Holger D. Throwing • 2015 May 10 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 Elin Vertetics SWE - Högby
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
Piger 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 16.45 Trine Mulbjerg 1990 Sparta
2 35 11.71 Anna Sofia Mikkelsen 1991 Odense Atletik
3 16 Maria Sløk Hansen 1982 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 19.79 Marcus Thomsen 1998 Aarhus 1900
2 20 16.99 Theodor Ahlström 1998 SWE - IFK Växjö
3 29 10.67 Andreas Matthiesen Odense Atletik
4 22 DNS Casper Jørgensen 1999 Amager AC
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 DNS 17.43 Marcus Thomsen 1998 Aarhus 1900
2 10 14.48 Stefan Mortensen 1996 Sparta
3 34 11.28 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik
4 32 9.89 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik
5 15 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
Drenge 20-22 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 15.50 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
2 27 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik
Mænd senior - Kuglestød - Day 1 at 12:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 17.57 Kenneth Mertz 1989 Sparta
2 2 17.47 Lasse Larsen 1990 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
500 gram
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 Sofie Dahl 1997 Stoholm
Piger 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
600 gram
Kvinder senior - Spydkast - Day 1 at 13:15
600 gram
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 65.81 Theodor Ahlström 1998 SWE - IFK Växjö
2 18 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 DNS 55.28 Mads Christiansen 1997 Sparta
2 14 Jan Jakoubek 1997 SWE - IK Hinden
Drenge 20-22 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 63.06 Jakob Slipsager 1993 Sparta
2 17 Lukas Björnvad 1995 Roar Atletik
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at 13:15
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 33 DNS 52.86 Thomas Jørgensen 1990 Odense Atletik
2 30 50.97 Andrea Enerstad Bolle 1992 Odense Atletik
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 15:15
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 21 Jessica Mattsson 1998 SWE - Tierps IF Friidrott
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 Sofie Dahl 1997 Stoholm
2 21 DNS Jessica Mattsson 1998 SWE - Tierps IF Friidrott
Piger 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 15:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 62.20 Celina Julin 1994 Sparta
2 9 55.07 Louise Odgaard 1993 Sparta
3 31 37.70 Anna K. Dahlgren 1993 Odense Atletik
Kvinder senior - Hammerkast - Day 1 at 15:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 DNS Maria Sløk Hansen 1982 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 15:15
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 45.14 August Hallberg 1998 Sparta
2 29 Andreas Matthiesen Odense Atletik
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:15
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik
2 15 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
Drenge 20-22 år - Hammerkast - Day 1 at 15:15
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 57.06 Jonathan Groves 1993 Sparta
Mænd senior - Hammerkast - Day 1 at 15:15
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 62.48 Taj Murmann 1989 Odense Atletik
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
2 25 Ane Riber 1999 Køge Atletik
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 Lisa Brix 1996 Amager AC
Piger 20-22 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 43.75 Tenna Riber 1995 Køge Atletik
2 36 Moa Eskilsson 1993 SWE - Villstad Gif
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 53.96 Kathrine Bebe 1991 Sparta
2 16 DNS Maria Sløk Hansen 1982 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 51.40 Marcus Thomsen 1998 Aarhus 1900
2 22 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 43.89 Stefan Mortensen 1996 Sparta
2 34 31.30 Frederik Jensen 1997 Odense Atletik
3 24 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
4 15 Kristoffer Thomsen 1996 Aarhus 1900
Drenge 20-22 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 56.24 Andreas Ellegaard 1993 Sparta
2 27 Steffen Mertov 1994 Odense Atletik
Mænd senior - Diskoskast - Day 1 at 16:30
2.0 kg