Tårnby Games • 2015 May 02 - May 03 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: +1.1
1 q 12.76 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
2 q 13.26 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 13.94 Nanna Andersen 2000 Sparta
4 14.10 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad
5 14.98 Ellinor Järnum 2001 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.0
1 q 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.24 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 13.98 Eir Persson 2000 IFK Lund
4 14.73 Agnes Richardsson 2001 IFK Helsingborg
DNS Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
HEAT 3 / 6 - Wind: +3.0
1 q 13.27 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 13.66 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta
3 13.70 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 13.71 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.0
1 q 13.05 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
2 13.49 Louise Moore 2001 Københavns IF
3 14.48 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 15.89 Bianca Thore 2001 IFK Helsingborg
DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
DNS Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
HEAT 5 / 6 - Wind: +3.9
1 q 13.03 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 13.37 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 13.47 Maria Kragh 2001 Sparta
4 15.29 Thilda Engstrand 2001 IFK Helsingborg
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.9
1 q 12.68 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 13.57 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
3 13.98 Milla de Place Bjørn 2000 Sparta
4 15.12 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
DNS Morvarid Helma Zadeh 2001 Københavns IF
DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.7
1 q 11.12 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 q 11.89 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 11.95 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
4 14.12 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
DNF Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.9
1 q 11.28 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 q 11.77 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 12.17 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
4 q 13.09 Vigga Fich 2004 Sparta
5 q 13.17 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 148 151 154 157 160 163 166
1 1.63 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O XO O O O XXX
2 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O O O XO XO XXX
3 1.51 Emilie R. Hansen 1999 Sparta XXO O XO XXX
4 1.48 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O XXX
5 1.48 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XXO XXO XXX
6 1.40 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta O O O XXX
7 1.40 Vera Woelfer 1999 IFK Helsingborg XO O XO XXX
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 148 151 154 157
1 1.54 Nicolina Nordkvist 1997 IFK Helsingborg O O O O XXO XXX
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 163 166 169 172 175 178 181
1 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC O O O O O XXO XXX
2 1.72 Sandra Böll 1994 Sparta O O O O XO XXX
DNS Lisa Thelander 1993 IFK Halmstad
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.59 Andreas Henriksson 2002 IFK Lund 33.38 X 29.03 25.03 33.59 23.81
2 28.96 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 28.96 27.62 27.10 X 28.40 28.60
3 27.20 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 25.84 23.95 20.29 X 27.20 27.12
4 22.85 Christian Lindgreen 2002 Sparta 14.76 19.35 X 22.85 18.50 17.05
5 17.75 Linus Lindquist 2002 Sparta X X 17.75
6 16.76 Sebastian Monneret 2003 Amager AC X 16.76 16.49 X X 16.40
7 16.50 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 16.50 13.52 15.05 15.21 14.51 X
8 15.17 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 15.17 X 12.85
9 15.16 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde X X 15.16
10 14.44 Oswald S Carstensen 2002 Sparta X X 14.44
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 48.26 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 46.24 45.31 43.98 46.19 48.26 X
2 44.09 Christian Cornelius 2000 Sparta 42.66 44.09 41.48 43.05 X X
3 35.56 Alexander Haugeby 2000 Sparta 32.60 35.56 X 27.34 28.95 X
4 34.50 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 33.43 34.50 33.42 31.46 X 29.83
5 31.67 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik 23.32 28.32 31.67 24.22 25.00 27.58
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:10
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.5
1 q 11.56 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 q 12.76 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
3 q 12.81 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
4 q 13.38 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 14.04 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
6 14.43 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
DNS Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.3
1 q 10.45 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 q 11.67 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
3 q 13.29 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
4 q 13.57 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
5 14.59 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
6 16.18 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.2
1 q 11.21 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 12.63 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 12.86 Mikkel Bertelsen 2000 Amager AC
4 12.89 Daniel Vencel 2001 IFK Halmstad
5 13.60 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +4.0
1 q 11.73 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
2 q 11.81 Emil Frænde 2000 Sparta
3 q 12.01 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
4 13.08 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.0
1 q 12.10 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
2 q 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 q 12.80 Alexander Haugeby 2000 Sparta
4 13.06 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.5
1 q 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.77 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 11.26 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 13.51 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
5 13.57 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.5
1 q 10.44 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 10.52 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
3 11.31 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 11.98 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 12.22 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
6 12.32 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.8
1 q 10.14 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.54 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 q 11.15 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
5 12.37 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 12.76 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +2.6
1 q 9.32 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 9.63 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 9.88 Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
4 9.90 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 10.82 Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
HEAT 2 / 5 - Wind: +1.5
1 q 9.35 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 q 9.39 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
3 9.62 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 9.96 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 10.01 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 3 / 5 - Wind: +3.4
1 q 9.14 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
2 q 9.41 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.62 Vigga Fich 2004 Sparta
4 11.10 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
5 11.13 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: +2.1
1 q 9.29 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 q 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 10.00 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 10.89 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
DNS Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
HEAT 5 / 5 - Wind: +2.6
1 q 9.26 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.83 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
3 9.86 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
4 10.32 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 11.13 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:40
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.6
1 12.17 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 12.62 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
3 12.69 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 13.15 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
5 13.19 Eir Persson 2000 IFK Lund
6 13.74 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
DNS Linn Beer 2000 IFK Lund
DNS Josefine Jonsson 2001 IFK Helsingborg
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:45
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.85 Helena Ring 2002 Amager AC 20.58 24.08 X 21.59 26.85 24.54
2 21.59 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 15.84 15.49 21.59 19.49 17.78 X
3 20.84 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF 19.70 20.78 20.46 20.84
4 20.72 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö 16.40 17.03 16.43 15.98 20.72 X
5 20.49 Liv Nedergaard 2002 Sparta 18.69 20.49 18.03 X
6 20.11 Regitze Friis 2002 Amager AC 19.70 X 14.51 20.11 13.52 X
7 16.82 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM X 13.60 16.82
8 13.87 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC X X 13.87
9 13.23 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta 13.23 10.95 11.07
10 11.68 Annika Truelsen 2003 Sparta 11.68 11.53 X
11 10.67 Freja Scharff 2002 Amager AC X 10.67 X
12 10.55 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC 10.55 10.49 9.00
13 0.00 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC X X X
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 12:55
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.7
1 q 13.22 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 q 13.86 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 q 14.31 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
4 14.94 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
5 15.89 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
6 15.95 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.8
1 q 13.72 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 q 14.66 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
3 q 14.87 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 17.18 Theodor Hvass 2002 Sparta
DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.26 Liv Cantby 1999 Korsør AM 38.44 41.26 36.18 35.88 40.11 38.16
2 39.80 Isabella Kvist 1998 IFK Helsingborg 39.80 X 38.46 X 36.34 25.89
3 33.09 Rikke Andersen 1998 Sparta X 30.80 X 30.67 33.09 X
4 27.30 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta 23.82 27.30 X 25.86 X X
5 20.96 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 20.30 20.96 20.95 20.18 19.75 19.12
6 20.38 Marie Kruse 1999 Slagelse Atletik Delta 19.35 19.56 19.28 19.43 20.38 20.33
DNS Amalie Nielsen 1998 Hellas Roskilde
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at 13:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.03 Sandra Böll 1994 Sparta 32.03 29.62 X 24.84 28.06 X
2 31.23 Linda Åkerman 1971 IFK Halmstad X X 27.44 31.23 X X
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +3.1
1 q 9.18 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
2 q 9.41 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 9.78 Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
4 10.43 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
5 11.36 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
DNS Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
HEAT 2 / 5 - Wind: +2.4
1 q 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
2 9.86 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 10.34 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 10.48 Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
5 12.08 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
DNS Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
HEAT 3 / 5 - Wind: +3.7
1 q 9.24 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
2 10.17 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
3 10.18 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
4 10.71 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM
DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
HEAT 4 / 5 - Wind: +2.3
1 q 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 9.99 Filip Ravn 2004 Københavns IF
3 10.35 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
4 10.54 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
DNS Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
HEAT 5 / 5 - Wind: +3.8
1 q 8.53 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 q 9.33 Louie Svane 2004 Amager AC
3 q 9.74 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 9.87 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
5 10.00 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
DNS Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - indledende - Day 1 at 13:10
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.5
1 q 14.98 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
2 q 15.32 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 16.03 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
4 17.39 laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik Delta
5 18.30 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.4
1 q 15.68 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 q 16.13 Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
3 q 16.20 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
4 17.27 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:10
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.4
1 22.18 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 9 - Wind: +4.4
1 q 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 11.40 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 12.06 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
4 12.28 Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
5 12.58 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
6 12.61 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 9 - Wind: +3.8
1 q 10.32 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 11.94 Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
3 12.00 Olivia Hugosson-Svensson 2002 Ystads IF
4 12.14 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 12.43 Julie Svare 2003 Amager AC
6 13.03 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 3 / 9 - Wind: +2.3
1 11.62 Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
2 11.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 12.00 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
4 12.15 Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
5 13.04 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 4 / 9 - Wind: +1.9
1 q 11.59 Esther Arce 2002 Amager AC
2 11.73 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 11.85 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
4 12.20 Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
5 12.60 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 13.08 Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
HEAT 5 / 9 - Wind: +3.9
1 q 11.05 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.33 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
3 q 11.49 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
4 11.65 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 12.13 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 13.51 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
HEAT 6 / 9 - Wind: +1.0
1 q 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 11.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 11.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 11.98 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 13.06 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
6 13.77 Astrid Falkencrone 2002 Amager AC
HEAT 7 / 9 - Wind: +2.2
1 q 11.24 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 11.79 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
3 11.95 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
4 12.08 Mathilde Grejsen 2002 Københavns IF
5 12.74 Annika Truelsen 2003 Sparta
6 13.29 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
HEAT 8 / 9 - Wind: +2.6
1 q 11.14 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
2 q 11.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 11.83 Clara Reib 2003 Fredensborg AK
4 12.34 Emma Strømgaard 2004 Hellas Roskilde
5 12.42 Ida Maria Bohn 2002 Københavns IF
6 12.65 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
HEAT 9 / 9 - Wind: +2.6
1 q 11.29 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 11.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 11.95 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
4 12.18 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
5 13.43 Freja Scharff 2002 Amager AC
6 13.50 Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.2
1 14.58 Thea Haahr 1991 Sparta
2 15.63 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.2
1 14.60 Emil Frænde 2000 Sparta
2 16.80 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik
3 17.35 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
DNS Tobia Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 138 141 144 147 150 151 153 156 160
1 1.56 Malin Eriksson 2000 IFK Tumba O O O XO O O O XXX
2 1.53 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O O XXX
3 1.53 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta O O O O O O XXO XXX
4 1.44 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC O O O XO O XXX
5 1.44 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK O XXO XXX
6 1.41 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad O O O XO O O XXX
7 1.41 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC XO O XO XXX
8 1.38 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad O O O O XXX
9 1.35 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM XO O XXX
10 1.30 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik O XXX
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.39 (+1.8) Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 4.27 (+3.4) Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 4.14 (+1.7) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 4.06 (+1.2) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 4.02 (+1.6) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
6 3.98 (+1.2) Liva Munksgaard 2004 Amager AC
7 3.94 (+4.9) Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
8 3.93 (+2.1) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
9 3.88 (+2.1) Emilie Kirst 2004 Sparta
10 3.85 (+2.1) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
11 3.81 (+3.8) Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC
12 3.80 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta
13 3.68 (+2.1) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 3.68 (+1.4) Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
15 3.59 (+1.5) Vigga Fich 2004 Sparta
16 3.53 (+1.8) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
17 3.50 (+2.4) Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
18 3.50 (+1.6) Deena Grønved Nielsen 2004 Amager AC
19 3.49 (+3.4) Emma Flor 2005 FIF Hillerød
20 3.47 (+1.1) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
21 3.38 (+2.2) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
22 3.37 (+3.6) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
23 3.34 (+1.1) Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
24 3.30 (+1.4) Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
25 3.18 (+2.5) Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
26 3.05 (+3.0) Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo
27 2.98 (+2.8) Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
28 2.93 (+2.0) Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
29 2.86 (+2.4) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
30 2.82 (+1.8) Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
HEAT 1 / 2
2 4.27 (+3.4) Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott 4.14 (+1.3) 4.07 (+3.1) 3.91 (+0.0) 4.01 (+0.3) 4.27 (+3.4) 4.15 (+0.2)
4 4.06 (+1.2) Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 3.98 (+2.5) 3.61 (+2.2) 4.05 (+1.7) 4.03 (+2.2) 4.06 (+1.2) 4.03 (+1.1)
5 4.02 (+1.6) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 3.99 (+2.4) 3.87 (+2.3) 3.83 (+1.3) X 3.97 (+1.5) 4.02 (+1.6)
6 3.98 (+1.2) Liva Munksgaard 2004 Amager AC 3.80 (+2.6) 3.95 (+1.3) 3.77 (-0.1) 3.94 (+3.1) 3.98 (+1.2) 3.95 (+1.4)
10 3.85 (+2.1) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.65 (+0.2) 3.85 (+2.1) 3.77 (+2.0)
12 3.80 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.73 (+1.2) 3.66 (+1.8) 3.80 (+0.0)
15 3.59 (+1.5) Vigga Fich 2004 Sparta 3.41 (+1.4) 3.50 (+0.0) 3.59 (+1.5)
16 3.53 (+1.8) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.23 (+0.8) 3.53 (+1.8) X
18 3.50 (+1.6) Deena Grønved Nielsen 2004 Amager AC 3.50 (+1.6) 3.25 (+1.3) 3.33 (+0.4)
20 3.47 (+1.1) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta X 3.47 (+1.1) X
23 3.34 (+1.1) Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad 3.34 (+2.3) 3.34 (+1.1) 3.08 (+2.0)
26 3.05 (+3.0) Astrid Lemmeke 2005 Olympia Maribo 2.93 (+1.4) 3.05 (+3.0) 3.02 (+1.3)
27 2.98 (+2.8) Emma Tofte Rost 2004 Amager AC 2.98 (+2.8) 2.96 (+1.6) 2.83 (+1.0)
28 2.93 (+2.0) Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 2.93 (+2.0) 2.86 (+2.5) 2.74 (+0.0)
30 2.82 (+1.8) Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad 2.68 (+1.4) 2.82 (+1.8) 2.70 (+0.1)
DNS Therese Harboe Holst 2005 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 4.39 (+1.8) Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 4.36 (+0.6) 4.39 (+1.8) 4.39 (+2.2) 4.14 (+0.0) 4.10 (+0.0) 4.23 (+1.1)
3 4.14 (+1.7) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.11 (+4.0) 3.46 (+2.5) 4.07 (+2.0) 4.14 (+1.7) 4.02 (-0.5) X
7 3.94 (+4.9) Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö 3.94 (+4.9) 3.87 (+2.3) 3.92 (+1.5)
8 3.93 (+2.1) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.81 (+2.0) 3.93 (+2.1) 3.77 (+3.0)
9 3.88 (+2.1) Emilie Kirst 2004 Sparta 3.62 (+3.0) 3.88 (+2.1) 3.83 (+4.1)
11 3.81 (+3.8) Lula Grønved Nielsen 2004 Amager AC 3.72 (+2.1) 3.81 (+3.8) 3.59 (+1.2)
13 3.68 (+2.1) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.33 (+2.6) 3.68 (+2.1) 3.55 (+2.5)
14 3.68 (+1.4) Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF 3.68 (+1.4) X 3.46 (+1.8)
17 3.50 (+2.4) Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF 3.49 (+2.4) 3.50 (+2.4) 3.41 (+0.3)
19 3.49 (+3.4) Emma Flor 2005 FIF Hillerød 3.49 (+3.4) 3.44 (+2.0) 3.29 (+1.5)
21 3.38 (+2.2) Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik 3.15 (+2.2) 3.38 (+2.2) 3.19 (+1.2)
22 3.37 (+3.6) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.34 (+2.1) 3.37 (+3.6) 3.25 (+2.5)
24 3.30 (+1.4) Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo X X 3.30 (+1.4)
25 3.18 (+2.5) Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.18 (+2.5) 2.91 (+3.1) 3.03 (+2.4)
29 2.86 (+2.4) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 2.86 (+2.4) 2.84 (+2.5) 2.77 (+2.8)
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 13:35
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.03 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö 38.19 38.58 38.08 38.65 40.03 33.58
2 34.72 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF 33.23 34.72 X X X X
3 34.42 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge 25.29 34.05 34.42 31.73 X X
4 31.42 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK X 31.42 26.02 X X 23.63
5 29.44 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse Atletik Delta X 27.31 29.44 20.26 X 28.80
6 29.07 Enny Björk 2001 IFK Växjö X 27.01 29.07 27.99 X X
7 24.83 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK 19.41 24.83 22.83
8 22.07 Annesofie Nielsen 2000 Københavns IF 18.97 22.07 21.71
9 21.62 Louise Moore 2001 Københavns IF 20.09 21.62
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:45
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 13.81 Max Hrelja 1998 Linköbings GIF
2 14.20 Simon Traoré 1998 Sparta
3 15.04 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
4 16.12 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 16.28 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 16.76 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.02 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF 8.50 8.23 9.02 7.95 8.40 8.31
2 8.46 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 8.46 7.59 8.18 7.57 8.15 6.79
3 8.40 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta 7.83 6.39 8.40 7.81 7.71 8.34
4 8.19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 7.55 7.26 8.19 7.57 7.77 8.10
5 8.05 Louie Svane 2004 Amager AC 7.22 7.76 7.47 7.40 8.05 7.60
6 7.67 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 7.38 6.30 7.67 6.69 7.46 7.27
7 7.61 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik 7.61 6.86 7.36
8 7.40 August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde 6.56 7.40 6.23
9 7.38 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo 7.38 6.83 2.57
10 7.16 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 6.51 7.16 6.79
11 6.59 Filip Ravn 2004 Københavns IF 6.49 6.59 6.08
12 6.49 Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC 6.12 6.19 6.49
13 6.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 6.35 6.18 5.66
14 6.30 Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF 6.30 5.72 5.23
15 6.29 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 6.29 5.99 6.05
16 6.17 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 6.17 5.99 6.11
17 6.12 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 6.12 5.79 5.22
18 5.99 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 5.99 5.79 5.78
19 5.64 Tobias Kjær 2004 Københavns IF 5.30 5.37 5.64
20 5.58 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 4.42 5.58 5.36
21 5.55 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde 5.32 X 5.55
22 5.51 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC X 5.51 5.29
23 5.37 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.37 4.48 4.43
24 5.32 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 5.32 4.71 5.20
25 5.17 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde 5.15 4.39 5.17
26 4.86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM 4.73 4.86 3.73
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:55
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
DNF Andreas Lock Pedersen 1997 Korsør AM
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 13:55
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5 - Wind: +1.7
1 q 11.44 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
2 12.30 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
3 12.82 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
4 12.94 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 5 - Wind: +4.1
1 q 10.86 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 q 11.34 William Wittendorff 2003 Sparta
3 q 11.70 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
4 11.72 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 13.21 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 3 / 5 - Wind: +2.8
1 q 10.38 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 11.81 Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta
3 11.89 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
4 12.19 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
HEAT 4 / 5 - Wind: -0.3
1 q 11.35 Anders Bang 2002 Sparta
2 12.51 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
3 12.86 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 13.53 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
DNS Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 5 - Wind: +2.3
1 q 11.30 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
2 q 11.57 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 11.77 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 11.88 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 12.44 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Piger 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:15
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.1
1 10.97 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 10.99 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
3 11.76 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 12.10 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
5 12.16 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 12.18 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
7 13.17 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 13.27 Vigga Fich 2004 Sparta
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 14:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.34 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik X 35.41 X 38.34 X X
2 35.78 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba X X 35.78 X
3 32.62 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö 29.64 32.62 30.82 30.94 26.70 X
4 32.25 Evalina Eklund 1999 IK Hinden Friidrott 28.43 32.13 32.25 X 29.84 29.21
5 30.40 Ane Riber 1999 Køge Atletik X 28.62 30.40 29.94 29.84 X
6 29.34 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö 28.09 X X X X 29.34
7 23.35 Enny Björk 2001 IFK Växjö 23.35 X 22.27
8 23.09 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta 23.09 21.36 21.65
Drenge 10-11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:20
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 10.79 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 11.37 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 11.44 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 12.79 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 13.22 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
6 13.55 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
7 13.61 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
8 13.65 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:20
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.36 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 48.76 46.45 50.26 50.36 48.42 X
2 44.26 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik X 42.73 43.06 X 44.26 X
3 43.39 Jakob Eltstrøm 1999 IFK Helsingborg 37.79 37.45 42.31 40.06 43.39 41.74
4 40.28 Mads Holm 1999 Sparta 32.41 X 34.69 X 40.28 33.99
5 32.35 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 31.79 28.89 29.18 32.35 X 31.13
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +3.0
1 q 12.22 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
2 q 12.67 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
3 13.41 Simone Hjort 1999 Sparta
4 14.02 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
DNS Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +3.2
1 q 12.62 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
2 q 12.94 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 13.29 Julie Højland 1999 Korsør AM
4 q 13.34 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.9
1 q 13.07 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
2 q 13.10 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
3 13.47 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
4 13.63 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 14:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.3
1 DUR 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 10.16 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.45 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 10.46 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
5 10.77 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
6 10.98 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 11.11 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
8 11.16 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 150 155 158 161 165 168
1 1.65 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O O O XO XXX
2 1.58 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte Atletik O O O O XXX
3 1.45 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF O XO XXX
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.1
1 q 10.98 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
2 q 11.45 Albert Ranning 1998 Københavns IF
3 q 11.45 Simon Traoré 1998 Sparta
4 q 11.51 Jonathan Aquino 1999 Sparta
5 q 11.54 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
6 11.85 Joel Bengtsson 1999 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.2
1 q 11.38 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
2 q 11.50 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 q 11.69 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
4 11.83 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 11.92 Mads Holm 1999 Sparta
6 11.96 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 14:40
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.62 (+2.2) Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 4.29 (+1.3) Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
3 4.28 (+3.2) Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
4 4.26 (+3.5) Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
5 4.24 (+2.8) Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
6 4.20 (+0.6) Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
7 4.05 (+1.6) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
8 3.86 (+2.6) Louie Svane 2004 Amager AC
9 3.85 (+3.2) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
10 3.82 (+2.6) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
11 3.78 (+1.9) Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
12 3.68 (+2.9) Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo
13 3.61 (+2.1) Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
14 3.49 (+2.9) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
15 3.47 (+2.6) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
16 3.45 (+1.6) Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM
17 3.45 (+2.4) Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
18 3.44 (+1.2) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
19 3.44 (+2.0) Gustav B Andersen 2004 Amager AC
20 3.37 (+2.1) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
21 3.36 (+2.4) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
22 3.32 (+2.1) Filip Ravn 2004 Københavns IF
23 3.30 (+1.8) Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
24 3.25 (+1.3) Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF
25 3.23 (+1.7) Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
26 3.22 (+2.2) William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
27 3.22 (+2.0) Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
28 3.21 (+1.7) Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
29 3.21 (+1.7) Janus Stepping Christense 2005 Amager AC
30 3.16 (+2.3) August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde
31 3.15 (+1.5) Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC
32 3.11 (+2.3) Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM
33 3.06 (+1.4) Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
34 2.99 (+1.9) Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
35 2.82 (+2.7) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
36 2.55 (+2.0) Tobias Kjær 2004 Københavns IF
37 0.00 (+0.0) Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM
37 0.00 (+0.0) Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
37 0.00 (+0.0) David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2
2 4.29 (+1.3) Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta 4.29 (+1.3) 4.14 (+4.2) 4.06 (+2.1) 3.86 (+1.6) 4.00 (+1.4) 4.11 (+0.0)
4 4.26 (+3.5) Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM 4.08 (+1.5) 4.24 (+2.7) 4.26 (+3.5) 4.17 (+1.0) 4.23 (+1.3) 4.08 (+0.4)
10 3.82 (+2.6) Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 3.72 (+2.4) 3.72 (+3.2) 3.82 (+2.6)
11 3.78 (+1.9) Mads Glarborg 2004 Køge Atletik 3.78 (+1.9) 3.61 (+1.3) X
12 3.68 (+2.9) Esben E. Bentsen 2004 Olympia Maribo 3.26 (+2.2) 3.68 (+2.9) 3.36 (+1.9)
13 3.61 (+2.1) Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik 3.61 (+2.1) X 3.03 (+2.4)
15 3.47 (+2.6) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 3.38 (+2.5) 3.47 (+2.6) 3.25 (+3.1)
17 3.45 (+2.4) Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM 3.45 (+2.4) 3.38 (+2.8) 3.40 (+2.7)
22 3.32 (+2.1) Filip Ravn 2004 Københavns IF 3.20 (+3.0) 3.30 (+1.2) 3.32 (+2.1)
23 3.30 (+1.8) Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde 3.30 (+2.0) 3.30 (+1.8) 3.29 (+2.4)
25 3.23 (+1.7) Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott 3.23 (+1.7) 3.22 (+2.6) 3.22 (+1.7)
26 3.22 (+2.2) William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde 3.22 (+2.2) 3.18 (+1.9) 3.15 (+1.9)
27 3.22 (+2.0) Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 3.02 (+1.3) 3.13 (+3.0) 3.22 (+2.0)
28 3.21 (+1.7) Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF 3.15 (+2.2) 3.11 (+2.4) 3.21 (+1.7)
29 3.21 (+1.7) Janus Stepping Christense 2005 Amager AC 3.09 (+2.6) 3.12 (+1.9) 3.21 (+1.7)
31 3.15 (+1.5) Marcus Buch Edlers 2004 Bagsværd AC 3.08 (+1.6) 3.15 (+1.5) 3.07 (+2.0)
34 2.99 (+1.9) Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK 2.95 (+1.6) 2.99 (+1.9) 2.76 (+1.9)
35 2.82 (+2.7) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X 2.82 (+2.7) X
36 2.55 (+2.0) Tobias Kjær 2004 Københavns IF 2.55 (+2.0) 2.18 (+2.0) 2.30 (+2.3)
HEAT 2 / 2
1 4.62 (+2.2) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.61 (+0.0) 4.55 (+2.9) 4.56 (+1.2) X 4.62 (+2.2) 4.45 (+2.8)
3 4.28 (+3.2) Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI 3.94 (+1.6) 4.28 (+3.2) X
5 4.24 (+2.8) Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 4.14 (+3.1) 4.09 (+0.8) 4.09 (+0.1) 4.02 (+2.7) 4.12 (+1.6) 4.24 (+2.8)
6 4.20 (+0.6) Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 4.04 (+1.8) 4.20 (+0.6) 4.10 (+1.1) 4.08 (+2.5) 3.77 (+0.0) 4.05 (+1.6)
7 4.05 (+1.6) Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.89 (+1.9) 4.05 (+1.6) 4.03 (+0.3)
8 3.86 (+2.6) Louie Svane 2004 Amager AC 3.86 (+2.6) X X
9 3.85 (+3.2) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.50 (+1.1) 3.85 (+3.2) 3.63 (+2.7)
14 3.49 (+2.9) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.49 (+2.9) 3.48 (+0.0) 3.39 (+1.0)
16 3.45 (+1.6) Mads Vielsøe-Nielsen 2005 Herlufsholm ATM 3.14 (+1.4) 3.43 (+2.4) 3.45 (+1.6)
18 3.44 (+1.2) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 3.42 (+2.2) 3.44 (+1.2) 3.39 (+0.6)
19 3.44 (+2.0) Gustav B Andersen 2004 Amager AC 3.44 (+2.0) 3.30 (+2.2) 3.20 (+0.4)
20 3.37 (+2.1) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 3.37 (+2.1) 3.29 (+4.1) 3.14 (+0.7)
21 3.36 (+2.4) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.20 (+1.5) X 3.36 (+2.4)
24 3.25 (+1.3) Elias Uth Lauritzen 2004 Københavns IF 3.25 (+1.3) 3.12 (+1.6) 3.08 (+1.4)
30 3.16 (+2.3) August Bøg Ekholm 2004 Hellas Roskilde 3.10 (+2.6) 3.16 (+2.3) 2.93 (+0.5)
32 3.11 (+2.3) Villads Frederiksen 2005 Herlufsholm ATM 2.99 (+0.4) 3.11 (+2.3) 3.05 (+0.7)
33 3.06 (+1.4) Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde 3.06 (+1.4) 2.92 (+2.0) 2.96 (+0.7)
37 0.00 (+0.0) Emil Stegman 2004 Herlufsholm ATM X X X
37 0.00 (+0.0) Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott X X X
37 0.00 (+0.0) David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM X X X
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 14:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.4
1 13.17 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 13.19 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
3 13.73 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 14.38 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
5 14.85 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
6 15.13 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Piger 12-13 år - 80 meter - semifinale - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.5
1 Q 10.39 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 q 11.25 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 q 11.42 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 q 11.50 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 11.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 11.60 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +3.4
1 Q 10.88 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.04 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
3 q 11.45 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 q 11.49 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 11.67 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:50
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.31 8.83 9.31 9.26 10.15 9.44
2 7.85 Emilie Kirst 2004 Sparta 7.74 7.73 5.34 7.85 7.32 6.84
3 7.82 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF X 7.08 7.48 7.29 7.16 7.82
4 7.49 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö 6.73 6.86 7.21 7.36 7.49 7.23
5 7.44 Liva Munksgaard 2004 Amager AC 7.44 7.30 7.14 6.92 6.55 X
6 6.89 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad 6.73 6.89 6.77 6.34 6.25 6.55
7 6.78 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad 5.83 6.42 6.78
8 6.09 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 5.70 6.09 5.96
9 5.75 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 5.75 5.61 5.40
10 5.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 5.51 5.20 5.21
11 4.83 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 4.83 4.50 4.69
12 4.71 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 4.41 4.35 4.71
13 4.55 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC 4.05 4.52 4.55
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 14:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.91 Lisa Brix 1996 Amager AC 47.30 49.91 48.27 47.85 49.00 45.31
2 45.36 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG 45.00 42.03 X X 45.36 40.74
3 43.35 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba 43.35 38.02 X 38.43 X 39.32
4 34.68 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta 34.59 32.20 34.68 30.63 33.44 32.00
5 30.61 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö X 30.61 X 28.16 29.86 29.78
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 15:00
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 14.97 Mathilda Eriksson 1998 IFK Tumba
2 15.19 Emilie R. Hansen 1999 Sparta
3 15.62 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
4 16.62 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
DNS Wilma Nordkvist 1998 IFK Helsingborg
DNS Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 q 10.99 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 q 11.67 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
3 q 11.93 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
DNS Hassan Noureddine 1996 IFK Halmstad
DNS Jacob Chua Ziska 1997 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.7
1 q 11.24 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
2 q 11.34 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
3 q 11.92 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
4 q 11.96 Fuad Raga 1996 Sparta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 160 165 168 171 174 177 180 183
1 1.80 Albert Ranning 1998 Københavns IF O O O O XO XXX
2 1.71 Villads Clausen 1998 Amager AC O O O O XXX
3 1.65 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O XXX
4 1.60 Alexander Brandt-Nielsen 1998 Køge Atletik O O XXX
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 183 189 192 195
1 1.92 Kenneth Pedersen 1997 Greve Atletik O O XO XXO XXX
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 186 189 192 195 200 203 206
1 2.03 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta O O O XO XO XXO XXX
DNS Kristian Ipsen 1993 Ballerup AK
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:10
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.41 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge 31.92 31.30 33.39 33.41 32.62 X
2 25.61 Emma Eriksen 2000 Sparta X 25.61 X X X X
3 24.02 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 19.00 21.30 21.12 22.39 19.49 24.02
4 23.76 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 19.01 22.00 22.81 22.18 23.76 21.24
5 20.54 Filippa Bergström 2001 IFK Halmstad 18.69 18.29 20.54 20.19 19.20 20.22
6 17.64 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 16.86 17.64 15.95 17.10 17.52 13.92
7 13.83 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta 13.83 X 13.44
8 12.93 Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM 12.93 10.97 11.44
9 0.00 Victoria Schytt jørgensen 2000 Ballerup AK X X X
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.5
1 q 12.22 Martha Traoré 1995 Sparta
2 q 12.57 Sandra Böll 1994 Sparta
3 q 13.16 Thea Haahr 1991 Sparta
4 q 13.52 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
5 13.58 Clara Fonnesbæk Jensen 1994 Holte Atletik
DNS Zarah Buchwald 1995 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.7
1 q 11.86 Erica Jarder 1986 Sparta
2 q 12.74 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
3 q 12.87 Laura Tølløse 1997 Sparta
4 q 13.21 Emma Vitale 1993 Sparta
5 14.27 Cecilie Karoline Biltoft- 1994 Holte Atletik
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 15:15
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.04 Kathrine Bebe 1991 Sparta X X 48.60 52.04 49.52 X
2 46.10 Maria Sløk Hansen 1983 Hvidovre AM 40.48 X X 44.81 39.75 46.10
3 43.23 Maria Aagaard 1996 Aabenraa IG 41.92 X 43.15 42.78 42.05 43.23
4 42.91 Tenna Riber 1994 Køge Atletik 40.48 42.65 39.10 36.98 42.91 X
5 30.76 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 26.28 30.13 28.72 30.76 X 29.67
6 28.35 Maria Hansen 1990 Københavns IF 26.86 26.00 28.35 26.88 25.97 27.38
7 21.04 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö X X 21.04
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 9.05 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
2 9.10 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 9.13 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 9.28 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 9.32 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
6 9.40 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 9.55 Emilie Kirst 2004 Sparta
8 9.55 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.2
1 8.64 Edvin Assarsson 2004 Eslöv AI
2 8.82 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 9.10 Carl Bruce Aabo 2004 Herlufsholm ATM
4 9.22 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
5 9.23 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
6 9.34 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
8 9.83 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +1.6
1 q 10.79 Martin Roe 1992 Sparta
2 q 11.04 Emil Strøm 1993 Sparta
3 q 11.11 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
4 11.45 Christian Jepsen 1993 Frederiksberg IF
5 11.54 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
6 11.60 Rodney Pratdavis 1993 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4 - Wind: +2.0
1 q 10.47 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 q 11.01 Mathias Skou 1986 Københavns IF
3 11.59 Kasper Filsø 1990 Skive AM
4 12.05 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
5 13.15 Max Boisen 1988 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: +4.2
1 q 10.83 Kasper Stærk 1983 Sparta
2 q 10.88 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
3 11.12 Nicolai Hartling 1994 Sparta
4 11.54 Lasse Gilsfeldt 1994 Københavns IF
5 11.60 Frederik Regli 1990 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +1.9
1 q 10.96 Mike Kalisz 1989 Sparta
2 11.37 Dennis Skødt 1994 Skive AM
3 11.41 Philip Braun 1990 Sparta
4 12.35 Mohammad Gholami 1995 IFK Helsingborg
DNS Erik Samuelsson 1989 IFK Halmstad
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.9
1 10.31 Jonna Tuomi 2002 Eslöv AI
2 10.98 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
3 11.03 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
4 11.34 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 11.42 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 11.43 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 11.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
DNS Amina Dyfan 2003 Københavns IF
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 10.31 Dren Meri 2002 Olympia Maribo
2 10.96 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
3 11.10 Anders Bang 2002 Sparta
4 11.33 Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde
5 11.37 William Wittendorff 2003 Sparta
6 11.44 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
7 11.62 Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde
8 11.64 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.96 (+1.9) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 4.87 (+1.1) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 4.82 (+2.9) Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö
4 4.66 (+1.5) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 4.62 (+0.2) Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott
6 4.57 (+4.0) Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 4.38 (+2.0) Josefine Sørensen 2002 Sparta
8 4.37 (+2.4) Esther Arce 2002 Amager AC
9 4.35 (+1.7) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
10 4.33 (+1.6) Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
11 4.32 (+1.4) Karla Schärfe 2003 Sparta
12 4.32 (+0.0) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
13 4.31 (+2.7) Helena Ring 2002 Amager AC
14 4.28 (+0.1) Ellen Lawaetz 2002 Sparta
15 4.25 (+0.4) Ida Lyngby 2002 Sparta
16 4.24 (+4.5) Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott
17 4.21 (+3.8) Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
18 4.17 (+0.0) Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo
19 4.14 (+0.0) Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
20 4.14 (+2.4) Liv Nedergaard 2002 Sparta
21 4.06 (+0.0) Clara Reib 2003 Fredensborg AK
22 4.05 (+0.1) Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott
23 4.04 (-0.7) Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
24 4.04 (+1.2) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
25 4.00 (+2.4) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
26 4.00 (+1.2) Laura Karstenskov 2002 Sparta
27 3.93 (+2.8) Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
28 3.92 (+2.8) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
29 3.88 (+0.3) Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
30 3.86 (+0.5) Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott
31 3.79 (-1.5) Julie Svare 2003 Amager AC
32 3.77 (+3.3) Steffani Sørensen 2002 Amager AC
33 3.75 (+1.2) Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
34 3.74 (+0.1) Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott
35 3.73 (+4.1) Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
36 3.73 (+1.8) Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM
37 3.73 (+2.6) Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
38 3.71 (+2.0) Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
39 3.70 (+0.0) Annika Truelsen 2003 Sparta
40 3.69 (+2.3) Annika Haldbo 2003 Sparta
41 3.65 (+2.4) Anna Brinkmann 2002 Amager AC
42 3.43 (+0.6) Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
43 3.42 (+1.3) Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
44 3.41 (+2.4) Nanna Elmer 2003 Københavns IF
45 3.40 (+2.4) Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC
46 3.29 (+0.7) Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
47 3.28 (+1.9) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
48 3.17 (+3.7) Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
49 3.15 (+1.4) Freja Scharff 2002 Amager AC
HEAT 1 / 2
2 4.87 (+1.1) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta 4.59 (+1.2) 4.55 (+0.0) 4.51 (+0.2) X 4.55 (-1.1) 4.87 (+1.1)
4 4.66 (+1.5) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.56 (+1.7) 4.49 (+0.0) 4.51 (+0.9) 4.47 (+2.0) 4.40 (-1.3) 4.66 (+1.5)
5 4.62 (+0.2) Adama Diop 2002 IF Linnea Friidrott 4.62 (+0.2) 4.56 (+1.5) 4.62 (+1.5) 4.44 (+1.9) 4.55 (+0.0) 4.38 (+2.8)
8 4.37 (+2.4) Esther Arce 2002 Amager AC 4.28 (+0.0) 4.24 (+2.4) 4.37 (+2.4)
9 4.35 (+1.7) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 3.61 (+0.0) 4.35 (+1.7) 3.99 (+2.2)
11 4.32 (+1.4) Karla Schärfe 2003 Sparta 4.32 (+1.4) 4.28 (+0.0) 4.25 (+1.7)
14 4.28 (+0.1) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.05 (+0.5) 4.27 (+0.8) 4.28 (+0.1)
15 4.25 (+0.4) Ida Lyngby 2002 Sparta 3.84 (+0.3) 4.03 (+2.2) 4.25 (+0.4)
19 4.14 (+0.0) Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 4.03 (+0.6) 4.02 (+1.9) 4.14 (+0.0)
22 4.05 (+0.1) Sandra Sönnergaard 2002 IF Linnea Friidrott 4.05 (+0.1) 4.00 (+0.0) 3.27 (+0.3)
23 4.04 (-0.7) Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 4.04 (-0.7) 4.03 (+2.9) 3.91 (+0.0)
24 4.04 (+1.2) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta X 4.04 (+1.2) 3.83 (+0.8)
25 4.00 (+2.4) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 3.95 (+0.0) 3.77 (+0.0) 4.00 (+2.4)
26 4.00 (+1.2) Laura Karstenskov 2002 Sparta 3.94 (+0.7) 3.88 (+0.0) 4.00 (+1.2)
30 3.86 (+0.5) Ines Lindberg 2002 IF Linnea Friidrott 3.85 (+1.9) 3.84 (+0.0) 3.86 (+0.5)
31 3.79 (-1.5) Julie Svare 2003 Amager AC 3.79 (-1.5) 3.59 (+1.0) 3.71 (+0.0)
34 3.74 (+0.1) Malva Röse Sporre 2003 IF Linnea Friidrott 3.71 (+0.9) X 3.74 (+0.1)
36 3.73 (+1.8) Sofia Brage 2003 Herlufsholm ATM 3.73 (+1.8) 3.42 (+1.3) 3.53 (+0.0)
37 3.73 (+2.6) Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 3.25 (+0.0) X 3.73 (+2.6)
39 3.70 (+0.0) Annika Truelsen 2003 Sparta X 3.64 (+0.5) 3.70 (+0.0)
43 3.42 (+1.3) Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 3.42 (+1.3) 3.30 (+1.9) 2.77 (+0.0)
46 3.29 (+0.7) Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC 3.29 (+0.7) X X
49 3.15 (+1.4) Freja Scharff 2002 Amager AC 2.85 (+0.3) 3.09 (+1.2) 3.15 (+1.4)
DNS Moa Stålebrant 2002 IF Linnea Friidrott
DNS Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 4.96 (+1.9) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta X 4.93 (+1.5) 4.92 (+2.9) 4.96 (+1.9) 4.81 (+0.2) 4.95 (+2.4)
3 4.82 (+2.9) Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö 4.70 (+1.9) 4.82 (+2.9) 4.76 (+2.0) 4.68 (+1.1) 4.72 (+0.0) 4.70 (+0.0)
6 4.57 (+4.0) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.49 (+2.0) 4.47 (+3.3) 4.57 (+4.0) 4.34 (+0.0) 3.34 (+0.0) X
7 4.38 (+2.0) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.38 (+2.0) 4.33 (+2.6) 4.35 (+1.9)
10 4.33 (+1.6) Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK 4.33 (+1.6) 4.25 (+2.9) 4.31 (+2.8)
12 4.32 (+0.0) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.32 (+0.0) 4.15 (+1.8) 4.27 (+3.9)
13 4.31 (+2.7) Helena Ring 2002 Amager AC 4.30 (+1.3) 4.16 (+2.5) 4.31 (+2.7)
16 4.24 (+4.5) Tamalia Jonsson 2002 IF Linnea Friidrott X 4.24 (+4.5) 4.19 (+3.4)
17 4.21 (+3.8) Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK 4.05 (+2.4) 4.21 (+3.8) 3.97 (+1.7)
18 4.17 (+0.0) Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo 4.17 (+0.0) 4.09 (+2.5) 4.13 (+3.1)
20 4.14 (+2.4) Liv Nedergaard 2002 Sparta 3.95 (+2.2) 4.14 (+2.4) 3.94 (+3.1)
21 4.06 (+0.0) Clara Reib 2003 Fredensborg AK 4.06 (+0.0) 3.99 (+2.6) 3.94 (+2.6)
27 3.93 (+2.8) Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF 3.56 (+2.3) 3.70 (+0.1) 3.93 (+2.8)
28 3.92 (+2.8) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM X 3.90 (+1.6) 3.92 (+2.8)
29 3.88 (+0.3) Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 3.88 (+0.3) 3.78 (+3.7) 3.74 (+1.7)
32 3.77 (+3.3) Steffani Sørensen 2002 Amager AC 3.77 (+3.3) 3.50 (+3.9) 3.59 (+1.8)
33 3.75 (+1.2) Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC 3.75 (+1.2) 3.66 (+2.8) 3.68 (+2.4)
35 3.73 (+4.1) Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik 2.08 (+1.6) 3.73 (+4.1) 3.66 (+2.5)
38 3.71 (+2.0) Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC 3.67 (+2.7) 3.62 (+0.9) 3.71 (+2.0)
40 3.69 (+2.3) Annika Haldbo 2003 Sparta 3.69 (+2.3) 3.51 (+2.5) X
41 3.65 (+2.4) Anna Brinkmann 2002 Amager AC 3.50 (+0.6) 3.56 (+0.6) 3.65 (+2.4)
42 3.43 (+0.6) Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 3.18 (+0.0) 3.29 (+1.5) 3.43 (+0.6)
44 3.41 (+2.4) Nanna Elmer 2003 Københavns IF 3.39 (+0.0) 3.27 (+2.0) 3.41 (+2.4)
45 3.40 (+2.4) Luna Enggaard Hvolby 2002 Amager AC 3.40 (+2.4) 3.40 (+3.3) 3.29 (+2.3)
47 3.28 (+1.9) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.17 (+2.3) 3.28 (+1.9) 3.22 (+1.9)
48 3.17 (+3.7) Asta Grau Bruun 2002 Amager AC 3.17 (+3.7) 2.77 (+2.2) X
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 12.70 Kajsa Kjellergren 2001 IFK Halmstad
3 12.90 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 12.91 Julia Henriksson 2000 IFK Helsingborg
5 13.16 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 13.22 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 13.33 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
8 13.38 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.23 Max Blom 2000 Bagsværd AC X 36.19 X 26.31 37.23 35.57
2 34.19 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik X 25.42 34.19 32.51 X 34.07
3 31.95 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 31.95 X 29.89 X 23.26 X
4 25.85 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 24.93 25.27 23.60 21.62 25.85 22.58
5 25.31 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta X X X 25.31 X X
6 22.79 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF 21.23 18.51 22.79 19.57 19.66 X
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 11.18 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 11.66 Omar Chaaban 2000 IFK Helsingborg
3 11.92 Emil Frænde 2000 Sparta
4 12.01 Rasmus Aalund 2000 Fremas Holbæk
5 12.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremas Holbæk
6 12.36 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
DNS Alexander Haugeby 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 12.33 Moa Mattisson 1998 IFK Helsingborg
2 12.73 Johanna Birgersson 1998 IFK Helsingborg
3 12.86 Sarah W Jensen 1999 Skive AM
4 13.03 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta
5 13.15 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 13.57 Julie Højland 1999 Korsør AM
DNS Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
DNS Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 10.99 Marcus Torneé 1998 IFK Helsingborg
2 11.47 Nicolai Lind Andesen 1998 Sparta
3 11.54 Albert Ranning 1998 Københavns IF
4 11.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
5 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
6 11.65 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 11.80 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
DNS Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 11.12 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 11.20 Oliver Brandt-Nielsen 1997 Køge Atletik
3 11.36 Jakob H Andersen 1997 Herlufsholm ATM
4 11.51 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 11.80 Ali Al-mousawi 1996 Køge Atletik
6 11.82 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 12.00 Fuad Raga 1996 Sparta
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.4
1 12.64 Liv Didi Pedersen 1997 Københavns IF
2 12.74 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
3 13.32 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 14.75 Nadine Bernhardt 1996 Haderslev IF
5 15.09 Line Wienberg Laursen 1996 Allerød AM
DNS Julia Seixas 1996 Københavns IF
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 11.77 Erica Jarder 1986 Sparta
2 12.12 Martha Traoré 1995 Sparta
3 12.54 Sandra Böll 1994 Sparta
4 12.62 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
5 12.78 Laura Tølløse 1997 Sparta
6 13.31 Thea Haahr 1991 Sparta
7 13.34 Emma Vitale 1993 Sparta
8 13.92 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.45 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 44.10 41.61 45.13 45.36 45.45 X
2 39.28 Nikolaj Graves 1998 Sparta 32.48 X 39.28 X 28.50 38.24
3 37.95 August Hallberg 1998 Sparta X 35.62 35.06 37.95 35.33 34.70
4 34.06 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta X 29.64 X 34.06 33.52 29.15
5 31.61 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 30.04 29.23 27.51 29.77 30.07 31.61
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.56 Frederik Riber 1997 Køge Atletik X 43.56 43.38 39.61 41.16 39.77
2 42.46 Stefan Mortensen 1993 Sparta 40.27 X 42.46 X X X
3 34.53 Albert Kuhlmann 1997 Sparta 34.09 X 34.44 33.65 34.53 34.32
4 30.53 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta 27.50 X 29.88 30.53 27.31 X
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 16:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 47.83 Andreas Jørgensen 1991 Hvidovre AM 47.18 X 46.09 X 44.53 47.83
2 43.09 Martin Roe 1992 Sparta X 40.54 39.42 43.09 39.57 X
M50 43.70 Michael Bruun Jepsen 1965 Hvidovre AM 40.93 X 42.35 43.70 42.83 42.85
M65 37.58 Knud Høyer 1946 Greve Atletik 36.38 36.89 37.58 36.90 36.19 X
M50 30.79 Thomas Brinch 1962 Amager AC 28.68 X 30.79 30.19 X X
DNS Andreas Ellegaard 1993 Sparta
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.3
1 10.46 Morten Dalgaard Madsen 1995 Skive AM
2 10.83 Martin Roe 1992 Sparta
3 10.94 Mike Kalisz 1989 Sparta
4 10.95 Kasper Stærk 1983 Sparta
5 10.95 Benjamin Gabrielsen 1995 Sparta
6 11.03 Mathias Skou 1986 Københavns IF
7 11.06 Emil Strøm 1993 Sparta
8 11.16 Mathias Ludvigsen 1982 Københavns IF
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:40
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.03 (+1.8) Sofus Lassen 2003 Sparta 4.72 (+0.0) 5.03 (+1.8) 4.73 (+1.7) 4.93 (+2.1) X 5.02 (+0.6)
2 5.01 (+1.1) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 4.53 (+0.0) 4.45 (+0.0) 4.75 (+0.1) 4.67 (+1.6) 4.94 (+1.2) 5.01 (+1.1)
3 5.00 (+1.3) Mathias Dalsgaard 2002 Hellas Roskilde 4.67 (+0.7) 4.80 (+0.9) 4.72 (+1.5) 4.63 (+1.2) 4.93 (+1.8) 5.00 (+1.3)
4 4.95 (+0.5) Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.50 (+0.0) 4.80 (+1.6) 4.91 (+2.2) 4.72 (+0.0) 4.95 (+0.5) 4.74 (+1.8)
5 4.65 (+0.7) Sebastian Monneret 2003 Amager AC 4.47 (+0.1) 4.37 (+0.7) X 4.25 (+1.1) 4.65 (+0.7) 4.63 (+1.0)
6 4.49 (+1.4) Hugo Rasmussen 2003 Hellas Roskilde 4.30 (+1.5) 4.28 (+1.9) 4.49 (+1.4) 4.36 (+0.0) 4.10 (+0.8) 4.19 (+1.2)
7 4.45 (+1.6) Christian Lindgreen 2002 Sparta 4.27 (+1.1) 4.32 (+0.0) 4.45 (+1.6)
8 4.39 (-1.1) Oswald S Carstensen 2002 Sparta 4.35 (+0.0) 4.39 (-1.1) 2.94 (+1.8)
9 4.28 (+1.7) Oliver Veselinovski 2003 Sparta X X 4.28 (+1.7)
10 4.23 (+1.2) Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK 4.08 (+1.4) 4.06 (+0.0) 4.23 (+1.2)
11 4.20 (+2.0) Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK X 4.03 (+0.8) 4.20 (+2.0)
12 4.02 (+0.6) Jakob H B Andersen 2003 Sparta 4.02 (+0.6) 4.02 (+1.0) X
13 3.99 (+1.1) Peter Agerlund Christense 2003 Slagelse Atletik Delta 3.99 (+1.1) 3.80 (+0.0) 3.78 (+2.0)
14 3.96 (+1.6) Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC X X 3.96 (+1.6)
15 3.78 (+0.9) Johan Chr Holst 2003 Amager AC 3.78 (+0.9) X X
16 3.73 (+0.2) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X 3.73 (+0.2) X
17 3.71 (+0.7) Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC 3.71 (+0.7) 3.67 (+0.0) 3.00 (+1.9)
18 3.68 (+1.2) Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF 3.68 (+1.2) 3.60 (+0.0) 3.64 (+2.9)
19 3.51 (+2.0) Vincent Birkemose 2003 Sparta 3.49 (-0.4) 3.51 (+2.0) 3.35 (+1.8)
20 3.50 (+0.8) Jakob Sønder 2003 Københavns IF 3.50 (+0.8) X 3.10 (+2.0)
21 3.23 (+0.0) Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF 3.23 (+0.0) X X
22 3.20 (+1.4) Theodor Hvass 2002 Sparta 3.12 (+1.4) 3.00 (+1.2) 3.20 (+1.4)
DNS Dhruv Mehtrotra 2003 Sparta
DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
DNS Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
Piger 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 16:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.22 Emma Kiplagat 2004 Kolding KFUM
2 1.12.73 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.13.01 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
4 1.13.37 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 1.13.46 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 1.20.83 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 1.24.86 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 1.31.26 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
9 1.40.40 Johanna C.B Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 1.50.45 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
DNS Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.07.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 1.07.87 Lucas Ravn 2004 Sparta
3 1.09.77 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
4 1.12.87 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
5 1.13.21 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
6 1.15.92 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
7 1.16.15 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
8 1.17.16 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
9 1.19.02 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
10 1.20.43 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
11 1.21.47 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
12 1.22.63 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
13 1.22.76 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
14 1.27.71 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
15 1.30.89 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
16 1.35.41 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
HEAT 1 / 2
1 1.07.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 1.07.87 Lucas Ravn 2004 Sparta
3 1.09.77 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 1.15.92 Gustav B Andersen 2004 Amager AC
7 1.16.15 Elias Solvang 2005 Hellas Roskilde
14 1.27.71 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
16 1.35.41 Viktor W Lindharth 2005 Hellas Roskilde
DNS Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
DNS Elvin Öhrström 2004 IF Linnea Friidrott
HEAT 2 / 2
4 1.12.87 Mads Glarborg 2004 Køge Atletik
5 1.13.21 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
8 1.17.16 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
9 1.19.02 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott
10 1.20.43 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
11 1.21.47 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF
12 1.22.63 Mads Elver Mørk 2005 Allerød AM
13 1.22.76 William Wellendorf 2005 Hellas Roskilde
15 1.30.89 Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd AC
DNS Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.45.19 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 1.45.70 Emilie Bøg Ekholm 2002 Hellas Roskilde
3 1.47.30 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
4 1.48.50 Kristine kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
5 1.52.08 Helena Ring 2002 Amager AC
6 1.52.18 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
7 1.53.20 Filippa Zäll 2003 Ängelholm IF
8 1.53.27 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK
9 1.55.10 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
10 2.00.68 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
11 2.13.21 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF
12 2.14.28 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 Hellas Roskilde
DNS Agnes Rold 2002 Helsingør Atletik
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 17:25
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.11 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG 54.68 56.51 60.11 53.95 X 55.03
2 54.21 Mads Christiansen 1997 Sparta 53.30 52.95 54.21 51.19 X X
3 46.75 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 46.01 46.75 42.87 44.74 44.78 45.83
4 44.09 Waldemar Svejstrup 1997 Holte Atletik 42.37 44.09 42.90 43.68 43.59 38.46
5 0.00 Albert Kuhlmann 1997 Sparta X
5 0.00 Mikkel Lysholdt Petersen 1997 Sparta X
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at 17:25
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.93 Lukas BJørnvad 1995 Roar Atletik 60.93 57.50 56.90 X X 59.12
700 36.68 Thomas Brinch 1962 Amager AC 34.70 36.68 32.27 29.85 X X
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 17:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.39.29 Linus Lindquist 2002 Sparta
2 1.40.20 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
3 1.41.16 Albin Öberg 2004 Eslöv AI
4 1.41.85 Anders Bang 2002 Sparta
5 1.47.42 Christian Lindgreen 2002 Sparta
6 1.49.79 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
7 1.57.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS Julius Sloth 2003 Ballerup AK
DNS Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.23.04 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 2.35.02 Frida Schledermann 2001 Sparta
3 2.35.27 Augusta Maria Grønborg Ch 2000 Blovstrød Løverne
4 2.36.30 Elena Johansen 2001 Helsingør Atletik
5 2.38.91 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
6 2.39.07 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
7 2.40.21 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
8 2.41.79 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
9 2.42.62 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
10 2.44.64 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
HEAT 1 / 2
5 2.38.91 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
6 2.39.07 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
8 2.41.79 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
10 2.44.64 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
DNS Bianca Thore 2001 IFK Helsingborg
DNS Kristin Johnsson 2000 IFK Helsingborg
HEAT 2 / 2
1 2.23.04 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 2.35.02 Frida Schledermann 2001 Sparta
3 2.35.27 Augusta Maria Grønborg Ch 2000 Blovstrød Løverne
4 2.36.30 Elena Johansen 2001 Helsingør Atletik
7 2.40.21 Frederikke von Benzon 2001 Københavns IF
9 2.42.62 Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
DNS Mira Aamann-Christensen 2000 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.15.64 Mikkel M Stamp 2000 Helsingør Atletik
2 2.23.07 Villads Schou 2001 Københavns IF
3 2.24.64 Niclas Søgaard Hjortkjær 2000 Hellas Roskilde
4 2.25.92 Kristian Brammer Carstens 2001 Ballerup AK
5 2.26.32 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
6 2.29.13 Sigurd Zielinski Djurup 2000 Bagsværd AC
7 2.33.50 Tobia Vig Andersen 2001 Trongårdens IF
8 2.34.60 Sofus Fich 2001 Sparta
DNS Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd AC
DNS Micki Borgen Morell 2000 Olympia Maribo
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.03.61 Eric Nilsson 1999 IFK Helsingborg
2 2.08.21 Andreas Leth Simonsen 1998 Blovstrød Løverne
3 2.11.61 Rasmus Wiese 1999 Fremas Holbæk
4 2.14.37 Lucas La Cour 1999 Helsingør Atletik
5 2.18.43 Tobias Lorentzon 1999 IFK Helsingborg
6 2.18.67 Andreas Nielsen 1998 Blovstrød Løverne
7 2.18.76 Kasper Pontoppindan Jense 1999 Hellas Roskilde
8 2.27.26 Frederik Norstedt 1999 IFK Helsingborg
DNS Simon Holst 1998 Amager AC
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.15.14 Mia Mørck 1999 Bagsværd AC
2 2.20.20 Maria H.B. Andersen 1998 Sparta
3 2.22.57 Olivia Kempi 1998 IFK Helsingborg
4 2.23.24 Clara Kall 1999 Sparta
5 2.24.87 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
6 2.29.62 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
7 2.29.95 Johanna Munch Skyvl 1999 Sparta
8 2.31.08 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
9 2.32.44 Sofia Voss 1999 IFK Helsingborg
10 2.35.73 Maya Desmond 1999 Sparta
DNS Mathilde Riis 1999 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 18:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.24.62 Sara Salomonsson 1997 Ängelholm IF
2 2.24.64 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 18:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.28.98 Rihana Shemsu 1996 Malmö AI
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 18:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.08.18 Kevin Gullstrand 1997 Öresund FK
2 2.09.58 Lucas Balling 1997 Fremas Holbæk
3 2.12.96 Raiey Samson Babosho 1996 Sparta
HEAT 1 / 2
2 2.09.58 Lucas Balling 1997 Fremas Holbæk
3 2.12.96 Raiey Samson Babosho 1996 Sparta
HEAT 2 / 2
1 2.08.18 Kevin Gullstrand 1997 Öresund FK
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 18:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.00.68 Mattias Ohlsson 1994 Öresund FK
2 2.02.51 Rasmus Gregersen 1995 Herning Løbeklub
3 2.03.62 Nicholai Zickert 1984 Amager AC
4 2.04.28 Sebastian Persson 1991 Öresund FK
5 2.04.99 Jonah Williams 1994 Sparta
6 2.05.54 Mathias Danielsen 1993 Hellas Roskilde
7 2.07.03 Romain Baudet 1992 Sparta
8 2.08.88 Mohammed Hersi 1994 Sparta
9 2.10.53 Nicolai Ytte 1985 Greve Atletik
10 2.11.85 Søren Brasen 1984 Københavns IF
11 2.14.35 Luca Dellantonio 1990 Sparta
12 2.15.09 Alexander Noordegraaf 1992 Hvidovre AM
13 2.15.60 Leon Kofoed Andersen 1991 Sparta
14 2.16.88 Martin Højland Nielsen 1993 Københavns IF
15 2.17.94 Henrik Bierbum Bacher 1986 Sparta
16 2.26.33 Nikolaj Mortensen 1995 Nyvest Atletik
17 2.39.56 Per Ytte 1955 Sparta
HEAT 1 / 2
7 2.07.03 Romain Baudet 1992 Sparta
8 2.08.88 Mohammed Hersi 1994 Sparta
9 2.10.53 Nicolai Ytte 1985 Greve Atletik
10 2.11.85 Søren Brasen 1984 Københavns IF
11 2.14.35 Luca Dellantonio 1990 Sparta
12 2.15.09 Alexander Noordegraaf 1992 Hvidovre AM
13 2.15.60 Leon Kofoed Andersen 1991 Sparta
14 2.16.88 Martin Højland Nielsen 1993 Københavns IF
15 2.17.94 Henrik Bierbum Bacher 1986 Sparta
16 2.26.33 Nikolaj Mortensen 1995 Nyvest Atletik
17 2.39.56 Per Ytte 1955 Sparta
HEAT 2 / 2
1 2.00.68 Mattias Ohlsson 1994 Öresund FK
2 2.02.51 Rasmus Gregersen 1995 Herning Løbeklub
3 2.03.62 Nicholai Zickert 1984 Amager AC
4 2.04.28 Sebastian Persson 1991 Öresund FK
5 2.04.99 Jonah Williams 1994 Sparta
6 2.05.54 Mathias Danielsen 1993 Hellas Roskilde
DNS Lukas Jensen 1997 Ballerup AK
DNS Frederik Furstenberg 1993 Sparta
Piger 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 10.45 Isolde Skytte Svenningsen 2010 Amager AC
2 11.48 Nora Wenstrøm 2011 Amager AC
3 11.59 Mathilde Birger Larsen 2011 Amager AC
4 12.42 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev Atletik
5 14.15 Sia Arvedsen 2011 Amager AC
6 14.35 Emma Brandt 2010 Amager AC
7 17.21 Aura Ruus 2011 Amager AC
DNF Hedvig Simper Skovgaard 2010 Amager AC
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 300
1 2.80 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta XO O O XXX
2 2.70 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta XO O O XO O XO XO XXX
3 2.60 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O O O O O XXX
4 2.20 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta O O XO XXX
5 2.10 Sebastian Monneret 2003 Amager AC O XO XXX
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.76 (+1.8) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.76 (+1.8) 3.34 (+0.0) 3.52 (+0.0) 3.55 (+1.5) 3.51 (+1.1) 3.55 (+0.0)
2 3.70 (-1.2) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.47 (+0.1) 3.30 (+0.5) 3.53 (+1.1) 3.51 (+1.5) 3.67 (+0.3) 3.70 (-1.2)
3 3.45 (+0.6) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta 3.40 (+0.5) 3.20 (+0.7) 3.23 (+0.6) 3.16 (+1.4) 3.32 (+1.0) 3.45 (+0.6)
4 3.39 (+0.0) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 3.39 (+0.0) 3.34 (+1.0) 3.30 (+1.1) 3.30 (+0.0) 3.24 (+0.0) 3.34 (+0.0)
5 3.30 (+0.0) Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta 3.13 (+1.3) 3.05 (+0.0) 3.00 (+0.0) 3.14 (+0.0) 3.02 (+1.2) 3.30 (+0.0)
6 3.15 (+0.9) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 2.94 (+1.4) 2.96 (+0.0) 3.00 (+0.0) 3.15 (+0.9) 3.14 (+1.4) 3.12 (+1.3)
7 3.09 (+1.6) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 2.99 (+0.8) 2.95 (+0.2) 2.80 (+0.6) 3.01 (+1.4) 3.09 (+1.6) 2.99 (+1.0)
8 3.03 (+0.0) Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde 3.02 (+0.0) 2.93 (+1.9) 2.91 (+1.0) X 3.03 (+0.0) 2.90 (+1.0)
9 2.97 (+0.0) Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde 2.97 (+0.0) 2.80 (+0.8) 2.89 (+0.1)
10 2.85 (+0.5) Freja Abraham 2006 Sparta 2.73 (+0.9) 2.85 (+0.5) 2.81 (+0.7)
11 2.79 (+0.7) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.47 (+0.3) 2.79 (+0.7) 2.62 (-0.4)
12 2.78 (-0.5) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.77 (+1.4) 2.78 (-0.5) 2.77 (+0.5)
13 2.77 (+1.7) Helene Salomonsen 2007 Sparta 2.77 (+1.7) 2.69 (+1.6) X
14 2.74 (-0.3) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 2.73 (+1.6) 2.74 (-0.3) 2.66 (+0.7)
15 2.70 (+0.5) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.50 (+1.5) 2.52 (+0.0) 2.70 (+0.5)
16 2.69 (+0.7) Clara Hagner Sørensen 2007 Amager AC 2.69 (+0.7) 2.62 (+0.0) 2.59 (-1.0)
17 2.67 (+0.4) Marie Maag Jensen 2006 Amager AC 2.67 (+0.4) 2.30 (+0.0) 2.59 (+0.1)
18 2.56 (+1.2) Anna B Andersen 2006 Amager AC 2.56 (+1.2) 2.49 (+0.0) 2.54 (+0.1)
19 2.36 (+0.0) Anna Solvang 2007 Hellas Roskilde 2.36 (+0.0) 2.30 (+0.0) 2.24 (+1.3)
20 2.32 (+0.5) Thit Tore Jensen 2007 Amager AC 2.22 (+1.3) 2.22 (+0.6) 2.32 (+0.5)
21 2.22 (+0.0) Malou Bilsgaard 2007 Greve Atletik 2.22 (+0.0) 2.08 (+0.5) 2.16 (+0.8)
22 2.13 (+0.3) Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF 1.88 (+1.6) 2.00 (+1.0) 2.13 (+0.3)
DNS Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
DNS Helena Hjorth 2007 Amager AC
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.43 Rolf Riisager 2006 Amager AC 5.60 6.00 6.25 5.91 6.21 6.43
2 6.28 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 6.04 6.25 6.28 5.60 6.12 5.61
3 6.21 Asger Abraham 2006 Sparta 5.65 5.68 5.70 6.21 6.21 5.58
4 6.01 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik 5.01 X 5.48 5.28 5.89 6.01
5 5.82 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 5.21 4.61 4.58 5.03 5.82 5.09
6 5.36 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 5.08 5.34 5.02 5.17 5.36
7 5.02 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 5.02 4.71 4.87
8 4.71 David Rogge 2006 Hvidovre AM 4.49 4.44 4.71
9 4.60 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde 4.60 4.13 4.29
10 4.36 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC 4.36 X 4.31
11 4.30 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad X 4.28 4.30
DNS Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 2 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 DUR 56.00 Vicki Dahl 2000 Stoholm 51.42 45.34 52.88 52.40 53.02 56.00
2 47.10 Jennifer Quick 2000 IFK Lund X 47.10 38.49 X 45.86 45.74
3 46.19 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF 43.23 X X 41.73 43.73 46.19
4 40.10 Ida Wåhlstrand 2000 IFK Växjö X 40.10 39.38 39.50 37.92 39.04
5 30.76 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK X 30.10 30.76 28.40 29.12 X
6 30.68 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 30.68 29.69 X X 25.34 29.73
7 30.65 Helle Henriksen Hvidsten 2001 Modum FIK, Norge 30.65 X X X X X
8 29.68 Liv Nedergaard 2002 Sparta X X 29.68
9 24.32 Enny Björk 2001 IFK Växjö 24.32 24.09 23.18
Drenge 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 9.44 August Lykke Evensen 2010 Hellas Roskilde
2 10.14 Nils Lindberg 2010 IF Linnea Friidrott
3 10.14 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC
4 10.43 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager AC
5 10.70 Benjamin Sauer Nielsen 2010 Amager AC
6 12.08 Stellan Johan Luth-Svan 2010 Amager AC
7 12.52 Simon Juhl Urup 2010 Amager AC
8 12.81 Johan Sigur Svendsen 2011 Amager AC
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 7.80 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
2 8.13 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
3 8.42 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
4 8.45 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
5 8.47 Emily Osula 2008 Sparta
6 8.53 Line Svare 2008 Amager AC
7 8.60 Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
8 8.74 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
9 8.78 Susanna Ring 2008 Amager AC
10 8.87 Edith Riisager 2009 Amager AC
11 8.89 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
12 8.96 Theresa Dommer 2009 Sparta
13 9.10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
14 9.37 Alice Hermundstad 2008 IF Linnea Friidrott
15 9.46 Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta
16 9.59 Salma Mittag 2008 Sparta
17 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
18 9.85 Gro Arvedsen 2009 Amager AC
19 9.91 Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC
20 9.92 Elvira Ramsgaard 2009 Sparta
21 9.97 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
22 10.01 Ava Wenstrøm 2009 Amager AC
23 10.13 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
24 10.17 Wilma Anna Haynes 2009 Sparta
25 10.45 Elisabeth Dollerup Bruun 2009 Amager AC
26 10.83 Dagmar Walther 2009 Amager AC
27 10.85 Marika Gro Robrahn 2009 Amager AC
28 11.25 Alma Pedersen 2009 Amager AC
29 14.64 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.6
1 7.80 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 8.47 Emily Osula 2008 Sparta
6 8.53 Line Svare 2008 Amager AC
9 8.78 Susanna Ring 2008 Amager AC
15 9.46 Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta
21 9.97 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
24 10.17 Wilma Anna Haynes 2009 Sparta
HEAT 2 / 4 - Wind: -0.6
11 8.89 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde
16 9.59 Salma Mittag 2008 Sparta
18 9.85 Gro Arvedsen 2009 Amager AC
19 9.91 Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC
22 10.01 Ava Wenstrøm 2009 Amager AC
26 10.83 Dagmar Walther 2009 Amager AC
27 10.85 Marika Gro Robrahn 2009 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.2
2 8.13 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
3 8.42 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
10 8.87 Edith Riisager 2009 Amager AC
13 9.10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
14 9.37 Alice Hermundstad 2008 IF Linnea Friidrott
17 9.66 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
25 10.45 Elisabeth Dollerup Bruun 2009 Amager AC
HEAT 4 / 4 - Wind: -0.7
4 8.45 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
7 8.60 Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
8 8.74 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
12 8.96 Theresa Dommer 2009 Sparta
20 9.92 Elvira Ramsgaard 2009 Sparta
23 10.13 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
28 11.25 Alma Pedersen 2009 Amager AC
29 14.64 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 7.64 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
2 7.68 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 7.99 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
4 8.38 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
4 8.38 Magnus Svanhardt 2008 Amager AC
6 8.67 William Thøgersen 2008 Sparta
7 8.85 Max Wittbold Nielsen 2008 Amager AC
7 8.85 Jonas Skov Gretlund 2009 Amager AC
9 8.92 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
10 9.00 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
11 9.08 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
12 9.23 Magnus Wulff 2008 Amager AC
13 9.56 Theis Svensson 2008 Slagelse Atletik Delta
14 9.58 Sylvester Kurt Ibsen 2009 Køge Atletik
15 9.58 Sylvester Kofoed Pedersen 2008 Amager AC
16 9.63 Julian Ruus 2008 Amager AC
17 9.74 Cornelius Hellerup Heide 2008 Roar Atletik
18 9.76 Soham Patel 2009 Bagsværd AC
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.5
1 7.64 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC
2 7.68 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 7.99 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
6 8.67 William Thøgersen 2008 Sparta
7 8.85 Max Wittbold Nielsen 2008 Amager AC
9 8.92 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.4
4 8.38 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
7 8.85 Jonas Skov Gretlund 2009 Amager AC
13 9.56 Theis Svensson 2008 Slagelse Atletik Delta
14 9.58 Sylvester Kurt Ibsen 2009 Køge Atletik
15 9.58 Sylvester Kofoed Pedersen 2008 Amager AC
18 9.76 Soham Patel 2009 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.9
4 8.38 Magnus Svanhardt 2008 Amager AC
10 9.00 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
11 9.08 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC
12 9.23 Magnus Wulff 2008 Amager AC
16 9.63 Julian Ruus 2008 Amager AC
17 9.74 Cornelius Hellerup Heide 2008 Roar Atletik
DNS William Regel Jørgensen 2008 Amager AC
Piger 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.91 Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev Atletik 3.39 3.46 4.91
2 4.60 Mathilde Birger Larsen 2011 Amager AC 4.00 4.60 3.86
3 4.02 Aura Ruus 2011 Amager AC 4.02 2.36 2.99
4 3.93 Emma Brandt 2010 Amager AC 2.97 3.42 3.93
5 3.68 Isolde Skytte Svenningsen 2010 Amager AC 3.68 2.42 2.97
6 2.86 Nora Wenstrøm 2011 Amager AC 2.55 2.86 X
7 2.16 Hedvig Simper Skovgaard 2010 Amager AC 1.73 1.91 2.16
8 1.88 Sia Arvedsen 2011 Amager AC 1.88 1.55 1.54
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.65 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 35.85 38.01 38.65 36.81 33.35 35.25
2 36.53 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 36.08 36.53 32.09 33.07 35.81 33.52
3 35.00 Søs Lindblad Sühler 2004 Olympia Maribo 33.56 31.34 X 35.00 33.39 33.23
4 34.60 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 31.16 28.66 29.19 29.93 34.60 30.56
5 29.79 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 28.69 27.83 29.23 24.47 25.77 29.79
6 29.21 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 28.36 28.93 X 29.21 24.83 23.98
7 27.90 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 27.90 24.63 24.01
8 26.50 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö 26.50 23.53 26.22
9 23.70 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 20.25 23.70 21.79
10 21.32 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC 18.20 20.82 21.32
11 20.93 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 18.66 20.93 20.87
12 19.38 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad 18.54 19.38 16.83
13 18.04 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 15.49 15.33 18.04
14 15.69 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad 15.69 14.30 X
Drenge 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 10:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 10.56 August Lykke Evensen 2010 Hellas Roskilde 9.67 9.71 10.56
2 9.01 William Kühn Bjerre 2010 Amager AC X 2.01 9.01
3 8.43 Theo Trads Steinbeck 2010 Amager AC 7.15 8.43 2.74
4 6.94 Simon Juhl Urup 2010 Amager AC 2.26 4.73 6.94
5 5.00 Benjamin Sauer Nielsen 2010 Amager AC 5.00 4.52 2.39
6 4.56 Nils Lindberg 2010 IF Linnea Friidrott 3.87 4.56 1.77
7 4.46 Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager AC 3.01 4.46 X
8 2.49 Johan Sigur Svendsen 2011 Amager AC 1.52 1.67 2.49
9 0.00 Stellan Johan Luth-Svan 2010 Amager AC X X X
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 2.66 (+1.7) Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta 2.59 (+0.2) 2.54 (+1.8) 2.66 (+1.7)
2 2.62 (+1.6) Clara Vejlgaard 2008 Sparta 2.62 (+1.6) 2.49 (+0.7) 2.53 (+0.2)
3 2.47 (+1.9) Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik 2.47 (+1.9) X 2.45 (+1.3)
4 2.41 (+0.3) Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik 2.41 (+0.3) 2.40 (+1.1) 2.30 (+1.9)
5 2.41 (+2.3) Susanna Ring 2008 Amager AC 2.41 (+2.3) 2.26 (+0.5) X
6 2.37 (+2.4) Line Svare 2008 Amager AC 2.37 (+2.4) 2.09 (-0.3) 2.21 (+0.2)
7 2.32 (+2.5) Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta 2.32 (+2.5) 2.25 (+0.1) 2.13 (+1.5)
8 2.31 (+1.1) Alice Hermundstad 2008 IF Linnea Friidrott 2.31 (+1.1) 2.19 (-0.8) 2.01 (+1.3)
9 2.12 (+0.0) Emily Osula 2008 Sparta 2.12 (+0.0) 2.09 (+1.8) 1.68 (+1.8)
10 2.12 (+0.0) Edith Riisager 2009 Amager AC 1.52 (+1.3) 2.12 (+0.0) 1.47 (+2.5)
11 2.09 (+2.5) Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC 1.95 (+1.7) 2.07 (+2.3) 2.09 (+2.5)
12 2.07 (+1.3) Theresa Dommer 2009 Sparta 2.07 (+1.3) X X
13 2.02 (+1.9) Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC 2.02 (+1.9) 1.77 (+0.9) 1.93 (+0.0)
14 2.00 (+2.4) Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta 1.60 (+0.9) 1.92 (+0.6) 2.00 (+2.4)
15 1.97 (+1.0) Wilma Anna Haynes 2009 Sparta 1.97 (+1.0) 1.79 (+0.1) 1.58 (+1.1)
16 1.97 (+1.3) Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta 1.97 (+1.3) 1.58 (+2.1) 1.22 (+0.1)
17 1.95 (+1.3) Elvira Ramsgaard 2009 Sparta 1.95 (+1.3) 1.76 (+0.6) 1.91 (+0.8)
18 1.92 (+2.1) Gro Arvedsen 2009 Amager AC 1.89 (+0.5) 1.85 (+1.7) 1.92 (+2.1)
19 1.92 (+0.0) Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC 1.92 (+0.0) 1.44 (+1.3) 1.29 (+1.2)
20 1.90 (+1.9) Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde 1.32 (+0.6) 1.69 (+1.5) 1.90 (+1.9)
21 1.83 (+0.3) Salma Mittag 2008 Sparta 1.83 (+1.3) 1.83 (+0.3) X
22 1.68 (+2.4) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 1.68 (+2.4) 1.39 (+0.1) 1.58 (+0.6)
23 1.64 (+2.0) Ronja Revall 2009 Greve Atletik 1.64 (+2.0) 1.52 (+0.2) 1.62 (+2.5)
24 1.63 (+1.4) Dagmar Walther 2009 Amager AC 1.63 (+1.4) 1.45 (+1.8) 1.37 (+0.0)
25 1.59 (+2.1) Elisabeth Dollerup Bruun 2009 Amager AC 0.88 (+1.2) 1.59 (+2.1) 1.39 (+1.1)
26 1.55 (+1.3) Alma Pedersen 2009 Amager AC 0.68 (+1.2) 1.24 (+1.8) 1.55 (+1.3)
27 1.54 (+0.0) Ava Wenstrøm 2009 Amager AC 1.49 (+1.2) 1.54 (+0.0) 1.39 (+0.0)
28 1.03 (+0.5) Marika Gro Robrahn 2009 Amager AC X 0.90 (+1.1) 1.03 (+0.5)
29 0.99 (+0.0) Lili Rose Clausen 2009 Amager AC 0.73 (+0.0) 0.99 (+0.0) 0.87 (+0.2)
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.35 Alexander Haugeby 2000 Sparta 12.35 12.18 12.08 X 11.65 12.31
2 12.01 Max Blom 2000 Bagsværd AC 11.24 10.97 12.01 11.52 11.91 11.45
3 11.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 10.74 11.62 11.08 10.95 11.09 10.22
4 11.51 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 11.45 X X 11.12 X 11.51
5 11.32 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør Atletik 11.32 11.29 9.58 10.61 11.00 11.23
6 10.91 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta 10.21 10.00 9.68 10.91 X 9.81
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 2 at 10:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 53.44 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö 51.70 53.44 51.85 52.61 X 49.45
2 44.66 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta X 44.66 X 43.15 X X
3 38.09 Laura Pauska 1999 Olympia Maribo X X X 38.09 X 35.32
4 37.56 Anne Krarup Knudsen 1998 Sparta X 37.56 X X 37.07 X
5 37.37 Evalina Eklund 1999 IK Hinden Friidrott X 32.09 35.72 35.16 37.37 37.23
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 2 at 10:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.14 Sofie Dahl 1997 Stoholm 49.14 X X X X X
2 44.46 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö X X X X 44.46 42.19
3 39.06 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta 32.87 34.49 39.06 38.42 X 38.58
4 38.73 Oda Marie Myklebust 2001 Bergens TF X 35.46 35.24 36.41 38.73 X
5 27.41 Sandra Sather IFK Helsingborg X 27.41 X X 24.71 X
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.0
1 q 10.27 Oswald Lindquist 2006 Sparta
2 q 10.31 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
3 10.66 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 10.94 Rolf Riisager 2006 Amager AC
5 11.64 Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad
6 11.90 Marcus Dyreby Kock 2006 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.2
1 q 9.66 Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM
2 q 10.12 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 q 10.63 August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde
4 11.25 Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik
5 11.55 Asger Abraham 2006 Sparta
6 12.18 Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC
7 13.38 Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.7
1 q 9.94 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
2 10.72 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 11.06 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
4 11.67 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
5 11.79 William Hvass 2006 Sparta
DNS Tobias Zeberg 2007 Sparta
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.1
1 q 10.41 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 10.54 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC
3 10.97 David Rogge 2006 Hvidovre AM
4 11.16 Anders Silleborg 2007 Sparta
5 11.85 Frederik Bach Jensen Bang 2007 Bagsværd AC
6 13.60 William addyman 2007 Bagsværd AC
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 190 210 290 350 370 380 390 400 410 420
1 4.10 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik O O O O O XXX
2 4.10 Aske Petersen 1998 Sparta O O O XXO O XXX
3 1.90 Mikkel Ehlern Andersen 1999 Helsingør Atletik O O XXX
4 0.00 Nikolaj Graves 1998 Sparta XXX
DNS Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 390
1 0.00 Kristian Kolbye 1996 Amager AC XXX
Mænd senior - Stangspring - Day 2 at 11:00
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 22.85 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd AC 17.17 22.85 17.46
2 20.63 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta 20.63 19.19 18.55
3 20.18 William Thøgersen 2008 Sparta 20.18 12.71 16.87
4 17.20 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd AC 17.20 16.67 16.82
5 15.59 Max Wittbold Nielsen 2008 Amager AC 14.98 15.59 X
6 15.31 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC 11.86 12.44 15.31
7 13.92 Jonas Skov Gretlund 2009 Amager AC 12.26 13.92 X
8 12.66 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta 7.70 12.66 12.59
9 12.31 Magnus Svanhardt 2008 Amager AC 12.31 3.82 8.55
10 12.11 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta 9.90 11.19 12.11
11 11.19 Julian Ruus 2008 Amager AC 9.13 6.20 11.19
12 11.09 Magnus Wulff 2008 Amager AC 11.09 9.67 9.03
13 10.58 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta 10.58 X X
14 7.80 Sylvester Kofoed Pedersen 2008 Amager AC 7.80 6.37 7.48
15 7.58 Sylvester Kurt Ibsen 2009 Køge Atletik 7.58 3.86 6.79
16 7.58 Theis Svensson 2008 Slagelse Atletik Delta 6.38 7.58 6.77
17 6.49 Cornelius Hellerup Heide 2008 Roar Atletik X 6.49 2.54
18 5.12 Soham Patel 2009 Bagsværd AC X X 5.12
DNS William Regel Jørgensen 2008 Amager AC
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.4
1 q 10.40 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 q 10.71 Maja Rasmussen 2006 Hellas Roskilde
3 q 10.98 Freja Abraham 2006 Sparta
4 11.15 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 11.62 Marie Maag Jensen 2006 Amager AC
6 14.22 Helena Hjorth 2007 Amager AC
DNS Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.0
1 q 10.06 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.48 Silke Lykke Evensen 2007 Hellas Roskilde
3 q 10.93 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
4 11.18 Malou Bilsgaard 2007 Greve Atletik
5 11.51 Rose Tværmose Høegh 2006 Amager AC
6 11.58 Clara Hagner Sørensen 2007 Amager AC
7 11.74 Anna B Andersen 2006 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.9
1 q 10.16 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
2 q 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta
3 11.05 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 11.27 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
5 11.37 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 12.24 Thit Tore Jensen 2007 Amager AC
7 12.73 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 133 136 139 142 145 148 151 154
1 1.51 Tilde Gudmundsson 2002 IFK Växjö O O O O O XXX
2 1.51 Karla Schärfe 2003 Sparta XO O XO XO XXO O XXX
3 1.42 Flora Chalmer 2003 Sparta O O O XXO XXO XO XO XXX
4 1.39 Alma Eriksson 2002 Ljungby FIK XXO O XO O XXX
5 1.33 Sofie G. Krogsgaard Niels 2002 Haderslev IF O XO XO XXO XXX
5 1.33 Augusta E. Bentsen 2003 Olympia Maribo O O O XO XO XXO XXX
7 1.25 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O O XXX
7 1.25 Rebecca spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O O XXX
9 1.25 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC O O O XO XXX
10 1.25 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta O O O XXO XXX
11 1.25 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta O XXO XXO XXX
12 1.20 Ellen Lawaetz 2002 Sparta O O XXX
12 1.20 Esther Arce 2002 Amager AC O O XXX
14 1.20 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta O O XO O O XXX
15 1.20 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta O O O O XXO XXX
16 1.15 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta O O O O XXX
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.99 (+0.4) Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta 3.52 (+1.2) 3.42 (+1.3) 3.69 (+1.4) 3.72 (+1.1) 3.68 (+1.3) 3.99 (+0.4)
2 3.97 (+0.8) Lance Christian aabo 2006 Herlufsholm ATM 3.90 (+0.7) 3.86 (+2.4) 3.97 (+0.8) 3.80 (+0.0) 3.86 (+2.0) X
3 3.56 (+1.1) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.24 (+0.5) 3.42 (+0.1) 2.95 (+0.7) 3.28 (+1.1) 3.50 (+1.5) 3.56 (+1.1)
4 3.49 (+1.8) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.32 (+0.9) 3.36 (+1.2) 3.24 (+0.0) 3.39 (+0.8) 3.42 (+2.6) 3.49 (+1.8)
5 3.16 (+2.0) Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd AC 3.14 (+1.6) 3.16 (+2.0) 3.00 (+1.9)
6 3.16 (+0.9) Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.16 (+0.9) 3.05 (+1.5) 2.84 (+0.6) 2.97 (+1.4) 3.03 (+0.0) 3.10 (+2.1)
7 3.14 (+0.0) Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 3.14 (+0.0) 3.06 (+1.7) 2.97 (+0.7) 2.93 (+0.6) 3.09 (+0.4) 2.96 (+2.4)
8 3.09 (+0.7) Rolf Riisager 2006 Amager AC 2.97 (+0.0) 3.09 (+0.7) 2.39 (+0.1)
9 3.04 (+0.2) Anders Silleborg 2007 Sparta 2.96 (+0.2) X 3.04 (+0.2)
10 3.04 (+0.8) Mathias Riber Schmidt 2006 Køge Atletik 3.04 (+0.8) 2.89 (+2.5) 2.72 (+0.6)
11 2.86 (+0.2) Oswald Lindquist 2006 Sparta 2.72 (+0.0) 2.86 (+0.2) 2.85 (+1.2)
12 2.86 (+2.0) August Skytte Christensen 2007 Hellas Roskilde 2.86 (+2.0) 2.83 (+0.8) X
13 2.86 (+1.1) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 2.65 (+1.7) 2.86 (+1.1) 2.61 (+1.0)
14 2.80 (+1.0) David Rogge 2006 Hvidovre AM 2.80 (+1.0) 2.61 (+1.4) 2.46 (+1.7)
15 2.76 (+1.0) Louis Præst Jaqué 2006 Olympia Maribo 2.45 (+1.6) 2.32 (+1.2) 2.76 (+1.0)
16 2.68 (+0.5) Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta 2.33 (+0.2) 2.66 (+1.5) 2.68 (+0.5)
17 2.62 (+1.6) Elias Sauer Nielsen 2007 Amager AC 2.62 (+1.6) 2.36 (+1.2) 2.33 (+1.3)
18 2.58 (+1.4) William Hvass 2006 Sparta 2.58 (+1.4) 2.10 (+0.8) 2.45 (+1.0)
19 2.55 (+1.4) Emil Frozkhan 2006 IFK Halmstad 2.55 (+1.4) 2.45 (+1.5) 2.40 (+1.4)
20 2.51 (+1.2) Frederik Bach Jensen Bach 2007 Bagsværd AC 2.51 (+1.9) 2.48 (+1.3) 2.51 (+1.2)
21 2.47 (+2.1) Anton Thers-Sonne 2007 Sparta X 2.34 (+1.7) 2.47 (+2.1)
22 2.46 (+0.8) William addyman 2007 Bagsværd AC 2.08 (+0.8) 2.08 (+0.0) 2.46 (+0.8)
23 2.37 (+1.3) Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC 2.37 (+1.3) 2.28 (+0.7) 2.34 (+1.2)
24 2.00 (+2.0) Hans Steengaard Christens 2007 Amager AC 2.00 (+2.0) 1.98 (+0.2) 1.98 (+2.0)
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 11:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.57 Noah Borgen Morell 2004 Olympia Maribo 46.57 41.32 36.97 33.85 X 35.56
2 45.81 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 44.32 42.35 45.81 43.58 39.87 45.40
3 41.89 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 41.89 37.79 39.23 36.13 40.50 X
4 37.42 Louie Svane 2004 Amager AC 36.35 36.77 35.38 34.85 35.06 37.42
5 35.13 Mads Krogsgaard Nielsen 2004 Haderslev IF 35.13 33.69 31.84 X X X
6 34.38 Hakeem Ali 2005 Sparta 32.42 32.72 34.25 30.06 X 34.38
7 32.20 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta 31.28 30.88 32.20
8 32.08 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 32.08 20.57 31.13
9 30.11 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 25.40 30.11 28.50
10 30.00 Leon Hamann 2005 Københavns IF X 29.57 30.00
11 29.45 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 23.72 28.96 29.45
12 27.56 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik 25.96 27.56 24.86
13 25.25 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK 24.08 25.25 X
14 19.84 Daniel Kiehl-Jensen 2005 Allerød AM 19.84 X X
15 18.59 Janus Stepping Christense 2005 Amager AC 18.59 16.93 X
16 15.01 Josef Lindberg 2005 IF Linnea Friidrott 15.01 13.12 12.44
Piger 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 1.49 (+0.4) Karen Baandrup Tindbæk 2011 Herlev Atletik 1.49 (+0.4) 1.28 (+1.5) 1.47 (+1.6)
2 1.49 (+1.7) Mathilde Birger Larsen 2011 Amager AC 1.04 (+1.7) 1.49 (+1.7) 1.19 (+3.7)
3 1.27 (+1.4) Isolde Skytte Svenningsen 2010 Amager AC 1.00 (+2.0) 1.12 (+1.3) 1.27 (+1.4)
4 1.19 (+1.8) Nora Wenstrøm 2011 Amager AC 0.86 (+0.0) 1.19 (+1.8) 0.59 (+1.1)
5 1.16 (+1.5) Hedvig Simper Skovgaard 2010 Amager AC 1.09 (+0.2) 0.62 (+0.9) 1.16 (+1.5)
6 1.11 (+1.6) Emma Brandt 2010 Amager AC 0.68 (+0.6) 1.02 (+1.9) 1.11 (+1.6)
7 1.03 (+0.5) Sia Arvedsen 2011 Amager AC 1.03 (+0.5) X 1.02 (+0.0)
8 0.55 (+0.0) Aura Ruus 2011 Amager AC 0.51 (+0.0) 0.47 (+1.7) 0.55 (+0.0)
Drenge 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 2.03 (+1.0) August Lykke Evensen 2010 Hellas Roskilde 1.85 (+1.8) 2.03 (+1.0) 1.99 (+2.6)
2 1.99 (+0.9) Simon Juhl Urup 2010 Amager AC 1.99 (+0.9) 1.12 (+1.7) 1.09 (+2.5)
3 1.78 (+0.0) William Kühn Bjerre 2010 Amager AC 1.78 (+0.0) 1.57 (+2.7) X
4 1.63 (+0.0) Noah Alexander Bejlegaard 2010 Amager AC 1.32 (+0.0) 1.61 (+1.1) 1.63 (+0.0)
5 1.62 (+1.5) Benjamin Sauer Nielsen 2010 Amager AC 1.50 (+1.0) 0.97 (+1.8) 1.62 (+1.5)
6 1.59 (+0.8) Stellan Johan Luth-Svan 2010 Amager AC 1.27 (+1.2) 1.34 (+0.0) 1.59 (+0.8)
7 1.54 (+1.7) Nils Lindberg 2010 IF Linnea Friidrott 1.51 (+0.0) 1.54 (+1.7) 1.33 (+1.3)
8 1.22 (+0.6) Theo Trads Steinbeck 2010 Amager AC 1.17 (+1.5) 1.10 (+1.7) 1.22 (+0.6)
9 0.96 (+0.0) Johan Sigur Svendsen 2011 Amager AC 0.70 (+0.0) 0.48 (+1.9) 0.96 (+0.0)
Kvinder senior - Hammerkast - Day 2 at 11:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 60.29 Celina Julin 1994 Sparta X 57.86 58.00 60.29 X X
2 51.26 Louise Odgaard 1993 Sparta 50.15 X 45.85 47.96 46.27 51.26
3 45.33 Amanda Landegren 1997 IFK Växjö 43.06 44.22 44.11 45.33 X 43.75
4 45.31 Malin Jönsson 1995 IFK Lund 44.84 39.93 44.34 X X 45.31
5 44.63 Cecilia Larsson 1999 IFK Växjö 44.63 X 44.39 43.45 X 42.18
6 42.93 Maria Sløk Hansen 1983 Hvidovre AM X 41.49 X 42.45 42.93 X
7 39.18 Felicia Hast 1993 IFK Lund X X 39.18
8 25.59 Sara Lundkvist 1995 IFK Växjö 23.28 23.23 25.59
K65 38.85 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 38.61 38.81 X 38.46 X 38.85
DNS Johanna Bergmann 1993 IFK Lund
Piger 10-11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
1 q 14.90 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad
2 q 15.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 q 15.44 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
4 q 16.08 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
5 17.03 Elin Rydqvist 2004 IFK Halmstad
6 17.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 19.02 Saga Frozkhan 2004 IFK Halmstad
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.5
1 q 15.20 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 15.29 Saga Hermundstad 2004 IF Linnea Friidrott
3 q 15.48 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
4 q 16.09 Stella Gudmundsson 2004 IFK Växjö
5 16.39 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 16.74 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 17.09 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
8 18.20 Emma Tofte Rost 2004 Amager AC
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 11:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.54 Pil Nedergaard 2006 Sparta 4.82 4.95 5.26 5.39 5.54 5.26
2 5.53 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 4.41 4.99 5.28 4.73 5.10 5.53
3 5.40 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 5.36 5.40 5.21 5.24 5.31 4.74
4 4.57 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 4.34 4.57 X 3.45 4.51 X
5 4.21 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 4.07 4.11 4.19 4.08 4.05 4.21
6 3.78 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.75 3.67 3.78 3.58 3.42 3.70
7 3.04 Helena Hjorth 2007 Amager AC 2.72 3.04 3.04 2.74 3.03 2.87
8 2.07 Louise C.B Jessen 2007 Frederiksberg IF 1.44 1.74 X 2.07 1.76 1.40
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 11:45
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 13.76 Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik 13.76 X 12.22
2 13.50 Clara Vejlgaard 2008 Sparta 13.50 11.78 12.70
3 11.17 Line Svare 2008 Amager AC 10.44 7.43 11.17
4 10.73 Emily Osula 2008 Sparta 9.21 10.73 10.30
5 10.17 Tiger Lily Lindelöf 2008 Sparta 8.20 10.17 7.59
6 9.94 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik 8.32 9.94 9.69
7 9.88 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta 9.30 9.16 9.88
8 9.80 Alberte W Lindharth 2008 Hellas Roskilde 9.80 9.55 8.62
9 9.26 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta 8.86 7.86 9.26
10 8.35 Theresa Dommer 2009 Sparta 8.35 4.25 5.91
11 8.25 Susanna Ring 2008 Amager AC 7.27 3.51 8.25
12 7.78 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC 7.74 7.49 7.78
13 7.43 Edith Riisager 2009 Amager AC 7.43 4.35 4.54
14 7.21 Elvira Ramsgaard 2009 Sparta X 6.17 7.21
15 7.05 Salma Mittag 2008 Sparta X 4.92 7.05
16 6.47 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 6.47 6.21 X
17 6.10 Ronja Revall 2009 Greve Atletik 5.13 3.01 6.10
18 5.84 Maja Mynzberg Laursen 2009 Amager AC 5.48 5.84 3.64
19 5.59 Gro Arvedsen 2009 Amager AC 5.59 5.32 1.94
20 5.54 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta 2.78 5.54 1.67
21 4.92 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC 4.92 X 2.33
22 4.57 Marika Gro Robrahn 2009