DMU holdfinale - piger 12-15 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 12.18 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 12.32 Lili Kökeny 2001 Sparta
3 12.39 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
4 12.45 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 12.50 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 13.35 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM
7 13.40 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
8 13.70 Sandra Jensen 2001 Aalborg AM
9 14.68 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
10 15.68 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
11 16.22 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.4
1 12.18 931 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 12.39 896 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
4 12.45 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 12.50 878 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
6 13.35 745 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM
10 15.68 439 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
2 12.32 908 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 13.40 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
8 13.70 Sandra Jensen 2001 Aalborg AM
9 14.68 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
11 16.22 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 68 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
3 1 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 89 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
6 16 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM
7 56 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 2 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 42 Lili Kökeny 2001 Sparta
4 70 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
5 88 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM
6 17 Sandra Jensen 2001 Aalborg AM
Piger 12-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:15
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.32 738 Sofia Lange 2002 Sparta 32.10 32.32 30.70 X 26.68 X
2 25.44 564 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK X 25.44 23.61 X X X
3 24.62 542 Freja Krog 2001 Aalborg AM 21.57 21.28 24.62 20.25 20.81 23.21
4 24.38 535 Sofie Froberg 2001 Aarhus 1900 X 19.99 22.65 X 24.38 23.71
5 24.36 535 Amalie S. Kanstrup 2003 Herning GF / Viborg AM 19.01 24.36 21.89 21.90 X 22.78
6 20.90 Ellen Lawaetz 2002 Sparta 19.51 19.26 X 20.90 X 19.06
7 20.38 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM 16.00 18.48 18.92 X 20.38 17.03
8 19.85 Amalie Rudrasingam 2004 Herning GF / Viborg AM 17.37 18.13 17.90 19.85 17.68 19.02
9 19.70 398 Nicoline Landgreev 2001 Greve Atletik 19.08 19.70 18.15 19.69 14.94 18.15
10 17.20 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik 16.46 16.14 17.20 X 13.92 15.78
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 78 Sofie Froberg 2001 Aarhus 1900
3 24 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
4 49 Sofia Lange 2002 Sparta
5 85 Amalie S. Kanstrup 2003 Herning GF / Viborg AM
6 3 Nicoline Landgreev 2001 Greve Atletik
7 48 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 30 Freja Krog 2001 Aalborg AM
9 92 Amalie Rudrasingam 2004 Herning GF / Viborg AM
10 99 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
Piger 12-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 12.33 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900
2 12.91 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.00 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 13.20 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 13.31 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM
6 13.39 Annika Eppers 2002 Sparta
7 13.41 Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900
8 13.46 Julie Bols 2001 Aalborg AM
9 13.72 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
10 13.75 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM
11 14.06 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
12 14.08 Camilla Sass 2004 Herning GF / Viborg AM
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.3
1 12.33 968 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900
2 12.91 843 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.00 825 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 13.20 784 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 13.31 762 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM
8 13.46 733 Julie Bols 2001 Aalborg AM
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.5
6 13.39 Annika Eppers 2002 Sparta
7 13.41 Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900
9 13.72 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
10 13.75 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM
11 14.06 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
12 14.08 Camilla Sass 2004 Herning GF / Viborg AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 56 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 34 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 69 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900
5 18 Julie Bols 2001 Aalborg AM
6 90 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM
7 5 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 58 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 19 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM
4 91 Camilla Sass 2004 Herning GF / Viborg AM
5 52 Annika Eppers 2002 Sparta
6 71 Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900
7 6 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
Piger 12-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156 159 162
1 1.59 755 Katharina S. Klausen 2001 Herning GF / Viborg AM O O XO XXO XXX
2 1.56 713 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta O O O XO O O XXX
3 1.53 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XXX
4 1.47 590 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM O O O O O O XXX
5 1.47 590 Martha Rasmussen 2001 Aarhus 1900 O XO XO XO XXX
6 1.44 550 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik XXO XO O O O XXX
7 1.41 Johanne Westergaard 2002 Aalborg AM XO O XO XXO O XXX
8 1.41 510 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK O O O XXO XO XXX
9 1.35 Mille Hjermitslev 2001 Aarhus 1900 O O O O XXX
10 1.35 Emma Foldager 2004 Herning GF / Viborg AM O O O O XXO XXX
11 1.30 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik O XO XXO XO XO XXX
12 1.20 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 Katharina S. Klausen 2001 Herning GF / Viborg AM
2 58 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 5 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 44 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 73 Martha Rasmussen 2001 Aarhus 1900
6 19 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM
7 26 Johanne Westergaard 2002 Aalborg AM
8 45 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
9 87 Emma Foldager 2004 Herning GF / Viborg AM
10 62 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
11 100 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
12 80 Mille Hjermitslev 2001 Aarhus 1900
Piger 12-15 år - Hammerkast - Day 1 at 14:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.87 867 Emilie Bank 2002 Sparta X 37.42 40.33 X 40.87 X
2 39.63 Liv Nedergaard 2002 Sparta X X 36.11 X 39.63 X
3 32.16 659 Nicoline Landgreev 2001 Greve Atletik 25.02 30.83 32.16 31.56 31.94 29.02
4 31.67 647 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 30.43 X 30.20 30.35 31.67 29.73
5 31.50 643 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM 27.69 X 31.50 30.24 30.04 X
6 28.55 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK X 27.11 X 28.55 X 26.80
7 25.70 496 Amalie Holmark 2001 Aarhus 1900 22.95 24.09 25.70 X 24.07 X
8 21.69 391 Stinne Klausen 2003 Aalborg AM 20.96 20.95 21.16 X 21.35 21.69
9 20.16 Astrid T. Christensen 2004 Aalborg AM X 20.16 18.36 19.69 17.04 X
10 13.31 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM 12.46 11.52 12.65 12.92 13.07 13.31
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Nicoline Landgreev 2001 Greve Atletik
2 47 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 65 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
4 93 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM
5 97 Astrid T. Christensen 2004 Aalborg AM
6 79 Amalie Holmark 2001 Aarhus 1900
7 50 Emilie Bank 2002 Sparta
8 63 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
9 29 Stinne Klausen 2003 Aalborg AM
10 90 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM
Piger 12-15 år - 3000 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 10.13.83 861 Nikoline Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 10.39.88 762 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
3 11.07.66 663 Mathilde Rasmussen 2003 Ballerup AK
4 11.18.38 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
5 11.41.14 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
6 11.56.50 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
7 12.22.85 432 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
8 12.50.18 361 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
9 13.22.56 Karoline Tougaard 2002 Herning GF / Viborg AM
10 14.19.33 177 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
11 14.35.59 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
2 60 Mathilde Rasmussen 2003 Ballerup AK
3 20 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
4 89 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
5 70 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
6 39 Nikoline Ørum-Nielsen 2002 Sparta
7 24 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
8 40 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
9 13 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
10 61 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
11 94 Karoline Tougaard 2002 Herning GF / Viborg AM
Piger 12-15 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.27 (-0.1) 787 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.82 (+0.3) 5.27 (-0.1) 4.99 (+0.7) 4.72 (-0.3) 4.74 (+0.0) X
2 5.18 (+0.0) 757 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 X 3.44 (+1.3) X 5.18 (+0.0) 5.14 (-0.1)
3 5.03 (+1.4) 709 Maria Skov Kragh 2001 Sparta 4.98 (-0.2) 5.03 (+1.4) X X X 4.86 (+0.3)
4 5.02 (+0.0) Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900 4.84 (-0.4) 4.66 (+0.3) 4.64 (+0.0) 4.33 (+0.0) 4.49 (+0.0) 5.02 (+0.0)
5 4.91 (+0.0) Victoria Lendal 2002 Sparta 4.91 (+0.0) 4.77 (+1.9) 4.49 (+1.2) 4.74 (-0.6) 4.75 (+0.0) 4.58 (+0.0)
6 4.78 (+0.0) 630 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.20 (+0.0) 4.74 (+1.0) 4.59 (+0.9) 4.72 (+0.0) 4.78 (+0.0) X
7 4.78 (+0.6) 630 Mai R. Wærness 2002 Aalborg AM 4.28 (+0.0) 4.78 (+0.6) 4.72 (+0.0) 4.66 (+0.0) 4.55 (+0.2) X
8 4.69 (+0.7) Sara Olsson 2002 Greve Atletik X X X 4.62 (+0.2) 4.57 (-0.5) 4.69 (+0.7)
9 4.66 (+1.0) Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM 4.61 (+0.0) 4.20 (+1.9) 4.66 (+1.0) 4.34 (+0.0) 4.41 (+0.0) 4.47 (+0.0)
10 4.26 (-1.1) 469 Astrid Kjeldsteen 2002 Herning GF / Viborg AM 3.92 (+0.0) 4.23 (+0.9) 4.26 (-1.1) 3.74 (+0.5) 3.81 (+0.3) X
11 3.48 (+0.0) Amalie Rudrasingam 2004 Herning GF / Viborg AM 3.48 (+0.0) 3.46 (+0.4) 3.36 (+1.6) 3.32 (-1.2) 3.34 (-1.2) 3.35 (+0.0)
12 0.00 (+0.0) Alma Søttrup 2003 Ballerup AK X X X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Mai R. Wærness 2002 Aalborg AM
2 57 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 6 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 43 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 69 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900
7 16 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM
8 83 Astrid Kjeldsteen 2002 Herning GF / Viborg AM
9 71 Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900
10 1 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
11 35 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
12 61 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 92 Amalie Rudrasingam 2004 Herning GF / Viborg AM
Piger 12-15 år - Stangspring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 120 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 320
1 3.00 761 Nicola Malling 2001 Sparta O O O XXX
2 2.80 662 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O O XO XXX
3 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta O O O O XO XXX
4 2.30 436 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900 O O O O O XO XXX
5 2.30 Anna Mosby 2001 Aarhus 1900 O O O XXO XXX
6 1.90 279 Josefine Bromerholm 2003 Herning GF / Viborg AM O O O O XXX
7 1.90 279 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg AM O O O XO XXX
8 1.80 Thora Diekhøner 2001 Aalborg AM O O O XXX
9 1.50 142 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik XO XO O XO XXX
10 0.00 Angelina Holme 2004 Greve Atletik XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
2 63 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 76 Anna Mosby 2001 Aarhus 1900
4 46 Nicola Malling 2001 Sparta
5 27 Thora Diekhøner 2001 Aalborg AM
6 84 Josefine Bromerholm 2003 Herning GF / Viborg AM
7 77 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900
8 11 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
9 28 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg AM
10 47 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Piger 12-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:45
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.07 868 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 37.64 38.07 X 35.39 30.75 37.24
2 32.19 734 Sofie Froberg 2001 Aarhus 1900 29.72 30.23 32.19 X X X
3 29.38 665 Sofia Lange 2002 Sparta 20.85 25.53 28.80 29.20 29.38 29.07
4 28.63 646 Laura Zilsdorff 2002 Greve Atletik 25.90 25.06 28.61 28.63 22.76 X
5 27.50 617 Josefine Bromerholm 2003 Herning GF / Viborg AM X 27.50 25.35 26.90 X X
6 25.87 574 Mille B. Olesen 2002 Aalborg AM 25.87 23.90 25.53 21.46 23.44 X
7 22.01 Julie Bols 2001 Aalborg AM 14.73 X 22.01 21.76 X X
8 21.10 Klara Thers-Sonne 2003 Sparta 21.10 16.59 X 18.72 20.19 20.85
9 18.90 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM X 18.90 X X 16.28 18.33
10 12.44 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik X 12.44 X 10.18 12.21 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 Mille B. Olesen 2002 Aalborg AM
2 8 Laura Zilsdorff 2002 Greve Atletik
3 84 Josefine Bromerholm 2003 Herning GF / Viborg AM
4 98 Klara Thers-Sonne 2003 Sparta
5 64 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
6 78 Sofie Froberg 2001 Aarhus 1900
7 88 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM
8 18 Julie Bols 2001 Aalborg AM
9 49 Sofia Lange 2002 Sparta
10 9 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
Piger 12-15 år - 300 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 42.27 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
2 43.34 Viktoria Dommer 2001 Sparta
3 44.21 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
4 45.39 Sofie Spigelhauer 2002 Sparta
5 45.69 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 45.75 Nanna Muurholm 2001 Aalborg AM
7 46.51 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900
8 49.40 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
9 49.70 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
10 53.10 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM
HEAT 1 / 2
1 42.27 799 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
2 43.34 735 Viktoria Dommer 2001 Sparta
3 44.21 685 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
5 45.69 605 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 49.40 425 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
10 53.10 279 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM
HEAT 2 / 2
4 45.39 Sofie Spigelhauer 2002 Sparta
6 45.75 Nanna Muurholm 2001 Aalborg AM
7 46.51 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900
9 49.70 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
DNS Emma Foldager 2004 Herning GF / Viborg AM
DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 11 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
2 20 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
3 68 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
4 93 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM
5 57 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 34 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
1 21 Nanna Muurholm 2001 Aalborg AM
2 72 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900
3 36 Sofie Spigelhauer 2002 Sparta
4 87 DNS Emma Foldager 2004 Herning GF / Viborg AM
5 2 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 59 DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
Piger 12-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.32 909 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK X 10.51 10.87 12.32 11.56 11.40
2 10.56 765 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 10.56 X 10.25 X X 10.41
3 9.80 695 Freja Krog 2001 Aalborg AM 8.98 9.03 8.85 9.10 9.80 9.32
4 9.40 657 Laura Zilsdorff 2002 Greve Atletik 9.15 9.40 X X X X
5 9.39 656 Amalie Holmark 2001 Aarhus 1900 9.35 9.39 9.36 X 8.94 X
6 8.87 604 Katharina S. Klausen 2001 Herning GF / Viborg AM 7.49 8.09 8.62 7.16 6.79 8.87
7 8.79 Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 8.40 8.40 8.56 8.78 8.79
8 8.46 Astrid Kjeldsteen 2002 Herning GF / Viborg AM 8.13 7.92 8.28 7.68 7.61 8.46
9 8.33 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 6.84 8.00 8.33 8.06 7.75 7.67
10 7.78 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 6.65 X 7.78 7.12 5.33 7.17
11 7.68 Stinne Klausen 2003 Aalborg AM 7.51 7.56 7.66 7.68 7.63 7.21
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 Laura Zilsdorff 2002 Greve Atletik
2 41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 64 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
4 29 Stinne Klausen 2003 Aalborg AM
5 79 Amalie Holmark 2001 Aarhus 1900
6 83 Astrid Kjeldsteen 2002 Herning GF / Viborg AM
7 48 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 86 Katharina S. Klausen 2001 Herning GF / Viborg AM
9 10 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
10 30 Freja Krog 2001 Aalborg AM
11 65 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Piger 12-15 år - 800 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.16.82 903 Anne Andersen 2001 Aalborg AM
2 2.18.94 865 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 2.21.78 814 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 2.22.59 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
5 2.26.91 Mille B. Olesen 2002 Aalborg AM
6 2.36.09 584 Amalie S. Kanstrup 2003 Herning GF / Viborg AM
7 2.41.84 502 Klare Lind Toustrup 2003 Aarhus 1900
8 2.42.53 Karoline Tougaard 2002 Herning GF / Viborg AM
9 2.47.77 Mille Hjermitslev 2001 Aarhus 1900
10 2.49.92 399 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
11 3.03.88 Cecilie Baess Salmon 2004 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 59 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 38 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 37 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 22 Anne Andersen 2001 Aalborg AM
3 23 Mille B. Olesen 2002 Aalborg AM
4 7 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 12 Cecilie Baess Salmon 2004 Greve Atletik
5 85 Amalie S. Kanstrup 2003 Herning GF / Viborg AM
5 94 Karoline Tougaard 2002 Herning GF / Viborg AM
6 74 Klare Lind Toustrup 2003 Aarhus 1900
6 80 Mille Hjermitslev 2001 Aarhus 1900
Piger 12-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 UOF 50.71 Aarhus 1900 - I Aarhus 1900
2 UOF 51.30 Sparta - I Sparta
3 51.72 Sparta - II Sparta
4 UOF 52.56 Ballerup AK - I Ballerup AK
5 UOF 52.93 Greve Atletik - I Greve Atletik
6 53.73 Aalborg AM - II Aalborg AM
7 UOF 54.74 Aalborg AM - I Aalborg AM
8 54.84 Aarhus 1900 - II Aarhus 1900
9 UOF 56.17 Herning / Viborg - I Herning GF / Viborg AM
10 58.69 Ballerup AK - II Ballerup AK
11 58.87 Greve Atletik - II Greve Atletik
12 59.21 Herning / Viborg - II Herning GF / Viborg AM
HEAT 1 / 2
1 UOF 50.71 929 Mathilde Skou, Thea Lyng Møller Jensen, Martha Rasmussen, Mathilde Weber Aarhus 1900 - I
2 UOF 51.30 902 Maria Skov Kragh, Annika Eppers, Viktoria Dommer, Ida Beiter Bomme Sparta - I
4 UOF 52.56 847 Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge, Nanna Grubert, Klara Skriver Loessl Ballerup AK - I
5 UOF 52.93 832 Sara Olsson, Jasmin Henriksen, Ida Boe Rasmussen, Marie Paule Dahi Greve Atletik - I
7 UOF 54.74 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM - I
9 UOF 56.17 700 Camilla Sass, Amalie S. Kanstrup, Josefine Bromerholm, Nanna Andersen Herning / Viborg - I
HEAT 2 / 2
3 51.72 Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Victoria Lendal, Lili Kökeny Sparta - II
6 53.73 798 Sandra Jensen, Mai R. Wærness, Katrine Hoelgaard, Mathilde Gregersen Aalborg AM - II
8 54.84 Ida Marie Hartmann, Mille Hjermitslev, Emma Guldager, Klare Lind Toustrup Aarhus 1900 - II
10 58.69 Mathilde Rasmussen, Rebecca Spiegelhauer, Majken Lützen, Alma Søttrup Ballerup AK - II
11 58.87 Matilde Andersen, Christina Ghandforoush, Angelina Holme, Cirkeline Hindsberg Greve Atletik - II
12 59.21 Amalie Rudrasingam, Lærke Bay Smidt, Johanna Brandt, Emma Foldager Herning / Viborg - II
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Mathilde Skou, Thea Lyng Møller Jensen, Martha Rasmussen, Mathilde Weber Aarhus 1900 - I
2 Camilla Sass, Amalie S. Kanstrup, Josefine Bromerholm, Nanna Andersen Herning / Viborg - I
3 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM - I
4 Sara Olsson, Jasmin Henriksen, Ida Boe Rasmussen, Marie Paule Dahi Greve Atletik - I
5 Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge, Nanna Grubert, Klara Skriver Loessl Ballerup AK - I
6 Maria Skov Kragh, Annika Eppers, Viktoria Dommer, Ida Beiter Bomme Sparta - I
HEAT 2 / 2
1 Matilde Andersen, Christina Ghandforoush, Angelina Holme, Cirkeline Hindsberg Greve Atletik - II
2 Ida Marie Hartmann, Mille Hjermitslev, Emma Guldager, Klare Lind Toustrup Aarhus 1900 - II
3 Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Victoria Lendal, Lili Kökeny Sparta - II
4 Amalie Rudrasingam, Lærke Bay Smidt, Johanna Brandt, Emma Foldager Herning / Viborg - II
5 Mathilde Rasmussen, Rebecca Spiegelhauer, Majken Lützen, Alma Søttrup Ballerup AK - II
6 Sandra Jensen, Mai R. Wærness, Katrine Hoelgaard, Mathilde Gregersen Aalborg AM - II