Copenhagen Open • 2016 Jun 11 - Jun 12 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.6
1 Q 13.22 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 13.52 Alberte Jakobsen 2001 Hvidovre AM
3 14.23 Esther Arce 2002 Amager AC
4 14.29 Emma Ekberg 2001 SWE - Klippans FK
5 14.73 Regitze Friis 2002 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.9
1 Q 13.24 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
2 13.44 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 13.63 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør Atletik
4 PB 14.07 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 14.48 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
6 15.40 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.6
1 Q 13.17 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
2 13.35 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
3 13.73 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 PB 14.01 Vibha Soren 2001 Københavns IF
5 14.39 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
HEAT 4 / 4 - Wind: -0.4
1 Q 13.04 Maja Kronkvist 2002 SWE - Klippans FK
2 q 13.19 Viktoria Dommer 2001 Sparta
3 PB q 13.27 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 PB 13.78 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
5 13.96 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 14.19 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
Piger 12 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 Q 10.87 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 q 11.94 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
3 q 12.70 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
4 q 14.21 Ida Marie-Skøtt Nielsen 2004 HG ATM
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.0
1 PB Q 10.58 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 10.59 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
3 16.77 Rim Chanada 2004 Glostrup IC
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.65 (+3.0) Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 5.45 (+2.5) 5.46 (+0.6) 5.65 (+3.0) 5.21 (+0.0) 5.35 (+0.0) 5.56 (-0.4)
2 5.14 (+1.7) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 5.14 (+1.7) 4.99 (+1.0) 4.56 (+1.8) 4.52 (-1.9) 4.78 (+0.8) X
3 5.00 (+0.0) Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 4.85 (+0.0) 4.93 (+1.6) 5.00 (+0.0) 4.60 (-1.9) 4.79 (+0.9) 4.92 (+0.4)
4 4.84 (+0.0) Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF X 4.83 (+0.0) 4.78 (+1.5) 4.69 (+0.1) 4.79 (+1.7) 4.84 (+0.0)
5 4.42 (+0.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.32 (+1.0) 4.33 (+3.1) 4.41 (+0.7) X 4.42 (+0.0) 4.17 (+0.7)
6 4.37 (+0.0) Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC 4.00 (+1.2) 4.36 (+2.8) 4.28 (+1.1) 4.37 (+0.0) 4.28 (+1.0) 3.72 (+1.8)
7 4.35 (+0.0) Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC 4.35 (+0.0) 3.34 (+0.0) 4.35 (+1.0) 4.20 (+0.0) X 4.22 (+0.0)
8 4.24 (+2.1) Alex Martinez Nielsen 2003 Glostrup IC X 4.21 (+0.0) 4.24 (+2.1) 3.86 (+0.0) 3.70 (+0.9) 4.17 (+0.0)
9 PB 3.89 (+0.0) Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF 3.89 (+0.0) 3.71 (+0.0) 3.55 (+1.7)
10 3.55 (+1.0) Aland Ali Ahmad 2003 Køge Atletik 3.34 (+2.6) 3.55 (+1.0) 3.26 (+0.6)
DNS William Somnath Bose 2003 Glostrup IC
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.68 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 10.18 10.15 10.68 10.00 9.34 9.32
2 10.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta 10.16 X X 10.15 10.57 10.42
3 9.31 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 7.86 8.61 9.31 8.60 X 8.79
4 9.27 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 8.58 8.45 9.27 8.54 8.71 8.84
5 9.23 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta X 9.23 7.47 9.10 7.77 X
6 8.57 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta 7.79 8.22 7.87 7.21 8.57 8.19
7 8.46 Louise Barrett 2004 Stoholm IF 8.46 6.75 7.58 8.08 X 7.86
8 8.34 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 7.82 7.89 8.07 7.96 8.34 8.02
9 7.93 Vanessa Kluge 2003 GER - LG Flensburg 7.89 7.93 7.51
10 7.93 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 7.19 6.91 7.93
11 7.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 7.00 7.72 7.87
12 7.61 Manon Blicher Danielsen 2003 Hvidovre AM 7.30 7.44 7.61
13 7.45 Nanna Schaldemose 2004 Sparta 7.45 6.68 6.68
14 6.93 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas 6.73 6.93 6.66
15 PB 6.58 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik 6.58 6.19 X
16 5.96 Krista Husum Bak-Jensen 2004 Amager AC 5.33 5.37 5.96
17 0.00 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF X X X
DNS Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:10
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 9.76 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.43 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 PB q 12.19 Amalie Boeck 2033 Frederiksberg IF
4 PB 13.70 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 PB Q 9.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.56 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 q 10.64 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 12.46 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
5 12.74 Krista Husum Bak-Jensen 2004 Amager AC
Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.5
1 Q 12.88 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 13.21 Ellen Friborg 2000 Bagsværd Atletik Club
3 PB q 13.41 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 q 14.46 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
DNS Gerda Kazakeviciute 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.3
1 Q 13.34 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
2 q 14.31 Moa Eberhardt 2000 SWE - Klippans FK
3 15.49 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
Piger 8-9 år - Højdespring - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 81 86 91 101 104
1 1.01 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd Atletik Club O XXO O XXO XXX
2 0.86 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas XXO XXO XXX
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 91 96 101 106 124 127 130
1 1.27 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM XO XXO XXX
2 1.06 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club O XO
3 1.01 Karoline Nygaard 2005 Hvidovre AM XO XO O XXX
DNS Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
DNS Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 12.06 Vincent Plas 2001 Sparta
2 PB 12.32 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 12.81 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
4 13.00 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
5 PB 13.46 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
6 13.51 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 1 at 10:30
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.6
1 Q 12.59 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 253 q 15.26 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
3 255 15.26 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
4 18.04 Regitze Friis 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 Q 13.02 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
2 q 13.04 Hanna Kovacevic 2001 SWE - Klippans FK
3 q 13.32 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 q 15.17 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.5
1 Q 11.45 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 PB q 11.45 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 12.13 Christian Cornelius 2000 Sparta
4 12.39 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
5 12.89 Mikkel Rudy Pasion Mathie 2000 Hvidovre AM
6 13.26 Hampus Nordstedt-Kjell 2000 SWE - Klippans FK
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.8
1 Q 11.50 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 q 11.50 Raymond Mpanga 1999 SWE - Malmö AI
3 q 11.72 Hampus Lilja 2000 SWE - Klippans FK
4 12.10 Anton Mjöbeck 2000 IK Hellas
5 12.22 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
DNS Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.4
1 Q 11.23 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 11.79 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 12.25 Rasmus Arklint 1999 IK Hellas
4 12.37 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
5 PB 12.86 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 PB 10.54 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 10.62 Amanda Sondrup Henriques 2004 AK Holstebro
3 10.63 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 12.56 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 12.72 Mathilde Andersen 2004 Greve Atletik
6 13.47 Ida Marie-Skøtt Nielsen 2004 HG ATM
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 10:45
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.7
1 9.70 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 =PB 10.18 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 10.23 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 10.36 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
5 10.56 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 PB 12.15 Amalie Boeck 2033 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.4
1 11.27 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 PB 11.34 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 11.82 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 PB 11.98 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 13.13 Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik
6 14.04 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.4
1 Q 10.76 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
2 q 10.93 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 PB q 12.05 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
DNS Alex Martinez Nielsen 2003 Glostrup IC
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.9
1 Q 10.89 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
2 q 11.27 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 11.87 Aland Ali Ahmad 2003 Køge Atletik
4 12.33 Robert Christiansen 2003 Sparta
DNS William Somnath Bose 2003 Glostrup IC
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.8
1 10.53 Loke Elias Sommer 2005 GER - LG Flensburg
2 PB 11.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 11.42 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 12.71 Oliver Zierke 2005 GER - LG Flensburg
5 12.75 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
6 13.20 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.46 (+0.0) Lance Christian Aabo 2006 HG ATM 4.46 (+0.0) 4.34 (-0.7) 4.21 (+0.4) 4.24 (+0.8) 4.34 (+1.7) 4.14 (+0.9)
2 3.63 (+0.1) Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 3.63 (+1.1) X 3.42 (-1.7) 3.57 (+0.6) 3.47 (+0.9) 3.63 (+0.1)
3 3.57 (-1.4) Thomas Malis 2006 Bagsværd Atletik Club 3.47 (+0.0) 3.19 (+0.0) 3.57 (-1.4) 3.33 (+0.0) X 3.40 (+0.8)
4 3.55 (+0.0) Daniel Lund 2006 Amager AC 3.55 (+0.0) 3.47 (+0.8) 3.31 (-0.2) 3.41 (+0.0) 3.42 (+1.0) X
5 3.30 (+0.0) Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 3.13 (+0.4) 3.13 (+0.0) 3.03 (+0.0) 3.05 (-0.3) 3.30 (+0.0) 3.28 (+0.0)
6 3.11 (+0.5) Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 2.95 (-1.9) 2.94 (-1.2) X 3.11 (+0.5) 3.10 (+0.0) 3.01 (+2.5)
7 3.07 (-0.5) Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM 3.07 (-0.5) 3.01 (-2.2) 3.02 (-1.1) 2.62 (+0.8) 2.60 (+0.1) 2.99 (+1.4)
8 2.93 (-1.0) Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM 2.78 (+0.5) 2.76 (+0.0) 2.93 (-1.0) 2.60 (+0.0) 2.87 (+0.3) X
9 2.72 (+0.0) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør Atletik 2.72 (+0.0) 2.55 (+0.1) 2.35 (+0.0)
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 11:05
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 12.27 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
2 12.41 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
3 12.94 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
4 13.57 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 15.65 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 Q 11.26 Iben Christrup 2004 SWE - Malmö AI
2 PB q 12.13 Ida Marie-Skøtt Nielsen 2004 HG ATM
3 12.20 Betty Marie R Jensen 2004 Sparta
4 12.32 Annika Vinther 2004 Helsingør Atletik
5 12.61 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 13.81 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 PB Q 11.40 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 11.58 Astrid B. Nilsson 2004 Bagsværd Atletik Club
3 q 12.02 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
4 q 12.08 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
5 12.39 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 15.53 Rim Chanada 2004 Glostrup IC
Drenge 13 år - Spydkast - Day 1 at 11:10
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 45.75 Max Andersson 2003 SWE - Eslövs AI 42.85 45.75 43.30 41.37 44.08 41.99
2 36.67 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC 28.44 30.19 26.27 34.22 33.63 36.67
3 31.56 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC 27.86 31.56 27.12 X 23.43 29.30
4 29.87 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 29.87 27.08 29.60
5 28.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik 27.88 27.19 28.88 26.12 26.14 26.66
6 PB 26.78 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 25.77 26.78 20.60 25.52 X X
7 PB 26.40 William Elsner 2003 Københavns IF 21.86 26.40 25.46 23.16 18.99 20.19
8 26.24 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas 25.95 23.95 24.33 26.24 23.12 22.61
9 25.49 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 25.49 24.36 19.88
10 PB 24.76 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 23.82 24.76 24.18
11 19.26 Robert Christiansen 2003 Sparta 9.44 X 19.26
12 PB 15.72 Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF 13.48 15.72 X
13 14.74 Neloo Falck 2003 Københavns IF 11.30 14.20 14.74
DNS Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.05 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik 4.48 5.05 4.61 4.36 4.99 X
2 PB 4.92 Sophia Bonde 2007 Københavns IF 4.41 4.92 4.61 4.51 4.09 3.80
DNS Alberte Elisabeth Bergenh 2007 IK Hellas
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.58 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 7.12 7.58 X 6.93 7.24 6.63
2 6.27 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF 6.22 5.87 6.27 6.22 5.58 5.33
3 6.06 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 5.57 5.68 5.93 5.80 4.90 6.06
4 6.03 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK 5.52 6.03 5.85 5.80 5.49 5.41
5 5.69 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 4.98 4.78 5.25 5.67 5.10 5.69
6 5.66 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik Delta 5.43 4.97 5.66 4.73 4.75 5.38
7 5.33 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 5.33 5.22 4.15 4.07 5.03 5.14
8 5.00 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 4.41 4.76 4.96 4.15 4.99 5.00
9 4.36 Victoria Jensen 2006 Amager AC 3.52 4.36 3.68 3.85 3.73 3.84
10 4.31 Emilie Jæger 2006 IK Hellas 4.14 3.95 3.81 4.14 X 4.31
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 11:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 7.71 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 6.30 7.71 6.93 6.19 7.36 X
2 6.50 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 6.01 5.88 5.89 6.50 6.05 5.29
3 6.21 Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM 5.54 5.66 5.97 6.08 6.21
4 3.90 Karoline Nygaard 2005 Hvidovre AM 3.69 3.75 3.90 3.08 3.66 3.69
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
1 Q 11.78 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
2 12.19 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
3 12.37 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 12.59 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
5 PB 12.60 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
DNS Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.9
1 Q 11.09 Framke Persson 2003 SWE - IFK Lund
2 q 11.72 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 12.19 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
4 12.55 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
5 12.58 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.5
1 PB Q 11.39 Friderike Limberg 2003 GER - LG Flensburg
2 q 11.56 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 q 11.87 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.74 Cecilia Grüner-Nielsen 2003 Københavns IF
5 PB 12.83 Mona Jordan 2003 Københavns IF
DNS Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 12.38 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 12.58 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
3 13.32 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 14.68 Andrea Øbro Jacobsen 2001 Frederiksberg IF
5 20.02 Hanna Kovacevic 2001 SWE - Klippans FK
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 11:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 12.43 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 13.60 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
3 13.63 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 PB 14.20 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
5 16.29 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 182 202 222 242 252 262 272 282 292 302 312 322 332
1 3.22 Nicola Malling 2001 Sparta O O O XO O O XXX
2 2.62 Klara Loessl 2002 Ballerup AK XO O XXX
3 2.62 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O XXO XXO XXX
4 2.22 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta O O O XXX
5 2.02 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød O XXX
6 2.02 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club XO O XXX
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 202 222 242 252 282 292 302 312 322 332
1 3.22 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O XO O XXX
2 3.22 Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik XO O XO O XXO XXX
3 3.12 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta O O O XXO XXX
4 2.42 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta O O XXX
5 2.42 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik O O XO XXX
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør Atletik
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.2
1 Q 6.80 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 7.77 Sidra Chihada 2007 Glostrup IC
3 PB q 8.22 Isabella Bonde 2008 Københavns IF
DNS Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.5
1 Q 6.59 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 PB q 7.03 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
3 q 7.11 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd Atletik Club
DNS Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.3
1 11.11 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 11.41 Raymond Mpanga 1999 SWE - Malmö AI
3 11.52 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 PB 11.58 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 11.61 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 11.75 Hampus Lilja 2000 SWE - Klippans FK
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.0
1 Q 6.67 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 PB 7.16 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
3 PB 7.19 Marvin Jensen 2007 Københavns IF
4 8.08 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik
5 8.30 Magnus Vielsøe-Nielsen 2008 HG ATM
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.9
1 Q 6.77 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
2 q 6.94 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 PB 8.05 Linus Juhl 2007 Københavns IF
4 8.45 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.3
1 Q 6.72 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 q 6.97 Victor Riddervold 2007 Greve Atletik
3 q 7.01 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
4 PB 7.06 Matteo Battain 2007 Københavns IF
5 PB 7.65 Hjalte-Johannes Kronborg 2008 Københavns IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 11.33 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
2 11.56 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd Atletik Club
3 PB 11.58 Jakob H. Andersen 1997 HG ATM
4 11.67 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
5 12.27 Asger Østerbry 1997 Greve Atletik
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.3
1 12.90 Maja Kronkvist 2002 SWE - Klippans FK
2 12.94 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 13.12 Viktoria Dommer 2001 Sparta
4 PB 13.31 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 13.47 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
6 13.58 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 Q 9.34 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK
2 q 10.04 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
3 q 10.39 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
4 10.70 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club
5 11.14 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.6
1 Q 9.94 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
2 q 10.33 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
3 q 10.69 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
4 10.86 Julie Christensen 2006 Helsingør Atletik
5 11.08 Anna Loa Stenbøg 2006 Københavns IF
6 11.41 Victoria Jensen 2006 Amager AC
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.2
1 12.93 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 13.24 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 PB 13.41 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 13.49 Ellen Friborg 2000 Bagsværd Atletik Club
5 14.15 Moa Eberhardt 2000 SWE - Klippans FK
DNS Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.9
1 Q 9.67 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
2 q 9.79 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 12.17 Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC
DNS Caroline Vilstrup 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -4.1
1 Q 9.58 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 q 9.75 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
3 q 10.21 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
4 q 10.29 Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 13.29 Cecilie Bønnelycke 1997 Hvidovre AM
2 14.35 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
DNS Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 12:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.04 (-2.2) Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.78 (-0.4) 4.00 (+0.0) 4.04 (-2.2) 3.78 (-0.3) 3.67 (+0.0) 3.99 (+0.8)
2 3.77 (-0.7) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas 3.77 (-0.7) 3.75 (-1.1) 3.52 (-0.9) 3.66 (-2.1) 3.65 (+0.2) 3.60 (-1.1)
3 3.75 (+0.0) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.75 (+0.0) 3.74 (-0.8) 2.89 (-1.9) 3.60 (-1.2) X 2.78 (+0.0)
4 3.74 (-1.2) Bram Persson 2007 SWE - IFK Lund 3.53 (+0.0) 3.63 (-1.5) 3.37 (-1.7) 3.18 (+0.0) X 3.74 (-1.2)
5 3.69 (-1.4) Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club 3.44 (-1.4) 3.54 (-1.5) 3.60 (-2.0) 3.60 (+0.0) 3.69 (-1.4) 3.66 (+0.0)
6 3.67 (+0.1) Oliver N'diaye 2007 IK Hellas 3.67 (+0.1) 3.53 (-3.0) 3.38 (-2.1) 3.49 (-0.3) 3.33 (+0.0) 3.33 (-2.3)
7 3.20 (-1.4) Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC 3.20 (-1.0) 3.20 (-1.4) 2.97 (-3.7) 3.20 (+0.0) X 3.11 (+0.1)
8 3.20 (-1.4) Victor Riddervold 2007 Greve Atletik 2.94 (-1.9) 3.09 (-1.9) 3.19 (-1.8) 3.12 (+0.0) X 3.20 (-1.4)
9 3.06 (-1.7) Matteo Battain 2007 Københavns IF 3.06 (-1.7) 2.93 (-1.7) 2.90 (-2.0)
10 PB 3.04 (+0.0) Jonathan Mansfeldt 2007 Københavns IF 3.04 (+0.0) 2.93 (-2.4) 2.75 (-2.1)
11 2.94 (+0.2) Marvin Jensen 2007 Københavns IF 2.94 (+0.2) 2.75 (-2.9) 2.78 (-3.2)
12 2.92 (-1.9) Hector Wielechowski 2007 Københavns IF 2.92 (-1.9) 2.75 (-2.1) 2.91 (-2.0)
13 2.51 (-0.1) Hjalte-Johannes Kronborg 2008 Københavns IF 2.43 (-2.4) 2.48 (-2.2) 2.51 (-0.1)
14 2.42 (-1.5) Linus Juhl 2007 Københavns IF 2.42 (-1.5) 2.39 (-1.0) 2.31 (-2.3)
15 2.41 (-2.8) Mikkel Drage 2008 Greve Atletik 2.31 (-1.1) 2.41 (-2.8) 2.14 (-1.5)
16 2.34 (-1.4) Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas 2.04 (-1.9) 1.99 (-2.8) 2.34 (-1.4)
17 2.03 (-1.3) Magnus Vielsøe-Nielsen 2008 HG ATM 2.03 (-1.3) 1.81 (-1.7) 1.79 (-2.7)
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.9
1 Q 9.31 Loke Elias Sommer 2005 GER - LG Flensburg
2 q 9.39 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
3 q 9.64 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
4 9.84 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 10.60 Oliver Zierke 2005 GER - LG Flensburg
HEAT 2 / 2 - Wind: -3.6
1 Q 9.37 Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg
2 q 9.47 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 =PB q 9.73 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM
4 10.63 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:10
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.9
1 16.10 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 PB 18.09 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 91 96 101 106 111 116 121 124 127 130 133 136
1 1.33 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O O O XO XXO XXX
2 1.30 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O XO O XO XXX
3 1.21 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK O O XXX
4 1.06 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF O O O O XXX
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 101 106 111 116 121 124 127 130 133 136 139 142 145 148 151 154 157
1 1.54 Flora Chalmer 2003 Sparta XO O O O XO XO XXX
2 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O XXO XXO XXX
3 1.36 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club O O O O O O XXX
4 1.30 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC O O XO XXO XXX
5 1.21 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O O XXO XXX
5 PB 1.21 Amalie Boeck 2033 Frederiksberg IF O O XXO XXX
7 1.16 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF O O O XO XXX
8 1.11 Mona Jordan 2003 Københavns IF XO XXX
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 6.64 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 6.88 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
3 7.13 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 PB 7.24 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
5 PB 8.31 Isabella Bonde 2008 Københavns IF
DNS Sidra Chihada 2007 Glostrup IC
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.0
1 6.64 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 6.67 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 6.73 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
4 6.91 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 7.02 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
6 7.12 Victor Riddervold 2007 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:20
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.3
1 14.92 Kathrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 17.37 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 17.41 Sarah Bahat 1999 Århus 1900
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:20
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.3
1 16.01 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 16.96 Cecilie Bønnelycke 1997 Hvidovre AM
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 12:20
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 24.37 Christian Veselinovski 2004 Sparta 22.85 22.85 24.37 X X X
2 24.14 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 23.55 X 24.14 22.91 21.31 21.17
3 21.98 Nikolai Christensen 2004 Helsingør Atletik 16.01 21.98 18.44 17.08 21.28 19.37
4 20.86 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 19.95 20.86 16.88 18.07 18.53 18.70
5 19.12 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 18.66 17.37 19.12 X X X
6 17.14 Thorge Cordes 2005 GER - LG Flensburg 16.25 X 14.63 16.36 X 17.14
7 16.43 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM X 13.35 12.88 14.19 14.65 16.43
8 16.36 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik X X 16.36 15.14 13.67 14.75
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 12:20
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 45.96 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 43.74 40.25 39.68 39.54 45.96 41.00
2 41.17 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta X X X 41.17 39.25 40.94
3 25.44 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd Atletik Club 25.44 X 23.55 21.18 20.50 X
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 9.47 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK
2 10.08 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 10.31 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
4 10.60 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 11.04 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 9.26 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
2 10.64 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
3 10.65 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
4 12.24 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør Atletik
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 12:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 14.61 Mathilde Heltbech 1995 Helsingør Atletik
2 16.07 Filippa Fernström 1998 SWE - Malmö AI
3 16.50 Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG
4 17.33 Marie Louise levy 1979 Hvidovre AM
DNF Elin Nossmy 1996 SWE - Malmö AI
DNF Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Piger 11 år - Diskoskast - Day 1 at 12:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.50 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK 11.70 X 15.50 14.84 12.01 13.81
2 13.21 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 10.81 11.18 13.21 11.92 12.19 12.27
3 9.95 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 9.25 9.57 9.95 9.63 8.83 9.06
Piger 13 år - Diskoskast - Day 1 at 12:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.24 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 22.70 24.71 21.93 26.24 25.95 X
2 23.07 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 23.07 22.95 22.22 22.25 17.81 22.68
3 22.31 Friderike Limberg 2003 GER - LG Flensburg X 22.31 22.00 19.53 20.21 21.61
4 17.29 Vanessa Kluge 2003 GER - LG Flensburg 15.26 16.57 17.29 14.36 X X
5 15.31 Manon Blicher Danielsen 2003 Hvidovre AM 15.31 8.21 X 13.45 11.02 10.14
6 13.05 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas 12.43 X X X X 13.05
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.0
1 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 9.60 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 9.63 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
4 9.65 Caroline Jørgensen 2005 Amager AC
5 10.04 Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM
6 10.18 Daniella Truberg Jensen 2005 Køge Atletik
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 PB 9.17 Loke Elias Sommer 2005 GER - LG Flensburg
2 9.21 Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg
3 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 9.57 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
5 PB 9.61 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM
6 9.66 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:40
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.9
1 14.32 Joel Bengtsson 1999 SWE - IFK Helsingborg
2 15.33 Emil Frænde 2000 Sparta
3 15.99 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 12:45
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 16.97 Villads Clausen 1998 Amager AC
DNS Mathias Mørk 1997 Helsingør Atletik
DNS Elias Engström 1998 SWE - FIK Färjestaden
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 12:45
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 14.85 Charles Mitala 1996 SWE - Malmö AI
2 15.94 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
DNS Thomas Riley 1985 GBR - Manx Harriers
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 11.38 Iben Christrup 2004 SWE - Malmö AI
2 11.47 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 11.68 Astrid B. Nilsson 2004 Bagsværd Atletik Club
4 12.20 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
5 PB 12.20 Ida Marie-Skøtt Nielsen 2004 HG ATM
6 12.24 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
Piger 13 år - 80 meter - Day 1 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 11.22 Framke Persson 2003 SWE - IFK Lund
2 11.62 Friderike Limberg 2003 GER - LG Flensburg
3 11.73 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 11.74 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 12.02 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik Delta
6 12.26 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 10.89 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
2 11.04 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 11.41 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 12.18 Aland Ali Ahmad 2003 Køge Atletik
DNS Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
DNS Mads Emil Svensson 2003 Københavns IF
Piger 12 år - Trespring - Day 1 at 13:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.28 (+0.0) Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 8.36 (+0.0) 8.91 (-1.8) 9.00 (-0.3) 9.28 (+0.0) 9.07 (+0.0) 9.07 (-2.7)
2 8.37 (-0.1) Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF 8.00 (-2.7) 8.20 (-2.2) 8.30 (-0.1) 8.37 (-0.1) 8.25 (+0.0) X
DNS Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Piger 13 år - Trespring - Day 1 at 13:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 PB 10.53 (+0.0) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 10.16 (+0.0) 10.18 (-1.2) 10.53 (+0.0)
2 0.00 (+0.0) Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 13:20
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 9.53 (-2.2) Vibha Soren 2001 Københavns IF 9.06 (+0.0) 9.32 (+0.0) 9.15 (-0.6) 9.10 (+0.0) 9.53 (-2.2) X
Piger 8-9 år - 4 x 40 m stafet - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 27.63 Inrid Vølund, Mille Kisbye Bodeholt, Celine Frisch Erichsen, Freja Isabel Knudsen BAC P9
Drenge 8-9 år - 4 x 40 m stafet - Day 1 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 27.42 Jonathan Mansfeldt, Matteo Battain, Marvin Jensen, Kevin Jensen KIF D9 Hold 1
2 29.38 Mikkel Nielsen, Albert Lysemose Nielsen, Oliver N'diaye, August Bøg Ekholm IK Hellas D9
3 29.78 Hjalte-Johannes Kronborg, Linus Juhl, Hector Wielechowski, 385 KIF D9 Hold 2
Piger 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 40.86 Nicoline Skovsted, Mathilde Ugleholt Hansen, Karoline Nygaard, 296 Hvidovre AM P11
DNS BAC P11
Drenge 11 år - 4 x 60 m stafet - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 36.90 Frida Uhrskov, Gustav Valdemar Knudsen, Helsingør Atletik Kvinder, Helsingør Atletik P15 LG Flensburg D11
2 38.15 Ole Hornbæk, Erik Lange Dons, Kasper Birk, Malte Wolfgang Sassersen Hvidovre AM D11
DNS Thor Knudsen, Oliver Mikkelsen, Thomas Malis, Tais Palmberg nordhald BAC D11
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:35
700 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 51.44 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 51.44 49.10 X X 48.27 X
2 50.48 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK 46.88 X 49.09 50.48 X 46.60
3 44.43 Christian Cornelius 2000 Sparta X 41.57 44.43 43.31 X X
4 42.89 Hampus Nordstedt-Kjell 2000 SWE - Klippans FK 42.89 41.62 X X X 40.29
5 37.03 Asbjørn Wahlers 2000 Glostrup IC 37.03 X 32.94 X X X
6 32.70 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club 31.59 32.07 X X 31.22 32.70
Drenge 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 13:35
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 59.51 Mads Christiansen 1997 Sparta 56.76 59.51 52.54 54.56 53.72 X
2 49.47 Steffen Sjørslev 1997 Greve Atletik 49.47 48.08 47.52 46.61 X -
3 PB 45.52 Valdemar Svejstrup 1997 Holte Atletik X 45.52 X 43.34 X 41.62
Mænd senior - Spydkast - Day 1 at 13:35
800 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 64.21 Mikkel Bach Garbrecht 1996 Aabenraa IG 61.38 60.54 64.21 62.62 59.70 59.76
2 52.56 Michael Nielsen 1966 Ballerup AK 51.08 52.04 50.03 52.56 X 51.25
3 43.69 René Nybo 1961 Glostrup IC 41.74 43.69 X 42.88 43.19 X
Drenge 11 år - Hammerkast - Day 1 at 13:40
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 18.16 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 15.00 X 18.16 16.27 18.07 17.65
2 17.17 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 15.95 X X X 17.17 16.16
Drenge 13 år - Hammerkast - Day 1 at 13:40
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.77 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 39.44 42.39 42.77 X 40.84 40.78
2 16.82 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 13.73 15.58 16.34 16.82 15.87 15.35
3 16.40 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 15.34 16.40 X 15.97 13.23 15.84
4 16.31 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas 14.78 15.84 X 12.42 16.31 14.32
5 12.41 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 10.23 12.41 11.11 - - X
DNS William Somnath Bose 2003 Glostrup IC
Piger 13 år - 4 x 80 m stafet - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 48.23 Maja Fuglsang Jensen, Maria Brorsen, Mona Jordan, Cecilia Grüner-Nielsen KIF P13
DNS FIF P13
Drenge 13 år - 4 x 80 m stafet - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 43.46 Neloo Falck, Mik R. Lønborg, William Elsner, Lukas M. Sørensen KIF D13
2 43.57 Magnus Ravn Herche, Sebastian Højriis Monnere, Viktor Bech Petersen, Johan Christian Holst Amager AC D13
47.70 Aland Ali Ahmad, Martha Nobelius, Lea Strand Mortensen, Gustav Emil Ibsen Jensen Køge Atletik D13
DNS IK Hellas D13
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 13:50
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.09 (+1.3) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.90 (+0.9) 5.09 (+1.3) 5.03 (+2.2) 5.00 (+0.2) 5.04 (+1.0) 4.90 (+2.0)
2 4.65 (+1.1) Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM 4.49 (+0.1) 4.40 (+0.8) 4.65 (+1.1) 4.39 (+0.0) 4.46 (+1.9) 4.45 (+2.6)
3 4.27 (+1.5) Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC 4.05 (+1.2) 4.11 (+1.9) 4.05 (+1.5) 4.19 (+1.3) 4.07 (+0.2) 4.27 (+1.5)
4 4.10 (+0.8) Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 3.92 (+0.2) X 4.00 (+1.9) 4.03 (+1.4) 4.10 (+0.8) 4.09 (+2.5)
5 4.00 (+1.1) Nikolai Christensen 2004 Helsingør Atletik 4.00 (+1.1) 3.70 (+0.1) 3.72 (+0.9) 3.79 (+1.9) 3.83 (+0.7) 3.70 (+2.3)
6 3.91 (+2.9) August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF X 3.86 (+2.3) 3.91 (+2.9) 3.63 (+1.9) 3.85 (+1.0) 3.72 (+2.1)
7 3.82 (+1.4) Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.40 (+1.3) 3.64 (+1.3) 2.30 (+2.3) 3.71 (+1.8) 3.74 (+1.1) 3.82 (+1.4)
8 3.30 (+1.9) Malthe Werdelin 2004 Køge Atletik 3.20 (+0.6) 3.30 (+1.9) 2.70 (+2.1) 2.93 (+2.2) 3.21 (+0.5) 3.08 (+0.6)
9 3.06 (+2.2) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X 3.04 (+1.6) 3.06 (+2.2)
DNS Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 53.39 Esther Arce, Regitze Friis, Helena Ring, Mathilde Yttesen Amager AC P15
2 54.94 Mads Vielsøe-Nielsen, Kasper Olsen, Celine Aagaard, 232 Hvidovre AM P15
DNS Helsingør Atletik P15
Kvinder senior - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 51.53 Laura Valentine Jensen, Astrid Lykke, Naja Vinther, Emilie Florin Helsingør Atletik Kvinder
Drenge 14-15 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 52.78 Mads Mørch, Haris Khan, Caroline Ringhofer, Alexandra Christiansen Hvidovre AM D15
Mænd senior - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 13:50
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 202 222 242 262 282 292 302 312 322 332 342 352 362 372 382 392
1 3.82 Line René Jensen 1992 Sparta XO O XXX
2 3.62 Karin Fischer 1988 Århus 1900 XO XO XXX
3 3.32 Freyja Anderberg 1993 Amager AC O O XXO O O XXO XXX
4 3.22 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK O O O XXO XXX
5 3.12 Megan Berg Nobeus 2000 SWE - Malmö AI XO O XXX
6 3.12 Ebba Carlsson 1999 SWE - IK Hinden XO XO XO XXO XO XXX
7 3.02 Anne Sofie Hyldtoft Olsen 1994 Københavns IF O O XXX
8 2.92 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK XXO XO XXX
9 2.92 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O XXO XXX
9 2.92 Bjørg Nowack 1999 Odense Atletik O O XXO XXX
11 2.42 Kate Ladefoged 1998 Amager AC XO XXX
12 2.02 Claudia Rozanska 2001 SWE - Malmö AI O XXX
13 2.02 Emma Vitale 1993 Sparta XXO XXX
DNS Maja Thorsteenson 2000 SWE - Malmö AI
DNS Ida Beate Øyen Østhus 1987 NOR - Ranheim IL
Piger 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 32.44 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 36.56 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd Atletik Club
3 37.19 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
4 38.47 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 42.47 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
6 44.56 Isabella Bonde 2008 Københavns IF
Drenge 8-9 år - 200 meter - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.51 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 PB 32.02 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
3 PB 32.04 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 32.41 Bram Persson 2007 SWE - IFK Lund
5 34.23 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
6 34.71 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
7 34.98 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
8 35.59 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
9 36.37 Hector Wielechowski 2007 Københavns IF
10 36.52 Jonathan Mansfeldt 2007 Københavns IF
11 PB 36.81 Marvin Jensen 2007 Københavns IF
12 PB 41.22 Linus Juhl 2007 Københavns IF
13 46.87 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 1 / 4 - Wind: -2.1
4 32.41 Bram Persson 2007 SWE - IFK Lund
5 34.23 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
7 34.98 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
10 36.52 Jonathan Mansfeldt 2007 Københavns IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.3
6 34.71 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
8 35.59 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
9 36.37 Hector Wielechowski 2007 Københavns IF
13 46.87 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 4 - Wind: -1.0
1 31.51 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 PB 32.02 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
3 PB 32.04 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
12 PB 41.22 Linus Juhl 2007 Københavns IF
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.0
11 PB 36.81 Marvin Jensen 2007 Københavns IF
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 32.06 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK
2 34.55 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 36.48 Elisabeth Elsner 2006 Københavns IF
4 38.19 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 42.10 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
DNS Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 PB 31.01 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
2 35.04 David Rogge 2006 Hvidovre AM
3 36.13 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
4 37.04 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
5 40.86 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
DNS Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
Piger 11 år - 200 meter - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 31.17 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 32.17 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 33.89 Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM
4 36.44 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
DNS Caroline Vilstrup 2005 Trongårdens IF
Kvinder senior - Trespring - Day 1 at 14:25
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.55 (-0.9) Maren Høgberget 1989 Sparta 11.55 (-0.9) 11.47 (-0.7) X 11.05 (-3.4) 11.04 (-2.1) 11.47 (-1.7)
2 11.23 (-1.7) Annette Nielsen 1996 Københavns IF 11.23 (-1.7) 11.16 (-0.2) 10.83 (-2.6) 11.10 (-3.3) 11.14 (-2.3) X
3 11.09 (-2.1) Anne Porsholdt 1995 Sparta 10.80 (-2.2) X 11.05 (-2.2) 11.09 (-2.1) X 10.99 (+0.0)
4 10.74 (-2.1) Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF X X 10.24 (-1.0) 10.62 (-1.0) 10.70 (-2.0) 10.74 (-2.1)
5 10.71 (-2.6) Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.71 (-2.6) 10.34 (-0.5) X 10.47 (-2.7) X 10.25 (-2.1)
6 10.14 (-2.2) Sophia Valentina Kmitt Mi 1999 Frederiksberg IF 10.14 (-2.2) X 9.95 (-0.3) X 9.99 (-1.7) X
7 8.68 (-1.8) Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF 8.57 (-1.0) X X 8.68 (-1.8) X 8.47 (-2.9)
Drenge 11 år - 200 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.35 Jeroen Persson 2005 SWE - IFK Lund
2 31.13 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 32.40 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM
4 32.45 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 33.20 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
6 33.47 Thorge Cordes 2005 GER - LG Flensburg
7 36.51 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
8 37.13 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik
9 38.76 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
1 30.35 Jeroen Persson 2005 SWE - IFK Lund
4 32.45 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
8 37.13 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik
DQ Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.3
2 31.13 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 32.40 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM
5 33.20 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
6 33.47 Thorge Cordes 2005 GER - LG Flensburg
7 36.51 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
9 38.76 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 28.81 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 PB 29.37 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 30.21 Iben Christrup 2004 SWE - Malmö AI
4 31.22 Betty Marie R Jensen 2004 Sparta
5 31.37 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
6 PB 31.62 Ida Marie-Skøtt Nielsen 2004 HG ATM
7 32.09 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
8 32.80 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.5
5 31.37 Anna Erika Grønbek Hambor 2004 Køge Atletik
7 32.09 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
8 32.80 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.0
1 PB 28.81 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 PB 29.37 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 30.21 Iben Christrup 2004 SWE - Malmö AI
4 31.22 Betty Marie R Jensen 2004 Sparta
6 PB 31.62 Ida Marie-Skøtt Nielsen 2004 HG ATM
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 14:40
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 35.30 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 34.25 X 33.20 34.93 35.30 X
2 30.53 Helena Ring 2002 Amager AC 25.25 29.16 X 28.99 30.53 24.82
3 25.28 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik X 25.28 X X X X
4 24.63 Sabrina Hellum 2001 NOR - Bækkelagets SK X X 24.45 24.57 X 24.63
5 23.33 Mette-Marie Jensen 2001 Ballerup AK 20.28 X 23.33 X X X
6 22.12 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 22.12 20.65 X X X X
7 21.44 Anne Furebring 2001 SWE - IFK Lund 17.97 21.44 X 20.19 19.68 19.44
8 PB 18.91 Wilma Winter Bothe 2001 FIF Hillerød 14.45 18.40 17.00 18.91 17.88 17.45
9 15.07 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik 15.07 14.38 11.83 13.99 13.99 13.60
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 30.62 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
2 30.87 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 31.67 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 32.21 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
5 32.81 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 14:50
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 41.71 Kevin Jensen 2007 Københavns IF 41.71 38.27 34.05 X 35.82 41.68
2 PB 36.80 Marvin Jensen 2007 Københavns IF 32.04 36.80 29.60 34.91 29.27 31.83
3 34.32 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas 34.32 33.71 32.90 31.18 30.44 31.55
4 33.26 Hector Wielechowski 2007 Københavns IF 29.14 29.27 28.90 33.26 27.14 27.51
5 32.80 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM 31.58 32.80 31.10 30.13 X 27.24
6 PB 25.42 Jonathan Mansfeldt 2007 Københavns IF 25.42 23.70 24.10 20.47 18.45 25.03
7 24.36 Victor Riddervold 2007 Greve Atletik X 23.45 21.80 24.36 23.12 22.54
8 20.85 Matteo Battain 2007 Københavns IF 20.85 13.51 19.08 16.86 X X
9 17.43 Mikkel Drage 2008 Greve Atletik 13.97 17.43 15.19
10 9.46 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas 9.46 7.71 7.26
Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 =PB 27.83 Framke Persson 2003 SWE - IFK Lund
2 28.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 29.11 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
4 29.56 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 29.62 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 30.63 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
7 PB 30.69 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
8 PB 30.96 Maria Brorsen 2003 Københavns IF
9 31.49 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
10 31.53 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
11 PB 31.63 Amalie Boeck 2033 Frederiksberg IF
12 31.82 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
13 31.86 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
14 33.76 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.2
1 =PB 27.83 Framke Persson 2003 SWE - IFK Lund
9 31.49 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
10 31.53 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
14 33.76 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.7
7 PB 30.69 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
8 PB 30.96 Maria Brorsen 2003 Københavns IF
11 PB 31.63 Amalie Boeck 2033 Frederiksberg IF
12 31.82 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
13 31.86 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: -2.6
2 28.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 29.11 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
4 29.56 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 29.62 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 30.63 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
Drenge 11 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.32 (+0.0) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 4.32 (+0.0) 4.20 (+0.0) X 4.10 (+0.0) 4.00 (-0.9) 4.05 (-1.3)
2 4.08 (-1.5) Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 3.93 (-0.9) 3.83 (+0.0) 3.99 (-1.6) X 4.08 (-1.5) 3.78 (-0.9)
3 4.08 (+0.0) Loke Elias Sommer 2005 GER - LG Flensburg 3.45 (-1.2) 4.08 (+0.0) 3.87 (-2.6) 3.57 (-1.4) 2.37 (-0.8) 3.80 (-1.2)
4 4.01 (-1.8) Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg 3.90 (+0.5) 3.73 (+0.0) 3.75 (-1.1) 3.75 (-1.1) 4.01 (-1.8) 3.95 (-0.5)
5 3.95 (+0.0) Jeroen Persson 2005 SWE - IFK Lund 3.64 (+0.0) 3.95 (+0.0) 3.75 (+0.0) X 3.47 (-0.9) 3.65 (+0.0)
6 3.76 (+0.0) Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 3.61 (-0.8) 3.76 (+0.0) 3.66 (-1.5) 3.60 (+0.0) 3.75 (-0.3) 3.70 (+0.0)
7 3.75 (-2.7) Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 3.67 (-1.0) 3.56 (-0.1) 3.75 (-2.7) 3.17 (-0.9) 3.70 (-1.1) 3.55 (-1.1)
8 3.66 (+0.9) Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 3.27 (-0.4) 3.61 (+0.0) 3.66 (+0.9) 3.44 (-2.2) 3.42 (-0.7) 3.60 (-0.6)
9 3.49 (+0.0) Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM 3.25 (-0.9) 3.49 (+0.0) 3.42 (-0.7)
10 3.34 (-0.9) Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM 3.04 (+0.0) 3.16 (+0.0) 3.34 (-0.9)
11 3.23 (-0.7) Oliver Zierke 2005 GER - LG Flensburg 3.23 (-0.7) 3.07 (-0.1) 3.00 (-0.6)
12 3.03 (-1.3) Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør Atletik 2.92 (+0.0) 2.97 (+0.0) 3.03 (-1.3)
DNS Simon Persson 2005 SWE - Heleneholms IF
DNS Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.22 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 PB 26.81 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 27.34 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 PB 27.63 Neloo Falck 2003 Københavns IF
5 28.95 Alex Martinez Nielsen 2003 Glostrup IC
6 29.04 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
7 PB 29.40 William Elsner 2003 Københavns IF
8 29.93 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
9 30.01 Aland Ali Ahmad 2003 Køge Atletik
10 30.32 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 30.95 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
12 31.69 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
13 32.91 Robert Christiansen 2003 Sparta
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.3
5 28.95 Alex Martinez Nielsen 2003 Glostrup IC
9 30.01 Aland Ali Ahmad 2003 Køge Atletik
10 30.32 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 30.95 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør Atletik
13 32.91 Robert Christiansen 2003 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: -0.3
6 29.04 Christoffer Nissen 2003 Glostrup IC
7 PB 29.40 William Elsner 2003 Københavns IF
8 29.93 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
12 31.69 Johan Christian Holst 2003 Amager AC
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.8
1 26.22 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 PB 26.81 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 27.34 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 PB 27.63 Neloo Falck 2003 Københavns IF
DNS Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
Piger 8-9 år - 600 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.14.52 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 2.57.95 Susanna Ring 2008 Amager AC
Drenge 8-9 år - 600 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 2.03.74 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
2 2.04.03 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
3 2.06.09 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
4 2.09.32 Mads Varnike Schiff 2007 Amager AC
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 15:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.26 (+1.6) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.20 (+0.0) X 5.10 (+0.0) 4.83 (+0.0) X 5.26 (+1.6)
2 5.08 (+0.0) Mathias Clausen 2001 Vidar Atletik 4.93 (+0.9) 5.08 (+0.0) 5.05 (+1.2) 4.97 (+0.0) 5.08 (+1.5) X
3 4.63 (+0.1) Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik 4.63 (+0.7) 4.44 (+0.0) 4.58 (+1.2) 4.33 (+0.0) 4.37 (+0.0) 4.63 (+0.1)
4 4.62 (+0.0) Elia Latta 2002 Hvidovre AM 4.59 (+0.0) - - - - 4.62 (+0.0)
5 3.74 (+0.5) Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd Atletik Club 3.58 (-0.7) 3.65 (+0.0) 3.74 (+0.5) X 3.62 (-0.2) 3.64 (+0.0)
DNS Arijus Kaiukaitis 2002 Københavns IF
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 43.44 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
2 43.69 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
3 44.84 Malin Persson 2001 SWE - IFK Lund
4 45.45 Helena Ring 2002 Amager AC
DNS Veronica Janning 2001 Helsingør Atletik
DNS Sofie Fleron 2002 Helsingør Atletik
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 42.02 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
DNS Morgan Åkerblom 2002 SWE - FIK Färjestaden
Kvinder senior - Diskoskast - Day 1 at 15:50
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 47.56 Lisa Brix 1996 Amager AC X 40.81 43.09 X 47.56 45.08
2 43.07 Tenna Riber 1995 Køge Atletik 39.52 X 39.16 X 43.07 39.53
3 42.20 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 41.62 42.20 X 40.77 40.59 X
4 36.71 Cathrine Trodsøe 1999 Køge Atletik 33.92 36.40 36.71 34.65 X 36.61
5 35.42 Ane Riber 1999 Køge Atletik X 35.00 35.42 34.98 X X
6 PB 35.05 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM 35.05 34.43 33.42
7 PB 34.69 Ayoe Røbel 1998 Sparta 31.92 X 34.69 X 33.48 32.75
8 28.65 Inge Faldager 1948 Hvidovre AM 28.52 27.02 28.34 27.58 X 28.65
9 27.34 Lone Sørensen 1952 Odense Atletik 27.34 X 25.72 27.13 X X
10 26.59 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 26.59 X X 23.60 X
11 26.36 Kristtel Høj Walther 1987 Århus 1900 24.00 23.24 26.36 25.16 26.15 25.94
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 15:50
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 44.87 Rolf Riisager 2006 Amager AC 41.50 40.56 44.87 41.08 43.48 42.52
2 37.73 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 37.73 30.05 34.53 35.91 34.33 28.17
3 32.75 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 26.30 28.57 26.64 23.62 23.18 32.75
4 30.30 Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 30.30 26.75 29.78 29.80 28.20 28.58
5 29.89 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF 27.00 29.33 28.99 29.63 29.89 27.41
6 28.14 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM X 25.69 X 26.70 24.39 28.14
Drenge 11 år - Boldkast - Day 1 at 15:50
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.00 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 39.08 38.52 43.00 41.68 42.52 37.75
2 42.25 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 39.12 36.91 36.57 42.25 38.94 41.26
3 36.19 Oliver Zierke 2005 GER - LG Flensburg X 32.75 36.19 33.06 34.29 32.52
4 35.15 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM 31.32 31.70 34.05 32.38 32.05 35.15
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.04 Tine Østergaard 2000 Bagsværd Atletik Club
2 1.07.04 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 57.91 Rebecka Svedberg 1998 SWE - Linköping GIF
2 58.26 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 58.48 Katrine Holten Kristensen 1989 Københavns IF
4 1.15.21 Henriette Skavin 1989 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 51.83 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 54.72 Anton Mjöbeck 2000 IK Hellas
3 PB 55.21 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta
4 56.97 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta
5 58.41 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
DNS Samuel Marcus 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:05
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 16:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 47.71 Felix Francois 1990 SWE - Örgryte FIK
2 PB 48.82 Kasper Olsen 1991 Hvidovre AM
3 48.88 Nicklas Hyde 1986 Sparta
4 48.94 Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
5 49.07 Christian Clausen 1996 Københavns IF
6 50.17 Matthias Olsson 1994 SWE - Heleneholms IF
7 50.38 Adrian Mehic 1994 SWE - Heleneholms IF
8 51.05 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
9 51.42 Nicholas Schrøder 1995 Amager AC
10 51.60 Simon Hvelplund 1984 Sparta
11 PB 53.33 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
12 54.80 Luca Dellantonio 1990 Sparta
13 55.75 Navid Bazgir 1995 Hvidovre AM
14 58.25 Henrik Bierbum Bacher 1986 Sparta
HEAT 1 / 3
12 54.80 Luca Dellantonio 1990 Sparta
14 58.25 Henrik Bierbum Bacher 1986 Sparta
HEAT 2 / 3
5 49.07 Christian Clausen 1996 Københavns IF
8 51.05 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
9 51.42 Nicholas Schrøder 1995 Amager AC
10 51.60 Simon Hvelplund 1984 Sparta
11 PB 53.33 Iasonas Koniaris 1997 Hvidovre AM
13 55.75 Navid Bazgir 1995 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
1 47.71 Felix Francois 1990 SWE - Örgryte FIK
2 PB 48.82 Kasper Olsen 1991 Hvidovre AM
3 48.88 Nicklas Hyde 1986 Sparta
4 48.94 Rasmus Jensen 1995 Odense Atletik
6 50.17 Matthias Olsson 1994 SWE - Heleneholms IF
7 50.38 Adrian Mehic 1994 SWE - Heleneholms IF
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.6
1 Q 12.06 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG
2 PB q 12.42 Mathilde Victoria Prietze 2000 Aalborg Atletik
3 q 12.92 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 13.18 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 13.53 Emma Vitale 1993 Sparta
DNS Sophie Roessler 1996 Aabenraa IG
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 0.00 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
1 q 0.00 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
1 Q 0.00 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
1 q 0.00 Camilla F. R. Nissen 1990 Københavns IF
DNS Julia Maurer 1993 Sparta
DNS Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 126 131 134 137 140 143 146 149 152
1 1.49 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O O XO XO XO O XXX
2 1.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik O XO XO XO O XXX
3 PB 1.43 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød O O O XXO O XO XXX
4 1.43 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O O O XO XXO XXX
5 PB 1.43 Wilma Winter Bothe 2001 FIF Hillerød O O O O XXO XXO XXX
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 134 137 140 143 146 149 152 155
1 1.52 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd Atletik Club O XXO XO XXO O XXX
2 1.46 Emilie Persson 1999 Sparta XO O XO XXX
3 1.40 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM O O O XXX
DNS Caroline T Hansen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 161 164 167 170
1 1.70 Rikke Andersen 1998 Sparta O O O XXO
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 134 137 140 143 146 149 152 161 164 167 170 174 177
1 1.74 Sandra B. Christensen 1995 Amager AC O O XO O XXO XXX
2 1.49 Anne Søeborg 1997 Esbjerg Atletik & Motion O O XO XXO O XXO XXX
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: +0.3
1 Q 11.00 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900
2 q 11.07 Emil Strøm 1993 Sparta
3 PB 11.43 Mathias A. Olsen 1991 Frederiksberg IF
4 11.46 Alex Clausen 1992 Hvidovre AM
5 =PB 11.48 Daryoush Yazdanyar 1986 Frederiksberg IF
6 13.29 Anton Mikhail Finne 1996 Hvidovre AM
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.0
1 q 0.00 Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
1 q 0.00 Christian Laugesen 1986 Sparta
1 Q 0.00 Festus Asante 1994 Hvidovre AM
1 q 0.00 Simon Mathiesen 1996 Hvidovre AM
1 q 0.00 Nicolas Posse 1997 Sparta
1 q 0.00 Cesar Posse 1970 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -0.1
1 Q 10.77 Frederik Schou 1996 Sparta
2 q 11.04 Peter Trajkovski 1996 Sparta
3 11.96 Simon Hvelplund 1984 Sparta
4 PB 12.22 Martin Panduro 1994 Københavns IF
DNS Josef Abu-Eesa 1975 Sparta
DNS Thorbjørn Mikkelsen 1982 Bagsværd Atletik Club
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.1
1 Q 10.47 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
2 11.29 Martin Kristensen 1992 Hvidovre AM
3 11.43 Runi Jacobsen 1994 Sparta
4 11.76 Massin Ait Bouziad 1995 Sparta
5 PB 11.89 Kristoffer Bonde Pedersen 1991 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 16:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.70 (+0.0) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK X X X 6.70 (+0.0) X 6.41 (-2.2)
2 6.30 (+1.8) Emil Frænde 2000 Sparta 6.30 (+1.8) 6.11 (-0.5) 4.81 (+0.0) 6.18 (+0.0) X X
3 5.83 (+2.3) Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk X 5.74 (+0.0) X 5.83 (+2.3) 5.75 (+1.2) 5.65 (+0.0)
4 PB 5.63 (+0.0) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik Delta X 5.13 (+0.0) 5.32 (+0.0) 5.08 (-2.1) X 5.63 (+0.0)
5 4.85 (+0.0) Casper Vohs 1999 Vidar Atletik 4.85 (+0.0) 4.81 (+0.3) 4.78 (-1.1)
6 0.00 (+0.0) Peter Andersson 1999 Greve Atletik X X
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 16:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.99 (+0.0) Sebastian Pedersen 1997 Sparta 6.65 (+0.0) 6.81 (-1.1) 6.73 (-1.0) 6.77 (+0.0) 6.89 (-1.3) 6.99 (+0.0)
2 6.22 (-0.9) Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta 6.08 (+1.0) 5.96 (-1.5) 5.95 (+0.3) X X 6.22 (-0.9)
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 16:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.46 (-1.1) Christian Laugesen 1986 Sparta X X 4.89 (-0.7) 6.33 (+0.0) 6.26 (-0.8) 6.46 (-1.1)
2 5.91 (-0.3) Michael Rangel Pedersen 1994 Bagsværd Atletik Club 5.60 (-0.7) 5.91 (-0.3) 5.57 (-1.2) X 5.74 (-0.5) 5.21 (+0.0)
3 3.49 (-1.1) Thorbjørn Mikkelsen 1982 Bagsværd Atletik Club 2.80 (+0.1) X 3.48 (-1.5) 3.44 (-0.9) 3.49 (-1.1)
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:40
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.68 Amalie Pfeiffer 2001 Ballerup AK 11.68 X X 10.44 11.35 11.22
2 11.39 Emma Ekberg 2001 SWE - Klippans FK 10.38 X 10.61 11.39 10.88 10.76
3 PB 9.51 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 9.51 8.70 9.02 8.57 X 8.94
4 9.40 Anne Furebring 2001 SWE - IFK Lund 9.40 9.35 9.21 8.89 8.91 9.29
5 9.34 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.79 9.34 8.92 8.94 9.27 9.19
6 8.93 Sabrina Hellum 2001 NOR - Bækkelagets SK 8.93 X X X 8.26 X
7 8.68 Hanna Kovacevic 2001 SWE - Klippans FK 8.68 7.59 7.63 6.87 7.85 6.51
8 8.30 Emilie Bank 2002 Sparta 7.17 7.60 8.07 7.50 8.30 X
9 8.08 Mette-Marie Jensen 2001 Ballerup AK 7.52 7.79 8.08
10 8.05 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 7.58 8.05 7.66
11 0.00 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM X X X
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
Mænd senior - Stangspring - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 262 282 302 322 342 362 372 382 392 402 412 422 432
1 4.12 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK XO XXX
1 4.12 Magnus Herstedt 1998 SWE - Malmö AI XO XXX
3 3.92 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik XXO XO XXX
4 PB 3.92 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O XO O XXO XXX
5 3.72 Robin Swann 1997 Odense Atletik O O O XXX
6 3.02 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik O O O XXX
7 0.00 Michael Christiansen 1988 Århus 1900 XXX
Piger 11 år - 600 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.05.53 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
2 2.43.01 Emilie Jæger 2006 IK Hellas
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.45.05 Kamille Dahlsgaard Anders 2003 Frederiksberg IF
2 PB 1.47.62 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 PB 1.49.37 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
4 1.53.23 Maria Brorsen 2003 Københavns IF
5 1.56.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
6 1.56.33 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
7 2.01.15 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
8 2.05.85 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
DNS Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
DNS Ida Mørch 2003 Holte Atletik
Drenge 11 år - 600 meter - Day 1 at 17:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.55.33 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 2.01.27 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM
3 2.03.06 David Rogge 2006 Hvidovre AM
4 2.03.44 Thorge Cordes 2005 GER - LG Flensburg
5 2.07.06 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
6 2.13.83 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
7 2.20.25 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM
8 PB 2.20.65 Frederik Dahl Larsen 2006 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 17:05
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.39 Tore Haugan Engberg 2002 Bagsværd Atletik Club 16.17 23.39 22.07 21.33 X X
Mænd senior - Hammerkast - Day 1 at 17:05
7.26 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5,0 63.51 Hans Barrett 1999 Stoholm IF 63.51 62.90 X X 63.08 63.40
2 5,0, PB 57.85 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X X 51.83 54.32 X 57.85
3 5,0, PB 56.28 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 56.28 54.00 X 52.58 X 53.55
4 6,0 55.71 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 55.00 55.71 X X X X
5 54.47 Jonathan Groves 1993 Sparta X 52.53 X 51.50 54.09 54.47
6 5,0, PB 51.57 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup AK X 44.58 48.33 51.30 51.21 51.57
7 6,0 49.51 August Hallberg 1998 Sparta 48.50 48.69 X 48.25 X 49.51
8 6,0, PB 44.52 Andreas Matthiesen 1998 Odense Atletik 38.39 X 42.03 X X 44.52
9 6,0 44.45 Nicolai Matthiesen 1997 Odense Atletik 44.45 38.98 44.26 X 42.32 43.98
10 5 39.75 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik 31.81 X X 39.75 37.48 X
11 5 32.64 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club X 29.71 32.64 28.65 32.28 30.95
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.41.32 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs AI
2 1.49.24 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
3 1.50.78 Lauge Rasmussen 2003 Trongårdens IF
4 1.53.92 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
DNS Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
DNS Tobias Nielsen 2003 IK Hellas
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.1
1 12.06 Mathilde U. Kramer 1993 Aabenraa IG
2 PB 12.23 Astrid Glenner-Frandsen 1993 Københavns IF
3 PB 12.41 Mathilde Victoria Prietze 2000 Aalborg Atletik
4 12.48 Camilla F. R. Nissen 1990 Københavns IF
5 12.75 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
6 12.83 Olivia Tuokila 2000 Sparta
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 17:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.1
1 PB 10.24 Kristoffer Hari 1997 Hvidovre AM
2 PB 10.51 Frederik Schou 1996 Sparta
3 10.86 Steffen U. Knudsen 1998 Århus 1900
4 PB 10.91 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 11.00 Emil Strøm 1993 Sparta
6 PB 11.62 Nicolas Posse 1997 Sparta
Wind: +0.0
DNS Andreas Wain Uggen 1992 Hvidovre AM
DNS Christian Laugesen 1986 Sparta
DNS Cesar Posse 1970 Sparta
DNS Simon Mathiesen 1996 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 17:35
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.40 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 15.40 X 15.00 X 14.60 X
2 11.80 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.56 10.59 11.80 11.13 11.30 X
3 8.98 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.32 8.56 8.75 8.98 X 8.94
4 7.37 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 6.60 6.94 7.37 6.57 6.60 6.38
DNS Sarah Bahat 1999 Århus 1900
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 17:35
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.78 Ayoe Røbel 1998 Sparta 12.14 11.80 11.90 12.78 11.89 X
2 11.51 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik Delta 9.81 11.39 10.74 11.51 X 10.71
Kvinder senior - Kuglestød - Day 1 at 17:35
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 13.21 Anna Sofia Mikkelsen 1991 Odense Atletik 12.75 12.60 12.57 13.21 13.00 11.56
Kvinder senior - 1500 meter - Day 1 at 17:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 4.47.07 Karoline Hardis 1997 Blovstrød Løverne
2 4.53.87 Louise Tietze 1993 Amager AC
3 5.03.56 Therese Jansson 1986 Københavns IF
4 PB 5.09.48 Mette Sommer Fritze 1979 Blovstrød Løverne
5 PB 5.10.50 Sarah Bruun Nielsen 1999 Blovstrød Løverne
DNS Sara Schou Kristensen 1997 Blovstrød Løverne
Mænd senior - 1500 meter - Day 1 at 17:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 4.00.53 Joachim Sievert Nielsen 1997 Frederiksberg IF
2 PB 4.04.91 Jonathan M. Adamsen 1995 Københavns IF
3 4.05.07 Søren Jøhnk 1997 Bagsværd Atletik Club
4 4.11.45 Jesper Pedersen 1975 AK 73
5 4.23.05 Emil Skovhøj 1991 Amager AC
6 4.38.70 Michael Pilegaard Hansen 1967 Bagsværd Atletik Club
7 4.38.99 Martin Højland Nielsen 1993 Københavns IF
8 4.50.60 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 18:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.25.66 Emma Kiplagat Kondrup 2004 Kolding KFUM
2 2.25.93 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd Atletik Club
3 2.26.42 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.28.48 Frida Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
5 2.40.43 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
6 2.42.71 Emma Jensen 2001 SWE - Klippans FK
7 2.45.01 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
8 2.45.39 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
DNS Elena Johansen 2001 Helsingør Atletik
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:05
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 18:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.16.76 Sebastian Bergmann 2001 Hvidovre AM
2 PB 2.17.35 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 2.20.19 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
4 PB 2.31.08 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
5 2.32.10 Daniel Kittirat Jørgensen 2001 Hvidovre AM
6 2.39.94 Kristoffer Kaadtmann 2002 Hvidovre AM
DNS Morgan Åkerblom 2002 SWE - FIK Färjestaden
DNS Victor Kiplagat Kondrup 2002 Kolding KFUM
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 18:15
Piger 13 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.6
1 Q 13.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 13.88 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 PB q 14.14 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
4 14.89 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
DNS Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.5
1 PB Q 13.35 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 13.67 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
3 q 14.43 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 17.23 Sofia Faurholt Langvad 2003 Glostrup IC
DNS Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 10 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.87 (+0.0) Celine Aagaard 2006 SWE - SK Gral 3.73 (-0.7) 3.74 (-1.3) 3.60 (+0.0) 3.87 (+0.0) 3.60 (+0.8)
2 3.64 (+0.0) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 3.33 (-2.0) 3.64 (+0.0) 3.53 (-1.7) 2.44 (+1.0) 3.54 (+1.2) 2.98 (+0.0)
3 3.50 (-0.7) Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.50 (-0.7) 3.50 (+0.0) 3.40 (+0.2) 3.42 (+0.7) 3.48 (+0.7) 3.20 (-1.9)
4 3.35 (+0.6) Greta Keisala 2066 Frederiksberg IF 2.63 (+0.0) 2.81 (+0.0) 3.35 (+0.6) 2.97 (+0.0) 3.19 (+1.7) X
5 3.34 (+0.7) Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 3.10 (+0.0) 3.14 (-0.7) 3.00 (-1.1) 3.25 (-0.1) 3.34 (+0.7) 3.15 (+0.0)
6 3.16 (+0.0) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 2.98 (-0.1) 3.09 (-1.4) 2.97 (+0.9) 3.13 (+0.0) 3.14 (+0.7) 3.16 (+0.0)
7 3.07 (+0.4) Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC 2.81 (-0.7) 2.79 (+0.1) 3.07 (+0.4) 3.00 (+0.0) 2.94 (+0.0) 2.92 (+0.0)
8 3.02 (+0.0) Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club 2.96 (-1.0) 2.92 (-1.3) 3.02 (+0.0) 2.98 (+1.1) 3.01 (+0.0) 2.93 (+0.0)
9 2.97 (+0.0) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 2.78 (+1.0) 2.84 (-1.1) 2.97 (+0.0)
10 2.72 (+0.0) Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 2.52 (+0.0) 2.72 (+0.0) 2.62 (+1.3)
11 2.52 (-0.7) Victoria Jensen 2006 Amager AC 2.52 (-0.7) 2.21 (-1.4) 2.19 (+0.5)
12 2.32 (+1.0) Emilie Jæger 2006 IK Hellas 2.19 (+0.0) 2.25 (+0.0) 2.32 (+1.0)
Piger 11 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.95 (-1.2) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.85 (+0.0) 3.85 (-1.2) 3.68 (-1.8) 3.95 (-1.2) X 3.94 (-1.5)
2 3.79 (-0.8) Martine Rarbøll Markussen 2005 Bagsværd Atletik Club 3.15 (+0.0) 3.46 (-1.8) 3.49 (-1.1) 3.49 (+0.0) 3.68 (-1.2) 3.79 (-0.8)
3 3.71 (-1.6) Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM 3.54 (+0.0) 3.63 (-0.2) 3.55 (-1.7) 3.58 (-0.9) 3.64 (-1.7) 3.71 (-1.6)
4 3.64 (+0.0) Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.64 (+0.0) 3.60 (-2.2) 3.60 (-0.8) 3.51 (-1.1) 3.56 (-2.0) 3.60 (-1.4)
5 3.48 (+0.0) Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF 3.20 (-0.3) 3.32 (-1.3) 3.33 (-1.5) 3.16 (-1.2) 3.14 (-1.1) 3.48 (+0.0)
6 3.26 (-0.8) Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC X 3.21 (-0.3) 3.16 (-2.2) 3.26 (-0.8) 3.22 (-2.3) 3.18 (-0.7)
7 2.83 (-1.7) Karoline Nygaard 2005 Hvidovre AM 2.71 (+0.0) 2.63 (-0.7) 2.79 (-1.2) 2.68 (-1.5) 2.83 (-1.7) 2.47 (-1.9)
8 2.67 (+0.0) Birgit Svendsen 2005 Glostrup IC 2.67 (+0.0) 2.14 (-1.5) 2.51 (-1.9) 2.49 (-1.9) 2.34 (+0.0) 2.47 (-2.9)
DNS Caroline Vilstrup 2005 Trongårdens IF
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 7.16 Kevin Jensen 2007 Københavns IF 5.20 5.94 6.26 6.59 6.91 7.16
2 7.05 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 6.77 6.68 6.64 6.22 7.05 6.89
3 5.69 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club 5.43 5.69 5.32 5.61 5.27 5.52
4 5.14 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas 4.75 4.66 4.56 4.30 4.92 5.14
5 4.34 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas 4.00 3.72 3.75 4.10 4.34 4.30
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.30 Rolf Riisager 2006 Amager AC 6.85 7.14 6.64 6.92 7.30 7.17
2 6.70 Erik Lange Dons 2006 Hvidovre AM 5.64 5.82 5.42 5.59 5.29 6.70
3 6.52 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM 6.52 6.13 6.16 5.78 6.15 6.29
4 6.33 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK 6.33 5.32 6.28 5.50 5.43 5.92
5 6.02 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM 5.49 5.28 5.39 5.13 5.09 6.02
6 5.29 Tais Palmberg nordhald 2006 Bagsværd Atletik Club 4.74 5.29 4.53 4.45 5.17 5.16
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 09:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.47 Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd Atletik Club 21.07 24.16 24.25 28.47 19.82 25.69
2 27.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 25.20 23.37 25.58 27.80 25.30 24.26
3 20.24 Mille Elmer 2007 Københavns IF 16.08 17.94 16.69 13.70 20.24 19.97
4 19.56 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF 13.18 14.89 16.09 19.56 16.05 16.48
5 17.26 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF 13.69 11.06 14.04 16.16 17.26 17.23
6 PB 16.24 Sophia Bonde 2007 Københavns IF 16.24 13.38 12.42 13.13 11.19 13.38
7 15.22 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC 12.40 13.85 14.02 15.22 12.90 13.80
8 14.15 Alberte Lindharth 2008 IK Hellas 13.54 13.39 11.87 10.98 14.15 X
9 12.26 Susanna Ring 2008 Amager AC 10.34 12.26 9.89
10 11.03 Alberte Elisabeth Bergenh 2007 IK Hellas 9.64 X 11.03
11 PB 10.10 Isabella Bonde 2008 Københavns IF 10.10 6.47 7.12
12 10.00 Martha Nobelius 2007 Køge Atletik 10.00 9.15 8.35
13 9.86 Lucca Gyring 2007 Køge Atletik 7.25 9.86 9.23
14 8.61 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 8.61 7.89 8.02
DNS Sophia Strauch 2007 Københavns IF
DNS Anna Sophia Bjergaard Din 2007 Københavns IF
Piger 12 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.3
1 PB Q 13.94 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 PB q 14.12 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 14.31 Astrid B. Nilsson 2004 Bagsværd Atletik Club
4 15.34 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
5 15.53 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 Q 13.90 Iben Christrup 2004 SWE - Malmö AI
2 q 14.83 Betty Marie R Jensen 2004 Sparta
3 q 15.17 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 15.23 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
Drenge 12 år - 100 meter - Day 2 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 13.99 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 14.14 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 14.81 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 14.94 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
5 14.95 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 15.59 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
DNS Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
Drenge 11 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.3
1 Q 15.13 Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg
2 q 15.70 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 q 16.01 Elias Solvang 2005 IK Hellas
4 16.98 Oliver Zierke 2005 GER - LG Flensburg
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.0
1 Q 14.96 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
2 q 15.33 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 PB q 15.51 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM
4 18.18 Daniel Lauge 2005 Hvidovre AM
Drenge 13 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 09:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.0
1 PB Q 12.90 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 13.80 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 q 14.92 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
DQ Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 Q 13.07 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 q 13.58 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
3 q 13.77 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
DNS Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Piger 10 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 09:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.1
1 Q 16.54 Greta Keisala 2066 Frederiksberg IF
2 q 17.29 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 q 17.83 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
4 19.25 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.3
1 Q 15.40 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK
2 q 15.46 Celine Aagaard 2006 SWE - SK Gral
3 q 16.62 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
Piger 4-5 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1
1 1.13 (-0.8) Rose Gyring 2011 Køge Atletik 1.13 (-0.8)
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.39 (-0.1) Alma Ravn 2009 Sparta 3.39 (-0.1) 3.32 (-0.3) 3.16 (-1.9) 3.35 (-1.0) 3.19 (-0.4) 3.28 (-0.6)
2 PB 2.76 (+0.0) Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta 2.76 (+0.0) 2.60 (+0.0) 2.45 (-0.6) 2.61 (-1.1) 2.44 (-0.8) 2.09 (-1.6)
3 2.65 (-1.3) Edith Riisager 2009 Amager AC 2.65 (-1.3) 2.48 (+0.0) 2.46 (-1.2) 2.34 (-1.6) 2.09 (-0.1) 2.02 (-1.2)
4 PB 2.64 (-0.2) Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta 2.53 (-1.9) 2.33 (+0.0) 2.37 (-1.4) 2.38 (-0.8) 2.64 (-0.2) X
5 PB 2.37 (-2.0) Elvira Kirstine Ramsgaard 2009 Sparta 2.35 (-1.5) 2.28 (+0.0) 2.37 (-2.0) 2.14 (-1.9) 2.07 (+0.0) 2.29 (-0.5)
6 2.36 (-0.6) Theresa Dommer 2009 Sparta 2.29 (-1.2) 2.36 (-0.6) 2.31 (+0.0) 2.24 (-1.2) 2.26 (-0.8) 2.26 (-1.2)
7 2.14 (-1.4) Isabella Frisch Erichsen 2010 Bagsværd Atletik Club 2.09 (-1.2) 2.14 (-1.4) 2.10 (-2.8) 1.87 (-1.2) 2.05 (-0.5) 2.12 (-1.3)
8 PB 2.10 (-0.3) Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta 2.05 (-0.6) 2.03 (-1.2) 1.98 (-1.4) X 2.03 (-0.2) 2.10 (-0.3)
9 PB 2.04 (-1.6) Kajsa Kirk Petersen 2010 Sparta 2.01 (+0.0) 2.04 (-1.6) 0.90 (-1.4)
10 1.97 (-1.4) Erika Livia Wischmann 2009 Sparta 1.79 (+0.0) 1.90 (+0.5) 1.97 (-1.4)
11 1.91 (-1.1) ida lund 2009 Amager AC 1.91 (-1.1) 1.75 (-1.7) 1.82 (-0.9)
12 1.87 (-1.8) Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta 1.87 (-1.8) 1.70 (-1.8) 1.65 (-0.7)
13 1.68 (-1.3) Emma Emilie Lilledal Holm 2009 Sparta 1.68 (-1.3) X 1.61 (-1.2)
14 1.35 (-1.4) Lili Rose Clausen 2009 Amager AC 1.12 (-0.9) 1.33 (-1.3) 1.35 (-1.4)
DNS Sofia Geill Kjær 2009 Sparta
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 9.65 Loke Elias Sommer 2005 GER - LG Flensburg 8.71 9.11 9.65 9.45 9.50 9.64
2 9.02 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 7.36 7.42 8.29 9.02 8.09 8.12
3 7.79 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 7.55 7.47 7.68 7.31 7.79 7.68
4 7.49 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik 6.24 6.08 7.22 7.35 7.25 7.49
5 7.43 Thorge Cordes 2005 GER - LG Flensburg 6.91 6.15 6.71 7.43 6.60 6.67
6 7.30 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM 7.30 6.75 7.07 6.69 X 7.17
7 6.70 Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg 6.26 6.70 X 6.31 6.34 6.63
8 6.61 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM 6.03 5.84 6.61 5.18 5.24 6.03
9 6.58 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 6.12 6.45 6.43 6.33 6.58 6.52
10 6.08 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 5.61 5.50 6.08 5.49 5.70 5.65
11 5.98 Daniel Lauge 2005 Hvidovre AM 5.82 5.53 4.93 4.62 5.67 5.98
12 5.76 Carlos Ørn Tange Paldan 2005 Frederiksberg IF 5.08 5.76 5.75 5.44 5.29 5.73
Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.4
1 PB Q 11.22 Mille Elmer 2007 Københavns IF
2 11.25 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
3 PB 11.68 Isabella Bonde 2008 Københavns IF
4 12.35 Alberte Lindharth 2008 IK Hellas
DNS Sophia Strauch 2007 Københavns IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.7
1 Q 10.45 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
2 q 10.97 Lucca Gyring 2007 Køge Atletik
3 PB q 11.11 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
4 11.81 Martha Nobelius 2007 Køge Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.7
1 Q 9.61 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.87 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
3 11.33 Susanna Ring 2008 Amager AC
4 11.90 Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC
DNS Anna Sophia Bjergaard Din 2007 Københavns IF
Drenge 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 10:05
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.86 William Drost 2011 Greve Atletik 7.39 6.77 6.28 7.86 5.76 X
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 10:05
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 20.26 Benjamin Chalmer 2009 Sparta 12.99 18.04 X 17.92 X 20.26
2 PB 17.64 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta 15.96 10.70 15.00 12.81 15.04 17.64
3 PB 14.04 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta 9.60 12.99 14.04 10.46 6.39 7.38
4 12.83 Oscar Riddervold 2010 Greve Atletik 12.30 11.01 11.76 11.93 12.38 12.83
5 12.45 Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik X 11.20 12.45 11.26 11.20 X
6 12.44 Asger Flensborg Revsbech 2010 Sparta 6.60 9.92 11.23 11.25 12.44 4.07
7 9.63 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta 7.41 8.60 8.43 9.32 8.91 9.63
8 9.62 Max Backman Christiansen 2010 Sparta 9.62 9.20 6.16 8.20 X 8.39
9 7.19 Àlvaro Morales Csaplár 2010 Sparta 7.19 X 5.13
10 6.63 Christian Linde 2009 Sparta 6.30 4.90 6.63
11 5.78 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd Atletik Club 5.60 5.78 5.11
Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.7
1 Q 9.51 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 9.96 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 PB q 10.30 Marvin Jensen 2007 Københavns IF
DNS Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.3
1 Q 9.61 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
2 q 10.16 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 q 10.85 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
4 11.77 Valdemar Ahlfors 2007 Bagsværd Atletik Club
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.03 (+0.6) Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 4.81 (+0.0) 4.61 (-0.8) 4.99 (-0.3) 4.99 (-0.7) 5.03 (+0.6)
2 4.91 (+0.0) Marie Dahi 2001 Greve Atletik 4.49 (+0.0) X 4.70 (+0.0) 4.76 (-1.5) X 4.91 (+0.0)
3 4.90 (-0.9) Helena Ring 2002 Amager AC 3.12 (+0.8) 4.08 (-1.4) 4.44 (+0.0) 4.61 (+0.0) 3.12 (-0.9) 4.90 (-0.9)
4 4.80 (-1.4) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd Atletik Club 4.63 (-1.7) 4.71 (+0.2) 4.42 (+0.0) 4.80 (-1.4) 4.80 (+0.0) 4.64 (+0.0)
5 4.70 (-0.6) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.28 (+0.6) 4.70 (-0.6) 4.45 (+0.0) 1.92 (-0.5) 4.57 (-3.4) X
6 4.56 (+0.0) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.56 (+0.0) 4.32 (+0.8) X 4.41 (-0.8) 4.09 (-0.8) 4.35 (+0.0)
7 4.45 (+0.0) Liv Nedergaard 2002 Sparta 4.04 (-1.2) 4.21 (-1.6) 4.45 (+0.0)
8 4.39 (+0.0) Hanna Kovacevic 2001 SWE - Klippans FK 3.75 (-0.1) 4.27 (+0.2) 2.36 (+0.0) 3.71 (-0.5) 3.93 (-0.7) 4.39 (+0.0)
9 PB 4.22 (+0.8) Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 4.05 (+0.0) 4.22 (+0.8) 4.08 (+0.0) 3.93 (+0.0) 4.18 (-2.0) 3.64 (+0.3)
10 PB 4.20 (-0.3) Caroline Søndergaard 2022 Frederiksberg IF 4.20 (-0.3) 4.06 (+0.1) 3.61 (+0.0)
11 4.10 (+2.1) Emma Jensen 2001 SWE - Klippans FK X 4.10 (+2.1) 4.07 (-0.8)
12 4.10 (-0.9) Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.10 (-0.9) 4.06 (+0.0) 3.89 (+0.4)
13 4.06 (+0.0) Emma Ekberg 2001 SWE - Klippans FK 3.93 (-1.1) 4.06 (+0.0) X
14 4.06 (+1.8) Anne Furebring 2001 SWE - IFK Lund 3.75 (+0.0) 4.06 (+1.8) 3.92 (+0.0)
15 3.88 (-0.7) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 2.79 (+0.0) 3.71 (-0.1) 3.88 (-0.7)
Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -2.3
1 Q 8.27 Edith Riisager 2009 Amager AC
2 q 8.94 Emma Emilie Lilledal Holm 2009 Sparta
3 9.02 Elvira Kirstine Ramsgaard 2009 Sparta
4 PB 9.18 Kajsa Kirk Petersen 2010 Sparta
5 9.91 ida lund 2009 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.6
1 Q 7.09 Alma Ravn 2009 Sparta
2 q 7.88 Theresa Dommer 2009 Sparta
3 PB 8.96 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
4 PB 9.19 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta
DNS Sofia Geill Kjær 2009 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: -2.7
1 PB Q 8.37 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
2 q 8.56 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
3 9.54 Isabella Frisch Erichsen 2010 Bagsværd Atletik Club
4 10.11 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta
5 11.23 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC
Drenge 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.8
1 PB Q 8.21 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
2 PB q 8.33 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
3 q 8.52 Benjamin Chalmer 2009 Sparta
4 q 8.62 Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
5 9.55 Asger Flensborg Revsbech 2010 Sparta
6 11.69 Max Backman Christiansen 2010 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.3
1 Q 7.97 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
2 q 8.70 Oscar Riddervold 2010 Greve Atletik
3 9.11 Zakarias Zobel 2009 Bagsværd Atletik Club
4 PB 9.26 Christian Linde 2009 Sparta
5 9.35 Àlvaro Morales Csaplár 2010 Sparta
Piger 14-15 år - 300 meter hæk - Day 2 at 11:00
76.2 cm, 7 hække, 50.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 45.92 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 48.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik Delta
3 48.73 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 51.23 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
DNS Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 2 at 11:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.43 Liv Nedergaard 2002 Sparta X X 38.81 42.32 40.01 43.43
2 34.54 Emilie Bank 2002 Sparta X X 34.32 34.00 X 34.54
3 27.67 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 27.67 25.20 26.64
4 25.03 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 24.60 X 25.03 23.93 24.08 22.80
5 20.10 Anne Furebring 2001 SWE - IFK Lund 19.32 18.47 18.12 20.06 18.90 20.10
6 18.58 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik 17.52 18.18 17.09 18.27 15.56 18.58
7 17.85 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 16.05 X X X 17.85 16.30
Piger 10 år - Boldkast - Day 2 at 11:05
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 31.36 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 22.41 31.19 24.88 31.36 28.89 29.04
2 28.25 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 25.51 24.40 15.89 28.25 24.62 25.07
3 23.70 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK 22.93 X 23.30 22.58 22.02 23.70
4 21.15 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 19.12 19.60 19.02 16.45 16.98 21.15
5 21.07 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM 13.17 X 16.65 17.62 21.07 18.10
6 19.55 Victoria Jensen 2006 Amager AC 19.55 13.03 15.98 16.30 12.67 14.74
Piger 11 år - Boldkast - Day 2 at 11:05
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 43.11 Iben Dahl 2005 Stoholm IF 38.67 40.32 43.11 39.94 40.59 39.53
2 35.16 Martine Rarbøll Markussen 2005 Bagsværd Atletik Club 32.14 35.16 32.00 31.02 31.52 30.05
3 34.65 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 32.26 29.38 34.65 28.43 30.64 30.63
4 31.82 Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM 30.82 29.22 29.04 31.82 30.88 31.65
5 24.33 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF 22.31 21.88 23.59 21.11 24.33 X
6 20.37 Karoline Nygaard 2005 Hvidovre AM 15.58 4.57 20.37 14.99 14.83 13.18
Piger 16-17 år - 400 meter hæk - Day 2 at 11:10
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.10.08 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
2 1.14.47 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Kvinder senior - 400 meter hæk - Day 2 at 11:10
76.2 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 11:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 5.08 (-1.3) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.87 (+0.0) 4.84 (-1.3) 4.94 (-3.3) 4.92 (-3.2) 4.75 (-3.4) 5.08 (-1.3)
2 5.07 (-1.2) Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta 4.96 (-0.9) 5.06 (-1.7) 5.06 (+0.0) 4.93 (-3.1) 4.67 (-0.6) 5.07 (-1.2)
3 =PB 5.05 (-1.2) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 5.05 (-1.2) 4.78 (-2.1) 4.96 (-0.7) 4.99 (-3.6) 4.74 (-0.8) 4.61 (-1.0)
4 4.53 (-2.4) Annika Baun Haldbo 2003 Sparta 4.42 (-0.3) 4.33 (-2.4) 4.20 (-1.1) 4.53 (-2.4) 4.50 (-1.6) 4.48 (-1.0)
5 4.46 (-1.7) Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club 4.04 (+0.0) 4.21 (-3.2) 4.46 (-1.7) 4.22 (-1.7) 4.34 (-2.0) 4.31 (-1.1)
6 4.18 (-1.1) Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik 4.18 (-1.1) 4.04 (-1.1) 3.97 (-2.5) 4.01 (-0.7) 4.11 (-1.1) 4.16 (+0.0)
7 4.17 (-0.8) Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta 4.16 (-0.3) 3.98 (-1.7) 4.08 (-1.5) 4.04 (-1.7) 4.17 (-0.8) 4.11 (-0.2)
8 4.16 (-1.5) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 4.11 (-0.8) 4.11 (-1.8) 4.12 (+0.0) 4.10 (-1.3) 4.16 (-1.5) 3.96 (-0.7)
9 4.07 (-3.0) Vanessa Kluge 2003 GER - LG Flensburg 3.95 (-1.7) 4.07 (-3.0) 4.01 (-1.5)
10 4.06 (-0.2) Friderike Limberg 2003 GER - LG Flensburg 4.04 (+0.6) 4.05 (-0.3) 4.06 (-0.2)
11 4.06 (-2.2) Regitze Steenberg 2003 Sparta 3.87 (-1.3) 4.06 (-2.2) 3.91 (-2.3)
12 3.83 (-1.1) Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF 3.75 (-1.4) 3.83 (-1.1) 3.78 (-1.1)
13 3.16 (-1.6) Sofia Faurholt Langvad 2003 Glostrup IC 3.16 (-1.6) 3.03 (-2.4) 3.14 (-2.2)
DNS Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
DNS Amalie Boeck 2033 Frederiksberg IF
DNS Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - 400 meter hæk - Day 2 at 11:20
83.8 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 57.10 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Mænd senior - 400 meter hæk - Day 2 at 11:20
91.4 cm, 10 hække, 45.00 / 35.00 / 40.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 55.88 Martin Kristensen 1992 Hvidovre AM
2 1.01.40 Klaus Præsr Jaqué 1992 Bagsværd Atletik Club
DNS Elias Engström 1998 SWE - FIK Färjestaden
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 2 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.42 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 9.68 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
3 10.16 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
4 PB 10.28 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
5 10.51 Marvin Jensen 2007 Københavns IF
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.83 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 10.46 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
3 10.97 Lucca Gyring 2007 Køge Atletik
4 11.10 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
5 =PB 11.35 Mille Elmer 2007 Københavns IF
6 11.47 Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF
Drenge 8-9 år - Højdespring - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 81 86 91 101 104 107 110 113 116 119 122 125
1 1.22 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas O O O XO O O XO XXO XXX
2 0.86 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas XXO O XXX
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 91 96 101 104 107 110 113 116 119 122 125 128 131 134 137 143
1 1.37 Loke Elias Sommer 2005 GER - LG Flensburg O O O O O O O O O XXX
2 1.34 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik XO O O O O XXO O XXX
3 1.22 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør Atletik XXO O XO XO XXX
4 1.19 David Rogge 2006 Hvidovre AM O O XO XO O XO XO XXX
5 1.16 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF XO O O XO XXX
6 1.13 Kasper Birk 2006 Hvidovre AM O O O O O XO XXO XXX
7 1.01 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK O O O XXX
8 0.96 Alexander Bergman 2005 Hvidovre AM O O XXX
9 0.00 Daniel Lund 2006 Amager AC XXX
Piger 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 8.45 Rose Gyring 2011 Køge Atletik
Drenge 4-5 år - 40 meter - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 9.31 William Drost 2011 Greve Atletik
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 PB 7.82 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
2 PB 8.11 Jacob Kjær-Christensen 2010 Sparta
3 PB 8.16 Hampus Argir Simonsen 2009 Sparta
4 8.24 Benjamin Chalmer 2009 Sparta
5 8.60 Sylvester Kurt Ibsen Jens 2009 Køge Atletik
6 8.72 Oscar Riddervold 2010 Greve Atletik
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.12 Alma Ravn 2009 Sparta
2 8.00 Edith Riisager 2009 Amager AC
3 PB 8.06 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta
3 8.06 Theresa Dommer 2009 Sparta
5 8.45 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta
6 8.70 Emma Emilie Lilledal Holm 2009 Sparta
Piger 13 år - 100 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.1
1 13.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 13.33 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 13.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik Delta
4 14.06 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
5 PB 14.41 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 14.61 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Piger 11 år - Hammerkast - Day 2 at 12:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 27.54 Iben Dahl 2005 Stoholm IF 26.63 X 27.54 24.30 20.72 23.37
2 16.33 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd Atletik Club 13.26 14.76 X 14.07 15.35 16.33
3 10.18 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club 7.19 10.18 9.75 8.79 9.86 X
Piger 13 år - Hammerkast - Day 2 at 12:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 26.60 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club 24.90 22.45 25.64 23.73 26.60 25.07
2 25.96 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK X X 20.98 18.76 19.68 25.96
3 24.11 Manon Blicher Danielsen 2003 Hvidovre AM 11.06 21.29 23.48 24.11 X 23.22
4 20.07 Louise Barrett 2004 Stoholm IF 18.90 17.62 20.07 X X X
Drenge 13 år - 100 meter - Day 2 at 12:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.7
1 PB 12.46 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 12.68 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 13.20 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 13.60 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
5 14.56 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
Piger 4-5 år - Boldkast - Day 2 at 12:05
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.95 Rose Gyring 2011 Køge Atletik 8.60 X 8.95 5.04 8.21 6.94
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 2 at 12:05
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 15.58 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta 10.79 12.11 13.90 10.28 12.30 15.58
2 PB 14.26 Wilma Caroline Nielsen 2010 Sparta 11.29 11.73 13.61 12.96 14.26 12.80
3 11.15 Edith Riisager 2009 Amager AC 11.15 10.15 9.72 8.76 10.70 10.72
4 PB 11.02 Alma Ravn 2009 Sparta 8.75 8.33 10.87 11.02 10.87 9.75
5 10.77 Isabella Frisch Erichsen 2010 Bagsværd Atletik Club 9.06 7.67 7.60 6.92 10.77 8.54
6 PB 10.46 Elvira Kirstine Ramsgaard 2009 Sparta 9.76 6.76 8.93 10.46 7.96 X
7 9.64 Theresa Dommer 2009 Sparta 9.05 9.64 5.25 8.06 6.41 9.50
8 7.75 Maia Hylling Axelsson 2010 Sparta 7.75 5.69 7.12 6.57 7.72 7.62
9 5.75 Annabel Rose Mikkelsen 2009 Sparta 4.92 3.76 5.75
10 5.69 Lili Rose Clausen 2009 Amager AC 4.63 4.31 5.69
11 5.59 Emma Emilie Lilledal Holm 2009 Sparta 5.59 5.04 5.03
12 5.56 Kajsa Kirk Petersen 2010 Sparta 5.36 2.40 5.56
13 5.13 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta 4.20 5.13 3.53
14 4.38 ida lund 2009 Amager AC 3.93 4.38 3.72
DNS Sofia Geill Kjær 2009 Sparta
Piger 12 år - 100 meter - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 13.77 Iben Christrup 2004 SWE - Malmö AI
2 PB 13.81 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
3 PB 13.96 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 14.06 Astrid B. Nilsson 2004 Bagsværd Atletik Club
5 14.81 Betty Marie R Jensen 2004 Sparta
6 15.17 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
Piger 10 år - 100 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.9
1 PB 14.95 Camilla Hellum 2006 NOR - Bækkelagets SK
2 15.01 Celine Aagaard 2006 SWE - SK Gral
3 15.86 Greta Keisala 2066 Frederiksberg IF
4 16.23 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 16.96 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
6 17.30 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Piger 11 år - 100 meter - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.5
1 15.12 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 PB 15.79 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 15.79 Mikkeline Kleist Timmerma 2005 Hvidovre AM
4 16.42 Nikoline Graa 2005 Trongårdens IF
Drenge 11 år - 100 meter - Day 2 at 12:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.6
1 14.42 Elijah Rossow 2005 GER - LG Flensburg
2 14.81 Malte Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 15.18 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
4 PB 15.44 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG ATM
5 15.48 Elias Solvang 2005 IK Hellas
6 15.54 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 12:25
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.99 (+0.0) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.81 (+0.0) 3.97 (+0.0) 3.99 (+0.0) 3.90 (+0.0) 3.85 (+0.0) 3.88 (-1.9)
2 3.25 (-1.2) Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.02 (+0.4) X 3.14 (+0.2) 3.10 (-1.1) 3.25 (-1.2) 3.10 (-2.0)
3 3.17 (+0.0) Mille Kisbye Bodeholt 2007 Bagsværd Atletik Club 3.04 (+0.0) 3.10 (+0.2) 3.17 (+0.1) 3.17 (+0.0) 3.10 (-1.2) 3.08 (-1.4)
4 PB 2.92 (+0.6) Laura Rosenkvist 2007 Københavns IF 2.92 (+0.6) 2.87 (+0.0) 2.81 (+0.0) 2.84 (+0.1) 2.90 (+0.0) 2.77 (-1.7)
5 PB 2.91 (-0.9) Mille Elmer 2007 Københavns IF 2.90 (+1.3) 2.75 (+0.0) X 2.70 (-0.9) 2.91 (-0.9) 2.80 (-1.2)
6 2.77 (-1.4) Sophia Bonde 2007 Københavns IF 2.64 (+0.0) X 2.58 (+0.5) 2.52 (+0.0) X 2.77 (-1.4)
7 2.76 (+0.1) Susanna Ring 2008 Amager AC 2.45 (-0.2) 2.35 (+0.0) 2.62 (-1.6) 2.76 (+0.1) X 2.43 (+0.0)
8 2.69 (+0.0) Esther Falck 2008 Frederiksberg IF 2.69 (+0.0) 2.58 (+0.0) X 2.50 (+0.0) 2.44 (+0.0) 2.19 (-0.3)
9 2.44 (-0.9) Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC 2.44 (-0.9) 2.27 (+0.2) 2.38 (-0.2)
10 2.42 (+0.0) Alberte Lindharth 2008 IK Hellas 2.25 (+0.0) 2.42 (+0.0) 2.24 (+0.0)
11 PB 2.38 (+0.0) Isabella Bonde 2008 Københavns IF 2.38 (+0.0) 2.13 (+0.0) 1.99 (+0.0)
12 2.37 (+0.1) Lucca Gyring 2007 Køge Atletik 2.23 (+0.0) 0.23 (+1.0) 2.37 (+0.1)
13 2.34 (+0.0) Siri Nissen Thyrsted 2008 Amager AC 2.23 (+0.0) 2.25 (+0.0) 2.34 (+0.0)
14 2.25 (+0.0) Martha Nobelius 2007 Køge Atletik 2.25 (+0.0)
15 2.20 (+0.0) Alberte Elisabeth Bergenh 2007 IK Hellas 2.09 (+0.0) 2.04 (+0.0) 2.20 (+0.0)
DNS Sidra Chihada 2007 Glostrup IC
DNS Sophia Strauch 2007 Københavns IF
DNS Anna Sophia Bjergaard Din 2007 Københavns IF
Drenge 10 år - 100 meter - Day 2 at 12:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.3
1 PB 14.60 Lance Christian Aabo 2006 HG ATM
2 PB 15.03 Villads Fredsted Andersen 2006 Frederiksberg IF
3 16.83 Osvald Karstensen 2006 Københavns IF
4 16.84 Luka Tomovski 2006 Hvidovre AM
DNS Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
Piger 8-9 år - 400 meter - Day 2 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.21.10 Celine Frisch Erichsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 PB 1.33.08 Sophia Bonde 2007 Københavns IF
3 1.33.25 Esther Falck 2008 Frederiksberg IF
4 1.35.75 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
5 1.40.79 Susanna Ring 2008 Amager AC
Drenge 8-9 år - 400 meter - Day 2 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 PB 1.13.46 Kevin Jensen 2007 Københavns IF
2 1.14.62 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
3 1.16.10 Christoffer B. Jørtgensen 2007 HG ATM
4 1.18.61 Oliver Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
5 1.20.74 Mikkel Nielsen 2007 IK Hellas
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 26.30 Maja Kronkvist 2002 SWE - Klippans FK
3 27.31 Alberte Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4