Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: +1.1
1 q 12.76 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
2 q 13.26 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 13.94 Nanna Andersen 2000 Sparta
4 14.10 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
5 14.98 Ellinor Järnum 2001 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.0
1 q 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.24 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 13.98 Eir Persson 2000 IFK Lund
4 14.73 Agnes Richardsson 2001 IFK Helsingborg
DNS Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
HEAT 3 / 6 - Wind: +3.0
1 q 13.27 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 13.66 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta
3 13.70 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 13.71 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.0
1 q 13.05 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
2 13.49 Louise Moore 2001 Københavns IF
3 14.48 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 15.89 Bianca Thore 2001 IFK Helsingborg
DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
DNS Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
HEAT 5 / 6 - Wind: +3.9
1 q 13.03 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 13.37 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 13.47 Maria Kragh 2001 Sparta
4 15.29 Thilda Engstrand 2001 IFK Helsingborg
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.9
1 q 12.68 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 13.57 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
3 13.98 Milla de Place Bjørn 2000 Sparta
4 15.12 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
DNS Morvarid Helma Zadeh 2001 Københavns IF
DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 509 13.55 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 619 Ellinor Järnum 2001 IFK Helsingborg
3 337 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
4 519 13.85 Nanna Andersen 2000 Sparta
6 339 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
HEAT 2 / 6
1 358 Eir Persson 2000 IFK Lund
2 512 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 517 13.96 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 515 DNS 14.03 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 618 Agnes Richardsson 2001 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 6
1 675 DNS 14.26 Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 692 13.44 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 303 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta
4 108 13.90 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
5 514 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 4 / 6
1 240 13.79 Louise Moore 2001 Københavns IF
2 361 DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
3 101 14.96 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 615 Bianca Thore 2001 IFK Helsingborg
5 513 DNS 13.82 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
6 377 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
HEAT 5 / 6
1 518 Maria Kragh 2001 Sparta
2 511 13.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 620 Thilda Engstrand 2001 IFK Helsingborg
4 241 DNS 13.94 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
5 34 14.25 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
HEAT 6 / 6
1 235 DNS 14.30 Morvarid Helma Zadeh 2001 Københavns IF
2 614 DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
3 520 Milla de Place Bjørn 2000 Sparta
4 210 13.54 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
5 18 13.88 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
6 242 14.91 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.7
1 q 11.12 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 q 11.89 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 11.95 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
4 14.12 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
DNF Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.9
1 q 11.28 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 q 11.77 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 12.17 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
4 q 13.09 Vigga Fich 2004 Sparta
5 q 13.17 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 442 11.98 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 678 12.09 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
3 392 10.51 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
4 217 14.73 Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 631 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
HEAT 2 / 2
1 219 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 450 13.35 Vigga Fich 2004 Sparta
3 330 10.53 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
4 354 11.78 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
5 447 13.23 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166
1 1.63 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O XO O O O XXX
2 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O O XO XO XXX
3 1.51 Emilie R. Hansen 1999 Sparta XXO O XO XXX
4 1.48 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O XXX
5 1.48 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XXO XXO XXX
6 1.40 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta O O O XXX
7 1.40 Vera Woelfer 1999 IFK Helsingborg XO O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 543 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
2 308 1.50 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 164 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 557 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 154 1.69 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
6 372 Vera Woelfer 1999 IFK Helsingborg
7 559 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 148 151 154 157
1 1.54 Nicolina Nordkvist 1997 IFK Helsingborg O O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 380 Nicolina Nordkvist 1997 IFK Helsingborg
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 163 166 169 172 175 178 181
1 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC O O O O O XXO XXX
2 1.72 Sandra Böll 1994 Sparta O O O O XO XXX
DNS Lisa Thelander 1993 IFK Halmstad
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 336 DNS Lisa Thelander 1993 IFK Halmstad
2 600 Sandra Böll 1994 Sparta
3 702 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.59 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund 33.38 X 29.03 25.03 33.59 23.81
2 28.96 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 28.96 27.62 27.10 X 28.40 28.60
3 27.20 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 25.84 23.95 20.29 X 27.20 27.12
4 22.85 Christian Lindgreen 2002 Sparta 14.76 19.35 X 22.85 18.50 17.05
5 17.75 Linus Lindquist 2002 Sparta X X 17.75
6 16.76 Sebastian Monneret 2003 Amager AC X 16.76 16.49 X X 16.40
7 16.50 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 16.50 13.52 15.05 15.21 14.51 X
8 15.17 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 15.17 X 12.85
9 15.16 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde X X 15.16
10 14.44 Oswald S Carstensen 2002 Sparta X X 14.44
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 19.99 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
2 359 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund
3 87 18.20 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
4 715 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 466 Christian Lindgreen 2002 Sparta
6 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 459 Linus Lindquist 2002 Sparta
8 451 25.39 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 463 Oswald S Carstensen 2002 Sparta
10 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 48.26 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 46.24 45.31 43.98 46.19 48.26 X
2 44.09 Christian Cornelius 2000 Sparta 42.66 44.09 41.48 43.05 X X
3 35.56 Alexander Haugeby 2000 Sparta 32.60 35.56 X 27.34 28.95 X
4 34.50 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 33.43 34.50 33.42 31.46 X 29.83
5 31.67 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik 23.32 28.32 31.67 24.22 25.00 27.58
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 41.27 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
3 491 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 492 DNS Mads Lund 2000 Sparta
5 292 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 499 28.02 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.5
1 q 11.56 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 q 12.76 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
3 q 12.81 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
4 q 13.38 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 14.04 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 14.43 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
DNS Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.3
1 q 10.45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 q 11.67 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
3 q 13.29 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
4 q 13.57 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
5 14.59 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
6 16.18 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 43 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 434 14.40 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
4 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 395 DNS 11.45 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
6 170 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 737 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 31 DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
2 432 13.66 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
3 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
4 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
5 438 11.49 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 607 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
7 729 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.2
1 q 11.21 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 12.63 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 12.86 Mikkel Bertelsen 2000 Amager AC
4 12.89 Daniel Vencel 2001 IFK Halmstad
5 13.60 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +4.0
1 q 11.73 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
2 q 11.81 Emil Frænde 2000 Sparta
3 q 12.01 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
4 13.08 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.0
1 q 12.10 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
2 q 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 q 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 13.06 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 340 Daniel Vencel 2001 IFK Halmstad
2 159 11.56 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
3 695 Mikkel Bertelsen 2000 Amager AC
4 497 13.50 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 494 12.91 Christian Cornelius 2000 Sparta
HEAT 2 / 3
1 125 DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
2 96 12.53 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
3 495 12.13 Emil Frænde 2000 Sparta
4 613 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 367 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 3
1 493 12.42 Gabriel Lausten 2000 Sparta
2 499 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 95 12.21 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
4 491 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.5
1 q 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.77 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 11.26 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 13.51 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
5 13.57 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.5
1 q 10.44 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 10.52 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
3 11.31 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 11.98 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 12.22 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
6 12.32 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.8
1 q 10.14 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.54 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 q 11.15 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
5 12.37 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 12.76 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 474 10.87 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
2 226 13.15 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 102 10.03 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 220 11.01 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 471 13.37 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 73 10.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 485 11.84 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 126 12.06 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
4 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
5 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
6 353 10.61 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
HEAT 3 / 3
1 150 11.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 470 10.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 225 12.87 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
4 699 15.94 Regitze Friis 2002 Amager AC
5 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
6 302 10.63 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +2.6
1 q 9.32 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 9.63 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 9.88 Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
4 9.90 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 10.82 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.5
1 q 9.35 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 q 9.39 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
3 9.62 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 9.96 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 10.01 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 3 / 5 - Wind: +3.4
1 q 9.14 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
2 q 9.41 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.62 Vigga Fich 2004 Sparta
4 11.10 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
5 11.13 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: +2.1
1 q 9.29 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 q 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 10.00 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 10.89 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
DNS Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
HEAT 5 / 5 - Wind: +2.6
1 q 9.26 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.83 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
3 9.86 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
4 10.32 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 11.13 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 97 9.80 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 50 9.16 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 631 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
4 444 9.72 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 681 10.63 Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 166 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 446 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 632 9.64 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
4 445 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 440 10.07 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 3 / 5
1 86 11.35 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
2 392 8.96 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 149 9.60 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 450 9.75 Vigga Fich 2004 Sparta
5 448 10.85 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 4 / 5
1 712 DNS 10.04 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
2 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
3 678 9.53 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
4 447 9.90 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 443 9.52 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 449 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 5 / 5
1 224 9.84 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
2 441 10.41 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 354 9.71 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
4 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
5 219 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:40
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.6
1 12.17 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 12.62 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
3 12.69 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 13.15 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
5 13.19 Eir Persson 2000 IFK Lund
6 13.74 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 358 Eir Persson 2000 IFK Lund
2 337 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
3 510 12.93 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 517 12.84 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 34 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 361 DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
8 614 DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:45
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.85 Helena Ring 2002 Amager AC 20.58 24.08 X 21.59 26.85 24.54
2 21.59 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 15.84 15.49 21.59 19.49 17.78 X
3 20.84 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF 19.70 20.78 20.46 20.84
4 20.72 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö 16.40 17.03 16.43 15.98 20.72 X
5 20.49 Liv Nedergaard 2002 Sparta 18.69 20.49 18.03 X
6 20.11 Regitze Friis 2002 Amager AC 19.70 X 14.51 20.11 13.52 X
7 16.82 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM X 13.60 16.82
8 13.87 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC X X 13.87
9 13.23 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta 13.23 10.95 11.07
10 11.68 Annika Truelsen 2003 Sparta 11.68 11.53 X
11 10.67 Freja Scharff 2002 Amager AC X 10.67 X
12 10.55 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC 10.55 10.49 9.00
13 0.00 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
2 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
3 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
4 661 Helena Ring 2002 Amager AC
5 19 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
6 471 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
7 346 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
8 478 15.94 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 699 Regitze Friis 2002 Amager AC
10 487 Annika Truelsen 2003 Sparta
11 639 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
12 29 12.01 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
13 124 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.7
1 q 13.22 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 q 13.86 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 q 14.31 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 14.94 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
5 15.89 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
6 15.95 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.8
1 q 13.72 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 14.66 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
3 q 14.87 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 17.18 Theodor Hvass 2002 Sparta
DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 195 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
2 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 106 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
4 139 13.35 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
5 136 14.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
6 311 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
HEAT 2 / 2
1 715 11.27 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
2 460 DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
3 454 18.71 Theodor Hvass 2002 Sparta
4 244 14.30 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
5 455 Sofus Lassen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.26 Liv Cantby 1999 Korsør AM 38.44 41.26 36.18 35.88 40.11 38.16
2 39.80 Isabella Kvist 1998 IFK Helsingborg 39.80 X 38.46 X 36.34 25.89
3 33.09 Rikke Andersen 1998 Sparta X 30.80 X 30.67 33.09 X
4 27.30 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta 23.82 27.30 X 25.86 X X
5 20.96 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 20.30 20.96 20.95 20.18 19.75 19.12
6 20.38 Marie Kruse 1999 Slagelse Atletik Delta 19.35 19.56 19.28 19.43 20.38 20.33
DNS Amalie Nielsen 1998 Hellas Roskilde
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 382 Isabella Kvist 1998 IFK Helsingborg
2 138 DNS Amalie Nielsen 1998 Hellas Roskilde
3 305 20.55 Marie Kruse 1999 Slagelse Atletik Delta
4 541 35.00 Rikke Andersen 1998 Sparta
5 290 Liv Cantby 1999 Korsør AM
6 164 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
7 542 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.03 Sandra Böll 1994 Sparta 32.03 29.62 X 24.84 28.06 X
2 31.23 Linda Åkerman 1971 IFK Halmstad X X 27.44 31.23 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 35.86 Linda Åkerman 1971 IFK Halmstad
2 600 Sandra Böll 1994 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +3.1
1 q 9.18 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
2 q 9.41 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 9.78 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
4 10.43 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
5 11.36 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
DNS Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
HEAT 2 / 5 - Wind: +2.4
1 q 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
2 9.86 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 10.34 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 10.48 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
5 12.08 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
DNS Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 5 - Wind: +3.7
1 q 9.24 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
2 10.17 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
3 10.18 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
4 10.71 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 4 / 5 - Wind: +2.3
1 q 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 9.99 Filip Ravn 2004 Københavns IF
3 10.35 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
4 10.54 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
DNS Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
HEAT 5 / 5 - Wind: +3.8
1 q 8.53 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 q 9.33 Louie Svane 2004 Amager AC
3 q 9.74 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 9.87 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 10.00 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
DNS Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 128 11.10 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
2 190 DNS Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
3 625 10.09 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
4 275 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 191 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
6 745 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 2 / 5
1 165 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
2 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 272 9.40 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 37 DNS 9.65 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
5 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
6 189 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
HEAT 3 / 5
1 31 DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
2 98 9.33 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 608 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
4 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
5 134 10.09 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
HEAT 4 / 5
1 437 8.89 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 90 DNS Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
3 726 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
4 148 10.38 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
5 724 10.12 Filip Ravn 2004 Københavns IF
HEAT 5 / 5
1 679 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
2 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 188 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
4 395 DNS 9.37 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
5 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
6 729 8.42 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 13:10
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.5
1 q 14.98 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
2 q 15.32 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 16.03 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
4 17.39 laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik Delta
5 18.30 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.4
1 q 15.68 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 q 16.13 Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
3 q 16.20 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 17.27 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 559 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 545 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 306 laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik Delta
4 323 14.47 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
5 543 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 366 Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
2 110 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 308 16.89 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 164 17.31 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:10
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.4
1 22.18 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 9 - Wind: +4.4
1 q 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.40 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 12.06 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
4 12.28 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
5 12.58 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
6 12.61 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 9 - Wind: +3.8
1 q 10.32 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 11.94 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
3 12.00 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
4 12.14 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 12.43 Julie Svare 2003 Amager AC
6 13.03 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 3 / 9 - Wind: +2.3
1 11.62 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
2 11.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 12.00 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
4 12.15 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
5 13.04 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 4 / 9 - Wind: +1.9
1 q 11.59 Esther Arce 2002 Amager AC
2 11.73 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 11.85 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
4 12.20 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
5 12.60 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 13.08 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
HEAT 5 / 9 - Wind: +3.9
1 q 11.05 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.33 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
3 q 11.49 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
4 11.65 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 12.13 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 13.51 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 9 - Wind: +1.0
1 q 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 11.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 11.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 11.98 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 13.06 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
6 13.77 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
HEAT 7 / 9 - Wind: +2.2
1 q 11.24 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 11.79 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
3 11.95 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
4 12.08 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 12.74 Annika Truelsen 2003 Sparta
6 13.29 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
HEAT 8 / 9 - Wind: +2.6
1 q 11.14 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
2 q 11.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 11.83 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 12.34 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 12.42 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
6 12.65 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
HEAT 9 / 9 - Wind: +2.6
1 q 11.29 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 11.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 11.95 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 12.18 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
5 13.43 Freja Scharff 2002 Amager AC
6 13.50 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 9 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 9
1 696 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 390 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
3 105 11.43 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 636 12.57 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 226 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 69 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 9
1 670 Julie Svare 2003 Amager AC
2 346 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
3 326 10.46 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
4 225 13.00 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 394 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
6 471 13.42 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 3 / 9
2 396 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
3 391 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
4 478 11.77 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 486 12.09 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 83 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 4 / 9
1 653 11.92 Esther Arce 2002 Amager AC
2 186 12.00 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
3 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
4 624 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
5 302 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
6 476 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 5 / 9
1 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
2 482 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 699 12.80 Regitze Friis 2002 Amager AC
4 220 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 137 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
6 469 11.10 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
HEAT 6 / 9
1 480 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 62 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 639 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
4 102 11.53 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 472 12.26 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 646 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
HEAT 7 / 9
1 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
2 115 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
3 233 12.25 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
4 73 11.53 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 487 Annika Truelsen 2003 Sparta
6 22 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
HEAT 8 / 9
1 234 12.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
2 638 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
3 84 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 126 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 300 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
6 150 11.53 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 9 / 9
1 481 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 27 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 485 12.64 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 231 11.30 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 682 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
6 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
SCRATCH
1 70 DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
2 389 DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
3 483 DNS Annika Eppers 2002 Sparta
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.2
1 14.58 Thea Haahr 1991 Sparta
2 15.63 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 598 Thea Haahr 1991 Sparta
6 599 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
SCRATCH
1 605 DNS 14.82 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
2 606 DNS 14.50 Marie Vermund 1995 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.2
1 14.60 Emil Frænde 2000 Sparta
2 16.80 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
3 17.35 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
DNS Tobia Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
2 496 18.07 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 317 DNS Tobia Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
4 495 14.35 Emil Frænde 2000 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 138 141 144 147 150 151 153 156 160
1 1.56 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba O O O XO O O O XXX
2 1.53 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O O XXX
3 1.53 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta O O O O O O XXO XXX
4 1.44 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC O O O XO O XXX
5 1.44 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK O XXO XXX
6 1.41 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad O O O XO O O XXX
7 1.41 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC XO O XO XXX
8 1.38 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad O O O O XXX
9 1.35 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM XO O XXX
10 1.30 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik O XXX
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 692 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 54 1.56 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
3 184 1.47 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
4 241 DNS 1.45 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
5 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
6 32 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
7 337 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
8 339 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
9 508 1.47 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
10 510 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
11 324 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.39 (+1.8) Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 4.27 (+3.4) Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 4.14 (+1.7) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 4.06 (+1.2) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 4.02 (+1.6) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
6 3.98 (+1.2) Liva Munksgaard 2004 Amager AC
7 3.94 (+4.9) Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
8 3.93 (+2.1) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
9 3.88 (+2.1) Emilie Kirst 2004 Sparta
10 3.85 (+2.1) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
11 3.81 (+3.8) Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
12 3.80 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta
13 3.68 (+2.1) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 3.68 (+1.4) Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
15 3.59 (+1.5) Vigga Fich 2004 Sparta
16 3.53 (+1.8) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
17 3.50 (+2.4) Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
18 3.50 (+1.6) Deena Grønved Nielsen 2004 Amager AC
19 3.49 (+3.4) Emma Flor 2005 FIF Hillerød
20 3.47 (+1.1) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
21 3.38 (+2.2) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
22 3.37 (+3.6) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
23 3.34 (+1.1) Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
24 3.30 (+1.4) Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
25 3.18 (+2.5) Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
26 3.05 (+3.0) Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
27 2.98 (+2.8) Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
28 2.93 (+2.0) Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
29 2.86 (+2.4) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
30 2.82 (+1.8) Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
HEAT 1 / 2
2 4.27 (+3.4) Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott 4.14 (+1.3) 4.07 (+3.1) 3.91 (+0.0) 4.01 (+0.3) 4.27 (+3.4) 4.15 (+0.2)
4 4.06 (+1.2) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 3.98 (+2.5) 3.61 (+2.2) 4.05 (+1.7) 4.03 (+2.2) 4.06 (+1.2) 4.03 (+1.1)
5 4.02 (+1.6) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 3.99 (+2.4) 3.87 (+2.3) 3.83 (+1.3) X 3.97 (+1.5) 4.02 (+1.6)
6 3.98 (+1.2) Liva Munksgaard 2004 Amager AC 3.80 (+2.6) 3.95 (+1.3) 3.77 (-0.1) 3.94 (+3.1) 3.98 (+1.2) 3.95 (+1.4)
10 3.85 (+2.1) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.65 (+0.2) 3.85 (+2.1) 3.77 (+2.0)
12 3.80 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.73 (+1.2) 3.66 (+1.8) 3.80 (+0.0)
15 3.59 (+1.5) Vigga Fich 2004 Sparta 3.41 (+1.4) 3.50 (+0.0) 3.59 (+1.5)
16 3.53 (+1.8) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.23 (+0.8) 3.53 (+1.8) X
18 3.50 (+1.6) Deena Grønved Nielsen 2004 Amager AC 3.50 (+1.6) 3.25 (+1.3) 3.33 (+0.4)
20 3.47 (+1.1) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta X 3.47 (+1.1) X
23 3.34 (+1.1) Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad 3.34 (+2.3) 3.34 (+1.1) 3.08 (+2.0)
26 3.05 (+3.0) Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo 2.93 (+1.4) 3.05 (+3.0) 3.02 (+1.3)
27 2.98 (+2.8) Emma Tofte Rost 2004 Amager AC 2.98 (+2.8) 2.96 (+1.6) 2.83 (+1.0)
28 2.93 (+2.0) Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 2.93 (+2.0) 2.86 (+2.5) 2.74 (+0.0)
30 2.82 (+1.8) Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad 2.68 (+1.4) 2.82 (+1.8) 2.70 (+0.1)
DNS Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 4.39 (+1.8) Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 4.36 (+0.6) 4.39 (+1.8) 4.39 (+2.2) 4.14 (+0.0) 4.10 (+0.0) 4.23 (+1.1)
3 4.14 (+1.7) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.11 (+4.0) 3.46 (+2.5) 4.07 (+2.0) 4.14 (+1.7) 4.02 (-0.5) X
7 3.94 (+4.9) Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö 3.94 (+4.9) 3.87 (+2.3) 3.92 (+1.5)
8 3.93 (+2.1) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.81 (+2.0) 3.93 (+2.1) 3.77 (+3.0)
9 3.88 (+2.1) Emilie Kirst 2004 Sparta 3.62 (+3.0) 3.88 (+2.1) 3.83 (+4.1)
11 3.81 (+3.8) Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC 3.72 (+2.1) 3.81 (+3.8) 3.59 (+1.2)
13 3.68 (+2.1) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.33 (+2.6) 3.68 (+2.1) 3.55 (+2.5)
14 3.68 (+1.4) Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF 3.68 (+1.4) X 3.46 (+1.8)
17 3.50 (+2.4) Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF 3.49 (+2.4) 3.50 (+2.4) 3.41 (+0.3)
19 3.49 (+3.4) Emma Flor 2005 FIF Hillerød 3.49 (+3.4) 3.44 (+2.0) 3.29 (+1.5)
21 3.38 (+2.2) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik 3.15 (+2.2) 3.38 (+2.2) 3.19 (+1.2)
22 3.37 (+3.6) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.34 (+2.1) 3.37 (+3.6) 3.25 (+2.5)
24 3.30 (+1.4) Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo X X 3.30 (+1.4)
25 3.18 (+2.5) Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.18 (+2.5) 2.91 (+3.1) 3.03 (+2.4)
29 2.86 (+2.4) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 2.86 (+2.4) 2.84 (+2.5) 2.77 (+2.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 440 3.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
2 648 Deena Grønved Nielsen 2004 Amager AC
3 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
4 678 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
5 450 3.53 Vigga Fich 2004 Sparta
6 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
7 166 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
8 448 2.97 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
9 444 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
10 392 4.29 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
11 631 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
12 50 4.18 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
13 446 3.88 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
14 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
15 443 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 712 DNS Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 97 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 632 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
3 449 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 86 2.48 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
5 219 4.09 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 445 3.62 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 223 3.63 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
8 149 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
9 330 4.47 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
10 442 4.10 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
11 441 3.28 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
12 217 Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
13 224 3.43 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
14 681 Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
15 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:35
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.03 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö 38.19 38.58 38.08 38.65 40.03 33.58
2 34.72 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF 33.23 34.72 X X X X
3 34.42 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge 25.29 34.05 34.42 31.73 X X
4 31.42 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK X 31.42 26.02 X X 23.63
5 29.44 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta X 27.31 29.44 20.26 X 28.80
6 29.07 Enny Björk 2001 IFK Växjö X 27.01 29.07 27.99 X X
7 24.83 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK 19.41 24.83 22.83
8 22.07 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF 18.97 22.07 21.71
9 21.62 Louise Moore 2001 Københavns IF 20.09 21.62
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 65 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
2 384 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge
3 303 33.00 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta
4 247 21.84 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF
5 82 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK
6 352 Enny Björk 2001 IFK Växjö
7 385 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
8 351 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö
9 240 30.05 Louise Moore 2001 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:45
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 13.81 Max Hrelja 1998 Linköbings GIF
2 14.20 Simon Traoré 1998 Sparta
3 15.04 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
4 16.12 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 16.28 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 16.76 Villads Clausen 1998 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 540 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
2 531 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 716 18.33 Villads Clausen 1998 Amager AC
4 539 14.81 Simon Traoré 1998 Sparta
5 341 13.94 Max Hrelja 1998 Linköbings GIF
6 364 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.02 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF 8.50 8.23 9.02 7.95 8.40 8.31
2 8.46 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 8.46 7.59 8.18 7.57 8.15 6.79
3 8.40 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta 7.83 6.39 8.40 7.81 7.71 8.34
4 8.19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 7.55 7.26 8.19 7.57 7.77 8.10
5 8.05 Louie Svane 2004 Amager AC 7.22 7.76 7.47 7.40 8.05 7.60
6 7.67 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 7.38 6.30 7.67 6.69 7.46 7.27
7 7.61 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik 7.61 6.86 7.36
8 7.40 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde 6.56 7.40 6.23
9 7.38 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo 7.38 6.83 2.57
10 7.16 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 6.51 7.16 6.79
11 6.59 Filip Ravn 2004 Københavns IF 6.49 6.59 6.08
12 6.49 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC 6.12 6.19 6.49
13 6.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 6.35 6.18 5.66
14 6.30 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF 6.30 5.72 5.23
15 6.29 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 6.29 5.99 6.05
16 6.17 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 6.17 5.99 6.11
17 6.12 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 6.12 5.79 5.22
18 5.99 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 5.99 5.79 5.78
19 5.64 Tobias Kjær 2004 Københavns IF 5.30 5.37 5.64
20 5.58 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 4.42 5.58 5.36
21 5.55 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde 5.32 X 5.55
22 5.51 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC X 5.51 5.29
23 5.37 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.37 4.48 4.43
24 5.32 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 5.32 4.71 5.20
25 5.17 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde 5.15 4.39 5.17
26 4.86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM 4.73 4.86 3.73
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 134 5.44 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
2 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 170 5.90 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
6 228 7.44 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 272 5.37 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
8 37 7.07 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
9 165 3.14 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
10 431 6.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
11 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
12 430 5.53 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
13 611 Tobias Kjær 2004 Københavns IF
14 626 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo
15 132 5.01 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
16 275 5.72 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
17 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
18 141 7.93 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
19 43 8.19 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
20 437 9.25 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
21 679 Louie Svane 2004 Amager AC
22 438 8.25 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
23 274 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
24 724 7.16 Filip Ravn 2004 Københavns IF
25 726 6.22 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
26 737 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:55
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
DNF Andreas Lock Pedersen 1997 Korsør AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 291 Andreas Lock Pedersen 1997 Korsør AM
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 13:55
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 593 DNS 14.37 Christian Laugesen 1986 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.7
1 q 11.44 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 12.30 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
3 12.82 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 12.94 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 5 - Wind: +4.1
1 q 10.86 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 q 11.34 William Wittendorff 2003 Sparta
3 q 11.70 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
4 11.72 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 13.21 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 3 / 5 - Wind: +2.8
1 q 10.38 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 11.81 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
3 11.89 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
4 12.19 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.3
1 q 11.35 Anders Bang 2002 Sparta
2 12.51 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
3 12.86 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 13.53 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
DNS Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 5 - Wind: +2.3
1 q 11.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
2 q 11.57 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 11.77 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 11.88 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 12.44 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 72 DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
2 139 11.87 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
3 244 13.00 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 106 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
5 722 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
HEAT 2 / 5
1 456 11.17 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 457 William Wittendorff 2003 Sparta
3 610 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
4 454 13.45 Theodor Hvass 2002 Sparta
5 453 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 5
1 311 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
2 633 10.81 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
3 612 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 460 DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
5 665 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
HEAT 4 / 5
1 230 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
2 461 11.45 Anders Bang 2002 Sparta
3 462 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 229 DNS 13.00 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
5 465 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
HEAT 5 / 5
1 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 464 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 684 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 715 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 136 10.90 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.1
1 10.97 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 10.99 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
3 11.76 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 12.10 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
5 12.16 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 12.18 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
7 13.17 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 13.27 Vigga Fich 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 450 13.09 Vigga Fich 2004 Sparta
2 392 11.95 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 219 11.77 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 678 11.12 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
5 330 11.28 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
6 442 11.89 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 354 12.17 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
8 447 13.17 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.34 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik X 35.41 X 38.34 X X
2 35.78 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba X X 35.78 X
3 32.62 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö 29.64 32.62 30.82 30.94 26.70 X
4 32.25 Evalina Eklund 1999 IK Hinden Friidrott 28.43 32.13 32.25 X 29.84 29.21
5 30.40 Ane Riber 1999 Køge Atletik X 28.62 30.40 29.94 29.84 X
6 29.34 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö 28.09 X X X X 29.34
7 23.35 Enny Björk 2001 IFK Växjö 23.35 X 22.27
8 23.09 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta 23.09 21.36 21.65
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 Evalina Eklund 1999 IK Hinden Friidrott
2 281 31.28 Ane Riber 1999 Køge Atletik
3 550 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
4 282 33.32 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
5 352 Enny Björk 2001 IFK Växjö
6 323 42.67 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
7 351 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö
8 350 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:20
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 10.79 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 11.37 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 11.44 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 12.79 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 13.22 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
6 13.55 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
7 13.61 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
8 13.65 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 13.38 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 103 12.81 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 438 11.67 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 729 10.45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
5 43 11.56 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 387 12.76 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
7 607 13.29 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
8 148 13.57 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:20
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.36 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 48.76 46.45 50.26 50.36 48.42 X
2 44.26 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik X 42.73 43.06 X 44.26 X
3 43.39 Jakob Eltstrøm 1999 IFK Helsingborg 37.79 37.45 42.31 40.06 43.39 41.74
4 40.28 Mads Holm 1999 Sparta 32.41 X 34.69 X 40.28 33.99
5 32.35 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 31.79 28.89 29.18 32.35 X 31.13
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 532 Mads Holm 1999 Sparta
2 100 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 256 31.98 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
4 66 49.59 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 751 Jakob Eltstrøm 1999 IFK Helsingborg
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +3.0
1 q 12.22 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
2 q 12.67 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
3 13.41 Simone Hjort 1999 Sparta
4 14.02 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
DNS Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +3.2
1 q 12.62 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
2 q 12.94 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 13.29 Julie Højland 1999 Korsør AM
4 q 13.34 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.9
1 q 13.07 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
2 q 13.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 13.47 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
4 13.63 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 559 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 548 13.50 Simone Hjort 1999 Sparta
3 556 DNS 12.59 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 381 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
5 378 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 3
1 545 13.05 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 315 12.94 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
3 216 13.76 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
4 728 13.80 Julie Højland 1999 Korsør AM
HEAT 3 / 3
1 557 13.70 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 308 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 53 13.16 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 546 13.99 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.3
1 DUR 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 10.16 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.45 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 10.46 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
5 10.77 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
6 10.98 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 11.11 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
8 11.16 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 150 11.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 302 10.54 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 73 10.44 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 102 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 470 10.14 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 353 10.52 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
7 474 10.77 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 347 11.15 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155 158 161 165 168
1 1.65 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O O O XO XXX
2 1.58 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik O O O O XXX
3 1.45 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 1.67 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
2 246 1.50 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
3 255 1.64 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.1
1 q 10.98 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
2 q 11.45 Albert Ranning 1998 Københavns IF
3 q 11.45 Simon Traoré 1998 Sparta
4 q 11.51 Jonathan Aquino 1999 Sparta
5 q 11.54 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 11.85 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.2
1 q 11.38 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
2 q 11.50 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 q 11.69 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 11.83 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 11.92 Mads Holm 1999 Sparta
6 11.96 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 364 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
2 539 11.64 Simon Traoré 1998 Sparta
3 258 11.67 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 533 11.99 Jonathan Aquino 1999 Sparta
5 540 12.14 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 365 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2
1 531 11.98 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 100 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 284 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik
4 530 11.87 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
5 532 12.16 Mads Holm 1999 Sparta
6 538 11.58 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:40
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.62 (+2.2) Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 4.29 (+1.3) Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
3 4.28 (+3.2) Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
4 4.26 (+3.5) Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
5 4.24 (+2.8) Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
6 4.20 (+0.6) Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
7 4.05 (+1.6) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
8 3.86 (+2.6) Louie Svane 2004 Amager AC
9 3.85 (+3.2) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
10 3.82 (+2.6) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
11 3.78 (+1.9) Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
12 3.68 (+2.9) Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
13 3.61 (+2.1) Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
14 3.49 (+2.9) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
15 3.47 (+2.6) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
16 3.45 (+1.6) Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
17 3.45 (+2.4) Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
18 3.44 (+1.2) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
19 3.44 (+2.0) Gustav B Andersen 2004 Amager AC
20 3.37 (+2.1) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
21 3.36 (+2.4) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
22 3.32 (+2.1) Filip Ravn 2004 Københavns IF
23 3.30 (+1.8) Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
24 3.25 (+1.3) Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
25 3.23 (+1.7) Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
26 3.22 (+2.2) William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
27 3.22 (+2.0) Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
28 3.21 (+1.7) Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
29 3.21 (+1.7) Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
30 3.16 (+2.3) August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
31 3.15 (+1.5) Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
32 3.11 (+2.3) Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
33 3.06 (+1.4) Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
34 2.99 (+1.9) Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
35 2.82 (+2.7) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
36 2.55 (+2.0) Tobias Kjær 2004 Københavns IF
37 0.00 (+0.0) Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
37 0.00 (+0.0) Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
37 0.00 (+0.0) David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
2 4.29 (+1.3) Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta 4.29 (+1.3) 4.14 (+4.2) 4.06 (+2.1) 3.86 (+1.6) 4.00 (+1.4) 4.11 (+0.0)
4 4.26 (+3.5) Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM 4.08 (+1.5) 4.24 (+2.7) 4.26 (+3.5) 4.17 (+1.0) 4.23 (+1.3) 4.08 (+0.4)
10 3.82 (+2.6) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 3.72 (+2.4) 3.72 (+3.2) 3.82 (+2.6)
11 3.78 (+1.9) Mads Glarborg 2004 Køge Atletik 3.78 (+1.9) 3.61 (+1.3) X
12 3.68 (+2.9) Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo 3.26 (+2.2) 3.68 (+2.9) 3.36 (+1.9)
13 3.61 (+2.1) Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 3.61 (+2.1) X 3.03 (+2.4)
15 3.47 (+2.6) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 3.38 (+2.5) 3.47 (+2.6) 3.25 (+3.1)
17 3.45 (+2.4) Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM 3.45 (+2.4) 3.38 (+2.8) 3.40 (+2.7)
22 3.32 (+2.1) Filip Ravn 2004 Københavns IF 3.20 (+3.0) 3.30 (+1.2) 3.32 (+2.1)
23 3.30 (+1.8) Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde 3.30 (+2.0) 3.30 (+1.8) 3.29 (+2.4)
25 3.23 (+1.7) Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott 3.23 (+1.7) 3.22 (+2.6) 3.22 (+1.7)
26 3.22 (+2.2) William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde 3.22 (+2.2) 3.18 (+1.9) 3.15 (+1.9)
27 3.22 (+2.0) Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 3.02 (+1.3) 3.13 (+3.0) 3.22 (+2.0)
28 3.21 (+1.7) Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF 3.15 (+2.2) 3.11 (+2.4) 3.21 (+1.7)
29 3.21 (+1.7) Janus Stepping Christense 2005 Amager AC 3.09 (+2.6) 3.12 (+1.9) 3.21 (+1.7)
31 3.15 (+1.5) Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC 3.08 (+1.6) 3.15 (+1.5) 3.07 (+2.0)
34 2.99 (+1.9) Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK 2.95 (+1.6) 2.99 (+1.9) 2.76 (+1.9)
35 2.82 (+2.7) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X 2.82 (+2.7) X
36 2.55 (+2.0) Tobias Kjær 2004 Københavns IF 2.55 (+2.0) 2.18 (+2.0) 2.30 (+2.3)
HEAT 2 / 2
1 4.62 (+2.2) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.61 (+0.0) 4.55 (+2.9) 4.56 (+1.2) X 4.62 (+2.2) 4.45 (+2.8)
3 4.28 (+3.2) Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI 3.94 (+1.6) 4.28 (+3.2) X
5 4.24 (+2.8) Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 4.14 (+3.1) 4.09 (+0.8) 4.09 (+0.1) 4.02 (+2.7) 4.12 (+1.6) 4.24 (+2.8)
6 4.20 (+0.6) Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 4.04 (+1.8) 4.20 (+0.6) 4.10 (+1.1) 4.08 (+2.5) 3.77 (+0.0) 4.05 (+1.6)
7 4.05 (+1.6) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.89 (+1.9) 4.05 (+1.6) 4.03 (+0.3)
8 3.86 (+2.6) Louie Svane 2004 Amager AC 3.86 (+2.6) X X
9 3.85 (+3.2) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.50 (+1.1) 3.85 (+3.2) 3.63 (+2.7)
14 3.49 (+2.9) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.49 (+2.9) 3.48 (+0.0) 3.39 (+1.0)
16 3.45 (+1.6) Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM 3.14 (+1.4) 3.43 (+2.4) 3.45 (+1.6)
18 3.44 (+1.2) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 3.42 (+2.2) 3.44 (+1.2) 3.39 (+0.6)
19 3.44 (+2.0) Gustav B Andersen 2004 Amager AC 3.44 (+2.0) 3.30 (+2.2) 3.20 (+0.4)
20 3.37 (+2.1) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 3.37 (+2.1) 3.29 (+4.1) 3.14 (+0.7)
21 3.36 (+2.4) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.20 (+1.5) X 3.36 (+2.4)
24 3.25 (+1.3) Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF 3.25 (+1.3) 3.12 (+1.6) 3.08 (+1.4)
30 3.16 (+2.3) August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde 3.10 (+2.6) 3.16 (+2.3) 2.93 (+0.5)
32 3.11 (+2.3) Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM 2.99 (+0.4) 3.11 (+2.3) 3.05 (+0.7)
33 3.06 (+1.4) Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde 3.06 (+1.4) 2.92 (+2.0) 2.96 (+0.7)
37 0.00 (+0.0) Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM X X X
37 0.00 (+0.0) Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott X X X
37 0.00 (+0.0) David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 438 4.42 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
4 191 4.15 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
5 274 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
6 432 3.13 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 90 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
8 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
9 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
10 625 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
11 611 Tobias Kjær 2004 Københavns IF
12 272 3.91 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
13 98 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
14 37 3.57 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
15 607 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
16 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
17 134 3.56 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
18 128 3.12 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
19 724 3.50 Filip Ravn 2004 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 132 2.95 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
2 170 3.36 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 228 3.80 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
4 658 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
5 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 189 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
7 437 4.76 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
8 43 4.03 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
9 434 3.44 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
10 165 2.66 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
11 190 Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
12 679 Louie Svane 2004 Amager AC
13 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
14 141 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
15 188 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
16 395 3.97 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
17 275 3.81 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
18 726 3.29 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
19 729 4.52 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
20 737 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.4
1 13.17 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 13.19 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
3 13.73 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 14.38 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
5 14.85 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
6 15.13 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 715 14.66 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
3 310 13.86 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 139 13.22 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
5 455 13.72 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 136 14.31 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
7 244 14.87 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
Piger 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.5
1 Q 10.39 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 q 11.25 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 q 11.42 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 q 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 11.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 11.60 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.4
1 Q 10.88 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.04 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.45 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 q 11.49 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 11.67 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 150 11.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 73 11.24 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 326 10.32 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
4 69 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 220 11.33 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 653 11.59 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 105 11.40 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 102 DNS 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 469 11.05 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 300 11.14 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
5 231 11.29 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
6 353 11.49 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.31 8.83 9.31 9.26 10.15 9.44
2 7.85 Emilie Kirst 2004 Sparta 7.74 7.73 5.34 7.85 7.32 6.84
3 7.82 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF X 7.08 7.48 7.29 7.16 7.82
4 7.49 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö 6.73 6.86 7.21 7.36 7.49 7.23
5 7.44 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 7.44 7.30 7.14 6.92 6.55 X
6 6.89 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad 6.73 6.89 6.77 6.34 6.25 6.55
7 6.78 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad 5.83 6.42 6.78
8 6.09 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 5.70 6.09 5.96
9 5.75 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 5.75 5.61 5.40
10 5.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 5.51 5.20 5.21
11 4.83 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 4.83 4.50 4.69
12 4.71 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 4.41 4.35 4.71
13 4.55 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC 4.05 4.52 4.55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
2 97 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
4 439 9.46 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
5 445 5.73 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 448 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
7 678 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
8 443 6.56 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
9 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
10 449 Emilie Kirst 2004 Sparta
11 86 4.40 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
12 223 5.49 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
13 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.91 Lisa Brix 1996 Amager AC 47.30 49.91 48.27 47.85 49.00 45.31
2 45.36 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG 45.00 42.03 X X 45.36 40.74
3 43.35 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba 43.35 38.02 X 38.43 X 39.32
4 34.68 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta 34.59 32.20 34.68 30.63 33.44 32.00
5 30.61 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö X 30.61 X 28.16 29.86 29.78
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG
2 349 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö
3 677 Lisa Brix 1996 Amager AC
4 323 42.67 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
5 567 35.51 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 15:00
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 14.97 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
2 15.19 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 15.62 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
4 16.62 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
DNS Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
DNS Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 366 DNS 16.13 Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
3 110 DNS 15.68 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
4 323 14.98 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
5 545 15.32 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 543 16.03 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
7 308 16.20 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 q 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 q 11.67 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
3 q 11.93 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
DNS Hassan Noureddine 1996 IFK Halmstad
DNS Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.7
1 q 11.24 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
2 q 11.34 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
3 q 11.92 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
4 q 11.96 Fuad Raga 1996 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 332 DNS Hassan Noureddine 1996 IFK Halmstad
2 113 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 215 DNS 11.66 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
4 566 11.11 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 41 11.34 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 283 11.20 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
2 564 12.52 Fuad Raga 1996 Sparta
3 192 11.27 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
4 287 12.09 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 160 165 168 171 174 177 180 183
1 1.80 Albert Ranning 1998 Københavns IF O O O O XO XXX
2 1.71 Villads Clausen 1998 Amager AC O O O O XXX
3 1.65 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O XXX
4 1.60 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 258 1.90 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 716 1.75 Villads Clausen 1998 Amager AC
3 529 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 284 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 183 189 192 195
1 1.92 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik O O XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 2.00 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 186 189 192 195 200 203 206
1 2.03 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta O O O XO XO XXO XXX
DNS Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 DNS 1.90 Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
2 591 2.01 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:10
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.41 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge 31.92 31.30 33.39 33.41 32.62 X
2 25.61 Emma Eriksen 2000 Sparta X 25.61 X X X X
3 24.02 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 19.00 21.30 21.12 22.39 19.49 24.02
4 23.76 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 19.01 22.00 22.81 22.18 23.76 21.24
5 20.54 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad 18.69 18.29 20.54 20.19 19.20 20.22
6 17.64 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 16.86 17.64 15.95 17.10 17.52 13.92
7 13.83 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta 13.83 X 13.44
8 12.93 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM 12.93 10.97 11.44
9 0.00 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 339 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
2 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
3 82 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK
4 384 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge
5 524 Emma Eriksen 2000 Sparta
6 101 20.75 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 506 21.11 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
8 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
9 184 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.5
1 q 12.22 Martha Traoré 1995 Sparta
2 q 12.57 Sandra Böll 1994 Sparta
3 q 13.16 Thea Haahr 1991 Sparta
4 q 13.52 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
5 13.58 Clara Fonnesbæk Jensen 1994 Holte Atletik
DNS Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.7
1 q 11.86 Erica Jarder 1986 Sparta
2 q 12.74 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
3 q 12.87 Laura Tølløse 1997 Sparta
4 q 13.21 Emma Vitale 1993 Sparta
5 14.27 Cecilie Karoline Biltoft- 1994 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 598 Thea Haahr 1991 Sparta
2 156 13.19 Clara Fonnesbæk Jensen 1994 Holte Atletik
3 172 DNS 12.39 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
4 600 12.80 Sandra Böll 1994 Sparta
5 602 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta
6 599 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
HEAT 2 / 2
1 597 13.59 Emma Vitale 1993 Sparta
2 604 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 251 12.72 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
4 157 Cecilie Karoline Biltoft- 1994 Holte Atletik
5 603 11.75 Erica Jarder 1986 Sparta
SCRATCH
1 605 DNS 12.95 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
2 606 DNS 13.24 Marie Vermund 1995 Sparta
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.04 Kathrine Bebe 1991 Sparta X X 48.60 52.04 49.52 X
2 46.10 Maria Sløk Hansen 1983 Hvidovre AM 40.48 X X 44.81 39.75 46.10
3 43.23 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG 41.92 X 43.15 42.78 42.05 43.23
4 42.91 Tenna Riber 1994 Køge Atletik 40.48 42.65 39.10 36.98 42.91 X
5 30.76 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 26.28 30.13 28.72 30.76 X 29.67
6 28.35 Maria Hansen 1990 Københavns IF 26.86 26.00 28.35 26.88 25.97 27.38
7 21.04 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö X X 21.04
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 348 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö
2 168 29.50 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
3 279 43.75 Tenna Riber 1994 Køge Atletik
4 594 53.96 Kathrine Bebe 1991 Sparta
5 183 Maria Sløk Hansen 1983 Hvidovre AM
6 252 29.99 Maria Hansen 1990 Københavns IF
7 319 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 9.05 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
2 9.10 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 9.13 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 9.28 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 9.32 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
6 9.40 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 9.55 Emilie Kirst 2004 Sparta
8 9.55 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 9.41 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 446 9.35 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 678 9.29 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
4 392 9.14 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
5 219 9.26 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 50 9.32 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 632 9.39 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
8 449 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.2
1 8.64 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 8.82 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 9.10 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
4 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 9.23 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
6 9.34 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
8 9.83 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 275 9.41 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 98 9.24 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 191 9.18 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
4 729 8.53 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
5 437 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 272 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
7 679 9.33 Louie Svane 2004 Amager AC
8 167 9.74 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.6
1 q 10.79 Martin Roe 1992 Sparta
2 q 11.04 Emil Strøm 1993 Sparta
3 q 11.11 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
4 11.45 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
5 11.54 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
6 11.60 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4 - Wind: +2.0
1 q 10.47 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 q 11.01 Mathias Skou 1986 Københavns IF
3 11.59 Kasper Filsø 1990 Skive AM
4 12.05 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
5 13.15 Max Boisen 1988 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: +4.2
1 q 10.83 Kasper Stærk 1983 Sparta
2 q 10.88 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
3 11.12 Nicolai Hartling 1994 Sparta
4 11.54 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
5 11.60 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.9
1 q 10.96 Mike Kalisz 1989 Sparta
2 11.37 Dennis Skødt 1994 Skive AM
3 11.41 Philip Braun 1990 Sparta
4 12.35 Mohammad Gholami 1995 IFK Helsingborg
DNS Erik Samuelsson 1989 IFK Halmstad
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 212 11.76 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
2 591 11.88 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
3 585 Martin Roe 1992 Sparta
4 583 10.97 Emil Strøm 1993 Sparta
5 207 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
6 259 10.95 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
HEAT 2 / 4
1 312 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 313 11.56 Kasper Filsø 1990 Skive AM
3 693 13.55 Max Boisen 1988 Amager AC
4 268 11.57 Mathias Skou 1986 Københavns IF
5 209 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4
1 582 11.25 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 592 11.30 Kasper Stærk 1983 Sparta
3 267 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
4 590 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 208 11.67 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4
1 369 Mohammad Gholami 1995 IFK Helsingborg
2 587 10.74 Mike Kalisz 1989 Sparta
3 581 11.39 Philip Braun 1990 Sparta
4 314 11.63 Dennis Skødt 1994 Skive AM
5 338 DNS 12.97 Erik Samuelsson 1989 IFK Halmstad
SCRATCH
1 52 DNS 12.10 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
2 211 DNS 11.99 Mathias Adiklanathan Olse 1991 Frederiksberg IF
2 335 DNS Sebastian Johansson 1993 IFK Halmstad
4 383 DNS 10.93 Miguel Angel Lozano 1991 Spanien
5 584 DNS 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.9
1 10.31 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 10.98 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
3 11.03 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
4 11.34 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 11.42 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 11.43 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 11.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
DNS Amina Dyfan 2003 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 231 DNS 11.49 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 220 11.42 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
3 300 11.04 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
4 326 10.39 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
5 469 10.88 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
6 69 11.25 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 105 11.45 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
8 150 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 10.31 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 10.96 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
3 11.10 Anders Bang 2002 Sparta
4 11.33 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
5 11.37 William Wittendorff 2003 Sparta
6 11.44 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 11.62 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
8 11.64 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 11.57 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 461 11.35 Anders Bang 2002 Sparta
3 136 11.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 633 10.38 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
5 456 10.86 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 457 11.34 William Wittendorff 2003 Sparta
7 139 11.44 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
8 610 11.70 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.96 (+1.9) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 4.87 (+1.1) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 4.82 (+2.9) Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
4 4.66 (+1.5) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 4.62 (+0.2) Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
6 4.57 (+4.0) Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 4.38 (+2.0) Josefine Sørensen 2002 Sparta
8 4.37 (+2.4) Esther Arce 2002 Amager AC
9 4.35 (+1.7) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
10 4.33 (+1.6) Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
11 4.32 (+1.4) Karla Schärfe 2003 Sparta
12 4.32 (+0.0) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
13 4.31 (+2.7) Helena Ring 2002 Amager AC
14 4.28 (+0.1) Ellen Lawaetz 2002 Sparta
15 4.25 (+0.4) Ida Lyngby 2002 Sparta
16 4.24 (+4.5) Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
17 4.21 (+3.8) Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
18 4.17 (+0.0) Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
19 4.14 (+0.0) Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
20 4.14 (+2.4) Liv Nedergaard 2002 Sparta
21 4.06 (+0.0) Clara Reib 2003 Fredensborg AK
22 4.05 (+0.1) Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
23 4.04 (-0.7) Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
24 4.04 (+1.2) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
25 4.00 (+2.4) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
26 4.00 (+1.2) Laura Karstenskov 2002 Sparta
27 3.93 (+2.8) Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
28 3.92 (+2.8) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
29 3.88 (+0.3) Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
30 3.86 (+0.5) Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
31 3.79 (-1.5) Julie Svare 2003 Amager AC
32 3.77 (+3.3) Steffani Sørensen 2002 Amager AC
33 3.75 (+1.2) Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
34 3.74 (+0.1) Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
35 3.73 (+4.1) Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
36 3.73 (+1.8) Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
37 3.73 (+2.6) Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
38 3.71 (+2.0) Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
39 3.70 (+0.0) Annika Truelsen 2003 Sparta
40 3.69 (+2.3) Annika Haldbo 2003 Sparta
41 3.65 (+2.4) Anna Brinkmann 2002 Amager AC
42 3.43 (+0.6) Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
43 3.42 (+1.3) Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
44 3.41 (+2.4) Nanna Elmer 2003 Københavns IF
45 3.40 (+2.4) Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
46 3.29 (+0.7) Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
47 3.28 (+1.9) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
48 3.17 (+3.7) Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
49 3.15 (+1.4) Freja Scharff 2002 Amager AC
HEAT 1 / 2
2 4.87 (+1.1) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta 4.59 (+1.2) 4.55 (+0.0) 4.51 (+0.2) X 4.55 (-1.1) 4.87 (+1.1)
4 4.66 (+1.5) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.56 (+1.7) 4.49 (+0.0) 4.51 (+0.9) 4.47 (+2.0) 4.40 (-1.3) 4.66 (+1.5)
5 4.62 (+0.2) Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott 4.62 (+0.2) 4.56 (+1.5) 4.62 (+1.5) 4.44 (+1.9) 4.55 (+0.0) 4.38 (+2.8)
8 4.37 (+2.4) Esther Arce 2002 Amager AC 4.28 (+0.0) 4.24 (+2.4) 4.37 (+2.4)
9 4.35 (+1.7) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 3.61 (+0.0) 4.35 (+1.7) 3.99 (+2.2)
11 4.32 (+1.4) Karla Schärfe 2003 Sparta 4.32 (+1.4) 4.28 (+0.0) 4.25 (+1.7)
14 4.28 (+0.1) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.05 (+0.5) 4.27 (+0.8) 4.28 (+0.1)
15 4.25 (+0.4) Ida Lyngby 2002 Sparta 3.84 (+0.3) 4.03 (+2.2) 4.25 (+0.4)
19 4.14 (+0.0) Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 4.03 (+0.6) 4.02 (+1.9) 4.14 (+0.0)
22 4.05 (+0.1) Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott 4.05 (+0.1) 4.00 (+0.0) 3.27 (+0.3)
23 4.04 (-0.7) Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 4.04 (-0.7) 4.03 (+2.9) 3.91 (+0.0)
24 4.04 (+1.2) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta X 4.04 (+1.2) 3.83 (+0.8)
25 4.00 (+2.4) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 3.95 (+0.0) 3.77 (+0.0) 4.00 (+2.4)
26 4.00 (+1.2) Laura Karstenskov 2002 Sparta 3.94 (+0.7) 3.88 (+0.0) 4.00 (+1.2)
30 3.86 (+0.5) Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott 3.85 (+1.9) 3.84 (+0.0) 3.86 (+0.5)
31 3.79 (-1.5) Julie Svare 2003 Amager AC 3.79 (-1.5) 3.59 (+1.0) 3.71 (+0.0)
34 3.74 (+0.1) Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott 3.71 (+0.9) X 3.74 (+0.1)
36 3.73 (+1.8) Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM 3.73 (+1.8) 3.42 (+1.3) 3.53 (+0.0)
37 3.73 (+2.6) Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 3.25 (+0.0) X 3.73 (+2.6)
39 3.70 (+0.0) Annika Truelsen 2003 Sparta X 3.64 (+0.5) 3.70 (+0.0)
43 3.42 (+1.3) Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 3.42 (+1.3) 3.30 (+1.9) 2.77 (+0.0)
46 3.29 (+0.7) Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC 3.29 (+0.7) X X
49 3.15 (+1.4) Freja Scharff 2002 Amager AC 2.85 (+0.3) 3.09 (+1.2) 3.15 (+1.4)
DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 4.96 (+1.9) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta X 4.93 (+1.5) 4.92 (+2.9) 4.96 (+1.9) 4.81 (+0.2) 4.95 (+2.4)
3 4.82 (+2.9) Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö 4.70 (+1.9) 4.82 (+2.9) 4.76 (+2.0) 4.68 (+1.1) 4.72 (+0.0) 4.70 (+0.0)
6 4.57 (+4.0) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.49 (+2.0) 4.47 (+3.3) 4.57 (+4.0) 4.34 (+0.0) 3.34 (+0.0) X
7 4.38 (+2.0) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.38 (+2.0) 4.33 (+2.6) 4.35 (+1.9)
10 4.33 (+1.6) Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK 4.33 (+1.6) 4.25 (+2.9) 4.31 (+2.8)
12 4.32 (+0.0) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.32 (+0.0) 4.15 (+1.8) 4.27 (+3.9)
13 4.31 (+2.7) Helena Ring 2002 Amager AC 4.30 (+1.3) 4.16 (+2.5) 4.31 (+2.7)
16 4.24 (+4.5) Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott X 4.24 (+4.5) 4.19 (+3.4)
17 4.21 (+3.8) Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK 4.05 (+2.4) 4.21 (+3.8) 3.97 (+1.7)
18 4.17 (+0.0) Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo 4.17 (+0.0) 4.09 (+2.5) 4.13 (+3.1)
20 4.14 (+2.4) Liv Nedergaard 2002 Sparta 3.95 (+2.2) 4.14 (+2.4) 3.94 (+3.1)
21 4.06 (+0.0) Clara Reib 2003 Fredensborg AK 4.06 (+0.0) 3.99 (+2.6) 3.94 (+2.6)
27 3.93 (+2.8) Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF 3.56 (+2.3) 3.70 (+0.1) 3.93 (+2.8)
28 3.92 (+2.8) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM X 3.90 (+1.6) 3.92 (+2.8)
29 3.88 (+0.3) Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 3.88 (+0.3) 3.78 (+3.7) 3.74 (+1.7)
32 3.77 (+3.3) Steffani Sørensen 2002 Amager AC 3.77 (+3.3) 3.50 (+3.9) 3.59 (+1.8)
33 3.75 (+1.2) Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC 3.75 (+1.2) 3.66 (+2.8) 3.68 (+2.4)
35 3.73 (+4.1) Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik 2.08 (+1.6) 3.73 (+4.1) 3.66 (+2.5)
38 3.71 (+2.0) Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC 3.67 (+2.7) 3.62 (+0.9) 3.71 (+2.0)
40 3.69 (+2.3) Annika Haldbo 2003 Sparta 3.69 (+2.3) 3.51 (+2.5) X
41 3.65 (+2.4) Anna Brinkmann 2002 Amager AC 3.50 (+0.6) 3.56 (+0.6) 3.65 (+2.4)
42 3.43 (+0.6) Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 3.18 (+0.0) 3.29 (+1.5) 3.43 (+0.6)
44 3.41 (+2.4) Nanna Elmer 2003 Københavns IF 3.39 (+0.0) 3.27 (+2.0) 3.41 (+2.4)
45 3.40 (+2.4) Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC 3.40 (+2.4) 3.40 (+3.3) 3.29 (+2.3)
47 3.28 (+1.9) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.17 (+2.3) 3.28 (+1.9) 3.22 (+1.9)
48 3.17 (+3.7) Asta Grau Bruun 2002 Amager AC 3.17 (+3.7) 2.77 (+2.2) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 302 4.69 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 186 3.60 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
3 476 3.83 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 487 3.48 Annika Truelsen 2003 Sparta
5 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
6 69 4.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 22 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 389 DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
9 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
10 396 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
11 482 4.24 Ida Lyngby 2002 Sparta
12 485 3.61 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
13 670 Julie Svare 2003 Amager AC
14 220 4.22 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
15 390 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
16 391 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
17 481 3.88 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
18 27 4.13 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
19 653 Esther Arce 2002 Amager AC
20 696 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
21 70 DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
22 102 4.69 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
23 470 4.53 Karla Schärfe 2003 Sparta
24 474 4.15 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
25 475 Laura Karstenskov 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 624 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
2 661 Helena Ring 2002 Amager AC
3 469 5.02 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 226 3.70 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 150 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 636 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
7 486 3.91 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
8 29 3.64 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
9 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
10 638 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
11 472 4.24 Josefine Sørensen 2002 Sparta
12 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
13 105 4.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
14 73 4.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
15 646 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
16 83 3.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
17 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
18 394 4.15 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
19 480 4.19 Annika Haldbo 2003 Sparta
20 225 3.56 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
21 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
22 84 3.91 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
23 478 4.31 Liv Nedergaard 2002 Sparta
24 682 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
25 115 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
26 741 Steffani Sørensen 2002 Amager AC
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 12.70 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
3 12.90 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 12.91 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
5 13.16 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 13.22 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 13.33 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
8 13.38 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 509 13.26 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 377 13.05 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
3 512 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 210 12.68 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
5 337 12.76 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
6 511 13.03 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 517 13.24 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
8 692 13.27 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.23 Max Blom 2000 Bagsværd AC X 36.19 X 26.31 37.23 35.57
2 34.19 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik X 25.42 34.19 32.51 X 34.07
3 31.95 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 31.95 X 29.89 X 23.26 X
4 25.85 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 24.93 25.27 23.60 21.62 25.85 22.58
5 25.31 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta X X X 25.31 X X
6 22.79 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF 21.23 18.51 22.79 19.57 19.66 X
DNS Mads Lund 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 499 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
2 498 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 107 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
4 255 23.08 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
5 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
6 38 Max Blom 2000 Bagsværd AC
7 492 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 11.18 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 11.66 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
3 11.92 Emil Frænde 2000 Sparta
4 12.01 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
5 12.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
6 12.36 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 DNS 12.63 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 95 12.10 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
3 495 11.81 Emil Frænde 2000 Sparta
4 159 11.21 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
5 367 11.73 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
6 96 12.01 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
7 493 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
8 491 DNS 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 12.33 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
2 12.73 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
3 12.86 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
4 13.03 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
5 13.15 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 13.57 Julie Højland 1999 Korsør AM
DNS Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
DNS Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 728 13.29 Julie Højland 1999 Korsør AM
2 53 13.07 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 378 12.67 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
4 381 12.22 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
5 315 12.62 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
6 545 DNS 12.94 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 308 13.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
8 216 DNS 13.34 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 10.99 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
2 11.47 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
3 11.54 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 11.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
5 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
6 11.65 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 11.80 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
DNS Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 540 DNS 11.54 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
2 530 11.50 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 258 11.45 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 365 10.98 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
5 538 11.38 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
6 539 11.45 Simon Traoré 1998 Sparta
7 533 11.51 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 100 11.69 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 11.12 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 11.20 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
3 11.36 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
4 11.51 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 11.80 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
6 11.82 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 12.00 Fuad Raga 1996 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 564 11.96 Fuad Raga 1996 Sparta
2 287 11.92 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
3 192 11.34 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
4 566 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 283 11.24 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
6 41 11.67 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
7 113 11.93 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.4
1 12.64 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
2 12.74 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
3 13.32 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 14.75 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
5 15.09 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
DNS Julia Seixas 1996 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 293 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
3 205 13.04 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
4 249 DNS 13.41 Julia Seixas 1996 Københavns IF
5 248 12.81 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
6 147 14.54 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
7 609 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 11.77 Erica Jarder 1986 Sparta
2 12.12 Martha Traoré 1995 Sparta
3 12.54 Sandra Böll 1994 Sparta
4 12.62 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
5 12.78 Laura Tølløse 1997 Sparta
6 13.31 Thea Haahr 1991 Sparta
7 13.34 Emma Vitale 1993 Sparta
8 13.92 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 597 13.21 Emma Vitale 1993 Sparta
2 604 12.87 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 600 12.57 Sandra Böll 1994 Sparta
4 603 11.86 Erica Jarder 1986 Sparta
5 602 12.22 Martha Traoré 1995 Sparta
6 251 12.74 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
7 598