DM kastemangekamp • 2016 Sep 17 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900
2 7 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK
3 14 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik
4 1 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro
5 8 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK
6 27 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
2 30 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
3 22 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
4 18 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
5 29 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
2 37 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
3 17 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
4 33 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF
2 3 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK
3 15 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik
4 2 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK
5 19 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
2 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
3 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
4 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
5 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
6 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
7 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
8 13 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
10 21 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 31 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
3 9 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
4 25 DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
5 32 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
6 36 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
7 10 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
9 34 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF
2 38 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900
3 8 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK
4 14 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik
5 7 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK
6 1 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
2 29 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
3 18 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
4 11 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
5 22 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
2 17 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
3 33 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
4 37 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik
2 2 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK
3 19 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo
4 3 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK
5 28 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
2 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
3 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
4 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
5 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
6 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
7 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 21 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
6 13 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
10 16 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 34 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
2 36 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
3 9 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
5 32 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
7 25 DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
8 31 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
9 10 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro
2 7 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK
3 8 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK
4 38 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900
5 14 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik
6 27 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
2 18 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
3 29 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
4 22 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
5 30 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Hammerkast - Day 1 at
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
2 37 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
3 17 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
4 33 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo
2 3 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK
3 2 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK
4 15 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik
5 28 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
2 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
3 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
4 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
5 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
6 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
7 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 21 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
3 13 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
7 16 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
Mænd senior - Hammerkast - Day 1 at
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
4 10 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
5 36 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
6 31 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
8 32 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
9 34 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
10 25 DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro
2 8 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK
3 38 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900
4 14 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik
5 7 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK
6 27 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
2 18 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
3 29 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
4 30 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
5 22 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
2 17 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
3 37 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
4 33 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo
2 2 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK
3 3 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK
4 28 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF
5 15 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
2 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
3 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
4 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
5 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
6 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
7 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 21 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
4 13 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
6 16 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
2 36 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
5 34 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
7 10 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
8 31 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
9 32 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
10 25 MERTZ Kenneth 1989 Sparta
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 1 at
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
2 11 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
3 18 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
4 29 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
5 30 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
Piger 18-19 år - Vægtkast - Day 1 at
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Vægtkast - Day 1 at
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
2 33 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
3 17 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
4 37 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 1 at
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
2 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
3 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
4 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
5 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
6 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
7 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Vægtkast - Day 1 at
12.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 21 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
7 13 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
10 16 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
Mænd senior - Vægtkast - Day 1 at
15.88 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
3 32 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
4 31 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
5 25 DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
6 34 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
8 10 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
9 9 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
Piger 14-15 år - Kaste 4 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK
2 38 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900
3 27 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF
4 14 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik
5 1 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro
6 8 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Kaste 4 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK
2 19 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo
3 28 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF
4 15 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik
5 2 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
2 18 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
3 29 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
4 30 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
5 22 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
Piger 18-19 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 39 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
2 33 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
3 17 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
4 37 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Drenge 16-17 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
2 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
3 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
4 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
5 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
6 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
7 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
Drenge 18-19 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 13 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
7 21 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
10 16 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
Mænd senior - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
3 10 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
4 31 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
5 32 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
6 25 MERTZ Kenneth 1989 Sparta
8 34 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
9 9 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM