DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4408 (-0.7) Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
2 4177 (+0.1) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 4082 (-0.6) Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 4019 (-0.2) Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 3883 (-0.2) Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
6 3515 (-0.6) Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
7 3220 (-0.5) Sofie Froberg 2002 Århus 1900
8 2661 (-0.7) Emma Guldager 2001 Århus 1900
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
# Mangekamp, 80 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Mathilde Kreiberg Skou
Århus 1900
4408 (-0.7)
Result
Points
Wind
12.16
1254
-1.2
1.43
544
8.37
423
26.97
714
+0.5
4.99
557
-1.4
23.62
356
2.41.10
560
2 Katarina Hessner Hansen
Bagsværd AC
4177 (+0.1)
Result
Points
Wind
12.94
1133
-1.5
1.49
610
7.88
392
28.75
573
+0.5
4.72
485
+1.2
26.95
419
2.40.70
565
3 Ellen Lawaetz
Sparta AM
4082 (-0.6)
Result
Points
Wind
13.45
1058
-1.5
1.46
577
8.68
443
29.41
524
+0.5
4.67
472
-0.8
23.36
352
2.33.01
656
4 Martha Kjær D Rasmussen
Århus 1900
4019 (-0.2)
Result
Points
Wind
14.05
971
-1.2
1.46
577
8.09
405
27.82
645
+0.5
4.53
436
+0.0
21.46
316
2.31.93
669
5 Thea Lyng Møller Jensen
Århus 1900
3883 (-0.2)
Result
Points
Wind
13.48
1053
-1.2
1.34
449
7.39
360
26.79
729
+0.5
5.09
584
+0.1
19.52
280
2.53.44
428
6 Liva Vilhelmsen
Sparta AM
3515 (-0.6)
Result
Points
Wind
14.77
872
-1.2
1.34
449
8.48
430
30.06
478
+0.5
4.41
406
-1.2
22.75
340
2.42.93
540
7 Sofie Froberg
Århus 1900
3220 (-0.5)
Result
Points
Wind
18.69
420
-1.2
1.28
389
8.44
428
29.28
534
+0.5
4.63
461
-0.9
22.58
337
2.33.39
651
8 Emma Guldager
Århus 1900
2661 (-0.7)
Result
Points
Wind
16.67
634
-1.5
1.28
389
5.87
263
29.91
488
+0.5
4.29
376
-1.1
15.35
203
3.06.38
308
Ida Beiter Bomme
Sparta AM
DNS
Result
Points
Wind














Louise Wrisberg Kæstel
Holte Atletik
DNS
Result
Points
Wind














START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
2 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
7 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
9 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
10 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
Piger 16-17 år - 7 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5209 (-0.2) Anna Lange 1999 Greve Atletik
2 4425 (+0.1) Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
3 4408 (-0.1) Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
4 4044 (-0.2) Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
5 3656 (-0.2) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 3373 (-0.2) Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Anna Lange
Greve Atletik
5209 (-0.2)
Result
Points
Wind
15.04
836
-1.0
1.58
712
13.14
737
26.17
782
+0.3
5.34
654
+0.0
45.01
764
2.27.57
724
2 Laura Nørrung Poulsen
Sparta AM
4425 (+0.1)
Result
Points
Wind
15.85
733
-1.0
1.61
747
9.98
528
27.66
658
+0.3
5.15
601
+0.9
24.63
375
2.22.98
783
3 Hannah Illum Petersen
Sparta AM
4408 (-0.1)
Result
Points
Wind
16.09
703
-1.0
1.52
644
9.14
473
27.13
701
+0.3
5.29
640
+0.3
34.43
561
2.30.54
686
4 Emilie R Hansen
Sparta AM
4044 (-0.2)
Result
Points
Wind
16.56
647
-1.0
1.52
644
13.21
741
27.92
637
+0.3
4.65
466
+0.0
28.66
451
2.50.51
458
5 Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF
3656 (-0.2)
Result
Points
Wind
18.24
464
-1.0
1.40
512
11.62
636
28.51
591
+0.3
4.69
477
+0.0
32.04
515
2.50.24
461
6 Jasmin Boe Rasmussen
Greve Atletik
3373 (-0.2)
Result
Points
Wind
17.78
511
-1.0
1.28
389
8.75
448
28.62
583
+0.3
4.47
421
+0.0
30.74
491
2.43.81
530
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
6 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - 7 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 P22 5275 (-0.6) Sandra Böll 1994 Sparta AM
2 5120 (-0.5) Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 P19 3939 (-0.1) Karoline Mangor 1998 Sparta AM
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, højde Mangekamp, kugle Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, spyd Mangekamp, 800
1 Sandra Böll
Sparta AM
5275 (-0.6)
Result
Points
Wind
14.90
855
-1.4
1.67
818
11.63
637
25.98
799
+1.0
5.87
810
-1.4
36.18
594
2.24.62
762
2 Mathilde Diekema Jensen
Århus 1900
5120 (-0.5)
Result
Points
Wind
15.73
748
-1.4
1.76
928
12.11
668
27.24
692
+1.0
5.36
660
-1.1
37.68
623
2.21.65
801
3 Karoline Mangor
Sparta AM
3939 (-0.1)
Result
Points
Wind
15.01
840
-1.4
1.58
712
11.87
653
27.13
701
+1.0
4.79
503
+0.0
32.80
530


START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
3 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4600 (-0.1) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 4420 (-0.2) Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
3 4351 (-0.2) Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
4 4338 (-0.5) Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 4310 (+0.4) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 4202 (+0.2) Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
7 3977 (+0.2) Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
8 3893 (+0.1) Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 3834 (-0.4) Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
10 3789 (-0.2) Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
11 3208 (-0.1) Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
12 2862 (-0.7) Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 800
1 Nikolaj Grønbech
Slagelse Atletik Delta
4600 (-0.1)
Result
Points
Wind
15.92
742
-0.6
37.41
612
3.20
406
42.91
484
27.10
440
+0.1
5.31
443
+0.0
12.43
633
1.55
426
2.37.59
414
2 Rasmus Vestergaard Johans
Århus 1900
4420 (-0.2)
Result
Points
Wind
15.04
845
-0.9
35.28
569
3.10
381
36.87
397
26.26
504
+0.1
4.99
380
+0.0
11.47
574
1.46
360
2.38.00
410
3 Jeppe Ege Nielsen
Århus 1900
4351 (-0.2)
Result
Points
Wind
15.62
776
-0.6
29.13
447
2.20
179
34.81
367
24.54
645
+1.2
5.15
411
-1.3
10.35
507
1.43
338
2.13.70
681
4 Mathias Clausen
Vidar Atletik
4338 (-0.5)
Result
Points
Wind
16.82
643
-0.9
26.18
390
3.70
535
36.69
394
27.23
431
+0.1
5.04
390
-0.7
10.58
521
1.58
449
2.21.68
585
5 Tobias Andersson
Greve Atletik
4310 (+0.4)
Result
Points
Wind
16.20
710
-0.9
26.68
400
2.30
199
38.51
421
25.35
577
+1.2
5.47
475
+0.7
10.83
536
1.58
449
2.25.40
543
6 Anton Læssøe Bisgaard
Århus 1900
4202 (+0.2)
Result
Points
Wind
15.95
738
-0.6
31.98
504
2.50
242
25.64
238
25.87
535
+1.2
5.36
453
+0.0
10.19
497
1.64
496
2.29.36
499
7 Philip Vikne Dalmose
Århus 1900
3977 (+0.2)
Result
Points
Wind
16.34
695
-0.6
32.04
505
2.60
264
34.15
358
25.11
597
+1.2
5.01
384
+0.0
9.22
439
1.64
496
2.57.47
239
8 Sebastian Larsen
Sparta AM
3893 (+0.1)
Result
Points
Wind
16.86
639
-0.9
32.19
508
2.50
242
30.37
304
24.99
607
+1.2


13.98
727
1.43
338
2.26.69
528
9 Kasper Hørmann
Århus 1900
3834 (-0.4)
Result
Points
Wind
16.04
728
-0.9
21.29
296
2.90
333
23.97
215
25.69
549
+1.2
5.03
388
-1.7
8.94
422
1.46
360
2.25.40
543
10 Oswald Carstensen
Sparta AM
3789 (-0.2)
Result
Points
Wind
16.76
650
-0.9
24.67
361
2.50
242
35.80
382
27.37
421
+0.1
5.08
398
+0.0
11.07
550
1.52
404
2.40.94
381
11 Anton Christian Kühl
Århus 1900
3208 (-0.1)
Result
Points
Wind
18.63
465
-0.6
33.96
543
2.00
140
31.57
321
29.49
281
+0.1
4.45
281
+0.0
11.55
579
1.31
257
2.45.23
341
12 Sebastian R Suurballe
Århus 1900
2862 (-0.7)
Result
Points
Wind
18.11
514
-0.6
17.46
225
2.50
242
40.42
448
30.83
206
+0.1
4.43
278
-1.6
8.08
371
1.49
381
3.03.14
197
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
12 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
Drenge 16-17 år - 10 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5092 (-0.9) Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 4330 (-0.8) Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 4240 (-0.2) Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 3910 (-0.3) Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Christian Gundersen
Sparta AM
5092 (-0.9)
Result
Points
Wind
12.12
628
-0.3
5.94
574
-0.9
10.97
544
1.73
569
53.55
658
18.01
523
-1.7
26.87
403
2.70
286
35.95
384
5.06.49
523
2 Tobias Rendbæk
Odense Atletik
4330 (-0.8)
Result
Points
Wind
12.14
624
-0.3
5.89
563
-0.5
8.95
423
1.70
544
57.99
484
19.77
368
-1.7
18.40
242
3.00
357
30.71
309
5.26.62
416
3 Andreas Land
Odense Atletik
4240 (-0.2)
Result
Points
Wind
12.46
563
-0.3
5.04
390
+1.4
9.93
481
1.49
381
56.35
546
17.22
602
-1.7
20.69
285
2.50
242
32.36
333
5.26.49
417
4 Toke Staub Jørgensen
Odense Atletik
3910 (-0.3)
Result
Points
Wind
12.22
608
-0.3
4.93
369
+0.9
10.12
493
1.43
338
1.01.48
364
19.62
380
-1.7
27.50
416
3.00
357
28.50
278
5.49.89
307
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 18-19 år - 10 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6347 (-1.0) Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
2 5985 (-1.0) Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
3 5978 (-1.1) Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 5559 (-1.0) Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 4289 (-0.7) Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
DNF Asger Østerby 1997 Greve Atletik
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Gustav Lundholm Nielsen
Sparta AM
6347 (-1.0)
Result
Points
Wind
11.39
776
-1.2
6.46
688
+0.0
11.23
560
1.82
644
51.04
767
16.41
687
-1.8
32.57
515
3.50
482
40.62
451
4.25.06
777
2 Nikolaj Graves
Sparta AM
5985 (-1.0)
Result
Points
Wind
11.80
691
-1.2
6.14
617
+0.0
11.31
565
1.76
593
52.68
695
16.47
681
-1.8
27.34
412
3.90
590
46.77
541
4.53.05
600
3 Jacob Aagaard Jensen
Aalborg AM
5978 (-1.1)
Result
Points
Wind
11.76
699
-1.2
6.18
626
-0.5
9.99
485
1.73
569
52.48
704
16.36
693
-1.8
24.69
361
4.50
760
38.87
426
4.44.01
655
4 Jakob Holt Jensen
Aalborg AM
5559 (-1.0)
Result
Points
Wind
12.39
576
-1.2
5.49
479
-0.1
11.00
546
1.70
544
55.72
570
18.54
474
-1.8
36.43
592
4.00
617
48.88
572
4.55.05
589
5 Steffen Sjørslev
Greve Atletik
4289 (-0.7)
Result
Points
Wind
12.42
571
-1.2
5.42
465
+0.9
12.07
611
1.52
404
1.00.81
386
21.19
261
-1.8
28.69
439
2.30
199
47.98
559
5.31.08
394
Asger Østerby
Greve Atletik
DNF
Result
Points
Wind
11.90
671
-1.2
6.07
602
+0.0
12.32
626
1.52
404












START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
6 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6920 (-0.9) Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 D22 6552 (-0.1) Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 6071 (-0.9) Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 D22 6044 (-0.9) Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
D22 DNF Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Christian Laugesen
Sparta AM
6920 (-0.9)
Result
Points
Wind
11.45
763
-1.5
6.87
783
+0.1
12.41
631
1.94
749
50.65
785
15.26
818
-1.3
34.62
556
3.90
590
46.22
533
4.35.03
712
2 Oliver Ryborg Kjeldsen
Århus 1900
6552 (-0.1)
Result
Points
Wind
11.43
767
-1.5
6.63
727
+2.4
12.30
625
1.82
644
50.41
796
16.17
714
-1.3
29.85
461
3.90
590
49.78
585
4.46.08
643
3 Sebastian Skejø
Århus 1900
6071 (-0.9)
Result
Points
Wind
12.06
639
-1.5
6.46
688
+0.0
12.31
625
1.76
593
54.70
611
16.52
675
-1.3
31.71
498
4.00
617
49.19
577
5.02.02
548
4 Jannick Bagge
Hvidovre AM
6044 (-0.9)
Result
Points
Wind
12.14
624
-1.5
6.79
764
+0.0
11.39
569
1.79
619
55.08
596
16.89
636
-1.3
34.50
554
3.70
535
51.08
605
5.03.04
542
Mathias D Sørensen
ROAR Atletik
DNF
Result
Points
Wind
12.72
516
-1.5
5.34
449
+0.0
7.03
309
1.58
449
1.02.17
342










Christian Lund Nielsen
Århus 1900
DNS
Result
Points
Wind




















START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
6 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
Mænd 40-44 år - 10 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
DNF Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 110 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
Hentie Swiegers
FIF Hillerød
DNF
Result
Points
Wind
12.48
659
-2.6
5.89
677
+0.2
9.07
492
1.58
504
57.58
645










START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - 10 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5216 (-1.0) Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 4731 (-1.1) Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
# Mangekamp, 100 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 400 Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 1500
1 Per Egge Rasmussen
Randers Atletik Freja
5216 (-1.0)
Result
Points
Wind
14.65
509
-2.6
4.20
483
+0.9
8.43
528
1.46
619
1.09.78
448
19.67
455
-1.4
32.45
584
3.00
603
28.33
412
5.56.63
575
2 Knud Erik Pedersen
FIF Hillerød
4731 (-1.1)
Result
Points
Wind
13.87
635
-2.6
4.94
693
+0.7
9.93
643
1.43
585
1.07.49
519
20.94
353
-1.4
28.13
489
2.20
333
31.90
481


START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.2
1 11.39 776 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
2 11.76 699 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 11.80 691 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 11.90 671 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 12.39 576 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
6 12.42 571 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
6 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
7 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.5
1 11.43 767 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
2 11.45 763 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 12.06 639 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 12.14 624 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 12.72 516 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
3 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
6 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.3
1 12.12 628 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 12.14 624 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 12.22 608 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 12.46 563 Andreas Land 2000 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
5 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
6 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.6
1 12.48 659 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.6
1 13.87 635 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 14.65 509 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
5 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 12.16 1254 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
2 13.48 1053 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
3 14.05 971 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
4 14.77 872 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
5 18.69 420 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.5
1 12.94 1133 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 13.45 1058 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
3 16.67 634 Emma Guldager 2001 Århus 1900
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
4 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
5 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
6 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
HEAT 2 / 2
3 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
4 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 16-17 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:40
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.0
1 15.04 836 Anna Lange 1999 Greve Atletik
2 15.85 733 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
3 16.09 703 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
4 16.56 647 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
5 17.78 511 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 18.24 464 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
7 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.94 (-0.9) 574 Christian Gundersen 1999 Sparta AM 5.94 (-0.9) 5.79 (+0.3) 5.67 (+0.3)
2 5.89 (-0.5) 563 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 5.66 (+0.0) 5.78 (+0.5) 5.89 (-0.5)
3 5.04 (+1.4) 390 Andreas Land 2000 Odense Atletik 5.04 (+1.4) 4.86 (+0.0) 4.32 (-0.3)
4 4.93 (+0.9) 369 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik 4.72 (+3.2) 4.41 (-1.4) 4.93 (+0.9)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
2 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
Drenge 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.46 (+0.0) 688 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM 6.18 (+0.0) 6.46 (+0.0) -
2 6.18 (-0.5) 626 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 5.74 (+0.2) 5.99 (+0.7) 6.18 (-0.5)
3 6.14 (+0.0) 617 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM X 6.14 (+0.0) X
4 6.07 (+0.0) 602 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.91 (+0.0) 6.07 (+0.0) 6.07 (+0.4)
5 5.49 (-0.1) 479 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 5.44 (+0.0) 5.36 (-1.3) 5.49 (-0.1)
6 5.42 (+0.9) 465 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 5.26 (+0.0) 5.42 (+0.9) 5.09 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
6 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 6.87 (+0.1) 783 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 6.62 (+2.1) 6.87 (+0.1) -
2 6.79 (+0.0) 764 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 6.65 (+0.8) 6.79 (+0.0) X
3 6.63 (+2.4) 727 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 6.63 (+2.4) X X
4 6.46 (+0.0) 688 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 6.08 (+0.0) 6.19 (+1.0) 6.46 (+0.0)
5 5.34 (+0.0) 449 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik 4.73 (-0.2) 4.91 (-0.3) 5.34 (+0.0)
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
5 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.89 (+0.2) 677 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 5.49 (+0.2) 5.89 (+0.2) 5.69 (+1.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.94 (+0.7) 693 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 4.94 (+0.7) X 4.61 (+0.0)
2 4.20 (+0.9) 483 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja 4.20 (+0.9) 4.13 (+2.0) 4.18 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Kvinder senior - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.4
1 14.90 855 Sandra Böll 1994 Sparta AM
2 15.01 840 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
3 15.73 748 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
5 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
6 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:50
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.6
1 15.62 776 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 15.92 742 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 15.95 738 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
4 16.34 695 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 18.11 514 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
6 18.63 465 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 15.04 845 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
2 16.04 728 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 16.20 710 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 16.76 650 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 16.82 643 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
6 16.86 639 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
3 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 113 116 119 121 122 124 125 128 131 134 135 137 138 140 141 143 145 146 149 152 155 158 161 164
1 1.61 747 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM O O O O XO O XXX
2 1.58 712 Anna Lange 1999 Greve Atletik O O O XXO XO XXX
3 1.52 644 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM O - - - O - - - O - O O XO XXX
4 1.52 644 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM O - O - XO O XO XXX
5 1.40 512 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF XO - O - XO - XXX
6 1.28 389 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik O O O O O O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 146 149 152 155 158 161 164 167 170 173 176 179
1 1.76 928 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900 O O O O XXO XXX
2 1.67 818 Sandra Böll 1994 Sparta AM O O O XO XXX
3 1.58 712 Karoline Mangor 1998 Sparta AM O O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
2 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
3 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, diskos - Day 1 at 13:20
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.41 612 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta X 33.08 37.41
2 35.28 569 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 34.71 35.28 25.20
3 33.96 543 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 26.78 33.96 32.09
4 32.19 508 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM X 32.19 X
5 32.04 505 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 32.04 X X
6 31.98 504 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 X 31.98 X
7 29.13 447 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 X 29.13 27.67
8 26.68 400 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik X 24.12 26.68
9 26.18 390 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik X 26.18 X
10 24.67 361 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM X 24.67 16.79
11 21.29 296 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 21.29 X 17.32
12 17.46 225 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 X X 17.46
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
2 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
3 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
8 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
9 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
12 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Piger 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 110 113 116 119 122 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152
1 1.49 610 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC O O O O O O XO XXX
2 1.46 577 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM O O O O O O O XXX
3 1.46 577 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900 O O O XO XXO XO XXX
4 1.43 544 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900 O O O O O XXO O XXO XXX
5 1.34 449 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM O O O XO XO XXO XXX
5 1.34 449 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 O O O O O O XXO O XXO XXX
7 1.28 389 Sofie Froberg 2002 Århus 1900 O O O XO XXO O O XXX
8 1.28 389 Emma Guldager 2001 Århus 1900 O O O O O O XXO XXX
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
2 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
8 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
9 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 13:40
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 10.97 544 Christian Gundersen 1999 Sparta AM 10.97 X X
2 10.12 493 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik X 10.12 X
3 9.93 481 Andreas Land 2000 Odense Atletik X 9.64 9.93
4 8.95 423 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 8.95 7.56 8.93
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 13:40
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.07 492 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød 9.07 8.99 8.64
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 13:40
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 9.93 643 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 9.49 9.88 9.93
2 8.43 528 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja 8.43 8.38 8.20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:05
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.32 626 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 12.32 12.18 12.06
2 12.07 611 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 11.77 11.84 12.07
3 11.31 565 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM 11.15 11.05 11.31
4 11.23 560 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM 11.23 X 10.70
5 11.00 546 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 10.76 11.00 X
6 9.99 485 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 9.99 9.78 9.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:05
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.41 631 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 12.41 12.22 12.34
2 12.31 625 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 12.01 12.31 11.86
3 12.30 625 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 11.34 11.19 12.30
4 11.39 569 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 11.23 11.39 X
5 7.03 309 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik 7.03 6.99 7.01
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
5 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
6 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, stang - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 330 340 350 360 370 380
1 3.70 535 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik O - O O XO XXO XXO XO XXX
2 3.20 406 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O O O O XXO XXX
3 3.10 381 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 O - XO XO O XO O XXX
4 2.90 333 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 O - O O XO XO XXX
5 2.60 264 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 O O XO O O O O XXX
6 2.50 242 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 O O O O O O XXX
7 2.50 242 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM O O O O XXO O XXX
8 2.50 242 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM XO O XXO O XXX
9 2.50 242 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 O - XO XO XXO XXO XXX
10 2.30 199 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O - O O XXX
11 2.20 179 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 O O O XXO XXX
12 2.00 140 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
6 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
9 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
10 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
11 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
12 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:55
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.21 741 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM 11.23 12.59 13.21
2 13.14 737 Anna Lange 1999 Greve Atletik X 12.52 13.14
3 11.62 636 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 11.20 11.62 10.98
4 9.98 528 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM 9.98 9.47 9.73
5 9.14 473 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM 9.14 9.14 8.53
6 8.75 448 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 8.69 8.75 8.18
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:55
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 12.11 668 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900 X 12.11 11.57
2 11.87 653 Karoline Mangor 1998 Sparta AM 11.42 11.07 11.87
3 11.63 637 Sandra Böll 1994 Sparta AM 11.09 11.63 10.49
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
2 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
3 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 173 176
1 1.73 569 Christian Gundersen 1999 Sparta AM O - O O XO XXO XXO XXX
2 1.70 544 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik O - O O XXO XXO XXX
3 1.49 381 Andreas Land 2000 Odense Atletik O XO O XO XXX
4 1.43 338 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik O O - O O XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
2 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 140 143 146 149 152 155 158 161
1 1.58 504 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød O - - O O XO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 131 134 136 137 140 143 146 149
1 1.46 619 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja O XXO XO XXX
2 1.43 585 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød O O - O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Piger 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 15:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 8.68 443 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM 8.68 8.41 8.56
2 8.48 430 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM 8.48 8.03 7.86
3 8.44 428 Sofie Froberg 2002 Århus 1900 8.04 8.22 8.44
4 8.37 423 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900 8.20 8.11 8.37
5 8.09 405 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900 7.49 8.09 7.85
6 7.88 392 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 7.77 7.65 7.88
7 7.39 360 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 7.39 7.20 7.30
8 5.87 263 Emma Guldager 2001 Århus 1900 5.87 5.71 5.70
DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
7 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
8 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
9 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
10 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 1 at 16:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 42.91 484 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 39.10 42.91 40.84
2 40.42 448 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 35.09 32.85 40.42
3 38.51 421 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 37.65 36.22 38.51
4 36.87 397 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 36.87 36.23 34.93
5 36.69 394 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 35.62 33.72 36.69
6 35.80 382 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM 35.80 33.01 32.58
7 34.81 367 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 33.48 34.81 30.14
8 34.15 358 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 34.15 31.75 33.43
9 31.57 321 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 31.13 31.57 29.54
10 30.37 304 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM X 30.37 X
11 25.64 238 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 23.04 25.64 22.21
12 23.97 215 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 18.57 23.97 23.05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
4 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
5 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
10 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
11 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
12 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 173 176 179 182 185
1 1.82 644 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM O O O XO XO XXX
2 1.76 593 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM O O O O O XXO XXX
3 1.73 569 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM O O O O O XO O XO XXX
4 1.70 544 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM O - O O O O XXX
5 1.52 404 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik O O XO XO XXO XXX
6 1.52 404 Asger Østerby 1997 Greve Atletik XO XO XO XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
2 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
6 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 146 149 152 155 158 161 170 173 176 179 182 185 188 191 194 197
1 1.94 749 Christian Laugesen 1986 Sparta AM O - O - O O O O XXX
2 1.82 644 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 O XO O O XO XXX
3 1.79 619 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O O O XO XXX
4 1.76 593 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 O XXX
5 1.58 449 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik O O O O XXO XXX
DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
6 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.3
1 26.17 782 Anna Lange 1999 Greve Atletik
2 27.13 701 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 27.66 658 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
4 27.92 637 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
5 28.51 591 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 28.62 583 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
7 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, 200 - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.0
1 25.98 799 Sandra Böll 1994 Sparta AM
2 27.13 701 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
3 27.24 692 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
5 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
6 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.5
1 26.79 729 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
2 26.97 714 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
3 27.82 645 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
4 28.75 573 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 29.28 534 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
6 29.41 524 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
7 29.91 488 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 30.06 478 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 17:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 57.58 645 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 17:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.07.49 519 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 1.09.78 448 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
6 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 53.55 658 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 56.35 546 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 57.99 484 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 1.01.48 364 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
5 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 51.04 767 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
2 52.48 704 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 52.68 695 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 55.72 570 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 1.00.81 386 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
7 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:55
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 50.41 796 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
2 50.65 785 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 54.70 611 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 55.08 596 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 1.02.17 342 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
7 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 19:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.1
1 26.26 504 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
2 27.10 440 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
3 27.23 431 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 27.37 421 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 29.49 281 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
6 30.83 206 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.2
1 24.54 645 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 24.99 607 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
3 25.11 597 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
4 25.35 577 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 25.69 549 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
6 25.87 535 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
3 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
4 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
6 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.7
1 17.22 602 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 18.01 523 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
3 19.62 380 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 19.77 368 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
6 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.47 (+0.7) 475 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.47 (+0.7) 5.28 (-0.8) 5.21 (+0.0)
2 5.36 (+0.0) 453 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 5.02 (-1.5) 5.08 (+0.0) 5.36 (+0.0)
3 5.31 (+0.0) 443 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 5.31 (+0.0) 5.20 (-0.2) 5.30 (-0.2)
4 5.15 (-1.3) 411 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 3.40 (+0.0) 5.15 (-0.8) 5.15 (-1.3)
5 5.08 (+0.0) 398 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM 4.72 (+0.0) 4.73 (-1.4) 5.08 (+0.0)
6 5.04 (-0.7) 390 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 5.01 (+0.0) 5.00 (-1.3) 5.04 (-0.7)
7 5.03 (-1.7) 388 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 4.86 (+0.0) 4.92 (-0.8) 5.03 (-1.7)
8 5.01 (+0.0) 384 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 5.01 (+0.0) X 4.69 (+0.0)
9 4.99 (+0.0) 380 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 4.96 (+0.2) 4.95 (+1.1) 4.99 (+0.0)
10 4.45 (+0.0) 281 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 4.45 (+0.0) 4.31 (-1.7) 4.18 (+0.0)
11 4.43 (-1.6) 278 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 4.12 (+0.0) 4.43 (-1.6) 4.35 (+0.0)
12 0.00 (+0.0) Sebastian Larsen 2001 Sparta AM X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
10 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
11 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.8
1 16.36 693 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
2 16.41 687 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 16.47 681 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 18.54 474 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 21.19 261 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.3
1 15.26 818 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 16.17 714 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 16.52 675 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 16.89 636 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
5 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 2 at 10:35
91.4 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.4
1 19.67 455 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 20.94 353 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
5 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.09 (+0.1) 584 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 4.97 (+0.0) 3.90 (-0.4) 5.09 (+0.1)
2 4.99 (-1.4) 557 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900 4.92 (-0.4) 4.99 (-1.4) 4.07 (-1.2)
3 4.72 (+1.2) 485 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.63 (+0.0) 4.47 (-1.0) 4.72 (+1.2)
4 4.67 (-0.8) 472 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM X 4.67 (-0.8) 4.62 (+0.0)
5 4.63 (-0.9) 461 Sofie Froberg 2002 Århus 1900 4.12 (+0.0) 4.21 (+0.0) 4.63 (-0.9)
6 4.53 (+0.0) 436 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900 4.47 (+0.0) 4.37 (-0.3) 4.53 (+0.0)
7 4.41 (-1.2) 406 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM 4.28 (+0.3) 4.15 (-0.4) 4.41 (-1.2)
8 4.29 (-1.1) 376 Emma Guldager 2001 Århus 1900 4.15 (-1.3) 4.29 (-1.1) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
7 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 13.98 727 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM 13.91 13.98 X
2 12.43 633 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta 11.65 12.05 12.43
3 11.55 579 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 11.55 X X
4 11.47 574 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 10.85 11.47 11.27
5 11.07 550 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM 11.07 X X
6 10.83 536 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 10.68 10.83 10.41
7 10.58 521 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 10.58 10.56 X
8 10.35 507 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 10.22 10.35 10.15
9 10.19 497 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 10.12 10.19 10.01
10 9.22 439 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 8.60 9.22 X
11 8.94 422 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 7.54 8.94 7.64
12 8.08 371 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 6.80 8.08 8.05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
11 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
12 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Drenge 18-19 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 36.43 592 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 35.76 36.43 X
2 32.57 515 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM 29.56 31.46 32.57
3 28.69 439 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 26.42 27.41 28.69
4 27.34 412 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM 27.34 X X
5 24.69 361 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM X X 24.69
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 34.62 556 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 32.88 33.65 34.62
2 34.50 554 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 34.50 X 32.48
3 31.71 498 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 29.68 29.79 31.71
4 29.85 461 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 X X 29.85
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.34 (+0.0) 654 Anna Lange 1999 Greve Atletik 4.82 (-1.0) 5.03 (-0.6) 5.34 (+0.0)
2 5.29 (+0.3) 640 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM 5.09 (-0.5) 5.24 (-1.2) 5.29 (+0.3)
3 5.15 (+0.9) 601 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM 4.70 (+0.4) 4.86 (-0.7) 5.15 (+0.9)
4 4.69 (+0.0) 477 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.64 (-0.6) 4.54 (-0.6) 4.69 (+0.0)
5 4.65 (+0.0) 466 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM 4.65 (+0.0) X 4.40 (+0.0)
6 4.47 (+0.0) 421 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 4.47 (+0.0) 4.42 (-1.4) X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 5.87 (-1.4) 810 Sandra Böll 1994 Sparta AM 5.58 (+0.2) 5.79 (+0.0) 5.87 (-1.4)
2 5.36 (-1.1) 660 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900 X X 5.36 (-1.1)
3 4.79 (+0.0) 503 Karoline Mangor 1998 Sparta AM 4.79 (+0.0) X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 27.50 416 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik X 23.85 27.50
2 26.87 403 Christian Gundersen 1999 Sparta AM 24.32 26.87 25.40
3 20.69 285 Andreas Land 2000 Odense Atletik X 18.44 20.69
4 18.40 242 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 18.40 X 16.08
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 32.45 584 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja 32.45 30.47 X
2 28.13 489 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 26.61 28.13 25.74
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 125 128 130 131 134 135 137 140 143 145 146 149 150 152 155 158 161 164 167
1 1.64 496 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900 O O XXX
2 1.64 496 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900 O - O - O - O O - O O XO O XXO XXX
3 1.58 449 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik O O - - O - - O O XO XXX
4 1.58 449 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik O - O O O - XO O - XO XO XXO XXX
5 1.55 426 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O O - O XXO - XO XO XXX
6 1.52 404 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM O XO - O O - O XO XXO - O XXO - XXO XXX
7 1.49 381 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900 O - O O XXO - O XXO - XXX
8 1.46 360 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900 O - XXO XO XO - XO XXX
9 1.46 360 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900 O O - XXO O - XXO XXO O - XO XXX
10 1.43 338 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM O O - XXX
11 1.43 338 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900 O O - O - XO - XXX
12 1.31 257 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900 O O - O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
11 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
12 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:20
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 26.95 419 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 24.83 26.95 X
2 23.62 356 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900 20.21 20.75 23.62
3 23.36 352 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM X 23.36 22.16
4 22.75 340 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM X 22.75 X
5 22.58 337 Sofie Froberg 2002 Århus 1900 22.58 X 22.45
6 21.46 316 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900 21.46 X 21.17
7 19.52 280 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900 18.65 19.52 17.84
8 15.35 203 Emma Guldager 2001 Århus 1900 15.28 12.77 15.35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
2 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
3 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
4 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
8 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 210 220 230 240 310 320 330 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450 460
1 4.50 760 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM O - - XO - XO O XO XXX
2 4.00 617 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM O - O XXX
3 3.90 590 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM O - O O XO XXX
4 3.50 482 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM O - O XXO O XXX
5 2.30 199 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik O O O XXX
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 300 310 320 330 340 350 360 370 380 390 400 410
1 4.00 617 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 O - XO XXX
2 3.90 590 Christian Laugesen 1986 Sparta AM XO O O O O O XXX
3 3.90 590 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 XO O O XO XXX
4 3.70 535 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM O - O - XO O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 45.01 764 Anna Lange 1999 Greve Atletik 45.01 41.86 X
2 34.43 561 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM X 34.43 33.26
3 32.04 515 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 30.37 28.04 32.04
4 30.74 491 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 27.00 29.95 30.74
5 28.66 451 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM 27.67 28.66 X
6 24.63 375 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM 23.36 24.63 22.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 37.68 623 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900 37.68 36.39 36.64
2 36.18 594 Sandra Böll 1994 Sparta AM 32.45 36.18 33.33
3 32.80 530 Karoline Mangor 1998 Sparta AM 32.80 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.31.93 669 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
2 2.33.01 656 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
3 2.33.39 651 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 2.40.70 565 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 2.41.10 560 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
6 2.42.93 540 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
7 2.53.44 428 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
8 3.06.38 308 Emma Guldager 2001 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
3 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
4 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
5 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
7 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.13.70 681 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 2.21.68 585 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
3 2.25.40 543 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 2.25.40 543 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 2.26.69 528 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 2.29.36 499 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
7 2.37.59 414 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
8 2.38.00 410 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
9 2.40.94 381 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
10 2.45.23 341 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
11 2.57.47 239 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
12 3.03.14 197 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
8 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
9 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
10 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
11 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
12 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310
1 3.00 357 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik O O O O O O XXX
2 3.00 357 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik O O O O XO O XXX
3 2.70 286 Christian Gundersen 1999 Sparta AM XO O O - O - XXO X- X- -
4 2.50 242 Andreas Land 2000 Odense Atletik O - O O O O O XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 280 290 300 310
1 3.00 603 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja O XO O XXX
2 2.20 333 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød O - O - O O XX- X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 48.88 572 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM 46.07 45.97 48.88
2 47.98 559 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 46.96 47.98 47.36
3 46.77 541 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM 43.22 40.32 46.77
4 40.62 451 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM 40.62 38.14 X
5 38.87 426 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM 35.50 38.40 38.87
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
SCRATCH
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 51.08 605 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM 44.76 48.95 51.08
2 49.78 585 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900 49.78 49.00 48.69
3 49.19 577 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900 45.94 X 49.19
4 46.22 533 Christian Laugesen 1986 Sparta AM 46.22 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.22.98 783 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
2 2.27.57 724 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 2.30.54 686 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
4 2.43.81 530 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 2.50.24 461 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 2.50.51 458 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.21.65 801 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
2 2.24.62 762 Sandra Böll 1994 Sparta AM
DNF Karoline Mangor 1998 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
8 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
9 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 35.95 384 Christian Gundersen 1999 Sparta AM 30.10 29.81 35.95
2 32.36 333 Andreas Land 2000 Odense Atletik 31.36 30.81 32.36
3 30.71 309 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 27.61 30.71 X
4 28.50 278 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik 28.22 25.30 28.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 31.90 481 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød 30.80 31.90 31.25
2 28.33 412 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja 25.54 28.33 26.77
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.25.06 777 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
2 4.44.01 655 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 4.53.05 600 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 4.55.05 589 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 5.31.08 394 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
SCRATCH
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 4.35.03 712 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 4.46.08 643 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
3 5.02.02 548 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 5.03.04 542 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
7 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
8 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
9 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.06.49 523 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 5.26.49 417 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 5.26.62 416 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 5.49.89 307 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 5.56.63 575 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
DNF Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
6 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød