DMU holdfinale - drenge 12-15 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 12-15 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 61 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 72 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
3 17 Thor Wiskum 2002 Holte Atletik
4 2 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
5 36 August Winter 2001 Skive AM / Stoholm IF
6 29 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK 77
7 74 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900
8 62 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
9 30 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK 77
Drenge 12-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 44 Frederik Gade 2003 Skive AM / Stoholm IF
3 32 Patrick Blauert 2002 Silkeborg AK 77
4 1 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 81 Anton Kuhl 2001 Aarhus 1900
6 65 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
7 68 Robert Christiansen 2003 Sparta
Drenge 12-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 29 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK 77
3 38 Niclas Juel Bennedsgaard 2001 Skive AM / Stoholm IF
4 58 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
5 16 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
6 72 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
HEAT 2 / 2
2 1 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 30 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK 77
4 59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 43 Jeppe S. Espersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
Drenge 12-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 18 Benjamin Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 39 Laurits Holm Olesen 2001 Skive AM / Stoholm IF
4 24 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77
5 2 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
6 73 Anton Bisgaard 2001 Aarhus 1900
7 63 DNS Nikolaj Lysholdt Petersen 2001 Sparta
8 33 Vuc Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77
9 45 Jakob Rose-Hansen 2002 Skive AM / Stoholm IF
10 14 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
Drenge 12-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 13 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 24 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77
4 74 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900
5 7 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
6 51 Vincent Plas 2001 Sparta
7 40 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM / Stoholm IF
HEAT 2 / 2
2 52 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 48 Jonas Gregersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
4 33 Vuc Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77
5 12 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
6 3 DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
Drenge 12-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 Sebastian Suurballe 2002 Aarhus 1900
2 32 Patrick Blauert 2002 Silkeborg AK 77
3 19 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
4 66 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
5 38 Niclas Juel Bennedsgaard 2001 Skive AM / Stoholm IF
6 4 William Elmer 2002 Greve Atletik
7 46 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM / Stoholm IF
8 5 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
9 67 Sofus Lassen 2003 Sparta
Drenge 12-15 år - 3000 meter - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK 77
2 56 Cornad Lind 2001 Sparta
3 41 Jeppe Risvig 2001 Skive AM / Stoholm IF
4 15 Valdemar Solok 2001 Holte Atletik
5 6 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
6 73 Anton Bisgaard 2001 Aarhus 1900
7 47 Jeppe Brøndum Larsen 2003 Skive AM / Stoholm IF
8 86 DNS Mads Vährens 2002 Greve Atletik
9 57 Christian Lindgreen 2002 Sparta
Drenge 12-15 år - Kuglestød - Day 1 at 15:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 Oliver Kirial Olsen 2003 Skive AM / Stoholm IF
2 81 Anton Kuhl 2001 Aarhus 1900
3 3 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
4 26 Christoffer Gissel 2001 Silkeborg AK 77
5 19 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
6 64 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 65 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
8 87 Filip Francke Ravn 2004 Greve Atletik
9 31 Kristian Roed Vestergaard 2003 Silkeborg AK 77
10 46 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM / Stoholm IF
Drenge 12-15 år - 300 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 9 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
2 51 Vincent Plas 2001 Sparta
3 25 Emil Busch Bjerregård 2001 Silkeborg AK 77
4 75 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900
5 12 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
6 40 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM / Stoholm IF
HEAT 2 / 2
3 43 Jeppe S. Espersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
4 27 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK 77
5 87 Filip Francke Ravn 2004 Greve Atletik
6 53 Osadeba Isaac 2002 Sparta
Drenge 12-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
2 80 Philip Dalmose 2001 Aarhus 1900
3 60 Jacob Rosenlund 2001 Sparta
4 25 Emil Busch Bjerregård 2001 Silkeborg AK 77
5 39 Laurits Holm Olesen 2001 Skive AM / Stoholm IF
6 6 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
7 59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 31 Kristian Roed Vestergaard 2003 Silkeborg AK 77
Drenge 12-15 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 44 Frederik Gade 2003 Skive AM / Stoholm IF
2 66 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
3 80 Philip Dalmose 2001 Aarhus 1900
4 7 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 20 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 28 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg AK 77
7 37 Johannes Thorbjørn Hansen 2002 Skive AM / Stoholm IF
8 5 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
9 64 Sebastian Larsen 2001 Sparta
Drenge 12-15 år - 800 meter - Day 1 at 17:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900
2 14 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
2 21 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
3 26 Christoffer Gissel 2001 Silkeborg AK 77
3 28 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg AK 77
4 41 Jeppe Risvig 2001 Skive AM / Stoholm IF
4 42 Oliver Kirial Olsen 2003 Skive AM / Stoholm IF
5 9 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
5 85 Mads Kjær 2004 Greve Atletik
6 55 Linus Lindquist 2002 Sparta
6 54 Anders Bang 2002 Sparta
Drenge 12-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:40
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Thomas Bengtsson, Vincent Plas, Anders Hørby Madsen, Osadeba Isaac Sparta - I
2 Filip Francke Ravn, Victor Chabert, Frederik Andersson, Tobias Andersson Greve Atletik - I
3 Anton Bisgaard, Kasper Hørmann, Jeppe Ege Nielsen, Philip Dalmose Aarhus 1900 - I
4 Cami Esfandiari, Adam Bilde, Benjamin Rosenkilde, Marius Hytholm Petersen Holte Atletik - I
5 Laurits Holm Olesen, Jeppe Risvig, Ala Alfred Mikkelsen, Jonas Gregersen Skive/Stoholm - I
6 Vuc Stojanovic, Markus Kirk Kjeldsen, Oskar Vejlgård, Henrik Lykke Silkeborg AK 77 - I
HEAT 2 / 2
5 Mikkel Christoffersen, Sofus Lassen, Oswald Carstensen, Sebastian Larsen Sparta - II
6 Viktor Krejberg, Christoffer Gissel, Emil Busch Bjerregård, Kristian Roed Vestergaard Silkeborg AK 77 - II