DM kastemangekamp • 2016 Sep 17 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.65 638 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK X 9.47 10.75 11.38 11.65 11.50
2 10.88 587 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF 10.83 10.88 10.69 10.52 10.58 9.90
3 10.45 559 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro 8.81 9.53 9.73 8.65 9.65 10.45
4 9.61 504 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik X X X X 9.43 9.61
5 8.94 460 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900 8.37 8.94 8.78 X 8.36 X
6 7.73 382 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK 6.79 7.61 7.60 7.73 7.62 7.33
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.82 849 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM 14.24 14.36 14.19 13.98 14.82 14.78
2 11.56 632 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg 11.56 10.74 10.05 9.87 9.82 X
3 10.38 554 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo 10.12 9.53 X 10.31 10.38 9.80
4 10.04 532 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF 9.32 9.32 9.35 10.04 9.88 9.64
5 9.87 521 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG 9.79 X 9.87 9.63 X X
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.83 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 X 10.80 X 10.83 10.53 10.27
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.16 872 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 14.82 14.12 14.62 14.09 15.16 14.97
2 13.13 736 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik 12.40 12.40 12.79 12.58 13.13 13.13
3 12.56 698 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion 12.52 12.40 12.56 12.43 12.21 12.27
4 10.83 584 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 X 10.80 X 10.83 10.53 10.27
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.79 715 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik X 13.60 13.44 13.66 13.79 12.93
2 13.43 693 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo X 12.73 12.52 13.43 12.58 X
3 11.55 579 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF 11.18 10.58 11.55 11.27 11.34 11.22
4 11.14 554 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK X 9.58 X 9.57 11.14 X
5 10.87 538 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK 9.26 8.79 10.77 10.52 10.87 10.38
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.32 748 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 13.32 13.43 13.70 14.29 14.32 X
2 14.31 747 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF 13.66 X 14.31 X X 14.19
3 12.80 655 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK X 12.80 X X 12.33 12.77
4 12.21 619 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 11.59 12.02 11.78 11.65 12.06 12.21
5 11.48 575 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK X X X 10.44 11.48 11.24
6 10.12 493 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik X 9.72 9.13 10.12 X 9.11
7 9.59 461 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF X 9.19 9.20 X 9.59 9.55
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.42 877 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM 15.05 15.35 15.21 15.87 16.05 16.42
2 12.35 628 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik 11.70 12.26 11.78 X 12.00 12.35
3 9.14 434 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo 9.14 X X 8.49 X X
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.30 870 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 X 16.30 X X X 16.13
2 15.69 832 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion 14.95 15.69 15.15 15.35 X X
3 13.73 712 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM X 13.73 X X X 13.05
4 11.90 600 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion 11.90 11.52 11.68 X X 11.76
5 11.86 598 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 11.32 11.40 11.67 11.70 11.86 X
6 11.26 562 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik 11.19 11.26 X X X 10.12
DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.70 571 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK 35.59 35.70 X X 33.00 30.28
2 31.00 481 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro 26.22 X 27.53 29.65 X 31.00
3 29.17 447 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik 28.09 X 29.17 X 28.67 X
4 28.73 439 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900 26.63 27.44 26.22 28.73 27.59 25.68
5 27.71 419 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF 26.90 X 25.32 27.71 26.69 X
6 20.22 282 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK 20.22 X X X X 18.94
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.30 680 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM 39.83 38.36 40.23 40.72 41.30
2 31.21 485 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG 23.64 31.21 27.99 29.05 X X
3 30.94 480 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo 30.94 30.02 X 30.77 X X
4 28.20 429 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg X 21.14 28.00 28.20 25.08
5 26.48 396 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF X 22.80 23.76 22.20 26.48 X
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.81 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 38.77 37.88 38.68 X X 38.81
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.01 772 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 39.48 43.10 43.37 X 46.01 X
2 41.63 686 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion 41.63 X 40.74 X 40.05 40.55
3 38.81 631 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 38.77 37.88 38.68 X X 38.81
4 31.35 488 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik X 28.73 30.93 X X 31.35
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.24 731 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik 35.31 39.34 43.24 41.87 X 43.24
2 40.92 683 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo 40.92 39.49 40.05 39.30 38.74 40.74
3 39.14 647 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF 37.73 X X 35.16 37.60 39.14
4 31.89 502 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK X X 31.89 X X X
5 29.26 450 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK X X 25.92 29.26 X 27.13
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 48.50 839 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF 46.88 48.50 47.69 X 41.89 45.98
2 40.55 676 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 32.48 X 39.39 38.69 40.55 X
3 37.74 619 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK 36.78 37.60 37.74 36.58 X X
4 37.47 613 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK X X 35.00 37.47 34.71 X
5 33.62 536 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF 29.51 33.44 31.42 33.62 32.45 X
6 33.39 532 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 33.39 32.19 X X 33.11 31.31
7 21.52 301 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik X X X X 21.52 X
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 47.35 815 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM 45.79 45.33 X X X 47.35
2 33.09 526 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik 33.09 31.59 31.15 31.98 X 31.10
3 26.60 398 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo X 26.60 23.09 X X 25.63
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.52 757 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 41.60 43.55 42.91 43.93 42.11 44.52
2 42.68 719 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM 35.28 X X X 42.68 X
3 42.47 715 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion X 41.15 X X 42.47 41.71
4 40.30 671 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 38.28 40.30 X X X X
5 37.11 606 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion X 37.11 36.73 36.28 36.53 34.75
6 33.70 538 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik 32.32 X 33.70 X X 31.52
DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.88 752 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro X 41.88 41.18 40.26 37.79 39.64
2 33.45 568 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik 31.74 32.21 32.26 32.88 33.45 32.07
3 29.63 485 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF X X 27.74 29.63 29.05 X
4 29.20 476 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK 27.91 29.20 29.13 X 27.66 27.73
5 20.45 289 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900 X 20.45 18.97 X 17.75 17.68
6 0.00 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK X X X X X X
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 56.03 1067 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG X X 56.03 51.74 51.97 53.32
2 54.34 1029 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM 52.16 54.34 54.26 49.04 53.60 54.15
3 46.09 845 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo 46.09 43.91 42.78 44.63 43.83 42.22
4 41.66 748 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg 37.35 41.59 41.66 X 39.09 X
5 22.07 323 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF 18.77 22.07 X X X 21.49
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.67 947 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 50.07 50.67 49.35 X 48.17 X
Kvinder senior - Hammerkast - Day 1 at
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.67 947 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 50.07 50.67 49.35 X 48.17 X
2 47.54 878 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM X 46.26 47.41 47.47 45.72 47.54
3 40.31 718 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion 38.60 X X 40.31 X X
4 37.34 653 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik X 35.98 37.34 X 35.48 X
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 56.45 783 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo 54.10 56.45 53.77
2 36.44 454 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF X X X X 36.44 X
3 32.95 398 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik 29.67 32.95 29.55 30.95 31.08 31.37
4 30.07 352 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK 30.07 29.97 X 28.12 X X
5 27.75 314 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK 27.56 27.65 27.40 25.43 26.59 27.75
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 63.11 895 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF X 56.44 58.18 60.48 63.11 X
2 57.07 794 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 55.45 52.20 57.03 X 56.16 57.07
3 56.72 788 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK X X 50.16 55.99 X 56.72
4 54.44 750 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK X 52.76 50.13 52.08 54.44 53.89
5 48.21 647 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik 41.75 48.21 X 43.13 46.37 47.19
6 48.15 646 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo X X 48.15 47.39 X X
7 45.03 595 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF 45.03 X X X X X
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.83 773 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM X 51.68 53.90 55.76 55.83 X
2 38.63 490 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo X X X 38.63 X 37.25
3 31.76 379 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik X X X 31.76 X X
Mænd senior - Hammerkast - Day 1 at
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 59.35 832 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik 59.35 59.00 X X 57.66 55.86
2 54.95 759 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM 52.22 54.50 51.21 52.86 54.95 X
3 52.76 722 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion 51.50 X X X 50.93 52.76
4 51.69 704 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 48.51 X X 51.69 X X
5 43.30 566 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion 43.30 41.56 X 42.21 42.15 42.49
6 41.54 537 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 41.45 X 41.54 40.68 X X
DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.70 490 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK 27.83 30.49 25.05 X 30.70 30.28
2 27.03 420 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik 27.03 24.77 25.12 24.15 26.88 26.20
3 26.95 419 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF 26.95 26.02 X X
4 26.05 402 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro 22.60 X 25.36 26.05 25.82 X
5 23.01 345 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900 X X 19.46 23.01 X 21.18
6 19.31 276 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK X 16.48 17.53 19.31 18.74 X
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 34.85 569 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg 27.80 32.48 33.32 X 32.87 34.85
2 32.69 528 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM X 32.69 X 30.53 X 29.79
3 28.65 451 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo 24.62 25.44 26.89 25.02 28.65 X
4 27.50 429 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG 22.38 25.08 26.68 26.60 27.50 X
5 18.63 263 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF 18.63 17.56 X X X X
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3
1 35.25 576 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 34.73 35.25 35.11
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.25 576 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 34.73 35.25 35.11
2 34.24 557 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion 28.28 34.24 32.05 32.16
3 31.63 508 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik 29.36 29.68 31.63 29.72
4 29.56 468 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 27.73 X 29.56 X 26.14 28.97
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 39.00 428 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo 37.59 37.88 39.00 X X 38.22
2 37.96 413 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK 30.71 36.03 34.48 X 32.31 37.96
3 37.57 407 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF 36.05 33.99 37.40 37.34 37.57 37.27
4 34.28 360 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK 34.28 33.99 32.73 30.65 32.34 32.53
5 31.60 322 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik 27.55 23.10 30.85 31.60 30.08 27.56
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.53 596 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 46.24 X 45.76 47.59 46.49 50.53
2 47.91 558 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF 43.07 44.41 X X 45.54 47.91
3 42.95 485 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK 41.28 X X 40.52 40.38 42.95
4 40.11 444 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 39.51 38.54 40.11 38.32 38.70 38.86
5 33.10 343 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK 33.10 33.01 X 31.73 31.52 X
6 31.55 321 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF X X X 31.55 X X
7 27.37 262 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik 22.59 21.95 21.16 25.35 27.37 X
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 53.88 646 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM 53.88
2 38.05 414 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik 33.33 35.18 37.36 X 38.05 37.86
3 24.65 225 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo X X 23.99 21.29 X 24.65
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.86 631 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 44.78 X 49.99 50.24 51.78 52.86
2 50.44 595 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM 49.88 X 49.45 50.44 X X
3 48.19 562 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion 45.95 46.38 46.34 48.19 X 46.40
4 40.25 446 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM X 37.90 37.60 40.25
5 29.22 288 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik 29.22 X X X X
6 19.86 159 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion X 19.86
7 0.00 MERTZ Kenneth 1989 Sparta X
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 1 at
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.89 982 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM 17.45 15.89 16.60 17.89 X 16.93
2 17.50 958 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG X X 17.50 X X 17.40
3 13.97 737 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo 13.83 13.15 13.64 13.97 13.70 X
4 13.12 684 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg 12.31 12.91 13.12 12.63 X 12.42
5 10.72 537 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF 9.71 10.72 9.27 X X X
Piger 18-19 år - Vægtkast - Day 1 at
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.37 887 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 X 15.72 14.93 16.00 16.37 X
Kvinder senior - Vægtkast - Day 1 at
9.08 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.47 831 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM 11.45 15.47 14.91 14.52 14.40 13.77
2 13.83 728 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900 13.83 X X 13.71 X 13.72
3 12.53 648 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion 12.35 X 12.53 12.18 X 11.46
4 11.28 571 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik X 11.28 X 11.27 11.01 X
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 1 at
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.91 902 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF X 17.48 X 17.91 X 16.09
2 16.42 816 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK X 16.42 X 14.13 X 15.25
3 16.34 812 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 16.15 15.67 6.98 16.34 X 15.65
4 16.18 803 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik 14.43 14.02 14.69 X 14.68 16.18
5 16.07 796 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 15.86 16.07 X 15.53 14.47 15.83
6 15.26 750 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK 15.26 15.00 X X 12.90 15.23
7 12.43 589 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF X X 12.37 12.43 X 11.94
Drenge 18-19 år - Vægtkast - Day 1 at
12.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 20.46 1050 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM 19.85 X X X 18.81 20.46
2 13.30 638 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo 13.30 13.16 12.91 13.16 12.67 X
3 13.02 622 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik 12.41 11.97 X 13.02 X 12.75
Mænd senior - Vægtkast - Day 1 at
15.88 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.81 839 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik 15.02 15.87 16.26 16.18 16.81 16.40
2 15.13 742 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM 14.60 15.13 X 14.61 X X
3 15.12 742 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion 14.26 14.50 14.99 X X 15.12
4 13.60 655 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900 12.32 13.56 X 13.59 13.60 X
5 13.60 655 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM 12.98 12.88 13.42 13.60 13.44 X
6 12.52 594 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion 12.41 12.15 12.24 X X 12.52
DNS MERTZ Kenneth 1989 Sparta
Piger 14-15 år - Kaste 4 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2194 RAMSGAARD Emilie Mejls 2001 AK Holstebro
2 2175 PFEIFFER Amalie 2001 Ballerup AK
3 1939 ZILSTORFF Laura 2002 Greve Atletik
4 1910 ANDERSEN Sara Kjær 2002 Vejle IF
5 1533 FROBERG Sofie 2002 Aarhus 1900
6 940 JENSEN Mette Marie 2001 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Kaste 4 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2587 MERI Dren 2002 IK Olympia Maribo
2 2166 ESPENHAIN-HANSEN Andreas 2001 Helsingør IF Atletik
3 2087 HANSEN Frederik Skov 2001 Viborg IF
4 1752 RASMUSSEN Mathias B. 2002 Ballerup AK
5 1731 TIRKOV Robin 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4068 JENSEN Thea 1999 Hvidovre AM
2 3460 JEPSEN Lise Lotte 2000 AAIG
3 3067 PAUSKA Laura 1999 IK Olympia Maribo
4 3062 PEDERSEN Amalie Molander 2000 FIF Frederiksberg
5 2051 MÄRCHER Sofie Jensen 2000 Viborg IF
Piger 18-19 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2410 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
Kvinder senior - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3821 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
2 3466 DAHL Sofie 1997 Aarhus 1900
3 3307 P22 Marie Aagaard Nielsen 1996 Aalborg Atletik og Motion
4 2956 MIKKELSEN Anna 1991 Odense Atletik
Drenge 16-17 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3941 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
2 3610 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
3 3221 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
4 3173 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
5 3053 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
6 2506 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
7 2502 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4161 HAGEN Mathias 1997 Hvidovre AM
2 2569 ØSTERBY Asger 1997 Greve Atletik
3 2185 D19 Martin Skaaning 1998 IK Olympia Maribo
Mænd senior - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3617 D22 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
2 3573 SØRENSEN Thor 1989 Aalborg Atletik og Motion
3 3527 WOLF Torben 1978 Esbjerg AM
4 3059 MURMANN Taj 1989 Odense Atletik
5 2907 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
6 2525 FARAMARZI Emil Alexander 1993 Aalborg Atletik og Motion
7 0 MERTZ Kenneth 1989 Sparta