Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 509 13.55 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 619 Ellinor Järnum 2001 IFK Helsingborg
3 337 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
4 519 13.85 Nanna Andersen 2000 Sparta
6 339 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
HEAT 2 / 6
1 358 Eir Persson 2000 IFK Lund
2 512 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 517 13.96 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 515 DNS 14.03 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 618 Agnes Richardsson 2001 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 6
1 675 DNS 14.26 Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 692 13.44 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 303 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta
4 108 13.90 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
5 514 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 4 / 6
1 240 13.79 Louise Moore 2001 Københavns IF
2 361 DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
3 101 14.96 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 615 Bianca Thore 2001 IFK Helsingborg
5 513 DNS 13.82 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
6 377 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
HEAT 5 / 6
1 518 Maria Kragh 2001 Sparta
2 511 13.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 620 Thilda Engstrand 2001 IFK Helsingborg
4 241 DNS 13.94 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
5 34 14.25 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
HEAT 6 / 6
1 235 DNS 14.30 Morvarid Helma Zadeh 2001 Københavns IF
2 614 DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
3 520 Milla de Place Bjørn 2000 Sparta
4 210 13.54 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
5 18 13.88 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
6 242 14.91 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 442 11.98 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 678 12.09 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
3 392 10.51 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
4 217 14.73 Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 631 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
HEAT 2 / 2
1 219 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 450 13.35 Vigga Fich 2004 Sparta
3 330 10.53 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
4 354 11.78 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
5 447 13.23 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 543 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
2 308 1.50 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 164 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 557 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
5 154 1.69 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
6 372 Vera Woelfer 1999 IFK Helsingborg
7 559 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 380 Nicolina Nordkvist 1997 IFK Helsingborg
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 336 DNS Lisa Thelander 1993 IFK Halmstad
2 600 Sandra Böll 1994 Sparta
3 702 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 136 19.99 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
2 359 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund
3 87 18.20 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
4 715 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 466 Christian Lindgreen 2002 Sparta
6 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 459 Linus Lindquist 2002 Sparta
8 451 25.39 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
9 463 Oswald S Carstensen 2002 Sparta
10 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 41.27 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
3 491 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 492 DNS Mads Lund 2000 Sparta
5 292 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 499 28.02 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 43 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 434 14.40 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
4 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 395 DNS 11.45 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
6 170 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 737 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 31 DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
2 432 13.66 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
3 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
4 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
5 438 11.49 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 607 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
7 729 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:25
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 340 Daniel Vencel 2001 IFK Halmstad
2 159 11.56 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
3 695 Mikkel Bertelsen 2000 Amager AC
4 497 13.50 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 494 12.91 Christian Cornelius 2000 Sparta
HEAT 2 / 3
1 125 DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
2 96 12.53 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
3 495 12.13 Emil Frænde 2000 Sparta
4 613 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 367 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
HEAT 3 / 3
1 493 12.42 Gabriel Lausten 2000 Sparta
2 499 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 95 12.21 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
4 491 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 474 10.87 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
2 226 13.15 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 102 10.03 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 220 11.01 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 471 13.37 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 73 10.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 485 11.84 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 126 12.06 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
4 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
5 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
6 353 10.61 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
HEAT 3 / 3
1 150 11.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 470 10.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 225 12.87 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
4 699 15.94 Regitze Friis 2002 Amager AC
5 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
6 302 10.63 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:40
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 97 9.80 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 50 9.16 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 631 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
4 444 9.72 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 681 10.63 Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 166 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 446 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 632 9.64 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
4 445 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 440 10.07 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 3 / 5
1 86 11.35 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
2 392 8.96 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 149 9.60 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 450 9.75 Vigga Fich 2004 Sparta
5 448 10.85 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 4 / 5
1 712 DNS 10.04 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
2 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
3 678 9.53 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
4 447 9.90 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 443 9.52 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 449 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 5 / 5
1 224 9.84 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
2 441 10.41 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 354 9.71 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
4 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
5 219 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:40
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 358 Eir Persson 2000 IFK Lund
2 337 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
3 510 12.93 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 517 12.84 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 34 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 361 DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
8 614 DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:45
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
2 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
3 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
4 661 Helena Ring 2002 Amager AC
5 19 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
6 471 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
7 346 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
8 478 15.94 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 699 Regitze Friis 2002 Amager AC
10 487 Annika Truelsen 2003 Sparta
11 639 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
12 29 12.01 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
13 124 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 195 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
2 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 106 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
4 139 13.35 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
5 136 14.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
6 311 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
HEAT 2 / 2
1 715 11.27 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
2 460 DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
3 454 18.71 Theodor Hvass 2002 Sparta
4 244 14.30 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
5 455 Sofus Lassen 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 382 Isabella Kvist 1998 IFK Helsingborg
2 138 DNS Amalie Nielsen 1998 Hellas Roskilde
3 305 20.55 Marie Kruse 1999 Slagelse Atletik Delta
4 541 35.00 Rikke Andersen 1998 Sparta
5 290 Liv Cantby 1999 Korsør AM
6 164 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
7 542 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 35.86 Linda Åkerman 1971 IFK Halmstad
2 600 Sandra Böll 1994 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:05
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 128 11.10 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
2 190 DNS Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
3 625 10.09 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
4 275 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 191 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
6 745 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 2 / 5
1 165 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
2 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 272 9.40 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
4 37 DNS 9.65 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
5 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
6 189 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
HEAT 3 / 5
1 31 DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
2 98 9.33 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 608 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
4 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
5 134 10.09 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
HEAT 4 / 5
1 437 8.89 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 90 DNS Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
3 726 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
4 148 10.38 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
5 724 10.12 Filip Ravn 2004 Københavns IF
HEAT 5 / 5
1 679 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
2 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 188 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
4 395 DNS 9.37 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
5 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
6 729 8.42 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 13:10
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 559 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 545 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 306 laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik Delta
4 323 14.47 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
5 543 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 366 Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
2 110 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 308 16.89 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 164 17.31 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:10
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:20
START LIST
Antal heats: 9 - I alt videre til næste runde: 12 - Regel: q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 9
1 696 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
2 390 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
3 105 11.43 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 636 12.57 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 226 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 69 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 9
1 670 Julie Svare 2003 Amager AC
2 346 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
3 326 10.46 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
4 225 13.00 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 394 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
6 471 13.42 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 3 / 9
2 396 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
3 391 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
4 478 11.77 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 486 12.09 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 83 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 4 / 9
1 653 11.92 Esther Arce 2002 Amager AC
2 186 12.00 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
3 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
4 624 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
5 302 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
6 476 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
HEAT 5 / 9
1 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
2 482 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 699 12.80 Regitze Friis 2002 Amager AC
4 220 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 137 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
6 469 11.10 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
HEAT 6 / 9
1 480 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 62 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 639 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
4 102 11.53 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 472 12.26 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 646 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
HEAT 7 / 9
1 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
2 115 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
3 233 12.25 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
4 73 11.53 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 487 Annika Truelsen 2003 Sparta
6 22 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
HEAT 8 / 9
1 234 12.30 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
2 638 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
3 84 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 126 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 300 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
6 150 11.53 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 9 / 9
1 481 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 27 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 485 12.64 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 231 11.30 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 682 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
6 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
SCRATCH
1 70 DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
2 389 DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
3 483 DNS Annika Eppers 2002 Sparta
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 598 Thea Haahr 1991 Sparta
6 599 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
SCRATCH
1 605 DNS 14.82 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
2 606 DNS 14.50 Marie Vermund 1995 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
2 496 18.07 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 317 DNS Tobia Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
4 495 14.35 Emil Frænde 2000 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 692 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 54 1.56 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
3 184 1.47 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
4 241 DNS 1.45 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
5 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
6 32 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
7 337 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
8 339 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
9 508 1.47 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
10 510 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
11 324 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 440 3.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
2 648 Deena Grønved Nielsen 2004 Amager AC
3 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
4 678 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
5 450 3.53 Vigga Fich 2004 Sparta
6 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
7 166 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
8 448 2.97 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
9 444 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
10 392 4.29 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
11 631 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
12 50 4.18 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
13 446 3.88 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
14 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
15 443 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
16 712 DNS Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 97 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 632 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
3 449 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 86 2.48 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
5 219 4.09 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 445 3.62 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 223 3.63 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
8 149 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
9 330 4.47 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
10 442 4.10 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
11 441 3.28 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
12 217 Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
13 224 3.43 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
14 681 Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
15 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:35
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 65 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
2 384 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge
3 303 33.00 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta
4 247 21.84 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF
5 82 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK
6 352 Enny Björk 2001 IFK Växjö
7 385 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
8 351 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö
9 240 30.05 Louise Moore 2001 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:45
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 540 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
2 531 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 716 18.33 Villads Clausen 1998 Amager AC
4 539 14.81 Simon Traoré 1998 Sparta
5 341 13.94 Max Hrelja 1998 Linköbings GIF
6 364 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:50
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 134 5.44 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
2 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 170 5.90 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
6 228 7.44 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 272 5.37 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
8 37 7.07 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
9 165 3.14 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
10 431 6.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
11 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
12 430 5.53 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
13 611 Tobias Kjær 2004 Københavns IF
14 626 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo
15 132 5.01 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
16 275 5.72 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
17 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
18 141 7.93 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
19 43 8.19 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
20 437 9.25 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
21 679 Louie Svane 2004 Amager AC
22 438 8.25 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
23 274 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
24 724 7.16 Filip Ravn 2004 Københavns IF
25 726 6.22 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
26 737 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:55
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 291 Andreas Lock Pedersen 1997 Korsør AM
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 13:55
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 593 DNS 14.37 Christian Laugesen 1986 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:05
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 72 DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
2 139 11.87 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
3 244 13.00 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 106 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
5 722 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
HEAT 2 / 5
1 456 11.17 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 457 William Wittendorff 2003 Sparta
3 610 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
4 454 13.45 Theodor Hvass 2002 Sparta
5 453 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 5
1 311 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
2 633 10.81 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
3 612 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 460 DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
5 665 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
HEAT 4 / 5
1 230 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
2 461 11.45 Anders Bang 2002 Sparta
3 462 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 229 DNS 13.00 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
5 465 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
HEAT 5 / 5
1 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 464 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 684 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 715 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 136 10.90 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 450 13.09 Vigga Fich 2004 Sparta
2 392 11.95 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 219 11.77 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 678 11.12 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
5 330 11.28 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
6 442 11.89 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 354 12.17 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
8 447 13.17 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 Evalina Eklund 1999 IK Hinden Friidrott
2 281 31.28 Ane Riber 1999 Køge Atletik
3 550 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
4 282 33.32 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
5 352 Enny Björk 2001 IFK Växjö
6 323 42.67 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
7 351 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö
8 350 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:20
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 13.38 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 103 12.81 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 438 11.67 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 729 10.45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
5 43 11.56 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 387 12.76 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
7 607 13.29 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
8 148 13.57 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:20
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 532 Mads Holm 1999 Sparta
2 100 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 256 31.98 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
4 66 49.59 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 751 Jakob Eltstrøm 1999 IFK Helsingborg
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:30
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 559 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 548 13.50 Simone Hjort 1999 Sparta
3 556 DNS 12.59 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 381 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
5 378 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 3
1 545 13.05 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 315 12.94 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
3 216 13.76 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
4 728 13.80 Julie Højland 1999 Korsør AM
HEAT 3 / 3
1 557 13.70 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 308 12.73 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 53 13.16 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 546 13.99 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 150 11.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 302 10.54 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 73 10.44 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 102 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 470 10.14 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 353 10.52 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
7 474 10.77 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 347 11.15 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 1.67 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
2 246 1.50 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
3 255 1.64 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:40
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 364 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
2 539 11.64 Simon Traoré 1998 Sparta
3 258 11.67 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 533 11.99 Jonathan Aquino 1999 Sparta
5 540 12.14 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 365 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2
1 531 11.98 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 100 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 284 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik
4 530 11.87 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
5 532 12.16 Mads Holm 1999 Sparta
6 538 11.58 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:40
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 438 4.42 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 121 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
4 191 4.15 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
5 274 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
6 432 3.13 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 90 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
8 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
9 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
10 625 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
11 611 Tobias Kjær 2004 Københavns IF
12 272 3.91 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
13 98 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
14 37 3.57 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
15 607 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
16 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
17 134 3.56 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
18 128 3.12 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
19 724 3.50 Filip Ravn 2004 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 132 2.95 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
2 170 3.36 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 228 3.80 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
4 658 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
5 103 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 189 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
7 437 4.76 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
8 43 4.03 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
9 434 3.44 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
10 165 2.66 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
11 190 Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
12 679 Louie Svane 2004 Amager AC
13 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
14 141 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
15 188 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
16 395 3.97 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
17 275 3.81 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
18 726 3.29 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
19 729 4.52 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
20 737 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 715 14.66 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
3 310 13.86 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 139 13.22 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
5 455 13.72 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 136 14.31 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
7 244 14.87 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
Piger 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 14:50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 150 11.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 73 11.24 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 326 10.32 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
4 69 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 220 11.33 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 653 11.59 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 105 11.40 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 102 DNS 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 469 11.05 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 300 11.14 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
5 231 11.29 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
6 353 11.49 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:50
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
2 97 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
4 439 9.46 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
5 445 5.73 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 448 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
7 678 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
8 443 6.56 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
9 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
10 449 Emilie Kirst 2004 Sparta
11 86 4.40 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
12 223 5.49 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
13 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG
2 349 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö
3 677 Lisa Brix 1996 Amager AC
4 323 42.67 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
5 567 35.51 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 15:00
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 366 DNS 16.13 Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
3 110 DNS 15.68 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
4 323 14.98 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
5 545 15.32 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 543 16.03 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
7 308 16.20 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:05
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 332 DNS Hassan Noureddine 1996 IFK Halmstad
2 113 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 215 DNS 11.66 Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
4 566 11.11 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 41 11.34 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 283 11.20 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
2 564 12.52 Fuad Raga 1996 Sparta
3 192 11.27 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
4 287 12.09 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 258 1.90 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 716 1.75 Villads Clausen 1998 Amager AC
3 529 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 284 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 2.00 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 DNS 1.90 Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
2 591 2.01 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:10
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 339 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
2 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
3 82 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK
4 384 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge
5 524 Emma Eriksen 2000 Sparta
6 101 20.75 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 506 21.11 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
8 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
9 184 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 598 Thea Haahr 1991 Sparta
2 156 13.19 Clara Fonnesbæk Jensen 1994 Holte Atletik
3 172 DNS 12.39 Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
4 600 12.80 Sandra Böll 1994 Sparta
5 602 12.00 Martha Traoré 1995 Sparta
6 599 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
HEAT 2 / 2
1 597 13.59 Emma Vitale 1993 Sparta
2 604 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 251 12.72 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
4 157 Cecilie Karoline Biltoft- 1994 Holte Atletik
5 603 11.75 Erica Jarder 1986 Sparta
SCRATCH
1 605 DNS 12.95 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
2 606 DNS 13.24 Marie Vermund 1995 Sparta
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 348 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö
2 168 29.50 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
3 279 43.75 Tenna Riber 1994 Køge Atletik
4 594 53.96 Kathrine Bebe 1991 Sparta
5 183 Maria Sløk Hansen 1983 Hvidovre AM
6 252 29.99 Maria Hansen 1990 Københavns IF
7 319 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 9.41 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 446 9.35 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 678 9.29 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
4 392 9.14 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
5 219 9.26 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 50 9.32 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 632 9.39 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
8 449 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 275 9.41 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 98 9.24 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 191 9.18 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
4 729 8.53 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
5 437 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 272 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
7 679 9.33 Louie Svane 2004 Amager AC
8 167 9.74 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:25
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 212 11.76 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
2 591 11.88 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
3 585 Martin Roe 1992 Sparta
4 583 10.97 Emil Strøm 1993 Sparta
5 207 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
6 259 10.95 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
HEAT 2 / 4
1 312 10.38 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 313 11.56 Kasper Filsø 1990 Skive AM
3 693 13.55 Max Boisen 1988 Amager AC
4 268 11.57 Mathias Skou 1986 Københavns IF
5 209 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4
1 582 11.25 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 592 11.30 Kasper Stærk 1983 Sparta
3 267 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
4 590 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
5 208 11.67 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4
1 369 Mohammad Gholami 1995 IFK Helsingborg
2 587 10.74 Mike Kalisz 1989 Sparta
3 581 11.39 Philip Braun 1990 Sparta
4 314 11.63 Dennis Skødt 1994 Skive AM
5 338 DNS 12.97 Erik Samuelsson 1989 IFK Halmstad
SCRATCH
1 52 DNS 12.10 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
2 211 DNS 11.99 Mathias Adiklanathan Olse 1991 Frederiksberg IF
2 335 DNS Sebastian Johansson 1993 IFK Halmstad
4 383 DNS 10.93 Miguel Angel Lozano 1991 Spanien
5 584 DNS 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 231 DNS 11.49 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 220 11.42 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
3 300 11.04 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
4 326 10.39 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
5 469 10.88 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
6 69 11.25 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 105 11.45 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
8 150 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 15:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 11.57 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 461 11.35 Anders Bang 2002 Sparta
3 136 11.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 633 10.38 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
5 456 10.86 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 457 11.34 William Wittendorff 2003 Sparta
7 139 11.44 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
8 610 11.70 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 302 4.69 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
2 186 3.60 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
3 476 3.83 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 487 3.48 Annika Truelsen 2003 Sparta
5 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
6 69 4.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 22 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 389 DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
9 655 Freja Scharff 2002 Amager AC
10 396 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
11 482 4.24 Ida Lyngby 2002 Sparta
12 485 3.61 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
13 670 Julie Svare 2003 Amager AC
14 220 4.22 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
15 390 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
16 391 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
17 481 3.88 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
18 27 4.13 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
19 653 Esther Arce 2002 Amager AC
20 696 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
21 70 DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
22 102 4.69 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
23 470 4.53 Karla Schärfe 2003 Sparta
24 474 4.15 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
25 475 Laura Karstenskov 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 624 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
2 661 Helena Ring 2002 Amager AC
3 469 5.02 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 226 3.70 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 150 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 636 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
7 486 3.91 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
8 29 3.64 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
9 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
10 638 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
11 472 4.24 Josefine Sørensen 2002 Sparta
12 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
13 105 4.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
14 73 4.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
15 646 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
16 83 3.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
17 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
18 394 4.15 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
19 480 4.19 Annika Haldbo 2003 Sparta
20 225 3.56 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
21 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
22 84 3.91 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
23 478 4.31 Liv Nedergaard 2002 Sparta
24 682 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
25 115 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
26 741 Steffani Sørensen 2002 Amager AC
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 509 13.26 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 377 13.05 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
3 512 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 210 12.68 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
5 337 12.76 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
6 511 13.03 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 517 13.24 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
8 692 13.27 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 499 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
2 498 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 107 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
4 255 23.08 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
5 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
6 38 Max Blom 2000 Bagsværd AC
7 492 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 DNS 12.63 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 95 12.10 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
3 495 11.81 Emil Frænde 2000 Sparta
4 159 11.21 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
5 367 11.73 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
6 96 12.01 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
7 493 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
8 491 DNS 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 728 13.29 Julie Højland 1999 Korsør AM
2 53 13.07 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 378 12.67 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
4 381 12.22 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
5 315 12.62 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
6 545 DNS 12.94 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 308 13.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
8 216 DNS 13.34 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 540 DNS 11.54 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
2 530 11.50 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 258 11.45 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 365 10.98 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
5 538 11.38 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
6 539 11.45 Simon Traoré 1998 Sparta
7 533 11.51 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 100 11.69 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 564 11.96 Fuad Raga 1996 Sparta
2 287 11.92 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
3 192 11.34 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
4 566 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 283 11.24 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
6 41 11.67 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
7 113 11.93 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 293 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
3 205 13.04 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
4 249 DNS 13.41 Julia Seixas 1996 Københavns IF
5 248 12.81 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
6 147 14.54 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
7 609 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 597 13.21 Emma Vitale 1993 Sparta
2 604 12.87 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 600 12.57 Sandra Böll 1994 Sparta
4 603 11.86 Erica Jarder 1986 Sparta
5 602 12.22 Martha Traoré 1995 Sparta
6 251 12.74 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
7 598 13.16 Thea Haahr 1991 Sparta
8 599 13.52 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 534 33.46 August Hallberg 1998 Sparta
3 644 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
4 529 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
5 256 26.23 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 563 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
2 280 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
3 560 43.89 Stefan Mortensen 1993 Sparta
4 562 Albert Kuhlmann 1997 Sparta
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 16:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 585 Martin Roe 1992 Sparta
2 117 Knud Høyer 1946 Greve Atletik
3 178 Andreas Jørgensen 1991 Hvidovre AM
4 572 DNS 56.24 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
5 169 Michael Bruun Jepsen 1965 Hvidovre AM
6 749 Thomas Brinch 1962 Amager AC
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 16:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 583 11.04 Emil Strøm 1993 Sparta
2 587 10.96 Mike Kalisz 1989 Sparta
3 592 10.83 Kasper Stærk 1983 Sparta
4 312 10.47 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
5 585 10.79 Martin Roe 1992 Sparta
6 590 10.88 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
7 268 11.01 Mathias Skou 1986 Københavns IF
8 259 11.11 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:40
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 4.10 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 465 4.09 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
3 136 4.76 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 139 4.81 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
5 106 DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
6 456 4.67 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
7 72 DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
8 610 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
9 230 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
10 453 4.14 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
11 87 4.01 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
12 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
13 665 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
14 466 3.72 Christian Lindgreen 2002 Sparta
15 311 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
16 229 DNS 3.47 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
17 612 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
18 460 DNS 4.35 Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
19 684 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
20 463 4.53 Oswald S Carstensen 2002 Sparta
21 715 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
22 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
23 454 3.63 Theodor Hvass 2002 Sparta
24 455 4.91 Sofus Lassen 2003 Sparta
25 462 Vincent Birkemose 2003 Sparta
26 722 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 330 76.25 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
3 447 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 442 70.36 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 217 98.96 Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 444 75.30 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 440 89.68 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
9 446 75.61 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
10 354 DNS Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
11 219 DNS 79.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
12 727 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
13 744 65.20 Emma Kiplagat 2004 Kolding KFUM
SCRATCH
1 712 DNS 81.10 Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
Drenge 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 17:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 132 94.17 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
3 432 85.61 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 272 DNS 76.19 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 436 69.75 Lucas Ravn 2004 Sparta
6 395 DNS 73.62 Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
7 43 69.72 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
8 134 78.45 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
9 431 78.69 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
10 658 82.83 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
2 128 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
3 167 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 90 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
5 31 DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
6 275 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
8 274 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
9 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
10 607 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
11 745 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
SCRATCH
1 37 DNS Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 17:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 152 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 344 1.50.96 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
3 137 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
4 62 1.47.18 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 300 1.53.29 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
6 661 1.50.13 Helena Ring 2002 Amager AC
7 10 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
8 468 1.49.95 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
9 484 1.59.12 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
10 196 DNS Agnes Rold 2002 Helsingør Atletik
11 140 1.53.06 Emilie Bøg Ekholm 2002 Hellas Roskilde
12 347 1.58.0 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
13 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 17:25
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 562 Albert Kuhlmann 1997 Sparta
2 561 55.28 Mads Christiansen 1997 Sparta
3 320 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG
4 114 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 155 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
6 563 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at 17:25
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Lukas BJørnvad 1995 Roar Atletik
2 749 Thomas Brinch 1962 Amager AC
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 17:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 466 1.53.88 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 459 1.43.20 Linus Lindquist 2002 Sparta
3 57 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
4 72 DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 327 1.43.03 Albin Öberg 2004 Eslöv AI
6 461 1.46.90 Anders Bang 2002 Sparta
7 453 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
9 87 DNS Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
11 452 1.45.45 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
SCRATCH
1 633 DNS Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 665 DNS 1.47.92 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 17:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 615 DNS Bianca Thore 2001 IFK Helsingborg
2 67 2.51.00 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
3 505 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
5 101 2.45.20 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 376 DNS Kristin Johnsson 2000 IFK Helsingborg
7 48 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 203 2.42.0 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
2 725 DNS 2.45.00 Mira Aamann-Christensen 2000 Københavns IF
3 239 2.35.66 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
4 11 2.35.0 Augusta Maria Grønborg Ch 2000 Blovstrød Løverne
5 523 2.19.57 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
6 202 2.31.0 Elena Johansen 2001 Helsingør Atletik
7 522 2.36.53 Frida Schledermann 2001 Sparta
SCRATCH
1 184 DNS Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 DNS 2.22.66 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
2 42 2.37.89 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
3 317 Tobia Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
4 56 2.30.97 Kristian Brammer Carstens 2001 Ballerup AK
5 144 2.26.00 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 Hellas Roskilde
6 245 2.24.86 Villads Schou 2001 Københavns IF
7 501 Sofus Fich 2001 Sparta
8 246 2.34.21 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
9 627 DNS 2.09.74 Micki Borgen Morell 2000 Olympia Maribo
10 197 2.12.0 Mikkel M Stamp 2000 Helsingør Atletik
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 706 DNS 2.07.74 Simon Holst 1998 Amager AC
2 373 Eric Nilsson 1999 IFK Helsingborg
3 93 2.22.0 Rasmus Wiese 1999 Fremas Holbæk
4 12 2.15.0 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
5 371 Frederik Norstedt 1999 IFK Helsingborg
6 370 Tobias Lorentzon 1999 IFK Helsingborg
7 204 2.20.0 Lucas La Cour 1999 Helsingør Atletik
8 13 2.15.0 Andreas Nielsen 1998 Blovstrød Løverne
9 143 2.26.00 Kasper Pontoppindan Jense 1999 Hellas Roskilde
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 555 2.12.68 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
2 375 Olivia Kempi 1998 IFK Helsingborg
3 286 2.19.26 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
4 61 DNS 2.28.98 Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
5 59 2.27.72 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
6 285 2.18.59 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
7 554 2.25.88 Johanna Munch Skyvl 1999 Sparta
8 374 Sofia Voss 1999 IFK Helsingborg
9 552 2.26.29 Clara Kall 1999 Sparta
10 553 2.45.85 Maya Desmond 1999 Sparta
11 39 2.11.79 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 18:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 2.25.0 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
2 342 Sara Salomonsson 1997 Ängelholm IF
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 18:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Rihana Shemsu 1996 Malmö AI
SCRATCH
1 33 DNS 2.10.12 Josefine Rytter 1994 Bagsværd AC
2 173 DNS 2.15.0 Tanja Ravnholt 1987 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 18:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 589 2.08.71 Raiey Samson Babosho 1996 Sparta
2 92 3.05.0 Lucas Balling 1997 Fremas Holbæk
HEAT 2 / 2
10 746 1.59.20 Kevin Gullstrand 1997 Öresund FK
SCRATCH
1 714 DNS 2.11.33 Thor Friis Skifte 1997 Amager AC
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 18:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 99 2.13.66 Nicolai Ytte 1985 Greve Atletik
2 580 Romain Baudet 1992 Sparta
3 270 Martin Højland Nielsen 1993 Københavns IF
4 579 Leon Kofoed Andersen 1991 Sparta
5 294 3.00.0 Nikolaj Mortensen 1995 Nyvest Atletik
6 185 Alexander Noordegraaf 1992 Hvidovre AM
7 575 2.14.0 Henrik Bierbum Bacher 1986 Sparta
8 578 2.10.0 Luca Dellantonio 1990 Sparta
9 588 2.09.31 Mohammed Hersi 1994 Sparta
10 752 Per Ytte 1955 Sparta
11 262 2.04.00 Søren Brasen 1984 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 142 1.56.00 Mathias Danielsen 1993 Hellas Roskilde
2 736 2.00.00 Nicholai Zickert 1984 Amager AC
3 574 2.05.0 Jonah Williams 1994 Sparta
4 145 2.03.00 Rasmus Gregersen 1995 Herning Løbeklub
5 58 DNS 1.58.54 Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
6 732 1.52.19 Mattias Ohlsson 1994 Öresund FK
7 731 2.00.50 Sebastian Persson 1991 Öresund FK
9 571 DNS 1.54.39 Frederik Furstenberg 1993 Sparta
Piger 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 691 Mathilde Birger Larsen 2011 Amager AC
2 663 Isolde Skytte Svenningsen 2010 Amager AC
3 704 Sia Arvedsen 2011 Amager AC
4 640 Aura Ruus 2011 Amager AC
5 659 Hedvig Simper Skovgaard 2010 Amager AC
6 733 Nora Wenstrøm 2011 Amager AC
7 738 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev Atletik
8 742 Emma Brandt 2010 Amager AC
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 489 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta
2 490 1.94 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
3 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 488 3.10 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
5 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 3.58 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 36 3.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 104 Malou Bilsgaard 2007 Greve Atletik
4 135 3.03 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
5 130 2.91 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
6 299 3.27 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
7 635 Anna B Andersen 2006 Amager AC
8 713 Thit Tore Jensen 2007 Amager AC
9 422 3.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
10 429 2.88 Freja Abraham 2006 Sparta
11 218 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF
12 421 3.39 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
13 423 2.99 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
14 426 2.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
15 45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
16 634 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
17 425 3.27 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
18 427 2.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
19 28 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
20 645 Clara Hagner Sørensen 2007 Amager AC
21 689 Marie Maag Jensen 2006 Amager AC
22 428 DNS 2.92 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
23 133 2.32 Anna Solvang 2007 Hellas Roskilde
24 660 DNS Helena Hjorth 2007 Amager AC
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 420 5.18 Asger Abraham 2006 Sparta
2 683 DNS Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
3 127 4.24 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
4 47 5.94 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
5 46 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
6 171 David Rogge 2006 Hvidovre AM
7 412 5.28 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
8 120 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
9 276 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
10 700 Rolf Riisager 2006 Amager AC
11 334 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
12 278 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 478 27.10 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 351 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö
3 385 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
4 64 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
5 360 Jennifer Quick 2000 IFK Lund
6 295 Vicki Dahl 2000 Stoholm
7 517 30.86 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
8 384 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge
9 352 Enny Björk 2001 IFK Växjö
Drenge 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 707 Simon Juhl Urup 2010 Amager AC
2 717 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
3 697 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager AC
4 388 Nils Lindberg 2010 IF Linnea Friidrott
5 666 Johan Sigur Svendsen 2011 Amager AC
6 709 Stellan Johan Luth-Svan 2010 Amager AC
7 641 Benjamin Sauer Nielsen 2010 Amager AC
8 129 11.69 August Lykke Evensen 2010 Hellas Roskilde
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:15
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 409 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
2 676 Line Svare 2008 Amager AC
3 402 8.53 Emily Osula 2008 Sparta
4 410 Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta
5 404 10.27 Wilma Anna Haynes 2009 Sparta
6 710 Susanna Ring 2008 Amager AC
7 673 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
HEAT 2 / 4
1 687 Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC
2 657 Gro Arvedsen 2009 Amager AC
3 647 Dagmar Walther 2009 Amager AC
4 690 Marika Gro Robrahn 2009 Amager AC
5 407 9.63 Salma Mittag 2008 Sparta
6 131 9.51 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
7 734 Ava Wenstrøm 2009 Amager AC
HEAT 3 / 4
1 123 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
2 649 Edith Riisager 2009 Amager AC
3 158 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
4 708 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
5 393 Alice Hermundstad 2008 IF Linnea Friidrott
6 406 8.04 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
7 651 Elisabeth Dollerup Bruun 2009 Amager AC
HEAT 4 / 4
1 403 8.60 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
2 705 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
3 411 Theresa Dommer 2009 Sparta
4 1 Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
5 408 Elvira Ramsgaard 2009 Sparta
6 405 9.92 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
7 674 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC
8 748 Alma Pedersen 2009 Amager AC
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 400 7.80 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
2 399 9.10 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
3 40 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
4 694 Max Wittbold Nielsen 2008 Amager AC
5 398 8.10 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
6 397 8.75 William Thøgersen 2008 Sparta
HEAT 2 / 3
1 44 Soham Patel 2009 Bagsværd AC
2 711 Sylvester Kofoed Pedersen 2008 Amager AC
3 288 Sylvester Kurt Ibsen 2009 Køge Atletik
4 401 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
5 309 Theis Svensson 2008 Slagelse Atletik Delta
6 667 Jonas Skov Gretlund 2009 Amager AC
HEAT 3 / 3
1 718 DNS William Regel Jørgensen 2008 Amager AC
2 680 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
3 669 Julian Ruus 2008 Amager AC
4 686 Magnus Wulff 2008 Amager AC
5 21 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
6 685 Magnus Svanhardt 2008 Amager AC
7 622 Cornelius Hellerup Heide 2008 Roar Atletik
Piger 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 659 Hedvig Simper Skovgaard 2010 Amager AC
2 691 Mathilde Birger Larsen 2011 Amager AC
3 640 Aura Ruus 2011 Amager AC
4 704 Sia Arvedsen 2011 Amager AC
5 663 Isolde Skytte Svenningsen 2010 Amager AC
6 733 Nora Wenstrøm 2011 Amager AC
7 738 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev Atletik
8 742 Emma Brandt 2010 Amager AC
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
2 439 37.14 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
3 652 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
4 162 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 444 24.12 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
7 86 16.00 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
8 166 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
9 330 29.00 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
10 441 23.20 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
11 446 20.77 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
12 50 42.07 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
13 632 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
14 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
Drenge 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 10:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 388 Nils Lindberg 2010 IF Linnea Friidrott
2 129 8.61 August Lykke Evensen 2010 Hellas Roskilde
3 709 Stellan Johan Luth-Svan 2010 Amager AC
4 666 Johan Sigur Svendsen 2011 Amager AC
5 707 Simon Juhl Urup 2010 Amager AC
6 641 Benjamin Sauer Nielsen 2010 Amager AC
7 697 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager AC
8 717 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
9 743 Theo Trads Steinbeck 2010 Amager AC
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 705 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
2 408 Elvira Ramsgaard 2009 Sparta
3 708 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
4 403 2.76 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
5 647 Dagmar Walther 2009 Amager AC
6 407 2.21 Salma Mittag 2008 Sparta
7 411 1.88 Theresa Dommer 2009 Sparta
8 674 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC
9 131 1.90 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
10 690 Marika Gro Robrahn 2009 Amager AC
11 657 Gro Arvedsen 2009 Amager AC
12 673 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
13 409 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
14 710 Susanna Ring 2008 Amager AC
15 649 Edith Riisager 2009 Amager AC
16 123 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
17 402 2.08 Emily Osula 2008 Sparta
18 651 Elisabeth Dollerup Bruun 2009 Amager AC
19 404 2.02 Wilma Anna Haynes 2009 Sparta
20 406 2.49 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
21 158 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
22 405 2.22 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
23 687 Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC
24 676 Line Svare 2008 Amager AC
25 410 Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta
26 1 Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
27 393 Alice Hermundstad 2008 IF Linnea Friidrott
28 734 Ava Wenstrøm 2009 Amager AC
29 748 Alma Pedersen 2009 Amager AC
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:45
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
2 153 11.09 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
3 77 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 498 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
5 492 DNS Mads Lund 2000 Sparta
6 491 Alexander Haugeby 2000 Sparta
7 38 Max Blom 2000 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:45
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 550 36.38 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
2 549 38.86 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta
3 630 Laura Pauska 1999 Olympia Maribo
4 350 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö
5 325 Evalina Eklund 1999 IK Hinden Friidrott
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 2 at 10:45
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 297 Sofie Dahl 1997 Stoholm
2 349 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö
3 567 40.03 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
4 385 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF
5 750 Sandra Sather IFK Helsingborg
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 688 Marcus Dyreby Kock 2006 Amager AC
2 334 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
3 700 Rolf Riisager 2006 Amager AC
4 417 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 414 10.29 Oswald Lindquist 2006 Sparta
6 15 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
HEAT 2 / 4
1 720 Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC
2 643 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 650 Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC
4 276 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
5 127 10.69 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
6 420 11.23 Asger Abraham 2006 Sparta
7 187 9.45 Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM
HEAT 3 / 4
1 418 11.99 William Hvass 2006 Sparta
2 415 DNS 10.43 Tobias Zeberg 2007 Sparta
3 120 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
4 413 9.59 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
5 278 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 683 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
HEAT 4 / 4
1 171 David Rogge 2006 Hvidovre AM
2 24 12.37 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd AC
3 49 William addyman 2007 Bagsværd AC
4 416 10.41 Anders Silleborg 2007 Sparta
5 47 10.18 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 46 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 527 4.10 Aske Petersen 1998 Sparta
2 100 4.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 74 DNS 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
4 199 2.30 Mikkel Ehlern Andersen 1999 Helsingør Atletik
5 528 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 672 Kristian Kolbye 1996 Amager AC
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 11:00
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 288 Sylvester Kurt Ibsen 2009 Køge Atletik
2 309 Theis Svensson 2008 Slagelse Atletik Delta
3 685 Magnus Svanhardt 2008 Amager AC
4 694 Max Wittbold Nielsen 2008 Amager AC
5 667 Jonas Skov Gretlund 2009 Amager AC
6 622 Cornelius Hellerup Heide 2008 Roar Atletik
7 718 DNS William Regel Jørgensen 2008 Amager AC
8 686 Magnus Wulff 2008 Amager AC
9 711 Sylvester Kofoed Pedersen 2008 Amager AC
10 400 19.46 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
11 397 13.11 William Thøgersen 2008 Sparta
12 40 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
13 669 Julian Ruus 2008 Amager AC
14 21 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
15 680 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
16 401 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
17 399 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
18 44 Soham Patel 2009 Bagsværd AC
19 398 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:10
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 689 Marie Maag Jensen 2006 Amager AC
2 660 Helena Hjorth 2007 Amager AC
3 428 DNS 11.67 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
4 634 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 429 11.23 Freja Abraham 2006 Sparta
6 135 10.0 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
7 421 10.21 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
HEAT 2 / 3
1 422 11.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 104 Malou Bilsgaard 2007 Greve Atletik
3 701 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
4 130 11.15 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
5 425 10.08 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 645 Clara Hagner Sørensen 2007 Amager AC
7 635 Anna B Andersen 2006 Amager AC
HEAT 3 / 3
1 713 Thit Tore Jensen 2007 Amager AC
2 427 10.77 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 426 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
4 45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 299 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
6 25 10.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
7 218 12.26 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
2 301 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
3 484 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 470 1.50 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 481 1.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 69 1.35 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 468 1.30 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
8 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
9 474 1.35 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
10 696 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
11 467 1.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
12 477 1.40 Flora Chalmer 2003 Sparta
13 80 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK
14 653 Esther Arce 2002 Amager AC
15 624 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
16 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 683 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
2 23 2.81 Frederik Bach Jensen Bach 2007 Bagsværd AC
3 171 David Rogge 2006 Hvidovre AM
4 334 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
5 127 3.34 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
6 414 3.06 Oswald Lindquist 2006 Sparta
7 276 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
8 650 Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC
9 628 Louis Præst Jaqué 2006 Olympia Maribo
10 418 2.35 William Hvass 2006 Sparta
11 643 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
12 187 3.89 Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM
13 700 Rolf Riisager 2006 Amager AC
14 417 2.91 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
15 416 3.16 Anders Silleborg 2007 Sparta
16 47 3.45 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
17 120 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
18 412 2.64 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
19 419 2.86 Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
20 413 4.02 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
21 278 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
22 49 William addyman 2007 Bagsværd AC
23 720 Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC
24 46 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 11:15
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 30.60 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 430 32.48 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
3 43 44.74 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 608 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
5 90 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
6 679 Louie Svane 2004 Amager AC
7 433 32.12 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
8 272 31.03 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
9 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
10 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
11 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
12 227 Leon Hamann 2005 Københavns IF
13 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
14 626 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo
15 435 33.40 Hakeem Ali 2005 Sparta
16 228 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
Piger 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 691 Mathilde Birger Larsen 2011 Amager AC
2 659 Hedvig Simper Skovgaard 2010 Amager AC
3 663 Isolde Skytte Svenningsen 2010 Amager AC
4 640 Aura Ruus 2011 Amager AC
5 704 Sia Arvedsen 2011 Amager AC
6 733 Nora Wenstrøm 2011 Amager AC
7 738 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev Atletik
8 742 Emma Brandt 2010 Amager AC
Drenge 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
2 666 Johan Sigur Svendsen 2011 Amager AC
3 697 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager AC
4 388 Nils Lindberg 2010 IF Linnea Friidrott
5 641 Benjamin Sauer Nielsen 2010 Amager AC
6 709 Stellan Johan Luth-Svan 2010 Amager AC
7 129 1.60 August Lykke Evensen 2010 Hellas Roskilde
8 707 Simon Juhl Urup 2010 Amager AC
9 743 Theo Trads Steinbeck 2010 Amager AC
Kvinder senior - Hammerkast - Day 2 at 11:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 356 Felicia Hast 1993 IFK Lund
2 350 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö
3 183 Maria Sløk Hansen 1983 Hvidovre AM
4 357 Malin Jönsson 1995 IFK Lund
5 596 55.07 Louise Odgaard 1993 Sparta
6 168 39.50 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM
7 595 62.20 Celina Julin 1994 Sparta
8 355 DNS Johanna Bergmann 1993 IFK Lund
9 349 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö
10 348 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö
Piger 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:35
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 440 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
2 446 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 271 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
4 330 14.95 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
5 331 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
7 333 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
8 149 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 445 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 652 18.69 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
3 447 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 354 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
5 97 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
6 392 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
7 50 15.36 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 219 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 11:40
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 4.16 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 28 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 421 5.32 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 423 4.59 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
5 218 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF
6 424 5.23 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 660 Helena Hjorth 2007 Amager AC
8 45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:45
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 405 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
2 710 Susanna Ring 2008 Amager AC
3 676 Line Svare 2008 Amager AC
4 705 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
5 708 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
6 131 7.70 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
7 402 Emily Osula 2008 Sparta
8 649 Edith Riisager 2009 Amager AC
9 393 Alice Hermundstad 2008 IF Linnea Friidrott
10 403 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
11 674 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC
12 687 Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC
13 647 Dagmar Walther 2009 Amager AC
14 408 Elvira Ramsgaard 2009 Sparta
15 409 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
16 411 Theresa Dommer 2009 Sparta
17 657 Gro Arvedsen 2009 Amager AC
18 407 Salma Mittag 2008 Sparta
19 406 10.32 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
20 673 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
21 690 Marika Gro Robrahn 2009 Amager AC
22 1 Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
23 404 Wilma Anna Haynes 2009 Sparta
24 123 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
25 410 Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta
26 158 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
27 651 Elisabeth Dollerup Bruun 2009 Amager AC
28 734 Ava Wenstrøm 2009 Amager AC
29 748 Alma Pedersen 2009 Amager AC
Drenge 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:50
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
2 170 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 227 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 435 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 658 17.54 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
6 625 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
HEAT 2 / 3
1 132 19.38 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
2 141 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
3 128 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
4 679 Louie Svane 2004 Amager AC
5 438 15.13 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 43 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 275 DNS Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 431 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 272 15.07 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 16 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 729 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
SCRATCH
1 434 DNS 17.82 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
Drenge 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 12:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 309 Theis Svensson 2008 Slagelse Atletik Delta
2 400 2.82 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 288 DNS Sylvester Kurt Ibsen 2009 Køge Atletik
4 669 Julian Ruus 2008 Amager AC
6 397 2.40 William Thøgersen 2008 Sparta
7 680 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
8 694 Max Wittbold Nielsen 2008 Amager AC
9 40 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
10 686 Magnus Wulff 2008 Amager AC
11 685 Magnus Svanhardt 2008 Amager AC
12 21 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
13 667 Jonas Skov Gretlund 2009 Amager AC
14 399 2.20 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
15 44 Soham Patel 2009 Bagsværd AC
16 398 2.54 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
17 718 DNS William Regel Jørgensen 2008 Amager AC
18 401 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
19 711 Sylvester Kofoed Pedersen 2008 Amager AC
20 622 Cornelius Hellerup Heide 2008 Roar Atletik
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 422 10.93 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 299 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
3 421 10.40 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 425 10.06 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 25 10.16 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 130 10.48 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
7 135 10.71 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
8 429 10.98 Freja Abraham 2006 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:10
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 619 Ellinor Järnum 2001 IFK Helsingborg
2 376 DNS Kristin Johnsson 2000 IFK Helsingborg
3 525 4.66 Sara Vardar 2000 Sparta
4 101 4.07 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 506 DNS 3.92 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
6 163 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 241 DNS 4.16 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
8 20 5.41 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
9 516 4.35 Améli Kampp 2001 Sparta
10 509 5.43 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
11 618 DNS Agnes Richardsson 2001 IFK Helsingborg
12 237 4.40 Vibha Soren 2001 Københavns IF
13 617 DNS Minna Persson 2001 IFK Helsingborg
14 620 Thilda Engstrand 2001 IFK Helsingborg
15 520 3.74 Milla de Place Bjørn 2000 Sparta
16 692 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
17 614 DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
18 247 4.03 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF
19 518 4.34 Maria Kragh 2001 Sparta
20 238 4.17 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
21 519 DNS 4.39 Nanna Andersen 2000 Sparta
23 616 DNS Elvira Wrigström 2001 IFK Helsingborg
24 242 3.75 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
25 236 DNS 4.08 Yasmine Abbouch 2001 Københavns IF
26 240 Louise Moore 2001 Københavns IF
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 2 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 10.54 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
2 15 10.31 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
3 643 10.12 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 187 9.66 Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM
5 413 9.94 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
6 414 10.27 Oswald Lindquist 2006 Sparta
7 47 10.41 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
8 127 10.63 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 386 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
2 485 7.45 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 277 7.14 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
4 344 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
5 124 9.07 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 661 Helena Ring 2002 Amager AC
7 347 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
8 469 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
9 353 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
10 394 9.49 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
11 478 9.36 Liv Nedergaard 2002 Sparta
12 84 6.80 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
13 390 DNS Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
14 146 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
15 150 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
16 475 Laura Karstenskov 2002 Sparta
17 699 Regitze Friis 2002 Amager AC
18 471 7.34 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
19 179 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
20 472 7.05 Josefine Sørensen 2002 Sparta
21 623 DNS Akacia Helmundt 2002 Hvidovre AM
22 83 6.11 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
23 477 Flora Chalmer 2003 Sparta
24 479 8.77 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
25 19 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
26 304 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
27 741 DNS Steffani Sørensen 2002 Amager AC
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 2 at 12:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik
2 151 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev Atletik
3 498 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 107 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
5 77 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
6 153 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
Piger 10-11 år - 100 meter - Day 2 at 12:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 271 16.08 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
2 149 15.44 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 446 15.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 330 14.90 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
5 219 15.20 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 392 15.29 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
7 50 15.48 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 354 16.09 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 16.30 Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
2 650 Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC
3 720 Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC
4 334 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
5 171 David Rogge 2006 Hvidovre AM
6 278 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 24 12.85 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd AC
8 412 31.52 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
9 628 Louis Præst Jaqué 2006 Olympia Maribo
10 46 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
11 700 Rolf Riisager 2006 Amager AC
12 643 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
13 417 17.60 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
14 276 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
15 683 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
Drenge 10-11 år - 100 meter - Day 2 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 15.68 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 272 15.28 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 438 14.90 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 729 13.81 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
5 43 14.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 435 15.12 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 431 15.39 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 679 15.82 Louie Svane 2004 Amager AC
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 506 2.14 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
2 507 Nicola Malling 2001 Sparta
3 508 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
4 54 3.30 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
5 108 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 306 3.40 laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik Delta
2 671 Kate Ladefoged 1998 Amager AC
3 747 Johanne Auener 1998 Herlufsholm ATM
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 12:30
Kvinder senior - Stangspring - Day 2 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 68 DNS 2.70 Astrid Wied-Christiansen 1995 Ballerup AK
2 51 3.40 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK
3 656 Freyja Anderberg 1993 Amager AC
Piger 8-9 år - 400 meter - Day 2 at 12:45
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
2 660 Helena Hjorth 2007 Amager AC
3 429 Freja Abraham 2006 Sparta
4 713 Thit Tore Jensen 2007 Amager AC
5 36 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
6 299 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
7 133 Anna Solvang 2007 Hellas Roskilde
8 135 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
HEAT 2 / 2
1 427 1.02.35 Helene Salomonsen 2007 Sparta
2 426 98.31 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
3 425 89.82 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
4 194 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør Atletik
5 424 95.88 Pil Nedergaard 2006 Sparta
7 701 87.53 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
8 28 1.32.29 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
9 635 85.89 Anna B Andersen 2006 Amager AC
10 130 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
SCRATCH
1 428 DNS 99.75 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 2 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 679 Louie Svane 2004 Amager AC
2 128 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
3 228 1.30 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
4 170 1.10 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 148 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
6 433 1.05 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 438 1.33 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
7 272 1.00 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
8 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
9 664 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
10 316 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 12:45
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 629 Mathias Jørgensen 1999 Olympia Maribo
2 81 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
3 534 45.14 August Hallberg 1998 Sparta
4 296 Hans Barrett 1999 Stoholm
5 116 Thomas Holm 1999 Greve Atletik
6 256 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
7 63 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
8 257 Johan Lehtonen 1999 Københavns IF
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 2 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 119 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 244 14.52 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
3 451 26.39 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 136 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
5 703 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
6 633 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
7 463 26.83 Oswald S Carstensen 2002 Sparta
8 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
9 458 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
10 465 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
11 359 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund
12 122 Aksel Ø. Lange 2003 Greve Atletik
13 87 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
14 715 DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
15 460 Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
16 106 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
17 455 19.12 Sofus Lassen 2003 Sparta
18 461 20.06 Anders Bang 2002 Sparta
Drenge 8-9 år - 400 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 171 David Rogge 2006 Hvidovre AM
2 15 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
3 416 Anders Silleborg 2007 Sparta
4 49 William addyman 2007 Bagsværd AC
5 328 DNS Viggo Öberg 2006 Eslöv AI
6 278 DNS Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 688 Marcus Dyreby Kock 2006 Amager AC
8 334 DNS Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
HEAT 2 / 2
1 420 Asger Abraham 2006 Sparta
2 683 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
3 414 83.73 Oswald Lindquist 2006 Sparta
4 637 Asger Mogensen 2007 Amager AC
5 628 Louis Præst Jaqué 2006 Olympia Maribo
6 413 73.34 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
7 419 94.65 Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
8 643 91.01 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
9 700 88.34 Rolf Riisager 2006 Amager AC
Piger 10-11 år - 800 meter - Day 2 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 219 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 442 2.46.83 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 271 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
4 162 3.14.0 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 444 2.46.92 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 26 2.48.00 Frida schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
7 447 3.13.00 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 727 DNS Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
9 744 2.27.35 Emma Kiplagat 2004 Kolding KFUM
10 86 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
Drenge 10-11 år - 800 meter - Day 2 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 2.42.68 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
2 275 DNS Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 431 2.46.02 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 435 3.25.72 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 16 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
6 387 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
7 227 Leon Hamann 2005 Københavns IF
8 91 2.49.0 Hjalte Dalskov 2005 Fremas Holbæk
9 436 2.32.41 Lucas Ravn 2004 Sparta
10 658 DNS 3.00.41 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
11 90 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 216 DNS Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
2 372 DNS Vera Woelfer 1999 IFK Helsingborg
3 548 5.25 Simone Hjort 1999 Sparta
4 214 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
5 542 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
6 558 4.81 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
7 315 5.45 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
8 138 DNS Amalie Nielsen 1998 Hellas Roskilde
9 378 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
10 543 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
11 559 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 147 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
2 604 5.84 Laura Tølløse 1997 Sparta
Kvinder senior - Længdespring - Day 2 at 13:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 68 DNS Astrid Wied-Christiansen 1995 Ballerup AK
2 51 DNS Caroline Ranners 1995 Ballerup AK
3 250 DNS 5.90 May Zerzut 1994 Københavns IF
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 13:30
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 230 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
2 244 6.90 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
3 119 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 463 9.63 Oswald S Carstensen 2002 Sparta
5 464 7.07 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 310 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
7 87 5.75 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
8 633 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
9 136 7.95 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
10 451 9.00 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
11 466 7.51 Christian Lindgreen 2002 Sparta
12 359 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 2 at 13:30
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 175 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
Mænd senior - Hammerkast - Day 2 at 13:30
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 343 Mattias Grundström 1993 Ängelholm IF
2 573