DM mangekamp • 2016 Aug 20 - Aug 21 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
2 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
7 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
9 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
10 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
Piger 16-17 år - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
6 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - 7 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
3 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
12 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
Drenge 16-17 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 18-19 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
6 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
6 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
Mænd 40-44 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - 10 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
6 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
7 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, 100 - Day 1 at 11:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
3 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
6 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
5 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
6 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 100 - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
5 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - Mangekamp, 80 hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
4 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
5 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
6 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
HEAT 2 / 2
3 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
4 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 16-17 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:40
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
7 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
2 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
Drenge 18-19 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
6 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
5 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, længde - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Kvinder senior - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
5 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
6 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 1 at 12:50
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
3 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
2 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
3 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, diskos - Day 1 at 13:20
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
2 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
3 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
8 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
9 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
10 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
11 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
12 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
Piger 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
2 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
8 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
9 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 13:40
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 13:40
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 13:40
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:05
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:05
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
5 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
6 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, stang - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
6 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
9 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
10 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
11 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
12 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:55
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, kugle - Day 1 at 14:55
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
2 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
3 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
2 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Piger 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 1 at 15:45
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
7 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
8 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
9 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
10 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
Drenge 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 1 at 16:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
4 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
5 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
10 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
11 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
12 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
2 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 737 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
6 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, højde - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
6 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
7 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, 200 - Day 1 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
5 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
6 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 17:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 751 Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 17:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
6 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
5 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
6 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
7 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, 400 - Day 1 at 18:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
4 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
5 745 Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
7 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 200 - Day 1 at 19:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
3 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
4 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
HEAT 2 / 2
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
6 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:00
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
5 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
6 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
3 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
4 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
5 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
6 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
7 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
8 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
9 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
10 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
11 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
12 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:15
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
6 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:20
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd senior - Mangekamp, 110 hæk - Day 2 at 10:25
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
5 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
6 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 100 hæk - Day 2 at 10:35
91.4 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
5 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 10:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
2 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
3 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
4 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
5 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
7 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
8 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, kugle - Day 2 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
4 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
8 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
11 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
12 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
Drenge 18-19 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
2 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
3 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
4 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
Mænd senior - Mangekamp, diskos - Day 2 at 11:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
3 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, længde - Day 2 at 11:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
4 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, diskos - Day 2 at 12:00
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
2 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - Mangekamp, højde - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
2 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
3 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
4 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
5 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
6 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
7 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
8 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
9 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
10 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
11 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
12 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 12:20
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
2 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
3 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
4 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
6 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
7 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
8 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
3 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
5 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
6 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
Mænd senior - Mangekamp, stang - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
2 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
3 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
4 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
2 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
Kvinder senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 13:30
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
2 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
3 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Piger 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 705 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 710 Martha Kjær D Rasmussen 2002 Århus 1900
3 709 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Århus 1900
4 703 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
5 701 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
6 707 Emma Guldager 2001 Århus 1900
7 706 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Århus 1900
8 708 Sofie Froberg 2002 Århus 1900
SCRATCH
1 702 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
2 704 DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Drenge 14-15 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 730 Jeppe Ege Nielsen 2002 Århus 1900
2 727 Kasper Hørmann 2001 Århus 1900
3 721 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
4 729 Philip Vikne Dalmose 2001 Århus 1900
5 724 Oswald Carstensen 2002 Sparta AM
6 726 Anton Christian Kühl 2001 Århus 1900
7 728 Anton Læssøe Bisgaard 2001 Århus 1900
8 731 Rasmus Vestergaard Johans 2002 Århus 1900
9 732 Sebastian R Suurballe 2002 Århus 1900
10 723 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik
11 722 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
12 725 Sebastian Larsen 2001 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
3 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, stang - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
4 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
5 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
SCRATCH
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, spyd - Day 2 at 15:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
2 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
3 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
4 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Piger 16-17 år - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 712 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 714 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
3 715 Emilie R Hansen 1999 Sparta AM
4 716 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta AM
5 711 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 713 Anna Lange 1999 Greve Atletik
Kvinder senior - Mangekamp, 800 - Day 2 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 719 Mathilde Diekema Jensen 1994 Århus 1900
8 717 Karoline Mangor 1998 Sparta AM
9 718 Sandra Böll 1994 Sparta AM
Drenge 16-17 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
4 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, spyd - Day 2 at 16:00
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød
2 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
Drenge 18-19 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 738 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik
2 742 Jakob Holt Jensen 1997 Aalborg AM
3 739 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta AM
4 740 Nikolaj Graves 1998 Sparta AM
5 741 Jacob Aagaard Jensen 1997 Aalborg AM
SCRATCH
1 737 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Mænd senior - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 744 Jannick Bagge 1994 Hvidovre AM
7 748 Sebastian Skejø 1991 Århus 1900
8 743 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 Århus 1900
9 746 Christian Laugesen 1986 Sparta AM
SCRATCH
1 745 DNS Mathias D Sørensen 1996 ROAR Atletik
2 747 DNS Christian Lund Nielsen 1991 Århus 1900
Drenge 16-17 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 735 Andreas Land 2000 Odense Atletik
2 734 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
3 733 Christian Gundersen 1999 Sparta AM
4 736 Toke Staub Jørgensen 2000 Odense Atletik
Mænd 40-44 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 751 DNS Hentie Swiegers 1975 FIF Hillerød
Mænd 55-59 år - Mangekamp, 1500 - Day 2 at 17:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 752 Per Egge Rasmussen 1959 Randers Atletik Freja
6 753 Knud Erik Pedersen 1960 FIF Hillerød