DM kastemangekamp • 2016 Sep 17 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
2 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
3 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
4 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
5 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
6 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
7 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
2 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
3 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
4 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
5 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
6 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
7 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
2 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
3 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
4 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
5 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
6 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
7 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
2 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
3 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
4 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
5 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
6 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
7 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 1 at
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
2 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
3 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
4 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
5 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
6 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
7 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
2 24 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF
3 4 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
4 6 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
5 26 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
6 12 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
7 20 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo