Kronborg Outdoor • 2015 May 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 9.56 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 9.99 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
4 10.78 Alma Cohrt 2004 Helsingør Skole OL
5 11.10 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.6
1 9.56 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.1
3 9.99 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
HEAT 3 / 3 - Wind: -1.4
4 10.78 Alma Cohrt 2004 Helsingør Skole OL
5 11.10 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.4
1 q 9.12 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 q 9.24 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 9.37 Carl Bruce 2004 HG ATM
4 q 10.53 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
5 10.66 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.1
1 q 9.92 Frederik Melbye Helsingør IF
2 q 10.09 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 q 10.28 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 q 10.38 Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
Piger -9 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 3.46 (+2.8) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.46 (+2.8) 3.24 (+1.7) 3.27 (+2.2)
2 3.42 (+1.8) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.38 (+3.9) 2.28 (+1.9) 3.42 (+1.8)
3 3.37 (+2.5) Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF 3.37 (+2.5) 3.16 (+2.2) 3.06 (+1.8)
4 3.27 (+1.8) Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta 3.25 (+2.7) 2.92 (+1.7) 3.27 (+1.8)
5 3.10 (+1.6) Helene Salomonsen 2007 Sparta 3.00 (+0.0) 3.10 (+1.6) 3.01 (+2.2)
6 3.00 (+1.8) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 2.93 (+1.8) 2.86 (+1.7) 3.00 (+1.8)
7 2.85 (+2.3) Matilde Stritich 2006 Sparta 2.85 (+2.3) 2.35 (+1.7) 2.25 (+1.6)
8 2.74 (+1.8) Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.74 (+1.8) 2.70 (+1.7) 2.67 (+1.8)
9 2.61 (+1.9) Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.61 (+1.9) 2.44 (+1.8) 2.49 (+1.7)
10 2.61 (+1.8) Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 2.35 (+1.7) 2.61 (+1.8) 2.38 (+1.5)
11 2.56 (+1.5) Karla Olivia Haynes 2007 Sparta 2.56 (+1.5) 2.34 (+1.6) 2.22 (+1.5)
DNS Laura Diaz Friis 2006 Sparta
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 3.99 (+1.7) Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 3.95 (+2.3) 3.97 (+1.8) 3.99 (+1.7)
2 3.92 (+2.5) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.92 (+2.5) 3.61 (+1.7) 3.53 (+1.6)
3 3.55 (+1.7) Emma Flor 2005 FIF Hillerød 3.45 (+1.8) 3.55 (+1.7) 3.24 (+2.3)
4 3.50 (+1.7) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.40 (+2.3) 3.47 (+1.6) 3.50 (+1.7)
5 3.50 (+1.7) Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 3.15 (+2.3) 3.14 (+1.6) 3.50 (+1.7)
6 3.31 (+1.6) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.24 (+2.2) 3.31 (+1.6) 2.97 (+1.8)
7 3.26 (+2.4) Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.26 (+2.4) 3.06 (+1.8) 3.13 (+1.7)
8 2.42 (+1.8) Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 2.42 (+1.8) 2.31 (+1.6) 2.21 (+2.1)
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 9.05 Liv Nedergaard 2002 Sparta 8.83 8.28 9.05
2 8.88 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 7.50 7.98 8.88
3 8.04 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 8.04 8.00 7.98
4 7.46 Josefine Sørensen 2002 Sparta 6.71 6.74 7.46
Drenge -9 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 36.47 Matias Lund 2006 Sparta 36.47 34.83 30.21
2 31.75 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 31.75 30.34 25.24
3 30.26 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta 30.26 27.76 X
4 27.14 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 26.56 27.14 25.41
5 26.31 Marius Melbye Helsingør IF 24.75 26.31 17.88
6 24.50 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 22.60 24.50 18.57
7 24.49 David Rogge 2006 Hvidovre AM 24.18 24.49 18.48
8 23.00 Mads Vincentsen 2007 Sparta 21.87 23.00 18.97
9 21.92 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 19.55 18.72 21.92
DNS Ditlev Helsingør Helsingør IF
DNS Anders Helsingør Helsingør IF
DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
Drenge 10 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 38.72 Hakeem Ali 2005 Sparta 38.72 31.41 31.86
2 34.29 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 27.83 29.06 34.29
3 30.65 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF 30.65 26.77 24.24
4 29.78 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 27.22 29.78 25.30
5 27.14 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK X 27.14 25.07
6 20.15 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 20.15 18.87 X
Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.4
1 q 11.65 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.91 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 q 12.13 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 q 12.74 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 q 13.14 Annika G Truelsen 2003 Sparta
6 13.65 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.5
1 q 12.12 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 q 12.39 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
3 q 13.50 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 13.68 Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL
DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
DNS Helena Fogh 2003 Fredensborg AK
Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.2
1 q 11.56 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 q 11.60 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 11.75 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 q 12.09 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 q 12.28 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
6 q 12.28 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 q 12.36 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.2
1 q 12.10 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
2 12.39 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 12.40 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
4 13.67 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
5 13.90 Carla Stendal Vinter 2002 Helsingør Skole OL
DNS Milla-Sophie Hougaard 2002 Helsingør Skole OL
Drenge 12 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.2
1 q 12.14 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
2 q 12.88 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
3 q 12.98 Vincent Birkemose 2003 Sparta
4 13.79 Julius Marshall 2003 Helsingør IF
DNS Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.4
1 q 11.47 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 q 11.60 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 q 11.92 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 q 12.36 Robert Christiansen 2003 Sparta
5 q 12.88 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
Drenge 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.2
1 q 11.20 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 q 11.52 Anders Bang 2002 Sparta
3 q 11.89 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
4 q 12.03 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 q 13.04 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.3
1 q 12.09 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
2 q 12.67 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
3 q 13.09 Otto Tampborg Hegner 2002 Helsingør Skole OL
4 13.12 Alex Faber Helsingør IF
5 15.07 Yannick Lind Holm Nielsen 2002 Helsingør Skole OL
Piger 11 år - Kuglestød - Day 1 at 10:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 9.96 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.96 9.47 9.04
2 7.37 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 6.88 7.12 7.37
Drenge 11 år - Boldkast - Day 1 at 10:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 31.47 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 26.72 26.49 31.47
2 21.62 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK 20.69 21.46 21.62
DNS Frederik Melbye Helsingør IF
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.3
1 q 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 13.44 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 13.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 13.71 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
5 q 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
DNS Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 q 14.06 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 14.26 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 q 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
4 15.09 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
5 15.73 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Skole OL
6 16.10 Sara Bech Sørensen 2001 Helsingør Skole OL
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 13.77 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 13.81 Simone Hjort 1999 Sparta
3 14.29 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
DNS Leonora Hede 1998 Sparta
Piger 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
Piger 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 q 12.97 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 q 13.66 Emma Vitale 1993 Sparta
3 q 14.26 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 10:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 8.94 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 8.93 8.41 8.94
2 8.39 Annika G Truelsen 2003 Sparta 8.39 X 7.31
3 7.87 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 7.11 7.87 7.57
4 7.47 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 5.94 7.42 7.47
5 7.31 Clare Reib 2003 Fredensborg AK 7.31 7.05 6.73
6 5.92 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 4.92 5.92 5.91
7 5.34 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta X 4.91 5.34
DNS Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.0
1 q 13.29 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 13.38 Lucas Bunch 2000 Sparta
3 q 14.12 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
4 14.28 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
5 14.30 Ahmed Nabil 2001 Helsingør Skole OL
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.2
1 q 12.36 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 13.32 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 q 13.64 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
4 q 13.67 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 q 13.82 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 q 11.82 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
2 q 12.03 Jonathan Aquino 1999 Sparta
3 q 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 13.35 Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
5 q 35.78 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 q 11.51 Peter Trajkovski 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.7
1 q 11.17 Morten Jensen 1982 Sparta
2 q 11.71 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 q 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
q 11.20 Kasper Stærk 1983 Sparta
q 11.94 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.3
1 q 11.89 Rodney Pratdavis Frederiksberg IF
2 q 12.38 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
3 q 12.85 André Flor 1973 Sparta
DNS Emil Jespersen 1994 Ballerup AK
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.11 (+1.8) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 3.85 (+2.3) X 4.11 (+1.8)
2 4.00 (+2.4) Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.00 (+2.4) 3.87 (+1.8) 3.91 (+2.4)
3 3.78 (+1.6) Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 3.62 (+2.2) 3.72 (+1.8) 3.78 (+1.6)
Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 5.17 (+2.4) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 4.82 (+2.2) 4.80 (+2.3) 5.17 (+2.4)
2 4.50 (+2.4) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.27 (+1.7) 4.50 (+2.4) 4.43 (+2.2)
3 4.40 (+2.5) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.39 (+1.8) 4.30 (+2.3) 4.40 (+2.5)
4 4.40 (+1.9) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.13 (+2.2) 4.40 (+1.9) 4.25 (+2.3)
5 4.32 (+1.8) Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.12 (+1.8) 4.09 (+1.9) 4.32 (+1.8)
6 4.20 (+2.5) Ida Lyngby 2002 Sparta 3.94 (+2.1) 4.04 (+2.4) 4.20 (+2.5)
7 4.04 (+2.4) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 3.86 (+1.7) 3.98 (+2.3) 4.04 (+2.4)
8 3.62 (+2.5) Milla-Sophie Hougaard 2002 Helsingør Skole OL 3.27 (+1.6) 3.62 (+2.5) 3.36 (+1.7)
Piger -9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.5
1 q 10.19 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.26 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 q 10.59 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 q 11.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 q 11.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
DNS Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 q 10.98 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
2 q 11.28 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 11.43 Matilde Stritich 2006 Sparta
4 11.71 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
5 11.77 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -3.6
1 q 9.70 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 9.92 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 q 10.37 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 q 10.41 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.7
1 q 9.98 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 q 10.81 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 q 11.11 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 q 11.39 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
Drenge -9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.1
1 q 9.82 Lance Christian 2006 HG ATM
2 q 10.27 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 q 10.85 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
4 q 11.07 David Rogge 2006 Hvidovre AM
5 11.23 Anders Silleborg 2007 Sparta
6 11.55 Christian Helsingør Helsingør IF
7 11.63 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
8 11.96 Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.7
1 q 10.23 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
2 q 10.32 Marius Melbye Helsingør IF
3 q 11.05 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
4 q 11.19 Asger Helsingør Helsingør IF
DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
DNS Ditlev Helsingør Helsingør IF
DNS Anders Helsingør Helsingør IF
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.6
1 9.33 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 9.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 9.54 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 10.29 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
5 11.01 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
6 11.02 Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF
Piger 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.49 (+1.1) Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.49 (+1.1) 4.37 (+1.9) 4.40 (+1.6)
2 4.09 (+1.2) Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 4.03 (+2.1) 4.05 (+1.4) 4.09 (+1.2)
3 4.08 (+2.1) Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.01 (+1.7) 4.08 (+2.1) 4.05 (+1.9)
4 4.00 (+3.4) Louise Høkilde 2003 Greve Atletik 3.89 (+1.4) 3.86 (+1.3) 4.00 (+3.4)
5 4.00 (+1.9) Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF 4.00 (+1.9) 3.86 (+1.4) 3.80 (+1.8)
6 3.96 (+2.3) Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta 3.76 (+1.6) 3.96 (+2.3) 3.91 (+1.9)
7 3.95 (+1.8) Clare Reib 2003 Fredensborg AK 3.95 (+1.8) 3.85 (+1.2) X
8 3.70 (+2.5) Annika G Truelsen 2003 Sparta 3.70 (+2.5) 3.52 (+1.2) 3.69 (+1.9)
9 3.70 (+0.2) Rebekka Schaldemose 2003 Sparta 3.66 (+0.5) 3.70 (+0.2) 3.33 (+1.1)
10 3.29 (+1.5) Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF 3.29 (+1.5) 3.12 (+2.0) X
11 3.28 (+6.8) Timian Maria Kjærgaard 2003 Helsingør Skole OL 3.22 (+2.4) 3.03 (+0.6) 3.28 (+6.8)
12 3.14 (+2.6) Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 3.13 (+0.8) 3.14 (+2.6) 3.03 (+1.6)
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
Piger -9 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.26.57 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
2 1.30.94 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 1.31.77 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
4 1.36.97 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 1.37.97 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør IF
6 1.40.62 Matilde Stritich 2006 Sparta
7 1.43.56 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
DNS Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.14.80 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 1.19.05 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 1.26.72 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.14.20 Anna Veileborg 2004 Helsingør Skole OL
2 1.27.55 Mie Lind 2004 Helsingør Skole OL
Drenge -9 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.19.01 Victor Helsingør Helsingør IF
2 1.19.89 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 1.20.95 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
4 1.21.03 David Rogge 2006 Hvidovre AM
5 1.23.28 Mads Vincentsen 2007 Sparta
6 1.28.40 Anders Silleborg 2007 Sparta
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.10.96 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.18.15 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
3 1.24.96 Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK
4 1.31.43 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
5 1.34.39 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.12.94 Oscar Thrane 2004 Helsingør Skole OL
2 1.19.03 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 59.97 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Anna Sommer Hauge 1998 Køge Atletik
Piger 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
Piger 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 11:45
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 53.40 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 54.04 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
3 54.84 Louis Henriksen 1999 Sparta
Drenge 18-19 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 50.90 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 58.53 Raiey Samson Bobosha 1996 Sparta
Drenge 20-22 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 48.82 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 48.95 Emil Strøm 1993 Sparta
3 49.11 Kasper Stærk 1983 Sparta
4 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 49.92 Christian Laugesen 1986 Sparta
6 51.89 Simon Hvelplund 1984 Sparta
7 52.52 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
8 54.92 Christian Trajkovski 1965 Sparta
HEAT 1 / 2
1 48.82 Nicolai Hartling 1994 Sparta
2 48.95 Emil Strøm 1993 Sparta
3 49.11 Kasper Stærk 1983 Sparta
4 49.87 Philip Braun 1990 Sparta
5 49.92 Christian Laugesen 1986 Sparta
6 51.89 Simon Hvelplund 1984 Sparta
HEAT 2 / 2
7 52.52 Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
8 54.92 Christian Trajkovski 1965 Sparta
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.55 (+3.4) Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF X 4.31 (+2.1) 4.55 (+3.4)
2 4.53 (+2.0) Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.43 (+2.2) 4.30 (+0.4) 4.53 (+2.0)
3 4.21 (+1.5) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.21 (+1.5) X X
4 4.18 (+3.8) Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 4.18 (+3.8) 4.09 (+2.7) 4.11 (+2.1)
5 4.01 (+2.1) Vincent Birkemose 2003 Sparta 4.01 (+2.1) 3.30 (+1.4) 3.76 (+4.1)
6 3.69 (+1.3) Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF 3.46 (+2.9) X 3.69 (+1.3)
7 3.14 (+1.7) Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL 3.04 (+2.1) 3.14 (+3.4) 3.14 (+1.7)
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.77 (+1.8) Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.60 (+2.0) 4.64 (+1.6) 4.77 (+1.8)
2 3.54 (+1.8) Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 3.54 (+1.8) 3.47 (+0.7) X
3 3.54 (+4.3) Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL 3.54 (+4.3) 3.28 (+2.1) 3.01 (+1.3)
Piger -9 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 10.00 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 10.17 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 10.44 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 10.66 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
5 11.27 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 11.28 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 11.28 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 11.81 Matilde Stritich 2006 Sparta
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 9.66 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 9.71 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 9.81 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 10.37 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 10.50 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.59 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
7 11.21 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.23 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
Drenge -9 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.1
1 9.86 Lance Christian 2006 HG ATM
2 10.18 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 10.27 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC
4 10.28 Marius Melbye Helsingør IF
5 11.00 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF
6 11.15 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott
7 11.26 David Rogge 2006 Hvidovre AM
DNS Asger Helsingør Helsingør IF
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 9.25 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 9.40 Carl Bruce 2004 HG ATM
3 9.91 Frederik Melbye Helsingør IF
4 10.15 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
5 10.39 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
6 10.54 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
DNS Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320
1 3.10 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK O O XO O O XO XXX
2 2.80 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O O O O
3 2.80 Selma Staun 2000 Sparta XO O O
4 2.40 Nicola Malling 2001 Sparta O O XXO XXX
5 2.30 Klara Loessl 2002 Ballerup AK O O O XXO XXO XXX
6 2.10 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK XO O O O XXX
7 2.00 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta XO O O XXO XXX
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 280 300 310 320 330
1 3.20 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA O O O XXO XXX
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
Piger 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 300 310 320 330 340 350
1 3.40 Caroline Ranners 1995 Ballerup AK O O XXO O XO XXX
2 2.00 Emma Vitale 1993 Sparta XO O O XO XXX
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 220 230 240 250 260 270 280 290 300
1 2.90 Frederik Thede 2000 Sparta O XXO O XXX
2 2.50 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O XXO O XXX
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 300 320 330 350
1 3.30 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO XXX
DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 400 420 440 455
1 4.40 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK XO XO XXO XXX
Drenge 20-22 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 400 420
1 4.00 Oscar Abelgren 1994 Ballerup AK XXO XXX
Mænd senior - Stangspring - Day 1 at 12:00
Piger 12 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 11.63 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 12.10 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 12.10 Annika Haldbo 2003 Sparta
4 12.16 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
5 13.09 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 13.33 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
DNS Annika G Truelsen 2003 Sparta
DNS Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
Piger 13 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 11.45 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 11.45 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 11.63 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
4 12.17 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
5 12.20 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 12.39 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 12.45 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
8 12.59 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
Drenge 12 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.7
1 11.67 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 11.89 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 12.07 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 12.12 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
5 12.67 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
6 13.12 Vincent Birkemose 2003 Sparta
7 13.21 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
DNS Robert Christiansen 2003 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter - Day 1 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 11.34 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 11.53 Anders Bang 2002 Sparta
3 11.87 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
4 12.45 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 12.66 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
6 12.99 Otto Tampborg Hegner 2002 Helsingør Skole OL
DNS Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
DNS Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
Drenge 11 år - Længdespring - Day 1 at 12:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.68 (+1.0) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.67 (+1.2) 4.68 (+1.0) 4.63 (+1.2)
2 4.41 (+3.4) Carl Bruce 2004 HG ATM 4.09 (+0.1) 4.01 (+1.5) 4.41 (+3.4)
3 3.94 (+3.6) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.69 (+1.6) 3.92 (+3.2) 3.94 (+3.6)
4 3.78 (+1.3) Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta 3.78 (+1.3) 3.78 (+1.9) 3.75 (+1.9)
5 3.42 (+2.3) Phillip Gaden Sørensen 2004 Helsingør Skole OL 3.42 (+2.3) 3.14 (+1.4) 3.28 (+1.8)
6 3.40 (+2.7) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.40 (+2.7) 3.27 (+2.9) 2.88 (+1.4)
7 3.33 (+1.6) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 3.29 (+2.0) 3.33 (+1.6) X
8 3.04 (+1.8) Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK 2.95 (+1.3) 3.04 (+1.8) 3.02 (+2.1)
DNS Frederik Melbye Helsingør IF
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 13.60 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 13.72 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
3 14.16 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 14.18 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 14.24 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 14.77 Nicola Malling 2001 Sparta
DNS Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
Piger 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.3
1 13.05 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør IF
2 13.74 Emma Vitale 1993 Sparta
3 14.47 Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Piger -9 år - Kuglestød - Day 1 at 12:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.84 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 4.61 4.45 4.84
2 4.81 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 4.41 4.81 4.12
3 4.05 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 4.05 3.96 4.01
4 3.52 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.52 3.18 2.97
Piger 10 år - Kuglestød - Day 1 at 12:45
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 7.99 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 7.76 7.93 7.99
2 6.40 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 5.96 6.40 6.35
3 5.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 5.53 5.43 5.92
4 5.26 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 5.26 4.82 4.48
5 4.63 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 4.63 4.17 4.36
6 4.17 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 4.17 3.95 3.67
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 13.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 13.51 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
3 13.52 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 13.71 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
5 14.03 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
6 14.05 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
DNS Mikkel Christophersen 2001 Sparta
DNS Vincent Plas 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 12.10 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
DNS Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
Drenge 20-22 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.4
1 11.14 Morten Jensen 1982 Sparta
2 11.73 Rodney Pratdavis Frederiksberg IF
3 11.92 Christian Trajkovski 1965 Sparta
4 12.46 Jesper Reiche 1985 Frederiksberg IF
5 13.29 André Flor 1973 Sparta
DNS Christian Laugesen 1986 Sparta
DNS Kasper Stærk 1983 Sparta
DNS Mikkel Klejnstrup 1986 Sparta
Drenge -9 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 3.85 (+2.2) Lance Christian 2006 HG ATM 3.85 (+2.2) 3.73 (+1.2) 3.70 (+1.9)
2 3.79 (+2.4) Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC 3.38 (+1.9) 3.56 (+1.1) 3.79 (+2.4)
3 3.53 (+2.1) Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 3.23 (+2.0) 3.43 (+2.4) 3.53 (+2.1)
4 3.44 (+2.2) Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 3.35 (+2.3) 3.44 (+2.2) 3.28 (+1.6)
5 3.28 (+1.3) Anders Silleborg 2007 Sparta 3.18 (+1.5) 2.94 (+1.3) 3.28 (+1.3)
6 3.23 (+2.9) Mads Vincentsen 2007 Sparta 3.10 (+1.5) 2.88 (+2.4) 3.23 (+2.9)
7 3.12 (+2.0) Matias Lund 2006 Sparta 2.94 (+2.4) 2.94 (+0.9) 3.12 (+2.0)
8 3.12 (+2.1) Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF 3.12 (+2.1) 2.83 (+0.8) 2.70 (+1.8)
9 3.00 (+1.5) Christian Helsingør Helsingør IF 3.00 (+1.5) 2.74 (+1.0) 2.82 (+2.1)
10 2.99 (+2.9) Tristan Lohmann Smed 2007 Sparta 2.99 (+2.9) 2.80 (+1.6) 2.72 (+1.1)
11 2.93 (+1.2) Marius Melbye Helsingør IF X X 2.93 (+1.2)
12 2.53 (+3.2) Anton Thers-Sonne 2007 Sparta 2.53 (+3.2) 2.44 (+0.9) 2.43 (+1.8)
13 0.00 (+0.0) Ditlev Helsingør Helsingør IF X X X
DNS Anders Helsingør Helsingør IF
DNS Konrad Helsingør Helsingør IF
DNS Asger Helsingør Helsingør IF
DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
Drenge 10 år - Længdespring - Day 1 at 13:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.05 (+2.3) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.04 (+1.9) 4.05 (+2.3) 3.88 (+3.7)
2 3.56 (+2.5) Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF X X 3.56 (+2.5)
3 3.08 (+2.5) Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta 2.99 (+1.6) 3.04 (+1.7) 3.08 (+2.5)
4 3.07 (+2.8) Carl Christian Agerskov 2005 Fredensborg AK 2.94 (+2.6) 3.07 (+2.8) 2.87 (+1.3)
5 2.86 (+2.3) Bjørn Vermund Gere 2005 Helsingør IF 2.79 (+1.6) 2.86 (+2.3) 2.86 (+4.1)
6 2.77 (+3.8) Alexander Wulff 2005 Helsingør IF 2.47 (+1.2) 2.77 (+4.0) 2.77 (+3.8)
Drenge -9 år - Kuglestød - Day 1 at 13:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 5.88 Marius Melbye Helsingør IF 5.88 5.64 5.51
2 5.80 Felix Nilsson 2007 SWE - Ängelholm IF 5.80 X 5.49
3 5.66 Victor Helsingør Helsingør IF 5.32 5.66 X
4 5.53 Viggo Öberg 2006 SWE - Eslövs friidrott X 5.53 5.06
5 5.14 Thor Knudsen 2007 Bagsværd AC 5.08 5.14 4.68
6 4.84 Anton Thers-Sonne 2007 Sparta X 4.54 4.84
DNS David Rogge 2006 Hvidovre AM
DNS Frederik Schaldemose 2006 Sparta
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 13:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 6.34 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF 5.65 6.23 6.34
2 5.18 Oskar Thers-Sonne 2005 Sparta 5.18 4.60 X
3 4.27 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF 4.24 4.27 X
Drenge 12 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 29.55 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 23.93 24.78 29.55
2 22.66 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF 22.66 20.22 20.22
3 21.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 20.05 X 21.72
4 17.25 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 17.25 16.68 14.80
5 13.45 Jacob Christian Lorentzen 2003 Helsingør Skole OL X 13.45 X
Drenge 13 år - Spydkast - Day 1 at 13:15
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 22.44 Christian Lindgreen 2002 Sparta 22.44 22.35 X
2 19.30 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød X X 19.30
3 19.18 Oswald Carstensen 2002 Sparta X 19.18 X
4 12.23 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 9.44 9.81 12.23
Piger -9 år - Boldkast - Day 1 at 13:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 20.10 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 20.10 19.98 19.10
2 19.25 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 15.45 19.25 18.48
3 18.58 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC 17.25 16.22 18.58
4 17.35 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF 17.35 13.34 X
5 13.83 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta 13.83 13.58 8.11
6 13.41 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 13.41 12.88 8.54
Piger 10 år - Boldkast - Day 1 at 13:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 30.38 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF 29.17 27.06 30.38
2 25.90 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta 19.02 X 25.90
3 24.08 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 24.08 22.46 21.69
4 21.59 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 21.59 21.03 13.46
5 17.45 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK 17.45 15.50 16.56
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 11 år - Boldkast - Day 1 at 13:15
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 34.90 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 32.30 28.13 34.90
2 31.45 Julie Bergstrøm 2004 Helsingør Skole OL 26.39 31.45 24.81
3 28.65 Emma Henriksen 2004 Helsingør Skole OL 28.65 X 28.40
Piger 10 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 34.32 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
2 34.88 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 37.28 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 39.01 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 11 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.1
1 31.35 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 32.01 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 32.79 Simone Heisterberg 2004 Helsingør Skole OL
4 33.50 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 33.64 Helene Ekner 2004 Amager AC
DNS Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 30.17 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 31.05 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 31.07 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
4 31.28 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 31.35 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
6 32.93 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
7 33.06 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 35.47 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.8
1 30.17 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 31.28 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 35.47 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.9
2 31.05 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 31.07 Clare Reib 2003 Fredensborg AK
5 31.35 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
6 32.93 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
7 33.06 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
DNS Majken Lützen 2003 Ballerup AK
Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.8
1 29.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 31.01 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.64 (+2.5) Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF 4.56 (+3.5) 4.64 (+2.5) X
2 4.63 (+4.7) Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK 4.63 (+4.7) 4.36 (+2.8) 4.61 (+3.5)
3 4.63 (+2.1) Maria Skov Kragh 2001 Sparta 4.63 (+2.1) 4.29 (+2.8) 4.51 (+3.7)
4 4.60 (+3.6) Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta 4.19 (+3.6) 4.60 (+3.6) 4.31 (+3.0)
5 4.55 (+2.5) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC X 4.55 (+2.5) 4.46 (+3.3)
6 4.16 (+2.0) Anna Sofie Frænde 2001 Sparta 4.16 (+2.0) 3.66 (+2.4) 3.94 (+2.2)
7 3.85 (+1.7) Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL X 3.73 (+2.0) 3.85 (+1.7)
DNS Améli Kampp 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 4.85 (+1.5) Magnus Elsted 2001 Ballerup AK 4.85 (+1.5) 4.84 (+1.5)
2 4.70 (+2.0) Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X 4.70 (+2.0) 4.51 (+3.4)
3 4.48 (+2.3) Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta 4.48 (+2.3) X 4.19 (+3.1)
4 4.37 (+2.8) Andreas Christoffersen 2001 Sparta 4.24 (+3.2) 4.13 (+2.2) 4.37 (+2.8)
5 4.28 (+2.8) Tobias Olsen 2001 Fredensborg AK 4.28 (+2.8) X 4.12 (+4.0)
DNS Lucas Bunch 2000 Sparta
DNS Christian Cornelius 2000 Sparta
DNS Sebastian Larsen 2001 Sparta
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 6.60 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 5.65 6.60 6.25
2 5.38 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.37 4.38 5.38
3 4.73 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK 4.73 4.58 4.66
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:30
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 36.95 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 35.20 36.95 35.34
2 0.00 Christian Munch Skylv 2001 Sparta X X X
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 10.04 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 10.04 9.15 9.13
2 7.03 Robert Christiansen 2003 Sparta 7.03 6.70 6.85
3 6.61 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 6.61 6.42 X
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 1 at 13:45
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 8.69 Oswald Carstensen 2002 Sparta 8.51 X 8.69
2 8.54 Anders Bang 2002 Sparta 8.54 8.15 X
3 7.37 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 6.88 X 7.37
4 4.64 Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK 4.54 4.64 4.11
DNS Martin Melbye Helsingør IF
Drenge 10 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 31.24 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 31.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 35.70 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 39.97 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.4
1 31.24 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 35.70 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF
4 39.97 Aksel Aggernæs Øelund 2005 Bagsværd AC
DNS Lance Christian 2006 HG ATM
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.0
2 31.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
Drenge 11 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.0
1 31.55 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 33.73 Oscar Thrane 2004 Helsingør Skole OL
3 36.52 Jonas Lyck 2004 Fredensborg AK
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 12 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.8
1 31.85 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK
2 32.90 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
DNS Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 29.00 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
2 29.87 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
3 30.49 Søren Nørgaard 2002 Helsingør Skole OL
4 30.95 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
5 32.62 Joachim Lilja 2002 Helsingør Skole OL
DNS Tobias Lyck 2002 Fredensborg AK
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 123 126 129
1 1.26 Wilma Nilsson 2005 SWE - Ängelholm IF O XO XO O XXX
2 1.10 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O XXO O XXX
3 1.05 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O XO XXX
4 1.00 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF XO XXX
DNS Emilia Johansson 2005 SWE - Ängelholm IF
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120
1 1.15 Helene Ekner 2004 Amager AC O O XXO XXO XXX
2 1.10 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O XXX
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 123 126 129 132 135 140 145 150
1 1.45 Karla Schärfe 2003 Sparta O XXO XO XX
2 1.29 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød O O O XO O XXX
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 123 126 129
1 1.26 Ellen Lawaetz 2002 Sparta O O O XXO XXX
2 1.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK XXO XO O XXO XXX
3 0.00 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta XX
DNS Annika Eppers 2002 Sparta
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.44 (+2.8) Simone Hjort 1999 Sparta X X 5.04 (+2.5) 4.89 (+2.2) 5.38 (+3.6) 5.44 (+2.8)
2 5.07 (+4.1) Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.72 (+1.4) 4.59 (+2.1) 4.41 (+1.8) X 4.77 (+3.3) 5.07 (+4.1)
3 5.00 (+3.2) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta X 3.31 (+3.3) X X 4.57 (+2.5) 5.00 (+3.2)
4 4.89 (+1.0) Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta 4.85 (+3.6) 4.79 (+2.5) 4.89 (+1.0) X X 4.83 (+2.9)
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
Piger 20-22 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
Kvinder senior - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.44.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 1.56.14 Nicole Ljungström 2003 SWE - Ängelholm IF
3 2.00.71 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 2.02.93 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 2.05.64 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
6 2.15.33 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
DNS Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.46.94 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 1.51.82 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
3 1.56.82 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
4 1.57.01 Angelina Marshall 2002 Helsingør Skole OL
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.44.45 Albin Öberg 2004 SWE - Eslövs friidrott
2 2.01.62 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF
3 2.02.15 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.43.10 Anders Bang 2002 Sparta
2 1.46.12 Christian Lindgreen 2002 Sparta
3 1.54.19 Jakob Ehlern Andersen Helsingør IF
4 1.59.65 Asger Sigfusson 2002 Helsingør IF
5 2.02.16 Alex Faber Helsingør IF
DNS Søren Nørgaard 2002 Helsingør Skole OL
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 (+2.3) Jonathan Aquino 1999 Sparta 5.20 (+4.3) 5.33 (+3.3) 5.41 (+2.3) 5.28 (+3.9) 5.16 (+1.8) 5.30 (+2.6)
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
Drenge 20-22 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
Mænd senior - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
Piger 14-15 år - 600 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.48.72 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 1.50.15 Frida Schledermann 2001 Sparta
3 1.53.51 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
4 1.54.25 Lærke Lund 2001 Sparta
5 1.58.21 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
6 2.02.09 Emilie Ellen Deublein Phi 2001 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 600 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.34.20 William Devantier 2000 Sparta
2 1.36.41 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
3 1.38.08 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør IF
Drenge 10 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110
1 1.05 Leo Göransson 2005 SWE - Ängelholm IF O O O O XO XXX
2 1.00 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta O O O O XXX
Drenge 11 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110 115 120 125
1 1.20 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O XO XO O XXX
2 1.15 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød O O XO O O XXX
3 0.95 Frederik Melbye Helsingør IF O XXO O XXX
Drenge 12 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120
1 1.15 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF O XO O
2 1.15 Mik Lønborg 2003 Københavns IF O XXO X
Drenge 13 år - Højdespring - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 143
1 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta O O XO O XO XXX
2 1.20 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød O O XXX
Piger 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 20.13 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 13.55 13.93 13.30 20.13 16.25
2 15.70 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta 12.48 15.70 15.24 X 15.45
Piger 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 18.62 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 16.66 18.62 X X X
2 18.11 Liv Nedergaard 2002 Sparta 15.90 17.44 18.11 X X
3 17.49 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 16.62 X X 17.49 14.22
Drenge 12 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 26.42 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 23.90 26.42 X 23.24 17.22
2 14.72 Robert Christiansen 2003 Sparta X 14.72 X 10.38 12.31
3 14.24 Mikkel Svendsen 2003 Fredensborg AK 13.57 11.10 14.24 11.56 12.99
Drenge 13 år - Diskoskast - Day 1 at 15:15
0.75 kg
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.5
1 12.16 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 12.49 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
3 15.34 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:30
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -3.5
1 11.45 Carl Bruce 2004 HG ATM
2 13.00 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 13.85 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
4 13.93 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 120 125 130 135 140 145 150 155 158
1 1.55 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O XO XXO XXX
2 1.50 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta XO O O XXX
3 1.45 Selma Staun 2000 Sparta O XO XXX
4 1.35 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF O O O O X
4 1.35 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta O O XXX
6 1.30 Nicola Malling 2001 Sparta XO O XXX
DNS Asta Hornbæk 2001 Hvidovre AM
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140 145 150 155 158 161 166
1 1.61 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O XXO XO O XXX
2 1.40 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK O O XO XXX
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:30
0.75 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 31.36 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 24.84 27.98 X 31.36 24.96
2 26.54 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK 26.54 X 25.71 26.16 22.94
3 24.83 Feline Christens 2000 Bagsværd AC 17.96 X X 20.91 24.83
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:35
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 10.48 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 10.66 Karla Schärfe 2003 Sparta
DNS Ellen-Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 1 at 15:35
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 10.97 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 11.13 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 11.53 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 11.71 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
DNS Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 1 at 15:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 13.02 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
2 14.62 Ellinor Aurell 2001 SWE - Ängelholm IF
3 15.90 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
Drenge 12 år - 80 meter hæk - Day 1 at 15:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 15.61 Mik Lønborg 2003 Københavns IF
2 16.86 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 17.95 Julius Marshall 2003 Helsingør IF
DNS Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
Drenge 13 år - 80 meter hæk - Day 1 at 15:45
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.4
1 18.01 Alex Faber Helsingør IF
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 1 at 15:45
1.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5
1 33.12 Max Blom 2000 Bagsværd AC 31.12 31.59 X 33.12 X
2 30.05 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 30.05 X 26.42 X 30.02
3 28.06 Mikkel Christophersen 2001 Sparta X 24.76 25.43 28.06 X
4 25.40 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 24.58 20.39 25.40 X 21.40
Piger 12 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
400 gram
Piger 13 år - Spydkast - Day 1 at 15:45
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 25.98 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 25.58 25.98 25.10
2 22.84 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 22.16 20.96 22.84
3 15.29 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 15.29 X X
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 16:00
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 24.81 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta X 24.66 24.81
2 20.21 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK 17.33 18.89 20.21
Piger 16-17 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
76.2 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.5
1 19.58 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
DNS Leonora Hede 1998 Sparta
Piger 18-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Piger 20-22 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
Kvinder senior - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.5
1 15.79 Annemarie Nissen 1994 Københavns IF
DNF Anne Sofie Nexø 1989 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter hæk - Day 1 at 16:15
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.5
1 17.95 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 104 140 145 150 155 160 163 166
1 1.63 Rikke Andersen 1998 Sparta O XO XO XXX
2 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O XO XO XXX
3 1.40 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XXX
3 1.40 Emilie Persson 1999 Sparta O XXX
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 16:15
Piger 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 163 166 169 172
1 1.69 Sandra B Christensen 1995 Amager AC O O O O XXX
Kvinder senior - Højdespring - Day 1 at 16:15
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 17.71 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 17.92 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 18-19 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
99.1 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Drenge 20-22 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Mænd senior - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
106.7 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 9.57 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF X 8.76 9.57
2 8.61 Victoria Jørgensen 2000 Ballerup AK 7.89 X 8.61
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.26.06 Caroline Løvenstein Vegeb 1998 Køge Atletik
2 2.29.05 Ellinor Aurell 2001 SWE - Ängelholm IF
3 2.30.22 Johanna Munch Skylv 1999 Sparta
4 2.34.76 Maya Desmond 1999 Sparta
Piger 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.28.39 Sara Salomonsson 1997 SWE - Ängelholm IF
Piger 20-22 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.17.80 Isabell Norstedt 1995 SWE - IFK Helsingborg
Kvinder senior - 800 meter - Day 1 at 16:45
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.12.87 Lucas la Cour Heebøll Helsingør IF
2 2.28.34 Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
Drenge 20-22 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
Mænd senior - 800 meter - Day 1 at 16:45
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 155 160 163 166 169
1 1.66 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO O XXX
2 1.63 Villads Clausen 1998 Amager AC O O O XXX
3 1.60 Oskar Lundin 1999 Sparta XO XO XXX
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
Drenge 20-22 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
Mænd senior - Højdespring - Day 1 at 16:45
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 16:45
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3
1 11.21 Max Blom 2000 Bagsværd AC 10.98 10.84 11.21
2 10.93 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 10.93 9.84 10.84
3 9.71 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF 8.88 9.71 X
4 9.57 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 9.44 9.57 9.11
5 8.28 Christian Munch Skylv 2001 Sparta X 7.30 8.28
DNS Sebastian Larsen 2001 Sparta
Piger 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 43.01 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 43.20 Viktoria Dommer 2001 Sparta
3 43.35 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 45.18 Cecilie Næsby 2000 Sparta
DNS Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
Drenge 14-15 år - 300 meter - Day 1 at 17:00