ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.3
1 Q 12.57 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 12.89 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
3 q 13.29 Lili Kökeny 2001 Sparta
4 q 14.12 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
5 15.43 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 PB Q 12.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 12.72 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 PB q 12.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 PB q 13.16 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
5 PB 14.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
6 17.08 Regitze Friis 2002 Amager AC
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 113 116
1 1.13 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O O XXO O XO XXX
2 PB 1.10 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O O XO XXX
3 1.05 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas O XO O O XXX
4 1.05 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O XO XXX
5 1.00 Freja Abraham 2006 Sparta O O O XXX
6 0.90 Celina Hagihara 2006 Københavns IF O XXX
7 0.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC XXX
Piger 13 år - Stangspring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 160 170 180 190 200 210 220 230 235 241 246
1 2.41 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA O O O O O XO O XXX
2 PB 2.10 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC O O O O XO XO XXX
3 =PB 2.10 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik O O O XXO XXX
4 1.80 Annika Haldbo 2003 Sparta O O O XXX
5 PB 1.80 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik XO O O XO
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.67 (+1.0) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.61 (+0.0) 4.35 (+0.0) 4.56 (+0.1) 4.60 (-1.1) 4.67 (+1.0) 4.65 (+0.3)
2 4.57 (+1.4) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.50 (+0.0) 4.44 (-0.3) 4.44 (+0.0) 4.48 (+0.7) 4.51 (+0.9) 4.57 (+1.4)
3 4.57 (+0.4) Emilie Kirst 2004 Sparta X X 4.31 (-0.1) X 4.57 (+0.4) X
4 PB 4.45 (+0.0) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 4.45 (+0.0) 4.43 (+0.0) 4.35 (+0.0) 4.11 (+0.0) 4.36 (+0.0) 4.31 (+0.0)
5 4.22 (+1.0) Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 3.94 (+0.4) 3.79 (+0.0) 4.00 (+0.2) 3.90 (+0.6) 4.15 (-0.3) 4.22 (+1.0)
6 4.17 (+0.0) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 4.06 (-0.3) 3.96 (+0.0) 4.13 (+0.2) 4.05 (+0.0) 4.01 (+0.0) 4.17 (+0.0)
7 4.13 (-1.4) Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 3.96 (-0.7) 3.73 (+0.3) 4.13 (-1.4) 4.05 (+0.3) 3.96 (+0.3) 4.00 (-0.5)
8 PB 4.06 (+1.0) Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM 3.90 (-0.1) 3.79 (+0.9) 4.00 (+0.2) 4.06 (+1.0) 4.03 (+0.0) 3.98 (-1.1)
9 4.00 (-0.4) Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta 4.00 (-0.4) 3.85 (+0.7) X
10 3.91 (-1.5) Nanna Grubert 2004 Ballerup AK 3.91 (-1.5) 3.50 (-0.1) 3.67 (+0.0) X
11 3.84 (-1.5) Nanna Schaldemose 2004 Sparta 3.84 (-1.5) 3.83 (-0.1) 3.72 (+0.1) X
12 PB 3.84 (-0.2) Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC 3.60 (-1.0) X 3.84 (-0.2)
13 3.75 (-0.9) Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik X 3.71 (+0.2) 3.75 (-0.9)
14 3.72 (+0.0) Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby 3.63 (-0.5) 3.72 (+0.0) 3.68 (-2.0)
15 3.62 (+0.0) Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta 3.62 (+0.0) 3.57 (-0.7) 3.54 (+0.0)
16 3.45 (+0.0) Barbara Neergaard 2004 Københavns IF 3.45 (+0.0) 3.32 (+0.5) 3.13 (+0.0)
17 3.11 (-0.6) Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC 3.08 (-1.3) 3.07 (+0.8) 3.11 (-0.6)
Piger 12 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 23.14 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 23.14 21.19 -
Piger 13 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.97 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC X X 23.97 X 21.88 18.97
Drenge 12 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.78 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 15.47 16.75 15.62 16.78 X 14.90
2 15.78 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 15.78 14.48 X X 14.22 14.27
3 12.84 Julius Klein 2004 Bagsværd AC X X 12.84 X X X
Drenge 13 år - Hammerkast - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 47.22 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 43.58 44.54 47.22 46.22 46.52 39.13
2 17.16 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 15.04 17.16 X 16.93 X 16.62
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 09:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.44 Liv Cantby 1999 Korsør AM 41.44 39.62 40.43 40.52 X X
2 39.98 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik 39.95 39.27 38.01 39.18 X 39.98
3 31.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 28.25 22.68 30.88 29.93 28.78 31.44
4 PB 30.45 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik 30.45 27.35 27.74 27.88 X 25.37
5 28.17 Caroline T Hansen 2000 Sparta X X X X X 28.17
6 27.18 Laura Pauska 1999 IK Olympia 25.38 24.67 26.32 25.68 26.33 27.18
7 26.61 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC 26.61 24.39 24.61 22.76 25.70 X
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 09:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 33.63 Ayoe Røbel 1998 Sparta 29.04 33.63 30.54 X 0.69 33.54
2 24.47 Amalie Taageby 1998 IK Hellas 24.47 X 24.18 X 23.44 23.37
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 Q 9.89 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.01 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 q 10.34 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
3 10.34 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.36 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.60 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
7 10.69 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia
8 11.06 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 9.29 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 PB q 9.93 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 q 9.95 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
4 q 9.97 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
5 q 10.28 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
6 10.59 Freja Abraham 2006 Sparta
7 PB 10.70 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
8 11.28 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
1 Q 9.18 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.56 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 9.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 10.42 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 Q 9.12 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.27 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 9.41 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 10.09 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
6 10.78 Ditte Münch 2005 Ballerup AK
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.3
1 Q 9.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 q 9.27 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 q 9.46 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 9.83 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 10.82 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
DNS Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 113 116 119 122 125 130
1 1.25 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta XO XO O O XXX
2 1.22 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O O O XXO XXX
3 1.19 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC O O O O O O XXO XO XXX
4 1.16 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik O O XXO XXO XXX
5 1.10 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF O O XO O XO XXX
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 09:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 7.85 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 7.47 7.38 7.85 7.15 7.43 7.68
2 PB 7.28 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK 6.75 6.43 6.52 7.01 7.28 6.24
3 6.38 Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia X 5.35 5.64 6.30 6.38 5.28
4 6.32 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC 5.71 5.41 5.53 6.32 5.96 5.94
5 6.13 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF 5.79 5.77 5.59 5.70 5.84 6.13
6 =PB 6.00 Laura Thygesen 2006 Københavns IF 5.64 5.22 5.59 6.00 5.33 5.39
7 5.93 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 5.15 4.60 4.97 5.93 5.50 5.19
8 5.65 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.90 4.98 5.13 5.65 5.02 4.86
9 4.74 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 4.74 4.36 4.40
10 4.48 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 4.13 4.48 4.17
11 4.48 Victoria Jensen 2006 Amager AC 4.48 3.36 4.05
12 4.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF 4.03 X 4.37
13 4.20 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF 3.87 4.20 3.82
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 09:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.6
1 PB Q 13.05 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 13.64 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 13.83 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 14.09 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
5 14.18 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 15.10 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.1
1 Q 13.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 13.23 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
3 q 13.56 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 14.14 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
6 14.26 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 14.44 Josefine Sørensen 2002 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.1
1 Q 13.50 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 13.53 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 13.79 Annika Eppers 2002 Sparta
4 14.69 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
5 14.84 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
6 15.14 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 Q 13.33 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 13.64 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør IF
4 13.93 Simone Iversen 2002 Sparta
5 14.15 Esther Arce 2002 Amager AC
6 15.72 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 16.02 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 12.18 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 q 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 PB q 12.55 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 PB 12.89 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
6 PB 12.94 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 13.06 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 13.51 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.6
1 Q 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta
2 PB q 12.42 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
2 PB q 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 PB q 12.84 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 13.02 Bertram Costa 2002 Sparta
6 13.24 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
7 PB 13.33 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 10:05
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.82 Liv Nedergaard 2002 Sparta 40.65 X X X 42.28 45.82
2 35.83 Emilie Bank 2002 Sparta X X 28.02 X 31.48 35.83
3 30.59 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 28.98 29.93 X X 30.59 X
4 28.23 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 28.23 27.62 26.08 24.25 27.04 X
5 21.34 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC 19.16 14.29 19.97 19.51 21.34 X
6 20.44 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK 19.11 19.42 19.47 20.44 20.43 20.18
7 20.19 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM 15.96 20.12 19.25 18.13 20.19 20.02
8 19.03 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK X 19.03 18.41 X X X
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 10:05
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 51.65 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik X X 43.48 47.11 45.04 51.65
2 46.05 Dren Meri 2002 IK Olympia 40.57 40.50 46.05 41.86 43.73 42.70
3 39.33 Sebastian Larsen 2001 Sparta 39.33 32.98 34.10 X 34.56 34.86
4 PB 37.12 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK 33.40 31.63 28.08 37.04 36.91 37.12
5 36.63 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X X 36.63 X 33.29 X
6 35.19 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK 27.81 29.94 33.33 35.19 X X
7 33.41 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 32.23 30.39 33.41 X X 31.73
8 PB 31.05 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 30.20 28.67 31.05 X X X
9 31.03 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 31.03 29.19 30.37 X X X
10 28.64 Oswald Carstensen 2002 Sparta 27.11 28.18 28.64 X X X
11 28.10 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik 26.13 28.10 26.59 X X
12 PB 23.78 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 20.88 23.78 22.77 X X X
13 21.58 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC X X 21.58 X X X
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.7
1 Q 12.88 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 q 12.91 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 13.16 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 q 13.28 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 q 13.29 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 PB 13.85 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 15.11 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
8 15.94 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 Q 12.96 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.40 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
3 q 13.49 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 PB 13.71 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 13.87 Simone Hjort 1999 Sparta
6 13.99 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 14.34 Rebecca Søndergaard 2000 Roar Atletik
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.6
1 PB q 11.50 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 q 11.61 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 q 11.63 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 12.40 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
5 PB 12.77 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
6 PB 13.19 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Peter Andersson 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 Q 11.32 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 11.44 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB q 11.51 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 q 11.63 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 12.14 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
6 12.29 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 13.93 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.00 (-0.3) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.67 (+0.2) 4.90 (-2.0) 5.00 (-0.3) X X X
2 4.95 (+0.5) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.75 (-0.4) 4.95 (+0.5) 4.74 (-1.6) 4.58 (+1.2) 4.67 (-0.5) X
3 4.88 (-0.4) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.67 (-1.4) 4.88 (-0.4) 4.75 (+0.0) 4.87 (+0.0) 4.83 (+1.6) 4.86 (-1.0)
4 4.81 (+0.0) Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.10 (+1.4) 4.53 (+0.0) 4.65 (+1.9) 4.81 (+0.0) 2.90 (+2.5) 4.71 (+0.0)
5 4.72 (+0.3) Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 4.65 (-0.2) 4.50 (+0.0) 4.50 (+1.6) 4.72 (+0.3) 4.67 (+0.0) 4.36 (+0.4)
6 4.50 (-0.7) Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 4.50 (-0.7) 4.31 (-0.1) 4.45 (+1.4) X 4.48 (-0.1) 4.42 (+1.2)
7 4.43 (-2.4) Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.15 (-0.8) 4.20 (-0.5) 4.21 (-0.4) 4.43 (-2.4) 4.37 (+0.0) 4.16 (+0.0)
8 4.38 (-0.3) Annika Haldbo 2003 Sparta X 4.38 (-0.3) 4.27 (-0.2) X 4.32 (+0.0) X
9 4.10 (+0.0) Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 4.07 (+0.0) 3.86 (-0.7) 4.10 (+0.0)
10 4.08 (-1.5) Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 4.03 (+0.0) 3.55 (+0.2) 4.08 (-1.5)
11 4.05 (+0.0) Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 4.02 (-0.9) X 4.05 (+0.0)
12 4.05 (-1.7) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 4.05 (-1.7) 3.99 (+1.3) X
13 4.04 (-0.6) Alma Søttrup 2003 Ballerup AK 4.04 (-0.6) 4.03 (-0.2) 3.81 (-0.2)
14 4.02 (-0.7) Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 4.02 (-0.7) 3.95 (-0.2) 3.97 (+0.0)
15 3.99 (-0.1) Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC 3.57 (-0.9) 3.51 (-2.0) 3.99 (-0.1)
16 3.96 (+0.2) Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik X 3.68 (-1.4) 3.96 (+0.2)
17 3.95 (-1.1) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 3.84 (+0.0) 3.95 (-1.1) 3.70 (+0.0)
18 3.77 (+0.0) Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK X 3.75 (-0.6) 3.77 (+0.0)
19 3.71 (-1.8) Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 3.71 (-1.8) 3.64 (+0.5) 3.68 (-0.1)
20 3.70 (+0.9) Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF 3.53 (+1.5) 3.65 (-1.7) 3.70 (+0.9)
21 3.70 (-0.4) Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 3.52 (-0.2) 3.52 (-1.2) 3.70 (-0.4)
22 3.61 (+0.0) Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.55 (-1.2) 3.61 (+0.0) 3.55 (-1.5)
23 3.58 (-2.1) Marie Rasmussen 2003 IK Hellas 3.58 (-2.1) 3.38 (-0.2) 3.41 (+0.0)
24 3.32 (+0.9) Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF X 3.21 (+1.5) 3.32 (+0.9)
25 3.22 (+0.9) Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik 3.10 (+2.0) 3.20 (+0.5) 3.22 (+0.9)
26 2.75 (+0.0) Silje Stampe Hansen 2003 Ballerup AK X 2.52 (+0.4) 2.75 (+0.0)
DNS Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 10:35
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.98 Emilie B. Voigt 2005 Sparta 6.99 7.37 7.80 7.98 7.42 7.88
2 7.76 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 7.47 7.28 6.96 7.40 7.76 7.68
3 7.33 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 7.30 7.22 7.27 7.33 7.30 X
4 7.31 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 7.02 6.95 7.31 7.24 7.04 7.04
5 5.21 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 4.91 4.54 5.21 4.90 5.06 4.99
6 4.89 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF X 4.58 4.82 4.89 4.71 4.51
Piger 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 10:35
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 50.23 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 47.57 49.19 X 50.23 X 48.81
2 44.09 Laura Pauska 1999 IK Olympia X 44.09 X X 42.52 X
3 PB 39.63 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X X 36.56 39.63 X 39.47
4 PB 35.42 Rikke Neubert 2000 Bagsværd AC X X 33.43 35.42 32.72 32.38
5 33.35 Cæcilie Højer Mcclur Thom 2000 Frederiksberg IF X X X X X 33.35
6 24.07 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik 24.07 X 21.37 23.79 22.81 X
Piger 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 10:35
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.95 Amanda Rasmussen 1997 Sparta 40.41 41.95 X X X X
2 20.60 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA X X X 20.60 X X
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 PB 10.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 PB 10.82 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
3 11.92 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 12.51 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 13.18 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
6 13.21 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
7 13.44 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
8 PB 14.12 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 118
1 1.15 Asger Abraham 2006 Sparta O O O O XXX
2 1.10 Daniel Lund 2006 Amager AC O XO XO XO XXX
3 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik O XO XXX
DNS Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.68 (+2.0) Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA 10.47 (+0.8) 10.68 (+2.0) 10.51 (+0.4) 10.51 (-1.3) 10.07 (-0.9) X
2 PB 10.38 (+0.9) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 10.23 (+1.4) X X 10.38 (+0.9) 10.04 (+1.2) 10.31 (+0.9)
3 8.45 (+0.8) Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik X 8.33 (-0.7) 7.80 (+0.3) 8.27 (-0.7) X 8.45 (+0.8)
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.30 (+0.7) Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF 10.73 (+0.7) 11.11 (+0.7) 11.30 (+0.7) X 10.91 (+0.7) X
2 10.93 (-0.3) Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 10.93 (-0.3)
3 10.80 (+1.1) Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 10.73 (-1.0) 10.80 (+1.1) 10.28 (+0.7) 10.42 (-0.2) 10.56 (-0.2) X
4 10.53 (+1.0) Simone Hjort 1999 Sparta 10.49 (+0.8) 10.46 (+1.9) 10.22 (+2.0) 10.05 (+0.9) 10.53 (+1.0) 9.42 (-0.8)
5 10.52 (+1.5) Sara Vardar 2000 Sparta 10.20 (-1.2) 10.41 (-1.1) 10.52 (+1.5) 10.22 (+0.2) 10.30 (+1.1) 10.32 (+0.0)
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 10:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.30 (+0.9) Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 9.60 (+0.3) 9.96 (-0.5) 10.10 (+1.2) 10.03 (-0.9) 10.30 (+0.9) 10.15 (+0.1)
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 14.84 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 15.03 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
3 PB 15.69 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:05
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 12.32 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 12.44 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 13.10 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 13.88 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 14.36 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
6 15.11 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:10
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 12.40 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 12.59 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 12.69 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 12.75 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
5 PB 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 13.12 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 13.21 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 13.79 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 14.58 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 15.11 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 15.65 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 15.73 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 17.33 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 PB 17.50 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 PB 17.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
8 DNF 0.00 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 11:20
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 47.72 Dren Meri 2002 IK Olympia 47.72 X X X X X
2 37.68 Nikolai Tang Kurt 2001 Herlev Atletik X X 36.04 35.45 36.34 37.68
3 PB 24.95 Emil Hansen 2001 Herlev Atletik 24.95 X X X 16.67 X
4 24.60 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC X 20.34 X 24.60 22.13 X
5 PB 24.54 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 21.03 19.89 21.54 X X 24.54
6 24.33 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK X 20.70 22.92 X X 24.33
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 11:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 15.33 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
2 16.63 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
3 16.77 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 18.55 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 PB 20.44 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
Piger 12 år - Stangspring - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 160 170 180 190 200
1 1.90 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O XO XXX
2 1.80 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta XO O XO XXX
3 1.60 Nanna Schaldemose 2004 Sparta O O XXX
4 1.50 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF O XXX
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 11:40
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.3
1 15.00 Mads Lund 2000 Sparta
2 15.10 Emil Frænde 2000 Sparta
3 15.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 16.68 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 17.37 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 16-17 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.72 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 55.72 54.48 X 52.30 X X
2 55.25 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 53.86 55.25 52.09 X X 54.74
3 52.03 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 47.49 X X X 52.03 X
4 49.42 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 47.37 49.42 48.57 X 47.23 X
5 PB 43.60 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 42.47 X 43.60 X 38.40 X
6 39.72 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 32.98 X 34.59 39.72 X X
7 27.08 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 26.20 25.10 X 27.08 X X
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.82 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM X 55.73 55.35 55.82 54.78 X
2 50.44 August Hallberg 1998 Sparta 50.44 49.37 X X X X
3 PB 38.88 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 38.88 X 38.46 33.98 X
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.79 Sofia Lange 2002 Sparta 30.79 X X X 28.65 26.75
2 28.19 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM 27.21 27.34 28.19 X X 26.21
3 24.51 Helena Matz 2002 Ballerup AK 21.47 X 22.05 X 24.51 23.21
4 21.46 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 20.46 18.55 20.65 X 19.41 21.46
5 20.32 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X X 19.28 X X 20.32
6 17.92 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik 17.92 12.87 12.41 13.25 12.47 16.13
7 17.00 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X 13.81 17.00 15.05 16.46 16.96
8 10.59 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik 9.02 9.48 9.58 10.59 9.33 7.39
9 0.00 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød X X X
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 12:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 PB 9.51 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 9.70 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.08 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 10.99 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 12.53 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
DNS Annika Haldbo 2003 Sparta
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.50.78 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 5.10.45 Mie Hylling Axelson 2002 Sparta
3 5.19.14 Anna Sofie Frænde 2002 Sparta
4 5.23.89 Laura Cavella Helmer 2001 Fremad Holbæk
5 5.34.17 Thora Kjærgaard 2002 Fremad Holbæk
6 5.35.66 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.21.45 Conrad Lind 2001 Sparta
2 PB 4.23.34 Anton Østdal 2001 Bagsværd AC
3 4.24.31 Anders Bang 2002 Sparta
4 4.25.75 Christian Lindgreen 2002 Sparta
5 4.28.35 Linus Lindquist 2002 Sparta
6 4.31.76 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
7 4.37.68 Andreas Host Lange 2002 Gentofte IK
8 PB 4.41.95 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
9 4.44.19 Kristian Carstensen 2001 Ballerup AK
10 4.58.18 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
11 5.14.89 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
DNS Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 120 130 135 138 141 143
1 1.41 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas O O O XXO XO O XXX
2 1.15 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta O O O O XO XXX
3 1.10 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC O O O O XXX
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 12:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.12 (-0.8) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 5.10 (-0.7) 5.04 (+0.7) 5.12 (+1.1) 5.07 (-0.2) 5.12 (-0.8)
2 PB 4.94 (+1.2) Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.60 (-2.5) 4.82 (+0.1) 4.48 (+0.0) 4.94 (+1.2) 4.89 (+2.3) 4.73 (+0.0)
3 4.86 (+0.0) Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.56 (-0.8) 4.76 (+0.0) X 4.86 (+0.0) 2.37 (+0.0) 4.86 (+0.0)
4 4.47 (+0.0) Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM 4.40 (+0.0) 4.44 (+0.7) 4.19 (-0.2) 4.47 (+0.0) 4.45 (+1.3) 4.37 (+1.3)
5 PB 4.38 (+1.2) Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 4.38 (+1.2) 4.32 (-0.4) 4.25 (+0.0) 4.26 (-1.3) 4.30 (-1.4) 4.16 (+0.9)
6 4.22 (+0.0) Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas 4.03 (+1.9) 4.01 (-0.3) 3.87 (-0.9) 4.22 (+0.0) X 4.14 (+0.5)
7 PB 4.17 (+0.0) Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC 4.17 (+0.0) 4.02 (-1.3) 4.12 (+0.0) 4.08 (+0.0) 4.13 (+0.3)
8 PB 4.07 (+0.0) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 4.06 (+0.0) 4.07 (+0.0) 3.98 (+0.0) 3.90 (+0.0) 3.46 (+0.2)
9 3.87 (-1.3) Tobias Zorning 2004 Ballerup AK 3.87 (-1.3) 3.45 (+0.0) 3.80 (-1.9)
10 3.85 (-1.5) Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC 3.85 (-1.5) 3.85 (+0.4) 3.61 (+0.5)
11 3.78 (+0.0) Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.52 (-1.6) 2.63 (+0.3) 3.78 (+0.0)
12 3.61 (+0.0) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 3.61 (+0.0) 3.48 (+0.3) 3.51 (+0.0)
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.50.63 Amanda Amaloo 2000 Sparta
2 PB 5.17.62 Sarah Bruun Nielsen 1999 Blovstrød Løverne
Piger 18-19 år - 1500 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.43.20 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 PB 4.44.20 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
3 4.53.08 Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.21.07 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta
2 4.39.16 Morten Bach 2000 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 210 220 230 240 250 255 260 265 270
1 2.65 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O O O O O O XO O XXX
2 2.40 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O XO O O XXX
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.66 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 15.53 15.66
2 13.96 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 13.96 X 13.05 X X X
3 13.69 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 13.47 13.25 13.69 13.08 13.18
4 13.67 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X 13.43 X 13.67 X X
5 12.76 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 11.73 12.76 11.79 11.46 12.23 12.59
6 12.13 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 11.21 X 12.13 X 11.56
7 10.79 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 10.33 X 9.58 10.54 10.79 10.63
8 8.20 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 7.60 8.20 X X X X
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.90 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 15.31 15.66 15.73 15.90 15.62 15.81
2 10.84 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 10.84 10.43 X X X X
3 8.70 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 8.24 7.61 8.49 8.70 8.17
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 9.29 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 PB 9.79 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
3 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.94 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
5 10.00 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
6 10.01 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
6 PB 10.01 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
8 10.03 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.31 (+1.6) Lucas Bunch 2000 Sparta X X 11.31 (+1.6) X 11.27 (+1.2) 11.20 (+0.4)
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 9.03 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 9.09 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 9.25 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
5 9.38 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.42 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.45 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 9.48 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 PB 9.02 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
2 9.26 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 PB 9.41 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.56 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
5 9.77 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
6 10.14 Daniel Lund 2006 Amager AC
7 10.39 Asger Abraham 2006 Sparta
DNS Oswald Lindquist 2006 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.6
1 8.88 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.90 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
3 PB 9.32 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 9.53 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik
6 9.56 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 9.61 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 10.39 Julian Leivsgarð 2005 Amager AC
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 52.15 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 47.86 46.86 50.52 49.25 52.15 50.56
2 49.86 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 42.14 48.46 X 49.47 49.86 47.98
3 39.89 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA 38.15 X 38.93 39.89 39.20 36.74
4 38.16 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 33.70 35.48 38.16 37.26 38.09 35.89
5 35.17 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 34.70 35.17 X 33.95 X X
6 32.87 Asbjørn Wahlers Glostrup IC X 22.11 X 29.85 32.72 32.87
7 31.43 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 27.12 X X 30.02 31.43 X
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 47.89 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik 45.25 47.89 43.53 X 47.57 42.38
2 44.34 Mads Christiansen 1997 Sparta 44.34 X
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.7
1 12.89 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 13.04 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 PB 13.05 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 13.32 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 13.44 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 13.51 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
7 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
8 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 11.70 Vincent Plas 2001 Sparta
2 12.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 PB 12.53 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 12.63 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 12.64 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 PB 12.71 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 12.80 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
8 PB 13.23 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 350
1 0.00 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF XXX
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450 461
1 4.50 Oliver Durafour Ballerup AK O O O XXO O XXX
2 4.00 Aske Petersen 1998 Sparta O O O O XO XXX
3 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta XO O O O XO O XXX
4 3.90 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta O XXO XXO XXO XXX
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.52 (+1.7) Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 5.08 (+0.0) 5.16 (+0.6) 5.32 (+0.0) 5.04 (-0.6) 5.05 (+1.0) 5.52 (+1.7)
2 5.35 (-2.3) Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 5.03 (+0.1) 5.15 (+0.3) X 4.97 (-0.7) 5.35 (-2.3) 5.15 (-0.5)
3 PB 5.22 (+3.3) Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.21 (+0.5) 4.92 (+0.7) X 4.80 (-2.4) X 5.22 (+3.3)
4 4.92 (+0.0) Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF 4.62 (+0.0) 4.62 (+0.3) 4.81 (-0.7) 4.88 (+0.0) 4.75 (+0.0) 4.92 (+0.0)
5 4.88 (-0.1) Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 4.88 (-0.1) 4.76 (+0.0) X X X X
6 4.65 (+0.4) Emil Boesen 2003 Ballerup AK X 4.35 (+1.2) 4.61 (+0.0) 3.17 (+1.0) 3.46 (-1.7) 4.65 (+0.4)
7 4.60 (+0.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta X 4.60 (+0.0) X 4.55 (+0.1) X 4.51 (-0.1)
8 PB 4.51 (+0.6) Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC 4.51 (+0.6) 3.02 (+0.0) X X X X
9 PB 4.47 (+1.8) Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK 4.15 (+0.0) 2.18 (-1.3) 4.47 (+1.8)
10 4.41 (+1.4) Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 4.39 (+0.0) 4.41 (+1.4) 4.27 (+0.0)
11 4.27 (+1.9) Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC 4.27 (+1.9) 4.02 (+1.4) 4.14 (+0.5)
12 4.26 (+0.1) Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA 4.26 (+0.1) 3.65 (+0.7) 3.85 (+0.0)
13 4.05 (+0.0) Rasmus Malling 2003 IK Olympia 3.85 (+2.4) 3.97 (+0.7) 4.05 (+0.0)
14 3.70 (-0.7) Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC X 3.68 (+1.1) 3.70 (-0.7)
15 0.00 (+0.0) Neloo Falck 2003 Københavns IF X X X
15 0.00 (+0.0) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta X X X
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.85 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC 7.24 7.35 6.83 6.69 6.91 7.85
2 7.42 Asger Abraham 2006 Sparta 7.23 7.04 7.42 7.13 7.01 6.79
3 7.37 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 6.19 6.33 6.97 6.34 6.73 7.37
4 7.36 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 6.37 6.07 X X 5.91 7.36
5 6.78 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 6.08 6.00 6.33 6.52 6.78 6.71
6 6.73 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 6.73 5.91 6.27 X X X
7 6.02 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 5.48 5.50 5.16 5.18 X 6.02
8 6.00 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM 5.71 4.73 5.17 4.83 5.51 6.00
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.75 Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik 9.31 9.00 9.06 9.25 9.75 9.30
2 8.75 Hakeem Ali 2005 Sparta 8.27 8.29 7.58 7.22 8.75 8.54
3 PB 8.29 Leon Hamann 2005 Københavns IF 7.37 7.79 7.90 7.91 8.29 8.08
4 7.89 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC 7.87 7.48 7.06 6.92 7.13 7.89
5 7.18 Oliver Larsen 2005 Amager AC 6.65 6.34 6.89 7.18 7.17 6.55
6 6.49 Elias Solvang 2005 IK Hellas 6.07 6.49 5.67 6.40 6.37 6.37
7 5.88 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 5.70 5.88 5.70 5.10 5.75 5.88
8 5.78 Carl Ulslev Degn 2005 Ballerup AK 5.78 5.26 5.35 5.56 5.32 5.21
9 5.61 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta 5.43 5.48 5.61
DNS Hassan Abu-Daya 2005 Københavns IF
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.4
1 12.73 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 12.85 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 12.96 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 13.24 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 13.32 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
8 13.40 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 11.31 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 11.53 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB 11.56 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 PB 11.61 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 11.66 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
6 11.67 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 11.80 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153 156
1 1.53 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta XO O XO O XXX
2 1.50 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA XO O XO XXX
3 1.47 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O O O XO O XXX
4 1.41 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik XO XO XO XXX
5 PB 1.41 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød XO O XO XO XO XXX
6 1.38 Anne Gundelach lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O O XXX
7 1.38 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød O O XO XXX
8 1.35 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC XO O O O XXO O XXX
9 1.30 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta O O XXX
10 1.25 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC XO O O XXO XXX
DNS Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.7
1 12.63 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 PB 12.90 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
3 PB 13.15 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik
4 14.18 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 11.05 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 11.32 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 11.71 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
3 11.71 Andreas Schou 1998 Korsør AM
DNS Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
DNS Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
Drenge 12 år - Diskoskast - Day 1 at 14:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.14 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik 21.14 X 14.54 20.86 13.76 17.91
2 18.44 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 16.93 18.44 16.35 15.63 X X
3 PB 18.19 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 18.19 X 17.26 13.95 X 15.72
4 16.08 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 14.19 14.88 14.12 14.93 16.08 15.04
Drenge 13 år - Diskoskast - Day 1 at 14:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.08 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 36.19 X 40.49 42.08 40.85
2 30.39 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC X X 19.02 27.45 30.39 X
3 27.91 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 18.21 19.19 19.78 23.09 19.86 27.91
4 25.69 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas X 24.94 X 25.69 23.89 20.35
5 PB 23.61 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 22.71 X X 21.54 23.61 21.80
6 21.88 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 18.52 X X 18.21 19.89 21.88
7 19.69 Jakob H B Andersen 2003 Sparta X 15.48 X X 18.56 19.69
8 15.10 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta X X X 15.10 X X
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 29.38 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 30.76 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 PB 30.98 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
4 31.01 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
5 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
6 31.79 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
7 32.72 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
8 34.62 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
9 35.16 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.8
6 31.79 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
7 32.72 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
8 34.62 Sigrid Fog 2004 Herlev Atletik
9 35.16 Sofia R. Olesen 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.0
1 PB 29.38 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 30.76 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 PB 30.98 Mathilde Ellevang 2004 Glostrup IC
4 31.01 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
5 31.57 Helene Ekner 2004 Amager AC
Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 PB 28.69 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 29.06 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 29.15 Flora Chalmer 2003 Sparta
6 PB 30.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 PB 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 30.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
9 30.29 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
10 30.54 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
11 30.75 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
12 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
13 31.62 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
14 PB 32.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
15 32.50 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
16 PB 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
17 32.75 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
18 33.31 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.9
8 30.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
10 30.54 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
12 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
15 32.50 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
16 PB 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
18 33.31 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.3
6 PB 30.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 PB 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
11 30.75 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
13 31.62 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
14 PB 32.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
17 32.75 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.3
1 27.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 PB 28.69 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 29.06 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 29.15 Flora Chalmer 2003 Sparta
9 30.29 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 14:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.71 Sebastian Larsen 2001 Sparta X X 13.15 13.88 14.71 13.64
2 13.33 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 13.03 13.01 13.33 12.92 12.96 13.25
3 PB 12.76 Dren Meri 2002 IK Olympia 11.91 12.34 11.75 11.46 11.81 12.76
4 10.37 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK 9.94 10.27 10.37 X 10.05 9.48
5 9.98 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X 9.98 X X 9.34 9.50
6 9.91 Mikkel Simonsen 2002 Slagelse Atletik DELTA 9.40 9.91 9.51 8.45 9.28 9.01
7 9.60 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 9.50 9.51 9.60 9.40 9.03 8.95
8 8.94 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF 8.18 7.83 8.94 8.85 7.98 8.23
9 8.59 Simon Bloch Andersen 2002 Ballerup AK 8.44 8.59 8.57
10 8.50 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC 8.50 X 7.83
11 PB 8.42 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 7.67 8.05 8.42
12 8.14 Rasmus Meyhoff 2002 Køge Atletik 8.14 7.44 7.54
13 PB 7.14 Reuben Hamann 2002 Københavns IF 6.00 7.14 6.68
DNS Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 27.71 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 29.36 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 29.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 29.83 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 30.26 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
6 30.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 31.35 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
8 31.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
9 32.67 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
10 PB 32.74 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
11 35.32 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.1
2 29.36 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 30.26 Viktor Willingshøj Carlse 2004 IK Hellas
7 31.35 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
9 32.67 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
11 35.32 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
1 PB 27.71 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 29.80 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 29.83 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 30.32 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
8 31.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
10 PB 32.74 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.54 (-0.2) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 10.54 (-0.2) 1.01 (-0.4) X X 10.21 (-0.6) X
2 PB 9.66 (-0.4) Reuben Hamann 2002 Københavns IF 9.20 (-0.6) 9.66 (-0.4) 9.18 (-1.1) 9.14 (-2.7) X X
Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 PB 26.46 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 27.02 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 29.12 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 29.14 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 29.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
8 PB 29.56 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
9 30.54 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
10 31.34 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 33.63 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.3
4 27.02 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
7 29.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
9 30.54 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
11 33.63 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
5 29.12 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 29.14 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
8 PB 29.56 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
10 31.34 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.4
1 PB 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 PB 26.46 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
DNS Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 1.11.71 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 1.15.51 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 1.16.24 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
4 1.16.44 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
5 1.21.05 Freja Abraham 2006 Sparta
6 1.21.31 Caroline Willingshøj Carl 2006 IK Hellas
7 1.23.02 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
8 1.24.58 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
9 PB 1.25.59 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
10 1.25.68 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
11 PB 1.26.39 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
12 1.28.26 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
13 1.39.67 Huda Elmhassani 2006 Københavns IF
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 145 148 151 154 158 160
1 PB 1.58 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O O XO O XXX
2 1.48 Emilie Persson 1999 Sparta O XO O XXX
3 =PB 1.48 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC O XO XXO XXX
4 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta XXO XXO XXX
5 1.40 Annesofie Hartmann 2000 Hvidovre AM O XXX
DNS Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 155 158 161 164 167
1 1.64 Tina B Gellin 1998 Holte Atletik O O O O XXX
2 0.00 Rikke Andersen 1998 Sparta XXX
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 68.48 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 70.67 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 72.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 PB 74.30 Nanna Cavella Helmer 2005 Fremad Holbæk
5 77.87 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 PB 80.50 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 81.13 Lærke Elgaard 2005 Ballerup AK
8 86.68 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
DNS Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 15:40
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.14 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 14.85 X X 15.14 X X
2 12.85 Emilie R.Hansen 1999 Sparta 12.54 10.48 12.48 12.85 12.69 12.17
3 11.16 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 11.05 11.16 X 10.91 X X
4 8.85 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.81 X X 8.85 8.61 X
5 8.68 Caroline Brat 2000 Ballerup AK 7.75 8.39 8.42 8.68 8.30 X
6 6.61 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 6.22 6.46 6.61 6.58 6.10 5.92
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 15:40
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.57 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 11.11 11.57 X 11.09 X 10.84
2 11.39 Ayoe Røbel 1998 Sparta 11.39 10.99 11.33 X 10.94 10.92
3 8.95 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 8.88 8.77 8.95 8.78 8.48 X
4 8.88 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 7.93 8.88 8.67 X X 8.76
Piger 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:40
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 24.00 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 21.46 22.35 19.84 19.00 24.00 23.73
2 20.81 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 20.81 20.59 16.25 X 19.01 15.85
3 19.58 Emilie Kirst 2004 Sparta 16.15 15.89 16.06 17.17 19.58 X
4 18.90 Smilla M. Kristensen 2004 Københavns IF X 15.98 16.74 16.75 13.80 18.90
5 16.31 Helene Ekner 2004 Amager AC 16.31 14.40 16.25 X X 14.56
Piger 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:40
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.62 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 24.39 X 24.33 21.46 21.34 24.62
2 17.95 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 13.65 16.74 17.09 X 17.71 17.95
3 16.63 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 12.50 14.22 16.36 16.63 X 15.83
4 16.61 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta X X X 16.53 14.53 16.61
5 16.27 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas 15.05 14.63 15.92 16.27 X X
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 71.52 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 73.10 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC
3 73.14 Alexander Helles 2006 Gentofte IK
4 73.16 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
5 77.12 Asger Abraham 2006 Sparta
6 93.35 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 62.86 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 64.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 68.89 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
4 PB 69.30 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 70.53 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 PB 70.92 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 77.08 Thomas Massa 2005 Sparta
8 79.14 Mads Bang Helmer 2005 Fremad Holbæk
9 80.59 William Wellendorf 2005 IK Hellas
10 86.10 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 58.28 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 58.43 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 59.40 Cecilie Næsby 2000 Sparta
4 60.69 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 PB 63.02 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
6 64.81 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 68.13 Matilde Willer 2000 Sparta
HEAT 1 / 2
5 PB 63.02 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
6 64.81 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 68.13 Matilde Willer 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 58.28 Mia Helene Mørck 1999 Bagsværd AC
2 58.43 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 59.40 Cecilie Næsby 2000 Sparta
4 60.69 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 52.11 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 53.35 Samuel Marcus 1999 Sparta
3 54.26 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
4 PB 55.35 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 57.49 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 52.68 Andreas Schou 1998 Korsør AM
2 UK 54.83 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
3 PB 56.42 Kasper Jespersen 1997 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:20
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 16:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 1.48.84 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 1.50.98 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
3 1.53.87 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 UK 2.00.24 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
5 2.00.64 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
6 2.01.91 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 2.14.25 Cecilie Baess 2004 Greve Atletik
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.46.05 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.46.60 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 1.46.81 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 1.49.90 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 1.54.59 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 1.57.76 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
7 2.00.04 Mathilde Grønlund Rasmuss 2003 Ballerup AK
DNS Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.48.99 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
2 1.50.65 Victor Tvistholm 2004 Greve Atletik
3 1.54.86 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 2.01.85 Kristoffer Vesten Pederse 2004 Bagsværd AC
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.49.74 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
2 1.49.89 Neloo Falck 2003 Københavns IF
3 1.52.95 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 1.55.86 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 1.58.19 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
6 2.02.56 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 42.15 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 PB 43.77 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 44.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 45.24 Helena Ring 2002 Amager AC
5 46.25 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta
6 46.39 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 37.19 Vincent Plas 2001 Sparta
2 40.03 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 40.74 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 41.07 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 17:30
76.2 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
Drenge 14-15 år - 2000 meter forh. - Day 1 at 17:30
91.4 cm, 18 forhindringer, 5 vandgrave
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 UK 6.57.20 Louis Cantby 2001 Hvidovre AM
2 7.31.33 Raamus Baltzersen 2002 Greve Atletik
Piger 18-19 år - 3000 meter forh. - Day 1 at 17:40
76.2 cm, 28 forhindringer, 7 vandgrave
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 17:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 51.41 Maria Skov Kragh, Victoria Lendal, Viktoria Dommer, Emilie Persson Sparta P15 - 1
2 52.81 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC
3 54.74 Josefine Rasander, Rebecca Spiegelhauer, Helena Matz, Klara Loessl Ballerup AK
DQ Lili Kökeny, Ida Lyngby, Liv Nedergaard, Annika Eppers Sparta P15 - 2
Piger 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 49.52 Katrine Koch Jacobsen, Olivia Thorsgaard, Olivia Tuokila, Emilie R.Hansen Sparta P17 - 1
2 51.47 Betty-Marie Njor Boisen, Mathilde Søndergaard Jeps, Hannah Illum Petersen, Cecilie Næsby Sparta P17 - 2
Piger 18-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 50.56 Ida Marie Olsen, Astrid Lykke, Naja Vinther, Emilie Santin Florin Helsingør Atletik
Drenge 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 47.75 Thomas Moraes Bengtsson, Vincent Plas, Anders Hørby Madsen, Osadeba Isaac Sparta D15 - 1
2 56.80 Emil Boesen, Mads Fahnøe Larsen, Tobias Zorning, Oliver Lumholdt Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 44.27 Jonathan Aquino, Emil Frænde, Jacob Hvorup, Marc Hanselmann-Nielsen Sparta D17 - 1
Piger 11 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 Q 11.16 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 12.30 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager AC
3 q 12.36 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 PB q 13.00 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 q 13.33 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC
6 15.62 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
1 Q 11.92 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 q 12.11 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 q 12.22 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 13.62 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 13.87 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
DNS Liva Nørbæk 2005 Amager AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 139
1 1.34 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O XO XO XXO XXX
2 PB 1.28 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik O O O XO XXX
3 1.28 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK O O XO O XXO XO XXX
4 1.25 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O O XXO XXX
5 PB 1.20 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK O XO O XXX
6 1.20 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O O XO XXX
7 1.20 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik O XO XO XXX
8 1.00 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF O XXX
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 300 310 320 330
1 3.20 Nicola Malling 2001 Sparta O O O O XO XXX
2 2.70 Klara Loessl 2002 Ballerup AK O XO O XXX
3 2.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta O O XO XO O XXX
4 2.50 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O O XXX
5 2.30 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød O O XO O O XXX
6 2.10 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA O O XO O XXX
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.94 (-0.4) Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X 5.94 (-0.4) 5.47 (-0.6) 5.71 (+0.0) 5.61 (+1.2) X
2 5.72 (+0.0) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.21 (-0.4) 5.22 (+0.0) 5.43 (-0.6) 5.18 (+0.0) 5.44 (+0.4) 5.72 (+0.0)
3 5.49 (-1.0) Nikolai Lystrup Petersen 2001 Sparta X 5.46 (+0.0) 3.63 (-1.1) 5.31 (+0.3) 5.49 (-1.0) X
4 5.16 (-0.3) Oswald Carstensen 2002 Sparta 5.10 (+1.4) 4.88 (+1.4) 5.16 (+0.0) X 5.16 (-0.3)
5 5.16 (+0.0) Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas X 4.80 (-0.6) 5.07 (-0.7) 5.04 (+0.0) 5.03 (+1.4) 5.16 (+0.0)
6 5.12 (+0.0) Bertram Costa 2002 Sparta X 4.92 (+0.1) 5.08 (+0.0) 4.91 (-0.9) 4.94 (+0.6) 5.12 (+0.0)
7 5.12 (+0.0) Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik 4.95 (-1.3) 4.85 (-0.2) X 5.12 (+0.0) X 4.88 (+0.0)
8 4.82 (+0.0) Elia Latta 2002 Hvidovre AM 4.82 (+0.0) 4.77 (-0.5) 4.79 (+0.0) 4.64 (+0.0) 4.78 (+0.0) 4.75 (+0.0)
9 4.62 (-0.1) Dren Meri 2002 IK Olympia 4.62 (-0.1) X X
10 4.61 (-2.2) Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF X 4.61 (-2.2) X
11 3.65 (+0.0) Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC 3.58 (-0.8) 3.65 (+0.0) 3.23 (-0.8)
12 0.00 (+0.0) Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik X X X
DNS Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK
DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 9.55 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 9.55 9.46 8.94 8.67 9.21 9.28
2 PB 7.70 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 7.26 7.21 7.70 7.13 7.08 7.39
3 PB 7.66 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC X 6.97 7.23 7.28 7.40 7.66
4 6.95 Theodor Hennecke 2004 Roar Atletik X 5.05 6.27 6.88 6.95 6.77
5 PB 6.32 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 6.09 6.32 6.06 5.84 6.09 6.04
6 PB 6.29 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 6.26 5.83 6.29 6.09 5.58 4.83
7 4.67 Elias Spigelhauer 2004 Ballerup AK 4.44 4.41 4.67 4.49 4.33 4.51
Drenge 13 år - Spydkast - Day 2 at 09:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 38.38 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta 33.22 33.52 36.30 38.38 37.01 32.90
2 35.93 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 29.17 31.94 33.38 35.93 34.51 28.93
3 33.93 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 28.55 29.42 33.93
4 29.67 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 7.23 29.67 28.36 27.14 26.19 25.45
5 29.42 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 24.92 28.02 26.42 27.67 28.52 29.42
6 27.53 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 27.40 27.13 27.53 26.06 25.09
7 27.30 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 27.30 24.72 26.16 24.82 23.96 25.00
8 26.94 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 22.61 26.94 X 22.97 25.42 24.13
9 PB 26.73 Emil Boesen 2003 Ballerup AK 24.93 23.98 26.73
10 25.75 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta 25.75 25.13 23.42
11 23.93 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF X 23.93 22.57
12 19.67 William Elsner 2003 Københavns IF 19.67 18.08 19.64
DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.25 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 26.50 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 26.82 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 27.85 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
5 PB 27.92 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 28.31 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 28.49 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
8 29.23 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
9 29.66 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
10 31.99 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
11 35.01 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.1
5 PB 27.92 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 28.31 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 28.49 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
9 29.66 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
10 31.99 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
11 35.01 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 26.25 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 26.50 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 26.82 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 27.85 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
8 29.23 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
DNS Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 09:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.32 (+0.7) Lance Christian Aabo 2006 HG ATM 4.32 (+0.7) 4.22 (+0.8) 4.30 (+1.9) 3.86 (+0.5) 4.25 (-2.9) 4.08 (+0.2)
2 PB 3.89 (+0.1) Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 3.81 (+0.9) 3.89 (+0.1) 3.80 (+0.5) X 3.75 (+1.1) 3.44 (+0.8)
3 3.77 (+0.5) Alexander Helles 2006 Gentofte IK 3.77 (+0.5) 3.09 (+1.4) 3.45 (+1.1) X 3.71 (+1.1) 3.40 (-0.6)
4 3.70 (+0.0) Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 3.60 (+1.2) 3.65 (+0.8) 3.61 (+0.8) 3.10 (+2.2) 3.70 (+0.0) 3.55 (+0.7)
5 3.66 (+1.5) Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.58 (+0.8) 3.30 (+0.6) 3.41 (+2.0) 3.33 (+0.3) 3.49 (+0.4) 3.66 (+1.5)
6 3.62 (-0.6) Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd AC 3.50 (+1.8) 2.24 (+0.3) 3.52 (+1.9) 3.56 (+1.1) 3.61 (+0.1) 3.62 (-0.6)
7 3.35 (+0.5) Thomas Malis 2006 Bagsværd AC 3.35 (+0.5) 3.34 (+0.5) 3.28 (+2.0) 3.18 (+1.5) 3.34 (+0.2) 3.11 (-1.3)
8 PB 3.23 (+0.5) Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF 3.23 (+0.5) 3.11 (+1.3) 3.16 (+0.5) 3.18 (+1.6) 3.18 (+0.5) 3.08 (-2.0)
9 3.10 (+0.7) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 3.10 (+0.7) 3.09 (+2.1) 2.97 (+0.6)
10 3.05 (+0.2) Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 3.01 (+0.5) 2.72 (+1.9) 3.05 (+0.2)
11 2.67 (+0.4) Sejer Kolding Bennedsen 2006 Roar Atletik 2.67 (+1.8) 2.54 (+0.9) 2.67 (+0.4)
DNS Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
Piger 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 09:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 26.93 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 29.66 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 22.96 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 PB 23.37 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 23.80 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
4 24.79 Samuel Marcus 1999 Sparta
5 24.84 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
6 25.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
7 PB 25.81 Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
8 PB 26.61 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.0
5 24.84 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
6 25.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
7 PB 25.81 Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
8 PB 26.61 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Haris Khan 2000 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.8
1 22.96 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 PB 23.37 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 23.80 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
4 24.79 Samuel Marcus 1999 Sparta
DNS Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 09:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 24.34 Johan Thomsen 1997 Ballerup AK
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
DNS Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.37 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 26.96 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 27.80 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 27.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 PB 28.19 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 28.20 Helena Ring 2002 Amager AC
7 28.34 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 28.38 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
10 29.10 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
11 29.12 Victoria Lendal 2002 Sparta
12 29.32 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
13 29.40 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
14 29.69 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
15 29.85 Mathilda Gertz 2002 Sparta
16 29.87 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
17 30.39 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
18 PB 30.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
19 30.86 Josefine Sørensen 2002 Sparta
20 32.46 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.4
3 27.80 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 PB 28.19 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
15 29.85 Mathilda Gertz 2002 Sparta
17 30.39 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.5
9 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
12 29.32 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
18 PB 30.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
19 30.86 Josefine Sørensen 2002 Sparta
20 32.46 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.4
8 28.38 Liv Nedergaard 2002 Sparta
10 29.10 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
11 29.12 Victoria Lendal 2002 Sparta
13 29.40 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
14 29.69 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
16 29.87 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 26.37 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 26.96 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 27.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 28.20 Helena Ring 2002 Amager AC
7 28.34 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
DNS Klara Loessl 2002 Ballerup AK
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 09:50
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.79 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X 12.65 12.67 13.79 X 13.39
2 10.27 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF 10.27 9.59 9.82 9.74 9.74 9.86
3 PB 10.02 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF X 10.02 9.81 9.39 X 9.93
4 9.27 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 8.18 X 9.27 8.89 9.21 8.89
5 8.68 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 8.60 7.01 8.43 8.30 8.32 8.68
6 8.50 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC X 8.41 X 8.50 8.39 7.51
7 8.36 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 7.82 8.00 7.55 8.36 8.35 7.93
8 8.20 William Elsner 2003 Københavns IF 8.20 X X 7.60 7.23 7.69
Drenge 12 år - Spydkast - Day 2 at 09:50
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.30 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 20.51 22.70 25.84 26.69 30.30 29.29
2 PB 30.18 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC 25.66 26.82 23.92 24.62 30.18 28.13
3 PB 28.73 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 22.47 25.29 27.02 28.73 26.97 26.70
4 23.52 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 20.19 23.52 20.83 21.73 21.47 22.18
5 22.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 20.31 19.21 19.32 19.36 18.02 22.72
6 PB 22.22 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 20.16 X 21.16 19.29 22.22 15.89
7 20.28 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC 16.09 20.28 18.04 18.18 13.75 18.60
8 PB 19.80 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 19.80 17.77 16.89 18.93 X 19.71
9 14.20 Elias Spigelhauer 2004 Ballerup AK 14.00 14.20 13.97
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.12 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 25.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 26.01 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
4 PB 26.03 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 26.07 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
6 26.58 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 27.24 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 27.32 Bertram Costa 2002 Sparta
9 27.84 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 PB 28.74 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
11 29.98 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 25.12 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 26.01 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
5 26.07 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
6 26.58 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 27.24 Oswald Carstensen 2002 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
2 25.80 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 PB 26.03 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Bertram Costa 2002 Sparta
9 27.84 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 PB 28.74 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
11 29.98 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
Piger 13 år - Højdespring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 161
1 1.58 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O XO XO XXO XXO XXX
2 PB 1.52 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA O O XXO O XXO XO XXX
3 1.49 Flora Chalmer 2003 Sparta O O XO O XXO XXX
4 1.46 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia XO O O O O XXO O XXO XXX
5 =PB 1.40 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC O O O O XXX
6 1.40 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik O XO XO O XXX
7 1.40 Lia Palmberg Nordhald Bagsværd AC O O XXO XO XXX
8 1.37 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta O O O O XXX
9 1.31 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O O XXX
10 1.28 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød O O
11 1.25 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O O O XO XXX
12 1.25 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC O XXO XXO XXX
13 1.20 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC O XXX
13 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF O O O XXX
15 1.20 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O XO XXX
16 1.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF O XO XXX
16 1.10 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O XO XXX
18 0.00 Julie Svare 2002 Amager AC XXX
Piger 10 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.95 (+0.0) Celina Hagihara 2006 Københavns IF 3.80 (+1.5) 3.56 (+0.0) 3.89 (+0.0) X 3.95 (+0.0) 3.35 (+0.6)
2 3.70 (-0.2) Ida Palm 2006 IK Olympia 3.53 (+0.3) 3.45 (-0.7) 3.40 (-0.9) 3.70 (-0.2) 2.93 (+0.0) 3.31 (-1.1)
3 3.61 (-0.1) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 3.59 (+0.3) 3.61 (-0.1) 3.49 (+1.2) 2.75 (-0.4) 3.55 (-1.2) 3.57 (+0.0)
4 3.57 (+0.0) Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.32 (+0.9) 3.57 (+0.0) 3.10 (+0.0) 3.38 (+0.0) X 3.34 (-0.2)
5 3.42 (-1.1) Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.33 (+0.0) 3.24 (-2.0) 3.23 (-0.8) 3.30 (-1.0) 3.42 (-1.1) 3.28 (+0.0)
6 3.40 (+0.0) Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF 3.40 (+0.0) 3.35 (-1.2) 3.28 (+0.0) 3.22 (+0.0) 3.29 (-1.2) 3.18 (-0.9)
7 3.27 (+0.0) Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK X 3.14 (+0.0) 3.27 (+0.0) 3.18 (-1.1) 3.24 (-1.5) 3.26 (-1.8)
8 3.26 (-0.3) Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 3.26 (-0.3) 3.07 (-2.2) 3.25 (-0.1) 3.03 (+0.0) 3.21 (-1.6) 3.20 (-1.2)
9 3.19 (+0.1) Sophie Hengstenberg 2006 Sparta 3.19 (+0.1) 3.11 (+0.0) 2.92 (-1.0)
10 3.16 (-1.4) Emmeline M Steinmetz 2006 Sparta X 3.16 (-1.4) 3.00 (+0.0)
11 3.13 (-0.7) Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.08 (-0.9) 3.13 (-0.7) 2.99 (-1.3)
12 3.05 (+0.2) Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC 2.78 (+0.0) 3.05 (+0.2) 2.77 (+0.0)
13 3.03 (+0.0) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.84 (+0.2) 2.81 (+0.0) 3.03 (+0.0)
14 3.02 (+0.0) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.02 (+0.0) 2.95 (+0.0) 3.01 (-1.4)
15 2.99 (+0.0) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.99 (+0.0) 2.97 (-1.6) 2.80 (+0.0)
16 2.99 (+0.1) Mie Lindblad Sühler 2006 IK Olympia 2.61 (+0.1) 2.93 (+0.3) 2.99 (+0.1)
DNS Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 10:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 41.09 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM X 39.70 39.93 X 40.95 41.09
2 38.74 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik 38.74 33.10 38.03 37.82 38.02 38.70
3 37.36 Ane Riber 1999 Køge Atletik 37.21 34.86 37.01 34.82 37.36 X
4 32.61 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 23.32 25.09 22.44 29.82 32.56 32.61
5 29.99 Laura Pauska 1999 IK Olympia 28.04 X 29.99 22.26 27.33 X
6 PB 29.94 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 27.15 X 26.00 28.57 29.94
7 20.39 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK X 20.39 X X 19.52 X
8 16.02 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik 12.90 13.58 X X 16.02 X
DNS Caroline Brat 2000 Ballerup AK
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 10:00
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.70 Amanda Rasmussen 1997 Sparta 29.94 34.10 X 35.70 X 34.59
2 33.05 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA X 31.72 29.79 33.05 X X
DNS Ayoe Røbel 1998 Sparta
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.40 (+0.8) Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 4.09 (+0.0) 4.03 (+1.6) 4.02 (-0.5) 4.17 (+4.0) 4.13 (-2.1) 4.40 (+0.8)
2 4.20 (-1.0) Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 3.32 (-1.0) 4.13 (+1.0) 4.20 (-1.0) 4.05 (+0.0) 4.17 (+0.0) X
3 4.18 (-1.8) Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik 3.96 (+1.6) 3.80 (+0.6) X 4.04 (+2.4) 4.18 (-1.8) 4.06 (+0.9)
4 3.98 (+1.0) Asger Øbakke Lange 2005 Greve Atletik 3.61 (+0.1) 3.90 (+1.3) 3.98 (+1.0) X 3.80 (-1.2) 3.58 (+1.2)
5 3.90 (+2.3) Esben Madsen 2005 Korsør AM 3.55 (+0.6) X 3.78 (+0.9) 3.57 (+0.7) 3.61 (+0.4) 3.90 (+2.3)
6 3.69 (-1.2) Elias Solvang 2005 IK Hellas 3.60 (+0.3) 3.62 (-1.7) 3.69 (-1.2) 3.61 (-0.7) 3.58 (+1.7) 3.65 (-0.2)
7 3.68 (+2.6) Oliver Larsen 2005 Amager AC 3.60 (+0.0) 3.68 (+2.6) X 3.59 (+0.5) 3.63 (+0.9) 3.25 (-0.5)
8 3.54 (+2.1) Julian Leivsgarð 2005 Amager AC 3.37 (+0.0) 3.54 (+2.1) 3.36 (+1.1) X 3.53 (+1.2) 3.41 (+1.4)
9 3.43 (+1.2) Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM 3.24 (+0.1) 3.32 (+0.0) 3.43 (+1.2)
10 3.32 (+2.7) Simon Worsøe Clausen 2005 Glostrup IC 3.04 (-1.2) 3.32 (+2.7) 3.23 (+0.0)
11 3.17 (+0.9) Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 3.00 (+1.4) 3.17 (+2.0) 3.17 (+0.9)
Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.0
1 PB q 10.56 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 PB q 11.59 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 11.75 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
4 PB q 11.84 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 12.99 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
6 PB 13.25 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.5
1 Q 11.48 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
2 q 11.58 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 12.49 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
4 PB q 12.72 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 13.40 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
6 14.36 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.8
1 PB Q 11.52 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 q 11.96 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 PB q 12.05 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
4 q 12.15 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
5 q 12.34 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 12.46 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta
7 12.68 Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby
8 13.01 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.3
1 Q 11.61 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 12.05 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 q 12.37 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
4 12.46 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 12.49 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
6 12.54 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
7 12.61 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
Piger 12 år - Spydkast - Day 2 at 10:25
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 32.54 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 31.12 27.32 32.54 31.10 31.64 31.39
2 21.25 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 20.71 X 21.25 X X X
3 20.05 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 19.74 20.05 X X X 19.32
4 19.97 Emilie Kirst 2004 Sparta 14.15 13.88 16.61 19.97 17.71 14.20
5 16.40 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta 14.21 16.40 X 13.21 X 11.46
6 16.06 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik 16.06 14.80 15.53 15.38 15.86 15.61
7 13.45 Nanna Schaldemose 2004 Sparta 13.45 12.27 10.14 12.16 11.33 8.83
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 260 280 290 300 310 320 330 340
1 3.30 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK O O XO O XXO XXX
2 2.90 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O XXO XXX
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 230 240 250 260 270
1 2.60 Kate Ladefoged 1998 Amager AC O O O XXO XXX
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.4
1 PB Q 11.10 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 PB 11.57 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 11.91 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
4 12.33 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
5 12.52 Julie Svare 2002 Amager AC
6 12.94 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
DNS Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.3
1 Q 10.80 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.35 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 PB q 11.50 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 11.73 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
6 11.94 Nikoline D Lund 2003 Ballerup AK
7 12.10 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -2.2
1 Q 11.12 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.54 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 12.01 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.07 Ida Herbsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
5 12.33 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
6 12.80 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 13.49 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.7
1 Q 11.40 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 q 11.41 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 PB 11.78 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 12.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 12.54 Isabel Møller 2003 Amager AC
6 12.59 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 10:35
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.02 Amille Pfeiffer 2001 Ballerup AK 11.29 11.40 12.02 X 11.59 X
2 11.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 10.69 11.39 10.09 10.65 10.12 10.27
3 PB 10.13 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X X 9.11 9.05 9.88 10.13
4 9.83 Sofia Lange 2002 Sparta 9.21 9.83 9.09 9.62 9.58 9.51
5 9.21 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.30 9.01 9.21 8.51 8.44 9.02
6 8.59 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas 8.21 X 8.58 8.39 8.52 8.59
7 PB 8.47 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 8.47 X 8.36 8.15 7.96 X
8 8.19 Emilie Bank 2002 Sparta 8.19 7.29 8.17 7.99 X X
9 7.25 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 7.25 X X
10 7.13 Ulrikke Gry 2002 Gentofte IK 7.13 7.08 6.78
11 6.68 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK 6.60 6.44 6.68
DNS Caroline Rødgaard-Jessen 2002 Herlev Atletik
Drenge 13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.3
1 Q 10.35 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 10.48 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 q 10.99 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 11.55 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
5 11.58 Peter Christensen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 PB 11.60 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
7 12.11 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.1
1 PB Q 10.49 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 q 10.90 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 PB q 11.00 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
4 q 11.08 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 q 11.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
6 11.48 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 10:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 41.74 Dren Meri 2002 IK Olympia 40.65 34.31 41.74 X 40.62 X
2 32.42 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 29.24 32.02 30.91 X 32.42 29.67
3 PB 31.15 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød X X X 31.15 X 25.58
4 30.91 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 26.55 30.91 30.45 24.53 X X
5 PB 29.01 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 29.01 27.77 22.42 23.62 23.34 27.96
6 24.60 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X X X X X 24.60
7 PB 24.53 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd AC X 19.45 24.39 21.83 20.08 24.53
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153
1 1.50 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF O O O O XO O XXX
2 PB 1.35 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O XO O XXX
3 1.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta O O O XXX
4 =PB 1.30 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød O O O O XO XXX
5 =PB 1.20 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF O O XXO XXX
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.09.82 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.45.07 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
Piger 14-15 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 20.50.44 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
2 22.45.11 Ida Katrine Jensen 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 18.14.69 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 3000 meter kapgang - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 19.13.52 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Piger 11 år - Længdespring - Day 2 at 11:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.29 (-0.8) Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 4.13 (+0.4) 4.16 (+0.0) 4.22 (+0.0) 3.98 (-0.4) 3.99 (-0.4) 4.29 (-0.8)
2 4.28 (+0.0) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 4.01 (+0.0) 4.13 (+0.1) 4.00 (-0.4) 3.96 (+0.0) 4.08 (+0.0) 4.28 (+0.0)
3 4.27 (-0.8) Emilie B. Voigt 2005 Sparta 4.24 (+0.0) 4.04 (-0.8) 4.13 (+0.0) 4.17 (+0.1) 4.13 (-0.4) 4.27 (-0.8)
4 4.14 (-0.4) Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager AC 4.14 (-0.4) 3.68 (-0.7) 3.99 (+0.0) 3.88 (-0.3) 4.05 (+0.1) 3.89 (+0.0)
5 4.08 (+0.7) Caroline Jørgensen 2005 Amager AC 4.08 (+0.7) 3.82 (+0.8) 4.01 (+0.0) 3.81 (-0.4) 3.74 (+0.0) 3.95 (+0.0)
6 3.96 (-0.8) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.88 (-0.1) X 3.90 (+0.0) 3.60 (+0.0) 3.96 (-0.8) 3.80 (-1.4)
7 3.96 (-0.4) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta X 3.69 (+1.4) 3.96 (-0.4) 3.29 (+1.2) 3.68 (-0.1) 3.76 (+0.0)
8 3.87 (+0.1) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.80 (-0.1) 3.68 (+0.0) 3.87 (+0.1) 3.46 (+0.0) 3.31 (+0.0) 3.78 (-0.1)
9 3.86 (+1.1) Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK 3.80 (+0.4) 3.86 (+1.1) 3.66 (-0.9)
10 3.84 (+0.0) Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 3.79 (+1.4) 3.74 (-1.6) 3.84 (+0.0)
11 3.79 (+0.0) Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik 3.41 (+0.0) 3.60 (-0.6) 3.79 (+0.0)
12 3.72 (+0.0) Anne E B Pedersen 2005 Sparta 3.72 (+0.0) 3.63 (+1.1) 3.55 (-1.2)
13 3.63 (+0.8) Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.59 (+0.1) 3.63 (+0.8) X
14 3.58 (-0.9) Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC 3.35 (-0.4) 3.25 (+0.0) 3.58 (-0.9)
15 3.45 (+0.0) Annika Olesen 2005 Ballerup AK 3.38 (+0.0) 3.12 (+0.0) 3.45 (+0.0)
16 3.39 (-0.2) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC 3.39 (-0.2) 3.21 (-1.8) 3.25 (-0.4)
17 3.38 (-0.3) Fillipa Roug 2005 Ballerup AK 3.28 (+0.0) 3.38 (-0.3) 3.30 (+0.1)
18 3.14 (+0.0) Liva Nørbæk 2005 Amager AC 3.09 (+0.9) 3.14 (+0.0) X
19 3.13 (+0.0) Lærke Elgaard 2005 Ballerup AK 3.12 (+0.0) 3.13 (+0.0) 3.08 (+0.0)
Piger 13 år - Spydkast - Day 2 at 11:20
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 30.74 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA X 28.20 30.74 26.05 25.98 26.24
2 PB 29.36 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 22.67 28.09 29.36 26.45 25.90 28.03
3 28.62 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 24.89 28.62 22.50 27.31 25.99 25.15
4 23.63 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 22.15 19.71 16.41 17.82 21.44 23.63
5 20.87 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 18.83 17.58 20.87 19.82 X X
6 20.61 Vera Schjerup Thomsen 2003 Amager AC 17.37 20.61 X X 18.76 16.69
7 19.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 18.32 X X 18.08 X 19.28
8 18.77 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 17.76 18.19 18.77 X 17.56 16.68
9 16.80 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 16.80 15.52 X
10 14.58 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 14.58 12.93 13.73
11 14.48 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas X 12.62 14.48
12 10.39 Isabel Møller 2003 Amager AC 9.26 10.39 X
13 0.00 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF X X X
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 13.02 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
2 13.13 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
3 0.00 Joel Frederik von de Ahé 2006 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:35
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 12.41 Kasper Schimmell Smith 2005 Sparta
2 12.62 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
3 13.11 Esben Madsen 2005 Korsør AM
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.76 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 13.28 Pil Nedergaard 2006 Sparta
3 14.41 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
4 0.00 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 11:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.18 (+3.0) Maria Skov Kragh 2001 Sparta 3.14 (+0.4) 4.63 (+0.9) 4.70 (+2.0) 5.18 (+3.0) 5.05 (-0.6) 4.98 (+1.0)
2 5.13 (+1.9) Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 4.78 (+1.8) 4.79 (+1.2) 4.62 (+0.8) 4.94 (+0.4) 5.13 (+1.9)
3 4.97 (+2.5) Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 4.62 (+1.4) 4.49 (-1.0) 4.67 (+1.1) 4.80 (+2.2) 4.86 (+0.0) 4.97 (+2.5)
4 4.89 (+3.4) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.69 (+0.9) 4.69 (+0.0) 4.86 (+4.0) 4.89 (+3.4) 4.56 (-0.4) X
5 =PB 4.88 (+1.3) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 4.77 (-1.0) X 4.52 (+0.8) 4.88 (+1.3) 4.85 (+0.4) 4.85 (+1.8)
6 4.88 (+1.4) Helena Ring 2002 Amager AC X X 4.85 (+2.1) 4.88 (+1.4) X X
7 4.88 (+0.5) Lili Kökeny 2001 Sparta 4.51 (-0.4) 4.05 (+0.5) 4.88 (+0.5) 4.69 (+0.8) 4.68 (-1.2) X
8 4.64 (+0.1) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.64 (+0.1) 4.23 (+1.4) X
9 PB 4.62 (+1.6) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.47 (+0.9) 4.62 (+1.6) X 4.19 (+0.7) X X
10 4.59 (+0.3) Ida Beiter Bomme 2001 Sparta X 4.59 (+0.3) X
11 4.50 (+0.4) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.43 (+0.3) 4.50 (+0.4) X
12 4.46 (+1.3) Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik X 4.46 (+1.3) X
13 4.45 (+0.0) Vibha Soren 2001 Københavns IF X 4.45 (+0.0) 4.04 (+0.4)
14 4.31 (+0.0) Liva Vilhelmsen 2002 Sparta 4.02 (+1.9) 4.31 (+0.0) 4.11 (-0.2)
15 4.08 (+0.6) Annika Eppers 2002 Sparta 3.93 (+1.5) 3.95 (+0.8) 4.08 (+0.6)
16 4.07 (+1.7) Mathilda Gertz 2002 Sparta X 4.07 (+1.7) 3.93 (-0.2)
17 PB 4.04 (-0.4) Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik 4.04 (-0.4) 3.65 (+1.1) 3.61 (+0.5)
18 4.00 (+1.0) Victoria Lendal 2002 Sparta 3.57 (+1.7) 4.00 (+1.0) X
19 3.92 (+1.6) Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik 3.68 (+1.1) 3.61 (+2.1) 3.92 (+1.6)
20 3.75 (-0.6) Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA 3.75 (-0.6) 3.75 (+1.1) 3.63 (+2.0)
21 0.00 (+0.0) Ida Lyngby 2002 Sparta X X X
DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 11:40
1.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 53.60 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 53.60 X X X 51.83 53.46
2 42.06 Mads Lund 2000 Sparta 36.70 42.06 X X X X
3 39.54 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 39.54 39.30 37.80 X 38.23 X
4 38.06 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X 35.32 37.73 38.06 X X
5 PB 34.13 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF 34.13 33.48 32.05 33.69 33.88 X
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:40
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.81 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 49.81 48.23 X X 46.65 47.30
2 48.08 Frederik Riber 1997 Køge Atletik 44.31 44.32 43.35 X X 48.08
3 39.36 Nikolaj Graves 1998 Sparta X 37.28 X X 36.09 39.36
4 0.00 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X X X X X X
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:45
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 11.70 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 11.83 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 12.01 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 12.06 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 12.18 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
6 12.32 Filippa Cecilia Cameron H 2005 Amager AC
7 PB 12.70 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 13.00 Katja Falk Lorentzen 2005 Amager AC
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.08.45 Conrad Lind 2001 Sparta
2 2.09.34 Anders Bang 2002 Sparta
3 2.11.83 Andreas Host Lange 2002 Gentofte IK
4 2.13.38 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
5 2.16.29 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
5 2.16.29 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
7 PB 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
8 2.21.42 Raamus Baltzersen 2002 Greve Atletik
DNS Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 138 141 144 147 154 157 160 165
1 1.60 Wilhelm Kopp 2003 Trongården IF O O XO O XO XXX
2 1.44 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF XO O O O XXX
3 1.41 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O O XXX
4 1.38 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC XO O XXX
5 1.38 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC O O O O XXO XXX
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.03.12 William Devantier 2000 Sparta
2 2.03.93 Lucas La Cour Heebøll 1999 Sparta
3 2.10.33 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
4 2.11.73 Morten Bach 2000 Sparta
5 2.21.21 Martin Aggernæs Øelund 2000 Bagsværd AC
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 12:10
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.23.45 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
2 2.26.66 Mie Hylling Axelson 2002 Sparta
3 2.31.25 Frida Oline Schjønning Uh 2001 Helsingør IF
4 2.31.61 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 2.31.83 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
6 2.37.06 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
7 PB 2.39.07 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
8 2.48.88 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
9 3.02.93 Emma Selzer, 2002 FIF Hillerød
Drenge 10 år - Boldkast - Day 2 at 12:20
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.22 Rolf Riisager (2006) 2006 Amager AC 37.62 41.05 42.22 41.76 38.79 37.29
2 40.86 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 37.54 38.41 40.86 37.03 38.20 37.90
3 39.25 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 34.35 39.25 35.22 36.77 38.09 36.73
4 37.33 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 37.33 35.49 35.00 34.07 33.84 34.13
5 PB 32.13 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 26.84 29.80 27.58 27.10 29.24 32.13
6 31.74 Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd AC 30.99 26.66 31.25 29.28 25.40 31.74
7 30.86 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 27.40 30.33 26.72 26.54 X 30.86
8 26.08 Thomas Malis 2006 Bagsværd AC 25.38 24.29 26.08 25.64 24.05 18.86
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.15.14 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 PB 2.24.66 Tine Østergaard 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.16.34 Louise Rode 1997 Blovstrød Løverne
2 PB 2.18.39 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 310 320 330 345
1 3.30 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O O O O XXX
2 2.90 Aksel Øbakke Lange 2002 Greve Atletik XO XO XXO XXO XXX
3 2.70 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XO O O XO O O XXX
4 2.40 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK O O O O XXO XXX
5 2.20 Thor Wiskum 2002 Holte Atletik O XO XXO XXX
Drenge 12 år - 80 meter - Day 2 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 PB 10.73 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 11.45 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 11.48 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 PB 11.72 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 11.85 Sofus Vølund 2004 Bagsværd AC
6 PB 12.02 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 12.48 Erik Kjersgård Nielsen 2004 Bagsværd AC
8 12.86 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Piger 12 år - 80 meter - Day 2 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 PB 11.33 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 11.47 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 11.81 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
4 PB 11.84 Ida Marie-Skøt Nielsen 2004 HG ATM
4 11.84 Emilie Kirst 2004 Sparta
6 12.12 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 12.17 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 12:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 6.88 (+0.0) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK X 6.81 (-0.9) 6.88 (+0.0) X 6.65 (+0.0) 6.87 (+0.0)
2 6.26 (+0.3) Emil Frænde 2000 Sparta 6.00 (+0.9) 3.98 (+0.0) 6.24 (-0.4) 5.92 (-1.4) 6.12 (+0.0) 6.26 (+0.3)
3 4.46 (+0.0) Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas 4.46 (+0.0) 3.77 (+0.1) 4.29 (+0.7) X X 4.02 (+0.5)
4 0.00 (+0.0) Martin lindebjerg 2000 Fremad Holbæk X X X X X X
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 12:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.27 (+1.5) Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 5.87 (-0.5) 5.89 (-1.1) 6.14 (-1.5) 6.27 (+1.5) X 6.21 (+0.0)
2 6.15 (+0.0) Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta X X 4.71 (-1.7) 6.15 (+0.0) X
3 5.70 (+1.1) Jonas Nyvang 1997 IK Hellas 5.24 (-1.5) 5.28 (-0.4) 4.95 (-1.6) 5.70 (+1.1) 5.47 (+0.0) 5.50 (-1.4)
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 12:50
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.18 Amille Pfeiffer 2001 Ballerup AK 37.18 X 35.42 34.36 X X
2 30.30 Helena Ring 2002 Amager AC 25.37 29.99 X X 25.65 30.30
3 29.11 Sofia Lange 2002 Sparta 28.86 29.11 28.28 28.50 27.85 26.50
4 26.71 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 26.15 26.71 X 22.11 21.72 X
5 21.74 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK X X X 19.78 21.74 X
6 PB 19.16 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød X 19.16 15.20 X X 15.91
Piger 13 år - 80 meter - Day 2 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 10.65 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 10.85 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 PB 10.89 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 PB 11.17 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 11.24 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 11.32 Flora Chalmer 2003 Sparta
7 11.37 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 PB 11.49 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
Drenge 13 år - 80 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.3
1 PB 10.27 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 10.36 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 PB 10.47 August Østergaard 2003 Gentofte IK
4 10.79 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 PB 10.91 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
6 11.08 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
DNS Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
DNS Rasmus Malling 2003 IK Olympia
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145 150 155 158 161 164 167 170
1 1.67 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik O XO O XXX
2 1.64 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O XO O O XXO XO XXX
3 1.61 Jacob Rosenlund 2001 Sparta O O O O XXX
4 1.50 Raamus Baltzersen 2002 Greve Atletik O O XO XXO XXX
5 1.45 Oswald Carstensen 2002 Sparta O XXO XXX
6 1.40 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC O O O XXX
7 1.40 Elia Latta 2002 Hvidovre AM XXO O XXX
8 PB 1.35 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF O O O XXX
9 1.35 Mads Fahnøe Larsen 2002 Ballerup AK O XXO
DNS Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
Piger 12 år - Kuglestød - Day 2 at 13:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.09 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 11.67 11.81 11.41 11.32 11.39 12.09
2 11.05 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia 10.05 11.05 10.61 10.22 9.45 10.47
3 10.10 Emilie Kirst 2004 Sparta 10.10 8.97 9.92 9.87 X 9.11
4 8.07 Asta Borggaard 2004 IK Olympia 7.36 7.69 8.07 7.86 7.50 7.42
5 7.75 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 7.21 7.41 7.72 7.32 7.58 7.75
6 7.34 Asta ellermann-kingombe 2004 Sparta 7.34 6.95 7.21 6.87 6.48 7.14
7 6.70 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik 5.93 6.13 6.70 5.86 6.03 6.38
8 6.49 Barbara Neergaard 2004 Københavns IF 5.73 6.49 X 5.90 4.96 X
9 5.95 Lise Damsø 2004 Atletikklubben Brøndby 5.95 X 5.84
10 4.82 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF 4.76 4.82 4.78
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Vægtkast - Day 2 at 13:15
11.34 kg
RESULTS - FINISHED
</
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.75 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 16.05 X 14.93 16.64 X 16.75
2 15.54 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 15.54 15.10 15.50 X X X
3 15.52 Mathias Jørgensen 1999 IK Olympia 14.84 15.45 15.52 15.27 15.15 15.34
4 15.45 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 15.45 X X X 13.77 X
5 14.41 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK 14.41 X X X 14.03 X
6 12.08 Emanuel Hammann 1999 Københavns IF X X X 11.50 12.08 X