Kronborg Outdoor • 2015 May 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.9
1 q 11.82 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
2 q 12.03 Jonathan Aquino 1999 Sparta
3 q 12.18 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 13.35 Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
5 q 35.78 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 11:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 53.40 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 54.04 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
3 54.84 Louis Henriksen 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 300 320 330 350
1 3.30 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO XXX
DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.2
1 12.10 Alexander Bengtsson 1998 SWE - Åhus FIK
DNS Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Kim Emil Petersen 1999 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 (+2.3) Jonathan Aquino 1999 Sparta 5.20 (+4.3) 5.33 (+3.3) 5.41 (+2.3) 5.28 (+3.9) 5.16 (+1.8) 5.30 (+2.6)
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 110 meter hæk - Day 1 at 16:30
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.8
1 17.71 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 17.92 Villads Clausen 1998 Amager AC
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.12.87 Lucas la Cour Heebøll Helsingør IF
2 2.28.34 Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 150 155 160 163 166 169
1 1.66 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O XO O XXX
2 1.63 Villads Clausen 1998 Amager AC O O O XXX
3 1.60 Oskar Lundin 1999 Sparta XO XO XXX
DNS Aske Petersen 1998 Sparta
DNS Jonas Sørensen 1999 Helsingør IF