ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 503 16.61 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 38 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 38.30 38.30 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
2 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
3 423 August Hallberg 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 329 8.92 8.92 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
3 454 11.55 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
4 200 DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 271 DNS Christopher H. Jensen 1997 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 485 Mads Christiansen 1997 Sparta
2 288 45.23 45.23 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 572 4.50 Oliver Durafour Ballerup AK
2 421 4.20 Aske Petersen 1998 Sparta
3 562 3.80 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta
4 503 3.60 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 454 11.66 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 501 DNS 11.27 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 314 11.47 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
5 261 DNS 11.22 11.07 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
6 107 11.22 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
7 337 11.4 11.4 Andreas Schou 1998 Korsør AM
SCRATCH
1 279 DNS 11.51 11.51 Markus G Larsen 1997 Holte Atletik
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 102 57.56 57.56 Kasper Jespersen 1997 Ballerup AK
4 337 51.8 51.8 Andreas Schou 1998 Korsør AM
3 296 53.50 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
SCRATCH
1 129 DNS 51.91 51.85 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 09:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 296 DNS Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
4 107 DNS 23.39 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
5 98 24.50 Johan Thomsen 1997 Ballerup AK
SCRATCH
1 279 DNS 23.40 22.85 Markus G Larsen 1997 Holte Atletik
2 337 DNS 23.8 23.8 Andreas Schou 1998 Korsør AM
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:40
1.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
2 379 43.94 Frederik Riber 1997 Køge Atletik
3 503 40.69 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 329 26.32 26.32 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 DNS 1.56.25 Andreas Lindgreen 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 12:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 501 6.69 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 314 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
3 454 6.18 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - Vægtkast - Day 2 at 13:15
12.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 329 11.66 11.66 Martin Skaaning 1998 IK Olympia
2 301 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 454 1.78 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
2 503 1.64 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 38 Villads Clausen 1998 Amager AC