ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
4 q 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
5 10.53 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 10.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 11.06 Chili Svane 2006 Amager AC
DNS Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 q 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
4 q 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.63 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.72 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 11.20 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
8 11.83 Victoria Jensen 2003 Amager AC
Piger 12 år - Højdespring - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140
1 1.37 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK XO O O XO XXO XXO XXX
2 1.31 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O O O O O O XXX
3 1.31 Smilla Hytholm Petersen 2004 Holte Atletik O O XO XXO XXO O XXX
4 1.31 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM O O O O XXO XXO XXX
5 1.25 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK O O O O XXX
6 1.25 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O XO O O O XXX
7 1.25 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC O O O O XXO XXX
8 1.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta O O O O XXX
9 1.20 Josepha Dahl 2004 Korsør AM XO O O O XXX
10 1.20 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta XO XXO O XXX
11 1.15 Sara Porst 2004 Korsør AM O O XO XXX
DNS Clara Freitag 2004 Korsør AM
Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.03 Vilhelm Krüger 2004 Sparta 4.65 4.78 4.70 4.60 4.92 5.03
2 4.92 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta X 4.90 4.81 4.76 4.92 X
3 4.59 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik 4.59 4.29 4.50 4.45 4.39 4.47
4 4.46 Carl Aabo 2004 HG ATM 4.42 4.46 4.33 4.26 4.30 4.07
5 4.22 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 4.22 4.11 3.85 4.17 4.15 4.17
6 4.12 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik 3.42 4.12 4.10 3.80 3.90 4.12
7 4.09 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC 4.09 3.92 X 3.95 3.85 4.01
8 4.04 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas 4.04 3.92 3.80 3.66 3.87 3.06
9 3.94 Christian Veselinovski 2004 Sparta 3.72 3.94 3.61
10 3.82 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 3.51 3.82 3.31
11 3.78 Louie Svane 2004 Amager AC X X 3.78
12 3.72 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK X 3.65 3.72
13 3.43 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød 3.30 3.43 3.29
14 3.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 3.26 3.16 3.23
15 3.22 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta 3.22 3.10 3.14
16 2.95 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 2.95 2.92 2.71
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.10 Amalie Pfieffer 2001 Ballerup AK 11.17 11.82 11.78 12.10 11.79 11.95
2 9.98 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 9.98 9.29 9.23 9.20 9.26 9.88
3 8.83 Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas 8.83 8.78 8.33 8.24 7.10 8.18
4 8.61 Sofia Lange 2002 Københavns IF 7.64 8.61 8.25 8.18 8.05 8.29
5 8.54 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 8.32 8.53 8.54 8.34 8.15 7.76
6 8.26 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK 8.26 7.25 7.32 7.75 X 7.97
7 8.06 Liv Nedergaard 2002 Sparta X 7.63 7.27 8.06 7.97 7.80
8 7.88 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 7.79 7.35 7.53 7.09 7.88 7.36
9 7.56 Simone Iversen 2002 Sparta 7.56 7.15 7.24
10 7.54 Regitze Friis 2002 Amager AC 7.50 7.54 7.15
11 7.41 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 7.33 7.17 7.41
12 7.33 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK 7.33 6.93 6.59
13 7.32 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta 7.32 7.27 6.80
14 7.21 Emilie Bank 2002 Sparta 6.80 7.21 6.86
15 7.06 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 7.06 6.83 6.76
16 6.64 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik 6.62 6.42 6.64
17 6.25 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik 5.98 6.08 6.25
DNS Rebecca Clemmensen 2002 Herlev Atletik
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 q 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 q 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 10.07 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
6 10.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 q 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 q 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 q 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 q 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
6 10.04 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
7 10.23 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.25 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 q 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 q 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 q 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 q 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 q 11.56 William Hvass 2006 Sparta
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 q 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 10.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
2 q 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 q 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 9.86 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.13 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 12 år - Stangspring - Day 1 at 09:30
Drenge 13 år - Stangspring - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 180 190 200 210 220 230 235
1 2.30 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O O XO O O XXO X
2 2.20 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O O O O XXX
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 q 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
4 q 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.82 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 10.02 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 10.04 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 10.17 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 4
1 Q 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 q 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 q 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 q 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
5 q 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 q 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.74 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 10.05 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 q 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 9.66 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 9.81 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 10.56 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
7 10.75 Bianca Gad 2003 Københavns IF
DNS Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 q 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 9.57 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
5 9.62 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
6 9.79 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
7 10.59 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 q 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 9.87 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
5 10.19 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.26 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 3
1 Q 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 q 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 9.71 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 9.71 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 10.82 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
2 q 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.40 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 9.87 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 9.97 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 10.33 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
3 q 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
4 8.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 9.06 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 9.12 Esther Arce 2002 Amager AC
7 9.23 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
8 9.40 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 Q 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 8.69 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 8.99 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 9.01 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 9.19 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 5
1 Q 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 8.71 Lili Kökény 2001 Sparta
4 8.78 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 8.94 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 9.03 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 9.09 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 9.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 4 / 5
1 Q 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
3 q 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 8.70 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 8.83 Mille Kemp 201 Allerød AM
6 8.98 Bintou Sidibe 2002 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 5
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 q 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 q 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 q 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
6 8.81 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 9.04 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 9.45 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
Drenge 13 år - Længdespring - Day 1 at 10:15
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.07 August Østergaard 2003 Gentofte IK 4.79 5.07 X 4.86 X X
2 5.02 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 4.72 4.79 4.88 4.89 4.83 5.02
3 4.79 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC X 4.52 X 4.64 4.71 4.79
4 4.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta 4.55 4.28 4.50 4.61 4.72 4.65
5 4.62 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF 4.40 4.51 4.62 4.59 4.50 4.60
6 4.46 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 4.32 X X X 4.39 4.46
7 4.24 Julius Sloth 2003 Ballerup AK 3.97 3.37 4.13 4.02 4.18 4.24
8 4.07 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 4.07 3.75 3.73 3.78 X X
9 4.05 Kasper Flensburg 2003 Gentofte IK 3.98 4.05 X
10 4.00 William R. Elsner 2003 Københavns IF 4.00 3.85 3.90
11 3.97 Malte Bank 2003 Sparta X 3.97 3.78
12 3.85 Neloo Falck 2003 Københavns IF 3.85 X -
13 3.78 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF X 3.74 3.78
14 3.18 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF 3.18 3.11 3.12
15 0.00 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
DNS Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
DNS Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
Piger 13 år - Kuglestød - Day 1 at 10:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.32 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA X 12.32 11.97 11.46 11.46 12.01
2 11.22 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 10.63 10.21 9.74 10.00 11.22 10.71
3 10.61 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta 9.70 9.81 8.33 9.55 9.61 10.61
4 10.00 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 9.75 10.00 9.23 9.52 9.31 9.24
5 9.61 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 9.45 8.81 8.70 9.56 9.61 8.35
6 9.49 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 8.74 9.02 7.99 8.49 9.49 8.52
7 9.30 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 9.30 8.79 8.42 8.60 8.83 8.72
8 8.00 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta 7.62 7.81 7.59 8.00 X 6.65
9 7.64 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF 7.35 7.64 7.00
10 7.09 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC 7.01 7.09 6.99
11 6.98 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF 6.15 6.98 6.00
12 6.87 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF 6.87 X 6.51
13 6.79 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 6.79 6.68 6.50
14 6.51 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF 6.51 5.63 6.23
15 6.10 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 6.10 5.04 5.82
16 6.02 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 6.02 6.00 X
17 5.09 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik 5.09 X 4.25
18 4.88 Bianca Gad 2003 Københavns IF 4.88 4.76 4.85
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 q 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 q 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 q 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 8.67 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
6 9.72 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 q 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
4 8.51 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
5 8.66 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 9.04 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 8.29 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
3 8.45 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
4 8.69 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
5 8.71 Oswald Carstensen 2002 Sparta
6 9.22 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
Piger 10 år - Højdespring - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110 113
1 1.10 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC O O O XXX
2 1.05 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK O O O O XXX
3 1.00 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF O O O XO XXX
4 1.00 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC O XO O XO XXX
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.62 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 8.88 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
7 9.41 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
2 q 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 q 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.68 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 8.84 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
1 Q 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 q 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
4 q 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
5 q 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.83 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 Q 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 q 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 q 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
5 8.65 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
3 q 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.75 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 7.84 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
3 q 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
4 7.89 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 8.10 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.43 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 q 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 7.84 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 7.89 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 7.94 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
6 8.00 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
7 8.82 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300
1 2.90 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA XO O XO XXX
2 2.80 Christian Munch Skylv 2001 Sparta O O O XXX
3 2.70 Aksel Lange 2002 Greve Atletik O O XO O O O O XO XXX
4 2.30 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta XO O O O XXX
5 0.00 Oswald Carstensen 2002 Sparta XXX
DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
Piger 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 q 8.16 Karoline Mangor 1998 Sparta
3 q 8.28 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
4 q 8.38 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 8.63 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 8.06 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 q 8.10 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
3 q 8.42 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 q 8.46 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
5 8.82 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
Piger 11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 113 116 119 122 125 130 133
1 1.30 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta O XO O XO O XXX
2 1.19 Emma Flor 2005 FIF Hillerød O O O O O XO XXX
2 1.19 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM O O O O O O O XO XXX
4 1.19 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik O O O O O O XXO XXX
5 1.16 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik O XO O O XXO XXX
6 1.05 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF O O XXX
7 0.95 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF O XXO XXX
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
2 q 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 q 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
4 q 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 7.79 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 q 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 7.66 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 8.12 Mohammed Nor 1998 Sparta
Piger 10 år - Længdespring - Day 1 at 11:30
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.78 Celina Hagihara 2006 Københavns IF 3.70 3.63 3.78 3.69 3.46 3.72
2 3.58 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK 3.58 3.36 3.50 3.49 3.17 X
3 3.45 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 3.39 3.29 X 3.45 2.89 3.15
4 3.39 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.38 3.30 3.39 3.23 3.17 3.32
5 3.30 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF X 2.98 3.19 X 3.30 X
6 3.20 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 2.99 3.20 3.01 3.13 3.06 2.89
7 3.19 Emmeline Marcus Steinmetz 2006 Sparta 3.19 2.98 2.86 3.07 3.08 3.05
8 3.18 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 3.00 3.18 X 3.18 3.04 X
9 3.18 Chili Svane 2006 Amager AC 3.18 2.88 2.72 2.97 2.79 2.27
10 3.14 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC 3.14 2.98 2.98
11 3.14 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF 3.14 2.82 X
12 3.09 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 3.09 2.94 2.99
13 2.97 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 2.93 2.90 2.97
14 2.97 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby 2.92 2.97 2.63
15 2.93 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK 2.93 X 2.74
16 2.90 Laura Diaz Friis 2006 Sparta 2.90 2.78 2.81
17 2.88 Pil Nedergaard 2006 Sparta 2.88 2.84 2.86
18 2.78 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 2.78 2.68 2.60
19 2.73 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta 2.73 2.71 2.56
20 2.44 Clara Nordby 2006 Sparta 2.44 1.84 2.05
21 2.32 Victoria Jensen 2003 Amager AC 2.32 2.06 2.12
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 14.49 Thea Jensen 1999 Hvidovre AM 14.06 13.84 14.49 13.84 X X
2 13.27 Emilie R.Hansen 1999 Sparta 12.32 12.68 13.01 12.58 13.27 13.21
3 12.30 Anna Lange 1999 Greve Atletik 11.28 11.14 11.99 11.81 12.30 X
4 10.81 Liv Cantby 1999 Korsør AM 9.40 10.40 10.77 10.81 X 10.02
5 10.44 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 9.96 10.44 9.73 X 10.19 X
6 9.66 Feline Christens 2000 Bagsværd AC 9.03 8.72 9.66 9.33 8.99 8.88
7 9.03 Victoria S. Jørgensen 2000 Ballerup AK 8.51 8.68 8.79 X 8.51 9.03
8 8.89 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK 8.18 8.57 8.80 8.89 8.54 8.42
9 8.59 Caroline T. Hansen 2000 Sparta 8.59 8.01 8.26
10 7.72 Caroline Brath 2000 Ballerup AK 7.32 7.72 7.39
11 7.01 Mathilde Hammerum 2000 Greve Atletik X 7.01 6.76
12 6.63 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF 5.64 6.55 6.63
DNS Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
Piger 18-19 år - Kuglestød - Day 1 at 11:30
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.99 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta 11.45 11.99 X 11.88 9.92 11.30
2 11.13 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA 10.97 10.78 10.59 11.10 10.62 11.13
3 10.65 Karoline Mangor 1998 Sparta 8.93 9.87 10.65 10.60 10.16 10.31
4 9.34 Viktoria Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA 9.34 8.51 8.85 9.14 8.75 X
5 8.63 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 7.80 8.04 8.06 8.63 8.62 8.51
6 7.17 Amalie Taageby 1998 IK Hellas X 6.74 7.05 7.17 7.08 7.00
7 6.64 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik X 6.05 6.41 6.31 6.64 6.60
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 q 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 10.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 10.64 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 11.14 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 9.50 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 9.96 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
5 10.19 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
4 9.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 9.96 Christian Veselinovski 2004 Sparta
6 11.24 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
2 q 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 9.25 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 9.45 Malte Bank 2003 Sparta
5 9.53 William R. Elsner 2003 Københavns IF
6 10.67 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 Q 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 9.03 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 9.07 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.46 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 q 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 q 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 9.00 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 9.36 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
6 9.55 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
Drenge 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.06.94 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.07.74 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
3 1.10.94 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 1.14.08 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 1.15.70 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 1.15.77 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
7 1.16.07 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
8 1.18.96 Elias Solvang 2005 IK Hellas
9 1.22.05 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
10 1.29.26 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
HEAT 1 / 2
3 1.10.94 Hakeem Ali 2005 Sparta
6 1.15.77 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
7 1.16.07 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
9 1.22.05 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
10 1.29.26 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 1.06.94 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 1.07.74 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
4 1.14.08 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 1.15.70 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
8 1.18.96 Elias Solvang 2005 IK Hellas
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153
1 1.50 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta O O O XO XXX
2 1.47 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA O O O O XO XXX
3 1.38 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik O O O XXX
4 1.35 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød O O O O XXO XXX
5 1.30 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA O O O O XXX
6 1.30 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik O O XO O XXX
7 1.30 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM O O XO XXX
DNS Yasmine Abbouch 2001 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
Piger 11 år - 400 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.09.88 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 1.09.93 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 1.12.81 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 1.15.56 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
5 1.15.70 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 1.16.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 1.17.71 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
8 1.18.82 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
9 1.21.64 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
10 1.23.31 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
11 1.23.40 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
12 1.24.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 1 / 2
7 1.17.71 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
8 1.18.82 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
9 1.21.64 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
10 1.23.31 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
11 1.23.40 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
12 1.24.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.09.88 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 1.09.93 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 1.12.81 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 1.15.56 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
5 1.15.70 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 1.16.24 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Drenge 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.12.80 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 1.16.08 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 1.16.38 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 1.16.77 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 1.17.63 Kasper Mørch 2006 Holte Atletik
6 1.26.48 William Hvass 2006 Sparta
DNS Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA
Piger 10 år - 400 meter - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.18.14 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 1.19.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
3 1.20.51 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 1.22.15 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 1.23.35 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
6 1.26.35 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 1.34.03 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 1.35.93 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
9 1.37.02 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
3 1.20.51 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 1.26.35 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
7 1.34.03 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
9 1.37.02 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 1.18.14 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 1.19.48 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 1.22.15 Pil Nedergaard 2006 Sparta
5 1.23.35 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
8 1.35.93 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.78 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta X 5.45 5.78 X 5.73 X
2 5.49 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik 3.62 X 5.47 5.48 5.49 5.39
3 5.43 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 5.42 5.05 X 5.19 5.43 X
4 5.35 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA 4.84 5.35 4.88 4.54 4.62 5.07
5 4.94 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas 4.94 X X 4.58 4.84 4.88
6 4.65 Bertram Bing Costa 2002 Sparta 4.59 4.65 4.64 4.55 4.14 4.50
7 4.65 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia 4.12 4.57 4.65 4.54 4.40 4.57
8 4.46 Oswald Carstensen 2002 Sparta 4.46 4.16 4.29 4.25 4.24 4.42
9 3.64 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM 3.45 3.58 3.64
10 3.58 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta 3.58 X 3.53
11 2.47 Sebastian Larsen 2001 Sparta X 2.47 X
Piger 12 år - 600 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.52.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
2 1.53.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.58.20 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
4 2.01.29 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
5 2.07.86 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 2.09.69 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
7 2.10.61 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
8 2.12.49 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
9 2.13.32 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
10 2.14.83 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
11 2.16.98 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 1 / 2
6 2.09.69 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
7 2.10.61 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
9 2.13.32 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
10 2.14.83 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
11 2.16.98 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 2
1 1.52.05 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
2 1.53.04 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 1.58.20 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
4 2.01.29 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
5 2.07.86 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
8 2.12.49 Kajsa Sophie Grønberg Chr 2004 FIF Hillerød
Piger 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.43.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.43.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 1.47.23 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 1.48.58 Kamilla Dalsgaard Anderse 2003 Frederiksberg IF
5 1.51.68 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 1.55.23 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
7 1.55.28 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
8 1.55.80 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
9 1.56.15 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
10 1.57.64 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
11 1.59.28 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
12 2.01.28 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
13 2.01.50 Regitze Steenberg 2003 Sparta
14 2.02.02 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
15 2.02.76 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
16 2.19.08 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 1 / 3
4 1.48.58 Kamilla Dalsgaard Anderse 2003 Frederiksberg IF
11 1.59.28 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
12 2.01.28 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
14 2.02.02 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
16 2.19.08 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 3
7 1.55.28 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
9 1.56.15 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
10 1.57.64 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
13 2.01.50 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 2.02.76 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 1.43.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 1.43.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 1.47.23 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 1.51.68 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
6 1.55.23 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
8 1.55.80 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 320 330 340 350 360 370 380
1 3.70 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta XO O O XO O XXO XXX
2 3.60 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF O O O XXX
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.68 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 9.99 9.42 9.90 10.18 10.61 10.68
2 9.30 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 9.27 9.30 8.84 9.21 8.36 7.88
3 8.63 Emilie Kirst 2004 Sparta 7.97 8.63 8.16 7.58 7.84 7.30
4 8.52 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 7.69 8.38 8.52 8.44 8.29 8.35
5 8.45 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM 8.03 8.02 8.15 7.31 8.18 8.45
6 7.63 Josepha Dahl 2004 Korsør AM 7.08 6.01 6.66 7.27 X 7.63
7 7.60 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød 6.85 7.60 7.23 6.81 6.87 7.31
8 6.93 Sara Porst 2004 Korsør AM 6.93 X 5.90 6.57 6.60 5.78
9 6.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 6.67 6.10 6.89
10 6.86 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 6.33 6.83 6.86
11 6.79 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas 6.79 5.94 5.63
12 6.03 Tsinat Krause 2004 Sparta 5.20 6.03 5.95
13 4.98 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 4.98 X 4.12
Drenge 12 år - 600 meter - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.53.51 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
2 1.53.98 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 1.54.37 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 1.57.27 Christian Veselinovski 2004 Sparta
5 2.01.31 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Blovstrød Løverne
6 2.03.56 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 2.11.99 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
Drenge 13 år - 600 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.48.78 William R. Elsner 2003 Københavns IF
2 1.49.57 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
3 1.52.52 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
4 1.52.61 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 1.56.00 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
6 2.00.38 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
7 2.20.22 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.25.33 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 2.30.21 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 2.32.07 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.35.28 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 2.35.65 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
6 2.36.65 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 2.37.52 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
8 2.37.75 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 2.48.46 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
10 2.52.31 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
HEAT 1 / 2
6 2.36.65 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 2.37.52 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
8 2.37.75 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 2.48.46 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
10 2.52.31 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
HEAT 2 / 2
1 2.25.33 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
2 2.30.21 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 2.32.07 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
4 2.35.28 Frida Schledermann 2001 Sparta
5 2.35.65 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
DNS Helena Ring 2002 Amager AC
Piger 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.21.76 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
2 2.28.87 Matilde Willer 2000 Sparta
3 2.39.65 Augusta Maria Grønberg 2000 Blovstrød Løverne
4 2.51.35 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Piger 13 år - Højdespring - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 100 105 110 115 120 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152
1 1.49 Karla Schärfe 2003 Sparta O O O O O XO XXX
2 1.43 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK O O O O O XO O XO XXX
3 1.43 Flora Chalmer 2003 Sparta O O O O O O XXO XXX
4 1.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik XO O O XO XXO XXX
5 1.31 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia O O - O XXX
6 1.31 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC O - XO XXX
7 1.28 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF O O XO XO O XXX
8 1.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta O O O O XO XO XO XXX
9 1.28 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF O O XO XO XXO XXX
10 1.25 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC XO O XO O XXX
11 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF O O XXO XXX
11 1.20 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC O O XXO X XX
13 1.15 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM O O O XXX
14 1.15 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta O XO XXO XO XXX
15 1.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF O O XXX
DNS Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 13:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.00 Emilie Voigt 2005 Sparta 4.00 3.92 3.84 4.00 3.94 X
2 3.99 Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.71 3.81 3.89 3.83 3.98 3.99
3 3.70 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik 3.42 3.51 3.70 3.49 3.67 3.66
4 3.70 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 3.50 3.36 3.64 3.19 3.70 3.61
5 3.70 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.70 3.62 3.33 3.49 3.11 3.17
6 3.63 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.38 X 3.63 3.38 3.32 3.45
7 3.55 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 3.50 3.32 3.42 3.51 3.31 3.55
8 3.50 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.50 3.37 3.49 3.05 3.16 X
9 3.48 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.48 3.30 3.46
10 3.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK 3.47 3.47 3.39
11 3.22 Annika Olesen 2005 Ballerup AK 3.22 3.10 3.20
12 3.09 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK 2.91 3.09 3.02
13 2.88 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF 2.88 2.69 X
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
DNS Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.10.67 Conrad Lind 2001 Sparta
2 2.15.37 Anders Bang 2002 Sparta
3 2.17.29 Lucas Soulier 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 2.19.57 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.22.58 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
6 2.31.33 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
7 2.31.61 Andreas H Lange 2002 Gentofte IK
8 2.31.66 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
9 2.42.64 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 1 at 13:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 2.06.85 William Devantier 2000 Sparta
2 2.08.79 Lucas la Cour Heebøll 1999 Sparta
3 2.09.21 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
4 2.10.28 Louis Herrmann 1999 Sparta
5 2.18.15 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
Piger 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 10 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 11 år - 600 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.14.60 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
Piger 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.13.70 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.22.02 Mette Marie Jensen 2001 Ballerup AK
2 7.13.69 Ida Jensen Ballerup AK
Piger 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.20.15 Rebecca Nielsen 2000 Ballerup AK
Drenge 12 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 13 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Drenge 14-15 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 6.20.73 Asbjørn Birkelund 2002 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 1000 meter kapgang - Day 1 at 14:00
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.61 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 Q 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 8.97 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 9.32 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.50 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
7 9.51 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
8 9.58 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.82 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 Q 8.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 q 9.13 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.30 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 9.40 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 9.44 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 290 310 330 340 350 400 410 420
1 4.10 Oliver Durafour 1997 Ballerup AK O O XXX
2 3.40 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O XO O XO XXX
3 0.00 Aske Petersen 1998 Sparta XXX
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 Q 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 Q 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
4 q 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 8.56 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 8.61 Annika Eppers 2002 Sparta
8 8.67 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 Q 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 Q 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.54 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 8.58 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
6 8.62 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 8.65 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 8.83 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 Q 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 Q 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 8.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 8.55 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
8 8.74 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
HEAT 2 / 2
1 Q 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 Q 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 Q 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 q 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 8.45 Anna Harder 2000 Allerød AM
6 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
7 8.59 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
8 8.68 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.61 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 6.46 6.61 X X 6.49 X
2 6.17 Mads Lund 2000 Sparta 6.17 X X X 3.46 3.15
3 5.99 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.99 X X 5.88 5.70 X
4 5.78 Christian Cornelius 2000 Sparta 5.78 5.67 5.49 5.12 5.44 X
5 5.29 Gabriel Lausten 2000 Sparta X 5.15 5.29 X - -
6 5.01 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik X 4.59 5.01 4.82 4.91 X
7 4.94 Lucas Bunch 2000 Sparta 4.94 X - - - -
8 4.07 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF 3.79 3.80 4.07 - - -
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.67 Albert Ranning 1998 Københavns IF 6.62 6.67 X 4.87 6.55 X
2 6.26 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta 5.87 X 6.26 3.69 X X
3 5.92 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 5.75 5.79 5.42 5.71 5.92 X
4 5.65 Silas Verkooijen 1998 Sparta 5.65 - 5.59 - - -
5 5.26 Nikolaj Graves 1998 Sparta 5.19 X X X 5.08 5.26
Drenge 10 år - Kuglestød - Day 1 at 14:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.30 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta X 7.04 6.58 7.30 6.83 6.20
2 6.38 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 5.02 6.20 5.79 5.60 6.38 5.74
3 6.19 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 5.19 5.39 5.03 5.18 6.19 5.83
4 5.87 Ludvig Loessl 2006 Ballerup AK 5.21 5.49 5.44 5.32 5.12 5.87
5 5.75 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 5.59 X 5.75 X 5.31 X
6 3.56 Amin Jensen 2006 Slagelse Atletik DELTA 3.56 3.19 3.03 3.30 X 3.05
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
DNS Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.46 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.86 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 10.25 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 10.27 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 10.30 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
6 10.33 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
7 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 10.36 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.65 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.80 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.83 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 10.06 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
8 11.36 William Hvass 2006 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.16 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 9.18 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.22 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 9.31 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
5 9.63 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 9.64 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.66 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.99 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.17 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 9.29 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
4 9.32 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 9.50 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.69 Asger Lange 2005 Greve Atletik
8 9.89 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.80 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 8.85 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 8.95 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
4 8.96 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 9.04 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 9.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
7 9.33 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
8 9.38 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 148 151 154 157 160
1 1.60 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta O O XO O XXX
2 1.57 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta O O - O XO O XXX
3 1.57 Anna Lange 1999 Greve Atletik O - XO O XO XXX
4 1.45 Selma Staun 2000 Sparta XO O - XXX
5 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O XO - XXX
5 1.45 Emilie Persson 1999 Sparta O XO - XXX
5 1.45 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC O XO XXX
8 1.35 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd AC XXO XXX
DNS Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Højdespring - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 135 140 145 151 154 157 160 163
1 1.60 Tina Bischoff Gellin 1998 Holte Atletik O O XO XXX
2 1.57 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik O XO XO XXX
3 1.40 Frida Ahlmann 1998 Greve Atletik O O XXX
DNS Rikke Andersen 1998 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.54 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 8.89 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 8.94 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 9.26 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
6 9.31 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
DNS Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.34 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.40 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 8.57 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.63 Neloo Falck 2003 Københavns IF
5 8.78 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.95 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 9.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
Drenge 11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.74 Asger Lange 2005 Greve Atletik 7.78 9.74 X 9.42 9.35 9.36
2 8.04 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 7.84 7.77 8.04 7.40 7.88 7.41
3 7.73 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF X X 7.73 7.42 7.22 7.42
4 7.50 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 7.01 6.91 7.50 7.02 7.43 6.63
5 7.24 Hakeem Ali 2005 Sparta 6.41 6.51 6.33 6.75 7.24 7.23
6 7.08 Leon Hamann 2005 Københavns IF 7.08 X 5.48 6.78 6.74 6.53
7 6.95 Oliver Larsen 2005 Amager AC X 6.88 6.71 6.95 6.47 6.89
8 6.59 Elias Solvang 2005 IK Hellas 6.15 6.42 6.38 6.59 6.28 6.25
9 5.12 Viktor Lindharth 2005 IK Hellas 5.09 4.68 5.12
DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.44 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
3 7.97 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 7.97 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 7.99 Sebastian Larsen 2001 Sparta
6 8.00 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 8.30 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
Piger 14-15 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.92 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF X 10.92 X 10.69 10.77 X
2 10.77 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 10.03 X 10.77 10.38 X X
3 10.40 Simone Hjort 1999 Sparta 10.31 10.22 9.99 10.27 10.31 10.40
4 9.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM 9.44 9.66 9.58 9.69 X 9.63
5 8.56 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF 7.88 8.16 8.34 8.43 8.56 X
Piger 18-19 år - Trespring - Day 1 at 15:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.28 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas 10.10 10.25 X 10.23 10.28 9.98
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.82 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 8.00 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 8.02 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 8.25 Karoline Mangor 1998 Sparta
5 8.33 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
6 8.39 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 8.40 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
8 8.44 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.15 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 7.22 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
3 7.35 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 7.46 Aske Petersen 1998 Sparta
5 7.48 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 7.59 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 7.60 Silas Verkooijen 1998 Sparta
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 8.59 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 8.60 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 8.78 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 8.83 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
6 8.86 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 9.23 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
DNS Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 8.35 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 8.39 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 8.42 Nicola Malling 2001 Sparta
6 8.46 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 9.17 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
DNS Louise B. Moore 2001 Københavns IF
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 7.95 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 8.07 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.22 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 8.34 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 8.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 8.45 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.16 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 7.46 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 7.50 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
DQ Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Mads Lund 2000 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.00.77 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 11.57.57 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 12.23.73 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
Piger 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 16:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.28.90 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 10.46.41 Amanda Amaloo 2000 Sparta
3 11.31.96 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
4 12.13.48 Maya Haghfelt 2000 Helsingør IF
Drenge 14-15 år - 3000 meter - Day 1 at 16:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.19.20 Linus Lindquist 2002 Sparta
2 10.23.86 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
3 10.27.26 Christian Lindgreen 2002 Sparta
4 10.40.71 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
5 10.55.33 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
6 11.33.55 David Romney Lauridsen 2001 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 3000 meter - Day 1 at 17:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.47.44 Malthe Nielsen 1999 Sparta
2 9.50.25 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 10.47.62 Viktor Kielstrup 2000 Frederiksberg IF
4 11.50.16 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 125 130 135 140 145 150 155 158 161 164 170 175
1 1.70 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik O O XXO XXX
2 1.61 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas O XO O XO O XXO XXX
3 1.55 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK XO O O XO XO XXX
4 1.45 Oswald Carstensen 2002 Sparta O XO XO O XXX
5 1.40 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF O XO O XXO XXX
6 1.35 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC O O XO XXX
7 1.35 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød O XO XO XXX
DNS Robin Tirkov 2002 Ballerup AK
Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 09:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.01 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 4.67 4.70 4.91 4.64 4.74 5.01
2 4.92 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.62 4.68 4.59 4.63 4.61 4.92
3 4.86 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF 4.67 4.48 4.63 4.76 4.84 4.86
4 4.73 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 4.19 4.33 4.35 4.54 4.60 4.73
5 4.66 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.22 4.45 4.55 4.66 4.61 4.61
6 4.65 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia 4.49 4.56 4.62 4.63 4.56 4.65
7 4.19 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.06 4.19 4.03 3.96 4.11 3.77
8 4.16 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd AC 3.97 3.92 4.10 4.01 4.07 4.16
9 4.10 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik 3.90 3.82 4.10 3.90 3.86 3.77
10 4.04 Flora Chalmer 2003 Sparta 4.03 3.11 4.04
11 4.02 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik 4.01 4.01 4.02
12 4.02 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK 3.92 4.00 4.02
13 3.98 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik 3.92 3.64 3.98
14 3.92 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 3.92 3.92 3.68
15 3.89 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta X 3.89 3.66
16 3.86 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC 3.86 3.74 3.45
17 3.76 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 3.76 3.63 3.40
18 3.58 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.58 3.49 3.41
19 3.53 Nanna Elmer 2003 Københavns IF 3.22 3.31 3.53
20 3.48 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 3.38 3.06 3.48
21 3.40 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF 3.40 3.07 3.37
22 3.37 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF 3.37 3.36 3.01
23 3.31 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF X 2.83 3.31
24 3.02 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC 3.02 2.86 2.85
DNS Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
DNS Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
DNS feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - Kuglestød - Day 2 at 09:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.54 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF 8.02 8.34 8.01 8.54 8.08 8.35
2 7.96 Noah Borgen Morell 2004 IK Olympia 6.30 7.22 7.23 7.59 7.94 7.96
3 7.36 August Bøg Ekholm 2004 IK Hellas 7.06 6.98 5.72 6.86 7.36 6.98
4 7.04 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 7.04 X 6.83 5.90 6.18 5.70
5 6.92 Vilhelm Krüger 2004 Sparta X 6.75 6.70 6.45 X 6.92
6 6.67 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik 6.30 X X 6.67 6.49 X
7 6.47 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF 6.01 6.37 6.06 5.44 6.12 6.47
8 6.05 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 5.79 X 5.93 5.02 6.05 5.88
9 5.77 Julius Klein 2004 Bagsværd AC 5.77 5.30 5.75
10 5.55 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK 5.40 5.55 4.90
11 5.05 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF 5.05 4.88 4.85
Piger 13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:15
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 10.37 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.80 Ellen Sofir Folker 2003 Frederiksberg IF
3 q 10.81 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 q 12.57 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
5 12.63 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
6 14.12 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 10.62 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 q 12.02 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 q 12.45 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 12.83 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 13.02 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
7 13.60 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:30
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.49 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 10.38 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 10.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 q 10.58 Lili Kökény 2001 Sparta
5 10.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
6 11.63 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
7 13.18 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 9.76 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 q 9.92 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 10.21 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
4 q 10.47 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
5 10.95 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 11.37 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 13.66 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
Piger 12 år - Stangspring - Day 2 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 170
1 1.60 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta O XXX
2 1.60 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta O XXX
3 1.60 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta XXO XXX
4 0.00 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta XXX
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 145 150 155 160 165 168 171 174 180 182
1 1.80 Christoffer Åndahl 2000 Københavns IF O O O O XO XXX
2 1.71 Christian Cornelius 2000 Sparta O O XO XXO XXX
3 1.55 Johan Schade 2000 Korsør AM XO O O XXX
4 1.55 Jonas Danker Linnemann 2000 Hvidovre AM O O XO XXX
4 1.55 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF O O XO XXX
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Drenge 13 år - Kuglestød - Day 2 at 10:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 12.36 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta 10.41 11.65 9.44 X 9.91 12.36
2 9.10 Sofus Lassen 2003 Sparta X 8.05 9.10 8.87 8.72 8.63
3 8.77 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF 8.67 8.51 8.55 8.03 8.49 8.77
4 8.73 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC 8.49 8.57 8.21 8.47 8.42 8.73
5 8.03 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta 7.94 7.01 8.03 X 6.65 7.37
6 7.86 Viktor B Petersen 2003 Amager AC 7.64 7.63 7.86 7.47 7.49 7.61
7 7.69 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF 5.92 7.14 7.67 7.69 7.65 7.54
8 6.74 Jakob Sønder 2003 Københavns IF 6.32 6.24 6.25 6.48 6.74 6.21
9 5.74 Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA 5.41 5.40 5.74
DNS Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
DNS Valdemar Dunk Hansen 2003 IK Olympia
Piger 10 år - 1000 meter - Day 2 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.48.86 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
2 3.50.10 Sophie Hengstenberg 2006 Sparta
3 3.51.79 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 3.55.70 Anna Bjaaland Andersen 2006 Amager AC
5 4.04.59 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 4.10.34 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
7 4.26.54 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
Piger 11 år - 1000 meter - Day 2 at 10:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.26.08 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 3.48.28 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
3 3.51.64 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 4.00.77 Annika Olesen 2005 Ballerup AK
5 4.02.50 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
6 4.14.93 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 4.29.24 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
Drenge 10 år - 1000 meter - Day 2 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.36.54 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 3.49.95 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
3 3.58.72 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
4 4.13.71 Daniel lund 2006 Amager AC
Piger 13 år - Stangspring - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 180 190 200 210 220 225 230
1 2.25 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA XO O O O O O XXX
2 2.00 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik O O XO XO XXX
Drenge 11 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.25 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF 4.25 4.07 4.01 3.78 X 4.14
2 4.22 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas 4.09 3.20 3.94 4.06 4.22 4.20
3 4.08 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.05 4.08 4.05 3.90 4.04 3.94
4 3.81 Asger Lange 2005 Greve Atletik 3.81 3.72 3.74 3.78 3.54 3.52
5 3.72 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM 3.62 3.60 3.72 3.23 3.51 3.39
6 3.56 Oliver Larsen 2005 Amager AC 3.43 3.39 3.14 3.53 3.56 X
7 3.47 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 2.80 3.47 2.78 3.45 2.60 X
8 3.39 Gustav Herold 2005 Sparta X 3.17 3.30 3.19 X 3.39
DNS Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 11 år - 1000 meter - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.24.69 Hjalte Dalskov 2005 Fremad Holbæk
2 3.28.81 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 3.36.75 Gustav Herold 2005 Sparta
4 3.40.35 Jeppe Dolmer Nielsen 2005 Bagsværd AC
5 3.45.85 Bertram Krüger 2005 Ganløse Tri center
6 4.00.84 Kasper Schimmel Schmidt 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - Højdespring - Day 2 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 160 165 168 171 174 176 180
1 1.76 Mikkel Eggert Strand 1998 Helsingør IF O O O O XXO O XX-
2 1.71 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta O XXO O XXX
3 1.71 Aske Petersen 1998 Sparta O O XO XO XXX
4 1.68 Nikolaj Graves 1998 Sparta O XXO XO XXX
Piger 12 år - 1000 meter - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.32.06 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
2 3.36.78 Anna Dalsgaard 2004 IK Hellas
3 3.39.29 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
4 3.40.67 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
5 3.42.09 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 3.44.97 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
7 3.46.85 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
Drenge 12 år - 1000 meter - Day 2 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.22.19 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
2 3.22.78 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
3 3.31.56 Lucas Jeppesen 2004 Korsør AM
4 3.39.19 Kasper King 2003 Korsør AM
Piger 10 år - Kuglestød - Day 2 at 11:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.64 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC 6.31 6.06 6.40 6.12 6.02 6.64
2 5.98 Pil Nedergaard 2006 Sparta 5.89 5.98 5.33 5.22 5.78 5.58
3 5.98 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas 5.19 5.62 5.66 5.30 5.54 5.98
4 5.62 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA 5.62 4.68 5.18 5.07 5.43 5.16
5 5.30 Ida Caroline Mørck 2006 Bagsværd AC 5.17 4.25 5.30 4.68 4.74 4.69
6 5.12 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby 5.12 5.08 3.85 4.65 4.70 4.20
7 4.99 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik 4.63 4.81 4.99 4.88 4.69 4.90
8 4.83 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC 4.63 4.22 3.74 4.34 4.83 4.57
9 4.09 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC 3.93 3.93 4.09
Piger 13 år - 1000 meter - Day 2 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 3.16.42 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 3.16.72 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 3.21.50 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
4 3.29.32 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
5 3.29.37 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
6 3.31.82 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
7 3.34.27 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
8 3.40.26 Regitze Steenberg 2003 Sparta
9 3.40.29 Sarah Glad 2003 Sparta
10 3.40.87 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
11 3.41.90 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
12 3.46.51 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
13 3.46.84 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 1 / 2
4 3.29.32 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
7 3.34.27 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
10 3.40.87 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
11 3.41.90 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
12 3.46.51 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
13 3.46.84 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 2 / 2
1 3.16.42 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 3.16.72 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 3.21.50 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 3.29.37 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
6 3.31.82 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
8 3.40.26 Regitze Steenberg 2003 Sparta
9 3.40.29 Sarah Glad 2003 Sparta
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 2 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 170 180 190 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300
1 2.90 Nicola Malling 2001 Sparta O O O O XO XXX
2 2.70 Klara Loessl 2002 Ballerup AK O O O XO XO XXX
3 2.40 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK O O XXO XXX
4 2.20 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA O O O O O XO XXX
5 2.10 Liv Nedergaard 2002 Sparta O O XXX
Drenge 13 år - 1000 meter - Day 2 at 11:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.16.45 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 3.18.68 Marcus Rølling 2003 Amager AC
3 3.25.83 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
4 3.25.92 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
5 3.29.15 Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 3.31.95 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
7 3.48.40 Noa Cantby 2003 Korsør AM
Piger 12 år - Længdespring - Day 2 at 11:25
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.75 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK 4.75 4.62 4.71 4.63 4.65 4.55
2 4.60 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.60 2.79 4.50 4.40 X 4.30
3 4.52 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta 4.14 X 4.46 4.31 4.43 4.52
4 4.49 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 4.06 X 4.36 4.36 4.49 4.38
5 4.47 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 4.28 4.34 4.36 4.33 4.38 4.47
6 4.19 Emilie Kirst 2004 Sparta 3.95 2.90 X 3.73 3.13 4.19
7 3.98 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF 3.77 3.87 3.98 3.96 3.69 X
8 3.98 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta 3.94 3.93 X 3.67 3.89 3.98
9 3.72 Tsinat Krause 2004 Sparta 3.72 3.43 3.55
10 3.67 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.53 3.67 3.55
11 3.56 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 3.49 X 3.56
12 3.54 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF 3.47 3.41 3.54
13 3.48 Gry Normann Risum 2004 Sparta 3.34 X 3.48
14 3.46 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik 3.23 2.78 3.46
15 3.15 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF 3.15 2.99 2.79
DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.03.16 Nikoline Høegh Ørum-Niels 2002 Sparta
2 5.04.23 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
3 5.07.91 Frida Schledermann 2001 Sparta
4 5.18.22 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
5 5.19.53 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
6 5.22.53 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
7 5.26.07 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
8 5.31.69 Caroline Rødgård Jessen 2002 Herlev Atletik
9 5.33.11 Laura H. Weichmann 2002 Københavns IF
Drenge 12 år - Højdespring - Day 2 at 11:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 143 146 148 150
1 1.48 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF O O O O O O O O XO XXO XXO XXX
2 1.25 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O O O XO XXX
3 1.20 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta O O XXX
3 1.20 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød O O O XXX
DNS Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
DNS Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.42.44 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
2 4.44.01 Sophie Søefeldt 2000 Sparta
3 4.59.11 Amanda Amaloo 2000 Sparta
4 5.25.93 Kamilla Kajbæk 1999 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.28.02 Conrad Lind 2001 Sparta
2 4.35.64 Linus Lindquist 2002 Sparta
3 4.45.14 Christian Lindgreen 2002 Sparta
4 4.46.23 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 4.47.05 Kristian B. Carstensen 2001 Ballerup AK
6 4.49.19 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
7 4.49.88 Noah Grunnet Nouri 2002 Sparta
8 4.58.42 Andreas H Lange 2002 Gentofte IK
9 4.59.10 Rasmus Baltzersen 2002 Greve Atletik
10 5.19.75 Jakob Ehlern Andersen 2002 Helsingør IF
Piger 11 år - Kuglestød - Day 2 at 12:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 7.48 Emma Flor 2005 FIF Hillerød 6.82 7.09 7.18 7.07 7.11 7.48
2 7.36 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta 7.36 6.09 7.30 X 7.34 X
3 6.97 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik X 6.50 6.70 6.97 X X
4 6.43 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 6.15 6.13 5.41 5.99 6.43 X
5 6.40 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta 6.40 6.32 5.74 X X 6.23
6 6.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik 5.89 6.20 5.39 4.07 X 5.14
7 4.75 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF 4.32 4.52 4.21 4.75 4.69 X
8 0.00 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.16.16 William Devantier 2000 Sparta
2 4.17.84 Lucas la Cour Heebøll 1999 Sparta
3 4.20.01 Malthe Nielsen 1999 Sparta
4 4.28.02 Mathias Sikora 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 4.30.70 Louis Herrmann 1999 Sparta
6 4.31.60 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
7 4.57.26 Magne V. Kanneworff 2000 Københavns IF
8 5.05.49 Sebastian Nielsen 2000 Sparta
Drenge 13 år - Højdespring - Day 2 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153
1 1.50 Sebastian Højriis Monnere 2003 Amager AC O O O O XO O O O XO XXX
2 1.47 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF O O O O XO O XO XXX
3 1.44 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF O O XXO O XXO XXX
4 1.44 Emil Boesen 2003 Ballerup AK O XO XXO XO XO XXO XXX
5 1.35 Malte Bank 2003 Sparta O O O O XXO XXX
6 1.30 Viktor B Petersen 2003 Amager AC O O O O XXX
7 1.30 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk O O XO O O XXX
8 1.30 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta O O XXO XO XXX
DNS Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
Drenge 10 år - Længdespring - Day 2 at 12:45
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.16 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta 4.03 3.97 4.02 2.70 4.07 4.16
2 3.98 Eli Riege 2006 Sparta 3.96 3.88 3.77 3.98 X 3.72
3 3.67 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK 3.58 X 3.56 X 3.67 3.39
4 3.66 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta 3.66 3.41 3.23 3.29 3.38 X
5 3.50 Christian Andersson 2006 Greve Atletik 3.38 3.02 3.50 3.19 3.24 3.45
6 3.19 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik 2.87 X X 3.07 2.94 3.19
7 3.08 Daniel lund 2006 Amager AC 3.00 X 2.31 X 3.08 2.11
8 3.02 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia 2.58 2.87 3.01 2.93 3.02 X
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.32 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 28.04 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 28.48 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 28.64 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 28.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 28.83 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 29.30 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 29.46 Annika Eppers 2002 Sparta
9 30.38 Vibha Soren 2001 Københavns IF
10 30.94 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
11 31.49 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
12 31.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
13 32.05 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
14 32.89 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 1 / 5
8 29.46 Annika Eppers 2002 Sparta
10 30.94 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 5
11 31.49 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
12 31.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
13 32.05 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
5 28.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
7 29.30 Ida Lyngby 2002 Sparta
9 30.38 Vibha Soren 2001 Københavns IF
HEAT 4 / 5
3 28.48 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 28.64 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 28.83 Liv Nedergaard 2002 Sparta
HEAT 5 / 5
1 27.32 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 28.04 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
14 32.89 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 13.04 Sebastian Larsen 2001 Sparta 11.53 11.49 13.04 12.91 X 12.69
2 11.97 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte Atletik 11.48 11.71 11.97 11.66 X 11.95
3 11.31 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik 11.14 11.10 11.19 10.83 10.64 11.31
4 11.04 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA X 10.69 10.68 11.04 9.18 10.04
5 10.06 Mathias B Rasmussen 2002 Ballerup AK 9.32 10.06 9.23 8.08 8.88 9.20
6 9.55 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK 9.00 9.04 9.20 8.52 9.48 9.55
7 8.06 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC 7.65 7.83 7.39 7.34 7.81 8.06
8 8.06 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød 7.59 X 6.88 8.06 X 7.80
9 7.35 Oswald Carstensen 2002 Sparta X X 7.35
10 6.46 Reuben Hamann 2002 Københavns IF X 6.46 6.08
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.26 Anna Harder 2000 Allerød AM
2 28.85 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
3 29.80 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 29.91 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 30.00 Fie Hoffman 2000 Greve Atletik
HEAT 1 / 2
3 29.80 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
5 30.00 Fie Hoffman 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 27.26 Anna Harder 2000 Allerød AM
2 28.85 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
4 29.91 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 200 210 220 230 240 250 260 270 280 290 300 310 320 330
1 3.20 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK XO O O O O XXX
2 2.90 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik O O O O XXX
3 2.90 Selma Staun 2000 Sparta O XO O XXO XXX
4 2.50 Line Refsgaard 2000 Ballerup AK XO O O O O XO XXX
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 2 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 240 250 260 270
1 2.60 Kate Ladefoged 1998 Amager AC O O XO XXX
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 5.14 4.91 4.77 4.74 X X
2 5.14 Victoria Lendal 2002 Sparta 4.83 4.86 4.79 4.89 4.87 5.14
3 5.08 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.77 4.80 4.83 4.89 4.90 5.08
4 4.97 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 4.92 4.89 4.85 4.81 4.94 4.97
5 4.78 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta X X 4.78 X X X
6 4.76 Maria Skov Kragh 2001 Sparta 4.74 4.38 4.23 4.66 4.68 4.76
7 4.67 Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 4.67 4.39 4.50 4.44 X
8 4.59 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 4.59 4.06 4.35 4.37 4.59 4.50
9 4.59 Vibha Soren 2001 Københavns IF 4.59 4.35 X
10 4.53 Helena Ring 2002 Amager AC 4.41 4.53 X
11 4.49 Lili Kökény 2001 Sparta 3.48 4.49 4.43
12 4.49 Nicola Malling 2001 Sparta X 4.35 4.49
13 4.31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X 4.31 X
14 4.30 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.24 4.02 4.30
15 4.27 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta X 4.27 4.26
16 4.27 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta 4.27 4.14 4.22
17 4.26 Bintou Sidibe 2002 Sparta 4.26 4.07 4.15
18 4.25 Josefine Sørensen 2002 Sparta X 4.25 4.25
19 4.21 Ellen Balslev 2001 Københavns IF 3.82 X 4.21
20 4.12 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød 4.12 3.97 X
21 4.03 Annika Eppers 2002 Sparta 3.51 3.82 4.03
22 3.96 Ida Lyngby 2002 Sparta 3.83 3.96 3.44
23 3.93 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta 3.93 3.85 X
24 3.81 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik 3.81 X 3.75
25 3.59 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC 3.59 X 3.51
DNS Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
DNS Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
DNS Esther Arce 2002 Amager AC
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.26 Sebastian Larsen 2001 Sparta
2 25.40 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 26.72 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
4 26.82 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
5 27.98 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 28.42 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
7 28.57 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
8 29.41 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
9 30.65 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
HEAT 1 / 3
3 26.72 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
8 29.41 Nikolaj Lange Dons 2002 Hvidovre AM
9 30.65 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
5 27.98 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 28.42 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
7 28.57 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 25.26 Sebastian Larsen 2001 Sparta
2 25.40 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 26.82 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.53 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
2 26.84 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
3 26.96 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
4 27.68 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 1 / 2
2 26.84 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
4 27.68 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 25.53 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
3 26.96 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
Drenge 10 år - Højdespring - Day 2 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 85 90 95 100 105 110
1 1.05 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik O XO XXO O XXX
2 1.05 Daniel lund 2006 Amager AC O O O XXO XO XXX
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 2 at 13:50
5.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 16.03 Casper Jørgensen 1999 Amager AC 15.78 16.03 X 15.58 15.83 X
2 14.13 Stefan Lehnert 1999 Ballerup AK X 13.34 14.13 X X X
3 13.01 Jeppe Kristensen 1999 Slagelse Atletik DELTA X 12.45 12.48 X X 13.01
4 12.96 Rasmus Jensen 1999 Ballerup AK 12.67 12.31 12.25 12.08 12.96 12.36
5 12.78 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM 12.78 12.60 12.38 X 12.20 12.56
6 11.52 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta X X 10.75 11.52 11.19 X
7 11.50 Alexander Haugeby 2000 Sparta 10.97 11.17 11.10 11.07 9.75 11.50
8 10.66 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd AC 10.06 10.66 X 10.60 X 9.70
9 8.79 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik X 8.79 8.48
10 8.25 Andreas Sørensen 2000 ROAR atletik 8.25 7.65 7.71
DNS Mads Lund 2000 Sparta
Piger 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 14:40
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 13.73 Pil Nedergaard 2006 Sparta
2 13.77 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd AC
3 15.13 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
Drenge 11 år - Højdespring - Day 2 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 120 123 126 130 135 140 143
1 1.40 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas O XO O O O XO O O XXX
2 1.23 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O O XO XXX
3 1.15 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF O O O O XXX
4 1.05 Kasper Schimmel Schmidt 2005 Sparta O O XXO XXX
Piger 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 14:50
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 11.65 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 12.66 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 14.41 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 14.65 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 14:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.58 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC - 5.58 X X 3.90 3.79
2 5.42 Anna Lange 1999 Greve Atletik 4.95 4.98 4.95 5.30 5.42 5.38
3 5.37 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta X 5.17 5.32 X X 5.37
4 5.08 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK 4.92 5.08 X 5.00 X 4.93
5 5.01 Simone Hjort 1999 Sparta 4.94 X 5.01 4.76 4.89 X
6 4.90 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.90 X X X 4.53 -
7 4.87 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF 4.85 X 4.86 X 4.83 4.87
8 4.87 Johanne W Simonsen 1999 Sparta 4.87 4.67 4.85 X X 4.74
9 4.80 Isabella Juul 2000 Sparta 4.49 4.52 4.80
10 4.62 Sara Vardar 2000 Sparta 4.62 X 3.93
11 4.49 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 4.47 X 4.49
12 4.48 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta 4.44 4.48 4.31
13 3.64 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF 3.64 3.61 3.64
DNS Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 14:50
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.96 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.61 X 4.72 4.91 X 4.96
2 4.68 Ditte Schmidt 1997 Sparta 4.44 X 4.68 4.62 X X
3 4.02 Amalie Taageby 1998 IK Hellas 3.96 3.97 X 4.02 3.99 X
Drenge 10 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 13.42 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
Drenge 11 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:00
68.6 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.11 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
2 13.21 Kasper Schimmel Schmidt 2005 Sparta
Drenge 18-19 år - Kuglestød - Day 2 at 15:00
6.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 15.98 Matthias Hagen 1997 Hvidovre AM 15.71 X 15.33 15.95 15.98 X
2 12.73 Asger Østerby 1997 Greve Atletik 11.80 12.17 12.18 12.06 12.73 12.41
3 12.63 August Hallberg 1998 Sparta 11.97 12.15 11.80 12.10 12.06 12.63
4 12.20 Nikolaj Graves 1998 Sparta 10.73 11.85 11.60 11.55 12.20 10.30
5 12.09 Christoffer Holmbjerg Jen 1997 Holte Atletik 11.99 X X X 11.86 12.09
6 10.61 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta 10.61 10.54 10.57 X 10.39 X
Piger 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:20
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 12.29 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 12.29 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 12.58 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
4 13.12 Tsinat Krause 2004 Sparta
5 13.36 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
6 13.90 Kathrine Holst Hahn 2004 Frederiksberg IF
7 14.60 Gry Normann Risum 2004 Sparta
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:30
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.82 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 10.44 Karla Schärfe 2003 Sparta
3 10.93 Ellen Sofir Folker 2003 Frederiksberg IF
4 10.99 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 11.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 11.52 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 11.73 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
8 12.28 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:45
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.69 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 9.72 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 9.99 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 10.17 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 10.43 Lili Kökény 2001 Sparta
6 10.55 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 10.61 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
8 11.01 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
Drenge 12 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:55
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.91 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:05
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 10.53 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 10.65 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
3 11.22 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
4 11.34 Viktor B Petersen 2003 Amager AC
5 11.69 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
6 11.94 Malte Bank 2003 Sparta
7 12.12 Lauritz Timm 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 12.76 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 16:05
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.94 Robin Tirkov 2002 Ballerup AK X 9.61 9.71 9.69 X 9.94
2 9.59 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia 9.59 9.57 X 9.31 8.95 8.39
3 7.75 Reuben Hamann 2002 Københavns IF X 7.75 X - - -
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 2 at 16:05
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.71 Andreas Sørensen 2000 ROAR atletik X 9.61 9.45 9.71 X X
DNS Lucas Bunch 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:15
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.88 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 8.98 Anna Lange 1999 Greve Atletik
3 9.40 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 9.89 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
5 9.92 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 10.79 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 10.86 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNF Fie Hoffman 2000 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:20
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.59 Marius Hytholm Petersen 2001 Holte Atletik
2 9.86 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 9.94 Andreas Christoffersen 2001 Sparta
4 10.06 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
5 10.61 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
6 12.62 Theodor Hvass 2002 Sparta
7 12.69 Benjamin Klein 2002 Bagsværd AC
8 12.85 Reuben Hamann 2002 Københavns IF
Drenge 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:30
91.4 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.06 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 9.20 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:35
99.1 cm, 5 hække, 13.72 / 9.14 / 9.72
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.43 Nikolaj Graves 1998 Sparta
2 9.59 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
Piger 18-19 år - 60 meter hæk - Day 2 at 16:45
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00