Tårnby Games • 2016 May 07 - May 08 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.5
1 q 11.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 q 11.93 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 12.33 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
4 q 14.55 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 q 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 q 11.28 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 q 14.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 q 14.53 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
4 14.73 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
5 15.16 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
DNS Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
DNS Marie Maag Jensen 2006 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 426 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 432 11.82 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 609 DNS 13.46 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
5 435 13.60 Pil Nedergaard 2006 Sparta
6 214 DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
7 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
1 700 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
2 237 10.96 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
3 427 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 236 DNS 11.91 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 753 DNS Marie Maag Jensen 2006 Amager Atletik Club
6 744 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
7 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: -0.8
1 q 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 10.22 Sine Demirhan 2005 Herlev
4 10.25 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
5 10.81 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7 - Wind: -0.2
1 q 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
2 q 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 10.12 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
4 10.17 Zara Unal 2005 Herlev
5 11.25 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 12.63 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
HEAT 3 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 q 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 10.31 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
4 10.38 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
5 10.44 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
6 10.56 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 4 / 7 - Wind: -1.7
1 q 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 10.09 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
3 10.19 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
4 10.45 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
5 11.24 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
HEAT 5 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
2 10.13 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
3 10.15 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 10.16 Kirsa Wirth 2006 Herlev
5 10.86 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 11.70 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 6 / 7 - Wind: -0.2
1 q 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
3 q 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 10.42 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
5 10.45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 10.70 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
HEAT 7 / 7 - Wind: +0.0
1 q 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 10.43 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
3 10.58 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
4 10.63 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
5 11.08 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 771 11.51 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
2 10 9.98 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 828 8.84 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 295 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev
5 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 7
1 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
2 813 10.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
3 236 9.15 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 696 10.51 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
5 296 9.86 Zara Unal 2005 Herlev
6 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
HEAT 3 / 7
1 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
2 114 9.67 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 153 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 427 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 428 10.42 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
HEAT 4 / 7
1 430 10.17 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
2 348 11.06 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
3 438 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 167 9.93 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
5 612 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
HEAT 5 / 7
1 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
2 294 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev
3 301 9.15 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 429 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 434 10.52 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 7
1 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 432 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 737 10.47 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
4 366 9.72 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 629 10.31 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
HEAT 7 / 7
1 701 11.74 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
2 347 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
3 339 9.98 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 237 8.76 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.55 (+2.7) Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
2 4.32 (+2.1) Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 4.26 (+1.3) Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 4.13 (+0.3) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 4.12 (+0.5) Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 4.11 (+0.0) Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
7 4.03 (+0.4) Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
8 3.98 (+0.3) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
9 3.89 (+1.5) Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
10 3.87 (+2.1) Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
11 3.86 (+1.6) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
12 3.76 (+1.5) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
13 3.75 (+1.7) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
14 3.70 (+0.9) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
15 3.69 (+0.4) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
16 3.63 (+2.1) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
17 3.62 (+1.5) Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
18 3.58 (+0.0) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
19 3.58 (+0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev
20 3.55 (+0.4) Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
21 3.54 (+0.2) Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
22 3.54 (+1.8) Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
23 3.53 (-0.3) Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
24 3.51 (+0.0) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
25 3.49 (+0.0) Lea Thomsen 2005 Bragdid
26 3.38 (+0.5) Anna E B Pedersen 2005 Sparta
27 3.38 (+1.7) Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
28 3.36 (+0.4) Zara Unal 2005 Herlev
29 3.36 (+0.0) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
30 3.33 (+0.0) Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
31 3.26 (+1.0) Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
32 3.19 (+0.3) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
33 3.15 (+1.8) Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
34 3.12 (+2.0) Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
35 3.10 (+0.0) Sine Demirhan 2005 Herlev
36 3.03 (+0.0) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
37 2.96 (+1.4) Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
38 2.94 (+2.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
39 2.90 (+1.7) Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
40 2.86 (+1.7) Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
41 2.68 (+1.1) Laura Diaz Friis 2006 Sparta
42 2.43 (+1.3) Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
43 2.35 (+0.1) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
4 4.13 (+0.3) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 3.87 (+0.0) 4.13 (+0.3) 4.02 (+0.7) 4.11 (+0.6) 4.12 (+0.6) 3.86 (+0.0)
5 4.12 (+0.5) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.81 (+1.8) 4.11 (+1.0) 4.02 (+0.3) 4.12 (+0.5) 4.12 (+0.5) 4.09 (+0.0)
6 4.11 (+0.0) Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF 4.03 (+0.8) 4.11 (+0.0) 4.03 (+0.1) 3.81 (+0.0) 3.56 (+1.1) 3.57 (+0.0)
7 4.03 (+0.4) Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club 3.72 (+1.7) 3.84 (+0.1) 4.03 (+0.4)
8 3.98 (+0.3) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev 3.98 (+0.3) 3.71 (+1.4) 3.84 (+0.5)
9 3.89 (+1.5) Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 3.81 (+2.4) 3.80 (+1.2) 3.89 (+1.5)
17 3.62 (+1.5) Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club 3.49 (+2.4) 3.62 (+1.5) X
18 3.58 (+0.0) Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC 3.58 (+0.0) 3.51 (+0.7) 3.52 (+0.1)
19 3.58 (+0.9) Kirsa Wirth 2006 Herlev X 3.58 (+0.9) X
23 3.53 (-0.3) Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott 3.23 (+1.3) 3.31 (+2.2) 3.53 (-0.3)
24 3.51 (+0.0) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.41 (+0.6) 3.45 (+0.9) 3.51 (+0.0)
25 3.49 (+0.0) Lea Thomsen 2005 Bragdid 3.49 (+0.0) 3.35 (+0.1) 3.41 (+1.3)
26 3.38 (+0.5) Anna E B Pedersen 2005 Sparta 3.18 (+0.0) 3.28 (+0.0) 3.38 (+0.5)
28 3.36 (+0.4) Zara Unal 2005 Herlev 3.27 (+1.4) 3.36 (+0.4) 3.12 (+0.7)
31 3.26 (+1.0) Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC 3.26 (+1.0) 3.23 (+0.2) X
32 3.19 (+0.3) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.14 (+2.2) 3.19 (+0.3) 2.92 (+0.4)
35 3.10 (+0.0) Sine Demirhan 2005 Herlev 3.01 (+1.2) 3.10 (+0.0) 2.85 (+1.5)
36 3.03 (+0.0) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 0.30 (+0.7) 3.01 (+1.2) 3.03 (+0.0)
38 2.94 (+2.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.94 (+2.0) 2.92 (+0.0) X
41 2.68 (+1.1) Laura Diaz Friis 2006 Sparta 2.56 (+0.0) 2.61 (+2.1) 2.68 (+1.1)
42 2.43 (+1.3) Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club 2.41 (+1.6) 2.43 (+1.3) 2.33 (+0.0)
43 2.35 (+0.1) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 0.24 (+1.1) 2.35 (+0.1) X
HEAT 2 / 2
1 4.55 (+2.7) Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF 4.55 (+2.7) 4.23 (+1.4) 4.38 (+2.0) 4.31 (+0.3) 4.23 (+0.5) 4.28 (+0.2)
2 4.32 (+2.1) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.32 (+2.1) 4.23 (+0.0) 4.27 (+1.2) X X X
3 4.26 (+1.3) Ella Engman 2005 IFK Trelleborg 3.97 (+1.9) 4.04 (+0.7) 3.91 (+2.8) 4.26 (+1.3) 4.21 (+0.0) 4.11 (+0.0)
10 3.87 (+2.1) Elisabeth Elsner 2006 K.I.F. 3.87 (+2.1) 3.64 (+2.4) X
11 3.86 (+1.6) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.86 (+1.6) X 2.97 (+1.9)
12 3.76 (+1.5) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.53 (+1.3) X 3.76 (+1.5)
13 3.75 (+1.7) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.70 (+2.1) 3.75 (+1.7) X
14 3.70 (+0.9) Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF X 3.70 (+0.9) 3.54 (+1.6)
15 3.69 (+0.4) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.60 (+0.3) 3.69 (+0.4) 3.54 (+0.0)
16 3.63 (+2.1) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club 3.54 (+0.3) 3.63 (+2.1) 3.58 (+1.6)
20 3.55 (+0.4) Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik 3.55 (+0.4) 3.45 (+1.3) 3.26 (+1.7)
21 3.54 (+0.2) Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC 3.42 (+0.0) 3.54 (+0.2) 3.34 (+1.5)
22 3.54 (+1.8) Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF 3.41 (+2.4) 3.41 (+2.1) 3.54 (+1.8)
27 3.38 (+1.7) Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde 3.38 (+1.7) 3.27 (+3.1) 2.94 (+0.0)
29 3.36 (+0.0) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club 3.36 (+0.0) 3.18 (+0.7) 3.01 (+1.0)
30 3.33 (+0.0) Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F. 3.31 (+2.3) 3.33 (+0.0) 3.09 (+0.0)
33 3.15 (+1.8) Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club 3.15 (+1.8) 3.02 (+3.0) 3.13 (+1.6)
34 3.12 (+2.0) Ida Mørck 2006 Bagsværd AC 3.12 (+2.0) 2.91 (+1.0) 3.06 (+2.9)
37 2.96 (+1.4) Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott 2.96 (+1.4) 2.82 (+1.8) 2.87 (+0.1)
39 2.90 (+1.7) Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 2.53 (+2.9) 2.90 (+1.7) 2.56 (+3.1)
40 2.86 (+1.7) Huda Elmhassani 2006 K.I.F. 2.70 (+1.6) 2.86 (+1.7) 2.73 (+1.5)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 295 Sine Demirhan 2005 Herlev
2 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
3 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
4 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
5 296 3.24 Zara Unal 2005 Herlev
6 428 2.90 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 813 3.30 Lea Thomsen 2005 Bragdid
8 426 4.10 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
9 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
10 735 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
11 433 3.95 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
12 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
13 629 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
14 301 4.04 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
15 114 3.88 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
16 434 2.82 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
17 716 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
18 612 3.54 Martine Rørbøl Markussen 2005 Bagsværd AC
19 430 3.24 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
20 153 3.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
21 786 2.34 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
22 294 Kirsa Wirth 2006 Herlev
HEAT 2 / 2
1 616 2.71 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
3 339 3.40 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
4 429 3.50 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 696 3.17 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
6 737 3.27 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
7 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
8 10 3.60 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
9 348 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
10 427 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
11 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
12 432 3.96 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
13 701 2.79 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
14 438 4.23 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
15 347 3.26 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
16 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
17 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
18 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
19 366 4.00 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
20 594 3.10 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
21 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 11.44 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
2 11.85 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 12.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 12.47 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
5 13.89 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
6 14.06 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
DNS Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 435 14.55 Pil Nedergaard 2006 Sparta
2 427 DNS 14.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 432 11.93 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 237 11.28 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 426 11.88 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 716 12.33 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
7 735 14.53 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager Atletik Club
8 370 14.94 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
1 q 9.13 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.35 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 q 9.44 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 9.68 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 10.02 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.38 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.1
1 q 8.87 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 9.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 q 9.44 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 9.69 Lea Thomsen 2005 Bragdid
5 9.76 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 214 9.85 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 716 9.34 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 438 9.05 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 237 9.13 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
5 236 9.36 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
6 427 9.89 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 813 9.56 Lea Thomsen 2005 Bragdid
2 114 9.31 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 828 8.94 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 301 9.26 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
5 432 9.47 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 366 9.93 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:20
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.61 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF 9.45 8.79 9.25 9.32 9.04 9.61
2 8.25 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik 8.09 8.25 8.05 X 7.04 X
3 8.10 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 7.62 7.67 7.86 8.10 7.97 7.67
4 7.73 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF 7.67 7.32 6.37 6.49 7.73 7.63
5 7.38 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 6.70 6.71 7.08 6.74 7.35 7.38
6 6.65 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg 6.35 6.65 X
7 6.55 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 6.07 6.51 6.55
8 6.47 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900 6.47 6.40 6.40
9 6.43 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik X 6.43 X
10 6.35 Zara Unal 2005 Herlev 6.35 5.67 6.26
11 6.29 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F. 5.74 6.29 6.19
12 6.18 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott 5.57 5.15 6.18
13 5.89 Pil Nedergaard 2006 Sparta 5.89 5.24 5.51
14 5.75 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 4.12 5.75 4.88
15 5.70 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF 4.91 5.58 5.70
16 5.38 Sine Demirhan 2005 Herlev 4.92 5.38 X
17 5.34 Kirsa Wirth 2006 Herlev 5.34 5.17 4.73
18 5.31 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 4.53 5.31 4.54
19 5.22 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF 4.45 4.26 5.22
20 5.18 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC 5.03 5.18 5.16
21 5.11 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC 5.11 4.38 4.82
22 4.99 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 4.92 4.99 4.80
23 4.83 Huda Elmhassani 2006 K.I.F. 4.18 4.46 4.83
24 4.76 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 0.44 4.50 4.76
25 4.58 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 4.35 4.58 4.52
26 4.45 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F. 4.45 4.08 4.31
27 4.39 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club 4.39 3.89 2.57
28 3.60 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott 3.60 X 3.38
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 295 Sine Demirhan 2005 Herlev
2 167 6.62 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
3 301 DNS 5.16 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 433 7.17 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
5 609 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
6 435 6.08 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
8 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
9 594 5.30 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
10 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
11 114 7.32 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
12 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
13 296 Zara Unal 2005 Herlev
14 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
15 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
16 786 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
17 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
18 294 4.99 Kirsa Wirth 2006 Herlev
19 616 3.77 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
20 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
21 347 5.18 Mikaela Medina Sørensen 2006 K.I.F.
22 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
23 348 Huda Elmhassani 2006 K.I.F.
24 438 8.02 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
25 339 6.51 Elisabeth Elsner 2006 K.I.F.
26 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
27 153 5.21 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
28 10 5.99 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
29 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 8.80 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 9.15 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 9.30 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
4 9.41 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 9.57 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
DNS Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 114 DNS 9.44 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 716 9.35 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager Atletik Club
3 828 8.87 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
4 438 9.13 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 301 9.39 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
6 236 9.44 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
Piger 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.10.30 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.10.83 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
3 1.13.11 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 1.14.23 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
5 1.14.68 Lea Thomsen 2005 Bragdid
6 1.17.92 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
7 1.18.57 Kirsa Wirth 2006 Herlev
8 1.19.13 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
9 1.19.61 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
10 1.20.02 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
11 1.21.05 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
12 1.23.22 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
13 1.24.41 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
14 1.24.80 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
15 1.25.19 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
16 1.25.50 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
17 1.27.61 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
18 1.28.87 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
19 1.33.13 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
20 1.34.33 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
21 1.37.04 Emilie Jæger 2006 Hellas Roskilde
22 1.40.89 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
6 1.17.92 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
8 1.19.13 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
9 1.19.61 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
10 1.20.02 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
11 1.21.05 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
12 1.23.22 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
13 1.24.41 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
17 1.27.61 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
21 1.37.04 Emilie Jæger 2006 Hellas Roskilde
22 1.40.89 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
DNS Inaya Atif 2005 Sparta
DNS Dua Atif 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.10.30 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 1.10.83 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
3 1.13.11 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 1.14.23 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
5 1.14.68 Lea Thomsen 2005 Bragdid
7 1.18.57 Kirsa Wirth 2006 Herlev
14 1.24.80 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
15 1.25.19 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
16 1.25.50 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
18 1.28.87 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
19 1.33.13 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
20 1.34.33 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
DNS Emilie B. Voigt 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 370 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 95 Emilie Jæger 2006 Hellas Roskilde
3 593 Harshal Choudhary 2005 Bagsværd AC
4 214 DNS Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
5 437 DNS Inaya Atif 2005 Sparta
6 371 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
7 744 Liva Thue Nørbæk 2005 Amager Atletik Club
8 191 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
9 577 Ajda Podobnikar 2005 Bagsværd AC
10 88 Caroline Willingshøj Stæh 2006 Hellas Roskilde
11 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
12 700 Anna Bergstedt Mørch 2005 Amager Atletik Club
13 436 DNS Dua Atif 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 616 1.25.00 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 301 DNS 1.16.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 153 1.24.65 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 813 1.15.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
5 426 1.09.93 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 433 1.11.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 438 DNS 1.09.88 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
8 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
9 771 1.26.73 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager Atletik Club
10 294 1.20.51 Kirsa Wirth 2006 Herlev
11 594 1.28.15 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
12 236 1.12.05 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
13 167 1.22.03 Frida Froberg 2005 Aarhus 1900
14 701 1.25.47 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 39.15 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik 35.69 36.58 39.15 X X 37.01
2 33.98 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 30.52 27.04 28.10 28.31 33.98 24.51
3 33.34 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF X 31.00 32.19 33.34 31.67 31.56
4 33.08 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM 24.10 28.87 33.08 32.49 24.92 29.54
5 29.94 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 24.59 28.26 29.94 27.23 25.80 27.60
6 29.13 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club 28.46 27.82 27.24 27.10 29.13 28.30
7 28.28 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF 28.28 28.06 24.63
8 26.73 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 25.55 26.73 19.54
9 26.51 Caroline G Jensen 2005 Bagsværd AC 26.51 22.04 21.47
10 24.69 Celina Hagihara 2006 K.I.F. 24.69 23.42 X
11 24.52 Mie Sühler 2006 Olympia Maribo 24.52 24.18 17.22
12 24.46 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 18.01 22.07 24.46
13 22.97 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC 22.74 22.97 20.76
14 21.20 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 17.10 15.11 21.20
15 19.71 Anna E B Pedersen 2005 Sparta 11.25 19.71 16.81
16 17.80 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott X 17.37 17.80
17 17.79 Ida Hult 2006 IF Rigor 17.79 X 16.09
18 16.72 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF X 16.72 X
19 16.11 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club 16.11 15.24 15.15
20 15.09 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta X 13.35 15.09
21 9.89 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott 9.89 8.23 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 16.46 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
3 439 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
5 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
6 658 Mie Sühler 2006 Olympia Maribo
7 609 31.37 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
8 786 10.01 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
9 429 26.64 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
10 17 19.56 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
11 375 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
12 706 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club
13 586 Caroline G Jensen 2005 Bagsværd AC
14 245 Ida Hult 2006 IF Rigor
15 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
16 156 Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
17 427 20.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
18 430 16.93 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
19 341 23.66 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
20 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
21 594 25.30 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.3
1 q 14.27 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 q 14.78 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
3 15.53 Lea Thomsen 2005 Bragdid
4 15.65 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club
5 15.74 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
6 17.11 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 17.39 Mie Sühler 2006 Olympia Maribo
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 15.14 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
2 q 15.27 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 q 15.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 15.75 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 16.13 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
6 17.17 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 17.53 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.2
1 q 15.05 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
2 15.94 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 16.30 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 16.36 Ida Hult 2006 IF Rigor
5 16.46 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
6 16.58 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
7 16.92 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.1
1 q 14.49 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 15.33 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 15.88 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
4 16.00 Caroline G Jensen 2005 Bagsværd AC
5 16.41 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
DNS Inaya Atif 2005 Sparta
DNS Dua Atif 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 706 16.28 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club
2 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
3 813 15.89 Lea Thomsen 2005 Bragdid
4 658 Mie Sühler 2006 Olympia Maribo
5 828 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
6 435 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 341 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
HEAT 2 / 4
1 375 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
2 236 14.85 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
3 433 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 366 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 26 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
7 439 16.74 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
HEAT 3 / 4
1 245 Ida Hult 2006 IF Rigor
2 10 Ellen Vering Therkelsen 2005 Frederiksberg IF
3 427 17.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 629 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 430 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 301 14.64 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
7 429 19.99 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
HEAT 4 / 4
1 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
2 438 14.80 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 437 DNS Inaya Atif 2005 Sparta
4 17 16.98 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 820 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
6 436 DNS Dua Atif 2005 Sparta
7 586 Caroline G Jensen 2005 Bagsværd AC
Piger 10-11 år - 100 meter - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 14.21 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
2 14.59 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 14.70 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
4 15.19 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 15.27 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
6 15.44 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 15.53 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 439 15.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 236 15.14 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
3 237 14.78 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
4 828 14.27 Ella Engman 2005 IFK Trelleborg
5 438 14.49 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
6 301 DNS 15.05 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
7 433 15.27 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
8 820 15.33 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Piger 10-11 år - 800 meter - Day 2 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.38.16 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 2.49.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 2.50.81 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
4 2.52.78 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
5 3.00.03 Lea Thomsen 2005 Bragdid
6 3.05.42 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 3.06.80 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
8 3.11.06 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
9 3.21.22 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 3.24.94 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
11 3.27.75 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
12 3.33.60 Emilie Jæger 2006 Hellas Roskilde
13 3.40.96 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
DNS Dua Atif 2005 Sparta
DNS Inaya Atif 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 217 Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
2 301 DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 341 3.04.88 Celina Hagihara 2006 K.I.F.
4 436 DNS Dua Atif 2005 Sparta
5 433 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
6 813 2.50.0 Lea Thomsen 2005 Bragdid
7 701 3.14.40 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
8 95 Emilie Jæger 2006 Hellas Roskilde
9 616 3.17.00 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
10 594 3.20.94 Ida Mørck 2006 Bagsværd AC
11 426 2.42.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
12 375 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
13 26 3.10.86 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
14 629 3.38.40 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
15 437 DNS Inaya Atif 2005 Sparta
16 17 Johanne C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 2 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110 113 115 116 119 122 125 128 131 134 137
1 1.34 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF O O O O XO XXX
2 1.31 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM O O O O O O O XO O XO XXX
3 1.31 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O XO O XO O XXO XXX
4 1.25 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF O O XO XO XO XXO XXX
5 1.19 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O XXX
6 1.19 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club O O O O O XO O O XXX
7 1.19 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O O O O XO XO XXX
8 1.13 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club O O O O O XXX
9 1.05 Lea Thomsen 2005 Bragdid O O XXX
9 1.05 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott O O XXX
9 1.05 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM O O O O O XXX
9 1.05 Ida Hult 2006 IF Rigor O O XXX
13 1.05 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O O XO XXX
14 1.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club O O XO O XXX
15 0.85 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club O XXX
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
DNS Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
DNS Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
DNS Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 609 1.12 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 156 DNS Iben Dahl 2005 Stoholm Atletik
3 236 Wilma Nilsson 2005 Ängelholm IF
4 301 DNS 1.19 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
5 696 1.02 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager Atletik Club
6 813 1.10 Lea Thomsen 2005 Bragdid
7 786 DNS 0.80 Victoria Jensen 2006 Amager Atletik Club
8 366 1.19 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
9 214 Mellanie Neudinger Nellme 2005 IF Lennéa Friidrott
10 26 1.02 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
11 375 Mikkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
12 706 1.10 Caroline Jørgensen 2005 Amager Atletik Club
13 237 Emilia Johansson 2005 Ängelholm IF
14 217 DNS Julia Waldenlind 2006 IF Lennéa Friidrott
15 245 1.18 Ida Hult 2006 IF Rigor
16 820 1.25 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
17 737 1.10 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager Atletik Club
18 701 0.90 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager Atletik Club
19 439 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta