Kronborg Outdoor • 2017 Sep 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.2
1 7.12 1014 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 7.45 924 Anna Ruud Hansen 2009 Helsingør IF
3 7.81 817 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
4 8.08 730 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
5 8.39 622 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
DNS Natascha 2008 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 69 DNS Natascha 2008 Helsingør IF
3 65 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
4 68 Anna Ruud Hansen 2009 Helsingør IF
5 72 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
6 98 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
8 64 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.3
1 6.95 1057 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 6 6.64 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 155 160 165 170 172 175
1 PB 1.72 879 Karla Scharfe 2003 Sparta O XO O O O XXX
DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 22 1.68 1.68 Karla Scharfe 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 140 145 150 155 160
1 1.55 678 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 1.60 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.56 666 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.45 4.56 4.47
2 4.53 656 Emilie Voigt 2005 Sparta 4.43 4.44 4.53
3 4.41 616 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 4.41 3.55 4.27
4 4.21 549 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.96 4.01 4.21
5 4.14 525 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 4.14 3.99 4.02
6 3.92 452 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.92 3.69 3.54
7 3.63 357 Clara Ruud Hansen 2005 Helsingør IF 3.63 3.52 3.55
8 3.60 348 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC 3.51 3.60 3.53
9 2.75 76 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC 2.75 2.61 2.27
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 47 4.30 4.30 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 56 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
3 41 4.15 4.15 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 37 5.04 5.04 Emilie Voigt 2005 Sparta
5 2 4.74 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 38 4.73 4.73 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 53 4.27 4.27 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 58 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
9 67 Clara Ruud Hansen 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.84 761 Emilie Kirst 2004 Sparta 4.77 4.81 4.84
2 4.74 727 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.57 4.67 4.74
3 4.68 707 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 4.59 4.68 3.46
4 3.80 413 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM 3.80 3.47
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
2 99 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
3 49 4.86 4.86 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 40 4.93 4.93 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.64 720 Frederik D Pedersen 2005 Greve Atletik 10.14 10.57 10.64 9.45 9.39 9.71
2 8.49 499 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 7.83 8.39 8.17 8.49 8.49 8.19
3 8.23 470 Emil D Pedersen 2005 Greve Atletik 8.23 7.91 7.50 7.33 7.45 7.85
4 7.23 358 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 6.66 7.23 X 6.67 X X
5 6.18 235 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM 5.53 5.95 5.14 6.18 6.17 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 8.19 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 11 Emil D Pedersen 2005 Greve Atletik
2 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
3 81 7.78 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 12 Frederik D Pedersen 2005 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.04 852 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 10.59 11.80 12.04 X 11.20 11.26
2 8.93 546 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 8.93 8.23 8.81 8.33 8.26 8.52
3 PB 8.80 532 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta 8.59 8.41 8.58 7.98 8.80 7.89
4 8.24 471 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 8.05 8.24 7.84 7.61 X X
5 4.35 7 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM 3.75 4.24 4.27 4.21 3.95 4.35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 106 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM
3 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 32 8.61 8.61 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
5 44 9.09 9.09 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 78 11.74 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.7
1 11.07 532 Natascha 2008 Helsingør IF
2 11.47 434 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 54 11.27 11.27 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 69 Natascha 2008 Helsingør IF
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 9.06 Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
2 9.12 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 9.78 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 10.57 Fe Skov Friis 2006 Glostrup IC
5 10.67 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 73 8.98 Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
4 83 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
5 59 Fe Skov Friis 2006 Glostrup IC
6 92 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
7 5 9.62 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.5
1 9.38 909 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
2 10.17 649 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
3 10.91 436 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 1 9.45 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
5 94 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
6 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.5
1 10.68 499 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 76 10.36 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
5 100 DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.48 810 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 9.15 9.44 8.94 9.48 8.84 8.67
2 8.21 674 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 8.09 7.68 7.88 X 7.97 8.21
3 6.35 447 Annabell Viple 2005 Amager AC 6.35 5.82 5.49 5.62 6.02 5.78
4 6.21 428 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF 5.35 5.41 6.21 X 5.80 5.39
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
2 2 7.19 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 53 6.46 6.46 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 36 8.45 8.45 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.49 995 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 10.53 11.04 10.91 11.49 11.02 11.16
2 PB 9.99 861 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 9.24 9.81 9.99 9.57 9.24 9.57
3 7.33 570 Daniella Muwanguzi 2004 Glostrup IC X 6.75 7.10 7.33 7.07 6.60
4 6.95 523 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM 6.95 6.23 5.78 6.76 6.10 6.58
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 Daniella Muwanguzi 2004 Glostrup IC
2 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
3 99 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 51 9.39 9.39 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.8
1 11.34 690 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 11.37 682 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 11.95 533 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 12.20 474 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 12.59 390 Clara Ruud Hansen 2005 Helsingør IF
6 12.67 374 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 13.37 248 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
8 15.39 43 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 58 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
2 41 12.39 12.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 53 12.29 12.16 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 56 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
5 2 10.88 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 46 11.84 11.84 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
7 67 Clara Ruud Hansen 2005 Helsingør IF
8 37 11.08 11.08 Emilie Voigt 2005 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.0
1 11.61 618 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 11.75 582 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 11.77 577 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
4 12.05 509 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
5 12.29 454 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 12.60 388 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
7 14.38 117 Daniella Muwanguzi 2004 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
3 43 12.01 12.01 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 99 11.59 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
5 49 11.37 11.37 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 42 11.54 11.54 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 75 11.91 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
8 57 Daniella Muwanguzi 2004 Glostrup IC
Piger 8 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 2.00 (+1.5) 147 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC 1.92 (-0.7) 2.00 (+1.5) X
2 1.86 (-0.2) 85 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC 1.81 (+1.3) 1.86 (-0.2) 1.75 (+2.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 3 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
6 7 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 3.26 (+2.9) 768 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF 3.20 (+0.0) 3.14 (-0.2) 3.26 (+2.9)
2 2.95 (-0.3) 604 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF 2.90 (+2.1) 2.95 (-0.3) 2.86 (+2.3)
3 2.82 (+3.0) 537 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF 2.40 (-0.9) 2.65 (+0.0) 2.82 (+3.0)
4 2.39 (+2.6) 326 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF 2.39 (+2.6) 2.33 (-0.3) 2.27 (+2.5)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 64 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
2 72 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
4 65 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
5 98 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 3.22 (-0.3) 594 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF 3.14 (+0.0) 3.22 (-0.3) 3.13 (+1.0)
2 3.05 (+1.3) 516 Frida Skov 2007 Helsingør IF 3.05 (+1.3) 3.00 (+0.0) 2.85 (+1.5)
3 2.90 (+0.0) 444 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 2.75 (-0.7) 2.90 (+0.0) 2.05 (+1.6)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 Frida Skov 2007 Helsingør IF
2 54 2.97 2.97 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
3 79 3.09 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.11 (-0.4) 958 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 4.11 (-0.4) 3.82 (+1.2) 3.81 (+1.0)
2 3.50 (+1.0) 717 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC 3.39 (-0.1) 3.46 (+0.0) 3.50 (+1.0)
DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 3.58 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 73 DNS 4.20 Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
3 92 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
Drenge 8 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 22.90 425 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF 20.60 16.07 13.78 22.90 20.18 X
2 13.81 158 Albert Redestam 2010 Helsingør IF 13.81 8.45 11.00 X 10.52 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 70 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
3 71 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.01 841 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 34.51 37.79 37.90 X 35.85 38.01
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 36.23 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.73 480 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF 28.73 26.85 25.67 23.20 22.30 26.39
2 PB 27.32 433 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas 23.43 21.68 X 22.65 23.25 27.32
3 25.35 365 Villads Saxe 2007 Helsingør IF 23.18 22.31 23.84 22.51 25.35 24.11
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 94 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
2 89 20.07 20.07 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
3 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 22.19 251 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF 22.19 16.13 19.50 20.36 16.59 18.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -2.4
1 10.92 684 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 12.56 315 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
3 13.07 226 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
3 13.07 226 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
5 13.41 174 Oskar Skov 2005 Helsingør IF
6 13.53 157 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
4 108 Oskar Skov 2005 Helsingør IF
5 39 10.58 10.58 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 66 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
7 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
8 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
SCRATCH
1 60 DNS 10.98 Gustav Bohr 2005 Holte Atletik
2 61 DNS 11.32 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.5
1 =PB 10.27 865 Luis Maillet 2004 Sparta
2 10.32 851 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
3 10.40 827 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 11.74 484 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Julius Claville 2004 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 35 10.27 10.27 Luis Maillet 2004 Sparta
4 31 10.20 10.20 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
5 34 10.27 10.27 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 88 DNS 11.69 11.69 Julius Claville 2004 IK Hellas
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.83 584 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X 10.81 10.28 10.83 X X
2 PB 8.93 460 Sara Flindt Grønnning 2003 Sparta 8.77 8.61 8.93 8.25 8.38 8.81
3 8.79 451 Emilie Bank Mikkelsen 2002 Sparta 8.27 8.47 8.79 7.87 8.10 7.74
DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 27 7.64 7.64 Sara Flindt Grønnning 2003 Sparta
3 17 9.15 9.15 Emilie Bank Mikkelsen 2002 Sparta
4 8 12.09 12.09 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 DNS 10.16 Anne Farum 2000 Helsingør IF
Piger 8 år - 40 meter - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.2
1 9.62 122 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
2 9.80 38 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
7 3 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
Drenge 8 år - 40 meter - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.3
1 7.86 801 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
2 7.99 760 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 70 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
5 71 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.1
1 13.14 745 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
2 13.47 689 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 13.67 657 Annika Eppers 2002 Sparta
4 13.80 636 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 13.94 613 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
6 14.47 533 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 63 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
3 29 13.60 Annika Eppers 2002 Sparta
4 26 12.66 12.66 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
5 9 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 8 13.58 13.58 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
7 16 Liv Nedergaard 2002 Sparta
SCRATCH
1 10 DNS 13.51 13.51 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 82 DNS 13.64 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.9
1 12.74 513 Bertram Costa 2002 Sparta
2 13.51 385 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 14.44 253 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 55 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
4 30 13.00 Bertram Costa 2002 Sparta
5 87 13.19 13.19 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 93 DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 18 DNS 11.47 Mikkel Ramlow 2000 Sparta
Drenge 8 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 2.87 (+1.5) 562 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF 2.87 (+1.5) 2.80 (+0.0) 2.83 (+0.9)
2 2.58 (+0.1) 417 Albert Redestam 2010 Helsingør IF 2.58 (+1.2) 2.42 (+1.6) 2.58 (+0.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
3 71 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 3.74 (+0.0) 1037 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC 3.65 (+1.8) 3.60 (+0.0) 3.74 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 6 4.12 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 4.11 (+1.3) 842 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK 4.11 (+1.3) 3.88 (+1.8) 3.68 (+0.0)
2 3.56 (+1.6) 606 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF 3.24 (+1.1) 3.56 (+1.6) 3.40 (+0.0)
3 3.38 (+0.1) 525 William K. Nørsøller 2007 Helsingør IF 3.26 (-0.7) 3.38 (+0.1) 3.29 (+1.2)
4 3.15 (+1.1) 418 Villads Saxe 2007 Helsingør IF 3.15 (+1.1) 3.01 (+0.1) 3.11 (-0.7)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
2 1 4.35 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
3 94 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
4 95 William K. Nørsøller 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 3.14 (+1.1) 413 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF 3.14 (+1.1) 3.02 (-0.9) 2.99 (+1.2)
DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
2 76 3.23 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 9.50 456 Sebastian Monneret 2003 Amager AC 8.66 9.50 X 7.50 9.46
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
5.0 kg
Piger 8 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.08 100 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC 9.08 7.32 7.56 8.10 X X
2 8.66 78 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC 8.41 6.86 8.66 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 7 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
6 3 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.61 451 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF 16.61 12.63 15.73 15.67 14.62 16.54
2 14.99 381 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF 10.15 12.88 6.68 7.25 14.70 14.99
3 13.67 322 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF 10.58 X 11.40 11.55 9.47 13.67
4 13.11 296 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF 13.11 10.85 9.70 8.60 9.43 9.95
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
3 65 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
4 64 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
5 98 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
Piger 10 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.02 638 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF 23.06 23.24 21.43 26.17 27.06 29.02
2 25.44 516 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 22.78 X 20.80 25.44 25.24 21.26
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
2 54 25.92 25.92 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.34 113 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF 15.34 10.88 13.66 13.35 13.16 13.38
DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
2 83 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 90 95 100 105 110 115 120 125 130 135 140
1 1.35 941 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK O O XO XXO XXX
2 1.10 536 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF O O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 1.40 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
2 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 90 95 100 105 110 115
1 1.10 536 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC O O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 1.16 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 4.93 (+1.2) 713 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 4.92 (+1.1) 4.93 (+1.2) 4.83 (+1.0) 4.50 (+1.3) 4.82 (-0.7) 4.70 (+1.8)
2 4.60 (+1.2) 610 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.59 (+1.5) 4.55 (+2.3) 4.59 (-0.7) 4.59 (+1.2) 4.60 (+1.2) 4.46 (+1.4)
3 3.52 (+0.8) 287 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM 3.44 (+1.7) 3.49 (+1.4) 3.52 (+0.8) 3.06 (-0.7) 3.27 (-1.4) 3.50 (+1.3)
4 3.49 (+1.5) 278 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM 3.43 (+1.6) 3.49 (+1.5) 3.12 (-0.4) 3.16 (+1.0) 3.16 (+0.9) 3.21 (+1.8)
5 3.20 (+1.8) 195 Oskar Skov 2005 Helsingør IF 3.15 (+1.1) 3.09 (+1.4) 2.90 (+1.5) 3.20 (+1.8) X 2.95 (+1.7)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
1 108 Oskar Skov 2005 Helsingør IF
2 39 4.41 4.41 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 80 4.67 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
SCRATCH
1 60 DNS Gustav Bohr 2005 Holte Atletik
2 61 DNS Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.89 (+1.6) 1023 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 5.62 (+1.1) 5.59 (+1.2) 5.89 (+1.6) X 5.73 (+2.4) 5.76 (+1.2)
2 5.02 (+1.5) 741 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.66 (-0.4) 4.93 (+1.0) 4.78 (+0.8) 4.93 (+1.4) 4.69 (+1.1) 5.02 (+1.5)
3 4.66 (-0.8) 628 Sofus Olivarius Vølund 2004 Sparta X 2.42 (+1.1) 4.53 (-0.8) 4.66 (-0.8) 4.60 (+0.9) 3.24 (+1.7)
4 3.32 (-0.6) 229 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM 3.25 (+2.0) 3.25 (+1.4) 3.31 (+1.5) 3.32 (-0.6) 3.20 (+1.2) 3.12 (+1.2)
DNS Julius Claville 2004 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 106 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM
4 88 DNS 4.57 4.57 Julius Claville 2004 IK Hellas
5 48 4.87 4.87 Sofus Olivarius Vølund 2004 Sparta
6 44 5.24 5.24 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 34 5.70 5.70 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130 135 140 145
1 1.40 492 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O XO O XXX
2 1.30 360 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta O O O O O XXX
3 1.10 106 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 1.41 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 66 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
3 52 1.47 1.47 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 120 125 130 135 140 145 150 155
1 1.50 628 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O XXO XO XXO XXX
2 PB 1.45 560 Sofus Olivarius Vølund 2004 Sparta O O O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 48 1.10 1.10 Sofus Olivarius Vølund 2004 Sparta
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 145 150 155 160 165
1 1.60 464 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF O O XXO O XXX
2 1.55 426 Sebastian Monneret 2003 Amager AC XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 77 1.55 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:15
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 27.88 437 Sara Flindt Grønnning 2003 Sparta 25.08 25.58 26.51 27.00 25.97 27.88
2 PB 27.28 425 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 26.93 27.28 23.93 26.65 25.24 X
3 PB 24.09 365 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 21.77 21.54 X 17.61 24.09 19.84
4 PB 23.30 350 Flora Chalmer 2003 Sparta X X 23.30 X X X
DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 21 19.63 19.63 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 23 21.32 21.32 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 20 22.62 23.37 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 27 29.85 29.85 Sara Flindt Grønnning 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 12:15
500 gram
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.8
1 PB 10.94 830 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 12.80 527 Annabell Viple 2005 Amager AC
3 12.92 510 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 13.36 450 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
DNS Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
4 56 DNS Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
5 53 12.58 12.58 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 38 11.10 11.10 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 58 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -0.9
1 10.34 944 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
DNF Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 99 10.10 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
5 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.80 572 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 19.84 21.80 17.85 15.62 17.51 17.62
2 17.67 426 Annabell Viple 2005 Amager AC 12.44 14.64 12.87 17.67 16.25 16.60
3 15.72 355 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta X 13.88 15.72 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 17.22 17.22 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
2 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
3 4 24.77 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.61 804 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 28.40 X 28.61 27.76 26.73 27.74
2 28.01 784 Josephine Houlbjerg hanse 2004 Sparta 25.76 27.37 28.01 25.55 24.90 27.69
3 PB 26.86 746 Tsinat Krause 2004 Sparta 25.34 23.28 26.86 21.06 20.93 24.44
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 99 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 43 14.54 14.54 Tsinat Krause 2004 Sparta
3 45 28.94 28.94 Josephine Houlbjerg hanse 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 13:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.0
1 12.27 828 Karla Scharfe 2003 Sparta
2 13.86 594 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 22 11.90 11.90 Karla Scharfe 2003 Sparta
3 8 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 13:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +1.0
1 PB 15.92 412 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
2 PB 16.01 403 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
3 18.70 169 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 50 15.96 15.96 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
5 52 16.13 16.13 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
5 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 13:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: +0.0
1 15.17 499 Luis Maillet 2004 Sparta
2 15.96 408 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
DNS Julius Claville 2004 IK Hellas
DNS Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Luis Maillet 2004 Sparta
3 31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
4 88 DNS 14.10 14.10 Julius Claville 2004 IK Hellas
6 102 DNS Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 (+1.0) 463 Bertram Costa 2002 Sparta 5.39 (+1.2) X 5.25 (+1.2) 5.39 (-0.1) 5.41 (+1.0) 3.95 (+0.9)
2 5.20 (+0.7) 421 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.81 (+1.6) X 4.89 (+1.2) 4.95 (+0.8) X 5.20 (+0.7)
3 PB 5.09 (+1.3) 400 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 4.76 (+1.4) 4.93 (+1.5) 4.87 (+1.2) 5.09 (+1.3) 4.96 (+0.7) 4.96 (+1.4)
4 4.17 (+0.9) 234 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC 4.15 (+1.1) 4.01 (+1.1) 4.11 (+1.3) 3.95 (+0.8) X 4.17 (+0.9)
DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
2 24 5.31 5.31 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 87 5.07 5.07 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 55 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
5 30 5.55 Bertram Costa 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
Planke
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.51 840 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF X 28.02 32.19 31.37 34.51 32.07
2 31.28 764 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 30.62 27.82 X 31.11 31.28 29.96
3 PB 25.39 614 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta 21.87 22.13 25.39 23.38 21.71 22.16
4 22.85 544 Emil D Pedersen 2005 Greve Atletik 22.85 18.97 16.93 17.69 19.59 20.18
5 20.74 483 Frederik D Pedersen 2005 Greve Atletik 19.67 X X 20.74 20.02 18.37
6 18.24 409 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM 18.24 14.56 14.56 15.03 14.14 15.87
7 14.29 285 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM 12.40 13.42 14.29 13.45 10.58 X
8 10.37 155 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM 9.34 9.94 8.88 10.37 9.92 10.25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 0.28 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
1 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
2 50 24.23 24.23 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
3 11 Emil D Pedersen 2005 Greve Atletik
3 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
4 80 0.32 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 12 Frederik D Pedersen 2005 Greve Atletik
5 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.79 1064 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF 45.79 44.55 44.75 44.38 43.56 X
2 24.21 582 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 20.92 17.37 19.42 22.40 24.21 23.02
3 18.73 424 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM 16.00 12.39 17.32 18.73 X 17.17
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 106 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM
6 78 47.79 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 90 95 100
1 0.95 426 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 130
1 1.25 912 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF O O O O XXX
2 1.15 761 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O O O XXO XXX
DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
2 73 DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
3 4 1.19 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 105 110 115 120 125 130 135 140 145
1 1.40 873 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O O O O XXO XO XXX
2 1.20 634 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta O O O O XXX
3 1.20 634 Annabell Viple 2005 Amager AC XO O XO O XXX
3 1.20 634 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK XO O XO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
2 36 1.43 1.43 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 47 1.28 1.28 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 2 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 125 130 135 140 145 150
1 1.45 930 Josephine Houlbjerg hanse 2004 Sparta O O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 1.48 1.48 Josephine Houlbjerg hanse 2004 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:45
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
Wind: -1.0
1 16.29 555 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 0.00 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 14 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 87 16.44 16.44 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:45
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Piger 10 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.16.01 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
2 2.20.99 Natascha 2008 Helsingør IF
DNS Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 69 Natascha 2008 Helsingør IF
2 86 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
3 85 DNS Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
Piger 10-11 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.09.40 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 2.26.99 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
DNS Fe Skov Friis 2006 Glostrup IC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
2 83 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
3 5 2.09.07 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 4 DNS 2.14.91 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
5 59 DNS Fe Skov Friis 2006 Glostrup IC
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.52.55 909 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 1.50.14 1.50.14 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 (+0.4) 598 Victoria Lendal 2002 Sparta 5.01 (+0.8) 5.14 (+0.4) 5.03 (-0.6) 4.89 (-0.6) 5.09 (+0.9) X
2 PB 4.92 (+0.0) 538 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X X 4.83 (+0.6) 4.92 (+0.0) 4.77 (+1.1) X
3 PB 4.65 (+1.1) 466 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik 3.98 (+1.2) 4.55 (+1.3) 4.39 (-0.6) 4.42 (+1.1) 4.65 (+1.1) 4.56 (+1.0)
4 4.16 (+2.0) 345 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta X X 4.02 (-0.6) 4.16 (+2.0) X X
DNS Julie Møller 2002 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 5.28 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 9 4.20 4.20 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 10 4.81 4.81 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 13 DNS Julie Møller 2002 Greve Atletik
5 20 4.35 4.36 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 DNS 4.49 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 14:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 39.37 433 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF 39.37 X 34.46 36.47 37.25 35.55
2 PB 38.32 418 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 35.68 33.03 X 35.99 38.32 X
3 27.74 268 Malte Bank 2003 Sparta 27.74 24.53 27.23 26.80 24.50 X
4 25.14 231 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas 22.58 X 25.14 19.68 22.42 23.85
5 22.36 193 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC 18.96 20.03 18.69 21.57 22.36 22.25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 0.37 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF
2 90 27.50 27.50 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
3 55 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
4 19 28.04 28.04 Malte Bank 2003 Sparta
5 87 37.31 37.31 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:00
700 gram
Drenge 10 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 1.56.38 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
2 2.07.47 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
3 2.13.15 William K. Nørsøller 2007 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 95 William K. Nørsøller 2007 Helsingør IF
2 1 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
3 89 1.57.21 1.57.21 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
Drenge 10-11 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 1.59.53 571 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
2 2.02.36 521 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
3 2.10.59 389 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
2 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
3 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
SCRATCH
1 60 DNS 1.47.13 Gustav Bohr 2005 Holte Atletik
2 61 DNS Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 PB 1.35.95 1085 Luis Maillet 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 1.37.08 1.37.08 Luis Maillet 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.26.46 738 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
2 2.38.39 591 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
3 2.46.06 505 Regitze Steenberg 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 2.24.73 4.20 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
2 25 2.43 2.43 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 91 2.35.67 2.35.67 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 PB 2.15.30 661 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
2 2.24.97 548 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 74 2.27.00 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 93 DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
3 90 2.15.91 2.15.91 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
Piger 12 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 145 155
1 1.45 144 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 97 1.52 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 145 155 165 175 185 195 205 215
1 2.05 384 Vigga fich 2004 Sparta O O O O O O XXO XXX
2 1.65 217 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta XO XXO XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 33 2.10 2.10 Vigga fich 2004 Sparta
2 51 1.66 1.66 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 145 155 165 175
1 1.65 191 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O XXX
DNS Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 DNS 3.11 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 81 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge 12-13 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 145 155 165 175 185 195 205 215
1 2.05 336 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF O XO O O O XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 225 315
1 0.00 Malte Bank 2003 Sparta XXX
1 0.00 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF XXX
DNS Bertram Costa 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 2.60 2.60 Malte Bank 2003 Sparta
2 96 3.72 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF
3 30 DNS 3.00 Bertram Costa 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:30