ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
4 q 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
5 10.53 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 10.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 11.06 Chili Svane 2006 Amager AC
DNS Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 q 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
4 q 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.63 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.72 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 11.20 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
8 11.83 Victoria Jensen 2003 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 46 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 6 11.15 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 290 9.47 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 11 Chili Svane 2006 Amager AC
5 397 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 1 10.49 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
7 260 DNS 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
8 48 10.42 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 292 10.10 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
2 428 11.00 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
3 26 Victoria Jensen 2003 Amager AC
4 154 9.79 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 157 10.38 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 44 10.75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
7 135 11.32 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 205 10.24 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140
1 1.37 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK XO O O XO XXO XXO XXX
2 1.31 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O O O O XXX
3 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik O O XO XXO XXO O XXX
4 1.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O O O O XXO XXO XXX
5 1.25 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK O O O O XXX
6 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O XO O O O XXX
7 1.25 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC O O O O XXO XXX
8 1.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta O O O O XXX
9 1.20 Josepha Dahl 2004 Korsør AM XO O O O XXX
10 1.20 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta XO XXO O XXX
11 1.15 Sara Porst 2004 Korsør AM O O XO XXX
DNS Clara Freitag 2004 Korsør AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 283 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 274 DNS Clara Freitag 2004 Korsør AM
3 367 1.25 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 150 1.16 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
5 277 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 231 1.30 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
7 56 1.35 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 248 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
9 84 1.28 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
10 17 1.18 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
11 420 1.26 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
12 451 1.15 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.03 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.65 4.78 4.70 4.60 4.92 5.03
2 4.92 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta X 4.90 4.81 4.76 4.92 X
3 4.59 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.59 4.29 4.50 4.45 4.39 4.47
4 4.46 Carl Aabo 2004 HG ATM 4.42 4.46 4.33 4.26 4.30 4.07
5 4.22 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 4.22 4.11 3.85 4.17 4.15 4.17
6 4.12 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.42 4.12 4.10 3.80 3.90 4.12
7 4.09 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC 4.09 3.92 X 3.95 3.85 4.01
8 4.04 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 4.04 3.92 3.80 3.66 3.87 3.06
9 3.94 Christian Veselinovski 2004 Sparta 3.72 3.94 3.61
10 3.82 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 3.51 3.82 3.31
11 3.78 Louie Svane 2004 Amager AC X X 3.78
12 3.72 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK X 3.65 3.72
13 3.43 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 3.30 3.43 3.29
14 3.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 3.26 3.16 3.23
15 3.22 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.22 3.10 3.14
16 2.95 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 2.95 2.92 2.71
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 3.46 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
2 465 3.72 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 476 3.30 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
5 371 5.01 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 262 3.76 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
7 20 4.18 Louie Svane 2004 Amager AC
8 15 3.84 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
9 377 3.80 Christian Veselinovski 2004 Sparta
10 41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
11 217 4.24 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
12 319 4.38 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
13 325 4.05 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
14 211 4.55 Carl Aabo 2004 HG ATM
15 113 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
16 142 DNS 3.18 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
17 492 4.88 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.10 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK 11.17 11.82 11.78 12.10 11.79 11.95
2 9.98 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 9.98 9.29 9.23 9.20 9.26 9.88
3 8.83 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas 8.83 8.78 8.33 8.24 7.10 8.18
4 8.61 Sofia Lange 2002 Københavns IF 7.64 8.61 8.25 8.18 8.05 8.29
5 8.54 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 8.32 8.53 8.54 8.34 8.15 7.76
6 8.26 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 8.26 7.25 7.32 7.75 X 7.97
7 8.06 Liv Nedergaard 2002 Sparta X 7.63 7.27 8.06 7.97 7.80
8 7.88 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 7.79 7.35 7.53 7.09 7.88 7.36
9 7.56 Simone Iversen 2002 Sparta 7.56 7.15 7.24
10 7.54 Regitze Friis 2002 Amager AC 7.50 7.54 7.15
11 7.41 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 7.33 7.17 7.41
12 7.33 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 7.33 6.93 6.59
13 7.32 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta 7.32 7.27 6.80
14 7.21 Emilie Bank 2002 Sparta 6.80 7.21 6.86
15 7.06 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 7.06 6.83 6.76
16 6.64 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik 6.62 6.42 6.64
17 6.25 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik 5.98 6.08 6.25
DNS Rebecca Clemmensen 2002 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 259 9.13 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
2 200 7.78 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
3 82 7.94 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
4 482 Simone Iversen 2002 Sparta
5 201 8.49 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
6 52 12.64 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK
7 120 7.78 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
8 169 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 456 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
10 389 Emilie Bank 2002 Sparta
11 409 9.95 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
12 24 Regitze Friis 2002 Amager AC
13 433 Liv Nedergaard 2002 Sparta
14 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
15 237 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
16 317 7.96 Sofia Lange 2002 Københavns IF
17 434 7.87 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
18 207 DNS Rebecca Clemmensen 2002 Herlev Atletik
SCRATCH
1 58 DNS 7.19 Cecilie Poulsen 2001 Ballerup AK
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 q 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 q 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 10.07 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
6 10.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 q 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 q 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 q 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 q 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
6 10.04 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
7 10.23 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.25 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 54 9.04 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 208 10.23 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
4 484 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 478 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 62 9.85 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
7 209 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 77 DNS 10.69 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 126 10.19 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 229 9.14 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 394 9.04 Emilie Voigt 2005 Sparta
5 136 11.00 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
6 421 9.52 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 210 9.86 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
8 422 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
SCRATCH
1 411 DNS 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 q 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 q 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 q 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 q 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 q 11.56 William Hvass 2006 Sparta
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 156 9.4 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 162 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 487 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
3 496 11.79 William Hvass 2006 Sparta
4 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
5 415 9.59 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
6 318 DNS 9.97 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
7 384 Eli Riege 2006 Sparta
SCRATCH
1 213 DNS 9.18 Lance Aabo 2006 HG ATM
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 q 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 10.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
2 q 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 q 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 9.86 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.13 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 191 9.10 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 9.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 140 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 160 9.80 Asger Lange 2005 Greve Atletik
7 214 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
HEAT 2 / 2
2 329 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
3 23 9.68 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 299 9.64 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 255 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 407 9.09 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 405 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 09:30
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210 220 230 235
1 2.30 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O O XO O O XXO X
2 2.20 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 2.20 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
2 60 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 q 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
4 q 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.82 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 10.02 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 10.04 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 10.17 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 4
1 Q 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 q 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 q 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 q 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
5 q 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 q 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.74 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 10.05 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 q 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 9.66 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 9.81 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 10.56 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
7 10.75 Bianca Gad 2003 Københavns IF
DNS Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 q 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 9.57 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
5 9.62 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
6 9.79 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
7 10.59 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 230 9.82 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
2 170 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 137 10.55 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 118 10.14 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 108 9.50 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 197 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
7 28 8.91 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 57 8.66 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 313 10.45 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
2 187 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
3 306 9.78 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
4 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
5 337 8.89 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 122 8.87 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
7 215 10.30 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 459 9.53 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 36 DNS 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 267 9.36 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 184 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 286 9.86 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 222 9.96 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 204 8.64 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 289 10.69 Bianca Gad 2003 Københavns IF
8 31 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
2 133 11.80 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
3 206 9.92 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 503 9.86 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
5 296 9.47 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
6 134 10.80 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
7 391 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 167 8.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 124 DNS Feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
2 483 DNS 9.30 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 q 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 9.87 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
5 10.19 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.26 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 3
1 Q 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 q 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 9.71 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 9.71 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 10.82 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
2 q 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.40 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 9.87 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 9.97 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 10.33 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 277 9.39 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 489 9.97 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 451 9.10 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 17 9.54 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
6 274 10.45 Clara Freitag 2004 Korsør AM
7 150 8.98 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
HEAT 2 / 3
2 56 9.03 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 3 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 390 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 320 9.52 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
6 283 9.09 Sara Porst 2004 Korsør AM
7 316 10.30 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
2 362 9.81 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
3 84 9.11 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
5 420 9.27 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 125 8.87 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 387 9.79 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS 10.44 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
2 288 DNS 9.84 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
3 q 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
4 8.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 9.06 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 9.12 Esther Arce 2002 Amager AC
7 9.23 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
8 9.40 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 Q 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 8.69 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 8.99 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 9.01 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 9.19 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 5
1 Q 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 8.71 Lili Kökény 2001 Sparta
4 8.78 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 8.94 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 9.03 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 9.09 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 9.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 4 / 5
1 Q 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
3 q 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 8.70 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 8.83 Mille Kemp 201 Allerød AM
6 8.98 Bintou Sidibe 2002 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 5
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 q 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 q 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 q 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
6 8.81 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 9.04 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 9.45 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 11
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 14 Esther Arce 2002 Amager AC
2 446 9.18 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 112 9.21 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
4 8 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 491 8.46 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 186 8.46 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
7 452 8.80 Nicola Malling 2001 Sparta
8 179 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 5
2 409 8.33 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 490 8.54 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 419 9.01 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 402 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
6 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 434 8.93 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
8 236 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 3 / 5
1 349 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 505 9.36 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
3 72 8.49 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 192 8.83 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 24 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 114 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 42 8.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
8 431 Lili Kökény 2001 Sparta
HEAT 4 / 5
2 132 DNS 8.96 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 69 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
4 433 8.63 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 369 Bintou Sidibe 2002 Sparta
6 378 8.68 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
7 5 Mille Kemp 201 Allerød AM
8 172 8.25 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
1 359 8.89 Annika Eppers 2002 Sparta
2 342 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 68 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 339 8.53 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 410 9.03 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 444 8.75 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 302 8.43 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 22 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
SCRATCH
1 64 DNS 9.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.07 August Østergaard 2003 Gentofte IK 4.79 5.07 X 4.86 X X
2 5.02 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 4.72 4.79 4.88 4.89 4.83 5.02
3 4.79 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC X 4.52 X 4.64 4.71 4.79
4 4.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.55 4.28 4.50 4.61 4.72 4.65
5 4.62 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.40 4.51 4.62 4.59 4.50 4.60
6 4.46 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.32 X X X 4.39 4.46
7 4.24 Julius Sloth 2003 Ballerup AK 3.97 3.37 4.13 4.02 4.18 4.24
8 4.07 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 4.07 3.75 3.73 3.78 X X
9 4.05 Kasper Flensburg 2003 Gentofte IK 3.98 4.05 X
10 4.00 William R. Elsner 2003 Københavns IF 4.00 3.85 3.90
11 3.97 Malte Bank 2003 Sparta X 3.97 3.78
12 3.85 Neloo Falck 2003 Københavns IF 3.85 X -
13 3.78 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF X 3.74 3.78
14 3.18 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF 3.18 3.11 3.12
15 0.00 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
DNS Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
DNS Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 382 4.79 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 308 4.16 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
3 414 DNS 4.09 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
4 70 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
6 152 4.92 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 25 4.70 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
8 441 4.00 Malte Bank 2003 Sparta
9 155 3.60 Kasper Flensburg 2003 Gentofte IK
10 294 4.15 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
11 304 4.75 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
12 193 4.79 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
13 322 4.26 William R. Elsner 2003 Københavns IF
14 131 4.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
15 310 4.45 Neloo Falck 2003 Københavns IF
16 257 DNS 4.77 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
17 385 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.32 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA X 12.32 11.97 11.46 11.46 12.01
2 11.22 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 10.63 10.21 9.74 10.00 11.22 10.71
3 10.61 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 9.70 9.81 8.33 9.55 9.61 10.61
4 10.00 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 9.75 10.00 9.23 9.52 9.31 9.24
5 9.61 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 9.45 8.81 8.70 9.56 9.61 8.35
6 9.49 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 8.74 9.02 7.99 8.49 9.49 8.52
7 9.30 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 9.30 8.79 8.42 8.60 8.83 8.72
8 8.00 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 7.62 7.81 7.59 8.00 X 6.65
9 7.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF 7.35 7.64 7.00
10 7.09 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC 7.01 7.09 6.99
11 6.98 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF 6.15 6.98 6.00
12 6.87 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF 6.87 X 6.51
13 6.79 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 6.79 6.68 6.50
14 6.51 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF 6.51 5.63 6.23
15 6.10 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.10 5.04 5.82
16 6.02 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 6.02 6.00 X
17 5.09 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik 5.09 X 4.25
18 4.88 Bianca Gad 2003 Københavns IF 4.88 4.76 4.85
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 138 6.80 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
2 36 7.16 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 137 6.65 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 134 5.76 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
5 204 9.95 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 184 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
7 289 5.37 Bianca Gad 2003 Københavns IF
8 337 12.16 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
9 326 8.34 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
10 471 5.96 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
11 503 9.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
12 467 9.21 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
13 313 7.42 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
14 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
15 29 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
16 31 7.13 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
17 267 8.34 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
18 206 4.65 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 q 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 q 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 q 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 8.67 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
6 9.72 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 q 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
4 8.51 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
5 8.66 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 9.04 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 8.29 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
3 8.45 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
4 8.69 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
5 8.71 Oswald Carstensen 2002 Sparta
6 9.22 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 218 8.72 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 507 Theodor Hvass 2002 Sparta
4 297 8.56 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
5 228 7.88 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 474 8.05 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 462 Osadeba Isaac 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
2 268 8.42 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
3 87 9.35 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
4 493 7.63 Vincent Plas 2001 Sparta
5 180 8.05 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 181 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
7 261 8.72 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 303 9.30 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
3 311 8.30 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
4 463 8.95 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 366 8.41 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 500 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
7 354 5.50 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110 113
1 1.10 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O O O XXX
2 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O O XXX
3 1.00 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O O XO XXX
4 1.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC O XO O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 1.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
2 157 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
3 135 1.00 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
4 45 1.11 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
SCRATCH
1 380 DNS Clara Nordby 2006 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.62 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 8.88 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
7 9.41 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
2 q 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 q 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.68 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 8.84 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
1 Q 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 q 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
4 q 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
5 q 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.83 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 Q 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 q 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 q 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
5 8.65 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 129 8.10 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 171 8.57 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
4 83 9.72 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
5 460 8.38 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 4 8.47 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 412 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
8 323 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 4
2 436 8.61 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 368 8.51 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 199 8.13 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 66 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
6 408 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 221 8.79 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 243 8.42 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
3 447 8.51 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
4 324 9.45 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
5 481 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
6 196 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
7 182 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 472 8.96 Sara Vardar 2000 Sparta
HEAT 4 / 4
2 119 8.49 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 393 DNS 8.50 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 461 8.16 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 416 8.75 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
6 2 8.66 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
7 426 8.17 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 139 DNS 8.55 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
2 241 DNS Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
3 344 DNS 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
3 q 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.75 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 7.84 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
3 q 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
4 7.89 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 8.10 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.43 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 q 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 7.84 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 7.89 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 7.94 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
6 8.00 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
7 8.82 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 413 7.44 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 401 7.78 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 246 DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
4 61 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 374 7.85 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 417 7.45 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 203 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
8 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 370 DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 439 7.67 Mads Lund 2000 Sparta
4 437 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 89 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 443 7.51 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 234 7.27 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
8 173 7.96 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 350 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 147 7.65 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 165 7.54 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 275 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
7 127 0.9 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
8 252 7.99 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 227 DNS 7.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 247 DNS Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
3 388 DNS 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300
1 2.90 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA XO O XO XXX
2 2.80 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O O XXX
3 2.70 Aksel Lange 2002 Greve Atletik O O XO O O O O XO XXX
4 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XO O O O XXX
5 0.00 Oswald Carstensen 2002 Sparta XXX
DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 346 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 87 DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
3 376 2.80 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
4 463 1.80 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 158 2.30 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
6 418 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Piger 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 q 8.16 Karoline Mangor 1998 Sparta
3 q 8.28 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
4 q 8.38 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 8.63 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 8.06 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 q 8.10 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
3 q 8.42 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 q 8.46 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
5 8.82 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 395 7.77 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 284 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 263 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
6 300 8.09 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
7 424 8.35 Karoline Mangor 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
3 364 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
4 430 7.81 Laura Tølløse 1997 Sparta
5 63 8.40 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 95 8.52 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 358 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 113 116 119 122 125 130 133
1 1.30 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O XO O XO O XXX
2 1.19 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O O XO XXX
2 1.19 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM O O O O O O O XO XXX
4 1.19 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik O O O O O O XXO XXX
5 1.16 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik O XO O O XXO XXX
6 1.05 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF O O XXX
7 0.95 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 209 1.00 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 107 1.20 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 126 1.10 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 136 0.95 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
6 232 1.16 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
7 421 1.33 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
2 q 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 q 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
4 q 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 7.79 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 q 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 7.66 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 8.12 Mohammed Nor 1998 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 406 7.71 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
5 212 7.21 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
6 479 7.69 Silas Verkooijen 1998 Sparta
7 363 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
2 76 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 47 7.38 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 361 7.86 Aske Petersen 1998 Sparta
5 454 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 450 Mohammed Nor 1998 Sparta
7 285 7.61 Albert Ranning 1998 Københavns IF
SCRATCH
1 453 DNS 7.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 480 DNS 7.36 Simon Traoré 1998 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.78 Celina Hagihara 2006 Københavns IF 3.70 3.63 3.78 3.69 3.46 3.72
2 3.58 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK 3.58 3.36 3.50 3.49 3.17 X
3 3.45 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 3.39 3.29 X 3.45 2.89 3.15
4 3.39 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.38 3.30 3.39 3.23 3.17 3.32
5 3.30 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF X 2.98 3.19 X 3.30 X
6 3.20 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.99 3.20 3.01 3.13 3.06 2.89
7 3.19 Emmeline Marcus Steinmetz 2006 Sparta 3.19 2.98 2.86 3.07 3.08 3.05
8 3.18 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.00 3.18 X 3.18 3.04 X
9 3.18 Chili Svane 2006 Amager AC 3.18 2.88 2.72 2.97 2.79 2.27
10 3.14 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.14 2.98 2.98
11 3.14 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.14 2.82 X
12 3.09 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 3.09 2.94 2.99
13 2.97 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 2.93 2.90 2.97
14 2.97 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby 2.92 2.97 2.63
15 2.93 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK 2.93 X 2.74
16 2.90 Laura Diaz Friis 2006 Sparta 2.90 2.78 2.81
17 2.88 Pil Nedergaard 2006 Sparta 2.88 2.84 2.86
18 2.78 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 2.78 2.68 2.60
19 2.73 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.73 2.71 2.56
20 2.44 Clara Nordby 2006 Sparta 2.44 1.84 2.05
21 2.32 Victoria Jensen 2003 Amager AC 2.32 2.06 2.12
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 397 2.81 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
2 504 3.10 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 26 Victoria Jensen 2003 Amager AC
4 6 2.74 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 380 2.94 Clara Nordby 2006 Sparta
6 205 3.23 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
7 338 3.50 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
8 157 3.15 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
9 466 2.69 Pil Nedergaard 2006 Sparta
10 11 3.01 Chili Svane 2006 Amager AC
11 45 3.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
12 396 Emmeline Marcus Steinmetz 2006 Sparta
13 154 3.63 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
14 1 2.98 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
15 135 3.09 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
16 290 3.61 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
17 260 3.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
18 44 2.69 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
19 48 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
20 428 2.54 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
21 292 3.40 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.49 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 14.06 13.84 14.49 13.84 X X
2 13.27 Emilie R.Hansen 1999 Sparta 12.32 12.68 13.01 12.58 13.27 13.21
3 12.30 Anna Lange 1999 Greve Atletik 11.28 11.14 11.99 11.81 12.30 X
4 10.81 Liv Cantby 1999 Korsør AM 9.40 10.40 10.77 10.81 X 10.02
5 10.44 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 9.96 10.44 9.73 X 10.19 X
6 9.66 Feline Christens 2000 Bagsværd AC 9.03 8.72 9.66 9.33 8.99 8.88
7 9.03 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK 8.51 8.68 8.79 X 8.51 9.03
8 8.89 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.18 8.57 8.80 8.89 8.54 8.42
9 8.59 Caroline T. Hansen 2000 Sparta 8.59 8.01 8.26
10 7.72 Caroline Brath 2000 Ballerup AK 7.32 7.72 7.39
11 7.01 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik X 7.01 6.76
12 6.63 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 5.64 6.55 6.63
DNS Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 15.59 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
2 175 8.00 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
3 55 Caroline Brath 2000 Ballerup AK
4 159 12.43 Anna Lange 1999 Greve Atletik
5 324 7.40 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 34 Feline Christens 2000 Bagsværd AC
7 91 9.38 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
8 393 13.28 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
9 97 9.08 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
10 344 DNS 12.07 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
11 119 11.83 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
12 372 Caroline T. Hansen 2000 Sparta
13 280 Liv Cantby 1999 Korsør AM
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.99 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta 11.45 11.99 X 11.88 9.92 11.30
2 11.13 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.97 10.78 10.59 11.10 10.62 11.13
3 10.65 Karoline Mangor 1998 Sparta 8.93 9.87 10.65 10.60 10.16 10.31
4 9.34 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 9.34 8.51 8.85 9.14 8.75 X
5 8.63 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 7.80 8.04 8.06 8.63 8.62 8.51
6 7.17 Amalie Taageby 1998 IK Hellas X 6.74 7.05 7.17 7.08 7.00
7 6.64 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik X 6.05 6.41 6.31 6.64 6.60
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 424 11.92 Karoline Mangor 1998 Sparta
2 365 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta
3 263 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 250 Amalie Taageby 1998 IK Hellas
5 345 11.96 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 166 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik
7 347 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 q 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 10.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 10.64 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 11.14 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 9.50 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 9.96 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
5 10.19 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
4 9.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 9.96 Christian Veselinovski 2004 Sparta
6 11.24 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 325 9.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 476 10.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 348 8.69 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
6 465 10.05 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 113 9.04 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
3 217 8.40 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 96 10.69 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
5 15 10.64 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
6 319 9.20 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 262 9.27 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 377 9.90 Christian Veselinovski 2004 Sparta
3 371 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 20 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
5 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 330 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
7 492 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
SCRATCH
1 142 DNS 10.73 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
2 211 DNS 8.89 Carl Aabo 2004 HG ATM
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
2 q 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 9.25 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 9.45 Malte Bank 2003 Sparta
5 9.53 William R. Elsner 2003 Københavns IF
6 10.67 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 Q 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 9.03 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 9.07 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.46 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 q 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 q 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 9.00 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 9.36 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
6 9.55 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 322 9.40 William R. Elsner 2003 Københavns IF
3 441 9.43 Malte Bank 2003 Sparta
4 382 8.67 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 144 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
6 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
7 310 8.62 Neloo Falck 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 3
2 304 8.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 70 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 85 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 385 9.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 308 9.74 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
7 458 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 49 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
3 116 9.39 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
4 294 9.47 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
5 152 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 131 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
7 193 9.03 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 257 DNS 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 414 DNS 9.42 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.06.94 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.07.74 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 1.10.94 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 1.14.08 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 1.15.70 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 1.15.77 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
7 1.16.07 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
8 1.18.96 Elias Solvang 2005 IK Hellas
9 1.22.05 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
10 1.29.26 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
HEAT 1 / 2
3 1.10.94 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 1.15.77 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
7 1.16.07 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
9 1.22.05 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
10 1.29.26 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 1.06.94 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.07.74 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
4 1.14.08 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 1.15.70 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
8 1.18.96 Elias Solvang 2005 IK Hellas
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 405 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
2 407 1.21.70 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 265 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
4 39 1.22.77 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 329 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
HEAT 2 / 2
1 140 1.14.45 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 494 1.07.30 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 145 1.09.70 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
4 254 1.13.55 Elias Solvang 2005 IK Hellas
5 299 1.10.92 Leon Hamann 2005 Københavns IF
SCRATCH
1 100 DNS 1.16.00 Malthe Funk Larsen 2005 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153
1 1.50 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta O O O XO XXX
2 1.47 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA O O O O XO XXX
3 1.38 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik O O O XXX
4 1.35 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød O O O O XXO XXX
5 1.30 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA O O O O XXX
6 1.30 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik O O XO O XXX
7 1.30 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O XO XXX
DNS Yasmine Abbouch 2001 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 505 1.35 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
2 351 1.56 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
3 342 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 332 1.50 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
5 497 DNS 1.45 Yasmine Abbouch 2001 Sparta
6 200 1.25 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
7 172 1.52 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
8 237 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
9 132 DNS 1.37 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.09.88 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 1.09.93 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 1.12.81 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 1.15.56 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
5 1.15.70 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 1.16.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 1.17.71 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
8 1.18.82 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
9 1.21.64 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
10 1.23.31 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
11 1.23.40 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
12 1.24.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 1 / 2
7 1.17.71 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
8 1.18.82 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
9 1.21.64 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
10 1.23.31 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
11 1.23.40 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
12 1.24.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.09.88 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 1.09.93 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 1.12.81 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 1.15.56 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
5 1.15.70 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 1.16.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 210 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
2 478 1.22.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 53 1.30.86 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
4 208 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
5 62 1.22.89 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
6 229 1.14.00 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
1 104 1.17.00 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
2 209 1.18.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 394 1.11.11 Emilie Voigt 2005 Sparta
4 422 1.11.13 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
5 421 1.14.85 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 484 1.10.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
SCRATCH
1 77 DNS 1.26.53 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.12.80 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 1.16.08 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 1.16.38 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 1.16.77 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 1.17.63 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
6 1.26.48 William Hvass 2006 Sparta
DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 1.20.73 Oswald Linquist 2006 Sparta
2 415 1.12.81 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 223 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
4 315 1.15.38 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
5 487 1.19.11 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 496 William Hvass 2006 Sparta
7 333 DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.18.14 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 1.19.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 1.20.51 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 1.22.15 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 1.23.35 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
6 1.26.35 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 1.34.03 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 1.35.93 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
9 1.37.02 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
3 1.20.51 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 1.26.35 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 1.34.03 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
9 1.37.02 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 1.18.14 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 1.19.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 1.22.15 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 1.23.35 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
8 1.35.93 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 48 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
2 504 1.28.0 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 135 1.28.95 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
4 205 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 290 1.21.99 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 46 1.25.0 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 466 1.28.12 Pil Nedergaard 2006 Sparta
4 154 1.15.0 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 338 1.24.65 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.78 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X 5.45 5.78 X 5.73 X
2 5.49 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik 3.62 X 5.47 5.48 5.49 5.39
3 5.43 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.42 5.05 X 5.19 5.43 X
4 5.35 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 4.84 5.35 4.88 4.54 4.62 5.07
5 4.94 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas 4.94 X X 4.58 4.84 4.88
6 4.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.59 4.65 4.64 4.55 4.14 4.50
7 4.65 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia 4.12 4.57 4.65 4.54 4.40 4.57
8 4.46 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.46 4.16 4.29 4.25 4.24 4.42
9 3.64 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM 3.45 3.58 3.64
10 3.58 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta 3.58 X 3.53
11 2.47 Sebastian Larsen 2001 Sparta X 2.47 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 354 5.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 474 5.10 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 261 5.02 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 463 4.56 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 228 5.52 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 180 5.62 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
8 418 4.01 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
9 268 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
10 346 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
11 366 5.06 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.52.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
2 1.53.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.58.20 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
4 2.01.29 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
5 2.07.86 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 2.09.69 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
7 2.10.61 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
8 2.12.49 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
9 2.13.32 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
10 2.14.83 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
11 2.16.98 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 1 / 2
6 2.09.69 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
7 2.10.61 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
9 2.13.32 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
10 2.14.83 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
11 2.16.98 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 2
1 1.52.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
2 1.53.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.58.20 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
4 2.01.29 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
5 2.07.86 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
8 2.12.49 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 387 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
2 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
3 320 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
4 17 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
5 274 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 2
1 102 2.00.00 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 35 2.00.0 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
3 109 2.12.25 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
4 362 2.19.36 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 251 1.56.48 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
6 367 1.54.74 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.43.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.43.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 1.47.23 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 1.48.58 Kamilla Dalsgaard Anderse 2003 Frederiksberg IF
5 1.51.68 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 1.55.23 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
7 1.55.28 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
8 1.55.80 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
9 1.56.15 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
10 1.57.64 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
11 1.59.28 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
12 2.01.28 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
13 2.01.50 Regitze Steenberg 2003 Sparta
14 2.02.02 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
15 2.02.76 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
16 2.19.08 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 1 / 3
4 1.48.58 Kamilla Dalsgaard Anderse 2003 Frederiksberg IF
11 1.59.28 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
12 2.01.28 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
14 2.02.02 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
16 2.19.08 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 3
7 1.55.28 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
9 1.56.15 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
10 1.57.64 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
13 2.01.50 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 2.02.76 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 1.43.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.43.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 1.47.23 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 1.51.68 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 1.55.23 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
8 1.55.80 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 128 Kamilla Dalsgaard Anderse 2003 Frederiksberg IF
2 43 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
3 187 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 307 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
5 198 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 3
1 81 1.57.70 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
2 469 1.58.24 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 133 2.07.23 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
4 309 1.54.94 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 296 2.09.9 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 498 1.54.0 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
2 79 1.43.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 170 1.50.89 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
4 122 1.45.46 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 51 1.52.37 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
6 445 1.43.56 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
SCRATCH
1 137 DNS Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
2 138 DNS 2.00.30 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 320 330 340 350 360 370 380
1 3.70 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta XO O O XO O XXO XXX
2 3.60 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O O O XXX
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 3.70 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
2 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 399 3.60 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.68 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.99 9.42 9.90 10.18 10.61 10.68
2 9.30 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 9.27 9.30 8.84 9.21 8.36 7.88
3 8.63 Emilie Kirst 2004 Sparta 7.97 8.63 8.16 7.58 7.84 7.30
4 8.52 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 7.69 8.38 8.52 8.44 8.29 8.35
5 8.45 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 8.03 8.02 8.15 7.31 8.18 8.45
6 7.63 Josepha Dahl 2004 Korsør AM 7.08 6.01 6.66 7.27 X 7.63
7 7.60 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød 6.85 7.60 7.23 6.81 6.87 7.31
8 6.93 Sara Porst 2004 Korsør AM 6.93 X 5.90 6.57 6.60 5.78
9 6.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 6.67 6.10 6.89
10 6.86 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 6.33 6.83 6.86
11 6.79 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas 6.79 5.94 5.63
12 6.03 Tsinat Krause 2004 Sparta 5.20 6.03 5.95
13 4.98 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 4.98 X 4.12
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 248 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 427 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
3 258 6.24 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
4 489 5.55 Tsinat Krause 2004 Sparta
5 56 7.75 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 451 6.49 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
7 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
8 277 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
9 111 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
10 283 Sara Porst 2004 Korsør AM
11 390 8.38 Emilie Kirst 2004 Sparta
12 362 6.47 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
13 125 7.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 288 DNS 6.57 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.53.51 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
2 1.53.98 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 1.54.37 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 1.57.27 Christian Veselinovski 2004 Sparta
5 2.01.31 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Blovstrød Løverne
6 2.03.56 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 2.11.99 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 217 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 325 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 15 1.55.71 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
4 377 2.15 Christian Veselinovski 2004 Sparta
5 101 1.56.00 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Blovstrød Løverne
6 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 262 1.53.56 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
SCRATCH
1 105 DNS 1.51.45 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 142 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.48.78 William R. Elsner 2003 Københavns IF
2 1.49.57 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
3 1.52.52 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
4 1.52.61 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 1.56.00 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 2.00.38 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
7 2.20.22 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 49 1.52.25 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
2 322 1.50.12 William R. Elsner 2003 Københavns IF
3 144 2.03 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 458 1.57.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 264 1.55.98 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
7 67 1.54.66 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 414 DNS 1.52.00 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
2 88 DNS 1.47.19 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.25.33 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 2.30.21 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 2.32.07 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.35.28 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 2.35.65 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
6 2.36.65 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 2.37.52 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
8 2.37.75 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 2.48.46 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
10 2.52.31 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
HEAT 1 / 2
6 2.36.65 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 2.37.52 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
8 2.37.75 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 2.48.46 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
10 2.52.31 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 2.25.33 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 2.30.21 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 2.32.07 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.35.28 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 2.35.65 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
DNS Helena Ring 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 12 2.51.33 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 339 2.36.99 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 200 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
4 357 2.43.39 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
5 201 2.38.19 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 185 2.26.0 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 373 2.24.17 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 256 2.27.0 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 103 2.32.00 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
5 16 DNS 2.31.53 Helena Ring 2002 Amager AC
6 400 2.28.67 Frida Schledermann 2001 Sparta
SCRATCH
1 497 DNS 2.34.89 Yasmine Abbouch 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.21.76 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 2.28.87 Matilde Willer 2000 Sparta
3 2.39.65 Augusta Maria Grønberg 2000 Blovstrød Løverne
4 2.51.35 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 486 2.23.58 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 98 2.35.00 Augusta Maria Grønberg 2000 Blovstrød Løverne
3 168 2.41.35 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 448 2.22.63 Matilde Willer 2000 Sparta
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152
1 1.49 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O O XO XXX
2 1.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O O O O XO O XO XXX
3 1.43 Flora Chalmer 2003 Sparta O O O O O O XXO XXX
4 1.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik XO O O XO XXO XXX
5 1.31 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia O O - O XXX
6 1.31 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC O - XO XXX
7 1.28 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF O O XO XO O XXX
8 1.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O O O O XO XO XO XXX
9 1.28 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O XO XO XXO XXX
10 1.25 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC XO O XO O XXX
11 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF O O XXO XXX
11 1.20 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC O O XXO X XX
13 1.15 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O XXX
14 1.15 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta O XO XXO XO XXX
15 1.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF O O XXX
DNS Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 483 DNS 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 137 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 267 1.45 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
4 138 1.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
5 133 1.20 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
6 471 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 57 1.28 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 423 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta
9 215 1.00 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
10 118 1.15 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
11 204 1.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
12 43 1.30 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
13 38 1.40 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
14 28 1.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
15 459 1.20 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
16 398 1.50 Flora Chalmer 2003 Sparta
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.00 Emilie Voigt 2005 Sparta 4.00 3.92 3.84 4.00 3.94 X
2 3.99 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.71 3.81 3.89 3.83 3.98 3.99
3 3.70 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 3.42 3.51 3.70 3.49 3.67 3.66
4 3.70 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 3.50 3.36 3.64 3.19 3.70 3.61
5 3.70 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.70 3.62 3.33 3.49 3.11 3.17
6 3.63 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.38 X 3.63 3.38 3.32 3.45
7 3.55 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 3.50 3.32 3.42 3.51 3.31 3.55
8 3.50 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.50 3.37 3.49 3.05 3.16 X
9 3.48 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.48 3.30 3.46
10 3.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK 3.47 3.47 3.39
11 3.22 Annika Olesen 2005 Ballerup AK 3.22 3.10 3.20
12 3.09 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK 2.91 3.09 3.02
13 2.88 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF 2.88 2.69 X
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 422 3.95 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
2 411 3.86 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 394 4.23 Emilie Voigt 2005 Sparta
4 484 4.08 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 126 3.51 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 53 3.33 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
7 54 3.91 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
8 107 3.79 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
9 136 2.91 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
10 77 DNS 3.05 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
11 478 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 209 DNS 4.04 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
13 232 3.88 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
14 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
15 62 3.32 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.10.67 Conrad Lind 2001 Sparta
2 2.15.37 Anders Bang 2002 Sparta
3 2.17.29 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 2.19.57 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.22.58 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
6 2.31.33 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
7 2.31.61 Andreas H Lange 2002 Gentofte IK
8 2.31.66 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
9 2.42.64 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 2.11.51 Conrad Lind 2001 Sparta
2 99 2.20.00 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 341 2.21.01 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 353 2.21.28 Anders Bang 2002 Sparta
5 457 2.22.86 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
6 297 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
7 151 Andreas H Lange 2002 Gentofte IK
8 500 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
9 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 181 DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.06.85 William Devantier 2000 Sparta
2 2.08.79 Lucas la Cour Heebøll 1999 Sparta
3 2.09.21 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 2.10.28 Louis Herrmann 1999 Sparta
5 2.18.15 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 1.58.56 William Devantier 2000 Sparta
2 475 2.11.80 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
3 435 2.09.72 Louis Herrmann 1999 Sparta
4 270 2.07.20 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 438 2.06.07 Lucas la Cour Heebøll 1999 Sparta
SCRATCH
1 413 DNS 2.08.97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Piger 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.14.60 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.13.70 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 197 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.22.02 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
2 7.13.69 Ida Jensen Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 65 Ida Jensen Ballerup AK
4 82 6.01.60 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.20.15 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 91 5.16.93 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.20.73 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 287 6.08.15 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.61 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 Q 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 8.97 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 9.32 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.50 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
7 9.51 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
8 9.58 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.82 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 Q 8.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 q 9.13 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.30 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 9.40 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 9.44 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 184 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
2 215 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
3 28 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 57 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 267 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 167 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 187 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
8 503 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 306 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
2 459 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
3 122 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 204 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 230 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 337 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 391 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 170 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 290 310 330 340 350 400 410 420
1 4.10 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK O O XXX
2 3.40 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O XO O XO XXX
3 0.00 Aske Petersen 1998 Sparta XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 195 0.35 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
2 86 0.46 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
3 361 4.23 Aske Petersen 1998 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 Q 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 Q 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
4 q 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 8.56 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 8.61 Annika Eppers 2002 Sparta
8 8.67 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 Q 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 Q 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.54 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 8.58 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
6 8.62 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 8.65 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 8.83 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 359 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
2 236 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
3 490 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
5 452 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
6 172 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 302 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 42 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 433 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 444 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 409 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 72 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 339 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 378 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 186 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
Piger 16-17 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 Q 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 Q 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 8.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 8.55 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
8 8.74 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
HEAT 2 / 2
1 Q 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 Q 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 Q 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 q 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 8.45 Anna Harder 2000 Allerød AM
6 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
7 8.59 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
8 8.68 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 243 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 2 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
3 199 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 426 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 196 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 460 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 119 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 368 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 447 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
2 481 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
3 408 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 461 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 129 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
6 182 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 4 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
8 66 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.61 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.46 6.61 X X 6.49 X
2 6.17 Mads Lund 2000 Sparta 6.17 X X X 3.46 3.15
3 5.99 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.99 X X 5.88 5.70 X
4 5.78 Christian Cornelius 2000 Sparta 5.78 5.67 5.49 5.12 5.44 X
5 5.29 Gabriel Lausten 2000 Sparta X 5.15 5.29 X - -
6 5.01 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik X 4.59 5.01 4.82 4.91 X
7 4.94 Lucas Bunch 2000 Sparta 4.94 X - - - -
8 4.07 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF 3.79 3.80 4.07 - - -
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Emil Frænde 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 146 5.86 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
3 61 6.10 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 437 5.17 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 401 5.41 Gabriel Lausten 2000 Sparta
6 246 DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
7 388 DNS 5.86 Emil Frænde 2000 Sparta
8 374 5.27 Christian Cornelius 2000 Sparta
9 127 4.51 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
10 439 6.49 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.67 Albert Ranning 1998 Københavns IF 6.62 6.67 X 4.87 6.55 X
2 6.26 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta 5.87 X 6.26 3.69 X X
3 5.92 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.75 5.79 5.42 5.71 5.92 X
4 5.65 Silas Verkooijen 1998 Sparta 5.65 - 5.59 - - -
5 5.26 Nikolaj Graves 1998 Sparta 5.19 X X X 5.08 5.26
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 285 6.83 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 406 6.18 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 454 5.98 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 479 5.91 Silas Verkooijen 1998 Sparta
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.30 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta X 7.04 6.58 7.30 6.83 6.20
2 6.38 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 5.02 6.20 5.79 5.60 6.38 5.74
3 6.19 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 5.19 5.39 5.03 5.18 6.19 5.83
4 5.87 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 5.21 5.49 5.44 5.32 5.12 5.87
5 5.75 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 5.59 X 5.75 X 5.31 X
6 3.56 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.56 3.19 3.03 3.30 X 3.05
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
DNS Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 415 6.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 162 6.78 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 318 DNS 5.93 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 333 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
5 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
6 327 DNS 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 487 4.73 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
8 75 6.52 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.46 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.86 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 10.25 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 10.27 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 10.30 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
6 10.33 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
7 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 10.36 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 1 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
3 290 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 292 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 205 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 154 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
7 48 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 157 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.65 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.80 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.83 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 10.06 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
8 11.36 William Hvass 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 11.56 William Hvass 2006 Sparta
2 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 487 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 415 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
5 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 384 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
7 162 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 156 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.16 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 9.18 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.22 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 9.31 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
5 9.63 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 9.64 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.66 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 244 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 421 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 54 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
4 229 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
5 394 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
6 209 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 484 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 422 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.99 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.17 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 9.29 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
4 9.32 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 9.50 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.69 Asger Lange 2005 Greve Atletik
8 9.89 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 214 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
2 160 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
3 191 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 329 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
6 407 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 140 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
8 255 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.80 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 8.85 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 8.95 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
4 8.96 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 9.04 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 9.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
7 9.33 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
8 9.38 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 150 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 283 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
4 451 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 125 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 188 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
7 56 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 277 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 148 151 154 157 160
1 1.60 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O XO O XXX
2 1.57 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta O O - O XO O XXX
3 1.57 Anna Lange 1999 Greve Atletik O - XO O XO XXX
4 1.45 Selma Staun 2000 Sparta XO O - XXX
5 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XO - XXX
5 1.45 Emilie Persson 1999 Sparta O XO - XXX
5 1.45 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC O XO XXX
8 1.35 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC XXO XXX
DNS Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 477 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 436 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 159 1.55 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 460 DNS 1.56 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 447 1.55 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
6 393 DNS 1.58 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 429 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
8 392 1.54 Emilie Persson 1999 Sparta
9 32 1.59 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
10 40 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 151 154 157 160 163
1 1.60 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O O XO XXX
2 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O XO XO XXX
3 1.40 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik O O XXX
DNS Rikke Andersen 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 DNS 1.76 Rikke Andersen 1998 Sparta
2 224 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 233 1.72 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
4 166 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.54 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 8.89 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 8.94 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 9.26 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
6 9.31 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
DNS Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 DNS 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 20 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
3 492 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 371 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 217 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 348 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
7 319 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
8 113 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.34 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.40 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 8.57 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.63 Neloo Falck 2003 Københavns IF
5 8.78 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.95 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 9.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 DNS 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 458 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
3 304 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 152 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 131 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
6 310 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 382 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 385 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.74 Asger Lange 2005 Greve Atletik 7.78 9.74 X 9.42 9.35 9.36
2 8.04 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 7.84 7.77 8.04 7.40 7.88 7.41
3 7.73 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF X X 7.73 7.42 7.22 7.42
4 7.50 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 7.01 6.91 7.50 7.02 7.43 6.63
5 7.24 Hakeem Ali 2005 Sparta 6.41 6.51 6.33 6.75 7.24 7.23
6 7.08 Leon Hamann 2005 Københavns IF 7.08 X 5.48 6.78 6.74 6.53
7 6.95 Oliver Larsen 2005 Amager AC X 6.88 6.71 6.95 6.47 6.89
8 6.59 Elias Solvang 2005 IK Hellas 6.15 6.42 6.38 6.59 6.28 6.25
9 5.12 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 5.09 4.68 5.12
DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 6.33 Oliver Larsen 2005 Amager AC
2 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 140 7.45 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 160 8.80 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 191 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
6 405 DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
7 254 6.34 Elias Solvang 2005 IK Hellas
8 407 7.15 Hakeem Ali 2005 Sparta
9 299 6.66 Leon Hamann 2005 Københavns IF
10 265 6.02 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.44 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
3 7.97 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 7.97 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 7.99 Sebastian Larsen 2001 Sparta
6 8.00 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 8.30 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
2 462 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 354 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 493 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
5 180 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 228 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
7 474 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
8 218 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 DNS 9.84 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 237 DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.92 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF X 10.92 X 10.69 10.77 X
2 10.77 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.03 X 10.77 10.38 X X
3 10.40