ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
4 q 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
5 10.53 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 10.69 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
7 11.06 Chili Svane 2006 Amager AC
DNS Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 q 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 q 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
4 q 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
5 10.63 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
6 10.72 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
7 11.20 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
8 11.83 Victoria Jensen 2003 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 46 10.20 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 6 11.15 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
3 290 9.47 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 11 Chili Svane 2006 Amager AC
5 397 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
6 1 10.49 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
7 260 DNS 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
8 48 10.42 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 292 10.10 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
2 428 11.00 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
3 26 Victoria Jensen 2003 Amager AC
4 154 9.79 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 157 10.38 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 44 10.75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
7 135 11.32 Mathilde Meedom Kløv 2006 Frederiksberg IF
8 205 10.24 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 q 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 q 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 10.07 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
6 10.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 q 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 q 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 q 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 q 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
6 10.04 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
7 10.23 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.25 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 54 9.04 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 208 10.23 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
4 484 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 478 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 62 9.85 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
7 209 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 77 DNS 10.69 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 126 10.19 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 229 9.14 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 394 9.04 Emilie Voigt 2005 Sparta
5 136 11.00 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
6 421 9.52 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 210 9.86 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
8 422 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
SCRATCH
1 411 DNS 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
2 q 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
3 q 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 q 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
2 q 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
3 q 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
4 q 11.56 William Hvass 2006 Sparta
DNS Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 156 9.4 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 162 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
5 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
6 487 10.34 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
3 496 11.79 William Hvass 2006 Sparta
4 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
5 415 9.59 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
6 318 DNS 9.97 Thomas Oldenburg 2006 Københavns IF
7 384 Eli Riege 2006 Sparta
SCRATCH
1 213 DNS 9.18 Lance Aabo 2006 HG ATM
Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 q 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 10.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
2 q 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 q 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 9.86 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.13 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 191 9.10 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 9.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 140 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 160 9.80 Asger Lange 2005 Greve Atletik
7 214 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
HEAT 2 / 2
2 329 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
3 23 9.68 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 299 9.64 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 255 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 407 9.09 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 405 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 q 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
4 q 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.82 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 10.02 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 10.04 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 10.17 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 4
1 Q 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 q 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 q 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 q 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
5 q 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 q 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.74 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 10.05 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 q 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 9.66 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 9.81 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 10.56 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
7 10.75 Bianca Gad 2003 Københavns IF
DNS Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 q 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 9.57 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
5 9.62 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
6 9.79 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
7 10.59 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 230 9.82 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
2 170 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 137 10.55 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 118 10.14 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 108 9.50 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 197 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
7 28 8.91 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 57 8.66 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 313 10.45 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
2 187 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
3 306 9.78 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
4 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
5 337 8.89 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 122 8.87 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
7 215 10.30 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 459 9.53 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 36 DNS 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 267 9.36 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 184 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 286 9.86 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 222 9.96 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 204 8.64 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 289 10.69 Bianca Gad 2003 Københavns IF
8 31 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
2 133 11.80 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
3 206 9.92 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 503 9.86 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
5 296 9.47 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
6 134 10.80 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
7 391 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 167 8.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 124 DNS Feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
2 483 DNS 9.30 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
2 q 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 9.87 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
5 10.19 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.26 Clara Freitag 2004 Korsør AM
HEAT 2 / 3
1 Q 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 q 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 9.71 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 9.71 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 10.82 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
2 q 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 q 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.40 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
5 9.87 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
6 9.97 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
7 10.33 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 277 9.39 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 489 9.97 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 451 9.10 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 17 9.54 Helene Sonne Ekner 2004 Amager AC
6 274 10.45 Clara Freitag 2004 Korsør AM
7 150 8.98 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
HEAT 2 / 3
2 56 9.03 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
3 3 10.13 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
4 390 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
5 320 9.52 Vera K. Dalsgaard 2004 Københavns IF
6 283 9.09 Sara Porst 2004 Korsør AM
7 316 10.30 Silje V. Kanneworff 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
2 362 9.81 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
3 84 9.11 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 188 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
5 420 9.27 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 174 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
7 125 8.87 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 387 9.79 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
SCRATCH
1 279 DNS 10.44 Laura Nielsen 2004 Korsør AM
2 288 DNS 9.84 Barbara Z. Neergaard 2004 Københavns IF
Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
3 q 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
4 8.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 9.06 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 9.12 Esther Arce 2002 Amager AC
7 9.23 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
8 9.40 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 Q 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 8.69 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 8.99 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 9.01 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 9.19 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 5
1 Q 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 8.71 Lili Kökény 2001 Sparta
4 8.78 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 8.94 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 9.03 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 9.09 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 9.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 4 / 5
1 Q 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
3 q 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 8.70 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 8.83 Mille Kemp 201 Allerød AM
6 8.98 Bintou Sidibe 2002 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 5
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 q 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 q 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 q 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
6 8.81 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 9.04 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 9.45 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 11
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 14 Esther Arce 2002 Amager AC
2 446 9.18 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 112 9.21 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
4 8 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 491 8.46 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 186 8.46 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
7 452 8.80 Nicola Malling 2001 Sparta
8 179 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 5
2 409 8.33 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 490 8.54 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 419 9.01 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 402 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
6 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 434 8.93 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
8 236 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 3 / 5
1 349 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 505 9.36 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
3 72 8.49 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 192 8.83 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 24 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 114 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 42 8.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
8 431 Lili Kökény 2001 Sparta
HEAT 4 / 5
2 132 DNS 8.96 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 69 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
4 433 8.63 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 369 Bintou Sidibe 2002 Sparta
6 378 8.68 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
7 5 Mille Kemp 201 Allerød AM
8 172 8.25 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
1 359 8.89 Annika Eppers 2002 Sparta
2 342 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 68 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 339 8.53 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 410 9.03 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 444 8.75 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 302 8.43 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 22 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
SCRATCH
1 64 DNS 9.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 q 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 q 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
4 q 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 8.67 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
6 9.72 Theodor Hvass 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
3 q 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
4 8.51 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
5 8.66 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
6 9.04 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 8.29 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
3 8.45 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
4 8.69 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
5 8.71 Oswald Carstensen 2002 Sparta
6 9.22 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 218 8.72 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 507 Theodor Hvass 2002 Sparta
4 297 8.56 Ketil V. Kanneworff 2002 Københavns IF
5 228 7.88 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
6 474 8.05 Sebastian Larsen 2001 Sparta
7 462 Osadeba Isaac 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
2 268 8.42 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
3 87 9.35 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
4 493 7.63 Vincent Plas 2001 Sparta
5 180 8.05 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 181 Victor Chabert 2002 Greve Atletik
7 261 8.72 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 303 9.30 Lucas N. Kolvig 2002 Københavns IF
3 311 8.30 Niels Emil S. Boor 2002 Københavns IF
4 463 8.95 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 366 8.41 Bertram Bing Costa 2002 Sparta
6 500 Nicklas Fjkeldby 2001 Ballerup AK
7 354 5.50 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.62 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 8.88 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
7 9.41 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
2 q 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 q 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.68 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 8.84 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
1 Q 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 q 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
4 q 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
5 q 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.83 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 Q 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 q 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 q 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
5 8.65 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 129 8.10 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 171 8.57 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
4 83 9.72 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
5 460 8.38 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 4 8.47 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 412 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
8 323 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 4
2 436 8.61 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 368 8.51 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 199 8.13 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 66 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
6 408 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 221 8.79 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 243 8.42 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
3 447 8.51 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
4 324 9.45 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
5 481 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
6 196 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
7 182 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 472 8.96 Sara Vardar 2000 Sparta
HEAT 4 / 4
2 119 8.49 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 393 DNS 8.50 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 461 8.16 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 416 8.75 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
6 2 8.66 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
7 426 8.17 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 139 DNS 8.55 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
2 241 DNS Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
3 344 DNS 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
3 q 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.75 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 7.84 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
3 q 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
4 7.89 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 8.10 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.43 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 q 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 7.84 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 7.89 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 7.94 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
6 8.00 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
7 8.82 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 413 7.44 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 401 7.78 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 246 DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
4 61 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 374 7.85 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 417 7.45 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 203 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
8 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 370 DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 439 7.67 Mads Lund 2000 Sparta
4 437 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 89 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 443 7.51 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 234 7.27 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
8 173 7.96 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 350 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 147 7.65 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 165 7.54 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 275 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
7 127 0.9 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
8 252 7.99 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 227 DNS 7.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 247 DNS Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
3 388 DNS 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 q 8.16 Karoline Mangor 1998 Sparta
3 q 8.28 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
4 q 8.38 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 8.63 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
HEAT 2 / 2
1 Q 8.06 Laura Tølløse 1997 Sparta
2 q 8.10 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
3 q 8.42 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 q 8.46 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
5 8.82 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 395 7.77 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 284 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 263 Simone Björk Lautrup 1998 IK Hellas
6 300 8.09 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
7 424 8.35 Karoline Mangor 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
3 364 Augusta Jakobsen 1997 Sparta
4 430 7.81 Laura Tølløse 1997 Sparta
5 63 8.40 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 95 8.52 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 358 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
2 q 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 q 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
4 q 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 7.79 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 q 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 7.66 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 8.12 Mohammed Nor 1998 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 406 7.71 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
5 212 7.21 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
6 479 7.69 Silas Verkooijen 1998 Sparta
7 363 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
2 76 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 47 7.38 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 361 7.86 Aske Petersen 1998 Sparta
5 454 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 450 Mohammed Nor 1998 Sparta
7 285 7.61 Albert Ranning 1998 Københavns IF
SCRATCH
1 453 DNS 7.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 480 DNS 7.36 Simon Traoré 1998 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
2 q 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
4 10.26 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
5 10.64 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
6 11.14 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 9.50 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
4 9.96 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
5 10.19 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 q 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
3 q 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
4 9.52 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
5 9.96 Christian Veselinovski 2004 Sparta
6 11.24 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 325 9.34 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 476 10.72 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 348 8.69 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 41 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
6 465 10.05 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 113 9.04 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
3 217 8.40 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 96 10.69 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
5 15 10.64 Gustav Bjaaland Andersen 2004 Amager AC
6 319 9.20 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 262 9.27 Rasmus Jæger 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 377 9.90 Christian Veselinovski 2004 Sparta
3 371 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 20 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
5 121 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
6 330 Theodor Hennecke 2004 ROAR atletik
7 492 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
SCRATCH
1 142 DNS 10.73 Villy Linck Jørgensen 2004 Frederiksberg IF
2 211 DNS 8.89 Carl Aabo 2004 HG ATM
Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
2 q 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 9.25 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 9.45 Malte Bank 2003 Sparta
5 9.53 William R. Elsner 2003 Københavns IF
6 10.67 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 Q 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 9.03 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 9.07 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.46 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 q 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 q 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 9.00 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 9.36 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
6 9.55 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 322 9.40 William R. Elsner 2003 Københavns IF
3 441 9.43 Malte Bank 2003 Sparta
4 382 8.67 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 144 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
6 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
7 310 8.62 Neloo Falck 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 3
2 304 8.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 70 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 85 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 385 9.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 308 9.74 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
7 458 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 49 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
3 116 9.39 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
4 294 9.47 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
5 152 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 131 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
7 193 9.03 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 257 DNS 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 414 DNS 9.42 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 8.61 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 Q 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 8.97 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
5 9.32 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.50 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
7 9.51 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
8 9.58 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.82 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 Q 8.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 q 9.13 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.30 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 9.40 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 9.44 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 184 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
2 215 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
3 28 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 57 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 267 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 167 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 187 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
8 503 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 306 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
2 459 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
3 122 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 204 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 230 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
6 337 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 391 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 170 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 Q 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 Q 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
4 q 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 8.56 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 8.61 Annika Eppers 2002 Sparta
8 8.67 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 Q 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 Q 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.54 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 8.58 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
6 8.62 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 8.65 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 8.83 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 359 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
2 236 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
3 490 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
5 452 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
6 172 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 302 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 42 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 433 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 444 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 409 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 72 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 339 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 378 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 186 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
Piger 16-17 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 Q 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 Q 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 8.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 8.55 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
8 8.74 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
HEAT 2 / 2
1 Q 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 Q 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 Q 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 q 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 8.45 Anna Harder 2000 Allerød AM
6 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
7 8.59 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
8 8.68 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 243 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 2 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
3 199 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 426 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 196 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 460 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 119 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 368 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 447 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
2 481 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
3 408 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 461 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 129 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
6 182 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 4 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
8 66 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
Piger 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.46 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.86 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 10.25 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
4 10.27 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 10.30 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
6 10.33 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
7 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 10.36 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 10.47 Mille Zentner svenson 2006 Bagsværd AC
2 1 10.36 Emily Pedersen 2006 AK Brøndby
3 290 9.58 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
4 292 10.32 Elisabeth R. Elsner 2006 Københavns IF
5 205 10.19 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
6 154 9.84 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
7 48 10.36 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 157 10.35 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
Drenge 10 år - 60 meter - Day 1 at 14:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.41 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
2 9.41 Eli Riege 2006 Sparta
3 9.65 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.80 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
5 9.83 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 9.98 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
7 10.06 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
8 11.36 William Hvass 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 496 11.56 William Hvass 2006 Sparta
2 315 10.01 Shady Mohamed 2006 Københavns IF
3 487 9.85 Sophus Emil Ramsgaard Jen 2006 Sparta
4 415 9.57 Joel Frederik von d'Ahé 2006 Sparta
5 464 9.94 Oswald Linquist 2006 Sparta
6 384 9.51 Eli Riege 2006 Sparta
7 162 9.97 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 156 9.98 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.16 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 9.18 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.22 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 9.31 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
5 9.63 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 9.64 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.66 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 244 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 421 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 54 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
4 229 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
5 394 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
6 209 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 484 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 422 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.99 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.17 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 9.29 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
4 9.32 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 9.50 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.69 Asger Lange 2005 Greve Atletik
8 9.89 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 214 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
2 160 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
3 191 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 329 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
6 407 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 140 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
8 255 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.80 Sara Porst 2004 Korsør AM
2 8.85 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 8.95 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
4 8.96 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
5 9.04 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
6 9.20 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
7 9.33 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
8 9.38 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 84 9.35 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 150 9.32 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 283 8.82 Sara Porst 2004 Korsør AM
4 451 9.17 Nanna Marie Schaldemose 2004 Sparta
5 125 8.93 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 188 8.91 Ida Marie Krumm Knuhtsen 2004 Helsingør IF
7 56 9.12 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
8 277 9.19 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.54 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.68 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 8.89 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 8.94 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
5 9.26 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
6 9.31 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
7 9.54 Louie Svane 2004 Amager AC
DNS Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 DNS 9.29 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
2 20 9.44 Louie Svane 2004 Amager AC
3 492 8.72 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 371 8.87 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 217 8.55 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
6 348 8.92 Adrian Ellesø Emborg 2004 Sparta
7 319 9.24 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
8 113 9.12 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.34 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.40 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 8.57 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.63 Neloo Falck 2003 Københavns IF
5 8.78 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.95 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 9.08 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
DNS Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 193 DNS 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
2 458 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
3 304 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 152 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 131 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
6 310 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 382 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 385 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
Drenge 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.44 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
3 7.97 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 7.97 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 7.99 Sebastian Larsen 2001 Sparta
6 8.00 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
7 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 8.30 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 268 8.15 Janus Baad Petersen 2002 IK Olympia
2 462 8.11 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 354 8.04 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 493 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
5 180 7.94 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
6 228 7.56 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
7 474 8.01 Sebastian Larsen 2001 Sparta
8 218 7.95 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
Piger 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.82 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 8.00 Laura Tølløse 1997 Sparta
3 8.02 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 8.25 Karoline Mangor 1998 Sparta
5 8.33 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
6 8.39 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
7 8.40 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
8 8.44 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 63 8.42 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
2 95 8.46 Tessa June Strand 1998 Ballerup AK
3 430 8.06 Laura Tølløse 1997 Sparta
4 424 8.16 Karoline Mangor 1998 Sparta
5 358 8.10 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
6 395 7.92 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
7 300 8.28 Liv D. Pedersen 1997 Københavns IF
8 284 8.38 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.15 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 7.22 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
3 7.35 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 7.46 Aske Petersen 1998 Sparta
5 7.48 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 7.59 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 7.60 Silas Verkooijen 1998 Sparta
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 479 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
2 161 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 212 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
4 76 DNS 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
5 406 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 285 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
7 47 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 361 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 8.59 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 8.60 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 8.78 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 8.83 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
6 8.86 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 9.23 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
DNS Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 267 DNS 8.97 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
2 170 9.13 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 167 8.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
4 122 8.82 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
5 57 8.61 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 204 8.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 28 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 337 8.83 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 8.35 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 8.39 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 8.42 Nicola Malling 2001 Sparta
6 8.46 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 9.17 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
DNS Louise B. Moore 2001 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 172 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 302 DNS 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 409 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 490 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 452 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
8 72 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 7.95 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 8.07 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.22 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 8.34 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 8.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 8.45 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 196 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 461 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 129 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 182 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 426 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 199 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
7 408 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 460 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.16 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 7.46 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 7.50 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
DQ Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Mads Lund 2000 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 443 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 417 DNS 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 234 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
5 439 DNS 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
6 165 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 61 DNS 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 147 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk