ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 46 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 6 11.15 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 290 9.47 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 11 Chili Svane 2006 Amager AC
5 397 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 1 10.49 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
7 260 DNS 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
8 48 10.42 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 292 10.10 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
2 428 11.00 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
3 26 Victoria Jensen 2003 Amager AC
4 154 9.79 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 157 10.38 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 44 10.75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
7 135 11.32 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 205 10.24 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 283 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 274 DNS Clara Freitag 2004 Korsør AM
3 367 1.25 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 150 1.16 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
5 277 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 231 1.30 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik
7 56 1.35 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 248 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
9 84 1.28 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
10 17 1.18 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
11 420 1.26 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
12 451 1.15 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 3.46 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
2 465 3.72 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
3 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 476 3.30 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
5 371 5.01 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 262 3.76 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
7 20 4.18 Louie Svane 2004 Amager AC
8 15 3.84 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
9 377 3.80 Christian Veselinovski 2004 Sparta
10 41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
11 217 4.24 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
12 319 4.38 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
13 325 4.05 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
14 211 4.55 Carl Aabo 2004 HG ATM
15 113 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
16 142 DNS 3.18 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
17 492 4.88 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 259 9.13 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas
2 200 7.78 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
3 82 7.94 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
4 482 Simone Iversen 2002 Sparta
5 201 8.49 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
6 52 12.64 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK
7 120 7.78 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
8 169 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
9 456 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
10 389 Emilie Bank 2002 Sparta
11 409 9.95 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
12 24 Regitze Friis 2002 Amager AC
13 433 Liv Nedergaard 2002 Sparta
14 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
15 237 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
16 317 7.96 Sofia Lange 2002 Københavns IF
17 434 7.87 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
18 207 DNS Rebecca Clemmensen 2002 Herlev Atletik
SCRATCH
1 58 DNS 7.19 Cecilie Poulsen 2001 Ballerup AK
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 54 9.04 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 208 10.23 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
4 484 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 478 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 62 9.85 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
7 209 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 77 DNS 10.69 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 126 10.19 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 229 9.14 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 394 9.04 Emilie Voigt 2005 Sparta
5 136 11.00 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
6 421 9.52 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 210 9.86 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
8 422 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
SCRATCH
1 411 DNS 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 156 9.4 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 162 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 487 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
3 496 11.79 William Hvass 2006 Sparta
4 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
5 415 9.59 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
6 318 DNS 9.97 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
7 384 Eli Riege 2006 Sparta
SCRATCH
1 213 DNS 9.18 Lance Aabo 2006 HG ATM
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 191 9.10 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 9.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 140 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 160 9.80 Asger Lange 2005 Greve Atletik
7 214 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
HEAT 2 / 2
2 329 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
3 23 9.68 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 299 9.64 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 255 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 407 9.09 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 405 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 09:30
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 09:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 2.20 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
2 60 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 230 9.82 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
2 170 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 137 10.55 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 118 10.14 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 108 9.50 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 197 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
7 28 8.91 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 57 8.66 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 313 10.45 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
2 187 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
3 306 9.78 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
4 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
5 337 8.89 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 122 8.87 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
7 215 10.30 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 459 9.53 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 36 DNS 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 267 9.36 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 184 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 286 9.86 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 222 9.96 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 204 8.64 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 289 10.69 Bianca Gad 2003 Københavns IF
8 31 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
2 133 11.80 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
3 206 9.92 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 503 9.86 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
5 296 9.47 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
6 134 10.80 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
7 391 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 167 8.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 124 DNS Feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
2 483 DNS 9.30 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 277 9.39 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 489 9.97 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 451 9.10 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 17 9.54 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
6 274 10.45 Clara Freitag 2004 Korsør AM
7 150 8.98 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
HEAT 2 / 3
2 56 9.03 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 3 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 390 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 320 9.52 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
6 283 9.09 Sara Porst 2004 Korsør AM
7 316 10.30 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
2 362 9.81 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
3 84 9.11 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
5 420 9.27 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 125 8.87 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 387 9.79 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS 10.44 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
2 288 DNS 9.84 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:15
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 11
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 14 Esther Arce 2002 Amager AC
2 446 9.18 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 112 9.21 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
4 8 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 491 8.46 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 186 8.46 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
7 452 8.80 Nicola Malling 2001 Sparta
8 179 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 5
2 409 8.33 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 490 8.54 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 419 9.01 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 402 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
6 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 434 8.93 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
8 236 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 3 / 5
1 349 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 505 9.36 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
3 72 8.49 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 192 8.83 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 24 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 114 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 42 8.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
8 431 Lili Kökény 2001 Sparta
HEAT 4 / 5
2 132 DNS 8.96 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 69 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
4 433 8.63 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 369 Bintou Sidibe 2002 Sparta
6 378 8.68 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
7 5 Mille Kemp 201 Allerød AM
8 172 8.25 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
1 359 8.89 Annika Eppers 2002 Sparta
2 342 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 68 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 339 8.53 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 410 9.03 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 444 8.75 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 302 8.43 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 22 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
SCRATCH
1 64 DNS 9.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 382 4.79 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 308 4.16 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
3 414 DNS 4.09 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
4 70 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
6 152 4.92 August Østergaard 2003 Gentofte IK
7 25 4.70 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
8 441 4.00 Malte Bank 2003 Sparta
9 155 3.60 Kasper Flensburg 2003 Gentofte IK
10 294 4.15 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
11 304 4.75 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
12 193 4.79 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
13 322 4.26 William R. Elsner 2003 Københavns IF
14 131 4.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
15 310 4.45 Neloo Falck 2003 Københavns IF
16 257 DNS 4.77 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
17 385 4.52 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:15
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 138 6.80 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
2 36 7.16 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
3 137 6.65 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 134 5.76 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
5 204 9.95 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 184 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
7 289 5.37 Bianca Gad 2003 Københavns IF
8 337 12.16 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
9 326 8.34 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
10 471 5.96 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
11 503 9.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
12 467 9.21 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
13 313 7.42 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
14 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
15 29 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
16 31 7.13 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
17 267 8.34 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
18 206 4.65 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 218 8.72 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 507 Theodor Hvass 2002 Sparta
4 297 8.56 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
5 228 7.88 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 474 8.05 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 462 Osadeba Isaac 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
2 268 8.42 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
3 87 9.35 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
4 493 7.63 Vincent Plas 2001 Sparta
5 180 8.05 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 181 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
7 261 8.72 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 303 9.30 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
3 311 8.30 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
4 463 8.95 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 366 8.41 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 500 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
7 354 5.50 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 1.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
2 157 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
3 135 1.00 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
4 45 1.11 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
SCRATCH
1 380 DNS Clara Nordby 2006 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 129 8.10 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 171 8.57 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
4 83 9.72 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
5 460 8.38 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 4 8.47 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 412 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
8 323 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 4
2 436 8.61 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 368 8.51 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 199 8.13 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 66 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
6 408 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 221 8.79 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 243 8.42 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
3 447 8.51 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
4 324 9.45 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
5 481 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
6 196 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
7 182 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 472 8.96 Sara Vardar 2000 Sparta
HEAT 4 / 4
2 119 8.49 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 393 DNS 8.50 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 461 8.16 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 416 8.75 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
6 2 8.66 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
7 426 8.17 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 139 DNS 8.55 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
2 241 DNS Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
3 344 DNS 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 413 7.44 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 401 7.78 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 246 DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
4 61 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 374 7.85 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 417 7.45 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 203 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
8 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 370 DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 439 7.67 Mads Lund 2000 Sparta
4 437 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 89 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 443 7.51 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 234 7.27 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
8 173 7.96 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 350 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 147 7.65 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 165 7.54 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 275 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
7 127 0.9 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
8 252 7.99 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 227 DNS 7.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 247 DNS Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
3 388 DNS 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 346 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 87 DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
3 376 2.80 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
4 463 1.80 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 158 2.30 Aksel Lange 2002 Greve Atletik
6 418 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Piger 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 395 7.77 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 284 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 263 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
6 300 8.09 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
7 424 8.35 Karoline Mangor 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
3 364 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
4 430 7.81 Laura Tølløse 1997 Sparta
5 63 8.40 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 95 8.52 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 358 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 209 1.00 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 107 1.20 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
3 126 1.10 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
5 136 0.95 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
6 232 1.16 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
7 421 1.33 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 406 7.71 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
5 212 7.21 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
6 479 7.69 Silas Verkooijen 1998 Sparta
7 363 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
2 76 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 47 7.38 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 361 7.86 Aske Petersen 1998 Sparta
5 454 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 450 Mohammed Nor 1998 Sparta
7 285 7.61 Albert Ranning 1998 Københavns IF
SCRATCH
1 453 DNS 7.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 480 DNS 7.36 Simon Traoré 1998 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 397 2.81 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
2 504 3.10 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 26 Victoria Jensen 2003 Amager AC
4 6 2.74 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 380 2.94 Clara Nordby 2006 Sparta
6 205 3.23 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
7 338 3.50 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
8 157 3.15 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
9 466 2.69 Pil Nedergaard 2006 Sparta
10 11 3.01 Chili Svane 2006 Amager AC
11 45 3.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
12 396 Emmeline Marcus Steinmetz 2006 Sparta
13 154 3.63 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
14 1 2.98 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
15 135 3.09 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
16 290 3.61 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
17 260 3.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
18 44 2.69 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
19 48 3.32 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
20 428 2.54 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
21 292 3.40 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 249 15.59 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM
2 175 8.00 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik
3 55 Caroline Brath 2000 Ballerup AK
4 159 12.43 Anna Lange 1999 Greve Atletik
5 324 7.40 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 34 Feline Christens 2000 Bagsværd AC
7 91 9.38 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
8 393 13.28 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
9 97 9.08 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK
10 344 DNS 12.07 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
11 119 11.83 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
12 372 Caroline T. Hansen 2000 Sparta
13 280 Liv Cantby 1999 Korsør AM
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 424 11.92 Karoline Mangor 1998 Sparta
2 365 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta
3 263 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
4 250 Amalie Taageby 1998 IK Hellas
5 345 11.96 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
6 166 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik
7 347 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 325 9.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 476 10.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 348 8.69 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
6 465 10.05 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 113 9.04 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
3 217 8.40 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 96 10.69 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
5 15 10.64 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
6 319 9.20 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 262 9.27 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 377 9.90 Christian Veselinovski 2004 Sparta
3 371 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 20 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
5 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 330 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
7 492 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
SCRATCH
1 142 DNS 10.73 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
2 211 DNS 8.89 Carl Aabo 2004 HG ATM
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 322 9.40 William R. Elsner 2003 Københavns IF
3 441 9.43 Malte Bank 2003 Sparta
4 382 8.67 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 144 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
6 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
7 310 8.62 Neloo Falck 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 3
2 304 8.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 70 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 85 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 385 9.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 308 9.74 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
7 458 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 49 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
3 116 9.39 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
4 294 9.47 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
5 152 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 131 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
7 193 9.03 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 257 DNS 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 414 DNS 9.42 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 405 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
2 407 1.21.70 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 265 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
4 39 1.22.77 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 329 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
HEAT 2 / 2
1 140 1.14.45 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 494 1.07.30 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 145 1.09.70 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
4 254 1.13.55 Elias Solvang 2005 IK Hellas
5 299 1.10.92 Leon Hamann 2005 Københavns IF
SCRATCH
1 100 DNS 1.16.00 Malthe Funk Larsen 2005 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 505 1.35 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
2 351 1.56 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
3 342 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 332 1.50 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
5 497 DNS 1.45 Yasmine Abbouch 2001 Sparta
6 200 1.25 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
7 172 1.52 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
8 237 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
9 132 DNS 1.37 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:20
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 210 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
2 478 1.22.31 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 53 1.30.86 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
4 208 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
5 62 1.22.89 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
6 229 1.14.00 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
1 104 1.17.00 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
2 209 1.18.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 394 1.11.11 Emilie Voigt 2005 Sparta
4 422 1.11.13 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
5 421 1.14.85 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 484 1.10.69 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
SCRATCH
1 77 DNS 1.26.53 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 464 1.20.73 Oswald Linquist 2006 Sparta
2 415 1.12.81 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 223 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
4 315 1.15.38 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
5 487 1.19.11 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
6 496 William Hvass 2006 Sparta
7 333 DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 48 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
2 504 1.28.0 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
3 135 1.28.95 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
4 205 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 290 1.21.99 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 46 1.25.0 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 466 1.28.12 Pil Nedergaard 2006 Sparta
4 154 1.15.0 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 338 1.24.65 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 354 5.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 474 5.10 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 261 5.02 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 463 4.56 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 228 5.52 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 180 5.62 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
8 418 4.01 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
9 268 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
10 346 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
11 366 5.06 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 387 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
2 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
3 320 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
4 17 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
5 274 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 2
1 102 2.00.00 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 35 2.00.0 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
3 109 2.12.25 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
4 362 2.19.36 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 251 1.56.48 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
6 367 1.54.74 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS Laura Nielsen 2004 Korsør AM
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 128 Kamilla Dalsgaard Anderse 2003 Frederiksberg IF
2 43 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
3 187 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 307 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
5 198 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 3
1 81 1.57.70 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
2 469 1.58.24 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 133 2.07.23 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
4 309 1.54.94 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
5 296 2.09.9 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 498 1.54.0 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
2 79 1.43.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 170 1.50.89 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
4 122 1.45.46 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 51 1.52.37 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
6 445 1.43.56 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
SCRATCH
1 137 DNS Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
2 138 DNS 2.00.30 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 312 3.70 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
2 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 399 3.60 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 248 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 427 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
3 258 6.24 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas
4 489 5.55 Tsinat Krause 2004 Sparta
5 56 7.75 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 451 6.49 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
7 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
8 277 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
9 111 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
10 283 Sara Porst 2004 Korsør AM
11 390 8.38 Emilie Kirst 2004 Sparta
12 362 6.47 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
13 125 7.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 288 DNS 6.57 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 13:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 217 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 325 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 15 1.55.71 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
4 377 2.15 Christian Veselinovski 2004 Sparta
5 101 1.56.00 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Blovstrød Løverne
6 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
7 262 1.53.56 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
SCRATCH
1 105 DNS 1.51.45 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 142 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 49 1.52.25 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
2 322 1.50.12 William R. Elsner 2003 Københavns IF
3 144 2.03 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 458 1.57.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 264 1.55.98 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
7 67 1.54.66 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 414 DNS 1.52.00 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
2 88 DNS 1.47.19 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 12 2.51.33 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 339 2.36.99 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 200 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
4 357 2.43.39 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
5 201 2.38.19 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 185 2.26.0 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 373 2.24.17 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 256 2.27.0 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 103 2.32.00 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
5 16 DNS 2.31.53 Helena Ring 2002 Amager AC
6 400 2.28.67 Frida Schledermann 2001 Sparta
SCRATCH
1 497 DNS 2.34.89 Yasmine Abbouch 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 486 2.23.58 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 98 2.35.00 Augusta Maria Grønberg 2000 Blovstrød Løverne
3 168 2.41.35 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
4 448 2.22.63 Matilde Willer 2000 Sparta
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 483 DNS 1.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 137 1.25 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 267 1.45 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
4 138 1.25 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
5 133 1.20 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
6 471 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
7 57 1.28 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 423 1.54 Karla Schärfe 2003 Sparta
9 215 1.00 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
10 118 1.15 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
11 204 1.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
12 43 1.30 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
13 38 1.40 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
14 28 1.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
15 459 1.20 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
16 398 1.50 Flora Chalmer 2003 Sparta
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 422 3.95 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
2 411 3.86 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 394 4.23 Emilie Voigt 2005 Sparta
4 484 4.08 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 126 3.51 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 53 3.33 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
7 54 3.91 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
8 107 3.79 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
9 136 2.91 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
10 77 DNS 3.05 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
11 478 3.69 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 209 DNS 4.04 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
13 232 3.88 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
14 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
15 62 3.32 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 2.11.51 Conrad Lind 2001 Sparta
2 99 2.20.00 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
3 341 2.21.01 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 353 2.21.28 Anders Bang 2002 Sparta
5 457 2.22.86 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
6 297 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
7 151 Andreas H Lange 2002 Gentofte IK
8 500 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
9 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 181 DNS Victor Chabert 2002 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 1.58.56 William Devantier 2000 Sparta
2 475 2.11.80 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
3 435 2.09.72 Louis Herrmann 1999 Sparta
4 270 2.07.20 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 438 2.06.07 Lucas la Cour Heebøll 1999 Sparta
SCRATCH
1 413 DNS 2.08.97 Jacob Hvorup 1999 Sparta
Piger 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 197 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 65 Ida Jensen Ballerup AK
4 82 6.01.60 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 91 5.16.93 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 287 6.08.15 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 184 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
2 215 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
3 28 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 57 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 267 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 167 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 187 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
8 503 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 306 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
2 459 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
3 122 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 204 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 230 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 337 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 391 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 170 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 195 0.35 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
2 86 0.46 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK
3 361 4.23 Aske Petersen 1998 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 359 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
2 236 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
3 490 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
5 452 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
6 172 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 302 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 42 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 433 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 444 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 409 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 72 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 339 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 378 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 186 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
Piger 16-17 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:30
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 243 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 2 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
3 199 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 426 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 196 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 460 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 119 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 368 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 447 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
2 481 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
3 408 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 461 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 129 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
6 182 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 4 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
8 66 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 146 5.86 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
2 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
3 61 6.10 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
4 437 5.17 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 401 5.41 Gabriel Lausten 2000 Sparta
6 246 DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
7 388 DNS 5.86 Emil Frænde 2000 Sparta
8 374 5.27 Christian Cornelius 2000 Sparta
9 127 4.51 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
10 439 6.49 Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 285 6.83 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 406 6.18 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 454 5.98 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 479 5.91 Silas Verkooijen 1998 Sparta
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 415 6.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 162 6.78 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 318 DNS 5.93 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 333 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
5 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
6 327 DNS 6.93 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
7 487 4.73 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
8 75 6.52 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 1 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
3 290 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 292 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 205 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 154 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
7 48 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 157 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 11.56 William Hvass 2006 Sparta
2 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 487 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 415 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
5 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 384 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
7 162 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 156 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 244 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 421 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 54 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
4 229 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
5 394 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
6 209 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 484 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 422 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 214 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
2 160 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
3 191 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 329 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
6 407 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 140 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
8 255 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 150 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 283 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
4 451 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 125 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 188 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
7 56 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 277 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 477 1.53 Selma Staun 2000 Sparta
2 436 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 159 1.55 Anna Lange 1999 Greve Atletik
4 460 DNS 1.56 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 447 1.55 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
6 393 DNS 1.58 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 429 1.66 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
8 392 1.54 Emilie Persson 1999 Sparta
9 32 1.59 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
10 40 1.44 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 470 DNS 1.76 Rikke Andersen 1998 Sparta
2 224 1.60 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 233 1.72 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik
4 166 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 DNS 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 20 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
3 492 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 371 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 217 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 348 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
7 319 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
8 113 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 DNS 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 458 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
3 304 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 152 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 131 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
6 310 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 382 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 385 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 6.33 Oliver Larsen 2005 Amager AC
2 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 140 7.45 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 160 8.80 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 191 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
6 405 DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
7 254 6.34 Elias Solvang 2005 IK Hellas
8 407 7.15 Hakeem Ali 2005 Sparta
9 299 6.66 Leon Hamann 2005 Københavns IF
10 265 6.02 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
2 462 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 354 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 493 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
5 180 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 228 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
7 474 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
8 218 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 DNS 9.84 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 237 DNS Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 243 9.92 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 119 10.32 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 323 9.45 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 139 11.11 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
5 481 10.64 Simone Hjort 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 263 10.33 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 63 8.42 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
2 95 8.46 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
3 430 8.06 Laura Tølløse 1997 Sparta
4 424 8.16 Karoline Mangor 1998 Sparta
5 358 8.10 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
6 395 7.92 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
7 300 8.28 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
8 284 8.38 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 479 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
2 161 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 212 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
4 76 DNS 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
5 406 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 285 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
7 47 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 361 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 267 DNS 8.97 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 170 9.13 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 167 8.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 122 8.82 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 57 8.61 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 204 8.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 28 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 337 8.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 172 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 302 DNS 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 409 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 490 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 452 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
8 72 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 196 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 461 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 129 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 182 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 426 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 199 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
7 408 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 460 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 443 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 417 DNS 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 234 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
5 439 DNS 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
6 165 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 61 DNS 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 147 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 201 12.08.99 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
2 455 10.39.47 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
3 449 12.31.23 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 356 10.01.69 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 352 10.54.91 Amanda Amaloo 2000 Sparta
3 194 11.47 Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
4 71 11.44.58 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
SCRATCH
1 379 DNS 10.03.83 Clara Kall 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 375 11.28.13 Christian Lindgreen 2002 Sparta
2 432 10.24.94 Linus Lindquist 2002 Sparta
3 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
4 502 10.38.03 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
5 59 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
6 73 10.02.98 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 141 10.01.76 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
2 343 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 442 9.17.91 Malthe Nielsen 1999 Sparta
4 127 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
2 189 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
3 261 1.60 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
4 78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
5 115 1.40 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
6 463 1.40 Oswald Carstensen 2002 Sparta
7 226 1.73 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
8 93 DNS 1.40 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 4.43 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 138 3.57 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
3 31 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
4 204 4.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 230 4.35 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 398 4.36 Flora Chalmer 2003 Sparta
7 391 DNS 4.04 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 468 4.03 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
9 267 4.68 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
10 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
11 118 3.56 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
12 19 4.22 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
13 28 4.26 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
14 423 4.53 Karla Schärfe 2003 Sparta
15 222 3.96 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
16 309 3.62 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
17 137 3.62 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
18 503 DNS 3.95 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
19 38 4.02 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC
20 170 4.24 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
21 143 DNS feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
22 167 4.82 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
23 122 4.96 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
24 51 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
25 286 3.83 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
26 57 4.86 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
27 306 3.53 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 492 7.21 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 330 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
3 41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
4 253 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas
5 239 5.42 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
6 142 5.61 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
7 96 6.22 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
8 271 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia
9 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
10 319 8.72 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
11 371 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:15
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 309 12.98 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
3 204 10.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 423 9.85 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 137 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
6 19 12.67 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
7 123 Ellen Sofir Folker 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
2 468 12.36 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 286 13.00 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
4 167 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 133 13.50 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
6 326 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
7 57 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 445 12.37 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
SCRATCH
1 124 DNS Feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:30
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 386 10.47 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 409 9.41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 240 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 225 10.97 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
6 220 10.13 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
7 163 11.63 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
8 431 Lili Kökény 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
2 202 10.56 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
3 434 11.69 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
4 293 10.59 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
5 349 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 42 9.63 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 9 13.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
8 72 9.83 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
SCRATCH
1 14 DNS 11.32 Esther Arce 2002 Amager AC
Piger 12 år - Stangspring - Day 2 at 09:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 420 1.50 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
2 451 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
3 362 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 367 1.60 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 291 1.80 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF
2 374 1.55 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 238 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM
4 439 DNS 1.80 Mads Lund 2000 Sparta
5 276 0.16 Johan Schade 2000 Korsør AM
6 305 1.60 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 340 Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 385 7.07 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 257 DNS 7.48 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
4 308 7.45 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
5 27 Viktor B Petersen 2003 Amager AC
6 272 DNS Valdemar Dunk Hansen 2003 IK Olympia
7 304 8.48 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
8 25 8.27 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
9 485 8.55 Sofus Lassen 2003 Sparta
10 440 11.29 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
11 295 7.31 Jakob Sønder 2003 Københavns IF
Piger 10 år - 1000 meter - Day 2 at 10:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 205 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
2 46 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
3 48 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
4 135 4.14.52 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
5 501 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
6 7 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
7 290 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
SCRATCH
1 504 DNS Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
Piger 11 år - 1000 meter - Day 2 at 10:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 3.40.00 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
2 478 4.03.94 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
3 53 3.51.81 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
4 153 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
5 484 3.20.79 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 422 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 126 4.35.54 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 487 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 13 4.09.30 Daniel lund 2006 Amager AC
3 415 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
4 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
Piger 13 år - Stangspring - Day 2 at 10:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 167 2.10 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 334 2.20 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 140 4.18 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 23 3.62 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 405 DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
5 255 4.16 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 404 Gustav Herold 2005 Sparta
7 214 3.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
8 191 4.37 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
9 160 4.64 Asger Lange 2005 Greve Atletik
Drenge 11 år - 1000 meter - Day 2 at 10:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 494 3.29.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 425 3.41.11 Kasper Schimmel Schmidt 2005 Sparta
3 145 3.25.85 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
4 149 Bertram Krüger 2005 Ganløse Tri center
5 39 3.33.94 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
6 404 3.34.04 Gustav Herold 2005 Sparta
SCRATCH
1 100 DNS 3.30.00 Malthe Funk Larsen 2005 Blovstrød Løverne
2 266 DNS William Wellendorf 2005 IK Hellas
3 405 DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 361 1.83 Aske Petersen 1998 Sparta
2 406 1.72 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 454 1.64 Nikolaj Graves 1998 Sparta
4 195 1.73 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF
Piger 12 år - 1000 meter - Day 2 at 10:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 320 3.38.41 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
2 420 3.36.83 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
3 35 3.38 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
4 251 3.37.54 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
5 301 4.01.49 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
6 102 3.35.00 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
7 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
Drenge 12 år - 1000 meter - Day 2 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 281 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
2 278 Kasper King 2003 Korsør AM
3 262 3.29.24 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 15 3.20.19 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
SCRATCH
1 105 DNS 3.06.30 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød
2 142 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Piger 10 år - Kuglestød - Day 2 at 11:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 1 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
2 260 5.21 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
3 205 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 48 4.45 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 45 6.52 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
6 44 4.74 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
7 338 5.21 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
8 466 5.54 Pil Nedergaard 2006 Sparta
9 504 5.05 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
Piger 13 år - 1000 meter - Day 2 at 11:10
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 51 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
2 118 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 138 3.44.11 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
4 198 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
5 133 3.40.95 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
6 326 3.41.72 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
1 445 3.11.28 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 81 3.26.27 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
3 469 3.35.30 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 79 3.12.27 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 473 3.22.54 Sarah Glad 2003 Sparta
6 498 3.20.0 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
7 170 3.21.38 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 2.61 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 335 2.00 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 433 2.20 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 452 2.70 Nicola Malling 2001 Sparta
5 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
Drenge 13 år - 1000 meter - Day 2 at 11:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 67 3.23.29 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
2 49 3.31.09 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
3 282 Noa Cantby 2003 Korsør AM
4 264 3.32.19 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
5 340 Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 21 3.15.83 Marcus Rølling 2003 Amager AC
7 190 3.14 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 88 DNS 3.13.27 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 11:25
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 111 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
2 130 3.05 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
3 3 3.37 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 420 4.45 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 451 4.14 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
6 301 3.72 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
7 125 4.67 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 489 3.39 Tsinat Krause 2004 Sparta
9 403 4.00 Gry Normann Risum 2004 Sparta
10 56 4.54 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
11 362 3.83 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
12 390 4.29 Emilie Kirst 2004 Sparta
13 320 4.00 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
14 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
15 150 4.24 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
16 367 4.18 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 11:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 357 5.31.33 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
2 201 5.37.51 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
3 400 5.00.96 Frida Schledermann 2001 Sparta
4 185 4.58 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
5 298 5.33.23 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
6 373 5.14.04 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
7 455 4.55.32 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
8 449 5.45.97 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
9 256 5.03.09 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 371 1.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 262 DNS 1.25 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 142 DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
4 239 1.25 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 319 1.45 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
6 110 1.25 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 11:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 352 4.56.96 Amanda Amaloo 2000 Sparta
2 486 4.48.67 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
3 71 5.41.56 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
4 356 4.48.93 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
2 457 4.53.32 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
3 151 Andreas H Lange 2002 Gentofte IK
4 99 4.55.00 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 189 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
6 381 4.27.40 Conrad Lind 2001 Sparta
7 502 5.16.71 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
8 375 4.58.74 Christian Lindgreen 2002 Sparta
9 432 4.38.66 Linus Lindquist 2002 Sparta
10 73 4.48.71 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
Piger 11 år - Kuglestød - Day 2 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 54 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
2 209 5.17 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 422 6.35 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 107 7.53 Emma Flor 2005 FIF Hillerød
5 421 5.37 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 136 4.93 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
7 411 6.62 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 232 6.83 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 12:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 495 4.12.51 William Devantier 2000 Sparta
2 438 4.21.46 Lucas la Cour Heebøll 1999 Sparta
3 343 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
4 435 4.24.95 Louis Herrmann 1999 Sparta
5 442 4.10.35 Malthe Nielsen 1999 Sparta
6 475 4.39.55 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
7 270 4.32.07 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
8 305 4.51.27 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 382 1.35 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 60 1.30 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 131 1.41 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 441 1.33 Malte Bank 2003 Sparta
5 304 1.50 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
6 85 DNS Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
7 27 Viktor B Petersen 2003 Amager AC
8 25 1.45 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC
9 144 1.26 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 12:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 327 3.16 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
2 384 3.87 Eli Riege 2006 Sparta
3 318 DNS 3.35 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
4 487 3.21 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 156 3.59 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
6 415 4.02 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
7 162 3.42 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 269 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
9 13 3.11 Daniel lund 2006 Amager AC
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 359 Annika Eppers 2002 Sparta
3 240 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 5
1 9 33.49 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
2 8 32.98 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
3 163 31.24 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
1 321 30.24 Vibha Soren 2001 Københavns IF
2 216 29.48 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 410 29.38 Ida Lyngby 2002 Sparta
HEAT 4 / 5
1 69 28.96 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
2 433 28.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 332 28.52 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 5 / 5
1 339 28.09 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 202 28.02 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
3 22 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
SCRATCH
1 5 DNS Mille Kemp 201 Allerød AM
2 64 DNS 30.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
3 68 DNS 33.33 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 302 DNS 28.01 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 235 11.76 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik
2 80 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK
3 474 12.42 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 180 12.81 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
5 30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
6 346 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 314 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
8 93 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
9 115 9.17 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 463 Oswald Carstensen 2002 Sparta
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 323 30.32 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
3 164 29.63 Fie Hoffman 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 168 29.15 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 221 28.43 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
3 4 28.14 Anna Harder 2000 Allerød AM
SCRATCH
1 83 DNS 33.14 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 477 3.10 Selma Staun 2000 Sparta
2 66 3.32 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 74 2.30 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK
4 171 2.90 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 18 2.60 Kate Ladefoged 1998 Amager AC
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:30
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 409 5.10 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 419 4.75 Josefine Sørensen 2002 Sparta
3 225 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 359 Annika Eppers 2002 Sparta
5 114 4.60 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 444 4.88 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 386 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 434 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
9 369 Bintou Sidibe 2002 Sparta
10 505 4.43 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
11 216 DNS 4.49 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
12 172 5.31 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
13 452 Nicola Malling 2001 Sparta
14 321 4.62 Vibha Soren 2001 Københavns IF
15 490 5.02 Victoria Lendal 2002 Sparta
16 349 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
17 179 4.93 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
18 293 4.54 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
19 14 DNS 4.43 Esther Arce 2002 Amager AC
20 202 DNS 4.73 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
21 200 3.95 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
22 12 3.75 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
23 42 5.00 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
24 410 Ida Lyngby 2002 Sparta
25 446 3.86 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
26 431 Lili Kökény 2001 Sparta
27 402 5.09 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
28 16 4.70 Helena Ring 2002 Amager AC
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:40
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 500 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
2 245 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
3 78 30.61 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 115 28.67 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
2 297 28.10 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
3 366 27.62 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
HEAT 3 / 3
1 268 26.35 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
2 180 26.15 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 474 26.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
SCRATCH
1 181 DNS 31.16 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:50
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 89 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
3 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
HEAT 2 / 2
2 148 29.00 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
3 252 25.44 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 327 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
2 13 1.05 Daniel lund 2006 Amager AC
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 2 at 13:50
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 94 11.56 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK
2 275 13.15 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
3 370 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 350 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 10 15.66 Casper Jørgensen 1999 Amager AC
6 50 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC
7 439 DNS Mads Lund 2000 Sparta
8 90 11.75 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK
9 336 13.29 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA
10 177 8.63 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
11 328 Andreas Sørensen 2000 ROAR atletik
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 14:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 466 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 1 14.33 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
6 45 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 14:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 425 1.10 Kasper Schimmel Schmidt 2005 Sparta
3 191 1.15 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 255 1.38 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 14:50
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 126 14.73 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 484 11.67 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 411 12.67 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
4 478 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 14:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 412 4.85 Isabella Juul 2000 Sparta
2 323 4.09 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
3 368 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 472 4.70 Sara Vardar 2000 Sparta
5 159 5.41 Anna Lange 1999 Greve Atletik
6 416 4.81 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
7 436 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
8 66 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
9 129 DNS Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
10 199 5.14 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
11 119 4.80 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
12 408 5.54 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
13 32 5.53 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
14 481 5.42 Simone Hjort 1999 Sparta
15 393 DNS 4.74 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
SCRATCH
1 241 DNS Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 14:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 250 Amalie Taageby 1998 IK Hellas
2 224 5.05 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
3 383 5.06 Ditte Schmidt 1997 Sparta
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 318 13.25 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 140 12.67 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
5 425 Kasper Schimmel Schmidt 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 2 at 15:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
2 454 Nikolaj Graves 1998 Sparta
3 242 15.74 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM
4 363 August Hallberg 1998 Sparta
5 219 14.08 Christoffer Holmbjerg Jen 1997 Holte Atletik
6 406 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:20
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
3 489 12.95 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 403 13.64 Gry Normann Risum 2004 Sparta
5 367 12.11 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 125 11.36 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
7 130 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
8 451 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
SCRATCH
1 301 DNS 13.79 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 12.45 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
2 19 12.57 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
3 445 10.62 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
4 123 10.80 Ellen Sofir Folker 2003 Frederiksberg IF
5 423 10.37 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 167 9.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 57 12.02 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
8 204 10.81 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:45
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 431 10.58 Lili Kökény 2001 Sparta
2 293 10.47 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
3 202 10.21 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
4 409 9.49 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 42 9.76 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 72 9.92 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 386 10.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 220 10.38 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
Drenge 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:55
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
5 492 10.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:05
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 Viktor B Petersen 2003 Amager AC
2 116 12.28 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
3 308 11.39 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
4 382 10.61 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 60 10.92 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 441 12.03 Malte Bank 2003 Sparta
7 340 Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 144 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
SCRATCH
1 193 DNS 11.15 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 257 DNS 11.00 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 272 DNS Valdemar Dunk Hansen 2003 IK Olympia
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 16:05
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
2 93 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
3 314 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 16:05
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 328 Andreas Sørensen 2000 ROAR atletik
2 437 DNS 10.91 Lucas Bunch 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:15
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 408 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 429 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
3 164 10.38 Fie Hoffman 2000 Greve Atletik
4 159 9.61 Anna Lange 1999 Greve Atletik
5 436 10.12 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 168 10.50 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 447 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
8 426 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 241 DNS Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
2 393 DNS 9.46 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:20
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
2 346 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 355 10.39 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
4 261 10.02 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
5 226 10.07 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
6 311 11.08 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
7 314 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
8 507 Theodor Hvass 2002 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:30
91.4 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 413 8.99 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 388 Emil Frænde 2000 Sparta
SCRATCH
1 173 DNS 10.07 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
2 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
3 439 DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:35
99.1 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 454 9.27 Nikolaj Graves 1998 Sparta
5 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
SCRATCH
1 273 DNS Andreas Kock Pedersen 1997 Korsør AM
Piger 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:45
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 395 DNS Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 430 DNS Laura Tølløse 1997 Sparta