ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 227 13.04 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
4 457 12.19 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 477 13.04 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 405 13.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 12 14.68 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 32 15.96 Regitze Friis 2002 Amager AC
3 57 12.43 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 440 13.53 13.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 250 13.18 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 103 12.58 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 203 15.71 15.71 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 276 DNS 13.71 13.71 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 1.19 1.19 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 1 1.02 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 452 1.07 Freja Abraham 2006 Sparta
4 316 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 346 1.10 1.10 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
6 167 1.05 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 192 1.05 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Piger 13 år - Stangspring - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 1.60 Annika Haldbo 2003 Sparta
2 206 2.10 2.10 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 53 1.90 1.90 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
4 391 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
5 274 1.60 1.60 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 445 4.32 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 441 3.67 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
3 469 4.61 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
4 428 4.52 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
6 115 4.10 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
7 499 4.14 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
8 422 3.91 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
9 160 4.73 4.73 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
10 40 3.91 3.91 Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby
11 183 4.49 4.49 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
12 69 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
13 304 4.33 4.33 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
14 260 4.00 4.00 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
15 344 3.48 3.48 Barbara Neergaard 2004 Københavns IF
16 195 3.79 3.79 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
17 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 368 DNS 4.17 4.17 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
Piger 12 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
Piger 13 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
Drenge 12 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 298 19.60 19.60 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 56 14.43 14.43 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
3 334 17.70 17.70 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
Drenge 13 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 360 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
2 487 35.87 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 09:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 340 42.09 42.09 Liv Cantby 1999 Korsør AM
2 207 28.88 28.88 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 456 31.20 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 431 34.36 Caroline T Hansen 2000 Sparta
5 68 28.23 28.23 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
6 580 27.37 Laura Pauska 1999 IK Olympia
7 198 46.67 46.67 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 09:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 426 Ayoe Røbel 1998 Sparta
2 306 Amalie Taageby 1998 IK Hellas
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 355 10.86 10.86 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
3 348 9.98 9.98 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
4 316 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 192 10.12 10.12 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 167 10.53 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 189 9.5 9.5 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
8 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 66 10.20 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 1 10.04 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 361 10.06 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 582 11.15 11.15 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
5 452 10.52 Freja Abraham 2006 Sparta
6 351 11.24 11.24 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
7 309 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
8 346 9.26 9.26 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
SCRATCH
1 36 DNS 11.67 Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:25
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 528 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 409 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 24 10.70 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
6 443 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
7 470 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 459 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 81 9.24 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 89 10.90 Ditte Münch 2005 Ballerup AK
5 416 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
6 523 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 93 9.56 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
2 281 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 161 9.82 9.82 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 169 10.86 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
5 471 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
6 257 9.15 9.15 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 283 DNS 9.28 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 09:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 1.05 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
2 141 1.25 1.25 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 470 1.41 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 24 1.13 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
5 257 1.20 1.20 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 09:45
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 5.39 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
2 66 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 189 6.54 6.54 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 355 6.00 6.00 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
5 316 5.98 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
6 582 5.09 5.09 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
7 36 4.39 Victoria Jensen 2006 Amager AC
8 351 4.83 4.83 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
9 62 7.60 7.60 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
10 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
11 361 5.18 5.18 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
12 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
13 348 6.51 6.51 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 09:50
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 32 14.47 Regitze Friis 2002 Amager AC
3 265 13.47 13.13 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
4 481 14.18 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
5 103 13.07 13.07 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 19 15.84 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
7 567 13.78 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
2 61 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
3 458 13.72 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 492 13.70 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 468 14.41 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 29 12.92 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
7 227 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
8 220 14.22 14.22 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 4
2 396 13.35 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 417 13.93 Annika Eppers 2002 Sparta
4 245 13.91 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
5 14 14.73 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
6 250 13.15 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
7 30 15.71 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 4
2 12 14.45 Esther Arce 2002 Amager AC
3 380 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
4 558 13.66 Victoria Lendal 2002 Sparta
5 237 13.78 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør IF
6 381 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 212 13.06 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
8 525 14.22 4.58 Simone Iversen 2002 Sparta
SCRATCH
1 99 DNS 13.81 13.81 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
2 154 DNS 14.66 14.66 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
3 243 DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
4 480 DNS 14.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:05
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 148 13.04 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 411 12.24 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 511 13.97 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 385 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
5 149 13.41 13.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 293 13.41 13.41 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 509 12.43 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 264 13.11 13.11 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
2 119 13.41 13.41 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
3 427 13.52 Bertram Costa 2002 Sparta
4 186 13.63 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 267 12.47 12.47 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 221 12.58 12.58 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 146 13.13 13.13 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 561 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta
SCRATCH
1 327 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 116 DNS 13.68 13.68 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
3 556 DNS 12.50 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 10:05
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 123 22.97 22.97 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 480 43.28 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 444 35.34 Emilie Bank 2002 Sparta
4 14 19.29 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
5 114 30.24 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
6 209 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
7 96 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK
8 290 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:05
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 126 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK
2 149 22.82 22.82 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 76 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
4 521 36.70 Sebastian Larsen 2001 Sparta
5 400 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 46 28.30 28.30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
7 146 35.40 35.40 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 325 46.12 46.12 Dren Meri 2002 IK Olympia
9 511 34.95 Oswald Carstensen 2002 Sparta
10 383 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik
11 124 30.01 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
12 289 45.60 45.60 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
13 109 33.24 33.24 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 376 14.62 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
2 198 12.70 12.70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 375 14.00 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 224 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 241 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 566 14.2 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 429 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
8 474 12.79 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
2 482 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 448 12.98 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 95 13.95 13.95 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 495 13.27 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 508 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 524 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
8 387 Rebecca Søndergaard 2000 Roar Atletik
SCRATCH
1 100 DNS 15.8 15.8 Josefine Thune 2000 Ballerup AK
2 162 DNS 12.58 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 39 DNS 13.73 13.73 Isabella Ida Sørensen 2000 Atletikklubben Brøndby
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 120 13.2 13.2 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
3 490 11.45 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 204 11.51 11.51 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 217 DNS 11.04 11.04 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 295 12.03 12.03 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
7 280 11.62 11.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 364 13.08 13.08 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 308 12.19 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
2 461 11.55 11.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 466 11.25 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 251 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
5 574 11.59 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 399 12.42 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 442 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
8 310 14.50 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
SCRATCH
1 341 DNS 11.38 11.38 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 5.16 5.16 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 516 4.20 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 51 4.73 4.73 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
4 248 3.41 3.41 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
5 359 3.52 3.52 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 78 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 87 4.86 4.86 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 352 3.82 3.82 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
9 506 4.36 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
10 172 4.19 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
11 382 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
12 206 5.06 5.06 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
13 418 4.09 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
14 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
15 583 4.20 4.20 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
16 86 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
17 254 DNS 3.58 3.58 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
18 343 4.17 4.17 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
19 150 3.81 3.81 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
20 419 4.52 Annika Haldbo 2003 Sparta
21 394 5.27 5.27 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
22 125 Silje Stampe Hansen 2003 Ballerup AK
23 274 4.10 4.10 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
24 210 4.24 4.24 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
25 324 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
26 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
27 43 4.75 4.75 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
SCRATCH
1 170 DNS 3.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 10:35
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 523 5.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
2 169 5.04 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
3 443 8.10 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 283 7.42 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 471 7.17 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
6 141 7.59 7.59 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 10:35
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 151 37.88 37.88 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 305 53.09 53.09 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
3 580 42.83 Laura Pauska 1999 IK Olympia
4 215 28.12 28.12 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
5 155 35.64 35.64 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
6 68 30.56 30.56 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 10:35
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 408 Amanda Rasmussen 1997 Sparta
2 404 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 304 11.46 11.46 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 499 12.23 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 201 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
4 469 12.03 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 163 12.00 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
6 260 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
7 160 11.36 11.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 256 14.21 14.21 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
SCRATCH
1 557 DNS 13.12 Tsinat Krause 2004 Sparta
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 11 1.05 Daniel Lund 2006 Amager AC
2 384 1.10 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 157 DNS 1.13 1.13 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
4 420 1.17 Asger Abraham 2006 Sparta
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 10.24 10.24 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 203 8.78 8.78 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 390 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 48 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
2 369 11.69 11.69 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
3 151 11.04 11.04 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 524 27.49 Simone Hjort 1999 Sparta
5 520 10.98 Sara Vardar 2000 Sparta
SCRATCH
1 173 DNS 11.13 Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 145 17.31 17.31 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 70 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 560 14.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 187 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 530 12.57 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 360 14.31 14.31 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
5 37 13.49 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 438 13.39 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 488 14.87 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
SCRATCH
1 402 DNS Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 12.54 12.58 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 457 12.57 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 57 12.72 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 227 12.89 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 250 12.95 13.18 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 440 13.16 13.93 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 477 13.29 Lili Kökeny 2001 Sparta
8 405 14.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 151 18.24 18.24 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 476 15.18 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 474 14.44 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 198 14.85 14.85 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
6 448 15.19 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 207 17.32 17.32 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
8 456 16.07 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 482 18.15 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 19.52 19.52 Emil Hansen 2001 Herlev Atletik
2 76 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
3 111 23.91 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
4 325 47.30 47.30 Dren Meri 2002 IK Olympia
5 46 22.84 22.84 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
6 255 39.08 39.08 Nikolai Tang Kurt 2001 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 148 16.52 16.52 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 366 20.66 20.66 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
5 149 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 412 15.11 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
7 318 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Piger 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 469 1.95 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 499 1.60 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 428 2.00 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 163 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 11:40
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 461 16.12 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 486 15.58 Mads Lund 2000 Sparta
6 442 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 503 16.61 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 38 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 330 45.00 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
2 77 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
3 112 51.49 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 349 43.49 43.49 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
5 127 54.95 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
6 218 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
7 121 54.41 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 38.30 38.30 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
2 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
3 423 August Hallberg 1998 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 152 26.45 26.45 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
2 94 25.63 25.63 Helena Matz 2002 Ballerup AK
3 527 31.64 Sofia Lange 2002 Sparta
4 140 26.86 26.86 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
5 380 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
6 381 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 290 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM
8 220 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
9 209 22.80 22.80 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 276 DNS 24.31 24.31 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 252 9.83 9.83 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 206 9.57 9.57 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 583 10.91 10.91 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 172 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 419 DNS 10.58 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 472 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 13.73 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 504 4.46.69 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 577 5.20.00 5.20 Thora Kjærgaard 2002 Fremad Holbæk
3 497 5.12.07 Mie Hylling Axelson 2002 Sparta
4 415 5.14.51 Anna Sofie Frænde 2002 Sparta
5 576 5.20.00 5.20.00 Laura Cavella Helmer 2001 Fremad Holbæk
6 63 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
SCRATCH
1 247 DNS 5.27.28 5.27.28 Caroline Rødgaard-Jessen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 12:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 4.32.00 4.32.00 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
2 410 5.02.24 Anders Bang 2002 Sparta
3 131 4.51.11 4.51.11 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
4 505 4.39.73 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
5 104 4.41.00 4.41.00 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
6 88 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
7 434 4.32.77 Christian Lindgreen 2002 Sparta
8 185 4.49.43 Andreas Host Lange 2002 Gentofte IK
9 478 4.25.10 Linus Lindquist 2002 Sparta
10 270 DNS Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
11 437 4.14.67 Conrad Lind 2001 Sparta
12 302 4.43.31 4.43.31 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 1.40 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
2 473 1.10 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
3 20 1.10 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 12:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 145 3.55 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
2 49 4.00 4.00 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
3 153 4.06 4.06 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 58 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
5 259 4.81 4.81 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 430 5.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 513 3.43 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
8 560 5.04 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
9 70 4.32 4.32 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
10 266 4.91 4.91 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
11 321 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
12 128 3.95 3.95 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 407 4.56.96 Amanda Amaloo 2000 Sparta
2 137 5.24.15 5.24.15 Sarah Bruun Nielsen 1999 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 101 DNS 5.44.29 5.41.56 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 133 4.40.29 4.37.77 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 136 4.48.03 Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
3 132 4.48.08 4.47.83 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 498 4.35.00 Morten Bach 2000 Sparta
2 584 4.20.02 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 34 2.40 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
3 91 1.25 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 121 12.86 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
2 339 13.05 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
3 112 11.12 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 127 13.99 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 218 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
6 393 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 9 16.10 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
8 77 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 329 8.92 8.92 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
3 454 11.55 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 200 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 271 DNS Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 316 10.34 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 66 10.28 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 361 9.93 10.06 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
4 346 9.29 9.26 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
5 189 9.89 9.5 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
6 1 9.95 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
7 159 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
8 309 9.97 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 251 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
2 483 11.51 Lucas Bunch 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 9.56 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 471 9.46 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 443 9.18 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 459 9.27 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 81 9.12 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 281 9.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
7 93 9.41 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
8 257 9.27 9.15 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
2 202 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 191 9.58 9.58 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 512 DNS 9.83 Oswald Lindquist 2006 Sparta
5 533 9.65 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 262 9.18 9.18 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
7 11 10.53 Daniel Lund 2006 Amager AC
8 420 11.23 Asger Abraham 2006 Sparta
SCRATCH
1 230 DNS Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 199 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
2 20 10.68 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
3 31 9.83 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 356 9.50 9.50 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 263 9.50 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 312 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
7 563 8.93 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 386 9.10 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
SCRATCH
1 350 DNS 9.55 9.55 Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
2 555 DNS Thomas Massa 2005 Sparta
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 339 50.14 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
2 194 34.70 34.70 Asbjørn Wahlers Glostrup IC
3 127 51.78 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
4 77 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
5 330 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
6 393 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 349 37.78 37.78 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 Mads Christiansen 1997 Sparta
2 288 45.23 45.23 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 492 13.56 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 250 13.53 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 212 13.33 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 396 13.50 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 103 13.05 13.07 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 29 13.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
7 227 13.23 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
8 558 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 12.84 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
2 148 12.55 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 561 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta
4 411 12.18 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 267 12.42 12.47 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 509 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 221 12.42 12.58 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
8 385 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 364 3.80 3.80 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
SCRATCH
1 216 DNS 4.60 4.60 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 572 4.50 Oliver Durafour Ballerup AK
2 421 4.20 Aske Petersen 1998 Sparta
3 562 3.80 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta
4 503 3.60 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 438 4.98 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 363 4.51 4.51 Neloo Falck 2003 Københavns IF
3 439 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 72 4.45 4.45 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 37 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
6 565 4.70 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
7 117 4.39 4.39 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
8 91 4.85 4.85 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
9 335 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
10 402 Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA
11 246 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
12 59 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
13 530 5.44 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
14 358 5.36 5.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
15 28 4.41 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
16 166 5.01 5.01 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
17 34 5.10 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
SCRATCH
1 374 DNS 4.29 4.29 William Elsner 2003 Københavns IF
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 191 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 202 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 384 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
4 420 7.21 Asger Abraham 2006 Sparta
5 106 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
6 294 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
7 33 6.67 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
8 533 6.38 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
SCRATCH
1 157 DNS 6.50 6.50 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 311 6.83 Elias Solvang 2005 IK Hellas
2 473 5.88 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
3 83 Carl Ulslev Degn 2005 Ballerup AK
4 54 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 350 DNS Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
6 31 6.95 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 199 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
8 356 7.58 7.58 Leon Hamann 2005 Københavns IF
9 320 5.29 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
10 455 7.77 Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 13.40 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 495 13.49 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
3 224 13.16 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 198 12.88 12.70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
5 508 12.96 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 474 12.91 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 429 13.29 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
8 241 13.28 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 11.63 11.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 280 11.50 11.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 442 11.44 Emil Frænde 2000 Sparta
4 574 11.51 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 466 11.32 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 490 11.63 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
7 204 11.61 11.51 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 217 DNS 11.35 11.04 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 481 1.35 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
2 19 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
3 30 1.25 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
4 406 1.58 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
5 390 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 147 1.43 1.43 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
7 290 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM
8 212 1.55 1.55 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
9 567 1.50 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
10 7 DNS 1.15 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
11 140 1.35 1.35 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 235 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
4 342 13.43 13.09 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 285 13.31 13.31 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
6 424 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 454 11.66 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 501 DNS 11.27 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 314 11.47 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
5 261 DNS 11.22 11.07 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
6 107 11.22 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
7 337 11.4 11.4 Andreas Schou 1998 Korsør AM
SCRATCH
1 279 DNS 11.51 11.51 Markus G Larsen 1997 Holte Atletik
Drenge 12 år - Diskoskast - Day 1 at 14:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 1.89 1.89 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
2 334 18.50 18.50 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
3 389 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik
4 298 20.19 20.19 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 13 år - Diskoskast - Day 1 at 14:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 360 21.90 21.90 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
2 34 28.43 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
3 37 24.26 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
4 313 25.03 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 488 19.98 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
6 439 18.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 463 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
8 487 34.06 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:35
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 69 35.11 35.11 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
3 422 32.21 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
4 441 32.53 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 256 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
2 17 32.19 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 336 31.58 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
4 160 29.68 29.68 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 428 30.50 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 195 31.64 31.64 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
2 418 33.31 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
4 506 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 359 33.75 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 86 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 41 32.33 32.33 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
2 516 31.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 583 31.09 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 343 31.38 31.38 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 352 30.38 30.38 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
6 150 32.24 32.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
1 526 30.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 43 28.98 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 252 27.06 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 419 29.40 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 87 28.1 28.1 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 451 29.45 Flora Chalmer 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 35.93 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
2 254 DNS 31.20 31.20 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
3 394 DNS 27.57 27.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 493 DNS 27.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
5 156 DNS 28.40 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 14:45
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 8.51 8.51 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
2 186 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 46 8.06 8.06 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
4 400 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 366 6.46 6.46 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
6 149 10.22 10.22 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 111 10.03 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
8 383 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik
9 146 DNS 10.08 10.08 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 325 12.54 12.54 Dren Meri 2002 IK Olympia
11 289 12.93 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
12 126 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK
13 521 13.75 Sebastian Larsen 2001 Sparta
14 124 10.40 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 513 35.06 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 321 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
4 58 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
5 560 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 49 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 298 34.71 34.71 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 259 28.89 28.89 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 430 29.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 266 27.86 27.86 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
5 70 29.43 29.43 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 153 31.33 31.33 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 221 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 366 9.48 9.48 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 15:10
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 335 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
3 59 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
4 463 31.41 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 72 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 171 29.19 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
3 579 29.78 29.78 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 438 29.93 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 488 30.12 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 358 27.18 27.18 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 530 DNS 26.59 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 28 27.93 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 187 26.71 26.71 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 37 DNS 28.59 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
SCRATCH
1 246 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 351 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
2 159 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 309 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
4 355 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
5 189 1.15 1.15 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
6 346 1.19.48 1.19.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 167 81.45 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 452 1.24.15 Freja Abraham 2006 Sparta
9 1 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
10 348 1.34.19 1.34.19 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
11 450 1.26.73 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
12 66 1.24.58 1.24.58 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
13 582 1.28.15 1.28.15 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
SCRATCH
1 589 DNS 85.00 85.00 Anna Bang Helmer 2006 Fremad Holbæk
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 476 DNS 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 447 1.55 Emilie Persson 1999 Sparta
3 55 1.48 1.48 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
4 482 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 495 1.55 1.57 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 291 Annesofie Hartmann 2000 Hvidovre AM
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 285 1.70 1.72 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
2 517 1.76 Rikke Andersen 1998 Sparta
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 1.29.52 1.29.52 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 281 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 575 77.00 77.00 Nanna Cavella Helmer 2005 Fremad Holbæk
4 443 DNS 67.71 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 81 78.71 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 108 99.05 Lærke Elgaard 2005 Ballerup AK
7 523 1.22.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 528 1.07.68 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
9 471 1.11.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:40
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 13.57 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 122 9.32 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
3 376 8.11 8.11 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
4 84 8.35 Caroline Brat 2000 Ballerup AK
5 151 11.83 11.83 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 305 16.08 16.08 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
SCRATCH
1 155 DNS 8.75 8.75 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 15:40
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 401 11.89 11.96 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
2 319 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
3 426 Ayoe Røbel 1998 Sparta
4 404 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Piger 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:40
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 445 20.18 Emilie Kirst 2004 Sparta
2 17 18.20 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 304 22.12 22.12 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 368 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF
5 475 20.16 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 85 DNS Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Piger 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:40
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 352 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
2 418 13.11 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
4 44 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
5 526 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 184 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
2 533 1.14.13 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 33 79.16 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
4 420 1.20.91 Asger Abraham 2006 Sparta
5 275 75.00 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
6 294 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
SCRATCH
1 157 DNS 1.23.18 1.23.18 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
2 512 DNS 1.15.84 Oswald Lindquist 2006 Sparta
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 15:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 578 Mads Bang Helmer 2005 Fremad Holbæk
2 54 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 555 Thomas Massa 2005 Sparta
4 263 1.12.27 1.12.27 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
5 563 1.06.84 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 455 64.60 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 356 1.11.45 1.11.45 Leon Hamann 2005 Københavns IF
8 320 1.34.4 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
9 311 1.13.2 Elias Solvang 2005 IK Hellas
10 322 82.03.00 William Wellendorf 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 350 DNS Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 75 1.04.73 1.04.73 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
4 566 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
5 496 64.65 Matilde Willer 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
2 433 59.58 Cecilie Næsby 2000 Sparta
3 507 58.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 476 64.62 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 65 57.16 57.16 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
SCRATCH
1 465 DNS 62.36 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 399 55.21 57.90 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 308 54.72 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
4 213 51.73 51.73 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 518 53.03 Samuel Marcus 1999 Sparta
6 554 57.33 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
SCRATCH
1 341 DNS 51.5 51.5 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
2 240 DNS Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 102 57.56 57.56 Kasper Jespersen 1997 Ballerup AK
4 337 51.8 51.8 Andreas Schou 1998 Korsør AM
3 296 53.50 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
SCRATCH
1 129 DNS 51.91 51.85 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 491 DNS 59.97 Maria H. B Andersen 1998 Sparta
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 16:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 201 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
2 307 1.52.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
3 441 2.01.58 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
4 445 1.54.25 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 135 1.58.20 1.58.20 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
6 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 234 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 16:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 113 1.57.70 1.57.70 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 Ballerup AK
2 143 1.56.68 1.56.68 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
3 156 1.41.97 1.41.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 493 1.41.06 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
5 210 1.47.67 1.47.67 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
6 110 1.47.38 1.43.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
7 78 DNS 1.48.12 1.48.12 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
8 516 1.54.93 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
SCRATCH
1 172 DNS 1.55.12 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 58 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
2 15 1.50.83 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
3 222 Victor Tvistholm 2004 Greve Atletik
4 70 1.42.00 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 59 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
2 363 1.48.70 1.48.70 Neloo Falck 2003 Københavns IF
3 579 1.53.00 1.53 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 72 1.56 1.56 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 463 1.53.10 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
6 171 2.02.27 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 374 DNS 1.48.78 1.48.78 William Elsner 2003 Københavns IF
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 46.47 Helena Ring 2002 Amager AC
2 559 41.98 Viktoria Dommer 2001 Sparta
3 47 45.00 45.00 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
4 250 44.32 44.32 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
5 396 43.69 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 529 45.46 4.47 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 148 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 521 40.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 561 36.43 Vincent Plas 2001 Sparta
5 293 40.46 40.46 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 126 DNS Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 17:30
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 403 DNS Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
2 436 DNS Clara Kall 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 17:30
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 219 Raamus Baltzersen 2002 Greve Atletik
2 300 5.63 6.53 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
Piger 18-19 år - 3000 meter forh. - Day 1 at 17:40
76.2 cm, 28 forhindringer, 7 vandgrave
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 130 DNS 10.03.15 10.03.15 Anna Emilie Møller 1997 Blovstrød Løverne
2 133 DNS 10.45.85 10.45.85 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
3 425 DNS 11.36.67 Augusta Korsgaard 1997 Sparta
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 17:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC
3 Lili Kökeny, Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Annika Eppers Sparta P15 - 2
4 Maria Skov Kragh, Victoria Lendal, Viktoria Dommer, Emilie Persson Sparta P15 - 1
5 Josefine Rasander, Rebecca Spiegelhauer, Helena Matz, Klara Loessl Ballerup AK
SCRATCH
1 DNS 53.23 Helsingør Atletik
Piger 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Betty-Marie Njor Boisen, Mathilde Søndergaard Jeps, Hannah Illum Petersen, Cecilie Næsby Sparta P17 - 2
5 Katrine Koch Jacobsen, Olivia Thorsgaard, Olivia Tuokila, Emilie R.Hansen Sparta P17 - 1
SCRATCH
1 DNS Ballerup AK
Piger 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 51.04 Ida Marie Olsen, Astrid Lykke, Naja Vinther, Emilie Santin Florin Helsingør Atletik
Drenge 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 Thomas Moraes Bengtsson, Vincent Plas, Anders Hørby Madsen, Osadeba Isaac Sparta D15 - 1
5 Emil Boesen, Mads Fahnøe Larsen, Tobias Zorning, Oliver Lumholdt Ballerup AK
SCRATCH
1 DNS Holte
Drenge 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Jonathan Aquino, Emil Frænde, Jacob Hvorup, Marc Hanselmann-Nielsen Sparta D17 - 1
SCRATCH
1 DNS 44.85 44.85 Greve Atletik
Piger 11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 283 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 23 13.89 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC
4 161 14.30 14.30 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 459 11.82 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 13 12.33 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager AC
7 409 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
2 8 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 523 13.22 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 528 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 470 12.49 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 27 DNS 14.73 Liva Nørbæk 2005 Amager AC
7 257 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Piger 12 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 304 1.35 1.35 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 469 1.37 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
3 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 183 1.25 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
5 282 1.25 1.25 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
6 367 1.17 1.17 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
7 581 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
8 115 1.15 1.15 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 392 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 500 3.20 Nicola Malling 2001 Sparta
3 140 2.50 2.50 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
4 479 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 123 2.70 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
6 103 2.09 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 411 6.03 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 197 5.56 5.56 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
3 149 5.09 5.09 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
4 325 Dren Meri 2002 IK Olympia
5 427 4.68 Bertram Costa 2002 Sparta
6 221 5.85 5.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 293 5.00 5.00 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
8 109 DNS 4.30 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
9 511 5.01 Oswald Carstensen 2002 Sparta
10 502 5.65 Nikolai Lystrup Petersen 2001 Sparta
11 385 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
12 76 3.98 3.98 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
13 327 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
14 318 4.99 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 7.46 7.46 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
2 371 9.45 9.45 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 389 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik
4 90 Elias Spigelhauer 2004 Ballerup AK
5 334 7.52 7.52 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
6 298 6.15 6.15 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 56 6.17 6.17 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
Drenge 13 år - Spydkast - Day 2 at 09:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 35.63 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
2 438 23.04 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 488 26.96 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
4 91 24.78 24.78 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
5 34 25.58 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
6 37 30.39 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
7 246 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
8 313 24.00 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
9 439 32.15 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
10 360 34.11 34.11 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
11 166 26.00 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
12 530 35.48 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
13 374 25.35 25.35 William Elsner 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 72 DNS Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 09:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 482 28.25 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 375 29.22 29.22 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
3 211 28.31 28.31 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
4 465 28.91 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
5 376 32.07 32.07 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 495 28.07 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
1 429 DNS 27.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
2 507 26.25 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 198 26.00 26.00 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
4 508 26.12 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 448 27.21 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
6 299 28.12 28.12 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
SCRATCH
1 162 DNS 25.63 25.63 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 241 DNS 27.71 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 09:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 DNS 4.16 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
2 384 3.19 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 74 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
4 106 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
5 533 3.77 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 202 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 73 3.83 3.83 Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd AC
8 388 Sejer Kolding Bennedsen 2006 Roar Atletik
9 370 3.06 3.06 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
10 262 4.52 4.52 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
11 191 3.85 3.85 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
12 184 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
SCRATCH
1 512 DNS 2.51 Oswald Lindquist 2006 Sparta
Piger 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 09:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 424 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
4 235 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 09:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 303 27.12 27.12 Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
3 554 26.27 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
4 308 24.64 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
5 295 DNS 25.00 25.00 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
6 120 26.96 26.96 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 518 24.31 Samuel Marcus 1999 Sparta
3 280 23.51 23.51 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 286 22.84 22.60 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
5 574 DNS 23.22 23.22 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 204 23.59 23.59 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 213 DNS 23.72 24.07 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 217 DNS 22.62 22.62 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 341 DNS 24.07 24.07 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
4 490 DNS 23.22 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 09:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 296 DNS Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 107 DNS 23.39 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
5 98 24.50 Johan Thomsen 1997 Ballerup AK
SCRATCH
1 279 DNS 23.40 22.85 Markus G Larsen 1997 Holte Atletik
2 337 DNS 23.8 23.8 Andreas Schou 1998 Korsør AM
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 09:45
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 168 DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
3 265 29.48 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
4 7 31.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
5 494 Mathilda Gertz 2002 Sparta
6 165 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
2 203 31.61 31.61 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 481 30.61 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
4 12 29.40 Esther Arce 2002 Amager AC
5 468 30.50 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 6 31.49 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 3 / 4
1 492 29.04 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 99 28.51 28.51 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
3 558 28.33 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 480 28.33 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 61 28.98 28.98 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
6 220 29.10 29.10 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 4 / 4
1 103 DNS 27.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 357 27.31 27.31 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 29 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 250 27.19 27.19 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
5 396 27.43 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 16 28.02 Helena Ring 2002 Amager AC
SCRATCH
1 152 DNS Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
2 243 DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 09:50
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 565 10.14 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
2 358 8.77 8.77 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 487 13.62 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 439 8.89 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 360 8.65 8.65 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
6 34 10.32 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
7 37 8.30 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
8 374 9.22 9.22 William Elsner 2003 Københavns IF
Drenge 12 år - Spydkast - Day 2 at 09:50
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 334 27.71 27.71 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
2 298 17.54 17.54 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 371 31.50 31.50 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
4 90 Elias Spigelhauer 2004 Ballerup AK
5 522 16.86 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
6 56 21.44 21.44 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
7 430 23.00 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
8 49 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
9 70 27.13 27.13 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 10:00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 293 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
3 411 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 511 29.49 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 186 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 385 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
1 427 27.63 Bertram Costa 2002 Sparta
2 353 26.73 26.73 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
3 221 25.29 25.29 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 148 26.11 26.11 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 146 26.93 26.93 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
6 149 28.93 28.93 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 116 DNS Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
2 327 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
Piger 13 år - Højdespring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 Lia Palmberg Nordhald Bagsværd AC
2 172 1.31 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
3 526 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 324 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 53 1.40 1.40 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
6 506 1.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 150 1.20 1.20 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
8 138 1.43 1.43 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
9 394 1.48 1.48 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
10 25 1.34 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
11 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
12 252 1.46 1.46 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
13 451 1.52 Flora Chalmer 2003 Sparta
14 472 1.60 Karla Schärfe 2003 Sparta
15 87 1.34 1.34 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
16 170 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
17 21 1.20 Julie Svare 2002 Amager AC
18 164 1.25 1.25 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
Piger 10 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 346 4.06 4.06 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 62 3.88 3.88 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 71 3.29 3.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
4 450 2.94 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
5 66 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
6 531 3.18 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
7 326 Ida Palm 2006 IK Olympia
8 582 3.18 3.18 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
9 316 3.43 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
10 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
11 449 3.22 Emmeline M Steinmetz 2006 Sparta
12 253 3.66 3.66 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
13 361 3.41 3.41 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
14 192 3.52 3.52 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
15 395 3.58 3.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
16 167 3.14 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
17 36 DNS 2.56 Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 10:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 378 38.34 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik
2 580 31.25 Laura Pauska 1999 IK Olympia
3 292 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
4 377 36.25 Ane Riber 1999 Køge Atletik
5 305 43.44 43.44 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
6 84 DNS 18.93 Caroline Brat 2000 Ballerup AK
7 151 28.42 28.42 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 122 19.93 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
9 215 16.56 16.56 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 10:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 408 Amanda Rasmussen 1997 Sparta
2 426 DNS Ayoe Røbel 1998 Sparta
3 401 30.83 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 386 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
2 20 3.28 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
3 312 4.43 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 338 3.99 Esben Madsen 2005 Korsør AM
5 311 3.92 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 31 3.64 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 263 4.14 4.14 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
8 196 3.48 3.48 Simon Worsøe Clausen 2005 Glostrup IC
9 320 3.28 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
10 563 4.22 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
11 199 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 266 10.92 10.92 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 145 12.16 12.16 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
4 56 13.61 13.61 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 70 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 153 12.10 12.10 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 144 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
HEAT 2 / 2
2 298 12.76 12.76 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 128 13.15 13.15 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
4 522 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
5 49 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
6 371 11.41 11.41 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 430 11.47 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
SCRATCH
1 259 DNS 11.50 11.50 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:25
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 40 12.39 12.39 Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby
2 260 12.72 12.72 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
3 428 11.92 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
5 581 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
6 422 12.26 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
7 183 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
8 115 11.62 11.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
2 441 12.61 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
3 445 12.15 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 323 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
5 160 11.43 11.43 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 223 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
7 499 11.96 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
8 372 12.52 12.52 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
Piger 12 år - Spydkast - Day 2 at 10:25
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
2 422 16.51 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
3 475 19.20 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
4 499 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 469 17.62 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 445 18.50 Emilie Kirst 2004 Sparta
SCRATCH
1 85 DNS 25.08 25.08 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 95 3.34 3.34 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
2 211 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
SCRATCH
1 105 DNS 2.60 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 2.60 Kate Ladefoged 1998 Amager AC
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:35
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
3 519 12.06 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 87 11.19 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 21 12.39 Julie Svare 2002 Amager AC
6 86 13.13 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
7 25 DNS 11.97 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
8 583 11.63 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
2 225 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
3 418 12.12 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
4 252 10.61 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 526 11.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 210 11.79 11.79 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
7 324 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 118 12.23 Nikoline D Lund 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
2 248 13.31 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
3 233 Ida Herbsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 451 11.65 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 138 11.83 11.83 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
6 164 12.38 12.38 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 206 11.09 11.09 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
8 516 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
HEAT 4 / 4
2 419 11.48 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 18 12.64 Isabel Møller 2003 Amager AC
4 254 12.00 12.00 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
5 43 11.30 11.30 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
6 506 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 515 12.60 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 13.34 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:35
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 315 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
2 188 6.85 6.85 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
3 527 9.71 Sofia Lange 2002 Sparta
4 444 7.83 Emilie Bank 2002 Sparta
5 480 8.92 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 79 11.69 Amille Pfeiffer 2001 Ballerup AK
7 152 8.08 8.08 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
8 209 10.01 10.01 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 457 11.40 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
10 247 DNS 6.25 6.25 Caroline Rødgaard-Jessen 2002 Herlev Atletik
11 114 7.39 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
12 193 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK
Drenge 13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:50
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 402 Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 530 10.91 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 579 11.68 11.68 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
5 358 10.33 10.33 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
6 28 10.99 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
7 37 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
8 488 11.91 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
2 335 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
3 166 10.80 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 187 10.63 10.63 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 439 11.42 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 438 11.13 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
7 72 12.34 12.34 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
SCRATCH
1 117 DNS 11.71 11.71 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 10:50
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 111 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
2 289 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
3 146 29.71 29.71 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
4 76 2.50 2.50 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC
5 325 40.35 40.35 Dren Meri 2002 IK Olympia
6 46 25.68 25.68 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
7 124 31.80 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 298 1.30 1.30 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 430 1.35 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 144 1.30 1.30 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
4 153 1.20 1.20 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 371 1.53 1.53 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 294 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 334 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
Piger 14-15 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK
2 114 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 122 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 573 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Piger 11 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 257 3.98 3.98 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 24 3.36 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
3 93 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
4 283 4.13 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
5 81 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 13 4.03 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager AC
7 416 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
8 459 3.96 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
9 8 3.28 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
10 471 3.95 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
11 409 3.75 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
12 108 Lærke Elgaard 2005 Ballerup AK
13 27 Liva Nørbæk 2005 Amager AC
14 443 4.32 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
15 523 3.76 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
16 161 3.85 3.85 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
17 528 4.12 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
18 80 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
19 23 3.62 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC
Piger 13 år - Spydkast - Day 2 at 11:20
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 515 20.07 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
2 172 20.79 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
3 516 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
5 382 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
6 170 12.43 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
7 519 17.56 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
8 206 29.31 29.31 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
9 18 Isabel Møller 2003 Amager AC
10 506 17.56 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
11 446 15.35 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 394 28.21 32.63 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
13 35 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 157 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
5 370 13.00 13.00 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
6 464 11.94 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 338 12.88 Esben Madsen 2005 Korsør AM
5 473 12.47 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
6 54 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 167 15.01 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
4 346 12.51 12.51 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
5 514 13.60 Pil Nedergaard 2006 Sparta
6 62 13.46 13.46 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 11:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 440 4.75 14.57 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
2 168 DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
3 212 5.31 5.31 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 457 5.14 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 477 4.67 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 392 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 468 4.72 Josefine Sørensen 2002 Sparta
8 458 4.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
9 373 4.64 4.64 Vibha Soren 2001 Københavns IF
10 220 4.60 4.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
11 250 4.73 4.73 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
12 265 4.18 4.49 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
13 481 4.51 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
14 405 4.47 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
15 16 4.71 Helena Ring 2002 Amager AC
16 276 4.88 4.88 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
17 203 3.63 3.83 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
18 558 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
19 492 4.94 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
20 57 5.08 5.08 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
21 417 4.62 Annika Eppers 2002 Sparta
22 494 4.19 Mathilda Gertz 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 11:40
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 486 39.59 Mads Lund 2000 Sparta
2 127 36.11 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
3 349 33.41 33.41 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
4 112 39.92 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
5 9 54.05 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
SCRATCH
1 77 DNS Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:40
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 379 43.94 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
3 503 40.69 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 329 26.32 26.32 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:45
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 13.33 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC
2 161 13.00 14.30 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 528 11.92 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 8 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 470 12.22 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 459 11.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
7 283 12.36 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
8 13 12.30 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager AC
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 185 2.20.52 Andreas Host Lange 2002 Gentofte IK
2 131 2.19.57 2.19.57 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 270 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
4 353 DNS 2.31.66 2.31.66 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
5 219 2.22.10 Raamus Baltzersen 2002 Greve Atletik
6 437 2.08.48 Conrad Lind 2001 Sparta
7 277 2.18.58 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
8 410 2.12.45 Anders Bang 2002 Sparta
9 505 2.14.34 12.50 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 1.35 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
2 358 1.55 1.55 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 166 1.50 1.50 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 34 1.50 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
5 565 1.56 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF
SCRATCH
1 117 DNS 1.25 1.25 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 564 1.55.46 William Devantier 2000 Sparta
2 64 Martin Aggernæs Øelund 2000 Bagsværd AC
3 398 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
4 498 2.15.00 Morten Bach 2000 Sparta
5 584 2.04.75 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta
SCRATCH
1 228 DNS 2.08.73 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 DNS 1.56.25 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 12:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 229 2.32 Frida Oline Schjønning Uh 2001 Helsingør IF
2 142 Emma Selzer, 2002 FIF Hillerød
3 10 2.48.46 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
4 497 2.32.16 Mie Hylling Axelson 2002 Sparta
5 165 2.24.52 2.24.52 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
6 63 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
7 432 2.24.17 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
8 354 2.39.59 2.39.59 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
9 47 2.22.02 2.22.02 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
SCRATCH
1 226 DNS 2.21 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
Drenge 10 år - Boldkast - Day 2 at 12:20
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 533 28.95 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 74 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
3 157 31.57 31.57 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
4 106 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
5 33 38.79 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
6 202 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 73 34.00 34.00 Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd AC
8 384 3.95 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 414 2.13.37 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 75 2.26.70 2.26.70 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
SCRATCH
1 496 DNS 2.22.33 Matilde Willer 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 132 2.18.68 2.18.41 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
2 133 2.15.34 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 491 DNS 2.12.68 Maria H. B Andersen 1998 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 12:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 284 1.90 Thor Wiskum 2002 Holte Atletik
2 467 2.50 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
3 197 3.00 3.00 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik
4 119 2.10 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
5 435 3.40 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
Drenge 12 år - 80 meter - Day 2 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 298 12.72 12.76 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 49 12.49 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
3 430 11.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 145 11.59 12.16 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 266 10.56 10.92 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 371 11.48 11.41 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 153 11.84 12.10 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
8 70 11.75 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
Piger 12 år - 80 meter - Day 2 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 428 12.34 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 223 12.37 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
3 160 DNS 11.61 11.43 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 115 11.52 11.62 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
5 260 12.05 12.72 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
6 183 11.96 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
7 445 12.05 Emilie Kirst 2004 Sparta
8 336 12.15 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 12:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 6.86 6.86 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 442 6.23 Emil Frænde 2000 Sparta
3 486 DNS 6.32 Mads Lund 2000 Sparta
4 586 6.17 6.17 Martin lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
5 310 4.75 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
SCRATCH
1 217 DNS 6.67 6.67 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 12:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 501 6.69 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 314 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
3 454 6.18 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 12:50
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 31.56 Helena Ring 2002 Amager AC
2 209 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
3 79 27.19 Amille Pfeiffer 2001 Ballerup AK
4 147 17.90 17.90 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
5 527 28.22 Sofia Lange 2002 Sparta
6 114 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Piger 13 år - 80 meter - Day 2 at 12:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 451 11.54 Flora Chalmer 2003 Sparta
2 210 11.50 11.79 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
3 87 11.10 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 206 11.12 11.09 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 252 10.80 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 43 11.40 11.30 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 324 11.35 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 419 11.41 Annika Haldbo 2003 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 358 10.35 10.33 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 187 10.49 10.63 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 530 10.48 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 166 DNS 10.90 10.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 28 10.99 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
6 72 11.00 12.34 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
7 438 11.08 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 335 DNS 11.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 1.30 1.30 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
2 511 1.55 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 119 DNS 1.45 1.45 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
4 46 1.45 1.45 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
5 318 1.63 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 293 1.46 1.46 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 278 1.76 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
8 109 1.45 1.45 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
9 462 1.61 Jacob Rosenlund 2001 Sparta
10 219 1.55 Raamus Baltzersen 2002 Greve Atletik
Piger 12 år - Kuglestød - Day 2 at 13:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 475 11.72 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
2 445 9.68 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 428 7.44 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 160 DNS 8.65 8.65 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 422 7.67 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
6 344 6.57 6.57 Barbara Neergaard 2004 Københavns IF
7 336 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
8 40 6.64 6.64 Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby
9 323 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
10 367 5.09 5.09 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
11 214 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 85 DNS 9.29 9.29 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 13:15
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 218 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
2 349 13.27 13.27 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF
3 112 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK
4 127 16.50 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
5 121 16.03 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
6 330 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia
SCRATCH
1 77 DNS Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
Drenge 18-19 år - Vægtkast - Day 2 at 13:15
12.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 11.66 11.66 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
2 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
Drenge 11 år - Boldkast - Day 2 at 13:20
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
2 31 Oliver Larsen 2005 Amager AC
3 510 32.48 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
4 386 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
5 311 29.72 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 473 36.94 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
7 453 26.79 Gustav Herold 2005 Sparta
8 20 26.47 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
9 312 32.59 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 504 10.24.19 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 576 12.08.62 12.08.62 Laura Cavella Helmer 2001 Fremad Holbæk
3 269 12.21.23 12.21.23 Caroline Nørgaard 2001 Holte Atletik
SCRATCH
1 247 DNS 12.08.99 12.08.99 Caroline Rødgaard-Jessen 2002 Herlev Atletik
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 137 11.12.09 11.12.09 Sarah Bruun Nielsen 1999 Blovstrød Løverne
2 272 12.01.99 11.41.81 Freja Lunde Larsen 2000 Holte Atletik
3 532 9.42.83 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
4 239 11.45 Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
5 407 10.34.52 Amanda Amaloo 2000 Sparta
SCRATCH
1 101 DNS 11.11.01 11.11.01 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
2 268 DNS 11.05.49 11.05.49 Caroline Amalie Jensen 1999 Holte Atletik
3 403 DNS Vera Dam Kaagaard 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 436 DNS 10.02.60 Clara Kall 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 2 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 478 9.45.88 12.43 Linus Lindquist 2002 Sparta
2 302 11.32.51 11.32.51 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 104 10.07.33 10.02.98 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
4 88 11.37.54 11.37.54 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
5 287 9.54.61 9.54.61 Valdemar Solok 2001 Holte Atletik
6 45 9.40.00 9.40.00 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
7 300 9.30.27 9.30.27 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
8 434 9.59.67 Christian Lindgreen 2002 Sparta
SCRATCH
1 270 DNS 11.16.62 11.16.62 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - 5000 meter - Day 2 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 489 16.03.53 Malthe Nielsen 1999 Sparta
2 398 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 DNS 1.90 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 347 1.82 1.82 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
3 297 1.70 1.70 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
4 486 DNS 1.84 Mads Lund 2000 Sparta
5 258 1.80 1.87 Anders beier Kristiansen 1999 HG ATM
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 454 1.78 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 503 1.64 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 38 Villads Clausen 1998 Amager AC
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 14:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 460 4.93 4.93 Isabella Juul 2000 Sparta
2 207 4.54 4.54 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 456 5.55 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 151 5.06 5.06 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 369 5.37 5.37 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
6 448 4.73 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 524 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
8 495 5.04 5.05 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
9 48 5.58 5.58 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
10 198 5.48 5.48 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
11 482 4.80 4.90 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 14:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 319 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
Piger 13 år - Kuglestød - Day 2 at 14:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 7.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
2 324 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 254 5.25 5.25 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 138 8.39 8.94 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 345 5.37 5.37 Bianca Gad 2003 Københavns IF
6 382 9.95 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
7 472 10.62 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 394 12.31 12.31 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
9 248 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
10 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
11 210 8.38 8.38 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
12 44 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
13 418 10.61 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
14 365 7.55 7.55 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
15 252 DNS 11.54 11.54 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
16 206 9.40 9.40 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
17 519 8.00 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
18 172 7.17 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
19 515 10.00 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
Piger 10 år - 1000 meter - Day 2 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 3.50.05 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
2 167 4.04.59 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
3 589 4.05.00 4.05 Anna Bang Helmer 2006 Fremad Holbæk
4 71 4.19.95 4.19.95 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 253 3.46.45 3.46.45 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 531 3.50.10 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
SCRATCH
1 66 DNS 4.10.34 4.10.34 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 14:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 388 Sejer Kolding Bennedsen 2006 Roar Atletik
2 74 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC
3 464 3.36.54 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
4 33 4.08.30 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
5 294 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
SCRATCH
1 512 DNS Oswald Lindquist 2006 Sparta
Piger 11 år - 1000 meter - Day 2 at 14:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 3.20.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 575 3.40 3.40 Nanna Cavella Helmer 2005 Fremad Holbæk
3 80 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
4 471 3.51 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
Piger 14-15 år - Vægtkast - Day 2 at 15:10
5.45 kg
Piger 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 15:10
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 580 13.95 Laura Pauska 1999 IK Olympia
2 305 16.34 16.94 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
3 151 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
Piger 18-19 år - Vægtkast - Day 2 at 15:10
7.26 kg
Drenge 11 år - 1000 meter - Day 2 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 453 3.34.04 Gustav Herold 2005 Sparta
2 54 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 588 3.11.71 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
4 196 3.54.00 3.54.00 Simon Worsøe Clausen 2005 Glostrup IC
5 578 Mads Bang Helmer 2005 Fremad Holbæk
6 134 3.39.4 Malthe Funk Larsen 2005 Blovstrød Løverne
7 473 3.41.11 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
SCRATCH
1 20 DNS Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
2 338 DNS 4.00 Esben Madsen 2005 Korsør AM
Piger 10 år - Boldkast - Day 2 at 15:15
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 333 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
2 253 27.86 27.86 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 36 DNS 16.11 Victoria Jensen 2006 Amager AC
4 326 Ida Palm 2006 IK Olympia
5 582 25.88 25.88 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
6 66 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
7 62 33.98 33.98 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
8 514 18.84 Pil Nedergaard 2006 Sparta
Piger 12 år - 1000 meter - Day 2 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 307 3.36.78 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
2 50 3.38 3.38 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
3 135 3.32.06 3.20.60 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
4 372 3.38.41 3.38.41 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
SCRATCH
1 234 DNS 3.27 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 1000 meter - Day 2 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 493 3.11.28 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 150 3.33.00 3.33.00 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 78 DNS 3.25.45 3.25.45 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
4 41 3.35.0 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
5 110 3.25.37 3.12.28 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 113 3.26.27 3.26.27 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 Ballerup AK
7 244 3.25 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
8 143 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
9 362 3.35.97 3.35.97 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
10 35 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC
11 210 3.21.38 3.21.38 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
12 382 3.42.00 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
SCRATCH
1 156 DNS 3.20.62 3.20.62 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - 1000 meter - Day 2 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 3.06.30 3.06.30 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 49 3.45 3.45 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
3 222 Victor Tvistholm 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 67 DNS 3.16 3.16 Philip Mux Grundt Hansen 2004 Bagsværd AC
Piger 11 år - Boldkast - Day 2 at 15:45
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 443 30.58 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 8 29.13 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 470 26.73 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 23 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC
5 409 26.64 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
6 27 DNS Liva Nørbæk 2005 Amager AC
Drenge 13 år - 1000 meter - Day 2 at 15:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 190 3.46.48 3.46.48 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
2 579 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
3 236 3.15.20 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
4 72 3.41 3.41 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
SCRATCH
1 397 DNS Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA
Piger 14-15 år - 300 meter hæk - Day 2 at 16:00
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 94 Helena Matz 2002 Ballerup AK
3 250 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 477 Lili Kökeny 2001 Sparta
5 529 13.92 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
2 440 51.23 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 396 48.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 559 45.92 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 457 47.63 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 57 49.98 49.98 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - Vægtkast - Day 2 at 16:15
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 255 Nikolai Tang Kurt 2001 Herlev Atletik
2 325 11.80 11.80 Dren Meri 2002 IK Olympia
3 249 Emil Hansen 2001 Herlev Atletik
Piger 16-17 år - 400 meter hæk - Day 2 at 16:25
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 207 75.0 75.0 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 400 meter hæk - Day 2 at 16:25
83.8 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 461 57.75 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 332 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
Piger 10 år - 4 x 60 m stafet - Day 2 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Filippa Grunnet Nouri, Emmeline M Steinmetz, Freja Abraham, Sophie Søefeldt Sparta P10 - 1
4 Sophia Bosack, Ida Caroline Mørck, Mille Zentner svenson, Luna Frid Hanberg Bagsværd AC
Piger 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 2 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 DNS Ballerup AK
3 Emilie B. Voigt, Ingrid Gram Jensen, Sofia Thøgersen, Kaisa Duedam Ventrup Sparta P11 - 1
4 Ada Nissen Thyrsted, Laura Bollerslev Andrease, Anna Bjaaland Andersen, Caroline Jørgensen Amager AC
5 Signe Juhl Laursen, Karla Bundgaard Langvik, Amélie Vejlgaard, Anne E B Pedersen Sparta P11 - 2
Drenge 10 år - 4 x 60 m stafet - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 DNS Sparta D10 - 1
Drenge 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Jeppe Dolmer Nielsen, Thomas Malis, Aksel Aggernæs Øelund, Tais Palmberg nordhald Bagsværd AC
4 Thomas Massa, Hakeem Ali, Oskar Thers-Sonne, Vitus Rosenkrands Sparta D11 - 1
Drenge 13 år - 4 x 80 m stafet - Day 2 at 16:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 Julius Klein, Erik Kjersgård Nielsen, Sofus Vølund, Stinus Dolmer Nielsen Bagsværd AC
4