ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 Q 12.57 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 12.89 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
3 q 13.29 Lili Kökeny 2001 Sparta
4 q 14.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
5 15.43 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 PB Q 12.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 12.72 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 PB q 12.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 PB q 13.16 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 PB 14.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 17.08 Regitze Friis 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 227 13.04 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
4 457 12.19 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 477 13.04 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 405 13.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 12 14.68 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 32 15.96 Regitze Friis 2002 Amager AC
3 57 12.43 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 440 13.53 13.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 250 13.18 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 103 12.58 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 203 15.71 15.71 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 276 DNS 13.71 13.71 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 113 116
1 1.13 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O O XXO O XO XXX
2 PB 1.10 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O O XO XXX
3 1.05 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas O XO O O XXX
4 1.05 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O XO XXX
5 1.00 Freja Abraham 2006 Sparta O O O XXX
6 0.90 Celina Hagihara 2006 Københavns IF O XXX
7 0.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 1.19 1.19 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 1 1.02 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 452 1.07 Freja Abraham 2006 Sparta
4 316 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 346 1.10 1.10 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
6 167 1.05 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 192 1.05 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Piger 13 år - Stangspring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 160 170 180 190 200 210 220 230 235 241 246
1 2.41 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA O O O O O XO O XXX
2 PB 2.10 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC O O O O XO XO XXX
3 =PB 2.10 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik O O O XXO XXX
4 1.80 Annika Haldbo 2003 Sparta O O O XXX
5 PB 1.80 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik XO O O XO
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 1.60 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 206 2.10 2.10 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 53 1.90 1.90 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
4 391 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
5 274 1.60 1.60 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.67 (+1.0) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.61 (+0.0) 4.35 (+0.0) 4.56 (+0.1) 4.60 (-1.1) 4.67 (+1.0) 4.65 (+0.3)
2 4.57 (+1.4) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.50 (+0.0) 4.44 (-0.3) 4.44 (+0.0) 4.48 (+0.7) 4.51 (+0.9) 4.57 (+1.4)
3 4.57 (+0.4) Emilie Kirst 2004 Sparta X X 4.31 (-0.1) X 4.57 (+0.4) X
4 PB 4.45 (+0.0) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.45 (+0.0) 4.43 (+0.0) 4.35 (+0.0) 4.11 (+0.0) 4.36 (+0.0) 4.31 (+0.0)
5 4.22 (+1.0) Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 3.94 (+0.4) 3.79 (+0.0) 4.00 (+0.2) 3.90 (+0.6) 4.15 (-0.3) 4.22 (+1.0)
6 4.17 (+0.0) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 4.06 (-0.3) 3.96 (+0.0) 4.13 (+0.2) 4.05 (+0.0) 4.01 (+0.0) 4.17 (+0.0)
7 4.13 (-1.4) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.96 (-0.7) 3.73 (+0.3) 4.13 (-1.4) 4.05 (+0.3) 3.96 (+0.3) 4.00 (-0.5)
8 PB 4.06 (+1.0) Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM 3.90 (-0.1) 3.79 (+0.9) 4.00 (+0.2) 4.06 (+1.0) 4.03 (+0.0) 3.98 (-1.1)
9 4.00 (-0.4) Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta 4.00 (-0.4) 3.85 (+0.7) X
10 3.91 (-1.5) Nanna Grubert 2004 Ballerup AK 3.91 (-1.5) 3.50 (-0.1) 3.67 (+0.0) X
11 3.84 (-1.5) Nanna Schaldemose 2004 Sparta 3.84 (-1.5) 3.83 (-0.1) 3.72 (+0.1) X
12 PB 3.84 (-0.2) Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC 3.60 (-1.0) X 3.84 (-0.2)
13 3.75 (-0.9) Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik X 3.71 (+0.2) 3.75 (-0.9)
14 3.72 (+0.0) Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby 3.63 (-0.5) 3.72 (+0.0) 3.68 (-2.0)
15 3.62 (+0.0) Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta 3.62 (+0.0) 3.57 (-0.7) 3.54 (+0.0)
16 3.45 (+0.0) Barbara Neergaard 2004 Københavns IF 3.45 (+0.0) 3.32 (+0.5) 3.13 (+0.0)
17 3.11 (-0.6) Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC 3.08 (-1.3) 3.07 (+0.8) 3.11 (-0.6)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 445 4.32 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 441 3.67 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
3 469 4.61 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
4 428 4.52 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
6 115 4.10 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
7 499 4.14 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
8 422 3.91 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
9 160 4.73 4.73 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
10 40 3.91 3.91 Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby
11 183 4.49 4.49 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
12 69 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
13 304 4.33 4.33 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
14 260 4.00 4.00 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
15 344 3.48 3.48 Barbara Neergaard 2004 Københavns IF
16 195 3.79 3.79 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
17 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 368 DNS 4.17 4.17 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
Piger 12 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 23.14 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 23.14 21.19 -
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
Piger 13 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.97 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC X X 23.97 X 21.88 18.97
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.78 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 15.47 16.75 15.62 16.78 X 14.90
2 15.78 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 15.78 14.48 X X 14.22 14.27
3 12.84 Julius Klein 2004 Bagsværd AC X X 12.84 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 298 19.60 19.60 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 56 14.43 14.43 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
3 334 17.70 17.70 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
Drenge 13 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 47.22 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 43.58 44.54 47.22 46.22 46.52 39.13
2 17.16 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 15.04 17.16 X 16.93 X 16.62
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 360 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
2 487 35.87 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 09:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.44 Liv Cantby 1999 Korsør AM 41.44 39.62 40.43 40.52 X X
2 39.98 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 39.95 39.27 38.01 39.18 X 39.98
3 31.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 28.25 22.68 30.88 29.93 28.78 31.44
4 PB 30.45 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 30.45 27.35 27.74 27.88 X 25.37
5 28.17 Caroline T Hansen 2000 Sparta X X X X X 28.17
6 27.18 Laura Pauska 1999 IK Olympia 25.38 24.67 26.32 25.68 26.33 27.18
7 26.61 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC 26.61 24.39 24.61 22.76 25.70 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 340 42.09 42.09 Liv Cantby 1999 Korsør AM
2 207 28.88 28.88 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 456 31.20 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 431 34.36 Caroline T Hansen 2000 Sparta
5 68 28.23 28.23 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
6 580 27.37 Laura Pauska 1999 IK Olympia
7 198 46.67 46.67 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 09:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.63 Ayoe Røbel 1998 Sparta 29.04 33.63 30.54 X 0.69 33.54
2 24.47 Amalie Taageby 1998 IK Hellas 24.47 X 24.18 X 23.44 23.37
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 Ayoe Røbel 1998 Sparta
2 306 Amalie Taageby 1998 IK Hellas
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 Q 9.89 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 q 10.34 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
3 10.34 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.36 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.60 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
7 10.69 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
8 11.06 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 9.29 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 PB q 9.93 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 q 9.95 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 q 9.97 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
5 q 10.28 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
6 10.59 Freja Abraham 2006 Sparta
7 PB 10.70 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
8 11.28 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 355 10.86 10.86 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
3 348 9.98 9.98 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
4 316 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 192 10.12 10.12 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 167 10.53 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 189 9.5 9.5 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
8 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 66 10.20 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 1 10.04 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 361 10.06 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 582 11.15 11.15 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
5 452 10.52 Freja Abraham 2006 Sparta
6 351 11.24 11.24 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
7 309 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
8 346 9.26 9.26 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
SCRATCH
1 36 DNS 11.67 Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
1 Q 9.18 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.56 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 9.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 10.42 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 Q 9.12 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.27 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 9.41 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 10.09 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
6 10.78 Ditte Münch 2005 Ballerup AK
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.3
1 Q 9.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 q 9.27 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 q 9.46 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 9.83 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 10.82 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
DNS Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 528 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 409 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 24 10.70 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
6 443 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
7 470 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 459 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 81 9.24 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 89 10.90 Ditte Münch 2005 Ballerup AK
5 416 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
6 523 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 93 9.56 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
2 281 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 161 9.82 9.82 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 169 10.86 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
5 471 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
6 257 9.15 9.15 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 283 DNS 9.28 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 113 116 119 122 125 130
1 1.25 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta XO XO O O XXX
2 1.22 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O O O XXO XXX
3 1.19 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC O O O O O O XXO XO XXX
4 1.16 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik O O XXO XXO XXX
5 1.10 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF O O XO O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 1.05 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
2 141 1.25 1.25 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 470 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 24 1.13 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
5 257 1.20 1.20 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 09:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 7.85 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 7.47 7.38 7.85 7.15 7.43 7.68
2 PB 7.28 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK 6.75 6.43 6.52 7.01 7.28 6.24
3 6.38 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia X 5.35 5.64 6.30 6.38 5.28
4 6.32 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC 5.71 5.41 5.53 6.32 5.96 5.94
5 6.13 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF 5.79 5.77 5.59 5.70 5.84 6.13
6 =PB 6.00 Laura Thygesen 2006 Københavns IF 5.64 5.22 5.59 6.00 5.33 5.39
7 5.93 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 5.15 4.60 4.97 5.93 5.50 5.19
8 5.65 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.90 4.98 5.13 5.65 5.02 4.86
9 4.74 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 4.74 4.36 4.40
10 4.48 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 4.13 4.48 4.17
11 4.48 Victoria Jensen 2006 Amager AC 4.48 3.36 4.05
12 4.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF 4.03 X 4.37
13 4.20 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF 3.87 4.20 3.82
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 5.39 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 66 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 189 6.54 6.54 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 355 6.00 6.00 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
5 316 5.98 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
6 582 5.09 5.09 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
7 36 4.39 Victoria Jensen 2006 Amager AC
8 351 4.83 4.83 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
9 62 7.60 7.60 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
10 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
11 361 5.18 5.18 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
12 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
13 348 6.51 6.51 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 09:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.6
1 PB Q 13.05 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 13.64 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 13.83 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 14.09 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
5 14.18 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 15.10 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.1
1 Q 13.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 13.23 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
3 q 13.56 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 14.14 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
6 14.26 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 14.44 Josefine Sørensen 2002 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.1
1 Q 13.50 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 13.53 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 13.79 Annika Eppers 2002 Sparta
4 14.69 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
5 14.84 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
6 15.14 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 Q 13.33 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 13.64 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør IF
4 13.93 Simone Iversen 2002 Sparta
5 14.15 Esther Arce 2002 Amager AC
6 15.72 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 16.02 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 32 14.47 Regitze Friis 2002 Amager AC
3 265 13.47 13.13 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
4 481 14.18 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
5 103 13.07 13.07 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 19 15.84 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
7 567 13.78 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
2 61 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
3 458 13.72 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 492 13.70 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 468 14.41 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 29 12.92 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
7 227 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
8 220 14.22 14.22 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 4
2 396 13.35 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 417 13.93 Annika Eppers 2002 Sparta
4 245 13.91 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
5 14 14.73 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
6 250 13.15 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
7 30 15.71 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 4
2 12 14.45 Esther Arce 2002 Amager AC
3 380 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
4 558 13.66 Victoria Lendal 2002 Sparta
5 237 13.78 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør IF
6 381 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 212 13.06 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
8 525 14.22 4.58 Simone Iversen 2002 Sparta
SCRATCH
1 99 DNS 13.81 13.81 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
2 154 DNS 14.66 14.66 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
3 243 DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
4 480 DNS 14.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 12.18 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 q 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 PB q 12.55 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 PB 12.89 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
6 PB 12.94 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 13.06 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 13.51 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.6
1 Q 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta
2 PB q 12.42 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
2 PB q 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 PB q 12.84 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 13.02 Bertram Costa 2002 Sparta
6 13.24 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
7 PB 13.33 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 148 13.04 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 411 12.24 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 511 13.97 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 385 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
5 149 13.41 13.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 293 13.41 13.41 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 509 12.43 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 264 13.11 13.11 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
2 119 13.41 13.41 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
3 427 13.52 Bertram Costa 2002 Sparta
4 186 13.63 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 267 12.47 12.47 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 221 12.58 12.58 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 146 13.13 13.13 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 561 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta
SCRATCH
1 327 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 116 DNS 13.68 13.68 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
3 556 DNS 12.50 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 10:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.82 Liv Nedergaard 2002 Sparta 40.65 X X X 42.28 45.82
2 35.83 Emilie Bank 2002 Sparta X X 28.02 X 31.48 35.83
3 30.59 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 28.98 29.93 X X 30.59 X
4 28.23 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 28.23 27.62 26.08 24.25 27.04 X
5 21.34 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC 19.16 14.29 19.97 19.51 21.34 X
6 20.44 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK 19.11 19.42 19.47 20.44 20.43 20.18
7 20.19 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM 15.96 20.12 19.25 18.13 20.19 20.02
8 19.03 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK X 19.03 18.41 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 22.97 22.97 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 480 43.28 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 444 35.34 Emilie Bank 2002 Sparta
4 14 19.29 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
5 114 30.24 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
6 209 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
7 96 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK
8 290 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:05
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 51.65 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik X X 43.48 47.11 45.04 51.65
2 46.05 Dren Meri 2002 IK Olympia 40.57 40.50 46.05 41.86 43.73 42.70
3 39.33 Sebastian Larsen 2001 Sparta 39.33 32.98 34.10 X 34.56 34.86
4 PB 37.12 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK 33.40 31.63 28.08 37.04 36.91 37.12
5 36.63 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X X 36.63 X 33.29 X
6 35.19 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK 27.81 29.94 33.33 35.19 X X
7 33.41 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 32.23 30.39 33.41 X X 31.73
8 PB 31.05 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 30.20 28.67 31.05 X X X
9 31.03 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 31.03 29.19 30.37 X X X
10 28.64 Oswald Carstensen 2002 Sparta 27.11 28.18 28.64 X X X
11 28.10 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik 26.13 28.10 26.59 X X
12 PB 23.78 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 20.88 23.78 22.77 X X X
13 21.58 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC X X 21.58 X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 126 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK
2 149 22.82 22.82 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 76 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
4 521 36.70 Sebastian Larsen 2001 Sparta
5 400 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 46 28.30 28.30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
7 146 35.40 35.40 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 325 46.12 46.12 Dren Meri 2002 IK Olympia
9 511 34.95 Oswald Carstensen 2002 Sparta
10 383 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik
11 124 30.01 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
12 289 45.60 45.60 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
13 109 33.24 33.24 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.7
1 Q 12.88 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 q 12.91 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 13.16 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 q 13.28 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 q 13.29 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 PB 13.85 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 15.11 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
8 15.94 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 Q 12.96 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.40 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
3 q 13.49 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 PB 13.71 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 13.87 Simone Hjort 1999 Sparta
6 13.99 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 14.34 Rebecca Søndergaard 2000 Roar Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 376 14.62 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
2 198 12.70 12.70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 375 14.00 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 224 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 241 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 566 14.2 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 429 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
8 474 12.79 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
2 482 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 448 12.98 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 95 13.95 13.95 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 495 13.27 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 508 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 524 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
8 387 Rebecca Søndergaard 2000 Roar Atletik
SCRATCH
1 100 DNS 15.8 15.8 Josefine Thune 2000 Ballerup AK
2 162 DNS 12.58 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 39 DNS 13.73 13.73 Isabella Ida Sørensen 2000 Atletikklubben Brøndby
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.6
1 PB q 11.50 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 q 11.61 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 q 11.63 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 12.40 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
5 PB 12.77 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
6 PB 13.19 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Peter Andersson 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 Q 11.32 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 11.44 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB q 11.51 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 q 11.63 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 12.14 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
6 12.29 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 13.93 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 120 13.2 13.2 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
3 490 11.45 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 204 11.51 11.51 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 217 DNS 11.04 11.04 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 295 12.03 12.03 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
7 280 11.62 11.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 364 13.08 13.08 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 308 12.19 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
2 461 11.55 11.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 466 11.25 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 251 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
5 574 11.59 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 399 12.42 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 442 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
8 310 14.50 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
SCRATCH
1 341 DNS 11.38 11.38 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.00 (-0.3) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.67 (+0.2) 4.90 (-2.0) 5.00 (-0.3) X X X
2 4.95 (+0.5) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.75 (-0.4) 4.95 (+0.5) 4.74 (-1.6) 4.58 (+1.2) 4.67 (-0.5) X
3 4.88 (-0.4) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.67 (-1.4) 4.88 (-0.4) 4.75 (+0.0) 4.87 (+0.0) 4.83 (+1.6) 4.86 (-1.0)
4 4.81 (+0.0) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.10 (+1.4) 4.53 (+0.0) 4.65 (+1.9) 4.81 (+0.0) 2.90 (+2.5) 4.71 (+0.0)
5 4.72 (+0.3) Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 4.65 (-0.2) 4.50 (+0.0) 4.50 (+1.6) 4.72 (+0.3) 4.67 (+0.0) 4.36 (+0.4)
6 4.50 (-0.7) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 4.50 (-0.7) 4.31 (-0.1) 4.45 (+1.4) X 4.48 (-0.1) 4.42 (+1.2)
7 4.43 (-2.4) Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.15 (-0.8) 4.20 (-0.5) 4.21 (-0.4) 4.43 (-2.4) 4.37 (+0.0) 4.16 (+0.0)
8 4.38 (-0.3) Annika Haldbo 2003 Sparta X 4.38 (-0.3) 4.27 (-0.2) X 4.32 (+0.0) X
9 4.10 (+0.0) Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 4.07 (+0.0) 3.86 (-0.7) 4.10 (+0.0)
10 4.08 (-1.5) Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 4.03 (+0.0) 3.55 (+0.2) 4.08 (-1.5)
11 4.05 (+0.0) Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 4.02 (-0.9) X 4.05 (+0.0)
12 4.05 (-1.7) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 4.05 (-1.7) 3.99 (+1.3) X
13 4.04 (-0.6) Alma Søttrup 2003 Ballerup AK 4.04 (-0.6) 4.03 (-0.2) 3.81 (-0.2)
14 4.02 (-0.7) Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 4.02 (-0.7) 3.95 (-0.2) 3.97 (+0.0)
15 3.99 (-0.1) Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC 3.57 (-0.9) 3.51 (-2.0) 3.99 (-0.1)
16 3.96 (+0.2) Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik X 3.68 (-1.4) 3.96 (+0.2)
17 3.95 (-1.1) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 3.84 (+0.0) 3.95 (-1.1) 3.70 (+0.0)
18 3.77 (+0.0) Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK X 3.75 (-0.6) 3.77 (+0.0)
19 3.71 (-1.8) Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 3.71 (-1.8) 3.64 (+0.5) 3.68 (-0.1)
20 3.70 (+0.9) Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF 3.53 (+1.5) 3.65 (-1.7) 3.70 (+0.9)
21 3.70 (-0.4) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 3.52 (-0.2) 3.52 (-1.2) 3.70 (-0.4)
22 3.61 (+0.0) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.55 (-1.2) 3.61 (+0.0) 3.55 (-1.5)
23 3.58 (-2.1) Marie Rasmussen 2003 IK Hellas 3.58 (-2.1) 3.38 (-0.2) 3.41 (+0.0)
24 3.32 (+0.9) Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF X 3.21 (+1.5) 3.32 (+0.9)
25 3.22 (+0.9) Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik 3.10 (+2.0) 3.20 (+0.5) 3.22 (+0.9)
26 2.75 (+0.0) Silje Stampe Hansen 2003 Ballerup AK X 2.52 (+0.4) 2.75 (+0.0)
DNS Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 5.16 5.16 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 516 4.20 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 51 4.73 4.73 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
4 248 3.41 3.41 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
5 359 3.52 3.52 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 78 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 87 4.86 4.86 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 352 3.82 3.82 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
9 506 4.36 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
10 172 4.19 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
11 382 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
12 206 5.06 5.06 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
13 418 4.09 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
14 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
15 583 4.20 4.20 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
16 86 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
17 254 DNS 3.58 3.58 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
18 343 4.17 4.17 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
19 150 3.81 3.81 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
20 419 4.52 Annika Haldbo 2003 Sparta
21 394 5.27 5.27 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
22 125 Silje Stampe Hansen 2003 Ballerup AK
23 274 4.10 4.10 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
24 210 4.24 4.24 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
25 324 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
26 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
27 43 4.75 4.75 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
SCRATCH
1 170 DNS 3.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 10:35
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.98 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 6.99 7.37 7.80 7.98 7.42 7.88
2 7.76 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 7.47 7.28 6.96 7.40 7.76 7.68
3 7.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 7.30 7.22 7.27 7.33 7.30 X
4 7.31 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 7.02 6.95 7.31 7.24 7.04 7.04
5 5.21 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 4.91 4.54 5.21 4.90 5.06 4.99
6 4.89 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF X 4.58 4.82 4.89 4.71 4.51
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 523 5.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
2 169 5.04 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
3 443 8.10 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 283 7.42 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 471 7.17 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
6 141 7.59 7.59 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 10:35
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.23 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 47.57 49.19 X 50.23 X 48.81
2 44.09 Laura Pauska 1999 IK Olympia X 44.09 X X 42.52 X
3 PB 39.63 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X X 36.56 39.63 X 39.47
4 PB 35.42 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC X X 33.43 35.42 32.72 32.38
5 33.35 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF X X X X X 33.35
6 24.07 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik 24.07 X 21.37 23.79 22.81 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 37.88 37.88 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 305 53.09 53.09 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
3 580 42.83 Laura Pauska 1999 IK Olympia
4 215 28.12 28.12 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
5 155 35.64 35.64 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
6 68 30.56 30.56 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 10:35
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.95 Amanda Rasmussen 1997 Sparta 40.41 41.95 X X X X
2 20.60 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA X X X 20.60 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 408 Amanda Rasmussen 1997 Sparta
2 404 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 PB 10.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 PB 10.82 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
3 11.92 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 12.51 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 13.18 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
6 13.21 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
7 13.44 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
8 PB 14.12 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 304 11.46 11.46 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 499 12.23 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 201 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
4 469 12.03 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 163 12.00 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
6 260 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
7 160 11.36 11.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 256 14.21 14.21 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
SCRATCH
1 557 DNS 13.12 Tsinat Krause 2004 Sparta
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 118
1 1.15 Asger Abraham 2006 Sparta O O O O XXX
2 1.10 Daniel Lund 2006 Amager AC O XO XO XO XXX
3 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik O XO XXX
DNS Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 1.05 Daniel Lund 2006 Amager AC
2 384 1.10 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 157 DNS 1.13 1.13 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
4 420 1.17 Asger Abraham 2006 Sparta
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.68 (+2.0) Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 10.47 (+0.8) 10.68 (+2.0) 10.51 (+0.4) 10.51 (-1.3) 10.07 (-0.9) X
2 PB 10.38 (+0.9) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 10.23 (+1.4) X X 10.38 (+0.9) 10.04 (+1.2) 10.31 (+0.9)
3 8.45 (+0.8) Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik X 8.33 (-0.7) 7.80 (+0.3) 8.27 (-0.7) X 8.45 (+0.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 10.24 10.24 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 203 8.78 8.78 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 390 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.30 (+0.7) Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF 10.73 (+0.7) 11.11 (+0.7) 11.30 (+0.7) X 10.91 (+0.7) X
2 10.93 (-0.3) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 10.93 (-0.3)
3 10.80 (+1.1) Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 10.73 (-1.0) 10.80 (+1.1) 10.28 (+0.7) 10.42 (-0.2) 10.56 (-0.2) X
4 10.53 (+1.0) Simone Hjort 1999 Sparta 10.49 (+0.8) 10.46 (+1.9) 10.22 (+2.0) 10.05 (+0.9) 10.53 (+1.0) 9.42 (-0.8)
5 10.52 (+1.5) Sara Vardar 2000 Sparta 10.20 (-1.2) 10.41 (-1.1) 10.52 (+1.5) 10.22 (+0.2) 10.30 (+1.1) 10.32 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 48 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
2 369 11.69 11.69 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
3 151 11.04 11.04 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 524 27.49 Simone Hjort 1999 Sparta
5 520 10.98 Sara Vardar 2000 Sparta
SCRATCH
1 173 DNS 11.13 Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.30 (+0.9) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 9.60 (+0.3) 9.96 (-0.5) 10.10 (+1.2) 10.03 (-0.9) 10.30 (+0.9) 10.15 (+0.1)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 14.84 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 15.03 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 PB 15.69 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 145 17.31 17.31 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 70 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 560 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 12.32 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 12.44 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 13.10 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 13.88 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 14.36 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
6 15.11 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 187 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 530 12.57 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 360 14.31 14.31 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
5 37 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 438 13.39 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 488 14.87 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
SCRATCH
1 402 DNS Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 12.40 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 12.59 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 12.69 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 12.75 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 PB 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 13.12 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 13.21 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 13.79 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 12.54 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 457 12.57 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 57 12.72 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 227 12.89 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 250 12.95 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 440 13.16 13.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 477 13.29 Lili Kökeny 2001 Sparta
8 405 14.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 14.58 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 15.11 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 15.65 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 15.73 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 17.33 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 PB 17.50 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 PB 17.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
8 DNF 0.00 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 151 18.24 18.24 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 476 15.18 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 474 14.44 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 198 14.85 14.85 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
6 448 15.19 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 207 17.32 17.32 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
8 456 16.07 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 482 18.15 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 47.72 Dren Meri 2002 IK Olympia 47.72 X X X X X
2 37.68 Nikolai Tang Kurt 2001 Herlev Atletik X X 36.04 35.45 36.34 37.68
3 PB 24.95 Emil Hansen 2001 Herlev Atletik 24.95 X X X 16.67 X
4 24.60 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC X 20.34 X 24.60 22.13 X
5 PB 24.54 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 21.03 19.89 21.54 X X 24.54
6 24.33 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK X 20.70 22.92 X X 24.33
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 19.52 19.52 Emil Hansen 2001 Herlev Atletik
2 76 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
3 111 23.91 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
4 325 47.30 47.30 Dren Meri 2002 IK Olympia
5 46 22.84 22.84 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
6 255 39.08 39.08 Nikolai Tang Kurt 2001 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 15.33 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
2 16.63 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
3 16.77 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 18.55 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 PB 20.44 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 148 16.52 16.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 366 20.66 20.66 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
5 149 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 412 15.11 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
7 318 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 160 170 180 190 200
1 1.90 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O XO XXX
2 1.80 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta XO O XO XXX
3 1.60 Nanna Schaldemose 2004 Sparta O O XXX
4 1.50 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 469 1.95 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 499 1.60 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 428 2.00 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 163 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 11:40
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.3
1 15.00 Mads Lund 2000 Sparta
2 15.10 Emil Frænde 2000 Sparta
3 15.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 461 16.12 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 486 15.58 Mads Lund 2000 Sparta
6 442 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 16.68 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 17.37 Villads Clausen 1998 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 503 16.61 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 38 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.72 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 55.72 54.48 X 52.30 X X
2 55.25 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 53.86 55.25 52.09 X X 54.74
3 52.03 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 47.49 X X X 52.03 X
4 49.42 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 47.37 49.42 48.57 X 47.23 X
5 PB 43.60 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 42.47 X 43.60 X 38.40 X
6 39.72 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 32.98 X 34.59 39.72 X X
7 27.08 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 26.20 25.10 X 27.08 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 330 45.00 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
2 77 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
3 112 51.49 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 349 43.49 43.49 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
5 127 54.95 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
6 218 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
7 121 54.41 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.82 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM X 55.73 55.35 55.82 54.78 X
2 50.44 August Hallberg 1998 Sparta 50.44 49.37 X X X X
3 PB 38.88 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 38.88 X 38.46 33.98 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 38.30 38.30 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
2 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
3 423 August Hallberg 1998 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.79 Sofia Lange 2002 Sparta 30.79 X X X 28.65 26.75
2 28.19 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM 27.21 27.34 28.19 X X 26.21
3 24.51 Helena Matz 2002 Ballerup AK 21.47 X 22.05 X 24.51 23.21
4 21.46 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 20.46 18.55 20.65 X 19.41 21.46
5 20.32 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X X 19.28 X X 20.32
6 17.92 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik 17.92 12.87 12.41 13.25 12.47 16.13
7 17.00 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X 13.81 17.00 15.05 16.46 16.96
8 10.59 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik 9.02 9.48 9.58 10.59 9.33 7.39
9 0.00 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 152 26.45 26.45 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
2 94 25.63 25.63 Helena Matz 2002 Ballerup AK
3 527 31.64 Sofia Lange 2002 Sparta
4 140 26.86 26.86 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
5 380 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
6 381 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 290 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM
8 220 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
9 209 22.80 22.80 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 276 DNS 24.31 24.31 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 PB 9.51 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.70 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.08 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 10.99 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 12.53 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
DNS Annika Haldbo 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 252 9.83 9.83 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 206 9.57 9.57 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 583 10.91 10.91 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 172 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 419 DNS 10.58 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 472 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 13.73 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.50.78 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 5.10.45 Mie Hylling Axelson 2002 Sparta
3 5.19.14 Anna Sofie Frænde 2002 Sparta
4 5.23.89 Laura Cavella Helmer 2001 Fremad Holbæk
5 5.34.17 Thora Kjærgaard 2002 Fremad Holbæk
6 5.35.66 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 504 4.46.69 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 577 5.20.00 5.20 Thora Kjærgaard 2002 Fremad Holbæk
3 497 5.12.07 Mie Hylling Axelson 2002 Sparta
4 415 5.14.51 Anna Sofie Frænde 2002 Sparta
5 576 5.20.00 5.20.00 Laura Cavella Helmer 2001 Fremad Holbæk
6 63 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
SCRATCH
1 247 DNS 5.27.28 5.27.28 Caroline Rødgaard-Jessen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.21.45 Conrad Lind 2001 Sparta
2 PB 4.23.34 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
3 4.24.31 Anders Bang 2002 Sparta
4 4.25.75 Christian Lindgreen 2002 Sparta
5 4.28.35 Linus Lindquist 2002 Sparta
6 4.31.76 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
7 4.37.68 Andreas Host Lange 2002 Gentofte IK
8 PB 4.41.95 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
9 4.44.19 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
10 4.58.18 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
11 5.14.89 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
DNS Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 4.32.00 4.32.00 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
2 410 5.02.24 Anders Bang 2002 Sparta
3 131 4.51.11 4.51.11 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
4 505 4.39.73 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
5 104 4.41.00 4.41.00 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
6 88 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
7 434 4.32.77 Christian Lindgreen 2002 Sparta
8 185 4.49.43 Andreas Host Lange 2002 Gentofte IK
9 478 4.25.10 Linus Lindquist 2002 Sparta
10 270 DNS Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
11 437 4.14.67 Conrad Lind 2001 Sparta
12 302 4.43.31 4.43.31 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 120 130 135 138 141 143
1 1.41 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas O O O XXO XO O XXX
2 1.15 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta O O O O XO XXX
3 1.10 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 1.40 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
2 473 1.10 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
3 20 1.10 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 12:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.12 (-0.8) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 5.10 (-0.7) 5.04 (+0.7) 5.12 (+1.1) 5.07 (-0.2) 5.12 (-0.8)
2 PB 4.94 (+1.2) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.60 (-2.5) 4.82 (+0.1) 4.48 (+0.0) 4.94 (+1.2) 4.89 (+2.3) 4.73 (+0.0)
3 4.86 (+0.0) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.56 (-0.8) 4.76 (+0.0) X 4.86 (+0.0) 2.37 (+0.0) 4.86 (+0.0)
4 4.47 (+0.0) Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM 4.40 (+0.0) 4.44 (+0.7) 4.19 (-0.2) 4.47 (+0.0) 4.45 (+1.3) 4.37 (+1.3)
5 PB 4.38 (+1.2) Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 4.38 (+1.2) 4.32 (-0.4) 4.25 (+0.0) 4.26 (-1.3) 4.30 (-1.4) 4.16 (+0.9)
6 4.22 (+0.0) Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas 4.03 (+1.9) 4.01 (-0.3) 3.87 (-0.9) 4.22 (+0.0) X 4.14 (+0.5)
7 PB 4.17 (+0.0) Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC 4.17 (+0.0) 4.02 (-1.3) 4.12 (+0.0) 4.08 (+0.0) 4.13 (+0.3)
8 PB 4.07 (+0.0) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 4.06 (+0.0) 4.07 (+0.0) 3.98 (+0.0) 3.90 (+0.0) 3.46 (+0.2)
9 3.87 (-1.3) Tobias Zorning 2004 Ballerup AK 3.87 (-1.3) 3.45 (+0.0) 3.80 (-1.9)
10 3.85 (-1.5) Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC 3.85 (-1.5) 3.85 (+0.4) 3.61 (+0.5)
11 3.78 (+0.0) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.52 (-1.6) 2.63 (+0.3) 3.78 (+0.0)
12 3.61 (+0.0) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 3.61 (+0.0) 3.48 (+0.3) 3.51 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 145 3.55 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
2 49 4.00 4.00 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
3 153 4.06 4.06 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 58 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
5 259 4.81 4.81 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 430 5.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 513 3.43 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
8 560 5.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
9 70 4.32 4.32 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
10 266 4.91 4.91 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
11 321 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
12 128 3.95 3.95 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.50.63 Amanda Amaloo 2000 Sparta
2 PB 5.17.62 Sarah Bruun Nielsen 1999 Blovstrød Løverne
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 407 4.56.96 Amanda Amaloo 2000 Sparta
2 137 5.24.15 5.24.15 Sarah Bruun Nielsen 1999 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 101 DNS 5.44.29 5.41.56 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.43.20 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 PB 4.44.20 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
3 4.53.08 Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 133 4.40.29 4.37.77 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 136 4.48.03 Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
3 132 4.48.08 4.47.83 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.21.07 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta
2 4.39.16 Morten Bach 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 498 4.35.00 Morten Bach 2000 Sparta
2 584 4.20.02 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 210 220 230 240 250 255 260 265 270
1 2.65 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O O O O O O XO O XXX
2 2.40 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O XO O O XXX
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 34 2.40 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
3 91 1.25 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.66 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 15.53 15.66
2 13.96 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 13.96 X 13.05 X X X
3 13.69 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 13.47 13.25 13.69 13.08 13.18
4 13.67 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X 13.43 X 13.67 X X
5 12.76 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 11.73 12.76 11.79 11.46 12.23 12.59
6 12.13 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 11.21 X 12.13 X 11.56
7 10.79 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 10.33 X 9.58 10.54 10.79 10.63
8 8.20 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 7.60 8.20 X X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 12.86 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
2 339 13.05 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
3 112 11.12 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 127 13.99 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 218 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
6 393 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 9 16.10 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
8 77 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.90 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 15.31 15.66 15.73 15.90 15.62 15.81
2 10.84 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 10.84 10.43 X X X X
3 8.70 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 8.24 7.61 8.49 8.70 8.17
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 329 8.92 8.92 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
3 454 11.55 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 200 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 271 DNS Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 9.29 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 PB 9.79 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.94 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 10.00 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
6 10.01 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
6 PB 10.01 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
8 10.03 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 316 10.34 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 66 10.28 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 361 9.93 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 346 9.29 9.26 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
5 189 9.89 9.5 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
6 1 9.95 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
7 159 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
8 309 9.97 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.31 (+1.6) Lucas Bunch 2000 Sparta X X 11.31 (+1.6) X 11.27 (+1.2) 11.20 (+0.4)
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 251 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
2 483 11.51 Lucas Bunch 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 9.03 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 9.09 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 9.25 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
5 9.38 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.42 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.45 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 9.48 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 9.56 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 471 9.46 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 443 9.18 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 459 9.27 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 81 9.12 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 281 9.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
7 93 9.41 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
8 257 9.27 9.15 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 PB 9.02 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
2 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 PB 9.41 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.56 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
5 9.77 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 10.14 Daniel Lund 2006 Amager AC
7 10.39 Asger Abraham 2006 Sparta
DNS Oswald Lindquist 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
2 202 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 191 9.58 9.58 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 512 DNS 9.83 Oswald Lindquist 2006 Sparta
5 533 9.65 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 262 9.18 9.18 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
7 11 10.53 Daniel Lund 2006 Amager AC
8 420 11.23 Asger Abraham 2006 Sparta
SCRATCH
1 230 DNS Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.6
1 8.88 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.90 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
3 PB 9.32 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 9.53 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
6 9.56 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 9.61 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 10.39 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 199 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
2 20 10.68 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
3 31 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 356 9.50 9.50 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 263 9.50 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 312 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
7 563 8.93 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 386 9.10 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
SCRATCH
1 350 DNS 9.55 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
2 555 DNS Thomas Massa 2005 Sparta
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 52.15 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 47.86 46.86 50.52 49.25 52.15 50.56
2 49.86 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 42.14 48.46 X 49.47 49.86 47.98
3 39.89 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 38.15 X 38.93 39.89 39.20 36.74
4 38.16 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 33.70 35.48 38.16 37.26 38.09 35.89
5 35.17 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 34.70 35.17 X 33.95 X X
6 32.87 Asbjørn Wahlers Glostrup IC X 22.11 X 29.85 32.72 32.87
7 31.43 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 27.12 X X 30.02 31.43 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 339 50.14 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
2 194 34.70 34.70 Asbjørn Wahlers Glostrup IC
3 127 51.78 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
4 77 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
5 330 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
6 393 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 349 37.78 37.78 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 47.89 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik 45.25 47.89 43.53 X 47.57 42.38
2 44.34 Mads Christiansen 1997 Sparta 44.34 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 Mads Christiansen 1997 Sparta
2 288 45.23 45.23 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.7
1 12.89 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 13.04 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 PB 13.05 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 13.32 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 13.44 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 13.51 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
7 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
8 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 492 13.56 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 250 13.53 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 212 13.33 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 396 13.50 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 103 13.05 13.07 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 29 13.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
7 227 13.23 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
8 558 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 11.70 Vincent Plas 2001 Sparta
2 12.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 PB 12.53 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 12.63 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 12.64 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 PB 12.71 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 12.80 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
8 PB 13.23 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 12.84 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
2 148 12.55 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 561 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta
4 411 12.18 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 267 12.42 12.47 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 509 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 221 12.42 12.58 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
8 385 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 350
1 0.00 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 3.80 3.80 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
SCRATCH
1 216 DNS 4.60 4.60 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450 461
1 4.50 Oliver Durafour Ballerup AK O O O XXO O XXX
2 4.00 Aske Petersen 1998 Sparta O O O O XO XXX
3 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta XO O O O XO O XXX
4 3.90 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta O XXO XXO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 572 4.50 Oliver Durafour Ballerup AK
2 421 4.20 Aske Petersen 1998 Sparta
3 562 3.80 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta
4 503 3.60 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.52 (+1.7) Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 5.08 (+0.0) 5.16 (+0.6) 5.32 (+0.0) 5.04 (-0.6) 5.05 (+1.0) 5.52 (+1.7)
2 5.35 (-2.3) Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 5.03 (+0.1) 5.15 (+0.3) X 4.97 (-0.7) 5.35 (-2.3) 5.15 (-0.5)
3 PB 5.22 (+3.3) Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.21 (+0.5) 4.92 (+0.7) X 4.80 (-2.4) X 5.22 (+3.3)
4 4.92 (+0.0) Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF 4.62 (+0.0) 4.62 (+0.3) 4.81 (-0.7) 4.88 (+0.0) 4.75 (+0.0) 4.92 (+0.0)
5 4.88 (-0.1) Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 4.88 (-0.1) 4.76 (+0.0) X X X X
6 4.65 (+0.4) Emil Boesen 2003 Ballerup AK X 4.35 (+1.2) 4.61 (+0.0) 3.17 (+1.0) 3.46 (-1.7) 4.65 (+0.4)
7 4.60 (+0.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X 4.60 (+0.0) X 4.55 (+0.1) X 4.51 (-0.1)
8 PB 4.51 (+0.6) Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC 4.51 (+0.6) 3.02 (+0.0) X X X X
9 PB 4.47 (+1.8) Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK 4.15 (+0.0) 2.18 (-1.3) 4.47 (+1.8)
10 4.41 (+1.4) Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 4.39 (+0.0) 4.41 (+1.4) 4.27 (+0.0)
11 4.27 (+1.9) Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC 4.27 (+1.9) 4.02 (+1.4) 4.14 (+0.5)
12 4.26 (+0.1) Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.26 (+0.1) 3.65 (+0.7) 3.85 (+0.0)
13 4.05 (+0.0) Rasmus Malling 2003 IK Olympia 3.85 (+2.4) 3.97 (+0.7) 4.05 (+0.0)
14 3.70 (-0.7) Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC X 3.68 (+1.1) 3.70 (-0.7)
15 0.00 (+0.0) Neloo Falck 2003 Københavns IF X X X
15 0.00 (+0.0) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X X X
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 438 4.98 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 363 4.51 4.51 Neloo Falck 2003 Københavns IF
3 439 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 72 4.45 4.45 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 37 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 565 4.70 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
7 117 4.39 4.39 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
8 91 4.85 4.85 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
9 335 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
10 402 Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA
11 246 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
12 59 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
13 530 5.44 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
14 358 5.36 5.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
15 28 4.41 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
16 166 5.01 5.01 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
17 34 5.10 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
SCRATCH
1 374 DNS 4.29 4.29 William Elsner 2003 Københavns IF
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.85 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC 7.24 7.35 6.83 6.69 6.91 7.85
2 7.42 Asger Abraham 2006 Sparta 7.23 7.04 7.42 7.13 7.01 6.79
3 7.37 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 6.19 6.33 6.97 6.34 6.73 7.37
4 7.36 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 6.37 6.07 X X 5.91 7.36
5 6.78 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 6.08 6.00 6.33 6.52 6.78 6.71
6 6.73 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 6.73 5.91 6.27 X X X
7 6.02 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 5.48 5.50 5.16 5.18 X 6.02
8 6.00 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM 5.71 4.73 5.17 4.83 5.51 6.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 191 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 202 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 384 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
4 420 7.21 Asger Abraham 2006 Sparta
5 106 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
6 294 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
7 33 6.67 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
8 533 6.38 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
SCRATCH
1 157 DNS 6.50 6.50 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.75 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik 9.31 9.00 9.06 9.25 9.75 9.30
2 8.75 Hakeem Ali 2005 Sparta 8.27 8.29 7.58 7.22 8.75 8.54
3 PB 8.29 Leon Hamann 2005 Københavns IF 7.37 7.79 7.90 7.91 8.29 8.08
4 7.89 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC 7.87 7.48 7.06 6.92 7.13 7.89
5 7.18 Oliver Larsen 2005 Amager AC 6.65 6.34 6.89 7.18 7.17 6.55
6 6.49 Elias Solvang 2005 IK Hellas 6.07 6.49 5.67 6.40 6.37 6.37
7 5.88 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 5.70 5.88 5.70 5.10 5.75 5.88
8 5.78 Carl Ulslev Degn 2005 Ballerup AK 5.78 5.26 5.35 5.56 5.32 5.21
9 5.61 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta 5.43 5.48 5.61
DNS Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 311 6.83 Elias Solvang 2005 IK Hellas
2 473 5.88 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
3 83 Carl Ulslev Degn 2005 Ballerup AK
4 54 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 350 DNS Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
6 31 6.95 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 199 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
8 356 7.58 7.58 Leon Hamann 2005 Københavns IF
9 320 5.29 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
10 455 7.77 Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.4
1 12.73 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 12.85 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 12.96 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 13.24 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 13.32 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
8 13.40 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 13.40 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 495 13.49 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
3 224 13.16 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 198 12.88 12.70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
5 508 12.96 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 474 12.91 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 429 13.29 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
8 241 13.28 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 11.31 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 11.53 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB 11.56 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 PB 11.61 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 11.66 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
6 11.67 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 11.80 Jacob Hvorup 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 11.63 11.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 280 11.50 11.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 442 11.44 Emil Frænde 2000 Sparta
4 574 11.51 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 466 11.32 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 490 11.63 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
7 204 11.61 11.51 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 217 DNS 11.35 11.04 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156
1 1.53 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta XO O XO O XXX
2 1.50 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA XO O XO XXX
3 1.47 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O O O XO O XXX
4 1.41 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik XO XO XO XXX
5 PB 1.41 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød XO O XO XO XO XXX
6 1.38 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O O XXX
7 1.38 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O XO XXX
8 1.35 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC XO O O O XXO O XXX
9 1.30 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta O O XXX
10 1.25 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC XO O O XXO XXX
DNS Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 1.35 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
2 19 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
3 30 1.25 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
4 406 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
5 390 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 147 1.43 1.43 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
7 290 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM
8 212 1.55 1.55 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
9 567 1.50 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
10 7 DNS 1.15 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
11 140 1.35 1.35 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.7
1 12.63 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 PB 12.90 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
3 PB 13.15 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
4 14.18 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 235 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
4 342 13.43 13.09 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 285 13.31 13.31 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
6 424 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 11.05 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 11.32 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 11.71 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
3 11.71 Andreas Schou 1998 Korsør AM
DNS Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
DNS Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 454 11.66 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 501 DNS 11.27 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 314 11.47 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
5 261 DNS 11.22 11.07 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
6 107 11.22 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
7 337 11.4 11.4 Andreas Schou 1998 Korsør AM
SCRATCH
1 279 DNS 11.51 11.51 Markus G Larsen 1997 Holte Atletik
Drenge 12 år - Diskoskast - Day 1 at 14:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.14 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik 21.14 X 14.54 20.86 13.76 17.91
2 18.44 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 16.93 18.44 16.35 15.63 X X
3 PB 18.19 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 18.19 X 17.26 13.95 X 15.72
4 16.08 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 14.19 14.88 14.12 14.93 16.08 15.04
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 1.89 1.89 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
2 334 18.50 18.50 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
3 389 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik
4 298 20.19 20.19 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 13 år - Diskoskast - Day 1 at 14:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.08 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 36.19 X 40.49 42.08 40.85
2 30.39 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC X X 19.02 27.45 30.39 X
3 27.91 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 18.21 19.19 19.78 23.09 19.86 27.91
4 25.69 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas X 24.94 X 25.69 23.89 20.35
5 PB 23.61 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 22.71 X X 21.54 23.61 21.80
6 21.88 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 18.52 X X 18.21 19.89 21.88
7 19.69 Jakob H B Andersen 2003 Sparta X 15.48 X X 18.56 19.69
8 15.10 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta X X X 15.10 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 360 21.90 21.90 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
2 34 28.43 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
3 37 24.26 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 313 25.03 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 488 19.98 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
6 439 18.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 463 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
8 487 34.06 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 29.38 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 30.76 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 PB 30.98 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
4 31.01 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
5 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 31.79 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
7 32.72 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
8 34.62 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
9 35.16 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.8
6 31.79 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
7 32.72 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
8 34.62 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
9 35.16 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.0
1 PB 29.38 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 30.76 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 PB 30.98 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
4 31.01 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
5 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 69 35.11 35.11 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
3 422 32.21 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
4 441 32.53 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 256 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
2 17 32.19 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 336 31.58 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
4 160 29.68 29.68 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 428 30.50 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 195 31.64 31.64 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 PB 28.69 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 29.06 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 29.15 Flora Chalmer 2003 Sparta
6 PB 30.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 PB 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 30.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
9 30.29 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
10 30.54 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
11 30.75 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
12 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
13 31.62 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
14 PB 32.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
15 32.50 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
16 PB 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
17 32.75 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
18 33.31 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.9
8 30.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
10 30.54 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
12 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
15 32.50 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
16 PB 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
18 33.31 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.3
6 PB 30.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 PB 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
11 30.75 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
13 31.62 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
14 PB 32.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
17 32.75 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.3
1 27.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 PB 28.69 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 29.06 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 29.15 Flora Chalmer 2003 Sparta
9 30.29 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
2 418 33.31 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
4 506 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 359 33.75 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 86 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 41 32.33 32.33 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
2 516 31.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 583 31.09 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 343 31.38 31.38 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 352 30.38 30.38 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
6 150 32.24 32.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
1 526 30.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 43 28.98 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 252 27.06 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 419 29.40 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 87 28.1 28.1 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 451 29.45 Flora Chalmer 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 35.93 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
2 254 DNS 31.20 31.20 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
3 394 DNS 27.57 27.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 493 DNS 27.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
5 156 DNS 28.40 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 14:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.71 Sebastian Larsen 2001 Sparta X X 13.15 13.88 14.71 13.64
2 13.33 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 13.03 13.01 13.33 12.92 12.96 13.25
3 PB 12.76 Dren Meri 2002 IK Olympia 11.91 12.34 11.75 11.46 11.81 12.76
4 10.37 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK 9.94 10.27 10.37 X 10.05 9.48
5 9.98 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X 9.98 X X 9.34 9.50
6 9.91 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 9.40 9.91 9.51 8.45 9.28 9.01
7 9.60 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 9.50 9.51 9.60 9.40 9.03 8.95
8 8.94 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 8.18 7.83 8.94 8.85 7.98 8.23
9 8.59 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK 8.44 8.59 8.57
10 8.50 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC 8.50 X 7.83
11 PB 8.42 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 7.67 8.05 8.42
12 8.14 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik 8.14 7.44 7.54
13 PB 7.14 Reuben Hamann 2002 Københavns IF 6.00 7.14 6.68
DNS Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 8.51 8.51 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
2 186 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 46 8.06 8.06 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
4 400 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 366 6.46 6.46 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
6 149 10.22 10.22 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 111 10.03 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
8 383 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik
9 146 DNS 10.08 10.08 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 325 12.54 12.54 Dren Meri 2002 IK Olympia
11 289 12.93 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
12 126 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK
13 521 13.75 Sebastian Larsen 2001 Sparta
14 124 10.40 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 27.71 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 29.36 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 29.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 29.83 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 30.26 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
6 30.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 31.35 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
8 31.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
9 32.67 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
10 PB 32.74 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
11 35.32 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.1
2 29.36 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 30.26 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
7 31.35 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
9 32.67 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
11 35.32 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
1 PB 27.71 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 29.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 29.83 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 30.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
8 31.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
10 PB 32.74 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 513 35.06 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 321 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
4 58 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
5 560 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 49 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 298 34.71 34.71 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 259 28.89 28.89 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 430 29.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 266 27.86 27.86 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 70 29.43 29.43 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 153 31.33 31.33 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.54 (-0.2) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 10.54 (-0.2) 1.01 (-0.4) X X 10.21 (-0.6) X
2 PB 9.66 (-0.4) Reuben Hamann 2002 Københavns IF 9.20 (-0.6) 9.66 (-0.4) 9.18 (-1.1) 9.14 (-2.7) X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 221 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 366 9.48 9.48 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 PB 26.46 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 27.02 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 29.12 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 29.14 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 29.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
8 PB 29.56 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
9 30.54 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
10 31.34 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 33.63 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.3
4 27.02 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
7 29.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
9 30.54 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
11 33.63 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
5 29.12 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 29.14 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
8 PB 29.56 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
10 31.34 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.4
1 PB 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 PB 26.46 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
DNS Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 335 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
3 59 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
4 463 31.41 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 72 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 171 29.19 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
3 579 29.78 29.78 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 438 29.93 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 488 30.12 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 358 27.18 27.18 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 530 DNS 26.59 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 28 27.93 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 187 26.71 26.71 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 37 DNS 28.59 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
SCRATCH
1 246 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 1.11.71 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 1.15.51 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 1.16.24 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
4 1.16.44 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
5 1.21.05 Freja Abraham 2006 Sparta
6 1.21.31 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
7 1.23.02 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
8 1.24.58 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
9 PB 1.25.59 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
10 1.25.68 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
11 PB 1.26.39 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
12 1.28.26 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
13 1.39.67 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 351 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
2 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 309 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
4 355 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
5 189 1.15 1.15 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
6 346 1.19.48 1.19.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 167 81.45 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 452 1.24.15 Freja Abraham 2006 Sparta
9 1 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
10 348 1.34.19 1.34.19 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
11 450 1.26.73 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
12 66 1.24.58 1.24.58 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
13 582 1.28.15 1.28.15 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
SCRATCH
1 589 DNS 85.00 85.00 Anna Bang Helmer 2006 Fremad Holbæk
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 148 151 154 158 160
1 PB 1.58 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O O XO O XXX
2 1.48 Emilie Persson 1999 Sparta O XO O XXX
3 =PB 1.48 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XO XXO XXX
4 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta XXO XXO XXX
5 1.40 Annesofie Hartmann 2000 Hvidovre AM O XXX
DNS Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 476 DNS 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 447 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta
3 55 1.48 1.48 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
4 482 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 495 1.55 1.57 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 291 Annesofie Hartmann 2000 Hvidovre AM
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 158 161 164 167
1 1.64 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik O O O O XXX
2 0.00 Rikke Andersen 1998 Sparta XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 285 1.70 1.72 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
2 517 1.76 Rikke Andersen 1998 Sparta
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 68.48 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 70.67 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 72.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 PB 74.30 Nanna Cavella Helmer 2005 Fremad Holbæk
5 77.87 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 PB 80.50 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 81.13 Lærke Elgaard 2005 Ballerup AK
8 86.68 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
DNS Emilie B. Voigt 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 1.29.52 1.29.52 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 281 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 575 77.00 77.00 Nanna Cavella Helmer 2005 Fremad Holbæk
4 443 DNS 67.71 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 81 78.71 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 108 99.05 Lærke Elgaard 2005 Ballerup AK
7 523 1.22.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 528 1.07.68 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
9 471 1.11.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:40
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.14 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 14.85 X X 15.14 X X
2 12.85 Emilie R.Hansen 1999 Sparta 12.54 10.48 12.48 12.85 12.69 12.17
3 11.16 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 11.05 11.16 X 10.91 X X
4 8.85 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.81 X X 8.85 8.61 X
5 8.68 Caroline Brat 2000 Ballerup AK 7.75 8.39 8.42 8.68 8.30 X
6 6.61 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 6.22 6.46 6.61 6.58 6.10 5.92
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 13.57 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 122 9.32 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
3 376 8.11 8.11 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
4 84 8.35 Caroline Brat 2000 Ballerup AK
5 151 11.83 11.83 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 305 16.08 16.08 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
SCRATCH
1 155 DNS 8.75 8.75 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 15:40
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.57 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 11.11 11.57 X 11.09 X 10.84
2 11.39 Ayoe Røbel 1998 Sparta 11.39 10.99 11.33 X 10.94 10.92
3 8.95 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 8.88 8.77 8.95 8.78 8.48 X
4 8.88 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 7.93 8.88 8.67 X X 8.76
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 401 11.89 11.96 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 319 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
3 426 Ayoe Røbel 1998 Sparta
4 404 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Piger 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:40
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 24.00 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 21.46 22.35 19.84 19.00 24.00 23.73
2 20.81 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 20.81 20.59 16.25 X 19.01 15.85
3 19.58 Emilie Kirst 2004 Sparta 16.15 15.89 16.06 17.17 19.58 X
4 18.90 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF X 15.98 16.74 16.75 13.80 18.90
5 16.31 Helene Ekner 2004 Amager AC 16.31 14.40 16.25 X X 14.56
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 445 20.18 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 17 18.20 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 304 22.12 22.12 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 368 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
5 475 20.16 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 85 DNS Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Piger 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:40
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.62 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 24.39 X 24.33 21.46 21.34 24.62
2 17.95 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 13.65 16.74 17.09 X 17.71 17.95
3 16.63 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 12.50 14.22 16.36 16.63 X 15.83
4 16.61 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta X X X 16.53 14.53 16.61
5 16.27 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas 15.05 14.63 15.92 16.27 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 352 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
2 418 13.11 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
4 44 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
5 526 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 71.52 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 73.10 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
3 73.14 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
4 73.16 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
5 77.12 Asger Abraham 2006 Sparta
6 93.35 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
2 533 1.14.13 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 33 79.16 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
4 420 1.20.91 Asger Abraham 2006 Sparta
5 275 75.00 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
6 294 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
SCRATCH
1 157 DNS 1.23.18 1.23.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
2 512 DNS 1.15.84 Oswald Lindquist 2006 Sparta
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 62.86 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 64.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 68.89 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
4 PB 69.30 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 70.53 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 PB 70.92 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 77.08 Thomas Massa 2005 Sparta
8 79.14 Mads Bang Helmer 2005 Fremad Holbæk
9 80.59 William Wellendorf 2005 IK Hellas
10 86.10 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 578 Mads Bang Helmer 2005 Fremad Holbæk
2 54 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 555 Thomas Massa 2005 Sparta
4 263 1.12.27 1.12.27 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
5 563 1.06.84 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 455 64.60 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 356 1.11.45 1.11.45 Leon Hamann 2005 Københavns IF
8 320 1.34.4 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
9 311 1.13.2 Elias Solvang 2005 IK Hellas
10 322 82.03.00 William Wellendorf 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 350 DNS Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 58.28 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 58.43 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 59.40 Cecilie Næsby 2000 Sparta
4 60.69 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 PB 63.02 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
6 64.81 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 68.13 Matilde Willer 2000 Sparta
HEAT 1 / 2
5 PB 63.02 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
6 64.81 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 68.13 Matilde Willer 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 58.28 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 58.43 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 59.40 Cecilie Næsby 2000 Sparta
4 60.69 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 75 1.04.73 1.04.73 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
4 566 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
5 496 64.65 Matilde Willer 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
2 433 59.58 Cecilie Næsby 2000 Sparta
3 507 58.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 476 64.62 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 65 57.16 57.16 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
SCRATCH
1 465 DNS 62.36 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 52.11 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 53.35 Samuel Marcus 1999 Sparta
3 54.26 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
4 PB 55.35 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 57.49 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 399 55.21 57.90 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 308 54.72 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
4 213 51.73 51.73 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 518 53.03 Samuel Marcus 1999 Sparta
6 554 57.33 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
SCRATCH
1 341 DNS 51.5 51.5 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
2 240 DNS Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 52.68 Andreas Schou 1998 Korsør AM
2 UK 54.83 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
3 PB 56.42 Kasper Jespersen 1997 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 102 57.56 57.56 Kasper Jespersen 1997 Ballerup AK
4 337 51.8 51.8 Andreas Schou 1998 Korsør AM
3 296 53.50 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
SCRATCH
1 129 DNS 51.91 51.85 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 491 DNS 59.97 Maria H. B Andersen 1998 Sparta
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 1.48.84 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 1.50.98 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
3 1.53.87 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 UK 2.00.24 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
5 2.00.64 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
6 2.01.91 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 2.14.25 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 201 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
2 307 1.52.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
3 441 2.01.58 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
4 445 1.54.25 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 135 1.58.20 1.58.20 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
6 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 234 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.46.05 Marie Falkebo Jensen 2003