DM kastemangekamp • 2016 Sep 17 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.32 748 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 13.32 13.43 13.70 14.29 14.32 X
2 14.31 747 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF 13.66 X 14.31 X X 14.19
3 12.80 655 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK X 12.80 X X 12.33 12.77
4 12.21 619 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 11.59 12.02 11.78 11.65 12.06 12.21
5 11.48 575 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK X X X 10.44 11.48 11.24
6 10.12 493 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik X 9.72 9.13 10.12 X 9.11
7 9.59 461 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF X 9.19 9.20 X 9.59 9.55
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 48.50 839 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF 46.88 48.50 47.69 X 41.89 45.98
2 40.55 676 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 32.48 X 39.39 38.69 40.55 X
3 37.74 619 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK 36.78 37.60 37.74 36.58 X X
4 37.47 613 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK X X 35.00 37.47 34.71 X
5 33.62 536 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF 29.51 33.44 31.42 33.62 32.45 X
6 33.39 532 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 33.39 32.19 X X 33.11 31.31
7 21.52 301 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik X X X X 21.52 X
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 63.11 895 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF X 56.44 58.18 60.48 63.11 X
2 57.07 794 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 55.45 52.20 57.03 X 56.16 57.07
3 56.72 788 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK X X 50.16 55.99 X 56.72
4 54.44 750 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK X 52.76 50.13 52.08 54.44 53.89
5 48.21 647 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik 41.75 48.21 X 43.13 46.37 47.19
6 48.15 646 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo X X 48.15 47.39 X X
7 45.03 595 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF 45.03 X X X X X
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.53 596 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 46.24 X 45.76 47.59 46.49 50.53
2 47.91 558 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF 43.07 44.41 X X 45.54 47.91
3 42.95 485 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK 41.28 X X 40.52 40.38 42.95
4 40.11 444 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 39.51 38.54 40.11 38.32 38.70 38.86
5 33.10 343 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK 33.10 33.01 X 31.73 31.52 X
6 31.55 321 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF X X X 31.55 X X
7 27.37 262 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik 22.59 21.95 21.16 25.35 27.37 X
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 1 at
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 17.91 902 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF X 17.48 X 17.91 X 16.09
2 16.42 816 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK X 16.42 X 14.13 X 15.25
3 16.34 812 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo 16.15 15.67 6.98 16.34 X 15.65
4 16.18 803 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik 14.43 14.02 14.69 X 14.68 16.18
5 16.07 796 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK 15.86 16.07 X 15.53 14.47 15.83
6 15.26 750 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK 15.26 15.00 X X 12.90 15.23
7 12.43 589 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF X X 12.37 12.43 X 11.94
Drenge 16-17 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3941 BARRETT Hans 1999 Stoholm IF
2 3610 LEHNERT Stefan 1999 Ballerup AK
3 3221 JENSEN Rasmus 1999 Ballerup AK
4 3173 KVEIBORG Mathias 2000 Ballerup AK
5 3053 JØRGENSEN Mathias 1999 IK Olympia Maribo
6 2506 VEGGE Philip 2000 Greve Atletik
7 2502 HAMMANN Emanuel 1999 Københavns IF