DMU holdfinale - piger 12-15 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 12:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 68 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
3 1 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 89 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
6 16 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM
7 56 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 2 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 42 Lili Kökeny 2001 Sparta
4 70 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
5 88 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM
6 17 Sandra Jensen 2001 Aalborg AM
Piger 12-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:15
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 78 Sofie Froberg 2001 Aarhus 1900
3 24 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
4 49 Sofia Lange 2002 Sparta
5 85 Amalie S. Kanstrup 2003 Herning GF / Viborg AM
6 3 Nicoline Landgreev 2001 Greve Atletik
7 48 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 30 Freja Krog 2001 Aalborg AM
9 92 Amalie Rudrasingam 2004 Herning GF / Viborg AM
10 99 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
Piger 12-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 56 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 34 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 69 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900
5 18 Julie Bols 2001 Aalborg AM
6 90 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM
7 5 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
2 58 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 19 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM
4 91 Camilla Sass 2004 Herning GF / Viborg AM
5 52 Annika Eppers 2002 Sparta
6 71 Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900
7 6 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
Piger 12-15 år - Højdespring - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 Katharina S. Klausen 2001 Herning GF / Viborg AM
2 58 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 5 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 44 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 73 Martha Rasmussen 2001 Aarhus 1900
6 19 Katrine Hoelgaard 2001 Aalborg AM
7 26 Johanne Westergaard 2002 Aalborg AM
8 45 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
9 87 Emma Foldager 2004 Herning GF / Viborg AM
10 62 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
11 100 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
12 80 Mille Hjermitslev 2001 Aarhus 1900
Piger 12-15 år - Hammerkast - Day 1 at 14:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 Nicoline Landgreev 2001 Greve Atletik
2 47 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 65 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
4 93 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM
5 97 Astrid T. Christensen 2004 Aalborg AM
6 79 Amalie Holmark 2001 Aarhus 1900
7 50 Emilie Bank 2002 Sparta
8 63 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
9 29 Stinne Klausen 2003 Aalborg AM
10 90 Nanna Andersen 2001 Herning GF / Viborg AM
Piger 12-15 år - 3000 meter - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
2 60 Mathilde Rasmussen 2003 Ballerup AK
3 20 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
4 89 Ditte Stærk 2003 Herning GF / Viborg AM
5 70 Mathilde Kodal 2001 Aarhus 1900
6 39 Nikoline Ørum-Nielsen 2002 Sparta
7 24 Liv L. Nielsen 2001 Aalborg AM
8 40 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
9 13 Anna Møller Mandal 2003 Greve Atletik
10 61 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
11 94 Karoline Tougaard 2002 Herning GF / Viborg AM
Piger 12-15 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 Mai R. Wærness 2002 Aalborg AM
2 57 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 6 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 43 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 69 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900
7 16 Mathilde Gregersen 2003 Aalborg AM
8 83 Astrid Kjeldsteen 2002 Herning GF / Viborg AM
9 71 Mathilde Weber 2001 Aarhus 1900
10 1 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
11 35 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
12 61 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 92 Amalie Rudrasingam 2004 Herning GF / Viborg AM
Piger 12-15 år - Stangspring - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
2 63 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 76 Anna Mosby 2001 Aarhus 1900
4 46 Nicola Malling 2001 Sparta
5 27 Thora Diekhøner 2001 Aalborg AM
6 84 Josefine Bromerholm 2003 Herning GF / Viborg AM
7 77 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900
8 11 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
9 28 Emilie Ø. Larsen 2002 Aalborg AM
10 47 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Piger 12-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:45
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 Mille B. Olesen 2002 Aalborg AM
2 8 Laura Zilsdorff 2002 Greve Atletik
3 84 Josefine Bromerholm 2003 Herning GF / Viborg AM
4 98 Klara Thers-Sonne 2003 Sparta
5 64 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
6 78 Sofie Froberg 2001 Aarhus 1900
7 88 Johanna Brandt 2004 Herning GF / Viborg AM
8 18 Julie Bols 2001 Aalborg AM
9 49 Sofia Lange 2002 Sparta
10 9 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
Piger 12-15 år - 300 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 11 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
2 20 Ida Jørgensen 2001 Aalborg AM
3 68 Mathilde Skou 2002 Aarhus 1900
4 93 Lærke Bay Smidt 2004 Herning GF / Viborg AM
5 57 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 34 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
1 21 Nanna Muurholm 2001 Aalborg AM
2 72 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900
3 36 Sofie Spigelhauer 2002 Sparta
4 87 DNS Emma Foldager 2004 Herning GF / Viborg AM
5 2 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 59 DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
Piger 12-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:30
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 Laura Zilsdorff 2002 Greve Atletik
2 41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 64 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK
4 29 Stinne Klausen 2003 Aalborg AM
5 79 Amalie Holmark 2001 Aarhus 1900
6 83 Astrid Kjeldsteen 2002 Herning GF / Viborg AM
7 48 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 86 Katharina S. Klausen 2001 Herning GF / Viborg AM
9 10 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
10 30 Freja Krog 2001 Aalborg AM
11 65 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Piger 12-15 år - 800 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 59 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 38 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 37 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 22 Anne Andersen 2001 Aalborg AM
3 23 Mille B. Olesen 2002 Aalborg AM
4 7 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 12 Cecilie Baess Salmon 2004 Greve Atletik
5 85 Amalie S. Kanstrup 2003 Herning GF / Viborg AM
5 94 Karoline Tougaard 2002 Herning GF / Viborg AM
6 74 Klare Lind Toustrup 2003 Aarhus 1900
6 80 Mille Hjermitslev 2001 Aarhus 1900
Piger 12-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Mathilde Skou, Thea Lyng Møller Jensen, Martha Rasmussen, Mathilde Weber Aarhus 1900 - I
2 Camilla Sass, Amalie S. Kanstrup, Josefine Bromerholm, Nanna Andersen Herning / Viborg - I
3 Ida Jørgensen, Anne Andersen, Mille B. Olesen, Julie Bols Aalborg AM - I
4 Sara Olsson, Jasmin Henriksen, Ida Boe Rasmussen, Marie Paule Dahi Greve Atletik - I
5 Caroline Vammen, Cecilie Gedsø Færge, Nanna Grubert, Klara Skriver Loessl Ballerup AK - I
6 Maria Skov Kragh, Annika Eppers, Viktoria Dommer, Ida Beiter Bomme Sparta - I
HEAT 2 / 2
1 Matilde Andersen, Christina Ghandforoush, Angelina Holme, Cirkeline Hindsberg Greve Atletik - II
2 Ida Marie Hartmann, Mille Hjermitslev, Emma Guldager, Klare Lind Toustrup Aarhus 1900 - II
3 Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Victoria Lendal, Lili Kökeny Sparta - II
4 Amalie Rudrasingam, Lærke Bay Smidt, Johanna Brandt, Emma Foldager Herning / Viborg - II
5 Mathilde Rasmussen, Rebecca Spiegelhauer, Majken Lützen, Alma Søttrup Ballerup AK - II
6 Sandra Jensen, Mai R. Wærness, Katrine Hoelgaard, Mathilde Gregersen Aalborg AM - II