parasport Frederiksberg
16 147 Flemming Berthelsen 1966 Parasport Frederiksberg
17 730 DNS 9.24.69 Jonathan Mogensen 2000 Amager Atletik Club
18 611 DNS 10.08.00 Martin Friis Bach 1984 Bagsværd AC
19 822 Jesper Pedersen 1975 AK 73
20 712 9.25.00 Emil Skovhøj 1991 Amager Atletik Club
21 866 9.50.0 Sonny Karlsson 1967 Högby IF
SCRATCH
1 291 DNS 12.45.00 Stephan Jensen 1963 Ballerup AK
2 844 DNS 9.57.86 Mathias Kryspin Sørensen 1986 AK 73
Mænd senior - Længdespring - Day 2 at 14:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 570 7.14 Jannick Hansen 1992 Sparta
2 572 7.18 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
3 164 Daniel W Jørgensen 1993 Vejle IF
4 274 6.68 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
Mænd senior - Kuglestød - Day 2 at 16:35
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 823 16.87 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
2 567 Jimmie Berk 1989 Sparta
3 833 Klaus Jacob Jensen 1961 Holte Atletik
4 781 Thomas Brinch 1962 Amager Atletik Club
5 569 Stefan Mortensen 1996 Sparta
6 66 Knud Høyer 1946 Greve Atletik
7 566 Lasse Larsen 1990 Sparta
8 868 Mantas Laurinavicius 1993 Aarhus 1900
Mænd senior - 300 meter - Day 2 at 17:05
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 379 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
3 161 Andreas Bruselius 1995 Vejle IF
4 313 DNS Mathias Skou 1986 K.I.F.
5 193 Kasper Filsø 1990 Skive AM
6 604 37.89 Klaus Præst Jaqué 1992 Bagsværd AC
HEAT 2 / 5
1 16 Jannik B. Jessen 1963 Frederiksberg IF
2 561 38.83 Samuel Marcus 1999 Sparta
3 560 38.72 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 63 42.00 Kim Vilborg 1972 Greve Atletik
5 64 42.00 Jesper Wiingaard 1970 Greve Atletik
6 160 Kojo Musah 1996 Vejle IF
HEAT 3 / 5
1 309 38.19 Martin Panduro 1994 K.I.F.
2 36 37.61 Mathias Olsen 1991 Frederiksberg IF
3 630 37.91 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd AC
4 565 37.87 Christian Trajkovski 1965 Sparta
5 852 37.64 Nicholai Zickert 1986 Amager Atletik Club
6 558 38.01 Luca Dellantonio 1990 Sparta
HEAT 4 / 5
1 518 37.13 William Devantier 2000 Sparta
2 162 36.46 Mathias Kirk 1996 Vejle IF
3 763 36.50 Nicholas Schrøder 1995 Amager Atletik Club
4 576 36.56 Simon Hvelplund 1984 Sparta
5 564 36.23 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
6 356 37.00 Andreas Schau 1998 Korsør AM
HEAT 5 / 5
1 200 35.84 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 575 34.81 Emil Kaare Strøm 1993 Sparta
3 252 34.14 Benjamin Lobo Vedel 1997 Aalborg AM
4 562 33.91 Marquis Caldwell 1990 Sparta
5 574 34.41 Nicolai Hartling 1994 Sparta
6 573 35.34 Philip Braun 1990 Sparta
SCRATCH
1 58 DNS Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 666 DNS 35.72 Martin Johansen 1995 Aalborg AM