DMU holdfinale - drenge 12-15 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 12-15 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 340 350 360
1 3.50 729 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O O O XO XXX
2 3.00 588 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 O XXO O O
3 3.00 588 Aksel Lange 2002 Greve Atletik O O XXO XXX
4 3.00 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900 O XXO XXO XXX
5 2.70 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta O O O XO XXX
6 2.50 442 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK 77 O O O XXO XO XXX
7 2.50 442 August Winter 2001 Skive AM / Stoholm IF XO O O XXO XXX
8 2.40 413 Thor Wiskum 2002 Holte Atletik O O O O O XXX
9 1.80 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK 77 O O XXX
Drenge 12-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 40.75 828 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta X X X X 36.70 40.75
2 38.59 784 Anton Kuhl 2001 Aarhus 1900 35.37 38.59 33.45 X 36.29 38.00
3 33.82 680 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik 33.82 31.65 30.97 32.54 X 29.17
4 31.86 634 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 29.91 31.86 X 31.57 25.66 30.07
5 28.30 547 Frederik Gade 2003 Skive AM / Stoholm IF 25.61 25.83 X 28.30 26.06 27.47
6 22.10 381 Patrick Blauert 2002 Silkeborg AK 77 X 22.10 21.14 20.54 20.51 20.32
7 17.15 Robert Christiansen 2003 Sparta X 13.84 16.43 16.42 X 17.15
Drenge 12-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 14.91 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
2 15.06 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK 77
3 15.19 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 15.33 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
5 15.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 16.27 Niclas Juel Bennedsgaard 2001 Skive AM / Stoholm IF
7 16.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 18.19 Jeppe S. Espersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
9 19.65 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK 77
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.0
1 14.91 868 Rasmus Vestergaard 2002 Aarhus 1900
2 15.06 846 Oskar Vejlgård 2002 Silkeborg AK 77
3 15.19 826 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
4 15.33 806 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
6 16.27 674 Niclas Juel Bennedsgaard 2001 Skive AM / Stoholm IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.7
5 15.94 719 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 16.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 18.19 Jeppe S. Espersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
9 19.65 Gustav Graff Esbensen 2001 Silkeborg AK 77
Drenge 12-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.32 (+0.0) 837 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta 6.32 (+0.0) 5.96 (+0.5) 6.32 (+0.9) X 6.01 (+0.0) 5.68 (+0.0)
2 5.67 (+0.0) 677 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77 X 5.43 (+0.0) 5.34 (+0.0) 5.41 (+0.0) 5.54 (+0.0) 5.67 (+0.0)
3 5.63 (-0.2) Vuc Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77 5.37 (-1.5) 5.29 (+0.1) 5.63 (-0.2) 5.31 (+0.1) 5.16 (+0.0) 5.25 (+0.0)
4 5.58 (+0.0) 655 Laurits Holm Olesen 2001 Skive AM / Stoholm IF 5.57 (+0.0) 5.45 (+0.0) 5.22 (+0.1) 5.11 (+0.0) 5.58 (+0.0) 5.57 (-1.5)
5 5.46 (+0.0) 626 Aksel Lange 2002 Greve Atletik 5.46 (+0.0) 4.67 (-0.1) 2.68 (+0.0) 4.27 (+0.0) 5.17 (+0.0) 5.26 (+0.0)
6 5.41 (+0.0) 614 Anton Bisgaard 2001 Aarhus 1900 5.30 (+1.3) 5.16 (+0.0) 5.31 (+1.7) 5.41 (+0.0) 5.17 (-1.1) 5.28 (+0.0)
7 4.77 (-0.8) 457 Mads Mørch 2001 Holte Atletik 4.77 (-0.8)
8 4.64 (+0.0) Benjamin Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.64 (+0.0) 4.45 (+0.0) 4.27 (+0.7) 4.18 (+0.2) 4.13 (+0.0) 4.46 (+0.0)
9 4.29 (-1.3) Jakob Rose-Hansen 2002 Skive AM / Stoholm IF 4.19 (+0.0) 4.29 (+0.0) 3.09 (+0.0) 4.29 (-1.3) 3.66 (+0.0) 4.26 (+0.0)
DNS Nikolaj Lysholdt Petersen 2001 Sparta
Drenge 12-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 11.59 Vincent Plas 2001 Sparta
2 11.82 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77
3 12.14 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 12.29 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 12.35 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM / Stoholm IF
6 12.41 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
7 12.61 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900
8 12.65 Vuc Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77
9 12.77 Jonas Gregersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
10 12.84 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.7
1 11.59 881 Vincent Plas 2001 Sparta
2 11.82 826 Henrik Lykke 2003 Silkeborg AK 77
4 12.29 720 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
5 12.35 707 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM / Stoholm IF
6 12.41 694 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
7 12.61 651 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.0
3 12.14 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
8 12.65 Vuc Stojanovic 2001 Silkeborg AK 77
9 12.77 Jonas Gregersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
10 12.84 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
DNS Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
Drenge 12-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:45
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 52.78 797 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 46.19 52.78 48.39 51.58 50.84 48.98
2 41.24 602 Sebastian Suurballe 2002 Aarhus 1900 38.73 37.64 36.34 37.61 37.27 41.24
3 39.16 564 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta 39.16 32.82 X X X X
4 37.00 523 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM / Stoholm IF 33.25 37.00 32.70 34.24 33.55 33.61
5 36.66 517 Patrick Blauert 2002 Silkeborg AK 77 33.87 35.60 34.40 34.00 36.66 32.56
6 33.71 Sofus Lassen 2003 Sparta 29.64 28.46 31.17 X 33.67 33.71
7 32.60 Niclas Juel Bennedsgaard 2001 Skive AM / Stoholm IF 32.60 X 28.93 32.42 32.37 X
8 31.60 418 William Elmer 2002 Greve Atletik 30.94 X 28.57 31.60 X 30.07
9 30.07 Victor Chabert 2002 Greve Atletik 25.85 24.75 30.07 29.69 28.96 29.79
Drenge 12-15 år - 3000 meter - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 9.04.65 895 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK 77
2 9.24.78 803 Jeppe Risvig 2001 Skive AM / Stoholm IF
3 9.33.59 764 Valdemar Solok 2001 Holte Atletik
4 9.34.31 761 Christian Lindgreen 2002 Sparta
5 9.50.98 690 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
6 9.56.74 Cornad Lind 2001 Sparta
7 11.51.48 286 Anton Bisgaard 2001 Aarhus 1900
8 12.31.53 Jeppe Brøndum Larsen 2003 Skive AM / Stoholm IF
DNS Mads Vährens 2002 Greve Atletik
Drenge 12-15 år - Kuglestød - Day 1 at 15:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.86 920 Sebastian Larsen 2001 Sparta 13.45 13.86 13.81 14.86 14.38 X
2 13.79 854 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 12.93 12.84 X 13.79 13.35 13.59
3 13.14 812 Anton Kuhl 2001 Aarhus 1900 11.96 11.06 13.14 13.00 X X
4 11.47 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 11.23 11.47 10.68 10.99 11.02 10.84
5 9.57 550 Christoffer Gissel 2001 Silkeborg AK 77 8.82 9.21 8.81 9.09 9.57 8.99
6 8.87 Kristian Roed Vestergaard 2003 Silkeborg AK 77 8.32 8.08 X 8.47 8.87 X
7 8.51 462 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM / Stoholm IF 8.14 8.51 8.48 8.24 7.31 7.81
8 7.62 Oliver Kirial Olsen 2003 Skive AM / Stoholm IF 7.60 7.16 6.86 6.44 7.62 7.17
9 6.96 327 Filip Francke Ravn 2004 Greve Atletik 6.55 6.87 6.96 6.79 6.92 6.48
10 0.00 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik X X X X X X
Drenge 12-15 år - 300 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 36.57 Vincent Plas 2001 Sparta
2 38.11 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900
3 38.95 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK 77
4 40.08 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 40.31 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM / Stoholm IF
6 41.43 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
7 42.82 Jeppe S. Espersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
8 44.24 Emil Busch Bjerregård 2001 Silkeborg AK 77
9 47.84 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
10 51.86 Filip Francke Ravn 2004 Greve Atletik
HEAT 1 / 2
1 36.57 1011 Vincent Plas 2001 Sparta
2 38.11 896 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900
5 40.31 743 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM / Stoholm IF
6 41.43 671 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
8 44.24 Emil Busch Bjerregård 2001 Silkeborg AK 77
9 47.84 332 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
3 38.95 836 Markus Kirk Kjeldsen 2001 Silkeborg AK 77
4 40.08 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 42.82 Jeppe S. Espersen 2001 Skive AM / Stoholm IF
10 51.86 Filip Francke Ravn 2004 Greve Atletik
Drenge 12-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 140 145 150 155 158 161 164 167 170 173 176 179 182 185
1 1.82 843 Philip Dalmose 2001 Aarhus 1900 O O O XO O O O XXX
2 1.76 782 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik O O O XO XXO XXX
3 1.73 752 Jacob Rosenlund 2001 Sparta O XO O O XXO XO XXX
4 1.70 720 Laurits Holm Olesen 2001 Skive AM / Stoholm IF O O O O XO XO XXO XXX
5 1.67 689 Kristian Roed Vestergaard 2003 Silkeborg AK 77 O XO O O XO XO XXX
6 1.55 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XXO XXO XXX
7 1.50 Emil Busch Bjerregård 2001 Silkeborg AK 77 O O XO XXX
8 1.45 446 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik O XO XXX
Drenge 12-15 år - Diskoskast - Day 1 at 16:30
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.56 936 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta 38.15 44.47 43.90 46.56 38.54 43.94
2 40.12 Sebastian Larsen 2001 Sparta X 40.12 X X X X
3 38.75 788 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik 32.70 38.75 X 37.47 X X
4 33.91 682 Philip Dalmose 2001 Aarhus 1900 33.91
5 30.98 613 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik 30.98 29.95 26.32 X 29.01 28.74
6 25.26 468 Frederik Gade 2003 Skive AM / Stoholm IF X 19.98 X 20.46 25.26 X
7 20.00 321 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg AK 77 X 19.03 X 20.00 17.63 X
8 19.19 Victor Chabert 2002 Greve Atletik 19.19 X 17.60 X X X
9 17.51 Johannes Thorbjørn Hansen 2002 Skive AM / Stoholm IF X 15.67 16.79 17.00 17.51 17.48
Drenge 12-15 år - 800 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
1 2.04.26 820 Jeppe Risvig 2001 Skive AM / Stoholm IF
2 2.04.90 806 Linus Lindquist 2002 Sparta
3 2.05.46 Anders Bang 2002 Sparta
4 2.09.72 702 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900
5 2.10.28 691 Christoffer Gissel 2001 Silkeborg AK 77
6 2.16.42 571 Mads Mørch 2001 Holte Atletik
7 2.20.57 Christian Pilehave 2001 Holte Atletik
8 2.24.87 Viktor Krejberg 2002 Silkeborg AK 77
9 2.32.93 307 Victor T. Jørgensen 2004 Greve Atletik
10 2.36.43 Oliver Kirial Olsen 2003 Skive AM / Stoholm IF
DNF Mads Kjær 2004 Greve Atletik
Drenge 12-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:40
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
SUMMARY
1 46.61 Sparta - I Sparta
2 46.65 Aarhus 1900 - I Aarhus 1900
3 47.38 Silkeborg AK 77 - I Silkeborg AK 77
4 47.52 Skive/Stoholm - I Skive AM / Stoholm IF
5 49.09 Holte Atletik - I Holte Atletik
6 52.15 Silkeborg AK 77 - II Silkeborg AK 77
7 52.34 Greve Atletik - I Greve Atletik
HEAT 1 / 2
1 46.61 974 Thomas Bengtsson, Vincent Plas, Anders Hørby Madsen, Osadeba Isaac Sparta - I
2 46.65 972 Anton Bisgaard, Kasper Hørmann, Jeppe Ege Nielsen, Philip Dalmose Aarhus 1900 - I
3 47.38 931 Vuc Stojanovic, Markus Kirk Kjeldsen, Oskar Vejlgård, Henrik Lykke Silkeborg AK 77 - I
4 47.52 923 Laurits Holm Olesen, Jeppe Risvig, Ala Alfred Mikkelsen, Jonas Gregersen Skive/Stoholm - I
5 49.09 838 Cami Esfandiari, Adam Bilde, Benjamin Rosenkilde, Marius Hytholm Petersen Holte Atletik - I
7 52.34 676 Filip Francke Ravn, Victor Chabert, Frederik Andersson, Tobias Andersson Greve Atletik - I
HEAT 2 / 2
6 52.15 Viktor Krejberg, Christoffer Gissel, Emil Busch Bjerregård, Kristian Roed Vestergaard Silkeborg AK 77 - II
DQ Mikkel Christoffersen, Sofus Lassen, Oswald Carstensen, Sebastian Larsen Sparta - II