Kronborg Outdoor • 2015 May 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 9.56 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 9.99 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
4 10.78 Alma Cohrt 2004 Helsingør Skole OL
5 11.10 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.6
1 9.56 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.1
3 9.99 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
4 10.78 Alma Cohrt 2004 Helsingør Skole OL
5 11.10 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 184 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 198 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
4 252 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
HEAT 3 / 3
3 251 Alma Cohrt 2004 Helsingør Skole OL
4 249 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.4
1 q 9.12 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 q 9.24 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 9.37 Carl Bruce 2004 HG ATM
4 q 10.53 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
5 10.66 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 q 9.92 Frederik Melbye Helsingør IF
2 q 10.09 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 q 10.28 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 q 10.38 Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 26 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 27 8.97 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
3 158 9.30 Carl Bruce 2004 HG ATM
4 143 10.25 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
5 155 10.31 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2
1 162 10.32 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
2 253 Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
3 113 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 214 Frederik Melbye Helsingør IF
Piger -9 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 3.46 (+2.8) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.46 (+2.8) 3.24 (+1.7) 3.27 (+2.2)
2 3.42 (+1.8) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.38 (+3.9) 2.28 (+1.9) 3.42 (+1.8)
3 3.37 (+2.5) Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF 3.37 (+2.5) 3.16 (+2.2) 3.06 (+1.8)
4 3.27 (+1.8) Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta 3.25 (+2.7) 2.92 (+1.7) 3.27 (+1.8)
5 3.10 (+1.6) Helene Salomonsen 2007 Sparta 3.00 (+0.0) 3.10 (+1.6) 3.01 (+2.2)
6 3.00 (+1.8) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 2.93 (+1.8) 2.86 (+1.7) 3.00 (+1.8)
7 2.85 (+2.3) Matilde Stritich 2006 Sparta 2.85 (+2.3) 2.35 (+1.7) 2.25 (+1.6)
8 2.74 (+1.8) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.74 (+1.8) 2.70 (+1.7) 2.67 (+1.8)
9 2.61 (+1.9) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.61 (+1.9) 2.44 (+1.8) 2.49 (+1.7)
10 2.61 (+1.8) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.35 (+1.7) 2.61 (+1.8) 2.38 (+1.5)
11 2.56 (+1.5) Karla Olivia Haynes 2007 Sparta 2.56 (+1.5) 2.34 (+1.6) 2.22 (+1.5)
DNS Laura Diaz Friis 2006 Sparta
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 3.27 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 125 2.81 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 9 Matilde Stritich 2006 Sparta
4 8 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
5 175 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
6 2 3.39 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
7 123 3.58 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
8 6 2.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
9 4 DNS 2.54 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
10 127 DNS 3.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
11 3 3.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
12 129 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
13 7 2.90 Helene Salomonsen 2007 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 3.99 (+1.7) Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 3.95 (+2.3) 3.97 (+1.8) 3.99 (+1.7)
2 3.92 (+2.5) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.92 (+2.5) 3.61 (+1.7) 3.53 (+1.6)
3 3.55 (+1.7) Emma Flor 2005 FIF Hillerød 3.45 (+1.8) 3.55 (+1.7) 3.24 (+2.3)
4 3.50 (+1.7) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.40 (+2.3) 3.47 (+1.6) 3.50 (+1.7)
5 3.50 (+1.7) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.15 (+2.3) 3.14 (+1.6) 3.50 (+1.7)
6 3.31 (+1.6) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.24 (+2.2) 3.31 (+1.6) 2.97 (+1.8)
7 3.26 (+2.4) Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.26 (+2.4) 3.06 (+1.8) 3.13 (+1.7)
8 2.42 (+1.8) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 2.42 (+1.8) 2.31 (+1.6) 2.21 (+2.1)
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 153 2.48 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
2 161 3.31 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 177 3.28 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 169 DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 142 3.79 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
6 14 3.88 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
7 178 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
8 16 3.19 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
9 168 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 9.05 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.83 8.28 9.05
2 8.88 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 7.50 7.98 8.88
3 8.04 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 8.04 8.00 7.98
4 7.46 Josefine Sørensen 2002 Sparta 6.71 6.74 7.46
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 48 7.83 Josefine Sørensen 2002 Sparta
2 164 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
3 46 9.36 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 43 7.45 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
Drenge -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 36.47 Matias Lund 2006 Sparta 36.47 34.83 30.21
2 31.75 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 31.75 30.34 25.24
3 30.26 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta 30.26 27.76 X
4 27.14 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 26.56 27.14 25.41
5 26.31 Marius Melbye Helsingør IF 24.75 26.31 17.88
6 24.50 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 22.60 24.50 18.57
7 24.49 David Rogge 2006 Hvidovre AM 24.18 24.49 18.48
8 23.00 Mads Vincentsen 2007 Sparta 21.87 23.00 18.97
9 21.92 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 19.55 18.72 21.92
DNS Ditlev Helsingør Helsingør IF
DNS Anders Helsingør Helsingør IF
DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
2 211 DNS Ditlev Helsingør Helsingør IF
3 222 Marius Melbye Helsingør IF
4 204 DNS Anders Helsingør Helsingør IF
5 163 David Rogge 2006 Hvidovre AM
6 219 DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
7 199 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
8 12 Matias Lund 2006 Sparta
9 195 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta
10 10 31.52 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
11 130 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
12 11 13.55 Mads Vincentsen 2007 Sparta
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 38.72 Hakeem Ali 2005 Sparta 38.72 31.41 31.86
2 34.29 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 27.83 29.06 34.29
3 30.65 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF 30.65 26.77 24.24
4 29.78 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 27.22 29.78 25.30
5 27.14 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK X 27.14 25.07
6 20.15 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 20.15 18.87 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 18 32.12 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
2 186 25.25 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
3 208 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF
4 21 33.40 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 20 32.48 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
6 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.4
1 q 11.65 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.91 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 q 12.13 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 q 12.74 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 q 13.14 Annika G Truelsen 2003 Sparta
6 13.65 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.5
1 q 12.12 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 q 12.39 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
3 q 13.50 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 13.68 Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL
DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
DNS Helena Fogh 2003 Fredensborg AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 185 DNS 11.46 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 114 11.53 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 209 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 29 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 33 Annika G Truelsen 2003 Sparta
6 30 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 136 DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 151 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 152 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
4 248 Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL
5 120 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
6 174 DNS Helena Fogh 2003 Fredensborg AK
SCRATCH
1 146 DNS Caroline Bischoff 2003 FIF Hillerød
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.2
1 q 11.56 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.60 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 11.75 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 q 12.09 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 q 12.28 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 q 12.28 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 q 12.36 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.2
1 q 12.10 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
2 12.39 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 12.40 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
4 13.67 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
5 13.90 Carla Stendal Vinter 2002 Helsingør Skole OL
DNS Milla-Sophie Hougaard 2002 Helsingør Skole OL
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 45 11.10 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 134 11.53 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 148 11.88 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 138 12.04 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
5 200 12.09 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 41 12.25 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
7 48 12.26 Josefine Sørensen 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 43 12.64 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
2 44 13.60 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
4 243 Carla Stendal Vinter 2002 Helsingør Skole OL
5 246 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
6 42 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 257 DNS Milla-Sophie Hougaard 2002 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 50 DNS Annika Eppers 2002 Sparta
Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.2
1 q 12.14 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 q 12.88 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
3 q 12.98 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 13.79 Julius Marshall 2003 Helsingør IF
DNS Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.4
1 q 11.47 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 q 11.60 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 q 11.92 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 q 12.36 Robert Christiansen 2003 Sparta
5 q 12.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 39 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 255 DNS Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL
3 35 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
4 38 Vincent Birkemose 2003 Sparta
5 260 Julius Marshall 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 40 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 229 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
3 221 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 239 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
5 37 Robert Christiansen 2003 Sparta
SCRATCH
1 144 DNS 13.47 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 q 11.20 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 q 11.52 Anders Bang 2002 Sparta
3 q 11.89 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
4 q 12.03 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 q 13.04 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.3
1 q 12.09 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
2 q 12.67 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
3 q 13.09 Otto Tampborg Hegner 2002 Helsingør Skole OL
4 13.12 Alex Faber Helsingør IF
5 15.07 Yannick Lind Holm Nielsen 2002 Helsingør Skole OL
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 57 11.17 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 55 11.45 Anders Bang 2002 Sparta
3 53 11.62 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
4 156 13.27 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
5 149 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
HEAT 2 / 2
1 250 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
2 234 Alex Faber Helsingør IF
3 256 Yannick Lind Holm Nielsen 2002 Helsingør Skole OL
4 206 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
5 244 Otto Tampborg Hegner 2002 Helsingør Skole OL
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 10:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 9.96 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.96 9.47 9.04
2 7.37 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 6.88 7.12 7.37
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 9.46 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
2 184 7.32 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
Drenge 11 år - Boldkast - Day 1 at 10:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 31.47 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 26.72 26.49 31.47
2 21.62 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK 20.69 21.46 21.62
DNS Frederik Melbye Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 214 DNS Frederik Melbye Helsingør IF
2 162 30.90 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 155 20.34 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
SCRATCH
1 253 DNS Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.3
1 q 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 13.44 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 13.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 13.71 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
5 q 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
DNS Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 q 14.06 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 14.26 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 q 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
4 15.09 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
5 15.73 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Skole OL
6 16.10 Sara Bech Sørensen 2001 Helsingør Skole OL
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 64 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 227 13.27 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
3 65 13.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 207 13.46 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 160 13.59 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 63 DNS 13.64 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 70 Nicola Malling 2001 Sparta
2 73 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 261 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
4 66 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 262 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Skole OL
6 263 Sara Bech Sørensen 2001 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 115 DNS 13.53 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 13.77 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 13.81 Simone Hjort 1999 Sparta
3 14.29 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
DNS Leonora Hede 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 DNS 13.42 Leonora Hede 1998 Sparta
2 92 13.50 Simone Hjort 1999 Sparta
3 86 13.70 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 84 14.16 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Piger 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
Piger 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 q 12.97 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 q 13.66 Emma Vitale 1993 Sparta
3 q 14.26 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
START LIST
I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 216 13.04 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
6 101 13.59 Emma Vitale 1993 Sparta
7 102 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 8.94 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 8.93 8.41 8.94
2 8.39 Annika G Truelsen 2003 Sparta 8.39 X 7.31
3 7.87 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 7.11 7.87 7.57
4 7.47 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 5.94 7.42 7.47
5 7.31 Clare Reib 2003 Fredensborg AK 7.31 7.05 6.73
6 5.92 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 4.92 5.92 5.91
7 5.34 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta X 4.91 5.34
DNS Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 209 DNS Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
2 151 6.11 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
3 33 7.91 Annika G Truelsen 2003 Sparta
4 152 6.80 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
5 121 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
6 31 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
7 120 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 147 9.02 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
9 192 DNS 7.14 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
SCRATCH
1 146 DNS 5.76 Caroline Bischoff 2003 FIF Hillerød
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 q 13.29 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 13.38 Lucas Bunch 2000 Sparta
3 q 14.12 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
4 14.28 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
5 14.30 Ahmed Nabil 2001 Helsingør Skole OL
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.2
1 q 12.36 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 13.32 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 q 13.64 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
4 q 13.67 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 q 13.82 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 78 DNS 12.91 Christian Cornelius 2000 Sparta
2 76 13.34 Lucas Bunch 2000 Sparta
3 83 14.04 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
4 75 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
5 81 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
6 264 Ahmed Nabil 2001 Helsingør Skole OL
HEAT 2 / 2
1 74 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
2 135 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 137 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
4 79 Vincent Plas 2001 Sparta
5 173 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
SCRATCH
1 82 DNS 14.08 Sebastian Larsen 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 q 11.82 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
2 q 12.03 Jonathan Aquino 1999 Sparta
3 q 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 13.35 Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
5 q 35.78 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
START LIST
I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 237 11.34 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
2 95 11.87 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 96 11.99 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 98 Aske Petersen 1998 Sparta
5 242 Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
SCRATCH
1 118 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 q 11.51 Peter Trajkovski 1996 Sparta
START LIST
I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 11.11 Peter Trajkovski 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.7
1 q 11.17 Morten Jensen 1982 Sparta
2 q 11.71 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 q 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
q 11.20 Kasper Stærk 1983 Sparta
q 11.94 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.3
1 q 11.89 Rodney Pratdavis Frederiksberg IF
2 q 12.38 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 q 12.85 André Flor 1973 Sparta
DNS Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 103 10.29 Morten Jensen 1982 Sparta
2 106 10.43 Christian Trajkovski 1965 Sparta
3 104 11.30 Kasper Stærk 1983 Sparta
4 105 11.31 Christian Laugesen 1986 Sparta
5 107 11.39 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
HEAT 2 / 2
1 235 11.60 Rodney Pratdavis Frederiksberg IF
2 132 DNS 12.01 Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
3 238 12.05 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
4 108 12.23 André Flor 1973 Sparta
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.11 (+1.8) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 3.85 (+2.3) X 4.11 (+1.8)
2 4.00 (+2.4) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.00 (+2.4) 3.87 (+1.8) 3.91 (+2.4)
3 3.78 (+1.6) Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 3.62 (+2.2) 3.72 (+1.8) 3.78 (+1.6)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 4.02 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 184 4.11 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 22 3.93 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 5.17 (+2.4) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 4.82 (+2.2) 4.80 (+2.3) 5.17 (+2.4)
2 4.50 (+2.4) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.27 (+1.7) 4.50 (+2.4) 4.43 (+2.2)
3 4.40 (+2.5) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.39 (+1.8) 4.30 (+2.3) 4.40 (+2.5)
4 4.40 (+1.9) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.13 (+2.2) 4.40 (+1.9) 4.25 (+2.3)
5 4.32 (+1.8) Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.12 (+1.8) 4.09 (+1.9) 4.32 (+1.8)
6 4.20 (+2.5) Ida Lyngby 2002 Sparta 3.94 (+2.1) 4.04 (+2.4) 4.20 (+2.5)
7 4.04 (+2.4) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 3.86 (+1.7) 3.98 (+2.3) 4.04 (+2.4)
8 3.62 (+2.5) Milla-Sophie Hougaard 2002 Helsingør Skole OL 3.27 (+1.6) 3.62 (+2.5) 3.36 (+1.7)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 45 5.02 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 148 4.49 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
3 48 4.24 Josefine Sørensen 2002 Sparta
4 42 4.24 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 47 4.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 51 4.15 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 257 Milla-Sophie Hougaard 2002 Helsingør Skole OL
8 164 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
Piger -9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.5
1 q 10.19 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.26 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 q 10.59 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 q 11.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 q 11.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
DNS Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 q 10.98 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
2 q 11.28 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 11.43 Matilde Stritich 2006 Sparta
4 11.71 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
5 11.77 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 5 10.08 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 123 10.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 2 10.19 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 7 10.77 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 4 DNS 11.00 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 3 11.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 6 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
2 175 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
3 8 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
4 129 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 9 Matilde Stritich 2006 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.6
1 q 9.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 9.92 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 q 10.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 q 10.41 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.7
1 q 9.98 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 q 10.81 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 q 11.11 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 q 11.39 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 169 DNS 9.01 Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 168 9.33 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 17 9.52 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 142 9.80 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 16 10.07 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 177 10.41 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
2 161 10.56 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 15 10.85 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
4 178 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge -9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.1
1 q 9.82 Lance Christian 2006 HG ATM
2 q 10.27 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 q 10.85 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
4 q 11.07 David Rogge 2006 Hvidovre AM
5 11.23 Anders Silleborg 2007 Sparta
6 11.55 Christian Helsingør Helsingør IF
7 11.63 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
8 11.96 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.7
1 q 10.23 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 q 10.32 Marius Melbye Helsingør IF
3 q 11.05 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
4 q 11.19 Asger Helsingør Helsingør IF
DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
DNS Ditlev Helsingør Helsingør IF
DNS Anders Helsingør Helsingør IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 159 9.45 Lance Christian 2006 HG ATM
2 130 10.18 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 191 10.90 Anders Silleborg 2007 Sparta
4 195 11.67 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta
5 166 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
6 163 David Rogge 2006 Hvidovre AM
7 210 Christian Helsingør Helsingør IF
8 215 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 219 DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
2 211 DNS Ditlev Helsingør Helsingør IF
3 205 Asger Helsingør Helsingør IF
4 199 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 240 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
6 204 DNS Anders Helsingør Helsingør IF
7 222 Marius Melbye Helsingør IF
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.6
1 9.33 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 9.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 9.54 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 10.29 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 11.01 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 11.02 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 21 9.35 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 19 9.38 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 217 9.62 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 208 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF
6 119 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.49 (+1.1) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.49 (+1.1) 4.37 (+1.9) 4.40 (+1.6)
2 4.09 (+1.2) Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 4.03 (+2.1) 4.05 (+1.4) 4.09 (+1.2)
3 4.08 (+2.1) Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.01 (+1.7) 4.08 (+2.1) 4.05 (+1.9)
4 4.00 (+3.4) Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 3.89 (+1.4) 3.86 (+1.3) 4.00 (+3.4)
5 4.00 (+1.9) Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF 4.00 (+1.9) 3.86 (+1.4) 3.80 (+1.8)
6 3.96 (+2.3) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 3.76 (+1.6) 3.96 (+2.3) 3.91 (+1.9)
7 3.95 (+1.8) Clare Reib 2003 Fredensborg AK 3.95 (+1.8) 3.85 (+1.2) X
8 3.70 (+2.5) Annika G Truelsen 2003 Sparta 3.70 (+2.5) 3.52 (+1.2) 3.69 (+1.9)
9 3.70 (+0.2) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 3.66 (+0.5) 3.70 (+0.2) 3.33 (+1.1)
10 3.29 (+1.5) Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF 3.29 (+1.5) 3.12 (+2.0) X
11 3.28 (+6.8) Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL 3.22 (+2.4) 3.03 (+0.6) 3.28 (+6.8)
12 3.14 (+2.6) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.13 (+0.8) 3.14 (+2.6) 3.03 (+1.6)
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 3.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
2 152 3.91 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
3 120 4.08 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 114 4.69 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 185 DNS 4.22 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 147 4.01 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
7 170 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
8 31 3.83 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
9 33 3.43 Annika G Truelsen 2003 Sparta
10 209 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
11 151 3.53 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
12 116 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
13 248 Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 146 DNS 3.02 Caroline Bischoff 2003 FIF Hillerød
Piger -9 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.26.57 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
2 1.30.94 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 1.31.77 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
4 1.36.97 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 1.37.97 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør IF
6 1.40.62 Matilde Stritich 2006 Sparta
7 1.43.56 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 Matilde Stritich 2006 Sparta
2 175 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
3 5 1.29.82 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
4 129 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 213 94.0 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør IF
6 127 DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
7 7 1.42.35 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 125 1.28.96 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.14.80 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 1.19.05 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 1.26.72 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 168 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 153 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
3 14 1.15.61 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.14.20 Anna Veileborg 2004 Helsingør Skole OL
2 1.27.55 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 259 Anna Veileborg 2004 Helsingør Skole OL
2 249 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
Drenge -9 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.19.01 Victor Helsingør Helsingør IF
2 1.19.89 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 1.20.95 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
4 1.21.03 David Rogge 2006 Hvidovre AM
5 1.23.28 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 1.28.40 Anders Silleborg 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 228 Victor Helsingør Helsingør IF
2 166 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
3 199 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
4 191 1.28.0 Anders Silleborg 2007 Sparta
5 163 David Rogge 2006 Hvidovre AM
6 11 1.32.05 Mads Vincentsen 2007 Sparta
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.10.96 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.18.15 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 1.24.96 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
4 1.31.43 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
5 1.34.39 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 203 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
2 186 1.20.43 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
3 119 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
4 19 5496527.78 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.12.94 Oscar Thrane 2004 Helsingør Skole OL
2 1.19.03 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 181 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 247 Oscar Thrane 2004 Helsingør Skole OL
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 59.97 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 65 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 193 DNS 59.09 Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
Piger 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 11:45
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 53.40 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 54.04 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
3 54.84 Louis Henriksen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 237 53.77 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
3 94 54.02 Louis Henriksen 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 50.90 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 58.53 Raiey Samson Bobosha 1996 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 100 49.62 Peter Trajkovski 1996 Sparta
5 99 Raiey Samson Bobosha 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 48.82 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 48.95 Emil Strøm 1993 Sparta
3 49.11 Kasper Stærk 1983 Sparta
4 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 49.92 Christian Laugesen 1986 Sparta
6 51.89 Simon Hvelplund 1984 Sparta
7 52.52 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
8 54.92 Christian Trajkovski 1965 Sparta
HEAT 1 / 2
1 48.82 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 48.95 Emil Strøm 1993 Sparta
3 49.11 Kasper Stærk 1983 Sparta
4 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 49.92 Christian Laugesen 1986 Sparta
6 51.89 Simon Hvelplund 1984 Sparta
HEAT 2 / 2
7 52.52 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
8 54.92 Christian Trajkovski 1965 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 109 48.88 Philip Braun 1990 Sparta
2 112 50.81 Simon Hvelplund 1984 Sparta
3 111 48.87 Emil Strøm 1993 Sparta
4 104 51.34 Kasper Stærk 1983 Sparta
5 110 48.12 Nicolai Hartling 1994 Sparta
6 105 49.07 Christian Laugesen 1986 Sparta
HEAT 2 / 2
2 107 49.85 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
3 106 48.70 Christian Trajkovski 1965 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.55 (+3.4) Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF X 4.31 (+2.1) 4.55 (+3.4)
2 4.53 (+2.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.43 (+2.2) 4.30 (+0.4) 4.53 (+2.0)
3 4.21 (+1.5) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.21 (+1.5) X X
4 4.18 (+3.8) Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 4.18 (+3.8) 4.09 (+2.7) 4.11 (+2.1)
5 4.01 (+2.1) Vincent Birkemose 2003 Sparta 4.01 (+2.1) 3.30 (+1.4) 3.76 (+4.1)
6 3.69 (+1.3) Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF 3.46 (+2.9) X 3.69 (+1.3)
7 3.14 (+1.7) Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL 3.04 (+2.1) 3.14 (+3.4) 3.14 (+1.7)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 154 4.01 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
2 38 3.60 Vincent Birkemose 2003 Sparta
3 229 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 40 4.35 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 221 4.27 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
6 39 4.10 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 255 Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 144 DNS 3.69 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.77 (+1.8) Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.60 (+2.0) 4.64 (+1.6) 4.77 (+1.8)
2 3.54 (+1.8) Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 3.54 (+1.8) 3.47 (+0.7) X
3 3.54 (+4.3) Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL 3.54 (+4.3) 3.28 (+2.1) 3.01 (+1.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 57 4.67 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 156 3.62 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
3 250 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
Piger -9 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 10.00 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 10.17 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 10.44 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 10.66 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
5 11.27 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 11.28 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 11.28 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 11.81 Matilde Stritich 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 11.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 7 11.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 2 10.59 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 5 10.19 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 123 10.26 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 175 10.98 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
7 129 11.28 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 9 11.43 Matilde Stritich 2006 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 9.66 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 9.71 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 9.81 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 10.37 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 10.50 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.59 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
7 11.21 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.23 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 11.11 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 142 10.41 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 178 9.98 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 17 9.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 168 9.92 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
6 16 10.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 177 10.81 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
8 15 11.39 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
Drenge -9 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.1
1 9.86 Lance Christian 2006 HG ATM
2 10.18 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 10.27 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 10.28 Marius Melbye Helsingør IF
5 11.00 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
6 11.15 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
7 11.26 David Rogge 2006 Hvidovre AM
DNS Asger Helsingør Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 163 11.07 David Rogge 2006 Hvidovre AM
2 166 10.85 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
3 130 10.27 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 159 9.82 Lance Christian 2006 HG ATM
5 199 10.23 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
6 222 10.32 Marius Melbye Helsingør IF
7 240 11.05 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
8 205 DNS 11.19 Asger Helsingør Helsingør IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 9.25 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 9.40 Carl Bruce 2004 HG ATM
3 9.91 Frederik Melbye Helsingør IF
4 10.15 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 10.39 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
6 10.54 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 253 DNS 10.38 Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
2 113 10.09 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 158 9.37 Carl Bruce 2004 HG ATM
4 27 9.12 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 26 DNS 9.24 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 214 9.92 Frederik Melbye Helsingør IF
7 162 10.28 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
8 143 10.53 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320
1 3.10 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK O O XO O O XO XXX
2 2.80 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O O O O
3 2.80 Selma Staun 2000 Sparta XO O O
4 2.40 Nicola Malling 2001 Sparta O O XXO XXX
5 2.30 Klara Loessl 2002 Ballerup AK O O O XXO XXO XXX
6 2.10 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK XO O O O XXX
7 2.00 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta XO O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 2.40 Nicola Malling 2001 Sparta
2 150 2.60 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
3 134 2.40 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 68 3.00 Selma Staun 2000 Sparta
5 69 2.00 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
6 138 2.10 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 133 3.30 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 280 300 310 320 330
1 3.20 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA O O O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 196 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
Piger 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 300 310 320 330 340 350
1 3.40 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK O O XXO O XO XXX
2 2.00 Emma Vitale 1993 Sparta XO O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 141 3.40 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK
2 101 2.10 Emma Vitale 1993 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 230 240 250 260 270 280 290 300
1 2.90 Frederik Thede 2000 Sparta O XXO O XXX
2 2.50 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 2.20 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 172 3.10 Frederik Thede 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 300 320 330 350
1 3.30 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO XXX
DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 230 DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
2 224 0.33 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
3 118 DNS 4.00 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 400 420 440 455
1 4.40 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK XO XO XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 140 4.50 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
Drenge 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 400 420
1 4.00 Oscar Abelgren 1994 Ballerup AK XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 265 Oscar Abelgren 1994 Ballerup AK
Mænd senior - Stangspring - Day 1 at 12:00
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 11.63 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 12.10 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 12.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 12.16 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
5 13.09 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 13.33 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
DNS Annika G Truelsen 2003 Sparta
DNS Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 33 DNS 13.14 Annika G Truelsen 2003 Sparta
2 152 12.39 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
3 120 12.12 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 114 11.65 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 32 DNS 11.91 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 30 12.13 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 29 12.74 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
8 151 13.50 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
Piger 13 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 11.45 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 11.45 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 11.63 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 12.17 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 12.20 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 12.39 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 12.45 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
8 12.59 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 200 12.28 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
2 43 12.10 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 148 11.75 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 45 11.56 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 134 11.60 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 48 12.09 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 138 12.28 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
8 41 12.36 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 11.67 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 11.89 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 12.07 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 12.12 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 12.67 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
6 13.12 Vincent Birkemose 2003 Sparta
7 13.21 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
DNS Robert Christiansen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 229 12.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
2 37 DNS 12.36 Robert Christiansen 2003 Sparta
3 221 11.92 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 239 11.47 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
5 40 11.60 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 39 12.14 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 35 12.88 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
8 38 12.98 Vincent Birkemose 2003 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 11.34 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 11.53 Anders Bang 2002 Sparta
3 11.87 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
4 12.45 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 12.66 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
6 12.99 Otto Tampborg Hegner 2002 Helsingør Skole OL
DNS Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
DNS Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 156 DNS 13.04 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
2 206 12.09 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
3 53 DNS 11.89 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
4 57 11.20 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
5 55 11.52 Anders Bang 2002 Sparta
6 149 12.03 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
7 250 12.67 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
8 244 13.09 Otto Tampborg Hegner 2002 Helsingør Skole OL
Drenge 11 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.68 (+1.0) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.67 (+1.2) 4.68 (+1.0) 4.63 (+1.2)
2 4.41 (+3.4) Carl Bruce 2004 HG ATM 4.09 (+0.1) 4.01 (+1.5) 4.41 (+3.4)
3 3.94 (+3.6) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.69 (+1.6) 3.92 (+3.2) 3.94 (+3.6)
4 3.78 (+1.3) Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta 3.78 (+1.3) 3.78 (+1.9) 3.75 (+1.9)
5 3.42 (+2.3) Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL 3.42 (+2.3) 3.14 (+1.4) 3.28 (+1.8)
6 3.40 (+2.7) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.40 (+2.7) 3.27 (+2.9) 2.88 (+1.4)
7 3.33 (+1.6) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 3.29 (+2.0) 3.33 (+1.6) X
8 3.04 (+1.8) Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK 2.95 (+1.3) 3.04 (+1.8) 3.02 (+2.1)
DNS Frederik Melbye Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 158 4.15 Carl Bruce 2004 HG ATM
2 113 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 155 3.18 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
4 26 4.82 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 162 3.36 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
6 214 DNS Frederik Melbye Helsingør IF
7 27 3.99 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
8 181 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
9 253 Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 13.60 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 13.72 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
3 14.16 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 14.18 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 14.24 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 14.77 Nicola Malling 2001 Sparta
DNS Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 14.26 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 160 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 65 DNS 13.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 207 DNS 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 64 13.44 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 227 13.71 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
7 66 14.06 Viktoria Dommer 2001 Sparta
8 70 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
Piger 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 13.05 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 13.74 Emma Vitale 1993 Sparta
3 14.47 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 216 12.97 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
3 101 13.66 Emma Vitale 1993 Sparta
4 102 14.26 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Piger -9 år - Kuglestød - Day 1 at 12:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 4.61 4.45 4.84
2 4.81 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 4.41 4.81 4.12
3 4.05 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 4.05 3.96 4.01
4 3.52 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.52 3.18 2.97
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 5.32 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
2 127 4.32 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 125 4.32 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
4 129 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 12:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 7.99 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 7.76 7.93 7.99
2 6.40 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 5.96 6.40 6.35
3 5.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 5.53 5.43 5.92
4 5.26 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 5.26 4.82 4.48
5 4.63 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 4.63 4.17 4.36
6 4.17 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 4.17 3.95 3.67
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 168 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 178 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 169 DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 142 6.49 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 17 6.62 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 153 4.40 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
7 15 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 13.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 13.51 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 13.52 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 13.71 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 14.03 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
6 14.05 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
DNS Mikkel Christophersen 2001 Sparta
DNS Vincent Plas 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 173 13.82 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
2 135 13.64 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 74 DNS 13.32 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
4 79 DNS 12.36 Vincent Plas 2001 Sparta
5 81 13.29 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
6 76 13.38 Lucas Bunch 2000 Sparta
7 137 13.67 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
8 75 14.12 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 12.10 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
DNS Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 95 DNS 35.78 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
4 98 DNS 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
5 237 11.82 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
6 96 DNS 12.03 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 242 DNS 13.35 Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 100 DNS 11.51 Peter Trajkovski 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 11.14 Morten Jensen 1982 Sparta
2 11.73 Rodney Pratdavis Frederiksberg IF
3 11.92 Christian Trajkovski 1965 Sparta
4 12.46 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
5 13.29 André Flor 1973 Sparta
DNS Christian Laugesen 1986 Sparta
DNS Kasper Stærk 1983 Sparta
DNS Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 238 12.38 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
2 235 11.89 Rodney Pratdavis Frederiksberg IF
3 105 DNS 11.71 Christian Laugesen 1986 Sparta
4 103 11.17 Morten Jensen 1982 Sparta
5 104 DNS 11.20 Kasper Stærk 1983 Sparta
6 106 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
7 107 DNS 11.94 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
8 108 12.85 André Flor 1973 Sparta
Drenge -9 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 3.85 (+2.2) Lance Christian 2006 HG ATM 3.85 (+2.2) 3.73 (+1.2) 3.70 (+1.9)
2 3.79 (+2.4) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.38 (+1.9) 3.56 (+1.1) 3.79 (+2.4)
3 3.53 (+2.1) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.23 (+2.0) 3.43 (+2.4) 3.53 (+2.1)
4 3.44 (+2.2) Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 3.35 (+2.3) 3.44 (+2.2) 3.28 (+1.6)
5 3.28 (+1.3) Anders Silleborg 2007 Sparta 3.18 (+1.5) 2.94 (+1.3) 3.28 (+1.3)
6 3.23 (+2.9) Mads Vincentsen 2007 Sparta 3.10 (+1.5) 2.88 (+2.4) 3.23 (+2.9)
7 3.12 (+2.0) Matias Lund 2006 Sparta 2.94 (+2.4) 2.94 (+0.9) 3.12 (+2.0)
8 3.12 (+2.1) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF 3.12 (+2.1) 2.83 (+0.8) 2.70 (+1.8)
9 3.00 (+1.5) Christian Helsingør Helsingør IF 3.00 (+1.5) 2.74 (+1.0) 2.82 (+2.1)
10 2.99 (+2.9) Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta 2.99 (+2.9) 2.80 (+1.6) 2.72 (+1.1)
11 2.93 (+1.2) Marius Melbye Helsingør IF X X 2.93 (+1.2)
12 2.53 (+3.2) Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 2.53 (+3.2) 2.44 (+0.9) 2.43 (+1.8)
13 0.00 (+0.0) Ditlev Helsingør Helsingør IF X X X
DNS Anders Helsingør Helsingør IF
DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
DNS Asger Helsingør Helsingør IF
DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
2 12 Matias Lund 2006 Sparta
3 10 2.64 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
4 199 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 222 Marius Melbye Helsingør IF
6 195 2.49 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta
7 215 2.74 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
8 219 DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
9 163 DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
10 204 DNS Anders Helsingør Helsingør IF
11 205 DNS Asger Helsingør Helsingør IF
12 191 3.20 Anders Silleborg 2007 Sparta
13 210 Christian Helsingør Helsingør IF
14 11 2.90 Mads Vincentsen 2007 Sparta
15 159 3.89 Lance Christian 2006 HG ATM
16 130 3.85 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
17 211 Ditlev Helsingør Helsingør IF
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.05 (+2.3) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.04 (+1.9) 4.05 (+2.3) 3.88 (+3.7)
2 3.56 (+2.5) Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF X X 3.56 (+2.5)
3 3.08 (+2.5) Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 2.99 (+1.6) 3.04 (+1.7) 3.08 (+2.5)
4 3.07 (+2.8) Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK 2.94 (+2.6) 3.07 (+2.8) 2.87 (+1.3)
5 2.86 (+2.3) Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF 2.79 (+1.6) 2.86 (+2.3) 2.86 (+4.1)
6 2.77 (+3.8) Alexander Wulff 2005 Helsingør IF 2.47 (+1.2) 2.77 (+4.0) 2.77 (+3.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 203 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
3 18 3.27 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
4 208 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF
5 186 2.99 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
6 217 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
Drenge -9 år - Kuglestød - Day 1 at 13:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 5.88 Marius Melbye Helsingør IF 5.88 5.64 5.51
2 5.80 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 5.80 X 5.49
3 5.66 Victor Helsingør Helsingør IF 5.32 5.66 X
4 5.53 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott X 5.53 5.06
5 5.14 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 5.08 5.14 4.68
6 4.84 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta X 4.54 4.84
DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
DNS Frederik Schaldemose 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 228 Victor Helsingør Helsingør IF
2 166 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
3 163 DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
4 222 Marius Melbye Helsingør IF
5 130 5.94 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 10 5.28 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta
7 13 DNS 4.68 Frederik Schaldemose 2006 Sparta
8 240 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 13:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 6.34 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 5.65 6.23 6.34
2 5.18 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 5.18 4.60 X
3 4.27 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF 4.24 4.27 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 203 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
3 20 5.53 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 29.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 23.93 24.78 29.55
2 22.66 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF 22.66 20.22 20.22
3 21.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 20.05 X 21.72
4 17.25 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 17.25 16.68 14.80
5 13.45 Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL X 13.45 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 26.39 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
2 255 Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL
3 229 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
4 154 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
5 40 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
Drenge 13 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 22.44 Christian Lindgreen 2002 Sparta 22.44 22.35 X
2 19.30 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød X X 19.30
3 19.18 Oswald Carstensen 2002 Sparta X 19.18 X
4 12.23 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 9.44 9.81 12.23
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
2 156 9.61 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
3 56 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 54 24.52 Christian Lindgreen 2002 Sparta
Piger -9 år - Boldkast - Day 1 at 13:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 20.10 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 20.10 19.98 19.10
2 19.25 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 15.45 19.25 18.48
3 18.58 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 17.25 16.22 18.58
4 17.35 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF 17.35 13.34 X
5 13.83 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta 13.83 13.58 8.11
6 13.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 13.41 12.88 8.54
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 127 2.23 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
2 123 20.03 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 8 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
4 3 16.73 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
5 125 19.79 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
6 175 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
Piger 10 år - Boldkast - Day 1 at 13:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 30.38 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 29.17 27.06 30.38
2 25.90 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 19.02 X 25.90
3 24.08 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 24.08 22.46 21.69
4 21.59 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 21.59 21.03 13.46
5 17.45 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 17.45 15.50 16.56
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 177 23.20 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
2 17 22.08 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 153 16.00 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
4 178 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 169 DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
6 168 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 11 år - Boldkast - Day 1 at 13:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 34.90 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 32.30 28.13 34.90
2 31.45 Julie Bergstrøm 2004 Helsingør Skole OL 26.39 31.45 24.81
3 28.65 Emma Henriksen 2004 Helsingør Skole OL 28.65 X 28.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 37.14 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
2 254 Julie Bergstrøm 2004 Helsingør Skole OL
3 258 Emma Henriksen 2004 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 24 DNS 26.28 Tsinat Krause 2004 Sparta
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 34.32 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 34.88 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 37.28 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 39.01 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 142 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 16 38.17 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 169 DNS 31.69 Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 15 39.64 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
6 178 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Piger 11 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.1
1 31.35 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 32.01 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 32.79 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
4 33.50 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 33.64 Helene Ekner 2004 Amager AC
DNS Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
2 22 33.72 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
3 14 31.26 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 184 31.82 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 124 DNS 34.04 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
6 198 Helene Ekner 2004 Amager AC
SCRATCH
1 24 DNS 34.92 Tsinat Krause 2004 Sparta
2 259 DNS Anna Veileborg 2004 Helsingør Skole OL
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.17 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 31.05 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 31.07 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
4 31.28 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 31.35 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
6 32.93 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
7 33.06 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 35.47 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.8
1 30.17 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 31.28 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 35.47 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.9
2 31.05 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 31.07 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
5 31.35 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
6 32.93 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
7 33.06 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 34 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 185 DNS 34.95 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 151 35.30 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
6 120 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 170 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
2 31 32.12 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
3 152 31.70 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
4 136 DNS 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 30 31.17 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 147 31.5 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
SCRATCH
1 146 DNS Caroline Bischoff 2003 FIF Hillerød
Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 29.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 31.01 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 30.12 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 246 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.64 (+2.5) Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF 4.56 (+3.5) 4.64 (+2.5) X
2 4.63 (+4.7) Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK 4.63 (+4.7) 4.36 (+2.8) 4.61 (+3.5)
3 4.63 (+2.1) Maria Skov Kragh 2001 Sparta 4.63 (+2.1) 4.29 (+2.8) 4.51 (+3.7)
4 4.60 (+3.6) Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta 4.19 (+3.6) 4.60 (+3.6) 4.31 (+3.0)
5 4.55 (+2.5) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC X 4.55 (+2.5) 4.46 (+3.3)
6 4.16 (+2.0) Anna Sofie Frænde 2001 Sparta 4.16 (+2.0) 3.66 (+2.4) 3.94 (+2.2)
7 3.85 (+1.7) Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL X 3.73 (+2.0) 3.85 (+1.7)
DNS Améli Kampp 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 227 5.14 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
2 133 4.90 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
3 71 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
4 73 4.34 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 67 DNS 4.35 Améli Kampp 2001 Sparta
6 126 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 69 3.92 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
9 261 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 115 DNS 5.25 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.85 (+1.5) Magnus Elsted 2001 Ballerup AK 4.85 (+1.5) 4.84 (+1.5)
2 4.70 (+2.0) Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X 4.70 (+2.0) 4.51 (+3.4)
3 4.48 (+2.3) Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta 4.48 (+2.3) X 4.19 (+3.1)
4 4.37 (+2.8) Andreas Christoffersen 2001 Sparta 4.24 (+3.2) 4.13 (+2.2) 4.37 (+2.8)
5 4.28 (+2.8) Tobias Olsen 2001 Fredensborg AK 4.28 (+2.8) X 4.12 (+4.0)
DNS Lucas Bunch 2000 Sparta
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
DNS Sebastian Larsen 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 173 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
2 83 4.46 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
3 76 DNS 5.00 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 78 DNS 5.48 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 135 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 82 DNS 4.75 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 157 4.49 Tobias Olsen 2001 Fredensborg AK
8 81 5.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 6.60 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 5.65 6.60 6.25
2 5.38 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.37 4.38 5.38
3 4.73 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK 4.73 4.58 4.66
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 4.81 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
2 181 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
3 162 5.90 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 36.95 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 35.20 36.95 35.34
2 0.00 Christian Munch Skylv 2001 Sparta X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 80 31.24 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
2 74 28.02 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 10.04 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 10.04 9.15 9.13
2 7.03 Robert Christiansen 2003 Sparta 7.03 6.70 6.85
3 6.61 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 6.61 6.42 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 9.00 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
2 37 Robert Christiansen 2003 Sparta
3 39 7.07 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 1 at 13:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 8.69 Oswald Carstensen 2002 Sparta 8.51 X 8.69
2 8.54 Anders Bang 2002 Sparta 8.54 8.15 X
3 7.37 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 6.88 X 7.37
4 4.64 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 4.54 4.64 4.11
DNS Martin Melbye Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 9.35 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 223 DNS Martin Melbye Helsingør IF
3 55 6.79 Anders Bang 2002 Sparta
4 149 8.70 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 156 4.81 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.24 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 31.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 35.70 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 39.97 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.4
1 31.24 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 35.70 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 39.97 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
DNS Lance Christian 2006 HG ATM
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.0
2 31.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 119 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
3 159 DNS 31.70 Lance Christian 2006 HG ATM
4 21 31.60 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
HEAT 2 / 2
1 19 31.64 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
Drenge 11 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.0
1 31.55 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 33.73 Oscar Thrane 2004 Helsingør Skole OL
3 36.52 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 27 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
3 26 DNS 30.57 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 155 37.17 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
5 247 Oscar Thrane 2004 Helsingør Skole OL
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.8
1 31.85 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
2 32.90 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
DNS Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 154 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
4 182 32.00 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
5 145 DNS Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
SCRATCH
1 144 DNS 33.56 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 29.00 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 29.87 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
3 30.49 Søren Nørgaard 2002 Helsingør Skole OL
4 30.95 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 32.62 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
DNS Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 245 Søren Nørgaard 2002 Helsingør Skole OL
2 149 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
3 57 28.87 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
4 156 DNS 33.79 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
5 250 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
6 206 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 123 126 129
1 1.26 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF O XO XO O XXX
2 1.10 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O XXO O XXX
3 1.05 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O XO XXX
4 1.00 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF XO XXX
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 168 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 127 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 161 0.95 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 169 DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 142 1.15 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120
1 1.15 Helene Ekner 2004 Amager AC O O XXO XXO XXX
2 1.10 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 1.16 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 198 Helene Ekner 2004 Amager AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 123 126 129 132 135 140 145 150
1 1.45 Karla Schärfe 2003 Sparta O XXO XO XX
2 1.29 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød O O O XO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 1.50 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 147 1.35 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 123 126 129
1 1.26 Ellen Lawaetz 2002 Sparta O O O XXO XXX
2 1.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK XXO XO O XXO XXX
3 0.00 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta XX
DNS Annika Eppers 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 52 1.30 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 138 1.37 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 51 1.35 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 50 DNS 1.35 Annika Eppers 2002 Sparta
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.44 (+2.8) Simone Hjort 1999 Sparta X X 5.04 (+2.5) 4.89 (+2.2) 5.38 (+3.6) 5.44 (+2.8)
2 5.07 (+4.1) Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.72 (+1.4) 4.59 (+2.1) 4.41 (+1.8) X 4.77 (+3.3) 5.07 (+4.1)
3 5.00 (+3.2) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta X 3.31 (+3.3) X X 4.57 (+2.5) 5.00 (+3.2)
4 4.89 (+1.0) Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta 4.85 (+3.6) 4.79 (+2.5) 4.89 (+1.0) X X 4.83 (+2.9)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 92 5.25 Simone Hjort 1999 Sparta
3 84 4.81 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
4 86 4.80 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
Piger 20-22 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.44.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 1.56.14 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
3 2.00.71 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 2.02.93 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 2.05.64 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
6 2.15.33 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
DNS Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 116 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 202 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
3 151 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 32 DNS 1.49.43 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
5 170 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
6 34 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 136 1.47.18 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.46.94 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 1.51.82 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
3 1.56.82 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 1.57.01 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 246 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
2 201 1.51.79 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
3 41 1.59.12 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 52 1.49.85 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.44.45 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 2.01.62 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
3 2.02.15 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 239 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 145 1.52.0 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
3 229 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.43.10 Anders Bang 2002 Sparta
2 1.46.12 Christian Lindgreen 2002 Sparta
3 1.54.19 Jakob Ehlern Andersen Helsingør IF
4 1.59.65 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
5 2.02.16 Alex Faber Helsingør IF
DNS Søren Nørgaard 2002 Helsingør Skole OL
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 234 Alex Faber Helsingør IF
2 55 1.46.90 Anders Bang 2002 Sparta
3 206 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
4 54 1.53.88 Christian Lindgreen 2002 Sparta
5 236 Jakob Ehlern Andersen Helsingør IF
6 245 DNS Søren Nørgaard 2002 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 53 DNS 1.45.45 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 (+2.3) Jonathan Aquino 1999 Sparta 5.20 (+4.3) 5.33 (+3.3) 5.41 (+2.3) 5.28 (+3.9) 5.16 (+1.8) 5.30 (+2.6)
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 5.01 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 118 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
Drenge 20-22 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 103 DNS 8.25 Morten Jensen 1982 Sparta
Piger 14-15 år - 600 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.48.72 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 1.50.15 Frida Schledermann 2001 Sparta
3 1.53.51 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
4 1.54.25 Lærke Lund 2001 Sparta
5 1.58.21 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
6 2.02.09 Emilie Ellen Deublein Phi 2001 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 61 1.55.42 Frida Schledermann 2001 Sparta
2 69 1.53.12 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 212 2.31.00 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
4 60 Lærke Lund 2001 Sparta
5 226 2.45.0 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
6 231 Emilie Ellen Deublein Phi 2001 Helsingør IF
SCRATCH
1 59 DNS 1.42.95 Cecilie Boesdal 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 600 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.34.20 William Devantier 2000 Sparta
2 1.36.41 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
3 1.38.08 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 77 13.55.0 William Devantier 2000 Sparta
2 225 1.40.0 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
3 241 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
SCRATCH
1 264 DNS Ahmed Nabil 2001 Helsingør Skole OL
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110
1 1.05 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF O O O O XO XXX
2 1.00 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
2 18 1.05 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110 115 120 125
1 1.20 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O XO XO O XXX
2 1.15 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød O O XO O O XXX
3 0.95 Frederik Melbye Helsingør IF O XXO O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 143 1.10 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
2 162 1.10 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
3 214 Frederik Melbye Helsingør IF
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120
1 1.15 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF O XO O
2 1.15 Mik Lønborg 2003 Københavns IF O XXO X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 182 1.13 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
2 221 1.22 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Drenge 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 143
1 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO O XO XXX
2 1.20 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 149 1.30 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
2 56 1.30 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 20.13 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 13.55 13.93 13.30 20.13 16.25
2 15.70 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta 12.48 15.70 15.24 X 15.45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 121 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
Piger 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 18.62 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 16.66 18.62 X X X
2 18.11 Liv Nedergaard 2002 Sparta 15.90 17.44 18.11 X X
3 17.49 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 16.62 X X 17.49 14.22
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 117 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
2 46 15.94 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 164 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
Drenge 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 26.42 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 23.90 26.42 X 23.24 17.22
2 14.72 Robert Christiansen 2003 Sparta X 14.72 X 10.38 12.31
3 14.24 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 13.57 11.10 14.24 11.56 12.99
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 Robert Christiansen 2003 Sparta
2 36 25.39 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
3 154 18.20 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
Drenge 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.5
1 12.16 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 12.49 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
3 15.34 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 184 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 22 12.50 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
4 25 12.69 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
SCRATCH
1 24 DNS 13.26 Tsinat Krause 2004 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.5
1 11.45 Carl Bruce 2004 HG ATM
2 13.00 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 13.85 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
4 13.93 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 113 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 158 11.57 Carl Bruce 2004 HG ATM
7 181 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
8 162 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 140 145 150 155 158
1 1.55 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O XO XXO XXX
2 1.50 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta XO O O XXX
3 1.45 Selma Staun 2000 Sparta O XO XXX
4 1.35 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF O O O O X
4 1.35 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta O O XXX
6 1.30 Nicola Malling 2001 Sparta XO O XXX
DNS Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 68 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 70 Nicola Malling 2001 Sparta
3 160 1.35 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 72 1.44 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
5 165 DNS Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
6 62 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
7 71 1.47 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 150 155 158 161 166
1 1.61 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O XXO XO O XXX
2 1.40 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK O O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 187 1.65 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
2 135 1.50 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 31.36 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 24.84 27.98 X 31.36 24.96
2 26.54 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK 26.54 X 25.71 26.16 22.94
3 24.83 Feline Christens 2000 Bagsværd AC 17.96 X X 20.91 24.83
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 160 28.24 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 139 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK
3 122 26.98 Feline Christens 2000 Bagsværd AC
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:35
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 10.48 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 10.66 Karla Schärfe 2003 Sparta
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 185 DNS 11.01 Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 114 9.78 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 28 10.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:35
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 10.97 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 11.13 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 11.53 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 11.71 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
DNS Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 44 DNS 12.98 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
5 47 10.89 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 134 10.54 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 51 10.87 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 43 11.84 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 15:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 13.02 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 14.62 Ellinor Aurell 2001 SWE - Ängelholm IF
3 15.90 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 62 12.93 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 176 Ellinor Aurell 2001 SWE - Ängelholm IF
3 261 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 67 DNS Améli Kampp 2001 Sparta
2 126 DNS Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 15:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 15.61 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
2 16.86 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 17.95 Julius Marshall 2003 Helsingør IF
DNS Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 221 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
5 182 14.30 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
6 260 Julius Marshall 2003 Helsingør IF
7 35 DNS Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 15:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 18.01 Alex Faber Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
8 234 Alex Faber Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:45
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 33.12 Max Blom 2000 Bagsværd AC 31.12 31.59 X 33.12 X
2 30.05 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 30.05 X 26.42 X 30.02
3 28.06 Mikkel Christophersen 2001 Sparta X 24.76 25.43 28.06 X
4 25.40 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 24.58 20.39 25.40 X 21.40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 233 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
2 131 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
3 128 Max Blom 2000 Bagsværd AC
4 74 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 192 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
2 248 DNS Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL
Piger 13 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 25.98 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 25.58 25.98 25.10
2 22.84 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 22.16 20.96 22.84
3 15.29 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 15.29 X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 164 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
2 117 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
3 45 24.14 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 16:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 24.81 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta X 24.66 24.81
2 20.21 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK 17.33 18.89 20.21
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK
2 72 28.93 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.5
1 19.58 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
DNS Leonora Hede 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 85 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 89 DNS 16.69 Leonora Hede 1998 Sparta
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Piger 20-22 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.5
1 15.79 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
DNF Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 102 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
6 188 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.5
1 17.95 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
7 83 18.07 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 104 140 145 150 155 160 163 166
1 1.63 Rikke Andersen 1998 Sparta O XO XO XXX
2 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O XO XO XXX
3 1.40 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XXX
3 1.40 Emilie Persson 1999 Sparta O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 90 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
3 86 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 91 1.70 Rikke Andersen 1998 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 16:15
Piger 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 163 166 169 172
1 1.69 Sandra B Christensen 1995 Amager AC O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 189 1.78 Sandra B Christensen 1995 Amager AC
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 16:15
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 17.71 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 17.92 Villads Clausen 1998 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 179 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Drenge 20-22 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 105 DNS 14.37 Christian Laugesen 1986 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 9.57 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 8.76 9.57
2 8.61 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK 7.89 X 8.61
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK
2 160 11.84 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 115 DNS 10.09 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.26.06 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
2 2.29.05 Ellinor Aurell 2001 SWE - Ängelholm IF
3 2.30.22 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
4 2.34.76 Maya Desmond 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 176 Ellinor Aurell 2001 SWE - Ängelholm IF
2 87 2.25.88 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
3 194 2.19.26 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
4 88 2.45.85 Maya Desmond 1999 Sparta
SCRATCH
1 84 DNS 2.34.42 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.28.39 Sara Salomonsson 1997 SWE - Ängelholm IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 Sara Salomonsson 1997 SWE - Ängelholm IF
Piger 20-22 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.17.80 Isabell Norstedt 1995 SWE - IFK Helsingborg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 2.13.0 Isabell Norstedt 1995 SWE - IFK Helsingborg
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:45
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.12.87 Lucas la Cour Heebøll Helsingør IF
2 2.28.34 Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 230 Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
2 220 2.22.00 Lucas la Cour Heebøll Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
Drenge 20-22 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 232 DNS Mathias Denielsen 1993 IK Hellas
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 155 160 163 166 169
1 1.66 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO O XXX
2 1.63 Villads Clausen 1998 Amager AC O O O XXX
3 1.60 Oskar Lundin 1999 Sparta XO XO XXX
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 224 1.65 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
2 179 Villads Clausen 1998 Amager AC
3 98 DNS 1.75 Aske Petersen 1998 Sparta
4 230 DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
5 93 1.55 Oskar Lundin 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
Drenge 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 16:45
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 11.21 Max Blom 2000 Bagsværd AC 10.98 10.84 11.21
2 10.93 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 10.93 9.84 10.84
3 9.71 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF 8.88 9.71 X
4 9.57 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 9.44 9.57 9.11
5 8.28 Christian Munch Skylv 2001 Sparta X 7.30 8.28
DNS Sebastian Larsen 2001 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 128 Max Blom 2000 Bagsværd AC
2 80 7.98 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
3 131 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
4 187 10.37 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
5 82 DNS 9.80 Sebastian Larsen 2001 Sparta
6 233 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 43.01 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 43.20 Viktoria Dommer 2001 Sparta
3 43.35 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 45.18 Cecilie Næsby 2000 Sparta
DNS Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 261 DNS Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
3 63 44.63 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 64 41.86 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 66 44.38 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 58 48.08 Cecilie Næsby 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:00