ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:00
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.5
1 16.68 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 17.37 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 18-19 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 55.82 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM X 55.73 55.35 55.82 54.78 X
2 50.44 August Hallberg 1998 Sparta 50.44 49.37 X X X X
3 PB 38.88 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 38.88 X 38.46 33.98 X
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.90 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 15.31 15.66 15.73 15.90 15.62 15.81
2 10.84 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 10.84 10.43 X X X X
3 8.70 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X 8.24 7.61 8.49 8.70 8.17
DNS Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 13:30
Planke
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 47.89 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik 45.25 47.89 43.53 X 47.57 42.38
2 44.34 Mads Christiansen 1997 Sparta 44.34 X
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 340 350 360 370 380 390 400 410 420 430 440 450 461
1 4.50 Oliver Durafour Ballerup AK O O O XXO O XXX
2 4.00 Aske Petersen 1998 Sparta O O O O XO XXX
3 3.90 Nikolaj Graves 1998 Sparta XO O O O XO O XXX
4 3.90 Virgil Topholm Hartmann 1998 Sparta O XXO XXO XXO XXX
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.2
1 11.05 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
2 11.32 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
3 11.71 Jonas Nyvang 1997 IK Hellas
3 11.71 Andreas Schou 1998 Korsør AM
DNS Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
DNS Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 52.68 Andreas Schou 1998 Korsør AM
2 UK 54.83 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
3 PB 56.42 Kasper Jespersen 1997 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 09:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 24.34 Johan Thomsen 1997 Ballerup AK
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
DNS Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:40
1.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 49.81 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 49.81 48.23 X X 46.65 47.30
2 48.08 Frederik Riber 1997 Køge Atletik 44.31 44.32 43.35 X X 48.08
3 39.36 Nikolaj Graves 1998 Sparta X 37.28 X X 36.09 39.36
4 0.00 Martin Skaaning 1998 IK Olympia X X X X X X
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 2 at 12:10
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 12:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.27 (+1.5) Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta 5.87 (-0.5) 5.89 (-1.1) 6.14 (-1.5) 6.27 (+1.5) X 6.21 (+0.0)
2 6.15 (+0.0) Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta X X 4.71 (-1.7) 6.15 (+0.0) X
3 5.70 (+1.1) Jonas Nyvang 1997 IK Hellas 5.24 (-1.5) 5.28 (-0.4) 4.95 (-1.6) 5.70 (+1.1) 5.47 (+0.0) 5.50 (-1.4)
Drenge 18-19 år - Vægtkast - Day 2 at 13:15
12.5 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 20.70 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM X 20.70 X 20.36 20.52 X
2 PB 13.34 Martin Skaaning 1998 IK Olympia 12.63 13.34 12.57 X 13.06 X
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 165 170 175 180
1 1.75 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta O O XXO XXX
2 1.70 Villads Clausen 1998 Amager AC O XO XXX
3 1.65 Nikolaj Graves 1998 Sparta O O XXX