Kronborg Outdoor • 2017 Sep 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 69 DNS Natascha 2008 Helsingør IF
3 65 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
4 68 Anna Ruud Hansen 2009 Helsingør IF
5 72 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
6 98 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
8 64 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 6 6.64 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 22 1.68 1.68 Karla Scharfe 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 1.60 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 47 4.30 4.30 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 56 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
3 41 4.15 4.15 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 37 5.04 5.04 Emilie Voigt 2005 Sparta
5 2 4.74 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 38 4.73 4.73 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 53 4.27 4.27 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 58 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
9 67 Clara Ruud Hansen 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
2 99 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
3 49 4.86 4.86 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 40 4.93 4.93 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 8.19 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 11 Emil D Pedersen 2005 Greve Atletik
2 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
3 81 7.78 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 12 Frederik D Pedersen 2005 Greve Atletik
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 106 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM
3 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 32 8.61 8.61 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
5 44 9.09 9.09 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 78 11.74 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 54 11.27 11.27 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
8 69 Natascha 2008 Helsingør IF
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 73 8.98 Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
4 83 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
5 59 Fe Skov Friis 2006 Glostrup IC
6 92 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
7 5 9.62 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 1 9.45 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
5 94 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
6 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 10:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 76 10.36 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
5 100 DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
2 2 7.19 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 53 6.46 6.46 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 36 8.45 8.45 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 Daniella Muwanguzi 2004 Glostrup IC
2 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
3 99 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 51 9.39 9.39 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 10:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 58 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
2 41 12.39 12.39 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 53 12.29 12.16 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 56 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
5 2 10.88 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 46 11.84 11.84 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
7 67 Clara Ruud Hansen 2005 Helsingør IF
8 37 11.08 11.08 Emilie Voigt 2005 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 10:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
3 43 12.01 12.01 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 99 11.59 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
5 49 11.37 11.37 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 42 11.54 11.54 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 75 11.91 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
8 57 Daniella Muwanguzi 2004 Glostrup IC
Piger 8 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 3 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
6 7 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 64 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
2 72 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
4 65 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
5 98 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 109 Frida Skov 2007 Helsingør IF
2 54 2.97 2.97 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
3 79 3.09 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 3.58 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 73 DNS 4.20 Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
3 92 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
Drenge 8 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 70 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
3 71 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 36.23 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 94 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
2 89 20.07 20.07 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
3 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 10:45
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
4 108 Oskar Skov 2005 Helsingør IF
5 39 10.58 10.58 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 66 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
7 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
8 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
SCRATCH
1 60 DNS 10.98 Gustav Bohr 2005 Holte Atletik
2 61 DNS 11.32 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 35 10.27 10.27 Luis Maillet 2004 Sparta
4 31 10.20 10.20 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
5 34 10.27 10.27 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 88 DNS 11.69 11.69 Julius Claville 2004 IK Hellas
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 27 7.64 7.64 Sara Flindt Grønnning 2003 Sparta
3 17 9.15 9.15 Emilie Bank Mikkelsen 2002 Sparta
4 8 12.09 12.09 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 DNS 10.16 Anne Farum 2000 Helsingør IF
Piger 8 år - 40 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
7 3 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
Drenge 8 år - 40 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 70 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
5 71 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 63 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
3 29 13.60 Annika Eppers 2002 Sparta
4 26 12.66 12.66 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
5 9 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 8 13.58 13.58 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
7 16 Liv Nedergaard 2002 Sparta
SCRATCH
1 10 DNS 13.51 13.51 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 82 DNS 13.64 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 55 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
4 30 13.00 Bertram Costa 2002 Sparta
5 87 13.19 13.19 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 93 DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 11:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 18 DNS 11.47 Mikkel Ramlow 2000 Sparta
Drenge 8 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 Sylvester Juul 2009 Helsingør IF
3 71 Albert Redestam 2010 Helsingør IF
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 6 4.12 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
2 1 4.35 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
3 94 Villads Saxe 2007 Helsingør IF
4 95 William K. Nørsøller 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
2 76 3.23 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
5.0 kg
Piger 8 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 7 Silke Kristiansen 2010 Bagsværd AC
6 3 Jessica Kristiansen 2010 Bagsværd AC
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
3 65 Asta Lola Lyngsø 2008 Helsingør IF
4 64 Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
5 98 Luna Jusufovic 2008 Helsingør IF
Piger 10 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
2 54 25.92 25.92 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
2 83 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 11:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 1.40 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
2 84 Thomas Jolidon-Jactat 2007 Helsingør IF
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 11:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 1.16 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
1 108 Oskar Skov 2005 Helsingør IF
2 39 4.41 4.41 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 80 4.67 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
SCRATCH
1 60 DNS Gustav Bohr 2005 Holte Atletik
2 61 DNS Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 106 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM
4 88 DNS 4.57 4.57 Julius Claville 2004 IK Hellas
5 48 4.87 4.87 Sofus Olivarius Vølund 2004 Sparta
6 44 5.24 5.24 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 34 5.70 5.70 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 1.41 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 66 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
3 52 1.47 1.47 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 48 1.10 1.10 Sofus Olivarius Vølund 2004 Sparta
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
2 77 1.55 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 12:15
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:15
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS Anne Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 21 19.63 19.63 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 23 21.32 21.32 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 20 22.62 23.37 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 27 29.85 29.85 Sara Flindt Grønnning 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 12:15
500 gram
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
4 56 DNS Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
5 53 12.58 12.58 Johanna C.B.Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 38 11.10 11.10 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 58 Astrid Poulsen 2005 Glostrup IC
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 99 10.10 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
5 101 Mathilde Dünweber 2004 Hvidovre AM
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 17.22 17.22 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
2 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
3 4 24.77 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 99 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 43 14.54 14.54 Tsinat Krause 2004 Sparta
3 45 28.94 28.94 Josephine Houlbjerg hanse 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 13:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 22 11.90 11.90 Karla Scharfe 2003 Sparta
3 8 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 13:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 50 15.96 15.96 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
5 52 16.13 16.13 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
5 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 13:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 Luis Maillet 2004 Sparta
3 31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
4 88 DNS 14.10 14.10 Julius Claville 2004 IK Hellas
6 102 DNS Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 93 DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
2 24 5.31 5.31 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 87 5.07 5.07 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 55 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
5 30 5.55 Bertram Costa 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
Planke
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 0.28 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
1 105 Carl Lassen 2005 Hvidovre AM
2 50 24.23 24.23 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
3 11 Emil D Pedersen 2005 Greve Atletik
3 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
4 80 0.32 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 12 Frederik D Pedersen 2005 Greve Atletik
5 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 102 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 106 Anton Vebild 2004 Hvidovre AM
6 78 47.79 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 79 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
2 73 DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
3 4 1.19 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 Annabell Viple 2005 Amager AC
2 36 1.43 1.43 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 47 1.28 1.28 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 2 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 1.48 1.48 Josephine Houlbjerg hanse 2004 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:45
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 13:45
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 14 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 87 16.44 16.44 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 13:45
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Piger 10 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 69 Natascha 2008 Helsingør IF
2 86 Filippa Redestam 2008 Helsingør IF
3 85 DNS Nanna My Lyngsø 2008 Helsingør IF
Piger 10-11 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 DNS Isabel Nissen 2006 Helsingør IF
2 83 Anouk Naya Thomsen 2006 Helsingør IF
3 5 2.09.07 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 4 DNS 2.14.91 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
5 59 DNS Fe Skov Friis 2006 Glostrup IC
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 1.50.14 1.50.14 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 5.28 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 9 4.20 4.20 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 10 4.81 4.81 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 13 DNS Julie Møller 2002 Greve Atletik
5 20 4.35 4.36 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 DNS 4.49 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 14:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 0.37 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF
2 90 27.50 27.50 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
3 55 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
4 19 28.04 28.04 Malte Bank 2003 Sparta
5 87 37.31 37.31 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 14:00
700 gram
Drenge 10 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 95 William K. Nørsøller 2007 Helsingør IF
2 1 August Skytte Christensen 2007 Ballerup AK
3 89 1.57.21 1.57.21 Mikkel Feldborg Nielsen 2007 IK Hellas
Drenge 10-11 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 DNS Laurits Thomsen 2006 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Luca Høgenhaven 2005 Helsingør IF
2 107 Lucas Spuur 2005 Hvidovre AM
3 104 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
SCRATCH
1 60 DNS 1.47.13 Gustav Bohr 2005 Holte Atletik
2 61 DNS Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 1.37.08 1.37.08 Luis Maillet 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 2.24.73 4.20 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
2 25 2.43 2.43 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 91 2.35.67 2.35.67 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 74 2.27.00 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 93 DNS Sylvester William Eley 2003 Helsingør IF
3 90 2.15.91 2.15.91 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 14:30
Piger 12 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 97 1.52 Frida Haansbæk Mortensen 2007 Helsingør IF
Piger 12-13 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 33 2.10 2.10 Vigga fich 2004 Sparta
2 51 1.66 1.66 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 DNS 3.11 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 81 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge 12-13 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 Nikolai Christensen 2004 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 2.60 2.60 Malte Bank 2003 Sparta
2 96 3.72 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF
3 30 DNS 3.00 Bertram Costa 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:30